l Binnenland feuilleton. j EEN GEVAARLIJKE LIEFDE. Gemengd Nieuws. DRAlSItl AvAN-W-KErroURG'S- e A ••tLILVLRTRAAil - Rheumatische knobbels op de vingers, Alleen voor Vrouwen WZê DE TOLBAAS EN Z'N TRAWANTEN. 7r Plaatselijk Nieuws DE KONINGIN EN DE PRINSES TERUG. Hartelijke ontvangst Over de aankomst van de koningin en de prinses uit Engeland, wordt nog ge meld: In Vlissingen bleven de koningin en prinses aan boord, tot alle passagiers ont scheept waren. Om 6.20 uur begaven de vorstinnen zich naar den wal. Onder stormachtige toejuichingen van het pu- bliek werden de koningin en de prinses door de-'autoriteiten begroet. Bij het station was het publiek op het twee perron toegelaten en daar -tfaren de toejuichingen niet van de lucht. Telkens weer verschenen de koningin en de prin ses voor de portierraampjes, om het pu bliek, door het toe te knikken en te wui ven, te danken. Om 9 uur kwam de trein met de vorstin nen in Den Haag. Enkele minuten na aan komst verschenen de vorstinnen beneden in de hal, waarvoor de auto's gereed ston den Aan het gejubel kwam schier geen Pin de toen de menigte de vorstinnen ontwaar de; het hoera-geroep. en de kreten leve de koningin, leve de prinses, waren niet van de lucht. Zoowel de koningin als de prinses wer den niet moede het duizendvoudige pu bliek terug te wuiven. Me» twee motorwa gens van de Haagsche politie voorop, ge volgd door den koninklijken auto, werd vervolgens in de richting van „De Ruige- hoek" giereden, waar de vorstinnen voor- loopig zullen verblijven Ook onderweg werden luide hoera's Aangeheven bij het voorbijrijden van de koninklijke familie. VERLAGING VASTE LASTEN. Oordeel der Tweede Kamer Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende bet wets ontwerp tot verlaging van sommige vaste lasten. De meeningen in de afdeelingen blijken zeer uiteenloopend. Spoedige be handeling wordt noodzakelijk geacht maar ook wordt gevreesd voor groote schade aan het hypothecair crediet. Sommige le den achten het ontwerp overbodig, omdat de aanpassing zich toch al voltrekt. Ge vraagd word ?'0f en wanneer meer van dergelijke ontwerpen zijn te wachten pleidooien werden geifif voor devaluatie, doch zij werden van andere zijde bestre den Maatregelen over de geheele unie werd™ gevraagd en sommige leden be- twijfelden of een huurverlagmg van 3) voldoende 1011 zijn. De vrees is geuil, dat de verlaging van den erfpaehtcanon de gemeenten in groote moeilijkheden zou brengen. IS DE GOUVERNEUR-GENERAAL N.S.B.-ER? Het Tweede Kamerlid, de heer Schal- ker, heeft den minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers ge vraagd of de regeoring kan mededeelen of de tot heden nog niet weersproken go- ruchten, dat de gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië lid is van de N.S.B., juist zijn? Indien de regeering ofl deze vraag be vestigend moet antwoorden, is zij dan niet van meening dat deze gouverneur- generaal, op grond van de desbetreffende regeeringsbesluiten, uit 's lands dienst be hoort te worden ontslagen?» door BES BOLT. De mandarijn vouwde met een klap lijn waaier dicht en stond plotseling van zijn zitplaats op. Forsyth begreep, dat het onderhoud oen einde had genomen en voelde bij instinct, dat de man voor hem voortaan een vijand zou zijn. Li Weng- Ho's gezicht echter was even onbeweeg lijk als steeds en zijn stom klonk elfen, toen hij met een licht accent sprak: „U moet mij nu excuseeren, Dr. For syth. Ik heb een langen dag achter mij en ik ben vermoeid," Hij liep naar de gong. luidde en zei, toen de bediende binnenkwam: ..We zui len elkaar, zonder twijfel, in Ïong-Foo terugzien." Hij boog ernstig. Forsyth beantwoordde de buiging en nadat de bediende de zij den voorhangsels lerzijile geschoven bad, verdween hij uit dat rijke vertrek om naar zijn eigen kamer te gaan. Maar toen hij in heel lag, wilde de slaap eerst n et komen. En toen hij ein delijk sliep, droomde hij van een groote spin met een koel, uitdrukkingloos ge zicht als dat van den mandarijn, die in een geweldig groot web op zijn slachtoffer zat te wachten. Hij zelf sloeg de spin ademloos gade en toen hij op den rand van het web Kathleen Barrington ont dekte, riep hij haar toe en wilde haar waarschuwen: hij werd wakker van zijn eigen stem. Het was morgen. De gelu den op straat Zeiden hem, dat het tijd was om op te staan, aangezien hij dien dag per sampan naar Yong-Foo zou reizen Hij kleedde zioh aan en pakte de handlaech in, die DE ZOMERPOSTZEGELS. Minister voor de microfoon. Maandagavond zal de minister van so ciale zaken, ror. M. Slingenberg, van 8.30 8.45 uur, voor een microfoon een woord van aanbeveling spreken ter ondersteu ning van den verkoop der Zomerpost- zegels, waarvan de extra opbrengst ten goede komt aan de arbeidszorg voor on- volwaardigen en aan da acht noodlijdende orkesten in de groote steden. EEN BEKWAME INBRAAK. Vafcliedsn aan 't work Gisternacht is te Amsterdam een van de brutaalste inbraken van vele jaren ge pleegd bij den Gemeentelijken Woning- dienst, gevestigd op de Stadhouderskade. Met behulp van zuurstof en carbid zijn zware kluis- en brandkastdeuren openge- brand en de buit bedraagt ruim driedui zend gulden in zilvergeld Er stonden een zuurstof- en een carbid cylinder, met vele meters zwarte slang er nog aan verbonden en de kluisdeur bleek geforceerd te zijn. Dwz. de bevestigings platen van het slot waren volkomen weg gebrand, het inwendige van het slot had den de inbrpkers geheel weten bloot te loggen, zoodat de schooien met de hand weggeduwd konden worden. Op die ma nier kon de zware kluisdeur dien ten minste 30 c.M. dik is geopend worden. In de kluis stonden twee brandkasten. De grootste van deze twee is eveneens met succes met steekvlammen bewerkt, 't slot uitgebrand en de dieven vonden toen hun eersten buit, eenige trommels vol zil vergeld. De trommels Hvaren zonder moei te te openen en al het geld hebben de in brekers moegenomen, ruim drie mille (ontvangen huurpenningen van gemeen tewoningen en voor uitbetalingen bestem de bedragen). De tweede, kleine brandkast in deze kluis, wisten de inbrekers niet open te krijgen. Wel zijn zij ook bij dit exem plaar aan het branden geweest, maar ver moedelijk raakte de zuurstofcylinder uit geput en moesten zij hun pogingen opge ven Daardoor irf hun het grootste bedrag ontgaan, want dit was juist in deze brand kast opgeborgen, een bedrag, aanmer kelijk grooter dan de uit de eerste brand kast verkregen buit. Er is in het gebouw, waar vaak be langrijke geldsbedragen bewaard worden, 's narhts geen bewaking aanwezig, om 6 uur 's avonds wordt het kantoor gesloten DEENSCHE POLITIE IN ONS LAND Bezoek aan de groote steden Een gezelschap politie-autoriteiten uit Denemarken heeft Woensdag een bezoek aan Amsterdam gebracht. Het gezelschap Instond uit 17 personen van verschillende rang. Des morgens zijn zij door den hoofdcommissaris ontvangen. Ook werden nog het gebouw van de verkeerspolitie en de Rembrandt-tentoonstelling bezocht. HOLLANDSCHE DAME IN T BUI TENLAND BEROOFD. Sieraden en effecten Bestolen Onlangs ia in een trein tusschen Bazel en Bern een alleen naar Zwitserland rei zende Nederlandsche dame beroofd voor duizenden guldens aan effecten en siera- hij bij zich had. Den gebeelen tijd waren zijn gedachten vervuld van Kathleen Barrington. Zou hij haar zien? Zou hij gelegenheid hebben haar te spreken, voor hij wegging? Zijn tweeledige vraag werd kort daar op, toen hij naar het restaurant ging om te ontbijten, beantwoord. Hij wilde ju'st de met gordijnen afgesloten deuropening passeeren, toen Li Weng-Ho uit het res taurant kwam De Oosterling groette hem ernstig; hij beantwoordde den groet en liep het restaurant binnen, waar Kath leen Barrington de een;ge gast was. Ze zat aan het verste eind van de groote zaal, in gedachten verdiept en met een verontruste uitdrukking op haar knap gez'chtje. Ze was zoo afwezig, dat ze hem niet zag aankomen, terwijl hij haar ta feltje naderde; en eerst toen hij sprak, werd ze zich van zijn aanwezigheid be wast. „Goeden morgen, miss Barrington! Bij deze begroeting schrok ze op en lachte om zichzelf. „0! Goeden morgen, dokter. Wat hebt u mij aan het schrikken gemaakt! Ik heb u niet eens zien binnenkomen." „Neen," antwoordde hij glimlachend „Dat merkte ik. U was zoo in gedachten verd ept." „Ja," erkende het meisje. „Ik overwoog hoe ik in Yong-Foo moest komen Mijn vader is inderhaast vertrokken gisteren avond en nu moet ik op mijn eigen houtje gaan Hij heeft een briefje achtergelaten. Ik moet zoo spoedig mogelijk in Yong- Foo komen en de bagage, die hij hier heeft laten staan, meenemem Vrije over tocht is mij aangeboden. „Ja," klonk het en het meisje keek hem verbaasd aan. „Hoe weet u dat? „Ik vermoedde het," antwoordde hg, ,,'k ontmoette den mandarijn, toen hij uit het restaurant kwam." Hij zweeg even, vervolgde toen be daard; den. De dame was op weg naar Bern en had een groot deel van haar effectenbe- zit alsmede een collectie kostbare siera den in een tasch bij zich. Tusschen Bazel en Bern viel zij even in slaap. Toen zü ontwaakte kwam zij tot de ontstollende ontdekking, dat haar tasch gestolen was. Zij deed van het gebeurde aangifte bij de Zwitsersche politie die de politie van ver schillende landen van Hen diefstal in ken nis stelde. Eenige weken daarna zijn in verschillende steden, o.a. bij een bank te Parijs, eenige der gestolen effecten ter verzilvering aangeboden Thans heeft men een der Pffecten gevonden bij een bank instelling te Amsterdam. Deze banlt had het stuk ontvangen ran een Parijsche bank, die het van een on bekende had ontvangen. De politie te Parijs is van deze vondst in kennis gesteld. KOPPIGE STIER. Motortrein was da sterkst» Dinsdag wilde een veehouder uit Ha- zerswoude een stier van het land halen. Toen hij met het dier aan een touw een particulieren spoorwegovergang van de lijn LeidenGouda overstak, naderde met groote snelheid een motortrein uit de richting Leiden. Midden op de rails bleef de stier staan en was met geen mogelijk heid weg te krijgen. Het dier werd door den trein gegrepen en vermorzeld. De vee houder kon zich tijdig in veiligheid stel len. De motortrein werd aan do voorzijde ernstig beschadigd «n had een kwartier vertraging. EEN ZONDAGSKIND. Geld in autowiel Een wegwerker aan de Oostenrijksch- Duitsche grens die bezig was op den weg werd dezer dagen plotseling tegen den grond geslagen door een reservewiel, dat van een auto vloog, die met zeer groote snelheid passeerde. Toen de man van zijn schrik bekomen was en tevergeefs ge poogd had de aandacht te trekken van den chauffeur, nam hij het wiel op en bemerkte dat dit bijzonder zwaar was. Het bleek dat in het wiel niet minder dan 90.000 schilling (ongeveer f 50.000) in zil veren muntep verborgen was, die de chauffeur klaarblijkelijk heimelijk over 'de grens bad willen brengen. DUITSCHE SPIONNE STAAT TERECHT. Verliefd en bekeerd Een niet alledaagsche spionnen geschie denis is behandeld voor den krijgs raad te Brest (Fr Onder verdenking van spionnage stond daar Lydia. Oswald terecht, de 28-jarige Zwitsersche, die in Maart werd gearresteerd, juist toen zü naar Parijs wilde vertrekken. Haar me de-beklaagden waren luit.-ter-zee Jean de Forceville, telg van een oud-adellijk Fransch geslacht, en diens vriend de adel borst René Guignard. De beide heeren zijn, zooals dat m een spionnage-systeem thuis hoort, bekoord geraakt door de charme die van deze vrouw uitging. Merkwaardiger is dat de spionne ook haar plicht vergat en ver liefd werd op Jean de Forceville. Toen Lydia Oswald op den avond van 3 Maart aan het station te Brest werd gearres teerd, bevond zij zich in gezelschap van Jean de Forceville. Ruiterlijk bekende zü dat ze naar Brest was gekomen, met het doel spionnage te plegen, doch zeide „Miss Barrington, als ik u was, geloof ik niet, dat ik dat aanbod zou acceptee ren." „Dat wil ik ook liever niet." Er was een verontruste uitdrukking op het meis jesgezicht. „Maar het is moe'Iijk om te weigeren. Li Weng-Ho is 'n vriend van mijn vader...." „Hoe wist hij, da» n op reis gaat? Hebt u hem dat verteld?" „Neon. Maar 't schijnt, dat hij mijn vader gisterenavond gesproken heeft eer hij wegging...." Ze zweeg toen ze naar het gezicht van den arts keek. „Wat is er?" „Er viel mij iets in," antwoordde hij op luchtigen toon, maar toen hij zich af vroeg of er eenige verstandhouding be stond tusschen Barrington en den man darijn. voelde hij zich ernstig gestemd. Doch hij voegde er levendig aan toe: „Ik geloof, dat ik die moeilijkheid wel voor u kan oplossen, als u geen bezwaar hebt de reis naar Yong-Foo te maken in een sampan van de zending." „Het meisje lachte opgelucht. „Ik zou het erg prettig vinden" Dr. Forsyth keek op zijn horloge. „Wij gaan over twee uur, dan kunt u zeker wel klaar zijn. Er gaan nog twee dames mee, ik zelf gaat ook mee. De dames moeten naar Fong-Chin, dus voor we daar zijn, is er niet zooveel ruimte „Het zal in ieder geval beter zijn dan Li Wpng-Ho's woonschip," viel ze hem gl:mlaohend in de rede. „Veel beter," stemde hij ernstig foe. „Excuseert u mij dan, Dr Forsyth. Ik ,moet nog toebereidselen maken voor mijn vertrek. Over een uur ben ik klaar." „Mooi," antwoordde hij. „Dan hebben we tijd in overvloed om naar de zen- d'ngsboot te gaan Nadat zij verdwenen was, zette hij zich aan een der tafeltjes en bestelde zijn ont bijt Terwij! hij at. was hij in gedachten verdiept, maar niet zoozeer, dat het hem zij loen zij met den jongen, knappen j zee-officier kennis had gemaakt, werd zij zóó verliefd op hem, dat zij van haar plan afzag. Zij verklaarde dan ook geen enkel bericht te hebben verzonden. Hij had be loofd, met haar te zullen trouwen. Jean de Forceville heeft meegedeeld: „Zoo noodig zal ik ontsla* nemen uit den dienst, maar ik zal met haar trouwen Het p roe f» ia met gesloten deuren ge- Lydia Oswald ie tot negen maanden ge- vangenisstraf veroordeeld. De twee mari ne-officieren, beschuldigd van nalatigheid en medeplichtigheid, werden vrijgesproken. y» LEEUWARDEN TUNNEL DOOR DE MONT BLANC Besprekingen van Laval De Fransche minister van buitenland- sche zaken Laval, heeft nog kans gezien om tusschen de Volkenbondsbesprekingen door met den burgemeester van Chamo- nix en andere ambtenaren to confereercn over hot boren van een tunnel door den Mont Blanc. Laval gaf als zijn meening te kennen, dat deze tunnel reden van be staan heeft en dat naar zijn meening de onderneming beter kan worden uitge voerd door den staat jjan door een par ticuliere maatschappij Het plan is een weg aan te leggen van Chamonix (Fr.) naar het dorp Entrêves (Italië). De tota le lengte van de tunnel zou ongeveer 12 mijl zijn Het is waarschijnlijk dat bij het boren groote hoeveelheden water zullen loskomen. De deskundigen achten dit echter geen bezwaar, daar zij meenen. hiervan gebruik te kunnen |maken voor 't verwijderen der losgemaakte steenen. Ge raamd wordt, dat de kosten niet hooger zullen zijn dan 400 millioen francs, welk bedrag spoedig gedekt zal kunnen wor den door 3e groote opbrengsten die men verwacht uit deze tunnel te zullen kunnen trekken. De korte afstand Uisschen Pa rijs en Rome loopt over Chamonix, zoo dal de waarde van de tunnel voor auto mobilisten en toeristen zeer groot is. PROTEST-VERGADERINGEN TE NEW YORK. Hef vonnis van rechter Brodsky De Duitsche vereenigingen en bonden te New York hebben de laatste dagen mas- savergadcringen gehouden, waarin tegen het vonnis van rechter Brodsky, inzake de relletjes bij de „BremeÉ". waarbij de genen die de vlag van het Duitsche schip hadden afgerukt, werden vrijgesproken, wordt geprotesteerd. Dinsdagavond or ganiseerde de bond van Amenkaansche nationaal-socialisten en de vrienden van het nieuwe Dultschland, vergaderingen, welke door duizenden werden bijgewoond. Hierbij werden scherpe resoluties aange nomen. Afschriften van het protest zijn aan den minister van builenlandsche za ken en het hooggerechtshof toegezonden, met het dringende verzoek, te bewerkstel ligen, dat dergelijke voorvallen in het ver volg onmogelijk worden gemaakt. ontgaan was dat een, in rijk livrei ge- kleede Chinees tweemaal binnengekomen was om het grooter wordende aantal gas ten op te nemen en weer te verdwijnen. En toen hij het restaurant verbet, ver raste hij den man, terwijl deze in onder worpen houding van een dienaar van Li Weng-Ho stond. Forsyth maakte daar door voor zichzelf uit, dat hij de bedien de van den mandarijn was. Hij twijfelde er dan ook niet aan, dat Li Weng Ho's dienaar instructies had gekregen een oog je op hem en Kathleen Barrington te hou den. Dit feit werd anderhalf uur later be vestigd, toen het meisje door hen begeleid, in een sampan stapte en dezelfde man haar een briefje overhandigde. Ze nam het aan, las het, schudde toen haar hoofd en zei een paar woorden tegen den boodschapper. De man protesteerde eerbiedig, maar het meisje negered, hem en wendde zich tot For syth, waarna zij aan boord van de sam pan ging. Forsyth gaf onmiddellijk een order aan het hoofd van de familie, die de sampan als woonschip gebru kte, waarna de boot zich in beweging zette. Terwijl ze door het stille water van het kanaal gleden, keek Dick Forsyth het meisje aan. „Was dat briefje van Li Weng-Ho?" „Ja," antwoordde ze „Die man is een van zijn bedienden. Hij wenschte, dat ik met hem meeging naar de boot van zijn meester." Ze gingen door een netwerk van kana len, h'eele straten van booten, waar het kroelende uitheernsche leven van Canton zich afspeelt onder verschillende fantas tische en wankele bruggen door en voor bij vroolijk versierde drijvende amuse- mentspaleizpn, tot ze de rivier bereikten, waar ze enkele minuten later naar een groote, proper uitz'ende. wit-geschilderde boot gebracht werden, over de reel'mr waarvan een paar Engelsche meisjes, met VRIJDAG 13 SEPTEMBER KWB MALLE GEVALLEN. Straffen voor te lange hare» In# Tsjecho-Slowakije beeft do krijgs raad te Olmutz een merkwaardig vonnis geveld. Een dertigtal soldaten, die uit den. dienst zouden worden ontslagen, gaven een week voor zij uit dienst zouden gaan geen gevolg aan de order, om hun haar te laten millimeteren. Het waren raeeren- deels manschappen, die weer op hun post hoopten terug te keeren en zich liever niet kaal geschoren wilden zien. Zij ston den wegens ongehoorzaamheid terecht. De krijgsraad veroordeelde allen tot on voorwaardelijke straffen van 1H tot viar maanden. De korporaals werden boven dien tot degradatie veroordeeld; 26 ver oordeelden gaan in hooger beroep. In het plaatsje heerschto groote verontwaardi ging over dit vonnis. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Inzittenden gerod Woensdag is eon vliegtuig, bestuurd, door twee officieren, dat te Boekarest (Roe menië) was opgestegen om een vlucht te maken naar Tokio via Siberië, op 3 km. afstand van Boekarest gevallen. De motor ontplofte en het toestel vatte vlam. De beide officieren wisten zich met valscher men to redden. „Steeds vermoeid en lusteloos.'* Eeh sprekend voorbeeld hoezeer Krn- pchen Salts er toe medewerkt urinezuur uit het lichaam te verdrijven, vindt ge in het volgende sch rijven, dat wij zoo juist van een dame ontvingen. „De gewrichten mijner vingers waren opgezwollen, zoowel als de gewrichten mijner te«non; deze zwellingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voelde mij bovendien lusteloos en steeds erg ver moeid. Rust en een dieet werdpn mij voor geschreven; tegelijkertijd begon ik met Krusehen Salts. Dit is nu achttien maan den geleden ik voelde mij toen inder daad doodziek. Ik nam Krusehen Salta precies als voorgeschreven, m een glas warm water op de nuchtere maag en II kunt mij gelooven ik ben nu een geheel ander mensch. U kunt er op rekenen, dat ik niet zal nalaten, ook aan anderen het •geheim van mijn succes te vertellen." Mevr. W. R. H. De zes zouten, waaruit Krusehen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, nie ren en lover aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheuma- tiek, jicht en ischias, volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Krusehen Salts werkt direct op üw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw ado- ren stroomt, vermoeidheid en lusteloos heid verdwijnen en worden vervangen door onvermoeide energie en opgewektheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv.) oogen stralend van nieuwsgierigheid, het leven om hen heen gadesloegen. „De zendingsboot," zei Forsyth glim lachend. „En die twee meisjes zijn de pas sagiers voor Fong-Chin. Ik hoop, dat u zp aardig vindt. Ze kennen China niet zoo goed als u, ze zijn pas hier Aan boord van de sampan gekomen, stelde Forsyth Kathleen Barrington aan de twee dames van de zending voor en toen ze met elkaar begonnen te babbe len, ging hij weg om een oogje te houden op eht inladen van de bagage. Het viel hem op, dat er zooveel was, maar hij vond een verklaring in de veronderstel ling dat een gedeelte er van handelswaar moest zijn. Toen alles ingeladen was, wer den de kabels van de sampan losgewor- pen, de Zuidenwind bolde de ze len en het vaartuig werd stroomafwaarts ge voerd, waarna het de Pi Kiang ingedre ven werd, de groote Noordelijke rivier, die de verbinding vormt naar Fong-Chin en het meer afgelegen Yong-Foo. Terwijl dit gebeurde werden Forsyth's oogen getroffen door een groote jonk met een dubbel stel driehoekige ze len. Hij nam zijn kijker, richtte dien op de jonk en zag, dat de kleuren van de boot de zelfde waren als van de livrei van Li Weng-Ho's bediende; en hij twijfelde er niet aan of het was de jonk van den mandarijn, een feit, dat hem, toen de sampan over de wijde wateren zeilde, ern stig aan het denken bracht. Brood op de wateren. Laat in den middag ging de w:nd lig gen, de bemanning haalde de roeiriemen te voorschijn en roeide de sampan naar een groot dorp, waarvan de pagode al van verre te zien was. Toen zij naderbij kwa men. klonk tromgeroffel over het water tot hen door. Forsyth legde uit, dat er feestelijkheden aan den gang waren, waarop een der nieuw aangekomenen den wensch te kennen gaf, aan land te gaan. ÜVordt vervolgd). S DERDE BLAD. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is f 0.48 voor kinderkleeding en f 0.58 voor japonnen en mantels. Patronen van enkele rok of hlouse kosten f 0.40. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken of gireeren op postrekening 13763 aan de redactie van dit blad. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1739. Be eenvoudige modellen zijn hef meest geschikt voor gezette figuren, temeer als de lijn zeer streng wordt gehouden. Glo- gué, het nieuwste op het gebied der berfst- «toffen, is al bijzonder geschikt voor deze japon. De mooie crèpe-ax;hlige stof vraagt geen garneering en het vest, dat aange bracht wordt in de puntige uitsnijding ne men vrij van zijden georgette in wit of in een zeer zachte tint. De vierbaansrak is glad aan de heupen en wordt naar de zoom toe wijder, terwijl om het middel een smalle ceintuur met gesp wordt gedragen. Patronen in de maten 48, 50 en 52 ver krijgbaar a f 0.58. GEKLEEDE BLOUSE. VKK 1740. Het model dezer blouse leent zioh bij uitstek om gedragen te worden door da- GRANTS LEEUWENNUMMER door JAN MOLTEN. Toen Grant met Dosta stond te praten, hinderde het hem, dat hij in den drie- deeligen spiegel zijn beeld tot in het on eindige weerkaatst zag: duizend jonge mannen met een ernstig treurig gezicht schenen met duizend knappe, zwaar ge- proederde vrouwen te spreken, die in vio let tricot waren ingepantserd. „We moe ten uit elkaar gaan," zei hij. „Ik kan niet meer. Dat moet je toch inzien. Ga jij met je leeuwengroep naar Londen, dan zal ik naar Buenos Aires gaan." Ze keek hem aan. Het gaf haar een grenzenloos gevoel van verbittering, dat hij haar dit kwam vertellen. Haar adem haling ging echter zoo zwaar en hijgend en haar mond was zoo vrtrokken, dat Grant wel zag hoe ze leed. „Naar Buenos Aires ga je niet," schreeuwde ze. Medelijden met de vrouw rees in hem op. Hij had haar liefgehad, doch hield niet meer van haar; daar was niets aan te veranderen Hij verliet de garderobe. Hij had voor den spiegel plaats genomen en trok zittend zijn hemd over het hoofd. De friseur kwam toeloopen en zette hem de pruik op. Grants gez'cht verdween on der de witte schmink, d:e hij over voor hoofd en wangen wreef. Op de witte oog leden met de wit aangezette randen plak te hij een klein, groen^onkelend loover- Tijdens de pauze, waar n het publiek stallen en kooien met Madame Dosta's leeuwen kon bezichtigen, werd rondom de manege de reusachtige roofdierenkooi op gebouwd, een hoog gevaarte van ijzeren stangen Madame Dosta's leeuwennum- raer was de grootste attractie van het cir cus Garni mes, welke in de grootere maten verval len. Het geheel kleedt zeer af en kan van dunne wollen stof, doch beter nog van ef fen of bedrukte zijde gemaakt worden. Voor fluweel en satijn leent deze blouse zich eveneens bijzonder goed. Om een mooie lijn aan het figuur te ge ven, worden in de zijnaad een paar pos tuurnaadjes aangebracht. Patronen in de maten 46 en 48 verkrijg baar voor f 0.45. DAMESMANTEL. VKK 1742. Tweed mantel in maat 42. Ben. stof tweemaal de hoogte en zoom bij 130 c.M breedte. f Fantasiestof is voor dit sportieve model *t meest geschikt; de smalle kraag heeft breede revers en hoo- ge uitstaande man chetten, smal aan de pols. De mantel heeft flinke overslagen, zoo- d&t de manteljapon niet te zien komt bij het loopen. Het bovendeel kap alleen gevoerd worden b.v. met kunstzijde of bij minder stevige stof wordt de mantel over de geheele lengte ge voerd. Patronen rerkrijg- f//V6 i f 0.58. Schitterende muziek zette in, de lam pen wierpen plotseling hun feilen licht schijn, de toeschouwers, naar hun plaat sen teruggekeerd, raakten in spanning, geprikkeld door de zee van licht en de vervaarlijke muziek, die iets bijzonders beloofdenVoor Madame Dosta's be roemde leeuwennummer een aanvang zou nemen, had Grant zijn bijna niet minder beroemde opwachting te maken. Bulderend gelach begroette hem, toen hij uit de dicht opeen gedrongen rijen der stalknechts de manege binnenstroin- pelde, u'tgerust met een lange zweep. Zijn optreden bestond hferin, dat hij een car- ricatuur van het geheele dressuurnummer gaf, waarbij hij niet alleen de temmer, doch ook de leeuwen voorstelde. Luid knallend met de zweep, draafde Grant de reusachtige kooi rond, de denk beeldige leeuwen naar hun plaatsen ja gend. „Romeo", schreeuwde hij, „Pasja, Urban!" en hij hief een dof grommend, dreigend gebrul aan, dat zoo echt was, dat de leeuwen hem erom konden benij den. „Mooi zitten, Pasjt," schreeuwde hij en hield verleidelijk een paar Weener worstjes in de lucht; het volgend oogen- blik lag hij echter s ssend op deu grond, kronkelde zich in het zand en kwam met een klagelijk kattegezicht weer op de been, als een beetje suffe oude leeuw, die zich door de worstjes had lat enverleiden. Van de voorste rijen van het parket lot op de hoogs'e rijen van de galerij klonk een da verend gelach. Vlug bouwde Grant de houten blokken tot een pyramide op, de zweep knalde en nu was Grant een grom mende leeuw,' die met koddige grimas,'-en de pyramide beklom en daarbij veivaarlijk brullend met de klauwen naar den leeu wentemmer sloeg, die niet meer tanwe- zig was. Nogmaals braken de toeschou wers >n gelach uit. Grant hoorde het en was er bijna treurig om, hij begreep nooit dat men om zulke onbenullige grappen zoo geweldig lachen kon Op eens trad er een stilte in; het gi ebelen en lachen der toeschouv^rs was plotseling verstomd. Nog stseds rond scharrelend op de houten voetstukk >n, be speurde Giant deze opvallende stilte, waarvoor hij geen verklaring kon vinden Hij wist precies, wanneer er gelachen werd en wanneer de mensehen slechts zachtjes giebelden, het nummer g ng im mers al jaren, maar een dergelijke stilte was nog nooit voorgekomen. Hij sprong van zijn verhevenhe:d neer in het zand en bemerkte, wat de oorzaak was van deze stTte, die geheel afweek van het gewone verloop; door de met een rasterwerk van ijzerdraad overdekte gang, die van de kooien naar de manege voerde, kwam vlug en lenig de leeuw Sultan uit de groep van Dosta aangeloopen. Grant stond verstijfd van schrik op en zijn blik werd star en glazig. Zijn instinct zei hem: dat was geen toeval. Dat was de wraak van Dosta. Sultan, het wildste, meest prikkelbare dier van de geheele troep. Hij stiet een kreet uit om de stalknechts te waarschuwen, doch zag tot zijn ontstelten-s, dat ze geen aanstalten maakten, om hom te hulp te komen. Integendeel, ze stonden te grijnzen.... Dosta had hen natuurlijk voorbereid en hen wijs gemaakt, dat dit geval met Sultan maar een nieuwe truc was, die hij had uitgedacht en waarvan hij nu het effect wilde probeeren. De leeuw scheen volkomen kalm en Grant week voetje voor voetje van hem terug; maar hij had vroeger dikwijls ge zien, hoe het dier uit z'n schijnbare rust plotseling in ontembare woede kon los barsten. Hij hoorde het dier verdacht hijgen, hij zag, hoe het zich tot den sprong gereed kromde, de muil sperde z:ch open, een dof gebrul weerklonk, de manen fladder denMet één sprong had Grant zich hoog tegen het ijzerwerk in veiligheid gebracht en klemde zich ademloos aan een der stangen vast. Beneden hem lag in el kaar gedoken de leeuw, zijn hijgende adem ging steeds heftiger, het volgend oogenblik richtte hij zich op de achter- pooten op en sprong tegen het hekwerk op, dat het rammelde, alsof het ineen zou storten. En weer lag hij neergedoken en hield zijn kn:pperende oogen onafge broken op den man gericht, die aan de stangen hing. Grant was nog hooger gekommen, zijn wit gelaat, waar het groene haar omheen fladderde, was in een grijns vertrokken, de groene loovertjes op de witte oogleden fonkelden als kleine lichtjes. „Mooi zitten, Sultan!" riep hij schril en hield het woedende dier de Weener worstjes voor, d e hij een oogenbl'k te voren bij zijn entree gebruikt had. Doch juist toen richtte Sultan zich weer in zijn volle lengte op en wierp, zich, wild zwaai end met zijn staart, omhoog; door deze tweede schok tegen het hekwerk was Grant bijna omlaag ges'ort, met uiterste krachtsinspanning hield hij zich nog aan de ijzeren stang geklemd. Plotseling barst te een razend applaus los, de lucht daver de van het geweld der bijvalsbetuigingen. Tusschen de stangen door zag Grant hoe de mensehen zich kronkelden van den lach, ze trappelden en gierden het uit. Het was Grant's grootste succes. De met ontzetting geladen spanning der toeschou wers loste zich in dit gelach op; het was immers maar circus en het dier wap af gericht Hij kon zich nu niet langer meer hon den, want zijn voeten gleden telkens weg en zijn arm was reeds als verlamd. Lang zaam liet hij z;ch, den blik strak op den leeuw gericht, naar beneden glijden; doch op het oogenblik, dat zijn voeten den grond raakten, ging Sultan weer tot den aanval over, snuivend wierp bij zifeh tegen hem aan. In razende vaart kon Grant nog ternauwernood ontkomen, hij rende schuin door de manege en sprong aan den overkant weer hoog in de stangen. Een seconde later al stond Sultan naar hem te springen en dreef hem met oorver scheurend gebrul en vervaarlijke spron gen steeds hooger het hekwerk in. Weer gelach en weer applaus, het maakte dan ook ontegenzeggelijk den indruk van een schitterend ingestudeerde scene, zooals de olown daar in zijn flikkerend tooverpakje voor den brullenden leeuw de wijk nam. „Móóóóói zoo!" vleide Grant vanuit de hoogte. Zijn hart sloeg zoo heftig, dat het hem pijn deed; hij begreep niet, dat zelfs de stalmeester niet bemerkte, dat deze scene geen grap was. Hijgend klauterde hij verder tot in de koepel van de ijzeren kooi, waar een touw vas'geknoopt hing. Als een insect hing hij tusschen de spor ten en stangen. Het gelukte hem het touw los te maken, met een zwaai slingerde hij er Z'ch m en hield zich met armen en beenen vast. Het touw hing tot in de ma nege neer en Sul'an sloeg er met zijn poolen naar, zoodat het begon te slinge ren; voor het heen en weer zwaaiende touw sprong de leeuw een paar maal op zij. Grant raapte al zijn krachten bijeen „Neem het eind van het touw en houd' het vast," schreeuwde hij uit alle macht den stalmeester toe Kletterend ging de ijzeren poort open De stalmeester sprong naar voren en pak te het touw. Van boven uit den koepel gleed Grant in su'zende vaart langs het touw naar beneden, zoodat hem het vel van de handen schaafde; met zweet over dekt vloog hij door de poort den stal meester in de armen. Toen sloeg^de poort weer dicht. Grant wantaffle, zakte door zijn knieën, doch richtte zch ter- VK1JDAQ 13 SEPTEMBER tWB DtT0LVftNM|r 5NEIVERK6EH 1A-.77S SI ACUTOf FER» 1N105*» BIJNA ÏOOO MEER DAN IN iass De tolbaas van het snelverkeer Doet nog steeds goede zaken Hij zag zelfs kaqp om 't vorig jaar Weer extra wtnst te maken. Haast 15000 moesten hem tfat jaar hun tol betalen En stellig zal hij in dit jaar De 16000 halen. Hoe komt die tolbaas telkens Aan zulk een massa klanten? Wel, hij regeert toch met een staf Van ijverige trawanten! Hij heeft in „Onvoorzichtigheid", Met „Alcohol" verbonden En d' onbewaakte overweg Getrouwe maats geivonden. De „Snelheid" neemt nog dagelijks toe En de gevaren stijgen; De statistiek geeft ons een beeld Hoezeer zij ons bedreigen. Een felle aanklacht rijst helaas Omhoog uit al die feiten: Het grootste deel der rampen is...- Aan eigen schuld te wijten 1 stond weer op en knipperde, zooals zijn gewoonte was, met de oogleden. „Mooi gedaan!" riep hij. Ponderend applaus weerklonjc, een storm van bijval raasde om hem heen, vertrokken gezichten, gelach, gejoel, ver warring Zóó kwam Grant aan het groote leeu- wennumirfer, waarmee hij de heele wereld rondtrok, bewonderd en gevierd. Dit num mer en ook de leeuw Sultan, met wien lij avond aan avond optrad, had hij aan Dosta te danken NAAR DE STATEN-GENERAAL. De opening der Staten-Generaal op den derden Dinsdag in September, is iederen keer weer een nationale gebeurtenis. Om hen, die daartoe anders niet gauw zouden komen, in de gelegenheid te stellen deze plechtigheid* bij te wonen, heeft de autobusondernemer, de heer H. A. Bouter te Ameide, een bus dienst georgan'seerd, waarmee .belang stellenden Dinsdag naar de residentie kunnen reizen. De prijzen zijn billijk ge steld. Verzocht wordt zich tijdig op te ge ren voor deelname. Men zie de adverten tie m dit nummer. Zijn laatste afscheid. Brandwijk. Verleden week Maandag heeft zooals gemeld, do heer Mulders afsoheid genomen als hoofd der openbare lagere school. Dit afscheid had niet plaats, zoo als abusievelijk gemeld werd, wegens bet bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, doch wegens gezondheidsredenen. De vorige week had de heer Mulders zich gevestigd te Voorschoten en Dinsdag is hü daar overleden, nadat hij een nieuwe in zinking gekregen "heeft. De overledene was 59 jaar oud. Het berioht van zijn overlij den wekte in onze gemeente algemeen© ontroering. In bijzijn van den gemeenteraad beeft Dinsdagavond een demonstratie plaats gehad van de brandspuit. Het ma teriaal bleek goed in orde. Brandwijk. De jongeheer J. van K. vie! met zijn fiets, waardoor zijn knieschijf uit de kom schoot. Hij heeft zich onder ge neeskundige behandeling gesteld. Een dochtertje van den heer S. reed in de Graafstroom. Voorbijgangers hebben haar gered. Giessendam. De heer Michelse, stations chef bij de spoorweghalte Giessendam Neder-Hardinxveld, zal binnenkort den d'enst met pensioen verlaten. De echtgenoo'van den heer v. Z. stapte, toen zij des morgens de trap af wilde gaan, mis en viel naar beneden De val bleek nog al aangekomen te zijn, daar de dokter, wiens hulp men had ingeroe pen. een lichte hersenschudding consta teerde. Ook had de vrouw nog enkele kleine verwond ngen opgeloopen. De 0. L. School. Giessen-Oudekefk. Zeer waarschijnlijk zal Woensdag 25 September voor den Raad van State te Den Haag de kwestie be handeld worden betreffende de al- of niet opheffing van de Openbare Lagere School. Groot-Ammers. De zangvereen. „Vol harding" nam Zaterdag deel aan het fes tival te Arkel. Daar de prijzen bij loting werden toegewezen, viel deze uitstekend bekend staande vereeniging, buiten een prijs. Steunuitkeerino. Hardinxveld. Gedurende de eerste 8 maanden van 1935 werd aan steun inge volge de gemeentelijke steunregeling uit gekeerd f 115.008,50. Geconstateerd kan worden, dat de steun zich in een dalende lijn beweegt. Werd in April en Mei van dit jaar nog pl.m. f 3400 a f 3500 uitbe taald, thans is dit bedrag gedaald tot f 2500 a f 2600. Concert v Hardinxveld. De muziekvereen'ging „Crescendo" hoopt Zaterdagavond half acht een concert te geven op het kerk plein te Schelluinen. Deze week werden bouwvergunnin gen verleend aan den heer E. van Es tot het bouwen van een woon- en winkelhuis te Neder-Hardinxveld en aan den heer H. W. P. L. Koppelaar, tot het bouwen van een schuurtje achter zijn woonhuis aan den Sluisweg. - B. en W. hebben vergunning ver leend tot het houden van een loterij aan de arbeiderszangvereenig'ng „Pieter Jel- les Troelstra",. De trekking zai plaats heb ben tijdens een op 8 October te houden uitvoering, ter gelegenheid y«m het 5-ja- rig bestaan. Hei- en Boeicop. B. en W. hebben be paald, dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den burgemeester, de ze wordt' vervangen door wethouder G. Kok. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van wethouder G. Kok wordt de burgemeester vervangen door wethou der J. de Heer. Deze week is een transformatiehuis je nabij het Zwaanskuiken geplaatst. BUer- mede zijn de inwoners van een goede stroomvoorziening verzekerd. Thans zijn alle werkzoekenden aan het waterleidingbedrijf geplaatst. Zelfs zijn nog twee jongens buiten de werkver schaffing. om op het buizenterrein te Meerkerk, aan den arbeid. Lexmond. De werkzaamheden aan de nieuwe weg vlotten bijzonder goed. Het terrein is bijna overal op de gewenschte hoogte, terwijl ook reeds het grootste ge deelte der slooten gegraven is. Ook liggen op het gedeelte onder Vianen de klinker» reeds aangevoerd, om straks verstraat t» worden. Molenaarsgraaf. De dienstbode van den heer Van Hoeven, mej. E. M. te Bl^s- kensgraaf, kreeg een pot pokend water over haar voet, waardoor zij ernstige brandwonden opliep. Dokter P. L.i Burg graaf verleende de eerste hulp, waarna zij naar haar woning is vervoerd. Molenaarsgraaf. Mej. P. v. R. fietste langs den Graafstoom en kwam daarbij in aanraking met enkele buizen van de waterleidingwerken. Hierdoor kwam ze in de Graafstroom terecht. Voorbijgan gers wisten haar op het droge te brengen, Nieuwland. De heer B. de Keijzer Wz. heeft thans zijn benoeming tot lid van den raad aangenomen.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 3