MÊÊM«HSR. SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws~~] Sportnieuws Ia MAANDAti 28 SEPTEMBER 1935 CONCOURS. De heer Kaasschieter is met zijn ver- êenigingen op het Zaterdag aangevangen muziek- en zangconcours, uitgeschreven door het Rotterdamsche dameskoor „Het Oosten" bijzonder gelukk:g geweest De gemengde zangvereeniging „Excelsior" te Polsbroekerdam gehaalde in de tweede af- deeling met 301 punten een eersten prijs, bestaande uit een gouden medaille. Ver plicht nummer was „Chrysanten" van G. van Herwaarden, vrij nummer „Geloof", van J. P. J. Wierts. De gemengde zangvereeniging ..Streven naar Kunst" van hier, sloeg vooral daar om een goed figuur, doordat deze veree- niging nog geen jaar bestaat en voor de eerste maal aan een concours deelnam. Desniettemin behaalde ze in de 4e afdee- ling met 3.13 punten een len prijs, be staande uit een gouden medaille. Ver plicht nummer „De Morgen", van Otto de Vaal, vrij nummer „Vesper", van Bomi- anski. Het Dilettanten strijkorkest wist in de Se afdeeling met 323 punten een len prijs te behaiep met lof der jury. Verplicht nummer „Standchen", van Heinkens en vrij nummer „Arioso" van Handel. De jury bestond uit de heeren F. Roes- ke. 4 voorzitter, Amsterdam, Gustaaf de Vries, Rotterdam, J Kools, Scheveningen en Otto de Vaal, Rotterdam. De reis naar Rotterdam, die per auto bus geschiedde, had zonder incidenten plaats. Omstreeks half twaalf arriveerden de zangers en muzikanten weer in Schoon hoven. Het concours wordt nog drie op eenvolgende Zaterdagen voortgezet. EXCURSIE. De Nijverheidsvereeniging heeft tegen Woensdagmiddag een excursie naar de Zilvertentoonstelling in de Lakenhal te Leiden georganiseerd. Behalve leden van genoemde vereeniging zullen ook het per soneel van het kantoor van den Waarborg"* en de leeraren en enkele leerlingen van de Vakschool aan dit uitstapje deelnemen. VISCHCONCOURS „HET BAARSJE". Zaterdagmiddag hield de Hengelsport- elub „Het Baarsje" haar tweede vischcon- cours van dit jaar in de Molenvliet Het ooncours is buiten verwachting schitte rend geslaagd. Het weer vooral was voor de visschers gunstig. Om 3 uur werd met 32 deelnemende le den en 6 controleurs afgemarcheerd naar bet terein van den strijd. Er is ditmaai bijzonder veel gevangen, wat dén strijd voor de deelnemers aantrekkelijker maak te. Na een uur visschen werd van plaats veranderd en toen het signaal voor ein digen klonk, trok men welgemoed naar de Dam, waar in het clubhuis bij de wed. Saveur, de mooie prijzen aan de winnaars werden uitgereikt. De uitslag was als volgt: le prijs G. Molenaar, 2e prijs D. van Trierum. 3e pr. D. Korevaar, 4e prijs G. Saveur, 5e prijs P. de Graaf Jr., 6e prijs H. PardoeL 7e prijs B. Verveer, 8e prijs D. de Graaf, 9e prijs M. Murk, 10 prijs P. Bous. 11e prijs A. van Asperen, 12e prijs B. de Heer, 13e prijs C- den Butter, 14e prijs A Sterren burg, 15e prijs G. Suur, 16e prijs Van 'l Hooft, 17e prijs N. Borst. TEGEN ST. NICOLAAS. Binnenkort zal, mede in verband met bet naderen van St. Nicolaas, een extra nummer verschijnen van het maandblad „Goud en Zilver", dat geheel aan Schoon hoven gewijd zal zijn. CONCERT AFGELAST. De velen, die Zaterdagavond bobben ge tekend op het afscheidsconcert van T.A.- VJE.N.U. werden teleurgesteld, doordat de uitvoering ter elfder ure werd afgelast. Dit stond in verband met omstandighe den in een familie, waarvan drie leden deel uitmaken van T.A.V.E.N.U.. Vooral is het jammer, dat dit concert niet door ging, omdat zich 1 weer uitstekend leen de voor een openlucht-uitvoering en in zoo'n wisselvallig jaargetijde als het hui dige bezorgt de natuur ons niet dikwijls dergelijke buitenkansjes meer. ARM GEBROKEN. Zaterdagmiddag speelde het 4-jarig dochtertje Niesje, van den heer Ligthart Schenk, wonende op de Korte Dijk, in den tuin achter de woning. Zij had daarbij 't ongeluk tegen een fiets te stooten, die op de plaats stond, waardoor deze omviel en op het kind terecht kwam. Dit ongeval bleek ernstiger gevolgen te hebben, dan aanvankelijk vermoed werd, want toen men het kind bevrijdde, bleek het linker- armpje gebroken te zijn. Nadat de hulp was ingeroepen van dr. J. Groesbeek. achtte deze het noodig, dat het kind naar een ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd^ wat dan ook dadelijk is geschied. GEVONDEN. Een ceintuur. Inlichtingen politie-bur. Utrecht. Zaterdagavond een goed geslaagd concert in de tent op den Dam. Een talrijk publiek beloonde elk nummer met applaus. Woensdagavond zullen bij gunstig weer op den Dam concerteeren het chr. dames koor Hosanna en het chr mannenkoor De Lofstem, heiden onder leiding van den heer L. Verheij Jac.z. Het is «e hopen, dat bij deze concerten de jeugd zich nu eens kalm zal houden, aangezien beide koren een kleine bezetting hebben en dus spoedig hinder hebben van het lawaai. De arbeider Alb. Verheij. werkzaam bij het leggen der waterleidinghuizen, kwam Donderdag met een zijner beenen zoodanig tusschen een buis bekneld, dat hij per auto naar zijn woning aan de Sluis dijk moest worden vervoerd en hij zich wi der geneeskundige behandeling van dokter L. A. Donker heeft moeten stellen. Concerten. Ameide. Bij mooi weer gaf de chr. mu- riekvereeniging „Crescendo" onder leiding ,m Jinrrtflar, den heer KiAmaji) uit Nieuwe successen van „Siegfried". Bergambacht. De landelijke rijvt-reeni- ging „Siegfried" behaalde Zaterdag op het concouré-hippique te „Nieuw-HelVoet we der een groot succes. In de afdeel;ng viertal Dressuurproef behaalde zij den lsten prijs en wel D. Bodegom met Parie, C. Oskam met Nettie, mej. N. L. Oskam met Nellie en P. A. Voorsluijs met Bobb e. In het dames springconcours werden o.m. toegekend le prijs mej. N. L. Oskam met Nellie II, met wisselbeker. Springen met groepen van 2; 4e prijs D. Bodegom en C Oskam in het hand cap-springooncours, 6e prijs P. A. Voorsluijs met Bobbie, 0 fouten. Bekroond. Bergambacht Op de groote nationale brood-, koek- en banket wedstrijden te Leeuwarden, behaalde de firma C. G. van den Berg met een inzending tarwebrood een tweeden prijs. Bergambacht. Het gemeentebestuur heeft aan den heer C. Stomps te Schoonhoven vergunning verleend om in een lokaal van de openbare lagere school gedurende de wintermaanden een cursus 'e houden in bouwkundig teekenen B. en W. hebben vergunning ver leend aan het hsetuur van de pluimvee- vereeniging V.Z.OD. om een verloting te houden. Bergambacht Na storm en onweder in den afgeloopen week. gaf de muziekveree- niging „Excelsior" alhier, met medewer king van de muziekvereeniging „D.H.T.S. G." te Berkenwoude, onder begunstiging van prachtig weder, Zaterdagavond in de muziektent aan de Voorstraat een concert, dat uitstekend is geslaagd. Voor den aan-, vang werd met de muziek voorop een marsch door het dorp gemaakt, wat veel volk op de been bracht en waardoor dade lijk bij het concert een talrijk publiek aan wezig was De nummers werden zeer goed uitgevoerd, zoodat het voor de muzieklief hebbers een mooie avond was. Groot-Ammers. Namens de heeren M. C. Korver te Gorinchem en H. Niemans- yerdriet te Leerdam, heeft de bouwkundi ge J. C. Verhagen te Leerdam Zatprdag in Hotel de Stigter aanbesteed het bou wen van een woonhuis met bedrijfsrum- ten te Streefkerk Het werk is gegund als volgt: metselwerk J Bunschoten te Groot- Ammers; timmerwerk J. Ooms te Mole naarsgraaf; sch lderwerk P. van Donk te Streefkerk. De commies-dienstgeleider en de gemeente-veldwachter hebben Zaterdag middag bij een controle weer eenige per sonen aangehouden, di© niet in 't bez:t bleken te zijn van een geldig rijwielbelas- tingmerk. De boete werd direct betaald. Aanbesteding. Krimpen a.d. Lek. Zaterdag had hier de inschrijving plaats voor den bouw van een woonhuis voor den heer Schippers, te bouwen aan den Buitenweg. Architect was de heer Schippers te Bolnes. De volgende biljetten werden ingeleverd: Metselwerk: P. Roozendaal f 1200; Gebrs. Klapwijk f 1199; J. Oudenaarden IJsselmonde, f 1164; L. Pons te Krimpen a.d IJssM f 1095; R. H. van Halewijn te Lekkerkerk f 1176. Verfwerk: Joh. Nobel te Lekkerkerk f 223; Joh. Dekker f 213; T. Middelkoop f 225; A. de Boom f 215: W. Verhoeff f 225; Rietschoten te Ridderkerk f 230; M. de Jager f 216. Loodgieferswerk: A. Pons te Krimpen a.d. IJssel f 168; Van Leusden tt IJssel monde f 18350, Jac. Bouier f 176; Van Ruggen, IJsselmonde, f 170. Electriciteit: J. Bonter f 38: J. Roos te Ridderkerk f 60: J. Roodenburg f 45. Waar geen plaatsnaam vermeld, zijn de inschrijvers hier woonachtig. OUD-BURGEMEESTER VAN WANING GEHULDIGD. In de Vereen, van Burgem. en den wijze spreken. Anders zou de heer Van Waning de eerste zijn om te zeggen dat deze vergadering niet was belegd om hem in de hoogte te steken Dat zou trou wens niet noodig zijn, vervolgde spreker, want de heele vergadering weet. hoe hoog men den heer v Waning slolt Spreker wenschte den jubilaris en de vereeniging zelve geluk met dit jubileum. Een mooi bloemstuk, waarop in witte dahlia's het getal 40 was aangebracht, onderstreepte deze gelukwensch. De heef v Waning dankte voor deze verrassing. De Vereeniging heeft steeds in sprekers hart een groote plaats ingeno men, waarschijnlijk ook omdat dit reeds bij sprekers ambtsvoorganger, zijn vader, het geval was, en de liefde van vader op zoon is overgegaan. Toen spr. 40 jaar ge leden zijn intrede in het bestuur deed, be hoorde hij tot de jongsten. Vandaar dat hij dikwijls, als de secretaris geen refe raat voor de agenda had, meer dan de be scheidenheid toeliet, aan het beroep dat op hem werd gedaan, moest voldoen. Drinkwaterleiding „Zuid-Utrecht". Polsbroek. De termijn, waarop aanvra gen tot gratis aansluiting aan de dr nk- waterleid ng „Zuid-Utrecht"' kunnen wor den ingezonden en die in de betrokken circulaires is vastgesteld op 1 OcL, ia verlengd tot 1 November. Ouderkerk a.d. IJssel. In de algemeene vergadering van de Provinciale Vereeni ging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid-Holland, welke Zaterdag onder voorzitterschap van mr. P Droogleever Fortuyn te Rotterdam is gehouden, heeft de president er aan herinnerd, dat het op 7 September 40 jaar geleden was, dat de heer Jac. van Waning, oud-burgemeester van Ouderkerk a.d. IJssel. tot bestuurslid werd gekozen. Nn de heer Van Waning hier zelf tegenwoordig was. kon spr over Sliedr«cht. Zaterdagmiddag maakte het bekende pijpers- en tamboerscorp „Jubal" uit Dordrecht ter opluistering der win kelweek een marsch door onze gemeente. Concert Baanhoek. Slïedrecht Behoudens goedkeuring van B. en W. zal de Harmonievereeniging „Crescendo", directeur de heer Haanstra, op Woensdag 25 September, des avonds van 7.300.30 uur, op het plein van school V bij het Benedenveer een populair con cert geven. STOOMGEMAAL IN GEBRUIK GENOMEN. Vlist. Een belangrijke gebeurtenis had Zaterdagmorgen in de Vlist plaats, waar een stoomgemaal, dat de laatste water- len in dat gedeelte had vervangen, in gebruik werd genomen. Aanwezig waren het polderbestuur van de Vlist 0- zijde, waar' het stoomgemaal was geves tigd, bestaande uit de heeren A. Stuur man, voorzitter, B. Sl ngerland, secreta ris en C. v d. Neut en J P. van Spen- gen, heemraden; het polderbestuur van de Vlist W-zijde. het polderbestuur van Bonrepas en dat van de Hoogeboezem. de burgemeester van Vlist, baron van He- mert tot Dingshof, de architect, de heer Roozendaal. de heer Dogterom uit Schoon hoven, die belast was geweest met het da- gelijksch toezicht op de werkzaamheden, de bouwers Chr. van Delft en Gebr. Roi- chard nit Haastraiht, de aanneemster van de nieuwe installatie, de fabriek „Jaffa" te Utrecht, alsmede de heeren van „Cross- ley" als leveranciers van de motor. Te- waa aanwezig de voltallige gemeen teraad van Vlist In totaal bestond het ge zelschap uit ongeveer 60 personen, inge landen en genoodigden. De heer A. Stuurman riep in zijn ope ningswoord, in het bijzonder den burge meester, eep hartelijk welkom toe. Spr. zeide verder, dat als hij voor de opening van dit gemaal een motto zou moeten k ezen, hij nemen zou „Lang gewacht en toch gekregen Bijna twee jaar geleden begon de staart van de molen bedenke lijke teekenen van verval te vertooncn. Daarop bieek spoed g, dat de molen op vele plaatsen vernieuwing noodig had, wat de restauratiekosten in de duizenden zou doen loopen. Men had nog de moge lijkheid bij Polsbroek aan te sluiten of bij de polder Vlist Westzijde. Het bestuur van den polder Oostzijde kon zich daar echter niet mee vereen gen en verzocht aan versche'dene firma's om prijsopgaven Binnen kwamen reeds de opgaven voor motorische ins'.allatie's, voor ruwolie en voor electriciteit Daarop werd een inge landenvergadering gehouden. Alle aanwe zigen bleken voor motorische bemal ng en voor het gebruik van ruwolie te zijn. Door de vele moeilijkheden, die nog te overwinnen waren, duurde bet echter ge- ruimen tijd eer met de verwezenlijking van de plannen een aanvang gemaakt kon worden. Tenslotte werd tot afbraak van de molen overgegaan en volgde de aanbesteding van het nieuwe gemaal. Re gelmate werd doorgewerkt, zoodat thans de ingebruikneming kon volgen. Na een bijzonder woord gericht te heb ben tot den molenaar, den heer M. Stol wijk. die zoovele jaren den molen bediend had en nu ook het stoomgemaal aan zijn zorgen zal zjen toevertrouwd, gaf de heer Stuurman een overzicht van de geschiede nis van de afgebroken molen, die ver moedelijk meer dan vier eeuwen lang zijn pl cht heeft betracht. Hij maakte vroeger deel uit van 10 molens, die het water op de Vlist loodsen. Bij de afbraak is in de molen een steen gevonden met het jaartal 1643, die thans in de machinekamer van het gemaal is ingemetseld. Aan het eind van zijn rede hoopte spr. dat de ingelanden met genoegen op het beslut tot stichting van dit gemaal zul len mogen terugzien en dat men tot in lengte van dagen zal kunnen zeggen „Er is op dien datr een goed besluit genomen" De heer Hakkesteegt wenschte he' be stuur van den polder Vlist_Oost-ziide na- mans het waterschap d- waarvan hij voorzitter was. geluk met deze gebeurtenis en hoopte'dat de po'der lange jaren een nuttig gebruik Van het gemaal moge maken. De burgemees er sprak vervo'gens een fclicitat ewoord. Wel was net jammer dat met d t gemaal de laatste ra len uit dit gedeelte van de Vlist verdween, maar men kan nu eenmaal niet bij het oude blijven leven Spr. hoopte dat men tot in lengte van dagen aangename herinnerin gen zou hebben aan het besluit tot stich ting van dit gemaal. Daarop werd het bedrijf in werking ge steld. Enkele proeven werden genomen, d:e duidelijk aantoonden hoe uitstekend het gemaal functionneerde en 'ot welke prestaties het in slaat is. De inrichting. Het gemaal is uitgerust met een „Jaf fa" opensch roef pomp met een capaciteit van 50.000 L. per m nuut bij een opvoer- hoogte van 1.60 M., en oen compressor- looze dieselmotor van 40/44 paardekraeht. Het brandstofgebruik bedraagt per uur 4600 gram of 13 cent per uur. De hoe veelheid water die op 4 Sept. uitgeslagen werd. was 55.000 L. en de opvoerhoogte was 156 M. De heer Bontenbal richtte no? een per soonlijk woord van waardeering tot den heer Stuurman, die met veel tact wist te bewerkstelligen dat de sticht'ng van het gemaal een feit werd. Spr. bracht hem hartelijk dank voor zijn werkzaamheden. De directeur van de „Jaffa'-fahrieken dankte het bestuur van den polder, als mede de adviseurs, voor het in zijn firma gestelde vertrouwen en wenschte geluk met dit gemaal, waaromtrent hij van harte hoopte dat het tot heil van belangheb benden en ingelanden zon werkzaam zijn. De heer Stuurman dankte voor de har telijke woorden tot hem gericht, maar merkte op dat ook zijn medebestuursleden aandeel in dien lof hebben, daar men door eendrachtige samenwerking tot «dit re sultaat is gekomen. Vervolgens werd het gezelschap ont haald op koffie, sigaren en wijn en bleef men nog geruimen tijd onder een j> raat je bijeen. Jsselsteln. De politie heeft een per soon aangehouden, die voor een vonnis van f 30 boete te Tervangen door 10 dagen hechtenis, .gesignaleerd stond. Daar hij de boete niet kon betalen, werd hij op transport gesteld naar Utrecht tot het ondehgaan van zijn straf. Bij den melkslijter C. le Noble en bij den fabriekarbeiders B. aan de Ha venstraat ontstond een begin van schoor- steenhrandv Eenige loden van de vrij willige brandweer, die zeer 3poedig ter plaatse waren, wisten het tuur met eeni ge emmers water te blusschen. Het ligt in de bedoeling van beide middenstandsvereenigingen om nog dit jaar een w'nkelweek te houden G0UDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen 22 Sept 11 1© klasse: Ammerstol 1—Bergambacht 1 Gouda 3—Gouda 4 O.N.A. 3—Schoonhoven 2 Moercapelle 1Nieuwerkerk 1 Olymp a 3—Oudewater 1 2e klasse A: Nieuwveen 1Woerden 2 Moordrecht 2—G.S.V. 3 Waddinxveen 2Zwervers 2 O.N.A. 4—Gouderak 2 Bosk. Boys 2D lettant 2 2e klasse B: Haastrecht 2—Groot - Ammers 1 Groeneweg 1—Dilettant 3 Gouderak 3—Schoonhoven 3 3e klasse A: Nieuwkoop 1—-Voorwaarts 1 Bosk. Boys 3Gouda 5 Waddinxveen 3Nieuwveen 2 3e klasse B. Gouda 6Nieuwkoop 2 Nieuwerkerk 2Moercapelle 2 Zwervers 3Groeneweg 2 3e klasse G: Lekkerkerk 3-Ammerstol 9 - Groot-Ammers 2Couder&k 4 3e klasse D: G.S.V. 4—Lekkerkerk 4 Bergambacht 2—O.N.A. 6 3e klasse E: Moercapelle 3—Nieuwerkerk 3 Groeneweg 3Bosk. Boys 5 0-4 4—3 1—8 7-0 0—1 1—0 2—0 5—2 2—1 4—1 3—2 4-2 5—1 10—1 1—6 7—2 Groof-Ammers. Groot-Ammers II speel de hier Zondagmiddag op het sportterrein een competit ewedstrijd tegen Gouderak IV. In een wedstrijd, waarin Groot-Am mers steeds de meerdere was, wat deze met 101 de overwinning te behalen. De ruststand was 61. L.F.C. juniorenGouda B junioren 3—1. Lekkerkerk. Dit was de laatste wedstrijd voor de junioren-competit'e, afd. A groep II en bij gelijk spel was L.F.C. kampioen van deze afdeeling. Er was voor dezen wedstrijd zeer veel belangstelling. L.FC. wint den toss en de eerste mi nuten is het een zenuwachtig heen en weer getrap, dan komt L.F.C. er beter in. Bij een goed opgezetten aanval weet een der Gouda-backs niet beter te doen dan de bal uit het doel te slaan. De pe nalty wordt in een doelpunt omgezet 1—0 Direct gaat L.F.C. «eet tm aanvat e* I spoedig weet de middenvoor den voor sprong te vergrooten (20). Na rust zijn de eerste aanval'en voor Gouda, waarna L F.C. weer in den aan val komt, maar de Goud-che keeper is thans goed op dreef. Er is ongeveer een 1 Kwartier gespeeld als een schot van den linksbinnen heni te machtig is, zoodat L. F.G. dan met 30 leidt. Bij een scr ma- ge voor het L.doel weet een Gouda-speler den bal in het doel te werken en redt dus de eer voor zijn club (31). Met Gouda in den aanval blaast scheidsrechter C. de Bode het einde van dezen span- nenden sportieven wedstrijd. De voorzitter van L.F.Cde heer D. A. Oskam, wenscht het elftal en trainer Stoppelenburg geluk met het voor d© tweede maal behaalde kampioenschap en hoopte dat het op dezelfde zou voortgaan. Hij bood den aanvoerder H Burger een bouquet aan, waarna hij zich tot de Gou- da-spelers wendde en hen prees voor hun sportieve spel. Spr. zei dal zij eervol de tweede plaats bezetten en bood ook hun aanvoerder een bouquet aan. De aanvoerder van L.F.C dankte den voorz tter en trainer Stoppelenburg en gaf de verzekering dat de junioren de ver eeniging zouden blijven steunen. Met een driewerf hoera voor L.F.C. was deze plechtigheid afgeloopen. L.F.C. III—Ammerstol fl 5—1. Ammerstol komt met 10 man in het veld. L.F.C. k ost den vrij straffen wind mee en is direct in den aanval. In be trekkelijk korten tijd worden zes hoek schoppen genomen, maar doelpunten blij- uit. Als er ongeveer 20 minuten ge speeld is, schiet de rechtsbuiten van L.F C. onhoudbaar in. 10. Vijf minuten later gaat de linksbuiten met den bal op het doel af, de A -keeper k omt uit -zijn doel, de bal wordt midden voor doel ge plaatst en de middenvoor kan den bal in het led ge doel deponeeren 20. Nftdat de rechtsbuiten van L.F.C. met den rechts binnen van plaats verwisseld heeft, weet de linksbinnen met een onhoudbaar schot den stand pp 30 te brengen en even Ut ter maakt hij er 40 van. Na rust werd verwacht dat A met wind mede meer in den aanval zou zijn, maar na even voor het L. doel geweest te gaat de bal weer naar den anderen kant. Eenige gevaarlijke momenten ont staan voor het A.doel, maar de keeper ruimt nu goed op. De bal komt weer voor het L.doel en na een korte scrimage ver dwijnt hij in het doel 4—1. L.F.C. gaat direct weer ten aanval en dem ddenvoor den bal weer in het doel 5—1, Met Ammerstol in den aanval komt dan spoe dig het einde. Nieuwland. Zaterdagmiddag speelde N.S.V. I voor de nederlaagwedstrijden te Noordeloos tegen de uitschrijvende veree niging N.F.C. I. N.S.V. wist in een vlug gespeelden wedstrijd met N.F.C. geheel in do verdediging .eon verdiende 20 over winning te behalen. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag speel de op het terrein alhier eerst Exeels'or 111 tegen Vriendenschaar van SLedresbt. Uitslag 32. Daarna Excelsior (jun.) te gen Hercules (jun.) van Ridderkerk. Uit slag 5—2. Op het terre:n te Kinderdijk speelde Zwerver II tegen DOS. van Rotterdam. Uitslag 51. Zwerver I ging op bezoek bij V.S V. te Schiedam en verloor met 6—5 NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Dinsdag 34 Septem ber, s avonds 7.30 uur, zal voor de Uitge- tredenen uit de Ned Herv. Kerk voorgaan Ds. De Jonge, van Kampen. BLESKENSGRAAF. Dinsdag 24 Sep tember, 's avonds 7.30 uur, Ds. P. Zandt, in Delft. KRIMPEN ad. IJSSEL. Evangelisatie. Dinsdag 24 September, 's avonds 7.15 uur, Ds. W. Baaij, van Tholen. KRIMPEN ad. IJSSEL. Evangelisatie gebouw op Geref. Grondslag (loods aan den IJsseldijk. Vrijdag 27 September, n.m. 2.30 uur, Ds. Van de Graaf, van Schoonhoven Huwelijksinzegening. SLÏEDRECHT. Hervormd Lokaal Sta- tionsweg. Woensdag 25 September, 's av. 7 uur, de heer J. H Boogaard. GEREF. GEMEENTE. GIESSEN'DAM. Donderdag 26 Septem ber. 's avonds 7 uur, Ds. Hoffman, van Krabbend Uke. STOLWIJK. Woensdag 25 September, 's avonds 8 uur (zomertijd). Ds. A. van Dijken, van Nieuw-Beijerland. OUD GEREF. GEM. AMEIDE. Dinsdag 34 September, 's av. 7.30 uur, in de zaal van mej. J. G. Die penhorst, de heer E. Wijnne, van Olden- broek. CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermweglaan. 's Avonds 7 uur de heer H. Vlot. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Lokaal „Rehoboth". Woensdag 25 Septenfber, 's avonds 7.30 uur. Evangelisatie-samenkomst. Spreker de heer G. B. van Pratteahurg, van Drieber gen. SLÏEDRECHT. Gebouw Maranatha, Dinsdag 34 September, 's avonds 7.30 uur. Evangelisatie-samenkomst. Leider de heea G. B. ven Te Maastricht had Zondag onder groote be langstelling de opstijging plaats van den ballon, welke ter gelegenheid van het jubileum van burgemeester Van Oppen vorige week wegens het slechte weer niet kon doorgaan. Op den achtergrond het stadhuis George van Opel, die den Holland- beker won in het nummer Oude SkiH bij de roeiwedstrijden welke te Sloten zijn gehouden De heven «e Hengelo k Zaterdag door den burgemeester, mr. G. Jensen, oftcieei ge opend. Een overzicht tijdens de plechtigheid De koeper van Aja* in de knel ttjdpns non der aanvallen op zijn veste In den wedstrijd welke Zondag tegen Sparta ta Rotterdam werd ge- Het vorstelijk bezoek aan de legermanoeuvres in de omgeving van Bathmen - Op het kruisount van dan weg nabij dan ouden molen werden de Koningin en de Prinses namens don stal verweütomd door ganeraei-majoor A. H. C. rabkis Eenige Jantjes volgen met belangstelling de prestaties der deelnemers oan de jaarlijk- In de bak Een aardig snapshot tijdens sehe Marine Zeilwedstrijden, weHce Zaterdag op de reede van den Helder zijn aan- de training voor de Oxtord-roeiwed- gevangen strijden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana woonden Zaterdag da legeroefeningen In da omgeving van Bathmen en Holten bil, weer do hooge bezoeksters vol belangstelling de sitnaiiot volgdee

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2