Seifttichifa DROSTE'S Extra reis „erdag SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Sportnieuws Rechtszaken j Burgerlijke Stand Rechtszaken Burgerlijke Stand Marktberichten Adrians van der Ham geb. Kroeftum AALTJE BOER, geb. VAN MERKERK G. C. NOORLANDER Is opgeheven In 't gouden haantje" aaromjrj, havermout; 2&300 paar Wilgenklompen I Wringtobbe 120 L.; ALTIJD WELKOM automobielen tentoonstelling Amsterdam VERPLEEGSTER CACAO LEEST U OP ZOO'N MOMENT EEN ADVERTENTIE GEEF UW ANNONCE EEN LANGER LEVEN |2 MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Eén doode. ALMELO, 3 Febr. Vermoedelijk door dat de chauffeur heeft geslapen, is heden morgen vroeg een personenauto, waarin zich zeven personen bevonden, allen af komstig uit Almelo en terugkeeronde van een reis naar Duitscfötand, onder deze gemeente tegen («en boom gereden. De bot sing was zeer lievig en do 57-jarige H de Haer werd op slag gedood. Zijn echt- genoote liep ernstige verwondingen op, zij bekwam o m. een hersenschudding. De an dere vijf inzittenden, onder wie de 20-ja- rige chauffeur J. H. en twee kinderen, liepen lichte verwondingen op. Nadat ter plaatse de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd mevrouw De Haer naar het algemeen ziekenhuis vervoerd. De overigen konden hun weg vervolgen. DE VOLKENBONDSRAAD. LONDEN, 3 Febr De diplomatieke me dewerker van de Daily Telegraph meldt dat de Roemeensche minister van buiten- landsche zaken Titoelescoe te Parijs heeft voorgesteld dat de Volkenbondsraad zijn eerstvolgende zitting in de Roemeensche hoofdstad zal houden. Op deze wijze zou het mogelijk worden dat alle staatslieden die indirect bij het Donauverdrag zijn ge- interesseerd, tezamen met de vertegen woordigers der groote mogendheden, voor een gedachtewisseling beschikbaar zijn. Df het voorsfel van Titoelescoe instemming vindt is niet bekend, daar verlegging van den Volkenbondsraad van Genève op tech nische bezwaren stuit. NOODWEER BOVEN ZUID-AFRIKA Veel dooden. LONDEN, 3 Febr. In de streek van Bettler, 150 K M. ten N. van Johannes- frrug (Z.-Afrika) heeft een hevig nood- Weer gewoed, waarbij hagelbuien door Wolkbreuken werden gevolgd. Er zijn groote verwoestingen aangericht. Zeven én negentig inboorlingen zijn om het leven gekomen. STEUN AAN DE JODEN. NEW-YORK, 3Febr. Op de nationale fconferentie voor Palestina, waarop ook Britsche Israëlieten vertegenwoordigd zijn js met algemeene stemmen besloten tot het steunen van een campagne, die ten doel heeft een bedrag van 3^ milüoen dollar in te zamelen, meldt de New York Times. Deze som zal worden gebezigd voor de or ganisatie van een nationaal tehuis voor de Joden in Palestina en de financiering van de emigratie der Joden uit Duitsch land. De conferentie hernieuwde *het be sluit tot het boycotten van Duitsche# goe deren, SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. LIVERPOOL, 3 Febr. Een sportvliegtuig Is in de Meursey terechtgekomen en hoe wel spoedig hulp ter plaatse was, bleken de beide vliegers, die niet uit de cockpit konden komen, te zijn verdronken. OE RINGKABEL AAN DE FRANSCHE t KADE. 't Zal ervan komen. B. en W. van Gouda schrijven aan den p&ad dier gemeente: Het moet voor een regelmatige en zoo efficient mogelijke stroomlevermg van het grootste belang worden geacht, dat waar mogelijk, in het rayon, waarin door de Electrische Centrale dezer gemeente vtroom wordt geleverd, ringsluiUngen tot stand komen. In dit verband acht de directie der Ge meente-Lichtfabrieken het thans gevvenscht dat een hoogspanningskabel wordt gelegd van de F ranse he Kade te Bergambacht naar Schoonhoven, waardoor de ring GoudaStolwijkBergambachtSchoon hoven—-Vlrst—Haastrecht—Gouda zal zijn gesloten. Te meer klemt deze aanleg, nu den laatsten tijd zich herhaaldelijk dezer zijds niet te voorkomen kabelstoringen behben voorgedaan in den hoogspannings kabel GoudaSchoonhoven, o.a. in ver band met in den weg, waarin de kabel is gelegen uitgevoerde werken. Sluiting van den ring zal kunnen voorkomen, dat lang durige storingen kunnen optreden, omdat bij het ontstaan daarvan onmiddellijk over den anderen kabel de stroomlevering kan worden voortgezet. B. en W. kunnen zich met voorstellen terzake wel vereenigen. De kosten van de voor sluiting van den ring uit te voeren werken, worden door de directie geraamd op f 10.500. In deze kosten heeft de raad der ge meente Schoonhoven toegestemd een be drag van f 500 te dragen, zoodat de kos ten voor deze gemeente komende een be drag van rond f 10.000 zullen bedragen. Deze uitgave zal moeien worden gebracht ten laste van den kapitaaldienst van het bedrijf en Lz.t. worden gedekt door geld- leening. MET DE WERKLOOZEN NAAR ZWITSERLAND. Het voormalige Heeren-Logement heeft Innerlijk een grondige restauratie on dergaan. De zaal, die- voorheen met zijn fcaèt *mmèm wei wat ongezellig aandeed. is schoongemaakt, waarvoor zich de hee- I reu J. Lensen, A. Verschoor, J. Edéluig, I W. Rond, J. Liedorp en J.: van Buuien \erdicristelijk hebbeu gemaakt en töen is de stukadoor, de heer- J.Veenvlfet, geko men en heeft wanden en plafond, alsmede het houtwerk, met warnie, huiselijke linten o\erg©ten, een en ander voor rekening van den eigenaar van het pand, den heer Groenevdd. Het Heeien-Logement is daar door veranderd in 'een bij uitstek voor ontspannings- en ontwikkelingsdoeleinden geschikt gebouw, waar de werkloozen zich zullen thuis voelen en graag bijeen zullen komen om te praten, te kaarten, of te wer ken. De arbeid, die aan het interieur van het pai\d is verricht, is dan ook wel een lofwoord waard. Donderdagavond heeft in deze gemeta morfoseerde zaal de heer C. H. Kerüng een lezing over een Zwitsersche reis, ver duidelijkt met lichtbeelden, gehouden. De opkomst der werkloozen was bevredigend. De heer C. Peerbolte opende met een welkom en dankte den heer Kerüng voor zijn medewerking, alsmede den heer L. v. Dam, die de plaatjes zou vertoonen, en den heer A. G. H. van Berkel, voor het bereidwillig afstaan van de lantaarn. Spr. deelde nog mee, dat de heer A. de Haas over 14 dagen een lezing voor de werk loozen zou houden. Voorts beval hij het gerestarueerde gebouw in de belangstelling der werkloozen aan. De beer Kerling zeide in zijn inleidend woord, dat men bij het zien van deze lan taarnplaatjes een indruk krijgt van de grootsche Zwitsersche natuur en met ont zag voor den Schepper en Zijn schepping vervuld wordt en daarom zal men dank baar zijn, ook al is een reis naar Zwit serland voor velen onmogelijk, op deze wijze met het natuurschoon en de beziens waardigheden daar in aanraking t$ ko men. Spr. is, omtrent de Alpen, van' mee ning, dat deze hoogstwaarschijnlijk in het ijstijdperk zijn ontstaan, toen de druk van de machtige ijsvelden het vaste land naar de Middellandsche Zee drong en de rots bodem tot 3000 a 4000 meter werd opge perst. Verwerjngen, afslijpingen enz. heb ben dezen bergketen zijn grillig, fantas tisch aanzien gegeven. De lantaarnplaatjes illustreerden een reis van Den Haag naar de uiterste Z.-O. hoek van Zwitserland, dicht bij de Itaüaansche grens. De plaatjes, die duidelijk werden geprojecteerd, gaven beelden o.a. van Keu len, Gobi enz, den Rijn met zijn ruïnes en wingerden, Bazel, St. Movitz en nog veel meer plaatsen en verder kregen de toe schouwers te genieten van het prachtige Zwitserscbe landschap met zijn rotsenko- lossen, met sneeuw op hun kruinen, zijn gletscherbeddingen, ijsspelónkeri en sprookjesgrotten, die ér een idee van ga ven, wit er op de reis naar Zwitserland te beloven valt. De duidelijke en uitvoeri- j ge toelichting van den heer Kerling, deed er het- hare aan toe om de avond to> een waal* genoegen te maken; De heer Peerbolte dankte voor de mooie reis op bet projpcfiedoek eh dankte voorts met enkple woorden degenen, die de schoonmaak van het gebouw hadden ver zorgd. SCHAAK- EN DAMCLUB OPGERICHT. In een Vrijdagavond gehouden vergade ring van schaak- en damliefhebbers, werd na eenige bespreking besloten tot de op richting van een schaak- en damclub, die den naam kreeg van „Denk en Zet". Staande de vergadering gaven zich 20 personen op als lid. Het bestuur werd sa mengesteld als volgt: G, Lycklema, voor zitter; A. Sterrenburg, secretaris en M. Droogi penningmeester, bij welke heeren alsnog gelegenheid is zich als lid te ,doen inschrijven. QUO VADIS? Het bo«k van Sienkiewics „Quo vadis?" beeft bij zijn verschijnen een enormen op gang gemaakt, maar tegenwoordig is die aandacht veel verminderd. Uit de film, die Zaterdag in het Hotel a la Station vertoond is en die Dinsdag weer gegeven zal worden, krijgt men een indruk van den veelbewogen inhoud. De film Iaat zien wat het boek vertelt: de macht, de wreed heid, de genotzucht van Nero en zijn om geving, de weelderige bachanaliën der Ro meinen, hun prachtige gebouwen en in terieurs, den brand van Romë, de on- menschelijkheden jegens de christenen en ook den vermaarden strijd van Ursus met den oër-os, waarop Lygia gebonden ligt. De scenario-schrijvers zijn op enkele punten afgeweken van den inhoud van het werk, waartoe zij natuurlijk het recht heb ben, maar het is niet altijd duidelijk, waar om zij zulks doen. De vertolkers van de film zijn voor het meerendeél bekende spelers, zoo heeft K. Jannings de rol van Nero. Vooraf gaan de geillustreerde berichten de voetbalwedstrijd FrankrijkNederland en een "aardige teekenfilm in kleuren. IN 'T GOUDEN HAANTJE. Een advertentie in dit nummer meldt dat a.s. Woensdag in het Nut opgevoerd zal worden de aardige klucht „In 't gou den Haantje". Het stuk wordt gespeeld door de Hillegersbergsche Onderwijzers Tooneelclub, die als amateur een goede reputatie geniet. Wie in deze moeilijke tijden zich eeHs wil opfrisschen door een vroolijken avond en wie eeüs hartelijk wil lachen, verzuime 1 niet dez eoolijke klucht te gaan bewonen. TOONEELUITVOERING E.M.O.G. Vergastte E.M.U.G. ons de vqrige maal op een heerlijk griezelspul, voor.de uit voering van Zondagavoijjd had de R.-K. Tooneelclub haar keuzo laten, vallen op een spel, dat ons verplaatste in de we reld van het vliegerleven. Dergelijk, ge heel van elkander verschillende tooneel- slukken, bewijzen wel, dat E.M.O G. in de ktuze van haar spelen niet eenzijdig is. En het pleit voor de- tooneelspeelkunst, van deze club, dat de spelers zich zoowel ■in het ecue als in het andere genre thuis geioelen. Met de opvoering van „Vlam mende Vleugels"" zaten we plotseling weer volop in dat nerveuze tijdperk der K.L.M., toen onze piloten met hun suc cesvolle wereldvluchten de bewondering afdwongen van de gansche wereld, welke successen echter op den voet werden ge volgd door de tragische gebeurtenissen, waarbij onze snelste Vogels het moesten afleggen tegén de elementen in de lucht. In „Vlammende Vleugels" waren het ech ter niet slechts de elementen in de lucht, waartegen de piloten zich moesten weren, maar kwamen tevens de menschelijke hartstochten in intrigues een hartig woord je meespreken En dan kan men niets anders dan bewondering hebben voor den held, die beide weet te overwinnen. Deze twee elementen veroorzaken een dubbele spanning in het spel, welke reeds ter stond wordt ingezet bij het maken van proefvluchten door twee bekwame piloten bij het invliegen vap de nieuwste machi nes. Deze spanning verlaat ons geen mo ment en heftig geïnteresseerd, volgen we elk bedrijf, tot de é3lerlaatsfe scène ons pas de bevrijding schenkt. Een „happy end* heeft de schrijver ons niet willen onthouden, hoewel de afloop tot op het laatste moment onzeker was. E.M.O.G. had kosten noch moeiten gespaard, om alle onderdeelen van dit, spel goed tot bun recht te doen komen. En ongetwijfeld is de opzet geslaagd. Een vilstekend nage bootst geronk der motoren* tesamen met 't flitsen van den bliksem en het dof ge rommel van het onweer, voerde op som mige momenten de nerveuze spanning ten top. De spelers hadden zich prachtig in hun rollen ingeleefd en zoodoende hebben zij yan dit spel een gave vertolking gege ven. Kapelaan L. van Teijlingen stak den spelers hiervoor aan het slot van den avond een extra pluim öp den hoed. Tusschen de bedrijven door werd het muzikale gedeelte van den avond ver zorgd door de heerert A. C. Lensen aan de piano en Henri van Berkel met slagwerk. Dinsdagavond beeft de tweede opvoe ring plaats, welke vóór ieder toegankelijk is. «eye WAARSCHUWING. De Minister van Justitie wijst belang hebbenden erop, dat den laatsten lijd door zekeren Ted Jonhson. I West 100th street te New York door middel van adverten ties aanbiedingen worden gedaan van luchtpost- en herinneringszegels. Toezen ding wordt toegezegd -na ontvangst van bedrag of chèque, doch geschjedt niet Muziek- en zangconcours. Bergambacht. Aan bet door de muziek- vereeniging uitgeschreven muziek- en zangconcours op Hemelvaartsdag, zullen de zangvereeniging „Nut en Genoegen", het mannenkoor van „Nut en Genoegen", de zangvereen. „Zanglust" en bet kinder koor „Jeugdige Zangers" van „Zanglust" allen uit deze gemeente, deelnemen. Bergambacht. Bij de onder de ingeze tenen gehouden inschrijving voor den bouw van een consumptietent op 't con- coürsterrein op Hemelvaartsdag, is de combinatie P. OoméK. van Vliet het hoogste uit de bus gekomen en heeft de gunning van het bestuur ontvangen. Alhier werd een vriendschappelijk wedstrijd gespeeld door de Ammerstolsche Schaakclub en de leden van de Dam- en Schaakclub uit deze gemeente. De wed strijd was zeer annimeerend. Er werd op 8 borden gespeeld. De uitklag was 44. Burg. en weth. hebben toestemming verleend aan het Leger des Heils de zelf- verlocheningscollecte in Februari tè hou den. Krimpen a.d. Lek. Donderdagavond om 7 uur zal voor de Vereeniging van Mans lidmaten in de Ned. Herv. Kerk ds. Van 't Hoff uit Dolfshaven optreden met het onderwerp: „Beginsel of Belang". Aan vang 7 uur n.m. De timmerman J. Mudde had het ongeluk zich zoodanig met een beitel in de hand te steken, dat hij zich onder be handeling van dr. Von Lindern moest stellen. De heer C. P. Korenblöm hoeft on derhands het bouwen van een dubbel woonhuis in de Schoolstraat als volgt op gedragen: Metselwerk Gebrs. Klapwijk: timmerwerk T Rook, verfwerk Joh Dek ker en loodgieterswerk Jac. Bouter, allen alhier. Woensdag 5 Februari geeft de gym- nastiekvereeniging „Sparta" een adspi- rantea-uiUocciAg ia kei Sociëteitsgebouw Daarbij zal ook het kindertooneel een blij spel in 2 bedrijven opvoeren, getiteld: „Dr. Alwetend". Tèraardebestellina B. Verwaal. Lekkerkerk. Dinsdagmiddag werd ter aaude besteld het stoffelijk overschot van wijlen den beer B. Verwaal, oud-metse laarspatroon, en kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. Bij de geopende groeve sprak allereerst een vriend van den overledene, voor de ontvangen hulp en den goeden raad, wel ke hij altijd van den overledene had ont vangen. Hierna sprak de heer P. Slreef- land namens kerkvoogden en notabelenen bracht dank voor de goede samenwerking waarna ds. van Dijk eenige woorden van troost sprak. De oudste zoon dankte na mens de familie voor de belangstelling en de laatste eer. hun vader bewezen. Bij dé notaris C. H W. Meijer in „Het Bonte Paard" gehouden afslag van liet winkel- en woonhuis. Voorstraat 98, dat was ingezet op f 3650, werd dat af gemijnd op f 2050. Kooper werd de heer P J. de Boo Jr. Blijkens het jaarverslag van do vei- üngsveroen. „Lekkerkerk en Omstreken" over 1935 werden aangevoerd 256636 eie ren, dit is: 22000 meer dan over 1934. De totale opbrengst van eieren en tuinbouw producten bedraagt f 8144.20, d.i. iets minder dan over 1934. De midedldc eicr- prijs was echter iets hóoger dan het vo rige jaar. Nu was het f '2 64 tegen f 2.62 in 1934. Het is dus te begrijpen dat de tuinbouwproducten abnormaal lager in prijs waren. De uitslag van de veiling alhier is als volgt: Bellefleuren le soort 1011 ct.> 2de soort 78 cent, Armgaard zoete 89 cent; zure appelen 9—10 cent; Veldsla 14 16 cent. De aanvoer van eieren bedroeg 4400 stuks. De bedongen prijzen waren als volgt: groote bruine f 3 403 60, groote gemengd f 3.303.50, groote wit f 3.20 f 3.35, heneieren bruid f 3.10—3 30; ge mengd f 3—3.15. wit f 2.90—310, alels per 100 stuks. Kaas 1920 cent, boter 73—74 cent per pond. Ned. Protestantenbond. Lekkerkerk. Maandagavond der vorige week beeft ds. N. Padt uit Zutfen een lezing gehouden voor de afdeeling van den Ned. Protestantenbond. De bovenzaal van Gear was geheel bezet, zoodat de avond alleen daardoor al geslaagd zou kunnen heeten. D|at was bij nog veel meer door de boeiende wijze, waaroj het onderwerp „De wet van oorzaak en gevolg in het leven van mensch en menschheid" is behan deld. Met grooten ernst werd gewezen op de gevolgen die door onze gedraging tol in verre nageslachten kunnen worden uit geoefend. Wie dat inzit, moet met een diep besef van verantwoordelijkheid bij zijn doen en laten vervuld worden. Gelukkig zullen wij niet enkel door verkeerde da den invloed uitoefenen, maar ook kan er gunstige werking van ons uitgaan, - als ons streven op verheffing gericht is. Daar om mag niemand zich het slachtoffer ach ten van een onverbreekbaar noodlot, want regenereerende krachten kunnen zich la ten gelden. Natuurlijk moest daarbij ter sprake komen, dat de mensch vatbaarheid bezit voor de verheffende werking der liefde, die door Christus en in aUerlei ge stalte tot hem nadert. Hier kan slechts een kort overzicht van den inhoud worden gegeven. Het geheele stuk was verrijkt met sprekende voorbeel den, zoodat met de grootste aandacht is geluisterd. Een harfplijk applaus volgde, toen de voorzitter aan den redenaar een „Tot weerziens" toeriep. Jaarsveld. Vrijdagavond 7 Febr. zal vanwege het bestur der chr. school op het dorp, een ouderavond gehouden worden Ouders van schoolgaande kinderen en be langstellenden hebben vrij toegang. Waddinxveen. Nadat Ged. Staten eerst afwijzend hadden beschikt op een verzoek om den Bodegravenschenstraatweg mede in onze gemeente voor het verkeer met rij wielen te sluiten, is dat college thans op zijn besluit teruggekomen en heeft dien weg gesloten verklaard voor het verkeer met rijwielen in een richting, in de rich ting Noord-Zuid. Dus vanaf Gouda zal voortaan niet meer met rijwielen op den weg gereden mogen worden. VOETBAL OE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Schoonhoven. Van voetbal is gisteren niet veel terecht gekomen door den regen val. Zoowel van de 4e klasse E van den K.N.V.B. als van de le klasse G.V.B. is geen enkele wedstrijd doorgegaan. Alleen het derde elftal van „Sportclub" speelde met twee invallers een wedstrijd 'voor de 2e klasse B van den G-V.B. te Groot-Am- mers tegen „Groot-Ammers I". De Blauw- Witten lieten de kans op een overwinning voorbijgaan, door een strafschop te mis sen. Nu werd het een gelijk spel 22. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag Waddinxveen 2—Gouderak 2 20 2e klasse B: Groot-Ammers 1Schoonhoven 3 22 WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 4 Februari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aao. Verwachting tot. Dinsdagavond Meest matige in het Noorden tijflplQKe, wellicht krachtige Noordelijke tot Noord westelijke wind; half tot zwaar bewolkt; lichte regen- of hagelbuien; temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag ieta kouder. Waterstand: Schoonhoven hoog water 1.2Ö uur, l78M. Vreeswijk hoog water 3.15'uur, 2.30 M. Keulen stand 4.67 M., was 0 67 M. Maastricht 1 Febr. &3.06 M„ was 0.26 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 42 graden.. Fahrenheit. Maandag 3 Februari: Op 0.33, on 3 der 51.2. Volle Maan Vrijdag 7 Februari 3e klasse A: Nieuwveen 2Bodegraven 341 3e klasse B: Nieuwkoop 2Groeneweg 2 21 3e klasse C: Stolwijk 2Oudewater 243 De overige vastgestelde wedstrijden zijn LEO HALLE. In ziekenhuis opgenomen. Leo Halle is te Deventer in het zieken huis opgenomen. Thans is definitief ge bleken, dat bij lijdende is aan longont steking. Zijn toestand is de laatste dagen niet verergerd, doch blijft ernstig. Dammen. Lexmond. De uitslag van den dans wedstrijd D.O.S. IL.D.V. LU was als volgt: J. VeenP, van Santen 1—1 P. Veen—Alz. Hoogprhuijzen 2—0 F. VeenT. van Gent 11 H. van RavestijnH. Verbeek 20 H. Brokking—G. van Krieken 2—0 J. BikkerJoh. Kou 20 H. VersluisA, van Krieken 02 A. de Jong Lz.P. de Boef 11 R. Boogaard Pz.J. de Jong 02 A, de Jong Jz.—B. Kool 20 13—7 DOOD DOOR SCHULD. De Rotteidamsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen G. v. d. P., 24 jaar, chauffeur te Zwijndrecht, wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Het betrof hier de aanrijding op 17 October 1935 op den Nieuwen pro vincialen verkeersweg onder Gouda, waar bij een kindje bet leven verloren heeft. Verd. werd veroordeeld tot een maand hechtenis en ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. AMEIDE. Januari. Geboren: Arie, z. van A. Tukker en J. M. don Braven. Adriaantje, d. van F. van Iperen en W. den Hartog. Lijsje, d. van J. van Oort en A. den Butter. Jantje Meinsje, d. van A. Lakerveld en A. van den Heuvel. Gerrit, z. van K. de Vroome en G. van der Ham. Annigje, d. van J van Merkerk en A. Maat. Krijn, z. van C. Woudenberg en A. Vroon. Getrouwd: A. Borst, 34 j., en W. G. van Mourik, 26 j. G. van den Heuvel, 27 j., en E. Labee, 25 j. G. Zweere, 32 jen A. van Dam, 27 j. J. van der Vliet, 26 j-, en C. de Langen, 26 j. LEXMOND. Januari. Geboren: Lena Maria, d. van H. J. Brokking en B. Hazendonk. Wilhelmi- na Anna, d. van F. Kool en W. van Mid delkoop. Getrouwd: H. Morelissen, 25 j., en B Molenaar. 24 j. Overleden; G Rietveld, 70 j., echtgenoo- te van Joh. van Dieren. A. Boogert, 68 j., weduwe van C. den Hartog. M, Veen, 91 L, weduwe van J. de Voc, 7 MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting Politierechter van Vrijdag 31 Jan <t Verduistering. A. van H zonder beroep, wonende te Giessemlam, stond terecht voor 't feit, dal hij zich in '34 bedragen aan geld tot een nolaal van I 62, die hij als agent van do Velo Waschmachine Mij. had geïncas seerd, wederrechtelijk had toegeëigend. De heer J. M. Bosch, directeur der N.V. Ve lo. zeide, dat hu van den verdachte nog een f 62 te vorderen had. Van II. bekende; hij was eerst filiaal houder te Sliedrecht geweest. Toen dit fi liaal werd opgeheven, was verdachte akent geworden en had hij een f 102 voor de firma geincasseerd, die hij niet had af gedragen. Later toch had hij f 40 betaald. Eisch een voorwaardelijkei gevange nisstraf van een maand met een proeftijd van 3 jaar pji de bepaling, dat een be drag ad f 62 binnen 6 maanden moet zyn terugbetaald. De Politierechter veroordeelde den man conform in zooverre, dat het bedrag ad f 62 binnen een jaar moet zijn terugbe taald. 1 Diefstal en heling. L. H en P. G. V., beiden zonder be roep en beiden wonende te Gorincbom, stonden voor den Politierechter terecht. L. H. omdat hij op 30 October te Go- rinchem een rijwiel met belastingmerk en eloctrische lantaarn had gestolen. Voorts had hij op 18 September een gestolen re genjas ten geschenke aangenomen. En P. G. V., omdat hij op 18 September «en regenjas had gestolen en een paar ge stolen lederen handschoenen ten geschen ke had aangenomen. Getuige J. van Genderen was op ge noemden datum in de leeszaal geweest en toen hij des avonds wilde vertrekken, was zijn rijwiel verdwenen. Later was hem de fiets door de politie terugbezorgd. De jongen, G. Breedveld, had op 18 September, zijn regenjas vermist. De heer Kooreman had een paar lederen mo- toirhandschoenen vermist uit een blikken doos, die in zijn tuinhuisje lag H. bekende den diefstal van de fiets; het was hem, naar hij zeide, alleen te doen om den lantaarn en het plaatje. V. was behulpzaam geweest bij het af nemen. hij had de motorbandschoenen en de regenjas gestolen. Ik had er een noo- dig en toen had V. gezegd: „Ik gap er wel een voor je". De Officier eischte voor L. H. en P G V. voorwaardelijke straffen van resp. een maand tuchtschool en een maand gevan genisstraf, met een proeftijd van 3 jaar en bijzondere voorwaarden. Uitspraak conform. Oplichting. P. G. T., landbouwer, wonende te Schelluinen, stond terecht, omdat hij in April te Hoog-Blokland A. de Reuver had bewogen tot afgifte van een nieuwe kogel- pot voor zijn fiets, dit door te vertellen, dat de reparatie moest geschieden voor rekening van W. Duijzer. Verdachte was niet verschenen. Getuige De Reuver zeide, dat hij het verhaal van den verdachte had geloofd en gemeend had, dat de heer Duijzer de kos ten zou betalen. Deze bedroegen totaal f 60. ze werden hem toch betaald door Duijzer, die het weer van T. had gekre gen. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Uit spraak conform. Oplichting. L. N., reiziger, wonende te Amsterdam stond terecht voor het feit, dat hij op 7 September H. Sluijter, wonende te Gorin- chem, had bewogen tot afgifte van twee wringers, met het verhaal, dat hij als agent der N V. Macvis de ter beoordeeling gezonden wringers opeischte, dit, terwijl N. niet meer in dienst was bij genoemde N.V. Ook deze verdachte was niet ver schenen. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Uit spraak conform. Oplichting. W. B.. koopman, wonende te Streef kerk, had op 17 September G. v. d. Beek en diens echlgenoote bewogen tot afgifte van f 35, vertellende, dat hij inmiddels bekeerd was tót geloofsgenoot van v. d. Beek. Voorts, dat hij erg in geldverlegen heid was en van een boer nog f 60 te vorderen had. Getuige v. d. Beek, drogist te Papendrech't, herhaalde bet geheele huichelachtige verhaal van B., diens praatjes hadden hem en zijn, vrouw be wogen hem f 35 te verschaffen. Nadat de getuige v. d. Beek een klacht had in gediend, had B. hem het geld teruggege ven. Verdachte zegt dan. dat hij beloofd had, het geld in December terug te geven en dat is gebeurd ook. Get. v. d. Beek zegt, dat hij later om zijn eigen domheid gelachen had. Ver dachte had hem verteld, dat God hem in een droom had verteld, dat hij, get. hem wel f 35 zou leenen. Dat was zelfs don get. wel wat al te machtig voorgekomen Maar ten verd. hem en zijn vrouw met broeder en zuster had aangesproken, had get. gedokt. Ds. Hettinga zeide. dat verdachte van hem ook wel eens geld had willen leenen. Verd. had gezegd, dat hij te voren op de knieën was geweest. Dominee had gewei gerd. Later had verd. hem nog wel meer om geld verzocht; de vrome praatjes waren toen achterwege gebleven. Bij een collega van den p/edikant had de verdacht „zeer onder den indruk van de preek", om geld verzocht. Verd. gaf tenslotte toe, dat hij bij v. d. Beek gelogen had. De ambtenaar van het O. M. vond de wijze van oplichting een der meest on sympathieke, die hij kende en uitte dat op gezouten wijze. Verdachte stond on gunstig bekend. Het O. M. eischte daarop twee maaiden gevangenisstraf. Verdachte barstte in tranen uit en smeekte om een voorwaardelijke straf. De Politierechter sprak als vonnis uit; één maand gevangenisstraf. NIEUWPOORT. Jan Ondertrouwd: J. de Jong, 27 j. (won. te Lexmond) en A Hermes, 21 j. TIENHOVEN. Januari. Geboren: Gerrit, z. van G. de Hoop en G. Slob. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 3 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 579 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 46 50, 2e kwal. 40-y-45, 3e kwal. 3238 per K.G. slaqhtgewicht; 100 melk- en kalf- koeien f 175210 per stuk; 96 vette kal veren 2e kwal. 4656, 3e kwal. 3844 per K.G. levendgewicht; 85 nuchtere kalveren f 3—7 per stuk; 71 schapen f 13.50—16 per sfuk; 475 varkens, vleesehvarkens, wegende van 90110 K.G. 4344, enkele hooger. zware varkens 4142, vette var kens 4041 per K G slachtgewicht. UTRECHT, 1 Febr. Veemarkt. Aange voerd 2480 stuks. Handel kalm. Stieren 1821 cent, slachtkoeien 2e soort 2023 cent, idem 3e soort 1719 cent, alles per pond; vaarzen f 90140, pinken f 60 90, melkkoeien f 120—200, kalfkoeien f 130220, varekoeien f 80145, magere kalveren f 4065, nuchtere kalveren f 3 7.50, magere varkens f 1628, schram men f 1218, biggen f 812, magere schapen f 919, alles per stuk. MELK. BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 3 Febr. Kaasmarkt van heden. Aanvoer 7 partijen, tezamen 315 stuks, wegende 1575 K.G. Prijzen: zware geen aanvoer; le soort geen aanvoer. Prij zen met rijksmerk 2e soort f 1920.50. Handel matig. GROOT-AMMERS, 1 Febr. Aan de kaas markt alhier waren Zaterdag aangevoerd 4 partijen met te zamen 84 stuks kazen, wegende 588 K.G. Prijs met rijksmerk le soort f 19. Handel matig. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT 'S-GRAVENHAGE, 31 Jan. Haagsche veiling voor fruit en groenten N V. De prijzen van heden zijn: Appels: zoele hoo laars 5.909 50, pomme d' orange 6.408.70, huismanzoet 3.909 70, zoete bellefleur 6.309, goudreinetten extra 16 50—25, I 13.70—16. II 10 60—13 50: dubbele benderzoet 67.50, grauwzoet 2 80 7.50, present van lunteren 13.6016, dubbele bellefleur 5.4010.70; peren: winterjannen 12.301520, brederodo 12 —16; witlof I 8.40—9.50, II 6.10—6.70. Alle prijzen per 100 K.G. ZWIJNDRECHT, 31 Jan. Andijvie I f 2.30—4 30, idem II f 1.20—2, per 100 stuks, andyvie f 050-0 95 p. kist; bloem kool f 1.506 per 100 stuks; boerenkool f 7.409.40, gele savoye kool f 5.60— 8.40 per ICO K.G.; groene savoye kool f 0.804.50 per 100 stuks; knolselderij (1 bos van 5 stuks) f 10—SI per 100 bos; kropsla f 1.202.50 per 100 krop; stoofsla 1831 cent per kist; kroten f 5 —6.10 per 100 K.G.; pieterselie f 1.90— 3.40, prei f 1.30—2.70 per 100 bos; ra dijs (witpunt) f 4.304 60 per 100 bos; roode kool f 4.909.90 per 100 K.G.; sel- - dèrij 625 cent per dozijn; spinazie f 0.61 1.05 per kist; idem schoongemaakt f 12 17, idem le soort f 7.709.90, idem losse f 35.80, alles per 100 K.G.; glas veldsla f 0.23—0.61 per kist; uien f 2— 2.80, winterpeen f 1.80—2, witlof I f 8-* 11, idem II f 58, wortelen (afbreekpeen) f 7.50—11.20, alles per 100 K.G. SCHOONHOVEN, 29 Jan. Veilingsver- eeniging Schoonhoven. Goudreinet kwal. I 1721 cent, kwal. II 912 cent; belle fleur I 8-11 cent, II 57 cent; hooilaars I 78 cent II 4—6 cent; boschappel I 6 8 cent; boete bellefleur I 23 cent; cam- pagnezoet I 35 cent; knolperen I 8—10 cent; winterjan I 912 cent; knolfapen I 12 cent; spruiten I 710 cent; wor telen 1 l1/*2 cent, alles per kilo: witte kool II 4—6 cent per stuk; uien I 23 cent per VK-G.; boerenkool I 25-* 30 een per kisL Heden overleed mijn innig geliefde Vrouw in den ouderdom van 46 jaar. C VAN DER HAM. Schoonhoven, 31 Jan. 1936. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgrootmoeder en Zitster in den ouderdom van ruim 76 jaar. HARE KINDEREN. Nieuwpoort, 1 Febr. 1936. KOSTELOOS. Het faillissement van Machinist te Bergambacht, wegens gebrek aan baten. De Curator: Mr. O. G. W. SCHRIJVER. Schoonhoven, 31 Januari 1936. Ds Hilligersbsrgschs Onderwijzers Tooneelclub zal Woensdag 5 Februari des avonds 8 u. in 't Hutsgebouw opvoeren: Klucht in 3 bedr. d. Otto Hartino Prijzen der plaatsen: lste rang f 1.— 2de rang f 0.75 3de rang f 0.50 Plaatsbespreken op den dag der uitvoering i f 0.10 p. plaats van 1-2 a.d. zaal Na afloop BALU onder leiding d. hr. J. Bezemer. gebruik HO I Prijs thans j perpakvan500gr.nettoj M'n Seinlichtje werkt prachtig Ik. 25 cent per advertentie van 6 regels (bij vooruit betaling). Elke regel meer 5 cent. Uitsluitend worden opgenomen advertentiën met dienst aanbiedingen, vraag en aanbod van 2e hands goederen, gevonden en verloren zaken en om lijnde zaken-advertenfles van niet meer en niet minder dan 10 regels tegen f 1- per plaatsing TE KOOP: Verkrijgbaar in groote en kleine hoeveelheden. Brieven, onder Letter B, aan A. DE JONG, Agent van dit Blad, Lekkerkerk. TE KOOP: 1 Kaaspers; Kaastvaatjes; tevens een Handkar, zoo goed als nieuw. D. KOOIMAN Oud-Al bias. DC ZAKENMAN, dU nimmer ndnrtnert, krOrt slrckli CM UnnL ék bU t—l Mtnmut/J te Vertrek Oud-Alblao 7 u. Rotour f 2.SO JONGENEEL OUD ALBLAS Een kleine jongen deed een bood schap voor mevrouw X. Zij was juist bezig cake te bakken Als be looning voor de boodschap snijdt, mevrouw X eeu stukje cake af en smeert er dik jam opl Na oen poosje komt de jongen terug, geeft mevrouw X het stuk cake terug en zegt: De jam was heerlijk en hier hebt u het plankje texugl Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad. Onze nieuwe condities luiden: Voor 1 kop en schotel 40 bons Voor 1 beker4Q bons Voor 1 ketel200 bons of 100 bons -f- 75 ct. Voor 1 presenteerblad 150 bons of 75 bons -f 60 ct. Het oogenbfik is fe kort, het moment slecht gekozen. Men wacht tot een rustiger gelegenheid. Laaf Uw adver tentie langer dan een dag gelezen worden. U geeft Uw geld voor aan dachtige lezers. Dat doet men met Periodieken. Die krijgen in huis een vaste plaats en worden m een rustig oogenblik her haaldelijk opgenomen en doorge keken en weer neergelegd en nóg eens opgeslagen. Vele malen komt zoo Uw advertentie onder de oogen van ieder lid van bet gezin en van allen tezamen^ DAMES en HEEREN I Waarom komen er zoovolon bij mij? Omdat aller aandacht zich vestigt op 't gebied, waar wij ons op bewegen! De eisch van den tijd verplicht U daartoe! Daar wij alles ineens direct ontvangen uit de grootste Parijsche Laboratoriums, kunnen wij U, zoowel de goed koopste als do sterkste „PATENT-GENEESMIDDELEN" everen f Wendt U daarem ineens tot mij, 'toudste adres op dit gebied: IP* Mevrouw AUBERT 16 Dirksmitstraat 26 (alleen Bovenhuis) te Rotterdam nabij Voomarkt. Doro straat is een zijstraat van de Jonkerfransstraat (richting'Croos- wijk). Sedert 1914 'tineest vertrouwd adres van alle Hygiënische artikelen, Patent Geneesmiddelen, Schoonheidsmiddelen enz. (Knipt dit uit). Gratis prijscourant en gratis spreekuren v. 10 tot 10 n.m. Alles wordt in blanco gesloten brief aan U gezonden! (Postzegel er bij) Adverteer in Nieuwsbladen die een of meermalen per week of per maand verschijenn Waardeert ge uw klanten en uw Taken?... Laat dan Van Nooten uw drukwerk makenl

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2