4 SuHUc, UetUwZ{uistde>tiid!... M. NORT MUDELSDMiH n Bouwmanswoning, Het Woonhuis Het Woonhuis „HECTOR", Het Schoenenhuis van Gouda, Markt Uw voordeel bij „HECTOR" Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden Haastrecht. Burgerlijke Stand LandbouwenVeeteelt Gemengd Nieuws j Kerk en School Nieuws in een paar Rechtszaken Marktberichten LANDVERHURING veilen en verkoopen veilen en verkoopen: Een Woonbouwhuis Wei- en Hooiland RIETVERHURING publiek verkoopen: Openbare Verkooping Boerderij te Willeskop. verkoopen s De boerderij „De Pleit" Bouwmanswoning MAKELAARSKANTOOR van 6. VAN DER HORST Zusterhuis 6 GORINCHEM Couranfer (misdruk) VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 VOOR DE SCHOOLi Dubbelzool Heepenschoenen f 1.95 28-31 32-36 37-39 I Damesschoenenf 1.95 vanaf 55 Cents Jongens Moll. f 1.65 f 1.95 f2.25 Sandalen Meisjes Moll. In bruin 29-3132-36 ff 1.85 f2.25" Meisjes Moll, in zwart, 31-36 met rubberonderwerk f2.45 Berkenwoude. Vrijdag 20 September dient voor de Rotterdamsche Rechtbank de zaaJc tegen M. G. de J., wegens het ver spreiden van strooibiljetten, waarin een openbaar lichaam, de gemeenteraad, wordt gesmaad en belasterd. Jaarsveld. De heer A. H. S. Benschop heeft bedankt als voorzitter van het Plaat selijk Gris's-Gomité. De speldjesverkoop ten behoeve van de kas der Chr. zangvereeniging „De Lofstem" heeft f 27,50 opgebracht. Droevig sterfgeval. Krimpen a.d. Lek. Een tragisch sterf geval trof het gezin StröphkenNeef. De 54-jarige huisvrouw zou met een'ge zus ters en broers per auto naar Delft gaan. Hun vader, een verpleegde in de Sint Jo ris St:chting te Delft, was zeer ernstig ziek, waarvoor hug overkomst noodzake lijk was. Meu ging over Rotterdam, om daar ook nog een broer mee te nemen. Daar ging men even •'uit de auto. In de woning werd de vrouw plotseling onge steld en eenige uren daarna, zonder haar vader gezien te hebben, overleed zij. Een schip wierp in de nabijhe;d van het veer het anker uit en raakte daar door de telefoonkabel van J. K. Smit's Scheepswerven. De kabel werd zoodanig beschadigd, dat er geen verbinding meer tot stand was te brengen. Men zal nu een nieuwe kabel moeten leggen. DuivtnvluchL Moordrecht. De postduivenvereeniging „De Gevleugelde Vriendin" hield een wed vlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 122,4 K.M. Aankomst eerste duif v.m. 9.30.57 De laatste duif kwam te 10.22 aan. Te 8 uur v.m. waren ze gelost. De prijzen wer den als volgt behaald: B. van der Hoe ven le, 7e en 16e pr.; G. van Vliet 2e, 5e, 27e, 29e en 31e pr.; M. van Kranenburg 3e pr.; W. Kisman 4e en 15e pr.; W. Baas 6e en 17e pr.; T. Kisman 8e, 22e Bn 25e pr.; J. Vermeer 9e en 11e pr.; Gebr. de Wit 10e, 12e, 18e, 19e, 24e, 28e en 34e pr.; B .Kisman 13e, 14e en 30e pr.; J. Palsgraaf 20e, 21e en 26e pr.; P. den Braber 23e pr.; G. Palsgraaf 32e pr.; J. Oosterora 33e pr. Moordrecht De melkboeren hebben den prijs van de melk met 1 cent per L. ver hoogd en gebracht op 9 cent per L. Polsbroek. B. en,, W. hebben de nieuwe bouwverordening afgekondigd, welke met ingang van Donderdag in werking is ge treden. Het voornemen bestaat om in het Winterseizoen eenlandbouwcursus te or- ganiseeren, indien daarvoor voldoende be langstelling blijkt te bestaan. Aangifte voor deelname kan geschieden bij de beeren Jac. Hoogenboom en Jac. de Pa ter Tzn. Jaarvergadering D.0.S, Polsbroek. Maandagavond hield de Polsbroeksche damclub „Door Oefening Sterk" haar 7e jaarvergadering. De voor zitter opende de vergadering, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. Daarna bracht de secretaris verslag uit van het afgeloopen vereenigingsjaar. De penningmeester gaf verslag van den fi- nancieelen toestand. In de bestuursver kiezing werd een kleine veranderng ge bracht daar twee leden zich niet meer herkiesbaar stelden. In het bestuur werden gekozen de hoe ren J. Hopgenboom, L. Hoogenboom, J. Kok Cz., A. Rietveld en A. v. d. Vlist. Inzake de contributie was er nogal verschil van meening. Besloten werd her over te stemmen, Uit een stemming bleek dat men er voor was om de contributie met 21/» cent per week te verlagen. Daarna volgde sluit ng Raadsvergadorng op Dinsdag 3 Sept. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester baron V. Hemert tot Dingshof, neemt de leden de bij de wet vereischte eeden af en wenscht de heeren geluk met hun benoe ming. Als wethouders worden benoemd de heeren H. v. d. Berg (aftr.) met 6 st. en 1 blanco en P. G. Hooft eveneens met 6 et. en 1 blanco. De voorzitter wenscht de n:euwe Wethouders geluk met hun benoeming en hoopt dat zij naar hun beste weten de belangen der gemeente zul'en behartigen. Spr. vertrouwt dat de goede verstandhou ding, welke steeds in het ooilege heersch- te, bestendigd zal blijven. Aan den heer Kraan, die niet herkozen werd, brengt spr. dank voor de medewerking, welke bij steeds in het college van hem onder- podflB heelt. De heer Kraan dankt den voorzitter voor d'cns woorden, welke spr. als van den voorzitter persoonlijk beschouwt, daar gebleken is, dat de andere heeren geen prijs meer op hem stellen. Spr. vindt het vreemd, dat thans iemand tot wethouder gekozen is, die niet tot den boerenstand behoort, terwijl hier een overwegend boe renbevolking is. Het ih spr. bitter tegen gevallen, dat dit zoo geloopen is. Vervolgens worden als leden der be- drijvencommissie benoemd de heeren Straver en Broere. Volgt: Voorstel om een crediet beschik baar te stellen van 2 cent per inwoner voor de commissie „Weg en Brug", voor een plan door het ing. bureau Verhezen voor een betere wegbedekkhig en weg constructie der tertiaire wegen in de Krimpenerwaard. De heer Hooft kan zijn stem hieraan niet geven. Spr. zegt dat Haastrecht ais randgemeente van de Krimpenerwaard geen behoefte heeft aan betere wegen in de waard zelf, noch aan een brugverbin- ding met Rotterdam, daar die stad via Gouda veel gemakkelijker is te bereiken. Spr. meent dat die f 40, hoe gering het bedrag ook is, beter gebruikt kan worden voor belangen die Haastrecht direct ra ken. Spr. kan zich voorstellen, dat ge meenten als Stolwijk, Bergambacht of Lekkerkerk graag een bijdrage geven, maar die hebben er ook belang bij. De heer Kraan kan zich volkomen aansluiten hij hetgeen de heer Hooft naar voren brengt Ook spr. ziet het belang voor Haastrecht niet in. De voorzitter bestrijdt deze mee ning. Ook al is Haastrecht een randge meente, daarom is ze toch een deel van de Krimpenerwaard. Ook onze inwoners maken gebruik van de wegen in de Krim penerwaard. Spr. vindt het wat kortzich tig als men het alleen beschouwt als een plaatselijk belang. De heer Van D ij k vindt ook dat wij niet met de wegen in de Krimpenerwaard te maken hebben. In den achterhoek van de Krimpenerwaard is niets voor ons te halen, zegt spr. De voorzitter wijst er op, dat het algemeen belang goede wegen vereischt en daartoe moeten wij medewerken. Deze zaak moet breed bekeken worden. De heer Kraan merkt op, dat er met den weg Oudewater*—Gouda groote kosten voor de gemeente komen; dragen wij ook hier bij, dan komen we op dub bele kosten, zegt spr. De beer Broere ziet het als de voor zitter. Wij moeten inderdaad de dingen wat breeder bekijken. De vader van het plan is burgemeester Roos van Lekkerkerk en deze heeft gezegd dat verbetering dei- wegen een groot werkobject kan zijn. Het is dus een gemeenschappelijk belang en daarover moeten we niet struikelen. Weth. v. d. Berg stelt voor dit punt aan te houden om het eens beter te be kijken. De voorzitter is hier niet tegen. Aldus wordt besloten. Eenige begrotingswijzigingen worden aangenomen. Rondvraag. Weth. v. d. Berg dankt den voorzit ter voor de goede wenschen, welke deze heeft geuit bij sprekers heibenoeming als wethouder. Spr. hoopt zijn beste krachten te kunnen geven aan de belangen der ge meente. Weth. Hooft sluit zich bij deze woor den aan. Hij dankt ook de heeren die hun stem aan hem gaven Het doet spr. genoegen dat aan de billijke eisch, dat ook aan een groote minderheidsgroep een plaats in het college gegeven is, werd voldaan. Ook spr. zal zijn beste krachten aan het welzijn der gemeente geven en hoopt op de medewerking van den voor zitter, van den heer Van den Berg en op die van den secretaris. Aan den heer Kraan wil spr. de verzekering geven, dat ook de spec'a'e boerenbelangen door hem niet verwaarloosd zullen worden. De heer Broere heeft bemerkt dat een rijksoontroleur over de werkloozen in de gemeente is geweest en enkele men- schen in verhoor heeft genomen. Spr wil hierbij op merken dat de werkloozen in Stolwijkersluis in een ongunstiger posit:e verkeeren dan die in het dorp, omdat de huren te Stolwijkersluis hooger zijn dan in het dorp. Daar betaalt een werklooze minstens f 5 huur, zoodat hij nog maar f 5,20 voor levensonderhoud enz. over houdt. Spr. vraagt te onderzoeken of het mogelijk is de steunnormen voor Stolwij kersluis te hereen en in overeenstem ming te brengen met die in Gouda. De voorzitter zegt dat er een huur toeslag bestaat. Wie meer dan f 3 huur betaalt, krijgt toeslag tot een be drag van hoogstens f 1,50. De steun wordt daaidoor al verhoogd. Er is al eens ge tracht in een andere klasse ingedeeld te worden, doch daar wil de minister n et aan. De heer Broere heeft nog een klacht over het licht in Stolwijkersluis. Deze zal onderzocht worden. - Hierna sluiting. Oudewater. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 3 Sept. De voorzitter opent deze vergade ring met een woord van welkom, speciaal gericht tot de voor de eerste maal zitting hebbende leden. Spr. wijst hun op de zeer moeilijke tijdsomstandigheden, waardoor hun een zeer zware taak wordt opgelegd. Hij hoopt echter dat, evenajs dit met de oude raad het geval is geweest, de samen werking in steeds goede verstandhouding en harmonie zal blijven bestaan. Vervol gens werden de notulen gelezen en onver anderd goedgekeurd. Nadat de nieuwe leden zijn beeëdigd. wordt overgegaan tot 'verkiezing van de wethouders, en der traditie getrouw, wordt begonnen met verkiezing van de loco-burgemeester, iu de vacature-de Pa- foort. Bij de eerste stemming verkrijgt tj® heer van Doornen 5 en de heer Kasber- gen 4 stemmen, de heer Groeneweg 1, en 1 blanco. De tweede stemming brengt hierin geen verandering. Bij de 3e stemming verkrij gen de heeren van Doornen en Kasbergen elk 5 stemmen en 1 stem was blanco Daar geen der heeren een meerderheid behaalt, moet het lot beslissen, 't welk ten gunste van den heer Van Doornen uit valt. Daar de heer Van Doornen zonder be denken zijn benoeming aanneemt, wordt hij door den voorzitter gelukgewenscht Daarop volgt de benoeming van den 2en wethouder. Bij deze stemming beha len de heeren Buijs 6 en Groeneweg 4st-, terwijl 2 stemmen blanco werden uitge bracht. Gekozen is dus de heer Buijs. Op een vraag van den voorzitter of de heer Buijs zijn benoeming aanneemt, be houdt deze zich het recht voor de benoe ming 2 maal 24 uur in beraad te houden. Aan de orde is dan de benoeming van leden der commissie van bijstand. Op 't verzoek van de heeren v. d. Lee en Schouten wordt hiermede gewacht tot een volgende vergadering, zulks in verband met de niet definitieve benoe ming van den 2en wethouder. Ook de rondvraag en enkele ingekomen stukken, welker afdoening niet "direct nood zakelijk is, worden op voorstel van den voorzitter aangehouden tot volgende vergadering. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Voor deze eerste bijeenkomst van den nieuwen raad was van de zijde van het publiek een meer dan gewone belangstel ling. BENSCHOP Sept. Geboren: Dirkje, d. van H. F. W. Ros kam en G. M. Burger. BLESKENSGRAAF. Sept. Geboren: Maria, d. van T. Vogel en G. de Beeld. POLSBROEK. Sept. Geboren: Arana Emmigje, d. van K. de Wit en W. van der Veer. Ondertrouwd: J. W. Schouten, 25 j. en F, J. Verbree, 24 j. (te Benschop). Overleden: J. Nobel, 72 j., wed. van G. van Schaik. TEENHOUT. De commissaris voÓr akkerbouw en veehouderij deelt ons mede dat restrictie ten aanzien van het toekennen van een prijs- versch'l bij export van geschild teenhout of daarvan vervaardigde manden, met in gang van 15 September vervalt. Vanaf dien datum zal, ongeacht het tijdstip waarop genoemde artikelen in Nederland aanwezig waren, aan erkende exporteurs van die artikelen, wanneer aan de verder door voornoemde Centrale ge stelde e schen is voldaan, het prijsver schil worden toegekend DE GEHEIMZINNIGE MAN. Rickett zonder kuif De Engelschman Rickett. die Van den keizer van Abessinië groote concessies verkreeg wordt natuurlijk door allerlei be langhebbenden en speculanten gezocht. Gisteren wist men dat hij van Cairo per K L.M.-vliegtuig naar Amsterdam zou vliegen en daarom stonden aan de lan dingsplaatsen Bratislava en Amsterdam een aantal personen hem op te wachten. Onderweg echter vroeg Rickett aan den piloot van de Nachtegaal om in Boedapest te landen Het vliegtuig is gedaald op het vliegveld van Boedapest en mr. Rickett stapte uit, zoodat men, zoowel te Bra tislava als te Amsterdam, vergeefs wacht te op den grooten man van de concessies, die zijn achtervolgers te slim was geweest en nu rustig naar Gechoslovakije kon rei zen om zakeü te doen voor Abessinië. Te Cairo heeft hij met een Arabischs sheik en een hooggeplaatst ambtenaar uit AbessiAië onderhandeld over aankoopen van wapens en munitie ten behoeve van Abessinië. REVOLVERSCHOTEN IN EEN PARLEMENT. Afdoende argumenten. In de Mexicaansche Kamer van afge vaardigden is gisteren een „vurig" debat gevoerd. Er zijn tusschen de Kamerleden honderdtal revolverschoten gelost. Twee afgevaardigden werden zwaar ge wond en een andere is gedood. Het inci dent gebeurde tijdens de debatten over een wetsontwerp tot wijziging van het regie- ent. De besprekingen ontaardden in een algemeene ruzie. De afgevaardigden leverden een waren veldslag, waaraan het publiek op de gale rij deelnam. Onder de gewonden bevindt zich Luiz Mendez, oud-gouverneur van den staat Michoacan. De politie heeft het Kamergebouw om singeld; in de stad heersoht groote opge wondenheid. 'NED. HERV. KERK. Beroepen te Ridderkeijt Ds. J. Enkelaar te Leerdam. RUSLAND EN ABESSINIE. De Liga voor het Christendom die te Lausanne (Zwitserland) gevestigd is, heeft den Volkenbondsraad haar van 200.000 handteekeningen voorziene petit-e in herinnering gebracht, waarin zij den bond verzoekt in te grijpen om de gewe tensvrijheid in Sowjet Rusland te her stellen. Tevens heeft de liga een oproep gericht tot den Volkenbondsiaad, waarin zij den leden dringend verzoekt onwrik baar vast te houden aan den geest van den Volkenbond en alles in het werk te stellen om den oorlog tusschen Italië en Abessinië te verhinderen. Op het strand tusschen Noord wijk aan Zee en Katwijk is het in badcostuum gekleede lijn gevonden van een pater uit Katwijk aan den Rijn Vermoedelijk heeft een hartverlamming een eind aan het le ven gemaakt. Op den Rijn nabij Wijk bij Duurste de heeft een aanvaring plaats gehad tus schen een vrachtboot en een motorschip. Het vaartuig zonk snel. De opvarenden wisten zich in veiligheid te brengen op de vrachtboot. Een groepje menschen te Blimbing in de onderafdeeling Tahanan (Bali) werd door een tijger aangevallen. Een hunner werd levensgevaarlijk gewond. Een aantal zakenlieden te Huil (En geland) ontving Dinsdag betaling van Ita- liaansche vorderingen. Deze betalingen werden vergezeld van nieuwe orders, maar daar de vrges bestaat, dat Italië 'n moratorium zal afkondigen, is er weinig neiging om deze uit te voeren. Bij Kaap Vega aan de Noordpool, zijn overblijfselen ontdekt van de Norden- skjold-expeditie, die van 1878/'79 van den Atlantischen Oceaan naar den S'illen Oceaan is gevaren via den Noordelijken zeeweg. De correspondentie der expeditie en andere belangrijke voorwerpen zijn in goeden staat gebleven. Bij de receptie, welke Dinsdag ter eere van Hitier op het stadhu's te Neu renberg plaats vond, heeft de burgemees ter aan Hitier een zwaard overhandigd, dat een getrouwe nabootsing is van het zwaard van Karei den Groote, dat tot de insignieën van hot oude Duitsche keizer rijk behoorde Door den grooten regenval is de bo venloop van de Gele Rivier in China op nieuw met ongeveer tien meter gestegen. Er zijn talrijke huizen meegesleurd. Reeds 5000 personen zijn dakloos. HET REVOLVEHSCtfUi. De Rotterdamsche Rechtbank heeft W D H., koopman te Alblasserdam wegens poging tot doodslag, die een revolverschot had gelost op P. G. Versluis in verband met financieele strubbelingen tot een ge vangenisstraf van 9 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk veroordeeld. De verdachte is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde valsche aangifte. ZEDENMISDRIJF. Nog heeft de rechtbank de zaak van L. van D., vrachtrijder te Nieuwerkerk aan den IJs8el, die terecht heeft gestaan we gens het plegen van ontucht met iemand beneden den leeftijd van 16 jaar, terug gewezen naar den rechter-commissaris tot het inwinnen van een psychiatrisch rapport WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 13 September. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond: Matige, aan de kust aanvankelijk Zuid- Westelijke tot Westelijke wind; zwaar be wolkt met opklaringen; waarschijnlijk en kele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hoog water 6.55 uur, 1.24 M. Vreeswijk hoog water 7.45 uur, 1.49 M. Keulenstand 1.70 M., val 0.10 M. Maastricht 12 Sept., 40.65 M., was 0.06 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 67 graden Fahrenheit 3 Vrijdag 13 September: Op 6.08, om der 6.28. Laatste Kwartier Donder dag 19 September. LETSEL DOOR SCHULD. Voor de Rotterdamsche Rechtbank had zich te verantwoorden wegens het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel I. P. N., assurantie-bezorger, wonende te Gou da, die onder Zevenhuizen, met zijn auto op het kruispunt van den Breedeweg en den Dwarsweg een wielrijder had aange reden, die daardoor beide beenen had ge broken en een armfractuur had bekomen. Er werden vier getuigen gehoord bene vens den arts P. A. Vos, die het slacht offer, den opzichter van den Rijkswater staat, den heer J. P. Huybers, in 't zie kenhuis had behandeld. Verdachte had jegens zijn slachtoffer 'n loyale houding aangenomen, door hem telkens te bezoeken. Tevens had hij hem financieel bijgestaan, om hem de gevol gen van zijn ongeluk zooveel mogelijk te verlichten. Het O. M. meende, dat verd, in aanmer king mocht komen voor een voorwaarde lijke veroordeeling, waarom het 3 maan den hechtenis vorderde, voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. Uitspraak over 14 dagen. PAARDEN EN VEE. GOUDA, 12 Sept. Veemarkt. Aange voerd in totaal 1760 stuks, w.o. 36 slacbt- varkens; vette 2021 cent, Londensohe 16 -^17 cpnt per pond levend met 2 pCt. kor ting; 636 magere varkens f 2028; 1020 biggen f 1015, Geldersche biggen f 15— 18; 5 runderen f 100140; 47 nuchtere varkens f 48. Handel redelijk. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWIJNDREGHT, 11 Sept. Aardappelen (eigenheimers) f 2.10—2,40 per 100 KG.; andijvie f 0.50—1.20, appelen f 8—14, augurken I f 12—14, II f 6—10, III f 2— 5, alles per 100 K.G.; bloemkool I f 7.20 9.30, II f 1.504.40 per 100 stuks; drui ven f 89, per 100 pond; gele sav. kool f 5.30—7,20, groene sav. kool f 2.60— 4.0 per 100 stuks; witte knollen f 1.10 L70, knolselderij (1 bos van 5 stuks) f 14 16 per 100 bos; groene komkommers I f 12.10, II f 11.20 per 100 stuks; krop sla I f 1.50—3, II f 0.50—1.30 per 100 krop; gele kruisbessen f 11.40 per 100 K.G.; meloenen f 38, handperen f 11 24 per 100 K.G.; piterselie 5000 cent, per 100 bos; postelein 36—57 per kist; prei f 1.402.30 per 100 bos; pronkboonen f 2 604 90, pruimen f 713 per 100 K.G.; radijs (witpunt) f 1.202.10, ram menas f 11.80 per 100 bos; roode kool f 46.30 per 100 stuks; selderij 1228 cent per dozijn; spinazie 3961 cent per kist; staaksuikerboonen zonder draad f 6 17, staaksnijboonen f 1024, stamsui- kerboonen f 4—7, steksnijboonen 715, staakboonen (Enkhuizers) f 7—14. alles per 100 K G tomaten A f 2.10—2.90, B f 2—2 80, C f 150—2.30. CC f 1—1.50 per 100 pond; Duitsche boonen f 4 20 7.50, uien A f 1.50—1.80, B f 1 20-1.50 per 100 K G wortelen f 24.90 ppr 10Ö bos; wortelen (afbreekpeen) f 11.30 pay 100 K.G.; zuring 10—12 cent per Itef. VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 PUIZeNBEH KlL6METfcft5ll-»f zijn per „Sneltax" gereisd. Als u ook op reis gaat, vraagt dan vooral eerst prijs bij P. VAN REES, Tel. 6, BLESKENSGRAAF dc eerste ftocdhoope tex. - Leeg ooit onze hoodsc Imp in de feliedi('rt. HET BESTUUR van den Polder Veerstalblok zal op Woensdag 18 September a.s. te 11 uur (zt.) in het Koffiehuis van den Heer S. Ooms te Gou derak trachten te verhuren: Zes perceelen Wei- en Hooiland voor den tijd van vier jaren, jismede eenige perceelen JOUT- EN RIETGEWAS 1935 HET BESTUUR. Notaris G. E. KRAAIJ te Meerkerk, is voornemens, bij Inzet op Woensdag 18 Sept. 1935 en b|j Toeslag op Woensdag 25 Sept. 1935, telkens v.m. lOVa uur (z.t.) bij M. SCHAKEL, te Meerkerk, voor de Erven.R. VAN ZESSEN en C. JONGKIND, publiek te velrkoopen: i. EEN HUIS met schuur en erf, aan den Zouwendijk te Meerkerk, eroot 19.59 Are. Gedeeltelijk vrij te aanvaarden. S. Boomgaard, Bouw- en Weiland aldaar, groot 33.37 Are. 3-4. Weiland en Boomgaard op Oost-Lakerveid, onder Lexm ond, groot 1.68.70 H,Am in 2 perceelen. Perceelen 2, 3 en 4 verhuurd tot einde dit seizoen. Betaling der kooppenningen 6 November 1935. Breeder bij biljetten, welke gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden notaris. Notarissen B. J. T E YIN C K te Schoonhoven, en Mr. J. W. NORTIER te Streefkerk, zuilen op Woensdagen 18 en 25 Sept. '35 v.m. 11 uur in het café van J Baron te Nieuwpoort, in het openbaar van den heer L. VAN CAMPEN: Een Woonhuis met bierbottelarij, garage, erf en grond aan de Zuidzijde van de Oosthoogstraat te Nieuwpoort, groot 6 A., 30 c.A. Te aanvaarden op den 6en No vember 1935. Betaling der kooppenningen niter- lijk op 6 November a.s. Lasten voor kooper vanaf 1 Jan.'35 Notaris Mr. i. W. NORTIER te Streefkerk, ral op Vrijdagen den 27 Sept. en 4 Oct. 1935, Y.m. U nur in hét Café van H. STUURMAN te Streefkerk, in het openbaar Van Mej. de Wed. Z. van der Wal met Schuren, Erf, Boomgaard en verschillende perceelen onder de gemeente Streefkerk te zamen groot 7 Hectaren, 59 Aren, 30 Centiaren. Te veilen in 7 perceelen, ver schillende combinatiën en massa. Aanvaarding in eigen gebruik: de Gebouwen met Erf 1 Mei 1936 en de Landerijen einde seizoen 1935. Betaling der kooppenningen uiter lijk 15 November 1935. Lasten over 1935, voor zoover niet betaald, voor koopers rekening. Nadere informatiën en veiling boekjes te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Op Vrijdag 20 September a.s. zal de Jaarlijksche Rietverpachting plaats hebben van den Folder Kattendijksbiok te Gouderak bij S. Ooms. Aanvang 10.30 uur (z.t.) De Voorzitter, P. H. HOFMAN. De Secretaris, JAC. DE BRU1JN. VRIJWILLIGE VEILING ten verzoeke van de Erven Wed. J. BOER-van W ijnoaarden, op Maandag 16 Sept. 1935, v.m. 11 u. n.t. in café „DEURLOO" TE OUDEWATER, van een KAPITALE HOFSTEDE met aanhoorige gebouwen en getimmerten, uitnemende Graslanden en Boomgaarden in de Noord-Linschoten, benevens Twee Arbeiderswoningen met Bouwland in de Zuid-Linschoten ter gezamenlijke grootte van 18.68.71 H.A. Alles zeer gunstig gelegen, on middellijk nabij OUDEWATER, in de gemeente SNELREWAARB, in 5 perceelen, als: in de Noord-Linschoten: 1. De Hofstede met aanbehooren, groot 7.16.20 H.A.; 2. Wei- en Hooiland met Boom gaard, Schuur en weg, groot 9.14.74 H.A.: 3. Weiland en weg, gr. 2.03.20 H.A. en in de Zuid-Linschoten: 4. De twee arbeiderswoningen m. bouwland en weg, groot onge- vee 15 A. en 5. Bouwland en weg, groot onge veer 19.50 A. Combinaties 2 en 3, 4 en 5, 1, 2 en 3 en massa. Betaling der kooppeningen uiterlijk 20 December 1935. Te aanvaarden in genot en lasten 1 Nov. '35 met bijbetaling van 41/»"/. rente v. 1 Nov. '35 t ot debetaJing. Te bezichtigen dagelijksvan 25 u. behalve Zaterdags en Zondags. Inlichtingen geeft notaris Jhr. BOWIER te Oudewater. NOTARIS J. v. KRANENBURG te Gouda, zal op Maandagen 30September 1935 bij inzet, en 7 October d a.v. bij afslag en combinatie, telkens 's morgens elf uur (zomertijd) in het café Lekzicht van den heer OOMS ah. Bergstoepsche Veer bij Bergambacht, de goed onderhouden met schuren (stalgelegenheid voor 30 koeien), boomgaard en best Woi- en Hooiland, gelegen a.d. Lekdijk B no. 2 onder Streelkerk in de onmiddellijke nabijheid van het Bergstoepsche veer, groot ruim 14 Hektaren. Met 1 Mei a.s. vrij te aanvaarden en thans in gebruik bij den heer W. DE VRIES. Alle werkdagen te bezichtigen. Breeder bij notities, welke gratis bij den notaris verkrijgbaar zijn. ls Gouda. De Notaris Nic. Treurniet te Moordrecht zal in „De Zalm" te Gouda op Donderdagen 19 en 26 Sopt. 1935, 's morgens te 11 uur (zomertijd), publiek verkoopen i P 55, annex afdak met stalling, stoephuis, varkensschuur, loods, hooiberg, tuin, erf, boomgaard en dijk, benevens 2 perceelen WEI LAND, ta Moordrecht, in den Oostpolder, aan Schielands Hoogen Zeedijk, bij de Nieuwe- Sluis, groot 1.51.80 Hectare. Vrij van huur. Aanvaarding en be taling op 15 November 1935. Te bezichtigen op alle werkdagen, waartoe zich aan te melden bij den eigenaar en bewoner, den Heer A. POOT. NOTARIS J. TH. WARNING te Montfoort, zal op Vrijdag 27 September a.s., v.m. 11 uur (N.T.) in het koffiehuis van den heer P. SNEL te Willeskop ten verz. van Mej. de Wed. W. PAK- de Jono, te Willeskop aan den Provincialenweg met Wei en Hooiland groot 14.08.10 H.A. te veilen in 4 perc. en combin. Aanv. vrij van huur de landerijen 1 Nov. '35, de gebouwen 1 Mei 36. Bet. 31 October 1935. Bez. Dinsdags en Donderdags van 10—3 uur. Biljetten en inlichtingen geeft gen. I Notaris. Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris C. H. W. Meijer te Lekkerkerk zal op Vrijdagen 27 September en 4 October'35 telkens 's morgens 11 uur in het Koffiehuis van den Heer Schippers te Krimpen aan de Lek in het open baar verkoopen: Voor de Erven van den Heer J. VAN VLIET: met Erf en Tuin te Krimpen a.d. Lek aan de Dorpsstraat 20, kad. nrs. 2084 en 1835, groot 6 Aren, 87 Cen tiaren, bevattende: Gang, Kamers en Suite, Slaapkamer en Keuken; boven2 Kamers en Zolder, be nevens onderhuis,waarin Bijkeuken, Kelder en Bergruimten. Vrij van huur. Grondlasten 1935 f 27.16. Aanvaarding en betaling kooppen ningen 15 November 1935. Bezichtiging alle werkdagen 's mid dags van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Openbare Vrijwillige Verkooping Notaris C. H. W. Meijer te Lekkerkerk, zal op Woensdagen 2 en 9 October'35 telkens's morgens 10.30 uur in het café „HET BONTE PAARD" al daar, in het openbaar verkoopende gemerkt 2, met Schuren, Ar- eiderswoning, gemerkt 4 en verdere Opstallen, benevens divara perceelen Wei- en Hooiland, to Lekkerkerk in de Loet, groei 22.38.32 H.A. Verhuurd: De landerijen tot 15 Nov. 1936 en de woning c.a. tot 30 April 1937 aan den Heer A. A. van der Graaf. Aanvaarding en betaling koop penningen 2 December 1935. Bezichtiging op alle werkdagerf. Breeder omschreven bij notities, tijdig verkrijgbaar ten kantore van genoemden notaris, alwaar kadas trale kaart en huurcontract ter inzage liggen. „uuamu COSMOS" Rijwielen (Heeren of Dames) met bandrem, free wheel, kast, drager. Oeh.compleetf 22.50 Het zelfde Rijwiel met terugtrapnaaf f 23.50; 2 jaar garantie, Vraagt prijscourant. Goedkooper behoeft niet Beter kan nieL Niet goed Uw geld terug. Zending rembours Naaste Station. W. v. HEERDT. Fabrikant. Lunteren IJzersterke badhanddoek, prima kwaliteit royaal formaat 58 x 106 cm met Ingeweven rode rand, vooraanstaand Nederlands fabrikaat, als geheel extra geschenk voor 8 gewone (4 stuks-) of 16 halve dozen (2 stuks-verpakking). Natuurlijk blijven de gewone bons geldig voor alle geschenken uit de Sunlight cadeaulijst JwtiifAi <U MMJt ftmiflfrla Jtuisl Waarom? Door de onovertroffen waskracht doet Sunlight Zeep veel meer voor U dan welke andare zeep ookl Daarom wordt zij ainds jaren door tienduizenden vrouwen als onmisbaar beschouwd. Verder is de nieuwe 2 stuks-verpakking voor velen een groot gemak en de fraaie en nuttige ge schenken voor Sunlight bont verkrijgbaar - vormen in elk Nederlands gezin een steeds terugkerende bron van vreugde en welkome besparing. Hat kunt U dLaaa. fadAaKcLdaalUn. kippen? *Van de grote Sunlight doos de blauwe kwartcirkel links onderaan, welke op elke doos twee keer voorkomt en waarop staat: „Waarborg ƒ10000— enz." uilknippen Van de nieuwe 2 stuks-doos moet U echter uitknippen de sluitklep, waarop de aanduiding „Va bon" niet voorkomt. Vervolgens voor elke door U gewenste badhanddoek van de grote Sunlight doos 8x2 (16) dezei uitknipsels of van de nieuwe 2 siuks-doos 16 sluitkleppen als brief opzenden naar Lever's Zeep Maatschappij NV, Vlaardingen. afd Geschenken en tevens hierbij vooral duidelijk vermelden. I. Uw naam en adres (in blok- letters). 2 Het totaal aantal van Uw ingezonden Sunlight doosuitknipsels 3. Hel totaal aantal door U hiervoor verlangde badhanddoeken DE ENIGE NEDERLANDSE HUISHOUDZEEP MET I 10.000.- ZUIVERHEIDSWAARBORG Beëedigd Makelaar in Onroerende Goederen - Hypotheken tot elk bedrag op Huizen en Landerijen tegen lage rente. Koop, verkoop, huur en verhuur Huizen en Landerijen Havan O.Z. 9 - Schoonhoven Tel. 100. HULPBANK VOOR DEN MIDDENSTAND Matheneuerlaan 380. Tal. 36432, Rotterdam, VERSTREKT VOORSCHOTTEN «n CREDIETEN voor dlvarat doelein- dan, uitsluitend boven 500.-. et adres «oop prima Rijwiel* la bij 'II I. C. de Jager, Weessteeg 12, Qorlnchem Speciaal adres voor Electrische Lampen, Zaklampen, Radio- en Gloeilampen en verder alle voork. Rijwiel-Onderdeden Banden In alle prfyzea. Vakk. - Reparatie, spoedig en billijk Gevolgen van goedhartigheid. om Uw oogen en Bril te laten controleeren. Vooroen prima Bril naar l GEDIPL. OPTICIEN DAMES en HEEREN! Waarom komen er zoovelan hij mij? Omdat allor snndacht zich vestigt op 't gebied, waar wy ons op bewegen! De oisch van den tijd verplicht U daartoe! Daar wij alles ineens direct ontvangen uit de grootste Parlische Laboratoriums, kunnen wij U, zoowel de goed koopste als da sterkste „PATENT-GENEESMIDDELEN'' leveren! Wendt U daarom ineons tot mi|, 'toudste adres op dit gebied: BW Mevrouw AUBERT t| Dirksmitstraat 26 (alleen Bovenhuis) te Rotterdam nabij Veemarkt. Daze straat is een zijstraat van de Jonkerfransstraat (richting Croos- wijk). Sedert 1914 't meest vertrouwd adres van alle Hygiënische artikelen, Patent Geneesmiddelen, Schoonheidsmiddelen enz. (Knipt dit uit). Gratis prijscourant en gratis spreekuren v. 10 tot 10 n.m. Alles wordt in blanco gesloten brief ann U gezonden! (Postzegel er bij) DRUKKERIJ VAR ROOTER SCH00HH0UEI Haven 25 Schoenhoven Geen beter en voordeeliger adres dan voor Trouw- en Verlovingsringen IM. L. DEEREN BERG (fa. H. M. DEN UIJL) Hoven 36 Schoonhoven Telefoon 111 Graveeren gratis. Groote keuze Gouden en Zilveren Ringen. Hangers- Colliers, Dames- en Heeren Polshorloges, Zeldzame aanbieding Heeren- Polshorioges f 3.50, idem met chroomband f 4 Groote verscheidenheid Hang- en Schoorsteenklokken Pendules met buitengewoon uurwerk (volle garantie) 14 dagen loopen, met gong of bimbam 12.50. Lepeltjes met wapen van Schoonhoven^ Groot-Ammers, Berg ambacht Nieuwpoort, Polsbroek, enz. zijn uit voorraad leverbaar. Diamanten, oud Goud en Zilver wordt door ons voor de hoogste waarde ingekocht.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5