Kapitein Klakkebos óp de Leeuwenjacht Wat geeft de Radio. Rechtszaken Wetenschap en Techniek Burgerlijke Stand LandbouwenVeeteelt e Alkmaar zijn Zondag groote harddraverijen gehou den. De deelnemers in volle actie MAANDAG 7 OCTOBER 1933 Dinsdag 3 Hilversum II. 301.5 M. A.V.R.O. 8—9 Gramofoon; 910 Gramofoon, 101015 Morgenwijding, 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011 Concert door het Ensemble Rentmeester; 1111.30 Wenken voor de huishouding^ 11.30—12.15 Concert door het Ensemble Rentmeester 12.15—12.30 Gramofoon; 12.301.15 Concert door het Renova-Kwintet; 1.152 Concert door het Omroep-Orkest; 2—2 15 Vioolvoordracht; 2.15'2.45 Concert door het Omioep-Or- kest; 2.453 Viool-recital; 34 Knipcur sus; 4.154.30 Gramofoon; 4 305 Ra dio Kinder Koorzang; 5—5.30 Kinder- balfuur; 5.307 Concert door het Om roep-Orkest en Gramofoon; 77.30 Zang door het Kinderkoor van de Vereeniging „.Zanglust"; 7.30—8 Engelsche les voor gevorderden; 88.05 Nieuwsberichten; 8.05—8.10 uur Mededeelingen8.10—8.15 uur Gramofoon; 8.158.45 uur Con cert door Iiovacs Lajos en de Decibels; 8.459.35 Opvoering van „De Strafzaak Mary Dugan"; 9.3510.20 Concert door Ferdi Kaufraann en zijn Orkest; 10.20— 10.25 Kort verslag#van den schaakwed strijd om het wereldkampioenschap tus- schen EuweAljechin; 10.25—11 De A.V.R.O. bridget met u onder leiding van Mr. E. G. Goudsmit; 1111.10 Nieuwsbe richten; 11.1012 Concert door de A.V. R.O.-Decibels. Hilversum I. 1875 M K.R.O. 8—9.15 Concert; 1010.30 Gramofoon; 10.3011 Muziekuitzending voor fabrieken; 11 1.30 Gramofoon; 11.3012 Godsd:enstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 1215—1 Concert door het K.R.O.-Orkest. 11.15 Gramofoon, 1.152 Concert door de K.R.O.-Boys; 2—3 Vrouwenuurtje; 3 4 Modecursus; 4.155 Concert door de K.R.O.-Boye-, 5—5.16 Gramofoon; 5.15—6 Concert door het K.R.O.-Orkest; 66.15 Gramofoon; 6.157 Concert door het K.R. O.-Orkest; 715—7.35 Uitzending van den Ned. R.-K. Middenstandsbond; 7.35-8 Carillonooncert op het carillon van de St. Jan te 'a-Hertogenbosch; 8—8.05 Nieuws berichten; 8.059 Solistenconcert door het KR.0. Symphonie Orkest (U.S.O.); 9— 9.15 Internationale sportrevue door Passe partout; 9.159.45 Vervolg Solisten-con cert, 9.45—10 Gramofoon; 10-10.30 Con cert door de Zigeunerknapen; 10.30 10.35 Nieuwsberichten; 10.3511 Gramo foon; 11—11.30 Concert door de Zigeuner knapen; 11.30—12 Gramofoon. Woensdag 9 October. Hilversum II. 301.5 M. V A R A. 8 uur Orgelspel; 8.30 uur Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P. R.O. 10 uur Morgenwijding; V A R A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Gontinu-bedrijven; 12 uur Concert door de Zonnekloppers; 12.30 uur Gramofoon; 12.45 uur Concert door de Flierefluiters; 1.30 uur Gramofoon; 2 uur Voor de Vrou wen; 2.15 uur Concert door Orvitropia; 3 uur Voor de Kinderen; 5.30 uur Con cert door Eddy Walis en zijn Orkest; R.V. U. 6.30 uur Dr. J. Presser: „Rondom Abes- sinië"; V.A R A. 7 uur Orgel en Piano; 7.30 uur Capablanca, de ex-wereldkam pioen, spreekt met Dr. Evert Straat over den komenden strijd om bet wereldkam pioenschap schaken tusschen Aljechin en Dr. Max Euwe; 7.50 uur Gramofoon; 7.57 uur S.O.S.-berichten; 8 uur Nieuwsbe richten; 8.05 uur Volksconcert door het Residentie Orkest; 9 uur V.A.R A.-Varia; 9.05 uur Opvoering van ,.De Analfabeet"; 9.30 uur Concert door het V.Ail.A.-Or- kest; 10.30 uur Greppn uit de N A O.-Re- vue „De Kunst op zijn kop"; 11.10 uur Opvoering van „I>e Stam"; 11.30 uur Or gelspel. Hilversum I. 1875 M. NCRV. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8-15—9.30 Gra mofoon; 10.30—11 Morgendienst door Ds. P. N. Kruyswijk; 11—12 Zang-recital; 12.1512.30 Gramofoon; 12.30—2 Con cert door een Kwintet; 2—2.30 Gramo foon; 2.303 Ds. W. A. Dekker; .Praatje voor de jeugdige postzegelverzamelaars De Racoezyzegels van Hongarije"; 3—3 45 Orgelspel 4—5 Concert door het Trio Beute-Zepparoni-Berghotit; 56 Kinder uurtje; 6630 Landbouwhatfuurtje. „Der boeren sieraad" door Prof. Mr. P. A. Die penhorst; 6.30—7 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 7pl.m. 7.15 Nieuwsberich ten; pl.m. 7.15—730 Radio-reportage, eventueel Gramofoon; 7.308 Gramofoon; 8—8.05 Weer- en Nieuwsberichten: 8.05 9 Concert door bet N.C.R.V.-Orkest; 9 930 Voor jonge menschen. „Onze Ouders" door Ds. P. J. Molenaar; 9.30—10.30 Vervolg Concert; pl.m. 1010.05 Nieuws berichten; 10.3011.30 Gramofoon. DRENKELING EN REDDER OMGE KOMEN. Droevig ongeval bij Ommen Zaterdagmiddag fietste bij Ommen een jongetje nil Lemelerveld tengs het kanaal ZwolleAlmelo; hij raakte op een gege ven oogenblik de macht over het stuur kwijt, waardoor hij te water reed. De tim mermansknecht Blekken horst, die het ▼entje zag drijven* haastte zich met een derde in een bootje naar de plaats van 't ongeluk, doch toen hij den drenkeling wil de grijpen, sloeg het bootje om, zoodat de beide inzittenden «f^neens te water raak ten Er waren op dalioogenblik geen andere menschen in de nabijheid, zoodat geen hulp van den kant kon worden geboden De tweede inzittende van het bootje wist zich nog te redden, hoewel hij niet kon dooh Blekkenhorst en de jon- FNBREKER DOODGESCHOTEN. Bij worstelina met agent Om ongeveer kwart over drie in den Slacht van Vrijdag op Zaterdag hoorde een agent in burger, die in de Marnixstraat te Amsterdam surveilleerde, gerinkel van glas en voetstappen aan den achterkant van het gebouw van den Amsterdamschen Chr. Besturenbond. De agent begreep met een inbreker te doen te hebben, en vatte post beneden de plaats, waar hij het ge tuid had gehoord. De inbreker zag in het donker den ♦nachtenden agent aan voor zijn handlan ger, die blijkbaar op den uitkijk had moe ten staan, want na eenigen tijd klonk het: „Ben jij het Joop?" Na het geruststellen- dé ja" van den agent, kwam de inbreker te voorschijn. Hij werd ontvangen met „banden omboog", en keek daarbij in den loop van een dienstrevolver. De inbreker gehoorzaamde en deed de handen in de hoogte. Plotseling echter meende hij een kans te hebben en deed een sprong naar den agent. De worsteling was slechts van t korten duur: bij het handgemeen ging de revolver af en trof den man in hef hart. De man was op slag dood De portier van den Amsterdamschen Gbr. Besturenbond heeft later opgave van inbraak gedaan. Er waren verschillende ruiten gebroken. Op den inbreker werden verschillende moderne inbrekers-werktui gen gevonden Hij bleek te zijn de 36-jarige Jan van Dijk uit de Jacob van Lennep- bnurt, die reeds meermalen voor inbra ken gevangenisstraf heeft ondergaan. De tweede inbreker, die vermoedelijk op den uitkijk heeft gestaan, kon nog niet wor den gearresteerd. Zeer waarschijnlijk is ook hij een bekende van de polilie. IN DEN STORM VERGAAN. Duitsch schip gezonken. Bij den storm van de vorige week is, zooaïs we meldden, een schip op de Eier- landsche gronden vergaan. Het is thans gebleken, dat het vaartuig de Duitsche schoener „Else Kühlke", uit Glückstadt, was. Het schip was 24 September, op weg naar Denemarken, Vlissingen gepasseerd. Het schip is voor zeven-achtste onder de bodemoppervlaite verdwenen. De be manning bestond uit vijf koppen. De ka pitein was tevens de eigenaar. Er zijn reeds drie lijken van de bemanning aan gespoeld. Twee duikers hebben verscheidene uren lang het wrak onderzocht en rapporteer den, dat let schip plat opzij ligt. Hef ▼oorschip is geheel vernield, zoodat men veronderstelt, dat het vaartuig in de hoo gte golven op zijn anker heeft liggen beu ken, en dat zoodoende het ankerspil is losgeslagen, waardoor het geheele voor echip meegenomen werd. Bij het laadruim konden de duikers niet komen, doch een van hen heeft wel oud ijzer gezien. Daaruit zou te verklaren zijn •waarom het schip zoo spoedig gezonken is. TWEE SMOKKELAARS VERDRONKEN. Bij het oversteken van de Maas. In den nacht van Donderdag op Vrij dag wilden vijf smokkelaars uit Geulle (L.) te voet op-een vrij ondiepe plaats de Maas oversteken. De mannen waren ter plaatse goed be kend. Daar evenwel thans de sluis te Borgharen geopend was, stond in de Maas een sterks strooming. Den smokkelaars was dit niet bekend. Juist toen het vijf tal zich op de meest gevaarlijke plek :n 't midden van de rivier, bevond, raakte de 15-jarige J. E. L., het evenwicht kwijt De jongen viel en werd door den stroom meegesleurd. Op zijn hulpgeroep schoot de 20-jarige J. K. toe. Hij trachtte den jon gen te grijpen, waarop ook hij het even wicht verloor en weldra in levensgevaar verkeerde. Op dat oogenblik gaven de andere smok kelaars hun smokkelwaar prijs, ten einde het leven van beiden te redden. Zij zijn hierin evenwel niet geslaagd. Beide per sonen zijn verdronken. De andere smok kelaars zijn er in geslaagd veilig aan den kant te- komen. EEN GELUKKIGE WINNAARI De heer H. Rouwenhorst. Tulpenlaan 22. Apeldoorn, heeft in September het bes te antwoord ingezopden op de prijsvraag „Waarom verkiest U Palmolive zeep?' Daarmede won hij behalve den dage- lijkschen prijs van een Fongers rijwiel den hoofdprijs voor September, groot f 500 De heer Rouwenhorst heeft een kolen handel in Apeldoorn; hij is gewend zelf zijn handen uit de mouwen te steken, Zijn antwoord was gegrond op ervaring en de eenvoud zelve; niettemin pittig en origineel. Wanneer hij een klant gaat be zoeken, wil hij er schoon uitzien; en de aard van zijn bedrijf brengt dus mee dat hij zich dagelijks vele malen moet was- schen- Hij weet dat kolengruis de huid zeer irriteert; doordat hij echter uitslui tend Palmolive gebruikt, ondervindt hij absoluut geen last van dit herhaaldelijk reinigen. WEERZINWEKKENDE VRIJHEIDS- BEROOVING. Vrouw in bamboehok opgesloten In het Tasikmalajasche (W.-Java) heeft zich een weerzinwekkend geval van vrij- heidsberooving voorgedaan. Bij bestuur en veldpolitie waren berioh- ten binnengekomen, dat in den kampong Sabeulah een ongeveer 25-jarige vrouw achter de woning van een hadji (iemand, die een bedevaart naar Mekka gedaan heeft) in een bamboehok was opgesloten. Het terzake ingesteld onderzoek lever de het resultaat op. dat inderdaad een vrouw in zeer vervuilden toestand werd aangetroffen in een hok, dat aan alle zij den was gesloten en waarvan de lengte be droeg 1.96 M., de breedte 1.33 M. en de hoogte 1.73 M. Verder kwam vast te staan, dat de vrouw reeds 9 maanden «opgesloten heeft gezeten en voorts dat de vrouw voordien gedurende 16 maanden in de keuken op gesloten was geweest, waarvan 1 maand in een daarvoor speciaal vervaardigd bok. De hadji werd gearresteerd en ver klaarde bij het verhoor, dat deze vrouw ongeveer 3 jaar geleden na een bevalling krankzinnig was geworden en om van de zorgen en onkosten af te zijn, had hij haar opgesloten. Volgens hem werd het hok een keer per week schoon gemaakt, doch deze bewering komt zeer onwaarschijnlijk voor. De familie van den arrestant, die van het geval op de hoogte was, heeft de ge schiedenis geheel verzwegen. De vrouw is per brancard naar het zie kenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. HET FAMILIEDRAMA TE BATAVIA. Het derde slachtoffer overleden Bij het onderzoek naar het familiedra ma te Batavia, waar een hoofdagent van politie eerst zijn zwager en daarna zijn vrouw heeft doodgeschoten en zijn schoon vader gewond, wordt nader gemeld, dat de moordenaar, nog steeds met de revol ver in de hand op het voorerf naar zijn schoonmoeder liep te zoeken, toen een commissaris van politie arriveerde, die den hoogstoverspannen hoofdagent gemoe delijk toesprak en hem aanried zijn revol ver af te geven. De moordenaar liet zich rop gewillig arresteeren. Hij heeft tien schoten gelost, waarvan1 er zeven raak waren. De schoonvader was nog in leven, maar later ook overleden. De inlandsche waschman kreeg een schot in de dij. TYPHUS BIJ ANTWERPEN. Twintig patiënten in ziekenhuis. De gemeente Eekeren, gelegen ten Noorden van de stad Antwerpen, wordt door een typ I niskoor tsepidt-mie geteis terd. Een twintig -personen bevindt zich thans in het ziekenhuis. Anderen worden i» hun woning verpleegd. De plaatselijke autoriteiten hebbqn strenge maatregelen ter voorkoming va» verdere besmetting, getroffen. In het gedeelte ran de gemeente, waar de epidemie het felst woedt, heeft men meer dan 500 inwoners tegen deze kwaal ingeënt. Verder zijn talrijke woningen ontsmet. VLAMMEN EN BANDIETEN. Motorboot als offer In den nacht van Woensdag op Don derdag is nabij Toengkwan brand uitge broken op de motorboot „Sen sen". Op het oogenblik, dat de brand uilbrak openden bandieten van den oever af met mitrailleurs het vuur op het schip, zoodat alle 130 opvarenden omkwamen. Verder hebben bandieten een overval gepleegd op een rivierschip, dat tusschen Swalau en Tsjangtsjau vaart. Zij sleepten het schip naar den Tsjauan haai en lieten het daar zinken. Hierbij kwanjen 10 passagiers om. WERELD-RECORD GEBROKEN. Een moedig parachute-springer De ex-luitenant PavJovsky (Tjecho-Slo- wakije) heeft het wereldrecord parachute springen, dat op naam van Sowjet-Rus- land stond, verbeterd Pavlovsky is van 'n hoogte van 8770 meter naar beneden ge sprongen, zonder zuurstofapparaat. Het Tjechische toestel, waarmede hij omhoog ging. bere'kfe deze hoogte in 50 minuten. Bij een koude van acht en der tig graden onder nul liet hij zich uit het toestel vallen. Tien meter onder het toe stel ging het valscherm open, waarbij de springer een handsehoen verloor. Na zes en twintig minuten hereikte hij uitgeput en met een bevroren hand den bodem sumptie een verdere prijsinzinking te voor komen. Thans kan met voldoening geconstateerd worden, dat het aanbod van varkens de vraag niet meer overtreft. Dientengevolge heeft in de laatste paar maanden een niet onbelangrijke stijging der varkensprijzen plaats gehad. Het gevaar bestaat bij deze steeds stij gende tendens, dat de varkenshouders, hopende op een .doorgaan van deze stij ging, het aanbod zullen verminderen, waar door natuurlijk deze sterke stijging door een evenredige daling moet worden ge volgd. Een der middelen, om deze groote prijs- schommelingen te voorkomen, ligt in de heffing. Evenals indertijd de heffing werd verlaagd, moet nu dit middel omgekeerd worden aangewend. Een regelmatige afzet en productie met vermijding van sterke prijssc hom melingen is in het belang van allen, die bij de pro ductie en afzet van varkens en varkens- vleesch betrokken zijn. terwijl het consu mentenbelang ook allerminst is gediend met sterke prijsschommelingen. Met het oog hierop, is met ingang van heden Maandag 7 October, de heffing op varkensvleesch wederom van 6 op 9 cent per KG. geslacht gewicht gebracht. Mocht blijken, dat dit middel onvol doende uitwerking heeft, dan zullen ande re middelen om dit doel te bereiken, wor den overwogen. Prolest van den varkens handel. In de betrokken kringen heeft de maat regel van de Centrale veel ontstemming verwekt. De heer Turksma, voorzitter van den Ned. Bond van Varkenshandelaren, heeft Zaterdag, nog voordat bovenstaand bericht was verschenen, aan den minister van landbouw en visscherij het volgende tele gram verzonden: „Als voorzitter ran den Ned. Bond van Yarkenshandelaren heb ik mededeelingen ontvangen omtrent geruchten van verboo ging der crisisheffing op varkensvleesch. ingaande Maandag. Indien deze geruchten waarheid bevatten, wijs ik namens den Bond van Yarkenshandelaren op de zeer nadeelige gevolgen voor den va-kenshan- del en de zware financieele verliezen. Een dergelijke maatregel beteek ent verdere ontwrichting van het grossiers- en stegers- bedrijf, houdt in een extra-belasting voor den consument, heeft ten gevolge prijsda ling van de varkens tot schade van do varkènshoudeis. De bond verzoekt op schorting van het besluit.'* Vandaag geen slachtingen te Rotterdam. De samenwerkende vereenigingen in den vleeschhandel te Rotterdam hebben besloten, heden geen varkens te slachten als protestmaat regel tegen het besluit der Veehouderij-Centrale. Hedenmiddag zullen de samenwerkende vereenigingen in vergadering bijeenkomen om te overwegen, of voortzetting der ac tie gewenacht is. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting Politierechter Vrijdag 4 October. Mishandeling. Th. van G„ ijzerwerker te Papend recht, stompte op 10 Juli P. Boer in het gezicht. De jongelui hadden ruzie gekregen bij bet kaartspel; Boer had een gespleten lip op- geloopcn De verdachte zeide, dat de an der hem had aangevallen. Eisch f 25 boete subs. 25 dagen hechte nis. Uitspraak f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Beleediglng. P. B., maathelper te Papemlrecht. stond terecht, omdat hij op 10 Juli Th. van Gent had beleedigd. Eisch en uitspraak f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Verduistering. P. M. A. M., sigarenwinkelier te Gorin- chem, stond terecht, omdat hij zich op verschillende tijdstippen in Maart tot Ju ni j.l. bedragen aan geld tot een totaal van f 68. die htf ontvangen had als beta ling voor de firma P. A. M. Herman ver kochte sigaren, wederrechtelijk had toe geëigend Getuige Herman zeide, dat bij den ver dachte goederen in consignatie had gege ven. Getuige had geconstateerd, dat M. si garen had verkocht, doch nagelaten had het geld af te dragen. De verdachte zeide. dat hij uit armoede had gehandeld; hij had het geld voor zich zelve gebruikt. Hij had getracht met den getuige tot een overeenstemming to komen doch was daarin niet geslaagd. De ambtenaar van het 0. M. vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van B weken met een proeftijd van 3 jaar en do bepaling, dat hef bedrag ad f 68 binnen een jaar moet zijn terugbetaald. Uitspraak conform. Hond geslagen. G. K., landbouwer, wonende to Amei- de. ranselde op 17 Juni zijn voor een kar gespannen hond met een stok af. Getuige B. Zweeren had de mishandeling gezien- De hond bleek later te zijn gestorven. De verdachte ontkende, dat hij de hond zou hebben doodgeslagenwel was de hond kort daarop dood neergevallen. Eisch f 25 boete subs. 25 dagen hech tenis. Uitspraak f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. ZOO STERK ALS HET ZONLICHT. Kwiklampen van 160.000 kaart, Eenigo maanden geleden nam de we tenschappelijke wereld kennis van een merkwaardige vinding in het Phi lips laboratortom te Eindhoven, waar men er in geslaagd was, een lampje van uiterst geringe aftmetingen en zeer groote lichtsterk te te maken. De helderheid van het door dit lampje eit- gestraaide licht bedroeg 40.000 kaars per cM2.. hetgeen reeds de helderheid van normale koolbooglampen verre overtrof. Naar wij vernemen, beeft men in *t Phi- bps laboratorium deze vinding verder ontwikkeld en is het thana mogelijk geble ken superhoogedruk kwiklampen van even geringe afmetingen te vervaardigen met een gemiddelde helderheid van niet min der dan 130 000 kaars per c.M 2. De ma ximale helderheid in de ontlading be draagt zelfs ongeveer 160.000 kaars per c.M 2. zoodat biermede de gemiddelde helderheid van de zon. zooals op aarde waargenomen, geëvenaard is. Tot dusver was dat in de practijk nog niet be reikt. Het is duidelijk, dat deze lampen van groot belang zullen zijn voor zoek lichten. bakens, vuurtorens, alsmede voor afle projectiedoeleinden. Het is niet nitgesloten, dat in de toe komst nog groote re helderheden met deze lamp bereikt zullen worden. BLESKENSGRAAF. Sept. Geboren: Gerrigje, d. van W. Verleken G. van Vliet. Gerrit. z. van E. v. Die gen en J" Slob. Gerrit, z. van G. Maas land en C. de Ruqter. Maria. d. van J Broer en N Jongeneel. Tèunis Corne lls, z. van A. G. Baan Hofman en D «L Glas. GIESSENDAM. Sept. Ondertrouwd: B Strnijk, 23 j. en Hf. v. Wijngaarden. 23 j. Getrouwd: G. Kool, 26 j. en C. v. Dijk. 24 j Overleden: C. van den Henvel, 68 j-, echtgenoot van M van Bennekum. LEERBROEK. Sept. Geboren: Johannes, van W de Jong en T de Stigter. Overleden: W. de Jong, echtgen. van A. van der Giessen, 67 j. J. van Be- zooijen, 39 j., echgenoot van N. Liefheb ber. M. G. den Hartog, 18 j. HEFFING OP VARKENSVLEESCH VERHOOGD. Van 6 tot 9 cent per K.G. Veehouderijcentrale schrijft Ned. De ons: In verband de daling, weTke ten 69. „Ik zal hem er af helpen, je kan weten, waar het goed voor isl" aanzien van de varkensprijzen viel waar fluisterde de kapitein, en na deze uiting te nemen, is de heffing, welke bij slach ting voor varkens betaald moet worden reeds geruimen tijd geleden van 9 tot 6 cent per K.G geslacht gewicht verlaagd Doel van dezen maatregel was. om dooi bet vergrooten me ünnenlandscbe con- van onbaatzuchtige naastenliefde, haalde hij een der buisjes met kiespijnwatjes uit zijn zak, werkte met z'n zakmes een der watjes in de pijnlijke kies van Kookme- botje, liet hem een paar asperientjes slik- ken, en weg was de kiespijn. 7U. menschhevende daad van ka pitein Klakkebos had het gewenschte re sultaat: ze weiden als vorsten onthaald en de geheele negerstam maakte van bamboe een stevig hok op wielen voor den gevangen aap, die er, nog steeds aan han den en voeten gebonden, netjes in opge borgen werd „Nu valt me meteen een prachtig idee inl zei de kapitein. De oorlog in Abessynié. De heer H. P. Wsalkerw, wien eervol ontslag verleend l« els burgemeester ven Wedde Minister Slatemaker de Bruine bracht Zaterdag een bezoek aen de Industrie school voor meisjes, ter gelegenheid van het 50-jarig hestaan der school. Meisjes in eostuum ven vóór 50 jaar serveerden den hoogen bezoeker een kopje thee Een bataljon geregelde Abessijnsche troepen verlaat de hoofdstad Addis Abeba, om zteh Mar het strijdtooneei te begeven. Bovenstaande foto Is een der eersten, die gemaakt werd onmiddellijk na de attepddiging der mobilisatie Ethiopische soldaten ontvangen voor hun vertrek naar het toonaai van den strijd onderricht In de behandeling ven een modern machinegeweer October, de maand voor de demi- saisons De eigenaar van a»n dar deelnemende paarden aan de groote draverijen welke Zondag te Alkmaar zijn gehouden, had zijn viervpeter op afdoende wijze tegen koude beschermd Een moment voor het doel van D.W.S. tijdens den voet balwedstrijd DWS- Blauw- Wit, welke Zondag in het Amsterdamsche stadion in ge lijk spel (1-1) eindigde Te Bussum Is Zaterdag het huwelijk voltrekken tusschen jhr mr. G R. G. ven Swinderen, commies op het departe ment van Buitenlandsche Zaken, en jkvr. A. G baronesse ven Heemstra.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4