SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuwa Brandwonden Sportnieuws »- Gemengd Nieuws. Marktberichten Plaatselijk Nieuws Lsndbouwen Veeteelt L Rechtszaken Dit is de bus met de beste cacao DROSTE VERPLEEGSTER CACAO. Loop der bevolking "j FjBurgerlijke Stand Marktberichten MAANDAG 27 JANUARI IftJ» Voor de 300 Kamerzetels waren 1868 candidalen geste'd, verdeeld over 15 par tijen, docb in hoofdzaak ging de strijd jtusschen de aanhangers van Venizelos en die van Tsaldaris. De eerste gegevens. Te oordeelen naar de verkiezingsresul taten, die te 3 uur vannacht te Athene bekend waren, zullen de zetels ongeveer als volgt verdeeld worden: Vcnizelisten 125 tot 130 zetels, volkspartij T.sa'daris 60 tot 65, aanhangers van Kondylis 70 tot 80, andere groepen 3040. Zullen de aanhangers van Venizelos de meeste ze tels in het departement krijgen, n.l. 125 tot 130 zetels? HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 27 Jan. Heden werden de Volgende prijzen uitgeloot: 1000 No. 11706 400 No. 3716 7482 14663 17038 200 No. 6368 11719 15428 100 No. 4198 4339 6493 8414 9980 11975 12824 15953 17584 18027 20322. DOODELIJKE AANRIJDING. Chauffeur onder invloed van drank. LOCHEM, 27 Jan. Zondagmiddag zijn «p den Lochemschen weg tusschen Laren (Gold.) en Lochern twee wielrijdstera, de meisjes E. en W., die-zich aan den rech terzijde van den weg bevonden, door een van Loc hom komende vrachtauto aange reden. Mej. E. was onmiddellijk dood, terwijl haar vriendin ernstig gewond naar het ziekenhuis te Zutphen moest worden overgebracht. De chauffeur, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd, evenals zijn mede-inzittende, 'in ar rest gesteld. QE BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE. Delegaties te Londen aange komen. LONDEN, 27 Jan. De Nederlandsche de legatie, welke de Nederlandsche regce- ring zal vertegenwoordigen bij de begrafe nis van Koning George is bier vanochtend te 8.40 uur aangekomen, tegelijk met''de Duitsche delegatie. De stoet LONDEN, 27 Jan. Bij de begrafenis van koning George zullen in Hydepark 60 le den van 't Britsche Legioen en vertegen woordigers van buitenlandsche oudstrij- dersvereenigingen plaats namen. Achter de .affuit met heNstoffelijk overschot van don koning zullen 1*500 hooge officieren paan. Koning Edwaifö zal in marine-uniform te voet hot stoffelijk overschot van zijn vader volgen, achter hem komen do ove rige vorstelijke personen. De' stoet zal "worden gesloten door een aantal staats- karossen, waarin de koningin en de ove rige dames van de koninklijke familie zullen plaats nemen. Gedurende de twee uren, dat destoet door de stratett van Lon den trekt, zullen in Hydepark en van den Tower minuutschoten worden gelost. Op Verlangen van den koning zal de bijzetting te Windsor zeer 'eenvoudig zijn. De alge- meene stilte van twee minuien zal plaats hebben op het moment dat de kist in de groeve wordt neergelaten. De Daily Tele graph bericht dat de koningin ook in de toekomst de officieele titel „koningin Ma ry"* zal blijven voeren en niet die van ko ningin-moeder zal aannemen. Het ooggetuige-verslag. LONDEN, 27 Jan. Van de begrafenis Van koning George zal de K.R.O. een oog getuigenverslag geen door Paul de Waard. De reportage van de bijzetting te Windsor zal worden verzorgd door een Vlaamse hen reporter. De aanvang van de reportage te Londen is vastgesteld op 9 50 uur (Ned. tijd), terwijl die te Windsor waarschijn lijk te 13.10 (Ned. tijd) zal aanvangen. Ook de A.VJt.0. geeft een ooppotuige- verelag van de begrafenis. De Morgen wijding wordt daartoe iets veryroogd. BESCHOUWINGEN VAN GOEBELS. LONDEN, 27 Jan. De Daily-Telegraph meldt uit Berlijn, dat dr. Goebels te Keu len in het gedoroilitairiseerde gebied in SÜA redevoering nog eenige mededeglih- getl heeft gedaan, welke nie't in de Duit sche pers zijn gepubliceerd. Dr. Goehels zeide: Wij spelen thans de ouverture, men neemt de wereld pas in vertrouwen wan neer men haar voor een voldongen feit wü plaatsen. Indien wij de geschiedenis van ons leger voorbarig zouden hebben ontbuld.jjflP zouden andere legers ons land zijn "binnengemarcheerd Wij willen niet een tweede Abessinië zijn en de be schaving thuis bezorgd krijgen met vlieg tuigen en bommen." VERSTERKING VAN DE HAWAI- EILANDEN? WASHINGTON, 27 Jan. De staat secretaris van oorlog heeft onthuld dat een ^verbetering van de versterkingen op de Hawai-einlanden door zijn departement .wordt beetudoerd De commandant van de Hawaiaa-devisie heeft zekere aanbevelin gen gedaaa. Deze verklarihg heeft hij af gelegd in antwoord op de vraag of 'zijn taofcft «me dsst stillen Oceaan ham dm indruk had gegeven dat het noodzakelijk zou zijn de Amerikaansche fortificaties op Hawai te verbeteren. STORM IN MAROKKO. Ook Frankrijk geteisterd. PARIJS, 27 Jan. Een orkaan heeft de kust van Marokko geteisterd en groote schade aangericht. De Fransche torpedo jager „Cimoun", welke in de haven van Casablanca voor anker lag, werd losge slagen en dreef af. De bemanning slaagde er evenwel weer in het schip te meeren. Uit vele doelen van Marokko worden he vige overstroomingen geme'd. In de om geving van Ques8an zijn tien inboorlingen verdronken. Ook groote gebieden in Spaansch-Marokko zijn overstroomd. In den midden Atlas sneeuwt het onophou delijk. De sneeuw bereikte hier reeds een hoogte van 80 c M. Ook de Fransche ki\st van de Middellandsche Zee werd door stormen geteisterd. Het kustvaartverkeer moest gisteren worden gestaakt. Te Pale- vas heeft de storm huizenhooge golven over de kademuren geslagen, zoodat de geheele promenade onder water staat. MOTORBOOT VEERBEDRIJF. Voor het maken van een motorveerboot ten behoeve van het veer Schoonhoven Gelkenes, zijn de volgende inschrijvings- biljetten ingekomen: Do inschrijvers onder A gelden een veerboot met motor Ned. fabrikaat (Krom- hout-Gariener); onder B veerboot met 2- cyl. Deutz-dieselmotor van 40 P K. Z. 125; onder G idem Z. 122. G. den Heeten Go-, Leiden, C f 4400; Gebrs. Boot, Leiden, A f 4050, B f 4700, G f 4100; Mach. fabriek Bolnes, A f4750 met Bolnes-Diesel; Gebr. Ooms. Ammers- tol, A f 5075, B f 4700, G f 3990; De Mer- wede, Hardinxveld, A f 5575, B f 5200; 't Huls De Merwede, Papendrecht, A f 5710, 'B S 5400,. G f 4750; Tans en Zo* nen, Rotterdam, A f 5800, B f 4600; Zaanl. Scheepsbouw Mij-V Zaandijk, A f 5890, B. f 5510; De Hoop," Neder-Hardin*veld, A f 5605, B f 5530; 8. Seijmonsbergen, Amsterdam, A f 5913; B f 5634, Cf4972: Nicolaas Witseiv en Vis, Alkmaar, A f 5959, B f 5656, G f 4649; Arn. Stoom- sleepheUingmij., Arnhem, A f 6695, B f 6665, G f 5896; Fa, H. Schouten, A f 6995, B f 6700, G f 5900. Tenslotte zijn nog prijsopgaven ontvan gen van: N.V. Machinefabriek Drakenburgh te Utrecht betreffende een twee cylinder Ren- nes Dieselmotor 40 P.K., bedrijfsgereed in gebouwd voor f 2600; N.V. Scheepswerf Gebr. v. d. Werf te Deest voor 5500 voor een reeds gebouwd casco met Bolnes-mo tor; Ned Industrieele Onderneming Nedi- non te Nieuw-Lekkerland voor het leveren van een motorveerboot afm. 11 x 3.90 x 1.25 M. voor f 1800, zonder motor. In de prijsopgaven komen enkele afwij kingen voor ten opzichte van bet bestek, zoodat een onderling© vergelijking met de prijzen niet geheel opgaat. RECTIFICATIE. In bet verslag' van de rede door ds. W. H. Vaillant Donderdag in de Remon- strantsche kerk gehouden, staat: „Wat is uw eenige kruis en de heerlijkheid van uw leven enz Dat moet zijn: Vraag: „Wat is de eenige kracht en de heerlijkheid van uw leven?" •Antwoord: „Dat wij door God geroepen zijn in vrije dienst te arbeiden aan de komst van Zijn Koninkrijk." LUCHTBESCHERMING. De burgemeester heeft dezer dagen zijn ontwerp inzake de regeling van den lucht beschermingsdienst terugontvangen van den commandant in Zuid-Holland, luitt.- generaal J.' H. Hardenberg, die met dit ontwerp accoord gaat. De regeling is nu definitief vastgesteld en de publicatie er van kan binnenkort worden verwacht. een zijweg naar Krimpen a.d. Lek. Met de voorbereiding tot de uitvoering van het plan' is reeds begonnen. Algemeen wordt voorgestaarf om de uitvoering in werkver schaffing te doen geschieden. De kosten van het groote werk zullen gemeenschap pelijk worden gedragen met steun uit het werkfonds. Het bestuur van de commissie is van oordeel, dat de Krimpenerwaard als geheel moet worden beschouwd en dat elke "gemeente de beschikking zal krijgen over 90 K.M. stofvrije goede verkeerswe gen erf 35 K.M. provinciale wegen. Merkwaardig is hetgeen het rapport zegt over de tol bij Stolwijkersluis. Pu rol er op Pu rol geneest VOOR WEG EN BRUG. EEN BELANGRIJK RAPPORT. In bet pas uitgebrachte Verslag van de commissie „Voor Wqg en Brug", geves tigd te Krimpen a.M. IJssel, vinden we verscheidene opmerkingen ep mededeelin- gen, welke voor deze/streek van bijzonder gewicht zijn. I Alle burgemeesters uit de Krimpener- waard fcijn lid van deze commissie, die nu een semi-officieele thstelling is. De voorbereiding voor een brug over den Hollandschen IJssel is zoover gevor derd, dat de brug in het najaar van 1939 gereed zal zijn. Een andere medodeeling, die een goede verwachting wekt is, dat het tracé is vastgesteld van den zoogenaAmden centra- len weg door de Krimpenerwaard. Deze weg zal gian van Krimpen a.d_ IJssel door het hart van de Krimpenerwaard (de Loet) naar Bergambacht en Schoon hoven, met een bijweg naar Lekkerkerk en Bergstoep. Te Bergambacht sluit op diqn weg aan de nieuwe weg Gouda Schoonhoverf lang» den tegenwoordige© apoerme. Cto dat tracé «clhndGL Mm» Mr. De Witt Wijnen, wethouder van Gouda, heeft in een vergadering verklaard, dat het gemeentebestuur den voorgenomen bouw van een brug over den Hollandschen IJssel als een aangelegenheid van zeer ernstigen aard beschouwt. Verder wees deze wethouder er op, dat de tol bij Stol wijkersluis ongeveer f 30.000 opbrengt en wanneer die tol wordt opgeheven, zou die bate op andere wijze gedekt moeten wor den. Naar aanleiding daarvan zegt het rap port: „Ducht Gouda nu van de tot standkoming van de Usselbrug, alleen een mindere opbrengst van zijn tol? Zoo je, dan is de actie van Gouda tot behoud hiervan begrijpelijk, elk gem eentebestuur heeft nu eenmaal moeite elk jaar de eind jes opnieuw aan elkaar te knoopen en een slordige 30 mille door het verkeer opge bracht, zonder belasting van eigen,- van tolgeld vrijgestelde ingezetenen, is een welkome bate." „Het vorenstaande maakt evenwel een anderen indruk, welke vérstrekt is door hetgeen door wethouder Donker en bur gemeester Gaarlandt na de rede van prof. Boerman in Juni 1935 te Bergam bacht gehouden, naar voren werd ge bracht „Wat Gouda ducht is ©en gezonde eco nomische ontwikkeling van de Krimpener waard, onze pogingen om de-jarenlange achterstand op verkeersgebied in te hal"n en de heele logische oplossing om ons daarbij niet uitsluitend naar Gouda, maar te richten naar het groote centrum: Rot terdam". „Hiertegen te ageeren, geeft blijk van een geest, welke het nastrevenswaardige niet zoekt in het alggmeen belang, in de gezonde ontwikkeling ^an een streek, doch in eigen plaatselijke belangen!" „Dit komt tot uitdrukking in de vraag aan MLr. De WHt Wijnen bovengesteld, waarin gezegd wordt, dat de actie van „Weg «en Brug" funest geacht wordt, daar Gouda daardoor van de Krimpener waard wordt geisoleerd." „Het vorenstaande wettigt do conclusie, dat het gemeentebestuur van Gouda nooit zal medewerken om tot opheffing van de tol bij Stolwijkerauus te geraken, tenzij het hiertoe uit economisch© overwegin gen gedreven wordt." „Dit is alleen mogelijk, indien allen, ook uit dat deel van de Krimpenerwaard, waarvoor h©t belang van de overbrug ging van den Hol! IJssel bij Krimpen a.ij. IJssel niet zoo direct zichtbaar is, toon mot al hun krachten de actie van „Weg tn Brug" steunen." To( zoor» het rapport, dat dus m af wijking van vele andere jaarverslagen, i:iet s'echts een dorre opsomming geeft van betgeen m 1935 geschied is ten op zicht» van bet door de commissie nage streefde doel, maar dat ook met den vin ger durft wijzen naar een wantoestand, welke Gouda ten eigen bate laat voort duren en die Gouda wil blijven handha ven, ook al zou de geheele Krimperwaard daaronder moeten lijden. „Aurora". Ammerstol. Op Zaterdag 15 Febr. geeft do gem. zangvereen. „Aurora" haar jaar- lijksche winteruitvoering. Opgevoerd zal dan worden het blijspel „Kitty jokt nooit" Ammerstol. Het 2-jarig zoonlje van den heer Chr. van d. Werken, viel van een stoel en liep een gapende wond aan zijn kin op. De hulp van dokter Müller moest worden ingeroepen, die de wond hechtte. Door het wilde rijden van een hak kersknecht op de fiets, werd het 9-jarig jjochtertje van den heer W. den Hoed met een smak tegen den grond gereden, waar door zij ernstige kneuzingen aan haar kaak opliep. Medische hulp moest worden ingeroepen De heer J. D. Overeem, gemeente veldwachter, is te Gouda geslaagd voor 't diploma „Eerste Hulp bij Ongelukken". De laatste dagen vliegen hier in den omtrek zeer groote zwermen spreeuwen, die van het riet, dat toch al geen groote waarde bezit, nog veel vernielen Men kan zich niet herinneren dat er in den winter ooit zooveel spreeuwen te zien waren en nten sphrijft dit toe aan den buitengewoon zachten winter. Schakan. Bergambacht Woensdagavond worden me hoÉit CoUrum" fltiuuUupedattijdaa gehouden tusschen de Bergambachtsche en Ammerstolsche schaakclub. LEVERING VAN VARKENS. Gorinchem. De Ned. Veehouderij Cen trale meldt, dat met ingang van heden. 27 Jan., opgave van varkens aan de cen trale, o.a. in den leveringskring Gorin chem in het vervolg weer zonder leve- ringskaarten aan de zaakvoerders zal kun nen plaats hebben. Tevens wordt de aandacht erop geves tigd, dat het maximumgewicht van var kens welke voor baconbereiding worden afgenomen, met ingang van 27 Januari verlaagd is van 95 K G. tot 90 K G. Varkens welke dit maximumgewicht overschrijden worden bij de levering ge weigerd, tenzij er bijzondere toestemming tot het leveren ervan is verkregen. Lekkerkerk. De „Zwijntjes-jagers" zijn ook in onze gemeente aan het werk. Dus opgepast voor uw fietsl De laatste week zijn hier twee fietsen ontvreemd en van de daders is natuurlijk geen spoor te vinden. Is dit navolging van hetgeen in een nabu rige gemeente plaats had? De uitslag van de veiling is als volgt: aangevoerd 4500 eieren. Bedongen prijzen groote bruine f 3.403.80; gem. f 3 40— f 3.60; witte f 3.25—3 50. Heneieren brui ne f 3.30—3.50; gem. f 3.15—3.45; witte f 3—f 3.25, alles per 100 stuks. Bellefleuren late 910 ct.2de 68 ct. Ponspeeren 1ste 910 ct.; 2de 7—9 ct.; zoete appelen: 6—8 ct., boerenkool 30—35 ct. per kist; ajuin 3—4 ct. Kaas 19—20 ct; boter 70—73 ct. per pond. Gouden echtpaar. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het echtpaar W. Hazenbroek en G. J. Hazenbroek— Roggeveen, wonende Kortenoord G 127, viert Woensdag 29 dezer zijn gouden hu welijksfeest. Beide oudjes, resp. 75 en 74 jaar oud, -zijp nog zeer kras. OPLICHTERS AANGEHOUDEN. Waddinxveen. Men heeft een geraffi neerde oplichting weten te voorkómen. De ■kantoorbediende R. te Gouda had 'n post- wissej van f 100 opgemaakt en ten eigen name gesteld, waarbij hij deed voorkomen alsof het bedrag hem was toegezonden door een financieele instelling te Zand- voort. Hij endosseerde den wissel aan een kennis te Waddinxveen, die hem te goe der trouw ter uitbetaling aanbood aan het loket van het postkantoor in die gemeente. Men vertrouwde hier de zaak niet en gaf den burgemeester van het geval kennis. Deze stelde een onderzoek in, verschillen de stukken werden in beslag genomen en het resultaat was de aanhouding en over brenging van R. aan de Goudsche politie. De dader heeft voor den burgemeester reeds een volledig» bekentenis afgelegd. Wegens valschheid in geschrifte en Op lichting is R. ter beschikking van de jus titie te Rotterdam gesteld. Het „Plan van den Arbeid". Zevenhuizen. Donderdag hield de plaat selijke „Plan-commissie'* een mobilisatie vergadering in hotel Vos, welke zeer druk was bezocht. O.a. was het college van B. en W. aanwezig. De vergadering ging uit van S.D A P. 'en N.V.V. De voorzitter, de heer G. Zlveere opende met een welkomstwoord, inzonderheid tot B. en W. Spr. hoopte dat allen nu eeuig inzicht krijgep van het Plan van den Ar beid en dat zij van luisteraars, werkers voor het plan mogen worden. Hierna bracht de „Stem des Volks", onder leiding van haar directeur, den heer K. Luykenaar enkele liederen ten gehoore, waarmede zij een welverdiend applaus oogstte. De heer W. J. van Deelen uit Eindho ven sprak over het Plan van den Arbeid, waarna de bijeenkomst door den voorzitter gesloten werd. Zevenhuizen. Zaterdag vierde het echt paar J. In 't Hout en L. Oskam zijn 00- jarig huwelijksfeest. Des avonds heeft de muziekvereen. „De Kleine Trompetter" onder groote belangstelling een serenade gebracht. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van L.F.C. I—Haastrecht I. In een spannende, vrijwel gelijk opgaanden strijd, heeft Haastrecht I de leiding in de 4e klasse E der K.N.V.B. behouden. Als scheidsrechter van den eBrg uit Go rinchem de aanvoerders bij zich roept laat toseen, wint LFG deze, maar dit heeft niet veel te, beteekenen, daar er een vrij zwakek 'wind staat. Na den aftrap gaat LFG direct teö aanval en de Haastrecht- keeper, die een uitstekende wedstrijd ge speeld heeft, moet direct handelend optre den, hetwelk hij afdoende verricht. Er moet dan reeds even gestopt worden voor de LFG-spil, die een knietje heeft, maar weer. spoedig op de been is. Een hoek schop op 't Haastrecht doel wordt wegge werkt. Dan volgt een aanval van Haast recht, maar direct gaat de bal weer naar de andere helft en de rechtsbuiten schiet vn' verren afstand net over. Na een hoek- scho op het Haastrecht doel, .volgt weer een Haastrecht aanva], er wordt een kalm balletje ingezonden! dé keeper vangt hem maar laat hem vallen en de rechtsbinnen is er als de kippen bij om hem in het net te plaatsen (0IX. D© wijzer zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke tot Zuid-Westelijke wind; zwaar be-, wolkt of betrokken met tijdelijke opklar ringen; aanvankelijk regen mi iets zanb- Waterstand: Schoonhoven hoog water 7.10 uur, 1.72 M. Vreeswijk hoog water 9.20 uur, 2.61 Ml Keulen stand 4.28 M., val 0.22 M. Maastricht 25 Jan. 43.37 M-, val 0,28 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 43 graden Fahrenheit. Maandag 27 Januari: Op 8.50, oh »der 9.26. Eerste Kwartier Donder dag 30 Januari De bal gaat nu van doet tot doel. Ek worden tegen Haastrecht eenige vrij© schoppen gegeven, wegens hands en un fair spel. Het zijn hachelijke oogenblikken die nu aanbreken voor het Haastrecht- doel. Op een gegeven oogenblik liggen er 5 a 0 spelers bij en over elkaar. Met LFQ 'in den aanval komt de rust. Na de rust is LFG weer in den aanval. Na wat vrije schoppen en hoekschoppen gaat de LFG linksbinnen alleen met den bal op het doel af. In hetb eruchte gebied wordt hij gehaakt en komt te vallen. De toegekende penalty wordt net naast ge schoten. Het spel wordt forscher. Haast recht speelt een sterk verdedigend spel en is er voor LFG geen doorkomen meer aan. Bij Haastrecht valt een speler uit en komt een invaller. Aan weerskanten ontstaan nog een paar hoekschoppen, maar geeo der partijen weet meer te doelpunten- MILITAIR VLIEGTUIG BIJ WAAL HAVEN NEERGESTORT. Twee inzittenden gedood. Vrijdagmiddag om 1 uur is, ongeveer 11/9 K.M. ten Zuiden van het vliegveld Waalhaven, een militair vliegtuig uit Soesterberg, door tot nu toe onopgehelder de oorzaak gevallen. Het toestel werd geheel vernield en d» beide inzittenden op slag gedood. De slachtoffers zijn de res.-luitenant K- Segboer uit Den Haag en de res.-luit. H. T. van Ernst uit Rotterdam, beiden ruim 20 jaar. De machine, een Fokker C 4 Verkenner, was dien ochtend vroeg opge stegen onder leiding deT comm. der luchV- vaartafd. te Soesterberg, kolonel Borst Naar de oorzaak van het ongeluk word! nog een onderzoek ingesteld. ROTTERDAM, 27 Jan. Aardappelen. Brielsche eigenheimers f 1.90250, Zeeuwsche blauwe f 2.202.50, Zeeuwsch© eigenheimers f 1.702, Zeeuwsche bonte f 2.20—2.50, Zandaardappelen SM—4 cent per K G.; Poters eigenheimers f 1.25— 1.50, Poters bonte en blauwe I 1.201.50, Bevelanders f 1.601.90. Met redelijken handel, kalme vraag. ROTTERDAM, 27 Jan. Veemarkt. Aan voer in totaal 2338 stuks, waarvan 711 vette runderen, 239 vette kalveren, 866 schapen en lammeren, 613 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.:' Vette koeien le kwal tot 47, 2e kwal. tot 42, 3e kwal. 28—34* ^vette ossen le kwal. 44, 2e kwal. 40, 3©, kwal. 3034; vette kalveren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 3d kwal. 60—65; varkens (levend gewicht) le kwa! 37, 2e kwal. 36, 3e kwa! 36; schapen le kwa! 40, 2e kw. 36, 3e kwal. 29; lammeren le kwal. 42; 2e kwal. 37, 3e kwa!, 38. Prijzen per stuk: Schapen le kwaL f 18.50, 2e kwal. f 14, 3e kwal. f 10; lam meren le kwal. f 13, 2e kwal. f 12, 3» kwal. f7. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer ruim, handel traag, prijzen onver- anderd; vette kalveren aanoer tamelijk, handel stroef, prijzen als Dinsdag; scha pen en lammeren aanoer kort, handel willig, prijzen tamelijk: varkens aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als tip week. 7 MAANDAG 27 JANUARI 1636 Bergambacht. Voor de inschrijving van den dienstplicht voor de lichling 1937, hebben zich 33 personen aangemeld, van wie tevens 10 aangifte deden voor vrijstel ling wegens broederdienst Goudriaan. Gevonden een gevlochten le deren riem. Inl. bik den gemeente-veld wachter. B. en W. hebben aan het Leger des Heils te Amsterdam vergunning verleend tot het houden van een collecte. Tijdrede. Goudriaan. Blijkens een advertentie in dit nummer hoopt Woensdagavond 29 Ja nuari prof. dr. H Visscher van Huis ter Heide in de Ned. Herv. Kerk voor dejon- gelingsvereen. „Samuel" een tijdrede te houden over „Jezus en de wereldcrisis". Wat dunkt U van den mensch? Haastrecht. Onze vroegere predikant ds. A. Landstra, thans te Middelburg, zal op Vrijdag 31 Januari voor de afd. Haast recht van den Ned. Prot. Bond, des avonds half acht in het Bondsgebouw voor deaf- deeling een lezing houden, over het on derwerp „Wat dunkt U van den mensch"? Filmavond. Ouderkerk a.d. IJssel. Uitgaande van de Vereen. „De macht van het Kleine", die zich de verpleging van lijders aan val lende ziekteii in haar inrihtingen te Haarlem en Heemstede ten doel stelt, zal Woensdagavond 7 uur in het gymnastiek lokaal van de 0. L. School I aan de Dorpsstraat een filmavond worden gehou den, die den arbeid der vereeniging en haar werkwijze in beeld zal brengen. Knapenvereeniging „Samuêl". Polsbroek en VlisL Vrijdagavond hield de knapenvereeniging „Samuël" baar jaarvergadering in de lokalen der Ghr. School op het dorp. De voorzitter, de heer R. de Bruin, opende en liet zingen Ps. 105 1 en ging voor in gebed. Hij las daarna Joh. 1 19-29 en hield een korte toespraak. Hij heette de aanwezigen har telijk welkom en vroeg hun steun bij en voor het werk der vereeniging. De secre taris, de heer J. J. de Heer, las daarna het jaarverslag en gaf een overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen ver- eenigingsjaar. De vereeniging telt thans 18 leden en heeft 71 begunstigers. De I^nningmeester, de heer G. de Bruin Kz. gaf zijn wedervaren in dichtvorm weer. Ontvangen was f 109,53, uitgegeven f 105,53, zoodat een batig slot van f 6 kon worden geboekt Verscheidene opstellen over Bijbelsche-, Vaderlandsche- en Kerkgeschiedenis wer den hierna geleverd. Een samenspraak tusschen vijf leden, welke tot titel had „De Stormklok luidt", oogstte een welver diend applaus. Voorts werden gedichten voorgedragen. In de pauze werden ververschingen rondgediend en werd een collecte gehou den, welke f 17,25 opbracht. Na een toespraak van burgemeester Schreuders kwamen afgevaardigden der plaatselijke vereenigi'ngen, alsmede van de bij den Ring Schoonhoven aangesloten vereenigingen hun beste wensóhen aan bieden. De beide leiders der wekeKjksche ver gaderingen vulden met het rijke pro gramma aan. De beer T. J. de Heer hield een lezing over „Knaap en Bijbel". De heer E. van der Vlist Jr. bracht ver- Slag uit van een wedstrijd tot het verkrij gen van meer begunstigers, welke met het toetreden van 22 contribuanten was bekroond. De leden, die zich hiervoor in gespannen hadden, kregen ieder een prijs je. De voorzitter dankte tenslotte voor de belangstelling en steun, waarna de eere voorzitter, ds. Van de Hee, in een keurige improvisatie een parallel trok tusschen den historischen en dezen plaatselijken „Samuel" en aller medewerking vroeg voor dit nuttige jeug&werk. Nadat spr. eenige richtlijnen had aan gegeven voor het verenigingsleven, ging hij in dankgebed voor, waarna gezongen werd Ps. 75 1. Wat de fietste water. Polsbroek. Vrijdagmiddag keerde de heer L S. per fiets huiswaarts. Op den Slan- geweg ontmoette hij een auto en uit vrees voor een aanrijding, week hij iets te ver uit, met het gevolg, dat hij met zijn rij wiel in de Kerkvliet geraakte. De heer S. wist zichzelf weer op het droge te werken. „Jong Laven". Waddinxveen. Op 11 en 12 Februari zal het kinderkoor „Jong Leven", onder af Reeling van de Chr. Zang ver. ,De Lof- stem", in het Gentrum een uitvoering ge ven. voegdheid gebruik wenschen te maken, me degedeeld, dat zij hiervoor dienen te vol doen aan de Volgende door het bestuur der Ned. Groenten- en Fruit Centrale ge geven voorschriften. Telers van vroege aardappelen die in het 'rechtmatig bezit zijn van een tuin bouwteeltvergunning en aan wien op deze vergunning onder de groepen 5 en/of 6 een oppervlakte voor den verbouw van vroege aardappelen is toegewezen, kunnen deze oppervlakte geheel of gedeeltelijk be nutten voor de teelt van vet-vroegde eigen heimers. Willen deze personen evjmwel ten aan zien van de krachtens del tuinbouwteelt- vergunning geteelde vervrdegde Eigenhei mers irt aanmerking komeh voor dezelfdr bepalingen, ten aanzien va^i den afzet al- gelden voor de met soortnaam genoemdp vroege aardappelen, dan z|ijn zij verplich' aan de veiling, waarbij zij zijn aangeslo ten en in 1935 geveild hebben, vóór '1 Mei opgave te doen van hun [bij teeltvergun- ning voor de gTbepen 5 en 6 toegestane oppervlakten en van de bppervlakte, die zij hiervan in 1936 met vervroegde Eigen- te betelen. TEELT VERVROEGDE EIGEN HEIMERS. In verband met het bepaalde in artikel 2 sub. b. van de Crisis Tuinbouwbeschik- king 1936 I, waardoor het mogelijk is. vervroegde Eigenheimers te verbouwen tot een oppervlakte als bij tuinbduwteeltver- gunning voor vroege aardappelen is toege wezen, wordt rUp telera, die van deze be- DE VARKENSPRIJZEN. Verlaging mej 3 cent per K.G. De Ned. Veehouderijc^ntrale heeft ter aanpassing aan de prijzen, welke gelden voor varkens, die voor binnenlandsch ge bruik bestemd zijn, de pijijzen voor de na 26 Januari aan haar te leveren varkens verlaagd met 3 cent per (K.G. geslacht ge wicht. De prijzen zijn nu tot wederopzeg ging ais volgt: Prijs per KUL geslacht gewicht in centen. Kwaliteit Beneden Van l^an Van Van Van 50 K.G. 50* 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 67 66 75 85 KJG. K.G. K.G. K.G. K.G. IA naar 49 52 54 52 50 IB HA kwali- 47 50 5^ 50 48 IG IIB .IIIA teit 45 48 50 48 46 HG IIIB max. 43 46 48 46 44 IIIG 38 41 44 46 44 42 GG. cent 30 42 44 42 40 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na! slachting (d.i. het warm gewicht vermindërd met 2 pCt.). Deze prijzen worden Verlaagd met 2 cent per K.G., wanneer de varkens als nood- en spoedgevallen zijn aangeboden, met 5 cent per K.G., wanneer het spek der var kens na slachting zacht blijkt te zijn en waqneer het varken ha slachting stre pen, vlekken of ondjerhuidsche bloeduit stortingen vertoont, wparvan de aanwezig heid reeds bij de afname door den kring zaakvoerder is geconstateerd. Voor varkens, welkë voor het risico van don leverancier zijn afgenomen, worden alleen dan bovenstaande prijzen uitbetaald, wanneer deze varkens zich na de slachting in goede conditie bevinden. Is zulks niet het geval, dan word^ de werkelijke waar de na slachting vergoed. Zeugen, boeren, of binnenbeeren, mogen niet geleverd wor den. Blijkt het varken na slachting toch een binnenbeer te zijn, dan vindt de beta- plaats op basis van 60 pCt. der genoemde prijzen, tenzij bij de ontvangst reeds door den kringzaakvoerejer er op gewezen is, dat het varken vermoedelijk een binnen beer is, i© welk geval niet meer dan de werkelijke waarde na alachting wordt ver goed. Deze prijzen gelden niet voor varKens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd. Hiervoor zal de prijs telkens bij afname worden medegedeeld. RESTITUTIE EjXPORTHEFFING. Door Sierteeltcentralc. De Ned. Sierteeltcentrale meldt, dat do genen, die hun exp^rtheffing 1934 hebben betaald op basis vaq 100 pCt. van de wet telijk vastgestelde groot-handel-exportprij- zen en die, voorzooyer zij aan in het bui tenland gevestigde jjroothandelaren-weder- koopers hebben verkocht, over deze trans acties kunnen aantojonen, dat zij de daar op wettelijk toegestane 5 pCt. korting heb ben verleend, in aanmerking komen voor restitutie der exportlheffing door hen over deze 5 pCt. betaald. Zij, die voor deze restitutie in aanmer- ging meenen *te komen, kunnen zich onder opgave van nauwkeurige gegevens wen den tot de Ned. Si eigeel teen trale, afdeeling Bloembollenexporteurs. ARRONDISSEMENTS rechtbank DORDRECHT. (Zitting van Vryjiag 24 Jan. 1936). Be Rechtbank dee|d heden uitspraak in de volgende zaken: B. van M ondernemer, oud 27 jaar, wonende te Hardingveld. Overtreding ar beidswet Eisch 3 dagen hechtenis voor waardelijk met een (proeftijd van 1 jaar Uitspraak f 10 boete' subs. 10 dagen hech tenis. Bovendien werden veroordeeld: C. B., lompenkoopman, oud 36. jaar. wonende te Nieuwland wegens overtreding der leerplichtwet tot 3 maal f 4.boete, subs 4 dagen heohieni& Voedzaam, lekker en voordeelig en daardoor „ALTIJD WELKOM"! Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. Onze nieuwe condities luiden Voor l kop en schotel 40 bons Voor 1 beker 40 bons Voor 1 ketel200 bons of 100 bons -f 75 ct. Voor 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons 60 ct. D v. d. H., bakkér, oud 28 jaar, wo nende te Njeuwpoort, wegens overtreding der arbeidswet tot f 25 boete subs. 25 da gen hechtenis. Overtreding der arbeidswet. E. J. S., oud 30 jaar, bakker, wonende te Sliedrecht, was op 8 Juli door den kan tonrechter'te Dordrecht wegens overtre ding van art. 35 der arbeidswet veroor deeld. Tegen dit vonnis had het O M, ap pèl aangeteekend S. had des morgens te vroeg brood afgeleverd. Verdachte bekende het feit. De officier eischte thans een hechtenisstraf voor den tijd van 3 dagen. De raadsman mr. J. A. G. H. Uden van Drooge betoogde, dat S odien dag zou leveren voor een autotocht voor ouden van dagep en derhalve iets vroeger was begonnen. Pleiter vroeg een clementer straf. Uitspraak 24 Januari a.s. LETSEL DOOR SCHULD, 'De 44-jarige koopman H. J. B. te Gou da stond terecht voor de Rotterdamsche Rechtbank, omdat hij in November te Gouda met zijn auto den voetganger A van Zijl' had aangereden, waarbij'deze eenige kneuzingen aan de knie had opge- loopen. Het O M. eischte f 50 boete subs. 10 dagen hechtenis en bovendien tien dagen hechtenis voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld. ALBLASSERDAM. Januari. Ingekomen* personen; T. Nortier, van Dubbeldam; H. van Zeist, van Arnhem; J. van Es, van Heerjansdam; C. Kloot en gezin, van Hendrik Ido Ambacht; W, van Eek, van Sliedrecht; J. van Wijk, van Siledreoht; G. Blok, van Nieuw-Lekker land; D .Verhoe\en, van Molenaarsgraaf, M. Kiela, van Schiedam; A. W. Buizert, van Gorinchem. Vertrokken: M. de Bie en gezin naar Amsterdam: W. van Middelkoop naar Schiedam; J. van Herk naar Dordrecht; L. Zegelaar naar Pppendrecht; E. G. Ver hei naar Pappndrecht; C. Verwoert naar 's-Gravenhage; A. M., de Jong naar Val burg—Zetten: P. van Veen naar Papen drecht: H Kanters naar Delft; G. Harlaar naar Hendrik Ido Ambacht; A. van Krim pen en gezin naar Papendrecht: N. Stam naar Dordrecht: J W. H vqfi Ouwerkerk naar Papendrecht; P A. Kloot naar Dor drecht: C Bakker naar Rietveld; M. C. Hartenberg naar Delft; V. A. Hollander naar Botterdam. SLIEDRECHT. Over de maand- Jan. Ingekomen: J. A. Dunnewold en gezin, van Gorssel naar Burgem. Drijberplein llf J Weggers van Schiedam naar Juliana- straat 17 inw.; H. Dijkmans en echtgen van Harenkarspel naar G 135; J. Cleton, van Vreeswijk naar Dijkstraat 9 inw.; J. A Van Rijsbergen, van St. Pancras naar van Lennepstraat 48 inw.; W. H. van Rijsbergen van St. Pancras naar van Len nepstraat 48 inw.; A. G van Rijsbergen, van Belg$ naar van Lennepstraat 48 inw.. E. F. I. Bolle van Rotterdam naar Bur gem. Ypeyslraat 15 inw. Vertrokken: P E. Huisman van B 241 inw. naar Apeldoorn, Holleweg 4; P. de Groot en gezin van Adm. de Ruyterstraat 35 naar Rotterdam, Puttershoek 20; J. A Timmers van D 198 inw. naar Rotter dam, Zeilmakerstraat 7a. SLIEDRECHT. Januari. Geboren: Anna, d. van P. Rijsdijk en P. de Jong. Mees, z. van A. Visser en B. Visser. Gerrit, z. van K. Teeuw en P. Huyzer. Adriaan Bastiaan, z van J. Bdtenburg en A. B. Verhoef. Kors- tiana, d. van J. van Andel en H Struyk. Frederik Cornelis, z. van P. Kraaije- veld en F. C. Duke! Teuntje, d. van J. Maasland en H. de Bruin. Marius, z. van J. den Dikken en L. Nederlof An- nigje, d. van J. Hoef laak en PI Koo re- vaar. Margaretha, d van W Hogeveen en J. E. Noorloos. Johannes Aart, z. van J. A. van den Dool en G E. van Gen- dd'en. V Ondertrbuwd: H.- Hartog; 25 jen D. Maat,' 26 j. B. Guis, 23 j. en A. Hartog 22 j. Overleden: C. van de Graaf, 79 j., wedr. van G. W. de Waard. N. de Jong, 53 j., eehtg van J H. de Groot. aardappelen, groenten en fruit DEN HAAG, 24 Jan Haagsche veiling voor fruiten groen'en Appels: Goudreinet- ten eentra 17—31; I 13.50-16 90, II 6— 12 50, Bellefleur I 6 30—10.40, II 4 60— 5 20; Jasappelen I 7.70—9; II 3 80—6 40: Sterappelen 4 8010; Gerrit Roelof 4 30 0 90; Zode Armgaarden 7 50—10; Cam- pagnezoet 4 107 00. Peren: Brederode I 12 20—14 50. II 7 10-9 50. Witlof I 9 20 —9 50; II 6 90—7 30; rapen 120—1.50: roode kool 7—050; gele kool 7.5010. per 100 KJL ZWIJNÜREGHT, 24 Jan. Andijvie le soort f 2—3.30, 2e soort f 1—1.80 per 100 stuks, 45—80 cent per kist; appelen f6— 12, boerenkool f 7—8.20, gele savoye kool f 4.10—8.30, kroten f 3 10—5 80, roode kool f 5.60—10.30, spruiten schoonge maakt f 13—18, le soort f 8—12, loeso spruiten f 36, uien f 2 20^-2.00, winter peen f 1.702.10, witlof le soort f 1-1 12, 2e soort f 7—9, wortelen (afbreek- peen) f 6.7010.80, per 100 K.G-; groene savoye kool f 1.50—5 per 100 stuks; knol selderij (1 bos van 6 stuks) f 1024, po- terelie f 2.00—3.40, prei f 1.50—2.70 per 100 bos; kropsla f 1.503.50 per 100 krop; stoofsla 18—3 cent, glasveldsla 42— 68 cent, veldsla koud 738 cent per kist; selderij 921 cent per dozijn. GOUDA. 24 Jan. Coop. Tuinie'rsvereeni- ging Gouda en omstreken G.A. Witlof f 6 10 90, spruiten f 7.4012, andijsie f 9 16.10, peen f 410.20, uien f 150 3 00 per 100 K.G.; groene kool f 12t^O, knolselderij f 2510, kropsla f 1—3.10, andijvie f 1.402.40, savoye kool f 590 8.30, roode kool f 0—0 90 per 100 stuk»1 selderij f 12.10, peterselie f 1.10—8, prei f 060—240 per fuO bos; boe rek ooi 56— 75 cent per kist. UTRECHT, 24 Jan. Veiling!Utrecht en omstreken. Rabarber f 22, raapstelen f 1.20—1.80, radijs f 2—2 40, prei f 1— 16, wortels f 5. alles per 100 bos: kropsla f 1.10—2.30, andijvie f 1.50—2.50, knol- selderie f 27, bloemkool f 626, roode kool f 213, savoye kool f 29, groens kool f t0, boerenkool f 0 405.70, alles per 100 stuks: winterspinazie f 10—30, witlof f 110.70, sprui'en f 211, breek- peen f 415, andijvie f 825, aardappe- len f 180—3 00, knolrapen f 110—2 20 winterworteLs f 1.102.10, uien f 0 70 3 20, alles per 100 K.G: dunsel f 017— 0 24 per bakje; druiven blkuw f 510 per 100 pond. PAARDEN EN VEE. UTRECHT, 25 Jan Veemarkt. Aanvoei 2260 stuks vee De prijzen waren als volgt: Stieren 1720 eent, slachtkoeien 2e soort 2022 een t idem 3e soort 17—19 cent, alles per pond: vaarzen f 90150, pinken f 00—90, melkkoeien f 110190, kalf- koeien f 120—220 varekoelen f 80—110, magere kalveren f 85—05, nuchtere kal- vpren f 47, magere varkens f 18—27, schrammen f 1218, biggpn f 812. alles per «tuk: magere schapen f 9—19 per stuk Handel gedrukt. MELK BOTER KAAS EN EIEREN GROOT-AMMERS. 25 Jan Aan de kaaa- markt alhier waren Zaterdag aangevoerd 5 partilen. met te zemen 138 «tuks kazen, wegende 960 K G Priis met riiksmerk le Joort f 19-50—21. Handel matijj.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2