Plaatselijk Nieuws Loop der bevolking j Burgerlijke Stand Wat geeft de Radio. Gemengd Nieuws. Voetballer kon niet meer loopen. Sportnieuws Rechtszaken Kapitein Klakkebos bp de Leeuwenjacht It VRIJDAG 8 NOVEMBER 1939 Alblasserdam. Dp politie heeft verscha lende proceasenverhnnl opgemaakt tegeft degenen dip net roldedpn nan de bepa' n- gpn der motor- pn rijwlelwet, betreffende reflectors en lantaarns op rij- en voertui gen. Alblasserrfam. De jongelingsvereenlging „Nathanaël" hield in het gebouw „Con cordia" haar 48ste jaarvergadering, ter wijl op denzelfden avond djp chr. jongel. vereen .Onderzoekt de Schriften" in het verenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk haar 21ste jaarvergadering hield. Laatstgenoemde vereeniging had ter afwisseling een improvisatie-wedstrijd ge organiseerd. terwijl de afwisseling op de jaarvergadering van „Nathanaël" bestond in vier muzieknummers (orgel en viool), welke instrumenten, verzorgd werden door de herren J Bakker en B Ridder. Ver volgens wprden enkele onderwerpen gele verd en voordrachten ten beste gegeven. Ds. Engel sprak een slotwoord op de jaarvergadering van „Onderzoekt de Schriften" en d«. Wielenga deed dat op die van „Nalhanaël". Groot-Ammers. De gemeente-veld wachter heeft proces-verbaal tegen W. de K te Hillegersberg opgemaakt,, wegens het onverlicht laten staan van een auto. UUbrtldlngtfiUm. Haastrecht. Ter secretarie ligt ter vi sie het uitbreidingsplan met bebouwings- voorgchriften. Het hiertegen door de hee- ren Q Steehouwer en R. van den Hon- del ingebrachte bezwaarschrift, ia onge grond verklaard. Haastrecht Zondagavond braoht Da. W. de Voogd van der Straalen in de Ned. Herv. Kerk dank voor het weiden van achapen van.de kerk, waarmede de land bouwer* 'n goed werk verrichten. De op brengst waa f 250 netto. De predikant sprak de hoop uit, dat anderen (niet landbouwer*) eveneens van hun belang stelling zouden btijk geven op de wijze, welke zij daartoe het beet geschikt ach ten. Haastrecht. De collecte in de N«d. Herv. Kerk voor de Gustaal Adoll Vereeniging, bracht f 19.00 op. Haastrecht De jeugdigs Hoogendoorn was aan het wielrennen op den Lieeeweg en- kon de bocht niet nemen. Hij viel met zijn rijwiel in een moddersloot, waaruit de koopman Steenkamer hem op hot dro ge werkte. fa water. Haastrecht Een paard, gespannen voor een wagen van den landbouwer Kl. Boer te Stein, is op &e Groote Haven ge schrokken en op hol geslagen. Bij de Hof kamp werd „een hekje kapot gereden en paard en wagen kwamen in het Molen- vlietje van Achterpoort terecht. De wagen w*rd beschadigd. Het paard kwam er nog goed ai. „Handel an Nijverheid". Haastrecht De vereeniging „Handel m Nijverheid" hield Maandag een leden vergadering ten huiae van den heer G. v. Dburen. Na opening door den voorzitter, den heer P. C. Hooft, werden de notulen ge lezen en goedgekeurd. De penningmeester, de heer J. D Oos terling, meldde een batig alot van f 369.91 terwijl de winkelweek in het vorig jaar C 15 voordeelig saldo opleverde. Besloten werd omstreek* St. Nloolaaa wederom een winkelweek te organiseeren, als er tenminste voldoende deelname ia. Tot lid der winkel-commissie werd be noemd de heer W. G. Stosnkamer. Ala bestuursleden werden herkozen de heeren W. Stijnia, J. D Oosterling en M. J. Bras. Tot voorzitter werd in de plaats van den heer P. C. Hooft (die voor deze functie bedankt had in verband met zijn benoeming tot wethouder), gekozen de heer W. Stijnia. De heer Hooft bleef echter gehandhaafd als bestuurslid. Koninklijke onderscheiding. Krimpen a.d. Lek. Bij kon. besluit ie de aan devorde van Oranje Nassau verbonden eeremeraille in brong toegekend aan den heer T. de Vreede, houtdrager bij deN.V. Houthandel, v.h. Wed. M. Boogaerdt en Zn. Nieuw-LekkerlandBij de scheepssloo- perij „De Koophandel" zijn voor de sloop aangekomen uit Grimsby twee IJsland- treilers, genaamd „Greebe" en Quail", elk groot 265 gros regiaterton. De afmetin gen van elk der vaartuigen zijn 1.% vt., 21 vt. en 12 vt. Pe „Greebe" heeft de reis naar hier op eigen kracht gedaan en heeft bovendien de „Quail" op sleeptouw geno men. Hoewel het weer vrij ongunstig was zijn de schepen in twee dagen tijda hier gearriveerd. „Jong Holland anakt naar wark". Ouderkerk a.d. IJssel. Men verzoekt ons melding te maken van het feit, dat de jeugdige werkloozen zich regelmatig kun nen opgeven voor tewerkstelling in werk- loozenkampen Tot dusverre werd er hier niet veel gebruik van gemaakt, hetgeen den correspondent voor de vraag stelt, of er nu zoo weinig jeugdige werkloozen zijn. AH© jongelui tusschen de 17 en 25 jaar kunnen zich opgeven. Formulieren zijn bij den heer f. G Goudriaan, Dorp G 57 verkrijgbaar Bibliotheek. Ouderkerk a.d. IJeael. De bibliotheek der J. V ..Tlmotheue" Heeft zulk een be langrijke uitbreiding ondergaan, dat een nieuwe catalogus gedrukt moest worden Thane bevat deze een boekenschat van ruim 700 deelen. Dat die mede en vooral van belang is voor diegenen, die er tot nog toe geen gebruik van maakten, be hoeft geen betoog. Tusathen da lintzaag. Ouderkerk a.d. IJieil. De timmermans knecht J. van R., werkzaam bij de fa. C Vermeer, had Woensdag het ongeluk pvet de lintzaag zoodanig In zijn vingers te za gen dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Aanbesteding. Ouderkerk a.d. IJssel. De bouwkundige H. de Jong Ls. heeft voor rekening van den heer L de Jong aanbesteed het bou wen van 9 woonhuizen met winkelhuis. De uitslag was als volgt. Metselwerk: W. Slingerland, Capelle a.d. IJssel f 2787; L. Ponse, Krimpen ad IJssel f 2845; J. Gouwen. Krimpen a.d IJssel f 2580; O. van 8taveren, Krimpen a.d IJssel f 2490 Schilderwerk: Gebr. Prevoo, Gouda f 750; G. de Jong, Capelle a.d. IJssel f 550; P. de J. G. van Reeuwijk, alhier f 619; G. Maat, Rotterdam f 470; Fa. Ne ven, Fontevn en Schouten, Krimpen a d IJssel f 409 50; A. de Boom, Krimpen a d. Lek f 465: M. Rook, Gouderak f 445; W. Stout, Albiasserdam f 444. Lood- en zinkwerk: A. Ponse, Krimpen a d. IJseel f 345; A. J. tan Staveren en Zn. te Stolwijk f 284. Electrlcitelt: J. Zwijnenburg, lakker- kerk f 93: H. Vogelesang de Jong, Krim pen a.d. IJaflei f 84 25; W. J. Ebeli, Krim pen a.d. IJssel f 74. Het timmerwerk wordt door de fa. L. de Jong en Zn. zei! uitgevoerd. Arbeid Adelt Oudewater. Vanwege de Neder!. Vrou wenvereniging „Arbeid Adelt", afd. Gou da en omstreken, aai in „Oudewater Voor uit" op Donderdag 7 Nov. een tentoonstel ling worden gehouden. Het doel der vereeniging is verbetering van het lot der on- en minvermogende be schaafde vrouw, door moreelen- en mate- rieden steun aan haar, die door werk zaamheden in eigen onderhoud trachten te voorzien. De tentoonstelling bestaat nit handwer ken ena, welke door gesteunde meisjes zijn vervaardigd. De tentoonstelling is ge opend van 2—6 uur. Autobueroute. Oudewater. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep van de autobusonderne mers Zanen en Stam vefworpen, zoodat ds ondernemers zich zullsn moeten hou den aan de van gemeentewege voorge schreven regeling en gebruik zullen moe ten maken van hat autobuaatatlon en de voorgeschreven route. Raadsvergadering. RssuwIJk. De gemeenteraad la in opsn* bare vergadering bijeengeroepen op Za terdag 9 November, v.nu halftien. De agenda luidt ala volgt: 1 Opening, notulen, mededeelingen. 2 Aanbieding gemeente- «n bedrijfebegroo- tingen dtenatjaar 1086, alsmede begroo ting gemeentelijk waterleiding bedrijf, dienstjaar 1986. 8 Vooratel B. en W wijziging afachrlivlngapercenUgea van het gem. waterleidingsbedrijf voor 1985. 4 Idem vaststellen pensioengrondslag van den heer J. M. de Kamper, nieteropne- mer-geldophaler bij het .waterleidingbe drijf. 5 Bespreking van 't voorstel der bouwcommissie om het gemeentewerk '36 bij toerbeurt te doen uitvoeren. 6 Voorstel van B. en W. wijziging begrooting 1935. 7 Idem om afwijzend te beschikken op 'n reclame inzake de hondenbelasting. 8 Idem inzake inwilliging reclame vaarbelasting. 9 Idem tot het vaststellen kohier verbete- ringsbelaaling 1935. 10 Voorkomende ta ken. Rondvraag. 11 Geheime zitting. 12 Sluiting. Het bestuur van den polder Vetten- broek, heeft van den polder Rijnland de mededeeling ontvangen, dat geen grond meer uit den Vetlenbroek naar elders mag worden verroerd Het polderbestuur be sloot nu om het zich in den polder bevin dende smalspoor van den grondhandelaar M. Zwijnenburg, hetwelk diende voor het vervoer van den grond, over te nemen ftn dit spoor te gebruiken voor het vervoer van grond uit den polder voor verzwa ring van de polderdijken. Hiervoor is per jaar een bedrag van f 350 beschikbaar ge steld. Ontsnapt RatuwIJk. De politie werd erVan in ken nis gesteld, dat in de afd. Sluipwijk een visscher bezig was met schakels te vis- schen in verboden water en bovendien zonder in het bezit te Zijn van de vereisch- te akte. Toen de strooper echter bemerk te, daf de politie hem op de hielen zat, ging hij er ijlinge van door met medene ming van zijn vischtuig en zijn vangst Het gelukte de politie niet den man te achterhalen en dus moest een proces-ver- I baal en inbeslagname achterwege blijven I Gevonden: Een knipmes, te bevragen bij de politie. Riiuwljlt. In deze gemeente circuleert een adres, gericht tot den gemeenteraad, om over te gaan tot Invoering van een vastrechUarief voor het electriech licht. Btj de arbeidsbemiddeling stonden deae week 200 werkzoekenden ingeêchre- ven, tegen 196 in de vorige week. De damp* D. Verwaal en J. Blonk, alhier, slaagden te Utrecht voor het exa men stenografie vanwege de Algemeens ^lenografenbond (A 8 B met 180 letter grepen per minuut. Opettlna C.J.M.V. gebouw. II led recht. Onder overgroole belangstel ling 1a het nieuwe fraaie gebouw van de Chr. Jonge Mantien Vereeniging „Uw Koninkrijk Kome", staande aan den Sta tionsweg, in gebruik genomen. Zeer veten waren opgekomen om hiervan getuige te zijn. Behalve het bestuur haden op het podium plaat# genomen de burgemeestér, wethouder de Landgraaf, de gemeente secretaris, de heer H. de Haas van Dors- ser, ds. P. v. d Kraan, ds. van Santen, d§ heer Doorschot, vertegenwoordiger van het Ned Jongeling* Verbond, kerkeraads- leden, de architect van het gebouw, de heer A. Nieuwpoort e.a. De vooraiter der vereeniging, de heer P. den Toom, opende de bijeenkomst met het leeen van den 33aten psalm, waarna bij voorging in gebed. Vervolgens werd gezongen „Lof zij den Heer, den Almach- tigon Koning der eere", waarna de heer den Toom in een keurig verzorgde rads da wordingsgeschiedenis van het gebouw na ging. Onder leiding tan den toenmaiigen voorzitter, d#n baer dan Boer had in No vember 1924 de eerste bijeenkomst "hier voor plaats. Hij was de geeetelijke vadèr. Spr. releveerde met welk een enthou siasme steeds aan hetzelfde doel is ge werkt. Bazars in 1925, 1926 an 1932 ge houden vormden een stevigtn hoeksteen Vele giften kwam binnen en tenslotte was het da evangelisatiavereeniging dia da laatste stoot gaf. Dank bracht spr. aan dan kerker&ad voor zijn aanwezigheid, dank ook aaa het gemeentebestuur voor de prettige samenwerking. Hulde bracht spr. vervolgens aan den architect, den heer Al. Nieuwpoort, aan de aannemers Brandwijk, van Nordenn# on de Baat, de Vries, van Leeuwen en S Bakker. Spr. j noemde ook nog de heeren A. D. de Rou we, J. Leenman en Van TJngen en deelde vervolgens mede, dat bet regelmatig toe zicht van het gebouw was opgedragen aan den heer R. Kros en diens echtgenoot# Een woord van welkóm richtte bij nog tot den heer Doorschot, ds vertegenwoordiger van het Ned. Jongelings Verbond, aan de vertegenwoordigers van Chr. Onderwijs, de Herv. Scholen en de zangvereen. „Soll Deo Gloria", om tenslotte een beroep te doen op een kraohtige uitbouw van bet voorgestane werk. Onder leiding van den heer Kuiters zong Sen dubbel gemengd kwartet vervol gens op verdienstelijke wijze eenige num mers. Hierna sprak de heer Doorschot naar aanleiding van psalm 127, waarna de aanwezigen het Bondslied zongen Tijdens het theekwartiertje had men ge legenheid 't gebouw wat nader te bezich tigen. Een ruime, gezellig aandoende zaal biedt plaats aan 300 personen Het podi um aan het einde van de zaal en liggend aan de Oostzijde, kan worden afgesloten met deuren, waardoor een apart verga derzaaltje ontstaat De verlichting ia zoo wel direct als indirect Aan de voorzijde is een apart lokaaltje Ingericht als biblio theek, welke van alle gemakken ia voor zien. Ook d§ toiletinrichtingen zijn aan de voorzijde. Een en ander versterkte ons in de meening, dat de vereeniging een ge bouw heeft gekregen dat in alle opzich ten passend en zeer doelmatig is en welke groote zaal niet alleen aan U.K.K., doch ook aan andere verienigingeo op sociaal en cultureel gebied, goede diensten zal be wijzen. Na de pauze voerden nog het woord burgemeester ir. H. Popping namens het gemeen ebestuur, de heer J. Leenman, die zijn beste wenschen in dichtvorm reciteer de; ds van Santaè namens den kerke- raad; de heer H. Koötiman namens da Evangelisatie-vereeniging, de heer Boer, oud-secretaris der vereen., ds. van der Kraan als bestuurslid van de vereen, voor Ghr. Onderwijs, mevr. Kooijman namens ds dameskrans, de beer N. Bos namens de -gem zangvereen. „Soll Deo Gloria" en de heeren M, Blokland. D Piso namens de leiders der Jongensclubs, waarna de heer P den Toom hst slotwoord sprak. Met dankgebed en gezang werd deze druk bezochte bijeenkomst gesloten. Kantongerecht Gouda KANTONBERECHT OOUDA. Zitting van Woensdag. Zonder licht J. v. d. E. te Gouda en J. G. J. te Waddinxveen, hebben met een boo'je 's nachts in den IJssel zich opgehouden, zonder dat dit vaartuig een helder wit licht bezat. Als getuige wordt gehoord een beamb te van de rivierpolitie. Hoewel wel mag worden aangenomen, dat verdachten aan het peuren waren, is dit niet kunnen wor den geconstateerd. Een licht ontbrak ech ter. De eiechen luiden voor J. v. d. E. vrij spraak; voor J. G J. f 5 of 2 dagen. De kantonrechter besluit conform, wat den eersten eisch betreft; den tweerden verdachte wordt f a of 1 dag opgelegd. Betaling In natura. J. M. v. d. S., schoenmaker te Oude water, sou van een boer Van D., uit Hoenkoop, betaling hebben ontvangen in natura. Deze betaling geschiedde in den vorm van een pond boter, ddt niet gemerkt was. Als getuige wordt zijn employé A. J K. gehoord, die het pakje boter in ontvangst had genomen. A J. K. verklaart, niet geweten te heb ben, dat in het pakje boter had gezeten. Ook verdachte heeft ntete v&n deze wij ze van betalen geweten Conform den eisch wördt verdachte vrijgesproken. Haf register niet bljgahoudan. G> K. G. te Gouda, heeft de tarweregis- tera niet bijgehouden. Verdachte veront schuldigt zich. Door langdurige afwezig heid van zijn zoon, wea in de registers een leemte geslopen. Nadat de controleur P, D. als getuige te gehoord, etecht de ambtsnaar van bet 0. M. f 80 of 6 dagen. Do kantonrechter maakt er f 15 of 8 dagen van. Lakkara, vatte melk. P. in 't te Gouda, wordt als «ader- nemer aangaande de volgende zaak aan de tand gevoeld. In een winkelpand aan de Karnemelksloot werd melk aangetrof fen, die teer behoorlijk ruil waa; boven dien was de hoedanigheid van de melk zoodanig, dat op 180 dcélen melk, 80 deelen ondermelk of wel afgeroomde melk aanwezig waren. Een groot gedeelte van de room ontbrak dus. Verdachte tracht deze ernstige knoeierij in een prettiger daglicht te stellen. Bij het reinigen van de melk in de fabriek ia 't noodzakelijk room en ondermelk te schei den. later worden beiden opnieuw ver mengd. „Ik meen, dat n dat nu juist verzuimd Heml" onderbreekt de ambtenaar van het M. Verdachte ontkent dit. Misechien kan 1 feit worden verklaard uit de omatandigg- heid, dat een employé room en ondermelk niet goed dooreen gemengd heeft. Wat 't ruil betreft, de aanwezigheid daarvan moet worden toegeech reven aan een ver zuim. De fleaechen, waarin de melk gego ten waa, waren niet voldoende schoonge maakt. Er waren resten ohooolade in de flesachen aanwezig. Er wordt thans besloten de zaak uit te •tellen om nog een deskundige te hooren. Ken au» gehuurd. D B te Iakkerkerk had een auto ge huurd Toen hij êr een tochtje mee maak te, bleek .dat liet roode achterlampje niet brandde. Hij werd bekeurd. Nu worden hem 2 maal f 1 of 1 dag toegewezen. Nog *en aufobaefuurdtr. Ook te Schoonhoven werd iemand ge vonden. die het met de bepalingen, de auto betreffende, niet te nauw nam. J. M. reed met een wagen, die zoowel voor ate achter, nummer noch tetter toonde. Conform d«a etech ia f 7.50 of 8 dagen zijn deel Kon voefbalevtnd jengmansch. J. den O. te Vltet werd door de politie op de Bonrepaa te Vliat gevonden, liggen de naast zijn rijwiel. De jongeman kon slechts door rukken en trekken tot bewust zijn gebracht worden. Hij waa blijkbaar zeer dronken Want hij moet eerst in een ■loot gereden zijn. Dat herinnerde hij zich niet meer. De ambtenaar van het 0. M vindt 't een wonderbaarlijk geval, dat verdachte er zoo goed ia afgekomen. De eiach luidt f 4 of 1 dag. De kantonrechter, die er rekening me# houdt, dat J. den 0. in tevensgevaar heeft verkeerd, veroordeelt hem tot f 2 of 1 dag. Kan «iganaardiQ* opvatting. G. T., koopman te Waddinxveen, heeft eigenaardige opvattingen: „Omdat er zoo weinig te te verdienen met ijaverkoop en zoo, moeten we probeeren de wet t# ont duiken!" zegt hij. Met dat al mag hij nu, omdat hij met een ijlkarretje onder Moor drecht gestaan heeft, na een etech van f 2 of i- dag, f 1 betalen of wel een dag op rijkskosten gaan logeeien. Witlof. P. M. te Waddinxveen heeft witlof ge teeld, zonder vergunning. Hij was niet be reid geweest zijn akker om te schoffelen en had het lof verkocht. Nadat ala getuige J. van G., controleur, is gehoord, slacht ds ambtenaar van het 0 M. f 25 of 6 dagen. Het vonnis luidt f 20 of 4 dagen. Kan kwajongensstreek. W H. A. en G. P. v. d K., beiden uit Zevenhuizen, hebben aldaar aan de Rot te een heldendaad verricht. Toen zij D. R. tegenkwamen, die met de kar niet gauw genoeg voor de heoren uit kon wijken, heb ben zij hun dorpsgenoot gewoonweg beet gepakt en met het hoofd omlaag in de Rotte gedompeld. Toen de Jongen heftig tegenspartelde, hebben zij hem losgelaten D. R moest toen «elf maar zien, hoe hij eruit kwam. Thans leggen de helden de verklaring af, dat zij 1). R. op eigen verzoek hadden gedoopt I D. R., als getuige gehoord, deelt mede, door de verdachten overrompeld te zijn. In de Rotte had hij nog juist kunne» staan. Als tweede getuige te C. Chr. M. ver schenen. Eén der verdachten had de ont moeting ingeluid me» D. R. toe te roepen: „Dirk, ik sla je dood!" Dat de jongen te water i* geraakt, moet worden toegeschre ven aan het feit, dat D. R. zich heftig verweerde De ambtenaar van het 0. M. vindt het feit buitengewoon ernstig, 't Gaat alle grenzen van 't betamelijke te buiten. Hij heeft zich afgevraagd, of deze zaak niet beter voor den Politierechter had kunnen worden behandeld Alleen de jeugdig# leeftijd der verdachten kan ala verzach tende omstandigheid Worden aangehaald. De eischen luiden voor ieder f fö of 3 dagen. De verdachten zullen in de toe komst de bijzondere aandacht van de jus titie hebben Mochten zij zich nogmaals te buiten gaan, dan komen zij achter slot en grendel. De kantonrechter veroordeelt beiden tot f 10 of 2 dagen. SLIEDRECHT. Over de maand Oct Ingekomen: J. Dpbbeldam en gezin van Driel naar a b. woonark „Willy", lig plaats Middeldiep; J. Schouten, van Leer broek naar B 400 inw.; W. Visser, van Gieesen-Nieuwkerk naar A 477a inw.; M. G. G. Ottens, van Amsterdam naar Sta- tionsweg 102 inw. Vertrokken: C. M. Beenhakker, geh. met A. van de Graat, van B 51 i inw naar Hillegom, Leldscheatraat 101; K. Broere, van a.b. woonark naar Haarlemmermeer Vijfhuizen, Spieringweg 238; J. A. en W H. van Rijsbergen, van Van Lennépstraat 48 inw., naar St. Pancras, Buiterhuizen, woonkeet; A Schild en echtg. van D 197 naar Dordrecht, Sumatrastraat 26 zw.; L. G. de Jong van D 12 inw. naar Bra kei, Fleijelstraat B 75; F. Kramer en echtg van B 185 naar Papendrecht, Merwesin- gel 8; J. Kr. D. van der Klia' van C 394 inw., naar Wageningen, Junuastraat 26. WADDINXVEEN. Over de maand Oct Vertrokken: M. A. de Graaf, van Jan Dorrekenskade 80 naar Gouda; E. G Manschot, van Jan Dorrekenskade 31 naar Polsbroek: H. J. Grtanigt van Dorps straat 5 naar Harderwijk; W. van Omme ren, van Dorpsstraat 32 naar Berkenwou- dé; wed. Deelstra van Dorpsstraat 70 naar Tietjerksferadeel; F. van der Voorde van Bodegraafschenstraatweg 25 naar Reeu wijk: N. W de Ruiter, van Henegouwer- weg 72 naar Spijkenisse; J. M Broer van Kerkweg 118 naar Rijnsburg. BERKENWOUDE. October. Geboren: Hendrik, van J Oudenee en G. Verkalk. Jannigje, d. van G. de Jong en J. Honkoop. Jannigje Neeltje, d. van J. H. Anker en E Suijker. Hans Herman, a van A. 0 van Wijk en 0. H Noorda. Willem, a van W. Rijneveld en E. F. Markus. CAPELLE ad. IJSSEL. October. Geboren: Dirkje, z. van .T. van IJert en G. v. Veen. Arie, z. van 0. Muller en A. Verheul Trijntje, d. van J. G. Hooger- waard en G. van Wijk. Cornelia, d. van J. Schouten en M. Ouwerkerk. Overleden: 0. Kop, 70 j., echtgenoot van J P. Labrijn. M. Neef, 29 j., echtgenoot van G. Schouten. KRIMPEN A.D. LEK. October. Geboren: Klaas, z. van J. Groenendijk en G. Lebbink. Beelligje, d. van A. v. d. Berg en A. A. Kwakernrak. Ondertrouwd: W. den Boer, 25 j. en A. Slotboom, 28 j. P. Vlieg, 20 j. en A. W. Nederlof, 23 j. Getrouwd- W. den Boer, 25 j. en A Slotboom, 23 j. Overleden: T. Neef, 84 J. weduwnaar van G. van Arkel G. Schouten, 50 j., echtgenoot# van F. de Roolj. SCHOONHOVEN. November. Geboren: Teun is Willem, z. van W. Verhoef en M. G. Boon. Ondertrouwd: T Boer, 21 j., en "W Boot, 22 j. J. Verkaik, 20 j., en M. Piuut, 33 j. I. Veraluijs, 28 j., en G. J. Zuidervliet, 21 j. Overleden: H Looren de Jong, 5<3 j., echtgenoot van A. van Vliet. M. de Ki'uljk, 04 j., echtgenoot# van A. Meijer M. Mopman, 70 j. SLIEDRECHT. October. Geboren: Hendrik, z van H Huijzeren A. van de Graaf. Jan, z. van J Boer en G. Maasland. Teunis, z. van W. van der Aa en M. Hokken. Jan, z. van W. Vlot en S. Verheij. Ondertrouwd: B. J. van der Vlies, 81 j en 0. C. Huijzer, 27 j. W Blokland. 28 j en G. Spruijt, 20 j. G. Visser, 23 j. en J- van der Waal, 19 j Getrouwd: A. van de Graaf. 25 j, en C. M. Beenhakker, 20 j. J. Kraaijeveld. 21 j. en H van de Griend, 20 j R Kros, 25 j. en A. Vermeij, 22 j. P Kleijn, 81 J. en A. Visser, 28 J Overleden C. van der Linde, f" »nht gen. van C. van Rossum 13 W.*- Zaterdag 9 November. Hilversum II. 301.5 M VARA 8 uur Gramofoon: V.P.R.0 10 uur Morgenwij ding, V A R A. 10.15 uur l i zending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.80 uur Concert door Orvitropia en Gramofoon; 1.30 uur Gra mofoon; 2 uur Hoe de Toonkunst groeide (XXVII); 2.20 uur Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluysor; 2.35 uur Gramofoon, 3.10 uur Poleu in dans en lied; 4 uur Gramofoon; 445 uur „De stu denten en het plan van den arbeid". Toe spraak door Ir. H Vos. voor den Bond van Soc. Dem. Studentenclubs; 5 uur Con cert door het V.A H A.-Orkest; 5.40 uur Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6 uur Uit de Roode Jeugdbeweging; 6.30 uur Esperanto-uitzending; 6.50 uur Orgelspel; 7 uur Groningsch uurtje; 8 uur S.O.S -berichten; 8 03 uur Wij vragen uw aandacht voor8.05 uur Opvoering van de V.A.R.A.-Maandrevue (Onze Ra- dio-couran t); 8.36 uur „De V.A.R A. jubi leert" door W. H. Vliegen; 8.50 uur Ver volg V.A R.A.-Maandrevue; 9.15 uur Het mysterie der geluiden. Prijsvraag door??? (Herhaling); 9.30 uur Nieuwsberichten en V.A.R.A.-Varia; 9.42 uur Ester de Boer Van Rijk «preekt eenige woorden bij het V.A R.A-jubileum; 9 45 uur Heyermana- berinneringen; 11.30 uur Gramofoon. Hilversum t. 1875 M. KRO. 8—9.15 Concert; 10'10.30 Gramofoon; 1030—11 Muziekuitzending voor fabrieken, 11 1130 Gramofoon; 113012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.161 Gramofoon, 11.50 Concert door het K.R.O-Orkest; 1.502 Gramofoon; 2 2.30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.303 Sporthalfuurtje door P. Olfhoff; 34 Kinderuurtje; 44.15 Gramofoon; 4.155 Concert door de K.R.O.-Boys, 5 5.30 Gramofoon; 5 306.20 Concert door de K.R.O.-Boys; 6.20—6.45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45 —7 Gramofoon; 7.15—7.35 Katholieke Ra dio Volks Universiteit. Medische faculteit (TI). „Geestelijke gebrekkigheid". Zorg en nazorg, door Dr. L. Veeger; 7.35—8 Gramofoon; 88 05 Nieuwsberichten; 8.05 —8.20 Actueele Aetherfilitsen; 8^0-8.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 8 45 8 55 Bezinning in schoonheid; 8.559 05 De Gooische Troubadours; 9.059.25 Da niel de Vroome vertelt van zijn merkwaar dige belevenissen. „Over nachtelijk tu mult"; 9.25—10.10 Concert door het K R O.-Orkest; 10.10—10.20 De Gooische Trou- badoeurs: 10 20—10.30 Gramofoon; 10 30 4-10.35 Nieuwsberichten; 10.3511.15 Uitzending van het tweede gedeelte van de Hen nette Davids-revue; 11.1512 Gra mofoon. Zondag 10 November. Hilversum II. 3015 M V.A.R.A. 8 55 uur Orgelspel door Joh. de Jong, 9 uur Voetbalmededeeüngen; 9.05 uur Tuinbouw halfuurtje. S. S. Lantinga over: „De be planting van uw tuin"; 9 20 uur Orgel spel door Joh. de Jong; 9 30 uur Het mysterie der geluiden. Prijsvraag door??? 9.45 nur Van Staat en Maatschappij door A. Pleysier. „Vrijheid"; V.P.R O. 10 uur Zondagshalfuur voor kinderen; 1030 uur Kerkdienst uit de Oude Remonstrantsche Kerk te Amsterdam. Voorganger: Dr. J. C. A. Fetter, 12 uur A.V.R.O Klokkenspel en uurslag van de St, Piechelmuskerk te Oldenzaal. 1201—12.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.30—1 Pierre Palla speelt op concertorgel; 1—2 Jetty Can tor's Ensemble; 2—2.30 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt: „En eeu wig zingen de bosschen" door Trygve Gul- branssen; 2.30—pl m. 4.10 Het Concertge bouworkest o. I. v Prof. Dr. Willem Men gelberg, 4.10—4 20 Gramofoon; 4.20—4.50 PADVINDERS-JAMBOREE 1937. Definitief in ons land. Het hoofdbestuur van de Nederiand- eche Padvinders heeft aan het bureau van de Internationale Padvindersorgani satie te Londen een uitnoodiging verzon den om de Jamboree in 1937 in Neder land te houden. Daardoor staat vast, dat de Jamboree dat jaar in ons land zal wor den gehouden, want de laatste internatio nale conferentie had reeds den wensch te kennen gegeven, dat Nederland de eerst volgende Jamboree zou inrichten. INBRAAK IN DISTILLEERDERIJ. 2800 gestolen. Te Schiedam is ten nadeele van de N.V. Distilleerderij Visser en Co., aan de Lan ge Haven midden op den dag een bedrag van f 2800, bestaande uit f 2400 aan bank papier en f 400 zilvergeld, gestolen uit de brandkast. "Wanneer het personeel tusschen den middag ging koffiedrinken, liet het de voordeur, welke naar het kantoor leidde altijd open staan. Deze keer schijnt het personeel vergeten te zijn én portaaldeur en brandkast te sluiten. Nadat de diefstal ontdekt was, werd dadelijk de politie ervan in kennis gesteld d'e tot nog toe vergeefs zoekt. He» gehee- fe personeel is aan een verhoor onderwor- Tiel's Mannenkoor zingt pn Gramofoon; 4.505 Sportu tslagen, V.A.R A. Ouder- wetsche dansen en me!od:eën dooi Gor. Steyn op het V.A.R A-orgel: 5 45 uur Voetbal van den dag: 6 uur Sportu tsla gen; 6.05 Harry \V ggeiaar, viool en D iaf Wins, p'ano; 6.30 Wapenst lstand. Op voering van een fragment uit „Wa'ter Rathenau" door het V.A.R V-tooneel; 7 uur Popula r programma rloor de F1 ere- fluMers; AV.R.O, 8815 N'euws- en Sportberichten; 8.15—9 A.VRO.'S Aeol- an-orkest; 99.15 Rad'o-journaal: 9 15 10 Het Omroep-orkest; 1010.30 Gramo foon: 10 3010.50 Ernstige instrumenten met lichte muzek; 10.50—11 Nabeschou wing over de 17e partij schaken: 11 11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Gramo foon. Hilversum I 1875 M N.C.R.V. 8.30— 9.30 Morgenwijding: KRO. 9 30—11 Mor genconcert: 1112.15 Hoognr's uit de St. Franciscuskerk te Nijmegen. 12 1512 30 Gramofoon; 12 30—1 K R O -Orkest 1— 1 20 Boeken en Schrijvers; 1 202 K R 0- Orkest; 22 30 God^dienstonderrch»; 2 303.15 Nam'ddag Concert door het K.R 0. Symphonie-Orkest: 8.153.35 Gra mofoon; 3.35415 KRO. Symphon'e- Orkest; 4.15—5 Ziekenlof; N G.R.V. 5— 5 50 Gewijde muziek; 5 50 Kerkdienst uit de Geref Kerk te Alphen a. d Rijn; K.R O 7.45—7.50 Voetbaluitslagen R KF.; 7 50 810 „De taak en de posit e van den architect" door H. M. Kraayvanger: 8 10 —8.15 Nieuwsberichten: 8158.45 KRO Boys8459 C°llo-recital: 9915 Gra mofoon; 9.15—41.45 K R.O -Orkost; 9.45 10 Gramofoon; 1010 30 K R O-Orkest; 10 3010 35 Nieuwsberichten: 10 35 10 40 Gramofoon: 10.4011 Epiloog. Bloemandaal 245 9 M 10 00 Kerkdienst uit de Gereformeerde Kerk. 5 00 Kerk- d enst uit de Gereformeerde Kerk. Maandag 11 November. Hilversum II 301 5 M. V A R A. 8.00 Or gelspei; 8 30 Gramofoon; VP.RO. 1000 Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 Voordracht 10.30 Orvitropia; 11.00 Voordracht; 1120 Gramofoon; 11.30 Orvitropia; 1200 De No tenkrakers; 12.45 Eddy Walis en zijn Or kest; 1.30 Gramofoon; 145 Verzorging van de zender; 2.00 Gramofoon; 2.15 Sona te voor altviool en piano; 2.30 Voor de Vrouwen; 3.05 De Fl'erefluiters; 3.30 De Zonnekloppers; 4 00 Orvitropia; 4.30 Na Schooltijd. 5.00 Vroolijke gramofoon; 5.30 Jack de Vries' Internationals; 6.30 Muzi kaal babbeltje; 7.10 „Ervaringen met de blauwe reiger" Causerie door Jan Strij- bos; 7.30 Nieuwe klanken van eigen bo dem; 8 00 Herhaling van S.O S. berichten; 8.03 Nieuwsberchten; 8.10 De Bohemians; 9.00 „De Piano" hoorspelletje; 9 15 Alfo de Quick zingt: 9 45 Bespeling van het Carillon van de St- Romboutstorem te Mech'elen; 10.00 Nieuwsberichten, 10.05 Fantasia o.l.v. Eddy Wal s; 10.20 ,,'t Was maar een grap", hoorspelletje; 1035 Fan tasia; 11 Nachtsilene met korte tusschen- spolen van Joh. Jong, piano. Hilversum I. 1875 M N CR V. 8—815 Schiftlezng en meditatie; ai5—9.00 Gramofoon; 10.30—11 Morgendienst; 11— 11 30 Lezen van Chr lectuur; 11.30—12.00 Gramofoon: U—12.15 Politieberichten; 12 1512.30 Concertgebouw Orkest; 12.30 2 Orgelconcert; 2—2 35 Uitzending voor scholen; 2.353.15 „Beantwoorden van ▼ragen over kamerplanten"; 3.153 30 Overschakeling zender; 3 304 Cursus knippen en stofversieren; 4—5 Bijbellez ng 56.30 „Het Haagsche Pianokwartet"; 6.30—7 Vragenuurtje; 7—7.15 Politiebe richten en Persberichten Ned. Chr. Pers bureau; 7.157 30 „Een kwartiertje ra- dio-repoTtage; 7.308 Vragenuurtje; 8 8 Ö5 Weer- en Nieuwsberichten; 8 0510 Wapenstilstandsherdenking; 10—10.05 Nieuwsberichten; 1005—11 N.FC.R.V.-Or kest; 1112 Gramofoon. HET HUWELIJK AAN HET ENGELSCHE HOF. De inzegemng. Een heldere zonneschijn en een lente atmosfeer veraangenaamden Woensdag den dag van het huwelijk van den Hertog van Gloucester en Lady Alice Scott, de dochter van den hertog van Buccleuch. Het huwelijk werd gesloten in de par ticuliere kapel van het Buckingham Pa lace, versierd met Witte bloemen. Hoewel in verband met het feit, dat de vader van de bruid kort geleden is over'edsn, het huwelijk ontdaan was van veel uiterlijke praal, heerschte toch een atmosfeer van geluk en vrede. De bisschop van Londen opende den dienst en de aartsbisschop van Canter bury vereenigde het bruidspaar in den echt in tegenwoord!ghe;d van de heele koninklijke familie en vele prinsen en prinsessen. Onder de buitenlandsche vor sten waren de koningin van Noorwegen, de kroonprins van Zweden met zijn eeht- genoote en koning George van Grieken land. De bruidegom droeg het sejiitterende uniform van majoor van de koninklijke huzaren. De koning droeg de un'form van veldmaarschalk. De bruid was gekleed in een wit satijnen toilet. Nadat bruid en bruidegom op de be kende vragen met heldere stpm het „ja" hadden uitgesproken, overhand'gde de prins van Wales, die achter den bru'de- gom stond, zijn broer den gouden^bvwe- lijksr ng, welke dezen vervolgens aan den \.ngei van de bruid schoof. Nu zegende de arrt.-b sschop het jonge paar, waarna de achtt ende psalm „God zij ons ge- nad'g werd aangehe\en, gevolgd door liet Onze Vader, waai bij de hofprediker voorging. Nadat de primaat van de epis copale kerk van Schotland een gebed had uitgesproten, h;eld de aartsbisschop van Canterbury ten slotte een toespraak Onder het spelen van Mendelsohn's biu dsmarsch verl et het bruidspaar de kapel In den kon'nkl ijken salon werd het huwelijksregister geteekend. Groote geestdrift. Een oorv^rdoovend gejuxh steeg op, toen daarna het biuidspaar het balkon van het paleis betrad Geestdriftig zwaai de en jubelde de men gte en ze herhaa'de dit, toen de koninklijke familie zich bij het jonge paar voegde. Teneinde de reis te aanvaarden naar North Hamptonshire, waar zij de witte broodsweken zullen doorbrengen, reden de hertog van Gloucester en zijn jonge vrouw in een open landauer naar het St. Pan- cras-station Langs den geheelen weg stond een dichte menigte geschaard, d'e onder luid gejuich het bruidspaar zag vertrekken. Om kwart voor vier vertrokken de jong getrouwden naar het buitengoed. De trein was kwistig met Bloemen versierd. Een sympathiek gebaar. De hertogin heeft het aard'ge denk beeld gehad haar bruidsbouquel na haar huwelijk te laten neerleggen op het graf van den Onbekenden Soldaat. Aan de bouquet was een kaartje bevestigd met de geschreven woorden: „Van de hertogin van Gloucester". Dit was de eerste keer, dat Lady Alice Scott haar nieuwen naam neer had geschreven. Kreupel door rheumatische pijnen. Verbetering was „wonderbaarlijk". Deze sportenthousiast leed zoo hevig aan rheumatische pijnen, dat hij ternau wernood meer kon loopen. Teneinde raad besloot hij een proef met Kruschen Salts te n»men Hij zegt, het resultaat was „wonderbaarlijk". Lees slechts zijn brief: „Vijf jaar geleden leed ik aan vreese- lijke rheumatische pijnen in al mijn ge wrichten. Ik was toen pas 27 jaar oud. In kon niet meer voetballen, want ik kon ternauwernood meer loopen, laat staan hard loopen. Nu en dan gingen de pij nen tot aan mijn schouders en waren dan ondragelijk. Dit duurde zoo twee jaren. Al dien tijd had ik mijn geld uitgegeven aan verschillende medicijnen en behandelingen, maar niets hielp Tpéslotte, nu ongeveer drie jaar geleden, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen en ik moet zeg gen, de verbetering was „wonderbaar lijk". A E. B te B. Kruschen Salts bestaat uit zes zouten, d.w.z. minerale zouten, zooals deze voor komen in de minerale bronnen, die sedert eeuwen door rheximatieklijders worden bezocht. Deze zouten sporen lever, nieren en ingewanden, in het kort de afvoeror- ganen aan tot krachtiger werkirig, waar door urinezuur en andere opgehoopte af valstoffen, die de oorzaak zijn van rheu- matiek, jicht en ischias, langs den natuur lijken weg volkomen uit het lichaam wor den verwijderd. Met het verdwijnen der oorzaak, verdwijnt tevens als vanzelf de pijn. Maar niet alleen de rheumatiek ver dwijnt. de geheele gezondheid wordt be ter, men voelt zich frisscher. energieker en krachtigér. Kruschen Salts geeft U een stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Kruschen Salts ia uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 090 en 1 60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) TER DOOD VEROORDEELD. Wegens vier moorden Het Hof van assiesen te Draguignan (Frankrijk) heeft een strooijpr en smokke laar ter dood veroordeeld omdat hij vier moorden op zijn geweten heeft De slacht offers waren jvier jagprs. De gerechtelijke deskundige heeft 'gezegd, dat de moorde naar over normale geestvermogens be schikt, maar meer op een holbewoner uit den oertijd gelijkt dan op een beschaafd mensch. Het gerechtshof wilde geen ver zoek om gratie voor den veroordeelde on derteekenen. DE LUSITAN1A. Woensdag is aan boord van het schip, dat de ligplaats van het wrak van de Lu- sitania nu definitief heeft vastgpsteld, een herinneringsdienst voor de slachtoffers gehouden, waarna de {ji»tep<doende predi kant een krans op de golven heeft gewor pen boven de plek, op 18 K M uit de ha ven van Cork, waar het wrak zich be vindt. DE STRIJD TUSSCHEN DE MISDA- DIGERSBENDEN. De strijd in de onderwereld te New York duurt noz steeds voort. Terwijl ee- nigen tijd geleden „Dutch" Schutz onder de kogpls van zijn tegens'anders bezweek blijkt ditmaal een zijner vijanden door le den van concurrerende gangsterbenden te zijn omgebracht. Men heeft namelijk het lijk van den be- rucbten Charles Chink Sherman gpvonden in een verlaten schuur nabij Monticello in New York. Zijn schedel was met een bijl verbrijzeld Sherman was een vijand van „Duch" Schultz. CONCOURS HIPPIQUE TE NEW YORK Nederland vijfde. Te New York is Woensdag in Madison Square Garden het jaarlijksch internatio naal concours hippique begonnen mét een springconcours voor militaire landen- equipes, met acht hindernissen met een maximale hoogte van 1.40 M. Elk land kwam uit met twee ruiters en elke ruiter met twee paarden. Chili won het concours met totaal 8 fou ten, gevolgd door de Vereenigde Staten, Ierland en Frankrijk. Nummer 5 was Ne derland. Canada werd laatste. MISDADIG OSS STAAT TERECHF Uitspraken. De Bossche rechtbank daed Donderdag uitspraak in de Oaeche strafzaken, die op 24 October werdén behandeld. De rechtbank sprak den 38-jarigen Os- schen arbeider P. Wijnen vrij van den doodslag op J. L. Hartogs op 5 December 1925 te Oss. Verdachte werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De etech was 8 jaar gevangenis straf. Voor de brandstichting in de woning van A. F. van der Heyden te Oss, welke door haar vader werd bewoond, gepleegd op 11 Mei jl, werd de 27-jarige weduwe J. L. M. van Beuningen van Heeewijk voorwaardelijk veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf. Eiach 1 jaar onvoorwaar delijk. De rechtbank bepaalde een proeftijd van 1 jaar gedurende welken tijd verdachte onder toezicht zal staan van de R.-K. re- classeeringsvereeniging te Oss en dan op genomen zal worden in het gesticht Ma ria Regina te Sonsbeek. Verdachte werd onmdidellijk in vrijheid gesteld. Wegens uitlokking van inbraak in zijn eigen woning te Berghem op 30 Mei 1934 gepleegd, werd de 48-jarige fabrieksarbei der H. v. d. Vondervoort, overeenkomstig den etech veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De 39-jarige A. H de Louw uit Oss werd terzake van de inbraak op 7 Mei 1933 in de woning van den wijnhandelaar N. de Louw, welke verdachte met ande ren zou hebben gepleegd, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden.gevangenisstraf met aftrek vaji preventief. (Eisch 2 jaar en 6 maanden). Nader onderzoek gelast. De zaak wegens uitlokking van brand stichting in zijn bakkerij te Megen in den nacht van 7 op 8 Juni 1933 tegen den 51-jarigen hotelhouder J. F. Bénkers te Veghel tegén wien 5 jaar gevangenisstraf werd géëischt, werd teruggewezen voor nader onderzoek door den rechtercommis saris, ten einde door dokter Gaspari te 's-Hertogenbosch en door dr. Anssene rap port uit te laten brengen over de geest vermogens van verdachte. Dikke Toon de Soep en Bijs de Sijp staan terecht Daarna hadden zich te verantwoorden de 32-jarige landbouwer A. Z Hendriks (dikke Toon de Soep) en de 35-jarige voerman L. Voa (Bijs de Sijp). Hun zijn twee inbraken en een roofoverval ten laste gelegd. De dagvaarding vermeldt, dat in den nacht van 20 op 30 Juli 1934 te T.angen- boom zij tezamen zich doos inklimming door een raam toegang hebben verschaft 97. Na een lange reis, doch zonder ver dere onheilen, bereikten onze Afrika-rei zigers Kaapstad, waar ze de eerst de beste boot naar Holland namen. Vroolijk tufte het treintje de loopplank op. „Ziezoo, dat zit er al weer op," zei de kapitein. He laas, hij vermoedde niet, dat het er hee- lemaal niet .,op" zat en dat ze bij hun thuiskomst nog rare dingen beleven zou den! VRIJDAG 8 NOVEMBER 1938 tot de woning van dpn thans 32-jarigen A. van Gaal In de woning hebben zij een hrandkast opengebroken en daaruit onge veer f 1000 gestolen Dikke Toon de Soep vertelde, hoe hij met Peer de Bie, den Dros en den Bijs had ingebroken. In de achterkamer van het huis stond een brandkast. Deze hebben zij meegenomen Peer rle Bie heeft toen de brandkast opengesneden en het gel$, dat er in zat er uitgehaald Het was ongeveer een bedrag van f 1000. De tweede inbraak, waarvoor deze ver dachten terecht staan, is in den nacht van 19 op 20 Augustus 1933 gepleegd in de woning van den winkelier L. H. Mensink te Reutum, gemeente Tubbergen Uit de brandkast, die werd opengebroken, werd ongeveer f 120 gestolen. Hendriks zegt. dat hij alleen de brand kast heeft opengebroken en het geld eruit heeft genomen. Verdachte Vos zegt, de inbraak samea met Hendriks te hebben gepleegd. Roofoverval met braak. Vervolgens werd behandeld de roof overval met braak, waan an beiden wor den beschuldigd. Deze heeft plaats gehad in de woning van den arbeider Petrus Verhoeven. Verd. hebben met hun deelge- nooten, die Verhoeven vastgrepen en vast- bonden, een buit van f 120 ontvreemd. De verdachte Hendriks zegt dat hij van den Brus inlichtingen heeft ontvangen. Bij Verhoeven te Loon op Zand moest veel geld zitten. Hendriks te toen met L. V. en Peer de Bie naar Loon op Zand gegaan. Verhoe ven werd op het bed geworpen en aan handen en voeten gebonden. Een prop werd hem in den mond gedaan. Verd. V. erkent, dat hij dit heeft go- daan. Als de president vraagt, wie den brand heeft gesticht, zegt verd. V., dat Pe«r d# Bie het heeft gedaan. Requisitoir. De officier van justitie noemde de bewe zen feiten alle drie van ernstigéft aard. De verdachten zijn herhaaldelijk verooï^ deeld en er is alle reden om een zware straf op te leggen. Spr. eischte voor den diefstal met geweldpleging en de twee diefstallen met braak tegen Vos 12 jaar en tegen Hendriks 10 jaar, voor beiden mei aftrek van voorarrest. Roofoverval op kaasier. De volgende zaken hebben alle betrek king op den in den nacht van 8 op 9 September 1930 te Maren gepleegden roo£: overval in de woning van den kassier der Boerenleenbank, waar W. A. Otten, even als zijn echtgenoote, overmeesterd werd, terwijl hem zijn revolver werd ontnomen. De roofoverval heeft ruim f 3000 aan verdachten opgeleverd. Het eeKst hadden zich te verantwoor den M. van Orsouw, M J. de Reuver en J. J. van Berne De laatste doet mede deeling over de inlichtingen van Verhoe ven en L. van Orsouw. De officier van justitie eischt tegen Van Berne 2 jaren, tegen Van Orsouw en De Reuver elk 6 jaren gevangenisstraf. Voor den laatste met aftrek van voor arrest. NAMAAK APARTE SWIFT-GCHOEN- MODELLEN. Bij vonuis, in kort geding, heeft de president der arróndissements-rechtbank te 's-Gravenhage verboden om namaak van de aparte modellen der Swift-schoen- fabriek te étaleeren en te verkoopen, zulks op straffe van een boete van f 100 voor elke overtred ng. Door middel van de po litie kan een zoodanige overtreding bo vendien worden verhinderd. De president besliste, dat verwarring wordt gesticht onder het publiek, dat Sw ft-schoenen wenscht te koopen, doch door de namaak de kans loopt, ljedrogen uit te komen Dames, die thans Swift-m«- dellen koopen, hebben dus de zekerheid dat deze naderhand niet ip. goedkoope imitatie gebracht zullen worden. 98. Zoodra de dierenverzameling aan boord was, nam de kapitein potlood -en papier en stuurde een radio-telegram naar den burgemeester van Rotterdam, waarin hij zijn terugkomst aankondigde. Prompt twee dagen later kwam er een te legram terug. Er stond in, dat de geheele gemeenteraad bij aankomst van de boot aanwezig hoopte te zijn. Wat 'n eer, wat 'n eer' a

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 7