ft Concours Hippique Handels-avondschool Cylinder slijpen^ Permanent-Wave f 3.- f 4.50 Joh. A. Hoefnagel en Heeren bij de Muziektent SCHOONHOVEN LandbouwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Nieuws in een paar Predikbeurten Marktberichten Geboren: LENI MARINA, Anthonie Marinus Mulders, Terstond gevraagd: Boerendienstbode MODEVAKSCHOOL BERGAMBACHT. zich op te geven als leerlinge. 0PLEIDiNQ. zitting graafwerk wordt verricht De gemeente Nieuwland De gemeente Noordeloos Hofstede Bezoekt op Zaterdag 14 September a.s. het te Schoonhoven Aangifte nieuwe Leerlingen vóór 28 September a.s. Administratiekantoor A. Kooyman SLIEDRECHT „The Motorhouse" ?"°fL°inns; HAARD OF HAARDKACHEL J. G. van Mazijk Voor groote orders Voor kleine orders opgwuht u« Drukkerij Van Nooten f. 4.95 - f. 5.95 - f.6.95. Luxe-Auto verhuur W.DEN HAAK A. M. Ponsioen-Verroen Lood- en Zinkwerk! ■cculaas J. Maas a damesü met garantie! Haarknippen en Scheren Profiteert v. d. Winkelweek A. HUISMAN - Sliedrecht WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1338 GEMEENTEBEGROOTING 1935. De moeilijkheden voor een gemeentebe stuur zijn in dezen tijd vele en zeer vele. Als met veel zorg na lange arbeid en na besprekingen in den raad de gemeente- begrooting gereed is gekomen, komt die bü gedeputeerde staten. Deze gaan dat werk post voor post na en speuren of zij geen verkwisting vinden en nieuwe middelen kunnen aanwijzen om het inkomen der ge meente te versterken. Nu is de begrooting van 1935 terugge komen van gedeputeerden met een aantal opmerkingen. Gedeputeerden willen ont slag van gemeente-personeel, verminde ring van personeel bij gemeentewerken, sa larisherziening en daartegenover ver hooging van belastingen namelijk van de belasting op de waakhonden, de vermake lijkheidsbelasting en Van die op de be- emettelijke-ziekte-gelden. Als we dit lijstje bekijken kunnen we niet zien dat de vermindering en de ver hoogingen veel geld in het laadje zullen brengen. Nog past kort geleden is het personeel van eenige gemeente-diensten verminderd en op een minimum gebracht waar beneden moeilijk gegaan kan wor den, zonder het personeel 'geheel te doen verdwijnen. Herziening der salarissen is daarmee gepaard gegaan. En de belastin gen, welke gedeputeerden willen verhoo- gen, brengen samen zoo'n belaeh el ijk klein bedrag op, dat zelfs verdubbeling daarvan nog niets heeft te beteeken en. DE OUDJES OP REIS. De bewoners van het Oudeliedenhuis 'hebben hun jaarlijksch uitstapje weer achter den rug. Dank zij de medewerking van onze burgerij is het ook nu weer een gezellige dag geworden. De heeren v. Dijk, Gkoesbeek, Rijneveld, Stuurman, Goedhart, Schakel en Rook stonden bereidwillig hun huizen gegaan, en hét ontvangen bedrag was ruimschoots voldoende voor de reis. Dinsdagmorgen 9 uur vertrok de stoet over ftopik, Jaarsveld, naar Utrecht. Jam mer was het dat in Cabauw de wagen van den boer Rook door panne aan den motor uitviel, zoodat de vier inzittenden over de andere wagens moes'en worden verdeeld. Andepe incidenten hebben zich echter niet voorgedaan. In Ulredfrit werd bij Heek de koffie gebruikt, waarna men over Zeist, den Bilt, Driebergen enz. naar Soesterberg ging, waar het middagmaal, dat uitste kend was, gebruikt werd. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het militaire vliegveld. De oudjes keken hun oogen uit. Over Hilversum waar de gebouwen der radio-omroep vereenigingen werden be zichtigd, Lage Vuursche waar men thee dronk, Bilthovon, Utrecht, Meern, Oude water, Haastrecht, en Vliat ging de terug reis. Te Haastrecht vermaakten de reizi gers zich nog eenigen tijd-in „De Kleine Betuwe" en werd koffie gedronken. Om- et reeks acht uur arriveerden de wagens onder flinke belangstelling van het pu bliek weer in Schoonhoven. Een bijzonder woord van lof komt toe aan den heer van Dijk, die al zijn krachten in het werk ge steld beeft, om den oudjes een prettigen dag te bezorgen, een voornemen, waarin hij uitnemend geslaagd is. BURGERWACHT. uitaten door de deelnemers van De 1 den Schoonh. Burgerwacht op den Kring wedstrijd te Alphen aan den Rijn behaald, waren van dien aard, dat 5 leden aange wezen zijn om deel te nemen aan de Za terdag te houden Gewestelijke wedstrijden op Waalsdorp te Den Haag. JEUGDWERK NUT. We brengen in herinnering de adverten tie in ons vorig nummer, waarin werd be richt, dat morgen een tentoonstelling van voorwerpen, vervaardigd op jeugdwerkcur- eussen, zal worden gehouden in het Nufs gebouw en 's avonds 8 uur een causerie over zulk werk. Tentoonstelling en voordracht zijn vrij elijk. DE STA-IN-OENrWEG. De bouw van een dubbel woonhuis aan de Spoorstraat voofdfeh heer M. Slob, heeft al heel wat stof dóen opwaaien, en ook thans, nu de raad de bouwvergunning feeds heeft verleend, dU-aïrelöü nog voort durend nieuwe stofwolken op. De heer L. Kaasschieter hééft zijn be zwaren tegen den boüw vóorloopig inge trokken in afwachting van eed minnelijke echikking ten aanzien van dén grond, die tusschen zijn huis en die van den heer SJob overblijft. Daarentegen hebben de heèrèn A. Meijer en A. J. I. Visser, die" den raad hadden verzocht, de achter hun huizen aan de Olivier van Noortstraat ontwdrpen straat niet te laten vervallen, Van dat adres een afschrift gezonden aan Gedeputeerde Sta ten. Eigenaars der overige huizen aan de Westzijde der Olivier van Noortstraat heb ben met het adres van de heeren Mijeer en Visser hun instemming betuigd en van die adhaesie-betuiging eveneens Ged. Staten door middel van een afschrift in kennis gesteld. Wij vernemen, dat de heer Slob naar aanleiding van al deze strubbelingen, zijn buis den naam van „De Sta-in-den-Weg" BUURTCOMMISSIE. Men schrijft oris: Op uitnoodiging van enkele heeren, die tijdens het Koninginnefeest de versiering van de Oude Haven hebben verzorgd, wel ke zooveel heeft bijgedragen tot de feeste lijke stemming, kwamen gisteren in de Leeszaal van het Nutsgebouw een tiental bewoners van de Oude Haven en Dam bij een. Onder leiding van den heer G. van Wil- lenswaard Jr., werden de besprekingen gevoerd, welke geleid hebben tot de oprich ting van een permanente buurtcdmmissie. Tot voorzitter werd gekozen de heer E. van Dijk; verder werden benoemd de hee ren M. van Bruinessen, penningmeester; A J. Verroen, secretaris; G. de Gruijter en P. Bouter, bestuursleden. Het ligt in de bedoeling van het be stuur de bewoners van Dam en Oude Ha ven te bezoeken en te trachten een vaste maandelijksche bijdrage van elk te verkrij gen, om bij feestelijke gelegenheden nog beter voor den dag te kunnen komen. LET OP HET VERKEER! Vanochtend half tien kwam de heer J. Sch. in een auto van den Langerakker- weg en reed de Lopikerweg op. Plotseling schoot van achter een boom een kind te voorschijn en stak den weg over. Door met alle kracht te remmen, kon de bestuurder van den auto een ernstig ongeluk voor komen. Het knaapje, 't 5-jarig zoontje van den heer K., werd nu gélukkig slechts onbeduidend aan bet hoofd gewond. Aan jonge kinderen, die alleen op straat gaan, dient wel herhaaldelijk en nadruk kelijk onder het oog te worden gebracht, dat zij zich niet op het rijgedeelte van de weg en straat mogen begeven, zonder naar twee zijden te hebben uitgezien. COLLECTE. De collecte voor het crisiscomité heeft nier opgebracht de som van f 55.48. HANDELSKENNIS. Niet altijd zal de crisis blijven duren. Eens zullen handel en industrie opleven en dan moet men gereed zijn. Het is daar om nuttig nu kennis op te doen van han delszaken. In een advertentie in dit num mer doet het bestuur der Chr. U.L.O.- school mededeeling van de handelsavond school, welke binnenkort haar lessen her vat en waarvoor men zich nu kan opge ven. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor: Goêboter f 0.75, Weiboter f 0.70, beiden per half K.G. Handel vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 7825 eieren. Prij- zen; Kippeneieren f. 3.10f 3.60, hen eieren f 2f 2.20, eendeierea f 2.75, alles per 100 stuks. Havenstraat. Prijzen: Kippeneieren f 3.15f 360, eendeieren f 2.50f 2.60, beiden per 100 stuks. GEVONDEN (VOORWERPEN. Op het Bureau van Politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: Twee paar grijzen handschoenen; een taschje met ritssluiting; e> armband. RUNDVEETENTOONSTELLING TE UTRECHT. Te Utrecht wordt gisteren en h^den een nationale rundveetentoonstelling gehou den, georganiseerd door het Nederland- sche Rundvee Stamboek. Alleen de pro vincie Friesland was op deze tentoonstel ling niet vertegenwoordigd. Op den eer sten dag, gisteren, hadden de individueele keuringen plaats; vandaag zijn de keur- collecties der verschillende provinciën ter demonstratie voorgebracht, terwijl ook de keuringen der collecties zoowel van één eigenaar als afstammelingen van één slier enz., en die voor de kampioenschap pen plaats hebben gehad. Alle drie ver slagen waren bijeengebracht: het Zwart bont Hollandsch, het Roodbont Maas-, Rijn-, IJssel en het Zwartblaar Gro- ninsch vee. De burgemeester van Utrecht mjr. dr. G. A. W ter Pelkwijk opende Dinsdag morgen de tentoonstelling en sprak zijn bewonderihg uit voor den moed der vee houders om deze expositie te organisee- ren. De voorzitter van het Bureau der Tentoonstelling de heer H. Tromp van Holst te Utrecht sloot zich bij deze woor den aan De tentoonstelling maakte een onberis- pelijken indruk. De dieren waren allen van goede, tot superieure klasse. Zoowel van de lichte als van de zware grond .waren er zeldzaam goede exemplaren te bezich tigen. Van de zwaardere gronden waren het vooral de provinciën Groningen en Noord- en Zuid-Holland, die met prima zwart-bonte dieren kwamen opzetten. De Groningers verschillen nogal in type van de Hollanders. Eerstgenoemden zijn meestal robuuster en grofbeeniger, terwijl de Hollander meer typische melkkoeien laten zien. Vooral Zuid-Holland en spe ciaal daar waar het fokvereenigingswezen reeds langen tijd zijn gunstigen invloed heeft doen gelden, heeft vele mooie, mal- fiche, typische melkkoeien. Een goed bepld hiervan vertoonden de dochters van Immo 70495 uit het Hoor- naarsche land. Van de lichte gronden was het vooral Drente dat weer zeer sterk op den voorgrond kwam met zijn fokpro- ducten. Betreffende het stierenmateriaal traden vooral de Groninger en Noord-Hóllandi sche fokproducten op den voorgrond. Van de jonge stiertjes lieten vooral Drentheen Groningen, naast Zuid-Holland, de beste exemplaren zien* De afdeeling „Roodbonten" maakte eveneens een goeden indruk. Noord-Bra bant en Limburg waren met de droog staande koeien gekomen, jonge dieren kwamen uit Gelderland en Overijsel. Ook onder dé zwart-blaarden trof men prach tige exemplaren aan De meeste en beste dezer dieren kwamen uit Groningen. Des avonds had de officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Utrecht in het theehuis „Oog in al". De burgemeester hield een korte rede en sprak er zijn vreugde over uit, dat Utrecht gekozen is als plaats voor deze tentoon stelling. Jammer vond spr. het. dat de Koningin verhinderd was de expositie te bezichtigen. Tenslotte wees hij op het groote nut van de tentoonstelling voor deze stad. Daarna bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen. EXECUTIE VAN LANDELIJKE EIGEN DOMMEN. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert de gegevens over het eerste kwartaal van de werking van den nieu wen maatregel. Tusschen 14 Maart en 30 Juni 1935 werden 166 verzoekRchriften ingediend. Daarvan waren er op 30 Juni 132 afge daan. Hiervan zijn 64 verzoeken afgewezen, zoodat in deze gevallen de executie plaats kon vinden zonder dat daarop sanctie van aansluiting van verdere gebruik der gron den uit de crisis-organisaties kon volgen. 43 verzoeken zijn ingetrokken, voor het meerendeel nadat de commissie in groote lijnen had aangegeven, op welke wijze naar haar meerfing» een minnelijke oplos sing tot stand zou kunnen komen. Dit zijn dus de gevallen, waarin de maatregel zich heeft doen gelden door êea voorgenomen executie tegen te houden en te doen vervangen door een betalings- of uitstelregeling tuSschen den landelijken eigenaar en zijn hypothecairen schuld- eischer. De overige '25 verzoeken bleken niet ontvankelijk, daar zij niet voldeden aan de vereischten'van het kon. besluit, b v. geen betrekkihg hadden op „landelijk eigendom'', of- na het verstrijken van den gestelden termijn waren ingediend. GEZpUTEN SPEK. Levering aan de Centrale Nu met de irileVering van gezouten spek wederom een aanvang is gemaakt, wordt van de zijde 'yan de Ned. Veehouderij- Centrale de aaridacht erop gevestigd, dat dit spek uitsluitend binnen 30 dagen na de slachting van 'het varken, waarvan het afkomstig is, zal worden afgenomen. In verband hiermede zal op het spek een duidelijk leesbaar datumstempel van den keuringsdienst aanwezig moeten zijn. Voorts wordt eraan herinnerd, dai hij het zouten geen gebruik mag worden ge maakt van borax, of van zout, dat sporen van borax bevat. Spek, dat borax, of spo ren Tan borax bevat, zal worden gewei-' gerd en degene, die zulk spek inlevert, stelt er zich aan bloot, van verdere leve ring uitgesloten te worden. De verdere voorwaarden inzake de le vering van spek aan de Ned. Veehouderij- Centrale zijn ongewijzigd gebleven en op aanvraag te verkrijgen. Een nieuwe veerboot Hardinxveld. Het gemeentebestuur van Werkendam is voornemens om een nieuwe veerboot aan te schaffen voor het veer WerkendamHardinxveld. Deze boot zal ongeveer f 7200 kosten, waarvoor f 4500 geleend moet worden, daar het vernieu wingsfonds beschikt over f 2700. De kapi taalschuld wordt dan f i6.125. In 8 jaar tijd zal worden afgeschreven. Voetbafvereen. Hoog-Bfofeiand. H oog-Blokland. Woensdag werd in het café Vos een algemeene vergadering ge houden van de voetbalvereeniging ,.Hoog- Blokland", Na opening werd verslag uit gebraoht door den afgevaardigde naar de vergadering van den DjV.B. De penning meester deelde de contributieregeling mede. Er werd voorts besloten om naar de competitiewedstrijden weer per auto bus te reizen. Nog werd met algemeene stemmen besloten te protesteerén tegen de indeeling der competitie bij den D V B Daarna sloot de voorzitter de vergade ring. Toen mej. V. uit Kedichem haar moeder een bezoek had gebracht aan den rijksstraatweg, liep zij hard om de bus nog te halen. De bus stond te wachten en er kwam voorts nog een vrachtauto aan gereden Mej. V. hoorde wel signalen ge ven, doch veronderstelde, dat de autobus dit deed. Ze kwam daardoor met de «ngehtooto in lairrnking, «elke haar en kele meters meesleurde Hoewel zij haar knie nogal had bezeerd, kon ze wonder boven wonder zonder medische hulp haar reis per autobus vervolgen. Leerbroek. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan ingeschreven 5 zrerk- loozen. DRINKWATERLEIDING ALBLASSER- WAARD. Meerkerk. De aanbesteding van het fil tergebouw met machinekamer enz. voor de drinkwaterleiding „De Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden" had den vol genden uitslag: Fa. Hartman te Ha'rlin- gen met ruberoid dakbedekking f 40.632, met pannen dakbedekking f 41.146; N.V. Zwolsche Betonijzerb. v.h. G. en A Schrale te Zwolle f 36270 en f 36.590; A. van Rossum te Utrecht f 37 850 en f 38.130; Fa. Van der Wal en Wouden berg te Utrecht f 35.470 en f 35.870; G. J. Gosman te Vianen f 43.270 en f 43.420; Techn. Bureau vj. J. H. de Wilde te Gou da f 33.947 en f 34.197; G. Blijleven te Helmond f 38.328 en f 39.010; J. B. Post te Lichtenvoorde f 36.980 en f 37.230; N.V. Gew. Beton en Asph. bedrijf v./h. Ebbinge te Enschede f 36.917 en f 37.350; N.V. Bouwbedrijf gebr. de Kinkelder te Arnhem f 37.324 en f 37.624; Visser en Smit te Papendrecht f 34.255 en f 34.829: Sterkenburg te Gorinchem f 36.200 en f 36.450. Op het gemeentehuis vergaderde bet dageüjksch bestuur en de commissie voor bijstand der drinkwaterleiding „De Al blasserwaard en Vijfheerenlanden". We gens ongesteldheid van den voorzitter, den heer G. Slob, werd de vergadering ge opend door den waarnemend voorzitter, den heer D. Kooijman uit Noordeloos. De secretaris las de notulen, welke ongewij zigd werden vastgesteld. Na een'ge dis cussie werd besloten aan de firma J. H. de Wilde te Gouda, als laagste inschrij ver, de gunning toe te wijzen voor den bouw van een pompstation met bijbelioo- rende werken onder de gemeente Lex- mond. In de rondvraag bracht burge meester Hoogenboom van Lexmond de ge dachte naar voren om te denken aan de benoeming van een directeur voor het waterleiding-bedrijf, daar deze zich eenige maanden tevoren moet inwerken in de techn'sche aangelegenheden. De voor*- zitter zal deze kwestie bij het dagelijksch bestuur aanhangig maken. Hierna sluit- ting. B. en W. hebben tot plaatsvervan gend burgemeester aangewezen weth. P. Kuijpers en tot diens plaatsvervanger de heer W. J. Benschop. Naar wij vernemen zal binnenkort de aanbesteding plaats hebben van de ma chinistenwoning, welke gebouwd zal wor den in de gemeente Lexmond, voor reke ning van de drinkwaterleiding „De Alblas serwaard en Vijfheerenlanden". Voor de waterleiding. Nieuwland. Vanwege het waterleiding bedrijf voor twintig gemeenten, zijn dezer dagen in overleg met het polderbestuur hier een massa boomen langs de wegen geteekend, welke op korten termijn ge rooid moeten worden. Als b:nnen enkele weken de buizen door de smalle wegen gelegd moeten worden, zouden bij storm deze boomen den weg beschadigen. De ver goeding die door bovengenoemd bedrijf gegeven wordt bedraagt f 2.50 voor zware en f 1 voor dunne en of slechte boomen. Nieuwland. De heer Iz. Verhaar heeft bedankt als lid van den raad. Als zijn opvolger heeft de voorzitter van het hoofd stembureau benoemd verklaard den heer B. de Keijzer. Vragen van een raadslid. Nieuw-Lekkerland. Het raadslid, de heer G. de Kraaij, heeft in de laatst ge houden zitting een aantal vragen aan den voorzitter gesteld. Eerst wijst hij er op dat de opheffing der openbare school 2 niet is gelast door Ged. Staten of door den minister, maar'door den gemeente secretaris aan den hoofdinspecteur van het L. O. te Dordrecht is voorgesteld. Hij wil daaromtrent een onderzoek doen in stellen. Voorts vraagt hij hoe het komt dat het suppletatie-overzicht 1933 niet klopt met de exploitatierekening 1933, van die opgeheven school. Bovenden komt op deze exploitatierekening voor een post voor watergebruik ten behoeve van ge meentegebouwen, hoewel de raad inder tijd besloten heeft dit watergebruik niet te vergoeden. Hij informeert wanneer men den schoolsckoonhouder denkt te ontslaan en met hoeveel zijn salaris dan vermin derd wordt. Bestond er verder werkelijk een slechte verslandhouding tusschen B en W. en deze school? De burgemeester heeft in een raadsvergadering meegedeeld dat het hoofd van die school geen verlof had om naar den Raad van State te gaan De burgemeester kon d:t gezegde niet met bewijzen staven, daar hij het hoofd zelf schriftelijk verlof had verleend. De heer De Kraaij vraagt nu rehabilitatie van het hoofd dier school. Hoe is het te verklaren dat enkele da gen na de slu ting van de school een lo kaal werd ingericht voor privé-kantoor van den gemeente-secretaris? Was dit reeds besloten voor de opheffing? Betaalt de serretaris huur voor de stalling van zijn auto onder die school? Waarom wordt het gymnastieklokaal in die school geweigerd aan de v.v „De Zwerver", terwijl- het wel aan een andere turnvereen. in bruikeen wordt afgestaan? Hoe kwam het dat bij het af sche d van het personeel dier school de buigemees- ter niet aanwezig was? Vervolgens komt de heer De Kraaij met de volgende vragen: De damclub betaalt geen huur voor het gebruik van een lokaliteit, daar deze club uit werkloozen bestaat. Niet één vereeni- ging betaalt echter huur, behalve d» school Golverdingen. Waarom komt hier in geen verandering? Bij het op 19 Juni gehouden brand alarm kostte het moeite een autobezitter te vinden om den brandspuit te trekken. Do heer De Kraaij vraagt inlichtingen wie hiervoor de eers taangewezen per soon is en wie zijn plaatsvervanger. Waarom wordt de huur van de ambts woningen niet meer per maand, maar per week geïnd? Krijgen deze woningen nu ook 10 pCt. huurverlaging, als de an dere gemeentewoningen? Wil de raad verder bevorderen dat er een 3 maande- lijksch huurcontract wordt aangegaan met den beer Akkerman? Waarom hebben alle vereenigingen vergunning otn te collecteeren, behalve de Oranjevereniging? Als het opheffen van de openb. schooi 2 inderdaad van den gem.-secretaris is uit gegaan, zijn B. en W. dan bereid de on middellijk heropening van de school te vrar gen? Waarom wordt het gymnastieklokaal van de O. L. S. 2 geweigerd aan de V.V. „De Zwerver", terwijl het wel in bruikleen wordt gegeven aan een andere turnveree- niging? Kan de gemeenteraad op haae eerst genomen besluit terug komen? Willen B. en W. in de eerstvolgende ver gadering met een uitgewerkt plan komen om het mogelijk te maken, dat de stenn- uitkeeiing geschiedt op Maandag inplaata van Dinsdag? Willen B. en W. bevorderen, dat m de eerstvolgende vergadering een voorstel komt om het Burgerlijk Armbsetuur om te doopen in Maatschappelijk Hulpbetoon? Willen B. en W. in de eerstvolgende vergadering komen met plannen tot het inrichten van één of meer wenkloozen-lo- kalen? Willen B en W. een voorstel in den raad aanhangig maken, om de Zondags sluiting voor caféhouders ongedaan te ma ken? Zijn B. en W. bereid wederom subsidie aan de bewaarscholen en het Groene Kruis te verleenen, althans pogignen daartoe aan te wenden? Kunnen de werkloozen hier aan cursfia- sen in lagere schoolvakken geholpen wor den? Het aantaü raadsleden mt den werken- den stand neemt steeds toe. Voor hen wordt bet steeds moeilijker om 's morgens te vergaderen. Bestaat de mogelijkheid om voortaan 's aivonds te vergaderen? Kunnen B. en W. in de volgende raads zitting voorstellen om de gemeente-begroo ting aa* de raadsleden, desnoods aan de raadsfracties te verstrekken, eventueel in* plaats van het presentiegeld? Is er in 1934 gedurende eenige weken een bezuinigingsinspecteur of rijksaccoun tant op de secretarie geweest? Zoo ja, is er rapport uitgebracht aan rijk of ge meente? Wat houdt dit rapport in? (Ongecorrigeerd.) Pevrsüm. De heer J M. Kooiman heeft zijn benoeming tot wethouder thans aan genomen. Sliedrecht. De heer A. Meerkerk slaag de te Amsterdam voor bet politie-diplo- ma Maandagavond is tusschen Ermelo en Putten het 14-jarig dochtertje van T. van Spriel uit Ermelo, die per rijwiel met haar vader op het rijwielpad reed, geval len en door een auto gegrepen. Zwaarge wond werd het kind naar het ziekenhuis te Ermelo overgebracht, waar het is over leden. In de bosschen bij Rijssen wordt den laatsten tijd vergift gestrooid, hetgeen verscheidene jachthonden het leven heeft gekost. Het gif wordt neergelegd in den vorm van worst gedrenkt in strychine. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Donderdag 12 September (niet Woensdag), 's avonds 8 uur (nieuwe tijd), Ds. P. Zandt, van Delft. CAPELLE a.d. IJSSEL. Ned. Herv. Evangelisatie. Bermweg 238. Donderdag 12 September, 's avonds 7.45 uur, de heer J. Kara. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. V/ijdag 13 September, 's fur. 7.30 uur, Ds. De Groot, van Gorinchem. VRIJE GEREF. GEM. GIESSENDAM. Donderdag 12 Septem ber, 's avonds 7 uur, de heer Zwoferink van Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a d IJSSEL Dacostastraat. Donderdag 12 September, 's avonds 7-30 ■ar. Da A. van Zon. JWOENSDAG 11 SEPTEMBER 19X PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 11 Sept. Ter veemtfrkt waren Heden aangevoerd 285 vette kalve ren, le kwal. 3842, 2e kwal. 3437, 3e kwal. 2632 per K.G. levendgewicht; 44 nuchtere kalveren f 4—8 per stuk; 185 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 —110 K.G., 5051, zware varkens 49 50, vette varkens 4849 per K.G. slacht- gewicht. ROTTERDAM, 10 Sept. Aanvoer 910 vette en 901 magere runderen, 180 vette kalveren, 551 graskalveren, 652 nuchtere 1 'veren, 2 varkens, 159 paarden, 31 veu- 360 schapen of lammeren en 31 bok- i of geiten. Vette koeien le kwal. 48 cent, 2e kwal. 44 cent, 3e kwal. 2832 cent; vette ossen 45, 40 en 3236 cent; stieren 42, 38 en 32 34 cent; vette kalveren 75, 65 en 4048 cent; graskalveren 34 en 25 cent; slacht nuchtere kalveren 28 en 22 cent; slacht- paarden 41, 35 en 30 cent; veulens 38, 35 en 34 cent; schapen 35, 31 en 28 cent; lam meren 36, 33 en 28 cent per K.G. Stieren f 200150100, graskalveren f 302014; slacht nuchtere kalveren f 7.505.504, fok nuchtere kalveren f 16128; slachtpaarden f 165—120— 80; werkpaarden f 23014080; hitten f 100—70—60; veulens f 100-80-^0; schapen f 15118; lammeren f 119 6; kalfkoeien f 19014090; melk koeien f 18513585; vaarzen f 10075 60; pinken f 706050. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer ruimer, handel kalm; vette koeien ieta lager; vette ossen onveranderd; stie ren aanvoer iets ruimer, handel levendig, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen als Maandag; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer ruimer, handel sle pend, prijzen nuchtere iets hooger, fok onveranderd; paarden aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveranderd; scha pen en lammeren aanvoer minder, handel del vlot, prijzen als Maandag. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 10 Sept. Groenten- en Vruchtep veiling Utrecht en Omstreken. Appels: Bloemé 29, gravensteiner 413, keswick 310, manks godlin 421, peas good non suck 519, notaris 311, signe tillish 511, transparant de er. 522. zi geunerinnen 7—20, zwedenappel 7-%_6, peren: beurré d' amanlis 415, beuw-é hardy 421, beurré de merode 17, bon ne louise 1034, olapp's favorite 418, fransche wijnperen 29, harmsperen 1 5, jutteperen 4—23, marg. marrilat 5-10, seignpur d' esperen 614, sijsjesperen 1 7, triumph de vienne 5—25, williams du- chesse 2—12; elite fruit: manks godlin 12 -17, transparant de er. 1627, Worcester permain 1314, bonne louise 3340, clapp's favorite 9—13, dr. julius goyot 6— 12, fransche wijnperen 69, seigneur d espere 814, triumph de vienne 1218. Alles per 100 K G. UTRECHT, 9 Sept. Vereen. Groenten- en Vruchten veiling Utrecht en omstreken. Wortels f 2—7 per 100 bos: kropsla 50 ct. tot f 2.10, andijvie 50 cent tot f 1.30, gele komkommers f 14.80, groene dito f 1 2.10, prei 4 Ocent tot f 1.80, bloemkool f 1.50—<18, roode kool f 2—8, savoye kool f 1—8, groene kool f 1—5, alles per 100 stuks; zomerspinazie f 215, postelein f 2 —5, snijboonen f 428, suikerboonen f 4 16, pronkboonen f 25.20, aardappelen t j 803.30, uien f 130—3.90, augurken f 1—25, alles per 100 K.G.; aardbeien f 16 —44, tomaten f 1—2.50, pruimen f 1—20, blauwe druiven f 7—16, witte druiven f 9 13, frambozen f 442, champignons f 18—48, bramen f 18—21, moerbeien f 13 —47, alles per 100 pond; perziken f 1—* 18, meloenen f 326 per 100 stuks. Exportveiling. Wortels f 25 por 100 bos; kropsla 50 cent tot f 2.30, andij vie 50 cent tot f 1.20, komkommers (geel) f i2, bloemkool f 1.50—10, roode kool 26, groene kool f 15, alles per 100 stuks; zomerspinazie f 212, snijboonen f 4.15, suikerboonen f 48, pronkboonen f 26 20, alles per 100 K.G. Tomaten-exportveiling. Tomaten A f 1.80—1.90. dito B f 1.60—2.10, dito CJ f 1.60, dito CC f 1.10, alles per 100 pond; aanvoer 7100 pond. Dochter van M. VAN DEN BERGH en J. VAN DEN BERGH— STREEFKERK. Schoonhoven, 10 September 1935. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onzen lieven Man en Vader Oad-Hoofd der Openbare School te Brandwijk, in den ouderdom van 59 jaar. Q. M. MULDERS- VAN der Linden. J. C.M.MULDERS. Voorschoten, 9 Sept. 1935. Rijndijk 158K. Begrafenis Donderdag 12 September 12 u. Begraaf plaats „Rhijnhof", (Haagsche Schouw). Algemeene Kennisgeving. Geen bezoek. Geen bloemen. Een goed kunnende melken, P.G. of G.G. bij de Wed. W. SUIJKER, Berkenwoud e. Yanaf heden is wederom de gelegenheid opengesteld Eigen gebruik. Coatumlère, b. Coupenee. - e. Leerarea. Aanm. iederen avond van 7-9 uur. Mevr. C. v.d. BOSCH Gedipl. H.-Leeraree. Tandheelkundige Inrichting houdt lederen Donderdag Hotel Holland!*, Markt 40 Gonda Tarief heel gebit f 30.- mot pijnloos trekken Inbegrepen. Pijnloos trekken f 1. Drinkwaterleidin g „De Alblasserwaard en de Vijtheerenlanden" geeft kennis, dat Tanaf 13 Sept. a.a. in: de gemeente Everdingen in de Zijderveldsche steeg. in de Smal- en Breezijde. Eventueel omleggen van het verkeer zal op te plaatsen verkeersborden worden aangegeven. TE HUURi O ud-Albl as met Wel-, Hooi- en Bouwland. Inlichtingen uitsluitend Woensdag- ,en Zaterdagnamidd. bij P. Quartel, Joh. de Wittstr.43, Dordrecht. TE WADDINXVEEN Wat zal wezen het Concours van Zqid-Holland, daar de beste Tuigpaarden ingeschreven zijn en alle bekende L.R.V. uit Zuid-Holland elkaar zul len bekampen in: Dressuur,Springen m. groepen, Gr. Parade en tot slot Gr. Handicap Springconcours Entreeprijzen: Tribune en le rang f 1.— (zitpL); 2e rang f 0.50. Aanvang 1.30 uur nam. Op het terrein verschil lende attracties, o a. het oplaten van een ballon. uitgaande van het Bestuur der Chr. U.L.O. voor Boekhouden, Handelsrekenen, Nederlandse, Engelse Franse en Duitse Handelscorrespondentie bij H. Bruggeman, H. d. Chr. U.L.O., Voorhaven 4, Schoonhoven. Adviezen. Behandeling van alle belastingzaken. Inrichten, bijhouden, controleeren van alle boekhoudingen. Opstellen van Balans- en Verlies- en Winstrekening. Opstellen v: Akten. Wagons vorgo- GEM. BET. COND1T. vordard saizoon Hrrncinnc. Eysink 33/34. - 3ll, P.K. K.K. Super sport a de Luxe, zeer snel. - Niet van nieuw te opruiming onderscheiden H.-D. 1 cyl., pracht machine. New-Hudson, geheel gereviseerd - T.W.N. '35, licht Motorrijwiel - D.K.W. '32, in prima staat en nog vele andere motoren. BIJ ONS KUNT U KOOPENII GEM. BET. CONDIT. Wagons varga- vordard seizoen IEP WOUDENBERG °P,uiB,l"! Havenstraat 84 Schoonhoven KOOPT UW BIJ DEN SMID! %\e< ij komen dit seizoen uit met een zeer mooie collectlel Bovendien is een vakkundige plaatsing verzekerd! Koestraat 120, Schoonhoven ALTIJD... ea toch modora Schoonhoven fTIJL, dat brengt de Swiff-Najaars mode 1935 voor de dames. Swiff heeff zóóveel nieuwe, aparte schoentjes, zóó veel flatteuze leersoorten en kleuren, dat men gerust kan spreken van een schitte rende collectie Swift-,,Juweeltjes". Alles in stijl - ook die beschaafde Swift-Heerenmodellen. Of Uw voet een slanke of wel een breedere schoen verlangt, Swift heeft voor ieder de pas sende leest. Maar altijd.... altijd staat een Swift-schoen elegant. Dat is 't geheim van Swift. Uw eigen winkelier toont U de Swift-Najaarsmodelien met genoegen. SWIFT-MODESCHOENEN: VOOR U, MEVROUW.... VOOR U, MIJNHEER.., Coulante bediening. Billijke prijzen. Halve Maan 82a, Schoonhoven Passagiers zijn tijdens de rit tegen alle risico verzekerd. Wal 30, Schao nhov»n mmmmis en blijft ^^mmm js adres voor aanleg van Gas- en Waterleiding, WIJ ZIJN ER WEER MET ONZE FIJN GEKRUIDE I U kent ze wel; het Is SPECULAAS van Bakker Lange Weistraat Schoonhoven Is 'n zaak van vertrouwen A. SCHAKEL. GARAGE - SCHOONHOVEN Telef. Interc. 25 DE ZAKENMAN die nimmer adverteert, krijgt slechts tol klant, die bii eeval vaw'tH Het permanenten Uwer haren is een zaak van gewicht. Geschiedt dit niet geheel vakkundig, dan zijn Uw haren voor langen tqd bedorven. Wenscht U vakkundige raadgeving ter verkrijging van c«n betere permanent Komt dèn bij ons tl... Aanbevelend, Sorteerinq Ze.p.n, Hnldortm., T.ndpa.t.'., Porder., H.«rn«ten, OJ.nr», Scheeneep, Gilrtt., ColHw HEEREN!! Bezoekt onze Salon voor Wij staan met bekwaam personeel altijd tot uw dienst. Parelsnoeren - Depftt Silvikrinart 2 pakken Beschuil, inh. 9 st. 10 CL 2 pakken Beschuil, inh. 9 st. 13 Ct. Amandelgries, per V» pond, 10 Ct. Vruchtengries, per Vi pond, 15 Ct. Augurken, per groote pot, 25 GL Augurken kleirA pot 18 Ct. Een literflesch Azijn voor 12 Ct. Koffie, in drie soorten, vanaf 16 Ct. per 2 pond. - Losse Koffie 14 Ct. per Vj pond. - Koffie met mooie cadeaux (een Presenteerblad, een Naaidoos 'of een Taseh) van 80 CL Thee Anaf 18 Ct. per ons. ZEEP-RECLAME1 Een pak Zeep met Kop en Schotel 25 Ct Een pak Zeep met Vork en Lepel 25 Ct. Bij 5 pakken Zeep een Theepot. Bij 4 pakken Zeep een Theeblad, enz. HUISHOUDZEEP! 3 stukken Zeep voor 15 CL 4 stukken Zeep voor 10 CL Toiletzeep 4 stuks voor 10 Ct. Een pondspak Wrijfwas 25 Ct. Een groote doos Blink 18 CL Een kleine bus Blink 10 Ct. Een groote bus Blink'15 CL KAAS vanaf 22 Ct. per pond. 10 versche EIEREN 32 CenL En dan nog 5 pCt. korting alleen Vrijdag en Zaterdag afgehaald uit den winkel. Verkoop van alle soorten TABAK en SIGAREN. Tabak vanaf 15 Cent per half pond. Alleen b ij C 214 bij de Dijkstraat

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2