Voor f 2.50 per maand wordt Uw oud radio-apparaat weer modern! Burgerlijke Stand Plaatselijk Nietiws~~| Loop der bevolking 2000 Sportnieuws No. 6556. WOENSDAG 11 SEPTEMBER WK NI I Verschiy en Vrjjai I ling: to I 'DMndei I Met ren Bergam- .heeren: G. Smit een gezellige drukte op het tijeu zenen uneui uv ia.»uc„ het spel verplaatst zich vlug speelde N.S.V. I a Wedstrijd tegen Direct werd van IBOKÜB’B TIENHOVEN. Augustus. Ingekomen: J. Haag, boerenknecht, van Meerkerk naar Tienhoven no. 51 D. ZEVENHUIZEN. Augustus. Infekomen: W. G. van Middelkoop, van Oud-Alblas; L. J. Allemekinders, van Nieu- werkerk a.d. IJssel en Vlaardingen; H G. Koch, van Rotterdam; D. J. A. Koch, van Rotterdam: M. J. Tail]ie„ van Schoondij- ke; G. van Marion, van Barendreoh;t A. Pruijsen, van Katwijk; A. G. Heijboer, van Waddinxveen; I. J. de le Lijs, van Zoeter- meer; A. de le Lijs, van Zoetermeer. Vertrokken: P. Rersseboom naar Loos- duinen; J. Saarberg naar Bergambacht; P. A. Harreman naar Rotterdam; P. A. Ossewaarde naai’ Rotterdam. Capelle a.d. gebouw aan di de heer J. Kar? groot. Het geiï zei liger en nas* daar door betic kerkgedachte na diensten vangen niet te 7.45 uur I Krimpen a.d. tan de oudhed graafwerk in c schaffing, hebbt Broek, hoogleer? Universiteit te secretaris aan te Wageningen; van prof. Esche museum voor G Leiden, een bezc raar het roori gen Jr.; lichtcommissie: weth. Th. Leeuwen: waferleidingcommissie. De P.V. „De een wed- Men behoeft gewoond te he molens, die he d wen en zijn. D afgebroken om al leelijke of k? een elertrische van de Haarle; gemaal „De Gi voor het sloop en het vervau; na dien tijd is De reden wi slechts bij krac en die wind, v? was m>t altijd drijfszekerheiti den wind. Daa den in verband hooger eischer dan waarvoor bouwd waren polder in den ken, zoodat de doende het wa Het scheen d als de zeilscbej dwijnen en dat electrische ber Er waren echt .het verdwijnen en die zochten van hen, die 5 dienstelijk heel Dekker te Leid genaamd „ver genoemd. Hij den mplenbouv hoofdoorzaken, len belemmerpi balken, die vie: door zij lucl welke den mo zoo n molen k< ten minste 6 peh en bij de i wind viel hij nemingen gelul w:eken een zot zonder veel kc veranderd kon loopende molei van 3 meter Een wind van voortdurend ov dprzoekingen h bijna 89 pGt. Onderlinge zwemwedstrijden. Krimpen a.d. Lek. Zondag hebben hier onderlinge zwemwedstrijden van de zwem- club SpartaK.D.O. in het zwembad „Schuagt” plaats gehad. De prijzen wer den als volgt behaald: Vrije slag dames.: 1 N. Dogterom, 2 A Sloof, 3 N. Verwoerd, 4 N. Aaldijk, 5 To de Jager. Mej. N. Dogterom won nu voor de 3de maal den wisselbeker; hierdoor is deze haar eigendom geworden. Schoolslag dames: 1 A. Sloof, 2 N- Verwoerd, 3 N. Dogterom. Rugslag, dames: 1 A. Rotsteeg, 2 To de Jager, 3 N. Verwoerd. Heeren, vrije slag: 1 Chr de Bode (wis selbeker voor de 2e maal), 2 P. Deelen, 3 J. Hekking. Schoolslag .heeren: 1 G. Bouter, 2 J. W Maat, 3 J. de Jager. Rugslag: 1 P. Deelen, 2 D. G. van Na men. 3. J. W. Staat. De prijzen bestonden uit medailles, wel ke door eenige belangstellende dames en heeren waren geschonken. Bleskensggaa tan ds. Leemar Kerk, ten behi giften gecollecti van f 10. Ver Capelle a d. het Kerkgeboui ting plaats van uit de kring de bruikelijke ope Kars, godidier 20 leden op, tf genomen „Mag telt nu een „M dalena”. Deze door kinderen Woensdagmidd; gadering wordi gebouw Boezen bij de dames J Graafden Bo Pelt. Verdwijnende fietsen. Capelle a.d. IJssel. De politie van het bureau Schaardijk heeft eenige diefstallen van rijwielen geconstateerd. Hef rijwiel, toebehoorende aan P. V. uit de Nic. Beetsslraat, dat voor eenige da gen werd Vermist op hel terrein van de Oranje-vereeniging aan de Roemer Vis- scherstraat, is weer terecht gekomen. Een bewaker van het terrein had het karre tje onbeheerd gevonden en het een betere plaats bezorgd. Het is thans weer in han den van den eigenaar. B. en W. h.ebben han den heer M. J. Oudsboom vergunning verleend voor den bouw van 2 woonhuizen met schuur aan den ’s-Gravenweg. De ambtenaren der rijksbelastingen hebben aan 638 personen een kosteloos rijwielbelastingmeik verstrekt. Staking. Gouderak. Wegens een loongeschil zijn do baggerlieden van de steenfabriek van Vbet in staking gegaan. Zanguitvoering. Jaarsveld. De Christ, gem. zangvereeni- ging „De Lofstem” hiéld Zaterdagavond onder leiding van haar directeur, den heer J. Coljé uit Vinnen, op het dorpsplein bij de kerk, een openluchtconcert, het eerste in dit seizoen. Na enkele nummers, die keürig en netjes werden uitgevoerd, kwam het sedert drie maanden bestaande kin derkoor „(Jlet Nachtegaaltje” aan de beurt. Verschillende versjes, als: In Vo lendam, IJs met slagroom, De KJepper- marsch e.a. werden ten gehoore gebracht. Het talrijk applaudisseeren van het be langstellende publiek toonde, hoe zeer deze versufts in den smaak vielen. Er hoerschte een gezellige drukte op het anders zoo atiUe dorpje. Ier versterking van de kas ^/cretarie van Gouda. mors neemt na pLm. 10 minuten de lei ding met een schot van den midvoor (1 —O). Groot-Ammers is in de meerderheid en na 20 min. spelen bemachtigt de mid denvoor weer de bal en weet te scoren (2— 0). De rust gaat in met 3—0 voor Groot- Ammers. Na de rust begint het spelpeil te zakken. Na vijf minuten sooort de mid denvoor van Gouderak (31). Uit een cor ner weet de middenvoor van Groot-Am mers met een lage trap de stand te ver- hoogen (4—1). De linkshalf van Gouderak weet nog eenmaal te doelpunten (42), met welken stand het einde komt. D.C.V. I— D.U.N.O. L Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelde de voetbalvereeniging D.G.V. haar eersten wedstrijd voor de beker-compelitie der K. N.VJB. te Loosduinen tegen D.U.N.O. Daar D.U.N.O. in de eerste spedhelft belangrijk sterker was dan D.G.V., ging de rust in met een voorsprong van 31 voor DU. N O. Na de hervatting waren onze plaats- genooten beter op dreef. Aanhoudend wa ren zij in den aanval Het spel was ook beter, zoodat men in de tweede helft vijf maal het nel der tegenstanders wist te vin den. D.C.V. won deze wedstrijd tenslotte met 6—3, Wat zeker een goed begin is voor het nieuwe voetbalseizoen. Het derde elftal van D.C.V. speelde Zon dagmorgen haar eerste wedstrijd voor de res. le klas van den R.V.B. op het sport terrein te Krimpen a.d. IJssel tegen M A A S. uit Maassluis. Deze wedstrijd eindig de in een gelijk sped. n.l. 33. N.S.V. I—M.V.V. L Nieuwland. Zondag ©en vrieiylschappel ijken M. V.V. I te Meerkerk, beide zijden flink aangepakt, waarbij M.V. V. het eerst succes had, want na 2 minu ten spelens doorboorde zij met een prach- figen goal het N.S.V.-doel (10). Daarna kwam N.S.V. aan de beurt, maar wist, ondanks haar ’groote meerderheid, niet te doelpunten. Langzamerhand werd het spel forscher en er werden aan beide zijden vrije schoppen gegeven. M.V.V. wist weer te doelpunten door middel van haar rechts buiten, die met een onhoudbaar schot den N. S.V.-doelman het nakijken geeft (20). Even voor de rust zag N.S.V. zich een pe nalty toegewezen, welke de linkbuiten Van Dijk benutte (21). Na de thee was. het weer M.V.V. die den voorsprong vergroot te (31). Na 33 miputen kreeg M.V.V. weer een penalty toegewezen, welke in een doelpunt werd omgezet (41). Maar hier bij deed zich een staaltje van slechten sportgeest voor. Een NH.V.-^peler schop te tweemaal den bal van de penaltystip weg en de N.S.V.-aalvoerder bleek niet de durf te bezitten, om zoon speler naar de lijn te zenden. Er waren nog enkele minu ten te spelen, waarin N.S.V. nog kans zag den achterstand te verkleinen tot 42, waarmede dan ook het einde kwam. Scheidsrechter Beukers leidde tot beider genoegen. der vereen iging, werden bloempjes ten verkoop aangeboden. Krimpen a.d. Lek. Aan de N.V. J. en K. Smits Scheepswerven alhier en te Kin derdijk is opdracht gegegeven voor den bouw van een bakkenzuiger van groote ca paciteit voor Belgische rekening. Duivenvlucht. Krimpen a.d. IJssel. De postduivenver- eeniging „De Snelvlieger aangesloten bij den NJB.V.Z., hield een wedvlucht vanuit Lier, afstand 86 K.M. 120 duiven namen aan deze wedvlucht deel. Om 1.40 uur wer den de vogels in vrijheid gesteld. De prij zen werden als volgt behaald: 1, 4. 11, 22 en 23 P. Pols: 2 H. Broere; 3, 14, 24 en 28 J. Slappendel: 5, 8 en 25 H. Heuvelman; 6 P. Vuik Wz.; 7 en 13 J. van Sprang; 9 pn 15 B. Oosterom; 10 en 20 W. Romein; 12, 17 en 27 S. de Kreij: 16 K. Terlouw; 18 J. Kwakernaak: 19, 26 en 30 T. Noor- lander; 21 J. Zwelse; 29 J. Houweling. Aankomst eerste duif 2.49.35 uur; aan komst laatste duif 2.30 23/4 uur. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdagavond heeft de Oranjegarde „Den Vaderlandt Ghetrouwe" een marsch gemaakt naar het Boveneind. Op het terrein van het stoom gemaal „Reinier Blok werden demonstra ties gegeven in het vlag- en wimpolzwaaien welke in den smaak van het talrijk opge komen publiek vielen. Ook de tot slot uit gevoerde taptoe door leden der Garde werd zeer gewaardeerd. De hoofdprijs, het heeren- of dames- rijwiel van de verloting der muziekveree- niging „Kunst en Strijd” is gevallen op 1-knops bediening Zenderschaal met stationsnamen. Groote selectiviteit en zeer mooie geluids kwaliteit. Voor f 2.50 p. maand (gedurende 1 jaar te betalen) bouwen wij in Uw oude ontvanger Schaaper zenderschaal, dit zijn o.a. de nieuwste spoelen, condensatoren, omschakelaar, volume regelaar, enz. Ofwij leveren U een geheele serie (4 stuks.) moderpe lampen. JAN BROUWER - HAVEN 63 - TELEFOON No. 113 - SCHOONHOVEN 1 Wij leveren het nieuwste op Radiq- en Gramofoonftebied. (Philips agent) 'u. WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd: fn de provincie Zuid-Holland: a. tot dijk graaf van den polder het Nieuweland van Heinenoord, genaamd de Bosschen. L. Geelhoed, te Goidschalxoord;’ b tot heemraad van den polder hot Westmaas- Nieuwland, J. Boer Lzn. te Klaaswaal en W. Scherpenisse te Mijnsheerenland; c. tot heemraad van den polder Oud-Piershil, J. L. van der Linde te Zuid-Beyerland. Onderlinge ziekenhuisverpleging. Ammerstol. In het hotel van den heer K. van Vliet te Bergambacht hield de On derlinge Ziekenhuisverpleging bacht-Ammerstol eqn algomeene leden vergadering. Aanwezig w/iren 38 leden. De voorzitter, de heer D. E. Hueting. zette uiteen, voor welk doel deze vergadering was uitgeschreven, namelijk om het be stuur voltallig te maken daar de heer A. Verdoold, penningmeester der vereeniging, om gezondheidsredenen had bedankt. Er waren voor deze vacature twee Candida ten. Hel bestuur had candidaat gesteld den heer J. Mahlstede en 10 leden den heer S. Burger. Na de stemming bleek de heer J. Mahlstede de meeste stemmen te hebben verkregen, zoodat hij tot be stuurslid was gekozen. Uit de boeken van den penningmeester bleek, dat er zich een reserve had gevormd van bijna f 1300, zoodat de financieele toestand van de ver eeniging niet slecht te noemen is; 18 per sonen waren sedert de oprichting op 5 November 1934 in een ziekenhuis ver pleegd geworden Concert. Ammerstol. Zondagavond gaf de muziek vereeniging „Excelsior” een concert in den tuin achter ,,’t Gebouw”, onder lei ding van den heer D. E. Hueting, dat goed slaagde. Door het mooie weer waren vele luisteraars aanwezig. Zij hebben kunnen genieten van goede muziek. Bergambacht. In de plaats van den heer G. Burger is tot lid van de vrijwillige brandweer, dienst doende bij de aul.o-mo- tor-brandspuit, benoemd de heer W. van Steenis. De burgemeester heeft bekend ge maakt, welke reden van vrijstellingen er kunnen zijn voor de militieplichtigen van de lichting, die in dit jaar worden opge roepen. T. P. TERLOUW. t Streefkerk. Zondagavond overleed in deze gemeente in den ouderdom van 51 jaar de heer T. P. Terlouw, in leven pre- sident-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en hoofdingeland van de Alblasserwaard met Arkel benedqp de Zouwe. De overledene volgde zijn vader na diens overlijden in 1932, in beide genoemde betrekkingen op en was tot September j.l. raadslid voor de a.r. partij, in welke functie hij zich wegens ziekte niet herkiesbaar had ge steld. Uitslag eeniging van C niging „Kunst nr. 1880. Maandagmiddag is de huishoudour- sus voor meisjes onder leiding van de da mes De Jong en Maas begonnen. Voor de zen cursus hadden zich 35 meisjes opge geven, van wie er echter maar 16 konden worden toegelaten. Krimpen a.d. IJssel. Het concert, dat Zaterdagavond gegeven zou worden door de arbeidersmuziekvereeniging „Kunst en Strijd”, kon wegens verhindering van en kele leden, en derhalve wegens onvoldoen de bezetting der instrumenten, niet door gaan en is uitgesteld tot een nadere gele genheid. Jongelingsvereenifiing op pad. Lopikerkapel. De Jongelingsvereeniging met haar leider, Ds. W. van Griethuijzen, maakte Donderdag een uitstapje per auto bus naar Arnhem Daar werd een bezoek gebracht aan Burgers’ Dierenpark en het Openlucht Museum. Met groote interesse werd van het vele bezienswaardige kennis genomen, al bracht een regenbuitje wel eens een onaangenaam intermezzo. Na een -bezoek aan de Westerbouwing bij Ooster- beek, keerde het gezelschap hoogst vol daan huiswaarts. Gedurende de ongesteldheid van de leidster van den Naaikrans, zal de leiding worden overgenomen door mej J. van Ei,ik. onderwijzeres aan de school te Lopi kerkapel. Wedvlucht „De Snelpost”. Ouderkerk a.d. IJssel E. Snelpost” hield Zaterdag j.l. vlucht met oude en jonge duiven vanuit Ottignies (B Afstand 141 K M. Deel name 79 duiven. Gelost 12 uur. Aankomst eerste duif 2 uur 25 min. 21 sec.; laatste duif 2 uur 41 m. 54 sec. 1, 5, 9 en 14de prijs J. van Brandwijk, 2de prijs H Rits- ke; 3 en 18e prijs G. van Duijvendijk; 4 en 17e prijs Jac. van der Ham; 6 en 16e prijs M. Kreuk; 7 en 13e prijs G. Vis; 8, 19 en 20e prijs M. Rolloos; 10, 11 en 15e prijs H. A. Opschoor; 12e prijs L. 0. Stijnen. Zaterdag a.s. zal een wed vlucht worden gehouden vanuit Giney (B.) Afstand 186 K.M. Geslaagd. Ouderkerk a.d. IJssel. Onze dc^psge- noot, de heer G. W. Docters van Leeu wen slaagde voor het te Hilversum ge houden politie-examen. Uniecollecte. Ouderkerk a.d. IJssel. De in het WijTc- gebouw aan den Lageweg gehouden Unie collecte ten bate van het Bijz. Onderwijs heeft f 13,51 opgebracht. Benoemd. Reeuwijk. De heer M. Nieburg Mzn. is in de vergadering der kiesvereeniging van den Vrijheidsbond benoemd lot se cretaris. De buit verdeeld. Reeuwijk. In een vergadering van B. en W. zijn de functies der wethouders in de commissies van bijstand als volgt verdeeld: bouwcommissie, weth. J. C. Ha- van weth. J. G. Hagen Jr.; brandweerraad, weth. Th. van Leeuwen. Benoemd. Reeuwijk. De heeren J. A. van Eyk en J. P. Hakkeling, werkzaam als volontairs tor gemeente-socrelarie, zijn thans beiden als lijdelijk ambtenaar aungesteld ter se- pegt zijn krachten te zullen geven aan do belangen der gemeente. In gelijken zin richt de voorzitter tich tot den heer De Gier, voor het geval deze zijn benoeming zal aannemen. Tot leden van de gas- en waterleiding- oommissie worden benoemd de heeren Van der Linden, Schimmel, Molhoek cn Van Sijl. De gemeenlerekening over 1934 wordt door den raad aangeboden. De voorzitter benoemt tot leden van de raadscommissie voor het onderzoek der- 4 gemeenterekening over 1934 en der ge meen te-begroof ing voor 1936 de heeren Veldhuizen. Van Kats en Schimmel. Daar niemand iets heeft voor de rond vraag, wordt de vergadering gesloten. Waddinxveen. Als hot op Zaterdag 14 September mooi weer mag zijn, belooft het te houden concoursvhippique op het kende, gunstig gelegen terrein van heer Van der Breggen opnieuw een ces te worden. De Gouweruiters hebben hun sporen verdiend en het vorige con- oours-hippique heeft Wafldinxveen in de paardenwcreld een goeden naam bezorgd. De deelname en belangstelling zijn ook nu»-- w’eer algemeen. Vanwege de gemeente is als eereprijs een fraaie beker met inscrip tie aangekocht. Ook de burgemeester, die beschermheer der ruiterolub is, stelde een mooie medaille beschikbaar. Alle bekende Landelijke Rijvereenigin- gen uit Zuid-Holland zullen daar hun dres suur toonen en kampen, wie de beste sprin gers zijn. Een advertentie in dit nummer geeft verdere inlichtingen A.V.V. III—G.S.V. IV. Ammerstol. Vóór de rust gaat het spel van doel Lot doel. Na een kwartier geeft de linksbinnen van A.V.V. zijn club de leiding (1—0). De Gouwenaars lateft het er niet bijzitten, en met een fraai schot brengen zij dpn stand op 11, om er dan 10 minuten later 1—2 van te maken. Kort voor de rust krijgt A.V.V. een corner te nemen, waaruit de linksbinnen met een kopbal den gelijkmaker scoort (22). Na de rust zakt A.V.V. flink af en de Gouwe naars zijn nu verreweg de meerderen. Met een mooi^n kopbal nemen zij opnieuw de leiding en uit een penalty wegens hands wordt de voorsprong nog vergroot. De thuisclub probeert nog wel in den restee- renden tijd de achterstand in te loopen, maar dit gelukt haar niet en als de scheidsrechter einde aankondig!, hebben de rood-witten hun eerste wedstrijd in dit seizoen verloren met 42. A.V.V. INieuwerkerk I. Beide partijen zetten direct de tanden ’op elkaar en L.l van de eene naar do andere helft. Als er ongeveer 20 minuten is gespeeld, krijgt de rechtsbuiten van A.V.V. een kans en met een laag schot, via de paal, brengt hij den stand op 10. Nauwelijks is er afgetrapl. of de thuisclub breekt weer door en J. Ooms laat den keeper opnieuw visschen (20). Aan beide zijden wordt forsch ge speeld; veel vrije schoppen zijn het gevolg hiervan. In de tweede helft wordt aan bei de kanten zeer mat gespeeld. De verdedi gingen blijven de voorhoeden steeds de bass, zoodat goals uitblijven. Als de links back van A.V.V. mistrapt, krijgt Nieuwer kerk de kans van den dag, welke zij dank baar benut. Nog even wordt het spannend, maar als de scheidsrechter het einde blaast, heeft A.V.V. een zwaar bevochten zege behaald. Groot-Ammers IGouderak III. Groot-Ammers. Da-delijk beginnen beide partijen i® een flink tempo. Groot-Am- ALBLASSERDAM. Augustus. Geboren: Jan, z. van J. P. de Deugd en J. M. F. Vliegenbhart. Cornelia, d. van H. van den Hoven en B. I. van Hork. Ondertrouwd: J. Erkelens, 56 j., en A, Oosterom, 43 j- Getrouwd: H. Baas, 25 j., en H. Ver schoor, 26 j. D. F. Brand, 25 j-, en Q van der Rhee, 22 j. Overleden: T. Gravendeel, 78 j.» weduw naar van E. de Groot. L. van Stek, 34 j.. echtgenoot van M. van der Hoogt. BERGAMBACHT. ,Van 30 Aug.—6 Sopt Geboren: Leendert, z. van L. de Jong pn A. van Buren. Willem Daniël, z, van Adr. Prins en A. J. Eerland. Getrouwd: G. Breedveld, 25 j. en L. J, de Pater, 22 j. CAPELLE a.d. IJSSEL. September. Geboren: Huibert, z. van W. Both pn C. Baas Leentje, d. van E. M de Jong en L. W. t d. Schelling. Frans, z. van A. v. d. Marei en J. Brouwer. Maria, d. van C. de Groot en N. Oudenaarden. Arie, z. van P de Bruin en C. G van Harten Bastiaan, x. van A. P. Mole» naar en J. Speksnijder. Overleden: J. E. Schouten. 74 j. M. schilt, 67 j. J. Rolloos, 55 j-, echtge noot van B. Holbter. W. van Meningen, 85 j., wed. van G. Krab. L. Boers, 58 j. I.EKKERKERK. Augustus. Geboren: Arie Jan, z. van J. P. Zoeot en W. Bakker. Ondertrouwd: J. C. Korevaar, 26 j. eg B. Klerk. 28 j. Overleden: H. A. Lingen, 9 maanden. GOUDRIAAN Augwtus Getrouwd: A. Stam, 30 j-, en P. Riet-» veld, 22 j. Overleden: A. de Vries, 57 j.» echtgenoot van A. de Stigter. J. Smits, 37 j., echt- genoote van T. den Dikken. H00G-BL0KLAND. Sept. Geboren: Johannes Jacobus, z. van J, D. Vis en A. A. van Haltem. MOERGAPELLE. September. 1 Geboren: Martina, d. van W. Drieeseen M. Wervers. Ondertrouwd; M .A. Bik, 28 j., en H. va* Nielen, 23 j. OUD-ALBLAS. Augustus. Geboren: Maaike, d. van C. Boers en M den Butter. Elizabeth Maria, d. van A. Blom en H. A. Bongers. Jan, van M. Aantjes pn H. Ritmeester. Overleden: Een levenloos geboren kind van G. Vink en M. van Wijngaarden. REEUWIJK. September. Geboren: Gerrit, z. van F. C. van Wes ten en E. Bos. Elizabeth, d. van G. v. d. Heuvel en L. Noordergraaf. Lena, d. van W. Brauns en J. van Ravensberg. Cornelis, z. van K. Schouten en G. v. d. Wolf. Ondertrouwd: L. de Vos en W. Schou» ten. Getrouwd: C. Overes en A. M. de Wït. SLIEDRECHT. September. Geboren: Willem, z van A. W. de Werd en A. G-elderblom. Deliana, d. van D. 1 van Eek en A. M. den Besten. Martina, d. van A. Visser pn J. Visser. Karei Leendert,* z. van A. Lanser en J. van der Aa. Gerrit, z. van G. Vet en G. van Wijngaarden. Johartnes, z. van K. Kop» pelaar en P. van Dongen. i Getrouwd: H. van der Hel. 25 j., en M. Batenburg, 22 j. W. H. Haeser, 20 j., en T. A. van der Aa, 28 j. Overleden: H. van Heumen, 72 j., we- duwnaar van W. Th. H. Hermens. H. Gelderblom, 62 j., weduwnaar van A. Via* ser. 1 WADDINXVEEN. Augustus. Geboren: Nelis, z. van P. J. Verwoerd en G. A. Degenhardt. Lena Hendrika. d. van J. J. Speelman en L. van Prooien Marinus, z. van F J. Booij en E. J. Bulk. Aaltje Elisabeth Magdailena. d van M. Kaptein Pn J. Booij Johanna Alida, d. van W. G. Smit en H. B. M Burghard. Ondertrouwd: C. Binnonkade en D. Ket» ting. ZEVENHUIZEN. Augustus. Geboren: Arie Gerard, z. van H. B. de Graaf en M. Klos. Trijntje, d. van A. G. Molenaar en L. Dekker. Gerritje Hen drika en Hendrika Gerritje, dochters van W. Vprweij en A N. de Wit. Jannetje, d. van D. Benningshof en E. Zwartevefld. Johan Bastiaan, z. van J. Boevé ?n M. Knijf.Izaac Anthonie, z. van M van der Spek en N. Slingerland. Ondertrouwd: A. van de Ruit, 28 j.. en A. M. van Kuilenburg. Getrouwd: J. Saarberg, 49 j., en B Rook, Overleden: G. de Vos, 53 j weduwnaar van A. Hoogpndoorn C. W. van Essen. 80 j.. weduwe van T. J van Leeuwen (overleden te Gouda). H. G Verweij. 3 d- D. van Wijk. 94 j.. echtgenoot van A. de Bruin (overleden te Delft). W A. van den Berg, 2 j. I - Uitslag wedvlucht postduivenver- fing ,.De Gevleugede Bode” alhier, Ottignies. afstand 137.100 K.M. Los 12 uur. Aankomst eerste duif 2.25.33 uur, gemiddelde snelheid 941.91 M. per mi nuut. De prijzen werden gewonnen door: 1 en 8 A. Stuurman: 2 en 4 H. v. Meer kerk; 3, 5, 7, 13. en 14 J. den Ouden; 6 10, 11 en 12 W. L. Schippers M Hz; 9, 15 en 16 G. de Ruiter. GRANAAT OPGEGRAVEN. Waddinxveen. Bij het werk voor den aanleg van den nieuwen rijksweg Rotter dam en Den HaagBodegravenUtrecht is aan de. Henegouwer laan langs de Gou we een groote granaat te voorschijn ge komen. Bij het leegstorten van een kar, een paar honderd meter in het land, ont dekte men de granaat, die ca. 40 c.M. lang is en waarvan het gewicht op eenige tientallen kilo’s wordt geschat. Na de ontdekking heeft de burgemees ter voorzorgsmaatregelen genomen, opdat er geen ongelukken met het projectiel kunpen gebeuren. Er zullen eenige des kundigen van de Hembrug naar Wad dinxveen komen om de granaat te demon- teeren. Het voor den wegaanleg gebruikte zand is afkomstig uit het Hollandsch Diep na bij den Moerdijk. Men vermoedt, dat het projectiel in de mobilisatiejaren van een schip met munitie gevallen en in het Hollandsch Diep terechtgekomen is. Concours-Hi pp ique. Waddinxveen. Als het op Zaterdag het be den sue-

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 6