Kapitein Skittle en Boots in Apenland m ifei Binnenland ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM Gemengd Nieuws. -J5* Dinsdag 4 Februari. Hilversum I. Ib75 M. A.V.K.O. 8—9 Grainofoon; 9—10 Concert door het En semble Jetty Cantor; 1010.15 Moigen- wijding, 10.1510.50 Gramoioon; 10.50 11 Concert door het Lmn-mhle Jetty Can tor, 111130 Wenken »oor de huishou ding. Mevr. R. LotgeringHillebiand: «Luchtig gebak', 11.50—12 50 Orgelcon cert en Cello; 12.30—2 Concert door het Ensemble RenUn eesler en Grainofoon; 2— 3 Concert door het Geroep-Orkest, 5—4 Knipcursus; 4.05—4.30 Pianorecital; 4.30 5 Radio Kinder Koorzang; 55.30 Kinderhalluur onder Jeidingvan Mevr Ant. van Dijk: V.P.R.O. 5.50 uur Bijbel- vertellingen XIII. Ds. B. J. Ar is; A.V. R.O. 7 Concert door de A.V.R0-Deci- bels; 7—'7.05 „En nu naar bedl"; 7.05— 7.30 Gramofoon; 7.308 Engelsche les voor gevorderden; 88.10 Nieuwsberich ten en Mededeelingen; 8.10—9.45 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest en The Humoresk Melodios; pijn. 9.15-0.30 Van Revuekoning tot Kamerlid. Wij bren gen een bezoek aan Henri ter Hall, die op 5 Februari 70 jaar wordt; 9.4510.20 Opvoering van „Hotel-pension „Edel weiss"; 10.20—11 Concert door het Om- roep-Orkest en Piano; 1111.10 Nieuws berichten. 11.10—12 Dansmuziek door het Hans Ldnnartz' Dansorkest. Hilversum II. 301.5 M. K RO. 8—8.15 Wij beginnen den dag; 8.150.15 Con cert; 1010.30 Gramofoon; 10.3011 Mu- riekuiffcending voor fabrieken; 11—11.30 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig half- wurtje door Pastoor L. H. Perqum; 12.15 1 Con eert door het K.R.O.-Orkest; 1 1^30 Gramofoon; 1.302 Concert door de K-RO.-Melodisten; 23 Vrouwenuurtje; 84 Modecnrsus: 44.30 Gramofoon; 4.305 15 Concert door het K R O.-Orkest; 5.155.30 Gramofoon; 5.306 Zang door de Ned. R.-K. VoLkszangrereeniging, aid Heemstede, „De Bavo-Volkszangertjes"; 66 40 Concert door bet K.R.O-Orkest; 8.407 Esperantoeursus: 7.157.35 Uit zending van het R.-K. Werkliedenverbond Het Heden. V. De structuur van de bewe ging. d. „Van lid tot topleiding" door J A- Schutte; 7.358 Gramofoon; 88.10 Nieuwsberichten en K.R.O.-Mededeelingen: 8.108.15 Gramofoon: 8.150 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht en Tenor; 99.20 „Het sportoommissari- aaf". Vraaggesprek met den voorzitter van de R.K.F., P. van der Heyden door P. Olthoff; 9.20—9.35 Zang en Piano; 9.35 10 Gramofoon; 1010.30 Concert door de K.RO-Melodisten; 10.30—10.35 Nieuwsberichten; 10.3511.15 Concert door Charly Ballanban met zijn Weensche Blue Boys; 11.1511.30 Bezinning in schoonheid; 11.3012 Gramofoon. Woensdag 5 Februari. Hilversum I. 1875 M. V.A.R.A. 8 uur Gramoloon; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.PR .O. 10 uur Morgen wijding; V.AR.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest en Gramofoon; 2 uur Voor de Vrouwen; 2.15 uur Orgelspel; 3 uur Voor de Kinde ren; 5.30 uur Variatie-Concert; R.V.U. 6.30 uur Dr. Joh. van der' Spek: „Mensch en Wereld"; V.A R.A. 7 uur Sport; 7.15 uur Zang door het V.A.R.A.-Kinderkpor- tje „De Roodborstjes"; 7.40 uur Viool en Piano; 7AO uur Toespraak door A. de Vries; 8 uur S O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsberichten en V.A.R.A.-Varia; 8.15 uur Volksconcert door het Residentie-Or kest en Hobo; 9.15 uur Jan Louis Pisuisse in eenige van zijn glansnummers; 9.30 uur Concert door het V.AÜ A.-Orkest; 10.15 uur Nieuwsberichten; 10.20 uur Gramo foon; 10.30 uur Concert door het V.A. RA.-0rkest; 11.15 uur Gramofoon en Piano. Hilversum II. 301A M. NXLR.V. 8— 8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon; 103Q—11 Morgendienst on der leiding van Ds. G. Laarman; U—12 Concert door het Ensemble Van der Horst en Gramofoon; 12.151.15 Vervolg Con cert; 1.15—145 Gramofoon; 1.45—2.30 Orgelbespeling; 2.30—3.15 Garmofoon; 3.153.45 Lezen van Chr. lectuur; 45 Zang-recital en Gramofoon; 56 Kinder uurtje; 6630 Land bonwhalf uurtje. .jSnoei van aal- en kruisbessen" door J. A. Haverkamp; 6.30-7 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7pl.m. 7.15 Nieuws berichten; pl m. 7.157 30 Radio-reporta ge, eventueel Gramofoon: 7307.46 Gra mofoon. 7 458 „Een kwartiertje voor het honderdruitig bord*' met Jur. Schroder; 88 05 Weer- en Nieuwsberichten. 8.05 10 46 Uitvoering van 1 Oratorium „Ruth" door de Kon. Chr. Oratoriumvereeniging ..Excelsior" te Amsterdam; 9.150.45 Voor jonge menschen (XI). „Leven met Christus" door Ds H. A. Wïersinga; 10.45 1050 Nieuwsberichten; 10A01130 Gramofoon. WerkVérschaff i ng. Amcide. BS den agent der arbeidsbe middeling stonden op Zaterdag 1 Febr. nog 108 werkloozen ingeschreven Bij de waterleiding waren nog 34 werkloozen werkzaam. In iTenhoven bedroegen deze getallen resp 17 en 5. Maandag 3 Februari is fn de gemeente mot de plaatselijke werkverschaffing wepr «en aanvang gemaakt en wel zijn twintig werkloozen tewerk gesteld. De sloot, löopende van de Fransche- Straat langs de begraafplaats naar de Molenstraat, zal vanwege de "gemeente, na de vereischte toestemming der omliggen de eigenaren met baggerspecie, welke uit de Lek voor do losplaats zal worden ge baggerd, worden gedempt. Hierdoor zal de rivier voor 4e losplaats op behoorlijke diepte worden gebracht ▼oor de schepen, welke hier moeten laden en, lossen. In de brrindsloot wordt, voor dat deze wordt gedempt, een rioleering golegd. Daarmede zal, gezien uit een oogpunl ▼ap de volksgezondheid, een goed werk worden verricht, daar weer een stank- eloot zal verdwijnen in de kom der ge meente. Vervolgens wordt, na demping ▼an deze sloot, de begraafplaats uitge- Irreicl. Door dit werkversohafifngsobject zal 'n deel der wprkloozen dit jaar geruimen tijd werk hebben. Ujt deze gemeente zijn van de lich ting 1936 slechts twee jongelieden ter in lijving voor den dienstplicht bestemd KONINGIN EN PRINSES IN TIROL. Afscheid ontvangst. Vrijdagmiddag zijn de Koningin en Prinses Juliana te 5.20 uur van het Ko ninklijk Paleis aan het Noordeinde per auto vertrokken, om zich naar Rotterdam te begeven. Hier zijn zij van het Station Delftsche Poort met den trein can 6.11 uur vertrokken. Zoowel bij de aankomst aan het station als bij het vertrek van den trein werd door velen, die zich daar hadden opge steld, hartelijk toegejuicht. Op het perron was o.a. de burgemeester van Rotterdam aanwezig. Zaterdagmiddag te 1.30 uur, plaatselijke tijd, zijn de Koningin en Prinses Juliana, vergezeld door den adjuadnt van de Ko ningin, kapitein-luitenant-ter-zee N. A Rost van Tonningen en eenige dames en heeren van de hofhouding, te Innsbruck aangekomen. Daar waren verschillende Oostenrijk- eche autoriteiten ter begroeiing aanwezig en boden de Koningin en de Prinses bou- quetten van roode en witte rozen, de Oostenrijksche kleuren, aan. Namens de Bondsregeering waren dr. Schmidt, de kabinets-vice-director en na mens het land van Tirol de vice-Haupt- direotor dr. Mörl, de Koninklijke bezoek sters tegemoet gereisd tto Kufstein. On middellijk werd in auto's naar Igls gere den. Hier vonden de Koningin en Prinses bloemen, welke waren gezonden door den bondspresident van Oostenrijk, dr. Mi- klas. Te Igls namen de hoope gasten haar intrek in een bijzonder mooi gelegen ho tel, dat door den eigenaar, baron Ga- gem, voor deze gelegenheid geheel is ge restaureerd. Er Is geen sneeuw. Tot nu toe treffen de Koninklijke gas ten het niet best met het weder. Dit is te Igls op het oogenblik zeer zacht, de lucht is betrokken erf de bergtoppen verdwijnen voor een deel in de wolken. De weinige sneeuw, die op beschutte plaiitsen nog was overgebleven, is door een heivgen regen weggespoeld. Men heeft in deze winter- psortplaats sedert vele jaren niet zoon kwakkelwinter gekend en wacht met onge duld op nieuwen sneauwval. GEEN CRISIS-INKOMSTEN BELASTING. Het ontwerp ingetrokken. Minister Oud heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hij het bij Koninkl.ke Boodschap van 8 Fe bruari 1934 bij de Tweede Kamer inge diende wetsontwerp tot heffing van een Crisis-Inkomstenbelasting intrekt. Het wetsontwerp ging uit van de ge dachte, dat het billijk was van hen, die ondanks de crisis niet in iiikomsten wa den achteruitgegaan, een extrabelasting te heffen. Het heeft het nooit verder ge bracht dan het afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer. Nadat het voorloopig ver slag was uitgebracht, bleek der regeering, dat de voordeelen der heffing niet opwo gen tegen de nadeelen en onbillijkheden der regeling en zij liet dan ook blijken, op verdree behandeling van het ontwerp geen prijs te stellen. ONGEVALLENVERZEKERING VOOR JONGE WERKLOOZEN. Regeling voor 't geheele land. Ten behoeve van mannelijke werkloozen die ingevolge de maatregelen, welke met instemming van den minister van sociale zaken zijn getroffen ter bestrijding van de moreele gevolgen dre werkloosheid, deelnemen aan vakcursussen en werkkam pen voor ejugdige werkloozen, of te werk gesteld zijn aan zg. werkobjecten voor jonge werkloozen of in- centrale werk plaatsen en die niet ingevolge eenige wet telijke bepaling zijn verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, is een DE VELLEN HINGEN ERBtl Dank Il| KLOOSTERBALSEM komt iUn hand «ntr goad in nrdt „7 Gebeurde doqr kokend heete olie en m\jn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebbem. V kunt er zich geen voorstelling ven maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was m(jn hand weer tewoon.- Utm g Fr u V(J AKKERS OMIOINESL TBR INZAOS „Geert goud zoo goed" Onovertroffen b|| brand- en anU wonden Ook ongeëvenaard als wrQfmlddel bij Rheumattek, spit en pijnlijke spieren Ovsrsl per pot v. 20 gr. f 0.60 en 60 gr. f 1. regeling van verzekering in het leved ge roepen. Teneinde op de minst kostbare wijze in deze aangelegenheid te voorzien, is een voor het geheel land geldende uni forme regeling ontworpen. Aan alle sub sidietoezeggingen ten behoeve van ge noemde werken is door den minister van sociale zaken de voorwaarde verbonden, dat alle mannelijke deelnemers krachtens de bepalingen der nieuwe regeling tegen verzekerd moeten zijn. DE ONDERVRAGING VAN VERDACH TEN. Spreken is zilver. De minister van justitie heeft aan de Tweede Kamer het reeds lang verwachte wetsontwerp doen toekomen, dat beoogt de positie van den verdachte bij de straf vervolging, welke door velen te sterk wordt geacht, eenigszins te verzwakken. Art. 29 van het Wetboek van Strafvor dering schriift OJn. voor, dat de ver dachte bij de verbooren tijdens bet voor onderzoek niet alleen tot antwoorden niet verplicht is, maar ook daarvan te vo ren op de hoogte moet worden gebracht, van welke médedeeling in het procesver baal van het verhoor moet blijken. Het wetsontwerp beoogt nu, dezen me- dedeelingsplicht te doen vervallen. Men ziet natuurlijk niet over het hoofd, dat het algemeen belang, dat de verdach te vertelt wat hij van de zaak weet, in botsing kan komen mét zijn persoonlijk belang om niets te zeggen ,en het is dan ook niet de bedoeling, ihem den plicht tot spreken op te leggen, maar men acht te het onjuist en bet bleek in de practijk nadeeüg, den verdachte als het ware uit te noodigen om te zwijgen alvorens men herö een verhoor afnam. Zelfs kan het gebeuren, dat de ver dachte hierdoor verleid wordt te zwijgen, waar spreken voor hem voordeeliger zou zijn. Op deze gronden stelt de minister van justitie voor, dit deel van art. 29 van het Wetboek van Srtfavordering te laten ver vallen. MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. Een geheimzinnig geval. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag vond men op den Oostzeedijk te Rotter dam een man op straat liggen. Het Heek te Zijn. de 33-jarige J Marijnen. koopman van beroep en wonende op den Ooslzee- dijk. De man werd naar het ziekenhuis op den Coolsingel gebracht, waar Week. dal hij een schotwonde in de linkerborst had. waardoor de borstspier was geraakt. De kogel is in den linkerarm gevonden en verwijderd. De politie staat hier voor een raadsel, daar de man geen inlichtingen kan of wil geven Hij doet het voorkomen, dat hij zich van het gebeurde niets herinneren kan. Ook heeft men nog geen getuigen van het voorgevallene kunnen vinden. Wel zijn er eenige menschen, die iets hebben be merkt; hun verklaringen zijn evenwel z«er verward. Omgang met verdachte personen Uit informaties is komen vast te Staan dat M. omgang had met ongunstig be kend staande personen. Voordat de man dien nacht op straat neerstortte, had hij nog een paar woorden met een voorbij gangster gewisseld, waarop hij zeide, dal er iemand op hem had geschoten. Een andere voorbijganger had nog de woorden opgevangen: „Ik zal ze wel krijgen". MOTORBOOT GEZONKEN. Aanvaring op Ouden Rl|n. De motorschuit van schipper C van Goozen. uit Hazerswoude sloeg te Alphen a d. Rijn Zaterdag van den wal los en dreef naar het midden van den Ouden Rijn. Ter hoogte van Hazerswoude werd de schuit geramd door een stoomboot van „De Landbouw", die van Uithoorn een groote lading schapen naar Leiden ver voerde. De motorschuit zonk onmiddellijk en de stoomboot liep er op vast. De scha pen konden tijdig worden overgeladen. In den loop van den middag is de stoomboot op eigen kracht naar Leiden doorgeva ren. De motorboot was niet verzekerd. NIEUW ONDERZOEK IN DE LINDBERGH-ZAAK. Opdracht van Hoffman. Het onderzoek naar de ontvoering van Lindbergh's zoontje is thans in feite her opend en wel door een schrijven, hetwelk Hoffman, de gouverneur van den staat New Jersey, heeft gericht aan Schwartz- kopf, den chef van politie van genoemden staat. In dit schrijven verzoekt .de gou verneur den politiechef „het diepgaande en onpartijdige onderzoek voort te zetten, teneinde allen op het spoor te komen, die bij de ontvoering van Lindbergh's baby betrokken zijn geweest" Hoffman somt vervolgens tal van rede nen op, die hem tot de meening doen over helen, dat Hauptmann niet de eenige ont voerder is geweest. MIJNONTPLOFFING IN BRITSCHU INDIE. Vele slachtoffers. In een «teenkolenmijn to Jharia in Bi- har heeft een ontploffing tal van slacht offers gemaakt. De lijken van een Europer aan en van 5 inlanders, zijn reeds gebor gen, terwijl nog 4 Europeanen vermist worden; 29 inlanders zijn naar het zieken huis vervoerd. 15 werklieden, die onder den grond een muur bouwden, zijn ver moedelijk levend begraven. TREIN STORT ZICH IN EEN WACHT KAMER. Vele slachtoffers. Te Raxaul in Bihar (Britsch Indië) reed een goederentrein met te groote «nelheid het station binnen. De trein reed eerst door een stootblok en vervolgens door een muur heen. Dien tengevolge kwam de locomotief in de wachtkamer en het kaartenbureau terecht waar zich tal van reizigers en beambten bevonden, van wie er velen werden ver pletterd. Onder de dooden is ook de stationschef. Er zijn tot nu toe 5 lijken geborgen. ITALIAANSCH SCHIP IN BESLAG GENOMEN. Door Britsche autoriteiten De Britsche scheepvaart-autoriteiten hebben last gegeven, beslag te leggen op het Italiaansche s.s. „Fedora". een vaar tuig van 5016 ton, dat ten Zuiden van Dungeness door den mist in botsing is ge komen met het Russische s.s. „Pravda", MAANDAG 3 FEBRUARI 1836 een boot van 2513 ton De „Fedora". wier stuur werd beschadigd, ligt voor Sand- gate voor anker. MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Vijftig dooden, 100 gewonden Volgens berichten uit Sjanghai is dezer dagen het munitiedepot van Nendoekau in de nabijheid van'Peking, door onbe kende oorzaak in de lucht gevlogen. Bü de ontplofifng zijn 50 personen om het leven gekomen en werden 100 pernonen gewond. Ongeveer 250 huizen werden ver nield. TWINTIG NEGERS VERBRAND. Gevangenisauto in vlammen. Te Scottsboro (Alabama) zijn door het in brand geraken van een celwagen 20 negers om het leven gekomen. Zij waren opgesloten in een ijzeren kooi van oen g©- vangenisauto, waarmede zij werden ver voerd naar de plaats, waar zij aan den weg werkten. In verband met de hevige koude had den de bewakers hun toegestaan vuur in den wagen aan tg leggen Dit deelde zich evenwel mede aait een vat benzine, zoodat de geheele auto in brand vloog De bewa^ kers. die zelf ernstige brandwonden op liepen. slaagden er slechts in, twee van de negers te redden. DREIGENDE STAKING TE NEW- YORK. 212.000 arbeiders erbij betrok ken. Deze week dreigen ©r verschillende groote stakingen te New York te zullen uitbreken. Liftjongens en huispersoneel van 1200 kantoorgebouwen willen in sta king gaan. Een dergelijk plan bestaat bü de 105000 arbeider» in de kleedmgfabrie- ken. Totaal zouden 212.000 arbeider» is staking gaan. De voorzitter van de vakvereeniging van 320 man personeel van het hoogste ge bouw van de wereld, de „Empirestate buildings" heeft geëischt, de «taking door te voeren De aanleiding voor deze «taking was de „Empirestate building", welke de New Deal vijandig was gezind. LILIAN HARVEY ERNSTIG GE WOND. Eerst thana is te Berlijn bekend gewor den. dat de funster Lilian Harvey eenige dagen geleden een ernstig auto-ongeluk heeft gehad Door 'n fout van den chauf feur kwam haar auto in botsing met een andere. Zij werd vrij ernstig gewond en moest naar een ziekenhuis worden ver voerd, waaruit ze echter penige dagen ta ter naar haar woning kon worden ge bracht. Zij is nu zoover hersteld, dat zü met behulp van krukken kan loopen. Haar maatschappij de „Ufa" heeft bet ongeluk geheim gehouden, maar daar zij zich thans op krukken buitenshui» be- woegt, is dit niet langer piogelijk. Het is het derde ongeluk dat LiRan Harvey heeft gehad in den loop van het jaar. dat zij na haar verblijf in het bui tenland in Duitschland vertoeft ONRUST TE HALIFAX. Slaghoedjes en vergif vermist. Te Halifax (Eng.) heeft men een on aangename ontdekking gedaan. Uit een bij een steengroeve behoorende loods zijn 50 slaghoedjes met een uiterst krachtig ontploffingsmiddel gestolen. Men vreest, dat de inbraak in de loods door kinderen in een oogenblik van baldadigheid is ge pleegd, doch tot dusver heeft men van de daders nog geen spoor kunnen ontdek ken. Daar de slaghoedjes gemakkelijk met de hand tot ontploffing kunnen worden gebracht, vreest men. dat de dieven ern stige ongelukken zullen veroorzaken. Der halve is per radio een waarschuwing ver spreid. .,De lading van elk deï slaghoed jes is in staat om iemand een hand af te rukken", deelde een der beambten van de steengroeve mede. Verder heeft 'n loop jongen te Halifax 'n glazen buis met snel werkend vergif verloren Daar het huisje niet is teruggevonden, heeft de radio ook in dit verband een waarschuwing ver spreid. OW*' OW*'. (O'B&A JI60A' D4T li CEe* DA VOS vniTe EE H IDEE 00011/ E iva a k Mi/v W 00 FD, KAPPlf 5. „Een goed denkbeeld, kapitein, wat toen plotseling vlak aebter ben twee groo- denkt u van die twee eitjes hier in dit i te apen verschenen. nest." Skittle zei. dal ze hem wel aan- 6. Het waren twee van de grootste en stonden. Maar juist zouden ze beginnen, I ongezelligste apen, die Boots ooit had gez.en en zij zagen er uit of ze ruzie wilden zoeken Maar Boots kreeg een idee. Hij wierp Skittle een ei naar het hoofd. „Wat moet dat?" riep deze woest. Een hoekje van de .strand- vondstententoonstelling" welke in het Historisch Museum te Tilburg wordt gehouden Schout-bij-nacht C. baron de Vos van Steenwijk heeft Zaterdag afscheid genomen als commandant van het Kon. Instituut der Marine te Willemsoord (den Helder). Een overzicht tijdens de plechtigheid i I i Dr. H. Visser is benoemd tot directeur van het Stedelijk Van Abbe-Museum der gemeente Eindhoven De keeper van Sparta in actie tijdens den voetbalwedstrijd Ajax-Sparta welke Zondag te Amsterdam werd gespeeld en in gelijk spel (3-3' verd gespeeld en in gelijk spel (3 3) eindigde erdag het door de studenten zalf gebouwde nieuwe vliegtuig dat den naam .Prinses Juliana", draagt, op Waalhaven onthuld in tegenwoordigheid van lei gelegenheid van het eerste lustrum van de Delftsche Studenten Aero Club werd Zaterdag jt, op Wi minister Slotemaker de Bruine. De minitter tijdens zijn toespraak Een merkwaardige opname tijdens de instorting van het Senaca-hotel in Baldwmsville nabij New York, dat door brand geheel werd vernield. Ook een warenhuis ging daarbij in vlammen oo. De schade bedroeg 100.000 dollars Spelmoment wH den interland-hockeywedstrijd Zuid Nederland Neerd lilgli, welfré te Brede werd gespeeld De wandelsportvereeniging .De Vierdaagsche" hield haar eersten wandeltocht van dit seizoen. De deelnemers op den Boujevard te Scheveningen

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4