DROSTE Verheul's Melkmeel SCHOONHOVEN Sportnieuws Plaatselijk Nieuws Rechtszaken Predikbeurten H.A.v* Baaren l( ZILMETA) Marktberichten Hoeder is zóó blij! M. Verheul's Krachtvoederhandel - Rotterdam Dr.M.H.A.v.d.Valk Italië en Abessinië 2 WA AN PAO 25 NOVEMBER 1935 Bttiurinricliiïrig hoeft gehaperd. De be stuurder herinnerde zich nets meer van het gebeurde. H\j staat bekom} als een voorzichtig rijder en ook ditmaal moet de snelheid, waarmede hij reed niet groot geweest zijn.- DE MOORDAANSLAG OP CHINA'S PREMIER. Rails opgebroken. In verband met ons bericht van een nieuwen moordaanslag op Chinas m:nis- tèr-pres dent en den min .ster van buiten- landsche zaken van de Nankmg-regeec ng Wang-Tsjing-Wei. kunnen we nog mede- deelen dat Woensdag een poging werd gedaan om den tien, waarin ra'nister Wang-Tsjing-Wei onderweg was naar Sjanghai, te laten verongelukken. E»n ge- doelte der rails was ongebroken, doch de machinist bemerkte dit bijtijds en wist den trein tot stilstand te brengen. De aanval lers vielen daarna de bewakers van den t^pin aan, waarbij een man werd. gedood. De minister was juist hersteld van de ge volgen van den op 1 November gepleeg- den aanslag, toen bij het nemen van een foto van het kabinet eenige scboten op hem werden gelost. 1 GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zondag 24 Nov. 1935. ST. NICOLAAS IN DE STAD. Voor Schoonhoven's jeugd was het Za terdag weer de dag van 't jaar. St. Nk colaas deed zijn intrede. Onder enorme belangstelling, ook van vele ouderen, kwa men de Bisschop en zijn knecht met den trein van half drie aan. T A V.E.N.U. was weer van de partij en verhoogde door de muziek de feestelijke stemming. Voor het station wachtte voorts een open auto, waarin de Sint, na door zijn gastheer, den heer P. J. Groenen, op het perron» hartelijk te zijn verwelkomd, plaats nam voor de gebruikelijke rondtocht door de stad. Deze begon onder luid geluich van de honderden kinderen, terwijl Piet kwistig zijn olienoten over het ruime Stations plein rondstrooide. T.A.V.E N.U. liet vroo- lijke marschmuziek hooren en zoo deed St Nlcolaas langs dikke rijen belangstel lenden en gevolgd door de krioelende me nigte van opgewonden kinderen, zijn in trede in onze stad. Hü maakte een flinke rondgang, die werd onderbroken door een bezoek in de woning van burgemeester Jlieuwenhoisen- Na de aankomst aan den winkel van den heer Groenen op den Dam, volgde het bekende tafereel, dat zich hier elk jaar herhaalt en dak desondanks nooit Zijn aantrekkelijkheid verliest: het strooien van lekkernijen en speelgoed vanaf het baJoon, door de jengd begroet met het luide en ianggerekte Piet!! dat tegelijk klinkt als een dank uit de honderden kindermonden voor deze nog altijd even welkome attrac tie. VERLICHTING LOPIKERSTRAAT. De Verlengde Lopikerstraat is uit de duisternis verlost Zaterdagavond is de verlichting, die de winkeliers gezamenlijk op eigen kosten hebben doen aanleggen, in gebruik genomen. Het resultaat was aanstonds merkbaar. De drukte, die eiken Zaterdagavond in de Lopikerstraat heerscht, doch die voorheen aanmerkelijk minder werd, zoodra men bij de Lange "Weistraat kwam, verdeelde zich nu over de geheelé straat, zoodat ook de winkeliers in het gedeelte tot de Wal er nu meer van profiteeren. Het publiek 'toonde voor de verlichting veel belangstel ling. „ITALIË EN ABESS1N1E". Itafië en Abessinië en de geestelijke achtergrond van het conflict, ziedaar een onderwerp, dat in de vqlle belangstelling staat. Morgen, Dinsdagavond spreekt dr. M. EL A. van der Valk daarover in de Nutszaal. Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bijzonderheden omtrent TOONEELVOORSTELL I NG. Het aantal tooneelvoorstellingen, dat we idit seizoen in Schoonhoven kunnen zien, zal waanréchijnlijk zeer beperkt zijn. Men moet dus' de gelegenheid benutten. Er is nog een tweede reden om de voorstelling van Donderdag bij te wonen, namelijk, dat d'e gegeven wordt door het hier zoo gun stig bekende gezelschap „Litteris Sacrum" uit Leiden, dat vorige jaren hier ter stede met zooveel succes is opgetreden. Er is een derde reden om deze voorstel- Sng niet te verzuimen, dat is, dat het op te voeren stuk „Als ik wilde.." een blij spel in 3 bedrijven, stellig in den smaak zal vallen en de toeschouwers een vroolij- ken avond zal schenken. Er is tenslotte een vierde reden om Don derdag niet thuis te blijven en die is. dat men, door er hoon te gaan, tevens steun verleent aan de Schoonhovensche Kleuter school, die aan dezen steun dringend be hoefte heeft Een advertentie in dit nummer licht in. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een want, een blauwe alpino-muts, een züvormt ringetje, een zaklantaarn. Ie klasse: Schoonhoven 2Moercapelle 1 Nieuwerkerk 1Oudewater 1 Gouda 4Bergambacht 1 2é klasse A: Woerden 2Waddinxveen 2 Zwervers 2Moordrecht 2 Gouderak 2Nieuwveen 1 Dilettant 2—G.S.V. 3 O.N.A. 4—Bosk. Boys 2 2e klasse B: Groot-Ammers 1Lekkerkerk 2 Dilettant 3—Gouderak 3 Stolwijk 1Groeneweg 1 3e klasse A: Bosk. Boys 3Waddinxveen 3 Gouda 5—Bodegraven 3 Nieuwveen 2Woerden 3 Voorwaarts 1Nieuwkoop 1 3e klasse B: Moercapelle 2Nieuwerkerk 2 Bosk. Boys 4Groene weg 2 Nieuwkoop 2Gouda 8 3e klasse C: Lekkerkerk 3Oudewater i Gouderak 4Stolwijk 2 Ammerstol 2-—Groot-Ammers 2 3e klasse D: Oudewater 3Stolwijk 3 Bergambacht 2'Lekkerkerk 4 O.N.A. 6—Gouda 7 Schoonhoven 4—tG.S.V. 4 3e klasse E: Bodegraven 4Nieuwkoop 3 Groeneweg 3Nieuwerkerk 3 Moercapelle 3Nieuwveen 3 Waddinxveen 4Boek. Boys ft 1— 2—2 2—4 1—3 2—4 uitgest. 2—1 af gek. 0—3 2—4 3—3 afgek. 4—0 2—4 1—5 7—4 1—5 4-0 afgek. 5—1 afgek. 0—7 afgek. afgek. afgek. afgek. 2—4 0-4 A.VJV. 2—GROOT-AMMERS Ammerstol. Groot-Ammers trapt af, A. V.V. neemt den bal over, maar de aanval wordt afgeslagen. De thuisclub is steeds iets meer in den aanval, maar gelijk heeft zij niet. Eenmaal voorkomt de paal een ze ker schijnend doelpunt. Na een half uur wordt een A.V.V.-speler „genomen"; hij kan zich niet beheerschen en wordt naar de kleedkamer verwezen. Met 10 man speelt A.V.V. verder, doch dit neemt n et weg, dat ze sterker blijft. Eindelijk weet de linksbuiten te scoren (10). Even la ter maakt Gr.-Ammers hands in het straf schopgebied; er volgt een penalty, die A. Kooy benut (20). Meteen is het rust Na de rust is de thuisclub wederom het meest aanvallend. Na 15 minuten weet CL de Jong te scoren (3—0). Uit een corner kopt dezelfde speler even later prachtig in het net (40). Uit een penalty ontstaat het vijfde doelpunt (50). Even later valt een Groot-Ammersepeler zoo ongelukkig dat hij zijn arm ontwricht Er komt een in valler in zijn plaats. In de Taatste minu ten maakt Groot-Ammers uit een penalty een tegenpunt (51). Met deze stand komt het einde. A.V.V. I en III hadden rust. Stolwijk. Als notabelen in de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren G. de Graaf en P. van der Wal en in plaats van den heer D. Kapteijn, die kerkvoogd is ge worden, de heer H. Oudenes. GOUDA IV —BERGAMBACHT I 2-4. Bergambacht. Het 1ste elftal van Berg ambacht speelde Zondag voor den Goud- schen Voetbalbond een competitiewedstrijd te Gouda tegen Gouda 4 en w'at daar in een forsch gespeelden wedstrijd een 42 overwinning te behalen. Vóór dè rust wa ren het de mid-voor en de linksbuiten der blauw-zwarten, die elk een doelpunt voor hup rekening namen, terwijl Gouda uit een penalty wegens hands een tegenpunt scoorde (21). Na de rust spoelde Berg ambacht een goed open spel en wederom waren het mid-voor en Fnksbuiten die ieder éénmaal het net hunner tegenstan ders deden trillen, terwijl Gouda tenslotte de eindstand bracht op 24. Van onze dorpsgenooten intusschen oen knap stukje! Het tweede elftal speelde een thuiswed- -st rijd tegen Lekkerkörk 4 en werd met niet minder dan 70 „ingemaakt". On danks de nederlagen van dit elftal geven ze den moed niet op en zij vertrouwen dat .dit ook wel weer eens zal veranderen DILETTANT 3—GOUDERAK 3 0—3. Krimpen a.d. Lek. Dilettant brengt' den bal aan 't rollen, doch Gouderak neemt direct het leder over en zet de eerste aan val op. Deze wordt echter door de Dilet tant achterhoede afgeslagen. Gouderak blijft voorloopig iets sterker en haar aan vallen zijn geenszins van gevaar ontbloot. Daarna komt de thu:sclub er beter in. En eenmaal lijkt het of ze de le:ding zal ne men, als de bal bij een doelworsteling en kele keeren wordt ingezet, doch op onbe grijpelijke wijze brengt Gouderak tenslotte opluchting voor haar doel. Ook het Dilet- tant-doel doorstaat benauwde momenten. Hoe de ploegen echter ook zwoegen, geen van beiden kunnen zij het net vinden, zoo dat met blanken stand de rast aanbrekt (0-0). Na de rust is Gouderak direct aanval lend, zoodat Dilettant alle zeilen moet bij zetten om onheil te voorkomen. Als dan bij een aanval van de gasten J. den Burger onnoodig binnen de beruchte lijnen den bal met de handen speelt, geeft de scheids rechter terecht een strafschop, welke de mid-voor in een doelpunt omzet (0—1) Dm probeert D'Wtar» M met. Ml 'I i hikt ntet. De voorhoede weet van de vele kan en n et te prof teeien Bij de gasten gaat het beter De linksbirten krijgt den ba! toegespee'd, brengt sne' op, ze' voor en de midvoor maakt geen fout (02). Even later volgt een aanval van rechts en de rechtsbuiten besluit met een hard schot. Daarna komt spoed'g het einde. L.F.C. IGOUDERAK I. Lekkerkerk. Als de elftallen zich opstel len, blijkt L.F.G. op de linksb nnenplaats een speler uit hel derde elftal opgeste'd te hebben. Na den aftrap is eerst G. in den aanval en de keeper van L.F.G. moet di rect in actie komen. Eenmaal wordt net naast geschoten. Dan zien we een snelle aanval van L.F.C. over links. De buiten speler zet schitterend voor en de midden voor kopt onhoudbaar in (1—0). Er ia dan 10 mmuten gespeeld en de bal gaat van doel tot doel. Aan weerskanten blijft een corner zonder succes. Bij een aanval van G. loopt de keeper uit, een back tracht nog den bal weg te werken, maar de rechtsbinnen van G. weet den bal in het doel te plaatsen (1—1). Van den af trap ie G. weer in den aanval. Dan gaat de bal weer naar den andoren kant en do invaller-linksbinnen weet L.F.G. weder de leiding te bezorgen (21). Het spel is nu 20 minuten oud en na den aftrap zien we spoedig een vliegend schot van den L.-spil precies in des keepers handen. Als even later G. een bal inschiet, wordt gefloten voor buitenspel, maar voor alle zekerheid houdt de L, keeper den bal. Als L.T C. weer in den aanval is, schiet de midden voor net over, waarna het spoedig rust ia. Na de rust hebben we direct het vlugge spel van voor de rust weer, nl. snel, open, van doel tot doel, doch dan zakt het peil en L.F.G laat zich insluiten, de bal is niet weg te krijgen* Het is goed dat de kee per in uitstekenden vorm is en alle bal len retourneert. Eindelijk weet L.F G. zich wat los te werken en het spel te verplaat sen. Intusschen is de strijd forscher go- worden en aan weerskanten worden enkol© vrije schoppen uitgedeeld. Er is nog een kwartier te spelen als de middenvoor van L.F.C. den bal te pakken krijgt en handig tusschen een aantal G. beenen door in bet doel weet te plaatsen (31). In den res- teerenden tijd blijft het hetzelfde forsche spel, maar de scheidsrechter maant tot kalmte en geeft weder enkele vrije schop pen, waarbij beid© doelen nog in gevaar komen. L.F.C. heeft hiermee alle thuis wedstrijden in de competitie gewonnen. L.F.C. III—OUDEWATER IL Lekkerkerk. Tegen den tijd van aanvang verschijnen twee scheidsrechters, wegens een vergissing van den competitieleider. Na overleg met den voorzitter van LFG, tevens vice-voorzitter van den Goudschen Voetbalbond, zal de heer A. den Boon, uit Gouda den wedstrijd leiden. Intusschen dt bijna een half uur te la wori nen. Na don aftrap wordt eerst wat heen en weer getrapt, waarna Oudewater in den aanval komt. Er wordt direct forsch ge speeld en enkele vrijé schoppen aan weers kanten zijn er het gevolg van Bij een aan val van Oudewater wordt de bal precies tegen de lat geschoten, zoodat LFG aan een groot gevaar ontkomt Er worden weer een aantal vrije schoppen tegen Oudewa- ter gegeven, daar de gasten meermalen moedwillig den bal met de hand spelen. Ook trappen de backs den bal dikwijls uit LFG wordt nu sterker en eindelijk heeft de linksbinnen succes (10). Er is dan ruim een half uur gespeeld en in den res- teerenden tijd voor de rust wordt nie« meer gedoelpunt. Na de rust hetzelfde spelbeeld. De mid denvoor en de rechtsbinnen van LFG we ten de score te verhoogen (3—0). Een Oudewater speler maakt in het strafschop gebied hands en de toegestane penalty wordt door den rechtsback goed ingezet (40)r Spoedig fluit de scheidsrechter daarop het einde. Dit is de achtste wed strijd in successie welke LFG in deze com petitie gewonnen heeft. Ze staat zonder een enkel verliespunt aan het hoofd van de 3e klasse C van den G.V.B. N.S.V.DALEM. Nieuwland. Zondagmiddag speelde N S.V. op haar terrein voor de competit e te gen „Dalem". In dezen wedstrijd wtet „N. S.V." goed stand te houden en de rusf brak aan met nog dubbelblank. Na de thee ging het spel weer gelijk op, met Dalem iets meer in den aanval, waar van de gasten na 20 minuten spelen w s- ten te profiteeren, door een onhoudbaar doelpunt 10. N S V, wist niet te doel punten door haar zwakke voorhoede. Ten slotte wist Dalem nog oen corner in een doelpunt om te zetten. (20), waarmede deze goed geslaagde wedstrijd ten e'nde kwam en N S.V. weer twee kostbare pun ten zal weghalen Scheidsrechter Ver meulen uit Culemborg leidde tot be der g| Nieuw-Lekkerland Zaterdag is op het terrein alhier niet gespeeld Te Kinderdijk speelde Zwe-ver III te gen Hercules III van Riddeikerk. Uitslag 4—2. STOLWIJK I—GROENEWEG I. Stolwijk. Zondagmiddag speelde Stol wijk I tegen Groeneweg I. Groeneweg gaf een beter spel te zien dan Stolwijk. De laatste was verreweg in de mmdevhe d M^t de jfMt wee h&r 3—0 voor Groeneweg. j Na de rust wist Stolwijk toch nog 2 doelpunten te maken legen Groeneweg 1, zoodat de eindstand 4—2 was voor Groe neweg. Jammer dat de scheidsrechter zich blijkbaar een paar keer verg'ste en naar het oordeel van het publ ek een verkeerde beslissing. Een der spelers van Stolwijk werd uit het veld gestuurd. Het publiek gaf op luidruchtige wijze zijn afkeur'ng hierover te kennen. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen vaa 25 November. Succes van „Aurora". Ammerstol. De zangvereen. „Aurora" behaalde onder leiding van haren direc teur, den heer Jansen uit Gouda, een len prijs met 340 punten in de afd. uitmun tendheid op het zaalconcours te Overschie. Voor het koor, dat slechte uit twintig per sonen bestaat, is dit een grootr succes. Groot-Ammers. Ingevolge de bepalin gen der winkelsluitingswet mogen de win kels van 2$ Noverber tot en met 5 Decem ber hier geopend zijn tot des avonds 10 uur, met uitzondering van den Zondag. St. NicolaasfeesL Haastrecht Vrijdagavond vergaderde de Oudercommissie van de O.L. school met het onderwijzend personeel en het bestuur van „Volksonderwijs". Met een kort woord opende de voorzit ter, de heer L. van Dijk, de vergadering en heette vooral het bestuur van „Volks onderwijs" welkom, dat door zijn aanwe zigheid van zijn medeleven met de open bare school blijk geeft. De voorzitter deel de mede, dat de commissie, in overleg met het personeel der school had beslo ten, het St. Nicolaasfeest met de kinderen te vieren op Vrijdag 6 December. Bereids was de beschikking over het gebouw „Concordia" verkregen. Een mooi pro gramma werd samengesteld, waarna de vergadering werd gesloten. Aanrijding. Haastrecht Vrijdagavond reden twee auto's in Boven-Haastrecht tegen elkaar. Beide blev enechter op het wegdek. Doch een der auto's, een personenwagen, werd door garage Van Vliet weggesleept. In de vergadering van notabelen i« als kerkvoogd herbenoemd de heer P. Lu- teyn. Ondank is *s werelds loon. Krimpen a.d. Lek. De heer Van Vlijmen ging zijn waakhond eten brengen en werd daarbij door het beest aangevallen. Op zijn hulpgeroep kwam zijn broeder toe snellen, die hem met moeite wist te be vrijden. Beiden liepen dusdanige verwon dingen op, dat dokier von Lindern ze heeft moeten verbinden. De hond is afgemaakt en voor onderzoek heeft opgezonden naar Veeartsenijschool te Utrecht. Op verzoek van den Bestuurdersbond is wederom een lokaal van de Oude Scliool aan de werkloozen afgestaan, als ontepan- ningslokaal. Krimpen a.d. Lek. Woensdag 4 Decem ber zal een feestavond gegeven worden in gebouw „Amicitia" te Lekkerkerk, ten bate der Stichting „Zwembad Schuagt". Het programma vermeldt o.a. declamatie alsmede sjoelen en diverse vermakelijkhe den. Gevonden een portemonnaie; inlich tingen bij den gemeente-veldwachter. De banketbakkers J. Zacharias en P Rook, beiden in dienst bij de banketbakke rij J. v d. Wouden, zijn geslaagd voor het diploma „Marsepein" (vormwerk). Van een gestolen fiets, die niet gesto- leo was. Nieuwpoort. Zaterdagavond zou mej. G. M. een bezoek brengen bij haar vriendin, mej. G. aan de Oostbinnenhaven Gemaks halve nam zij haar rijwi"! mee en plaatste dit op de stoep voor de woning van mej. de wed. G. Toen zij eenige oogenblikken aldaar vertoefd had en zou vertrekken, kwam zij tot de onaangename ontdekking dat haar zoo goed als nieuwe f'ets verdwe nen was. Vele menschen, groot en klein, liepen te hoop, doch konden de juffrouw, die zich zeer zenuwachtig maakte, geen aanwijzingen geven, waar toch wel haar stalen ros gebleven was. De in de omge ving surveilleerende politie werd met dit geval op de hoogte gebracht. Ze stelde een onderzoek in, doch mocht er aanvankelijk nipt in slagen, het rijwiel op te sporen- Teneinde raad besloot zij tenslotte eens te informeeren bij den buurman van mej G-, den heer A de B. Sr. Al spoedig bleek toen, dat B enkele rijwielen van familie leden de bij hom op bezoek waren, ineen naast zijn wonmg staand pakhu's had binnengezet, waarbij hij bij vergissing ook bedoelde fiets veilig had opgeborgen. Hier door werd het mogelijk, dat aan de ze nuwachtige juffrouw spoedig de gestolen fiets, die niet gestolen was, k*>n worden teruggegeven. Van den dijk. Nieuw-Lekkerlind. Donderdagavond is een personenauto, komende uit de richt'ng Streefkerk en bestuurd door den heer E. G uit Rotterdam, in het boveneind der gemeente in een scherpen bocht van den dijk gereden. De chauffeur en zijn mede reiziger kwamen er zonder onge'ukken af I De auto, welke vrij erg was beschad gd, is I door een kraanwagen van de f rma W en G. Stam op den dijk gehaald. Na bijloze firma te zijn gerepareerd, kon hij op e'gen kracht de reis naar Rotterdam vervolgen D» wijzer zonder pijlpunt geeft den. stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige, later wellicht toenemende Weste lijke tot Ziudelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk eenige regen; iets zachter. Waterstand; Schoonhoven hoog water 4.50 uur, 1.45 M. Vteeswijk hoog water 6.uur, 1.67 M. Keulen stand 1.77 M., val 0.09 M. Maastricrt 23 Nov. 41.52 M., was 0.14 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 46 graden Fahrenheit. Maandag 25 November Op 7.18 onder 3.06. Nieuwe Maan Dinsdag 26 November. VERDRONKEN. Stolwijk, Zondagmiddag verdronk ia een onbewaakt oogenblik acb^f de ouder lijke woning het vierjarig zoontje van den heer T. Markus, wonende aan den Ben eden h eu I sc hen weg. Niett egens taan d e dokter Adam geruim eatijd bezig ie ge weest te trachten de levensgeesten op te wekken, rflocht dit niet baten. Het ventje bleek reeds te zijn overleden. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De Dordtsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen H. H., boekhouder, oud 74 jaar, en wonende te Hardinxveld, we gens valscbheid in geschrifte. De eisch was f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf mi f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Voorts word wegens hetzelfde feit ver oordeeld B. J. V., autobus-ondernemer, oud 42 jaar, eveneens te Hardinxveld. Eisch 2 maanden gevangenis voorwaarde lijk en f 100 boete subs. 2 maanden hech tenis. Uitspraak: 2 maanden gevangen* en f 50 boete subs: 50 dagen hechtenis. NED. HERV. KERK. W BLESKENSGRAAF. Vrijdag 29 Novem ber, 's avonds 6.30 uur, de heer Van Leeuwen, Godsdienst-Onderw. te Schoon- re woerd. GAPELLE A.D. IJSSEL. Ned. Herv. Evang. Boezemstraat. Dinsdag 26 Nov., 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. GOUDERAK: Bijzondere School. Don derdag 28 November, 's avonds 7 uur, Ds. B. van Ginkel, van Gouda. Rede voor het Bijbelgenootschap, afd. Ouderkerk. HEI- en BOEICOP. Dinsdag 26 No vember, 's avonds 6 30 uur, de heer Van Leeuwen, Godsdienst-Onderw. te Schoon- rewoerd. KRIMPEN a.d. IJSS5L. Evangelisatie. Tuinstraat 7. Woensdag 27 November, 's avonds 7.15 uur, de heer Vijverberg, van Rhenen. LEKKERKERK Ned. Herv. Evangeli satie. Donderdag 28 November, V avonds 7 uur, Ds. Toes, van IJsselmonde. WADDINXVEEN Woensdag 27 Nov., n.m. 7 uur Ds. P. Steenbeek van Oudewa- ter voor de Jongl, Ver. CHR. GEREF, KERK. NOORDELOOS. Dinsdag 26 November, 's avonds 6.30 uur, Ds. W. Meijnhout, van Nieuwendam. EVANGELISATIE. Ammerstol. Evangelisatie-gebouw. Donderdag 28 November, 's avonds 7 uur, de heer G. de Pater, van Haastreoht, Dankstond voor het Gewas. GROOT-AMMERS. Gebouw G. van As. Woensdag 27 November, 's avonds 6.45 uur, Ds. M. Overduin, van Dordrecht» CHR. AFG. GEM. WADDINXVEEN. Donderdag 28 Nov., 's avond§ 7 uur, Ds. Overduin van Dor' drecht. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT Donderdag 28 Novem ber, 's avonds 6 30 uur, Ds. AaJhertó, esn.~ pred, te Rotterdam. w - MAANDAG 25 NOVEMBER 199B Lux*- en HulshoudelRke cadeautje» in eiken pri|«i Schoonhoven NEDERIANDSCH FABRIKAAT VLEIWRIJ DOOP EN DOOP STREMMING SCHEEPVAART OP DE LEK. In verband mol den bouw van een brug Voor gewóón verkeer over de Lek bij Via- nen zal de scheepvaart gedurende de ver wijdering van de montage-bruggen ge stremd zijn op 8 en zoo noodig op 9 De cember van 7 tot 17 uur of zooveel korter of langer als noodig mocht blijken. be vaart zal worden gewaarschuwd door en aanwijzingen verkrijgen van waar- schuwposten, die boven- en beneden strooms van de bouwplaats zullen, woruen opgesteld. De door deze waarschuwingsposten te geven aanwijzingen moeten stipt worden opgevolgd. Ameide. Het 13-jarig zoontje van den fruithandelaar A. P. van Bruggen is on der het spelen tegen een kameraadje aan- geloopen, waarbij Jan tegen een muur viel en een hoofdwonde opliep, die dóór dokter Donker moest worden gehecht. Het ventje, dat een bril draagt, viel hiervan een glas aan splinters. Gelukkig bleek het oog geen letsel te hebben bekomen. De 18-javige arbeider A. v. d. W., die werkzaam is bij de sluiswerken te Vrees wijk, kreeg Vrijdag een stuk ijzer op een onderheen, waardoor een bloeduitstorting ontstond, zoodat dokter Donker rust voor schreef. Tegen de melkhandelaar T. W. heeft de rijksveldwachter procesverbaal opge maakt, omdat in zijn bus, waaruit de melk wordt getapt, de z g. roerspaan niet aanwezig was. Tevens kreeg hij een bon, omdat op zijn driewielerbakfiets de ver- eischte verlichting ontbrak. v. Ameide. De voor beide Rohda-elftallen vastgestelde thuiswedstrijden zijn wegens terrein-afkeuring niet doorgegaan. PAARDEN EN VEE. ROTTERDAM, 25 Nov Veemarkt Aan voer in totaal 2669 stuks, waarvan 617 vet te runderen, 238 vette kalvfjrm, 956 scha pen en lammeren, 311 varkers, 8 nuchte re kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal tot 44, 2e kwal. tot 40, 3e kwal. 26—30; vette kalveren le kwal. 80, 2e kwal. 70, 3e kwal. 50—55; varkens (levend gewicht) le kwal. 40, 2e kwal 39, 3e kwal. 38; scha pen le kwal. 38, 2e kwal. 34, 3e kwal. 28; lammeren le kwal. 39, 2e kwal. 35, 3e kwal. 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. f 16, 2e kwal. f 13, 8e kwal. f 10; lammeren le kwal. f 13, 2e kwal. f 11, 3e kwal. f 6. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer rruimer, handel traag, prijzen onver anderd; vette kalveren aanvoer iets korter, handel willig, prijzen hooger; schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel willig, prijzen iets stijver; varkens aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen lager. AMSTERDAM, 25 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 642 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 47— 50, 2e kwal. 3845, 3e kwal. 30—36 per KG. slachtgewicht; 56 melk- en kalf- koeien; 101 vette kalveren, le kwal. 54- 58, 2e kwal. 48—52, 3e kwal. 40--S6 per K.G. levendgewicht; 42 nuchtere kalveren f 3—7 per stuk; 118 schapen en lamme ren, schapen f 1618 per stuk; lammeren 1115 per stuk; 467 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 9CL—110 K.G., 4748, zware varkens 4647, vette varkens 45— 46 per K.G. slachtgewicht; 14 paarden f 60—100 per stuk. GORINCHEM, 25 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 91 runderen, 3 nuchtere kalveren, 3 varkens, 487 biggen, 83 overloopers. De prijzen waren als volgt: Zware kalf- koeien f 140—190. melkkoeien f 90—150, kalfvaarzen f 75150, guiste vaarzen f 50 —80, vare koeien I 60—110, pinken f 30 50, ossen f 50—100, stieren f 50—150, graskalveren f 1832, nuchtere fokkaive- ren f 4r—5, nuchtere exportkalveren f 2 3, drachtige varkens f 6065, natte zeu gen f 30—35, overloopers f 1418, big gen f 10—14. Eiermarkt. Kippeneieren f 55 50 per 100 stuks. Botermarkt. Roomboter f 1.701 80, margarine f 1.10—1.15, beiden per K.G. Handel matig. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. GROOT-AMMERS, 23 Nov. Aan de markt alh er waren heden aangevoerd: 19 partijen met tezamen 541 stuks kazen, we gende 3787 K.G. Prijs: met Rijksmerk le soort 2224 cent, 2e soort 2021. Han del matig. OUDEWATER, 23 Nov. Kaasmarkt van heden Aanvoer 56 partijen. 2520 stuks, wegende 12600 K.G. Zware geen aan- voer Prijzen: mei rijksmerk le soort f 22 —23, idem 2e soort f 20—21. Handel ma tig. UTRECHT, 23 Not. Boter 86—90 ct, laas 20—30 ct., eieren f A6 Per 100 stuks. f AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 25 Nov. Aardapeplen. Brielsche kralen f 1-601.90 por H.L., Zeeuwsche bonte f 22.40, Zeeuwsche eigenheimers f 1.50—1.70, Zeeuwsebe blauwe eigenheimers f 22 40, Zand- aardappelen 45 cent per K.G4 Po ters E'genheimers f 11.25, Poters Bonte en Blauwe f 1.20—1.55, Bevelanders f 1 60 —1.90. Met redelijken aanvoer, stille han del. „Troctatiemcinnetje" is in dienst van Sinterklaas Droste's „Tractatiemannetje" overal In Nederland be kend en daarom de aange wezen helper van den Sint. Hij wéét wat lekker en „altijd welkom" Is: DROSTEvoor de bekende, zware en o zoo heerlijke chocolade-letters! DROSTEvoor de Pastilles en de Bonbons! ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album .Java I". Bi] aankoop van f 2.50 in eens of bij gedeelten, pracht cadeauxl BIOSCOOPZAAL ,,'T CENTRUM" - BERGAMBACHT Tournee: GEBR. M1EDEMA VRIJDAG 29 NOVEMBER A.S., 's avonds 7l/i uur presenteeren wij: De super-sensatiefilm van Metro-Goldwyn-Mayer „Halden der Golven" In de hoofdrollen: Robert Montoemory, Madoe Evans, Jimmy Durante De •nderxee-oorlot met zijn verbitterde gevechten Romantiek op een onderzeeboot Wonderen der techniek! mmm Ben der machtigste films aller tijden nsss Tevens vertoonen wij een varleerend en amusant bijprogramma. Ziet voor verdere bijzonderheden onze raambilletten. Moeder had lepels en vorken, die telken» weer gepoetst moesten worden ofh modf op tafel te komen. Ze had 't al dikwijls over Zilmeta gehad, dat altijd goed blijft en alleen maar hoeft afgespoeld. Maar tot koopen kwam 't niet Toen heeft Vader met ons samengespan nen en met ons allen hebben wij haar een pracht-cassette Zilmeta gegeven. Dat vindt ze haar mooiste cadeau! Complete cassettes vanaf f 10.90 In model no. 562 vanalf 22.40 In cassette met buffetbak. MODEL 562 Vraagt Uw lever.ucier of: mat mineralen! samengesteld volgens de laatste wetenschappelijke theorieën en practische ervaringen Heden overleed, zacht enkalm, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Johanna GEVRAAGD: R.-K. Dienstbode ais Meisje-alleen v. dag en nacht, v. g. g. v. Aanm. na 8 uurv. Blankenburgstr. 4A, bij de Banstraat, Den Haag. In een werkmansgezin wordt gevraagd: Een nette Hulshoudster, tusschen de 35 en 45 jaar. Brieven onder no. 7070, Bureau v. d. Blad Petronella de Koning, geboren Van Driel, m den ouderdom van ruim 82 jaar. Amsterdam, C. F. DE KONING. W. C. EMEIS-de Koninq. D. M. EMEIS. Schoonhoven, C G. A. DE KONING. Stolwijk, G. VAN DOCKUM- DE KONINO. Rotterdam, A. W. H. ST OPPELEN BURO- de Konino. A. STOPPELENBURG. Palemba'ng, C A. SCHOUTEN- 'f de Konino. O.J.P. SCHOUTEN. Rotterdam, A. C. BURGER-de Konino. W. M.J. BURGER. Batavia, W. DE KONINO. W.DEKONING-Reoensburo. Stolwijk, A.M.CBREEDVELD- de Konino. H. BREEDVELD. En Kleinkinderen. Schoonhoven, 24 Nov. 1935. Jacoba v. Beier en straat 20. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 28 November om 2 uur. Dinsdagavond 8 uur in hot Nut f SCHOONHOVEN: en de geestelijke achtergrond. Kaarten a 30 cent verkrijgbaar bij Boekhandel DE GRUYTER en aan de zaal. (Vooruitgenomen ge reserveerd.)

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2