Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. Nieuws in een paar regels LandbouwenVeeteelt Kerk en School Predikbeurten Marktberichten Plaatselijk Nieuws MAANDAG 3 FEBRUARI 1836 Arkel. Zaterdagavond gof het arbeiders kinderkoor in de zaal bij den heer Van Maurik een uitvoering, welke onder lei ding stond van haar directeur, den neer H. H Advokaat. Do ruimte was veel te beperkt. De heer A. van Eldik opende mot een hartelijk welkom en een opwekking om deze kleine vereeniging te steunen He» gebodene, zoowel zang als toonoelspel, viel goed in den smaak »n de jonge aeteurs waren allen goed rolvas1. Met piano en accordeonmuziek werd het geheel a'ge- wisaeld. Arkel. Versrhi'lende leden der konijnen- fokkersveroenigmg „Stieven tot verbete ring" hebben inzendingen gedaan op de „Gouden Koniinenshow" te Haarlem. De uitslag was ah volgt: Weener wit (ram men jong) A. M. van Beuzekom Z.E.V.; J. W. Mo'cndijk 3e pr.; Voedsters jong, A M. van Beuzekom Z. E. V.; IJzer- grauw Weener (voedster oud): A. M. van Beuzekom le prijs en twee eere- prijzen. Rammen, jong: A. M van Beuze kom le en eeropr.; Alaska (rammen oud): J, W. Molendijk 2e pr. (rammen, jong): J, W. Molendijk 3e pr.; (voedsters, jong) id., le en eeropr. B. Zilvervos blauw (ram, oud): L. G van Dalen 3e pr.; (voed- iter, oud): L. C. van Dalen le pr.; (ram men, jong): L. G. van Dalen, 2e pr.; wam men, oud): Bruin, L. C. v. Dalen, le pr. en 2 eerepr (voedsters, jong) J. A. de Jong le pr. (rammei* jong-; J A. de Jong, 2e pr. Zwart (rammen, jong): J. A. de Jong, 2e pr. Klein Zilver (rara, jong) P. de Ruiter, 4e pr. Russen Zwart (ram, oud): H. J. van derGiessen E.V.; (voedster, oud): H. J. van der Giessen, le en eerepr. (ram, jong) H. J. van der Giessen EV. (voedster, jong) H. J. van der Giessen le pr. en 2 eerepr.; Feh Rex (voedster, jong) J. Jasculac le pr.; (ram, jong) J. Jascu- lac 2e pr. Klein chinchilla (voedster, oud) J. Kooy 3e pr. leref. JormeHngs- en Meitjesvereeniglng Bergambacht Woensdag hielden de Gerei. Jongelingsvereeniging „Repos Ail- leurs" en de Gerei. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping'' haar gecombineerde jaarvergadering in de Ghr. School. Het dubbele schoollokaal was geheel gevuld, tot zella in de zijpaden toe, toen de oere-voorzitter, de heer Buising, de sa menkomst opende met het laten zingen van Psalm 75 vers 4 en 1 en het lezen vaa Psalm 95. Daarna ging bij voor in gebed en verklaarde daarna met een kort woord de bijeenkomst voor geopend. De voorzitter, de heer T. de Jong, gal daarna een inleiding over het onderwerp: „In het heden' ligt 't verleden". Hij ging daarbij in grove trekken aa wat de jonge lingsvereeniging had gepresteerd en spoor de de leden aan het beginsel trouw te bleven. Daarna volgde het gecombineerde jaar verslag, uitgebracht door de secretaresse van de Meisjesvereeniging, mej. Riek Ka- mejr, en den secretaris van de Jongelings vereeniging, den heer B. van Stam, Na het zingen van het bondslied met orgelbegeleiding brachten de afgevaar digden van de zustervereenigingen te Benaohop, Schoonhoven, Willige-Lange- rak bon gelukwenachen over. Schriftelijke felicitaties waren ingekomen van de M.V. te Langerak bezuiden de Lek, de propa gandiste van den Bond van Meisjesver- eenigingen e* van Ds. Roos, van Lakker- kerk. Een afgevaardigde van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging alhier kwam de vereeniging ook mondelinge gelukwenschen evenals een afgevaardigde van den kerke- raad der Gerei. Kerk, een afgevaardigde van het schoolbestuur en een van de Ge- rel. Mannenvereeniging. Daarna volgde een tableau. Onderwerpen, voordrachten en zang van een dubbeldameskwartet .met orgelbe geleiding. De ee re-voorzit ter droeg ,nog een ge dicht van Nicolaas Beets vqot, getiteld „Pleuntje". Het uitvoerige én vlot afge werkte programma verwierf aller goed keuring. Tenslotte dankte de voorzitter van de jongelingsvereeniging, de heer T. de Jong. den heer Buising voor zijn leiding, daarbij de hoop uitaprekende, dat hij zulks nog vele jaren zal mogen doen Met het zingen van bet eerste vera van Psalm 100 en dankgebed, werd de avond gesloten. De zaal was gesierd met de vaandels der vereeni(ringen In de pauzen werd het pu bliek getracteerd Schakan. Bergambacht. De uitslagen van de schaakwedstrijden, welke Woensdag tus- acben de Bergambachtsche en de Am- merstolsohe Schaakclub werden' gespeeld, zijn als volgt: W. Ravensberg—D. W. G. Verkerk 0—1 G. R. TerpstraJ Visser 1—0 S. G. Terpstra—P. de Graaf 1—0 J. van HerkChr. den Hoed ft—1 C. NevenJ P. de Bruijn 01 J. BurgerC de Bloois - 10 A- BurgerJ W. Bezemer 1—0 J. HazelbachW. Kooy 0—1 HnrtsjnHtitt 4—4 De returnwedstrijden zullen te Ammera- tol worden gespeeld in de tweede helft van Maart. Dan zullen waarschijnlijk moer dan acht partijen worden gespeeld, waaruit blijkt, dat de belangstelling voor het schaakspel in deze gemeente toe- noemt. DOOR EEN TREIN GEDOOD. - Gouda. Zaterdagmorgen zes uur, is op de spooibaan GoudaUtrecht, tusschen de overwegen bij de dei de en vierde Kade onder Gouda, tusschen de rails het lijk gevonden van een onbekenden man. Een rangeerder vond den man voorover liggen met een gapende wonde aan het achterhoofd. Vermoedelijk is hij door den nachttrein gegrepen en neergesmakt. Aangezien het slachtoffer geenerlei pa pieren bij zich had kon zijn identiteit niet worden vastgeste'd. Het lijk is naar het Van Iterson Ziekenhuis overgebracht Later bleek dat het slachtoffer was de 46-jarige J. Heimans, reiniger in koel installaties en electrische artikelek, wo nende te 's-Gravenhage De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. AU vermoedelijke oorzaak wordt aan genomen dat de man langs de spoorbaan is geloopen om den omweg door de stad te vermijden of omdat hij in verband met plaatselijke onbekendheid niel wist hoe hij er anders aan het station komen moest. Het slachtoffer heeft waarschijnlijk we gens het slechte weer voorover geloopen, waardoor hij een hem tegemoetkojpenden trein niet bemerkt heeft. Haastrecht. Een spoedeischende raads vergadering is belegd tegen Dinsdag 4 Fe bruari, v.m. 10 uur. Kinderkoor. Moercapelle. Donderdagavond gaf het chr kinderkoor „Sursura Corda", onder leiding van zijn dirigent, den heer P. H. Janssen, in de chr. school haar le uitvoe ring. Na opening door den voorzitter wer den enkele Ubderen gezongen. Ter afwis seling hiervan volgden enkele recitaties. Ook werden uit Lente-cantate enkele lie deren gezongen. Er was flinke belangstelling. „Amic/tia". Nleuw-Lekkerland. Donderdagavond gaf de zangvereeniging „Amicitia" in de bo venzaal van café Van Vliet haar jaarlijk- sche uitvoering. Evenals altijd was hier voor ook nu veel belangstelling, de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Het programma bevatte negen nummers, wel ke onder leiding van den directeur, den heer Joh. den Ouden, verdienstelijk wer den uitgevoerd. Vooral hot nummer „Aan den schoonen blauwen Donau" was een prestatie; het werd opveelvuldig ver zoek herhaald. Het humoristisch gedeelte van het programma werd ditmaal ver zorgd door eenige leden der vereeniging, in tegenstelling met vorige uitvoeringen, toen steeds krachten van elders optraden De dilettanten hebben rich uitstekend van hun taak gekweten Opgevoerd werden „Gas", een mijn^jrkersspel in één be drijf, en „Janseiw verlangt rust", een kluchtspel in één Bedrijf. In beide stuk ken werden de rollen mooi vertolkt, ter wijl grimeering en aankleeding van het tooneel niets te wenschen overlieten. Een welverdiend applaus viel den spelers ten deel. De pauzen werden gevuld met muziek van een jaazband „The Kentucky Serena des" uit Alblasserdam, die tevens mede werking verleende bij het bal, dat na af loop van het programma, velen der aan wezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen hield. Het was eea in alle opzichten goed geslaagde avond. Donderdagavond hield de oommissie tot wering van schoolverzuim in 't raad huis haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag van d«n secretaris bleek, dat de commissie in het afgeloopen jaar vijf kee- ren had vergaderd. Het aantal verzuimen bedroeg 17, 'waarvan 13 geoorloofd wa ren, en 4 verschoonbaar werden geacht. AU bestuursleden werden herkozen de heeren S. Boschma, voorzitter. F. Frans- sa», vico-voorzitter; C. J. Kroon, secreta- riz; L. Smit. vice-secretaris, terwijl in de plaats van den heer N Akkerman, die de gemeente heeft verlaten, gekozen werd de heer G Boon. Bij de ingezetenen zal deze week een collecte worden gehouden ▼oor de Midder nachtzending. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag werd hier, wegens ongeschiktheid van 't terrein, geen voetbalwedstrijd gehouden. Excelsior II ging op bedoek bij Groots Lindt II te Zwijndrecht en verloor met 3—1. Volksonderwijs. Reeuwljk. De afdee'ing Reeuwijk van de Vereeniging „Volksonderwijs" gaf in café Van Rietschoten een propaganda- avond De voorzitter, de heer J. Th. v. d. Weel, opende dep avond, waarna begon nen werd me» het zangprogramma, dat werd verzorgd door de verepniging „Z V O.", onder leiding van den heer P. Os kam. De verschillende zangnummers wer dén keurig afgewerkt Vervolgens trad als spreker op de heer A. Schuling uit Bode graven Hij wijdde zijn rede in hoofdzaak aan het behoud van de openbare scholen Spr vond bij de talrijke aanwezigen een aandachtig gehoor Na het optreden van den spreker werd een tooneelstuk opge voerd door leden van de xangvereenigint V Z.V 0.". waarbij de spelers veel bij val oogstten. Na de sluiting door den voorzi ter b'e\en \elen bij een gezellig bal nog geruimen tijd bijeen. Schalluinen. De kolenbond „Algemeen Belang" heeft na aanbesteding de leve ring van 25000 K G eierkolen opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. Vroon te Lexmoad. De heer A Verhoef heeft ontslag genomen als bestuurslid van het zieken fonds Steunt Elkander". Wegens ziekte van den onderwijzer den heer G de Groot, zal aan de openbare school een tijdelijke onderwijskracht (wachtgelder) benoemd worden Waddinxveen Gevonden een rozenkrans bij T. Zwanenburg, Noordkade 209, ko men aanloopen een hond bij A. van der Water, Wilhelminakade 8; een nikkelen sleuteltje bij M. van der Put, Burgemees ter Trooststraat 59 Waddinxveen. Op initiatief van het be stuur van den Ghr Boeren- en Tuinders- hond iz hier opgericht een plaatselijke af- deeling der Bedrijf*vereeniging voor ziek te en ongevallen „Het Platteland". Tot voorzitter werd gekozen de heer A. Oudijk, tot 2en voorzitter de heer W. de Jong en tot secretaris-penningmeester, te\ens boek houder-kassier, de heer C. Oudshoorn. De afdeeüng telt reeds 26 leden. De Damclub „Excelsior" zal 4 Fe bruari haar 30-jarig bestaan herden ken. Aanvragen om in aanmerking te ko men voor kleed ing enz. van de sub-com missie A van het Plaatselijk Crisis Comi té A kunnen uiterlijk tot 6 Februari wor den ingediend. Formulieren zijn ter secre tarie verkrijgbaar. Aanvragen, welke na dien datum inkomen, worden voorloopig niet behandeld. Onze gemeen to telde op 1 Januari 1035 7713 inwoners en op 1 Januari 1936 7792 inwoners Op 5 en 6 Februari viert de gymnas- tiekvereeniging T. O. 0. S. haar 15-jarig bestaan. Mej. Adri M. van der Krans slaagde op het te Utrecht gehouden E.N.S.A.I D.- examen voor coupeuse. Hst tweede tiental van de Waddinx- veensche Schaakvereeniging speelde een competitiewedstrijd tegen Mesaemaker te Gouda. De strijd eindigde in gelijk spel met 55. Woenadagavand 7 uur hoopt Ds. W. A. de Rover, van Vlaardingen, in hst ge bouw Centrum op te treden. De heer Exaalto slaagde voor bet examen boekhouden (Mercuriua-diplo- ma), IJsseUtein. Op den hoek Utreohtsche- straatIJsselstraat had een aanrijding plaats tusschen de' wielrijders van D. en V., beiden van hier. De oorzaak was dat V. de linkerzijde van den weg bereed. Ge tracht wordt om de schade aan het rijwiel van D. aangebracht, onderling te regelen. Een dezer dagen kwam de lantaarn- aansteker Van Z. bij de po'ltie klacht doen, dat telkens straatlantaarns worden gedoofd. De politie kwam tot de ontdek king dat een 19-jarige jongen die aar digheid heeft uitgehaald. Tegen dep eigenaar van een auto werd proces-verbaal opgemaakt omdat een zijner chauffeurs te Oudewater een dakgoot van een woning had afgereden en de schade daarvan niet wenschte te ver goeden. Jaarvergadering „School met deo Bijbel". Willige-Langerak. Vrijdagavond werd in het Vereenigingsgebouw de jaarverga dering gehouden van de Geref. Sehoolver- eenigihg. ds. A. de Leeuw, opende de ver gadering, las Ps 8 en 4 en ging voor in gebed. Nadat hij daarop de aanwezigen hartelijk welkom- geheet en had, schetste spr. deze jaarvergadering als een Oude jaarsavond voor da vereeniging, waarop wij dankbaar gedonkan aan het vervlogen jaar en hoewel deAoekomst donker moge schijnen, hoopte spr. dat de bede „Verhef Gij over ons het licht Uws aanschijns, 0 Hoere", mocht verstaan worden. Daarna gaf de heer G. Rijneveld een jaaroverzicht hetwelk tot tevredenheid en dankbaarheid stemde. De penningmeester, de heer G. J. den Hartog, bracht zijn financieel verslag uit. De commissie, die de rekening gecon troleerd had, rappoi teerde boeken en be scheiden in orde bevonden te. hebben, waarna de penningmeester een woord vai\ dank odgstte voor zijn beheer. De heeren Houweling en G. J den Hartog werden als bestuursleden herkozen. Voor het na* zien der boeken over 1936 werden be noemd de heeren L. Rijneveld, H. Laker- vetd en J. A. Kooiman. Nadat in de rondvraag eenige huishoudelijke aangele genheden waren behandeld, dankte de voorzitter voor de opkomst, waarna de heer B. Timmer op verzoek de vergade ring met dankzegging sloot. Vcllingsvsresniging. Zevenhuizen. Donderdag heeft de Vei- lingsverreniging „Zevenhuizen" een alge- mccne ledenvergadering gehouden in het café „Hof van Holland" van de wed A. van Reeuwijk De vergadering stond onder voorzitterschap van den heer H de Ko ning Jz Aanwezig waren 22 leden Na de opening worden de notulen gelezen en goedgekeurd Daarna bracht de secretaris het jaarverslag uit en deed rekening en verantwoording over het afgeloopen boek jaar. Hieruit bleek dat er waren aange voerd 974 888 kip- en 12345 eendeieren. De opbi engst der kipeieren bedroeg f 26.345,50, die der eendeieren f 279.73. Aan diverse producten is voor f 2099,14 geveild. De middenprijs der kipeieren be droeg f 2,70 per 100 en van de eendeieren f 2.27. De inkomsten bedroegen f 2866 76, uitgaven f 169401, batig saldo over 1935 f 1172,75. Over 1934 was het batig saldo f 1068,35, zoodat er een winst is van f 104,40. Do hoer J G. Kooym.in, die mede belaet is geweest met het nazien der rekening, verklaaide dat al'es in de beste orde was bevonden en stelde voor de re kening goed te keuren, aldus geschiedde. De heer Kooijman bracht ook hulde aan den secretaris voor zijn goed en duidelijk beheer. Na de pauze werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftre den waren de heeren J. de Bruin en G. Voorwinden. Alvorens tot stemming over te gaan deelde de voorzitter mede, dat de heer J. de Bruin wegens familieomstan digheden a's bestuurslid heeft bedankt. Spr. bracht hulde aan den heer De Bruin, voor al hetgeen hij voor de veiling heeft gedaan. Bij stemming werd de heer C. Voorwinden herkozen. Verder werd de heer J. Dogterom tot bestuurslid gekozen. In de commissie tot nazien der rekening over 1936 werden gekozen de heeren P v. d. Stouw en G. Verboom en tot hun plaatsvervangers ds heeren H. A. Verhoeff en J. B Meijer. LUCHTSCHIP ALS REDDER IN DEN NOOD. Ziland door ijsmassa's ge- isoleerd. Een luchtschip heeft de 1400 inwoners van hel door ijsmassa's omgeven eiland Tangier in het Zuidelijke gedeelte van de Chesapeake Bay (N.-Amerika) voor hon gersnood behoed. Het kleine ei'andje Was sedert meer «Jan veertien dagen door het pakijs van het vasteland afgesloten en ook te voet waa de verbinding onmogelijk. Za terdagavond ondernam een Engelsche 'vlie ger van Philadelphia uit een vlucht naar het ieland, waarheen hij levensmiddelen en geneesmiddelen overbracht. Door de duisternis waffcet hem echter niet moge lijk neer te strijken. Ten slotte verscheen een klein luchtschip boven het eiland, dat zakken levensmiddelen omlaag wierp. Al dus is het leven der bewoners ajjhans weer voor «enigen tijd verzekerd. Op den spoorwegovergang aan de Emmastraat te Velp is Zaterdagmiddag een 20-jarig jongmensch «it Velp gegre- p endoor een locomotief. De jongeman is met hoofdwonden naar het ziekenhuis te Velp gebracht. Het rijwiel is totaal ver nield. De drie kinderen van een echtpaar te Misburg (Duitschland) zijn door ko'en- damp vergiftigd. Niettegenstaande l'/s uur lang getracht is, de levensgeesten we der op te wekken, mocht men hierin niet slagen. Twee Amerikaanaohe personentrei nen resp. komend uit Florida en op weg naar Washington, zijn op een bjug in botsing gekomen en omgevallen. Dertig passagiers werden gewond, van wie velen ernstig. De Weensche politie heeft in een sohoenenfajiriek een geheime communisti sche organisatie ontdekt, in verband waar mede 118 werklieden in hechtenis zijn ge nomen. Op het Tamboro-rif (Peru) is Zater dagavond het motorschip „Santa Julia" op de rots geloopen. Onmiddellijk begon het vaartuig te zinken. Twee vrouwen en zes kinderen zijn verdronken. BOTER EN MARGARINE. Protest tegen e*n advertentie. D« Alg. Nederl. Zuivalbond heeft het volgende proteatelegram gezonden aan den minister van sociale zaken: „Protesteeren ernstig tegen optreden di recteur Rijksinstituut Volksgezondheid in zake afgifte verklaring betreffende onder zoek vitaminegehalte Bleu-Band, zooal» voorkomende in advertenties in verschil lende avondbladen van Donderdag 30 de zer. Genoemde rijksambtenaar stelt zich door tekat dezer verklaring partij inzake de concurrentie inzake boter en margarine, hetgeen wij ontoelaatbaar achten Verzoeken Uwe Excellentie dringend terzake maatregelen te nemen." MET EMERITAAT. Ds 'H G Oldeman, de oudste der dienstdoends Ned Herv predikanten te Enschedé, heeft met ingang van 27 April eervol emèritaat aangevraagd Ds. Oldeman werd in 1869 geboren en werd ia 1894 candida&L Hij diende ach-. tereenvolgens de gemeenten Ouwerkerk ia Duiveland 1894, Heerewaarden 1898- Haastrecht 1000 Westwoud 1904 en staat sedert 23 Mei 1905 in zijn tegenwoordige gemeente Enschedé. Ds. Old. 'man, die do Vrijzinnige begin selen was toegedaan, heeft ruim 41 dienst jaren Tijdens zijn verblijf in Haastrecht word hij door de toen nog in leven zijnde eigenaresse aangewezen als één der be stuursleden der Slichting mevr. Le Fovre de Montigny—goh Bisdom van Vliet, in welk bestuur ds. Oldeman thans nog zit ting heeft. S NED. HERV. KERK. Bl.ESKENSMUAK. Woen»d»( Fe bruari, 'a avonds 6.90 uur, ds heer Vaa Leeuwen, Godsdienat-Onderwi*er St, Maartensdijk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangeli* satie. Donderdag 0 Februari, 'z avonds 7 uur, Ds. L. Blok, van Brandwijk. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Gebouw Tuin straat. Woensdag 5 Februari, 's avonds 7.16 uur, Ds. J. van 't Hoog, van Utrecht. LANGERAK. Woensdag 5 Februari, 's avonds 8.30 uur, de heer A. de Rede lijkheid, Godsdienst-Onderwijzer te Ouder kerk a d IJssel. OUD-ALBLA& Woensdag 5 Februari, avonds 7 uur, De. D. J. van de Graaf, van Schoonhoven. Rede voor de Jonge* lingsvereeniging „Samuël". SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg» Woensdag 5 Februari, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. GEREF. KERKEN. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. Woensdag 5 Februari, 's avonds 7 uur Db. J, Hoekslra, van Schoonhoven. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdag 4 Februari, 's avonds 6 30 uur, Ds. Dubois van Oud- Beierland. PAPENDRECJHT. Donderdag 8 Febru ari, 'e avonds 7.30 uur, Ds. J. P- Meije* ling, van Zwijndrecht. SLIEDRECHT. Donderdag 6 Februari, 's avonds 7 uur, Ds. 0 Smits. OUD GEREF. GEM. CAPELLE A D. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 5 Febr., 's avonds 7 uur, de heer H. Vlot. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. |Woena* dag 5 Februari, 's avonds 7 uur, de hear E. Wijnne, van Oldenbroek. WADDINXVEEN. Dinsdag 4 Februari, 's avonde 7 uur, De. Booij, vaa Ttaolea. GEREF. GEMEENTE H.V. SLIEDRECHT. Woensdag 6 Februari, 's avonds 7 uur, Da. J. Overduin. EVANGELISATIE. GIESSEN DAM. Gebouw Rheoboth. Woensdag 6 Februari, 's.avonds 7.30 uur, de heer Pieterse. SLIEDHEGHT. Gebouw Maranatha. Dinsdag 4 Februari, 's avonds 7 30 uur, Onderlinge Samenkomst. Leider de heer Pieteree. PAARDEN EN VEE. GORINCHEM, 3 Febr. Bij een aanvoei van 62 ruuderen, 8 varkens, 113 overloo- pers en 292 biggen, waren de prijzen tei wekelijksche rundveeraarkt: Zware kalf- koeien f 150—190, kalfvaarzen f 110 150, melkkoeien f 120140, guiste vaar zen f 70—110, pinken f 60—80, nuchtere fokkalveren f 8—12, idem voor export f 57, drachtige varkens f 5080, natte zougen f 2540, overloopera f 12—22, biggen f 10—10. Alles per stuk. Handel matig. ROTTERDAM, 3 Febr. Veemarkt. Aan voer in totaal 2191 stuks, waarvan 642 vette runderen, 206 vette kalveren, 588 schapen en lammeren, 741 varken*, 14 nuchtere kalveren, 6 bokken. Prijzen per K G.: Vette koeien le kwal, tot 47, 2e kwal tot 42, 3e kwal. 28—34; vette ossen le kwal. 44, 2e kwal. 40, 3e kwal. 3034; vette kalveren le kwal. 86, 2e kwal. 75, 3c kwal. 55—60; varkens 0* vend gewicht) le kwal. 36, 9« kwal. 36, 3e kwal. 34; schapen le kwal. 41, 2e kwal. 36, 3e kwal 29, lammeren le kwal. 43, 2e kwal. 38, 3e kwal. 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal tot f 19, 2e kwal. tot f 15, Se kwal. *ot f 10; lammeren le kwal. f 17, 2« kwal. 14, 3« kwal. f 8. Overzicht:!Vette koeion en ossen annvoe» korter, handjel slecht, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen alt Dinsdag; scha pen en lammeren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen hooger; varkene aanvoer uimer, handel tamelijk, prijzen iets la» ger. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 3 Febr. Brielsche eigen heimers f 1.80—2 10, Zeeuwsche bonte f 22 40, Zeeuwsche eigenheimers f 1.60 190, Zeeuwsche blauwe f 22.40 per H L Zandaardappélen 4 cent per K G Bonte en blauwe poters f 1.20—1.50, Eeigenheimers poters f 1.251.50 Beve landers f 1 60—1.80. Met weinig aanvoaz. flauw» vraag. 9 Een stroo-fawine. Bergambacht. De landbouwer D. v. W reed met een hoog beladen voer stroo den hoek Burgm. Uilkensstraat-Hoofdstraat om en hield daarbij te weinig rekening met de lindcboomen voor het huis van de wed. v. d Oever, zoodat de rechterkant van het stroo tegen deze bqomen aan kwam. Toen hem een auto naderde haal de hij nog meer naar rechts uit, wat tot gevolg had dat de bovenlading stroo vastliep in de hoornen en daar hij zijn paard aanzette, schoof de geheel® lading stroo met bak en al van het onderstel van den wagen en kwam op de straat terecht. Het paard ging met het onderstel van den wagen verder, maar gelukkig kon de onfortuinlijke voerman het paard tot staan brengen. De wagen werd daarop weer in elkaar gezet en het stroo weer opgeladen. Het verkeer ondervond zoo goed als geen stagnatie en was maar ongeveer 'n kwar tier gestremd. De schooljeugd profiteerde ervan, door op het stroo te klimmen en er in te ravotten, waar echter spoedig een eind aan werd gemaakt. De rijksveldwachter bekeurde twee personen, woonwagenbewoners, in Tus- echenlanen, wegens het venten met wa ren zonder de vereischte vergunning. Gevonden een kosteloos rijwielbelas- tingmerk, een melkbus. Inl. bij den gem- veld wachter. Arbeidsinspectie. Bergambacht. Een controleur van don Arbeid met den rijksveldwachter, hielden een avond-inspectie en bekeurden daarbij drie personen wegens het te laat doen werken door hun personeel. De positie van de veehouderij. Bergambacht. Woensdagavond werd vanwege de afd. Bergambacht v.d. Bond v. Kaasproducenten en de Jongerengroep 'n openbare vergadering gehouden in hotel „*t Gentrum", waarin als spreker optrad de heer A. van Wijnen te Gouda met het onderwerp „De positie van de veehoude rij in verleden, heden en toekomst in ver band met crisismaatregelen". De waarnemend voorzitter, de heer H«>ogenbopzem, opende de bijeenkomst, ▼oor slechts enkele aanwezigen. Zeer hin derlijk was echter, voornamelijk voor den spreker, het daarna nog druppelsgewijze binnenkomen van belangstellenden. De vergadering begon ongeveer te 7 uur, ter wijl eerst om half negen de laatste bezoe ker binnenkwam, zoodat er toen onge veer 50 personen aanwezig waren. De heer van Wijnen gaf een keurige uiteenzetting van h^t ontstaan der crisis, de daaruit voortgekomen crisismaatrege len, de werking daarvan en de gevolgem Over het algemeen noemde spr. de crisis regelingen „lapmiddelen" en beperkingen der vrijheden van den boer. Spr. gaf ook een uiteenzetting van de werking der di verse centrales, waarvan wel die betref fende de zuivel, do beste was. Natuurlijk was spr. niet optimistisch gestemd ten aanzien van de toekomst, hoewel er vol gens hem symptomen waren die wezen op ruimere export verdragen. Hij raadde den aanwezigen aan te komen luisteren naar een eerstdaags te Schoonhoven te houden debat-vergadering tusschen den heer De Ruiter, bestuurslid pn propagan dist van de Vereeniging „Landbouw en Maatschappij" en spr en waarop de zui- ▼elregeling en akkerbouw zullen worden besproken. Enkele vragen werden nog beantwoord. In zijn slotwoord drong de heer van Wij nen er 6terk op aan, dat degenen, die de veehouderij uitoefenen en niet zijn toege treden tot den Bond, alsnog zullen toe treden, daar de belangen van de veehou derij worden bedreigd, door die van den akkerbouw, welks aanhangers veel beter zijn georganiseerd dan de zuivelboeren. Daar men thans in een tijd leeft. waar- In de veehouderij, zoowel op het gebied van xuivelsteun. afslachtingsgevaar als zvraarmesterij de volle aandacht in D Haag heeft, vond spr het jammer, zelfs droevig, daar de bevolking dezer ge-neen- te toch overwegend nit veehouders bestaat dat niet meer belangstellenden waren op gekomen. Na een woord van dank aan den spre ker, sloot de voorzitter de vergadering. Vacature gemeenteraad. Capelle a.d. IJssel. Door het niet aan nemen van de benoeming door den heer A. v. d. Marei, is in de vacature A. H. ▼an Os Jr. bpnoemd verklaard lot lid van don gemeenteraad de heer G. van Halem. P. van Adrighem. t Capelle a.d. IJssel. Te Rozenburg, waar hij de laatste jaren bij zijne kinderen ver toefde, is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer P. van Adrighem, die in Hervormde kragen alhier een voor aanstaande plaats heeft ingenomen en vele jaren de Ned. Herv. Kerk alhier in het ambt van ouderiing heeft gediend. Het stoffelijk overschot wordt op de algemee- Mé begraafplaats alhier ter aarde besteld Rijwieldiefstal. Capelle a.d. IJssel. .Een leerling der «eondteekensct'.oal, g. Schouten, uit de BfkUffUfkaftjraa* b»d ft-ir NIEUWSBLAD VOOR een leeren tasch bevestigd was, Voor het schoollokaal aan de Dorpsstraat geplaatst Toen de les afgeloopen was, was'net kar retje verdwenen. De tasch is den volgen den dag in de sloot langs de kerkban te ruggevonden. Jaarvergadering J.V. „Gideon". Capelle a.d. IJssel. De Herv. deref. Jonpel. vereeniging „Gideon" hipld in het lokaal Boezemstraat 1, onder leiding van den heer J. Kars, Herv. Godsdienstonder wijzer, haar jaarvergaderyig. Na opening op de gebruikelijke wijze en lezing van een kort gedeelte der H. Schrift, sprak de heer Kars een kort openingswoord. Vervolgens werden de gewone jaarver slagen uitgebracht en verschillende inlei dingen over Gewijde Geschiedenis, Vad. Geschiedenis en Kerkgeschiedenis ten ge- hoore gebracht. Ter afwiggeiing werdén Voordrachten ten beste gegeven en afge vaardigden van andere vereenigingen in de gelegenheid gesteld, hun wenschen over te brengen. Het was reeds laat in den avond, toen deze zeer goed geslaagde 13e jaarvergadering werd gesloten. Plotseling sterfgeval. Capelle a.d. IJssel. De 78-jarige Willem de Vries bevond zich Donderdagmorgen aan de Kerklaan, toen hij onwel werd en ineenzeeg. Dr. K. Zandbergen, wiens hulp men inriep, moest den dood constateeren. He» lijk is per auto naar de woning aan de Dorpsstraat vervoerd. Hei- en BoeicOp. Van de lichting 1936 zijn als buitengewoon dienstplichtigen in deze gemeente bij de landmacht ingelijfd Willem den Hartog en Dirk Cornelis van den Heuvel. Naast de chr jongelingsvereeniging is hier opgericht een chr. meftjesvereeni- ging met den naam „Draagt Elkan ders Lasten". Aanvankelijk zijn reeds 25 leden toegetreden. Het bestuur is sa mengesteld uit de dames: M. de Jong Gd., voorz.; J. de Jong Jd., 2e voorz.; E. van Beek, secr., N. Uittenbogerd, penninm. en G. de Gans. Jongelingsvereeniging. Hei- en Boeicop. Woensdagavond hield de Christelijke Jongelingsvereeniging „Een is uw Meester, in de Bijz. School haar jaarfeest. Na het zingen van een Psalm» en het lezen van Corinthe 25, waarpa gebed, sprak de eere-voorzitter, de heer P. Hüdebrand, een openingswoord. Spr. heet alle hartelijk welkom, inzonderheid den heer D. Hansum, mede-oprichter der vereeniging. Het jaarverslag van den se cretaris, den heer D. de Jong Jzn., meld de dat het aantal leden 22 bedraagt en 9 adspirantleden. Het aantal leden ver minderde met 7 en 1 adspirantlid. We gens vertrek van den hoer L. Brouwer kwam er verandering in het bestuur en werd in diens plaats gekozen de hoer Corns, de Jong Mz. Het aantal begunsti gers bedraagt 67. Voorts bevat de biblio- teek 321 boeken. Hierna volgden opstellen en voordrachten, die met belangstelling werden gevolgd. De afgevaardigden van zustervereenigingen brachten hun felici taties over. Na de pauze kreeg de heer D. Hansum, van Zeist, het woord, die in een interessant betoog de oprichting der ver eeniging besprak. Spr. verheugde zich, dat zijn werk zulke belangrijke vruchten heeft mogen wegdragen en wenschte de vereeniging alle goeds toe. Daipes zorgden Voor de noodige versnaperingein. Het mu zikale gedeelte werd verzorgd door M. de Jong Gz. Aan het slot sprak de voörzitter. de heer T. den Besten, woorden van dank voor de belangstelling en darikte het be stuur der Bijz. School voor het afstaan van de school en den Kerkenpad voor het gebruik der meubelen, de danjes voor hun prompte bediening en den organist voor diens muzikale leiding. Voorts dankte hij den eere-voorziter, den heer P. Hüde brand', voor diens bekwame leiding van dezen avond en in het bijzonder van de gewone vergaderingen. Spr. uitte zijn spijt dat deze nu de gemeente zal gaan vei la ten, waarna hij de hoop uitsprak, dat het hem in zijn nieuwe standplaats onder Gods zegen goed moge gaan Nadat de eere-voorzitter dén voorzitter dank gezegd had voor diens goede woor den, sloot deze, na het zingen van een psa.m, met dankgebed den avond Gevonden: een rijwielbélastingmerk. Inl. bij de gem.-politie, j Autobus in brand. Krimpen a.d. IJssel. Donderdagavond geraakte een autobus van i dej Reederij op de Lek in brand, tengevolge van een de fect aan den uitlaat. Doordat een der in zittende passagiers, die allen tijdig d" bus konden verlaten, oogenblikke'ijk ge bruik kon maken van de brandbiuscl.ap paraten van het gemeentehuis, kon deze brand spoedig bedwongen worden en liep het ongeval met zeer geringe materieele schade af. De hoer D. Ott is op .straat, voor zijn woning, zoo onfortuinlijk gevallen, lat hij zijn rechterpols braX1 De uits'ag van d-n Schaakwedstrijd „Krimpen a.d IJssel I"—„(Schiedam II" was: Kr. a d. IJ. I Schiedam II. D. P. de RaatH. Harmstra 10 H. Lip—P. v. Borssum—Waa'kes Vt—Vï J. K. van Walsum—A A. Verwaal Vi—Vt P. G. de HaanC. Meijer 0—1 HD-HOLLANP EN UTRECHT. Schoonhoi A. Schütte—D. M v. d. Kooy Vt—Vt G J. van Walsum—J M. Louwer 1—0 H. Mosterl—P. J. M Kemperman VtVt J. H. v. Denderen—J. Hoonstra 1—0 H. TrebsJ. J. Brökling 10 J, Vroolijk—A. Mulder afgebr. Gedurende het seizoen 1935—1936 is dit de eerste partij die de plaatselijke afdec- ling alhier in de competitie won. „Patrimonium". Krimpen n.d. IJssel. In de Donderdag gehouden ledenvergadering van de afd. „Krimpen a.d. IJssel" van het Ned. Werk liedenverbond „Patrimonium", werden de jaarversla een uitgebracht door den secre taris en den penningmeester. Tevens werd de begrooting voor de werklozenkas 1936 vastgesteld. De bestuursleden, de heeren L. Neven. P. de Kwant en P. Kalkman werden herkozen, terwijl in de p'aats van den penningmeester, den heer W. Boon, die als zoodanig ontslag nam. als be stuurslid werd gekozen de heer A. de Vos. De nadere functieverdeeling moet nog plaats hebben. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen van de E.NS.A.I.D. slaagden voor diploma lingerie de dames J. Roo- zendaal, J. Speksnijder, J. Offerman en T. Vu ik en voor dipl. costumière de dames L. Mourik en H. Meidam. De door het Plaatselijk Crisiscomité gehouden collecte onder het motto „Geeft nog eenmaal", heeft opgebracht f 220,45 in contanten, terwijl bovendien ontvangen werd 160 K.G. rijst, een moltbndeken en diverse onderkleederen. In vergelijking met de vorige collecte, is er nu f 86 meer ontvangen. Krimpen d. Lek. In een vorig num mer meldden wij. dat het faillissement van den heer J. C. Groeneveld was ge ëindigd. Dat bericht verdient in zooverre verbetering, dat het hier het faillissement van den beer J. C. Groeneveld Jr. be treft. Zanguitvoering. Krimpen a.d. Lek. De gemengde zang vereeniging „Krimpen a.d. Lek" met de onderafdeeling „Kinderkoor" gaf onder leiding van haar dirigent, den heer H. Za- ,nen uit Bergambacht, een uitvoering in het Sociëteitsgebouw. Voor een stampvolle zaal opende de voor zitter en riep den aanwezigen een harte lijk welkom toe, in 't bijzonder' den eere voorzitter. den heer W Mijnlieff en bur gemeester Van Oordt. Vervolgens zong het gemengd koor eenige liederen, waarna het kinderkoor ook eenige nummers ten gehoore bracht. Daarna werd een tooneel- stukje opgevoerd, getiteld: „Het kruis woordraadsel" van J. Steenhoff. Ook dit werd goed vertolW. Na de pauze word een klucht in één bedrijf van Ad. Smit opge voerd, genaamd: „De verjaardag van Oom Nol". Het Kinderkoor zong nritf o.a. „Hebt u een sigarenbandje" en het Ge- njengd Koor „Duizend en één nkcht", wa'zer van Strauss. De voorzitter bracht tenslotte dank aan allen, die tot het slagen van den avond hadden medegewerkt. Vervolgens werd een aantal artikelen, meerendeels door de leden der vereeniging vervaardigd, onder de aanwezigen verloot, waarna een ge zellig bal begon onder leiding van den heer A. van Krimpen, hetwelk velen nog eenigen tijd gezellig bijeen hield. Bijz. Vrijw. Landstorm. Langeruigeweide. De afd. Langeruige- weide vaW den Bijz. Vrijw. Landstorm hield haar jaarlijkschen schietwedstrijd en ledenvergadering in het café J. G. Rie- mens. Dp voorzitter der plaatse'ijke com missie, de heer J. Verhage, was met ken nisgeving afwezig. De pl. leider, de heer Demeris. opende met een welkomstwoord de vergadering, waarna de heer G. J. Pot uit Gouda, bestuurslid der Geweste lijke Commissie, een gloedvol propagan- dawoord sprak, dat werd bezegeld met het zingen door alle aanwezigen van het ls»p couplet van het Wilhelmus. Hierna reikte kapitein v Mechelen met welgeko zen woorden dp prijzen uit. welke beston den uit kunstvoorwerpen. Het deed den Kapi'cin genoegen namens de Grweetelijke Commissie Gouda, de kleine afdee'ing al hier te kunnen feliciteeren met de trouwe opkomst der leden. Niet minder dan 66 pCt. had aan den schietwedstrijd deelge nomen. De priizen zijn bchna'd door: T, (7. Domoris, 1ste prijs met 99 punten: M. v Eijk 2c pr 98 p. l.s. 9: A. den Boer 3e pr. 98 p 1 s. 8; N. v. Vliet 4e pr. 97 P D. C. van Manen 5e pr. 97 p.; H. W. de Kramer 6p pr. 97 p M. Slappende! 7e pr. 96 p.: W J. Uittenbroek 8e pr. 96 p.: G van Vliet 9e pr. 96 p.. S. Slinger land 10e pr. 95 p.: T. Boer 11e pr. 95 p J P. Kastelein 12e prijs 94 p W, Ver meulen 13e pr 93 p.; B. van Vliet 14e pr. 93 p.; H. 0. de Hoog 15e pr. 88 p.; \V. Boerefijn 16e pr. 85 p. Eenige dezer prij zen werden bij loting toegewezen. Na het gebruik van een consumptie en een sigaar, werd kapitein van Mechelen namens de afd. door den heer Van Ma nen in we'gekozen woorden geluk ge- wensrht met zijn bevordering tót kapitein Tn het wederwoord liet kapilein Van Me chelen uitkomen, dat het hem een genoe gen was in het Gewest Gouda een afdec ling te bezitten -Js Langnruigeweida. Hier- inzchs Courant na werd aan den heer M. Slappendel en B. van Vliet een brevet uitgereikt als ko- ningechutter en Ten Boer als schutter der le klasse. Wegens het bedanken door den heer A. C. de Wit als pl. commissielid, werd de heer Van Manen in diens plaats benoemd. C.B.T.B. en Jongeren Groep. Lopik. Woensdagavond 29 Jan. kwam de C.B T.B. met de Jongeren Groep in ver gadering bijeen in de Christ. School (Bo veneinde). De heer Van Joolingen, voor zitter van beide vereenigingen, opende met gebed en het lezen van een gedee'te uit Lucas 13. Na het lezen der notulen van de beide vereenigingen. hield de heer W. A. dpn Hartog, lid der Jongerengroep, een inleiding over: „Stikstofmeststoffen". Deze keurige inleiding, die de groote waarde dezer meststoffen voor den land bouw'deed uitkomen, werd aandachtig ge volgd en leidde tot het stellen van ver schillende vragen, waardoor zich oen levendige discussie ontspon. De heer Van Joolingen bracht den inleider dank en achtte het, naar aanleiding van de ge stelde vragen, wenschelijk, om op de eerst- vo'gende bijeenkomst een inleiding te hou den over: „Stalmest het bewaren en het toedienen daarvan". Tot slot ste'de de voorzitter de aanwezige Jongerengroep tot een voorbeeld aan den C.B T.B. Van de eerste toch gaat een groote activiteit uit; er wordt geregeld om de 2 a 3 weken ver gaderd: vele leerzame inleidingen worden gehouden, zoodat mogélijk eenmaal in deze plaats e«n ^terke, krachtige vereeniging zal ontstaan, 'een noodzakelijkheid vooral in deze, voor de boerpn zoo moeilijke tijd. De heer J. Schep Hz. sloot daarna met dankzegging. Kort raadsverslag. Lopik. Vrijdag 31 Jan. kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Een groot aantal ingekomen stukken werd voor ken nisgeving aangenomen. Besloten werd, medewerking te verleenen aan het bestuur ▼an Het Groene Kruis inzake het aanbie den van een gratis onderzoek bij school kinderen naar Lb.c., waarvoor een lokaal der 0. L. School onder voorwaarden be schikbaar werd gesteld. De gemeentebe- grooting 1934 werd hernieuwd vastge steld, vele wijzigingen zijn aangebracht. De voorschotten 1936 aan de Bijz. Scho len werden aldus vastgesteld: bijz. school (hoofd de heer v. Joolingen) op f 806,21; bijz. school (hoofd de heer Hommerson) op f 533,94. Volgens driejaarlijksche af rekening werd het resteerende bedrag der vergoeding aan de Ned. Herv. School vastgesteld op t 145,98 en dat voor de Bijz. School (hoofd de heer Joolingen) over 1934 op f 429.55. Omtrent art. 13 der L. O. 1920 werd op voorstel van B. en W. besloten, inplaats van een auto bus, het gebruik van rijwielen aan te moedigen door een rijwieltoelage toe Ie kennen van f 30 per jaar, hetgeen een fi nancieel voordeel voor de gemeente zou kunnen opleveren. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 59955 eieren. De prijzen waren als volgt: kip peneieren f 2.753.50; eendeieren f 2 80 —3.alles per 100 stuks. Moordrecht. De Moordrechtsche dam club speelde een wedstrijd tegen die van Zwammerdam. Moordrecht verloor met 6-14. In een vergadering van de Ned Herv. Evang. Ver. op Geref. Grondslag, werden de aftredende bestuursleden her kozen. De rekening over het afgeloopen boekjaar werd goedgekeurd. Het jaarver slag van den secretaris gaf reden tot te vredenheid. Na eenige huishoudelijke be sprekingen werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Ged.Stalen hebben de gemeente-bcgroo1 ing voor den dienst 1936 goedgekeurd. De begrooting sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 168.773.12. De post on voorziene uitgaven bedraagt f 8084 04. De kapitaaldienst sluit met een ontvangst van f 22.210.26 en een uitgaaf van f 30 654.40. NaJcelig saldo f 8444,14. Hiermede is ook goedgekeurd de verlaging van het aantal opcenten op de personeele belasting van 200 op 175. Voorts is goedgekeurd de be grooting van het electriciteitsbedrijf, slui tend in totaal aan baten f 22.450. lasten f 21.250, batig slot f 1200. Kapitaa's- inkoinsten f 17 930.05. uitgaven f 31.248,53 nadeelig slot f 13.317,58. De eveneens goedgekeurde begrooting van het water leidingbedrijf sluit in baten met f 26 981, lasten f 25.481. batig saldo f 1500. Kapi- taa'sinkomsten f 24.854,64, uitgaven f 28.900, nadeelig slot f 4045 36. Tevens zijn goedgekeurd de verlaagde afschrijvingspercentages vooi* het electri citeitsbedrijf voor de dienstjaren 1936 en 1937. In Januari zijn in het bevolkings register ingeschreven 15 mannelijke en 16 vrouwelijke personen: afgeschreven 7 mannelijke en O vrouwelijke personen, al- zoo een vermeerdering van 18 personen De diaconie der Geref. Kerk heeft een vergadering gehouden met h,et doel, te geraken tot oprichting van een vrouwenvereniging voor het vervaardigen \ad kleedingstukken voor de behoeCkigen onder de kerkelijke gemeente. Het bestuur MAANDAG 3 FEBRUARI 1836 is samengesteld uit: mevr. Toornvliet, pre sidente en de dames Vente, v d. Caay, van Pel», Karreman en Maaskant. REEUWIJK'S UITBREIDINGSPLAN. Reeuwijk. Ten aanzien van de bestemming bouwingsvoorschriflen vastgesteld Aan der in het uitbreidingsplan dezer gemeen te gelegen gronden, zijn nauwkeurige be- deze bcpa'ingen is het volgende ontleend: Op den grond die bestemd is voor de bebouwing, mogen uitsluitend eengezins woningen. winkelhuizen, café's e.d. wor den gesticht. Op de ter visie liggende planteekening is ten aanzien van de strooken grond be^ stemd voor bebouwing, met kleur'ijneo aangegeven we'ke grond voor open bebou wing in aanmerking komt, evenzoo ook voor een half open bebouwing. Ten aanzien van winkels worden deze in rood gearceerde bebouwingsstrooken toegelaten Open bebouwing voor zomer huizen. Op den grond mogen uitsluitend vrij staande zomerhuisjes worden gebouwd. Minimum oppervlakte grond der zomer huisjes 1000 vierk. M. Dp afstand tot het meest nabijgelegen plas- of zomerhuis moet ten minste 50 M bedragen. Plas- en zomerhuizen op gronden ge- legen aan de Noordzijde van den Plat te- weg. Op dezen grond wordt toegelaten de bouw van één piashuis of één zomerhuis per perceel, met dien verstande, dat de afstand' tot, de reeds bestaande p'as- of zomerhuisjes tenminste 20 M. bedraagt. Per perceel Wordt bovendien een booten- loods toegelaten. Op den grond is toegelaten de bouw van ontspanningsgelegenheden met inachtneming van de voorschriften, vervat in de plassenverordening. Lidièn op den grond exploitatie plaats vindt van ontspanningsgelegenheden, dan mogen na ver- of herbouw van den grond bestaande winkels, woningen of andere gebouwen, da», wel bij geheele vernieu wing daarvan -cfe grenzon van het ont- spanningsggbied, voorzoover zij betrek king hebben op den grond, die geëxploi teerd wordt, op geenerlei wijze met eènig deel van een gebouw overspheden zijn. Piashuizen langs bestaande wegen. Ten hoogste een piashuis en een boo- tenloods per perceel, met dien verstande, dat de onderlinie afstand der piashuizen ten minste 20 M. zij. Minimum nokhoogte 5 M., minimum bebouwd oppervlak 25 vierk. M„ minimum dakhelling 15 c.M., maximum bebouwd opperv'ak 45 vierk. M., maximum dakhelling 371/« c.M. De wanden mogen uitsluitend in bruin en groen, kozijn en raamhout in wil. of ge broken wit \iitgevoerd worden. Piashuizen aan nieuw tan te leggen paden. Op dezen grond zullen uitsluitend vrij staande piashuizen mogen worden ge bouwd met onderlinge afstanden van ten minste 12 M„ minimum bebouwd opper vlak 45 vierk. M„ minimum dakhelling 15 c.M., maximum dakhelling 25 c.M., nok hoogte max. 4 M., minimum opporvlakte grond per woning 600 vierk. M. Boomen en heesters zijn a'leen toege laten voorzoover het uitzicht op een* plas voor arh'ergp'pgen piashuisjes voldoende gewaarborgd blijft. Woonschepen. Voor de woonschepen is een ligplaats aangewezen. Vaartuigen, in hoofdzaak in gericht of gebruikt voor verblijf en ont spanning mögen. indien zij langer dan 48 uren achtereen op een en dezrifde plaats wenschen te vertoeven, uitsluitend lig plaats kiezen in het voor woonschepen aangewezen gebied. Wegen. Zoo lang de te verbeteren wegen, met name Zoeieweg, Korte Groene Ree en Korssendtjk, niet in den verbeterden toe stand -verkeeren. zooah deze op een bij- behoorende kaart is aangegeven, dan wel de noodige waarborgen voor verbetering in een zeer n.ibij liggende toekomst ont breken. mag aan de genoemde wegen lan- de'ijke bebouwing tot st*nd komen. Motorongeval. Reeuwijk. De heer B. V. uit Bodegra ven geraakte op den Zoutmansweg alhier door het slippen met zijn motorrijwiel van den goeden weg en reed in den grasberm, waar hij in botsing kwam mot oen paal van het e'ectrisch net. De hebr V. brak oen pols erf bekwam eenige gekneusde ribben, terwijl het motorrijwiel zwaar be schadigd werd. Dr Ba'elaan, voor wiens woning het ongeval plaats had, verleende geneeskundige hulp. Na verbonden te zijn is de heer V. pcf auto nair zijn woning vervoerd Den volgenden dag is de heer V. opgenomen in een ziekenhuis. Bevolking 1935. Reeuwijk. Op 1 Januari 1936 tolde de gemeente 4606 inwoners, terwijl de be volking op 1 Januari 19:5 4599 personen bedroeg. Hot zio'ental is du- mot 7 ver- moerde'd. Gedurende liet jaar 1935 ves tigden rich in deze gemeente 326 perso nen. terwijl er 406 uit de gemeente ver- Tokken: er worden 115 porsom.n geboren en er overleden 28 portonen.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5