Opruiming r Groote Jaarlijksche SCHOONHOVEN ft# H. A. van Haaten - ScUmhUwch Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden Sportnieuws Plaatselijk Nieuws i«>°- Gemeenteraden Haastrecht. MAANDAG 6 JANUARI 1931 DE STROOMSTORINGEN. Naar aanleiding van de jongste ernstige storingen in de electriciteitavoorziening, heeft het bestuur der vereeniging van win keliers c>n handeldrijvenden „Schoonhoven Vooruit" bij het gemeentebestuur een schriftelijk protest ingediend. Ook de Schoonhovensche Zilverfabriek H. Hooij- kaas heeft zich langs dezen weg beklaagd over de stagnatie in haar bedrijf VERZAKT. Vrijdagavond wilde de heer G. Griffioen met zijn vrachtwagen, die tegenover de kerk van Gabouw op den Lopikerweg had gestaan, achteruit den oprit van die brug oprijden. Hoewel hij daarbij het midden van de brug hield, was op één plaats de weg blijkbaar niet tegen deze vracht be stand, want een der achterwielen zakte plotseling in den grond. Het spatbord krulde op en de wagen verzakte zoover, tot hij op den as en de bandenkist bleef steunen. Mot een kelderwind.da de zware wagen gelicht en kon verder onbeschadigd de reis vervolgen, zoodat het ongeluk goed afliep. Een diepe kuil duidde de gevaar lijke plaats aan. OP HOL Zaterdagmorgen stond het voor den groentenwagen gespannen paard van den heer A. van der Hek in de Havenstraat Het dier was vastgebonden, doch niet neer degelijk en toen het schrok waarvan ia onbekend werkte het zich los en sloeg op tool. Wat verder is dezelfde straat stond een vrachtauto van het expeditie-bedrijf der „(Soudsche Pakket" en toen het paard dit voertuig wilde passeeren, bleek de kap van den wagen steken tusschen de auto en den gevel van het huis, waarvoor hij stilstond. Met alleen nog het onderstuk van de wagen achter zich, holde 't paard door, tot het, nog wat verder, werd ge- g re Pen en tot staan gebracht, zonder ver der e ongelukken te hebben veroorzaakt De schade bleef tot den wagen beperkt VEILING VERPLAATST. De groenten-, fruit- en eierenveiling der vereeniging „Schoonhoven", thans geves tigd in de Havenstraat is verplaatst naar de voormalige garage van den heer A. van Iperen, Lopikerstraat. Men vindt daarom trent een advertentie in dit nummer. MIEDEMA BIOSCOOP. jGebr. Miedema komen Donderdagmet twee hoofdfilms in de Nutszaal, zooals men in de adverlentie in ons vorig num mer heeft kunnen lezen. Beide rolprenten spelen in 't ruwe, interessante volksmillieu. De gevierde Shirley Temple heeft in „Juf fertje Blauwbaards de hoofdrol. Zij komt in aanraking met een dranksmokkelaars- bende, die in den goeden tijd voor droog- Amerika geld ala water verdiende, maar nu naar andere bronnen van inkomsten moet omzien, ngmelijk het „gokken" bij wedrennen. Het is een film vol spanning vanwege de Weddenschappen en bekoor lijkheid van de kleine Shirley Temple en welke zeker bij het puhliek behagen zal vinden. „Het meisje uit de zeemanskroeg" is Dorothy Dell, om wie zich de heele roman ontwikkelt. De kroeg wordt bezocht door een door de politie achtervolgde, die (na tuurlijk ten onrechte) van moord beticht wordt. Uit dit levendig gegeven ontsprui ten de verdere verwikkelingen als padde stoelen in den herfst. Na een pracht van een vlucht en een arrestatie, met het daar aan verbonden judasloon, komt bet einde, dat niets te wenschen overlaat. bevonden voorwerpen. Omtrent onderstaande géVonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Twee sleutels, een portemonnaie met in houd. Woensdag 8 Januari begint de Alle nog voorradige Insluithaarden, Haardkachels, Vul kachels, Kantoofkachels, Kachelplaten, Kolenbakken, enz. worden wegens vergevorderd seizoen opgeruimd voor bespottelijke prijzen! Heeft U dus nog een Kachel noodig? Komt U dan eens kijken. U verdient geld! AUTO BIJ BOTSING VEDNIELD. Nieuwer kerk a.d. iJssel. Zaterdag reed op den rijksweg tusschen Nieuwerkerk en Moordrecht een uit de richting Rotter dam komende melkauto van de gebr. Van Vliet uit Zevenhuizen, waarvan de be stuurder een zijweg links .-wilde inslaan. Hij stak zijn richtingwijzer uit en ging wat naar rechts, om de bocht te kunnen R. H. B. S. Gouda. Da heer A. L. van der Maas tijdelijk leeraar aan de R. H. B. Sis bij Kon. besluit in vastih dfenst aan deze school benoemd. -w Haastrecht. Een vrachtauto, beladen met wortelen, reed bij het uitwijken, nabij de woning van den landbouwer D. v. Dam in de afd. Stein van den dijk Een andere vrachtauto heeft het voer tuig weer op den weg getrokken. Er wa ren geen persoonlijke ongelukken. Inbraak. Langerulgeweide. Op de werken aan den Rijksweg Nb, 12 is ingebroken in een keet. Vermist zijn een handzaag, een meet lint van 20 meter, een manchester sport- jas en eetf overall, tezamen een waarde van pl.m. f 36. De politie heeft de zaak in onderzoek. De gemeente-veldwachter heeft <e- gen een persoon proces-verbaal opgemaakt wegens het visschen zonder akte en zon der vergunning en tegen een ander wegens het visschen zonder vergunning. Gevonden: een huissleutel. lol. bij dan gaxa.-veldwachter. Achter hem naderde op ditzelfde oogen- blik met groote snelheid een vrachtauto uit Oudewaler. De chauffeur wilde den melkauto voorbijrijden en daar hij den richtingwijzer niet zag, meende hij, dat de bestuurder hem daartoe gelegenheid gaf, toen de wagen wat naar rechts uithaalde. Het gevolg was, dat hij met groote vaart op den melkauto reed. welk voertuig on derstboven geworpen werd. De bestuurder L. van Vliet en zijn broer A. van Vliet, die naast hem in de cabins zat. kwamen er zeer goed af. Zij kreg^felechts lichte ver wondingen, doch de auto werd nagenoeg geheel vernield. De aanrijdende wagen werd slechte licht boachadigd. Wij verne men, dat de bestuurder van dezen auto de schade geheel voor zijn rekening heeft genomen. jEéf IwHJke tuimeling. Nlew^wpfcihand. De winkelier H., uit KinderdijkTdie Vrijdagmiddag pey fieté op den Schoordijk reed, had het ongeluk, waarschijnlijk doordat de fiets slipte, van de steile steenen glooiing te tuimelen. Hij j Weef aan den kant van de rivier liggen en kwafca er met eenige ontvellingen af. De fiets, - welke erg beschadigd werd, kwam in de Lek terecht. Zij werd door een paar personen, die te hulp kwamen, opge- viacht. De zangvereeniging „Amicitia" zal Woensdagavond in het café van den heer G. Janse, haar 49ste jaarvergadering hou den. Nleuw-Lekkerland. Op Oudejaarsavond ia in de Ned. Herv. Kerk een buitenge wone collecte gehouden ten behoeve van de kerkvoogdij, welke mijn f 16 opbracht. Te Kinderdijk was de opbrengst ruim I 22. dchouw gezonken. Stolwijk. Doordat A. N. zijn echouw met mest te vol geladen had, zonk deze op den Koolwijkschevliet. N. geraakte daar bij te wkter. Daar hij zelf niet zwemmen kon, werd hij door toegeschoten hulp uit het water gehaald. Gevondeneen varken. Inlichtingen daarom treft |jj£ de politie te hekomen. Met de werkzaamheden aan de wa terleiding, welke twee weken hebben stil gelegen, zal men Maandag weer een aan vang maken. -en koeitnjacht Tienhoven. Van den mandenfabrikant Joh. van der Leeden is Zaterdagmiddag een koe, die in de schuur bij zijn woning stond, losgeraakt en er van door gegaan. Aangezien het dier niet te benaderen was en neigingen tot dolheid begon te vertoo- nen, werd de slager B. Barten er bij gehaald, die, gewapend met een geweer, per auto de achtervolging begon in de Tienhovensche Waard. Na vier schoten bleek de munitie op te zijn, en de koe bol de nog steeds verder, waarna de landbou werszoon Th. van L. er met zijn geweer op uittrok. Nadat hij drie schoten had gelost, bleef het dier liggen. Het werd direct de hals afgesneden en daarna vervoord naar de slachtplaats van den heer Barten. Na tuurlijk bracht deze ongewone gebeurtenis veel publiek op de been. Lnmond. Raadsvergadering op 19 December. Voorzitter burgemeester Hoogenboom Aanwezig alle leden. Ni opening worden de notulen gelezen on onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is de goedkeuring door de Kroon van de veldwachtersverordening. Vervolgens deelt de'VOORZITTER mede, dat hij in den Haag de reorgani satie van de brandweer heeft besproken Ged Staten elschen, alvorens deze rege ling te beoordeelen, een deskundig rapport Nu is de gèmeente lid van de afd. Zuid Holland en deze afd wil gratis een rap port geien mits vprgoeding voor reis- en verhlijlkoaum wordt betaald. Waar de wa terleiding met inclusief de brandkranen een wijziging van de brandweer noodzake lijk maakt, stelt spr. voor om hermaken van een rapport op te dragen, wat nog niet beteekent, dat in alle opzichten aan het rapport moet worden voldaan. Wan neer het eenmaal is Uitgebracht, behoudt men toch het recht' hierin veranderingen te brengen of adviezen af te wijzen..-,Men krijgt een deskundige handleiding, doch is daarmede niet tot inwilliging van alle ge stelde eischen verplicht. De raad gaat met het voorstel van den voorzitter accoord. In verband met enkele opmerkingen van Ged. Staten moeten enkele grootendeels administratieve wijzigingen in de begroo ting 1930 worden gebracht en, moet deze bijgevolg opnieuw worden vastgesteld. Na toelichting van den VOORZITTER gaat de raad met de veranderingen, die weinig te beteekenen hebben, acccoord. Volgt de yaststeling der bouwverorde ning. De VOORZITTER brengt het voor stel van B. en W. ter tafel tot Wijziging van de concept bouwverordening, welke door den raad moet worden vastgesteld. Spr. heeft in de toegezonden exemplaren enkele wijzigingen aangeduid, welke z.i. met 't oog op de plaatselijke omstandig heden gewenscht zijn. Spr. heeft overleg gepleegd met den gemeente-opzichter en is tot de conclusie gekomen, dat enkele punten in het concept voor Lexmond onaanvaardbaar zijn. Gaan Ged. Stalen er niet mee accoord dan kan men altijd nog zien. Zoo vindt men b.v. aangegeven dat buiten de kom binnen 30 Meter van andere gebouwen niet mag worden gebouwd. Spr. vindt dit beslist bezwaarlijk en wil, namens B. en W., voorstellen om in de verordening op te nemen dat B. en W. deze grens op aan vrage op 10 M. kunnen terugbrengen. Voorts wordt voorgesteld om de kom als volgt uit te breiden. DJ Kortenhoeven tot voorbij Swets aan de straat en zoo recht uit op de rivierdijk aan tot voorbij het Fort in Achthoven; in Lakerveld voorbij de Heicoppersteeg en achter den nieuwen weg om tot de woning van den beer Swets toe, zoodat de geheele streep bouw terrein voorbij de nieuwe weg onder de kom valt De heer T E R M A A T vraagt of de lintbebouwing geen bezwaar zal opleveren. De VOORZITTER antwoordt, dat men zich daarover niet ongerust behoeft te maken, aangezien de Tweede Kamer het desbetreffend wetsontwerp verworpen heeft. De lieer De Jong merkt op dat, nu Kortenhoeven bij de Kom getrokken is, men eigenlijk wel tot de Zijpkade door had kunnen gaan. Het terrein wordt daar in de toekomst zeker volgebouwd. De VOORZ ITTER heeft er ernstig over gedacht, doch vindt het voorzichti ger om met het oog op de goedkeuring niet verder te gaan, daar men dan soms niet bereiken zou, wat men toch vooral heel graag bereikt. De kom nu zoover uit te breiden zou spr. dan ook ontraden. Mis schien kan in de toekomst nog eens een uitbreiding worden bereikt. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Volgt de vaststelling van de vergoeding voor het bijzonder onderwijs over de ja ren '32 en '33, met de driejaarlijkzche ver rekening over 1031'33 De VOORZITTER geeft de volgen de toelichting: Op grond van de wet van gelijkstelling heeft de bijz. school over '32 recht op een bedrag van f 11,27 per leer ling (met inbegrip van de 50 cent voor administratie) of op een totaalbedrag van f 3147,94. Voor '83 bedraagt dit resp. f 11,40 en f 1276,80. Over '81 waf reeds een bedrag van f 1926.18 vastgesteld, zoo dat deze drie bedragen een totaal bedrag van f 464-4,06 vormed. Er mag echter niet meer worden vergoed dan in werkelijkheid ia uitgegeven en daar de totale uitgaven over deze drie jaren met aftrek der huurwaar de f 4393,44 hebben bedragen, moet het voor '33 vast te stellen bedrag inn'aïta van f 1276,80, f 1092,32 aijn en in ver hand met het over dit jaar verleende voor- van I 1524 moet een bedrag van f 447,14 worden teruggestort. Deze rekening wordt aldus vastgesteld. Aangaande de vergoeding van het ver- otgonderwijs '34 deelt de VOORZIT- ER mede, dat van de jaren '31—'33 al- een in het eerste halfjaar van '31 ver volgonderwijs aan de Bijz School is gege- Een voorschot is verleend recht had, zoodat bijgevolg f 68,50 moet worden terugbetaald. Voor 1934 kan do vergoeding worden vastgesteld op f 161,59 berekend volgens de kosten per leerling der O.L. School (herhalingsonderwijs). Spr. stelt voor dit bedrag als voorloopige uitkeering aan te houden, waarmee de raad accoord gaat. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om het Schuthok opnieuw voor den tijd van drie jaren aan den heer Wink >e verhuren tegen een huurprijs van f 5 per jaar en op de voorwaarde dat de gemeen te, wanneer haar belang zulks vordert, ten allen tijde over het hok kan bscbikken^ Opniepw wordt vastgesteld de gemeen schappelijke regeling met Hei- en Boei- cop inzake de vanuit deze gemeente al daar schoolgaande kinderen. De VOORZITTER deelt mede, dat deze kwestie opnieuw aan de orde komt, omdat naast de kosten per leerling ook een bedrag voor de exploitatie der go- bouwen moet worden betaald. Spr. heeft zich aanvankelijk hiertegen verzet, maar kan er zich mede verzoenen wanneer wat wordt toegestaan in mindering wordt gebracht het bedrag dat aan school gelden van de ouders kan worden gehe ven, voor zoover deze niet oninbaar zijn. Op deze voorwaard» wordt deze regeling aanvaard. Volgt het voorstel van B. en W. om de bewoners van de gemeentewqpingen F. La kerveld, G. Hart maf én Van Tienhoven en Brokking de bjj hun wQning liggende stuk- jee gemeentegrond opnieuw voor drie ja ren te verhuren tegen een prijs van 10 cent per roede. I-fet ]and mag dan niet anders dan voor thingrond worden be stemd, terwijl de VOORZITTER mee deelt dat onaangenaamheden over het be lemmeren van uitzicht niet n*>er zullen voorkomen. De heer DE JONG merkt op dat de prijs voor tuingrond meer dan billijk is; hij is er niet tegen dat de menschen het voor die prijs krijgen, doch merkt op dat de huurders, die tevens eigenaar zijn, óók wat soepeler moesten zijn wanneer het algemeen belang zulks vordert dat er van hun eigendom gebruik moet worden ge maakt. Spr. bedoelt hier het leggen /an de waterleiding-buizen, waarvan eigenaars gezegd hebben: „Er komt bij mij nooit een buis in mijn grond". De VOORZITTER heeft de verga dering, waarbij de vraag aan de eige naars is gedaan of ze er hun toestem ming voor geven wilden dat de buizen door hun eigendom gelegd worden, omdat de rijkswaterstaat het leggen van buizen geseeld» wedstrijd, in nieuwe rijkswegen verbiedt, niet kun nen bijwonen. Hij gelooft echter dat het met de rijkswaterstaat nog wel in oude zal komto. Ia dit echter niet het geval, dan gelooft spy. dat ook de particulieren nog wel zullen berusten mits de zaken goed worden voorgesteld an de menschen weten waarvoor ze teekeuen. Bovendien moei d» waterleiding ook niet zonder ver goeding door hun eigendommen gelegd worden. De heer DE JONG merkt op dat dit rtooit de bedoeling is geweest. De VOORZITTER wijst erop, dat de menschen hier voorzichtig zijn gewor den en nu gauw het gevoel hebben hij den neus te worden genomen. Dit moet men vooral door open kaart te spelen voor komen. Besloten wordt hierna om den grond aan de oud» huurders ala voorgesteld te ver huren. (Slot volgt.) er een been dat den bal wegwerkt. Ook A.V.V. weet voor de rust niet meer te doelpunten. Na de rust is de thuisclub veel sterker en reeds spoedig scoort de linksbuiten met een vor, hoog schot (20) De gasten hebben niet veel meer in te brengen on hun verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. De middenvoor van A.V.V. weet na een half uur no. drie te scoren (3r-0)- Verder weet Bergam bacht ten koste van vele corners doelpun ten te voorkomen, zoodat het einde komt met een 30 overwinning voor A.,V.V., die op een goed gespeelden wedstrijd kan te rugzien. Er werd sportief gespeeld. Bergambacht. Zondag speelde het eerste elftal van Bergambacht een competitie- wedslrijd voor de 1ste klasse ran den G. V.B. te&n Gouda ,4. Voor de rust wordt h»t spel snel verplaatst van doel tot doel. De Bergambacht rechtsbinnen weet na on geveer 20 minuien zijn club de leiding te geven, doch de vreugde is maar van kor ten duur, want spoedig maakt de links binnen der gasten gelijk (11). Kort voor de rust doelpunt Gouda nogmaals (12). Na hervatting is het spelpeil sterk gedaald en wordt er maar doelloos weg getrapt. Wel hebben de blauw-zwarten ge durende de 2e helft een sterk overwicht, doch het juiste schot is zoek. Met onver- anderden stand komt het einde. Het tweede elftal speelde te Ammerstol tegen A.V.V. 3 en kwam met een 3—1 ne derlaag huiswaarts. Ruststand 1—0 voor A.V.V. Groot-Am men 1—O.N.A. 6 4—a Groot-Ammers. Groot-Ammers trapt at Er ontwikkelt zich bij Jieide partijen een spel in vlug tempo. Al spoedig echtei wordt O.N.A. minder en op 't laatst moet ze het heft geheel uit handen geven. Voor de rust weet Groot-Ammers driemaal te scoren. Veel goede voorzetten kwa men in deze periode van den rechts buiten van Groot-Ammers. Na de rust is Groot-Ammers steeds in de meerderheid. Het gelukt O.N.A. slechts oen paar maal om over de middenlijn te komen, maar tot werkelijke aanvallen komt het niet Groot-Ammers onderneemt een aanval en de bal wordt door den middenvoor met zijn lichaam in het net gewerkt (40). Bij een volgende aanval haakt een der 0 N A. spelers in het strafschopgebied, wat 0 N.A. een penalty kost. Groot-Ammers benut deze kans echter niet en vot het einde blijft dan ook de 40 stand gehandhaafd. Het was een in de beste verstandhouding Ameide. De door beide Rohda-elftallen gespeelde competitie-wedstrijden hadden den volgenden uitslag: Bunnik I— Rohda 1 32; Rohda 2De Raven 2 09. A.V.V. 2—Stolwijk 2. Ammerstol. Voor de rust heeft Stolwijk de wind in haar voordeel, waardoor zij eenigen tijd in den aanval is, maar de A. V.V.-achterhoede weert zich kranig. Als de thuisclub zich wat loswerkt, komt deze meer in den aanval en met een mooi schot opent de linksbinnen de score (1—0). Hierdoor, aangemoedigd, komt A V.V op nieuw voor het vijandelijke doel en de midvoor vergroot met een laag schot de score en zelfs scoflrt de rechtsbinnen met een fraai schot het derde doelpunt. Met 3—9 voor A,V.V. komt de rust. Na de hervatting is A.V.V. in de meerderheid, maar gedoelpunt wordt er voorloopig niet Na circa 25 minuten maakt Stolwijk een tegenpunt (31). Nu is de beurt weer aan de gastheeren en met een zacht rol- lertje maakt M. Ooms het vierde doel punt; maar op haar beurt scoort Stolwijk weer (42). Kort voor het einde krijgt de middenvoor M Ooms eea kans, die hij dankbaar benut (5—2). Met dezen stand komt het einde van deze matig gespeel de wedstrijd. Vermeld dient dat de thuis club 4 invallers telde, waaronder 2 ju niorspelers, die beiden verdienstelijk ge speeld hebben. A.V.V. 3Bergambacht 2. Ammerstol. Bergambacht leidt de eeTste aanval'en, maar A.V.V. neemt den bal over en forceert een corner, waaruit de bal over de doellijn wordt gewerkt (1—9) 1 Hie-na is Bergambacht geruimen tijd in den aanval, maar de voorhoede is niet hij l 124fin j "«.'««li, maar ue voornoeoe is niet nij ue uroen-Witten gaan Z 4^ou. fctfwui de schooi slechts op f 56 machte eea doelpunt te scoren. Steeds is Meerkerk om daar M.Y.Ï. te Kinderdijk. Zaterdagmiddag speelde op het terrein alhier Zwerver 1 tegen Ge- lukvogels 1 van Zwijndrecht. Uitslag 30. Zwerver 2 ging op beitoek bij Oranje Wit 3 te Dordrecht en won met 3—2. LF.C. IISchoonhoven IVI. Lekkerkerk. Van den aftrap is L.F.Q direct met wind mede in den aanval en moet al dadelijk een hoekschop nemen, welke net overgaat. Als het spel 10 min. oud is, komt L.F.C. op gelukkige wijze aan de leiding, als de rechtshalf van het middenveld een hoog boogschot lost (10) Na den aftrap gaat L.F.C. er weer van door en even later maakt de middenvoor er 20 van. L.F.C. zit steeds voor het Schoonh. doel; een schot van den mid denvoor beukt de dek lat en de linksbin nen schiet net naast. Dan komt Sch. op zetten- Enkele corners worden wegge werkt, Dan gaat L.F.C. weer ten iaanval, een Sch. speler haakt een tegenstander en krijgt een waarschuwing van scheidsrech ter GL van Wijnen. Na de vrije schop wordt de bal goed voor den doelmond geplaatst en de linksbinnen maakt er 30 van. Van den aftrap gaat Sch. ten aanval, de L.F.C. verdediging mist, de keeper loopt uit en de rechtsbinnen heeft weinig moeite om den bal in het leege doel te plaatsen (31). Dan gaat de strijd meer gelijk op en beide doelen komen meermalgn in gevaar, maar voor de rust komt er geen wijziging meer in den stand. Na de rust is Sch. met den wind in de rug sterker en na een kwartier weet de middenvoor de backs te passeeren en al leen voor den keeper heeft hij weinig moeite den bal in het doel te plaatsen (3 2). Sch. doet er nog een schepje op »n de gelijkmaker hangt in de lucht. Het ver wachte doelpunt komt echter in het an dere doel als na een corner op 't Sch. doel de middenvoor van L.F.C. het leder weet te bemachtigen en er 42 van maakt. Nu er nog ongeveer een kwartier is te spelen wordt L.F.C. weer sterker en weten de rechtsbinnen en de middenvoor ieder nog te doelpunten, zoodat als de scheidsrech ter, die goed leidde, het eindsignaal laat hooren, L.F.C. een zwaai bevochte 62 overwinning behaald had. N.S.V.Vlos I. Nieuwland. Zondag speelde N.S.V. I een thuiswedstrijd voor de competitie tegen Vios I uit Rhenooij. In dezen wedstrijd heeft N.S.V. weer eens verdienstelijk ge voetbald, want Vios kan zeker op een zwaren wedstrijd terugzien. De rust ging in met een 21 achterstand ,voor de Groen Wit ton na de rust vuisten zij dezen ach terstand om te zetten in een 32 voor sprong. Maar toch konden zij niet ver hinderen, dat Vios dén achterstand wist e veranderen in een 53 overwinning, vaarmede het einde kwam. De^ Groen-Witten gaan Zondag naax 9 DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoenlmmcht CeureM MAANDAG 6 JANUARI 1936 i «80-tal Ammerstol. Den Tweeden Kerstdag gaf de muziekvereen. „Excelsior" in liet Ge bouw een uitvoering, die buitengewoon boed geslaagd mag heelen. Nog nooit is het Gebouw zoo vol geweest, en velen moesten nog teleurgesteld worden Inmid dels is reeds toestemming verkregen voor een heropvoering op 4 Januari, zoodat de teleurgestelden dan de gelegenheid krij gen om de revue „Hallo Ammerstol", die teec in Hen smaak, viel, te zien. Het Kerstfeest van de Zondags school „Gidion", onder leiding van den heer W Ooms, mag in alle opzichten ge slaagd heeten. De heer E. Ooms las het Kerstevangelie, waarna eenige Kerstlie deren ten beste weiden gegeven. De heer W. Oosthoek vertelde 'n Kerst verhaal. De leerlingen, die de Zondags school vertieten, kregen een bijbeltje. Het Kerstfeest werd gevierd in het Evangeli- Batiegebouw en vele belangstellenden wa ren mede opgekomen. Benschop. Blijkens den regenmeter op huize „Wilhelmina's Hof", bedroeg de neerslag over December 101,6 m M. De droogste maand van het jaar was J "i met een regenval van 29,9 m Mtjrwijl in de maand September de meeste regen viel. n 1. 109,9 m M. De totale regenval ovor 1935 bedroeg 830 5 m M. De traditioneele uitreiking van een Nieuwjaarsgift aan de behoeftigen van alle gezindten heeft wederom op Oude jaarsmiddag plaats gehad. De opbrengst der collecte, die langs de huizen werd ge houden, mag alleszins bevredigend wor den genoemd. Aan ongeveer .ee gezinnen werd een gift uitgereikt. Bouwgunningen. Capelle a.d. IJssel. B. en W bouwvergunning verleend aan den heer M. Iburg voor 4 huizen a. d. Berm weg; aan G. van Loon vcor den bouw van een wa renhuis aan den Bermweg en aan W. Maasland voor een steenen schuur aan den Bennweg. Benoemingen. Capelle a.d. IJssel.\)e heer M. Koop- «tra, oommies bij de directe belastingen, is aangewezen als assistent-dienstgeleider Als commies is naar hier overgeplaatst de heer J. Goedhart van Berkel en Ro denrijs. Geslaagd. Capelle a.d. IJssel. Mej. P. Stoffels is geeèaagd voor het examen costumière. Capelle a.d. IJssel. Ten nadeel» van D. Y. aan de IJsselm. laan zun 7 konijnea ontvreemd. De politie doet ijverige naspo- yingen. Gouderak. De heer H. Stoppelenburg in benoemd tot lid der Technische Commis sie van den Turnkring Gouda en Omstre ken. Haastrecht. Een vrachtwagen van v, 4. Dossen oit Nieuwerkerk reed in Bo- ven-Haastrecht bij het passeeren van een andere auto van den dijk. De beschadigde auto is door garage ran Vliet met een kraanwagen opgehaald Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Met pensioen. Krimpen a.d. Lek. Be heer S. van Ha- fewijn. procuratiehouder bij de N.V. Hout handel v.h. de wed. M. Boogaerdt, heeft met ingang van 1 Jan. 1936 den arbeid neergelegd en pensioen verkregen. Moge hij, die zoovele jaren de zaak tronw heeft gediend, van een welverdiende, onbekom merde rust kunnen genieten. De collecte van het burgerlijk arm bestuur langs de woningen der ingezete nen toot het verstrekken van een extra gift aan de armlastigen, heeft f 331.80 opgebracht. Tot. ouderling en diaken van de Ned. Herv Kerk zijn gekozen resp. de heeren G. de Hon Lzn. en A. Koen. Krimpen a.d. Lek. Een personenauto kwam bij het draaien in botsing met een hek voor de woning van den heer V. d Hoven in de Ooster^traat. Het hek werd vrij ernslig beschadigd, terwijl de auto er betrekkelijk goed afkwam Krimpen a.d. IJssel. Door het te ver uitwijken reed de, melkslijter E. Maat van den Hoogen IJsselduWe water. Hierbij werd het paard ernstig gewond, terwijl veel melk en eieren verloren gingen, zoo- Krimpen a.d. IJssel B. en W. hebben aan het mannenkoor „Zanglust' toeslem ming verleend tot het houden van «en verloting ten bate van da kas. De Coöperatieve verbruitsvereeni- giog „Vooruitgang" U.A.. heeft aan de werklooze leden in de gemeenten Lekker- kerk, Krimpen a.d. Lek, Krimpen a.d. Us ee! «n Capelle ad. IJssel, een zg. crisis pakket uitgereikt ter waarde van ongeveer f 2. In totaal werden voor de diverse ge meenten 436 pakketten gedistribueerd. Volgens opgaaf van den agent der arbeidsbemiddeling stonden per 30 No vember ingeschreven 699 personen als werkzoekend. In den loop van December 1936 werd 1 persoon opnieuw ingeschre- 5 personen afgevoerd konden modal per 31 December 1936 695 dit ongeval een groote schadepost Hen heer M. beteekent. Met behulp omstanders heeft men paard en wa gen weder op den weg gebracht. Krimpen a.d. IJssel. Voor kippeneieren werd besteed f 3 854.65. eendeieren f 2.90, alles per 100 stuks. Voor kaas werd besteed f 0.230.25 per pond. Lekkerkerk. De uitslag van de alhier ge- houdou veiling is ais volgt: Aangevoerd 4590 eiereh, die met de volgende prijzen van de hand gingen: Kippeneieren groote biuine f 4.805, groote witte (gem.) f 4.70 4.80, groote witte f 4.50'4.75, heneieren bruin f 44.25, gemengd f 3.9(14.10. wit f 3.60—4. alles per 100 stuks; kaas 20— 21 cent, boter 7073 cent, boerenkool 20 25 cent per kist; knolleVi 23 cent per K.G.; bergamotten 3—9 cent per K.G. 2de soort. Lekkerkerk. De heeren P, de Bruijn en KI. van Es hebben bedankt als collectant bij de Ned. Herv. Gemeente. Schip persver eenifling. Lekkerkerk. De Onderlinge Schippers- vereeniging, gevestigd te Lekkerkerk, hield haar jaarvergadering op 28 December ten huize van den heer B. v. d. Wouden. De voorzitter, de heer Jac. Streefland, opende met een toepasselijk woord, waar na de directeur en de kassier der boeren leenbank een duidelijke uiteenzetting van genoemden bank verstrekten, waarvoor ge noemde heeren een woord van dank kon den incasseeren. Hierna bracht de penningmeester ver slag uit over het looponde boekjaar, waar uit bleek, dat er een voordeelig saldo was van f 129.07. De aftredende voorzitter werd met bijna algemeene stemmen herkozen, die deze herkiezing zich liet welgevallen. Na be spreking van enkele huishoudelijke aange legenheden, sloot de voorzit te/ met een woord van dank deze vergadering. Langeruigeweid». Veiling-yereenigdng Driebiugge e.o. Aanvoer 3719 stuks. Prij zen: Kippeneieren groot f 4 104.50, id. klein f 3.504, alles de 100 stuks. Een dezer dagen vermiste de vis- scher V. zijn boot. Hij deed aangifte bij den gemeente-veldwachter. De boot werd teruggevonden in den polder, onbescha digd, zoodat aan baldadigheid wordt ge dacht. Aan den aannemer W. F. Mulckhuij- se is opgedragen het metselwerk voor den bouw van een woonhuis aan den Kerk- weg. Eveneens moet hij een woning boo- wen in den Twaalfmorgen. Gevonden: Een portemonnaie mot kleinen inhoud. Ved werkloozen. LopikJaarsveld. Het aantal werkloo- zen in deze gemeenten is den laatsten tijd onrustbarend gestegen. Bij de agenten der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week meer dan 100 personen ingeschre ven, wat voor deze kleine gemeenten geen gering cijfer is. In de gemeente Lopik is de werkloosheid nog nooit zoo groot ge weest. Indien de plannen van de gemeente mo gen slagen, zullen pl.m. 30 werkloozen te werk gesteld worden bij de rijkswerkver- schaffing te Staphorst. Een vroege lente? Lopik. Bij den veehouder T. Kersber gen ziet men al een schaap met 3 lamme ren in de weide loopen. Eierveilino. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 4545 eieren. De prijzen waren als volgt: Kip peneieren f 4.304.75, heneieren f 3.65 4.10, allee per 100 stuks; knolrapen 36 cent per stuk; vruchtboom»» 4076 cent per stuk. Moercapele. Gevonden: een paar heeren- pchoenen; te bevragen bij dem heer J. van Wijk, Dorpsstraat. Teraardebestelling M.Snelv. Wieringen. Moordrecht Maandag werd op de Alg. Begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mevr. M. Snelvan Wieringen, eehtgenoote van wijlen den heer A. G. Snel, in leven burgemeester dezer gemeente. In de morgenuren was het stoffelijk overschot per auto uit den Haag in de gemeente aangekomen en in de woning van haar zoon, burgemeester Snel, binnengedragen. Toen de stoet te on geveer 2 uur op de begraafplaats aan kwam, waren daar om. de leden van den gemeenteraad aanwezig Nadat de kist in de groevp was neergelaten, strooiden de familieleden bloemen in het gruf. Aan de groeve werd niet gesproken. Vele- bloem stukken dekten den baar. De burgemeester is wegens onge steldheid in een der Haagsche ziekenhui zen opgenomen. Moordrecht Oudejaarsavond werd in de Ned. Herv. Kerk de dienst geleid door prof dr. y. C. van Maurik Broekman. Teneinde de gewijde stemming van dezen avond te verhoogen. waren de fraaie kaarskronen die in het kerkgebouw han gen, maar anders nooit gebruikt worden, ontstoken. Moordrecht. In de vacatnre, ontslaan door het vertrek uit deze gemeente van moTrouw ExaltoDirkzwager, is tot re- .r de Stichting „DrostYzee man" 'benoemd mevr. M. Dirkzwager van den Broek, die deze benoeming heeft aangenomen. December-schietwedstrijd. Ouderkerk a.d. IJssel. De plaatselijke afdeeling \an den bijz. vrijw. landstorm, hield onder leiding van den reserve-plaat selijk leider, den heer C. Vermeer, gedu rende December' een wedstrijd om prijzen, waarvan do uitslag was als volgt: Koningschutters: 1 C. Vermeer 194 punten; 2 G. Burger Cz. 192 punten: 3 I. Slingerland 191 punten; 4 J. Speksnijder 189 punten. 5 P. Goudriaan 183 punten. Scherpschutters: 1 I. van Rijswijk 191 punten, 2 G. Burger Dz. 190 punten; 3 G. Horsman 190 punten; 4 D. van Duy- vendijk 189 punten; 5 Anf. van Soest 187 punten; 6 G. P. van Dijken 185 punten. 7 B. Meerkerk 184 punten; 8 G. Burger Gz 183 punten; 9 K. van Rijswijk Kz, 181 punten: 10 G Klein 179 punten; 11 D. Spek 176 pun'en; 12 C. Visser 175 punten; 13 Fl. de Leeuw 167 punten. Schutters le klasse: 1 C. Hoogendijk 188 punten; 2 H. Heuvelman Hz. 177 punten; 3 G. de Jong Mz. 174 punten Schut'ers 2e klasse: 1 A. Siebeling 176 punten; 2 L. Rijkaart 169 punten; 3 S. l.oeve 162 punten; 4 C. Spek 152 punten; 5 W. Visser 110 punten De prijzen zullen gelijkMidig met de bre vetten worden uitgereikt. Daarvoor zal in Heze maand worden geschoten. De uitrei king zal plaats hebben in een fees'elijke vergadering, te belegge^ in Februari. Postduiventintoonstelling. Ouderkerk a.d. IJssel. De postduiven- vereen iging „De Snelposi" zal in de laat ste helft van deze maand een postduiven- tentoonstelling organiseeren, en behou dens goedkeuring van B. en Ween ver loting houden ten bate van de kas. Nieuwjaarsmorgen had in de Geref. Kerk de bevestiging van nieuwe ambts dragers plaats. Na afloop van het liturgi sche gedeelte, riep ds. Vogel de beide be vestigden den heeren C. van Duyrendijk en Jac. Twigt een woord van welkom toe in hot KerkeraadaCollege, terwijl hij tot den heengaanden uit het ambt, den hee ren B. Hoogendijk en D. Twigt een woord ten afscheid richtte De gemeente zong tenslotte de zegenbede uit Ps. 121. Het damescomité, samengesteld voor den gehouden Groene Kruis Bazar, deel de aan het bestuur van „Het Groen» Kruis" mede, dat d« op 24. 27 en 28 De cember gehouden bazar ruim f 2100 heeft opgebracht. Ouderkerk a.d. IJstri. Tn de Geref Kerk zal Nieuwjaarsmorgen de bevestiging van ambtsdragers plaats hebben. De tijdeif» de Kerstdagen ia het Wijkgebouw a.d. I^ageweg ge hop den col lecte voor het tekort over het afgeloopen boekjaar heeft ruim f 100 opgebracht, waaronder ook eenige bankbiljetten. Ouderkerk a.d. IJsmI. De in de Kerst week gehouden Nieuwjaarscollecte heeft f 581.71 opgebracht. Aan de behoefïigen der gemeente zijn bons uitgedeeld waarop zij bij de in deze gemeente woonachtige neringdoenden levensmiddelen kunnen verkrijgen, tot het op de bon vermeld be drag. De heer A. V. viel vorige week ten gevolge van den slechten weg zoodanig met zijn rijwiel, dat hij bloedende ver wondingen aan het gelaat bekwam. Door onwilligheid van den voor den wagen gespannen hit. ging dit voertuig, toebehoorend aan den brandstoffenhan- delaar A. Speksnijder Johzn. op Oude jaarsavond aan den Lageweg in de sloot. De lading was juist gelost, zoodat het ongeval met wat materieel» schade afliep. Biljartwedstrijd. Polsbroek. Op Oudejaarsavond werd in café „De Gilde" een biljartwedstrijd ge houden, waarvoor zich 20 deelnemens hadden aangemeld. Den eersten en der den prijs behaalde de heer P. F. Murck respectievelijk met 60 en 71 punten; den tweeden prijs dc heer P Sluijs J Azn. met 65 punten, den vierden prijs verkreeg de heer J. W. Hazendonk met 69 punten. De prijzen bcs'onden uit luxe voorwerpen. In onze gemeente, die< ongeveer 950 inwoners telt, werd in de drie laatste maanden van het afgeloopen jaar geen enkele aangifte van overlijden gedaan. Polsbroek en Vlist De collecte voor noodlijdende kerken en personen, den eer sten Kerstdag gehouden, heeft f 17,28 op gebracht. Op Oudejaarsavond werd een inzameling gehouden ten behoeve van pre dikantsweduwen en weezen, we'k» een bedrag van f 35 opleverde. Bovendien wer den op genoemden avond voor de Kerk voogdij twee bankbiljetten van f 10 gecol lecteerd. f Aanbesteding gemeentewerk. Reeuwijk. Ten gemeentehuis is aanbe steed het gemeentewerk voor het jaar 1936 De uitslag was als volgt: Perceel 1, timmerwerk: C. J. Smit f 432 L. Heemskerk f 429, J Plak f 424, A. P. de Klerck f 411. A. Bontenbal f 398 P. Groenescheij f 385, A. Heemskerk f 375, L. J. Verbey f 368, G. Macdaniël f 335, F. v. d. Weel f 322, J. Kuilenburg f 312.57 C. D. v. d. Starre f 275. Perceel 2. Met selwerk: P Macdaniël f 908, wed. 'W. v. d. Lecq f 299, G. Bontenbal f 273. Perceel 3. Schilderwerk; E. Ulkema I 839, M. A. Smit f 666, E. A. v. d. Weel f 594, J. Ho- I venier f 536, J. Buitelaar f 492, P. van Zwieten f 445. De begrootingen waren als als volgt: Perceel 1, timmerwerk f 490; perceel 2, metselwerk f 310; perceel 3schilderwerk f 690. De gunningen zijn aangehouden. Nad. Blindenbond. Reeuwijk. Maandagavond zal de Ned. Blindenbond in hotel Zomcrzorg oen pro- paganda-filmavond geven. Spreker voor dezen a\ond is de heer J. v d Berg. pro pagandist van den N'cd,.Blindenbond m^t als onderwerp „De blinde mensch". Hij zal tevens eenige dec'amaties ten gehoore brengen. Voorts verleenen medewerking twee blinde ingezetenen, Adriaan en An nie Ooslerom, beiden lid van den Ned. Blindenbond. Adr. Oosterom verleent mu zikale medewerking op zijn accordeon. De kaartverkoop geschiedt door Annie Oos terom met haar moeder. Ook de zangver eeniging Z.V.O., directeur de heer Oskam, zal medewerken. Waddinxveen. De afdeeling Waddinx- veen van „Volksonderwijs" hield dezer da gen haar jaarvergadering. De volle zaal volgde met aandacht de rede van den heer KI. de Vries. Ook de tooneelstukken oogst ten veel succes. De medewerkenden lieten dan ook heel goed spel zien. Achtten nieu we leden gaven zich op. Donderdagavond 8 uur zal in het ge bouw „Centrum" de onthulling plaats heb ben van de nieuwe vlag der V A.R A.-af deeling met medewerking van Smits Se- renadiers en zang van den radio zanger Al- bert de Booy, terwijl Johan Kloos dezen avond als conferencier zal leiden. Tengevolge van gebrek aan orders heeft de directie van de N.V. Houtwaren- fabriek v.h. D. Bremmer, zich genood zaakt gezien haar personeel tegen 2 Ja nuari af te ontslaan Hiermede is het aan tal stilliggende bedrijven in onze gemeente weer met één vermeerderd. In het bedrijf waren totnogtoe ongeveer 20 arbeiders werkzaam. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn van een baggermolen, die in de vaart van den Zuidplaspolder ligt, tien bussen benzine ontvreemd. Historisch» vondst IJsselstein. Bij het graafwerk voor den nieuw aan t» leggen verkeersweg zijn hier een aantal voorwerpen uit het begin van onze jaartelling tot omstreeks 900 n. Chr. gevonden, o a. stukken van Romein- sche kannetjes en Pinsdorf-aarde- werk. Ook zijn een oud zwaard, een kan netje en eenige steenen met een gat er in, die dienden voor verzwaring van visch- netten gevonden. De voorwerpen zullen worden geplaatst in het gemeentelijk mu seum, In een vergadering., yspv de R.-K Middenstandsvereeniging werd besloten om in het begin van 1936 een feestavond te organ ieeeren. Een commissie van twee werd hiervoor reeds benoemd. De verga dering werd geleid door den voorzitter, den heer Th. H. J. Batonburjf. Vorige week Maandagmiddag bega ven twee dochters van den heer B„ met den jongenheer V. zich op het zwakke ij» van de Stadsgracht Nauwelijks hadden zij de schaatsen ondergebonden of het ijs begon te kraken en allen kwamen in de diepe gracht, die kort geleden is uitge baggerd, terecht. Met een nat pak kwa men zij graf. IJsselstein. Ten nadeele van den heer P, van W. is in den avond van 1 Januari nabij de R.-K. Kerk een heerenrijwiel ont- vreemij- Er werd aangifte bij de politie gedaan, die de zaak thans in onderzoek heeft. Dinsdagmorgen 17 December kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Alle leden waten tegenwoordig. Voorzitter burgemeester Baron van Ha mert tot Dingshof. Na opening werden de notulen goedge keurd. l>e VOORZITTER deed mededee- ling van verschillende kasopnamen en voorts van een verzoek van werkloozen te Stolwijkerslui8, waarin gevraagd wordt daar te mogen stempelen. Dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Aangenomen werd een voorstel van B en W. tot het sluiten eener overeenkomst met de N.V. Gekro Destructiebedrijf te Overaohie inzake destructie van vee en vleesch. Voor de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur droegen B. en W. voor de heeren Th. Raateland (aftredend) en G. A Versteeg. De heer Th. Raateland werd met alge meene stemmen benoemd. Vooy de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur van Rozendaal droegen B en W. voor de heeren U. Ver- vreij (aftredend) en Th. A van Dijk. De heer D. Verweij werd met 6 stem men. tegpn 1 op den heer Th. A van Dijk benoemd Voor de benoeming van een lid der com- miM» van toezicht op het jager onderwijs droegen B en W. voor den heer A. van Genderen (aftredend). Deze werd met al gemeene stemmen herbenoemd. Hierna werden enkele wijzigingen van de gomeentc-begrooting 1935 goedgekeurd Bij de Rondvraag vroeg de heer B R 0 E R E B. en W. het verzoek der werkloozen in gunstige over weging te willen nemen. De VOORZITTER zeide, dat adres santen in elk geval wordt medegedeeld, wat B. en W. omtrent het verzoek even tueel besluiten. De heer S T R A V E R vroeg inlichtin gen omtrent He inzage van raadsstukken, welke de VOOR Z ITT E' erstrekt De heer VAN D IJ K merkte op, dat in de vorige raadsvergadering epn bedrag :s genopmd inzake de kos'en, verbondea aan verkabcling van het bovengrondsche lichtnet op de dijken. Weth. v d. BERG zeide, dat deze aan gelegenheid bij behandeling van de voor stellen van de provincie in dén raad zal komen. De VOORZITTER wees er op, dat het genoemde bedrag, een vermoedelijk be drag was. Spr. bevestigde, dat dpze aangelegenheid in den raad Jiomt. Met de bétrokken over heid zijn reeds besprekingen gevoerd. De hèer v d LINDE vroeg inlichtin gen o\er den toestand van de binnen lichtleiding. De VOORZITTER antwoordde, dat maatregelen worden genomen voor het ge val, dat er gevaar ontstaat. De heer v. d. LINDE was van piee- ning, dat er gevaren dreigen. De VOORZITTER lichtte nog toe, dat binnenleidingen mogen worden aange legd, doch deze moeten aan de keur vol doen. Spr. zegde toe. deze aangelegenheid in B. en W. ter sprake te zullen brengen De vergadering werd hierna gesloten Vlist. Gemeenteraadsvergadering op Vrijd&f 20 December Aanwezig alle leden. De VOORZITTER, burgemeester ron v. Hemert tot Dingshof opende de vergadering en verzoekt den secretaris dc notulen te lezen, welke worden vastge steld. Voor deze vergadering is oa. ingeko men: een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeurnig van de gemeeüte-reke- ning 1934 en id. van de bednjfsrekening Van hetzelfde college de goedkeuring der gemeente-bcgrooting 1936 en van het G E.B. 1936. De bij schrijven van 16 Oct. door B. en W van Schoonhoven voorgestelde herzie ning der jaarwedde van den directeur van den Vleeschkeuringsdienst, wordt goedgekeurd, terwijl het desbetreffend schrijven van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren voor kenninsgeving wordt aangenomen. Aan de orde dan de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur. Be noemd wordt met 6 stemmen en 1 stem blanco, de heer T. Boer (aftr.). Deze néémt zijn benoeming aan Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden benoemd de heeren T. Boer en J. A. Uitterw&al (beiden aftredend), die bun benoeming aanne men. Op verZoek d.d. 30 October van den heer J KwakernaaA te Polsbroek wordt met algemeene stemmen besloten over 1936, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, ten behoeve van den autobus dienst GoudaIJsselstein een subsidie van I 100 te verleenen De pensioengrondslagen van den bur gemeester, secretaris, ontvanger en amb tenaar van den ,mirgerlijken stand, wor den vastgesteld. Een begrootingswijziging wordt goed gekeurd. Hierna doet de VOORZITTER me- dedeeling van een ingekomen schrijven van Ged Staten, terzake van de inning tan keurloonen en de rechten voor het gebruik van het gemeentelijk slachtlokaal oen regeling vast te stellen. Op voorstel van spr. wordt een dergelijke regeling, welke in concept gereed is. vastgesteld. De VOORZITTER merkt tenslotte nog op. dat B. en W. hebben overwogen of de werkloozen uit de gemeente Vlist zouden kunnen worden geplaasat bij de werkverschaffen, t.w. het loggen van de buisleidingcn voor de Drinkwaterleiding „De Vijf Gemeenten". B en W. meenen evenwel hiertoe niet to mogen overgaan, in hoofdzaak omdat blijkens verkregen inlichtingen allereerst een steunregeling zou moeten worden vastgesteld en de gemeente daarvoor vrij zekpr geen bijdrage uit het werkloosheids- subsidipfonds zal ontvangen, zoodat het in financieel opzicht voor de gemeente zeer onvoordeelie zou worden De heer VAN DAM ontraadt, aan de gemeente Vlist tot werkverschaffing ovei te gaan. De heer VAN SPENGEN wenscht nog wat af t* wachten, temeer, omdat de werkverschaffing slpchts tijdelijk is en 't aantal werkloozen in het voorjaar zeker zal meevallen r De raad vereenigt zich dnarna zonder «•emming met de opvatting van 9- enW. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 1