Gemeenteraden 2000“ Krimpen a.d. Lak. No. 6614. WOENSDAG 29 JANUARI 1936 NI ben en dit dus verreweg de sterkste partij be- I i uit het wederzijds brand. de en gemeenten Waddinx- Gemeenteraad. Lopik. De gemeenteraad vergadert Vrij dag 31 Jan., voorin. 10 uur in het raad huis. ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken en mede- deolingen. 2. Hernieuwde vaststelling gtu- meentebegrooting 1936. 3. Wijziging be groeting 1935 4. Vastste’ling voorschot bijz scholen 1936. Idem vergoeding over 1934. 6. Vaststelling veldwachtersverorde- ning 7. Voorstel inzake vergoeding art. 13 L.O. wet 1920. Capelle a.d aan den hee: vergunning v 2 woonhuizei Staat Capelle a.d afdeeling van in het lokaal de beer J. Bc over de betei loofabelüdenis s»c. ataM Capelle a. eeniging op hield in con eeniging ,.M jaarvergader IJsselm. laai vergadering op de gehrui het programi punten verm afgewerkt. De jaarver vereenigingpr mogen verhe werpen en vc eenigingsleve: king van de den zangnnn ongeveer hal de vergader» Het Eerst Vessem heef sie eenige v belastingbetn kwistige wij spaarde per zoodra Defe Uit die v hoeveelheid bij de kano: aankoop kos ding had be veilig zou zi werden aani voorstel nat kwamen. Ze gens in Ar «’achting va Vlissingen. Voor ‘t e< den de inzi betoogde me zou zijn alat; gesteld. Zoo blevei fioenen guld ren geleden, metaal verb duizenden g Nu heeft] Vraagd hoe hebben vooi van dat ges, gesteld en v Voor de j betalers zal van den mir te lezen. Nutsavond. Lekkerkerk. Het dept. Lekkerkerk van* de Mij. tot Nut van ‘t A'gemeen hield in gebouw „Amicitia” een intiemen kunst avond. Hiervoor was het ensemble „Kom mer Kleijn”, bestaande uit mej'. Miep van den Borg en de heeren Kommer Klein en I Verschi I en Vry< I lin g' vi I t aande I Met vei ABONNE’I spreken, dat hot gé van B. en V.” .o --- tjn goede oplossing mag komen. zijdige voorlichting heeft gesproken. Spr. heeft dit niet gehoord en daar, hetgeen de voorzitter naar voren heeft gebracht, eerst het college van B en W. is gepas seerd. komt het hem onwaarschijnlijk voor dat wethouder Roest over een één-zijdige voorlichting zou hebben gesproken Weth. ROEST zegt, dat hij wel over een één-zijdige voorlichting hoeft gespro ken doch niet om hiermede te kennen te geyen dat de voorz. de zaak één-zij lig zou belichten: hij heeft alleen bedoeld, dat een openbare behandeling een éénzijdige be lichting moge'ijk zou maken De VOORZITTER zegt, dat uit de notulen niet blijkt, dat hij den eersten wethouder, alvorens tot openbare behan deling over te gaan, de gelegenheid heeft gegeven om of de geuite beschuldigingen terug te nemen, of een aanklacht over hem bij de bevoegde autoriteiten in te dienen Spr. wenscht dit alsnog inr de notulen op genomen te zien. De heer L. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 30 Dec Afwezig de heeren G W. van Cappellen en L. Schutter. De voor zitter, burgemeester G. J. van Oordt, opent de vergadering Naar aanleiding der notulen zegt 'dé heet v. D U IJ V E N D IJ K, te willen we ten, óf Wélhotidef Röest inderdaad, zóó- als de notulen vermelden, ever een één- tweede punt betreft dé zulmd heeft op te geven wie er meester Is zoodat door nalat commissie gegeven. De heer P BUITELAAR wil deze eigenaardigs zaak aanhouden tot een volgende vergadering Met de toelichting van B. en W. kan hij zich Wél vérétnigen. maar de houding der commissie lijkt zoö vreemd, dat hij gthr- rte öök van die kant de toedracht zoitwll- Ittt wvmetartn. «uv» wordt bask>t0. In de me Eerste Kam schouwingen 1036 word punten' beha Regeeringspi onze eigen v ben daden i zou het nog den. Daaron kwestie is: 1 nieuwe weh slechts verd< Dan zegt Verfoeit en f door de eco mor autarkie kie wordt m voor 100 zien. Het et het andere den, afhang, De autarkisc op de mate op het strev productie v< den. Daarm< Dammen. Bergambacht. De hoer K’eute uit Den Haag speelde hier op verzoek van do dam club „D. I. D.” een sirnu’laanwedstrijd in ,,’t Centrum”. Hij spoelde tegen 27 borden, waarbij hij aan één bord veiloor en aan t) remise speelde, terwijl hij op de overige borden won Er werd gespoeld van 7.30— 10.15 uur. Er bestond voel belang.-tolling voor dezen wedstrijd, die. door den voor zitter met oen toepasselijk woord geopend en geslo'en werd. Bij do sluiting dankte de voorzitter de heer Kloute voor het door hem gepresteerde. Uit propagandistisch oogpunt is deze avond vooral een succes voor D. J. D geworden. Uitvoering „Nut en Genoegen”. Bergambacht. De gemengde zangvereni ging „Nut en Genoegen” gaf in ’t Cen trum haar jaarlijksche uitvoering. Toon de voorzitter, de heer Bodegom, opende met al'en een hartelijk wolkom toe te roepen, was de zaal geheel bezet. De zangnummers werden onder leiding van den heer Kroon uit Stolwijk keurig uitge- voord. Onder leiding van den heer A. van Vliet werd nog opgevoerd de klucht „De nieuwe typiste”, welk stuk goed werd ge speeld, teiwijl ook de rolverdeeling in goede handen was geweest. In de pauze werd een kleine verloting gehouden, waarbij de eerste prijs, een groote taart, word gewonnen door mevr. Versteegh, die haar weder ter beschikking van het bes'uur stelde. Winnaar werd nu de heer Bakker, die haar ook ter beschik king van het bestuur stelde om „bij op bod" te worden verkocht. Aan ’t eind van den avond bracht de voorzitter dank aan allen, die ertoe had den medegewerkt om den avond te doen s’agen, in ’t bijzonder aan den directeur, den heer A. van Vliet. Den directeur werd namens de ^ereeniging een rookstandaard en een kistje sigaren aangeboden, terwijl de heer Van Vliet een moderne leeslamp ontving. Een gezellig bal hield de aan wezigen nog lang bijeen. Brandverzekering. Berk woude. Zaterdag vergaderde de Onderlinge Brandverzekering „Berken- woude en Omstreken”. Het jaarverslag en de rekening voor 1935 werden goedge keurd, Het vereenigingskapitaal is met f 3569.83’/t vermeerderd. Op 31 Decem ber bedroeg het kapitaal f 55200. Aan brandschade werd in 1935 f 1422 be taald. Het verzekerde bedrag is groot f 3.746.600. De premie voor 1036 werd op 50 cent per duizend gulden vastgesteld. De aftredende bestuursleden, alsmede die van den Raad van Toezicht werden her kozen. Aangenomen werd het voorstel om de kom der gemeente, tot waar de ver zekering zich uitstrekt, in de verzekering op te nemen. Het ledental ging met 34 vooruit en Steeg tot 356. Zanguitvoering. Capelle a.d. IJssel. De chr. gem. zang- vereeniging „De Lófstem” (dit*. de heer O. de Vaal) viert Dondesdag 80 Jan. haar 30-jarig bestaan en zal bij die gelegenheid een uitvoering geven in het vereenigings-’ lokaal aan de Kerklaan. Oranjevereniging. Capelle a.d. IJetel. De Oranjevereeni- ging „De Schinkel” heeft in café De Bruijn aan den Kanaalweg twee feestavonden ge geven in samenwerking met de Gapelsche Amusements- en Tooneelvereeniging „Tot ons Plezier”, waarvoor veel belangstelling was en waarbij de aanwezigen zich kos telijk hebben geamuseerd. Een en ander heeft er zeker toe bijgedragen de popu lariteit der Oranjevereniging ip den Prins Alex. Polder en den ’s-Gravenweg te verhoogen. Willem de Vries geëngageerd. Het gezel schap arriveerde vanwege m^'^nech la ter dan men verwachtte on oen b 't- t el ijk applaus werd het ensemble ten too- neele verwelkomd. Opgevoerd werden: „Do'ly’s kleine rekeningen”, blijspel in 2 taforeelen door Arth. H. Jones: „Lef”, spel in één bedrijf door Jac. London, ..Het Drerape'tje”, levenstragedie in 3 be drijven door Vale Robertson en „Inter mezzo”, b'ijspel in één bedrijf door J. B. Schuil. De spelers waen voor hun laak bij uit-’ stek berekend: de vertolking van de ver schillende rollen was goed, zoodat her- haa'delijk oen dankbaar applaus weer klonk. De decors waren bijzonder goed verzorgd. Na afloop dankte de voorzitter, de heer G. H. W Meijer, hel ensembte Kommer Kleijn voor zijn spel en inzonderheid mej. v. d. Borg voor de vertolking van haar rol in „Lef”. Opening Winkelweek. Moercapelle. Vrijdagavond 7 uur werd hier de 2e winkelweek geopend vanaf het balcon van het gemeentehui^ De voorzitter, de hoer Ant. van dor Linde, wees er in zijn openingswoord op, dat de winkeliersverenigingen meer dan gewoonlijk de aandacht van het puhltek vestigt op haar artikelen. Bezorgdh -id voor de toekomst van deze moeilijke tijdan is nog steeds waar te nemen. Voor »te winkeliers zijn de tijden moeilijk, v dering van koopkracht doet zich bij volui gelden. De winkeliersvereniging komt met gezond optimisme voor den dag en begrijpt dat stOstand achteruitgang beteekent. Het houden van een winkelweek lijkt ons daartoe een goed middel omdat de koop lust door deze reclame kan worden aan- 1?ewakkerd en er vele fraaie geschonken beschikbaar worden gesteld. Dp netto-op- brengst van deze week zal wederom wor den besteed voor een reisje voor ouden van dagen. Na het voorlezen van een gedicht dat pen oude van dagen had vervaardigd, ver klaarde spr. deze winkelweek voor ge opend en wenschte het publiek fraaie ge schenken en don deelnemers een zeer goe de verkoop toe. Ernstige val. Ouderkerk a.d, IJssel. De heer G. Ver- wey, werkzaam bij de graanhandelaren Gebr, Baas in de Kromme, gleed Zaterdag terwijl hij met een zak graan uit een voor den wal liggend schip klom, uit en viel in het ruim. Hierbij kwam hij met zijn kin op de ijzeren den van het vaartuig, met hetgevolg dat hij een kaakfractuur en bloedende verwondingen aan het gelaat bekwam. Hij werd per auto naar dr. G. Dekker gebracht, die de wonden heeft ge hecht. „De macht van het kleine". Ouderkerk a.d. IJssel. Ter aanvulling op het voorgaande bericht ten aanzien van de filmavond voor „De macht voor het kleine”, die Woensdag in de 0. L. School I gegeven wordt, kan nog worden gemeld dat des middags een voorstelling voor kinderen zal worden gegeven. De leiding zal dan berusten bij den heer W. A. Brouwer en des avonds bij ds. J. G. Woel- derink, Ouderkerk a.d. IJssel. De heer H. Groen slaagdé te Rotterdam voor het Mercuriua- diploma boekhouden. Arbeidsbemiddeling. Reeuwljk. Bij de arbeidsbemiddeling staan thans 210 werkzoekenden ingeschre ven. van een ben en dit dus verreweg de sterkste partij t zondér is, meenden ze verplicht te zijn do rads teden op Ie roepen voor een bespreking mpt hol oog op d« wethoudorsvorkiaaing. Alle raadsleden verklaarden zich bereid hieraan deel Ie nemen, doch ook in deze blijkt de houding van Gemoentehe'ang weer verre van achlenswaardig te zijn ge weest. Onze fractie was namelijk direct besloten zich te houden aan don uitspraak van het kiezerscorps. Ze maakten hiervan ook geen geheim, zoodat de randsledeu van te voron konden weten, dat voorge steld zou worden om uit iedere groot» fractie één wethouder te benoemen. In plaats van dit aanbod aan te nemen of te verwerpen, maakte men aanmerkingen op plaats en datum van de bijeenkomst. Zoo doende kreeg men ruim veertien dagen tijd om in ’t belang der gemeente te konkelen en te roddelen te trachten aan de duidelijke ten einde uitspraak der kiezers te ontkomen. Het lukte echter niet, zoodat de door ons voorgesteldo vergadering toch einde lijk z’n beslag kreeg. De besprekingen hadden echter tot gevolg, dat de S.DA.P zich geheel los maakte van Gemeentebe lang. We kwamen toen met de St. Ger. overeen, om te samen met hen de wethou- derszetels te bezetten en hebben ons bij de stemming eerlijk aan de afspraak gehou den. Dat tengevolge van het drijven van een paar hunner partijgenooten de SL Ger. op ’t laatste moment besloten, om blanco te stemmen, komt geheel voor re kening van henzelf. Achteraf beschouwd zijn deze menschen zonder dat ze *t wisten nog de oorzaak geweest, dat aan alle gemeentenaren iets openbaar gekomen is. dat in het belang der gemeente scherp moet worden be licht Thans is zonneklaar gebleken, dat in ’t college sedert lang een verstandhouding bestaat, welke een behoorlijke samenwer king in B. en W. geheel onmogelijk maakt. De antirevolutionaire randsteden die dit reeds lang voor do verkiezing wisten, slaan in deze dan ook mede een droevig figuur Ook zij immers zijn mede schuldig aan het feit, dat we thans een samenstel ling van het college van B. en W hebben in strijd met de algemeen heerschende be grippen van eer en fatsoen Bij de stem ming kwam immers duidelijk uit, dat on ze tegenwoordige twee wethouders slechte vijf stemmen op Zich konden vereenigen, die van henzelf er bij gerekend. Den voorzitter brengt spr. dank, omdat hij het beneden zijn waardigheid achtte op denzelfden weg te blijven voortgaan, zonder den raad en de gemeenschap in to lichten. O.i. ei acht hét belang der gemeen te dan alsnog een samenstelling van het college, gebaseerd op den uitslag der ver kiezing. Aangaande de bégrooting memoreert spr., dat deze van bovenaf opgelegd wordt. Slechts inzake eenige onderdeden, wordt nog een heel klein beetje met den raad rekening gehouden. Maar ondanks alles zullen we moeten blijven doen wat we kunnen om verbete ring te bewerken. We zullen moeten trach ten de nijverheid in onze gemeente te be vorderen en de misstanden die bestaan weg te nemen. Wanneer we dit ernstig willen, is ook in onze gemeente nog wel wat te bereiken We moeten de regeering er van trachten te overtuigen, dat ’t be ter is goede woningen te bouwen voor d« ingeze'enon en de reinheid te betrachten. I dan het laten bewonen van deze slechte woningen en in een ongezonde omgeving, waardoor hej tbc. cijfer in deze gemeente zoo hoog is. Op dit gebied zijn we wel veel tekort geschoten. De S.D A P-fractie heeft kort geleden een onderzoek ingesteld naar de woongelegenheid in Krimpen a.d. Lek. Ontstellende toestanden zijn opgemerkt, welke we reeds gedeeltelijk ter kennis heb ben gebracht van het college van B. en W. Wie ooren heeft om te hooren en oogen om te zien, kan hetzelfde doen en is dit ook wel degelijk verplicht. De heer J. C GROENEVELD wijst erop dat het snoeimes der bezuiniging er steeds dieper ingaat en nog weet men tot geen bevredigende uitkomst te komen. Moeilijk en hopeloos is hier wel de arbeid door B. en W. verricht, te meer daar de toekomst geen glimp van hoop geeft op betere tijden. Daardoor zijn we ook erken telijk voor de steun die ons door de regee ring geboden wordt tot ondersteuning van onze medeburgers. Want bij het leed dat de werkloosheid brengt, zijn we gespaard voor uitzending van onze werkloozen naar elders, om daar in werkverschaffing te gaan arbeiden. Dp werkverschaffingsplan- nen door B en W ontworpen, hebben dan ook onze warme sympathie. We hopen, dat B en W. middelen zullen vindon on» deze in daden om te zetten. HopwpI wp gaarne meer gedaan zagen, zullen we toch niet de schuld hiervan zoe ken bij B en W. of Gód. Staten of de re- geering Want ons past hier nuchterheid en te verstaan, dat veel gedaan wordt en dal eisehen ons hier niet past en hoewel dp rechlschp groep met verlies van één zetel in don raad is wenrgokeerd, zullen we toch ons standpunt blijven innemen, door steeds ook hier op te komen tot eer van onzen God en onze daden te toetsen aan zijn woord. Spr. eindigde met den wêfiléh uit te iet geschil, dat in het coll W ié ontstaan, spoedig tog DUYVENDIJK wil dan tevens opgenomen zien, hetgeen hij tegen het voorstel-Roest naar vóren heeft gebracht. Daar niemand bezwaar heeft, deze aanvulling alsnog op te nemen wordt aldus besloten. Weth. MIJNLIEFF wenscht voor lezing van artikel 49 der Gemeentewet, waaruit zal blijken, dat de voorzitter niet het recht heeft gehad de kwestie in open bare behandeling te geven Nadat genoemd artikel is voorgelezen, zegt de VOOR ZITTER, dat al is dan niet precies volgens de wet gehandeld, het resultaat toch hetzelfde zou zijn gebleven De heer L. v DUYVENDIJ'K: La ten we nu niet al te „wettig” worden: het is beter dat we toonen orderlijk te kunnen vergaderen, zonder precies alle wetsarti kelen te weten, dan dat we altijd angst vallig moeten opletten of alles wel precies volgens de wet is. In dit geval meent spr dat de geest van de wet in geen geval is overtreden. De VOORZITTER stelt thans voor dat hoofdelijk zal worden gestemd over de notulen Met 6 tegen 3 stemmen worden de notulen vastgesteld. Van de bewoners van de „Tuin” Is een klacht ingekomen over een moddersloot en verdere onreinheid in de nabijheid van hun woningen. B. en W. adviseeren, om dit adres voor kennisgeving aan Ie nemen daar zij reeds pressie hebben uitgeoefend en de toestand ter plaatse verbeterd is. De heer P. BUITELAAR heeft waargenomen, dat het ou de „Tuin” nog een echte atinkboel is. Hij stelt voor dat B. en W de zaak nogmaals onderzoeken. De heer L. v. DUYVENDIJK zegt, dat er niet alleen over de sloot, maar ook over de W.C.’s wordt geklaagd. De heer J. STAAT geeft als zijn mea ning te kennen dat de bewoners zelf moe ten zorgen dat hun W.G. niet overloopt. De VOORZITTER zegt dat de sloot kort geleden schoongemaakt is en nu ko men er toch weer klachten. In zulke ge vallen treft den bewoners ook vaak schuld omdat oude wielen enz. in de sloot wor den geworpen; bovendien ia het een doo ds sloot, zoodat het niet te verwonderen is, wanneer weer spoedig na het uitbag geren een ongezonde toestand ontstaat. Spr. vindt het ’t beste dat ook de bewo ners erop worden gewezen dat het hun taak is om alle afval met den vuilnisman mede te geven, inplaats van dit in de sloot te werpen. De heer L. v. DUYVENDIJK is het met den voorzitter een», dat de bewo ners ervoor hebben te zorgen, dat geen afval in de sloot geworpen wordl en vindt het goed, dat hierop gewezen wordt. Wat de privaten betreft, meent bij dat B. en W. de eigenaars moeten verplichten er voor te zorgen, dat er voor iedere woning een aparte W G. is. De VOORZITTER zegt toe, één en ander nogmaals nader te onderzoeken. De VOORZITTER leest thans een stuk voor, waaruit blijkt, dat Ged. Staten inlichtingen hebben gevraagd over de aanvraag van den raad om een provinci aal ingenieur te willen zenden, teneinde een onderzoek naar het zakken der brug gen aan de Tiendweg in te stellen. De heer P. LIEDORP vraagt B. en W. de notulen van de vergadering van 80 Januari 1935 aan Ged Staten te willen opzenden Immers is op dien datum het voorstel van den heer A. Vermeer behan deld en voor een goed overzicht is het z.i. noodig om die notulen op te zenden Daar niemand hiertegen bezwaar heeft, wordt aldus besloten. Thans is aan de orde een aanvraag van de commissie tot wering van schoolver zuim, waarin wordt verzocht alsnog pre sentiegeld en vergoeding voor den secre taris te mogen ontvangen. B en W stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, aangezien, wat het eerste punt betreft, het de com missie bekend moet zijn, dat het rijk geen presentiegeld meer toestaat en wat het commissie ver- er penning- iligheid der geen vergoeding kan worden Woningbouw. Reeuwljk. De bouwcommissie over weegt het plan om den gemeenteraad voor te stellen over te gaan tot het bou- wan van een 10-tal arbeiderswoningen. Een en ander houdt verband met een ont vangen schrijven van den minister, be treffende het verstrekken van een regee- rlngscrediet voor het bouwen van goed- koope arbeiderswoningen. Als ér brand Is. Reeuwljk, Tusaohen Reeuwijk, Zwammerdam veen is een overeenkomst gemaakt’ voor verkenen van hulp bij Tot het op wachtgeld stellen v onderwijzer aan school I, wordt discussie besloten De verordening op de heffing van begrafenisrechten, wordt zon der discussie goedgekeurd. Daarna komt ter tafel het voorstel tot vrijstelling van verlichting voor stilstaan de motor- en rijtuigen, rijwielen en rij- of voertuigen. De VOORZITTER licht dit punt toe en beveelt het namens B. en W. ter aanneming aan, omdat in de meeste ge meenten niet wordt verlangd, dat stil staande auto's verlicht zijn De heer JAG. GROENEVELD is er tegen, omdat hij bij ervaring weet, dal een onverlichte auto gevaar oplevert. Ook de heer J. STAAT meent-, dat de auto’s maar voor voldoende verlichting moeten zorgen. Hij heeft bakfietsen ge zien, die met kaarslantaarns waren ver licht, dus ziet hij niet in wat er tegen is om de verordening te laten zooals deze nu is. De VOORZITTER wijst erop, dat de buitenwereld zal zeggen, dat men zeer achterlijk in Krimpen a.d. Lek is als het voorstal van B en W wordt verworpen. Er ontstaat geen gevaar, omdat do auto’s vlak bij een lantaarn moeten worden ge plaatst en de uitzonderingstoestand alleen van kracht is, wanneer de straatlantaarns branden. De heer J. STAAT zegt er niets om te geven wanneer deze gemeente achterlijk wordt genoemd, omdat dit toch reeds lang wordt beweerd. De heer A. KOEN is ook tegen het voorstel van B. en W.: hij meent wel de gelijk dat er gevaar kan ontstaan, wan neer de auto’s enz zonder verlichting op den smallen hoogen dijk staan. De heer L. DUYVENDIJK is voor het voorstel van B. en W.. echter heeft hij ook ondervonden, dat de afrit van de Schoolstraat ’s avonds gevaarlijk is. Spr. meent, dat dit gevaar niet alleen veroor zaakt wordt door een onverlichte auto, maar onder aan de stoep is de verlichting zóó slecht, dat men ook gevaar loopt iemand aan te rijden. Hij stelt voor, het voorstel van B en W. aan te nemen, maar verzoekt de aandacht van het college voor de z.i. te slecht verlichte Schoolstraat. Nadat de heer P. BUITELAAR eveneens verklaard heeft,'vóór het door B en W voorgestelde te zijn, wordt dit voorstel met 6 tegen 3 stemmen aangeno men en zegt de VOORZITTER toe. dat aan de afrit bij de Schoolstraat de noodige aandacht zal worden geschonken. Daarop volgt een bespreking over de steun inhouding van een werklooze, in ver band met een huurkwestie. De beer L. v. DUYVENDIJK zegt, dat hoewel hem bekend is, dat inmiddels B. en W. in deze zaak een beslissing heb ben genomen om het betwiste bedrag niet van de steun van den betrokkene af te trekked en dit dus oen verdere bespreking overbodig maakt, hij toch in verband met het verzóek iets wil zeggen Spr. weet na melijk, dat het bestuur van de vereeniging Volkshuisvesting deze menschen thans be dreigt met huisuitzetting, wanneer ’t be twiste bedrag nfet wordt betakld Hij vindt dit een minne manier van doen om mid den in den winter een gezin, op korten termijn mei uitzetting te bedreigen Men wil die menschen er zeker toe dwingen om een bedrag, dat zij. volgens hun beste weten, reeds lang geleden héb ben voldaan, nog eens te voldoen Hoewel hij weet dat B. en W. genoemd bestuur niet kunnen beletten op deze manier te ban dalen, neemt spr toch deze gelegenheid I waar, om een dergelijke manier van doen publiek te belichten. Aan de orde is dan de vaststelling der gsmssnte-begrooflng 1936. DeVOORZITTER geeft gelegenheid voor het houden van algemeene beschou wingen. De heer L. v. DUYVENDIJK gint met leedwezen te constateeren, dat ook in het afgeloopen jaar, nog geen en kele opleving op *t gebied van werkgele genheid voor de nijvere bevolking was Ie bespeuren, om vervolgens te spreken over de wethoudersverkiezing. De S.D.A P - fractie had teer tijdig in de gemeente per strooibiljet bekend gemaakt, wat ze meen de aan de kiezers te moeten mede dealen. Ze noemde feiten die algemeen bekend waren en waaromtrent iedereen kon na gaan of deze beweringen al dan niet op waarheid berustten. Reeds meenden we. aldus spr., dal geen der andere partijen zou trachten ons te weerspreken, toen «P 't laatste moment Gemeentebelang een po ging ondernam. tn haar biljet stond vermeld, dat hot college van B en W. van Krimpen a d Lek niet de raadsbesluiten uitvoert, diena grondige bespreking eenstemmig zijn ge nomen, maar dat er gehandeld wórdt naar hetgeen tijdens de discussie één der raads leden had gezegd. ’s Avonds vóór de verkiezing werd ho vendien vanwege Gemeentebelang een bil jet verspreid, door een der cand'datpn, waarin aan de kiezers werd aangereden, om nipt op nummer één van de lijst tp stemmen, ook niet op 2 8 of vier maar op hem. no 6 Dp fopf gelukte en had tot ge volg, dat een geboren Krimpenaar, die reeds vier jaren zitting had, moest rui men voor iemand, dte zelf verklaard. da‘ hij niets afweet van den toestand in Onze gemeente. Daar‘de SD.A.P ruim 40 procent Vat» het kiezerscorps a<chtei zich Heek te heb- Ongeval. Capelle a.d. IJssel. De monteur J. van Cappellen, wonende Dacostastraat ItOa, geraakte in Deutz Motorenfabriek aan don Schaardijk tusschen een machine beknc'd waardoor hij een beenbreuk bekwam, waarvoor hij in een der Rotterdamsche ziekenhuizen ter verpleging moest wor-* den opgenomen. Jubileum Groene Krult. Capelle a.d. IJssel. De plaatselijke af deeling van „Het Groene Kruis” vierde onder veel belangstelling iu de zaal Knoop aan de Dorpsstraat haar 35-jarig jubi leum. Na opening door den voorzitter, dr. K Zandbergen, hebben verschillende perso nen het woord gevoerd, o.a. oud-burge- meester D. Bakker, die indertijd den sloot hfeft gegeven tot de oprichting der afdee ling, en burgemeester J. Verloop. Als spreker van den avond trad op dr. J. Ph. Elias, voorzitter der Zuid-Hollandsche ver eeniging. De vereeniging „E.H.B.O.” bood een Groene Kruis-vlag aan Zeer in den smaak viel de vertóoning Van de documentaire film én de fi'm: „Het hart kent vele talen”. Laat id den avond keerden allen zeer voldaan huis waarts.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5