GEMEENTERAADSVERGADERINGEN Plaatselijk Nieuws Kintongerecht Goud* Sportnieuws van Giessen-Nieuwkerk, Reeuwijk en Wiilige-Langerak Burgerlijke Stand 8 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 AANBESTEDING VIADUCT. Dp Nederlandsche Spoorwegen hebben aanbesteed het maken van den onderbouw voor een viaduct in den ontworpen rijks weg no. 3 van Rotterdam naar Bodegra ven over de spoorwegen GoudaBen Haag en GoudaAlphen a d Rijn nabij KM. 0.870 van den spoorweg GoudaDen Haag (Raming f 39.000). Ingekomen waren 46 biljptten. Het laagste had ingeschreven de Hollandsche Beton M ratschappij te Den Haag met f 31 900 bij verplichte gebruik making van Nedorlandsehe cement en met f 31.700 bij vrije keuze van cpment. Been gebroken. BerkenwOude. Donderdagmiddag is een dochter van den heer K. van de Heuvel zóó ernstig op het ijs gevallen, dat een harer boenen is gebroken „Bel!amy"-vergadering. Capelle a.d. IJssel. In de bovenzaal van ,.De Amstelbron" sprak de heer F. G. Vermeer, van Rotterdam, voor de Inter nationale vereeniging ..Bellamy", afd. Rotterdam en Omstreken over „Rijkdom, Armoede en Bellamy" De spreker betoogde, dat de ontwrich ting van de tegenwoordige maatschappij niet is op te heffen door de stelsels van de huidige politieke partijen, maar dat verbetering in de maatschappelijke orde is te verkrijgen door de methode, welke reeds jaren door „Bellamy" is gepropa geerd. Uitbreiding bijz. school. Capelle a.d. IJssel. Het bestuur der Ds Job. Bogermanschool is wegens uitbrei ding van het aantal leerlingen voornemens bij het gemeentebestuur een Bde lokaliteit aan te vragen. Ziekenhuisverpleging. Hoornaar. Maandagavond had in de 0. L. School een algemeene vergadering plaats van de vereeniging kiekenhuisvep- pleging. De voorzitter, de heer B. Slob, opende met een korte rede, waarna de no tulen werden goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeester, de heer C. de Bruijn, verslag uit over het financieele gpdeelte, waaruit bleek, dat er nog een kaamerve 1 is van f 2200. De vereeniging bestaat nu 8 jaar en heeft zeer gunstig gewerkt.. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren B. Slob, G. Slob, J. de Vries en A. Bon- gers herkozen. De heer P. Vink bracht daarna verslag uit van de algemeene ver gadering van Ziekenhuisv--' ~«ngen, wel ke gehouden is te Ütrecht. Voor het naaien der rekeningen over hot jaar 1036 werden gekozen de heeren G. de Raad, J. Slob W.Hzn., C. A. Brandwijk. Tot afvaar digden naar de vergadering te Utrecht, welke in April gehouden zal worden, wer den gekozen de heeren ""ers. P Vink Pn J. Slnh W Hz R't de rf" '••'•Pag vroeg de heer Hakkesteegt of het niet mo gelijk was, contributie-verlaging toe te passen. Dit voorstel vond geen instem ming. Een tweede vqorstel van den heer Hakkesteegt om voor kinderen tot 12 jaar gelegenheid te geven tot mondverzorging, zal door het bestuur onderzocht worden Krimpen a.d. IJseel. De loop der be volking over de maand Januari 1936 is als volgt: Aantal inwoners per 1 Januari j.l. 5490. Ingekomen zijn 18 personen, ver trokken naar elders 13 personen. Geboren werden 8 personen, terwijl 1 sterfgeval plaats vond, zoodat er een totaal toename van 12 personen is. Aantal inwoners per 1 Februari 1936 bedroeg 5502 Veilingbericbt. Aanvoer 2000 eieren. Besteed werd voor kippeneieren f 8,25 3.80, eendeneieren f 3,10, Alles per 100 stuks. Kaas deed f 0,23—0.25 per pond. Krimpen a.d. IJssel. Woensdagmiddag heeft de IJsclub „Krimpen a d. IJssel" de ijsbaan, gelegen aan den Tiend weg, voor het publiek opengesteld. Aangelokt door het zachte weer, hebben velen van deze eerste gelegenheid in onze gemoepte ge bruik gemaakt om de schoone kunst nog eens te beoefenen. Lnngeruigeweide. De afdeeling Drie- bruggen van Patrimonium hield een le denvergadering. Na gebruikelijke opening en schriftlezing van Hand. 2 2241, Bprak de voorzitter over kromme wegen, die we in al onze levensverhoudingen, ook op sociaal terrein, hebben te, mijden. De secretaris las zijn notulen en hield vervol gens oen inleiding over: „De roeping der overheid". Een gezellige bespreking volg de, waarin geestelijke vrijheid als een rijk .bezit werd geprezen, dat echter in ver keerde handen komend, een aanval op de overheid kon beteekenen. Toen werd nog even over de boekenkast en over de Flo- ralia-vereeniging gesproken, waarna met dank aan God werd geëindigd. Gij den gem.-veldwachter zijn als ge- ronden gedeponeerd 1 portemonnaie met inhoud, 1 bruine en 1 grijze wollen band schoen, een spiegel van een motorrijwiel De rijksveldwachter v. A. heeft tegen een persoon alhier proces-verbaal opge maakt terzake het doen rijden met een auto, waarvoor geen wegenbelasting was betaald. Veilingvereeniging Driebruggen e.o. Prijzen kippeneieren f 3,05—6,40 per 100 Moercapelle. De heer F. Paul heef» zijn hofstede onderhands verkocht aan de hee ren Bakker en Koster, aannemers alhier. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het faillisse ment van den heer P. M. P Harder is ge ëindigd. Jubileerend kantoorhouder. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Om Zaterdag 15 Febr. za1 de heer B. Andeweg den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar werd be noemd tot kantoorhouder der P TT Van af 1920 is hij in deze gemeente werkzaam geweest, voordien te Oude Molen (N B gemeente Fijnaart De jubi'arls heeft zich in deiwloop der jaren als een plichtsge trouw en hulpvaardig ambtenaar doen kennen. Raadsvergadering. Oudewater. De gemeenteraad i<* in open bare vergadering bijeengeroepen op Don- dagdag 13 Febr.. n.m 7.30 uur. De agen da bevat voorstelen tot grondverkoop, id. inzake de tarieven voor het gasbedrijf: idpm inzake de directeurswoning (verbou wing of vernieuwing) en bet voorstel tot invoering van een vermakelijkheidsbelas ting. Verder begrotingswijzigingen enz. Schakan. Oudewater. Gedetailleerde uitslag van den schaakwedstrijd tusschen Kijk Uit I Zuilen I J. W. van HulstJ. W. Bonman ,'t J. v. EdeC. Mijner 01 Ts. HeijA. Butrghart I0 K. HartW van Djorn arbitair be,Mi-gen Mr. G. Verhagen--M G. Strieeel arb. besl. T. VermeulenR. H Schouten J de RuiterH W r d. Sluis C StolwijkA,, W Feij 0—1 H. KriegerG D Meijer 01 Ned. Herv. Kerk. Reeuwijk. In een vergadering van kerk voogden en notabelen der Ned Herv. Kerk werd tot penningmeester benoemd de heer A van Spengen Jr. Voorts werd besloten aan den vorlgen penningmees,er, den heer L. v Lommei, die deze functie vele jaren gratis heeft waargenomen, als blijk van dank een geschenk aan te bieden Twee hooibergen afgebrand. Reeuwijk. Woensdagmiddag, omstreeks l'uur, brak brand uit in een nabij de wo ning staanden hooiberg van den veehou der N. van Leeuwen aan den Nieuwdor- perweg. Een naast den brandenden hooi berg staande, eveneens geheel gevulde, hooiberg werd hierdoor ook onmiddellijk door het vuur aangetast, zoodat in een oogenblik de beide bergen in lichte laaie stonden. De brandweer rukte uit met de molorspuit en was binnen eenige oogen- blikken ter plaatse. De heer Van Leeuwen had echter verzuimd, tijdens de vorst na bij zijn woning een bijt open te houden, zoodat het personeel van de spuit eerst een brandbijt moest hakken, waarmede eenige oogenb'ikken verloren gingen Di rect hierna werd het vuur met alle kracht bestreden. Het meeste water werd gewor pen in den het dichtst bij de wofiing staanden,brandenden hooibprg, welke in middels het dak van den aan de woning gebouwden stal had aangetast. De situatie werd nu voor de brandweer eenigszins moeilijk, daar behalve de twee bergen ook het rieten dak van de stal in brand stond Al het vee uit den stal kon in veiligheid worden gebracht, terwijl men het vuur in het dak spoedig onder de knie had. De twee bergen brandden echter grootendeels uit, hoewel groote massa's water in het fel brandende hooi werden geworpen De hooibergen zijn uitgestoken. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade Hoewel er niet meer gespoten werd. bleef de motor spuit ook des avonds nog op de plaits van den brand. Onderling Ziekenfonds. Reeuwijk. De afd. Reeuwijk van het On derlinge Fonds voor Ziekenhuisverpleging hield een openbare vergade: ing in ca'é Van Dam. Als spreker voor dozen avond trad op de heer G. Stolk uit Wassenaar, voorzitter der Federatie van V<-"nigin- gen voor Ziekenhuisverpleging, met het onderwerp „De voordeelen van aansluiting bij onderlinge fondsen tegenover maat schappijen welke winst trachten te ma ken'. Spr. behandelde uitvoerig het wezen van de onderlinge fondsen en wees op de waarde van de statistieken die door de Federatie geregeld worden bijgehouden, waardoor het moge'ijk is. de contributies zoo zuiver mogelijk vast te stellen, tetwijl de winsten steeds als reserve voor de ver zekerden worden bijgeschreven. De heer Stolk noemde ter toelir' 'mT eenige voor beelden Nadat van de gelegenheid tot het stellen van vragen eenig gebruik was ge maakt, werd de vergadering door den voorzitter, dr. J. Batelaan. gesloten. Arbeidsbemiddeling. Reeuwijk. Deze week «tonden bij de arbeid^bemidde'in" 1 0 werk zoeken den% ingeschreven te<*on 201 in de vorige week Ouderavond. Reeuwijk. Onder leiding van het hoofd der school, werd in de Openbare Lagere School A op het dorp een ouderavond ge houden. In zijn openingswoord memoreer de de heer v. d. Ban de verslechteringen van het onderwijs gedurende den kaatsten tijd. Voorts bracht spr dank aan den heer fi. PfTtitfnhd. éi# fefkpmida £hi jny voorzitter van de oudercommissie is, voor de prettige en aangename samenwerking. Dat de school regelmatig bezocht wordt, blijkt wel hieruit, dat in 1935 slechts één ongeoorloofd schoolverzuim is voorgeko men. De kleuterschool, welke tot voor kort bezocht werd door 33 leerlingen, was door ziekte van de kinderen thans belangrijk achteruit gegaan in leerlingental. Het hoofd der school gaf een voorstel ling met Üchfbee'den en deed hierbij eenige vertellingen, mej. G de Boer las een ged relte voor uit het boek „Bartje" van Anne de Vries Hierna werd gelegen heid gegeven om het werk van -de kinde ren te bezichtigen, waarvan velen ge bruik maakten Nadat nog eenige film pjes waren vertoond werd de avond door he» hoofd van de school ge-loten. De avond was niet zoo goed bezocht als an dere jaren. Openbare verkoopttig. Ouderkerk a.d. IJssel. In de bovenzaal van „De Harmonie" op het dorp had Woensdag de openbare verkooping plaats van drie woonhuizen met schuren en er ven, benevens een p«-rceel bouwland, vor mend de nalatenschap van wijbn den lieer C. Trouwborst in de Schans, waarhij alle perceelen werden gemijnd door den lieer M Pols, te samen voor een bedrag van f 4800. Zij waren acht dagen tevoren in gezet door den heer T Pols voor f 4485. De verkooping geschiedde door notaris A T van der Leed en, onder tamelijke be langstelling. Het Groene Kruis. Stolwijk. Maandag hield de afd. Stol wijk van Het Groene Kruis haar jaarver gadering in de zaal van den heer G. J Verdoold. Aanwezig waren 37 leden. De eereleden D. Kroon en L. de Jong hadden bericht van verhindering gezonden, de laatste wegpns ongesteldheid De voorzit ter de heer 8. Paul, opende te pl.m. 7.30 Uur de vergadering en heette de aanwezi gen hartelijk welkom Hpt deed spreker genoegen dat weer zoovel en naar deze vergadering waren opgekomen en hier door toonden, met de vereeniging roede te leven. De opkomst had echter grooter kun nen zijn De weersgesteldheid i« hier mis schien niet geheel vreemd aan Spr me moreerde in korte trekken, hetgeen de vereeniging had verricht en constateerde daarbij, da' de sttbeidie's van rijk en pro vincie jaarlijks minder worden, zoodat 't voor de vereenigingpn steeds - moeilijker wordt in al haar behoeften te voorzien Het ia daarom noodig, dat allen medewer ken om hetgeen tot Mand is gebracht in de toekomst te bestendigen. Hiermede verklaarde spreker de vergadering voor geopend en verzocht de secretaris de no tulen der vorig# vergadering voor te le zen, die zonder op- of aanmerking wer den goedgekeurd. Hierop»volgde het jaar verslag. dal een overzicht gaf van de werkzaamheden over het afgeioopen jaar De wijkzuster had 2167 huisbezoeken af gelegd. 76 zuigelingen hadden het con- sultatiebu reau bezocht, 15 patiënten maak ten van de hoogtezon gebruik, terwijl 208 artikelen waren uitgeleend Aan de moe dercursus hebben 27 dames deelgenomen De heer D A Anker gaf daarop een overzicht van den financipelen toestand De inkomsten bedroegen f 3338 48. de uit gaven f 3670.60, nadeelig saldo f 332 18. Blijkens het verslag van de comm tot het nazien der magazijngoederen, verkee- rpn deze in uitstekende conditie. De beer C. de Jong Lz. bracht verslag uit van d« alg vergadering der Zuid-Hol- fandsche Vereen .Het Groene Kruis". Deze vereeniging telt 151 afdeelingen me' 84000 leden. De begrooting 1936 werd vastgesteld In inkomsten op f 1860. uitgaven f2770, na deelig saldo f 910 Dit nadeelig slot lioopt men te dekkm door vrijwillige bijdragen enz De benoeming van de verschillende commissies wordt evenals vorige jaren aan het bestuur overgelaten De heeren D A Anker en G. de Jong Lz. werden met bij na algemeene stemmen «ls bestuursleden herkozen Van de rondvraag maakten en kele leden gebruik, waarbij de heer v Eijl eenige waardeerende woorden sprak tot den voorzittpr. aan wiens leiding in hoofdzaak de goede verstandhouding- en de aangename wijze, waarop hpt bestuur en leden onderling samenwerken, te dan ken zijn. Dit tot heil der vereeniging De voorzittpr dankte den heer van Eijl voor zijn waardeerende woorden en zei, dat de genoemde samenwerking ook aan zijn me debestuursleden tp danken is. Spr hoopte zoolang hij voorzitter is zijn beste krach ten ann dp vereeniging te blijven schen ken Hij verzocht verder de leden in de toekomst artikelen, welke uitgeleend ziin. zoo spoedig mogelijk in zindelijken staaf te doen terug bezorgen, daar floms on noo dig goederen uit het centraal magazijn moes'en worden gehaald Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwPzigp leden, de vergadering Een brandie. Willipe-Lenaerak. Donderdagmorgen ontstond brand in de Halve Maan in een perceel, eigendom van me', dp wed. Van Schalk en bewoond door den hoer H. Hol. De brand ontstond beneden in den schoor steen. Direct wprd alarm gemaakt en om wonenden waren spoedig in groolen go- 'ale ter plaatse en begonnen met emmers water het vuur te blusschen. Inmiddels braai sok 4e braadmétt méa m Mé* ze was onder leiding van den heer H Hakkesteegt in een ommezien ter plaatse en stond spoedfg gereed om een aanval op het perceel te doen. Dank zij hpt kraeh'ig optreden van de buren was dat echter niet noodig; het vuur was reeds gebluscht en de gevolgen h'even tot een geringe schade beperkt. Percee' en inboedel wa ren verzekerd. Burgemeester H M. Oldenhof was da- de'ijk bij het bedreigde huis aanwezig. Een „tolbestormer". IJsselsteln. Een wielrijder, die Woens dagmiddag in den IJsseldijk reed, en zoo danig in gedachten was. dat hij den tol boom niet bemerkte, kwam met zoo'n vaart tegen den boom aan, dat deze door midden brak. Een ingezetene heeft hij de politie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadcple tijdens zijn afwezigheid uit een kast in zijn woning pen bedrag van f 140 is ge stolen Men was de woning binnengekomen door m>dde1 van een vnlrchen sleu'el. Eenige winkeliers hebben aingifte gedaan, dat zii door een onbekend per soon vermoedeliik zb'n onwrfi"ht voor eenige manufacturen. Een onderzoek is reeds ingpste'd. Zitting >an 12 Februari. Dure borrel. M V. te Stolwijkereluis, die er van be schuldigd wordt, .een andere auto, die voor hom uitreed en, na behoorlijk sig nalen te hebben gegeven, linksaf sloeg, te hebben aangereden, is niet verschenen. Wel is zijn slachtoffer, get. J. de J. te Goujjerak, verschenen. Deze heeft boven dien zijn zuster meegenomen, die het on heil heeft zien gebeuren. Uit beider ver klaringen blijkt overduidelijk, dat de schuld hier geheel bij verd. ligt, die bo vendien niet geheel brandschoon was. Get. De J. eischt een schadevergoeding van f 15 40, die verd inderdaad wordt opgelegd Bovendien krijgt hij nog f 40 of 8 dagen, die de ambtenaar tegen hem eiachte. Niet schuldig. Vervolgens wordt voortgezet de zaak tegen J V. te Waddinxveen, die vorige week terechtstond, omdat hij niet voldoen™ de naar rechts'zou zijn uitgeweken voor een tegenligger, en daardoor een botsing zou hebben veroorzaakt Hij heeft nu zijn deskundige meegebracht, de monteur A vah N. te Waddinxveen Deze verklaart, dat het best mogelijk is, dat het wiel van den tegenligger er voor de aanrijding al is afgeioopen Het is Immers een eind vooruitgerold Hij durft echter niet posi- t:ef beweren, dat het in dit geval gebeurd is. De kantonrechter blijkt zijn deskundig heid niet zoo erg hoog aan te slaan. ..Je iyco» er gp«n bal van, man roept hij. De tegenpartij heeft als deskundige mee gebracht de monteur B B H te Rotter dam, die beweert, op het heele moforee- bied thuia te ziin. Volgens hem ia het wi'pI er niet afgeioopen. maar eraf gerukt door de aan Hiding. Hij had de wagen nog pas nagekeken en er een nieuwe moer opgedraaid F»- zat n.l. een beetje speling :'n het voorwiel De bestuurder van dpn aangereden wa gen, get .T van G te Rotterdam, heeft zi»n as meegenomen. D'f hew^-stuV blijkt pcMpr allerminst m-pHuigend tp ziin Tenminste, hef O M acht het ten laaie reiende niet we'tig en overtuigend bewe ren Ffj rord-ri rrilepraalc: dienovereen komstig wordt ^sloten Een wflonschlppar ii Oetn geest. De woonschipper J. K., uit Gouda, hepft met zijn schuit gelegen Op een plaats, die niet voor hem was besproken. Op grond daarvan werd hij door get J. H. S. verbaliseerd Deze get. beweert ech ter zelf. dat er in Gouda geen voldoende ligplaats voor woonschepen is Er is ook geen geld om hierin verandering te bren gen. Dus worden de menschen van de eene plaats naar de andere verjaagd, waardoor voortdurend herrie met de po litie ontstaat. Verd. vindt, dat hij toch niet als de gee-!en in de lucht kan leven. De kantonrechter ia hef hiermede eens. De e'.sch luidt: ontslag tan alle rechts vervolging: de kantonrechter sluit zich hierbij aan. Muzikaal getuigenis. 4 .9 te Roterdnm is met ziin auto nfet behoorlijk uitgeweken voor pen tepenlig- gre op den Zirder-I.Tsseldhk tusschen Haastrecht pn Oudewater. Zoodoende is een annrbdine ontstaan, waarbij verdach te zelf van den diik is getuimeld. Hn vindt, da» hii hier een verkeerde rol «neelt. Hij bad hier aanklager moeten ziin. Ge'. TT C O te Rotterdam zegt, accor deonist te ziin Daar de kantonrechter zegt geen Franseh tp verstaan, moef hü d't woord eerst in het Hollnndseh vertalen. Fn»"opn hij prompt doet: „Harmonika- speler!" Deze getuige zat bij verd achterin De tegenligger haalde op het laatste oogen blik zijn «stuur om. zoodoende raakte hij hun wagen met zijn „achtersteven (WUfc*.*. JwewOa» tegenligger verklaart, dat verd. midden op den weg reed. De schuld ligt goh eel bij hem. Uit de verdere getuigenverklaringen komt ecljter Vast te staan, dat verd wel degelijk behoorlijk rechts gereden heeft. Hij wordt vrijgesproken De eisch luidde: f 15 of 3 dagen VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. „Sportclub II" speelt thuis legen „Q.N.A. III". Schoonhoven. Indien de weersomstan digheden mochten medewerken, dan be staat veel kans. dat Zondag de voetbal zal kunnen rollen. Voor „Sportclub" is tenminste weer een uitstekend programma vastgesteld, want alle vier de elftallen moeten in het veld. Voor de thuiswedstrij den is die van het tweede elftal van het grootste belang Voor haar stoat than? zoo veel op het spel, 'dat geen enkele misstap kan worden begaan in verband met haar positie op de ranglijst. Zoo zal dan Zon dagmiddag om half drie op het Sport ter- re n alhier ..Sportclub II" den strijd aan binden tegen „O.N A. III" van Gouda, een elftal, waarop men geen staat kan maken Het wisselt goede met slechte wed strijden af, maar de Blauw-Witten kunnen er van verzekerd zijn, op krachf'gen te genstand te stuiten Het belooft daarom een uitstekend partijtje voetbal te wor den. „Sportclub I" gaat naar Bolnes en speelt daar legen ..O.T T V T O I' voor de 4e klaase E van den KNVB Het derde elftal van „Sportclub" speelt om 12 uur thuis tegen ..Dilettant III' van Krimpen ad Lek voor de 2e klasse B van don G V B terwijl de vierde elf- Jiallers naar Gouda gaan. om daar een wedstrijd te spelen tegen „O N A VT'. welke wedstrbd geldt voor de 3e klasse D van den O V B Ammerstnl. Zondagmiddag 2 uur ont rang' AW I Moercapelle I. no 3 var de ranglijst Dat belooft dus een span nende strijd, voor welke wij geen uitslag durven te voorspellen Gezien bet terrein- voordeel voor A V V gelooven wij. boe- wel het een zware strijd zal zijn, dat A. V V de sterkste zal blijken. Bergambacht. Bergambacht 2 Speelt Zondagmiddag te 2 uur op het sportter rein .ühier een competitiewedstrijd togen Ammerstol 3. Wordt met dezelfde gee-'- drift gespeeld als in den lantsten wedstrijd toen Vrouwe Fortuna de blauw-zwaite reserves zoo harteloos negeerde dan kan het gebeuren dat ook zij zich di1- maal het zoel der overwinning kunnen laten smaken Van Bergambacht naar Oudewater, het is s'pchts een wip! Bergambacht I moet dit reisje Zoodag gaan maken teneinde in die gemeente te spelen tegen Oudewater 1. Na de uitstekende prestaties, de laatste weken door onze dorpsgenooten geleverd, Zijn wij vol gopden moed Krimpen a.d. IJssel. Zondag speelt D. C V. I een uitwedstrijd tegen De Mtisscher. 1 te Rotterdam voor de 3e klasse KN.V.B GOUDSCHE VOETBALBOND. Het programma. Het programma van den G.V.B. voor Zondag 16 Febr. luidt als vo'gt: le klasse: Oudewater 1—Bergambacht I, 2 uur; Ammerstol 1Moercapelle 1, 2 uur; Gouda 3—Nieuwerkerk 1, 11 uur; Olympia 3Gouda 4, 11 uur; Schoonho ven 2O.N.A. 3, 2 30 uur. 2e klasse A: Waddinxveen 2—Moor drecht 2, 2 uur: Gouderak 2Bosk, Boys 2 (terrein Moordrecht), 1130 uur: O.N.A. 4Zwervers 2, 11 uur; Nieuw veen 1— Dilettant 2, 2 uur; Woerden 2G.S.V. 3, II.30 uur. 2e klasse B: Lekkerkerk 2—Stolwijk 1, 2 uur. Groot-Ammers 1Haastrecht 2. 2 uur; Schoonhoven 3Dilettant 3, 12 uur; Groeneweg 1Olympia 4, 2 uur. 3e klasse A: Gouda 5—Nittuwveen 2, 11 uur; Bodegraven 3Woerden 3, 12.30 Uur. 3e klasse B: Groeneweg 2Gouda 6, 12 uur; Bosk. Boys 4Nieuwkoop 2, 12 uur. 3e klasse C: Haastrecht 3—Groot-Am mers 2. 3e klasse D: Beigambacht 2Ammers tol 3, 2 uur; G.S.V, 4—Gouda 7, 11 uur; O.N.A. 6Schoonhoven 4, 11 uur 3e klasse E: Nieuwerkerk 3O.N.A. 7, 2 uur; Moercapel'e 8Bock. Boys 5, 2 uur; Njeuwveen 3Waddinxveen 4, 1? uur; Bodegraven 4Groeneweg 3, 12.3ü uur. SONJA HENIE'S LAATSTE WEDSTRIJDEN. Sonja Henie heeft tegenover een jour- nalist verklaard, dat zij na deze Olympi sche wedstrijden en na de wereldkam pioenschappen van de volgende week te Parijs, nooit meer in een wedstrijd zal uitkomen Het kost mij te veel moei'e en inspan ning," zoo verklaarde zij, „om jaar in jaar uit door te blijven gaan met de zwa-» re training, die voor de wedst-'^ nort noodzakelijk is." Op de vraag he® plan had, om in de toekoms' n- bef roepsklasse over te gaan, kon d® Noo#^ aoba mot «4 antwoorden. ii.i 9 'RIJOAG 14 FEBRUARI 1936 m Giessen-Kiauwktrk. Raadsvergadering op 3 Febr., n.m. 2 uur Tegenwoordig alle leden. Voorzitter, de burgemeester Na opening der vergadering met gebed wenscht de VOORZITTER de leden met hunne gezinnen, alsnog bij den aan vang des .jaars Gods beste zegeningen toe en hoopt ook dat het voor de gemeente we derom een teer goed jaar moge wezen Vervolgens dankt hij de leden nogmaals, voor het geschenk, dat hij heeft mogen ontvangen bij de herdenking van zijn zil veren echtvereeniging en tevens dat hij de toestemming heeft ontvangen, tot het hou den der receptie en andere gelegenhedon. ▼oor het gebruik der raadzaal, da^r hii allen onmogelijk in zijn woning had kun nen ontvangen. Hierna worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is van het Provinciaal Be stuur van Zuid-Holland het bericht, dat het verzoek om uitstel, van vak j. volgens de L.O. wet, nog is aangehouden, aange zien deze zaak nog in de Kamer moet be handeld worden. Voorts de mededeeling, dat voortaan 't ambt van secretaris moet verbonden zijn met dat van burgemeester. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Drinkwaterleidingcommissie be richtte, dat de gemeenten Nieuwpoort en Langerak in het plan zijn opgenomen. De bestaande regeling ondergaat hiermede enkele wijzigingen. Volgt een verzoek van het bestuur van den BV L. om do openbare school be schikbaar te stellen voor het houden van •en filmavond. De VOORZITTER deelt mede dat B. én W. vooretellen «»n «fit verzoek te voldoen, daar de BV.L. een regeerings- instituut is, ter bewaking van 's lande be- De beer RIETVELD is het er niet mee eens; destijds zegt spr., is besloten, dat de vereenigingen, die in de school zijn er mogen blijven, doch alle andere verzoe ken «"Hen absoluut wordPn afgewezen. Wordt dit nn weer toegestaan, dan is een raadsbesluit feitelijk een onding, doch al« trr da# andere verzoeken komen, zooals van sang enz., dan zou men ook deze toe stemming moeten verleenon. De VOORZITTER is het daarmee niet eens en zegt, dat de beer Rietveld dan feitelijk het college van B. en W. ver leden jaar ook een standje had moeten maken, toen het toestemming verleende tot het honden van een feestelijken ouder- avopd Doch zegt spr., aangezien wij toen In dit opzicht een zeer ruim standpunt hebben ingenomen, meent het college thane de aanvrage van den B V.L om de- ee toestemming, niet te moeten weigeren. Blijft echter de heer Rietveld bij zijn mee ning en is de meerderheid het met hem wens, dan ook in het vervolg geen feeste lijke ouderavonden meer in de school. De heer RIETVELD zegt, dat dit 'n ouderavond der openbare school is, dus behoort deze ook in de school thuis. Dit «temt de VOORZITTER toe. doch dan geen feestelijkheden meer. Weth. RAUWERT BOER zou er voor zijn, om zooals nu geschiedt, voort aan elke aanvraag tot het gebruik der school in een raadsvergadering te behan delen. Dan kan elke zaak apart bezien worden en ieder zijn meening hieromtrent uitspreken. De heer SCHAKEL zegt, dat het doch ie gek zou zijn om voor elke aan vraag een raadsvergadering te houden, wat weth. RAUWERT DE BOER bestrijdt, daar het zoo dikwijls niet voor komt. De heer RIE T V E L D wil de woorden Mn den wethouder gaarne ondersteunen. De heer SCHAKEL heeft geen he rwaar tegen het afstaan der school, doch wil het bestuur der B V.L. in overweging geven, om de garage der maalderij aan te vragen, daar deze veel meer plaatsruimte biedt. Het verzoek wordt tenslotte toegestaan algemeene stemmen, onder voorwaar- 'te dat de garage der maalderij eerst zal 'tooet^n, wordpn aangevraagd. Het electriciteitsbedrijf te Dordrecht rond bericht omtrent de verlaging der ta rieven met 1 cent per kilowatt en verla ging van meterhunr. De VOORZITTER deelt mede, dat de actie tot verkrijging van verdere verla ging zal worden voortgezet. Het gemeentebestuur te Dordrecht be richt, dat de begrooting voor den keu ringsdienst van Waren voor 1936 is vast gesteld en dat deze gemeente zal moeten betalen f 99.59. Goedgekeurd worden wijzigingen der begrootingen 1935 en 1936, alsmede enke le af- en overschrijvingen. Volgt een bericht van het ministerie van sociale zaken omtrent aansluiting bij het •wrtrictiebednjf met 1 Juni 1936. Zoolang eehter deze wet nog niet van kracht kt. keurt de minister de thans bestaande re geling goed. Besloten wordt, toe te treden mits de wet beslist per 1 Juni in werking zal treden. De kosten zullen bedragen l'/« cent per inwoner per H A. In de rondvraag verzoekt de heer SCHAKEL enkele inlichtingen omtrent mogelijk vastges.elde tarieven voor dewa- torleiding. De VOORZITTER zal hieromtrent enkele mededeelingen doen na afloop der openbare zitting. Hierna volgt sluiting <m gaat de raad over in besloten zitting. Retuwijk. Openbare Raadsvergadering op 21 Januari. Behalve de heer Groenendijk, die we gens huiselijke omstandigheden verhin derd is, zijn alle leden aanwezig. Burgemeester L J. Lucasse neemt voor het eerst na zijn ziekte het voorzitterschap weer waar. Daar dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, wenscht de VOORZIT- '1' E R bij de opening de leden met de hun nen allen een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. Spr. wijst op de ernstige tij den van het afgeioopen jaar en spreekt de hoop uit, dat ook dit jaar, hoe kommervol het ook begint, het werk van het bestuur der gemeente gesteund zal worden door liet Allerhoogste. Spr. dankt de leden én de vele ingezetenen der gemeente voor hun belangstelling en medeleven tijdens zijn ziekte. Woth VAN LEEUWEN beant woordt de toespraak van den voorzitter. Spr. is verheugd, dat de voorzitter weer gezond en wel aanwezig is, na zijn korte, doch zeer ernstige ziekte en hij wenscht den voorz. namens den raad pveneena een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar. Het moet spr. van het hart, dat in de vorige vergadering een lid bij zijn algemeene beschouwingen het dagelijksch bestuur, maar in het bijzonder den voor zitter, ongemotiveerde verwijten heeft ge daan op godsdienstig terrein. Spr. is ervan overtuigd, dat juist het tegendeel het geval is. Hij hoopt voorts op een goede samen werking in hel nieuwe jaar De VOORZITTER deelt mede, dat het nitbreidingsplan thans gereed geko men is en ter visie zal worden gelegd. De ontwerper, ir. Van Traa, van het In stituut voor Stad en Land, wil over eenige dagen ter vergadering komen om aan de leden het plan uiteen zetten. Dit wordt door alle leden op prijs ge steld. Een verzoek van den heer H." J. Lafe- ber alhier om de pacht van het gemeen telijk visohwater met f 100 te verminde ren, wordt met 8 tegen 2 stemmen van de hand gewezen. (De beide wethouders stemmen voor.) Volgt een voorstel van B. en W tot het aanbrengen van een beplanting op de ge dempte sloot bij school A op het dorp. De heer A. SCHOUTEN vindt de koetenberekening van den opzichter Stra- ver te hoog. Spr. wil deze beplanting zoo eenvoudig mogelijk maken door eenige op gaande boomen te planten, hetgeen ten goede komt aan eenige schaduw op de speelplaats en het schoolgebouw De heer OLIEMAN acht beplanting daar niet goed mogelijk; de grond is te laag en te nat Spr. stelt voor, daar nog epn vracht grond te brengen en dan te ri- oleeren. Hiertoe wordt beslotpn. Indien de ge- meente-financiën het toelaten, zal beplan ting volgen; eerst zal echter gerioleerd tvorden B en'w. stellen voor, afwijzend te be schikken op het verzoek van de afdeeling Reeuwijk van de V V V. om een extra sub sidie voor het maken van propaganda. B. en W. stellen het maken van propaganda ten zeerste op prijs, doch de gemeentekas laat een uigaaf, als gevraagd, niet toe. De heer SCHOUTEN vindt het jam mer, dat deze vereeniging haar aanvraag niet vóór de begrooting heeft gedaan. Het zal nu moeilijk zijn. hiervoor een post te plaatsen, daar Ged. Staten, behoudens bijzondere gevallen, geen nieuwe posten meer zullen goedkeuren. Het voorstel van B. en W wordt ten slotte met algemeene stemmen aangeno men en de gevraagde subsidie wordt dus niet toegestaan. Voor het onderhoud van den Steinsche- dijk is een bijdrage gevraagd. B. en W. stellen voor f 100 bij te dragen uit den post On derhoud Wegen. De heer SCHOUTEN informeert, of dit wel noodig is. Er staan twee tollen op dien weg, die tooh ook wel wat zullen opbrengen. Spr. verzoekt nadere gege vens. De heer v. d HEUVEL zegt, dat er wel twee tollen staan, maar deze brengen niet veel meer op, terwijl de genoemde weg veel onderhoud vraagt. De beer OLIEMAN vraagt of een en ander op het terrein van de gemeente Reeuwijk ligt. Spr. meent van niet. Hier berust de taak in de eerste plaats op pol der Stein. De VOORZITTER zegt, dat al ge tracht is, de eigenaren ter plaatse te verplichten tot bel onderhouden van den dijk, dit is ech'er niet mogelijk, terwijl polder Stem ook niet verplicht kan wor den Over het voorstel van B en W. staken de stemmen (5-6). Met 9—1 «tem wordt besloten geen huurvurlaging toe te passen voor het woonhuis van het hoofd van school A, den heer E. v. d. Ban. B. en W. stellen voor, de vaarverorde- ning van plas Elfhoeven te wuzigen en het aantal dagen, gedurende welke men op den Plas mag varen zonder vaarrecht verschuldigd te zijn, terug te brengen van 7 op 3. De heer SCHOUTEN wil nog ver der gaan en het aantal dagen tot een mi nimum beperken en wel op één dag. De heer VAN WINGERDEN on dersteunt dit voorstel. AU men met een vaartuig in Gouda komt, dan moet men al leen voor het bevaren van de singels al vaarrecht betalen. Het voorstel—Schouten wordt hierna met de stem van den heer Vis tegen aan genomen echter met de bepaling, dat dit besluit voorloopig voor één jaar van kracht is. B. en W. stellen, overeenkomstig het advies van Ged. Staten en de Watedei- dingcommissie, voor om de kosten van aanleg der uitbreidingen van de waterlei ding te betalen uit het restant van de lea ning tot stichting van de waterleiding, groot f 100.000, en voor het verdere ge deelte uit de reserve van het bedrijf. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Verder stellen B. en W. voor, overeen komstig het advies van de Waterleiding commissie over te gaan tot uitbreiding van dè waterleiding aan dm Reeuwal, indien de vier bewoners ter plaatse zich allen voor aansluiting opgeven. De heer v. d HOORN bestrijdt dit voorstel op grond van het feit, dat hier voor maximaal vier aansluitingen onge veer 900 meter hoofdbuis gelegd moet worden. Spr. vraagt zich af, of men nu door dik en dun moet om het bedrijf, dat thans behoorlijk rendabel is, ook maar noodlijdend te ma ken. De heer SCHOUTEN is voor deze uitbreiding, indien er tenminste vier aan sluitingen zijn. Het vaarwater is daar to taal onbruikbaar. De dokter heeft de be woners aangeraden, aansluiting aan de waterleiding te verzoeken, daar enkele ziektegevallen hun oorzaak in het sleohte water hebben gevonden. Weth. HAGEN zegt, dat, al Is het nog zoo noodig, er toch twee van de vier be woners, weigeren, aansluiting te vragen Voorts deelt spr. mede, dat op laat van het polderbestuur de vaart aldaar uitge diept wordt. De heer VAN WINGERDEN vraagt, waar mpn' nu blijft met de ver plichte aansluiting. De VOORZITTER zegt, daar met verplichte aansluiting zeer soepel te wil len zijn. Tenslotte wordt beslofpn over te gaan tot den aanleg van de uitbreiding, indien en vier aansluitingen tot stand kunnen worden gebracht. Eenige reclames der hondenbelasting worden overeenkomstig de daarover inge komen rapporten ingewilligd. Tot lid van de Schoolcommissie wordt herbenoemd de heer J. G. Romeijn. De S.D A P-raadsfractie had een voor stel ingediend om ambtenaren en werk lieden, die dm leeftijd van 65 jaar heb ben bereikt, en pensioengerechtigd zijn, uit hun functie te ontslaan. T>it voorstel was door B. en W. overge- te om over te gaan tot invoering een vastrechttarief voor eieclriach licht. De Lichtcommissie heeft hierom- txent een rapport samengesteld. B. en W. kunnen met dit voorstel niet accoord gaan. Het is te riskant voor de gemeente om f 28.000 te leenen, terwijl rente en aflos sing gedurende de aflossiügstermijn niet gewaarborgd zijn. De heer SCHOUTEN vrdagt, of er geen andere oplossing bestaat dan bij iedere aansluiting een tijdstroombegrenzer te plaatsen, waarvan de kosten f 28.000 zullen bedragen. Weth. VAN LEEUWEN, die te vens voorzitter van de Lichtcommissie is, zegt, dat er geen andere oplossing bestaat omdat het electriciteitsbedrijf gebonden is aan het contract van de Goudsche Licht fabrieken. Het verzoek wordt hierop van de hand gewezen. Bij „Voorkomende Zaken" deelt de VOORZITTER mede, dat de heer W. den Ouden heeft bedankt als kloklui der bij begrafenissen op het dorp. Weth. HAGEN was door deze ontslag aanvrage onaangenaam getroffen; deze functie behoort bij het opzicht van de be graafplaats, dat door den heer Den Ouden wordt vervuld. Besloten wordt voortaan f 1 per keer luiden uit te betalen. Naar aanleiding van de besprekingen in» een vorige vergadering, was van de R.-K. Vereeniging voor Kinderuitzending vacantickinderhuizen een nader schrijven ingekomen met de mededeeling, dat het geenszins de bedoeling was „Het Groene Kruis" of „Herwonnen Levens kracht" in dit werk te ondermijnen, maar dat het was voor uitzending van zwakke en ondervoede kinderen. Besloten wordt, het schrijven terug te zenden aan B. en W. om advies. Bij de rondvraag zegt de heer SCHOUTEN het te betreuren, dat bij den gasaanleg langs den straatweg geen wérkloozen uit deze gemeente te werk ge steld zijn. De VOORZITTER zegt, dat B en W. alle mogelijke moeite gedaan hebben om werkloozen aan het werk te krijgen De directie van de lichtfabrieken heeft toege zegd 10 pCt. Reeuwijksche arbeiders te nemen. Hierdoor zullen de volgende week waarschijnlijk één of twee arbeiders aan het werk worden gesteld. De openbare vergadering wordt hierna gesloten en de raad gaat over in geheime zitting, waarin de heer Van Toomhergen, paohter van „Elfhoeven", wordt toegela ten. Bij de behaBilplinj .van dit voorstel ont spon zieh een' levendige discussie. De heer SCHOUTEN zegt, dat dit voorstel niets anders beoogh^an opening van werkgelegenheid voor jonge krachten. Het is geenszins de bedoeling, ambtenaren te ontslaan, die door bijzondere omstan digheden eenige dienstjaren tekort komen voor pensionneering. De heer v. d. H OOR N wil de leeftijds grens op 60 jaar bepalen. &jr vindt dit toch nog een behoorlijken, leeftijd. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer Van Wingerden en aangenomen met 6 stemmen voor en 4 tegen.* Tevens wordt besloten geen ambtenaren meer aan te stellen boven 50 jaar. Hierna volgt de bespreking van het ver zoek van eenige neringdoenden *it deze der vergoeding over 1934 voor de bijzon" dere scholen. De heer STR AVERS vraagt, hoe *t komt. dat de afrekening zoo laat komt. De VOORZITTER zegt, dat eerst de rekening over 1934 moet zijn goedge keurd, voor dat dit bedrag kan worden vastgesteld. Tot hernieuwde vaststelling der begroo ting 1936 wordt z.h s.i besloten De VOORZITTER zegt, dat de ge meente thans een rekening-courant heeft bij de Bank van Ned. Gemeenten. B en W. stellen voor, deze rekening op te zeggen en ze opnieuw aan te gaan bij de bank van de fa. J. Goedewaagen Zn. te Schoonhoven, omdat dit iets voordeeli- ger uitkomt en gemakkelijker is. Z. h. st. wordt besloten deze aan te gaan tot een bedrag van f 2500. Bij de rondvraag informeert de heer STRAVERS of de standpijpen op d# waterleiding voor de brandweer er al zijn. De VOORZITTER zegt, dat ze op komst zijn, maar dat de druk op de wa terleiding nog niet normaal is, daar et nog met bulppompen gewerkt wordt. Zoo dra het pompstation klaar is zullen da standpijpen na aankomst beproefd worden. De heer S. VERHOEF wijst op dep lioogen waterstand in de wetering en vraagt of Schoonhoven hier geen schuld aan heeft Spr. vermoedt dat de sluizen aldaar lekken. De heer STRAVERS bevestigt dit en zegt dat het hooge water door de lek kende sluizen veroorzaakt wordt. De VOORZITTER zegt, dat weth. Hakkesteegt als voorzitter van het water schap, dit in onderzoek heeft en er reeds over heeft onderhandeld. Daar hij niet aanwezig is, kunnen op het oogenblik geen verdere gegevens verstrekt worden. Spr. zegt toe, dat naar de sluizen door B. en W. een nader onderzoek zal worden inge steld. Daarna gaat de raad m geheime zit ting over Willlga-Langirak. Raadsvergadering op 29 Jan. Afwezig weth. Hakkesteegt (met kennisgeving). Voorzitter de heer H M. Oldenhof, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering mét gebed, waarna hij in deze eerste vergade ring in 1936 allereerst den wensch uit spreekt, dat de gemeente ook dit jaar on der den zegen des Heeren zal mogen voortvaren, en wenscht ieder persoonlijk Gods omnisbaren zegen toe. De heer TIMMER dankt den voor zitter voor dien waardeerende woorden en wenscht namens den raad den voorzitter en zijn gezin wederkeerig Gods Zegen toe Ingekomen zijn de goedkeuringen door Ged. Staten van eenige raadsbesluiten, welke voor kennisgeving worden aangeno- Voorts is ingekomen de rekening van het plaatselijk crisiscomité. Inkoms.en f 2455 23, uitgaven f 2332.96. batig saldo f 122.27. Opbrengst maandelijkscho col lecten f 434.62, subsidie gemeente f1200 Aan steun werd uitgekeerd" f 773 39, aan brandstoffen f 6510, in natura f 22. De VOORZITTER wijst er op, dat door middel van het plaatselijk crisis co mité het lossen en vervoeren van steen voor den watertoren door inwoners is ge daan, tot een bedrag van f 287.54. Spr. hoopt dat de collecten in 1936 op peil zul len blijven en waardeert het werk van de dames, die maandelijks haar krachten daaraan geven. Besloten werd deze rekening aan het pl. C. C. terug te zenden onder dankzeg ging voor den belangloozen arbeid, voor de werkloozenzorg. Dan volgt een voorstel inzake extra af lossingen van geldleeningen. De VOORZITTER deelt mede, dat aan het eind van 1935 aan dividend en tantième belasting over 2 jaar f 3487.50 is ontvangen In verband daarmeede stel len B. en W. voor, de schuld op de mo torbrandspuit, zijnde nog f 920 cn een geldleening van de school te Cabauw, in totaal f 2003.22 af te lossen. Z.h.st. wordt aldus besloten. Het voorschot op de vergoeding voor *36 voor de bijzondere scholen wordt vastge steld op 80 pCt. van f 13.02 per leerling Eveneens wordt besloten tot vaststelling ALBLASSERDAM. Februari. Geboren; Leendert, z. van G. A. Groenn- wegen van der Weiden en G. Ponsen. Ondertrouwd: G .G. Binkhorst, 26 L» en J. de Hoop, 26 j. AMEIDE. Februari. Geboren: Teun is, z. van M. Verelnis en M. M, Vroon Ondertrouwd: H. van Rooijen, 28 j. en J. L. Brittijn (van jVianen), 26 j. 1 H. Compier (Vianen), 26 j. en A. Schotman, 28 j. Getrouwd; H. Bouthoorn, 21 j. (Meer kerk) en D. A. Oosterom, 21 j. M. J. de "Vrooms, 28 j. en G. de Langen, 28 j. BERGAMBACHT. Februari. Geboren: Engeltje, d. van P. Kreukniet en A. Benschop. Ondertrouwd: R. Mudde, 21 j., wonen de te Lekkerkerk en N de Langen, 18 j. Overleden: A. Korevaar, 71 j„ weduw naar van A. Brink. 2 levenl. geboren kinderen van J. de Hoop en J. M. Boer. CAPELLE A. D. IJSSEL, Jan. Geboren: Hendrika, d. van C. de Kok en M. Kouwenhoven Huibert, z. van G. A. v. d. Velden en A. Damsteeg Ma- rinus Johannes, z. van J. Oudshoorn en J. A. C. Eldershorst Alida Yolanda Leni, d. van J. de Roever en H. Groenen boom Jan, z. van D. Goudriaan en D. Bruinstroop. Ondertrouwd: A. Krijgsman, 21 j. en M. Houwéling, 20 jaar. Gehuwd: G. J. Stofbergen, 32 j. en T. yerkade, 26 j. T. Karreman, 22 j. en W. v. Weelde, 23 j. S. Buys, 24 j. en J. E. Oudenaarden, 23 j. J. A. Lim burg, 32 j. en L. v. Delft, 29 j. I Overleden: W. de Vries, 78 j., wedr. r. C. Visser E. Hekking, 68 j;, vr. van T. Koppenol C. A. v. Duin. 22 j. vr. van G. Zuiddam J. J. Zondervan, 65 j„ vr. van H. Romeijn T. van 't Veer, 69 j., vr. van D. Molenaar. GOUDRIAAN. Januari. Geboren: Willem, z. van P. Blokland en J. Bons. Nelis, z. van E. Vos en B van Horssen. OUDERKERK A. D. IJSSEL, Febr. Geboren: Johanna Cornelia, d. van G Schouten en A. Kalkman. SLIEDRECHT. Februari. Geboren: Cornelia Martina Antonia, d. van J. Koevoets en M. Korporaal. Glo rious, z. van G. Neder veen en P. Kraaije- veld. Arie, z. van J. Kraaijcveld en J. van de Graaf. Willem Leendert, z. van H. Verwaard en B. J. Leeuwestein. Arie, z. van M. van Zessen en M. C. Dahmen. Getrouwd: S. de Groot, 23 j-, en M. BI yink, 21 j. B. Guis, 23 j.. en A. Har- tog, 22 j. r- H. Hartog, 25 j^ en D. Maat, 26 j.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5