Wilïïge-Langtrak. Kerk en School Plaatselijk Nieuws Sportnieuws B VRIJDAG 8 NOVEMBER 1935 ie notulen zakelijk het gesprokene weer geven. Mej. Leus ink houdt vol, dat het door haar gesprokene niet juist genotu leerd is en waar het mogelijk is, dat men zich later op deze notulen beroept, zag zij gaarne van haar opmerking nota geno men. l)e heer V a n O s wil gaarne vernemen, welke bedoeling mej. Leusink hie:mee heeft. De voorzitter is van oordeel, zoo mej. Leusink deze bedoeling n et e gener beweging meedeelt, er geen reden is, haar ten deze de b'echt af te nemen. Van de opmerking van mej. Leusink kan voorts in de volgende notulen mededeehng wor den gedaan. Aldus wordt besloten Persoonlijk feit. Nu de notulen zijn vastgesteld, vraagt de heer J. Schouten Cz. het woord voor een persoonlijk fe t De heer Van Cappel- len heeft in de vorige vergadering spr.'s woorden als „onfatsoenlijk" gekwalificeerd Hij zou gaarne zien dat dit werd terug genomen. De voorzitter meent dat „onfat soenlijk" geen onparlementaire uitdruk king s en de notulen geven weer wat in een openbare raadsvergaderng is gezegd. Voorts meent hij deze kwestie aan den tijd te moeten overlaten, om elkander weer te kunnen waardeeien. Weth. Van Gappellen acht het in de gegeven om-tandigheden nog niet de tijd om het verzoek van den heer Schou ten in te willigen, daar het z i. n et past, de onderstelling van een goede saarnwer- king in het college in twijfel te trekken. De heer Schouten zal het hier nu bij laten. Hij meent echter het recht te hebben, te spreken als hij 3 Sept. deed, in antwoord op 't dankwoord, dat de voor zitter over de goede saamwerk'ng in het oude college toen heeft gesproken. Ingekomen is o.a. een koninkl. besluit van 13 Sept. inzake den keuringsdienst van vee en vleesch, waarbij de gemeente is ingedeeld in den kring Rotterdam. Van den minister van onderwijs enz. is ontvangen het koninkl. besluit van 7 Oct., waarbij, met vern etiging van het besluit van Ged Staten van 9 April en het raads besluit van 26 Sept., is bepaald, dat de ge meente alsnog overeenkomstig art. 72 L. O. wet 1920 medewerking moet verleenen aan het bestuur der bijz. school aan de IJsselm. laan voor het vern euwen en op trekken der scheidingsheining en het op- hoogen van het daaraangrenzend speelter rein. De heer Schouten acht het in 't ver volg gewenscht bij een dergelijke behan deling voor de Kroon een gemachtigde ▼oor de gemeente aan te wijzen. Spreker meent, dat de Kroon 'n vreemde gedrags lijn volgt door de kosten op de gemeente af te schuiven. De voorzitter acht de zienswijze van den heer Schouten niet juist. We heb ben hier te doen met een nadere inter pretatie van art. 72, die door een geacht college als de Raad van State na zeer ern stige overwegingen genomen is. Ook al is men persoonlijk van ander inz:cht, moet men hier toch in knnnen komen. De ingekomen stokken worden alle z. h. at aangenomen. Kasgeldleening. Bij het voorstel tot continueerlng der loopende kasgeldleening, groot f 25.000 a 5 pGt. 's jaars bij de gemeente Bergschen- hoek voor het tijdvak 1 Nov. '351 Febr 1936, informeert de heer v. d. Hoog, of ook nog andere instellingen voor een aan bieding zijn aangezocht. De voorzitter deelt mee, dat zulks ia gebeurd met de Centr Goop. Raiffeisen Bank te Ufrecht: de onderwerpelijke lae- ning was evenwel de beste De heer Blokland informeert of de verhoogde rente een gevolg is van de re- geeringscrisis. De voorzitter kan dit n et met stel ligheid zeggen. Ze is in elk geval een ge volg van de schommelingen, die ten op zichte van de waarde van den gulden zijn opgetreden. Het voorstel wordt z. h. at. aangeno men. Voorts wordt z. h. st. besloten de ge meentewoning aan den Kanaalweg 54 aan den heer H. Herweijer voor 1936 te ver huren en evenzoo wordt besloten omtrent de woning van den waterfilter K. A. Swets Besloten wordt, de krachtens art. 101 L O. wet 1920 voor 1933 aan de bijz. scholen toekomende vergoeding te bepalen voor de Prins Alex. School op f 3342, waarvan reeds ontvangen f 3150, zoodat de slot- aitkeering f 192.03 bedraagt; voor de bijz. school aan de IJsselm. laan op f 2812,73, waarvan reeds is genoten f 2700, slotuit- keering f 112.73: voor de Ds. Joh. Boger- manschool op f 991.01, waarvan reeds ont vangen f 770, slotuitkeering dus f 221,01. Subsidie Ambachtsteekenschool. B en W. stellen voor aan de ambachts teekenschool. uitgaande van het Nut voor *986 eon subsid:e groot f 297,75 toe te kennen. De groole toeloop van leerlingen is oorzaak geweest dat een aanvullende be groot aan den minister is gezonden. Het 1 uur vraagt ook hiervoor de noo- éHge subsidie: B en W. stellen voor ook hforaan te voldoen. De heer Streefkerk vraagt of het ■iel inéomee^jg, subsidie toe te kennen op ren begrooting, die nog n:et ter kennis van den raad is gekomen. De voorzitter is van oordeel, dat d;t geen bezwaar is. De heer Blokland informeert naar de oorzaak van den toevoer van nieuwe leden. De voorzitter meent, dat te kunnen verklaren door de nstell ng van een nieu we cuisus voor auto-techniek. De gevraagde subsidie wordt z. h. st. verleend. Zonder discussie of stemm'ng wordt be sloten voor den dienst 1933 van de begroo- t'ng van het burgerlijk armbestuur een eerste aanvullend subsidie groot f 7000 toe te kennen. De begroot ng wordt hiermede in overeenstemming gebracht. Zonder hoofdelijke stemm:ng worden eenige wijzigingen aangebracht in de over eenkomst met de gemeente Dordrecht in zake de levering van electr. stroom aan onze gemeente. Rondvraag. De heer Van Beek acht het gewenscht dat de straten in de u tbreiding-West wor den opgehaald. Bij den laatslen regenval hebben bewoners in die wijk veel last ge had van den regen; de winkelier A. de Kwant op den hoek BilderdijkstraatNic. Beetsstraat. heeft daar veel schade van ge had. Spr. acht het niet te verantwoorden dat de straatmaker, nu Ged. Staten geen losse arbeiders meer toestaan, putjes scheppen moet en dat de stratpn zoo blijven liggen. De voorzitter meent dal het geval- de Kwant te wijten is aan een dorpel, d e te laag ligt, gelijk hem in een mondeling rapport van den deskundige is meege deeld. De heer v. Beek bestrijdt dit, daar de straat daar te laag ligt en vol putten is. De voorzitter moet zich aan de des kundige rapporten houden, daar hij zelf niet overal kan g^an kijken. Hij zal zich evenwel alsnog van een schriftelijk rap port voorzien.. Hierna sluiting. Oudarktrk a.d. IJsmI. Raadsvergadering op 30 Oct. Voorziter mr. F. J. van Beeck Galkoen, burgemees ter Aanwezig alle leden. Na opening met het ambtsgebed wor den de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld Het eenig ingekomen stuk is de goed keuring door Gedep. Stalen van het raads besluit van 18 Oct tot het aangaan van 'n kasgeldleening, groot f 75.000, tegen een maximum rente van ö'/i pCt. en voor den tijd van een maand. De baby-motorapuit. Hierna deelt de voorzitter mede, dat verschillende aanbiedingen zijn bin nengekomen voor de levering van een ba by-motorspuit voor wijk A, tot welken aapkoop de raad reeds eenigen tijd gele den besloot. Mede aan de hand van het technisch rapport van den Prov. Brand- weerbond, stellen B. en W voor. de leve ring op te dragen aan de fa Bikkers te Rotterdam. Het bedrag dat door eenige ingezetenen in den vorm van rentelooze aandeelen aan de gemeente werd verstrekt (f 1600), bleek echter te gering De spuit zal f 1660 kosten, benevens f 66 40 aan omzetbelasting, terwijl men tevens een langere zuigbuis wil aanschaffen. Samen zal een en ander f 1825 kosten. De inge zetenen zijn eveneens bereid tot aanvul ling van dit bedrag. Derhalve stellen B en W. voor gebruik te maken Jan dit aan bod en f 1825 als rentelooze aandeelen te aanvaarden, waarbij dit bedrag op den kapitaaldienst wordt gebracht, met een jaarlijksche aflossing van f 300. De heer L. Stam weet niet. op welke wijze en onder welke voorwaarden dit be sluit destijds is genomen Spr. vraagt of het van den aanvang af de bedoeling is geweest dat de fa Bikkers deze spuit rechtstreeks zou leveren. In zijn vorige zittingsperiode is hij daar tegen geweest met als motief, dat hij de motorspuit door tusschenkomst van de fa. Duim wilde la ten leveren. Thans zou hij deze spuit vren- schen te zien geleverd door tusschenkomst van de fa. Van Hoevelaken alhier. Voor voorkomende repafatiën zal men toch aan laatstgenoemd? moeten vervallen. De voorzitter zegt. dat dit argu ment niet doorslaggevend is. De heer Stam betoogt, dat wellicht de heer Van Hoevelaken chauffeur-monteur van de spuit zal worden, aangezien dit voor de hand ligt. Dit zal hij met te meer ambitie doen, als hij van de levering ook comraissiploon heeft genoten. De voorzitter zegt. dat de heer Stam nu toch den heer Hoevelaken zeer laag aanslaat Spr vertrouwt dat deze. ook al heeft hij hiervan geen voordeel ge noten, zijn beste krachten als chauffeur- monteur aan de spuit zal wijden De heer Stam zegt, integendeel den heer Hoevelaken wel hoog aan te slaan Maar de practijk leert toch. dat het in vloed heeft als de hersteller ook leveran cier ib. De voorzitter zegt. dat men in ge val de spuit defect is. toch de hulp van de fabriek moet inroepen. Bovendien wordt dit geen autospuit, doch een twee-wielige baby-spuit, die achter een ander vervoer middel kan worden aangehaakt. De heer W. de Jong Johzn vraagt of de fabriek aan de gemeente «iet op kor ting levert. Hij meent nog van een vorig aanbod te weten, dat men hiertoe wel be reid was. De heer Ant den Duyf vraagt of hier een prijsopgaaf aan verschillende le veranciers is gevraagd, en of dus do heer v Hoevelaken ook in de gelegenheid ge weest is mede te doen De voorzitter zegt dat de heer Hoevelaken toch geen motorspuiten levert en wil bij de fabriek op korting aandrin gen De heer Den D u y f overweegt de mo gelijkheid, dat de fa. Bikkers reeds zoo laag kan hebben ingeschreven, dat hier van geen korting meer gegeven kan wor den De hoer W de Jong Johzn. vraagt of de heer Stam mogelijk met den heer van Hoevelaken over deze zaak heeft gespro ken en tot een accoord ia gekomen De voorzitter zegt dat de heer De Jong dergelijke practijken niet veronder stellen mag. De heer W de Jong vertrouwt, dat B en W in elk geval wel dilligent zullen zijn en de spuit op de voordeeligste wijze zullen aanschaffen. De heer Stam handhaaft evenwel zijn voorstel, om de levering door tusschen komst van een derde (de fa. Van Hoeve laken) te doen plaats hebben. Het voor stel wordt verworpen met 9—-2 stemmen (die van de heeren L, Stam en G. G. van der Ham). Het voorstel van R. en W om de hnhy- spuit te betrekken van de firma Bikkers te Rotterdam en hierbij op korting aan te dringen, wordt zh.st. aangenomen. Vacature gemeentebode. De voorzitter memoreert hierna, dat de gemeente sedert maanden zonder gemeentebode zit. Dezo toestand wenscht men echter op den duur niet te bestendi gen. Vooral voor het controleeren van verhuizingen binnen de gemeente, is een dergelijke kracht onmisbaar. Derhalve stellen B en W. voor. over te gaan tot 't benoemen van een gemeentebode op ar beidscontract op een salaris van f 150 's jaars. De heer W de Jong informeert ofB. en W. het niet gewenscht achten om de ze functie te combineeren met die van gemeente-veldwachter De voorzitter voelt daar niets voor aangezien het den leden bekend is, tot vrelke practijken dit heeft geleid. Het voorstel van B en W. wordt daar op z.h.st aangenomen. Vervolgens deelt de voorzitter me de. dat de verordening tot het heffen van opcenten op de gemeenetfondsbelasting op nieuw moet worden vastgesteld. Thans worden 75 opcenten geheven en de ge- meentefinanciëp zijn van dien aard. dat aan verlaging niet gedacht kan worden. Dus stellen B en W voor. deze verorde ning gelijkluidend aan de oude vast te stellen, waartoe zonder discussie wordt be sloten. Gemiante-bogrooting 1936. Daarna brengt de voorzitter in be handeling de gemeente-begrooting voor 1936. en laat daarbij hoofdstuk na hoofd stuk de revue passeeren. (De hoofdstuk ken welke hieronder niet worden genoemd zijn zonder discussie den hamer gepas seerd). De heer L. Stam merkt ten aanzien van de keur- en slachtloonen op, dat de gemeente een contract heeft met Krimpen ad. IJssel, Krimpen a.d. Lek en Lekker- berk Spr. vraagt, of dit contract vooron- bepaalden tijd is, of dat men er ook van af kan. De voorzitter zegt, dat hier van geen contract, maar van een gemeenschap pelijke regeling moet worden gesproken,, en dat deze voor onbepaalden tijd is ge sloten Er zijn echter besprekingen gaan de, om deze regeling meer bij de behoef ten van den tijd aan te passen. De heer L. S t am acht het economisch voordeeliger. om alleen met de gemeente Krimpen a d. IJssel een dergelijke over eenkomst aan te gaan. Men heeft hier plaatselijk epn goeden veearts, en thans lo&pt de controle over Iwee artsen. Wan neer men alleen met Krimpen een regeling aangaat, zal met één arts kunnen worden volstaan, wat goedkooper zal zijn. Spre ker heeft er eigenlijk naar gevraagd, om dat, zooals bekend, een conflict is ont staan tusschen den slager Opschoor en de gemeente. Ofschoon de heer Opschoor wol ongelijk zal hebben, acht spr een andere regeling gewenscht. Ook de distribueering van bussenvleesch is den slagers ontno men, wegens het begaan van overtredin gen. terwijl de margarine-leveranciers ook overtredingen hebben begaan en dezen den verkoop wel behielden. De heer W. de Jong acht het 't beste de voorstellen aangaande een nieuwe re geling, af te wachten, evenals de voorzit ter. De fieer W. de Jong vraagt betref fende de inschrijving op het Grootboek of hiervan geen couponbelasting moet wor den betaald. De voorzitter antwoordt ontken nend. Het betreft hier geen effecten doch inschrijvingen, welke vrij zijn van coupon belasting. De heer L. Stam vraagt of geen ou derdomsrente wordt uitgekeerd aan be hoeftige armlastige kranzinnigen. Spr vraagt of dit niet vergeten is. Er zijn z.i. twee krankzianigén die hiervoor in aan merking komen. Wreth. C. Evegroen herinnert zich, dat destijds bij het nazien van de ge meente-rekening declaraties van dien aard aanwezig waren. Precies weet hij het ech ter niet. De voorzitter zegt, nadat dit on derzocht is, dat bedoelde persoften geed ouderdomsrente genieten- Ze zijn waar schijnlijk reeds te oud geweest toen de wet in werking trad. De heer J. T. Baas heeft wel eens in de Gemeentestem gelezen, dat de krank zinnigen die op kosten van de gemeente zich in een inrichting bevinden, eens per jaar moeten worden bezocht. Spr. vraagt of dit ook gebeurt. De voorzitter zegt, dat hem dit niet bekend was; hij zal hel onderzoeken Weth. G. Evegroen meent, dat al was dit het geval, het oordeel van het ge meentebestuur zich dan toch niet verder zou uitstrekken dan voeding, ligging, be handeling enz. Het moet aan een des kundige worden overgelaten of een pa tiënt kan worden ontslagen. Do heer Baas vindt toch dat het wel goed zou zijn. indien men daarop eenige controle uitoefende in den vorm van een bezoek De beer Den D u y f ziet, dat nog wordt gerekend op een bijdrage van het Nationaal Crisiscomité. Spr. dacht, dat dit in 1936 zou worden opgeheven. De voorzitter zegt, dat die ophef fing zal geschieden togen 1 Mei van dat jaar en dat het niet onmogelijk is. dat deze bijdrage in anderen vorm zal blijven voortbestaan. Bij hoofdstuk XII merkt de voorzit ter op. dat de belastingopbrengsten zijn geraamd naar de laatste gegevens van den inspecteur. Begrootingen worden niet meer gegeven De heer W. de Jong vermoedt, dat die te ver van de werkelijkheid afblijven, hetgeen do voorzitter béaamt. De inkomsten van den gewonen dienst worden daarop ten bedrage van f 185 875 81 zh.st. goedgekeurd. Vervolgens komen de uitgaven van den gewonen dienst aan de orde. E«n salaris-kwestie. Daarbij merkt de heer W. de Jong Johzn. op, dat als aalaria van den eeraten ambtenaar ter secretarie geraamd staat f 2160. Ged Staten wenschten een vorig jaar verdere verlaging van dit salaris, aangezien hier h t sprake waa van cumu latie. Spr. vraagt of men daarvan reeds iets naders heeft vernomen. De voorzitter zegt, dat men hier omtrent noch van Gd. Staten, noch van het ministerie van binnenlandsche zaken ïeta heeft vernomen. De heer W. de Jong acht dit salaris te hoog. De voorzitter vraagt zich af, of men zich nu weer met deze aangelegen heid bezig moet houden Verder zegt apr dat de heer de Jong de bedoeling van B en W. niet heeft begrepen ale hij spreekt van een verlaging van slechts f 25. In werkelijkheid is er meer gekort. De heer W. de Jong zegt dat bedoel de ambtenaar alle functie's bij elkaar ge trokken een salaris van f 4000 geniet en dat acht spr. te hoog. De voorzitter moet deze redenee ring weerleggen. Bedoelde ambtenaar is tevens ambtenaar van den burgerlijken stand. Toen dit salaris door Ged. Staten werd teruggebracht van f 200 op f 90. waren B en W. daar tegen. Zij hebben er genoegen mee moeten nemen, echter op voorwaarde dat het salaris als eerste ambtenaar dan niet verder zou mogen worden verlaagd. Toen zijn Ged. Staten de beide funlie's, die van gemeente-ont vanger en eerste ambtenaar ter secretarie gaan samenvoegen en spraken van cumu latie. hetgeen zij voorheen niet hadden ge daan. Op hun inconsequente houding heb ben B en W. reeds gewezen. Deze ambte naar neemt een verantwoordelijke positie in en heeft vele verplichtingen op maat schappelijk gebied. De heer W. de Jong memoreert dat B. en W deze beide salarissen net als cumulatie beschouwen hetgeen Ged wel doen Spr. stelt voor. als een matige sala risverlaging over te gaan tot een verla ging van het salaris als eerste ambtenaar ter secretarie met f 160 en dit te brengen op f 2000. De heer Ant den Duyf heeft des tijds tegen een voorstel tot salarisverlaging gestemd, omdat hij dp verlaging tp weinig ingrijpend achtte. Thans vindt hij dit voorstel echter ontijdig, daar men de be slissing van Ged Staten over de vorige verlaging nog niet weet. Wethouder J. de Jong Cz heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat hier wel cumulatie in het spel is. Als de "com binatie burgpmepster-spcre'aris wel cu mulatie is, dan zou spr niet weten waar om de samenvoeging ontvanger-ambte naar het niet is. Dat een tusschentijds voorstel thans ongewenscht is. onder streept hij niet. Met het voorstel van den heer W. de Jong kan spr. zich vereen - gen. De voorzitter betoogt, dat als men van die gedachte ui'gaat, men dan ook consequent moet zijn. en voorstellen 50 pCt. cutnulatie aftrek te korten De heer W de Jong wijst erop dat hii bij het indienen van zijn voorstel ook moet overwegen, of het in den raad kans van slagen zal hebben. De voorzitter acht dit niet conse quent. Ged. Staten zoowel als B. en W. gaan uit van algemeene richtlijnen en doen wat h.i. geboden is. Maar dit is slechts 'n greep. De heer W. de Jong zegt dat hij de maatschappelijke positie van den betrok ken ambtenaar hiojJÊfi in het oog wil hou den. De heer Den Duyf: Daarom dienen we af te wachten, wat Ged. Staten zullen beslissen. De voorzitter onderstreept dit vol komen. Hij acht het zeer ongewenscht om op een hangende kwestie vooruit te loo- pen De heer Den Duyf voegt er aan toe, dat men toch altijd nog een voorstel tol salarisverlaging kan indienen. De voorzitter zegt dat men or bij bepalen kan, dat B en W. voor 1 Januari van Gedep. en van Binnenlandsche zaken uitsluitsel verwachten, waarop zij dan zullen aandringen. Ook weth. J de Jong acht dit ten slotte dan maar het beste. De heer W. de Jong Johzn. verklaart zich hierna bereid zijn voorstel in te trek ken Vorder zegt de voorzitter, dat B. en W. voorstellen het salaris van den tweeden ambtenaar ter secretarie met f 100 te verhoogen. gezien de werkzaam heden. die deze ambtenaar verricht De heer Den Duyf informeert, hoe veel dit salaris nu zal bedragen. De v o o*r z i 11 e r deelt mede. dat dit f 1547 is. De voorgestelde verhooging wordt daar op zh.st. aangenomen. Bij hoofdstuk III informeert de heer W. de Jong waarom een salaris voor twee chauffeur-monteurs bij de brand weer is geraamd De voorzitter zegt, dat rekening is gehouden met de aan te koopen baby spuit. Bij hoofdstuk IV memoreert de voor zitter, dat als subsidie voor de Ver. „Hot Groene Kruis" een vrij hooge bijdrage staat geraamd, die echter vermoedelijk wel zal meevallen. D« heer Stam vindt deze subsidie f 1100, inderdaad hoog. Toen spr in het bestuur zat van die vereemging, bedroe gen deze subsidies "niet meer dan f 500 a f 600. Spr. vindt dan ook de verpleging, het salaris van de wijkzuster en de mid delen to hoog Voorts zegt hij, dat de wer kelijke bezittingen van de vereeniging nooit naar waarde geinventariseerd zijn De voorzitter zegt, dat het gemeen tebestuur niet op den stoel van het bestuur gaat zitten. Dat het salaris van de zuster te hoog zou zijn, moet spr pertinent ont kennen. De heer Stam vraagt of de vereeni ging dit grootere bedrag misschien noo- dig heeft voor haar bazar. De voorzitter ontkent dit ten sterkste Reed6 gedurende twee jaar sluit de rekening der vereeniging met een na- deelig saldo. Weth. C. Evegroen verklaart als voorzitter van Het Groene Kruis, dat in derdaad vroeger de subsidie nooit hooger was dan f 800 per jaar. Men moet echter niet vergeten, dat over 1934 de vereeniging geen subsidie heeft geno en. zoodat de penningmeester dit tekort al spoedig ge voelde. Overigens zegt sprdat enkele pos ten misschien nog wel zullen meevallen. De besprekingen over het salaris van de wijkzuster hebben heden tot salarisverla ging geleid. Dp heer L. Stam ontvangt van den voorzitter eenige inlichtingen omtrent de berekening van den aanslag voor de des tructie van vee en vleesch. De heer Stam vindt die berekening wel eigenaardig. Zoo wordt !/i cent per inwoner betaald. Er zijn toch vele inwo ners die daarbij niet het allerminst be lang hebben. Zij behoeven toch niet te worden gedestructeerd. (Vroolijkheid) De heer Den Duyf acht het bedrag te luttel, om er lang bij stil te staan, en «1- lerminst om er dergelijke uitdrukkingen bij te bezigen De heer W. de Jong brengt het sala ris van den heer Hendriks (tuinman) ter sprake. Spr vraagt of dit ook geen be- trekk:ng is. waarop men beter iemand op arbeidscontract kan aanstellen. De voorzitter zegt. dat men dat bo ter kan aanhouden, totdat de heer Hen driks 65 jaar is geworden. Dan kan men een nieuwen aanstellen. De voorzitter brengt dan de be- grooting van het burgerlijk armbestuur in •behandeling. De bijdrage is aanmerkelijk verhoogd. De heer D. Speksnijdér beaamt, dat de raming niet te hoog is. De heer L Stam zegt. dat men thans twee dokters in de gemeente heeft. Spr zou de practijk gelijkelijk over beiden wenschen te verdeelen. De voorzitter zegt. dat dit reeds door B. en W^is onderzocht, doch dat dit niet mogelijk if. Weth. 0 Evegroen zegt dat dit al leen gaat bij een nieuwe benoeming. De begrooting van hel burgerlijk arm bestuur wordt daarna z.h st. aangeno men. De heer T. Stam vraagt of B en W. voornemens zijn de thans gevolgde wijze 9 VRIJDAG 8 NOVEMBER 1935 van distribuooring van het bussenvleesch te handhaven. Ook de heer W d e J o n g vraagt of djt voor het gemeentebestuur geen moeilijkhe den oplevert. De voorzitter zegt. dat de thans gevolgde methode zeer goed voldoet. Men heeft hierbij een betere controle, dan wan neer het door de slagers geschiedt Vervolgens memoreert de voorzitter dat de post voor werkverschaffing pro memo rie geraamd is De heer L. Stam vraagt of B en W. geen objecten voor werkversohaffing op 't oog hebben. De voorzitter antwoordt ontken- nend. De heer Stam vraagt, wat B en \V zouden denken van het berijdbaar maken van den Tiendeweg, evenals men te Lek- kerkerk doet. De voorzitter zegt, dat dit reeds in het vorige college van B. en W. ter sprake is geweest, maar dat de baten daarvan zeer gering zijn, aangezien de fiendweg geen verkeersweg is Bovendien zou men «r veel materiaal voor noodig hebben. Dan vraagt de heer Stam of het uit diepen van den boezem van den polder „Kromme. Geer en Zijde" geen mooi ob ject voor werkverschaffing zou zijn. Daar bij heeft men weinig materiaal noodig. De uitdieping kwam de ijeclub ten goede. De voorzitter zegt toe. dat B. en W hierover nader zullen spreken. De heer W de Jong zegt. dat ook particuliere werkgevers met subsidie werk door de werkloozen kunnen laten verrich ten. De voorzitter zegt, dat dit moge- fijk is. De waterleidingbegrooting wordt aan genomen met een eindbedrag van f 76 794 70 en een winst van f 1793 53. De uitgaven van den gewonen dienBt der begrooting ten bedrage van f 185.675.81, worden daarop z h.st. goedgekeurd De kapitaaldienst. vermeldend aan In komsten f 225.020.74: aan uitgaven f 249 865.93 en een nadeelig «aldo van f 24 64519 passeert zonder discussie den hamer en wordt eveneens zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Rondvraag. De heer O C. v. d. Ham vraagt of B. «n W. de bevoegdheid hebben, het plaat selijk crisiacomité samen te stellen. De voorzitter antwoordt, dat B.en W dit in overleg met het Nationaal Cri sis Comité hebben gedaan. De heer G C. v. d Ham vraagt verder of de raad niet 's avonds kah vergaderen. De voorzitter zegt dat hij hierme de zooveel mogelijk zal rekening houden De heer J. T. Baas informeert of het jaist ia, dat onlangs alhier een werkman, vader van een groot gezin, ineengezakt is tengevolge van ondervoeding. De voorzitter zegt dat hem hier van niets bekend is, maar dat hij het on middellijk zal onderzoeken Daarna wordt de vergadering met het ambtsgebed gesloten. Raadsvergadering op 26 Oct. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester H. M. Oldenhof. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. Tot de ingekomen stuk ken behoorén eenige goedkeuringen van Ged. Staten, o.a. betreffende de vaststel ling van de bouwverordening en van de omzetting van de geldleening groot f'4500. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van het Roomsch Katholiek Schoolbestuur te Ca- bauw, met 't verzoek om een bedrag van f 227 beschikbaar te stellen voor de ver nieuwing van het hekwerk om de speel plaats. De voorzitter zegt den toestand ter plaatse bezichtigd te hebben en acht deze vernieuwing niet overbodig. Het school bestuur heeft toegezegd dat het deze kos ten zal trachten te dekken uit de exploi tatiekosten. B. en W. stellen dit op prijs en stellen voor dit verzoek voorloopig voor kennisgeving aan te nemen, waartoe h. s. besloten wordt. Ter tafel komt dan de gemeente-begrooting 1936. De voorzitter zegt dat deze door «en commissie Wen den gemeente secretaris is onderzocht en zij rap porteeren, dat ze zich geheel kunnen ver eenigen met de begrooting, zooals ze door B. en W. is aangeboden en stellen voor, deze voorloopig aldus vast te stellen. De voorzitter spreekt zijn waar deering uit over dit rapport en zegt, dat ondanks eenige schommelingen de begroo ting zonder belasting-verhooging sluitend ie gekregen. De voorzitter geeft daarna een dui delijke uiteenzetting van verscli llende pos ten en wijst erop. dat er een batig saldo is van f 365,14. De salarissen van de wet houders werden Terlaagd en gebracht van f 120 op f 100. De post ambtenaar Bur gerlijke Stand is verlaagd met f 5, daar de betrokken wethouder voor dat werk geen vergoeding wenscht te ontvangen. De salarissen van burgemeester, secretaris en gemeente-ontvanger zijn op hetzelfde peil gehandhaafd. Weldra is echter van re- geeringswege een salariskorting te wach ten hitiÉMonis do» ambtenaren, wat ten goede komt aan de begrooting. De rente is verlaagd met f 120,96, mede a's gevolg van aflossing efi rente vcr'ag:ng. De post 1 politie is verlaagd met f 190,19 in ver band met het optslag van den gemeente veldwachter, den heer Kool, daar deze va cature is ingenpmen door een rijksve'd- wachter. In verband roet de verlag ng van de tar e\en van de P.U.E.M. is de straatver lichting enorm ferbeterd en de desbetref fende post verlaagd met f 55. Voor het Vrijw. Brandweercorps is een post uitge trokken van f 50. B. en W. waardeeren de activiteit van de brandweer, die weer bleek hij den btand bij den heer Boele, zeer. Voornoemde post is voor eventueele gratificatie gereserveerd. Inzake de wegen '8 voor de gemèente een post geraamd van f 1500. Daar provincie en polder een gedeelte terugbetalen, zijn de netto kos ten voor de gemeente f 500. De jaarwedde van de vakonderwijzeres aan de openbar^ school is teruggebracht van f 220 op f 187,50 per jaar. Gelet op het aantal lesuren, dat gegeven wordt, is het salaris nog berekend op f 1,25 per uur. De post schoolgelden voor H B S., Gymnasium en Nijverheidsonderwijs is op f 510 geraamd. De post armenzorg is ge raamd op f 1073. De post werkloozenzorg moest hooger geraamd worden dan ver leden jaar. Hoewel namelijk bij den aan leg van de watprle ding vele werkloozen waren tewerk gesteld, en dit voor de kas een verlichting was, loopt dit werk wel dra ten einde, waardoor deze post ge raamd is op f 1000 ten bate van het plaat selijk crisis-comité. Spr. wijst er verder op. dat voor dé aanvulling maandelijks nog wordt gecollecteerd B en W. waar deeren het werk van de dames, die zich daarvoor geven en vertrouwen, dat deze methode ook door de ingezetenen zal wor den gewaardeerd. De voorzitter zegt dat het den raad ongetwijfeld verblijd zal hebben te vernemei^ dat ondanks eenige hoogere uitgaafposten, de belastingen op hetzelfde peil zijn gebleven en vastgesteld zijn als volgt: 80 opcenten op bebouwde eigendommen en 20 opc. op onbeb. eigendommen, perso- neele belasting 125 opcenten, vermogens- bel. 25 opc, genjieentefondsbel. 50 opcen ten. Spr. wijst met nadruk op het aan slagbiljet voor de personeele belasting, waarop staat „geheel ten behoeve van de gemeente" en zegt, dat dit een:gszins mis leidend is. en ddt een groot percentage wordt afgebroken ten behoeve van het werkloozen fonds voor groote gemeenten. De volle 100 pCt. komt dus n et in de ge meentekas De post onvoorzien is ge raamd op f 1608.85. De kapitaaldienst ziet er als volgt uit: Schuldenlast op 1 Jan 1933 f 40 588,21; id op 1 Jan 1936 f 30.610.70; volgens de rekening per 1 Jan 1937. zal een schuldenlast dan f 28 368,23 zijn. De begrooting wordt daarna z. h. st. vastgesteld. Daarna wordt de begrooting 1935 ge wijzigd en vastgesteld. Het reglement in zake de rechtspositie van den gemeente secretaris wordt zoodanig gewijzigd, dat dezen functionary op 65-jarigen leeftijd ontslag wordt verleend. B. en W. vinden het echter gewenscht hieraan toe te voe gen, dat, indien ter geen termen daartoe aanwezig zijn, diei langer aanblijven nood zakelijk maken, c(en termijn te verlengen met ten hoogste één jaar, b.v. bij een eventueele burgemeestersvacature. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. Daarna sluit d^ voorzitter de vergade ring met dankzegging. CHR GEREF. KERK. Tweetal te Noordeloos: Ds. W. Bijleveld te Haarlem en Ds M Holtrop te Hilver sum. AFSCHEID Ds. J. HOVIUS. Jaarsveld. Ds. JL Hovius is voornemens Zondag 1 Dec. afslcheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente en Zondag 8 Dec. zijn intrede te doen te Ouddorp. Ds. H. Bout van Genemuiden hoopt hem in zijn nieuwe standplaats te beves tigen BEVESTIGING EN INTREDE CANDIDAAT G. TOORNVLIET. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zondag werd Candidaat G. Tooritvliet bij de Geref. Kerk tot zijn dienstwerk ingeleid door Ds. J. C. Brussaard, van Bloemendaal, met een leerrede over Lucas 5 10b Ds. Toornvliet hield een intreepredica- tie over Joh. 3 29 en 30. De nieuwe leeraar werd rfamens de ge meente toegesproken door ouderling Van Leeuwen, op wiens verzoek gezongen werd Psalm 119 9 (gewijzigd). Namens de classis voerde het woord Ds. J P C. ten Brink, van Gouda. Ds D. P Kalkman, van Moordrecht, richtte als consulent een hartelijk wel komstwoord tot den jeugdigen leeraar. EEN VERWIJDERD PANEEL. Prof dr. A. H de Hartog te Amster dam schrijft aan het Ned. Ghr. pers bureau: Toen de HJwm Kerk op den Dam te Amsterdam gerestaureerd werd, ontdekte ik tot mijn ontsteltenis nog altijd de „p'ank-Kuyper" (uit de doleantie-geschie den s van 1886). Ik heb toen aan den ker- keraad verzocht d e weg te nemen, in de hoop dat te midden der oorlogvoerende volken de kerk van Christus een beter voorbeeld zou geven In het verslag van den algemeenen kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente, buitengewone ver gadering van 28 October j 1. lezen we nu (Kerkbeurtenblad van 2 November j.l.) onder de ingekomen stukken: Verzoek van prof. dr. A. H. de Hartog om het paneel in de deur van de consistorie kamer der Nieuwe Kerk, nu na 50 jaren te doen herstellen in zijn oorspronkelijken vorm, wordt na eenige discussie met groote meerderheid afgewezen. Alblasserdam. Tot ouderlingen der Ge ref .Kerk zijn gekozen de heeren H Ver- burgh en N. A. de "Waal en tot diaken de heer J. Groeneveld. Filmavond. Capelle a.d. IJssel. In het gebouw der J.V. „Pred. 12 la" aan de Kerklaan is een filmvoorstelling gegeven van het werk der inrichtingen voor lijders aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede. De hoer Smit gaf hierbij de noodige toelichtingen, Zoowel de kindervoorstelling 's middags, als die van ouderen 's avonds, waren goed bezocht. Jongelingsvereeniging. Capelle a.d. IJssel. De heer W. La- féber is gekozen tot bestuurslid van den ring Alexander van den Bond van Ned. Herv Jongel. Vereenigingfen op Geref. Grondslag. IJsclub. Goudriaan. Maandagavond hield de ijsclub „De Goudriaan" haar 35ste jaar vergadering in de bovenzaal van het café van den heer Baron Van de 113 leden, waren er 56 aanwezig De notulen werden onveranderd vastge steld. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat er een batig saldo aan wezig was. De rekening werd nagezien en in orde bevonden De voorzitter deelde mede dat als bode was aangesteld de heer A. J. de Jong, in de plaats van wij len den heer A. de Vries Tot afgevaar digden naar de vergadering van de ijs bond werden aangewezen de heeren A Vinken en C. Kooiman. De aftredende be stuursleden de heeren C. van der Heiden en W. Boer werden hij acclamtie herko zen De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur besloten heeft om schoolgaan de kinderen van oyders. die lid van de vereeniging zijn, vrij op de banen toe te laten Tenslotte volgde een gratis verloting, waarvan de uitslag was als volgt: W Boer een taart, A. Oudenaarde, handbe- srhermers, A J de Vos twee eenden, A Vink portemonnaie; T. de Wildt rollade; J. de Jong een koek. A. Vonk 2 pond pa ling; Aart Vonk fietstasch; J. de Wildt doos sigaren: N. de Vos 1 pond specu laas; Jac de Vos half pond speculaas; D. den Besten schaatsen; J. de Baat doos sigaren: mej A. den Hartog een koek; W Anker kistje sigaren; G. Zwijnenburg V* pond speculaas; B 't Hooft doos sigaren. Alb. Zwijnenburg troostprijs. Gevonden een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gem.-veldwachter. Goudriaan. Gevonden: een achterklep van een vrachtauto. Inl. bij den gem- veldwachter. Hei- en Boelcop. Met het oog op het steeds drukker wordend snelverkeer in onze gemeente zullen binnenkort borden worden geplaatst op den weg nabij de bei de scholen. Met de werkzaamheden ten behoeve van de waterleiding is men thans reeds zoover gevorderd, dat ook de achterkade in deze gemeente weer voor het verkeer is opengesteld. Met het leggen der laatste zinkers wordt thans een begin gemaakt. Het dochtertje van den heer 0. van Lexmond, dat op bezoek was bij den heer S. alhier, geraakte spelenderwijze in den Schinkel achter de woning van den heer S Geheel bemodderd kwam de kleine weer op het droge, waarop zij- na van droge kleeren te zijn voorzien, huiswaarts keer de. Krimpen ad. IJssel. Veilingbericht. Kippene eren f 4.705.50, henneneieren f 3.30—4. eendeieren f 4, alles per 100 stuks. Voor kaas werd besteed f 0.22 f 0.24 per pond. Leerbroek. De gemeente-rekening dienst 1934, is door Ged. Staten goedgekeurd. De collecte ten bate van het plaat selijk crisis-comité heeft f 153.15 opge bracht. Lekkerkerk. De heef P. Bbrsje heeft be dankt als waarnemend secretaris van het departement Lekkerkerk der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen. Tegen den B is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van veld vruchten. De harmonic-vereeniging „Juliana" zal Zaterdagavond een concert geven in gebouw „Amicitia" Als attractie zal iedere bezoeker een lot van de verloting ontvangen. Lekkerkerk. De ontvanger der directe belastingen enzde heer B. P. Verhoef, is verplaatst van de inspectie der directe be lastingen te Helmond naar het kantoor der directe belastingen en accijnzen ie Lekkerkerk. Lekkerkerk. De torenklok voor het slag werk bij de heele uren, die ook bij bet lui den gebruikt wordt, is op onverklaarbare wijze gescheurd. Het geluid, dat toch al niet zwaar was, is thans zoo, dat ieder, die op de heele uren passeert, naar boven kijkt of er soms iets op de bel zit. Het is voor de gemeente een schadepost VERDRONKEN. Lekkerkerk. Wat lang gevreesd is, is gisteren geschied. De aan toevallen lij dende H. de Jager. 46 jaar, wonende aan den Kerkweg, is bij het grassnijden voor zijn konijnen in het water geraakt en ver dronken. De terstond geroepen geneesheer Dr K. Welsenes kon niet anders dan den dood constateeren. Auto te water. Lexmond. Doordat de chauffeur in slaap geraakt was, reed Woensdagmorgen een vrachtwagen van „Brabantia" in La- kerveld in de wetering. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. 's Morgens omstreeks 5 uur reed de auto te water en eerst ver in den namiddag slaagde men erin om den grooten wagen met een kraan wagen op den kant te krijgen. Woensdagmiddag en avond heeft op de oude Raadkamer de godsdienst-onder wijzer de heer Verhoeve uit Molenaars graaf de eerste catechisatieles voor Herv. Geref. jongemenschen gegeven. De belang stelling was echter zóó beperkt, dat, in dien deze niet belangrijk stijgt, de cursus gestaakt zal worden. Moercapelle. Verloren een fust hier. In lichtingen bij de politie. De kinderzangvereeniging „Zang en Vriendschap", welke op Dinsdag 5 Nov. een uitvoering zou geven, heeft deze we gens ongesteldheid van de pianiste moe ten uitstellen tot Dinsdag 12 Nov Maandagavond gaf de heer Kraan uit Bodegraven, hier achter het café van den heer A. P. Versloot een openlucht- filmvertooning. Verschillende kluchten werden op het doek vertolkt, welke door de aanwezigen met aandacht werden ge volgd. Afgesloten. Moordrecht. De Zuidelijke* Dwarsweg is in deze gemeente wegens de uitvoering van werkzaamheden TOor alle verkeer af gesloten. Nieuwland. De collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité heeft in deze ge- meeente f 55 50 opgebracht. Zamgverom. „Excelsior". Polsbroekerdam. Zaterdagavond hield de zangvereeniging „Excelsior" haar ze vende jaarvergadering. De voorzitter opende dit samenzijn: hij heette directeur en leden welkom en her dacht het feit, dat de vereeniging onder leiding van haren directeur, den heer Jac. Kaasschieter te Schoonhoven, een eersten prijs mocht behalen, zoodat deze vereeniging nu uitkomt in de eerste af deel», g Ook gaf de voorzitter zijn vol doening te kennen over de prettige har monie, dié in de vereeniging heerseht en hoopte, dat de leden hun trouw zouden blijven toon en, om „Excelsior's" naam eer aan te doen Hierna las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester bracht verslag uit van den toestand der kas. die een mooi batig saldo bleek te bevatten. Na de verkiezing van twee bestuursleden, gaf de secretaris een overzicht van de gebeurtenissen in 't afgeloopen vereenigingsjaar. Toen de agenda was afgewerkt, bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen on der muziek van den heer Kaasschieter en een boeiende voordracht van verschillen de leden. Met een woord van dank voor het ge hoorde sloot de voorzitter de vergadering DOOR EEN TREIN GEDOOD. Rgeuwijk. Donderdagmorgen is op den onbewaakt en overweg onder deze ge meente de 65-jarige heer J. H. Krom uit Gouda door den trein van Gouda naar Utrecht gegrepen. Hij werd ongeveer 100 M meegesleurd en op slag gedood. Een spoorwegarbeider, die het ongeluk zag aankomen, trachtte den heer K nog te gfijpen, doch tevergeefs De spoorweg- arWMer kreeg een klap van de treeplank en bekwam lichte verwondingen. Het ernstig verminkte stoffelijk overschot van K. is naar het Iterson-ziekenhuis te Gou da overgebracht. Auio in brand. Raeuwijk. Woensdagavond geraakte op den Zoutmansweg, nabij de Brug, een groote zeswielige vrachtauto van de fir ma Adriaan Melis uit Arnhem in brand. doorêTat de reserve-voorraad benzine, wel ke zich op den aanhangwagen bevond, in brand vloog. Onmiddellijk laaiden de vlammen hoog op, hetgeen op dit drukke verkeerspunt veel consternatie veroor zaakte De chauffeur had de tegenwoor digheid van geest, onmiddellijk den trac tor van de aanhangwagen los te maken en deze ces eindje vooruit te rilden. Oma tan ders gooiden met allerlei voorwerpen de brandende bonzinebussen van de wagen, zoodat weldra dp geheele wegberm en de langs den weg loopende sloot in lichte laaie stonden door de stroomende, bran dende benzine. Hieraan is het te danken, dat de aanhangwagen weinig brandscha de bakwam. De brandweer rukte met de motorspuit uit, doch behoefde geen dienst te doen. Nadat de politie van een en ander rap port had opgemaakt, kon de vrachtwagen zijn weg op eigen kracht voortzetten. Te genover de politie verklaarde do chauf feur nog dat een onbekend persoon ach ter op den wagen medereed en dat deze door rooken wellicht de benzine-brand heeft veroorzaakt. Tijdens het ongeval was deze „onbekende" passagier" reed# spoorloos verdwenen. IJsclub. Stolwijk. Deze week vergaderde de ijs- club Stolwijk in de zaal van den heer J. Noomen. Aanwezig waren 155 leden. De voorzitter, de heer D Burger, opende en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij sprak daarbij eenige waardeerende woorden aan het adres van het overleden bestuurslid, den heer Jac. Verburg, die vele jaren lid van de ijsclub is geweest. Uit het verslag van den secretaris, den heer C. J. Schilt, bleek, dat de vereeni ging 387 leden telt. De inkomsten, met hetgeen nog in kas was, bedroegen f 838,05 de uitgaven f 155,54. In kas is dus f 682,81 De aftredende bestuursleden, de heeren G. J. Schilt, D. Burger, C. Mak en C. J. Scheer, werden herkozen. In de plaats van wijlen den heer Jac. Verburg werd gekozen de heer KI. van Meijeren. Hier na had de verloting van speculaaspoppen plaats. Een groote treiler, beladen met hout, uit Zaandam, geraakte, doordat de be stuurder zijn draai te kort nam, in ver band met het graafwerk, van den weg, in de langs den Goudschenweg liggenden vliet. Nadat de wagen gelost was, is hij met behulp van een kraanwagen op het droge gebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Waddinxveen. Vijftien werklooze grond werkers zijn te werk gesteld aan den Noordelijken Dwarsweg, om aldaar arbeid te verrichten voor de Amsterdamsche Bal last Maatschappij. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Thuiswedstrijd voor het derde elftal van „Sportclub" tegen de a.s. kampioen van de 2e klasse B van den G.V.B.: „Haas trecht 11". Schoonhoven. Voor „Sportclub" is maar een klein programma vastgesteld, wat de thuiswedstrijden betreft, want alleen om half drip wordt op het Sportterrein alhier een wedstrijd gespeeld. Deze wedstrijd is er echter niet te onbelangrijker door, want het derde elftal ontvangt „Haastrecht U", welk elftal op keurige wijze de leiding heeft in de 2e klasse B van den Goudschen Voetbal Bond. Voor de derde elftallers zou het prachtig werk zijn, indien zij er in mochten slagen, één puntje hier te hou den. Het belooft intusschpn wel een span nende wedstrijd te worden. Het eerste elftal gaat naar Rotterdam en speelt daar voor de 4e klasse van den K.N.V.B tegen „Pechvogels I", terwijl „Sportclub IV" in Oudewater gaat spelen tegen „Oudewater III". „Sportclub II" is vrij. Krimpen a.d. IJssel. Zondag a.s speelt D.C.V. I een uitwedstrijd tegen D.H S. I te Schiedam voor de 3e klasse van den K.N.V.B. GOUDSCHE VOETBAL BONu. Programma voor Zondag 10 November. Ie klasse: Moercapelle 1Ammerstol 1, 2 uur; Bergambacht 1Oude water 1; Gouda 3Olympia 3, 11 uur; Nieuwerkerk 1Gouda 4, 2 uur. 2e klasse A: Waddinxveen 2-»-Nieuw- veen 1, 2 uur; Bosk. Boys 2G.S.V. 3, 2.30 uur; Moordrecht 2Woerden 2, 2 uur; Zwervers 2O.N.A. 4, 2 uur. 2e klasse B: Schoonhoven 3Haatn trecht 2, 2.30 uur; Groot-Ammers 1— Groeneweg 1, 2 uur; Lekkerkerk 2Gou derak 3, 2 uur; Stolwijk 1-Dilettant 3, 2 uur. 3e klasse A: Nieuwkoop 1Bodegroe ven 3, 2 uur; Bosk. Boys 3Nieuwveen 2, 12 uar; Voorwaarts 1—Gouda 5, 2 uur. 3e klasse B: Moercapelle 2Nieuwkoop 2, 2 uur; Zwervers 3Groeneweg 2, 11.30 uur: Gouda 6Bosk. Boys 4, 11 uur. 3e klasse G: Oudewater 2Stolwijk 2, 2 uur; Voorwaarts 2Haastrecht 3, 12 uur; Gouderak 4Groot-Ammers 2, 11.30 uur: Ammerstol 2Lekkerkerk 3, 2 uur. Se klasse D: GSV 4—Stolwijk 3, 11 uur; Ammerstol 3Lekkerkerk 4, 12 uur; O.N.A. 6Bergambacht 2, 11 uur; Oude* water 3Schoonhoven 4. 12 uur. 3e klasse E: Nieuwkoop 3Bodegra ven 4, 12 uur; Groeneweg 3Moercapelle 3. 2 uur; Waddinxveen 4O.N.A. 7, 12 uur; Stolwijk 4—Nieuwerkerk 3, 11.30 uur.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5