VOOR RADIO EN GRAMOFOONf JAN BROUWER, Haven 63, Telef. 113, SCHOONHOVEN SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Kantongerecht Gouda j Burgerlijke Stand j ZEGT HET ONS: wjj zijn Uw koopersl Predikbeurten Bergambacht Vrijdag 20 December 1935 kostelooze inenting en her-inenting Plaatselijk Nieawa WOENSDAG 11 DECEMBER 1935 ALLE merken toestellen compleet Onderdeden, Reparatie, Ombouwen DE SPÓORLIJN GOUDA—SCHOON HOVEN EN DE WEGEN. Bespreking in de Provinciale Staten. De Proviciale Staten van Zuid-Holland kwamen gisterochtend- in tweede gewone ritting bijeen, onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. Aan de orde was het wegenverslag 1934 Dr. Beekenkamp (1.) nield een pleidooi toor het behoud van den spoorweg Gouda •—Schoonhoven en voor een snellere uit voering van de plannen tot verbetering van de wegen Gouda-Bergstoep en Schoon- hoven-Berga mbac h t Ook de heer Van der Bas (a.r.) hoopte dat deze spoorweg behouden zal blijven. De heer Ter Laan (s d.) verklaart o.m., dat het tertiaire, wegenvraagstuk zoo spoedig mogelijk dient te worden opgelost Jhr. Mr von Fisenne (Ged Staten) antwoordde ten aanzien van de verbinding GoudaBergstoepSchoonhoven, dat naar matet de wegverbetering voortschrijdt, de toeneming van het vervoer per auto en per autobus het behoud van de spoorlijn ongewenecht maakt. Het was spr. niet duidelijk, waarom men aan het voortbe staan van dien spoorweg wil vasthouden. De aanleg van den weg door de Krim- penerwaard wordt zooveel mogelijk be spoedigd. De bouw van de verbindingsbrug over den HoTlandschen IJssel dient zoo veel mogelijk terzelfder tijd te geschieden. Er wordt naar gestreefd deze verbindin gen róót 1939 gereed te hebben. DE PAÜS EN DE VREDESACTIE. Het bestaar van de St. Josefvereeni- glng beeft voor dit winterseizoen vier le zingen aangekondigd over actueele onder werpen. De eerste van dit viertal werd Maandagavond gehouden door kapelaan L. van Teyliügen, die als onderwerp ge kozen had: „De Paus en de wereldvrede". Spr. zette eerst uiteen, hoe de Kath. Kerk door haar natuur en volgens haar leer de draagster is van den vrede. Spr. haalde daarvoor bewijsteksten aan uit 't evangelie en oit de liturgie van de Kerk. Vervolgens kwam spr. tot de vraag, hoe de Kerk heeft medegewerkt tot de huidi ge organisatie van den vrede, welke ge baseerd is op het recht Reeds de H. Bo- silius in de 4de eeuw gaf aan de soldaten verschillende voorschriften en legde hun boetedoeningen op. Hoe meer het chris tendom ingang vond, des te meer ook ont wikkelde zich het rechtsgevoel der volke ren. Omstreeks de 11de eeuw konden de Karolingsche vorsten reeds voorschriften geven over het vred es recht. Langzamer hand vormden zich de particuliere vre- desbonden, die op vele concilies werden goedgekeurd en aangemoedigd. Later i ontstond de Godsvrede, waarbij bet recht van oorlogvoeren werd beperkt tot enkele dagen van de week. Aan de overtreders dezer voorschriften werden «ware straffen opgelegd. Voor het pauselijk vredeswerk onder scheidde spr. drie tijdperken. Het eerste omvat don tijd vanaf de stichting der Kerk tot ongeveer 1400. Spr. gaf voor dit tijdperk «en indrukwekkende reoks van feiten, waaruit de inmenging van de pau sen blijkt in tallooze gewapende conflic ten. De inmenging van den Paus wordt als vanzelfsprekend beschouwd. De Paus vormde het internationale gerechtshof. De latere middeleeuwen omvatten het tweede tijdperk, waarin een groeiend ver zet tegen 's Pausen inmenging aan den dag treedt. Het derde tijdperk onder scheidt zich door de verdeeldheid onder de christenlanden. De godsd ensttwisten brachten scheuring, waardoor* het gezag van den Paus werd verzwakt Toch is de Invloed van 's Pausen vredesarbeid ook in dit tijdperk nog zeer belangrijk. In de laatste eeuwen werd het vredes werk van den Paus vaak miskend en werd hij, vooral door de intrigues van Italië, buiten de vredesconferenties gehouden Tenslotte besprak spr. nog hef vredes werk van Paus Benéd ctus XV, die talrij ke malen in den wereldoorlog zijn bemid deling heeft aangeboden en ook enkele malen met goed gevolg voor het verkrij gen van verzachtende bepalingen. In 1917 deed de Paus een beginsel programma het licht zien, waarop de Volkerenbond is opgebouwd. Hierin werd aangedrongen op algemeene evenredige wapenvermindering, arb'trage en het stel len van sancties tegenover hen. die on rechtmatig naar de wapens grijpen. Spr. wees er nog op, dat de Paus als souverein vorst een strikte neutraliteit be waart. Dit heeft hij niet alleen gedaan in den wereldoorlog, doch hij doet het ook in het huidige Italiaanseh-Etiopiseh con flict, hetgeen niet wegneemt dat de H. Vader reeds vaak zijn waarschuwende stem heeft doen hooren De lezing werd door de vele aanwezigen aaet aandacht gevolgd. De vooste* vml Ac SL JoeefveXeeni- ging, de heer A Ponsloen, die den spre ker had ingeleid, dankte dezen aan het slot van den avond voor zijn interessant betoog. DE VERKOOP-ACTIE IN DE LOPIKERSTRAAT. In de gisler gehouden vergadering van de deelnemers aan de Sinterklaas-actie van de Lopikerstraat, bleek uit het verslag dat niet minder dan 340 surprises werden uitgereikt, behalve de extra-prijzen, die nog werden beschikbaar gesteld. De Sinterklaas-actie werd als zeer goed geslaagd aangemerkt en ter vergadering werd een permanente commissie benoemd, die bij voorkomende gelegenheden de lei ding van een eventueele actie op zich zal nemen. OP STAP. Amsterdam, oud Amsterdam, is een ge liefkoosd exploitalielerrein voor artisten van diverse pluimage, en sedert het opko men van de Nederlandsche filmindustrie, heeft ook de camera zich een weg weten te banen tot de antieke ingewanden van de hoofdstad. Den Jordaan heeft men reeds ia verscheidene rolprenten kunnen genie ten en voor de variatie voert „Op Stap" het belangstellend publiek mee naar Am sterdam-Zuid, bet Montmartre van onze hoofdstad. Het is een film van humor, muziek en vroolijken zang, terwijl Fientje de La Mar de spil is, waarom alles draait. Echter moet men ook niet het paar Henriëtte en Louis Davids uitschakelen, die, als trouwens altijd, uniek zijn. Het geheel is een charmante amusementsfilm, die het publiek enkele genoeglijke uren zal verschaffen. De Gebroeders Miedema vertoonen ,.Op Stap" Donderdagavond in de Nutszaal. Men zie de advertentie. EEN „GEWICHTIG" VARKEN. De beer J. Kromwijk te Lófcik leverde Maandag aan een slager in onze stad een bijzonder goed afgemest varken van 740 pond. wat wel ais een groote bij zonderheid mag worden aangemerkt. Het was dan ook een „tonnetje rond". Bij den leverancier werd eerst een foto genomen van deze bijzonderheid. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.80 per half K.G. Weiboter geen aanvoer. Han del vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw: Aanvoer 3080 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 4.70—f 5, hen eieren f 3.20-r-f 4, beiden per 100 stuks. Havenstraat: Prijzen: Kippeneieren f. 4.50f 4.65, heneieren f 3.56—f 4.05, belden per 100 stuks. Plotseling overleden. Ammerstol. De 27-jarige W. D. v. d. Dool Jzn., die zich eenige dagen onwel voelde, bleef Maandagavond na een hevige benauwdheid, plotseling dood. Dokter Soe- teman constateerde hartverlamming. Het slachtoffer was ongehuwd. BRAND TE BERGAMBACHT. Lak- en vernisfabriek uitgebrand. ANlRgambacht.* Dinsdagavond omstreeks hatfacht werd brand geronstateerd in de lak- en vernisfabriek „Veema" van den heer J. P. Mahlstede aan den Kadijk. De brand werd ontdekt door den brievenbe steller, die de familie Mahlstede waar schuwde, welke op haar beurt den veld wachter telefpnisch -berichtte. «De vrijwilli ge brandweer werd gealarmeerd, welke spoedig uitrukte en de brand met eenige stra'en aantastte. Mede door de groote voorraden lak, vernis, terpentijn en hars, schoten heel hooge vlammen op en toen de nieuwe autospuit en groote hoeveelheid water opwierp, ontwikkelde zich een bui tengewoon dikke rook. Hoewel de brand weer met man en macht werkte en de spuit op volle capaciteit werkte, brandde mede als gevolg van den feilen wind en het brandbare moteriaal, de geheele fa briek uit. Een belendend gebouwtje kon worden behouden. Als vermoedelijke oorzaak wordt genoemd, dat vonken uit eqn kachel zijn geva'len. De politie zal een en ander on derzoeken. Omstreeks half tien was alles uitge brand, doch de brandweer bleef toen nog wat nablusschen. Kort verslag gemeenteraad. Bergambacht. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering, waarin de heer Joh. Boer afwezig was wegens ziekte, deel de de voorzitter mede, dat Ged. Staten hadden goedgekeurd het besluit tot ver bouw van het raadhuis en bouw Tan een veldwachterswoning Wegens het verge vorderd seizoen stelden B en' W. voor, met de werkzaamheden eerst aan te van gen in Maart van het volgend jaar. Hoewol Ged. Staten aandringen op aan sluiting bij denl'schoolartsendienst „Lek en IJssel", besloot de raad, zijn besluit te handhaven en een eigen schoolartsendienst in te stellen. Ged Staten hobbéh diverse bemerkingen gemaakt op de geineentcbcgrooting 1936, deels gaf do raad tde, anderdeels verzette zij zich tegen de gewenschte wijzigingen. Een voorstel van B. en W., inzake het bezoek van jeugdige werkloozen uit deze gemeente aan een centrale werkplaats (voor metaalbewerkers) te Xekkerkeik, werd aangenomen. De gemeente is bereid voor een 6-tal cursisten te betalen. Als lid van het stembureau (vacature G. Kok) werd benoemd de heer A. D. Oskam en als plaatsvervanger in itembureau II de heer Hoogenboezem. Vastgesteld werd een nieuwe politie-ver- ordening. Op voorstel van den beer v. Buuren werd bepaald, dat café'a Zondagsmorgens om 8 uur geopend mogen wojfden, in- plaats van om 9 uur, zooals de bepaling in het concept luidde. De heer v. d. Dool stelde voor het slui tingsuur van de cafe's bij openbare ver makelijkheden te bepalen op 1 uur 's nachts en Zaterdags 11.45 uur. Het werd na stemming 2 uur 's nachts en 11.45 op Zaterdag. Goedgekeurd werd de vorkeersverorde- ning, alsmede de verordening op de vrij willige brandweer. Na geheime zitting werd voor één jaar als proef, tot havenmeester benoemd de heer H. M. Slingerland. Postduiven-tentoonstelling. Krimpen a. d. Lek. De postduivenver. ..De Reisduif" hield Zaterdag een ten toonstelling in de oude school. De inzen ding was goed. Er waren 102 duiven, ver deeld in 8 klassen. De prijzen werden als volgt behaald: Klasse 1: L. Sleeuwenhoek le pr.; Klasse 2: L. Kooijman le pr.; M. Westbroek 2e pr.; Klasse 3: L. G. v. d. Linden le pr.; G. Stout 2e pr.: Klasse 4: L. Sleeuwen hoek le pr.; J. Brand 2e pr.; G. Stout 3e pr. Klasse 5: W. Graafland le pr., G Stout 2e pr. Klasse 6? J. H. Roelofs^le pr. Klasse 7: A. Nobel le pr., K. Kooij man 2e pr. M Wostbroek 3e pr., L. C. W. Linden 4e pr. Klasse 8: L. v. d. Lin den le en 3e pr.; M. Westbroek 2e pr., D. Nobel 4e pr. De getallen werden geraden door J. Nobel en A. Hpijzer, zijnde No. 87 en 177, elk 1 konijn. De heeren W. v. d. Schans en E. Westbroek zijn aangesteld als leeraren in het esperanto, waarvan hier een cursus gegeven wordt. /Vrijdag, Zaterdag en Zondag zal de konijnenfokkersvereen. „Buiten Verwach ting"' oen groote najaarstentoonstelling or- ganiseeren in de lokalen der Oude School. - De heer L. Heikoop heeft ontslag ge nomen als lid van de kascommisaie der voetbalvereeniging „Dilettant", wegens drukke werkzaamheden. De heer M de Hon heeft ontslag ge nomen als 2de penningmeester van de postduivenvereniging „De Reisduif'. De fabrieksarbeider W. Wepeter, werkzaam bij dé N.V. Houthandel, klemde bij een hout-transport zijn vinger zood.inig dat geneeskundige hulp moeet ingeroepen worden. De arbeiders C. Zwijnenburk vel van een ladder en kwam mot zijn rug op een heli ng s'ede terecht. Hij heeft zich onder behandeling van dokter von Lindern moe ten stellen. Van J. êc K. SmU's Scheepswerven NV is vertrokken het motorsch'p Tele graaf XVI en aangekomen hef' motorschip Stad Amsterdam I voor diverse herstellin gen en het plaatêen van een hijschmotor op dek. Donderdagavond half acht hoopt in de Geref. Kerk voor het Chr. Comité voor winterlez ngen op te treden ds. G. P. Boodt uit Mo'enaar8graaf, met als onder werp: ,,'s Heeren komst ten gerechte, ge goten in profetisch lyrischen vorm". De brandstoffenvereen ging „Ons Belang" hield' hier haar jaarvergadering in café-restaurant J A. Sch ppers De af tredende bestuursleden, de heeren M van Meijeren en T. van»Krimpen werden her kozen. De vérslagen van penningmeester en secretaris werden onveranderd goedge keurd. De leverantie werd opgedragen aan Gebrs. Hoogenboezem te Lekkerkerk. De tweede levering zal in Februari gpscb e- den. Voorts werden nog de heeren J. den Harfeog en H. Westbroek in de kascom- misa'e gekozen De voetballer J. van Wijnen ont wrichtte tijdens de wedstrijd Dilettant I Olivio I bij een botsing zijn achouder. Hij heeft Z'ch onder behandeling van dokter Von Lindern gesteld Gevonden- een armband: te bevr. M. C. de Ridder, Mandenmakersstoep. Krimpen a.d. Lek Zondag speelt Dilet tant I een thuiswedstrijd tegen Zwervers I uit. Capelle a.d IJssel, haar oude rivale van eenige jaren terug Een spannende strijd kan verwacht worden, want dn Zwervers zijn altijd een sterke, doch spor tieve tegenpartij geweest. Krimpen a. d. IJssel. Doordat „Fluks V F C. Zondag gelijk speelden, gaat onze plaatselijke voetbalvereeniging D.C.V. thans met 1 punt verschil aan het hoofd harer afdeeling, zoodat haar kans op het kampioenschap weer geslegen is. Oudewater. Dat mén zijn vroolijkheid niet op luidruchtige wijze op den openba ren weg mag uiten, ondervonden bier drie jongelui. De gemeente-politie maakte een droef einde aan hun vroolijkheid, door het Opmaken van een procesverbaal Volledige uitspraken van 4 December. Art. 424 Wetb. van Strafr.: G. H., A. A. van S. te Ouderkerk a.d. IJssel, ieder f subs. 1 w. t.; E. F. D., G. D. en H. van W. te Ouderkerk a.d. Usfiel, vrijspraak; G. B. te Ouderkerk a.d. IJssel, vrijspraak; J. H. de J. te Gouda f 7.50 subs. 1 w. t; J. G. te Haterswoude f 3 subs. 1 w. t. Motor- en Rijwielreglement: S. H. N. te Zevenhuizen, berisping. A. G. van L. te Amsterdam, J B., P. H. Z., J. K-, P. J. P. en S. G. L, allen te Wilnis, M. K. te Boskoop en G. B. te Gouda, ieder f 3 subs. 1 d. h.; A. de Z. te Wilnis, schuldig zon der toepassing van straf, der toepassing van straf, T. H. S. te Gou da f 150 sul*. 1 w. t.; W. van O. te Moor drecht, berisping; K. W. en G. J. J. te Waddinxveen, K .0. T. en P. G. te Gou da, ieder f 150 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielwet: G. A. S. te Óude- water, berisping; H. L. B. te Noordwijk f 10 subs 6 d. h. Pol. Verord. Waddinxveen: J. G. M te Waddinxveen, berisping. Motor- en Rijwielwet: E. L te Gouda, vrijspraak: J. van G. te Reeuwijk f 1.50 aubs. 1 d- h.j J. B. te Oudewater f 7 50 subs. 2 d h. Arbeidswet: T. R. te Zevenhuizen, f 4, subs. 1 d. h. Crisiazuivelbesluit: J. A. van E. te Schoonhoven f 15 sube. 3 d. h., van inbeslaggenomene. Motor- en Rijwielreglement: J. B. te Oudewater, f 7 50 subs. 2 d.h. Pol. Verord. Gouda: G. V. te Rotterdam f 7 50 subs. 2 d. h. Art. 59 Drankwet: P d. K. te Oude water f 20 subs. 4 d. h. Motor- en Rijwielreglement: C. V. te Ter Aar f 12.50 suba. 3 d. h.; A. T. te Eindhoven, vrijspraak. Tarwebesluit: G. de J. te Ouderkerk a d. IJssel f 60 subs. 15 d. h., voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Motor- en Rijwielwet: H. L. B te Noord- wijk f 6 subs. 3 d. h.; A. K. te Oudewa ter f 3 subs. 1 d. h. Visscherijwet: D. S-, L. H., A. van der V„ J. Z., G. van E., K. van, der W., E. n. en C. K-, allen te Rotterdam, schuldig zonder toepassing van straf; J,. R. te Wil- lige-Iangerak, vrijspraak; D. J. B. te Wil- ligc-Langerak 2 maal f 5 subs. 2 maal 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement; -H. L B. té Noordwijk an H. F. te Rotterdam, ieder f 2.50 subs. 2 d. h.; H. de V. te Nieuwer- kerk a d. IJssel f 6 subs. 1 d. h.; P. G. van R. te Waddinxveen f 5 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Waddinxveen. W. N. te Leiden f 3 subs. 1 d. h. Alg. Regl. van Pol.: T. A. van der H. te Gouda f 5 subs. 2 d. h. Pol. Verord Gouda: H. van E f 1 subs. '1 d. h.; A. M. te Gouda f. 1.50 subs 1 d. h. Motor- en Rijwiel reglement: G. R. te 's-Gravenhage f 10 subs. 4 d. h. Keuringsverordening: M. H. te IJmui- len f 40 suhs. 10 d. h., t.t. bevel tot ver nietiging. Art. 453 Wetb. van Strafr.: G. van den B. te Utrecht f 5 subs. 2 d. h. ïloter- en Rijwielreglement: C. van' der V. te Gouda f 1 subs. 1 d. h. 4EBLASSERDAM. Dec. Geboren: Geen, z. van A. Verhoeff en Getrouwd: H. van Duin, 25 j en E. G Verhei, 20 j. P. van Veen, 23 j. en J. W. Huisman, 24 j. A. te Hennepe, 31 j. en W. van Middelkoop, 29 j. T. Ben schop en M. Veen Overleden: A. Verzee, 56 j., echtgenoote van A. Twigt. J. Erkelens, 67 j., echt genoote van A van Tol. CAPELLE a.d. IJSSEL. December. Geboren: Johanna, d. van D. P. Rook en J. Verhoef. Arina Johanna, d. van J. P. van den Berg en C. -Moerman. Lijntjo, d. van W. Brandwijk en H. de Jong. Ondertrouwd: A. D. P. van der Gaag, 22 J., en G. Broere, 20 j. Getrouwd: R. van Wijk, 28 j., en L. Vos, 20 j. Overleden: S. van Dom, 76 j. echtgenoot ma A. ma Eek. Waarom helpt U ons niet, fabrikant? Het geld is duur: daarom willen wij weten w A t wij koonen, wa a r o m wij het koopen. Zégt het ons, Uw koopers, fabrikantl Het ia ook U w voórdeel. Waaróm helpt U ons niet, winkelier? Wij koopers willen weten, wAèr w\j het beste koopen. Zégt het ons, winkelier, waarom wij juist bij U bet beste af zijn. Zegt het ons, maar zegt het ons daAr waar wij gewend zijn het te vinden.... Zegt het ons in de courant, die wij lezen, die alle leden van het gezin lezen. Juist deze courant, de Schoonhovensche houdt ons met de regelmaat en de be trouwbaarheid van een goede klok op de hoogte van de meest uiteenloopende zaken Juist deze oourant geeft ons dat nieuws: over wereldgebeuren «en over plaatsgenomen, over handel, over lan bouw, over veeteelt, over techniek, over sport era. Maar ook van U hebben wij nieuws noodig, heel noodig zelfs. Vergeet niet, zakenman dat wij e 1 k e n dag koopen: kleeren en schoenen, levensmiddelen en huisraad, rookgerei en dranken, brand stoffen en toiletartikelen en zooveel meer. En hierover kunt U alleen het nieuws geven. Vertelt ons van Uw artikelen, ver telt ons van Uw zaak Wij stellen er be lang in, want wij willen ons geld goed besteden. Maar zegt het daar, waar wij gewend zijn het te vinden. Zegt het ons in een goede oourant: in d,eze courant. GROOT-AMMERS. November. Geboren: Pieter, z. van N. de Vos en B. H. Kortleve. Johannes, z. van P. de Jong en G. Scherpenzeel. Cornelia Gerrigje, d. van H. de Groot en P. Ver spui. Getrouwd: G. Caateleijn, 34 j. (te Berg ambacht) en P. Ouwerkerk, 35 j. GOUDRIAAN. November. Geboren: Ida Klazina, d. van A. den Hartog en B. Rietveld. Ondertrouwd: D. Terlouw, 25 j., en G. B. Swets, 26 j. Overleden: K. Verkerk, 69 j., echtgenoo te van G. J. de Vos. LEKKERKERK. December. Geboren: Leent je Janna, d van A.'J de Weerdt en J. Mom. Ondertrouwd: C- Noordergraaf, 25 j., en A. J. Boogaerdt, 25 J. P. Broere. 22 j., en M. Mudde. 20 j. J. M. de Jager, 25 j., en G. M. Berkouwer, 22 j. OITDERKKRK a.d. IJSSEL. December. Geboren: Bertus, z. van J. Borreman en A. M. de Jong. OUDEWATER. December. Geboren: Alida Johanna, d van G Ver geer en J. Klever. Geertruida, d. van J. van As en W. van Harten Johan nes Gerardus, s. van J. van Vliet en A. E. Vermeij. REEUWIJK. Dec. Geboren: Johannes Theodoras, z. ran .C Mourits en J. G. Warmerdam/ GetrouWd: P. J. de Klerck, 25jj. en J. Verwey, 23 j. SCHOONHOVEN. December. Geboren: Peter, s. van J. Roodhorst en A. van Vliet. NED. HERV. KERK. GAPELLE a.d, IJSSEL. Ned. Herv. Ge ref. Evangelisatie. Berm weg 238. Donder dag 12 December, 's avonds 7.30 uur, de heer J. KarB. GOI'DRIAAN. Donderdag 12 December, 'a avonds 6.30 uur, Ds. L. Blok, van Brandwijk. Rede in het belang van de School met den Bijbel. OUDERKERK ad. IJSSEL. Wijkge- bouw aan den Lageweg: Donderdag 12 De cember, 's avonds 6 30 uur, de heer A. de Redelijkheid. Godsdienst-Onderwijzer. OITDEWATER. Gebouw Reoboth. Don derdag 12 December, 's avonds 7.30 uur, Ds. Weener, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. Rede voo<* de Hervormde Jonge- lingsvereeniging „Excelsior". Onderwerp; „Het Heilige Land". WILLIGE-LANGERAK. Dondei^ag 12 December, 's avonds 6.80 uur, Tm D. J- van der Graaf, van Schoonhoven. Rode voor de Ned. Herv. Jangel'n ga vereniging op G. G. Onderwerp: „De kroon der standvastigheid". GÈREF. KERKEN. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Donderdag 12 December, n m. 2 uur, Ds. D. A. Vogel Huwelijksbevestiging. OUD GEREF. GEM. CAPELLE ad. IJSSEL. Dacostastraat Donderdag 12 December, 'a avonds 7.3fl uur0 Ds. A. van Zon. 9 DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VODR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Courant WOENSDAG 11 DECEMBER-1931 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van maken bekend, dat op des namiddags 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe ten Raadhuize aanmelden. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, KOOIMAN. De Secretaris, W. SCHIPPERS. t Te water gelaten, -b Alblasserdam. Van een der hellingen der N.V. Industrieele Maatschappij „De Noord" is met goed gevolg tc water gela ten het motortankschip Wheelsman, ge bouwd voor Engelsche rekening. De hoofd afmetingen zijn: lengte over alles 138 vdet, lengte tusschen de hoofdlijnen 131.3 voet, breedte 23,32 voet, holte 9.6 voet, het laadvermogen bedraagt 3ö0 ton'. De voortstuwing zal geschieden door middel van een 300/360 P.K. Deutzmotor. Aan boord zijn tevehs geplaatst twee hulp motoren van 25 P.K. voor het aandrijven van een 15 K.W.U. dynimo en tevens een Houttuinpomp met een capaciteit van 130 kub. meter per uur, aangedreven door een electromotor. Hot schip is sppciaal inge richt voor bet vervoer van benzine en is gebouwd volgens klasse Lloyds 100 Al on Board of Trade Voor de betrekking secretaris-boek houder van Maatschappelijk Hulpbetoon hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. - De molenaar H. Boele heeft in den Boezem een zalm gevangen van ongeveer 5 pond. Schietdub B. V. L. Bergambacht De schietclub van den B. V. L. heeft een St. Nicoiaasschietwedstrijd gehouden om boterletter» en speculaas poppen. De uitslag wast Klasse At 1 M. G. van Duijvendijk 2 P. Speksnijder, 3 J. Potuijt, 4 M. den Haan, 5 G. van der Graaf. Klasse B: 1 C. Mak, 2 J. C. van Sprang, S L. de Mik, 4 C. W. van den Dool. Klasse C: 1 P. Noomon, 2 G M" Van Stam, 3 T. Spijker, 4 B. van der Wal, 5 Al. van Dam. Klasse D: 1 H Smïf, 2 C. Ma ree 3 X van Beuzekom, ,4 P. Langerak, 5 G. de Pa ter. Uitvoering. Bergambacht. Het Bergambachtscb© Strijkje, directeur de heer Kroon, uit Stol wijk, geeft een muziek- en tooneeluitvoe- ring op Donderdag 1® December, in hotel Centrum. Zanguitvoering. Capelle a.d. IJssel. Het gemerwd koor „Zang en Vriendschap"' geeft Vtmonsdag 18 December in de zaal van den heer Knoop bij het raadhuis, een uitvoering voor donateurs en genoodigden. Het pro gramma vermeld een Aantal zangnum mers, benevens de opvoering van een klucht ..Amor en Bananen". Hetzelfde 'programma zal Donderdag 19 December uitgevoerd worden voor het publiek. Inbraak. Capelle a.d. IJssel. Zondagavond tus schen 9 eil 12 uur, hebben tijdens afwe zigheid der bewoners, inbrekers zich toe gang weten te verschaffen tot de woning van den heer A. de Gier in de Hugo de Grootstraat. Meegenomen zijn een radio toestel, zilveren lepeltjes en eenig geld. Capelle a.d. IJssel. Overzicht van den loop der bevolking gedurende de maand November 1935. Bevolking op 1 November 1935: 4687 m. en 4524 vr., toaal 9211; ingekomen 9 m en 12 vr., totaal 21; geborenen 4 m. e© 7 vr., totaal' H. Vertrokken: 24 m. en 23 vt., totaal 47, overleden 2 m. en 3 vr., totaal 5 Bevolking op 1 December 1935: 4674 m. en 4517 vr., totaal 9191. Huwelijken 9; erkenningen 1. Sinterklaasfeest Haastrecht. Na vele voorbereidingen, is in „Concordia" de verjaardag van St. Ni- colaas gevierd met de leerlingen van dp Openbare Lagere School en hun ouders, alsmede het bij het onderwijs betrokken persoheel. De avond was georganiseerd door de oudercommissie en de verèeniging Volks onderwijs. Hoe moeilijk de tijden ook zijn, voor hot St. Nicolaasfeest werd gaarne geofferd. Vanzelfsprekend was de belangstelling dan ook weer groot. „Concordia" was geheel gevuld. De heer Gronerf heette de opgekomenen welkom in het bijzonder de goede Sint. Zwarte Piet was het spoor kwijt geraak/. doch kwam later toch opdagen tot groote \reugde van St. Nicolaas, die h«tn verwel komde, terwijl de kinderen bom toejuich ten. Na het zingen van enkele liederen wer den de kinderen getracteerd. Sinterklaas en zijn knecht maakten kennis met de kin deren. Daarna volgde de vertooning van de Poppenkast. Verder werd nog opgevoerd: „Het orgeltje op het Plpintje". Hieraan was groote zorg besteed. De keuze van de spelers, de costumeering en de voordracht, waren voortreffelijk. Op dit nummer volgde eon zoo hartelijk en langdurig applaus, dat besloten yrerd de opvoering te herhalen. Inmiddels werd een collecte gehouden ten bate van een te houden ouderavond voor de 0. L. School. Deze collects bracht f 16.86 op. De heer Gronert sprak' tenslotte zijn voldoening uit over het slagen van dezen avond. De heer P. C. Hooft zeidë de oudercom missie voor haar werk namens het ge meentebestuur en de ouders dank. De heer Van Dijk. voorzitter van de oudercommissie bracht hartelijk dank aan den heer F. W Gronert voor dé leiding van Bezen avond. Het slotwoord sprak de heer A. van Genderen. hoofd der school, die dank bracht voor zooveel medewerking, speci aal van de zijde der onderwijzeressen en don heer F. de Jong. Kinderen en ouder* werden daarna met auto's (vrijwillig beschikbaar gesteld) naar huig gebracht Te waterlating. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdagmiddag werd van een der hellingen van de N.V. G. van der Giessen Zonéifs Scheepswer ven het motorvrachtschip „Amstelstroom" met goed gevolg te water gelaten, nadat mej. A. G. Arriëns, dochter van den oud sten directeur der Reederij, de laatste be letselen had weggenomen en het schip had gedoopt. Het schip is in aanbouw voor de N.V. Hollandsche Stoomboot M. te Amsterdam en vertegenwoordigt voor de reederij een geheel nieuw type voor de door haar ge- exploiteerde vaste lijndiensten. Het schip is van het open shelterdek type met krui- serdek; de moforinstallatie bevindt zich in het achterschip. De hoofdafmetingen zijn: lengte 183'9", breedte 29'—^6", holte tot shelterdek 17'9", met een draagver mogen van 500 tons. Twee masten, elk met twee laadboomen van 3 en 5 ton hijsch- vermogen en bediend door 4 electrische lieren, zorgen voor het verwerken van de lading. De verblijven van officieren en bemanning bevinden zich in het achterschip, die van den kapitein en van den len officier in eejv dekhuis op het shelterdek. De verlich ting en verwarming der verblijven ge schiedt geheel electrisch. De voortstuwing geschiedt door een dl- rect-omkeerhare 4-takt „Werkspoor", 7 cy linder Dieselmotor. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdag geeft het dameskoor „Onderling Genot"' een uitvoe ring Als tooneelstuk wordt opgevoerd „De Familie Schelviseh". „Morgenrood". gft^Krimpen a.d. IJssel. Zaterdag voerde de Wlonpelvereeniging „Morgenrood" in het vereenigingsgebouw aan de Tuinstraat het tooneelstuk „Vergulde Leugens" op. Voor deze opvooting. welke afgewisseld werd door muziek van de Van Dijk's accordeon virtuozen, was veel belangstelling. f Ouderavond. Lopikorkapel. In de school werd een druk bezochte ouderavond gehouden De voorzitter deelde mfjde, dat aan den gemeenteraad een adres was verzonden, waarin subsidie gevraagd wordt, tenein de gedurende %e wintermaanden aan tus schen de scho%ijden overblijvende kinde ren, melk te kunnen verschaffen. De heeren H van Rhenen en H. Hel sloot werden als lid der oudercommissie herkozen. In de plaats van den heer G. Verweij werd gekozen de heer H. de With fWzn. Het hoofd der school, de heer P. J. Emck, bracht namens de oudercommissie en 't personeel der school dank aan den afgetreden voorzitter voor de prettige sa menwerking en voor het vele werk, dat deze in het belarfg van de school en de kinderen gedaan had. De heer r Verweij'zeide daarop te be treuren, dat /ju deze commissie moest verlaten, daar bij niet langer ouder van schoolgaande kinderen was en beval aan zijn opvolger de belangen der school met warmte aan. Van de door dp kinderen gemaakte op stellen over de schoolreis, gemaakt in de madnd Juli, werd dat van Jacoba Hel sloot bekroond. Een groot bouwplan. Lekkerkerk. De bouwvereeniging „De Goede Woning" heeft opdracht gegeven aan den bouwkundige B. Verboom voor bet maken \an een bouwplan van 30 wo ningen (15 blokken van 2) op een terrein aan den Langen Achterweg, in aanslui ting met de Polderstraat. Met medewer king van de gemeente zal getracht worden een 1ste hypotheek te verkrijgen uit 's rijks kas. De woningen worden dus ge bouwd ten behoeve van de volkshuisves ting. Dat ©r aan woningen behoeft© is, blijkt wel uit de velé aanvragen, die ge noemde verecniging ontvangt. De aan te vragen hypotheek opivat de kosten van grond en bouw. die geheel afbetaald moe ten worden. Rijk ën gemeente hebben dus niet bij te passen dan1 wat administratie. Lekkerkerk. Op de veiling bedroeg de aanvoer 3000 st. eieren. Prijzen: kipeie ren f 5-^-f 5.25, heneieren f 3 75f 4.25, eendeneieren f 3f 3.25 per 100 stuks. Boter 7175 cent, kaas 2021 cent per pond. andijvie f 2.75f 3.per 100 bos, bellefleuren 79 cent, goud- reinetten 1012 cent, jodenperen T>— 7 cent, uien 23 cent per kilo. Lekkerkerk. Mej. De Jager behaalde voor de Mica (Middenstands-campagne) wedstrijd een extra prijs van. f 10 aan waardebonnen. Lekkerkerk. Bij de gistermorgen gehou den stemming voor notabelen bij de Ned. Herv. Kerk, werden de 3 aftredenden met büna algémeene stemmen herkozen. Het zijn de heeren C. Broere Jzn., D. de Vries en L. A,. v. d. Velden. —^Gevonden: een kop van Berko-lamp. Komen aanloopen: een dobberman pin cher. Inlichtingen bij de politie. Moercapelle. Bij de collecte, die Zondag 1 December in de Ned. Herv. Kerk ge houden is, werden drie giften van f 10 ge schonken, bestemd voor kerk en armen. Zondag had op het kruispunt een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De landbouwer A. 0. uitf Nieuwerkerk a.d. IJssel had den uit de richting Bleiswijk komenden wagen voorrang moeten verlee- nen, hetglen hij niet deed, waardoor een botsing on vermijd olijk was. Behalve eenige materieele schade, die onderling werd ge regeld, liep alles nog goed af. Moercapelle. Zooals gewoonlijk heeft ook dit ja'ar St. Nicolaas een bezoek ge bracht aan de leerlingen dgj: 0. L. school, die daartoe Zaterdagavond in het veiliDg- lokaai van den heer A. P. Versloot waren samengekomen. De leerlingen zongen bij het binnentreden van Sinterklaas en zijn knecht een welkomstlied. Het hoofd der school, de heer J. J. Poissonnier, opende den avond en heette de beide hooge be zoekers hartelijf welkom. Nadat de Sint had plaats genomen, noodigde hij ver scheidene kinderen uit, om bij hem te ko men en een liedje voor hem te zingen; op vallend was het hoe vrijmoedig de meeste kinderen zich daarbij gedroegen. Daarna kwamen de briefjes te voorschijn, waaruit de Sint verschillende namen noemde van kinderen, die zich wel eens ernstig had den misdragen in het afgeloopen jaar Met enkele woorden gaf hij die kinderen een kleine vermaning. Vervolgens overhandig de Sinterklaas aan elk kind een cadeau, vergezeld met lekkernijen,. <Hierna sloot de heer Poissonnier dezen avond. Nadat a'an ieder kind nog een zakje snoepgoed was uitgereikt, keerden zij met hun ouders huiswaarts. Ouderavond. Meerkerk. Vrijdagavond werd vanwege de Openb. ^fyhool een ouderavond gege ven door de Oudercommissie, in same»2, werking met de afd. van „Volksonder wijs". Daar alle kinderen met hun ouders waren uitgenoodigd, had de samenkomst niet plaats in de school,, maar in de to neelzaal van „Hof van Holland", welke geheel mej. belangstellenden was gevuld. De leerlingen der hoogste klassen voer den op „Droomelaar", een kinderzang spel, dat door zijn kinderlijken eenvoud veel indruk maakte. Er werd met gevoel gespeeld en alles getuigde van goede leiding en grondige voorbereiding. 4 Hierop werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk en gebak Toen na de pauze Sint-Nicolaas met Zwart© Piet op het tooneel verscheen, steeg de pret ten top. Hetv werd een echt Sinterklaasfeest. Veel werd er gesproken en gezongen en ten slotte ontving pik kind van den goeden Sint een yerrassing Aangemoedigd door het succes van de zen avond, volgde Zaterdagavond een tweode opvoering, ditmaal voor het pu bliek, dat de geheele zaal vulde. Solisten-Concours. Meerkerk. Aan het solisten-concours, dat op den 2en Kerstdag te Leerdam wordt gehouden, zullen van de muziekvereeniging „Euphonia" alhier de volgende werkende leden deelnemen: Joh. van der Heiden, b-bas; J. Brouwer, saxofoon-sopraan; G. Speijer, saxofoon-tenor. B. den OUolander, tuba; D. Bor, piston; C. van Kekem, hari- ten (duo); A J. L. Rademaker (saxofoon bariton; F. Kool .saxofoon-sopraan. Meerkerk. Met den bonw van den wa tertoren is het hoogste punt bereikt. Het dak is deze week aangebracht, ifet monu mentale gebouw is een sieraad voor de omgeving. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De prijs van de verloting, uitgeschreven door de voet balvereeniging Nieuwerkerk, is gevallen op het lot, dat aangaf, dat het uurwerk zou blijven stilstaan op 2 uur 8 minuten. Houder van dit lot bleek te zijn de heer P. Both, aan wien het rijwiel is ten deel gévallen. B. en W. hebben het onderhoudswerk voor de gemeentegebouwen over 1936 als volgt opgedragen: Dorp: timmerwerk J Hordijk, metsel werk i G. d© Hüt, schilderwerk Gehc. Visser, smidswerk J. C. Paul, loodgieters- werk O van Wijngaarden. 's-G raven weg: timmerwerk T. Terlouw. metselwerk J. C. de Wit, schilderwprk Gebr. van Erkel; sm>''k Ph. A. Dij"ks*- man, loodgieterswerk 0. van Wijngaar den. „Timotheus". Ouderkerk a.d. IJssel. Vrijdagavond kwam de Ned. Herv. Jongelingsvereeni- gmg op Geref. Grondslag „Timotheus" in de Chr. School I in de Kromme in haar jaarvergadering bijeen. De leiding berust te bij ds. J. G. Woelderink, Ned. Herv. predikant, die verzocht t© zingen Ps. 119 53, waarna hij een gederite Kan Ps. 119 las en voorging in gebed. Uit het'jaarver slag van den secretaris, den heer L^ Rijk aart, bleek dat twee leden hadden bedankt dat dat vier nieuwe toetraden, zoodat er een vooruitgang was van twee leden. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. de Jong Mzn., gaf aan, dat de re-- kening sloot met een klein nadeelig sal do, terwijl -uit het verslag vah den biblior. thecaris. den heer W. Mourik, bleek, dat verscheidene nieuwe boekwerken waren aangekocht en de bibliotheek een vrij tal rijke lezerskring heeft. Daarna volgden eenige onderwerpen, voordrachten en gedichten. Verschillende afgevaardigden brachten hun gelukwetf- schen over. In de pauze werden de aan wezigen op de gebruikelijke wijze ont haald. De heer F. G. Goudriaan hield nog een causerie over de dichteres Jacqueline E. van der Waals, met een korte bloem lezing uit haar werken. Ds. Woelderink sloot de uitstekend geslaagde vergadering met gebed, na het zingen van twee cou pletten van het Bondslied. Ouderkerk a.d. IJssel. De muziekver eeniging „Excelsior" zal Donderdag onder leiding van haar directeur, den heer Joh. Hendriks, haar jaarÜjksche uitvoering ge ven in de bovenzaal, van de „Harmonie" op het dorp. Tentoonstelling „Nut en Sport". Ouderkerk a.d. IJssel. De tentoonstel ling van pluimvee, watervogels, post- en sierduiven, konijnen en cavia's, georgani seerd door de pluimveevereeniging „Nut en Sport", zal Donderdagavond 19 Decem ber door burgemeester mr. F. J. van Beeck Calkoen, officieel worden geopend. Wijziging werkplan. Reeuwijk. Ten gemeentehuize heeft een bespreking plaats gehad tusschen B. en W., de Wegencommissie en den heer P. B. Sips, bouwkundige bij de Prov. Water staat, inzake het werkverschaffingspten voor het dempen van de gaten in den Blindeweg, ter vervanging van de nood-* bruggetjes. Deze conferentie met den heer S.ps had plaats naar aanleiding van het verzoek van het gemeentebestuur aan het Werkfonds om subsidie voor de uitvoe ring van deze werken. De heer Sips had alle waardeering voor het rapport van d<* Wegencommissie, maar moest ontraden het werk uitsluitend met Tempel-klei uit te voeren. Deze klei heeft volgens hem te veel veen-gehalte en zal daarom niet doel matig zijn. Volgens den heer Sips dient in hoofdzaak IJssel- of Rijnklei gebruikt te worden. Naar aanleiding van deze be spreking zal de Wegencommissie een nieuw rapport doen samenstellen en bij het Werkfonds indienen. Reeuwijk. St. Nicolaas heeft Zondag middag een bezoek gebracht aan de R K. Schoolkinderen. Bijna 400 kinderen wacht ten in het gymnastieklokaal op het dorp 'de komst van den Sint en zijn knecht af. Terwijl de kinderen eenige Sinterklaas versjes zongen, verscheen 9e hooge gast, vergezeld van zijn zwarten knecht. De kitderen genoten van de' heerlijke chocolademelk die geschonken werd, ter wijl St. Nicolaas niet karig was fcn het uit- deelen van versnaperingen. Toen de kin deren nog eenige versfes hadden gezongen, kregen zij nog een lekkernij mee naar huis ,en daarmee was het feest geëindigd. Het is wel gebleken, dat 't St. Nicolaas-eomitè weer alles in het werk heeft gesteld om de kinderen van het St. Nicolaas-feest te kunnen laten genieten. Reeuwijk. Aan de eierveiling „Nut en Genoegen" werden aangevoerd 4000 eie ren. De prijzen waren als volgt: kuiken eieren f 3.40f 4,. groote eieren f 4,80 f 5.40 per 100 stuks. Voor kaas besteedde men f 0.22 per pond. Reeuwijk. In verband met herstellings werkzaamheden zal de brug in de afd. Tempel, de zg.n. Terapelbrug, Donderdag en Vrijdag voor het verkeer afgesloten zijn. Gevonden; een auto-kriek, inl. ter gem.-secretarie. Uitvoering V.I.O.S. Reeuwijk. De tooneelvereen:g:ng „V.10. S." gaf in café Van Rietschoten een wel geslaagde uitvoering voor een goed ge vulde zaal. De voorzitter,, de heer Adr. v. Defft, deelde in zijn openingswoord mede, dat door omstandigheden geen groot stuk kon worden ingestudeerd, zoodat men ge noegen moest nemen met twee kleinere stukken. Opgevoerd werd vóór de pauze „Liefde", een huiselijk tooneel in één be drijf door J. J. Rentmeester. De rol'en waren goed Verdeeld, terwijl ook het spel zeer goed was. Vooral het gedeelte tus schen Moeder en Kind werd ontroerend gespeeld. Met het tweede stuk „Een nieu we manier van poffen", een klucht in twee bedrijven, door B. v.' d Heuven, b id ment eenige moeite, doordat op 't laats oogen«* blik wegens familieomstandighede bij één der leden een plaatsvervangereen hoofd rol moest vervullen. Desondanks werd oot dit stuk goed gespeeld, hetgeen uit da lachsalvo's voldoende bleek. Nn.sluiting door den voorzitter bleef men nog gerui- inen tijd bijeen bijk een gezellig Lal. Een verloting dekte voor een groot gedeelte do kosten. 1 Do commissaris der koning ,i heefilf, aan H. Vermeulen en H. A. Stol)) ijk ver gunning verleend tot fiet vangen en doo- den varf| mollen op gronden van dorden» behouddhs goedkeuring van den e :enaaaf of gpbruijkar. Schaken. Waddinxveen. Voor den Goi dsrfiadl Schaakkring speelde de Waddinxv* enscho Sehaakvereehiging een wedstrijd io jea Aj S.G. uit Gouda. Waddinxveen won me6 82. M I De slib-commissie B. zal op Ponden dag 12 Dtcdmber een vergadering boude» voor de 'v?rdeeling van goederen. Aan vraagformulieren, moeten uiterlijk Dmsdagf 10 uur ziji ingeleverd. Bij v tnnis van het kantongerecht te Utrecht is Ivoor den tijd van een jaar in getrokken net rijbewijs van A. Atphenaar alhier. De baggerman G. B. gleed in zijn baggerschuit qit en viel zoo ongelukkig, dat hij drie ribben brak. Men is thans begonnen de zandvlakte rond het station te overdekken mot teel- 'aa^de en klei, waArna men het geheel zal beplanten met boomen en planten, die reeds aangekomen zijn. Het zql een aardig plekje groeru worden, waaraan onze ge meente tot nn toe zeer arm is. Waddinxveen De vuurwerker B. van D. k}^£\op '|f!M werk van de Ballast Maat schappij een zwaar stuk ijzer op zijn lin kerhand, waurbij deze ernstig werd ver wond. Hij miest zich onder dokters be handeling stelqn. De vrachtboot van Verschnre voer tegen de nieu ve belonbonw van de Hooge Waddinxveen ;che brug. De ijzeren deuren werden er uilgeduwcl en de boot bekwam schade aan dén boeg. Kort raadsvsrslag. Zevenhuizen! Vrijdag kwam de gemeen teraad tn vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. De notulen werden on veranderd goedgekeurd. Daarna werd de heer G. van Leeuwen geïnstaleerd als raadslid. De heer L. van Leeuwen legde in handen van den voorzitter den eed af enOnam daarop zitting in den raad. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den gemeentewerkman H. Hartman, om eervol ontslag. Dit werd op voorstel van B. en W verleend. De vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1933 werd na «enige bespreking vastge steld, evenals een kleine wijziging in de veldwachtersveiordening. Hierna kwa men aan de ordi de begrootingen 1936. Na langdurige bespiekingen Werden deze be grootingen vastgesteld. Moderne Vakbeweging. Zevenhuizen. Vrijdag werd m hotel Vos de film ,,20 0(X) jaar in Sjng Sing", uitgaande van dé N.V. de Arfi, vertoond. De zaal was stampvol. Spreker voor dezen avond was de hder Meertens, uit Rotter dam. Do voorzitter van den bestuurddrsbond Zevenhuizen en omstreken, sprak een hartelijk welkomstwoord. De heer L. H van Lier vertoonde eenige kluchtige films, waarna de heer Meertens nagingJwat de moderne arbei dersbeweging in 40 jaar tot stand heeft' gebracht. De hoofdfilm boëide de aanwezigen aan één stuk door en (liet niet na indruk te maken. De heer Meertens besloot met een kort propagandawoord én wees op het prachti ge cultuurwerk van het N.V-/V. Het Groene fy-uis. Zevenhuizen. Vri,dag vergaderde in het Hof van Hollancbij de wed. A van Reeuwijk, de afdeel ng Zevenhuizen-Moer- capelle van het Grjcne Kruis. Aanwezig waren 27 leden. De voorzitter, dé heer Th. H. Klink hamer. opende, waarna de notulen werden goedgekeurd.. Hierna deed de voorzitter mededeeling over het verloop vaLi den bazar. Spieker zeide, dat het bestuur zeer dankbaar is voor de medewerkipg en hulp, die men heeft ondervonden. Ib ht*t bijzonder bracht hij dank aan de ambachtslieden, die kos teloos het oud-Hallandsche marktplein hadden vervaardigd. Nadat de voorzitter rapport had uitge bracht als afgevaardigde naar de algemee ne vergadering, volgde de verkiezing van bestuursleden. De drie aftredendeUeden, de heeren A. van Kooien. A- van fler Linden en P. M. Jonker, werden herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot behan deling d»r begrootinb 19146. Deze werd vastgesteld in uitgaven en inkomsten wat betreft het Groene Krjois op f 2493 81, en wat betreft de TlBC.-bestrijding op f 850.05. Daar de kas door net batig saldo van de bazar is versterkt] stelde het bes'uur de vergadering voor, j»m een extra-aflos sing van f 750 te doen op de hypotheek van hof wijkgobouw. aangenomen. Dit voorstel word

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5