- - - sBSL-snrr Wenscht U een mooi St. Nicolaas Geschenk? - - Schaaper's Philips Radio vanaf ff 97.50. Radio in notenkast met Luidspreker vanaf ff SCHOONHOVEN j Plaatselijk Nieuws Kerk en School Nieuws in een paar Ingezonden Stukken - WOENSDAG 20 NOVEMBER 1938 WIST U ALLE MERKEN Radio worden door ons geleverd, onderhouden, omgebouwd en gerepareerd. Van oude Radio's wordt gemaakt éénknops-ontvangers, verlichte stationsschaal en pracht geluid. Komt U eens luisteren naar Schaaper's no. 8, 9 en 10 Toestellen? U zult verstomd staan!!! Oude Toestellen ombouwen met Schaaper's spoelen f 20 (twintig gulden I i I) JAN BROUWER'S RADIO - HAVEN 63 - TtLEF. 113 - SCHOONHOVEN Buiten Schoonhoven voor reparatie toestellen met bode medegeven s.v.p. Wij kunnen onmogélijk alle aanvragers zelf bezoeken. l WIST U WIST U WIST U WIST U dat 70 van de Radio in Schoonhoven door ons verzorgd wordt? dat wij jarenlange practische ervaring hebben en ook theoretisch onderlegd zijn? dat wij monteurs alleen voor de radio hebben, en gratis Uw radio nakijken? dat alleen de gebruikte onderdeden gerekend worden, dus nooit de tijd van onze monteurs? dat wij iedere radiostoring vinden en beschikken over de modernste meet-apparaten, n.m. brug v. Wheatstone, Marometer. Lamp Voltmeter v. wisselspanningen, Capaciteit-meter, Universeelapparaat voor gelijk- en wisselspanningen, Ohm-meters enz. enz. enz. - VERLAGING GASPRIJS. De verlaging van het gastarief treedt 1 December in werking Per advertentie geeft de directie der bedrijven daarvan nader kennis. Voor gewoon gas wordt de prijs 8 cent per kub. M of bij een vast recht van f 2 per maand 5 cent per kub. M. De prijs van het muntgas wordt van 150 kub M per maand 9 cent en bo ven 50 kub. M. 6 cent per kub. M. Voor bet muntgas gaat het nieuwe ta rief in na de meteropname in Novem ber. LICHT IN DE DUISTERNIS. De plannen tot verlichting van het faatste gedeelte der Lopikerstraat zijn met spoed verwerkelijkt en reeds Zaterdag avond zal het blijkens een advertentie in dit nummer ook in dat deel der winkelstraat gedaan zijn met de duister nis. Het licht zal ook de gezelligheid en de aantrekkelijkheid meebrengen, die een winkelstraat noodig heeft en we verwach ten, dat de winkeliers van deze verbete- jing geen spijt zullen hebben. SINT NICOLA AS KOMT! De echte ouderwetsche Sinterklaas met zajn schimmel en zijn trouwe Piet, wordt, gevolgd door een w&gen, volgela den met kisten uit Spanje, op Woensdag 4 December aan het Station verwacht, waar hij met den trein van nam. 2.27 mjr aal arriveeren. De winkeliers van de Lopikerstraat kondigen dit hooge bezoek per adverten tie in dit nummer aan Er wordt veel volk verwacht, ook van Iraiten de stad. om dat mee te maken. Reeds van 23 November af zal er bij de winkeliers in de Lopikerstraat gelegen heid zijn om bonnen machtig te worden, waarop Sinterklaas op Donderdagavond 5 December van 68 uur in de Lopiker straat de surprises zal Hitreiken. Voor elk kwartje, dat besteed wot dl "ri de Lopikerstraat, wordt een bon gegeven, waar een gedeelte van 'net woord „Sint Nicolaas" op stent Van deze gedeelten zijn er vier noedlg. Heeft men het woord oompleet, dan Aisselt men het in, bij sla gerij De Vaal, voor een surprisebon. die men op Sinterklaasavond bij den Sint en zijn knecht in de Lopikerstraat kan in wisselen voor een geschenk. Het spreekt vanzelf, dat de koopers ook de bons onding kunnen ruilen, om spoediger aan het complete woord te ko men. Bovendien worden dbor eenige winke liers nog extra prijzen beschikbaar ge steld. PROPAGANDA-AVOND CHR. VAK BEWEGING. Evenals vorige jaren, organiseerde het Chr. Nationaal Vakverbond in de No- vember-maand een aantal vergaderingen in alle plaatsen, waar een Gbr. Besturen bond gevestigd is, ten einde de beginse len, waarop de Ghr vakbeweging steunt, opnieuw in het middelpunt der belang stelling t© plaatsen. Zoo was ook Schoonhoven gisteren avond aan de beurt en kwamen in het Chr. Vereenigingsgebouw de mannen en ook enkele vrouwen der Chr. vakbeweging samen. Nadat de heer A. van der Vlist de ver gadering op gebruikelijke wijze geopend en een kort welkomstwoord gesproken had, waarin hij zijn blijdschap uitte over de opkomst, verkreeg burgemeester Nieu- wenhuisen, die zich bereid verklaard had «en openingswoord te willen spreken, daartoe gelegenheid. De burgemeester zeide, dat onze eeuw een eeuw van licht en kracht is, waarin lichtweken gehouden en elk uiting van kracht verheerlijkt wordt. Gansch anders dan de moderne mensch streeft de Chr. Vakbeweging naar licht en kracht. Ook op maatschappelijk gebied gaat de strijd voor of tegen Christus. In de vorige eeuw werden de arbeiders uitgebuit en overge laten aan het kapitalisme in den kwaden zm van het woord. Het woord Gods wijst echter den weg aan het verdoolde loven. In den maatschappelijken strijd moeten de christenen niet gerust, maar wel rus tiger zijn. want niet door kracht, noch door geweld, maar door doorwerking van Gods geest is tenslotte de zege bescho ren. Ttiplfcats van den heer Post. die door familieomstandigheden verhinderd was, trad daarna op de heer J. Goote, van Den Haag. met het onderwerp: ..Bewogen tijd". Spreker schetste de mende, die in de wereld is niet alleen door de economi sche verhoudingen en den materieolen nood. maar eveneens door do geestelijke verwarring Nu de voordeelen niet meer door de vakbeweging binnengehaald kun nen worden, moet men zich niet van haar afwenden, maar moet het eigen systeem voor de chr. vakbeweging: een schild \oor de zwakken te zijn, beter uitkomen. Die arbeid wordt door het C.N.V. be oefend in de taak voor de steunverle ning, voor de werkverschaffing en in het aandeel aan de werkkampen van Jong Holland snakt naar werk. Voor deze laat ste arbeid is wederom een collecte in voorbereiding. We moeten niet vragen naar wat we missen, maar zien op hetgeen nog behou den bleef. Wat de oplossing der moeilijk heden betreft, zei sprdat we door de in ternationale verhoudingen nationaal naar lager levenspeil gaan en noemde het plan van den arbeid goddelooze demagogie. Alleen doorbetere internationale verhou ding kan de nationale welvaart terugkee- ren en God allpen kan de staatslieden tot dat inzicht brengen. Met de opwekking -om te bewaren het geen behouden werd en het werk van het G.N.V. te con90lideeren en met de bede bewaard te blijven voor den invloed van de wereld, besloot spreker. laatste spreker was de heer G. J van Riet, van Utrecht, over: Een vaste koers. Spreker zeide. dat elke nieuwe partij be gint met volledige afbraak van het be staande, getuige het communisme en so cialisme. dat de revolutie wil. De sociaal democraten. die het marxistisch stand punt verlaten hebben, brengen nu bet plan van den arbeid, doch in 340 blad zijden van het plan. wordt elechts één bladzijde gevrijd aan het belangrijke, n.l. aan de financiën. Dit plan zal. evenals het socialisatierapport, opgeborgen wor den De soc -democraten banen den weg voor communisme en nationaal-socialisme. wel ke partij ook verwarring wil stichten. De Ghr vakbeweging wil geen afbraak, geen revolutie, maar reformatie. Hervor ming en aan den opbouw medewerken Daartoe beginnen bij onszelf God dienen op alle levensterrein De strijd voeren voor sociale gerechtigheid Daarom heeft de vakbeweging recht op aller steun. Wip zifGt onttrekt, rerlsmt de kracht «c steunt Indirect den tegenstander. Onze wapenen zijn: gek*»? -er. gvfeed Met die wapenen kunnen we ook in bewo gen tijd voorwaarts want we hebben het profetische woord Er kome dan geestdrift rn onze gelederen, ons volk tot rijken ae- gen Nadat gelegenheid gegeven was om vragen te stellen en de voorzitter een slot woord gesproken had. eindigde de beer Van Riet met dankgebed. WASCH EN STRIJK DEMONSTRATIES In de Nutszaal heeft gisteren de gasfa briek gedemonstreerd met de practische gaswaschketels, waarmede bet bedrijf den kaatsten tijd reclame maakt Vele Schoanhovensche huisvrouwen hebben bij die gelegenheid kunnen oonsta- teeren, hoe uitstekend en gemakkelijk de wasch schoon komt bij gebruik van dezen keteJ, die men desgewenscht ook een poosje op proef thuis kan krijgen en die voorts contant en in huurkoop verkrijg baar is. Bij de verlaagde gas prijzen is met dit practisch en modern werktuig stellig veel succes te bereiken. De demonstratie van het bedrijf was gecombineerd met dip der Persilfabrieken, die do dames weer meel wat hebben ge leerd omtrent de resultaten, waartoe dit zelfwerkend wascbmiddel hen in staat stelt. Er zijn heel wat vuile en vaak zelfs zeer vuile wasschen behandeld en kraak helder afgeleverd, en een sorteering ja ponnen, die een groot modemagazijn eer zou aandoen, hangt, keurig gewasschen, klaar om vandaag eveneens met be hulp van gas gestreken te worden en in onberispelijken staat gratis thuisbe zorgd aan de dames, die van deze practi sche en flinke opgezette reclame gebruik maakten. M0SK0USCHE NACHTEN. Het Rusland van voor den oorlog met zijn corruptie, zijn heele innerlijke ver wording is een dankbaar onderwerp ge worden voor romans, tooneel en ook voor filmregisseurs. Niemand minder dan de geniale Alexis Granowsky heeft 't drama van het stervend Czarenrijk verfilmd, be lichaamd in „Les Nuits Moscovites" (Mos- kousche Nachten). De hoofdrollen worden vervuld door den Franschen acteur Har ry Baur, Annabella en Richard Wilm. Gra nowsky is een poëet, die mei pen simpel lichteffect, een kleine scène, een enkele gelaatstuitdrukking. ontzaglijk veel weet te bereiken. Zijn fenominale stijl dwingt respect af, de massagerie, het spel, waar door deze film zich ver verheft boven het dilettanterige.gedoe, dat men in den regel filmkunst pleegt te noemen, maken deze rolprent tot een, die men niet licht ver geet. Als extra!je krijgt men ..De trompet schalt", een Mexicaansche film over po litie, een boef en aan atier. Bat is een Kerkboekjes metriemslui- bij Boekhandel J. DE VEN vulpenhouders ting en gouden knipjes. WIJDSTRAJkT 4 - GOUDA venei i 1 50. Huisbijbels Zakbijbels. kunt U krijgenI Alle merken roorhanden. vlotte, spannende film met het bekende gelukkige einde. Gebr. Miedema vertoonen dit program ma Donderdag in de Nutszaal. Men zie de advertentie. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gphouden Boter markt werd besteed voor Weibdter f 0.80 per half KG.; Goêboter geen aanvoer. Handel vlug. E1ERVEIL1NGEN. Waaggebouw Aanvoer 3790 stuks. Prij zen: kippeneieren f 5I 5.40, heneieren f 3.50f 4 25, beiden per 100 stuks. Havenstraat Prijzen: Kippeneieren f 5f 5.35, heneieren f 3.55f4, beiden per 100 stuks. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan bet Bureau van Politie: Een rijwielbelastingmerk. MISLUKT INBRAAKPLAN. Alblasserfam. Hedennacht is een poging gedaan om in te breken in het kantoor van de N V. Lv.d.z. J. Vroere. Het schijnt dat van dit plan reeds iets was uitgelekt, want de politie was op dit nachtelijk be zoek blijkbaar voorbereid en toonde *;eh op haar gui-vire. Toen dan ook de da ders meenden hun doel reeds nabij te zijn en aan het ,kraa£je* zelf een begin zou worden gemaakt, trad de politie, d e reed# een<gen tijd op de loer had gelegen, han delend op. Echter zoodanig, dat de daders toch nog kans hebben gezien, haar op het laat ste oogenblik te ontglippen. De politie los te nog enkele schoten in het duister van den nacht, doch zonder resultaat. De da ders ontsnapten over de Noord in de rich ting van Hendrik-Ido-Ambacht of R dder- kerk, waarheen het onderzoek an wordt voortgezet. Gemeente-veldwachter. Ammerstoi. Tot gemeente-veldwachter alhier ia benoemd de heer Overheem. agent van politie te Gouda. Op hoL Bergambacht. Zaterdagmiddag sloeg *t paard van bakker de K., gespannen voor een rierwieligen wagen, in Benedenbprg op bol. In den wagen zat behalve bakker de K„ ook diens dochtertje. Ter boogie van de villa „Bijdorp" van den heer De Krijger sloeg het heele gespan omver en het dochtertje van de K kwam vlak ach ter het paard te liggen. De chauffeur W. d. H. wist het dier te grijpen en de strengen stuk te snijden. Gelukkig dat het paard niet sloeg, anders was het 't kind «lecht vergaan Nu liep het ongeval met •enige materieele schade af Tot ouderling in de Gereformeerde Kerk is wegens periodiek aftreden van den heer J. de Jong Dzn in diens plaats gekozen de boer J Treure. De lichtsfaking. Oudewater. In een vergadering, welke Maandag gehouden is in hotel de Roos en welke was uitgeschreven door de geza menlijke middenstandsbonden en ten doel had om in aansluiting op de z.g. „licht- staking", va» de belanghebbenden te ver nemen, welke houding daaromtrent moet worden aangenomen, is besloten, onj aan den gemeenteraad te verzoeken, te willen beslissen of en in hoeverre de tarieven der gem. lichtbedrijven alsnog zouden knnnen worden verlaagd. Deze vergadering, welke behoudens enkele scherpe opmerkingen een rustig en gemoedelijk verloop had, werd bijgewoond door een afgevaardigde van het gemeente bestuur. 't Was bijzonder opmerkelijk, dat deze afgevaardigde het met vele bereke ningen en voorwaarden betreffende de electriciteitsvoorziening, niet eens was. Tot den voortduur van de lichtstaking werd dien avond niet besloten, daar eerst zal worden afgewacht, welken uitslag de besprekingen betreffende bet verzoek aan den raad rullen hebben. NED. HERV. KERK Beroepen te Arneïnuiden (toez.) de beer A. Jabrie, Gandidaat te Vianen Bedankt voor Aalburg en Heesbeen Ds. JL H. Koster te Uooiioort. Een Belgische sch.pper, d e tijdens een hevigen storm bij Selzate (Be'gij) be- zg was met het verha'en van zijn schip, is door een rukwind gegrepen, waardoor hij overboord sloeg en verdronk. Zijn lijk ie nog niet opgehaald. Door een hevige sneeuwjacht zijn in de heuvels nabij Wilkes Barre (Ver. Sta ten) 400 automobilisten ingesneeuwd. Uit Tliegtuigen werden pakketjes met levens middelen geworpen voor de gedwongen kampeerders. In verband met de vergiftiging tij dens een bruiloft te Fort de Koek (Suma tra) wordt nog gemeld, dat thans 'n het Fort-de-Kock-sehe is aangehouden een vroegere verloofde van de bruid. Bij Vigo in Spanje is een visschers- boot. die ondanks het stormachtige weer was uitgevaren, omgeslagen. Vijf leden der bemanning verdronken Te Brest (Enge'and) zijn twee moor denaars terechtgesteld, die in September een uit zeven personen bestaande boeren familie op aanstichting van een minder jarigen zoon van den boer, vermoord had den De arbe'ders van een gramofoonpla- tenfabriek te "Warschau rijn tot de bezet ting van de fabriek overgegaan, daar de eigenaars hun loonen tot het minimum verlaagd hadden en een gedeelte niet ;n geld. maar met gramofoonplaten uitbe taalde AMSTERDAM, 20 Nov Ter veemarkt waren heden aangevoerd 230 vette kalve ren, le kwal. 5400, 2e kwal. 4852, 3e kwal. 3846 per K.G. levendgewicht; 28 nuchtere kalveren f 3.507 per stuk: 229 varkens, vleeschvarkens, wegepde van 90 110 K.G., 4849. zware varkens 46 47, vette varkens 4445 per K.G. slacht- gewicht. ROTTERDAM. 19 Nov. Aangevoerd to taal 3277 dieren: 152 paarden, 3 veulens, 964 magere runderen. 735 vette runde ren, 210 vette kalveren, 870 nuchtere kal veren, 200 graskaheren. 11 schapen of lammeren, 6 varkens, 36 bokken of gei ten. Prijzen per kilo: Vette koeien le 44, 2e 40, 3e 26—30 cent; vette ossen le 44, 2e 40, 3e 32—35 cent; stieren le 44, 2e 40, 3e 3436 cent; vette kalveren le 78. 2e 68, 3e 4550 cent: graskalveren 2e 38, 3e 32 cent: schapen le 36. 2e 32, 3e 28 cent; lammeren le 37, 2e 33. 3e 28 cent; nuchtere slachtkalveren le 28, 2e 22 cent; alachtpaarden le 37. 2e 33. 3e 28 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Scha pen le f 15, 2e f 12, 3e f 10; lammeren le f 12, 2e f 10, 3e f 6; nuchtere slacht kalveren le f 7, 2e f 6, 3e f 5; nuchtere fokkalveren le f 15, 2e f 13, 3e f 8: alachtpaarden le f 150, 2e f 110. 3e f 75; werkpaarden le f 240. 2e f 140. 3e f 80; hitten le f 110. 2e f 80. 3e f 60; «stieren le f 200, 2e f 150, 3e 100. kalfkocien le f 190, 2e f 145. 3e f 95; melkkoeien le f 195, 2e f 150 3e f 100; vaarzen le f 110. 2e f 80, 3e f 60; pinken le f 90. 2e f 70. 3e f 60, graskalveren le f 35, 2e f 25, 3e f 15. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer minder, handel kalm, prijzen onver anderd; stieren aanvoer kort. handel ta melijk, prijzen als vorige week; vette kal veren aanvoer ruimer, handel matig, prij zen stabiel; graskalveren aanvoer gering, handel slap, prijzen onveranderd; nuchte re slacht- en fokkalveren aanvoer iets korter, handel vlug, prijzen voor den dood prijshoudend, voor het leven iels hooger; paarden aanvoer iets minder, handel traag, prijzen voor werkpaarden en hijten ongewijzigd; slacht pa arden iets lager; schapen en lammeren aanvoer korter, handel matig, prijzen onveranderd: kall en melkkoeien aanvoer korter, handel re delijk, prijzen van vorige week konden zich handhaven; vaarzen en pinken aan voer korter, handel stil, prijzen onveran derd. De aanvoer was over het algemeen korter vanwege de jaarmarkt te Gorin- chem. BODEGRAVEN, 19 Nov Kaasmarkt Aangevoerd 229 wagens, tezamen 10305 stuks. Prijs le soort met rijksmerk f 23- 25, 2e soort met rijksmerk f 2122. Han del matig. WOERDEN. 20 Nov. Aanroer 247 par- töea kaas. Prijzen: mot rijksmerk le tor. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 20 November. D» wijzer zonder pijlpunt geeft des •tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Matige Zuid-Oostelijke tot Oostelijke wmd; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring; weinig of geen regen; iets kouder. Waterstand: Schoonhoven hoog water 0.20 uwr, 1.03 M- V rees wijk hoog water 1.20 nar, 1.26 M Keulen stand 1.97 M., val O OGM Maastricht 19 Nov. 41-27 M-, ral 0.12 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de achaduw: 46 graden F ah ren bert. Woensdag 20 November: Op 1.19, onder 1.26. Nieuwe Maan Dinedag 26 November. f 2325. idem 2e kw. f 2122. Handel matig. ROTTERDAM. 18 Nor. Binnenl. gra nen en peulvruchten. Gerat; .chevalier I 4.90 tot f 5.15. Haver:' f 6.75 tot f 7. Erwten kleine groene: f 8 tot f 9.10. Schokkererwten: f 8 tot f 10.75. Bruine boonen: f 12 tot f 13. In een bijzonder geval iets meer. AHea per 100 K G. UTRECHT, 18 Nov. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Wortels f 2—8 per 100 bos; kropsla 0.5C —4.60, andijvie 0.50—2.70, bloemkool 1.50—14, roode kool 1—12, witte 1—8, savoye 110, groene 16, boeren 0.80 4.30. alles per 100 stuks; zomerspinazie 417. witlof 215, spruiten 2—11, snij- boonon 1337, suikerboonen 737, an dijvie 28, breekpeen 28, aardappelen 22.80, knolrapen 1.502 30. winter wortels 1103.60, uien 0.60—3.10 per 100 KG.; tomaten 17.80, druiven blauw 6—12 per 100 pond. ALLEMAAL TREKKEN! Allemaal trekken? Aan het treintje? Bleven onze voorvaderen ook trekken aan de trekschuit, toen de nieuwere ver voermiddelen kwamen? Als de tractie to duur is en het bedrag der vergoeding aan hel rijk door het lijn tje niet kan worden opgebracht, moeten wij dan blijven trekken en plukken onj het lijntje te behouden? Zou het niet beter zijn. te vragen om een oplossing door een radlooze of goedkoo pere tractie en dan een beetje sneller, zoodat het een halfuurdienst kon worden van Schoonhoven op Gouda? Zou het voor Schonhoven en omgeving niet in de allereerste plaats een levens belang zijn. dat er betere wegen kwamen en zou daar het vervoer van de pont nog niet een stuk mee vooruit gaan? Zou daardoor de derving van het trein tje niet ruimschoots vergoed worden? Is het vervoer met het treintje niet W duur gebleven naar verhouding van de lagere vervoerprijzen op andere trajec ten? Als het eens de helft kostte, zou ei dan niet wellicht tienmaal zooveel gebruik van tremaakt worden, voornamelijk als de rij-tijd ook korter werd en een goedkoo- pere tractie werd toegepast als van Gow da— llfen? Altcmaal vragen, die ik gaarne in de aandacht van uw lezers zou willen aan bevelen, waarvoor bij voorbaat mijn be leefden dank. Uw Abonné: G DE Schoonhoven, November 19ft5u Het K.L M.-vliegtuig -Orlol'. de voormalig. -Oehoe', te Dmsdeg «e Tholen en Van Lier zl)n met d® -Johan de Witt te Batavia aangekomen, om hun tournée door Indiê aan te vangeii. Het tweetal op de kada artilleriebrigade uil Lld.n ee den Ha.,, dl. In de omgeving ven Noordwlikerhout «.leningen De manschappen van een trein atoe g w.r.n zii el spoedig goede maatjes houden, werdee'Dmsdeg eld.er ingekwartierd. - Met de dorpelingen weren zg .p Genm en Robert, de twee Fr.mch. avtateur,. die deze week het eerste toestel op de directe lijn «en Perijs neer T.nene- rlve vlogen O. Itaheensoh. ,L, word, op d/ouï. lortdio.tl. van Oegias. Gugs. gpheschoo bij de Inneming van Makale Schiphol per zolderschuit nee. Amsterdam gebrecht om een boord de .Alkmaar" te worden Hg.l.den met bestemming neer de West D« sportvlieger J E. van Tiien. wiens benoeming tot opvolger van Ir. B. Stephen als adjunct-directeur van de Ned Vliegtulgenfabriek binnenkort te verwachten is r? Prot dr L. Ph de Bussy (rechts) wijdt een dronk aan mr. P. G van Tienhoven (links), die Dinsdag te Amsterdam gehuldigd werd als voorzitter der Vereeniging tot Behoud van Natuur monemanteo w Nederland by zijn zestigsten verjaardag Een 4300 KG zware klok van do St Servaas te Maastricht, die wegeijt breuk opnieuw gegoten moet worden» wordt omlaag geheeld

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4