Kapitein Klakkebos op de Leeuwenjacht Wat geeft de Radio. Gemengd Nieuws LandbsuwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Sportnieuws VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 Zaterdag 23 November. Hilversum 11. 301. 5 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.PR.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. lQ.lö uur Uitzending \ooi de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door de Notenkrakers; 12.45 uur Gramofoon; 1 uur Concert door Ed dy WaliB en zijn Orkest. 2 uur Hoe de Toonkunst groeide (XXXIX); 2.15 uur Van bet witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluyser; 2.30 uur Gramofoon; 3 uur Gramofoon; 3.15 uur Toespraak voor hel Onthouders Radio Comité door Mej A. Arrions; 3.30 uur Concert door het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest; 4.27 uur Voord.racht door Adolf Bouwmeester; 4.50 uur Vervolg Concert; 6 uur Uit de Roode Jeugdbeweging; 0.30 uur Esperan- to-uitzending; 6.50 uur Cello en Piano; 7.10 uur West-Friesche uitzending; 8 uur S.OS.-borichton. 8.03 uur Nieuwsberich ten en V.A.R.A.-Varia; 8.12 uur Wij vra gen uw aandacht voor; 8.15 uur Gramo foon-, Vrijz. Dem Bond. 8.3010 Uitzen ding van redevoeringen, gehouden op de vergadering van den Vrijz. Bom. Bond te Arnhem; VARA: 10 uur Ir. J. W. Al- barda: Vrouw en Man, Steunt het plan"; 10.06 uur Programma op verzoek; 11.30 fragmenten u.d. nieuwste Joseph Schmidt film „De mooiste dag van m'n leven"; 11.50 uur Gramofoon Hilversum l. 1875 M. K.R.O. 8—0.15 Concert; 10—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Muziekuitzending voor fabrieken; 11— 11.30 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—12.30 Gramofoon; 12.30—1.15 Con cert door het K.R.O .-Orkest 1,15—1.25 Gramofoon; 1.252 Concert door het K.R. O.-Orkest; 2—2.30 Halfuurtje voor do rij pere jeugd; 2.30—3 Sporthalfuurtje; 3—4 Kinderuurtje; 4—4.15 Gramofoon; 4.15— 5.16 Opvoering van de Kinderoperette „De Tooverrii^g"; 5.15—5.30 Gramofoon; 6.30—6.20 Concert door de K.R.O.-Boys; 6.20—6.45 Journalistiek weekoverzicht; 6.45—7 Gramofoon; 7 15—7.35 Katholie ke Radio Volks Universiteit. Medische fa culteit. IV. „Het voorkomen van geeste lijke gebrekkigheid", door Dr. L. Veeger; 7.35—-7.45 Inleiding tot de Opera „Aria na et Barbe Bleue" door Willy d'Ablaing; 7.J511 Uitzending van de Opera „Aria- ne et Barbe Bleue"; 8208.25 Nieuwsbe richten; 825—8.40 Gramofoon; 9.35—0.55 Gramafooo; 1112 Gramofoon. Zendag 24 November. Hilversum II. 3015 M. V.AJFt.A. 8.55 uur ^brgelapel; uur Voetbalmededeelingen; 8.06 iut Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tmga: „De levensverrichtingen van «w planten"; 830 uur „Het mysterie der ge luiden". (Laatste herhaling Jubileum prijsvraag); 9.45 uur Van Staat en Maat schappij door A. Pleysier. „De Lagerhuis verkiezingen"; V.PJR.O. 10 uur Zondag- halfuur voor kinderen door mevr. L. Spel berg—Stokmans; 10.30 uur Kerkdienst uit de „Leeuwenberg" te Utrecht. Voorganger: Ds. i. R. Immink; A.V.R.O. 12 uur Klok kenspel m Uurslag van de St. Stephens- kerk te Nijmegen; 12.0112.30 Film praatje door L. J. Jordaan: „De erven Jan Pietersz. Gocn"; 12.30—2 Concert door Kovocs Lajoa en zijn Orkest en Dis co-nieuws; 22.30 Boekenhalfuur; 2.30 pl.m. 4.30 Concert door het Concertgebouw- Orkest en Collo; 4.304.46 Gramofoon; 4.45-5 Sportuitslagen en Gramofoon; V.A. R.A. 5 uur Concert door Orvitropia; 5.35 uur Voetbal van den dag; 5.50 uur Sport uitslagen; 6 uur Gramofoon; 0.30 uur Op voering van „Een Florentijnseh treurspel"; 7 uur Concert door de Flierefluiters; A.VJt.O. 8—8.15 Nieuws- en Sportberich ten; 8.15—9 Concert door het Omroep orkest en Zang; 9—0.15 Radio-journaal; 9.159.40 Gramofoon; 9.4010 Vlaam- sche hpmor. Voordracht door Julia de Oruyter; 10—10 46 Concert door het Om roeporkest en Viool: 10.4511 Nabe schouwing over de 23e partij om het we reldkampioenschap schaken tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljochin; 11—11.10 Nieuws berichten: 11.80—12 Concert door de A.V.R.O.-Decibels. Hilversum I. 1875 M. N.C.R.V. 8.30-6.30 Morgenwijding door Ds. A. Klinkenberg J.Az.; KRO. 9.30-10 Concert; 10- 1130 Uitzending van de Plechtige Hoog mis uit de Kloosterkerk der Paters Gar- melieten te Zenderrn; 11.3012.15 Gra mofoon; 12.151 Concert door het K.R.O. Orkest; 1—1.20 Boeken en Schrijvers; 1J0—2 Concert door het K.R.O.-Orkest; 2—2.30 Godsdienstonderricht voor oude ren door D. Bont Pr.; 2.30—3 Gramofoon; 3—3.80 Concert door de R.-K. Harmonie „St. Matthias" te Warmond; 3.303.45 oorsprong en do ontwikkeling van Dilettanten. Blaaaorkesten" (II) door D. Speels; 3.45—4 15 Conceft door de R.-1C. Harmonie „St. Matthias"; 4.15 4.30 Gramofoon; 4.30—5 Zickenhalfuur- tje door Kap, J. H. A. Hendriks; N.ö. R.V, 5—5.20 Gramofoon; 5.20 uur Kerk dienst nit de Ned. Herv. Kerk (Dorpskerk) te Wn^sennar. Voorganger: Ds. W. A. B. ten K na den Dienst tot 7.46 uur Gra- mofon* K.R.O. 7.45—7.50 Voetbaluitsla gen; 7.50—8.10 „Sobrietas" door C. van t Dijk Pr.: 8108.15 Nieuwsberichten; 815 I —10 Cabaret „De Vroolijke Golf": 10j 10 15 Gramofoon; 10115—10 30 Beïin- j sing in Scbooigd1^. 10.3010.35 Nieuws- j berichten. 10.3510 40 Gramofoon; 10 40 —11 Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal. 245.9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdienst uit de Geief Kerk. Voorgan ger: Ds. J. C. Brussaard. Maandag 25 November. Hilversum II. 3015 M. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding;. V.A.R.A. 10.15 uur Hetty Beck draagt voor; 10.35 Concert door Harry Lew's Radio Three; 11 Hetty Beck draagt voor; 112.0 uur Cymbaal en Piano; 11.30 Concert d. Harry Lew's Radio Three: 12 uur Gramofoon; 12.30 uur Concert door het V.A R.A.-Orkest; 1.30 uur Gramofoon; 2 uur Voor de Vrouwen; 2.30 uur Gra mofoon; 3.80 uur Voordracht door Carel Rijken: 3.50 uur Gramofoon: 4.30 uur Na Schooltijd: 5 uur Variatie-concert; 0 uur Orgelbespeling; 0.35 uur Muzikaal bab beltje door Ruiger Schoute; 7.10 uur „De Wolbandkrab". Causerie door Dr. G. van Rijsinge; 7.30 uur Nieuwe klanken van eigen bodem: 7.57 uur S.O.S.-berlchten; 8 uur Nieuwsberichten, 8.05 uur „Kunst in nood". Toespraak door Mr. J. W. Buys; 8.15 uur Uitzending van het Oratorium „Judas Maccabaus"; 10 uur Nieuw-Ve- richten: 10.05 uur Concert door Eddy Wa lls en zijn Orkest; 11 uur Concert door de Notenkrakers. Hilversum l. 1875 M. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15-9.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst te leiden door De R. Dijkstra; 1111.30 Lezen van Gbr. lectuur, 113012 Gramofoon; 12.15—12.30 Gramofoon; 12.30—2 Orgel concert; 22.35 Uitzending voor scholen, 2.363.15 „De tuin in den winter" door A. J. Herwig; 3.304 Cursus knippen en stof vers eren; 4—5 Bijbellezing door Ds. J. Vrolijk; 6—5.30 Gramofoon; 5.30- 0.30 Duetten voor Sopraan en Tenor; 0.30 —7 Vragenuurtje; 7—pl.m. 7.15 Nieuws berichten; jil m. 7.157.30 Radio-repor tage. eventueel Gramofoon; 7.30—8 Vra genuurtje; b—8.06 Weer- en Nieuwsbe richten; 8.059.35 Uitzending van de Sa menkomst jn het Moederhuis van het Ive ger des Heils te Rotterdam: 9.35—11 Con cert door het N.G.R.V.-Orkest; 10—10.06 Nieuwsberichten; 1112 Gramofoon. ONBEWAAKTE OVERWEG EISCHT TWEE D000EN. Vrachtauto door trein versplinterd Donderdagmorgen, omstreeks 10 uur, heeft zich op den onbewaakten spoorweg overgang aan den Astaweg te Wenum on der Apeldoorn een noodlottig ongeluk voorgedaan. Op dit tijdstip passeerde de locaaltrein Zwolle- Apeldoorn, terwijl terzelfdertijd een vrachtauto van den heer B. Gelslng te Rhedert op de Veluwe naderde. Hoewel het uitzicht ter plaatse in beide richtin gen door niets wordt belemmerd, ia de auto, welke volgens ooggetuigen met groo ts snelheid heeft gereden, door de loco motief van den locaaltrein gegrepen. Over een afstand van meer dan 150 meter werd de aufo meegésleurd en totaal versplin terd. Volgens een ooggetuige, die Op 't klei ne laademplacement te Wenum werk zaamheden verrichtte, werd één der in- zittjBpden, de 19-jarige R. Gelsing, zoon van den eigenaar van de auto, uit de ca bine geworpen. Hij kwam onder den voort ijlenden trein terecht, waarbij hem door de wielen van den vólgwagen het hoofd van den romp werd gescheiden. Enkele tientallen meters vorder werd de bestuurder, de ongeveer 20-jarige H. Polman, eveneens uit Rheden. uit de ca bine geslingerd en ook dit tweede slacht offer werd vrijwel op slag gedood. De jongemannen hadden 's morgens sternen geladen, welke zij naar Vaassen moesten vervoeren. De lijken der beide slachtoffers zijn naar Apeldoorn overgebracht. Het aantal slachtoffers van onbewaak te overwegen ia hiermede dit jaar tot 35 gestegen. KIND BIJ BRAND TE 0S8 OM GEKOMEN. Woensdagmorgen ia door tot dusver on bekende oorzaak brand ontstaan in een schuurtje gelegen achter' de woning van den heer Balgoog te Oss, terwijl vier kin deren van het echtpaar in de.schuur aan het spelen waren. Toen de vrouw van den heer B toesnelde om de kinderen te red den, bleek een 5-jarig zoontje zoo ernsti ge brandwonden te hebben bekomen, dat hij vrijwel direct overleed. Het lijfcje van den kleine is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. De andere kinderen hebben geen brandwonden opgelodpen Zij kon den in veiligheid worden gebracht. Het brandje was spoedig gebluicht. DOOD IN ZIJN CEL GEVONDEN. In boterham gatlikt. Woensdagmorgen ia de verdachte van de inbraak bij WiltonFijenoofd, M. Sr., die Dinsdag te Rotterdam hoeft terechtge staan, in het Huis van Bewaring te Rot terdam dood in zijn cel gevonden. Als doodsoorzaak wordt aangenomen, dat de man in een boterham ia gestikt. 1 Hot 0. M. had tegen M Sr. wegens he ling twee maanden gevangenisstraf ge- ëischt, oculer aftrek vaa voorarrest. Kon huishouding niet meer doen. ZIJ leed aan voortdurende verstopping en hoofdpijnen. Tenslotte vond zij het juiste middel Lees s'echts haar brief: „Jarenlang leed ik aan verstopping, waaraan blijkbaar niets meer to (loon was. Mijn bloed was door de opgehoopte afval stoffen als vergift'gd. Dit verzwakte mij dusdan'g en maakte mij zoo zenuwachtig, dat ik n;et meer in staat was mijn huis houding te doen. Toen besloot ik eens een proef met Kruschen Sa'ts te nemen. In korten tijd reeds was mijn toestand sterk vooruitgegaan Ik slaap nu veel beter en mijn constipatie is verdwenen. Ik voel mij n:et meer zoo moe en mijn werk va't mij nu ook weer veel gemakkelijker. Ik dank dit alles aan Kruschen Salts." Mevr. B. De helft van alle kwalen, waaraan de menschheid lijdt, ie te wijten aan onvol doend werkende afvoerorganen, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Men zal daardoor niet alleen gaan lijden aan hoofdpijnen en voortdurende vermoeid heid, maar ook ernstige rheumatische pij nen, jicht, isch'aa, kunnen hiervan het ge volg zijn. De zes zouten, die Kruschen Salts bevat, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger werking. De con stipatie wordt hierdoor overwonnen en de afvalstoffen worden langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam verwijderd. De pijnen nemen af, de oogen staan weer hel der, de energie keert terug Men voelt zich frlsscher, jeugd'ger en krachtiger, in het kort gezonder, een ander mensch. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.00 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor een cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij voorkomt. (Adv.) DE „KORTENAER" IN AANVARING. Gevolg: dokkeh ié Suez De Nederlandsche torpedojager ,.Kor- tenaer" ie bij het verlaten van de haven in botsing gekomen met een gouverne- mentstreiler van da Egyptische regeering. De „Kortenaer" keerde in da haven van Suez terug, en is in een droogdok opge nomen met een gat in den voorsteven, bo ven den waterspiegel. Drie platen kan den boeg zullen worden vernieuwd De treiler is in zinkenden toestand op het strand gezet; drie opvarenden zijn ernstig gewond in een ziekenhuis opgeno men. De torpedojagers „Kortenaer" en „Van Gent" zijn op weg naar Ned -Indië, na 'n bezoek aan ons land te hebben gebracht als oefpnreis en, enkele reparatie» tè laten verrichten. NA DE BRUSSEL8CHE WERELD TENTOONSTELLING.. Hel straperlo-spel. Indertijd hoeft de Bruaselsche politie op de Wereldtentoonstelling een inval gedaan in het gebouw van de Madison- Club, waar Daniel Strauss, de man die het Spaansche kabinet len v&i bracht, en Abraham Tuschinslti van het Nederland sche bioscoop-concern een dancing en 'n speelzaal met straperlo-roulelte exploi teerden. Woensdag heeft de kamer van in beschuldiging-stelling te Brussel de beide aangehoudenen en hun medepl'chtigcn, 'n inwoner van 's-Gravenhage en een Belgi schen hotelhouder, schuldig verklaard agn Inbreuk op de wet inzake hazardspelen. Binnenkort zal de zaak voor de arron- dissements-rechtbank te Brussel behan deld worden BANKOVERVAL TE BAZEL. Dader pleegt zelfmoord Maandagmiddag is op den kassier van de Basler Bank te Bazel (Zwitserland), een overval gepleegd. Toen de kas voor de middagrust zou worden gesloten, trad een onbekende binnen, die een Fransch bank biljet wilde wisselen. Direct daarop loete hij 3 schoten op den kassier, die zwaar getroffen ineenzeeg. De bandiet sprong op de brandkast toe, greep een bundel bank biljetten ter waarde van 2500 gulden, en vluchtte. Voetgangers, die de schoten ge hoord hadden, zetten direct de achtervol ging in. Toen de dader in een zijstraat werd ingehaald, doodde hij rich door zich vpor hèt hoofd te schieten Hij bleek Gas ton Haynian te heeten en was des mor gens uit Straatsburg aangekomen. Men vermoedt, dat hij het ook is, di| eenigc jaren geleden onder soortgelijke omstan digheden een overval heeft gepleegd in 't Centraalstation te Bazel, waarbij de kas sier het leven Het. Deze overval heeft men tot dusver niet kunnen oplossen, GEVECHT MET ROOVERS. Zes dooden. Bij een schermutseling te Jenin, op 70 kilometer afstand ten Noorden van Jeru zalem tusschen een afdeeling politieagen ten en een troep roovers, werd een En- gelsch politiebeambte gedood en één ge wond De politiebeambten hadden de roo- vers. die wegens moord op een Joodschen politieagent werden gezocht, omsingeld, Dezen openden het vuur op de politie-be- ambfên, die het inet mitrailleurs beant woordden. Hierbij werden vijf der aanval len gedood. Vijf anderen gaven zich over HET PROCES TEGEN DE BISSCHOP VAN MEISSEN. Zware straffen verelscht. De openbare aanklagers in het devie- zenproces te Berlijn, hebben Donderdag dè volgende straffen geiiischt: Tegen den bisschop dr. Peter Leggc, wegens overtreding der deviezen-verorde ningen een tuchthu'sstraf van vijf jaar, met vijf jaar eerverlies en een boete van 140.000 Mark, subs, nog 140 dagen tucht huis. Tegen dr. Theodor Lcgge eveneens vijf jaar eerverlies en een boete van 140.000 Mark, subs. 140 dagen tuchthuis. Teegen den vicaris-generaal dr. Soppa twee jaar gevangenisstraf en 50.000 Mark boete, subs 50 dagen gevangenisstraf. Tegen den afwezigen verdachte Augusta Klein een gevangenisstraf van zes maan den, welke door de preventieve hechtenis reeds is ondergaan. Ook ten opzichte van de overige ver dachten stelde ds openbare aanklager voor, voorloopige hechtenis van de straf fen af te trekken. Bovendien eischte hij ^intrekking der in beslag .genomen f 95.000 obligaties; het bisdom Meissen moet me de aansprakelijk worden gesteld voor de booten en kosten van den bisschop en dr. Soppa, terwijl de Bonifaciua-vereoniging voor het katholieke Duitschland in Pa- derborn mede-aansprakelijk moet worden gesteld voor de boeten en kosten van dr. Theodor Legge; daarvoor moeten waar borgen worden gesteld. KOLENDAMP IN EEN KERK. 120 personen bedwelmd. Tijdens een dienst in de Evangelische kerk te Tegernau, bij Schopfheim-W'iesen- thal, werden de geestelijke en ongeveer 120 kerkbezoekers, onder wie tal van kin deren, door kolendamp bedwelmd. Bijeen twintigtal personen waren de vergifti gingsverschijnselen van «matigen aard, hun toestand is «chter niet letênsgevaar- lijk. CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptismelk, gekocht op regeeringscon- tract, ia voor de vólgende waék bepaald op 0H cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere In consumptie gebrachte melk is vastgeeteld op ll'/i cent per liter. DUITSCHLAND VOERT MEER VARKENS IN. Tot einde van het jaar cal de Invoer in Duitschland van varkens, door m'ddelvan ruilverkeer uitgebreid worden. Op de gToote veebiarkten en abattoirs zullen 170.000 varkens aangevoerd worden. NIEUWE VEE-AFSLACHTING? Maatregelen in overweging Het Vaderland deelt mede, dat maatre gelen in voorbereiding zijn, voor het op nieuw afslachten van een deel van den veestapel. Naar de N. R. Crt. verneemt, worden dergelijke maatregelen nog slechts overwogen De minister heeft, zooals men weet, medegedeeld, dat het huidige sy steem van beperking van de melkproduc tie wordt teruggenomen, niettemin i's men van oordeel, dat de melkproductie nog steeds te groot is. Kan men niet tot een beperking van 't product zelf komen, dan schiet er dus al weinig anders over dan beperking van het product e-apparaat, de koe. Het zou in dit geval om 100.000 koeien gaan. Het is evenwel de vraag of het Landbouwcrteis- fonds rijk genoeg ie om een dergeltjken maatregel te financieren. Men vreest, dat vrijwillige beperk'ng niet tot het ge- wenschte resultaat zou lelden en men dus den boeren «en leveringsplicht zou moe ten voorschrijven Inmiddels is last gegeven met de voor bereiding van de melkbeperking voort te gaan, in dier voege, dat men voor elk be- daijf het percentage berekent va* de be perking op de melkproductie, dte zou moe ton worden opgelegd. Heeft men eenmaal „IS DE COURANT ER AL?" Adverteerder weet U wel, wat dat ééne zinnetje voor U zeggen wil? Men vraagt naar do krant, niet naar de circulaires, folders, gratis-bladen huis reclames e.d., die ongevraagd in Uw bus worden gestopt. Papieren, die geen aandacht krijgen en naar don prullemand gaan. Het is één van die reclamemiddelen, die goedkoop schijnen, maar die het in 'werkelijkheid niet zijn. Maar U hebt voor Uw zaak doel treffende reclame noodig wat nut U oogenschijnlijk succes? Bedenkt dit, winkelier en midden stander, die tegen St. Nieolaas Uw recht matig aandeel In den verhoogden omzet wilt veroveren Zegt wat U tot Uw koopers te zeggen hebt, in een goede courant, die gelezen wordt, die op tafel blijft, die alle leden van het gezin lezen. Een courant, die men niet zoo maar gratis in de bus vindt, doch waarnaar men uitkijkt, waarop men zich abon neert en waarvoor men geld over heeft, een courant, die nieuws geeft, zoowel op redactie- als op advprtentie-pagina. Een Mfld nok dat niet alleen maar in de stad, doch ook in tal van omliggende plaatsen gelezen wordt, en de menschen, die daar wonen, naar de stad en naar Uw winkel trekt. Een courant, die vertrouwen geniet, die elke huiskamer binnenkomt en van hand tot hand gaat. Dat ts courantenreclame, en diè is nooit te vervangen. die berekening gemaakt, dan zou men uit dit percentage besluiten tot het aantal koeifn, dat elk bedrijf in het belang der beperking heeft af te staan. IK DACHT MAAR ZOO Als heeren boeren worden, dan zijn het nog geen boeren, zelfs geen heéreboeren deze laatste categorie boeren ia in de laatste tijden een zeldzaamheid geworden. En omdat er heeren zijn, die over boe- renzaken J*steld «tin, fs het zoo goed ge- z en van onzen Min ie ter van Landbouw, dié we gelukkig na 10 jaren eindelijk weer gekregen hebben, dat er eens een frissche wind in en door de crisisbureau* van den Haag moet gaan waaien 't Is waar. er zijn heel veel criaieamh- tenaren, die met ijver zich geven aan de taak, die hen is aangewezen en die dit doen met de volle overtuiging en de wil, dat ze tot heil der boeren werken. Maar hoe meer onze van natuur vrije boerenbedrijven verambtenaren, hoe stroe ver alles gaat loopen, hoe meer er geremd wordt, hoe meer fouten er gemaakt wor den, hoe meer kans er Is dat er enkelpn zijn die meer ambtenaar zijn, in den zin van vast salaris gen'eten, dan dat ze wer ken in het belang van de boeren in het algemeen, wat hun taak toch ie. En één kan meer bederven bij de toch al niet prettige stemming der boeren, dan vele anderen door hun acouraat optreden weer goed maken. Als een bepaalde taak te verrichten die twee of drie gemakkelijk afkunnen er vijf, zes of zelfs acht op stap gaan, die dan hun tijd, neen, niet hun tijd, doch de tijd van de gemeenschap gebruiken om te gaan visschen, kaarten, borrelen, boeren bespotten en wat dies meer zij, dan loopt dat de spuigaten uit. En dat zijn nog lagere beambten. Doch als hoogergeplaatsen hun invloed gebrui ken om zich en bun familie en vrienden te bevoordeelen, zooale met het baconcon- tract geschiedde, dan ia dat nog veel er ger. Gelukkig is daar nu door opzegging van het beruchte contract een einde aan gekomen. We hopen dat er nu aan meer d'ngen een einde zal komen, want er wordt nog over heel wat gesproken, waar niet over geschreven wordt. Maar nu merken we toch, dat we weer eens een eigen Minis ter van Landbouw hebben. Die niet zal nalaten een eind aan misstanden te ma ken De opgedragen onderzoekingen wij zen daar wel op Ook de wil om de crisis- inatell'ngen geheel te reorganiseeren. Dat werd tijd en we hopen er het beste van 109. Schuimbekkend tonde liet gehoorn de gedrocht door de stratep, tot het ein delijk met zijn berijder buiten de stad kwam. Ha, jongens, daar zag hij water! Hij er op af. Nu trok Janus, die van angst niet wist wat hij deed, zijn sabol en gaf «r het dier een watjekou mee over zijn dikken kop, die raak was. 110. 'l'joepl De neushoorn nam van pu ien schrik eon geweldigen sprong, om zoo ineens in het water te komen. Hij wou daarbij net tusschen twee vlak naast elkaar staande boomen doorschieten, maar ach, hij was er precies te dik voor en raakte ln klem. Janus Hakhout viel er door den schok af en holde buiten zichzelf van op winding aaar de stad terug. VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 Ammcrsiol. De werkman N v. Hale wijn, werkzaam aan de waierioiding, had het ongeluk zijn hand te klemmen, waar- dooi dit lichaamsdeel érnstig werd ge wond. N moest zich onder geneeskundi ge behandeling stellen. Subsidie Armbestuur. Capelle a.d. IJssel. Het algemeen bur gerlijk armbestuur heeft >oor het dienst jaar 1930 een gemeentelijke subs'd'e aan gevraagd van f 42000 (vor'g jaar f 35000) B. en W. stellen den raad voor het ge- Taagde bedrag toe te kennen. Reserve Waterbedrijf. Capelle a.d. IJssel. In verband met den financieelen toestand der gemeente stellen B, en "W. den raad voor, de bij verorde ning voorgeschreven rpserveer ng bij het Gemeentelijk Waterle'dtogbedrijf voor het jaar 1930 achterwege te laten. Onder invloed van drank. Gouda. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is een personenauto van hier, bestuurd door den heer J. D., bij Venlo loor de afrastering van den spoorweg taar Kaldenkirchen gereden. De wagen verd zwaar beschadigd De vier inzitten- len die allen onder den invloed van sten- ten drank verkeerden, bleven ongedeerd; Cij zijn door de politie aangehouden. Gouderak. De heer P. J. Hubrechtse is benoemd tot districtscommissaris van den Euid-Hollandschen IJebond. Gouderak. De heer G. Noordergraaf te Gouda is voor f 1020 kooper geworden van het door de notarissen Nagtglas, Boot en Treurniet verkochte perceel van den heer F. Speksnijder. Tooneel. Haastrecht, De tooneel vereen! ging „Nut en Genoegen", die in het vorige winter seizoen met het opvoeren van de revue „Snap je daar nou wat van?" groot suc ces had, komt thans Donderdagavond weer voor het voetlicht. Met veel zorg ia Ingestudeerd: „Hij is onschuldig" en „De Krlbbebijter". De „Kribbebijter" is een blijBpel met een diepe strekking en vol t'ntèlende humor, zoodat 't van het begin tot het einde boeit. Jubileum. Haasfrecht. Op '25 Nov is het 25 jaar geleden, dat dr. F. J. Hakkenberg slaag de voor het arts-examen en ln Juni 1930 wordt het 25 jaar dat dr. Hakkenberg wijlen dr. F. L. Deterding opvolgde. De jubilaris zal van Zaterdag 23 Nov. af ge durende twee weken afwezig zijn. Stormschade. Krimpen a.d. Lek. De storm heeft hier groote schade aangericht. Een telefoon paal van de eigen telefoonleiding van J. en KL Smit's Scheepswerven is omge waaid. Voorts werden bij den heer S. den Boer bijna alle pannen van het dak ge blazen, terwijl bij den caféhouder P. van Namen de zijwand van de waranda ach ter het huis verwoest werd. Bij de dankstond voor het gewas, waarin voorging ds. Enkelaar werd f 89.08 gecollecteerd, w o. een extra gift van f 10 ▼oor de diaconie. De heer P. Hak viel bij het afleve ren van een Varken aan den slager P. de Jong, in een diepe bloedput. Op zijn hulp geroep kwam Chr. de Bode. de knecht van den slager aansnellen en slaagde er na veel moeite in het slachtoffer te ver lossen Voor de vereeniging van Manslid- maten hoopt op 27 Dec. ds. M. van Grie- k«n uit Rotterdam in de Ned. Herv Kerk een lezing te houden over het onderwerp „Het duizendjarig rijk". Voor de gezamenlijke Nutsdeparte- menten AlblasserdamNieuw-Lekkerland en Krimpen a.d. Lek, zal de^ heer Ph. C Visser in het socieleilBgebouw te Kinder dijk een lezing houden over zijn vierde Karakorum-expeditie, welke verduidelijkt *1 worden met lichtbeelden Krimpen a.d. Lek. Tot kerkvoogd der Nod. Herv, Kerk is gekozen de heer A. Ronbos. De postduivenvereen. „De Reisduif" hield een ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer M. Westbroek. Na opening door den voorzitter werden de vwslagen van secretaris en penningmees ter voorgelezen en goedgekeurd. Voorts was de toestemming van B en W. inge komen tot het houden van een verloting ten bate der kas, terwijl nog besloten werd om op 7 December een tentoonstel ling to organiseeren. Een liefhebber. Lange Ruige Weide. Een liefhebber van visschen zakte in den polder door een hoofdeind en geraaklo to water. Zijn hen gel brak bij dit ongeval. Niettegensiaande dit nat pak, blééf hij met zijn reservehen- ftl door visschen. Nu de verhuizingsperiode van dienst boden en boerenknechten weer aanbreekt, wordt men er aan herinnerd dat men hiervan aangifte moot doen ter secretarie Ook het hoofd van het gezin is verplicht bij wandering van personeel ef in d ens gezin, hiervan ter bevoegde plaatse ken nis oe geven. Bij niet voldoening hiervan zal procesverbaal worden opgemaakt. Lange Ruige Weide Veiltog vereen ging „Driebruggen e.o.Op de veil ng werd ioor kippeneieren besteed f 4.50-5.40, hen- nene eren f 3 904.40, alles per 100 stuks. Gevonden: Een handbesehermer van ren rijw'el en t en ce ntuur van een man tel. Inlicht ngen bij den gem veldwachter De g'Uioento-veldwachter heeft Zon dagmorgen procesverbaal opgemaakt ter zake v'sschen met een hengel zonder ver gunning tegen J. J., W. L. v. K., J B. B. en J. K. allen te Rotterdam De vrachtrijder H. vernielde, toen hij met zijn vrachtauto het erf van V. sfr»ed, een damesrijwiel. De schade is onderlng geregeld. Lopikerkapel. Mr. P. J. Stevens is be noemd tot plaatsverv. pred kant te Ginn - ken en niet te Gorinchem, zooals wij door ren vergissing in ons vorig nummer ver meldden. Moercapeltb. Belanghebbenden worden verwezen nair de in dit nummer voorko mende advertentie, betreffende den ver koop van iepe-> en wilgeboomen op de al gemeen e begraafplaats. Moordrecht. De Ringdijk zal dezen win ter wederom op verschillende plaatsen worden opgehoogd. Een vijftiental arbeiders uit deze ge meente is te werk gesteld aan de u'tbrel- ding van het buizennet der waterleiding. Het bestuur van den Zuidplaspolder lïeeft bepaald dat 78 iepenboomen die voor het meerendeel zijn aangetast door iepziekte, zullen worden gerooid. De meisjesvereen. van de Ned. Herv. Evang. Vereen heeft wederom een aan tal kleediggstukken vervaardigd, d'e de zen winter zullen worden uitgerei' i aan gezinnen die hiervoor in aanmerking ko men. Wegens vertrek uit deze gemeente heeft mevr. ExaltoDirkzwager bedankt als regentasse van de Stichting „Drost Yzerman". De schaakvereen. Moordrecht speel de voor t den Rott. Schaakbond tegen „Twentschè Bank 2" te Rotterdam Moor drecht won met 0—4. Tene'nde. de waterstand te regelen, heeft mep door den Zuidelijken Dwars weg ito deze gemeente een duiker gelegd Reclameweken. Moordrecht. De winkeliersvereen'g ng „Aller Belang" heeft besloten twee recla meweken te houden, d'e zullen duren tot 6 December. Er hebben zich. 17 winkeliers opgegeven, die hieraan zullen deelnemen Het is de bedoeling een fout aan te bren gen in de étalage van de deelnemende win keliere, die door het publiek moet worden opgezocht. Verscheidene prijzen zijn voor deze reclameweken beschikbaar gesteld. Het bestuur van de ijsclub heeft be sloten het clubgebouw gedeeltelijk als buf fet te doen inrichten en het daarna te ver pachten. Van dan weg. Ouderkerk a.d. IJssel. Dinsdagmiddag etond «en vrachtauto nabij de in aanbouw zijnde woonhuizen van den heer C. Snoeij in de Kromme pannep te lossen, toen uit de richting van het dorp een vrachtauto geladen met vier koeien en bestuurd door den heer C. de Bruin uil Krimpen a.d. IJssel, passeerde. Waarschijnlijk doordat de zwaar beladen auto wat te kort aan den wegkant kwam, verzakte het voertuig en kwam gedeeltelijk van den dijk in een gevaarlijk hellenden stand te hangen. Di rect was een talrijk piibhek bij de hand dat aan de eene zijde van de auto begon te trekken, om deze voor kantelen te vrij waren, waarna een touw aan de auto en aan de overzijde van den weg werd vast gemaakt, zoodat omslaan uitgesloten was. Vervolgens werd de brug uitgezet en ge poogd de koeien te lossen. Dóór den hel lenden stand van den wagen, schoven ech ter de koeien van de brug en bu'telden van de dijkhelling af, waarna zij in den boomgaard van den landbouwer J. Borre- man terecht kwam. De dieren bekwamen evenwel geen letsel. De auto werd hierna met vereende krachten weer op den weg gebracht. Een en ander veroorzaakte een kleine verkeersstremm ng. Ergerlijke baldadigheid. Ouderkerk a.d. IJssel. Maandagavond vergaderde de afdeeling van den Geref. Bond in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Toen de vergadering uitging, wilde een der leden, die per auto was, wegrijden. Vier opgeschoten jongens pakten echter van voren en van achteren de auto vast, zoodat de bestuurder het voertuig niet op gang kon krijgen. Eerst nadat de jon gens door de andere leden, o a. door den heer W A. Brouwer, hoofd der bijzon dere school I waren verwijderd, kon de auto wegrijden. Een talrijk publiek moedigde door zijn afzijdige houding, de vagebonden nog aan. Hieruit moge weer eens blijken, dat de komst van een veldwachter geen over bodige luxe is. Ouderkerk a.d. IJssel. Deofficieele stand van de tot dusverre aan de naliona'e wedstrijd, uitgeschreven door de schirt- vereen'ging „Joubert", ter gelegenheid van haar 36-jar'g bes'aan, deelnemende korpsen, was deze week als volgt: Korpswedstrüd: 1 Schottenen „Pr? Patria" te De Lier. 2. Afd L 4< Vrijw. Landstorm te Nieuw-Lekkerland ïLhiot vereeniging „Prins Hendrik" te Giessen- j dam. 4. Schietvereen „St. Joris" te Rid derkerk Eero-koiTswedfltrijrien: 1. Schietver een ging „Pro Patria" te De Lier. 2. Schietvereen. .,Sf Joris" ie Ridderkerk. 3. Schietvereen. „Prins Hendrik" te Gies- sendam. In dezen stand, zijn, voor het sluiten van den wedstrijd Zaterdag nogal eenige veranderingen te wachten Van de Utrechtsche Studenten Veree niging tot vrijwillige oefen "ng in den wa penhandel, gevestigd te Utrecht, ontving het bestuur van „Joubert" bericht, dat zij voor deze èationale wedstrijd een zilveren eere-medaille beschikbaar stelt, en dat zij met belangstelling dezen wedstrijd volgt. Reeuwljk. De toestand van mevr. K., die de vorige dveek te Zwammerdam door een steen, welkè door de voorruit van een auto werd geworpen, aan het hoofd werd ge troffen, is thans vooruitgaande. Indien er geen ongunstige verandering intreedt, zal zij de volgende week het ziekenhuis té Utrecht kuqnen verlaten. Reeuwljk, De gezondheidstoestand van burgemeester L. J. Lucasse is thans zoo ver verbeterd, dat de burgemeester eenige uren per d«j.g zijn functie kan waarnemen Bij d0 arbeidsbemiddel'ng stonden deze week 183 werkzoekenden ingeschre ven tegen 195 in de vorige week. B. en W. hebben den heer Wilsohut benoemd tot manschap bij de handbrand spuit in afd. Tempel. De Cojnw'ss'e voor Loonbijslag in het land-, tuinpouw- en kweekerijbedrijf, beeft thans reeds ruim 20 aanvragen ontvangen van werkgeivers voor loonbijslag. De aan vragen zijn bijna al'e afkomstig van werk gevers in htet tuinderijbedrijf. In de^a gemeente zal b'nnen enkele dagen een buscollecte worden gehouden langs de hhizen ten bate voor het „Te- hu's voor door armoede verzwakte k'nde- ren", gevestigd te Leiden. De cojnmissaris der koningin heeft aan den he|er H. Vermeulen vergunn ng verleend vojor het vangen van mollen op landerijen, jgelegen in de afd. Ste'n. Waddinxyeen. Een zoontje van den heer G. v el aan de Zmdkade, doordat hij uit gleed, met zijn hoofd tegen de muur van de woning (van den heer Van den B. Hij bekwam een zoodanige hoofdwonde, dat hij naar het z'ekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. De heer K, uit Bergschenhoek had op de afscheepsplaats zijn personenauto geparkeerd. Vermoedelijk doordat de handrem niet meer hield, Lep de auto ach teruit, daar de weg hellend ligt. Voordat iemand hetl kon voorkomen, reed de wa gen in het water aan de Noordkade. Met een kraanwagen is de auto gel'cht en naar de heratelptoato overgebracht 11 uur; Nieuwveen 2Woerden 3,. 2 uur; Voorwaarts lNieuwkoop 1, 2 uur. 3e klasse B: Moercapelle 2—Nieuwer- kerk 2, 2 uur; Bosk. Boys 4Groeneweg 2, 12 uur; Nieuwkoop 2Gouda 6, 2 uur. 3e klasse G: Lekkerkerk 3Oudewater 2, 11.30 uur; Gouderak 4Stolwijk 2, 11.30 uur; Ammeretol 2—Gfoot-Ammers 2, 2 uur. 3e klasse D: Oudewater 3Stolwijk 3, 2 uur; Bergambacht 2Lekkerkerk 4, 2 uur; 0 N.A. 6Gouda 7, 11 uur; Schoon hoven 4G.S.V. 4, 12 uur. 3e klasse E: Bodegraven 4Nieuw koop 3, 12 uur; Groeneweg 3Nieuwer- kerk 3, 12 uur; Moercapelle 3Nieuw veen 3, 12 uur; Waddinxveen 4>Bosk. Boys 5, 12 uur. Kantongerecht Gouda VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Belangrijke thuiswedstrijd voor het tweede elftal van „Sport club" tefl«n „Moercapelle I". Hét vierde elftal ontvangt het a.s. kampioenselftal „G.S.V. 4". Schoonhoven. Een paar belangrijke wed strijden «t8|On er voor de „Sportclub"- elftallen Zopdag op het programma. Om met de thuiswedstrijden te beginnen, is de wedstrijd voor het tweede elftal, welke om twee uur aaiiivangt en dat den strijd moet aanbinden legen „Moercapelle I", van uiterst belang in verband met de positie op de ranglijst, die het tweede elftal in neemt. Zij zullen daarom den wedstrijd nipt cadaeu krijgen, en de tweede elftal- Iers zullen daarom hun volle capaciteiten moeten toqnen. De wedstrijd zal er daar om des te spannender door worden. Hij geldt voor de te klasse van den Goud- sehen Voetbal Bond. Om 12 uur komt het vierde elftal van „Sportclub" in het veld en speelt tegen G.S.V. IV" vén Gouda. Het zou een kra nig stukje werk worden van de vierde elf taliers, om tegen de Gouwenaars een ge lijk spel te bjehalen, want G S.V". heeft thans op keurige wijze de leiding in de 3e klasse D van den G.V.B. „Sportclub 1" gnat naar Haastrecht en .speelt daar vöor de 4e klasse E van den K.N.V.B. tegpn de club van dien naam, welk elftal thans de leiding heeft ln ge noemde klasse» Het derde elftal van „Sportclub" is vrij. Krimpen ad. IJssel. Zondag speelt D.C.V. I hier |een voetbalwedstrijd op het sportterrein tegen Süedrecht I. GOUDSCHE VOETBAL BOND. Programma Zondag 24 November. Ie klasse: Schoonhoven 2—-Moercapelle 1, 2 uur; Nhuwerkerk 1Oudewater 1, 2 uur; Gouda 4—Bergambacht 1, 11 uur 2e klasse A: Woerden 2Waddinxveen 2, 2 uur; Zwervers 2Moordrecht 2. 2 uur; Gouderak 2—Nieuwveen 1. 2 uur: DMettant 2-G.S.V. S, 2 uur: O.N A Bosk Boys 2, II uur. 2e kinase B: Groeneweg 1Olympin 4 2 uur Groot-Anmera 1Lekkerkerk 2. 2 uur: Stolwijk I -Haastrecht 2, 2 uur; Dl jpMnnt -Gouduak 1 11 30 mir. tip M-irnf, a Posk Boys 3-Wad(li 4 eu 11 •1 uur Gouda 5—Bodegraven 3, Zitting van Woensdag. u De Kerkwêtering. /'4'De Kerkwetering, een grachtje in Oude water is eerst in het geding. J. A V., te Oudewater, heeft zonder vergunning van de rechthebbende, de ge meente, gevipcht in de Kerkwetering. Als getuige is verschenen C. B., eveneens uit Oudewater, die het vischrecht van het grachtje heeft verkregen. Hij heeft er kar pers in gepoot en hij voelt zich benadeeld nu J. A. V. in 't water, dat langs 't eigen dom van verdachte stroomt, met de hen gel heeft geviecht. De verdachte geeft 't feit toe, maar merkt op, dat hij meent, dat 't grachtje, dat langs zijn erf loopt, daar ter plaatse tot het midden zijn eigendom is. De ge meente Oudewater heeft heelemaal geen vergunningen uit te deelen Zij is geen eigenaressel De verdediger mr. Hoogebrugge, zegt dat 't hier een gemeene sloot geldt. De vergunning, die de getuige ontving van de gemeente moet wijken, voor de vergun ning van verdachte, die dit recht van den wetgever ontving. De ambtenaar van 't OM. vraagt, wie de sloot onderhoudt. Het blijkt, dat dit de gemeente laat doen door den getu:ge, die voor zijn arbeid betaald wordt. Vroeger is dit evenwel anders geweest. Er werd toen door 't polderbestuur echouw gedre ven en d# biezen en andere ongerechtig heden werden door de eigenaars van de oevers verwijderd. De ambtenaar van het O M wil zijn requisitoir opschorten Volgens art. 700 van 't B. W. worden de eigenaars der oevers verondersteld ook eigenaars van de gemeene «loot te zijn, als tenminste geen tèeken aanwezig is, waaruit 't tegen deel zou blijken. De ambtenaar is geneigd dit teeken aanwezig te zien in 't feit, dat de gemeen te de gracht schoonhoudt «n ve^gppning tot visschen verleent. Deambtenaar wil evenwel deze materie nog eens nader be- zien. zaak wordt nu voor vier weken aangehouden. Niet uitgeweken. D. A, van D., uit Capelle ad. IJssel, zou met een zware vrachtauto rijdend op den Zulder IJsseldijk, verzuimd hebben, uit te wijken voor een luxe wagen, die achter hem aanreed. Over een afstand van 4 K M. zou de getuige J. H. D., uit Rotterdam, gedwongen geweest zijn, ach ter den vrachtwagen aan te blijven rijden, hoewel hij meermalen signalen had gege ven. Bovendien zou verdachte wel andere auto's gepasseerd zijn Als getuige zijn J. H. D. en N. D., bei den uit Rotterdam en A G uit Capelle a.d. IJssel, de laatste a decharge, versche nen. Zij beschuldigden elkaar gevaarlijk te hebben gereden Zoowel de ambtenaar van 't OM. ala de kantonrechter zijn van raeen'ng, dat uit 't feit, dat verdachte wel andere auto's heeft kunnen passeeren, vol doende blijkt, dat D A van P schuldig is. Na een eisch van f 7.50 of 3 dagen, wordt verdachte dan ook tot f 5 of 2 da gen veroordeeld. E»n gevaarlijks ho*k, G. R uit Leiden, denkt over de aanrij ding, die hij te Stolwijk heeft veroorzaakt en waarvan de werkman T. V., uit Berg ambacht, de dupe is geworden, nogal ge makkelijk. Toen verdachte de Wijdstraat te Stolwijk, uitreed, met de auto en het Plein opkwam, botste hij tegen don wiel rijder T. V op, die als eerste in een rijtje van acht fietaera juist den hoek om wil de slaan. Verdachte had geen signalen gegeven, had de bocht linke genomen en was niet voor de wielrijder uitgeweken Verdachte ontkent dit allemaal, 't Zou tor plaatse erg smal zijn. De botsing had niets te beteekenen gehad, zoodat mijn heer aanvankelijk zoo welwillend zou ge weest zijn, om ,de betrekkelijke werk man", zooals hij zijn slachtoffer wenseht te kwalifjseeren, epn s gaar aan te bie den De wijze van bejegening (de onge lukkige werkman heeft gich vier weken onder doktersbehandeling moeten stel len) van 't slachtoffer had hem evenwel weer van d1! voornemen afgebracht! Nadat M. van B. en C. V., heiden uit Rergambacht, die in 't rijtje fie sers had den gereden als getuigen waren gehoord slaat vei .chte's schuld evenwel maari al te du'detijk vast, De eisch luidt 9 x f 10 of 3 v 2 dagen, het vonnis 3xf4of3xl dag. Bij de Tol. J. J. K., te Den Haag, is hij de tol bij Stolwijkersluis op een groep stilstaande fietsers, die hun tolgeld betaalden, inge reden Hij had 't ongeluk een der wielrij ders te raken en te verwonden. Als getui gen worden de tlogaarders G. L. v. d. H. en P. L., beiden uit Gouda, gphoortt De ambtenaar van 't O M vraagt f 25 of 5 dagen De kantonrechter maakt er 10 of 2 dagen van. Nog een botsing. De hoek Hoogstraat-Markt te Gouda is een gevaarlijk punt. De taxi-chauffeur C. G. te Gouda is daar met de auto opgebotst tegen een auto, die uit de Hoogstraat kwam. C. G zou te veel links in de bocht hebben gereden. Hij geldt als de schuldi ge. J. F. H., uit Rotterdam en G. V., uit Gouda, worden in deze zaak als getuigen gehoord. Vooral de laatste, die met een ijsco-karretje niet ver van de hoek ge staan had, weet zich alles nog goed te herinneren. Hij meent dat de wagen, die uit de Hoogstraat kwam, te hard had ge reden en teveel op 't midden van den weg zich bevonden had. Nou, nou, die wagen had een knap gangetje! hebben de jongens, die later van den ijsco-man hun wafeltje kwamen con- sumeeren, opgemerkt. Ja maar jongens en kranten over drijven altijd de zaken!" antwoordt mr. de Jong. De ambtenaar van 't O.M. meent tot vrijspraak te moeten concludeeren, waar bij de kantonrechter zich aansluit. Verblindend Icht. De bestuurder A. van K., uit Gouda, zou op den Zuider IJsseldijk met verblin dende lichten hebben gereden Een tegen ligger zou daar hinder van hebben ge had, zoodat de auto rare capriolen heeft gemaakt bij 't passeeren. A. v. d. Z. en J. Bbeiden uit Krim pen a.d Lek, die in den tegenligger heb ben gezeten, zijn als getuigen verschenen. Zij verklaren totaal verblind geweest te zijn Had u de lichten wel goed gesteld?" ▼raagt de rechter aan verdachte. Zij waren schitterend! luidt het ant woord. Dat moeten zij nu juist niet zijni Er wordt vervolgens besloten de zaak uit te stellen. De ambtenaar van T O. M. wil die mooie schitterende lichten wel eens in werking zien. Dan moeten we tot nieuwe maan waohten!" besluit de rechter. Voor eigen gebruik. M. Ste Moordrecht, heeft boter bereid zonder vergunning. Verdachte voert aan voor eigen gebruik gekarnd te hebben. Omdat hij voor 1 Jan. 1935 niet erkend was als boterproducent, kon hij geen ver gunning verkrijgen. Deze zaak wordt on bepaald aangehouden. Niet duidelijk. A T, te Eindhoven, zou met de auto in de Vlist rijdende, een bocht hebben af gesneden, waarbij een tegenligger ernstig was beschadigd Als getuige wordt de bestuurder van den tegenligger H. C. B., uit Jaarsveld, gehoord. De zaak wordt evenwel niet dui delijk, zoodat besloten wordt de verbali sant te hooren. Niet op de juiste plaats. P v. d. N«n S 8., beiden uit Lange- ruigeweide, hadden boter in vooraad, waarop de merken niet op de juiste plaats waren bevestigd. Tegen deze heeren wor den hooge boeten geiSischt; tegen P. v. d.-. N. f 50 of 10 dagen: tegen S. S f 40 of* 8 dagen Mr. de Jong meent: gelijke mon niken. gelijke kappen en veroordeelt bei den tot f 20 of 5 dagen Nog meer boter. J. C. v. d. Hte Haastrecht had boter in zijn bezit zonder zegel. De oude man zegt 't voor eigen gebruik in voorraad ge had te hebben. Omdat verdachte geen bo- terhandelaar is, wordt hem na een eisch van f 10 of 2 dagen, dezelfde straf voor waardelijk opgelegd. Ontduiking. Een heel wat ernstiger geval is dh zaak tpgen A. Ste Haastrecht Deze mijnheel1 ontduikt hij voorliefde de heffingen op boter. Dit keer was liet maar een half pond boter, dat verdachte vervoerde; maar hoeveel keeren zal hij niet gesnapt zijn? De eisch luidt maar even f 100 of 10 dagen. Mr. de Jong maakt er f 60 of 10 dagen van Voor de herfst B. M. te Stolwijk is bang voor de herfst. Dan wordt *t leelijk koud in de natuur! Een extra botervooraad ia dan wel op z'n plaats! Hij heeft 20 K G boter opgesla- Af„«I- gen. Maar met de zegels was, toch niet alles in orde; althans zij waren niet op de juiste plaats. Ik heb ze toch trouw bewaard!" zegt B. M. en hij toont een doqsje, waariii de bewuste merken moeten zitten Conform dpn eisch wordt een voor waardelijke straf van f 40 of 8 dagen met een proeftijd van een jaar opgelegd' Onverbeterlijk. K. J. van Tte Reeuwijk, had var- kensvleesch ingevoerd zonder 't te laten herkeuren Het invoerstempel ontbrak dus. Verdachte die recidivist is, krijgt na eon e sch van f 60 of 10 dagen, f 40 of 8 da«»*n toegewezen.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5