RUIMT OPY „DE HUISVLIJT l Plaats Plaatselijk Nieuws Marktberichten MARKT 5 GOUDA Nieuws in een paar regels Gemengd Nieuws. LandbouwenVeeteeit| bevolking 1 WOENSDAG 8 JANUARI 1938 DERDE BLAC 6 van In de poeitie der naar ge naar Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 46 graden Fahrenheit. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 8 Januari. Waterstand: Schoonhoven hoog water 4.30 uur, 1.57 M. Vreeswijk hoog water 7.uur, 2.49 M. Keulen stand 5.16 M., val 0.17 M. Maastricht 7 Jan., 4-4.17 M., val 0.26 M van een van Ter- sleepboo- r en PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 8 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 150 vette kalve ren le kwal. 7480 enkele hooger, 2e kw. «6—72, 3e kwal. 30-34 per K.G. levend- gewicht: 38 nuchtere kalveren f 48 per stuk; 282 varkens, vleeschvarkens, wegen de van 90—110 K.G., 4647 enkele hooger, zware varkens 4546, vette varkens 44 45 per K.G. slachtgewicht. Woensdag 8 Januari: Op 3.56, on- 'Xv der 7.57. Laatste Kwartier Donder* dag 16 Januari. proces- K. uit Nieuw-Lekkerland. De heer N. Akker man, wachtgelder bij het openbaar la ger onderwijs te Kinderdijk, is benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Werverrfhoof (N.-H.). De gemeenfe-politie heeft verbaal opgemaakt tegen J. P. Westmaas, wegens het vervoeren van een lading stroo, welke te hoog was geladen. Tot bestuursleden van de afdeeling Nieuw-Lekerland van de vereeniging „Volksonderwijs” zijn gekozen de heeren A. M. Stam en P v. d. Wouden, dit in de plaats van de heeren N. Akkerman en M. Poldermans, die ontslag hebben genomen, wegens vertrek naar elders. De heer v. d. Wouden heeft echter voor zijn benoeming bedankt D» wijzer zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Matige, later weer toenemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind; tijdelijk opkla rend; later weer betrokken met regen; aanvankelijk iets kouder. Lu Alblasserdar eeniging E.H.l heeft in ijle „1 volle zaal, een houden óver van een oorlo; biasserdpm. Ten eerste 1 hoe Nederlanc wereldconflict, hij aan de v dent dr. H. i n.l. dal de kaï blijven voor T dan in 1914. 1 stand van dezi oorlog in het meij hier een waardoor gas worden en d< deze te laten alle belang bi de groote slat zal hij het er den brug ovei kans op lucht hier waarschi blasserdam sl verkeersslad Verder zette ke uitwerking ten van bomn brysantbom ei tweede gedeelt stuk van de a luchtaanvaller den staat, di der burgerij, dan zeker eer is het ook no p.-ers te hebl moeten. Ook lang van het tVoorts is een weer en een i dig. De rede gevolgd. Ondf we vele leden ook weth. Su ters. o.w. de J. Smit Czn., Ammars tol. 193ó was aks de Ammerstc 513 m. en 511 11 pers., 6 m. 10 m. en 9 v totaal 5 per® 15 m. en 19 December 198 1015 person er 1935 van 9 pe Arkel. Vooi zich de vorig' ven. De meti ontvangen scl bedrijf te Do 30 cent, wat der krachtme van 55 op 45 Het afg schutsluis aai schepen door; 987306 ton. Vrijdaga worden in de gekomen zitp! Vo Bergambact afdeeling bes vrouwen uil i geven voor h tings-cursus. voordeelige w goedkoop, ma meldingen das ari geschiede: Muller en Zijl gemeepte Am en met veel s Bergambacl belastingmerk met inhoud. I G lessen-N ie voor de lever behoeve van veranciers in; van f 1,80 pe thans geschiei fenhandelaren Giessen-Nie king over 193 volgt: Aantal waren 533 m totaal 1053 C vrouwelijke i men 9 m. en m. en 31 vr.. den 4 m. en m. en 24 vr., 27 vr., totaal December 191 518 m. en 51 Geboren 1 le- welijken 4. Gouda. De leeraj Kon? besluit •chool benoerr HUISHO Gouda. Zat Bing plaats gt aan de Gouds MELK. BOTER, KAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN, 7 Jan. Kaasmarkt Aanvoer 156 partijen, tezamen 7026 stuks. Prijzen: le soort met rijksmerk f 2324, idem 2e soort f 20—22. Handel flauw. UTRECHT. 7 Jan. Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 3.104, eieren bruin f 4—4.30, eendeieren f 2.30 Alles per 100 stuks. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT GROOT-AMMERS, 6 Jan. Eerste Alblas- serwaardache Veilingsvereeniging te Groot- Ammers. Veilingsbericht. Aanvoer peren 50 K.G. Totale aan voer van fuit 65% K G. Alles eerste soort fruit. Diverse aan voer: 14 pönd boter 7280 cent per pond; y 140 pond kaas 2022 cent per pond; 9707 - eieren f 3.604.55 per 100 stuks; 2 stuks kool 1% cent per stuk; 1 haan 50 cent per stuk; 151/» K.G. noten 1416cent per K.G. ’S-GRAVENHAGE, 6 Jan. Haagsche Veiling voor Fruit en Groenten N.V. Ap- pelen: Benderzoet 7—9, Rijnzoet 7—9, Court Pendu 3—5; Bellefleur 3—12; Goud- reinet extra 25—35, le 16—22; 2e 5—14. Peren: Wintejannen 1014.50; IJzendij- kers 10—14; Brederode 13—14.50. Wit lof: le 11.70—12.80; 2e 9.10—9.30. Rapen: 1.501.70. Peen; 1.802. Alles per 100 K.G. UTRECHT, 7 Jan. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van 7 Januari. Appels: Arm- gaard 410, bellefleur 214, benderzoet 3—9, boschappel 28, campagne zoet 3— 12, goudreinetten 436, hollemans 69, booilaars 416, jasappels 29, kaneel- zuur 110, koningsrood 312, lemoen 7 16, Ontario 16, ossekop 612, present van engeland 15—25, sterappels 2—17; pe ren: beurré alex lucas 1420, comtesse de parijs 1025, gieser wildeman 818, groenperen 3—7, louwtjesperen 510, pondsperen 812, winterjannen 715, ijsbonten 4—12, ijzendijkers 613. Alles per 100 K.G. UTRECHT, 6 Jan. Veiling Utrecht en omstreken. Wortels f 213, prei f 116 per 100 bos; kropsla f 0.50—2.50, andijvie f 0.70—2.70, knolselderij f 2—6, rood* kool f 2—16, savoye kool f 1—10, groene kool f 15, boerenkool f 0.405.60 per 100 stuks; winterspinazie f 1623, witlof f 2—16, spruiten f 1.50—14, breekpeen f 2—16, andijvie f 2—19, aardappelen f 2 —2.60, knolrapen f 1.50—2.50, winterwor tels f 1.20—2.10, uien f 0.60—3.20 per 100 K.G.; duasel 10-16 cent per bakje. ZWIJNDREGHT, 6 Jan. Andijvie f 1 80 4.20, 2e soort f 1—1.60 per 100 stuks, 3868 cent per kist; boerenkool f 5.60 7.80, kroten f 4.30—5, spruiten le soort f 1Ö—13, losse spruiten f 48, spruiten schoongemaakt f 1419, uien f 2.10-2.70, winterpeen f 1.80—2, witlof le soort f 12 15, 2e soort f 810, wortelen (afbreek- peen) f 8.3012.50, per 100 K.G.; gele sa voye kool f 7.2011, gr. savoye kool f 1.30 5.60, roode kool f 6—18, per 100 stuks; knolselderij (1 bos van 5 stuks) f 1020, peterselie f 1 80—3.10. prei f 1.80—2.70, witpunt radijs f 34.80, wortelen f 6.80 10 40, per 100 bos: kropsla f 1.902.20 per 100 krop: stoofsla 13-L-25 cent, glas veldsla 4688 cent, idem koud 520 cent per kist. zullen wel ongeveer met die van het vori ge jaar overeenstemmen. Veel onrusti is er ge jaar overeenstemmen. Veel onrust is er onder de veehouders gebracht door de plan- grondslagen voor deze regeling misten el ke redelijke basis, zoodat willekeur hier niet was Ie vermijden. Daarbij treffen der gelijke maatregelen in hooge mate de veehouderij in deze zuivere weidestreken, waar men niet naar akkerbouw kan ver schuiven. Het jaar 1935 was voor de goud- en zllverlndustrie te Schoonhoven zeer ongunstig. Vooral door vele kleine patroons is in het geheel niet of zeer weinig gewerkt. Het meest lijdt de fabricage van gouden voorwerpen; er is gevaar, dat deze tak van industrie denzelfden weg op zal gaan als in ’s-Her- togepbosch, Alkmaar, Hoorn, Leeuwarden e.a., waar deze bijna geheel is verdwenen. De aardewerkindustrie beleeft uiterst precaire tijden. In het grof aardewerk was de fabricatie van ruwe bloempotten in het geheel niet meer loOnend, de fijn-aarde- werkindustrie heeft nog steeds zeer te lij den van gebrek aan export, terwijl de bin- nenlandsche markt wordt overvoerd met buitenlandsche producten. Zoo spannen vele bedrijven, zonder overheidssteun, zich in om, als eenmaal het keerpunt in dezen slechten economi- achen toestand mocht zijn aangebroken, toch nog gereed ie zijn, om haar plaats in het economisch proces weder in te ne men. Mogen zij allen ondervinden, dat zij, die zich zelf helpen, ook op Gods hulp mogen rekenen en in dat vertrouwen kracht ▼inden om moedig vol te houden! De voorzitter verstrekte hierna nog en kele cijfers over hetgeen de Kamer in het afgeloopën jaar heeft verricht. Na eenigê woorden van dank aan de le den, het personeel en het bestuur, besloot spr. met den wensch, dat 1936 voor allen, in zaken en gezin, epn voorspoedig en ge lukkig jaar móge zijn! Alblasstrdam. Op Dinsdag 21 Januari zal ten gemeentehuize plaats hebben de verhuur van wei- en hooiland der ge meente Alblasserdam. Velen gedupeerd. Afblasstrdam. Op de scheepswerf v.h. J. Smit Oh. zijn Zaterdag 20 werklieden ont slagen. Tetetw werd aan het werkvolk meegedeeltL dat het wachtgeld voorloopig is stopgezet. De reden hiervan is, dat van Rijkswege verzwarende maatregelen zijn getroffen, welke ook gelden voor andere firma’s in deze gemeente. Van de zijde der directie van de Scheepswerf J. Smit worden pogingen, aangewend alsnog deze verzwarende omstandigheden weggenomen te krijgen om dan alsnog het werkvolk in de gel^riffcitf te kunnen stellen, wacht geld te verkrijgen. Voorloopig zijn nu de menschen in de steunregeling ogenomen. Bleskensgraaf. De varkensfokvereeni- ging .JVerbetering zij ons doel”, beerhou- der de heer B. van der Stelt, ontving voor haar beide beeren een aanhoudingspremie van de Provincie Zuid-Holland Een be wijs, dat ftèziè' nog jonge vereeniging reeds over prima materiaal beschikt Werk verschaffing. Krimpen a.d. IJssel. In aansluiting op ’n bericht betreffende de verbreeding van den Stormpolderdijk, welk werk in werk verschaffing wórdt uitgevoerd, kan thans worden medegedeeld, dat overeenstem ming is bereikt met de eigenaars der aan grenzende perceelen, zoodat reeds begon nen is met hot plaatsen der grondstukken (zinkstukken) ®n het storten $an grond. Waterleiding Alblasserwaard. Meerkerk. Het dagelijksch bestuur van het watereidingbedrijf „De Alb’asser- waard en Vijfheerenlanden”, vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester G. Slob, om aan de hand van ingekomen in- schrijfbiljetten de verschillende perceelen, betreffende het leggen van dienstgeleidin- .gen voor huisaansluiting, aan te besteden. lAan de firma H. Bartol te Gorinchem Iwerd opdracht gegeven voor de perceelen 1, 2 en 4, terwijl perceel 3 werd toegewe zen aan de fa. C. de Graaf te Eist. Aan de fa. Stokvis te Rotterdam werd de leve rantie van kranen opgedragen. Hoogst waarschijnlijk zullen de huisaansluitingen Veer in werkverschaffing worden uitge voerd. KAMER VAN KOOPHANDEL GOUDA EN OMSTREKEN. Nieuwjaarsrede van den voor zitter. Gouda. De heer Hermann A. Schreuder Sr., voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Om streken, heeft in haar vergadering van 6 Januari de gebruikelijke Nieuwjaarsrede gehouden. Spr. noemde het jaar 1935 een voort zetting van de reeks zijner voorgangers, wat betreft onevenwichtigheid, opeensta peling van steeds grooter moeilijkheden. Toch is dit jaar aan het eind van den Ne- derlandschon handel en export, nog niet geheel zonder een lichtstraal geweest. Men moet waardeering hebben voor de geste van de Vereenigde Stalen ten opzichte van ons land, waarbij volgens een der voor aanstaande Nederlandsche onderhande laars „een faire oplossing is bereikt”. Met ingang van 1 Februari 1936, zal het nieu we verdrag, dat voor ons land verschil lende faciliteiten bevat, in werking treden. Voor ons district zal het verdrag, naar spr. hoopte, van belang zijn met het oog op den export van kaas, planten, pijpen enz. Sr. wees op de noodzakelijke uitbreiding van den economischen voorlichtingsdienst waarbij hij in de eerste plaate dacht aan ▼ergrooting van ons consulaire corps, door aanstelling van „handelsverken- nefs". Voor de Kamers van Koophandel was 1935 eveneens een woelig jaar. „Als een bliksemflist bij helderen hemel” verscheen een ministerieel schrijven, waatin werd medegedeeld, dat bij par. 49 van het Be- zuinigingsontwerp voorstellen zouden wor den gedaan, waarbij een groot aantal Ka mers van Koophandel en Fabrieken, waar onder ook de Goudsche zouden worden samengevoegd met grootere. Terecht hebben handel en industrie ook in dit district zich teweer gesteld tegen dit voornemen. De Kamer kan zich geluk kig achten, dat door de schitterende ge tuigenissen, die van haar werk uit de kringen van handel en nijverheid zijn ge komen, aan het plan van den toenmaligen minister voorloopig geen gevolg is gege ven. Mej. G. Stek, waiihtgeldster bij het openbaar lager ondefwijs te Kinderdijk, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de le openbare school te Streefkerk. Tot bibliothecaris van de Nutsbiblio- theek te Kinderdijk is benoemd de heer M. J. den Oudsten. Ondeugdelijk vleesch? Waddinxveen. Na het gebruik vleesch in blik is het gezin van den heer Nieuwkoop ongesteld geworden. J)e le ven leden van het gezin leden aan kram pen en moesten aanhoudend braken. De hulp van den dokter werd ingeroepen en de politie heeft het vleesch in beslag ge nomen. Waddinxveen. Op den 28en Januari hoopt het echtpaar W. van Ringelenstein —Van Heusden 50 jaar in den echt ver bonden te zijn. De beide oudjes zijn nog zeer kras en genieten een uitstekende ge zondheid. Op den Kerkweg schrok het paard dat voor een wagen van den landbouwer L. O. was gespannen, voor een vracht auto. Het paard sprong in den Kerkweg- vaart. De bestuurder wist zich zelf te redden. Nadat het tuig was los gesneden, werd het paard behouden op het droge gebracht. De wagen, die was beschadigd, is later gelicht. Het ongeval, dat in het dorp plaats had, trok yeel belangstelling. Wlllige-Langerak. Vrijdag hoopt voor de Geref Jongelingsvereeniging en Man- nenvereen. alhier in de Geref. Kerk te Schoonhoven te spreken prof. dr. G. M. den Hartog ▼an Kampen, met het onder werp: „Het Isolement van Groen”. IJsselsteln. Naar wij eerder gemeld hebben, zou de Christelijke Bewaarschool aan de Schapenstraat op eigen kracht van de onderwijzeres, mej. A. den Dunnen, worden voortgezet Hierin is thans ver andering gekomen. De bewaarschool zal ▼oor de kleinen niet aanvangen alvorens een vergadering is gehouden van hel be stuur der Christelijke School IJsselstein. De los-werkman fi. heeft aangifte gedaan van de vermissing van een varken (big). Bij een door de politie nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat het varken niet was ontvreemd, zooals C. had verklaard, maar dat het was ver dronken in den IJssel. Het boteekent »oor C, die werkloos is en het varken nog slechts een dag in z’n bezit had, een groote schadepost. DE HOOOE WATERSTAND. Muiwilir van dijk int dijk De snelle was van de Maas heeft alle uiterwaarden in Noord-Limburg, Oostelijk N.-Brabant en Zuid-Gelderland onder wa ter doen loopen. Het water reikt van dijk tot dijk en vooral in de omgeving van Gennep, 'Boxmeer en Megen heeft de ri vier een schier onafzienbare breedte be reikt. In Noord-Limburg zijn vele boerde rijen op de lage gronden geheel door het water omgeven en feitelijk van de buiten wereld afgesloten. De veerdiensten te Box meer, Oeffelt, Afferden en Vierlingsbeei zijn gestaakt. Alleen met het kleine pontje Linden-^KatwijkMook is nog commu nicatie tusschen Limburg en Noord-Bra- bant mogelijk. Gisteravond te 7 uur bereikte de Maas voor Grave een stand van 1030 M. boven N.A.P.; de rivier was daar sedert dien morgen 7 uur nog 22 c.m. gewassen. In vergelijking met Maandag was het tempo van den was reeds aanmerkelijk af ge no men en de laatste uren ging de was zeer langzaam, zoodat men spoedig stilstand en daarna val verwacht. Te Maastricht was de laatste 24 uur reeds -26 c.M. val geconstateerd. In België meldt men geringen val De spoorlijn Gouda—Schoonhoven In den laatsten tijd zijn de gemoederen in de Krimpenerwaard zeer verontrust door de planr^n van den Provincialen Waterstaat om den weg van Gouda naar Schoonhoven aan te leggen op de spoor baan, waardoor de zoo gewaardeerde tram tusschen die beide gemeenten zou komen te vervallen. Tusschen haakjes, aldus spr., blijft het toch altijd voor mij een vraag, waarom de naam „tram” in de plaats is -gekomen voor dien van „spoor”, waar toch in de vervoergelegenheid zelf geen ▼êrandering is gebracht. Of is slechts het doel geweest om de houders van abonne menten op dit traject te weren en daar door ook het aantal reizigere öp deze lijn van boven af te drukken, evenals zulks klaarblijkelijk, doch dan door andere maat regelen, ook geschiedt op het traject Gou daAmsterdam via Nieuwersluis. Voor de bevolking in die streek zou dit m.i. een ramp beteekenen. Reeds jaren wacht de Krimpenerwaard op goede wegen, die de ▼oedingslijnen ook zouden zijn van den tramweg, dit laatste ▼ooral ook wordt ver wacht van de aan te leggen wegen in de aangrenzende waarden, als Alblasser- en Lopikerwaard. Wederom heeft een groot aantal belanghebbenden alle krachten in gespannen om te voorkomen, dat de tram weg, die vooral bij eenige opleving van ontzaggelijk groot nut voor dit nijvere ge deelte van Zuid-Holland kan zijn, zou worden gesloopt. Mogen degenen, die daarover te beslissen hebben, zich wel tweemaal bedenken alvorens dit onzalige besluit zou worden genomen. U» Vervolgens besprak de heer Schrtugfw,. 1- de nieuwe sluisverbindlng fusschtn Holl. IJssel en Gouwe. die, hoewel niet officieel, toch reeds getf^ rende eenigen tijd geopend is: Indeffitoa^ zal blijken,, da' dit een groote verbeWH S zal zijn voor de scheepvaart en voor-dr' spoedige verbinding van de havensteden Rotterdam en Amsterdam. Overigens maakt de scheepvaart in ons geheele land —on danks de kunstmatige pogingen om haar staande te houden een uiterst slechten tijd door In dit district is met uitzon le ring van nog eenig personenvervoer door de Reederij op de Lek. door de opheffing ▼an den Stoombootdienst BoskoopGouda den laatsten dienst voor het vervoer van passagiers te water vervallen. In de positie der kaasproducemen ▼e.n deze streek is weinig verandering ge komen. De kaasprijzen hebhen dezen zo mer een bijzonder laag peil bereikt. Een kléine compensatie daartegenover ligt in de vrij sterk verhoogde prijzen van de taatete coaAndsa. De fmaacieeto resultaten Te Boven-Smilde is een wielrijder aangereden door een auto uit Assen. De aangeredene is in het ziekenhuis te Assen overleden. Te Rotterdam is een arbeider op de werf Wilton-Feijenoord van een stelling gevallen, waarbij hij een schedel fractuur opliep, aan de gevolgen waarvan hij in het ziekenhuis is overleden. Bij het binnensleepen Duitsch stoomschip in de haven neuzen werd een der Belgische ten omver getrokken Zij liep vol water en zonk. Een stoker uit Hansweert, verdronk. De overige drie opvarenden konden wor den gered. De vloot der Vereenigde Staten, 150 oorlogsschepen met 400 vliegtuigen, zal manoeuvres houden, die drie dagen zullen duren. Zij worden gehouden ten westen van de Zuid-Californische kust. In de electrische centrale te Foekoes- jima, hoeft «en ontploffing plaate tehzul waardoor de luchtvoorziening van Tokio ernstig werd gestoord. Een aantal em ployés, ingenieurs en mecaniciens kwam om het leven. Te Westfield (Ver. Staten) is een hotel door brand vernield. Zes personen werden gedood. AARDAPPELOOGST 19M. De teeltregeling. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat over eenigen tijd de afkondiging van de teeltregeling voor late aardappelen oogst 1936 kan worden tegemoet gezien. Deze regeling wijkt op'enkele punten af van die, welke voor het oogstjaar 1935 heeft gegolden. Zoo is een onderscheid ge maakt tusschen aardappelteelt op klei gronden en andere dan kleigronden, in die voege, dat bij een uitpoot van niet meer dan 50 are over 10 are zaaiaardappelen geen teeltheffing behoeft te worden betaald als het den verbouw op klei- en over 20 are als het den verbouw op andere dan kleigrond betreft. In verband daarmede behoeven teler», die niet meer dan 10 are aardappelen ver bouwen, niet in het bezit van een teeltver- gunning te zijn, terwijl telers van aardap pelen op andere dan kleigronden, wan neer zij meer dan 10, doch niet meer dan 20 are verbouwen, een kostelooze teeltver- gujining zullen ontvangen. Telers, wier bedrijven zich gedeelteluk op kleigronden, gedeeltelijk op andere dan kleigronden bevinden, zullen worden aan gemerkt als behoorende tot de groep van kleigrondtelers, tenzij zij kunnen aantoo- nen, dat alleen op andere dan kleigrond aardappelen worden geteeld. CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 6% cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht van andere in consumptie gebrachte melk is Tastgosteld op 2% cent per liter. ARK EL. Over de maand Dec. Ingekomen: G. van Genderen van Hoog-» Blokland; J. C. W. Tanis van Woerden. Vertrokken: J. Boote en gezin Tienhoven; M. G. van den Anker en zin naifir Gorinchem; W. Fasen Almkerk. GIESSEN DAM. Over de maand Dec. Ingekomen personen: H. Bikker en ge zin, van Bleskenagraaf, Hofwegen A 18; mej. J. Noorijermeer van Bloemendaal, Distellaan 36; mej. T. Huisman van Slie- drecht, G 572; mej. A. Versteeg van S'ie- drecht C 205; T. Dubbeldam, van Gorin chem, Kriekenstraat 9; J. T. van Garde- ren, van Hardinxveld B 503; F. Tricht, van Hardinxveld, B 266; C. Huisman en echtgenoote van Berlicum A 150; F. M. van der Ven van Hardinxveld, Bulder- steeg 28; mej. A. Uittenbogaard van Mole naarsgraaf no. 133. Vertrokken personen: D. Verschoor en gezin naar Vlaardingerambacht, Irisstraat 1; A. Kroon naar Wieringen, Dijkstraat 20; H. I. de Waard (wed. B. Huizer) naar Sliedrecht, A 689; Ghr. de Kok en mej M. Muilwijk, beiden naar Hardinxveld, Parallelweg 39; A. Trapman naar Bles- kensgraaf, B 5; B. J W. Dekker naar Groningen, Noordhoek; H. Bikker pn ge zin naar Hardinxveld, Achterdijk 46. SLIEDRECHT. Over de maand Dec. Ingekomen: Johannes Wissink, van Noord-Scharwoude naar Julianastraat 2 mw. Geertje de Wit, van Wijpgaarden naar Stationsweg 63 inw. Jannigje den Dikken, van Bleskensgraaf naar D 31 III inw. Vertrokken: C. van den Berg en gezin, van Stationsweg 210, naar Dordrecht, Hoekstra&t 55 rood; Adriana Versteeg (geh. met A. den Uil) van G 205 inw. naar Gies?endam C 337. STREEFKERK. Over de maand Dec. Ingekomen: Ds. H. W. Waardenburg en echtgenoote, van Woubrugge naar C 33; Roy E. Groenendijk, van Gouda naar C 59 A; Johannes van den Berg, van Utrecht, naar G 72; Floortje Hardam, van Oud-Alblas, naar G 56.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6