Plaatselijk Nieuws Toop der bevolkïng~j Marktberichten Rechtszaken Het stoffelijk overschot van wijlen den commissaris der Koningin in Limburg, baron van Hövell tot Westerflier, is Donderdag van Boschvoorde nabij Brussel naar Maastricht overgebracht De aankomst der lijkauto voor de woning van den overledene Het oude Panoramagebouw in de hoofdstad is thans bijna geheel gesloopt. aan ruines uit de grijze oudheid De overblijfselen doen sterk denken Het nieuwè tankschip „Ramona", op dë werf van^P: Smit Je. "té Rotterdam gebouwd voor rekening van de Kon. Shell, zal- vol gende week te water worden gelaten. Het schip op de helling Een prachtig exemplaar op de hondententoonstelling, welke deze week in Agricultural Hall te Londen ge houden is Kolonel A. Diemont begroet minister-president dr. H. Colijn bij het défilé te den Haag van het derde halfregiment huzaren Prins Bertil van Zweden woonde Don derdag te Amsterdam de aankomst van den Zweedschen kruiser .Gotland", een bezoek aan de hoofdstad brengt, bij tijdens zijn rede bij den rouwdienst voor den moorden nationaal-socialis* GustJoff De minister van Landbouw en Visscherij. mr dr. L. N Deckers, bracht Donderdag een bezoek aan Goes, waar hij de centrale hengstenkeuring die daar werd gehouden bijwoonde Prof. H. M. E. Campendonk, die m vasten dienst benoemd is tot hoog leeraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam 11 VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 Alblasserdam. Thans ia aanbesteed de verbetering van het wegdek vanaf de grens van Sliedrecht tot de grens van Alblasserdam. Alleen het stuk vanaf de grens van Papendrecht naar Alblasserdam tot de Zuurstoffenfabriek „De A bias" blijft nog in dezelfde toestand. Wanneer men bedenkt hoe druk het verkeer hier is en ermee rekening houdt dat dit stuk weg behoort tot het voor het verkeer meest gevaarlijke, zal men het erm.-e eens zijn, dat he tijd wordt dat ook dit gedeelte (lang 2 K M) verbeterd wordt. De gemeentepolitie heeft tegen een Inwoner uit H l -Ambacht proces-vei baal wegens het tn bezit bebben tan vuur wapenen. Het vuurwapen is in besjag ge komen. Alblasserdam. De uitslag van de voet balwedstrijd Alblasserdam I—I TG. 1 was 0—1 voor I T G. 1, waarmede deze c'ub kampioen van de le klasse D.V.B. is ge worden. Arkel. De banen der ijsclub zijn Woens dagmiddag geopend. Bij vriezend weer zullen deze week nog wedstrijden worden gehouden. Mej. Donker, die benoemd was aan de 0. L. S., heeft voor deze functie be dankt. Aan de N V. Betondak ia aan dertien arbeiders ontslag aangezegd. Het betreft hier arbeiders, die reeds lang bij dit be drijf werkzaam waren. V.A.R.A. Arkel. In café van Maurik werd de jaar vergadering gehouden van de V A R A afd. Arkel. Na opening door den voorzitter den heer Den Adel werden de notulen ge lezen en vastgesteld. Het jaarverslag en omroeprapport werden goedgekeurd. De drie aftredende bestuursleden werden her kozen. Besloten werd het bestuur met twee leden uit te breiden en dan een bestuurs lid te benoemen te Spijk en een t» Hoog- Blokland, omdat daar ook leden der afd. wonen. Besloten werd verder een spaar fonds op te richten, teneinde dezen zomer ëp reis te kunnen gaan. Na zes jaar. Benschop. In het voorjaar van 1930 trad bij de Ned. Herv. Gemeente de pre- kantsvacafure in door het vertrek van ds. N. C. Bakker naar Oudemirdum. In deze vacature werd 29 maal tevergeefs een be roep uitgebracht. Het dertigste beroep, voor enkele weken uitgebracht op Ds. P. Bouw te Melissant, heeft deze, zooals ge meld, aangenomen, zoodat deze Tacature thans binnen afzienbaren tijd staat ver duld te worden. R.-K. Staatspartij. Haastrecht. Dinsdagavond hield de af- deeling Haastrecht van de R.-K. Staats partij in het vereenigingsgebouw haar jaarvergadering De voorzitter de heer H v. d. Berg opende met een woord van dank tot het reglementair afgetreden bestuur. Bij de verkiezing van het nieuwe beotnur namen verscheidene leden ait het oude bestuur wederom zitting. Dc heer H. van den Berg werd als voor zitter aangewezen, terwijl de herren W Straver en A. Raateland resp de functies van penningmeester en secretaris ver wierven Notulen en jaarvemag werden ongewijzigd goedgekeurd. Het verslag van den pennningmeester gaf een saldo aan van f 99.55. De begroo ting 1936 sluit met lage eindcijfers, omdat 1936 geen jaar van veel kosten zal zijn. Voor strikt noodzakelijke uitgaven i* f 121.19 geraamd. Echter zal naar ver sterking van de kas uitgezien moeten wor den. Uitvoerig werd daarover van gedach ten gewisseld en aan het bestuur werd opdracht verleend een voorstel in dien zin uit te werken. In de vacature in het bestuur door af treding van den heer Th A van Dijk- werd gekozen de heer Ant. Boere te Ro- zendaal Van de vergadering van Kamer Centra le en Staten Kieskring, welke werd bijge woond door den heer W Straver, bracht deze een nauwgezet verslag uit. Van den heer A Kraan, zitting heb bende in de gemeenteraad voor de Anti- Rev. Partij was een schrijven ingekomen tot de R.-K. raadsfractie niet 't verzoek dit door te zenden aan de kiesvereeniging. In het adres wordt gevraagd, om door sa menwerking de kermis af de schaffen Uit overwegingen van financieelen aard. was de vergaderinjr voor het blijven van de kermis Omtrent het bezwaar in het schrij ven over schending van de Zondagsrust zal ter bevoegder plaatse advies gevraagd worden Bij de rondvraag, gaf de voorzitter, de heer van den Berg. een overzicht van den gang van zaken in de gemeente, speciaal aangaande de bedrijven en de financiën, en lichtte toe. dat de winsten der bedrijven in de toekomst in de gemeentekas zullen vloeien Hoornaar. Bij de hardrijderij, welke op de ijsbnan onder de leden van de ysclub geboi werd, behaalde de heer G. de Brui Noordeloos den len prijs; 2en prijs eer P. Schakel te Giessen-IIieuw- kerk prijs de heer G. de Jong te Noor- deloca. 4a jprys de heer A. Boe te Hoor- Door hei Ijs. Hoornaar. Donderdagmiddag waren hier ondanks het feit, dat het ijs zeer slecht was, toch nog enke e personen aan het schaatsen rijden op de zoogenaamde Vielen bij de kerk, welke ter p'aatse zeer diep zijn. Mej. Stap zakte door het ijs en verdween in de diepte. Mej.-C. Veen wilde haar redden en zakte er eveneens door. De heer J. Veen, de vad- r van mej. Veen, kwam te hulp, maar het ijs brokkelde steeds af, zoodat hij weinig kon uitrich ten. Gelukkig zag de slager P. Eikel boom het ongeluk gebeuren en mede aan zijn ingrijpen is het te danken, dat het drietal kon worden gered. Slecht ijs. Krimpen a.d. Lek. Mej M. Bouter zak te onverwachts door 't ijs en het was al leen aan het spoedig ingrijpen van mej. R. Schippers te danken, dat dit ongeval zonder ernstige gevolgen afliep. Voorts zakten ook dokter von Lindern en de heer F. Alblas bij het schaatsenrijden door het ijs, doch beiden konden zichzelf redden De landbouwersknecht H de Rooy ge raakte bij het melken door het ijs Op zijn hulpgeroep kwam de dienstbode mej. L de Jong toesnellen, die erin slaagde hem op het droge te helpen. Krimpen a.d. Lek. De ijsbaan der ijs- club „Thialf" werd Woensdagmiddag voor de leden opengesteld, doch de pret was van korten duur, daar het ijs zoo slecht bleek, dat de baan spoedig weder ont ruimd moest worden. De heer J. Schippers was op bezoek bij een familielid. Toeji hy bij diens wo ning over een plank wilde loopen, welke over een sloot lag, bezweek de plan, zoo dat de heer S. op het ijs terecht kwam. Ook het ijs bezweek en hij tuimelde hals over kop in de sloot. Gelukkig kon hij zichzelf redden. De heer G. Albers viel zoodanig, dat hij een enkel verstuikte en naar huis ver voerd moest worden, waar de hulp van dokter Von Lindern werd ingeroepen. De heer G. Stout is tijdens zijn werk zaamheden in de gem. werkverschaffing gevallen. Hij geraakte daarbij met zijn arm onder een kipkar. De heer Von Lindern verleende eerste hulp. Krimpen a.d. Lek. Dilettant III speelt een uitwedstrijd tegen Schoonhoven III. Dilettant II sppelt eveneens uit, tegen Nieuwveen I. Uit beide wedstrijden kan wel een gelijk spel gedistilleerd worden. Krimpen a.d. Lek. Voor de vereemging van Manslidmaten hield ds. Van 't Hoff uit Delfshaven een lezing over het onder werp: ..Beginsel of Belang". Er was groote belangstelling. De chr. gem. zangvereen. „Soli Deo Gloria" gaf voor een stampvolle zaal een uilvoering in de Chr. School. Een aantal nummers werd keurig uitgevoerd en het bleek dat de leiding bij den heer Noor- lander uit Krimpen a.d. IJssel in goede handen berust. Aanbesteding. Lakkerkerk. Den architect A Nieuw- poort te Sliedrecht, heeft voor den heer P. Streefland alhier in Het Bonte Paard aanbesteed het verbouwen van een boer derij. Ingekomen waren 16 biljetten. Perceel 1, metsel- en betonwerk; R. H van Halewijn f 3887; G. J. Breijer f 4499: J. en A. Stoppelenburg f 4506; K. J. Ver waal f 4760; T. van der Voet f 4785 Perc. 2, timmer- en smidswerk: A Zwijnenburg f 3188; firma J. Noorder- graaf f 3334; firma wed. J. Neven f 3723: wed A. Borsje f 3998. Perc. 3. loodgieterswerk: J. H. Oskam en Zoon f 463; T. van der Graaf f 593. Perceel 4. verfwerk: Jac. S'urm f 568: L. A van der Velden f 583: D P. de Groot f 597 80; B J. Verkijk f 625; M. Nobel en Zoon f 735. Alle inschrijvers alhier woon achtig. De inschrijving was alleen voor in gezetenen. Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. Totale ins.-hrijfsom laagste inschrijvers f 8106, hetwelk onge veer f 250 beneden de begrooting is. De harmonievereen. „Juliana" zal op 2en Pinksterdag deelnemen aan het groot nationaal concours te Hendrik-Ido- Ambacht, in de 3e afdeeling. De heer A. A Smit heeft bedankt als bestuurslied van de veilingsvereen. ,.Lek- kerkerk en Omstreken". Het bestuur der afdeeling Lekkerkerk en Krimpen a.d. Lek van dPn Bond van Kaasproducenten is thans als volgt sa mengesteld: voorzitter L. Broere Jacz se cretaris- G. van "Wijnen; penningmees'er D. de Jong Az.; commissarissen P G Broere en A. van der Graaf Az. De heer A van eHrk is gekozen tot penningmeester van de afdeeling Lekker kerk van den Bond van Kleine Akkerbou wers. Evenals op zoovele plaatsen, moest op hier gisteren de nieuwe ijsbaan „Ys- fant" worden ontruimd Er waren verba zend veel liefhebbers In de practijk is ge bleken, dat de baan uitstekend is ingericht en over een paar jaar. wanneer de hees- 'ers er omheen wat flink zijn aangeslagen bij wind vooral. een ideale plaats zal zijn voor kinderen om te leeren rijden. Ook oudere liefhebbers kunnen ®r hun hart op halen. Afloop verkooping. Meerkerk. De toeslag van de woning en ie p—iiIml grasland, fceebehoostis aan de erven W. van der Leun. had Woens dag plaats. Purceel 1, ingezet voor f 2100, werd ge mijnd door G. Uittenbogaard op f 2750. Perceel 2, ingezet op f 4425, werd ge mijnd door A. de Boer op f 4575. De pv-Tceelen 3. 4, 5, 6. 7 en 8, tezamen ingezet op f 9775, werden bij combinatie gemijnd door A. Verhoef op f 10850. De Raad van Toezicht van de Coöpe ratieve Boerenleenbank is samengesteld als volgt: H. de Ruijter Gzvoorzitter; H A. Bax, secretaris en H. J. van den Berg. lid. De gemeente-secretaris, de heer H* A. Bax, die zich Donderdagmorgen per fiets naar de secretarie begaf, is in een bocht van #n Rijksstraatweg door een vrachtauto oer A.P.G. aangereden. Hoe wel de heer B op de straat viel, heeft hij zich slechts licht bezeerd: zijn fiets was echter niet meer te berijden. Verkooping. Meerkerk. Ten overstaan van notaris G. E. Kraaij zijn Woensdag m hotel „Hof van Holland" verkocht voor d8 familie Van der Leun dp navolgenie percee en: Woonhuis; ingezet voor f 2100, uitgemijnd door G. Uittenbogaard op f 650. alzoo f 2750. Perceel 2: Weiland „De Meer kamp", groot 2.00.80 H A., ing-zet voor f 4425, uitgemijnd door G. Slob op f 150, alzoo f 4575. Perceel 3, weiland, groot 1.45.80 H.A., ingezet op f 2100, niet ge mijnd. Perceel 4: Weiland, groot 0.79.20 H.A., ingezet op f 825, niet uitgemijnd. Combinatie perceel 3 en 4, gemijnd door J. van der Leun op f 80, gebracht alzoo op f 3005. Perceel 5: Weiland, groot I.79 50 H A ingezet op f 1750, niet ge mijnd. Combinatie 3. 4 en 5. gemijnd door M. Vink op f 10. alzoo f 4765. .Perceel 6: Hooiland, groot 0.82.20 H.A., ingezet op f 1000, niet gemijrtd. Combinatie 3, 4, 5 en 6, gemijnd door W. van IJzeren op f 10, alzoo f 5775. Perceel 7: Hooiland, groot 1.62.22 H.A., ingezet op f 1800, ge mijnd door fam. Van der Leun o'p f 500. alzoo f 2300. Perceel 8: Hooiland, groot 1.88.70 H.A., ingezet op f 2300, niet ge mijnd. Combinatie .7 en 8 niet gemijnd. Combinatie perceelen 3 t m 8 gemijnd door A. Verhoef te Meerkerk voor f 10850. Bond van Kaasproducenten. Meerkerk. In het hotel „Hof van Hol land" had Din.'dag e°n enbare vergade ring van den Bond van Kaasproducenten Meerkerk, Nieuwland en Noordeloos plaats. Spreker was de keer A. van Wij nen te Gouda, Bondsvoorzitter. De voorzitter, de heer F. Sehakel, open de deze belangryke vergader mg en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het speet spr dat niet meerderen waren opgekomen. Het onderwerp dat de spre ker behandelde was: D<Kferisis in het ver leden, het heden en wat er in de toekomst van te verwachten is. In welgekozen woorden behandelde hij zijn onderwerp en wekte iedereen op lid te worden van den Bond van Kaasproducenten. De heeren G Kok en P. Schakel stelden eenige vragen aan den spreker, die ze op bevredigende wijze beantwoordde. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan den spreker, sloot deze de vergadering. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan 83 werkloozen ingeschreven, van wie 2 zijn geplaatst in de werkver schaffing. Te Leerbroek zijn deze getallen resp. 16 en 1 en te Nieuwland 29 en 1. Gemeenteraad. N louw-Lekker land. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad is belegd op Maandag 17 Februari, des namiddags 1 uur. De punten ter behandeling zijn: 1 Mededeelingen en ingekomen stukken. 2 Voorstellen raadslid de Kraaij. 3 Adres voetbalvereeniging ..De Zwerver", omtrent gebruik gymnastieklokaal. 4 Voorschotten gemeentelijke vergoeding art. 101 1 o. wet. ten behoeve van bijzondere lagere scho len. 5 Afrekening vergoeding art. 101 l.o wet 1920 over de jaren 1931 l m. 1933. 6 Onderhandsche verhuur woning D 110. 7 Vaststelling tarieven waterleiding. 8 Wij ziging hefifnsverordening hondenbelas ting. 9 Suppletoir kohier hondenbelasting 10 Adres vereeniging Vrijz. Hervormden, omtrent gebruik vergaderlokaal. 11 Ont slag en benoeming ambtenaar busgerl stand en lid van het burgerlijk armbe stuur. 12 Begrotingswijzigingen Het overlijden van burgemeester J. J. Snel. Moordrecht. In verband met het over lijden van burgemeester J J. Snel kwam de gemeenteraad in spoedeiscbende ver gadering bijeen. De loco-burgemeester, wèthouder J. L de Jong, sprak een ge voelvolle rede uit, waarna besloten werd. een schrijven van rouwbeklag te zenden aan de wedune. De raad hoorde de rede van den loco-burgemeester staande aan. Donderdagmiddag is het stoffelijk over schot vanuit „Eudokia" te Rotterdam hier aangekomen en in de woning opgebaard Zaterdagmiddag om één miezel het ter aarde worden besteld op de>alg. begraaf- plaats, waar ongeveer zes wpken gelerten de moeder van den burgemeester, mevr Snel—van Wieringen, begraven in. Moordrecht Tot leden van de ouder- oonuninsie dor 0.1. ecbocl zijn gekozen de heeren D J Kaeber»-* P. ia Hooi to Mt Hel ijs in de Ringvaart is heel ge- vaarlijk. Toch hebben eenige Rotterdam mers de reis van Rotterdam naar Gouda per schaats afgelegd. Een motorboot heeft nu echter de vaart in het midden open gebroken. Voor de de ijsclub is het ook nog niet mogelijk haar baan aan te leg gen. Het ijs heeft de vereist hte dikte nog niet. In den IJssel is het drijf ijs gering. De veerdienst tusschen Moordrecht en Gouderak ondervindt in het geheel geen hinder van het ijs. Vanwege het crisiscomité B. zal deze maand een tweede uitkeering worden ge daan aan de gezinnen die hiervoor in aan merking komen. De afd. Moordrecht van de Centr. Ned. Reddingsbrigade heeft besloten om Dinsdag een oliebollendag te houden, waarvan de opbrengst ten goede zal ko men voor de bestrijding der koBten van de oprichting van een zwembad. Nieuw-Lekkerland. Zaterdagmiddag om 3 uur speelt op het terrein alhier Excel sior II tegen S'.eeds Hooger II van Zwijn- drecht. Excelsior I gaat op bezoek bij Zwerver te Rijsoord. Op het terrein te Kinderdijk speelt Zwerver II tegen Groen-Wit van Rotter dam. Zwerver I gaat naar W I.A. II te Rot terdam. Sliedrecht Zondag speelt op het ter rein Industrieweg om 2 uur Sliedrecht I tegen S.V.W. I. Sliedrecht 2 vertrekt naar Rotterdam om te spelen tegen Feijen- oord 3. Sliedrecht 4 ontvangt O.T.O 2 en speelt van 1012 uur. Sliedrecht 5 gaat naar Alblasserdam en speelt van 24 nur te gen de gelijknamige club. 3e elftal. Junioren Zaterdagmiddag 3410 nur Sliedrecht bA.SW REÜNIE BIOSCOOP. Gouda. Het programma van de Reünie bioscoop zet in met „Knock out". Het echtpaar Anny Ondra en Max Schmeling treedt hierin op en voor liefhebbers van dolle avonturen en de bokskunst ia deze film by uitstek geschikt al moet de spreuk „U gaat knock out van de lach" dan niet letterlijk opgevat worden. Een schrijnend tijdsbeeld geeft de film „Waar xyn onze kinderen". Wi« aan den nood en de vertwijfeling niet het hoofd weet te bieden en hoe weinigen zijn dat gaat verloren in de kolk van mis daad en ellende, die men de moderne tijd noemt. Welke gevolgen de werkloosheid met zich kan brengen, toont ons deze rol prent, met Frankie Darro en Dorothy in de hoofdrollen. Vele jonge menschen heb ben hun weerstandainstincten verloren in de groote beproeving, die de werkloosheid voor hen is en zij stroomen mee op pie weg die bun ondergang brengt. De indruk dien men van deze film opvangt, is des >e aangrijpender, wanneer men bedenkt dat tegen het kwaad „jeugd in nood" bijna geen kruid gewassen is. Beide films loopen van Vrijdag tot en met Maandag. Men zie de advertentie In verband met den carnavalstyd draatt Zondagmorgen „Maskarade", een carna valsfilm met Paula Wessely en Woens dagmiddag is er „Hiep Hiep rfoera" en Charley Chaplin in „De vluchteling", voor kinderen. Nederland sn Oranje. Nieuw-Lekkerland. Woensdagavond hield de a.-r. kiesvereeniging „Nederland en Oranje II" te Kinderdijk in de christelijke school haar jaarvergadering. De opkomst was bevredigend. De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer M. Bidder op' de gebruikelyke wijze geopend. De jaar verslagen van secretaris en penniguiees- ter werden ongewijzigd vastgesteld. Als secretaris werd herkozen de heer G. J Kroon. Na afdoening van het huishoude lijk depl der vergadering, hield de heer dr J. Karsemeijer van Dordrecht 'n prin cipieel betoog over het onderwerp: „Blij ven en vergaan", welk betoog met veel in- s ermn'ng werd beluisterd. Het O M. had 14 dagen geleden 6 jaar ge vangenisstraf geëischt. benevens de terug gave van de effecten, gave aan de safehouders van de effecten, die als stukken vaji overtuiging hadden Schend en wel binnen 3 dagen nadat het BENSCHOP. Febr. Geboren: Gerrit, z. van J. van Os en M. de Heer. GIESSENDAM Febr. Geboren: Jan, z. van A. J de Ruiter en E. Kwakernaak. Carol Pieter, z. van P. J.,Hillige en W. Broeren. Ondertrouwd: J. Versluis, 23 j. en W. A. E. Colijn, 18 j. Getrouwd. A. Boe, 28 j., eff G. Verhei}, 25 j. HAASTRECHT. Febr. Geboren: Petronella Maria Elisabeth, d. van A. J. van Zui'en en E. J. van Vliet. Jurrianus, z van J. G Boer en A. de Kruijf. Adri, d. van W. M dé Jong en B. G. Verstoep. Ondertrouwd: W. Doelman, 29 j. en W. Anker, 28 j. Getrouwd: P. Koster, 31 j. (won. tê Oudewater) en J. M. van Peperstraatè, 31 j. Overleden: G. M. Boere, 70 jweduwe van J. Nobel. J. W. Schilt, 88 j., we' duwe van H. Dekker. SLIEDRECHT. Febr. Geboren: Wilhelmina, d van A. Neder- lof en B. Dekker. Pietje, d van L Le- vasier en W. E. Mostert. Dirk, z. van A. de Wild en J. M. van de Griend. Ondertrouwd: A. van Wijngaarden, 20 j. en M. C. Baas, 22 j. Overleden: J. van den Heuvel, 76 j., echtgenoot van M. P. van der Vlies, A 532. BANKIER TE WORMERVEER VEROORDEELD. Wegeo diefstal van effecten. De Haarlemsche rechtbank heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak te gen den bankier L. Schaap Jzn.. uit Wor- merveer. De rechtbank achtte bewezen, dat ver dachte door middel van valsche sleutels op verschillende tijdstippen effecten heeft gestolen ter waarde tan ongeveer f 770 000 uit de loketten der diverse safehouders. Tevens verklaarde de rechtbank bewe zen. dat verdachte effecten heeft verduis terd, die hij in zijn functie als penning meester van de Wormerveersch® vereent- ging „Wilhelminapark" onder zich had In verband met den hoogst ernstigen aard van het gepleegde misdrijf achtte de rechtbank een strenge straf gerechtvaar digd. Zij veroordeelde verdachte terzake van diefstal met behulp jan valsche sleutels gepleegd en verduistering tot 4V» jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis tot en met 27 Februari 1936. v Tevens gelastte de rechtbank de terog- tmmm in krukt vu «urijsöe ie Rftt" PAARDEN EN VE£. GOUDA, 13 Febr. Veemarkt. Aange voerd in totaal 1173 stuks, waarvan 57 slachtvarkens. Vette 16J417M fleöt per pond levend met 2 pCt. korting; Londen- sceh 1516 cent p«P pond lévéüd Hi#t pCt. korting; 453 magère varkens f 18 26; 337 biggen f 812; Gelderschè 'f 11 14; 5 runderen f 110140; 310 nuchtere kalveren f 36. 2 séhapén f 812; 8 lammeren 4 bokken en geiten f 26 pet stuk Handel redelik. GOUDA, 13 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 127 partijen. Prijzen: le kwal Mét ifljiS- merk f 2021, idem 2e kwal. f 1819. Handel matig. Boter. Aanvoer 239 ponden. Prijzen: Goèboter 7580 cent; Welbeter 70^-75 ct per pond. Handel Vlhg Eieren. Aanvoer 99.500 Stuks. Prjjzen: Kippeneieren f 33.75, eendeierfen f 3— 350 per 100 stuks. Handel vlug. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT GOUDA, 13 Febr. Coup. Zuid-Holland- sche Eierveiling Ü.A. (C.Z.H.TS.) te Goü- da. Veilingsbericht van 13 Febr. Aanvoer 70.200 kippeneieren, prijzen: 56-58 K.G- f 3-303.40, 58-60 JLü. f 3.40--3.50, 60- 62 K.G. f 3 50—3.74 62-68 ^..6. f 3.70— 4, bruine 58-68 K.G. f 3.50^4JO/ kleino eieren f 3.203.30, alles per 100 stuks. Aanvoer 400 eendeieren, prijzen: f 2.80 3 per stuk. S-GRAVENHAGË, 12 Febr. Haagsche veiling voor fruit en groèntên N V. Dé prijzen waren heden: Goudreinetten extra 20—26, I 12—lb.70f II 6 30—11.50; bel lefleur extia 10.60—12.70, I 7.40—9.20, courtpendu 7.509.80, huismanzoet 5.50 7.60, II 2.505, zoele paradijs 810, II 5.506.80, pomme d' orange 6.90— 8.20, jasappelcn 7.208 50, ralxmwcn 240, Brederode 6—12: roode kool 8.50—9.10. witlof 11.30—12.70, II 7.60— 8.50. Alles per 100 Jüp. Totaal aaavoet witlof 6035 K.G. Wk UTRECHT, 13 I^5r Groenten- en Vruchfenveiiing Utrecht en Omstreken. Fruitveiling van 13 Februiri. Appëlé. armgaard 2—9, bellefleur 416, bender- zoet 410, boschappel 310, dijkman- zoet 111, goudreinetten 633. hooilaars 511, jasappels 29, kaneelzuur 29, klumpjes 311, koningszuur 7—19, On tario 815. peren, gieser wildeman 10 19, kampervenen 314. st. remie 15, win- terjannen 1215, ijsboulen 1317. Allw per 100 K G. ZWIJNDRECHT, 12 Febr. Andijvie f 2,10f 4.10, per 100 stuks; andijvie f 0,751,12 per kist: boerenkool f 12.40 f 16,70, per 100 K.G.; groene sav. kool f 1.503.90, per 100 stuks; knolselderij (1 bos v. 5 st.) f 1034. per 100 bos; kroten f 5.506.40. per 100 K G.; pieter selie f 45.50. prei f 23,80% per 100 bos; se'derij 1527 c. per dozijn; sprui ten schoongemaakt f 19, idem le art. f 13.90—15.5K), idem losse f 4 70—12.50, per UK) K.G.g'as-ve'dsla f 0.580.88, per kist; uien f 2.503,20, witlof I f A2 13, idem II f 5—9, worfefén (hfbrèfk- pen) f 8—13,20 per 100 K.G GRANEN EN PEULVRUCHTEN. GOUDA, 13 Febr. Graanmarkt. Tarwe f 6—6 25, Rogge f 7—7.25, Gerst f 4.75 óoffi, Haver f 6.75—7.25, Erwten f 95C 10.26, Bruine boonen f 12—13 per 100 JL&

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6