U SCHOONWVËÏT] Plaatselijk Nieuws""*] Burgerlijke Stand CKerk en School Loop der bevolking Sportnieuws laarom Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand Predikbeurten A. DE PATER, Hermina de Jong, Cornells Verkerk, JOHANNES LEONARDUS VAN DER PAUW, faillissement VRIJZINNIG CHRISTENDOM GESCHENKEN RADION BIJ Boerenknecht, eenige perceelen Bouwgrond Bouwmanswoning R.K. GEMEENTERAADSLEDEN. De hoer A. G. A Deerenberg is Zater- lag gekozen tot lid van het hoofdbestuur van bonden en cent rale's van R.K. Ge meenteraadsleden in Nederland. De heer Deerenberg was voor deze functie: cnndi- :laat gesteld door den kring Rotterdam. Gouda, Noord-Ilrabant. Limburg en Noord Holland. Dit bestuur, dat zijn.werkzaam heden over heel Nederland uitstrekt, be staat uit 5 leden en is gevestigd te 's-Gra- venhage op het bureau van de R.K. Staats partij. ZEDENDELICT. •Verdacht van overtreding van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht, is heden aangehouden P Kalhier. OPDRACHT VERLEEND. Aan de heeren G. P. Woudenberg en G. Plomp, aannemers, is opgedragen het bou wen van een woonhuis aan den Opweg voor den heer A. Zijderlaan. EEN ONGELUK KOMT ZELDEN ALLEEN... Door de gladheid van den weg raakte Zaterdagmiddag de personenauto van den heer H. M. O. van Willige-Langerak, op den Buitensingel nabij de. Scheluwebrug, den koers kwijt en reed tegen een boom. Behulpzame handen, waaronder die van den 22-jarigen' electricien W. v. E. alhier, die juist passeerde, waren or^niddellijk be hulpzaam om den wagen weer op het goede pad te''duwen, waarbij v. E. het on geluk had, toen het portier van den auto word dichtgeworpen. met de ringvinger van den rechterhand daai tusschen be klemd te geraken; het derde lid werd fi naal van dit lichaamsdeel afgeknepen. Na ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, heeft de patiënt zich onder behandeling gesteld van Dr. J. A, P. de Bruijn. Ook de auto moest naar den „dokter". GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een gouden zegelring. Feestavond B. V. L. Bergambacht. Vrijdag hield de afdee- ling Bergambacht van den B.V.L haar jaarvergadering op ©enigszins feestelijke wijze. De bovenzaal van „'t Centrum" was geheel gevuld. Aanwezig waren o.a. be halve de geheele plaatselijke commissie, de vice-voorzitter, de heer Pot, de secre taris, kapitein mr. van Mechelen en het lid der Gewestelijke Commissie mr Jon ker, uit Gouda, de beide doktoren van hier, en burgemeester Nieuwcnhuisen, uit Schoonhoven, de laatste heeren vergezeld van hun dames. De voorzitter burgemeester Kooiman, heette allen hartelijk welkom, voorname lijk genoemde autoriteiten en de veleland- stormers met hun dames. Spr. wees erop dat bijeenkomsten als deze de saamhoo- righeid onder de landstormers ten zeerste bevorderen en hoopte dat allen een ge noeglijke avond zouden hebben. Hij be handelde daarop het conflict ItaliëAbes- sinië en ging daartoe terug tot het jaar 1575 om de geschiedenis van beide lan- den te belichten. Op zeer duidelijke en aangename wijze wist spr. zijn gehoor te boeien om het geleidelijk te brengen op 't tegenwoordige oorlogsterrein in Abessinië waarvan spr. een schets had ontworpen. Voornamelijk de opstelling van de legers en de ligging van de fronten werden zeer duidelijk aangeduid en het voor- en na deel daarvan aangegeven. Ook\de politie ke beteekenis van dezen oorlog werd be handeld. Een langdurig applaus bewees den spreker, dat zijn zeer interessante en leerrijke uiteenzetting de aanwozigea ge boeid had. Daarna werd een gedeelte van de film „De eeuwige stilte" vertoond, welke zeer in de smaak van het publiek viel. Gedurende een pauze werden eenige muziek- en zangnummers ten beste gege ven door mevr. Kooiman, piano, mevr van VlietStreefland, viool en mej. An nie de Haan, zang, welke nummers keu rig werden uitgevoerd. Daarna werd weer een gedeelte van de fV'm vertoond en werd in een tweede pau ze het woord gevoerd door kapitein mr. van Mechelen, die de plaatselijke commis sie dank bracht voor het organiseeren van dezen avond. Daarna reikte de kapitein met eenige toepasselijke woorden de bre vetten met draagmedaille uit aan de ver leden jaar gepromoveerde Koningsschut- ters, de heeren J. C. van Sprang en M G. van Duijvendijk en het brevet voor scherpschutter aan den heer L. van Bcu- zekora. Tenslotte werd het las-tste gedeelte van de film gedraaid en omstreeks half twaalf sloot *ae voorzitter deze feestelijke bijeen komst en bracht hij dank aan hen die tot het welslagen vap den avond hadden me degewerkt. Uitvoering „Nut en Genoegen". Bergambacht. De gemencde zangveree- niging ,.Nut en Genoegen", directeur de heer Kroon uii Stat wijk, geeft een zang en tooneeluitvoering op Woensdag as. Het keurig en uitgebreid programma waarborgt een genoeglijken avond. Eén der arbeiders, te werk gestold bij het graafwerk voor de waterleiding, werd Zaterdag, toen hij met drie anderen bozig was, do afgëgraven aarde op een vrachtauto te laden en zich bukte, door een ander met de' schop in de bovenlip gestoken Hoewel de wond erg bloedde, liep het origeluk goed af. daar alleen een vlceschwond was ontstaan. Gymnastiekuitvoering. Haastrecht. De gymnastiekvereeniging „Olympia" gaf Zaterdagavond in het ge bouw „Concordia" haar jaarlijksche uit voering. De voorzitter, dè heer J. Kom peer heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den eerc-voorzitter, den heer P. van Lecjawen uit Den Haag, die een lange reeks van jaren directeur van Olympia is geweest, en de afgevaardigden van zuster- eenigingen. Speciaal verwelkomd werden ook de bestuursleden van de plaatselijke voetbalvereeniging ..Sparta", waarmede „Olympia" betrekkingen van bijzonderen aard heeft. Spreker hoopte, dat uit deze uitvoering weer zou Wijken, dat er nog steeds, even als in den goeden tijd der vereeniging, ijverig wordt geoefend. Daarna begon de leider,.de heer JaC. Vermeij met zijn pro gramma. Nadat, eenige nummers waren afge werkt en het publiek zijn waardeering had geuit, .verscheen de oud-directeur, de heer van Leeuwen, op het podium Hij be gon met te danken voor de uitnoodiging. De belangstelling van het publiek, zei spr., kan Olympia" niar missen. Dat is haar moreele steun, dia'Ver uitgaat boven financieele hulp. ZonWr die steun zou de vereeniging, die over drie jaren haar 40-jarig bestaan zal vieren, naar de be stuursleden en de leider voornemens zijn op grootsche wijze, reeds lang niet meer bestaan Spr. deed een beroep op het publiek om zijn medewerking aan „Olympia" te wil len blijven verleenen. Ze is het ten volle waard. Daarna werd het verdere programma keurig afgewerkt en. de avond met een bal besloten. De muziek werd verzorgd door 1 en semble Van Berkel-IJsselstein. Haastrecht. Bij den landbouwer L. Brouwer de Koning in Boven-Haastrecht is Zaterdag een auto, beladen met zakken graan, van de „Samenwerking", van den dijk geraakt en in de sloot gereden- De gevolgen bepaalden zich tot materieele schade. De auto is door garage Van Vliet opgetakeld In Rozendaal ging Zaterdag door de gladheid een'auto' beladen met zakken graan van den dijk en kwam op den kop in een sloot terecht. Garage Jongerius haalde het slachtoffer op. Haastrecht. Het aantal inwoners der ge meente bedroeg op 31 December 1-934: 2272 (1185 m. en 1086 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 48 (23 m. en 25 vr.) en door vestiging met 123 (72 m. en 51 vr.). Totale vermeer dering 171 personen. De bevolking verminderde: door over lijden met 17 persoften (9 m. en 8 vr.); door vertrek naar elders met 141 perso nen (72 m. en 69 vr.). De bevolking verminderde dus met 158 personen (81 m. en 77 vr.). Per saldo bleef dus een toename van 13 personen. Terwijl hef totaal aantal man nelijke personen toenam met 14, vermin derde het aantal vrouwelijke personen met 1. Zoodat de bevolking op 31 Decem ber 1935 bedroeg 2285 personen (1200 m. en 1085 vr.). Krimpen a.d. Lek. De vrachtauto van den heer A. van Limborgh, graanhande laar, geraakte van den Hoogendijk, door dat een passeerende auto het voorwiel raakte. De bestuurder werd zoodanig ge kwetst, dat direct geneeskundige hulp is ingeroepen, o.a, had hij een arm gebro ken. De vrachtauto is later met een kraan wagen op den dijk geheschen en naar een garage vervoerd. De arbeider A. G. van der Graaf kreeg bij J. en K. Smit's Scheepswerven een stukje ijzerroest in zijn oog, hetwelk zijn oog zoodanig beschadigde, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. - De Esperantovereeniging Ciam An- lauen hield een propaganda-avond in de Oude School. Als spreker trad op de heer Gorter, uit Rotterdam. Op duidelijke wijze zette deze het nut van het esperanto uit een. Van de gelegenheid tot vragen stellen, hebben eenige personen gebruik gemaakt. De opkomst was zeer groot. Aanbesteding. Krimpen a.d. Lek. De architect C. W. Verhoeff heeft in het Sociëteitsgebouw aanbesteed het bouwen van een duhbel woonhuis aan den Buitenweg voor reke ning van de heeren A. v. d. Heul en Go. Er werd als volgt ingeschreven: Metselwerk: Gehr. Klapwijk f 1949; P Roozendaal f 1902; L. Ponsen te Krimpen a d. IJssel f 1888. Timmer- en smidswerk: A: C. Slappen- del te Krimpen a.d. IJssel f 1730, Twicht Pols te Krimpen a.d. IJssel f 1560; J \7 de Jong te Ammerstol f 1513. Schilderwerk; M. Nobel te Léikerierk MAANDAG 20 JANUARI 1930 de Italiaansche' vliegers uitsluitend stel- f 419; A. de Böonj te Krimpen ad. Lek f 206; J. Sturm te Lekkerkerk f 348; J. M. de Jager te Krimpen a.d. Lek f 334, Joh. Dekker te Krimpen a.d. Lek f 378. Electricienwerk: Zwijnenbu^g te Lekker kerk f 33. W. J. Ebeli te Krimpen a.d. IJssel f 63,75; Jac. Bouter te Krimpen a.d. Lek f 73. Lood-, zink- en waterleiding: Jac. Bou ter te Krimpen a.d. Lek f 252; A. Ponsen te Krimpen a d. IJssel f 260. Metsel-, timmer- en smidswerk: Vis en Ströpke te Krimpen a.d. Lek f 3045: J. Boer te Ouderkerk a.d. IJssel f 3336; Gobr. Klapwijk te Krimpen a.d. Lok f 3669. Massa: Van Wijngaarden te Kralingsrhe Veer f 3867; Vis en Ströpke te Krimpen a d. Lek f 3709; J. W. de Jóng te Am merstol f 4133. Heroprichting voetbalvereeniging. Ouderkerk a.d. IJssel. In deze gemeente worden pogingen aangewend om tot we deroprichting van de voetbalvereeniging te geraken. Hiertoe zal Zaterdag oen ver gadering worden gehouden. Bij eventueele oprichting is een geschikt terrein billijk te huur onder de gemeente Gouderak, zoodat ook des Zondags gespeeld l$n worden. Kort Raadsverslag. Polsbroek. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad onder presidium van burge meester C. L. Schreuders. Alle leden wa ren tegenwoordig. Na opening met gebed nam de voor zitter het woord om in de eerste vergade ring in dit jaar een blik terug en voor uit te werpen. Spr. wees op de zorgelijke toestanden allerwege en de groote moei lijkheden voor Regeering en Volk. Hij hoopte, dat de stuurman van het Schip van Staat, Dr. Colijn, in Gods gunst de kracht zal erlangen om ons land door da moeilijkheden been te voeren. Den bftk werpend in eigen kring con stateerde de burgemeester dat we hier niet te klagen hebben. Polsbroek heeft een sluitende begrooting, de belastingen kon den worden verlaagd en aan de reserve's kon een bedrag worden toegevoegd; werk- loozen zijn er weinig. Met den wensch dat allen gespaard zullen worden in hel leven en gesterkt tot hun taak, besloot spr. zijn rede. Het lid De Heer zegde namens den Raad den voorzitter dank voor diens har telijke toespraak en wenschte beiden, voorzitter en secretaris, kracht en wijs heid toe om hun werk in 1936 voort te zetten. Na de lezing der notulen vroeg het lid Den Besten inlichtingen betreffende het aanbrengen van meer kranen voor de wa terleiding in de woning van Dr. Pasmooij Nadat de voorzitter de gevraagde inlich tingen had verstrekt, worden de notulen met een kleine aanvulling goedgekeurd. Ingekomen was een bericht van Ged. Staten, dat zij de beslissing omtrent de goedkeuring der gem.-begrooting voor 1936 wenschten te verdagen, aangezien zij een nadere omschrijTfcg wenschen betref fende eenige posten tSn uitgaven. Bedoel de posten worden onder de l'oupe geno men en zullen met de verlangde toelich tingen ter goedkeuring worden ingezonden Voorts was er een schrijven van het co mité voor landbouwonderwijs in verband mot een voorgenomen cursus in huis houdkunde. Weth. Hoogenboom deelde echter mede dat bedoelde cursus niet zou doorgaan wegens te geringe deelname. Een verzoek van den Zendingskrans „Lydia" om vrij gebruik van twee lokalen der voormalige 0. L. School voor het hou den van een Zendingsbazar, wordt toege staan. Een voorstel van B. en W„ om een wijziging aan te brengen in de vleesch- keuringsverordening, in dezen zin, dat een gestorven dier deeverlangd zonder voorafgaande keuring door den eigenaar mag worden opgegeven voor vervoer naar den destructor, werd na ampele bespre king goedgekeurd Enkele wijzigingen in de begrooting over 1935 worden door den voorzitter toe gelicht en door den raad toegestaan. Tenslotte bracht het lid De Heer de vraag ter tafel of het voor het vervolg ge oorloofd is van gemeentewege de Benschop sche wetering te laten schoonmaken. Thans, nu de ingezetenen unaniem aan sluiting vragen aan de Waterleiding, heeft dit werk voor de Volksgezond heid geen zin mper. Spr. meende, dat het onderhoud van dezen watergang aan het bestuur van het watprschap Benschop be hoort. Weth. Héogenboom en de heer Sluijs waren eveneens deze meening toe gedaan. De voorzitter, weth Rijneveld en de leden Verstoep en De Jong voelden er voor dezen watergang te onderhouden B en W. zullen deze zaak nader bespreken en met eventueele voorstellen in den Raad komen. Polsbroek. Bij' den agent der arbeids bemiddeling staan thans 7 werkzoekenden van wie 5 werkloos zijn, ingeschreven. Polsbroek on Vlisf. De collecte voor het werk van den Geref. Zendingsbond. Don derdag-avond tijdens de spreekbeurt van Ds. Bouw gehouden, heeft f 43,60 opge bracht. Vlist. In de gemeente Vlist bestond de bevolking op 31 December 1934 uit 466 personen, Lw. 248 m. en 208 vr. Dit aan tal vermeerderde door geboorte en vesti ging mot resp. 5 en 11 mannelijke en 3 en 11 vrouwelijke personen, totaal resp. 8 en 22 personen, d i. tezamen 30. Door vertrek verminderde dit aantal met re.sp. 15 m. en 18 vr., totaal 33 personen. Het aantal mannelijke personen nam dus toe mot 1 persoon, terwijl het aantal vrouwen afnam met 4 personen, totaal vermindering 3. De bevolking op 31 December 1935 bestond dus uit 219 mannon en 204 vrouwen, te zamen 453. DE SUIKERDIEFSTAL. Waddinxveen. Zooals gemeld heeft ten nadeele van de coöperatieve verbruiksver- eeniging „Ons Voordeel" een bediende in den loop van het vorige jaar ongeveer vijftig balen, elk van 50 K G. suiker tot een totale waarde van ruim duizend gul den ontvreemd. In verband daarmede wa ren zeven arrestaties geschied. Thans is deze zaak geheel opgehelderd. Er zijn nog twee personen verhoord, een wijnhande laar te Waddinxveen en een bakker te Schoonhoven, die te goeder trouw de ont vreemde suiker opkochten De gestolen suiker blijkt geheel verbruikt. De vader van twee verdachten, den landarbeier, die de balen in zijn schuur ontving en diens broer, die voor de expe ditie der suiker zorgde, heeft aangeboden do door deze diefstallen ontstane schade aan de coöperatie te vergoeden. Den chef van de coöperatie treft geen blaam. Door de groote aanwezige partij en te meer omdat de suiker ook los in kleine hoeveelheden verkocht wordt, is op den voorraad geen toezicht te houden. Taroetang naar Bodegraverstraatweg 52; G. J. Kokkelink, van Castricum naar Brug weg 79, F. van do Kreekc, van Zoeter- nieer naar Brugweg 79; W. L. van der Wulp, van Gorssel naar Kerkweg 181; G. van Harskamp, van Gouda naar Nesse 13; H. Bouman, van Gouda naar Bodegraver- straatweg 102. Vertrokken: J. Slingerland, van Noord kade 303 naar 's-Gravenhage, A. G. van d,er Zuda» van Noordeinde 70 naar Gouda; G. Toor, van Noordeinde 25 naar Bos koop; C. W. Kompeer, van Zuidkade 166 naar Gouda; W. Keers, van Bodegraver- straatweg 31 naar Goes; J. T. Ketting, van Henegouwerweg 46a naar Bussum; G. van Oost, van Kerkweg 23 naar Hoorn; H. W. Rougebrink, van Kleikade 36 naar Gorssel; H. Alphenaar, van Zuidkade 236 naar .Rotterdam; G. van de Berge, van Noordeinde 116,naar Gouda; N. Straver, van Prins Hoialrikstraat 11 naar Gouda; G. van der lande, van Brugweg 33 naar Woerden: M Ha ge, van Henegouwerweg 73 naar Hazerswoude; Nic. van Vliet, van Bloemendaalschonweg 81 naar Gouda. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Benschop, ds. P. Bouw te Melissant. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Moercapelle ds. M. Hofman te Krabbendijke. REEUWIJK. Januari. Ingekomen: J. Omon, uit Ouderkerk a.d. IJssel in E 59; J. L. van Leeuwen uit Heemstede in D 143; M. van der Graaf in E 133; A. J. Boere uit Polsbroek in K 41; H. Vermeulen in I 51; W. van Herk uit Ouderkerk a.d. IJssel in H 130. Vertrokken: A. de Jong uit H 140 naar Gouda, Onder de Boompjes 71; E. A. Linthout uit E 52 naar Gouda, Burg. Martenssingel 73; A.# M. de Wit, uit D 5 naar Bodegraven; T.'van Esschoten uit E 172 naar Ned. Oost-Indië, M. J. A. Ver- weij uit E 137 naar Bussum, Koopweg 74; P. van Bodegraven uit E 169 naar Boskoop, Ridderbtiurt 47; W. de Veen uit K 53 naar Gouda, Keizerstraat 170. A. de Raad uit E 19b naar Doom. Pr. Hen- drikweg 36; A Vergeer, uit K 53 naar Haastrecht A 89; J M. van Roon uit B 39 naar Voorburg. Willemstraat 1; G. van Dam uit B 87 naar Ned Oost-Indië; J. Kasius nit B 63 naar Boskoop, Reijers- koop 329; N. van Dam uit B 78 naar En geland. MOERCAPELLE. Over de maand Dec. Vertrokken: E. van der Spek en gezin, van Heerenweg naar Bleiswijk, Hoefweg. WADDINXVEEN. Januari. Gevestigd: G. Eikenboom, van Gouda naar Dorpsstraat 92; G. Koster, van Gou da naar Dorpsstraat 92; P. Metselaar, van Bussum nkar Kleikade 12; 0. Teekens, van HOENKOOP. Januari. Geboren: Aart, z. van A. van Duijven dijk en G. A. van Wessel. KRIMPEN A D. LEK. Jan. Overleden: H. J. de Rooij, 20 j. REED WIJK. Januari. Geboren: Bel ia, d. van S. den Ouden en W. Burger. Cornelia, z. van E. v. d. Wolf en H. BI ijleven. .Ondertrouwd: H. Molema, 21 j., en Fr. van den Berg, 22 j. A. Straver, 30 j., en P. Stolker, 27 j. WADDINXVEEN. Januari. Geboren: Aart Johan Henri, z. van H. G. W. Schildt en C. Schmidt Petrus, z van M A. Moons en A -M- Vergeer. Klaasje Neeltje, d. van W. Roskam en N. Mur. Teunïs, z. van Th. van den Berg en J. van der Flier. Cornelia, z. van J. A. de Kluiver cn E. C. Hendriksen. Teunis, z. van T. den Ouden en J. A. La ge rweij. Lena Cornelia, d. van G. Klei weg en G. Roest Frans, z van C Ver- doold en J. Goudriaan. Mijntje, d. van J. van Rijswijk en D. Wolvers. GOUDSCHE VOETBAL BOND. Alle voor Zondag 19 Januari voor de» Goudschen Voetbal Bond vastgestelde wed strijden ziji^ wegens terreinafkeuring nief doorgegaan. De vereeniging Gouderak, die tot dusvei met vier elftallen in den G.V.B. uitkwam, heeft, wegens gebrek aan spelers verzocht haar vierde elftal uit de competitie te mo gen terugtrekken. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN. Reichenbach behoudt zijn titel. Te Amsterdam heeft Zondag de laatste partij plaats gehad tusschen Raichen- bach en Vos om den wereldtitel dammen. Raichenbaoh behaalde door een remise- spel, verkregen op de grens van winst, het totaal van 20 punten, waardoor hij zijn wereldtitel behoudt. De jonge Franschman imponeerde doot zijn oorspronkelijk en fraai spel, thans meer nog dan in den wedstrijd tegen Kei- Ier, waarbij hij zijn titel verwierf. OOK OE KIPPEN MOETEN BADEN. De kippen voelen zich het meest op hun gemak en gedijen het best, als de grond in den ren van zoo danige samenstelling is, dat de die ren hem gemakkelijk met de poo- ten kunnen openkrabben en in fijn stof kunnen verspreiden. Op zwa- ren grond, die altijd min of meer vochtig aanvoelt, gedijen ze veel minder goed. Als men kippen in een zandigen ren gadeslaat, dan ziet men dikwijls, hoe hier en daar een kip op den grond gaat zitten en zich al schuivende en klapperende met pooten en vleugels in het zand woelt, zoodat ze haar heele veerenpakje handig met zand be stuift Dit nemen van een stofbad is een zekere aanwijzing, dat de kippen last van ongedierte hebben, dat zij op deze wijze trachten kwijt te raken, daar het hun het leven ondragelijk maakt. De luisvliegen, vlooien en maden kunnen dit stortbad van stof slecht verdragen en zoo is deze in stinctmatige gewoonte der kippen ten zeerste bevorderlijk voor hun welzijn. Docht tevens is dit voor ons een aan wijzing, dat wij onze kippen moeten hel pen, wanneer ze, bijvoorbeeld doordat de grond in den ren begroeid is, de gelegen heid tot het nemen van stofbadpn missen- Wij kunnen dit op heel eenvoudige wijze doen zonder dat het ons óok maar iets behoeft te kosten. Elke voldoende ruime kist is geschikt voor stofbadkuip. We doen er fijn zand, hout- of kolenasch in en tevens wat insectenpoeder ea bloem van zwavel. Daar de inhoud nooit nat mag worden, geven we de kist een plaatsje in bet hok of in een aangrenzende schuur en wel zoo, dat kippen er doorloopend bi» kunnen. Zoo mogelijk kiezen we er een zonnig hoekje voor uit, omdat de kippen daar Veel van houden. Tenslotte nog iets over een uitstekende voederplant voor onze gevederde vrien den, die op het oogenblik volop en geheel gratis te krijgen is. Wij hebben hier het oog op een der overdadigste onkruiden, die ons land maar oplevert, de veelge^ smade brandnetel. In gedroogden toestand vormen (lezo planten een waardevol bij voeder voor kippen en eenden in den win ter. In den loop van den zomer worden de brandnetels verzameld en gedroogd, totdat de bladeren zich gemakkelijk van de stelen laten afstroopen De houtachti ge stengels zijn niet te gebruiken Daar de kippen niet van stengels houden, is het niet aanbevelenswaardig de brandne- telplanten in hun geheel op te hakken en dan te drogen De gedroogde bladeren be waren wc in zakken en geven er 's win ters de kippen eiken dag wat van in het geweekte kippen- en eenden voer. Men kan ze evenals het overige voer met heet water aanmengen of wel er droog door roeren. 7 AANDAG 20 JANUARI 1936 WEET U DAT IK GRATIS TE KRIJGEN BEN ALS U A RADION PAKJES O OPSPAART EN IK KOM AL BIJ U THUIS VOOR 3 f PAKJES Een botsing. Bergambacht. Op de Kadijksche Laan werd oen met een paard bespannen wagen van den brandstoffenhandelaar S. aange reden door een auto, tengevolge waarvan een partij op den wagen geladen turf in de sloot terecht kwam. De rijksveldwach ter heeft een onderzoek naar de schuld vraag in gesteld. De brief schrijve' Bergambacht. Een boerendienstbode ont ving van een vroegeren vriend den laat- sten tijd brieven en briefkaarten met voor haar beleedigenden inhoud Ook de vrouw van den boer ontving een dergelijkeirbrief. Aangifte bij de politie volgde De groote moeilijkheid was echter, dat de dienstbode alleen den naam van haar vroegeren vriend kende; zijn woon- en verblijfplaats waren haar onbekend. Een onderzoek op de bevolkingsbureaux van verschillende ge meenten had geen resultaat. Toch mocht het de politie gelukken den man te Gouda aan t© houden. Overbrenging naar hier volgde en tegen den briefschrijver werd proces-verbaal opgemaakt. Aanbesteding kerkgebouw. Gouda. De door den architect D. Stuur man gehouden aanbesteding tot het bou wen van een kerkgebouw voor de Ned. Herv. Gemeente, had den volgenden uit slag: J, van Dorp, Rotterdam f 38800; A. J Pot, den Haag f 31290; J. Amesz, Gou da f 27939; Gebr. van Dam. Gouda f 27900; Nijland Stam, Rijssen f 27584: L. A. van Straaten, Gouda f 27517; J. Reijm, Waddinxveen f 26643; Gebr. van Willigen. Gouda f 25708; fa. Nieuwland k. Co.. Gouda f 25450; C. G. F. de Jong. Gouda f 24700; Gebr. Kasbergen, Moor drecht f 24195; M B. Middelkoop, Gouda f 23845; J Bontenbal, Zevenhuizen f 23643; J. v. d. Velden. Gouda f 23364.20. Hei- en Bocicop. Loop der bevolking in de gemeente Hei- en Boeicop in het jaar 1935. Bevolking op 31 December 1934 324 m. en 318 vr., totaal 642 inwoners. In 1935 zijn geboren 9 m. en 7 vr., totaal 16 inwoners; in 1935 hebben zich gevestigd 14 m. en 21 vrtotaal 35 inwoners. Totale vermeerdering 51 inwoners. In 1935 zijn overleden: 1 m. en 2 vr., to taal 3 inwoners; in 1935 zijn vertrokken 15 m. en 21 vr., totphl 36. Totale vermin dering 39 inwoners. Bevolking op 31 December 1935 331 m. en 323 vr. Totaal 654 inwoners. Door ds sneeuw. Streefkerk. Tijdens den hevigen sneeuw val van Zaterdagmorgen geraakte de auto van bakker Van der Mijle in het boven einde van Nieuw-Lekkerland, bij het draaien aan het glijden. De bestuurder verloor hierdoor de macht over zijn wa gen, met het gevolg, dat het voertuig in minder dan een oogenblik onder aan den hoogen Lekdijk op de neervoet terecht kwam. Een kraan wagen van Gebr. Stam trok het gevaarte weer op den beganen grond, zoodat het ongeluk zonder eenige schade afliep. De bestuurder, die in den wagen was gebleven, kwam met den schrik vrij. Een tweede ongeval deed zich voor bij den Zijdeweg. Een personenwagen kwam van dezen weg tegen den Lekdijk op. Door de sneeuw werd het uitzicht belemmerd, met 't gevolg, dat de wagen aan den bui tenkant van den dijk reed en in het wa ter verdween. De bestuurder sprong uit den auto en redde zich het leven. De wa gen kwam zoo diep te zitteg, dat slechts een klein stukje van de kap zichtbaar bleef. Een kraanwagen sleepte den auto weer den dijk op en vervolgens naar een garage. Woensdagavond te 7.30 uur zal in de zaal van café Meerkerk een algemeene vergadering woiden gehouden van de Ver eeniging tot Ziekenhuisverpleging. In deze vergadering zal rekening worden gedaan en verslag worden uitgebracht over het afgeloopen dienstjaar. SCHEPEN IN AANVARING. Gistermorgen heeft in den Nieuwen Waterweg door den swvaren mist een aan varing plaats gehad tusschen het binnen komende schip „Batavier II' en het even eens naar Rotterdam opvarende vaartuig Capetown Maru", van Japansche natio naliteit. De voorsteven van de Batavier II drong aan bakboordzijde van het Japan sche schip diep in de boezem, zoodat de verschansing ernstig werd beschadigd, evenals een deel van den achtersteven en het dek. Het Japansche schip was ter hoogte van dg Vulcaan haven uit do koers geraakt, waardoor de Batavier II, die achtervoer, met het vaartuie in botsing kwam De „Capetown Maru" is naar Schiedam doorgevaren en de Batavier naar Rotterdam. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. HET STAVISKY-PROCES. Negen personen veroordeeld Het hof van Assizen te Parijs heeft de volgende vonnissen geveld in het Stavis- ky-proces: De vroegere directeur der „Crédit Mu nicipal de Bayonne", Tissier, is veroor deeld tot zeven jaar dwangarbeid. De af gevaardigde Garat, oud-burgemeester van Bayonne, tot twee jaren gevangeniss raf. De vroegere directeur van het cabaret „Empire", Henri Hayotte, tot zeven jaren opsluiting De vroegere schatter van de „Crédit Municipal de Bayonne", Gohen. tot ,vijf jaren opsluiting. De vroegere di recteur van de „Crédit d'Orleans", Des- fa rosses, tot vijf jaren opsluiting De vroe gere directeur van assurantie-maatschap pijen Guebin tot vijf jaren opsluiting De oud-generaal Bardi de Fourtou tot twee jaren gevangenisstraf. Hatot, die beschul digd was van valschheid in geschrifte en medeplichtigheid aan de oplichterijen, is veroordeeld tot twee jaren gevangenis straf. Aigevoardjgde Gastpn Bonnaure tot een jaar gevangenisstraf voorwaarde lijk Hij was slechts beschuldigd van de ling. GROOT-AMMERS. Januari. Geboren: Sijgje Rijkje, d. van P Spelt en N. A. de Vos. Marigje Janna Cor nelia, d. van J Brandwijk en T. Burger. Jan, z. van E. van Andel en P. F. van der Ham. Getrouwd: E. Hendriks, 27 j., en E. J. Koolwijk, 21 j. Overleden: H. Hendriks, 9 j. GOUDRIAAN. Jan. Geboren: Comelis, z. van J. M. den Ouden en C. Vuurens. Gerrit, z. van J. Bos en W. Boele. Overleden: G. Zwijnenburg,- 68 j., echt genoot van J Terlouw. J. Terlouw, 76 j., echtgenoot van J. Maat. HARDINX/VELD. Jan. Geboren: Geen. Ondertrouwd: A. van de Graaf en L. Bennekoin. Overleden: G. Tromp, 54 j., echtgenoot van M. H. van Oorschot. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 22 Jan 's avonds 6.45 uur dp heer A. de Rede lijkheid, godsdienstonderwijzer te Ouder* kerk a.d. IJssel. GOUDA. Gebouw „Galvijn", Turfmarkt. Donderdag 23 Januari, 's avonds 7.30 uur, Ds. P. Kruit, Em-Predikant te Die» men (voorheen te Gouderak). KRIMPEN A.D IJSSEL. Gebouw Tuin straat. Dinsdag 21 Jan., 's avonds 7.15 uur, de heer P. Kolijn van Papendrecht. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie Woensdag 22 Januari, 's avonds 7 uur, de heer M van Leeuwen, van Maar tensdijk. WIJNGAARDEN. Woensdag 22 Jan., 's avonds 7 uur Ds. Zandt. CH. AFG. GEMEENTE. WADDINXVEEN. Dinsdag 21 Januari, 's avonds 7 uur de heer Van Wijnen van Oldenbroek. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT Dinsdag 21 Jan., n m. 6.30 uur5 Ds. Dubois van Oud-Beierland. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS. Gebouw G. van As. Woensdag 22 Januari, 's avonds 6-pO uur, Ds. J. van 't Hoog, van Utrecht. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, na een kortstondig lijden, mijn geliefden Echt genoot en onzen zorgzame^ Vader, Behuwd-, Qroot- en Overgrootvader, den Heer in den ouderdom van bijna 76 jaar. De diepbedroefde Familie: Uit aller naam: Wed. A. DE RATER— VAM BURCN. Polsbroek, 17 Januari 1936. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen mijn innig geliefde Zuster in den ouderdom van 70 jaar en 9 maanden. MARR1GJE DE JONG. Ammerstol. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 22 fanuari a.s., v.m. 11-12 nar Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, A. J. VERKERK. Gouderak, 20 Jan. 1936. Voor de talrijke blijken van har telijke deelneming, die ik mocht ontvangen bij het overlijden van mijn lieven Zoon betuig ik mijn hartelijken dank. Inzonderheid aan den Zeer Gel. Heer Dr. EBBENHORST TENG- BERGEN voor zijn trouwe en zorgvuldige behandeling tijdens zijn ziekte. Namens de familie, De Wed. J. VAN DER PAUW- geb. Den Uijl. Schoonhoven, 20 Januari 1936. Droste 1 r Verpleegster Cacao Nimmer afwijkend in kwaliteit. Voedzaam, lekker en voordeelig, l daardoor „Altijd L. welkom"! a Spaart plaatjes voor kopketel, beker of blad! Onze nieuwe condities luidesu Voor 1 kop en schotel 40 bons Voor 1 beker.40 bons Voor 1 ketel. 200 bons of 100 bons -f 75 et. Voor 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons -f 60 ct. FILMAVOND. Biji. Vrij w.Landst. Bleakea*graaf Donderdag 23 Jan. in het Café „De Zwaan", Bleskensgraaf Vertoond wordt: Begrafenis der Kon. Familie, en prachtige Indië- film. Aanvang 7 uur. Entrée f 0.40. De eenige uitdeeiingslijst in het T«n T. M. H. MOLENAAR te Polsbroek, is heden gedeponeerd ter Griffie van de Arr. Rechtbank te Rotterdam en van het Kanton gerecht te Gouda en ligt aldaar vanaf heden gedurende 10 dagen kosteloos ter inzage. De Curator: Mr. 0. G. W. SCHRIJVER. Schoonhoven, 17 Januari 1936. Donderdag 28 Januari, 8 uur, in de Remonstrantsche Kerk te Schoonhoven! „Wat io de beteekenis wan het Vrijz. Chris- tendom in dezen tijd 7" door Ds. W. H. VAILLANT gebruik ik enkel HAVERMOUT! Prijs thans23C. I per pak van500gr. netto, i U behoeft slleen maar het stukje van de voor- zijde van de Radion pakken af te knippen, dat hieronder is aangegeven en waar de bekende woorden „Wascht alléén" op staan. Voor deze uitknipsels kunt U de volgende mooie* aanwinsten in Uw huishouding krijgen: voor 4 uitknipsels: keurige kop en schotel, crème met blauw an grijze rand, van prima aardewerk, voor 3 uitknipsels: bijpassend ontbijtbordje. in dezelfdeTl deuren. Voor 7 uitknipsels van Radlonpakken heeft U dus een aardig dejeuneetje geheel compleet U krijgt deze geschenken gratis na opzending van de benodigde uitknipsels aan: Lever's Zeep Maatschappij N.V, Vlaardingen» Afd. Geschenken. U kent toch de voordelen van Radion? Wassen met gewone zeeppoeders is niet voldoende om het vuil te verwijderen, dat diep in het weefsel is ingedrongen. Alleen het krachtige Radion sop geeft volmaakte helderheid zonder ook het teerste weefsel aan te tasten, terwijl het U verder het zware waswerk tot een genoegen maakt. U ziet, redenen te over om gebruik te maken van bovenstaande schitterende Radion aanbie ding. Hiervan kunt U zo vaak profiteren als II maar wilt, doch uiterlijk tot 29 Februari a.sJ En het mooiste van alles is: deze. geschenken zijn geheel extra! Want de bekende Radion waardebon blijft gewoon geldig voor alle ca deau* uit de Sunlight gaschenkenlijst Gevraagd tegen half Maart Een aankomende goed kunnende melken, P.G., bij J. VERBURG, Vlist bij Haastrecht Nog disponibel voor eigenbouw aan weg en water, opgehoogd te leveren. J. A. OROENEVELD, Krimpen aan de Lek. Bij inschrijving te huur:, Ten verzoeke van Mej. de Wed deJono-den Buroer. voor den tijd van één jaar: Ean perceel HOOI- OF WEILAND, gelegen in den Polder Groote- waard, onder Noordeloos» ter grootte van 1.62.20 H.A. In huur geweest bij P. Bikker. Biljetten in te leveren, onder op gave van twee bekende en gegoede borgen ten kantore van Notaris A. M. BROUWER, Arkelstraat 56 te GORINCHEM, vóór of op Maandag 27 Januari 1936, vóór des middags 12 uur. Ta huur: Een Groot pl.m 19V2 H.A. Weiland. Gunstig aaneengelegen. Te bevr. bij N. KOREVAAR, No. 31, Wijngaarden. INWIKKELPAPIER 1 K.G. 0.10 2 K.G. 0.1» 3 K.G. 0.24 - 5—10 K.G. 0.06 per K.G. 10—20 K.G. 0.05 per K.G. boven de 20 K.G. 0.04 per K.G, S. 4 W. N. VAN NOOTEN Haven 25. Schoonhoven,

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2