9 Uw Zenuwen meeren en worden Kapitein Skittle en in Apenland Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden Kantongerecht Gouda Wat geeft de Radio. Plaatselijk Nieuws 6 f VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 Bergambacht. De jaarlijksche inschrij ving voor het schoonmaken van de polder- vlieten bracht voor 1936 f 118 op. terwijl de verpachting van het vischwater van den polder voor 1936 f 94 opleverde. Bij de gemeentepolitie is als gevon den gedeponeerd een zakmesje met parel- moeten heft. Berkenwoude. Dinsdagavond had in 't café van den heer D. de Bruijn een Nuts- avond van de afd. Berkenwoude plaats. Als spreekster trad op mevrouw Slioe Verslutjs—Lerou, die pioza en poëzie voor droeg. Dij afwezigheid van den voorzitter dankte de secretaris de spreekster voor haar genotvollen avond en sprak de hoop uit dat zij spoedig nogmaals hier mag op treden. Gouderak. Men heeft een aanvang ge maakt met het sloopen van het voormali ge café „Rustwat", dat in bouwvalligcn staat was geraakt. Voorlonpig zijn voor bebouwing van dit terrein nog geen plan nen gemaakt. Beien lende perceelen ver- eischen door deze afbraak een noodzake lijke reparatie. De uitkeering volgens de rijkssteun regeling zal voortaan 's Woensdagsmid dags geschieden ter gemcnte-secretarie. Voorheen gebeurde zulks des Zaterdags middags. Aan de heeren Jao van Rooijen. tim morman en D. I.oendersloot, metselaar, is opgedragen het bouwen van een varkens- schuur voor rekening van den beer A. J Hailing. Haastrecht. Maandagavond is nabij de graan maalderij van den heer C. W. Os kam in Beneden-Haastrecht, een trailer van de T.A.T O. te Veendam in aanrij ding gekomen met een taxi uit Rotterdam. De taxi is danig gehavend weggesleept naar de Maasstad. Krimpen a.d. Lek. Zondag krijgt Di lettant I bezopk van Schoonhoven I. In Schoonhoven leed Dilettant indertijd een 41 nederlaag en ook nu is een verloren wedstrijd wel het waarschijnlijkst* Inttis- schen zij opgemerkt dat voor dezen wed strijd de entreebewijzen van den indertijd wegens regen gestaakte wedstrijd geldig zijn. Aan L. Smit's en Zn's Scheepswerf is opgedragen de bouw van een groote pont voor het veer KindprdijkKrimpen- a.d. Lek. Dpzp pon» zal voorzipn worden van een Kromhout-Gardner-motor van 30 -36 P.K. en zal aan het drukke vervoer op dit veer zeer ten goede komen. Bij de N.V, Houthandel v.h. de wed. M Boogaerdt <fc' Zn. is wegens slapte een aantal werklieden ontslagen. Jeuvd-werkkamp en. Krimpen a.d. Lek. Er ia hier opgericht oen comité voor actie als onder-afdeeling van de Centrale voor Werklozenzorg, welke is gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor practisch Christendom. Jongens van 1725 jaar' worden door deze vereeniging in de gele genheid gesteld, gedurende 8 weken werk te bekomen in speciaal daarvoor bestem de werkkampen. Het comité stelt zich voor, in begin April daarvoor een collecte te houden onder het motto: „Jong Holland snakt naar werk". Hef bestuur is als volgt samengesteld uit de hoeren ds. En kelaar, voorzitter; J. de Bode, secretaris- penningmeester; burgemeester G. J. Oordt, ds. Brunsfing, N. v. d. 'Vlist, A. Koen en W. M. Slingerland, leden. Krimpen a.d. Lek. Mej. van Wijnen was bezig met ruilen zeemen, toon zij van de trapleer viel en haar enkel brak. Zij is naar hinnen gedragen, waarna de hulp van Dr. von Lindem is ingeroepen. De heer A. Berkouwer heeft bedankt als voorzitter van de konijnenfokkersver- eeniging „B.V.W." In zijn plaats is geko zen de heer A. Sterrenburg. 1 ~r Gevonden: een rijwielbelastingmerk. Terug te bekomen bij M. v. Wijnen, Dorps straat. Start-pech. Reeuwijk. De s'ager K. had zijn mand met vleesch klaargemaakt en zou per rij wiel zijn klanten gaan bedienen. Juist toen bij van zijn erf op den weg gekomen was, raakte bij de macht over zijn stuur kwijt met het gevolg, dat hij met zijn rij wiel en de mand mot vleesch te water ge raakte. Toegeschoten hulp bracht den heer K. op het droge, waarna ook zijn rijwiel werd opgevischt. lJ?i vleesch kon ook voor een groot gedeelte nog worden gered. Capelle a.d. IJssel. Openbare raadsvergadering van Maan dag 27 Jan. Voorzitter de heer J. Ver loop, burgemeester. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opent de verga dering en aangezien dit de eerste in 1936 is, roept hij den raad een woord van wel kom toe in het reeds begonnen jaar. Spr. wijst erop. dat 1935 weinig lichtpunten te zien gaf, die erop zouden wijzen, dat er verandering ten gfiedejn den algemeen economic-hen toestand is te verwachten Ofwr ten deze voor 1936 reeds lichtpun ten zijn, is een vraag, die zich niet ge makkelijk laat beantwoorden De opleving in de metaalindustrie, die momenteel valt waar te nemen, zou soms doen vermoeden dat er een wijziging ten goede is, maar men dient voorzichtig te wezen: spreker eindigt met den wensch, dat God het zóó zal maken, dat ons volk en deze gemeente weer spoedig uit de benarde omstandig heden kan geraken. De notulen worden (Vervolgens vastge steld Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De VOORZITTER leest een schrij ven voor van den heer A. H. van Os Jr.. waarbij deze meedeelt, ontslag te nemen als lid van den raad. Spr. heeft aange naam met den beer Van Os, die ruim 8 jaar lid van den raad was. samenge werkt. Als wethouder en als raadslid heeft de heer Van Os het belang der gemeente op het oog gehad en daarbij zijn beginsel nimmer op den achtergrond gesteld. Spr drukt er zijn spijt over uit. dat de heer Van Os tot dit besluit moest komen Na mens den raad geeft hij den scheidende de bc-te wen«chen mede voor hem en zijn gezin en hoopt dat hij later met genoegen aan rijn periode als raadslid zal terug den! en De heer VAN OS dankt voor deze woorden en voor de goede samenwerking, die er in het college van B. en W en den raad is geweest. Spr. betreurt, dat om standigheden hem drongen tot zijn besluit. Hij wenschf voorts den raad toe werk zaam te mogen zijn in het be'ang en voor den bloei der gemeente. Kasgeldleening. De VOORZITTER stelt voerfs aan de orde het aangaan van een kasgeldiee ning, groot f 35000, tegen een rente van 3'/» pCt. 's jaars, voor het tijdvak 1 Febr. 1 Mei 4036, bij de N.V. Brouwerij „De Oranjeboom" te Rotterdam. Mej. "L EU S I N K informeert of deze leening niet op een andere plaats te ver- krijgpn Was, daar zij er weinig voor voelt, inrichtingen ais de onderwerpelijke te be- voordeelett De VOORZITTER antwoordt, dat op één plaats de leening te plaatsen was. n 1 bij de gemeente Bergschenhoek, maar tegen 4 pCt., zoodat de voorgestelde voor de gemeente de voordeeligste ia. Het be zwaar van mej. Leusink acht spr buiten gewoon principieel, maar hij is van oor deel, <iat men bij consequente toepassing moeilijk tot een goed resultaat zal komen- Het voorstel wordt z. h st. aangeno men. Eveneens worden z. h. st. of discussie aangenomen de voorstellen tot classifica tie van de wegen der gemeente voor de heffing der ^traatbelasting 1936: tot toe kenning van een gratificatie, groot f 100. aan den rijksveldwachter den heer D Spinhoven, voor in 1935 bewezen buiten gewone politie-diensten: tot toekenning van f 75 aan elk der drie gemeen te-ve'd- wachters, als gratificatie wegens in 1935 bewezen diensten vodr hqt stempelen der werkloozen; en tot het toekennen der voor scholen aan de bijzondere scholen. Aan de bijz school IJsselm. laan wordt een voorschot verstrekt van f 2000; aan de Prins Alex, school een voorscliot van f 2500; en aan de Ds. Jóh. Bogerman- school een voorschot van f 920. Werkverschaffingsobjecten. Aan de orde komt dan het voorstel om machtiging te verleenen tot het in werk verschaffing doen uitvoeren van: a. het verbeteren van het bestaande voetbal terrein van de voetbalvereeniging „Zwervers"; b. het rioleeren en bestraten van de Piet Heinstraat, de Trompstraat en de De Ruij- terstraat; c. het rioleeren en bestraten van de Bermweglaan. B. en W. deelen in eeD schriftelijke toelichting op deze voorstellen mee, dat iri de raadsvergadering van 29 Juli een adres van de voetbalvereeniging ..Zwervers" om medewerking tot verbete ring van het voetbalveld, zoodat dit ter rein zal voldoen aan de eischen van den Konkl Ned. Voetbalbond, in handen van B en W. is gesteld om advies, teneinde te onderzoeken of dit werk door de ge meente in werkverschaffing kon uitge voerd worden. Het overleg met de betrokken instanties heeft er toe geleid, dat de minister van sociale zaken zich bereid heeft verklaard aan de uitvoering van dit werk zijn goed keuring te verleenen. In de arbeidsloonen zal een subsidie van 100 pCt. worden toegekend, waarvan 15 pGtf1 ten laste van de gemeente blijft. Onder arbeidsloonen worden tevens begre pen de kosten van regenverlet, rentezegels en het verschuldigde deel der ziektewet premies. Het bedrag der arbeidsloonen wordt geraamd op f 2300. De minister heeft de voorwaarde gesteld, dat dit werk uitgevoerd zal worden onder de dagelijk- sche leiding der Npd Heidemaatschappij I)e uit deze dagelijksehe leiding voort vloeiende kostpn. alsmede de kosten van materiaal, welke op f 750 zijn begroot, komen voor rekening van de voetbalver eeniging. Betreffende de reconstructie der onder b en c genoemde straten in Zeehelden buurt en Bermweglaan, heeft de minister nog geen beslissing genomen: de rijksin spectie heeft evenwel een gunstig advies uitgebracht. B. en W hebben, behounon* nadere goedkeuring, eind October 1935 reeds een partij straatklinkers van 450.000 stuks a f 8 75 per duizend vrij-schip in voorkoop genomen. Deae aanbieding wordt 1 Februari van kracht, zoodat de evenbt- eele medewerking der regeering met span ning wordt tegemoet gezien. In verband met een en ander moenen B en W. den raad nu reeds voor oen be slissing te moeten stellen. In de kosten der reconstructie van genoemde straten is oen bedrag van f 4860 aan arbeidsloonen begrepen. De kosten van toezicht zijn be- gioot op f 480, terwijl voor materialen f 7700 noodig zal zijn: dus f 8180 moet door een geldleening worden gedekt. Voorts deelt de VOORZITTER, wanneer de heer BLOKLAND te ken nen geeft, dat hij wel wat meer medodee- lingen had verwacht, mee, dat de minister heeft bepaald, dat in aocoord moet wor den gewerkt, waarbij een maximum uur loon van 32 cent kan worden verdiend voor regenuren wordt 26 ^ent per uur ver goed; de eerste 3 uren worden evenwel niet vergoed; de helft der premie-ziekte verzekering wordt van het loon afgehou den, echter niet dan tot een bedrag van 1 pCt van het loon. Principieels bezwaren. De heer 0 0 S T E R W IJ K kan 't niet met zijn geweten overeen brencren. mede te werken aan de verbetering van het voet balveld. aangezien daar de dag des Heeren ontheiligd wordt Met de bestrating en de rioleering van Zeeheldenbuurt en Berm weglaan gaat hij accoord. De heer BLOKLAND vraagt, nu het uurloon op 32 cent per uur is bepaald, of er ook geen minimumloon is aangegeven en of er inzake de tewerkstelling overleg is geplpegd mei de deRbctr<,r'nade vnlfc>r- ganisatips. Welkp arbeide-s ii'cn hier te werk worden gesteld? A^bey] voor 'n loon van f 15.36 p«r week, kan toch moeilijk aan de hoogste steuntrekkers worden op gedragen, daar deze mecschen er da* schade van zouden Pfhben 'erwi.i zij bü tewerkstelling meer uifeaven hebben aan kleeding, schoeisel, voeding en licht. Ook wil spr. gaarne imichtrngen hpbben over den duur van het werk. Tevens zou hii gaarne vernemen of het in de bedoeling ligt. ibij tewerkstelling rouleering toe te pas san. De| VOORZITTER zegt dat bü werkversc! affing roulecring moet plaats hebben. Wat. de verdere vragen betreft, meent spr., dat veel, wat de uitwerking der plannen betreft eerst kan bezien worden, als tot uitvoering wordt overgegaan. Over den duur van hrt werk kan evenmin nog gesproken worden en ook niet van 't aan tal te werk te stellen arbeiders, daar de Heidemaatschappij, die "de leiding heeft, één en ander regelen zal Zeker zullen straks de grond arbeiders, die als zoodanig ingesrhrevpn zijn, voor dit werk in aan merking komen De heer BLOKLAND beeft geen be zwaar tegen de verbetering van het voet balveld De reconstructie der straten en wegen beschouwt hij en zijn fractie even wel als productief werk, dat aan de vrije markt wordt onttrokken. Spr. verheugt pc zich ovpr, dat er arbeidsgelegeifheid voor de werkloozen komt en zal daarom niet tegenstemmen, maar hij blijft van oordeel dat de onder b en c genoemde werken niet in werkverschaffing behoof-en uitgevoerd te worden. Voorts informeert spr of B. en W. bij d©n .minister stappen gedaan heb ben om een hooger maximum uurloon te verkrijgen. In Zwijndrecht is een uurloon van 37 cent toegestaap. De VOORZITTER antwoordt, wat dit laatste betreft, dat de minister voor het rayon, waartoe Capelle behoort, het uur loon heeft bepaald <>p 32 cent. Spr. geeft toe, dat deze gemeente, wat steunverle ning enz. betreft, in een klasse is ge plaatst, waar zij krachtens haar eigen aardige ligging als randgemeente eener groote stad niet behoort; daarover hebben B. en W. op het departement bij een vroe gere gelegenheid reeds uitvoerig gespro ken. Men meent daar evenwel niet die be- teekenis aan deze argumenten te kunnen toekennen, die men er hier aan toekent. Spr, wil evenwel de zaak in het college ter sprake brengen,ten einde op het de partement een "hooger uurloon te bepleiten. De heer BLOKLAND informeert hoe het komt, dat in Krimpen ad. IJssel in werkverschaffing een loon van f 17.50 kon verdiend worden, terwijl hier het ma ximum in 48 uren slechts f 15.36 bedraagt. Spr. beschouwt dit loon slechts als contraprestatie. De VOORZITTER zegt toe, ten de ze in Krimpen informaties te zullen in winnen. Wethouder VAN CAPPELLEN is verheugd, dat de gemeente nu in nataal ge steld zal worden aan de werkloozen werk te verschaffen en juicht de plannen als zoodanig toe. Wat dp uitwerking daarvan betreft, meent spr., dat hierbij veel kan meevallen, omdat Capelle op dit gebied nog geen ervaring heeft en zoo is het ook mo gelijk, dat veel bezwaren van den heer Blokland ondervangen worden. Het loon van 32 cent per uur kan bij routine in het werk misschien wel overschreden worden. De heer v. d HOOG informeert naar het aantal arbeiders, dat te werk zal ge steld worden. De VOORZITTER antwoordt, dat dit bij de uitvoering in overleg met de Hei de maatschappij eerst te bepalen is. Wethouder JONGEBREUR wil punt a (verbetering voetbalve'd) van het voorstel apart in stemming brengen, aan- gpz-'en hij hiermede niet accoord kan gaan, daar de dag des Heeren door het voetbalspel ontheiligd zal worden en waai om de gemeente z.i. haar medewer king niet mag verleenpn. De VOORZITTER heeft tegen splitsing van het voorstel geen bezwaar, maar is van oordeel, dat de zaak toch eenigszins anders moet worden beschouwd Als er b.v. 'n spoorwegemplacement moest komen, zou men toch niet de bepaling stellen, dat de treinen op Zondag daarvan geen gebruik mogen maken. De heer VAN 0 S is verheugd, dat in de laatste vergadering, die hij bijwoont, plannen tot werkverschaffing aan de or de komen. Tegen punt a heeft hij evenwel bezwaar, daar de dag des Heeren onthei ligd wordt. Het argument van den voor zitter, houdt voor spr. geen steek, daal de overheid gehouden is te zorgen, dat de treinen op Zondag niet rijden. De heer G. VAN VLIET begroet eveneens met vreugde de plannen voor werkverschaffing, omdat dit in het belang der werkloozen is. In tegenstelling met de heeren Jongebreur en Van Os kan spr. niet zien, dat met punt a een principieele kwestie aan de orde is gesteld. Dit zou het geval zijn. als het ging over beschik baarstelling van een gemoenteterrein. Nu is voor spr. ui'sluitend aan de orde werk verschaffing. en de ontheiliging van den Zondag blijft voor hem bhiten geding. De heer BLOKLAND meent, dat de vertegenwoordigers dér oppositie, die thans gesproken hebben, in de landsrpgee- ring een andere houding aannemen. Men moet consequent doorgevoerd op Zondag ook geen gebruik ma keft van de drinkwa terleiding en de eleetrische verlichting. Bovendien moet de beoefening der sport als een volksbelang geacht worden, waar van zeer velpn bijna genoodzaakt worden op Zondag gebruik te maken. De heer VAN OS merkt den heer Blokland op, dat iedereen een roeping heeft. Spr. meent de roeping te hebben ♦e getuigen tegen ontheiliging van den dag des Heeren. De VOORZITTER, zegt volmaakt het standpunt van den heer G. van Vliet te deelen, hetgeen niet wegneemt, dat er menschen kunneïi zijn, die principieele be zwaren hebben. De heer G. VAN VLIET merkt den heer Blokland op, dat hij diens standpunt over het voetballen op Zondag niet deelt. Spr. zal z*'ch verheugen, als de mentali teit van het Noderlandsohe volk zoodanig wordt, dat. de dag aanbreekt, dat in Ne derland op Zondag niet één bal meer getrapt wordt. Maar dit is de kwestie 'niet. Spr. is voor dit voorstel, omdat aan werkloo zen de gelegenheid geboden wordt te ar beiden. Het spel op Zondag komt voor verantwoordelijkheid der vereeniging. Punt a (verbetering voetbalveld) wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Te gen de heeren Jongebrenr, Van Os en Oos ts rw ijk. De punten b en c (bestrating en rio leering van Zeeheldenbuurt en Bermweg laan) worden met algemeene stemmen aangenomen. In de rondvraag vraagt de heer VAN BEEK of het vorige jaar in school 4 vergaderingen zijn gehouden. De VOORZITTER zegt onderzoek toe, wanneer de heer Van Beek na de vergadering bereid is de gevallen te noe men. die hij op het oog heeft. Hierna sluiting. Zitting van Woensdag 5 Februari. Onvoorzichtig. N. v. d. H., uit Bodegraven, heeft met een te groote snelheid het kruispunt bij de Reeuwijksehe brug in den weg Gouda— Bodegraven gepasseerd, met het gevolg, dat hij een auto, die van den anderen kant kwam, en bestuurd werd door J. van H. te Reeuwijk, te laat bemerkte. Het ge volg was. een botsing. Get. J. B, te Reeuwijk, verklaart, dat de snelheid van verdachte minstens 50 K M. bedroeg, terwijl het maximum aldaar op 30 is gesteld. De ambtenaar eischte voor deze onvoor zichtige manier van rijden een boete van f 15, suhs 3 dagen hechtenis, en conform dezen eisch werd verd. veroordeeld. Niet geschrokken. J. G. S. te Rotterdam reed met zijn auto door Gouda, maar liet bij het kruis punt KleiwegBoelekade den weg niet vrij voor een uit de Boelekade komende auto, zoodat een niet erns'ige bo'sing ont stond. Althans, de get. mej. G. de W., te Gou da, die in de andere auto zat, verklaart, er niet eens van geschrokken te zijn Ook waren verdachte's ruiten door het slechte weer beslagen, zoodat zijn uitzicht belem merd was. De ambtenaar eischte f 10 of 2 dagen: de uitspraak luidde f 5 of 2 datren. Aanrijding. F. J. K. te Gouda reed met een vracht wagen op den Westhaven aldaar, kwam ter hoogte van de Noodgodsteeg en zag plotseling een andere auto genoemde steeg uitkomen, die eerst stilstond, waardoor verd. ip de meening verkeerde, dat hij wel kon doorrijden Maar toen zette ook plo'- spling de andere wagen door en zoo ont stond een aanrijding. Get. P. A. B te Gouda heeft niet ge zien. dat de andere wagen stilstond Hij vindt, dat verd. in de gelegenheid is ge weest, om te remmen. De ambt vindt, dat de welftler.de hou ding van den uit de zijstraat komende wagen te wijten is aan verd. zelf, die het verkeer van rechts len voonang had mreten geven. Zijn eisct luidt 15 gld. of 3 dgn., welke straf de kantonr tot een dei de terugbrengt. Waterige melk. J. v. L. te Ouderkerk heeft op zijn erf een hoeveelheid taptemelk in voorraad ge had. die niet geheel vrij was van watPr. Verd. zegt. dat het water er waarschijn lijk ingekomen is. doordat hij de bus met melk in een put met water dompelde, om ze te bewaren Hij heeft ze er blijkbaar te diep in gedompeld, zoodat het water over den rand geloopen is. Een knechtje van hem heefj hem dat nog toegeroepen maar verd. hechtte er geen geloof aan. Zoo doende heeft hij van de melk i**n fleschje aan den controleur meegegeven en is in den val geloopen. De vervalschte melk heeft hij echter nipt verkocht, maar aan een kalf gevoerd. Zijn knechtje getuigt dit Niettemin vindt de ambtenaar hpt een zeer ernstige overtreding en wijst op het hnoge percentage water. n.l. 8 pCt. Hij eischt een boete van f 60, subs. 12 dagen hecht. De kantonrechter legt hem deze straf voorwaardelijk op met een proeftijd van een jaar. Onzuivere melk. De knoeierijen met melk vertoonen vele varianten, al naar gelang de vindingrijk heid van den .hande'aar. J. S. te Haast recht had geprobeerd zijn klanten met melk afkomstig van koeien met on'stnken uiers af te schepen. Hij liep evenwel in de ▼al en het O M eischte f 50 boete of 10 dagen hechtenis In zijn slotwoord kon de kantonrechter zich volkomen met dezen eisch vereenigen Niet zuur genoeg. Een zuur gezicht en zure melk zijD niet gewenscht, maar daarentegen is zure azijn eon vereischte. Mej. G. B. B. te Oudewater had zich niet geheel aan dit laatste voorschrift gehouden door in haar kruidenierswinkel azijn te verkoopen, welke te weinig azijnzuur bevatte. Het O M. vorderde f 7,50 of drie dagen. De kantonrechter vond een voorwaar delijke straf beter op zijd plaats en ver oordeelde verd. tot f 20 boete of 4 dagen hechtenis, voorwaardelijk, met een proef tijd van één jaar. Te hard gereden. G. J. van T. te Waddinxveen had het in zijn auto werkelijk té bont gemaakt. De maximumsnelheid op de Noordkade te Waddinxveen is 20 K M., maar verdachte deed net of hij niet lezen kon en was met een gangetje van 51 K.M. dezen weg over- gestovem. f 4 boete of 2 dagpn hechtenis liep hij voor zijn roekeloosheid op. Water bij' de melk. Een langzaam aan te doorzichtig ge worden trucje paste G. Th. van R. te Moordrecht toe bij de bereiding van zijn melk. Niet minder dan een tiende gedeel te van deze drank bestond uit water, toen het gerecht ingreep. Het M. kwam met den hartigen eisch van f 100 boete of 20 dagen, waar van de kantonrechter f 50 of 10 dagen maakte. Vrijgesproken. A. V. te Noordeloos, reed op den weg van Rotterdam naar Gouda. Bij het kruis punt bij Moordrecht gekomen, moest hij 'n kleine zwenking naar links maken, omdat de weg ter plaatse was opgebroken. Hier door moest een auto, die achter hem aan reed, plotseling uitwijken, met het? gevolg, dat laatstgenoemde legen een boom aan reed. Uit de verklaring van den chauffeur van dezen wagen zelf blijkt echter, dat de ze de voor hem rijdende wagen rechts wilde passeeren, hetgeen de kantonrechter geen manier van doen vindt. Bovendien komt door de getuigenverkla ringen vast te staan, dat verd. voldoende signalen gegeven heeft Derhalve acht de ambtenaar het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen en vordert vrijspraak. Conform den eisch wordt besloten. Vriigesproken. A. B. te Benschop reeds met ?en auto bus in Haastrecht en^week niet voldoen-1 de uit voor den melkwagen van T. B te Lekkerkerk, die van den anderen kant kwam Zij raakten elkaar en het spatbord van T. B. werd beschadigd Verd. vindt, nat hij hier niet als verd maar als aan- k ager had moeten verschijnen Hij heeft S uiterst langzaam gereden en durfde niet verder uitwijken, omdat ter plaatse de bermen nogal zacht zijn en hij de verant woorde' ijkheid droeg voor 8 a 9 passa giers. Get T. B beweert, dat de bus met groote snolheid hoeft gereden en pas na de aanrijding heeft gestópt. Dit wordt ontkend door get. C. v. d. W dip als passagier met de bus meereed. Deze verklaart ook. dat de bus,voor d« aanrijding gestopt heeft. f Het 0 M aoht het ten laste^eelpyds wettig en overtuigend bewezen en vordert oen boete van f 5 of 1 d. h. De ka.Von» rechter is van de schuM van verd. heele- maal niet overtuigd en spreekt hem vrij, T Zaterdag 8 Februari. Hilversum I. 1875 M. V.A.R.A. 8 uur Giamoioon, V.P.K.Ü. 10 wur Morgemvij- dmg, V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending \oor de arbeiders in de Continubedrijven, 12 uur Concert door het Trio Cuaiom, 2 uur Hoe de Toonkunst groeide U-); 2.20 uur Uramofoon, 2.45 uur Lievelin gen van het Filmpubliek; 3.15 uur Dr. L. lleyermans. „Dipiiterie-bestrijding"; 3-30 uur Conceit door het Rotterdam^ Phil- harmonisch Orkest, 4.35 uur Toespraak namens de Nederl. Ver. MobilisaUe-mva- iieden en hun nabestaanden, door D. De- riga; 4.5Ö uur Vervolg Concert; 5.40 uur Letterkundig overzicht; 6 uur Orgelbespe ling; 6.30 uur Lit de Roode Jeugdbewe ging; 7 uur Drentsche uitzending; 7.30 uur Oigelbespeling; 7.50 uur Gramofoon; 8 uur S.OS.-berichten; 8.03 uur Wij vra^ gpn uw aandacht voor; 8.05 uur Nieuws berichten; 8.15 uur A.B.K. (Avond Bonte Kunst); 10 uur Nieuwsberichten; 1010 uur Viool-recital; 10.40 uur Voordracht door Eliaa van Praag, 11 uur Variatie- Concert. Hilversum 11. 301.5 M. K.B.O. 88.15 Wij beginnen de dag; 8.159.15 Concert; JO—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Muziek- uitzeending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuur tje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 Concert door het K.R.O.-Orkest; 11.15 Gramofoon; 1.152 Concert door het K.R O.-Orkest; 22.30 Halfuurtje voor de rij- „re jeugd; 2.303 Sporthalfuurtje door P. Ollhoff; 6—4 Kinderuurtje: 4.15—5.15 Op voering van de kindproperette „De Sneeuw koningin"; 5.155.30 Gramofoon; 5.30 5,45 Esperanto-nieuws door P. Heilker; 5.456 20 Concert door de KJLO.-Boys; 6 206 45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart: 6 467 Gramofoon; 7.157.35 Katholieke Radio Volks Uni versiteit. Letteren. „Erasmus* werken", door Prof. Dr. B. H. Molkenboer O.P.; 7.35—8 „Lichtbakens". Tien minuten over peinzing door Henri de Greeve Pr.; 8 8.10 Nieuwsberichten en K.R.O.-mededee lineen; 8.108.25 Actueele aetherflitsen; 8 25—9 Gramofoon; 9—9 05 Sta op de bres; 9 059 30 Concert door de K.R.O.- Meloflisten; 9 309 45 T)c merkwaardige belevenissen van Daniel de Vroome: 9.45 9.55 Willy Sehulz speelt Jazz-fantasieen; 9 5510 Gramofoon: 1010.15 Coneert door de K R O -Melodisten; 10.1510.45 Flitsen uit het Antw. Sportpaleis. De kop- pelwedstrijd HollandBelgië; pi m 10 30 rmr Nieuwsberichten; 104510 55 Willy Sebulz; 10.5511 Coneert door de'K R.O - Melodisten; 11.ft)-11.25 Musica Gatholi- ca; 11.2512 Gramofoon. Zondag 9 Februari. Hilversum I. 1875 M. V.A.R.A. 8.56 uur Orgelspel; 9 uur Voetbalmedcdeelingen; 005 uur Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga over: „Eenige mooie vetplanten"; 9.30 uur Orgelspel; 10 uur J. E. Stokvis bespreekt de figuur van: H. H. van Kol; 10.45 uur Concert door het V.A.R.A.-Or- kest; 11.15 uur Van Staat en Maatschap pij door A. Pleysier. „Ons Plan"; 1130 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; A.VH.O. 1212.50 Concert door het Om- roep-Orkost; 12.501.10 Het schilderij van de maand. Willy Leviticus bespreekt het schilderij van Bart Peizel; 1.10-2 Coneert door de Octophonikers; 22.30 Amerikaansehe letterkunde besproken door Dr. P. H. Ritter Jr.: tKan hier nooit gebeuren", door Sinclair Lewis; 2.304 Coneert door het Concertgebouw-Orkest en Viool; 4.054.15 Gramofoon; V.P.R.O. 4.154.45 „De boodschap van het Vrij zinnig Protestantisme in dezen tijd". TT. Ds. B. J. Aris. „Tk ben de Weg, de Waarheid en het Leven"; A.V.R.O. 4.45 5 Sportberichten en Gramofoon; V.A.R.A. 5 uur Concert door het V.A.R.A.-Ork«st; 5.40 uur Voetbal van don dag; 5.55 uur Sportuitslagen; V.P.R.O. 6 uur „Het boek van de maand". V. „Afrikaansche Poëzie" Spreker: Dirk Coster; 6.30 uur „Wij jubt- leeren". Mej. Mr. M.*A. Klomp; 6.45 uur Kerkdients van de Ver. v. Vrijz. Hervorm den te Amersfoort uit de Luth. Kerk te Ammerstol. Aan den gemeente-veld wachter J. D. Overecm is opgedragen te vervullen der betrekikng van gemeente- waagmeoster, in afwachting van eventu- eele benoeming. Uit de rekening en verantwoording van het financieel verslag van de diaco nie der Ned. Herv. Kerk over 1935, bleek dat de inkomsten waren f 216.90 en de uitgaven f 209.52; batig saldo f 7.47. Berkenwoude. Woensdagavond is in den Achterbroek de heer A. Dogterom met zijn auto, waarin een hem vergezellend passa gier, tegen een boom gereden en daarna in de wetering. Met een, nat pak kwam men vrij. De auto was voor een groot ge deelte vernield en is met' een kraanwagen gelicht Oplichting. Capelle a.d. IJsseL De gemeente-veld- Amersfoort. Voorganger. Ds. J. Dikboom; A.V.R.O. 88 15 Nieuws- en Sportberieh- tén. daarna Medodeelingen; 8.159 Con- eeVl door het A.V.R O.-Aeolian-Orkest, So- pr^an. Tenor en een Gemengd Vocaal Sex tet; 99.15 Radio-journaal; 9.159 50 Concert door het Omroep-Orkest en Piano: 9.5010 05 Een beschouwing over de jacht door Eljéar Blaze, berijmd door Mr. A. W Kamp; 10 0511 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 1111.10 Nieuws- en Sportberichten; 11.101115 Gramofoon; 11.1512 Dansmuziek door de A.V.R.O.-Decibels. Hilversum II. 301.5 M. N.C.R.V. 8.30— 9.30 Morgenwijding onder leiding van Ds. H. v. d. El.skamp; K R O. 9.3010 Con cert; 1011.30 Hoogmis uit de Parochie kerk van O. L. Vrouw van Altijddiirenden Bijstand te Lobith; 11.3012.15 Gramo foon; 1215—1 Concert door het KRO- Orkost; 11.20 Boeken en Schrijvers; I.20—2 Concert door hot K.R.O.-Orkest; 2-2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont Pr 2.302.50 Zang door dp R -K. Gemengde Zangvereeniging „Nieuw Leven" uit Medemblik: 2.503 05 „Oprichting en doel der Nederlandsche M.I.V.A." dool* P. R. 0. Peller: 3.053.25 Vervolg Zang; 3254.15 ^Gramofoon; 4155 Ziekenlof uit 's-HeTtogenboscb; N.C.R.V 55.15 Gramofoon: 5.156.25 Zang door het Koor „Toewijding" der Luth. Jongeren Organisatie te Amster dam en Gramofoon: 6 257 45 Avondge bed ut de Ev. Luth. Kerk (Oude Kerk) te Amsterdam. Voorganger; T>s. W.[ J. Kooi man; K R.O. 7 457.50 Voetbaluitslagen; 7.508.10 „Tusschen oerwoud en step pe" (III) doorr Dr. Paul Julien; 8.10 8.20 Nieuwsberichten en K.R.O.-mededee- lingen; 8.2010 Populair Om-en-Om-pro gramma; 1010.15 „Barth. Diaz vaart om de Kaap (14861936) door L. Ahoc; 10.1510.30 Concert door het K.R.O.-Or kest; 10.9010.35 Nieuwsberichten: 10.35 10.40 Gramofoon; 10.40 uur Epiloog door het Klein Koor; 1111.30 Voor dracht in het Esperanto. Bloemendaal. 245 9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdiensten uit de Geref. Kerk. Voorgan ger: Dis. J. C. Brussaard. Maandag 10 Februari. Hilversum I. 1875 M. A.V.R.O. 89 Gramofoon; 910 Concert door het En semble Lismonde; 1010.15 Morgenwij ding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011 Concert door het Ensemble Lismonde; 11 12 Orgelconcert en Sopraan; 121.45 Concert door het Canlabilé-Orkest pn Gra mofoon; 1.452 Gramofoon; 24 Concert door het Omroep-Orkest en Voordracht Kommer Kleijn; 4.054.30 Piano-voor dracht; 4.305.30 Disco-causerie door Max Tak. Filmreportage uit de Warner Bras. Studio's; 5.907 Coneert door Ko vacs Lajos en zijn Orkest en Gramofoon; 7—7.30 Br. F. K. H. Kossman spreekt over „Erasmus van Rotterdam en de herdenking van zijn sterfdag 12 Juli 1.536"; 7.308 Kamermuziek door het Moskowsky-Strijk'kwartet; 8—^8.10 Nieuws berichten en Mededeelingen; 8.10910 Concert door het Omroep-Orkest en Vi ool; 9.100.30 Oekrainsche Volksliederen te zingen door Nicolay Wayda; 9.3010.10 Gramofoon; 10.1011 Dansmuziek door de A.V.R.O.-Decibels; 1111.10 Nieuwsbe richten; 11.1012 Concert door Winia Farberow's Orkest en Zang. Hilversum II. 301.5 M. N.C.R V. 8— 8 15 Schriftlezing en Meditatie; 8.150 30 Gramofoon; 10.3011 Morgendienst onder leiding van Ds. N. P. E. G. van Uchelt-n; 1111.30 lezen van Chr. lectuur; 11.30 12 Gramofoon; 12.1512.30 Leger des Heils-kwartiertje; 12.902 Concenf door het Amsterdamsch Salon Orkest en Gra mofoon; 22.35 Uitzending voor Scholen; 2.352 45 Gramofoon; 2.453.15 Wen ken voor de keuken door Mevs. M. Adri anMerckens. „Zoete sausen"; 3.15 3.45 Gramofoon; 4—4.45 Bijbellezing door Ds. H. A. Munnik; 4.456 Concert door hot Piano-Kwartet „D'e Haghe"; 6'n 30 Gramofoon; 6 307 Vragen mirt je; 7 pl m. 7 15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.15 7 30 Radio-reportage, eventueel Gramo foon; 7.308 Vragenuurtje: 88 05 Weer- en Nieuwsberichten: 8 0510 30 EVk wat wils: 101005 Nieuwsberichten; 10.3011 30 Gramofoon. wachter S. Wouda hepft proces-verbaal opgemaakt tegen A. D., als verdacht van oplichting. Begrafenis P. van Adrighem. Capelle a.d. IJsseL Op de begraafplaats alhier had de teraardebestelling plaats van wijlen den heer P. van Adrighem, die jaren ouderling was der Ned. Herv. Kerk. Nadat te 1 uur de rouwstoet uil Rozen burg op de begraafplaats was aangeko men en het stoffelijk overschot in de groeve neergelaten, heeft ds. F. H. van Oosten, Ned. Herv. pred. te Fijenoord (vroeger alhier), de verdiensten van den overledene voor de Ned. Herv. Kerk in het licht gesteld en zijn kinderen aange maand het lichtend spoor van hun vader te volgen. Een vriend van den overledene dankte voor de belangstelling. HEROPENING. Gouda. Heden Vrijdagmidadg wordt de rund- en varkensslagerij, v.h. P. Brakel, op de Lage Gouwe, tegenover de Aaltje Bak- steeg. heropend De nieuwe eigenaar^is de heer P. Rootert De advertentie in dit I nummer maakl melding van diverse koop jes, welke de huisvrouwen naar waarde zullen weten te schatten. Dp billijke prij zen, de eerste klas waar en de prompte bediening zullen e©n groote toeloop van kooplustigen tengevolge hebben, waartoe ook de extra-reclame het hare zal bijdra gen. Langeruigeweide. De heer D C. van Manen is benoemd tot commissielid van de Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling Lan geruigeweide. Veilingsvereeniging D-iebruggen e o. Op de veiling werd voor kippeneieren be sleed van f 2,653.40 de 100 stuks. School met den Bijbel. Langeruigeweide. De Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Waarder en Langerui geweide, gevestigd te Langeruigeweide, hield haar jaarvergadering in de school. Do voorzitter, de heer J den Boer, was wegens ongesteldheid afwezig. De heer Z. van Ingen opende met het lezen van psalm 84 en gebed. Na lezing der notulen bracht de penningmeester verslag uit van de in- komslen en uitgaven gpdurende het jaar 1935, waaruit bleek, dat was ontvangen f 8824.48'/j en uitgegeven f 7378,20Vs, zoodat een batig saldo aanwezig is van f 1446.20. De controlecommissie stelde voor de rekening goed te keuren daar "al les in de beste orde is bevonden. Zoowol secretaris als penningmeester en commis sie werd dank gezegd voor het goede beheer en hun moeite. Op voorstel van het hoofd der school werd besloten een leening groot f 700 in z'n geheel af te lossen. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Hoogendijk, werd herközen. De voorzitter dankte den heer Hoogendijk voor het vele werk dat hij heeft gedaan voor de school, daarbij den wensch uit sprekende, dat hij onder God's zegen nog vele jaren voor de school gespaard mag blijven. In de rondvraag deelde het hoofd der school mede, dat het plan is opgevat om op 6 Maart een oudyavond te houden. Nadat besloten was dit jaar met de kin deren der school een schoolreisje te ma ken, werd deze gezellige vergadering met dankgebed gesloten. Nog zij opgemerkt, dat de kinderen der le en 2e klas het schoolreisje niet meemaken, doch dat voor deze kinderen iets anders zal worden ge daan. De ouders worden in de gelegen heid gesteld het schoolreisje mee te ma ken. Lekkerkerk. Het gemeentebestuur heeft aan de eigenaren van de langs de Kerk vliet gelegen perceelen een verzoek ge richt om, aangezieh de Kprkweg binnen kort tot provincialen weg zal worden ver heven. medewerking te verleenen om de Kerkvliet tot den Tiendweg te dempen en in het gedempte gedeelte een rioleering te leggen, waarop alle'panden worden aan gesloten. Een plan is^ in bewerking en aan de regeering zal toestemming worden ge vraagd om dit in werkverschaffing uit te voeren, waarvoor eerst overeenstemming met de eigenaren moet zijn verkregen Als dit plan kan worden uitgevoerd, zullen de omwonenden van de onaangename dam pen die daar opstijgen bevrijd worden. Gevonden: een nummerbord van auto. gemerkt HZ 20247 Bevragen: Kerk- weg 65. Zuivelbereiding. Lopik. Woensdagavond hield de G. B. T. B., gecombineerd met de afdeeling van het U. L. G., een bijeenkomst in de zaal van den heer A. de With, waarin op trad de heer Ir. van Rijswijk, rijkszuivel- consulent te Utrecht, die sprak over het onderwerp: „Zuivelbereiding". De voorzitter van den C. B T. B., de heer Van Joolingcn, sprak een openings woord en wees op de groote beleekenis van het onderwerp van den heer Van Rijswijk, voor de kaasmakerij in deze st roek. De spreker begon met het noemen van talrijke kaasgebreken, die het meest des zomers voorkomen en toonde aan hoe deze gebreken kunnen worden opgespoord. Spr. stond in dit verband stil: le. bij de melk- winning en 2e. bij d® behandeling van de melk, voor tot kaasbereiding wordt over gegaan. De uiterste zindelijkheid dient daarbij betracht te worden. Bij de melk- winning wordt daaraan meestal te weinig aandacht besteed. De melkcursussen, die voorheen ook hier gphouden zijn, leiden daarvoor in het goede spoor. Na de behandeling van de voornaam ste en bekendste gebreken, besprak de beer Van Rijswijk ook het gebruik 4an zuur dit' salpeter bij de kaasbereiding. Wat het laatste betreft, raadde spr aan, matig te zijn en ongeveer 25 gram op de honderd liter melk te gebruiken. Vooral het water noemde spr. een voorname factor. ïndjen men niet de beschikking heeft ovet lei dingwater, dan dient het water goed kookt te worden voor het dooden der bac teriën. Verder doet men goed bij het voor komen van moeÜijkheden, die mén tever geefs tracht op te lossen",- de hulp van het zuivelbureaji in te roepen, dat steeds tot hulp bereid is. Ook op het gebied der kaas koui ingen is veel te bereiken. Spr. beval deze daarom in de belangstelling aan/ het- zif voor een bezoek, hetzij voor deelname. Ze worden in deze provincie driemaal per jaar gehouden; de gebreken worden dan gezien en* besproken; het inleggeld be draagt f 1 per jaar. Op verzoek van den voorzitter der C. B T B deelde spr voorte mede. dat er po gingen in het werk gesteld zu len worden om te komen tot een cursus in kaasberei ding De bestaande vereonigingen zullen deze zaak verder uitwerken en trachten het noo'dige aantal cursisten bij elkaar te kiijgen. Btjanghobbenden kunnen zich voor' deelname aanmelden bij de besturen der C. B. «T. B en het U. L G. Tot slot werd de gelegenheid openge steld tot het stellen van vragen, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Lopikerkapel. De gemeenteraad van Lo pik he<^t een lokaal der school alhier be schikbaar gesteld voor de vereeniging „Het Groene Kruis" met het doel daar de kinderen te laten onderzoeken inzake t. b.c. Genoemde vereeniging zal dit onder zoek gratis doen instellen op alle kinde ren, wier ouders dit wenschen. De mannenzangvereeniging „Zang en. Vriendschap" gaf Vrijdag in de loka len der school een goed geslaagde uitvoe ring. Het mag wel aan het ongunstige weer worden toegeschreven, dat de be langstelling niet zoo groot was. De zang nummers werden vlot uitgevoerd en ook de tooneelstukken oogstten een ruim ap plaus. De winkelweek. Moercapelle. De winkelweek, welke hier van Zaterdag 23 Jan. tot en met 3 Febr. werd gehouden, ia evenals het vorig jaar goed geslaagd. De netto-opbrengst zal wederom worden besteed aan een reisje voor ouden van da gen. De geschenken, in totaal 64 stuks, werden alle Dinsdagavond van 7 tot 8 uur .afgehaald. Nadere gegevens over een en ander ont breken nog; wel weten we dat de netto opbrengst van dien aard zal zijn. dat ook dezen zomer weer dit reisje zal worden georganiseerd. Moordrecht. Voor het Nutsdepartement trad als spreker op de heer Kommer Kleyn van Amsterdam. Hoewel de avond te half acht zou aanvangen, arriveerde de spreker pas te ongeveer acht uur. Na3at de voorzitter, de heer Van Iep'eren, het openingswoord had gesproken, droeg de heer Kommer Kleyn voor „De Jonge Ko ning" van Oscar Walde Na dit meer ern stige volgden verschillende humoristische stukken en het einde vormden eenige schetsen van pater Van Meurs. Aan b?t filpt van den avond bracht de voorzitter den spreker dank voor hetgeen hij ten ge- hoore gebracht had. De heer A. A. van Ieperen, hoofd van de o. 1. school, komt als no. 3 voor op de voordracht voor de benoeming van een hoofd van een 0.1. school te Olst (0.). Geslaagd. Oudewater. De heer J. J. Putman slaagde te Utrecht voor het doctoraalex amen in de klassieke letteren. Afsluiting Rijersteen. Oudewater. Het schijnt nog steeds niet voldoende bekend te zijn, dat het verbo den is, in de Reijersteeg te fietsen, of er zich te bedienen van een motorrijwiel. Deze week zijn weder 3 personen voor dit feit geverbaliseerd. 50 jaar getrouwd. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer Joh. Hoogendoorn en echtgenoote, wonende aan den Groenendijk, alhier, herdachten Woensdag hun 50-jarige echtvereeniging Beiden genieten nog een goqde gezond heid. Volksonderwijs. Reeuwijk. De afd. Reeuwijk van de ver eeniging „Volksonderwijs" gaf in café Van Rietschoten haar tweede propaganda- avond. (tok^or dezen avond verleende de zangvereeniging „Z V.O." haar medewer king onder leiding van haar directeur, 9. Want zij gooiden elkander knockout. Skittle en Boots hadden niets meer te doen dan ze te verzamelen en in een kooi j VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 den lieer T. Jh v. d. Weel, bracht Z V 0 een keurig zangprogramma ten gehoore, waarbij de vereeniging een daverend ap plaus in ontvangst had te nemen. Als spr. trad op de beer IIv d Most uit Bodegraven, die een rede hield voor het behoud van de 0. L. scholen. Ook hij vond een aandachtig gehoor. Na de pauze werd opgevoerd een too- neo'stuk, getiteld „Het duistere punt". Dit stuk, dat uit drie bedrijven bestond, werd gespoeld door loden van de zangvereeni ging Z.V.O. De spelers oogstten veel bij val. Tot slot bracht de voorzitter dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het slagen van de beide propaganda- avonden. Een gezellig bal hield velen nog geruimen tijd bijeen. Arbeidsbemiddeling. Reeuwijk. Deze week stonden bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven 201 werk zoekenden tegen 206 in de vorige, week. Lijk gevonden. Reeuwijk. Toen de grondhandelaar M. Ta. met zijn schuit in de Breevaart nabij het Reeuwijksehe sluisje was, zag hij plot seling het lijk van een manspersoon drij ven. De politie werd met het geval in ken nis gesteld en het lijk uit het water ge haald. Het bleek te zijn dat van den on- gehuwden 31-jarigen J. A. 0. uit Gouda. Deze werd sinds eenige weken uit de ouderlijke woning vermist. Daar het lijk reeds in staat van ontbinding verkeerde, moet het sinds de verdwijning van den man reeds in het water hebben gelegen. Men heeft hier blijkbaar te doen met zelf moord, daar bij zijn vertrek van huis de man een boodschap in dien zin had ach tergelaten. Per politie-brancard is het stof felijk overschot naar het lijkenhuis^ aan den Raadhuisweg alhier overgebraent. Reeuwijk. De afd. Reeuwijk van del Chr. Landarbeidersbond hield onder voor zitterschap van den heer W. van Dam haar vierde jaarvergadering. Spreker voor dezen avond was bet hoofdbestuurslid, de heer W. de Groot uit Groningen. Voorts waren uit verschillende gemeenten afge vaardigden aanwezig Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling in ledental stationair bleef. Het verslag van den penningmeester wees uit, dat de ontvangsten hadden bedragen f 589.40 e« de uitgaven f 558,35, alzoo een batig sal do van f 31.11. Beide verslagen werden met dank goedgekeurd en vastgesteld. Ver volgens voerde het woord de heer W. de Groot, hoofdbestuurslid. Tijdens de pauze werden de aanwezigen getraeteerd op cho colademelk, terwijl verschillende leden voordrachten deden. De vergadering werd met gebed gesloten door den heer De Groot. Verkoop ing. Stolwijk. Notaris A. T. van der Leeden uit Ouderkerk a.d IJssel heeft voor de er ven mej. A. Malt hijs, in de zaal van den heer Noomen publiek verkocht een woon huis B 63 voor f 1200 aan den heer W. van Buren, uit Gouda. IJssristein. Bij de op Donderdag ge houden controle óver rijwielbelaatingmer- ken worden wederom een zestal personen bekeurd, omdat hun riiwielèn niet waren voorzien van de vereischte rijwielbelas- tingmerken. Door den bakker J. Epping is bij Burgemeester en Wethouders dezer ge meente een verzoek ingediend tot het hebben van een verlof B. in-toet pand Nr, 50, aan de Utrechtschestraat alhier. Door den reserve le luitenant Leef- lang van de luchtbeschermingsdienst werd Woensdagavond in het gebouw van de R. K Werkliedenvoroeniging een lezing ge houden over de noodzakelijkheid, die de burgerbevolking in acht dient tenemen bij een eventueele oorlog. De bijeenkomst werd met een woord van 'welkom ge- dopend door den heer burgeraeestej. Do zaal was tot in-alle hoeken bezet. Door een drietal bezoekejs werden vragen ge steld. die tot vcla^ning door den heer Leeflang werden beantwoord. Tevens werd er een lichibeeldeftvoorstelling gegeven, waarvan men zien kon hoe verschrikkelijk het is is als een of andere bom op een complex woningen wordt geworpen. te stoppen en ze gezamenlijk naar d« „Snorter" te sleopen. „Eén mooie dag werk, Booia," zei Skittle verheugd.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4