rSCHÖÖÏÏHOVEN Sportnieuws Predikbeurten j ■Mn 2 MAANDAG 16 SEPTEMBER 1938 JEUGDWERK. Tor aanvulling van de Donderdag in het Nutsgebouw gehouden tentoonstelling ten behoeve van het jeugdwerk voor het Nutsdepartement hield mej. A. M. Bos. uit Arasterdam, propagandiste van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, een causerie over „Jeugd werk", voor een uit ongeveer 50 personen bestaand publiek. Na een inleidend woord van den voor zitter van het Nutsdepartement, den heer Nolst-Trénité, begon mej. Bos met haar lezing Zij wees erop, dat het niet nieuw is dat e enafdeeling van het Nut die kwij nende is, zich op het jeugdwerk gaat toe leggen om nieuw leven in het departe ment te brengen Biet doe] van' bet jeugd werk is om zelfwerkzaamheid, kameraad schap en saamhorigheidsgevoel bij de jeugd aan te kweeken. Dat is vooral noo- dig. omdat een groot deel van ons gees telijk en maatschappelijk leven is verme- chaniseerd. De mensch in de 20e eeuw loopt het gevaar om massa-mensch te worden. Met de hulp van de leiders en leidsters wordt nu getracht de scheppings drang van het kind vrij te maken. Bij het knutselen gaat het niet om de resultaten maar het is alleen van/belang dat het kind bezig is .Dan komt de fantasie los en fgroeit de kameraadschap In het spel wordt er zooveel mogelijk naar gestreefd ■de kinderen tot elkaar te brengen en hei „ik'\ dat bij een kind zoo'n groote rol .speelt, te breken. Dan pas gaat het spel leven, en is er iets te bespeuren van een diepere opvoeding. Aan het eind van een «lubjaar wordt dan een vertooning geor ganiseerd, een spel waaraan alle kinderen kunnen deelnemen, en waarvoor in ande- (re departementen altijd groot enthousias me bestaat. Zoo brengt men de kinderen -tot elkaar en leert ze zelfstandig worden. 'Zij werken niet naar modellen, die ze precies moeten namaken, zooals bij huis vlijt, maar ze hebben gelegenheid hun eigen idee met de bulp van de leidsters en leiders door te voeren Zelfwerkzaamheid ia dan ook geen eigengereidheid maar 't is een eerste stap naar vrijheid en per soonlijkheid. De leiding heeft de teugels wel in handen, maar het kind blijft tocb zooveel mogelijk vrij in zijn doen en la ten. Op de jeugdclub worden de kinderen stuk voor stuk in nauw persoonlijk con tact gebracht met leiders en kameraad jes. Reeds bezit de maatschappij eenige elubhuizen, waar ieder jaar een aantal clubbezoekers een week komen doorbren gen. Kinderen, die anders nooit uit logee- ren kunnen gaan, worden dan in de ge legenheid gesteld een poosje heerlijk en vrij in een mooie omgeving door te bren gen. Voorts heeft de maatschappij een uitvoerige bibliotheek met werken op al lerlei gebied, ook voor en over kinderen Na de pauze werd van de gelegenheid tot vragen .stellen, druk gebruik gemaakt Mej. Bos beantwoordde de vragen uitvoe rig. Zij deelde mee, dat het plan is, de club in acht ploegen te verdeelen, vari- eerende in leeftijd tusschen 8 en 15 jaar Elke ploeg zal eenmaal in de week IX uur onderricht krijgen. Het onderricht wordt gegeven na de schooluren en des avonds vóór 8 uur. Wat de leidsters- en leiderscursussen betreft, vermoedelijk zal men daarmee reeds 30 September kunnen aanvangen. Deze cursus loopt tot 12 October. Bij vol doende deelneming zal iederen dag, des middagB van half drie tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur practisch onder richt worden gegeven, terwijl van 9 tot 10 uur enkele lessen behandeld zullen worden. Do maatschappij koopt het materiaal dat voor den cursus benoodigd is; wat daar van na afloop van den cursus resteert, wordt aan de kinderen verstrekt voor hun werkstukjes. Van de door de Jeugdclub gemaakte voorwerpen zal jaarlijks een tentoonstelling worden gehouden. Dezen avond gaven zich reeds negen cursisten op, namelijk aeht dames en één heer, BENOEMING ARMMEESTERS. Wegens zijn vertrek naar Gouda is aan den heer Leo Doesburg eervol ontsla® ver leend als armmeester van het R -K. Arm bestuur. In deze vacature is thans voorzien en tevens is ter verkrijging van een betere arbeidsverdeeling. ook bet bestuur met één lid uitgebreid. Tot armmeesters zijn be noemd de heeren Jan Verlegh en A. Pon- sioen Jr. R000E KRUIS COLLECTE. Deze woek zal- in deze gemeente de jaarlijkscbe Roode Kruis collecte worden gehouden. Zooals men weet is Prinses Juliana benoemd tot voorzitster van het hoofdbestuur in de plaats van' wijlen Prins Hendrik. Meer dan 25 jaren heeft Prins Hendrik de leiding van den Roode Kruisarbeid gevoerd en vereeniging een werkterrein nagelaten, dat onder leiding van de nieu we voorzitster, niet alleen in bloeienden staat gehouden, doch ook uitgebreid moet worden. De bloedtransfusiediensten, hulpposten langs de groote wegen, radio medische diens Len, park herstellingsoorden, cursussen voor helpers, helpsters enz vragen allen bij voortduring de belangstelling. Ook al zijn de tijden moeilijk, dan nog is het doen van een beroep op de mild dadigheid voor den Roodea Kruisarbeid allesz ns gerechtvaardigd. VRIJWILLIGE BRANDWEER. Er is een reorganisatie van de brand weer op til. Er worden per advertentie op geroepen mannen tusschen 20 en 40 jaar, voor het vormen van een vrijwillige brand weer Men leze daarover de oproep van den brandspuit raad. BALDADIGHEID. De heer Verroen, melkhandelaar, wo nende aan de Lopikerweg, deed vanmor gen een onaangename ontdekk ng. Zijn h-t bleek namelijk uit hot weiland aan den Lopikerweg verdwenen te zijn Hel hek dat het land moest afsluiten, was uit zijn scharnieren gerukt en 'tegen den grond gesmeten Dat hier baldadigheid was ge pleegd, bleek wel duidelijk De melkhan delaar had gisteravond omstreeks elf uur een alleenloopend paard langs zijn woning hooren draven en hij had steramen en voetstappen vernomen van een aantal personen. Hij had daar echter geen aan dacht aan geschonken. De hit werd weldra door den zoon van den heer Verroen in Willige-Langerak gevangen, waar het gemoedelijk over den dijk wandelde. Waarschijnlijk is het paard na uit zijn weide ontsnapt te zijn, een kijkje gaan nemen op een weide, waar het voorheen gestationneerd -was, wat aan af drukken van paardenhoeven te zien was. De vernielzuchligen hpbben ook het hek voor het weiland van den heer Stekelen burg aan den Lopikerweg open gezet. Daar de in dit land loopende koeien zich echter aan het andere eind bevonden, zijn ze niet ontsnapt. Tenslotte is in de Lopi- kerbuurt nog een losloopend paard aange troffen, waaromtrent men nog m* weet wie de eigenaar er van ia. VERZAKT. Vrijdagmiddag ontmoetten twee vracht auto's elkaar op den Hoogendijk bij de H&mstoep. Do een werd bestuurd door den heer J. de Jong uit Polsbroek, de andere wagen was een bodeauto van de Reederij op de Lek, die in de richting Ammerstol reed. Door het graafwerk voor de waterleiding is de bodem ter plaatse plecht en week. Bovendien kwam op het critieke moment een autobus van de ree derij aanrijden, die passeeren wilde. Een en ander had tot gevolg, dat de beide eerstgenoemde wagens bij hun pogingen om uit te wijken, bijkans tot aan de assen in de bodem verzakten. De garagehouder Marjee uit Schoonhoven was spoedig met zijn kraanwagen ter plaatse, maar het duurde wel een uur eer de wagens weer op den harden weg waren gebracht. Zij hadden geen schade opgeloopen. DE ZOETE INVAL. Een jonge man, die met zijn meisje Zaterdagavond in de Olivier van Noort- straat liep, had te veel oog voor zijn ver loofde en te weinig voor anderen. Hij ramde een jongen die ongelukkiglijk be zwaard was met een doos taartjes. Er waren geen ..persoonlijke ongelukken", maar voor de taartjes was de ontmoeting verwoestend. De 40 gebakjes waren ver vormd tot een onherkenbare massa en de wandeling der verioofden ging in de rich ting van den banketbakker. HET LEIDINGWATER. Een advertentie in dit nummer kondigt aan dat de waterleidingbuizen Dinsdagen Woensdag gespuid zullen worden en dat op die dagen het water minder helder, maar even goed voor gebruik geschiktzal rijn. SPREEKUREN. Een advertentie in dit nummer deelt mede, hoe de spreekuren geregeld zijn van den burgemeester en van de beide wethouders. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een gouden ringetje; een kinderporte- monnaie met inhoud; een knipmes'je; een friseertang. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. pe wedstrijd „Sportclub II"— „Ammerstol I" eindigt in een gelijk spel 11.Onverwachte overwinning van het derde elf tal op „Groot-Ammers I". Schoonhoven. De tweede compefitiedag voor den Goudsehen Voetbal Bond heeft zich mogen verheugen in uitstekend voet- balweer, en de twee thuis-wedstrijden van „Sportclub", die hier verwerkt zijn, hebben een flink aantal toeschouwers naar het Sportterrein gelokt, waarvan de meeste be langstelling zich wel concentreerde op den wedst.rijd „Sportclub 1^"—Ammerstol I" voor de le klasse van den Goudsehen Voetbal Bond. De wedstrijd eindigde ten slotte in een gelijk spel, een uitslag, die verkregen werd in een strijd, waarin de spelers van beide partijen zich tot het uiterst© gegeven hebben. De toeeohouwere hebben kunnen genieten van een viot ge speelden wedstrijd met een hoog tempo Bij ..Sportclub" probeerde men het met kort samenspel, bij „Ammerstol" juist het tegen overgestelde. met flink open spel, waarbij de \leuge|sp?lers steeds aan het werk wer den gezet Dat beide partijen het tenslotte niet verder konden brengen dan elk één doelpunt, pleit voor beider verde digingen Over het geheel een uitstekende wedstrijd voor de le klasse G.V.B Dat voetbal dikwijls wonderlijke uitsla gen kan geven, heeft „Sportclub III" la ten z'en. Vorige week werd nog met dub bele cijfers verloren, en nu haalde zij het kranig stukje werk uit, het eerste elftal van „Groot-Ammers" met een 10 ne derlaag naar den overkant te sturen. Voor dp Geel-Zwarten kan (ieze onverwachte ne derlaag wei epns duur komen te staan, want zij worden gerangschikt onder di© elftallen, die voor de eerste plaats in aan merking komen. De derde elftallers komt wel 'n woord van hulde toe. voor hun uit stekend volhouden tot de laatste seconde. Het eerste elftal van „Sportclub" had reeds een vrijen Zondag. Over de wedstrijden nog het volgende: „Sportclub li"—„Ammerstol I" 1—1. Nog voor half drie werd onder uitste kende leiding van den heer Van der Speld, van Gouda, en onder groole belangstelling, begonne. Onmiddellijk zat er gang in het spel. Door „AthmerstoP met goed open. en „Sportclub" met meer kort spel, werd direct een goed tempo ontwikkeld. Spoedig kreeg „Sportclubs"-middenvoor een goede kans. doch wachtte te lang met schieten, en de kans was weg „Ammerstol" had een klein veldoverwicht. doch de „Sportclub"- verdediging bleef de zaak meester. Aan beide zijden ontstond nog al eens een kansje, doch zonder succes ging de snelle strijd verder, zonder dat het tot doelpun ten kwam. Na een half uur bracht de linksachter van „Sportclub" den bal op, de aanval werd óhderschept en de bal werd hard naar den vrijstaanden rechtsbuiten van „Ammerstol" geplaatst, deze zette voor en de bal werd ineens door den midden voor van „Ammerstol" ingeschoten. Voor waar een schitterend doelpunt (01). Lang hadden de rood-witten geen plezier van dezen voorsprong, want toen de „Sportclub'-rechtóbuiten even vrij kwam, zette ook deze goed naar binnen en van dichtbij maakte de middenvoor weer ge lijk (11). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust, waren het tempo en het spelpeil veel minderwat trouwens wel te verwachten viel. Wederzijds zijn de verde digers de aanvallers weer de baas. welis waar ontstonden er enkele kansjes, doch steeds werden de plannen in laatste in stantie verijdeld. Al naar gelang het einde naderde, zakte bet tempo, en het scheen, dat beide partijen met den uitslag tevre den waren. De laatste minuten nog een krachtsinspanning van „Sportelub"-zijde, doch het bleef 1—1, o.i. wel de juiste ver houding gevend. „Sportclub III"—Gr.-Ammers I" 1—0. Direct na den aftrap ondernam „Groot- Ammers" eenige goede aanvallen, waarbij de lat „Sportclub" twee maal te hulp kwam. ..Sportclub" werkte zich langza merhand los en er werd een hevigen druk op het „Groot-Ammers" doel uitgeoefend. Na ongeveer 20 minuten spelens, gaf de rechtsbuiten van „Sportclub" met een goed schot zijn vereeniging de leiding (10). Even later schoot de „Sportclub"-midden- voor hard tegen de paal. Met „Sportclub" sterk in den aanval, kwam de rust. Na de rust was „Groot-Ammers" veel sterker, maar daar „Sportclub" uitstekend verdedi gend speelde, kwam er in den stand geen verandering meer. Een gelijk spel zou do verhouding beter weergegeven hebben. De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld en op onberispelijke wijze geleid door den heer Joh. Tak, van Gouda. UIT HET „SPORTCLUB"-KAMP. Schoonhoven. In de Vrijdagavond ge houden bestuursvergadering, heeft het bestuur van „Sportclub" besloten om aan den Goudsehen Voetbal Bond te verzoeken om alsnog het vierde elftal te Villen op nemen in het competitieverband en wel in de Derde Klasse. Door toetreding van le den, is „Sportclub" weer in de gelegenheid om met vier elftaJlon uit te komen. „SPORTCLUB" EN DE ATHLETIEK. Schoonhoven. Zaterdag wordt te Go- rinchem een hardloopwedstrijd gehouden over een afstand van 3 K M. In dezen wedloop startten ook twee leden van „Sportclub", n.l. J. Mets en W. van Hoof. Het startschot zal om half vijf worden ge lost. Veel succes, „Sportclub"-lw>ys! GOUDSCHE VOETBALBOND. le klasse; Schoonhoven 2Ammerstol 1 11; Gouda 4Olympia 3 21; Berg ambacht 1Moercapelle 1 83; Nieuwer- kerk 1O.N.A. 3 3—1; Oudewater 1 Gouda 3 4—2 2e klasse A: G.S.V. 3Nieuwveen 1 36; Woerden 2Moordrecht 2 10; Di lettant 2—O.N.A. 4 1—0; Gouderak 2— Waddinxveen 2 3—1; Zwersvers 2Bos- koopsche Boys 2 niet bekend. 2e klasse B: Gouderak 3-Dilettant 3 10; Olympia 4Haastrecht 2 28; O. N.A. 5Stolwijk 1 04, Schoonhoven 3 Groot-Ammers 1 10; Lekkerkerk 2 Groenewog 1 31 3e klasse A rGouda 5—Voorwaarts 1 12; Woerden 3N euwveen 2 onb Waddinxveen 3Bosk. Boys 3 21; Bo degraven 3Nieuwkoop 1 04. 3e kl. B.: Groeneweg 2Moordrecht 3 n:et opgek Moercapelle 2Gouda 6 62 Zwervers 3Bosk. Boys 4 n et bek., Nieuwkoop 2Nieuwerkerk 2 12. 3e kl. C: Stolwijk 2—Gouderak 4 16—0; Groot-Ammers 2Lekkerkerk 3 24; Ammerstol 2Voorwaarts 2 71. 3e kl. D: Lekkerkerk 4—Ammerstol 3 0—2; Stolwijk 3—G.S.V. 4 3—1, O.N.A. 6 Oudewater 3 23. 3e kl. E: Moercapelle 3Waddinxveen 4 4—2; Nieuwkoop 3—Stolwijk 4 3-5; Nieuwerkerk 3Groeneweg 3 11—2. Ameide. Het eerste elftal van Rohda speelde Zondag haar eerste competitie wedstrijd voor de derde klas afd. B voor de U.P.V.B. Met een 3—2 overwinning kwamen de Rohdamannen naar Ameide terug De ruststand was 31 voor Rohda L Het tweede elftal was vrij. A.V.V. 2—Voorwaarts 2 (Boskoop). Ammerstol. De thuisclub begint met 10 man, maar dit neemt niet weg, dat zij verreweg de meerdere ie. Na 10 minuten maakt de midvoor Cronau met een zacht rollerlje het eerste doelpunt (10). Door een blunder van den keeper brengt de zelfde speler den sfand op 20. Als de rust ingaat heeft A.V.V. door toedoen van den midvoor (2) en linksbuiten (1) een 5voorsprong. In d© tweede helft speelt de thu-sclub met den wind tegen, met 't gevolg, dat de strijd nu vrijwel gelijk opgaat. De aan vallen der rood-witten blijven echter het gevaarlijkst. Na 20 minuten krijgt A.V.V. een penalty, di© de linksbuiten benut (60) De Boskoopers geven het niet op, ook zij krijgen een penalty toegekend, maar de keeper houdt den bal fraai. Nog geen minuut later brengt de linksbuiten van A.(V V. den stand op 70. Even later scoort dezelfde speler opnieuw. maar d© goal wordt wegens buitenspel ge annuleerd. Het zwoegen der gasten wordt eindelijk beloond (7—1), met welke stand ook het einde komt van deze vrij slappe wedstrijd. Goed werk deed ook A V V 3. dat uit spelend, met 20 van Lekkerkerk 4 won. Verder besloten de juniores van A V V. de competitie met een 43 nederlaag te Gouda tegen Gouda B. Groot-Ammers If—Lekkerkerk III. Groot-Ammers. Zondag middag werd hier de voetbalwedstrijd Groot-Ammers II Lekkerkerk III gespeeld. In dezen slap gespeelden wedstrijd wist Lekkerkerk de overwinning te behalen met 42. De rust stand was 1—0 voor Lekkerkerk. H aastr echt—D i lettant. Haastrecht. Haastrecht speelde Zondag op eigen veld tegen Dilettant. Over 't spel- verloop het volgende: Dilettant loopt hard van stapel en de verdediging der thuiéclub moet zich in spannen om de onstuimige Krimpenaren te keeren. Steeds komt Dilettant terufc, maar zelden komt de bal bij de voorhoede van Haastrecht. Als ieder denkt: „Dilet tant doelpunt", komt de bal opeens in 't bezit van den linksbuiten der geel-zwar- ten, een moo e voorzet volgt en de rechts binnen doelpunt onhoudbaar. Toch blijft Dilettant het beste van het spel behouden Als bij een der vele aanvallen de rechts half mist, maakt Dilettant van dichtbij ge lijk. Na de thee maakt Dilettant, even eens met een plotselinge aanval een goal. Als de linksachter blijft staan voor ver ondersteld uitbal, doelpunt de rechtsbuiten in de uiterste bovenhoek (12). Wegens haken krijgt de thuisclub een penalty, welke onberispelijk wordt ingezet (2—2). Het spel wordt ruwer en de sche'dsrech- ter deelt nog al eens vrije schoppen uit. Haastrecht is nu sterker, doch Dilettant redt steeds ten koste van uittrappen. Uit een der vele corners doelpunt de midhalf met een schitterenden «kopbal: Jang-uit vallend vliegt z'ijn kopbal keihard in 't doel. Voor dit staaltje krijgt hij een ova tie, zoowel van spelers als publiek 32. De laatste 5 minuten wordt er niet meer gescoord. Het 2de elftal won van Olympia 4 met groote cijfers (82). L.F.C. IV—Ammerstol III. Lekkerkerk. Ammerstol speelt eerst met den vrij straffen wind in den rug. Het spel gaat direót van doel tot doel en de partijen wegen vrijwel tegen elkaar op. Daarna wordt LFG iets sterker, een paar corners op het Ammerstol doel leveren echter niets op. Hierna komen een paar zeer gevaarlijke aanvallen van LFG, waar bij Ammerstol door het oog van 'n naald kruipt, doordat de bal wel tweemaal naast de paal gaat. De rust gaat met blan ken stand in.' Na de rust gaat het spel weer van doel tot dool. Bij LFG ontbreekt de goede schut ter, alle ballen gaan naast of over Bij de Ammerstollers lukt het beter, zij weten thans tweemaal het net te vinden, zoodat toen de scheidsrechter voor het einde floot, zij met 2—0 gewonnen hadden. L.F.C. IIGroeneweq I (Zevenhuizen). Lekkerkerk. Dezen forsch gespeelde wed strijd leek soms meer op rugby dan op voetbal. D© eerste aanvallen zijn voor LFG en direct is er al een corner te nemen, weike geen resul'aat op'evert. De bal gaat dart op het middenveld heen en weer, tot een der Groeneweg spelers den hal zoo hard tegen zijn hoofd krijgt, dat er ecnigen tijd voor gestopt wordt. Als het spel weer her vat is gaat LFG weer ten aanval en de rechtsbuiten schiet onhoudbaar in (10). LFG is iets sterker dan Groeneweg. De middenvoor van LFC lost ook een goed schot, maar dit weet de keeper te vangen, waarna het spoedig rust is. Na de rust is LFG direct weer in den aanval en er is nog maar nauwelijks vijf minuten gespeeld als de middenvoor van LFG met tactisch omdraaien den keeper weet te verschalken (20). Bij volgende aanvallen weten de Groeneweg backs en kel malen niet anders te doen dan den bal uit te trappen. Het spel wordt nu nog forscher en de scheidsrechter komt nu meer opzetten, maar de kansen gaan door slecht schieten verloren, zoodat LFC met 20 gewonnen had toen de scheidsrech ter het einde aankondigde. Nieuwland. Zondag speelde N S.V. I 'nr vriendschappelijke wedstrijd tegen G.S.V. uit Gorinchem. Dezen wedstrijd vyjsten! onze jongens met 51 te winnen. Op 't goede pad. Stolwijk. Voor de elftallen van de vv. „Stolwijk"' was het gisteren we] een bij zonder succesvolle dag. Het eerste elftal versloeg in Gouda O.N.A. 5 met 40; Stolwijk 2 verpletterde thuis Gouderak 4 met niet minder dan 160; Stolwijk 3 zegev'erde over G S.V. 4 met 3—1 en ten slotte behaalde Stolwijk 4 een 53 overv winning te Nieuwkoop op Nieuwkoop 3. Seriewedstrijden „H.B.S." Hoornaar. De door „H B S." uitgeschre ven seriewedstrijden hebben totnogtoe d volgende resultaten; P.V.V. 1 (Giessen-Nieuwkerk—D.V.V. i (Dalem) 0—0; H.B S. 1 (Hoornaar)— D.J.S. (Gorinchem) 21. Er moeten dus nog 2 ronden gespeeld worden, n.l. de verliezersronde, P.V.V. -1—D J.S. 1 (om den 3en en 4en prijs) en H B S. 1—D.V.V. I (om den len en 2en prijs, de winnaars- ronde). ZWEMMEN. Schoonhoven. In intiemen kring werd Vrijdagmiddag in het zwembad allver de 100 M. vrij slag (dames) verzwommen, voor welk nummer reeds vele jaren een fraaie wisselbeker als prijs beschikbaar is, welke het vorig jaar werd gewonnen door mej. Suze In 't Veld, die ook nu weer sterk favoriet was, daar zij zich door in tensieve training in goede conditie be vond. Als ernstigste concurrente gold mej. Annie Hoogenboezem, de 50 M. club-kam pioene Ook ditmaal is weer fel gestreden, ondanks de koude lucht- en watertgm- peratuur en de uitslag was dat Suze In 'l Veld weddrom voor een jaar in hgt bezit is gekomen van het begeerde voor* werp; onzen hartelijken gelukwensch! Een bijzonder woord van hulde is hier op zijn plaats aan de dames Ans Ensing en Janny Noomen, die eveneens voor dit nummer hadden ingeschreven ondanks het feit dat zij vrijwel kansloos waren; zij ook hebben zich kranig geweerd. Deze goede sportieve opvjftt'ng kan als treffend voorbeeld dienen speciaal voor de heeren leden van de S.Z. PC! De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Suze In t Veld 1 min. 29 sec.; 2. Ann e Hoo genboezem 1 min. 31.3 sec.; 3. Jannie Noo men 1 min. 38 sec.; 4. Ans Ensing 1 min. 39 3 sec. EEN PRACTISCH AANDENKEN. Schoonhoven. Dezer dagen heeft het oud-bestuurslid en -speler, tevens mede oprichter vap de Schoonhovensche Zwem en Polo-Club, de heer Th. Malragré, Schoonhoven metterwoon verlaten om zijn studie aan de Universiteit in Utrecht te voltooien. Alvorens heen te gaan heeft de heer Malingré den S.Z. P.G. een fraai uitgevoerde eikenhouten medaillekast aan geboden, welk nuttig geschenk door het bestuur dankbaar werd aanvaard en thans een eere-plaatsje heeft gekregen ten huize van den heer G. H. Kerling, voorzitter van de club. waar de kast met haar fl ra ke verzameling prijzen tijdens de kantoor-, uren van de Rotterdamsche Bankvereeni- ging, waarvan de heer Kerling directeur is, voor ieder belangstellende is te be zichtigen. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 18 Sep tember, 's avonds 8 uur. Ds. P. Zandt, van Delft. KRIMPEN ad. IJSSEL. Dinsdag 17 September, 's avonds 7.15 uur, de heer Vijverberg, van Rhenen. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. Woensdag 18 September, n.m. 2.15 uur, de heer A. de Redelijkheid. Huwe lijksinzegening. Donderdag 19 September, 's a-vonds 7 uur, Ds. Keek. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bennweglaan. Woensdag 18 September, 's avonds 7 uur, de heer H. Vlot. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS. Woensdag 18 Sept., 's avonds 7.30 uur, Gebouw G. van As, Uitbr., De. J. van H Hoog, ran Utrecht, De voetbalcompetitie heeft weer een aanvang genomen. Blauw WH klopte Zondag in het Amsterdamsche stadion Feyenoord met 1—0. Homent voor het doel der Amsterdammers De heer P. M. J. L. Janssen te Maas tricht, die benoemd is tot lid der Provinciale Staten van Limburg als opvolger van wijlen mr. H. Paulussen De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J A. de WHde, heelt Zaterdag de zitting 1934-1935 der Staten Generaal Ie neem der Koningin gesloten Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van dee burgemeester ven Maastricht, mr. L B. J. van Oppen, is Zaterdag in het Goeman Borgesiusplantsoen een borstbeeld van den jubilaris onthuld Rechtsmr. Van Oppen Een interessant detail van de machtige constructiewerken een het Juliana kanaal bij Born, dei door M. M de Koningin officieel geopend is H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben Zaterdag bezoek gebracht aan het nieuwe Boy mans-Museum te Rotterdam. De komst der vorstin Laval, de Fransche minister president tijdens zijn rede, welke hij voor den Volkenbond te Genève hield, en waarin hij het standpunt van zijn land Inzake het Italiaansch-Abessy- nisch conflict uiteenzette De burgemeester van den Haag, mr S. J. R. de Monchy (zittend aan het hek) met rechts achter hem de ZuM-Atrikaansche gezant, Z. Exc H D. van Broek huizen, woonden den cricketwedstrijd Zuid-Afrika Nederland op het H.C.C.- terrein te den Haag bij

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2