I El [schoonhoven j E I Marktberichten 2000 Plaatselijk Nieuws No. 6611 WOENSDAG 22 JANUARI 1936 6 H 'I van tr< h oei Maandagavond serenade Jaai IJlWl. Gedurende dezp 7O-7J nader to vermelden uur. enkele toestellen gereed die de „Caecïlia’ aan H kamp. A BONN! I Verse en Vi ling I maan Met en de da- H. Dekker, •troffen met den heer Nog W begonnen, i liefden kon kelijk vèrla kleine kerl ▼oor het p genuren be burige stee de kerk, de boschwi wacht had lijkkist, g standaard, chrysanten de koningi De kist i geplaatst kleeding st? de plaats 1 staan van baar zoon, De heer A. Holdermans bracht daarop nog namens de vereen. „Helpt Elkander” de beste wenschen over De voorzitter deelde nog mede, dat alle leden als bijzondere verrassing dezer da gen een rollade zouden onfcvangen. waar op de heer C. Pols Fz. meende namens de geheele vergadering te spreken, als hij het bestuur voor deze Verrassing en voor de leiding gedurende deze 40 jaar harte- De dood deed daar naar den op den tre van den o' van den jc bij menigei bracht: ho regeld, wi< wanneer i komen te We beho kwestie ge mogelijk hei misschien dat dan ht vanzelf koi dat we dii achten. De volk is kon een poginj partij op I krijgen. Het is i onverbreek de voor hi hierboven Oranje me De vraa dan te bea behoort m schen het van troont lijke zoo we van koninj wettige, m nakomelinj Oranje, zu gehuwd m burg, zijn van deze staan, dan ningin een een wet, door de ii •taten-gent Wanneei wie thans, geroepene ▼inden we ▼an prinst Willem III Gevonden: een sleutel, te bevr. bij den gem.-veldwachter; een sleutel, te be vragen ter gemeente-secretarie. Waterleiding. Reeuwijk. Bij de uitbreiding der water leiding in de afd. Tempel, Tocht en Reed» zullen de betrokken bewoners, indien zij vroegtijdig een aanvrage tot aansluiting indienen, evenals dit bij den eersten aan leg der waterleiding in deze gemeente het geval was, gratis worden aangesloten. Het werk zal door het vaterleidingbedrijf in eigen beheer worden uitgevoerd waarbij de arbeidskrachten zullen worden betrok ken van de arbeidsbemiddeling. In Maart zal met den aanleg worden begonnen Vlist. Wegens gladheid van den weg te Maarssen (U.) had de handelaar v. I uit Benschon het ongeluk tegen een boom te recht te komen, waardoor het voorste ge deelte van den wagen totaal werd ver nield. Met een kraanwagen van de gara ge Marjee uit Schoonhoven werd de auto opgehaald. De bus die op het raadhuis geplaatst is bij het voltrekken van huwelijken, heeft over 1935 f 10 opgebracht. De oudste inwoonster uit Vlist, mej. Adriana Verwaalvan Dam. is gis teren op 95-jarigen leeftijd overleden. Geen vergunning. IJsselstlin. Het Raadsbesluit, waarin voor deze gemeente het aantal vergunnin gen met één werd uitgebreid, zoodat aan hotel Hoes opnieuw een vergunning zou worden verleend, ia door de Kroon ver nietigd. Aan A. J. van Mil, dienstplichtige van de lichting 1936 is wegens kostwin nerschap voor 1 jaar vrijstelling verleend van den dienstplicht. Uitgaande van de Utr. Wielerclub „De Volharding” werd in de zaal van café „De Strik” tan den Poortdijk een hometrainers-race gehouden. Vier ritten van 1 K M. werden gereden door de hee- ren J. Burgers, A. Visser, J. Hoogen- doorn, G. C. van Kleef, R. ten Kate, P. van Zutphen, J. de Heus, W. S. Meijer en G. Cardol, terwijl als humorist optrad de heer Groeneveld. Dit was voor IJssel- stein iets geheel nieuws. Jammer, dat er voor dezen avond zoo weinig belangstel ling was, zoodat om 10 uur de voorstel ling werd geëindigd. deelde mede dat de over die 40 jaar bedroegen; de uitgaven f 58.427,36, zoodat er een batig saldo was - Zaterdagavond van f 3967,07. kwam de werkliedenvereeniging - Ongeluk bij zandbaggeren. Ammerstol. Bij het zandbaggeren in de Lek voor het waterleidingbedrijf, had de werkman F. v. d. Dool het ongeluk, dat zijn baggerstok klem raakte, waardoor hij in het ruim van de schuit viel, die nog bijna leeg was. D. bekwam ernstige kneu zingen aan oen schouderblad en een been. Hij moest zich onder geneeskundige be et handeling stellen Bergambacht. Zaterdag 15 Februari zal een aanvang worden gemaakt niet het plaatselijk geneeskundig schooltoezicht. Dokter N. Spoelman, kinderarts te Gou da, zal dien dag ’s morgens te 9.30 uur, in een lokaal van de O. L. School, aanwe zig zijn, om haar eerste onderzoeken te doen, waarvoor 8 leerlingen der laagste klasse zullen worden opgeroepen. Mej M. van Zoest zal do kinderarts bij het onder- 1 zoek behulpzaam zijn. Diefstal. Capelle a.d. IJssel. Ten nadeele van een bezoeker van een vergadering in het ver- eenigingsgebouw aan de Kerkl&an is een rijwiel onlrreemd. in aanraking t petroleumstel, vatten. Mej. B De 80-jarige wed. G de Bakkoi Ka’kman, wonende in de Nijverheids- wed Den Ouden aan scherven ging. zijn Weven als bij zijn verscheiden. 1 Serenade aan dr. Beekenkamp. Gouderak. In verband met zijn 70sten verjairdag bracht de muziekvereniging r.n«vilja” Maandagavond oen serenade iren beschermheer, dr. T. Beeken- de straat, had het ongeluk mot haar kleeding te komen met oen brandend zoodat haar kleeren vlam 1 wist de vlammen met wa ter te dooven .zoodat erger werd voorko men. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN, 21 Jan. Kaas. Aan voer 135 wagens, totaal 6075 stuks, we gende 54.675 K.G. Eerste soort Gouda met rijkswerk f 21—23, idem mindere f 19 20. Handel matig. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ■S-GRAVENHACfE, 20 Jan. Haagsche veiling voor fruit en groenten. Appels: goudreinetlen extra 2035; I 1220, 6.90—11.50; bellefleur I 7—10, II 4.50— 7.50; boschappels 5.308.50; sterappels 5.50— 15; benderzoet 7.5010; notaris appels 1011; ijslandschfft, ribbeling 3 7.50, Ontario I 78, II 5—6; peren: bre- derode 14—16, witlof; I 10.30-11.50, II 8.50G; roode kool: 812 per 100 K.G.; rapen 11.60 per 100 K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 20 Jan. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge 75-76 K G Bahia Blanco, oude oogst, disponibel f 8.75, 75-6 k.g. Bahia aangekomen f 8.50, 75-6 Bahia sloomend f 8.40, 72-3 k.g. Litausche gedenatureerd disponibel f 4.65. Gerst 70 k.g. La Plata disponibel f 106, 68 k.g. La Plata disponibel f* 104.50, 66 k.gi La Plata disponibel f 103.50, 67-68 k.g. Zuid-Russische disponibel f 103.50, 65-66 k g Zuid-Russische verwacht f 103. 70-100 Poolsche disponibel f 106, k.g. Poolsche aangekomen f 104 Mais: La Plata aangekomen f 95.50- 96, dito stoomend f 96—96.50, dito cinqu- antine aangekomen f 98, per 2000 kilo’s. van be stuursleden wegens periodieke aftreding de heeren C. de Groot, A Geneuge lijk, P. ,Goudriaan, J. Pols en D Spek snijder Pzn., had tot resultaat, dat a’len met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Tot lid van de controlecommissie word benoemd de heer A. Holdermans en tot res^velid de heer J. G. van Reeuwijk. Contributie en uitkeering, bij ziekte wer den vdör 1936 weder onveranderd vastge steld. In de rondvraag deed de voorzitter enkele mededeelingen inzake bat royceren- van een lid. Na een korte pauze volgde de jubileum* vergadering. De voorzitter opende deze vergadering, aan burgemeester Mr. F. J. van Beeck Ca'koen een hartelijk welkom toeroepend en hem dankend voor zijn sympathie, waarna hij de leiding der ju- biloumvergadering aan hem overgaf. Mr. van Beeck Calkoen deed allereerst mededeeling van twee ingekomen brieven, één van de Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken (E.H.B.0.) met de beste wenschen, en één van oud-burgemeester Jac, van Waning, welke werden voorge lezen. Daarna hield hij een toespraak tot de jubileerende vereeniging. „Ik geloof 1 namens de geheele vergadering te spreken aldus spr. wanneer ik allereerst mijn dank wil uitspreken voor de betoon de medewerking van oud-burg. Van Wa ning. die mede zijn schouders onder de vereeniging heeft gezet. Jammer is het daarom dat hij, die zelf een stuk historie vormt, niet aanwezig is. Verder wensch ik u geluk met uw jubileum zoowel na mens het gemeentebestuur als mijzelf Een bijzonder feit is het, dat bij dit jubileum een zinspeling op de tijdsomstandigheden'’' achterwege kan blijven. De vereeniging wordt geheel gesteund door haar leden en dit zal ook in de toekomst moge’ijk blij ven, omdat zooals oud-burg Van Wa ning reeds opmerkte in zijn schrijven het bestuur dezen arbeid belangeloos doet, Twintig jaar heeft de huidiga voorzitter de vergaderingen geleid. Ik heb nem lee- ren kennen als iemand, die de aan hem toevertrouwde belangen op serialize t ij- ze behartigt. Het is van belang, Jat deze vereeniging geen Overheidshulp nood tg heeft Overheidshulp werkt verslappend. Het is het mooiste compliment dat hij de vereeniging maken kan. Hij wenschte don voorzitter den bloei zijner vereen, toe en de sympathie der leden. Aan twee leden, die thans 40 jaar* lid zijn, n.l. de boeren M. van Dam en F. v. Meyeren, werd als stoffelijk blijk van waardeering door den burgemeester een herinneringsmedaille op de borst gespe’d. De heer C. Bouter hield daarna een in leiding inzake deze herdenking. Spr. ging in gedachten terug tot de oprichting. Het toen gepoots stekje is een groote plant ge worden. Hulp kreeg zij van de donateurs en begunstigers. Aan hen bracht hij dan ook zijn hartelijken dank. Hierdoor was het mogelijk de contributie zoo laag te houden en de uitkeeringen te bestendigen De vereeniging werd door den heer C. Holdermans opgericht en 20 jaar lang door hem gepresideerd. Altijd zal zijn werk in dankbare herinnering voortleven. In 1916 werd spr. voorzitter en hij heeft deze functie altijd met genoegen waarge nomen. Hij dankte oud-burgemeester Van Waning en alle leden voor hun steun en hulp. Ook toen de huidige burgemeester hier kwam, heeft spr. hem spoedig met den arbeid der vereeniging in kennis ge steld. Met de beste wenschen voor de toe komst en met de hoop dat de vereen, bij haar 50-jarig bestaan een nog sterkere po sitie zal innerpen, sloot de heer Bouter. Daarna gaf -de secretaris een kort over zicht vak de voorbijgegane jaren. We stip pen het volgende aan: 1896 26 Maart op richting; 1 April: een reglement samenge steld. 1899 besloten 1/3 van het batig sal do te besteden voor liefdadige doeleinden. 1910: de eerste stappen tot het verkrijgen van de kon. goedkeuring. 1914: 1 Aug. 24 leden wegens mobilisatie afgeschreven; ,1920: de heer Kuyers uit den Haag houdt een lezing over de bedreiging van onze plaatselijke ziekenkassen door de Ziekte wet; 1926: voor de ramp te Borculo f 50 afgezonderd; 30-jarig bestaan; 1933: het oudste lid de heer P. van Walsum, over leden. De penningmeester totale inkomsten f 62.394,43 Een kwade hond. reld. Toen de echtgenoote van den schippei V. Maandag, zooals haar dage- lijksche gewoonte is, bij haar buurman R. water ging ha'en, werd zij in de schuur door den hond van R. aangevallen en zoodanig in haar been gebeten, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Dokter Blankestijn van Lppik was spoedig aanwezig om de diepe wonde, die gehecht moest Worden, te verzorgen. Hot feit, dat de hond, in dp schuur, waar de pomp staat, een nest jongen hoeft, zal wel de oorzaak zijn van de kwaadaardigheid van he» beest. Het toeval wilde, dat het echtpaar V. dien dag juist 25 jaar getrouwd was; de feeststemming zal door het ongeval zeker wel geleden hebben. Geslaagd. Krimpen a.d. IJssel. De heer M. van Gog slaagde voor het prakt ijkexamen boekhouden, afgenomen door de Vereeni ging van Leeraren. Aan den heer L. Ponsen is de bouw opgedragen van twee woonhuizen te Stol- wijkersluis bij Gouda. Moercapelle. Gevonden: een paar olie- pijpen. Inlichtingen zij de politie. Trnstlg auto-ongeluk. Krimpen a.d. IJssel. Vrijdagmiddag ge raakte aan den IJsseldijk, ter hoogte van de Rietmattenfabriek v.h. Gebrs. van Wal sum, tengevolge van het onvo’doende uit wijken, de vrachtauto van den graanhan delaar Limborgh in botsing met het achterwiel van den personenauto van den heer Groenendijk. Dp heer v. L. verloor de macht over het stuur zoodat de gela den vrachtwagen van den hoogen IJssel dijk geraakte penige malen over den kop sloeg en onder aan den berm bleef liggen De chauffeur word in bowusteloozen toe stand uit de cabine gehaald en in een wo ning binnengedragen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer constateerde in wendige kneuzingen on een gebroken arm. De zwaar beschadigde auto is later door een kraanwagen wpggosleept. Tot rijksveldwachter in dozp ge meente is in de plaats van den heer Ten- wolde die per 1 Januari mot pensioen is gegaan, benoemd de heer Van Diermen. afkoms'ig uit Amsterdam. Dpze heeft in middel zijn benoeming aangenomen. H. v. d. Graaff, f Krimpen a.d. Lek. In don ouderdom van 74 jaar overleed de heer H. v. d. Graaff. De overledene was vele jaren ouderling der Geref- Kerk, terwijl hij ook in het vereenigingsleven op den voor- giond trad Met hem is een achtenswèar- dig en werkzaam burger heengegaan. Gevallen, Krimpen a.d. Lek. Mej. Blom* had het ongeluk zoodanig van de trap te vallen, dat zij haar enkel brak. Dr. von Lindern verleende de eerste hulp. Moj. Jac. van der Ent viel van de fiets en bekwam zware inwendige kneuzingen aan een been. Nadat zij met de bus naar huis was vervoerd, de hulp van dokter von Lindern ingoroepen. Krimpen ad. Lek. He' zoontje van den heer Bouter was aan het sneeuwballen. Al heel gauw kwam er een eind aan da Van rijdenden auto govallen. Ouderkerk a.d. IJssel. Vri'da" reden eenige schooljongens moe ..op den vracht auto van den melkliandelaar J. Trouw borst. Zij bevonden zich achterin en za ten gedeeltelijk op de in den auto staande kannen. Doordat de chauffeur wat snel remde, schoot de ongeveer 10-jarige P. Goudriaan over de bussen heen en viel op den weg. Hij bekwam een lichte her senschudding en bloedende verwondingen aan gelaat en knie. De chauffeur nam hem mee naar dokter Van Omme, die de wonden heeft gehecht. Zijn toestand is thans redelijk wel. Asfalteerlng IJsseldijk, Ouderkerk a.d. IJssel. De plannen wel ke reeds lang bestaan ten opzichte van het stofvrij maken van het wegdek be ginnen thans vastere vórm aan te nemen Reeds zegde de minister, teneinde het werk in werkverschaffing uit te voeren, subsidie toe. Naar verluidt zouden de plannen, die inhouden het asfa'teeren der IJsse'dijk, slechts nog door twee .hierbij betrokken instances moeten worden goed gekeurd. Veertig jaar „Werkmanszorg". Ouderkerk a.d. IJssel. kwam de werkliedenvereeniging „Werk- manszoijg” in de bovenzaal van de Har monie in haar 40ste jaarvergadering bij een. De notulen werden goedgekeurd. Uit het 40ste jaarverslag van den secretaris bleek, dat bet ledental met 8 terugliep en thans 208 bedraagt Hierop gaf de penningmeester, de heer C. de Groot, zijn 40ste jaaroverzicht, waar uit bleek dat de inkomsten over het afge- 1 loopen jaar f 2334,35 bedroegen; de uit- gaven f 2210,03, zoodat er een batig saldo was van f 124,32 De stand der kas was op 31 December 1934 f 3842,45 en steeg door dit sa'do tot f 3967,07 op 31 Decem ber 1935 Van dit bedrag stond op de Rijkspostspaarbank f 2743 22, op het slaatsschuldboekje f 878,75, en er was in kas bij den penningmeester f 345. Nameps de commissie van controle rapporteerde de heer M. Mourik, dat de boeken en bescheiden in de beste orde wa ren bevonden. Een verkiezing De stoet ▼an koninp werd ove ▼an Sandr: in de kleii ham een 1 Het stof affuit gepl schreden k lord Harev dringham cross-statio aflegden. In het e Volgde, had ges Mary e genomen. 1 gekleed ei die haar g In het ti gin nen van gesluierd. Het pers I pret, daar een winkelruit van mej de - pe schade werd later door de ouders gere geld. De heer G. W. Verhoeff heeft on derhands aan den heer C. Besemer het laatste stuk bouwgrond verkocht. Ind en ook dit volgebouwd is, zal de geheele Bui tenweg voltooid zijn waardoor deze villa- weg een fraai stukje Krimpen zal vor men. De heer J. A Brouwer heeft, ontslag genomen als secretaris van den A.N M.B., afdeeling Krimpen a.d. Lek, wegens druk ke werkzaamheden. In zijn plaats is ge kozen de heer J. dan Hartigh alhier. De heer G. de Boom heeft aan den archi'ect G. W. Verhoeff opgedragen het makep van bestek en teeken’ng voor een te bouwen dubbel woonhuis in de School straat. Lekkerkerk. De heer B. Nobel Gzn. is geslaagd voor het examen voor Engelsche Handelscorrespondentie, dat te Rotterdam door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetensclihppen is afgenomen. Voor de loting yoor de nationale mi litie hebben zich 36 jongelieden aange meld. Veillnqberlcf*' Lekkerkerk. Op de veiling waren aange voerd 5000 eieren. De bedongen prijzen waren °als volgt: groot (bruin) f 44 10, gemengd f 3,80f 4, wit f 3.70f 4. Ben eieren bruni f 3.60—375, gem. f 3.40 f 3,60, wit f 3,10—3,50 per 100 stuks. Kaas 1920 ct., boter 7275 ct. p. p zoete appels 67 ct., bellefleuren le srt. 1011 ct.; 2de srt. 7—8 ct., 3e srt. 67 ct., pondsperen 1011 ct. Boerenkool 33 35 ct. per kist; groene kool 23 ct. per stuk. De konijnenfokkersvereeniging „L. K.V.” hield haar jaarvergadering in café „Veerhuis”. De notulen en het jaarver slag van den secretaris werden onveran derd goedgekeurd. De rekening en verant woording van den penningmeester werd eveneens (na onderzoek) goedgekeurd. Als 2e voorzitter en 2e penningmeester werden respectievelijk herkozen de heeren E. Ver waal en J. Verheij. Tot le en1 2de secre taris werden respectievelijk gekozen de heeren H. Hoogenboezem en S. Verschoor. Oprichting gymnastiekvereniging. Moercapelle. Vrijdag werd de nog jonge dames- en heerengymnastiekclub tot een vereeniging verheven. De samenstoling van het bestuur bood weinig moeilijkhe den. daar enkele hoeren-pioniers zich reeds als de daarvoor aangewezen perso nen hadden doen kennen en de keuze dqr dames uiteraard beperkt was. Gekozen werden de heeren H. Nieuwland, J. Brou wer, J. Kamsfra, J Noordam mes C. Oudijk, j. Owdiik en Er is een regeling getroffe.. Kompeèr uit Haastrecht, die de leiding der heeren-afdeeling op zich zal nomen. Derhalve beschikt men reeds over twee leerkrachten. De eerste, oefenavond voor heeren is vastgesteld bij den heer P. A. Versloot op een Men hoopt dan te hebben. Nieuwerkerk 1935 zijn in het bevolkingsregister inge schreven 59 mannelijke en 84 vrouwe'ijke personen, afgeschreven 115 mannelijke en 131 vrouwelijke personen. Ter zitting van de hinderwet voor de aanvraag van Van der Brook’s veevoe der, fabriek te Kortenoord, zijn door ver schillende personen bezwaren ingebracht, o.m. betrekking hebbend op het vermoe den dat deze nieuwe industrie een onaan gename reuk zal verspreiden» B. en W. zullen nader beslissen. I lijk dankte. Hiermede behoorde deze her* denkingssamenkomst weer tot het verle den. De groentenhandelaar J. Ames uit Nieuwerkerk a.d. IJssel geraakte Zater dag met zijn kar van den weg en kwam terecht tegen de woning van den heer Vis aan de Kalverstraat. De vensters werden beschadigd, terwijl ook het voertuig eenige averij bekwam. Ook kfeagde de heer A. over pijn in de borst, zoodat vermoedelijk oen rib gekneusd is. Maandagmorgen geraakte tijdens het achteruit van de stoep rijden, een vracht auto, bestuurd door den heer H. Bouter, nabij de Gorof. Kerk van den dijk. Met vereende krachten mocht, het gelukken het voertuig op den weg te brengen. De Volksstem. Reeuwijk, Vrijdag geeft de zangvereni ging „De Volksstem” een uitvoering in café Van Rietschoten. Behalve zang, zal een tooneelstuk worden ongevoerd, getiteld „Hij is onschuldig", een klucht in één be* drijf. Ten huize van den heer P. Vis, Nieuwdorperweg E 4, is een geval van de besmettelijke ziekte roodvonk geconsta teerd. TERAARDEBESTELLING HERM. SCHEER. Er was groote belangstelling op de al- gemcene begraafplaats, toen daar Maan dagmiddag hot sloffe'ijk overschot van don heer Berm. Scheer ter aarde werd be steld. De kist werd grafwaarts gedragen door leden van den Kerkeraad, van het college van notabelen on van het bestuur der Vereeniging voor Ghriste'ijk Volksonder wijs, Ove igens waren alle kerkelijke col leges ruim vertegenwoordigd. De burgemeester, de heer A. M. Nieu- wenhuisen. alsmede ds. D. J^ van de Graaf ds H. Ewoldf, van Bergambacht, ds. W. Deur van Renkum, vroeger alhier en de hier G. L. van Willonswaard Sr. sloten zich bij <!j>n stoet aan. Aan het graf voerde eerst de heer Hugo Schee., pi ident-krekvoogd, hot woord Spr bra< hl. namens kerkvoogden en no- tabe'en, dank voor wat de overledene tijr dons zijn werkzaam leven is geweest voor de kerkelijke gemeente van Schoonhoven; niet alleen voor haar geestelijke, doch ook voor haar stoffelijke belangen heeft hij ge arbeid. Hij woekerde met zijn ta'enten en noode zal zijn steun in het college van kerkvoogden en notabelen worden gemist. Ds van de Graaf bedankte als predi kant der gemeente den overledene, die 25 jaar de functie van ouderling vervulde. Hij sprak woorden van troost tot de we duwe, die kinderloos achterblijft en wees op den 73on psalm, waarin Scheer steeds, ook op zijn sterfbed, troost vond. Spr. legde den nadruk op de woorden: „Gij zult mij leiden door Uwen raad en daarna zult Gij mij in Heerlijkheid opnemen”. De woorden „en daarna....” leit de predi kant als een ernstige vermaning tot de vele aanwezigen klinken. De heer Suur dankte namens de fami lie voor de belangstelling. ZEDENMISDRIJF. P. KL, alhier, die, zooals reeds in een deel onzer vorige oplage vermeld, Maan dagmiddag is gearresteerd als verdacht van overtreding van art. 427 van bet "Wetboek van Strafrecht, is gisteren over gebracht naar Rotterdam eh daar in bet Huis van Bewaring ingesloten. „DE KRIBBEBIJTER”. Blijkens een advertentie brengt de Bio Onderneming Luxembourg Donderdag de populaire film „De Kribbebijler”, de Ne- deilandsche film, die m alle zaltn groot succes oogstte door het spel van Gor Buys en Louis de Bree, bijgestaan door een keur van andere Nederlandsche ar- tisten. Trouwens, de gteheele Nederlandsche pers beoordeelt deze film als de eerste volmaakte film tot dusverre uitgebracht. Het Alg. Handelablad schroef daarover; De film is buitengewoon en l.ous'ast ont vangen en ontlokte herhaalde malen tij dens de vertooning lachsalvo’s. Mede dank zij aan verscheidene regie-vondsten, mag dit nieuwe product van vaderlandschen bodem gerekend worden tot de beste Ne derlandsche films, welke tot nog toe zijn vervaardigd. Als extra de cowboy film „Duke, het Wonderpaard", die ook vertoond wordt op de mid dag-voorstelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Bureau vap Politie worden in lichtingen verstrekt betreffende onder- Btaande gevonden voorwerpen: Twee ceintuurs, een roeiboot BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.80 per half K.G. Weiboter geen aanvoer. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 6000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 3.30f 3.50, ben eieren f 3f 3.20, beiden per 100 stuks. Lopikerstraat. Kippeneieren f 3.30 f 3.70, beneieren f 3.10—f 3.25, beiden per 100 stuks. Rectificatie. Capelle a.d. IJssel. Ons bericht omtrent het jubileum van de pl. afd. van Het Groene Kruis, die Donderdag 23 Jan. een herdenkingsavond zal houden, vermeldde dat dit een 25-jarig jubileum was. Het geldt hier echter een 35-jarig jubileum, want de vereeniging is in 1901 opgericht. Een eeuw stroop. Gouda. De N.V. Goudsche Siroopfabriek herdacht Zaterdag haar 100-jarig bestaan ter gelegenheid waarvan een receptie in hotel „De Zalm" gehouden werd. Vele bloemstukken mochten (lirectie en com missarissen in ontvangst nemen Autori teiten, vertegenwoordigers van de zaken wereld, kennissen en vriendep kwamen hun gelukwenschen aanbieden. Teraardebestelling G. J. H. de Vries. Gouderak. Zaterdagmorgen had de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. J. H. de Vries, in leven onderwijzer aan de o. 1 school. Twee kransen dekten de baar, n.l. van de oud-leerlingen en van Het Gioene Kruis. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Ooatenbrug, die woorden van >st richtte tot d'b familieleden. famens Het Groene Kruis wijdde de r Smalbil eenige waardeerende woor den! aan den overledene. Tenslotte dankte de oudste zoon voor de belangstelling en sympathie, hun vader gegeven, zoowel bij

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5