?nJong Uit ons Regeeringshuis Voor het kind. Hoofdpijn,Kiespi]n.AJ—dtf Marktberichten Plaatselijk Nieuws en oud U N O L FEUILLETON. Wolven in schaapsvacht Plaatselijk Nieuws VRIJDAG 20 DECEMBER 1939 DE GEVECHTEN AAN DE TAKKA2E. Abessinische doorbr-ck- poging mislukt? ASMARA. 20 Dec. Dé ooi-'ogscdrrespon- dent van het Duitsche Nieuwsbureau seint: De Abessinische doo'braalcpnging aan de Takkaze kan als mislukt 'worden be schouwd. Behalve de Askarai's hebben afdeelingen zwarthemden een bijzonder aandeel aan deze gevechten gehad. De aard van den strijd was bijzonder moeilijk in verhand met het hoogland. Men schat hier de verliezen welke de Abessiniërs hebben geleden op meer dan 1000 man. De Italiaansclfè vliegers hebben zich, voort durend in de gevechten gemengd Woens dag hebben zij niet minder dan zes bom aanvallen gedaan. De bommen zouden groote verliezen hebben aangericht in de Abessinische gelederen. DE ABESSINIERS TE MAKALLE? HARRAR, 20 Dec. Vogens hier ontvan gen niet-officieeie berichten zouden de Abessiniijr» tot in de buitenwijken van Maka'le zijn doorgedrongen. Dp ambu'an- ces van het Britsche Roode Kruis zijn vanmorgen in de -hoofdstad aangekomen, waat zij met enthousiasme door de bevol king werden ontvangen. De volgende week zullen ze naar Desfbé vertrekken. SLACHTOFFER VAN AANSLAG BEZWEKEN. HONGKONG, 20' Dec. De hoofdredac teur van een der belangrijkste Ghineesche b'aden, op wien op 16 December een aan slag is gepleegd, is aan zijn verwondin gen bezweken. ANTI-JAPANSCHE DEMONSTRATIES. Protest te Hankou. HANHOU, 20 Dec. Duizenden studen ten zijn door de stad getrokken onder het uit en van protestk reten tegen de autono mie in Noord-China. Alle scholen zijn gesloten. Crisis hypotheekaflossing. De heer WESTER MAN (nat. her stel) betoogde, dat deze wet een tweetal ja ren vroeger had moeten komen. Voor de meeste crisisslachtoffers komt zij thans te laat. De maatstaf welke voor de debiteu ren wordt aangelegd, deugt niet om hen te taxeeren. Er wordt een middenweg ge-' zocht utséeben debiteuren en crediteuren. Het is eenvoudig een juridische gokj want kantonrechters zijn Biet alwetend en deze hebben niets aan de vage criteria. Het wetsontwerp behoort tot de categorie van de lapmiddelen om 'tegemoet te komen aan de waardedaling van ons geld. Doch bij gebrek aan beter zou de heer Wester man het aanvaarden. De heer v. d. BILT (r.k) pleitte voor de opneming van de scheepshypotheken onder deze wet De heer v. d. WEIJDEN (r.k.) zeide, dat -dit ontwerp niets beteekent voor de groote massa der in nood verkeerende debiteuren. Het kernprobleem, dat der vaste lasten, wordt er niet door geraakt. Alhoewel hij het niet voldoende achtte, ssou spr. zijn stem er niet aan onthouden. De heer VERVOORN (Plattel.) be treurde dat de maatregelen geen sluitend geheel vormden door het ontbreken van een Rijkshvr>otheekbank. Tegen de uitzon deringen, welke de regoering, maakte valt weinig in te brengen. Dat de hoofdsom men niet worden aangetast, is eveneens juist Te betreuren is, dat de scheepshy potheken buiten het ontwerp vallen. De heer SCHOUTEN (a-r.) vond het juist dat de Regeering aan de hoofd strekking van 't ontwerp hefcft vastgehou den. Verlaging van vaste lasten en devalu atie kunnen bij dit ontwerp niet met eeni- ge vrucht worden besproken. De heer DE GEER (c.-h.) zeide dat de Regeering zich onttrekt aan het ver wijt, onrust gezaaid te hebben onder de geldgevers. Doch dit verwijt was niet ge heel ten onrechte, immers zij diende maat regelen in, die met het crediet te maken hadden. Maar de hypotheekmoeilijkheden waren er al vóór de politieke moeilijkhe den van dezen zomer; dat is juist. Antwoord van den minister. De MINISTER VAN JUSTI- T,I Emr. Van Schaik, kan zeggen dat de memorie van antwoord inzake het vaste- las len-ont werp, zeer spoedig zou verschij nen. De strekking van het ontwerp is be perkt Te beperkt, volgens verschillende sprekers. Niettemin kan het groote beteo- kenis hebben. Velen vinden moeilijk geld om tot aflossing van hun hypotheken te komen. Desondanks hebben verscheidene crediteuren doorgezet en geëxecuteerd, meer dan eens zonder noodzaak. Te weinig is rekening gehouden met de rechtmatige belangen van den debiteur, dikwijls met geldzucht. Met het oog daar op diende de Regeering dit ontwerp in; het moet dus een beperkt karakter hebben. Concurreerende crediteuren vielen buiten de ratio van dit ontwerp. Ook de debiteu ren, die reeds in moeilijkheden verkeeren, moesten er buiten vallen. Men zou anders voor te veel individueele gevallen moeten zorgen. M enïnoet ook iets overlaten aan de natuurlijke saneering dor maatschappij. De debiteuren in de scheepvaart zijn om dezelfde redehen er builen gelaten; zij zijn voor he«t meerendee! reeds ecnigen tijd noodlijdend. De vrees is uitgesproken dat de hypo theekbanken wel eens door dit ontwerp in het gedrang «zouden kunnen komen. De minister deelde die vrees 'niet, omdat zij over h# algemeen in staat zijn h'aar pandbrieven af te lossen en hij te dien opzichte geen nadeelige werking van het ontwerp verwacht. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. (Vergadering van Woehsdag). Zuiderzeefonds. De behandeling van de begrooting van fcet Zuiderzeefonds werd voortgezèl. De heer v. dv WAERDEN (s.d.) ver heugde zich er ten zeerste over dat de inpoldering van de voormalige Zuiderzee wordt voort gezet, een bij uitstek nationaal wepk. Hij achtte de raming der kosten aan den vei- ligen khnt. De heer BONGAERTS (r.-k.) be tuigde eveneens zijn voldoening oVfer de verdere^ inpoldering. Hij zette de beteeke- nis daarvan voor de werkverruiming en de blijvende voordeelen daarvan, uiteen. De heer DROP (s.d.) wees erop, dat de uitkomsten van de visscherij dit jaar weer slechter zijn dan die van 1934. Éii informeerde naar den stand van het on derzoek omtrent de vraag of zeevisschers op Texel als belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet zijn te beschouwen. De heer KRIJGER (c.-h.) had ook nu de kostenberekening nagegaan, doch geen bevredigend antwoord op zijn beden kingen in de memorie van antwoord ge- vpnden. Deze inpolderingswerken staan te zeer in het teeken van de werkloosheids bestrijding, terwijl zij in financieel op zicht van vèr-sl rekken den aard. Zijn die financieele eonsekwenties niet van diep aard, dat de uitvoering vtm andere wer ken er door in het gedrang komt. De heer BAKKER (c.-h.) besprak de toepassing van de Zuiderzee-steunwet. D# heer W IJ N K O O P (c. p.) betreur de, dat tot nu toe een schitterend werk als de verdere inpoldering van de Zuiderzee, door kapitalistische motieven achterwege is gebleven. DeheerEYRVOORN (Plattel.)sprak over de protf met staatsexploitatie in de Wieringermeer, met 2000 H.A., waarvoor f 15.000 is uitgetrokken. Hij maakte daartegen bezwaar en zou gaarne dien post zien ingetrokken, al zag hij wei nig heil in een motie. Twee jaar geleden kon nog voor zoo'n proef eenige reden zijn, nu wij midden in de crisis zitten, moet men niet met' staatsexploitatie doorgaan, in geen geval met een niet-monopolistisch bedrijf als dat van land- en tuinbouw. We weten wel wat het begin, maar niet wat het einde is. Het is geld weggooien. In den landbouw moet nu eenmaal op de kleintjes worden gelet. En dat kan alleen door personen, die belang hebben bij de uitkomsten van het bedrijf. De heer BIEREMA (v.b.) waar schuwde tegen te groote spoed met de ver dere inpoldering, al was hij ook een voor stander van vermeerdering van den cul tuurgrond. Maar hij was geen voorstander tot eiken prijs. Bestonden er geen steunre gelingen, dan zouden land- en tuinbouw- gronden thans braak liggen. De kosten van de N. 0 -inpoldering zijp wat optimistisch, omdat geen rekening is gehouden met de draineeringskosten. Al is er nu ook voorzichtig geraamd, toch kunnen zich nog tegenvallers voordoen. De heer Bierema 'concludeerde, dat het een heel dure werkverruiming zal worden; Wij ne men groote risico's op ons. Wan- neer we besluiten door te gaan, kunnen wij er niet mee ophouden. De heer VAN DIS (e.g.) zegt, dat spr.'s fractie destijds tegen de Zuiderzee steunwet heeft gestemd, omdat zij een ar menwet is. Dat dit laatste juist is, blijkt ook uit de wijze, wparop zij wordt uitge voerd. In dit verban'd keurt spr. af den af trek wegens bezit van een huis, van spaair- middelen ena. De heer SNEEVLIET (r.s.) klaagt, dat ambtenaren bij de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet wel eens een tekort aan zelfbeheersing toonon tegenover men- sclien, die in moeilijkheden zijn geraakt. Antwoord van den minister. De MINISTER, VAN WATER STAAT, de heer Van Lidt de Jeude, zegt dat in velerlei opzicht is gestreefd .naar een redelijke 'en soepele toepassing der wet. Er waren aanvankelijk 850P belangheb benden, van wie er 500 overleden en 2000 wegens verschillende redenen, ook wel gunst;ge, afgevoerd zijn. Onder de over- hlijvenden zijn er 1000 ouden van dagen Drieduizend ontva"cren. steun Tot au toe ji d« mogelijkheid van stichting eener conservenfabriek niet zeer groot, omdat liet buitenland zeer goedkoop geconserveerde visch produceert. De heer Vervoorn had bezwaar tegen de staatsexploitatie van 2000 H.A. bij wijze van proef, maar hiervan kunnen geen vreeselijke gevolgen te duchten zijn. Het voordcel is, dat men vergelijkingen kan maken tusschen verschillende gronden. Aan de noordoostelijke inpoldering is van den eersten dag af onder hooge span ning gearbeid, om het mogelijk te maken, dat men met de uitvoeiing spoedig zou kunnen beginnen. De noordoostelijke polder biedt gunsti ger aspecten dan de Wieringermeer. Pe kostprijs is heel wat lager. Het zoutgehal te van den bodem is heel wat gunstiger. Met vertrouwen ziet spr. de ontwikkeling van den noordoostelijken polder tegemoet. De regeering heeft in de memorie van .antwoord niet bedoeld, dat anderen weiken zouden worden uitgesloten terwille van de noordoostelijke inpoldering. Men moet het zich niet aldus voorstellen dat wij het werk uitgevoerd hebbende, de rekening aan sociale zaken zullen presen teeren. Maar de werkloosheid zal er in elk geval in evenredige mate door afnemen. Het. eerste werk zal de sluisput te Urk zijn, maar het is niet uitgesloten, dat men elders aan de kust ook werken zal onder nemen, geschikt voor werkverruiming. vSpr, zal zijn uiterste best doen om ook spoedig meer werk voor ongeschoolden mogelijk te maken. Is er meer dan 2 mil- lioen noodig, dan zal spr. niet aarzelen, het aan te vragen. Men zie de toekomst nfet al te Somber in en bedenke: een volk, dat lééft, bouwt aan zijn toekomst. De ,Kamer keurt zonder stemming,, de bcgrooting van het Zuiderzeefonds goed. De begrooting van onderwijs. De MINISTER VANONDER- W IJ S, de hteer Slotemaker de Bruïne, betoogt,* dat de regeering het openbaar on derwijs geenszins naar den achtergrond dringt. De heer Westerman sprak over de pijnen te verdrijven is een Mljnhardt'» Poe der. Per st. 8 ct. doos 45 ct Bij uw drogist. christelijke en maatschappelijke deugden, maar dit zijn formeele woorden, sedert 1806 in onze wetgeving voorkomende. Van meer belang is de sfeer. De heer Wesfef- man sprak over de noodzakelijkheid Van vaderlandsliefde, eerbied van het gezag,5 enz., maar öe sfeer verbetert juist in den laatstenf. ijtd. De onderwijzer moet zich huiten de school herinneren pnderwijzer te zijn. Spr. he^ft een brief gekregen van een eenvoudig man uit een groote stad. Deze laat zijn kinderen V openbare school be zoeken en klaagt, fcSt zij, in de n°oit het Wilhelmus hebben geleerd Zoo ziet men, dat niet al les in orde is De brief is een stem uit bet volk. Men houde er rekening mee Men vraagt onderwijs in bijbelkennis op de openbare school, maar elke co'ncurran- tie-idee tegen de bijzondere' school moet worden afgewezen. Onjuist is, wat ,1de heer Lingbeek zei, n.1. dat spr. geen bijbelken nis op de lagere school wil, zonder meer. Van veel belang in deze materie is de per soon des gnderw ijzers. Men moet de din gen laten groeien. Wij hebben behoefte aanbestrijding van de ontkerstening. Spr. vraagt zich af of ook niet de ouders Achuld treft voor het gebrek aan bijbelkennis. In zake bijbelkennis op de lagere school 'nu moeten wij wel bevorderen, maar mogen wij niet forceeren/ In hel licht van alles, wat hij nu mede in aanmerking heeft ge nomen, antwoordt spr. op de vraag, of hij onderwijs in bijbelsche geschiedenis ge- wenscht vindt: „j&P De heer ZIJ L S T R A (a.r.) vraagt of belang bij de Wereld-Jai hier te lande groot is. In elk geval wil spr. den Zondag uitsluiten. De heer MOLL FR (r.k) vraagt of er bepaalde voorwaarden aan de mede werking van het Rijk worden verbonden. Spr. heeft bezwaar tegen den naam Jam boree (fuif of pretmaEerij). De heer TIL A N U S (c.-h.) vraagt naar de motieven voor het deelnemen aan het waarborgfonds. De heer KETELAAR (v.d.) zegt, dat de padvirïdersbeweging voortdurend in an dere landen vergadert. Het geld, er voor besteed, is goed geplaatst. Ons land kan tot een aan!rekkelijkheid worden voor de jeugdige padvinders. Wat kan er tegen zijn, een dergelijke bijeenkomst voort te helpen? MINISTER SLOTEMAKER D E B R U ï'N E zegt dat er natuurlijk voor waarden worden gesteld. De regeering moet redelijke zekerheid hebben betreffen de het slagen. Met de plaats hebben we ons niet in te laten. De betrokken gemeen ten en de streek moeten toonen, oecono- misch het belang der zaak in te zien. Als dit gebleken is, kan de regeering helpen Wat den Zondag betreft, spr. is bereid daarover te spreken met de organisatoren. Bij de afd. kunsten en wetenschappen vraagt de heer COOPS (libmaatrege len van veiligheid Lo-v. oude filmen in het Rijksfilmarchirf. Zaterdag 21 December. Hilversum II. 301.5 M. V.A.R.A. 8 uur Variatie-conceit; 9 uur Gramofoon; V.P. R.Q. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.30 uur Concert door Orvitropia, 1.30 uur Gramofoon; 2 uur Hoe de Toonkunst groeide (XLIIJ); 2.15 uur Concert door de Flierefluiters; 2.45 uur Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluyser 3.05 nur Gramofoon, 3.30 uur Goncert door het Rolterdamsch Pliilharmonisch Orkest; 4.30 uur Bariton en Piano; 4.50 uur Con cert door het Rolterdamsch Philharmo- nisch Orkest; 5.40 uur Letterkundig over zicht door A. M. de Jong; 6 uur Orgelbe speling; 6.30 uur Esperanto-uitzonding; 6.50 uur Betuwsche uilzending; 7.30 uur Gramofoon; 8 uur S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsberichten en V.A.R.A.-Varia; 8.12 uur Wij vragen uw aandacht voor; 8.15 uur Goncert door het V.A.R.A.-Orkest; 9.15 uur Toespraak 'door J. W. Lebon; 9.25 uur Nieuwsberichten; 9.30 uur Zang en Piano, 9.50 uur Opvoering van „Brand in „De Jonge Jan"; 11 uur Goncert door Fantasia, 11.45 uur Gramofoon. Hilversum I. 1875 M. K.R.O. 8—9.15 Con cert; 1010.30 Gnmofoon; 10.3011 Mu- ziekuitzending voor faLrieken; 111130 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.1512.30 Gramofoon; 12.301 Gon cert door het K.R.O.-Orkest; 11.15 Gramofoon; 1.151.45 Concert door het K R.O.-Orkest; 1.452 Gramofoon; 22 3Ö Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2>303 Sporthalfuurtje door P. Olthoff5-4 Kinderuurtje; 4—4.15 Gra mofoon; 4.155 Goncert door de K.R.O.- ifioys; 5—5.30 Gramofoon; 5.30—6.20 Con cert door de K.R.O.-Boys; 6.20-5 45 Jour nalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45—7 Gramofoon; 7.15—7.35 Katholieke Radio Volks Universiteit. Juri dische faculteit „De roode tulp in den Hoogen Raad" door Mr. W. van der Grin ten; 7.35—8 Gramofoon; 88.05 Nieuws berichten; 8.058.20 Actueele aetherflit- sen; 8.20—8.30 Gramofoon; 8.30-9 Op voering van het Zangspel'.,De Fortuinlijke Kist"; 9—9.15 Uit he» leven van Jan Kiaaszen' en zijn Trijn door W. Snitker; 9 15—9.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 9.4510 „De Galant", vertelling door An- toon Kortooms; 10—10.30 Concert door het K.R.O.-Orkest; 10.10-10.35 Nieuws berichten; 10.35—11 Bezinning in schoon heid; 11—42 Gramofoon. Zondag 22 December. Hilversum If. 301.5 M. V.A.RJL 8 55 uur Orgelspel; 9 nur, Voetbalmededeelingen; 9.05 nur Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantin ga over: „Bloemen in den winter"; 9.30 uur Ofgelspel; 9.45 uur Van Staiat eu Maatschappij. A. Plevsier over: „De oor log om Ethipië"; V.P.R.O. 10 nur Zondags halfuur voor kinderen. Mevrouw L. Spel berg—Stokmans; 10.30 uur Kerkdienst uit hét gebouw van de Ver. v. Vrijz. Hervorm den „Leeuwenbergh" te Utrecht. Voorgan ger: Dr. H. Faber, A.V.R.O. 12 uur Klok kenspel en uifrslag van de Munttoren te Amsterdam; 12.0112.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.30—1.30 Goncert door de „Octophonikers"; 1.302 Disconiouws; 22.30 Boekenhalfuur; 2.304.10 Opvoe ring van de Opera „Figaros Hochzeit" (Le Nozze di Figaro),1 4.104.30 Piano-voor dracht; 4.30450 Het Kerstlied klinke in de huiskamer; 4.5Q5 Sportuitslagen; V.A.R.A. 5 uur Concert door het V.A.R.A.- Orkest; 5.30 uur Voetbal van den dag; 5 45 uur Sportuitslagen en Gramofoon; 6 nur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 6.30 uur Opvoering van het derde bedrijf van „Majoor Barbara"; 7 uur Concert door de Flierefluiters; A.V.R.O. 8—8.15 Nieuws- en Sportberichten en Mededeelin- •geftj 8.138.45 Op\oering van de Revue ..Een Winterzotheid'; 9.4510 Radio journaal; 1010.30 Piano-concert; 10.30-»- Ji Concert door Kovace La jas en zijn Or kest; 1111.10 Nieuws- en Sportberich ten; 11.1011.15 Gramofoon; 11.15—12 Concert door de A.V.R.O.-Decibels. Hilversum I. 1875 M. N.C.R.V. 8.30—9.30 Morgenwijding te leiden door Ds. J. Ver- kuyl; K.R.O. 9.30—10 45 Uitzending van de H. Mis uit het St. Ignatiuscollege te Amsterdam; 10.4512.15 GramofoonJ 12.151'. Concert door het K.R.O.-Orkest; l-yl-30 Boeken en Schrijvers; 1.202 Concert door het K.R.O.-Orkest; 22.30 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.30 3 Concert door het K.R.O.-Orkest; 34 Relais van het Phohi-programma; 4-4.30 Gramofoon'. 4.305 Ziekenhalfuurjte door Kapelaan J. H. A. Hendriks; N.CR.V. 55.30 5£ang door het Zangkoor „Excel- sior-Halleluja" te Zevenbergen; 5.30—7 Kerkdienst uil de Ned. Herv. Kerk te Oudenbosch. Voorgangers Ds. G. S. Post- Uia; 77 45 Zang' door het Zangkoor „Ex- eelsior-Halleluja"; K R.O. 7.457.50 Sportuitslagen; 7..50—8.10 „Katholieken 5Pn Volkenbond" door P. J. Serrarens; 8.1$8.15 Nieuwsberichten;' 8.159 So- listpn-concert door het Symphonie-Orkest (U.S»0.); JD9.25 Voordracht door Tine Medema; 9.2510.05 Vervolg 1 Concert; 10.05—1015 Zang en Piano: 10.15—10.30 Gr&mofoon;^ 10.3010.35 Nieuwsberich ten; 10.3510.40 Gramofoon; 1Ö.$0U Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal. 245 9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdiensten uit de Geref. Kerk. Voor- Voorganger: Dr. W. G. Harrensteiu. Maandag 23 December. Hilversum II. 301.5 M. VJÜR.A. 8 nur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding; V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Rofien Numan; 10.35 uur Gramoofon; 11 uur Voordracht door Rolien Numan; 11*20 uur Concert door de Zonnekloppers; 12 uhr Goncert door Orvitropia; 12.45 uur Gramofoon; 1 uur Concert door de Fliere fluiters; 2 uur Viool en Piano; 2.30 uur Voor de Vrouwen; 3 uur Orgelspel; 3.40 uu# Zang en Piano; 4 uur Gra mofoon; 4.30 uur: Voor de Kinderen; 5 nur Gramofoon: 5.30 uur Concert door Eddy Walis en zijn Orkest; 6.10 uur Muzi kaal babbeltje door Piet Tiggers; 7 uur „Fotografie in den winter". Causerie door B Hesper; 7.20 uur Nieuwe klanken van eigen bodem; 7.45 uur P.T.T.-kwartiertje. „Kerst- en Nieuwjaarsrhapsodie bij P.T., T."; 8 mij S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur Jubileum-Con cert door de Arbeiders Zangver. „De Stem des olks", afd. Rotterdam; 9.15 uur Voor dracht door Hetty Beck; 9.30 uur Orgel spel; 10 uur Nieuwsberichten; 10.05 uur Concert door Fantasia; 11 uur Goncert door de Bohemians. Hilversum l! 1875 M N.C.R.V. 3—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst te leiden door Ds. Jhr: J. L. A. Martens van Seven- hoven; 1111.30 Lezen van Chr. lectuur; 11.30—12 Grhmofoon; 12.15—12.30 Gra mofoon; 12.302 Orgelconcert; 22-1% Gramofoon; 2.35^—3.15 „Kerstbloemen en Kerstplanten"! door A. J. Herwig; 3.304 Cursus knipp,en en stofversieren; 45 Bij bellezing door De. H. Volten; 56 Kinder uurtje; 66.30 Gramofoon; 6.307 Op last yan den Minister afgestaan; 7pl.m. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.15—-7.30 Radio-reportage, eventueel Grdmofoon; 7 30—8 Vragenuurtje; 88 05' Weer1 en Nieuwsberichten; 8.0610.20 Uitvoering van Joh. Sob. Bach's Weinachts Oratorium door Haarlems Gemengd Koor; 9.309.55 Declamatie door Lenie Soetelouw; 10 20 10 35 Nieuwsberichten; 10.2511.30 Gra mofoon. De heer M 0 L L E R tr.k.) wil een bete re wijze van bewaring van allerlei archie ven, o.m. van rechtscoleges. De MINISTER verklaart dat een en ander verband houdt met de berg ruimte. De heer BOON (lib.) bespreekt kos ten van de Rijkskunstverzameling Kröller —Muller ad f 10.000. De he erIJZERMAN (s.d.) maakte bezwaar tegen het verminderen van den post „verleenen van opdrachten aan kun stenaars". De heer MOLLER (r.-k.) slnit zich aan bij dit betoog. Hot begrootingshooidstuk wordt z h. s. aangenomen. Sliedrecht Zondagmiddag 2 uur speelt op het terrein aan den Industrieweg Slie drecht 1 tegen De Musschen 1. Sliedrecht 2 vertrekt naar Rotterdam ea speelt daar tegen Excelsior 3. Sliedrecht 3 vertrekt naar Zwijndrecht en speelt daar tegen Zwijndrecht 2 van 122 uur. Sliedrecht 5 ontvangt van 1012 uur Merwede Papendrechf. Woensdagavond omstreeks 5 uur kwamen in de Visschersbuurt een personenauto, bestuurd door dokter Riet veld en een melkauto van de fa. Liltel te Sliedrecht, bestuurd door den heer Leur uit Sliedrecht en geladen met leege bus sen en flesschen, met e'kaar in botsing. De auto van dokter Rietveld werd aan de linkerzijde zwaar beschadigd. De melk auto daarentegen had hoegenaamd geen schade bekomen. De flescchen waren ech ter alle gebroken. Dokter Rietveld had geen letsel bekomen De oorzaak ligt ver moedelijk in de gladheid van den weg. De politie heeft de zaak in onderzoek. De per sonenwagen is later op den avond door een kraanvragen weggesleept. GOUDA, 19 Dec. Coop. Zuid-Holland- sche Eiervelling G.A. (C.Z.H.E.) te Gouda. Veiïingsbericht van 19 Dreeml^r. Aan voer 52600 kippeneieren, prijzen: 50-58 K.G. f 4.304.50, 58-60 K.G. f 4.50-4.70, 60-62 K.G. f 4.70—4.90, 62-68 K.G. f 4.90 ,530, bruine 58-68 K G. f 4 60-5.40, kleine eieren f 3.90—4.30, alles per 100 stuks; aanvoer 500 eendeieren, prijzen: 'f 2.80—3 per 100 stuks. UTRECHT, 19 Dec. Groenten- eh Vruch tenveiling Utrecht en omstreken. Fruitvei ling van 19 December. Appels: armgaard 211, bellefleur 314, benderioet 3—9, bloemé 17, campagnezoet 1-7, cox oranje pippin 6—34, gert roelof 27, goud/einet- tén 4411 gron. kroon 512, jonathan 3 -<49, kaneelzuur 211, koningszuur 3 16, notaris 416, ossckop 39, pippeling 310, present van engeland 5—26, ribbe- ling 27, sterappels 421, zuccalmaglio- reinet 1519; peren: bergamotten 18, brederode 1013, comtesse de paris 4 21, doyenne du commice 2238. g'eser wildeman 515, groenperen 28, win ter jannen 214, üsbouten 412. 3 TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhovensche Courant VRIJDAG 20 DECEMBER 1035 DOOR WOLVEN BELEGERD door ARTHL'ft RIHA. Gerd was conltoleur van de telefoon- en telegfaafleidin e?h, in* een dun be\olkte streek vj.n Zevenburgen Reele stukken waren daar, waar geqji inen -ch jvponde en daar had Gerd het, vooral in den winter, als de srifceuw vijf tot 'zqp meter Jjoog lag, dikwijs hard te veiantwoor 'twanr de leidingsdraden bezweken dan vaak door den zwanen sneeuwlast of er ontstond kort sluiting,' omdat "de sneeuw zoo'n goede stroomge'eider is. Om al dergelijke storfn- gen te voorkomen en op 1e heffen, was Gerd doorloopend op ski's onderweg. Een ransel met het noodige gereedschap, een^ rol leidingdraad op dihUrug zoo woi- steldé hij door do hevigste sneeuwstormen «heen. Op een van deze zware wintertochlen werd lnj door een troep golven, ruim twee dozijn sterk, ingesloten. Hij had nog net den tijd, zijn'Ski's tegen klimjjzers le verwisselen en als de wind in een tele graafpaal te klauteren, toen de ongure beesten hem bereikt hadden. Vanuit zijn hooge vluehtplaats schoot hij de zeven schoten van zijn zakpistool op den troep. »De niet-geiaakte dieren be- t gonnen onmiddellijk hun doode en gewon de soortgenooten te verslinden. Doch dat hielp Gerd niet veel, omdat de lucht van bloed weldra tal van andere wolven had aangelokt, die, nu.de prooi al op was, des te bloeddorstiger naar den man boven in de paal keken. Zich met knieën en klimijzers vastklem mend tegen het ijzig-gladde, glibberige hout van de paal, slaagde Gerd er slechts met moeite in zich op te werken tqt het dwarshout, waar hij wat meer steun had. Hier was hij voorloopig veilig voor de wolven. Doch hij wist maar al te goed, dat ze niet zouden wegtrekken, integendeel, dat zo met groeiende vraatzucht zouden wachtten tot hij, verstijfd van de koude, naar beneden zou vallen. Vol afschuw zag hij de bloeddorstige wolvenoogen, geel als barnsteen, van moordzucht flikkeren. Koortsachtig zoch ten zijn gedachten naar een middel om zicïi te redden. Zijn beste hulp lag daar beneden in de meeuw besnuffeld door de wolven. Het was het kleine, toestel, waarmee hij zich in de leiding kon inschakelen, om zoo noodig met het naaste station in verbinding te treden. De "Mom, waaraan het apparaat' om zijn schouders had gehangen, was, door ouderdom versleten, bij de haastige klauterpartij gescheurd en het toestel ge vallen. Dóch ook zonder dit bijkomstig on geluk zou hem, in den toestand waarin hij zich thans bevofid, het toestel nog geen zekere uitkomst kunnen brengen. Zelfs al had hij het naaste station om hulp kun nen roeppn, dan nog zou het do groote vraag zijn, of een reddingsbrigade hem op tijd zou kunnen bereiken. Dat hij zich niet kon bewegen, daarin lag immers al zijn doodvonnis besloten. Hij kon hoog- V rr«fereerei PRUNOL, h«t mild werkende fruil-laxeermlddel boven elk ander middel, omdat het bovendien nog heerlijk van Voor engros bij Fa. J.Terlouw,Schoonhoven De man, die dutté. 1 Een heer in jachtcostuum, wiens keu- tige, goedzittende kleeding bemodderd was tengevolge van een rit door ,rwaar terrein, reed het stalerf van de „Drakenkop" te Long Gresïord op en gaf zijn paard over aan den stalknecht. John Bree, de waard, slenterde naar buiten. „Een goeden dag gehad, kapitein Wil- êon?" vroeg hij. „Uitstekend," was het antwoord en Whjpcord heeft zich prachtig gehouden. Een goed paard!" „Ja. dat mag u wel zeggen. Een van dat (Soort dat je vaker op papier dan bij den weg ziet. IVeel deelnemers, kapitein?" „Nogal tamelijk. Niet van hier, voor Zoover ik kon zien." „Geen van dte heeren van de Hall?" Kapiteip Wilson wierp den ander een (snellen blik toe. „Niet dat ik weet. Waar om? Wie zou geweest moeten zijn?" „Dat weet ik niet, kapitein," antwoord de Bree kleintjes. „Ik veronderstelde het alleen maar. Sir Percy heeft dikwijls gas ten Wilson gaf een nonchalant knikje van instemming. „Ik verwachtte eigenlijk den ieer Cardon Van de Grange te zien, maar "nij was vandaag niet opgekomen „Wal u zegt. kapitein!" De waard voel de zich nu op veiliger terrein. „Dat is een beetje vreemd. Meneer Cardon is een vaste deelnemer aan jachtpartijen wan neer hij thuis is" „Ja. hij is een echte liefhebber,merk te Wilson onverschillig op. De waard ging opzij, terwijl kapitein Wilson de bar binnenstapte. Hij zag eruit als 't type van een militaire sportsman, een weinig boven dé'gemiddelds» lengte. Terwij! hij afijn dorat leschto, kwam juf frouw Bree het lokaal Hmvea 6fL «Urd. te stens voorkomen dat zijn Jijk aan de wol ven ten prooi zou vallen* als de kcftide hem bevirrg. Maar wat schóót hij daarmee op? Hij moest de noodlottige verlamming, die hem bedreigde, met eigen kracht zien le bestrijderi'1 Wanhopig hield hij zijn brein wakker, onf een uitweg 1e vinden. Daar kreeg hij in den hoogs ten nood een reddenden inval. Snel toog hij aan het werk om zijn plan ten uitvoer te brengen. Hij sneeci van zijn rol draad een stuk af,«dat tot beneden in bet sneeuw zou kun nen reiken^ Het eene einde bevestigde'' hij aan egp. vim de draden van de eledrische leiding en schakelde, het daarmee in op de honderdduizend volt stroom, die er op de*lijn stond. Slechts zijn leeren hand schoenen stónden bij dit gevaarlijke werkje tusschen hem erf den onmiddellijken dood. Toen haalde hij uit zijn paldfi boterham men hot stukje worst, da't' daarbij zat en stak dit aan het andere einde van het in geschakelde stuk draad, teneinde het als pnbereikbaar lokaas boven de gulzige snui ten van do begeerige "Wolventroep heen en weer ^e laten slingeren en daarmee de vraatzucht van de beesten tot het uiterste te prikkelen. Het ging zooals hij verwacht had. De aangelokte roofdieren verdrongen zich gulzig en hapten in hun bogeerigheid dik wijls naar elkaar, terwijl ze vergeefs tracht ten het vjeesch te bemachtigen. Gerd wachtte, tot hij mot zijn lokaas he neden den hoelen«ijóep lijf aan lijf dicht op elkaar gekregen had. Toten liet hij hot stuk draad plotseling los. Onmiddellijk hapten alle wolyen naar de worst, die mid den tusschdn hen in viel. Tegelijk kwamen velen van hen in aanraking met het onder hoogspanning staande stuk draad. Daar mee ontlaadden zij zelf een verblindend blauwe vlam mens t raai, die als een blik semschicht door hun dicht opeengedron gen lijven schopt. Suizend kreeg de stroomflits contact met de aarde en waar een onderdeel van een seconde te voren nog een gedrang van vraatzuchtige roofdieren was geweest, daar lagen thans star en stijf negén wolven- lijken, terwijl de andere heesten met te be%en gerézen haren en de staart tus schen de beenen wegstoven. Gerd wist dat de lust om terug te kee- ren hen voor goed" was vergaan. Wanke lend door de reactie op het dporgestane doodsgevaar, liet hij los en viel machteloos in de sneeuw. Minuten lang lag hij daar hijgend. Geleidelijk herwonnen zijn uitge putte zenuwen en spieren hun krachten. Toen stond hij langzaam op. Hij rekte zich uit, terwijl de vreugde om het nieuw ge schonken leven hem bruiseud door de aderen golfde en stiet een "jubelkreet uit. Hjjj gespte zijn ski's weer aan en ntet^een kreet \an verrukking g'eed hij langs de helling neer. DE LEKSTREEK. In tie provinciale begr&oting van Utrecht. In de voortgezette zitting van de Pro vinciale Ölafeii werd gerepliceeid Daarna werd het voorstel-Reyuders, om vier ton voor helu wegenplaii te besteden iuplaats van drie ton, verworden met 21 legen 15 stemmen, waarna de post z. h. s. op vier ton werd uitgetrokken.* De geheele provin ciale begrooting is z* h. aangenomen; de N.S B.ileden kregen aanteekening, dat zij tegen waren. Bij de begrootingsbehandeling is de di inkwalervoorziening in denZuidwest hoek ook ter sprake gekomen. Daarom trent waven vragen gesteld. Ged. Staten antwoordden, dat de aansluiting in de ge meenten welke tot het verzorgingsgebied van de Drinkwatervoorziening Zuid- Utrecht bchooren, over het algemeen een vlot verloop hebben. In verschillende ge meenten, waarin reeds propaganda voor bel gebruik" vail leidingwater is gemaakt, was op 28 Nov." 1935 het aansluitingsper- cenlage tot ver boven de 60 gestegen. In één gemeente bedroeg dit percentage op dien datum reeds 96.3. Bij de mondelin ge behande'ing heeft de heer Weykamp (s.d. lid van Ged. Staten) nog meegedeeld, dat alleen doj?emeente Langbroek zieh nog niet heeft aangesloten, overigéhs al'e gé- meen ten, welke in ket verzorgingsgebied zijn betrokken. - Gevraagd was ook of de provinciale ad viseur nog moest blijden. Ged. Staten ant woordden daarop, dat dit in elk geval nog tot 31 Dec. 1936 op den huidigen voet het geval jsal zijn, jjjnaar dat ^verschillende- kwesties, welke „zich op financieel en tech nisch gehied voordoen, rakende de reeds tot stand gekomen drinkwatervoorzienin gen West-U tref lit erf Nöörd-West-Utrecht, bet wenscheüjk maken, dat de Ged. Stalen steeds over de deskundige voorlichtirtg van den provincialen adviseur kunnen be schikken en dat ook de Drinkwatervoor- xiening Zuid-Utrecht nog in volle uilvoe ring is en het ook daarvoor van belang» is, dat daarbij over de voorliohting van prof. Visser döórloopend kan worden be schikt. 4 4 Gemeenteraad. t Arkcl. De gemeenteraad komt Maan dagavond te 7 uur in oiienbare vergade ring bijeen ter behandeling van de vol gende punten: 1. Notulen ;2. Ingekomen stukken erf mededeelingën; 3. Voorstel tot lipt 'aangaan va'n ren overeenkomst met' de gemeente Dordrecht inzake de verla ging van de eleotrirffeitstarieven; 4 Voor" stel tot het sluiten vrfji cro overeenkomst met de NJV. „Gckro te Overschie i.z. destructie van vee en vleesch; 5. Voorster tot het verleenen van een kerstgave aan de ondersteunde werkloozen; 6. Wijziging der gerileentebegrootingen 1935 en 1936. f Arkel. De heer Sclireuder zal Zaterdag te Spijk, op verzoek van eenige inwoners aldaar, een lezing houden over de veree- niging voor ziekenhuisverpl^ging. Het doel oordeelen naa.r fyet feit, dat er eenige uit drukking op haar gelaat verscheen, eene belangrijke mededeeling aan haar man, die zijn wenkbrauwen optrok en het nieuws aan zijq gast ging overbrengen. „Het schijnt, kapitein, naar hetgeen mijne vrouw mij vertelt, dat wij op hot ooêenblik den èigenaar van Gresford Hall in huis hebben," zei hij gewichtig. „Richard Cardon." Indipn er al een oogenblik een glimp van intense belang stelling in kapitein Wilson's oogen ge schenen had, werd hij onmiddellijk ge doofd. t John Bree knikte. ,.Hèj moet Richard Cardon zijn. Hij vertelde mijn vrou\é zoo even, dat hij overgekomen was, oïta het landgoed eens te bekijken." Kapitein Wilson nam nog een-^teug. „Van Australië gekomen, niet waar?" merkte hij terloops ojV. „Neef van déh vo- rigen eigenaar, die in een kranzinnigcnge- sticht gestorven is?" Bree knikte. „Nieuw-Zeeland. Juist, ka pitein. Wijlen de heer Heer Edward Car don was jaren lang niet wel bij het hoofil. „Ja, dat heb ik gehoord," hernam Wil son kalm; „en dat meneer Edwar* Cardon^ van de Grange, een" andere neef, zijn za ken behartigde." John Bree kneep de lippen opeen, blijk baar om het uitdrukken zijnor gedachten te beletten. „En hij verhuurde liet van ver leden jaar af aan Sir Percy Braysbaw", was alles wat hij zich veroorloofde te zeg gen. -i Wilson ledigde zijn glas en maakte aan stalten om te vertrekken. „Heeft hij het voor lang vrhuurd?" vroeg hij schijnbaar onverschillig Bree schudde het hoofd. „Daartoe was hij niet bevoegd," verklaarde hij. „Hij had allpon wat te zeggen zoolang meneer Ed ward leefde. Na d iens dood werd hét een opzeggen'' met zes maanden: naar verkie zing. geloof jjc, van den nieuwen eige naar." „Zoo." Wilson onderdrukte half een geeuw _en ging naar zijn kamer. Nadat nij In de donk're winterdagen, Zonder warpie zonneglans, Komt het Kerstfeest in de huizen Als een lichte stralenkrans. Er weerklinken kinderzangen Bij het flakkerend jcaarsenlicht Van den rijk versierden kerstboom, Die alom is opgericht. Maar helaas, er zijn ook lynd'ren, Hulpbehoevend, arm en schraal, Voor wie 't Kerstfeest niets is dan eett Onbereikbaar ideaal. Ook zij zouden dolgraag, meedoen Aan dit huiselijk festijn, Maar or was in heel hun leven Nooit één glimp van zonneschijn. Laat ons deze klejnen helpen Door een offer, heel gering; Mot het koopen vari .-teen zegel, Brengt men vreugde "in wijden kring. Maakt een heerlijk Kerstfeest riiogelijk Voor het zoo misdeelde kind, Wijl de kerstvreugd van den gever Daardoor nog aan diepte wint. gebaad en zich verkleed had, slenterde hij naar de gelagkamer beneden. Toen kapitein Wilsmj binnentrad, be vonden zich slrehts twee mannen in het ruime vertrek. Zij zaten aan dezelfde ta fel: de een, dien hij voor den Ti ïeuwen landheer van Gresford Hall hield, ge bruikte zijn avondmaal; zijn metgezel die daaraan niet deelnam, maar met jacht,- zweep en rijhandschoencn in de'hand, een weinig van de tafel afzat, herkende hij als Archer Cardon van The Grange, die als naaste bloedverwant bij het vielzyn van het landgoed geïnteresseerd was. Cardon was een rrian van een jaar of vijf-en-vijftig, gedwongen en krachtig van gestalte, zijn grauw-zwart krullend haar omlijstte hot gladgeschoren gelaat, dat op dit oogenblik eon uitdrukking vau sluwe opgewektheid had. Zijn metgezel en neef, Richard Cardon,' was een knappe, jonge kerel, met de brui ne gelaatskleur, welke een loven in de openlucht kenmerkt. Hij bezat blijkbaar de noodige pit en in weerwil van een waar schijnlijk ruwe leerschool in de koloniën, zag hij eruit als een man van stand. Hij stamde dan ook af van een der oudste fa milies van het Graafschap. Kapitein Wilson verborg een geeuw, toen hij door de kamer slenterde. Terwijl hij deed, alsof hij Gardon pas opmerkte, toen hij langs hem heen kwam, knikte hij hem toe als een vluchtigen kennis. ,»U bent vandaag niet meegereden," merkte hij op. „Neen. Ik moest voor zaken naar Gil- chester, jammer genoeg. Ik hoor dat u een stevige rit hebt gemaakt." „Ik zou zeggen, zoo goed als men in dit land verwachten kan." Wilson liet zich in een stoel aan de ta fel ernaast neervallen. „Ik zou er niet op tegen hebben als i wat te eten kjreng," merkte hij op. ter^i. hij een courant openvouwde en een hm ding aannam, die te kennen gair dat hij de conversatie niet wenschte voort te zete ten. Cardon bad zich tot zijn metgezel ge- is, daar te komen tot oprichting van een vereen iging. lepziekte. Arkel. Een aanvang is gemaakt met het rooien van do gemerkte boomen langs <|en straatweg. Na jarenlang een sieraad te zijn geweest voor de omgeving, vallen ze thans als slachtoffer der iepziekte. Opheffing openb. school. Giessendam. De Kroon heeft thans ren beslissing genomen otntrent de openbare lagere school te' piesten-Oudekcrk. Met ingang van 1 Januari 1936 zal de school worden opgeheven. Ze is de oudste in de gemeente en >heeft ruim een eeuw be staan. Het hoofjl der school, de heer A,. J. Middag, is sinds 1 Januari 1935 aan de scjiool verbonden geweest. De heer Mid dag is al eerder wachtgelder geweest en zal thans weer op wachTgeld worden ge- slehj. Daar zeer waarschijnlijk de leerlin gen van de school bijna allen de openbare school in wijk B zullen gaan bezoeken, zal de onderwijzeres, mej. Ch. C. M. van ■Öer Zouwende Vries, rdie ruim 27 jaar aan de school werkzaam is geweest, oveï- geplaatst worden n$ar de school in wijk B. ZoQals te begrijpen is, is de bslissing Voor vele inwoners een teleurstelling. wend. „Nu, wanneer kom je bij ons op de Grange?" vroeg hij opgewekt. „Erg vriendelijk van je, Cardon," ant woordde Richard. „Ik zal graag overko-^ men om je op te zoeken, maar niqt om te'" blijven. Het was inval van mij om hier heen te komen e# niet miji\ bpdoeling bij fainilic in te kwartieren. 1 „Maar wij moeten in ieder geval samen werken," zeido Archer, niet wachtende tot de ander uitgesproken was. „Jij moet mij voor het noodige- laten zorgen, tenminste tot je wat georiënteerd bent'i'en eonig in zicht in de zaken hebt gekregen. Er is zoo veel te vertd'en en te bespreken. Het zou in elk opzicht goehikter zijn alé je je tenten bij mij opsloeg." De courant viel uit Wilson's handen, het geritsel deed opkijken. De kapitein lag, in zijn stoel uitgestrekt, te slapen. „Die is ovei gekomen voor de jacht partij,'' mompelde Archer. Richard knikte. „Nu, als je er bepaald op staat," zeide hij. het gesprek hervat tend, „zal het mij natuurlijk aangenaam zijn je gastvrijheid te aanvaarden. Het is erg vriendelijk vap je die aan te bieden. „Je bewijst mij werkcliik een gonst. Af gescheiden van het zakelijk gedeelte, zul len wij blij zijn een gast te krijgen. Hel is vrij wil op de Grange." „En hoe staat het met Sir Percy Brays- haw?^ Arcmer's gezicht nam een levendige uit drukking aan. ,.Ik wildo eigenlijk m de eerste plaats over hem spreken. Wij heb ben natuurlijk de kwestie van zijn al of niet op do Hall blijven, te overwogen." „Wenscht hij to blijven?" „Ik vermoed van wel, hoewel ik niet geloof, dat hij hel kwalijk zou nemen als hij moest opstappen Maar als je een huur- -r zou wenschen tot de tijd aanbreekt 'at je erl zelf wilt gaan wonen, zal je zo- >r nooit iemand vinden, die daar beter voor in aanmerking komt," „Nu, dat is mooi „Ja." ging Archer voort. Sir Percy is in menig opzicht ©en merkwaardig mensch Het zou mij verwonderen, als je nïet da delijk met hem ingeribmen was*" Kapitein Wilson scheen nu vétót in slaap te zijn. „Sir Marcus en Lady Grimsworth - daar heb je wel van gehoord millionalr en lid van het Parlement en andere kopstukken, komen. Ja, Sir Pejcy is een waardig bewoner van de Hall an ik geloof dat, wanneer je een kykje komt nemen, je tot de conclusie zult komen dat het jam mer zou zijn hem te verjagen.'» „Is hij weduwnaar?" „Ja; Lady Gladsmuir, een ver familie lid, geloof ik, neemt de honrfours voor hem waarr*1 Verder heeft hij eeft dochter." Richard gaf door een blik te kennen, dat hij hem begreep. „Ik denk niet, dat liet voorloopig noodig is hem do huur op le zeggen", merkte hij onverschillig op. „Neen: nu, je zult zelf zieff dat allea fiest in orde is," antwoordde Archer fep luchtiger toon. „Maar tenzij je van veel vqrtier om je hejp houdt, zahu wel vin den, dat het voor een jongeman een te groot huis is om te bewonen." Hij stond op en stak zijn hand uit. „Nu, het "ial mij een genoegen zijn jo op do Graqge welkom heeten," zei hij hartelijk, „en je kunt er op rekenen daj ik al het mogelijke zal doen om je wegwijs te ma ken. Het is een schitterend bezit en iedereen is blij dat het eindelijk een eige naar in levende lijve hoeft. Ik zal je zelf om 1.3Q komen halen of iemand sturen, zoodat je tijdig op de Grange ben( voor de lunch" Richard was ook opgestaan en zij liepen langzaam naar da deur. ArcherGardon wierp in het voorbijgaan een blik op Wil son; maar daar de oogen van d->n kapi- teiu gesloten waren, zei hij hein qiet goe dendag. Toen echter de deur arjiter de beide man nen dicht was, gingen zijnp oogen open en haalde kapitein Wilson, die nu klaar wak ker overeind zal. zijn zakboekje voor den dag en begon er in te schrijven. (Wordt vervolgd.)

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2