winkel huis, StiHtuUtUs CABOORT'S C Lotisico polis! Vet Kalfsvlees Voederbieten lepenboomen Te huur of te koop: I GESLAAGDE REVOLUTIE IN PARAGUAY. de opstand in Paraguay. SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Marktberichten Rechtszaken Marktberichten Advertentiën. HENDRIK. DANKBETUIGING. JOH. J. P. SNOEK. BERGAMBACHT. zitting Een nette Huishoudster „The Motorhouse" Goud- en Zilver-Reparateur REVUE VAN EIGEN LAND Dansen Dansen VERLOTING „EENSGEZINDHEID" GROOT BAL H. de Vaal Zoon Diamant-Smokkelaars"! „Tokayer Czardas" Te koop gevraagd: wmm DRINK THEE MAAR.. ALTIJD VAN D.E. DOUWE EGBERTS THEE 2 Maart 2 Maart Begint 1936 met een verstandige daad! Tevens Termijn-Polisjes verkrijgbaar I Hoofdagentschap van Lotisico. «UNICUM» WOENSDAG 19 FEBRUARI 1938 8ta4- Een gic$i aanal personen is gear resteerd. Op een communist werden be langrijke documenten gevonden. Troepen hebben de stad bezet en ma chinegeweren op de strategische punten geplaatst. Prins Ju an, die zich beschouwt als pre tendent naar den Spaanschen troon en die te Singapore vertoeft, heeft verklaard, dat door de laatste gebeurtenissen in Spanje de hoop der royhlisten op restauratie der monarchie vervlogen is. Militaire regeering gevormd Maandagavond werd te Buenos Aires Via Montevideo berichten ontvangen, vol gens welke in Paraguay een opstand was uitgebroken Tegen middernacht bevestig den mededeelingen van de Paraguaansche grens deze tijding. Al spoedig werd nader uit de hoofdstad Asuncion, gemeld, dat de rebellen volko men meester van het terrein waren. De opstand, die gericht is tegen het li berale bewind van Ayala, Us in het leger begonnen. Drie regimenten sloten zich er bij aan, onder leiding van kolonel Smith. Zij geraakten slaags met de plaatselijke troepen onder bevel van den bekenden ge neraal Estigarribia, den commandant van dé troepen, die in den Chaeo-oorlog met zooveel succes hebben gestreden. De plaat selijke troepen moesten zich echter reeds Maandagavond overgeven. President Ayala afgetreden President Ayala van Paraguay is ge vlucht, en de minister van buitenlandsche zaken, Luk Ariart is door de opstande lingen gevangen genomen. De president begaf zich dadéfty na het uitbreken van de revolutie aah boord van een kanon neerboot en ontsnapte op die wijze aan zijn arrestatie Hij heeft Maandagavond om 11 uur afstand van de regeering ge daan. Er is een militair bewind gevormd. Na zijn aftreden in president Ayala, die êan boord van een kanonneerboot was ge vlucht, ongestoord naar zijn woning te ruggekeerd Regeeringstroepen hebben zich overgegeven. Ook generaal Estigarribia was gevlucht, doch hij is spoedig door de opstandelin gen gevangen genomen, hij wordt correct behandeld. Minister van buitenlandsche zaken dr Riart, werd door opstandelingen ge- Voorkomt verkoudheid en keelpijn. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. vangen genomen en in de school van de militaire luchtvaart gevangen gezet. De regeeringstroepen hebben zich aan de opstandelingen overgegeven. De stu denten hebben zich bij de revolutionnkiren aangesloten. Tot leider van den opstand is kolonel Franco gekozen, die op dat oogenblik in ballingschap vertoefde. Hij is intusschen van Buenos Aires per vliegtuig onderweg naar zijn land. De gezant van Paraguay in Argentinië Rivarola, had de Argentijnsche regeering verzocht, er voor te zorgen, dat Franco niet naar Paraguay zou terugkeeren. Zij had zich daarop bereid verklaard het ver trek te beletten, totdat de nieuwe regee ring van Paraguay wettig zou zijn erkend doch inmiddels schijnt de kolonel er toch in gesla&gjl te zijn uit Argentinië te ver trekken. De rust keert weer. Nu de revolutie is gelukt, begint de rnst geleidelijk terug te keeren. In de hoofd stad zijn de winkels al weer geopend en ook uit de provincie wordt gemeld, dat er rust heerscht. De opstand had geen com munistisch karakter, zooals de verslagen regeering aanvankelijk had gemeld, doch was een gevolg van bet verzet der oud strijders tegen het vorige bewind. Zij wa ren van oordeel, dat zü door het met Bo livia na den Chaco-oorlog gesloten vre desverdrag^ bedrogen waren en dat het land niet de vruchten van zijn overwin ning plukte Kolonel Franoo woef echter te Buenos Aires hebben verklaard, dat hij zich aan het vredesverdrag zal houden. FRAUDE BIJ WERKLOOZENSTEUN. MAASSLUIS, 17 Febr. De politie is er m samenwerking met den controleur van de steunverleening in geslaagd, verschei dene gevallen van fraude bij de werkloo- zensteun op te sporen. In verband hier mee zijn elf werkloozen aangehouden. Uit bet onderzoek is komen vast te staan, dat rijk en gemeente voor een bedrag van ongeveer f 1500 zijn benadeeld. Tegen de betrokkenen js procesvlrbaal opgemaakt, ■waarna zij op vrije voeten zijn gesteld. COMPLOT IN T SPAANSCHE LEGER ONTDEKT. Positie der regeering. MADRID, 19 Febr. De Spaansche re geering heeft gisteravond snel ingegrepen toen zij vernam dat een complot was be raamd ten einde de linksche partijen te be- letten de macht in handen te nemen. De autoriteiten hebben iedere poging van de zijde der hoogere legerofficieren, om een staatsgreep te doen, in de kiem gesmoord. Generaal Gobez, de leider van de samen zwering, is gearresteerd. ■♦Naar aanvankelijk werd medegedeeld was ook generaal Franco een vriend van Gil Robles, gearresteerd, doch dit werd la ter tegengesproken. Om kwart voor vijf ontkende de directie van de nationale vei ligheidsdienst ten stelligste, dat het leger in opstand was gekomen of dat een po ging in die richting was ontdekt, doch een feit is het, dat het hoofd der politie in allerijl uit Saragossa is teruggekeerd en dat de plaatselijke politiechef voor een conferentie op het hoofdbureau van po litie is uitgenoodigd, terwijl de heele po litiemacht is gemobiliseerd. Het agentschap Fabra meldt aan den anderen kant dat de geruchten, die van nacht de ronde deden omtrent den mili tairen opstand die te Cuatro Vientos zou zijn uitgebroken, niet zulk een ernstig ka rakter hadden als aanvankelijk werd ver ondersteld. Deze geruchten zouden door de linksche groepen in do wereld zijn ge bracht. Gil Robles heeft verklaard dat de regeering de bijeenroeping van den nieu wen Cortes moet afwachten, alvorens af te treden. De linksehen zouden den val van het kabinet willen verhaasten, tenein de zoo spoedig mogelijk hun politiek te kunnen doorzetten. Zonder twijfel is hier in de oorzaak te vinden van het ontstaan der geruchten inzake de opstandige be weging. Deze nadere uiteenzettingen zijn gevolgd op de berichten die ervan melding maakten dat op het vliegveld te Cuatro Vientos een militairen opstand werd «voor bereid en dat de autoriteiten drie officie ren hadden gearresteerd. Deze geruchten veroorzaakten te Ma drid groote opwinding Gemeld werd ver der dat de generaals Gobes en Franco overal in het land werden gezocht en dat een bevel van arrestatie tegen hen was uitgevaardigd. Set Volkshuis heeft de so cialistische, communistische en syndica- Ketiseho jeugdgroepen gemobiliseerd en gedeeltelijk bewapend Man gelooft dat de regeering-Valladares nog vandaag zal af treden en dat Azana morgen de' macht in handen zal nemen. De red<yi waatom dit met zooveel haast geschiedt is, dat men ongeregeldheden en betoogingen van de linksche partijen wil vermijden. Gevolgen van het Chaco-confllot ASCUNSION, 19 Febr. Naar officieel wordt meegedeeld zijn aan de zijde der re volutionairen een officier gedood en een officier en zes soldaten gewond. Een hooge Argcntijnsche funétionnaris heeft verklaard dat de beweging zijn oor sprong vin^t in de ontevredenheid der militaire kringen naar aanleiding van de wijze waarop het Chaco conflict is opge lost. Deze ambtenaar verklaarde evenwel van meen mg te zijn dat de nieuwe regee ring toch geen wijziging zal kunnen aan brengen in tot stand gekomen accoorden, die drie Amerikaansche regeeringen heb ben gesteund, Zoodat de vrede dus verze kerd zou zijn. Oorzaken van de revolutie. ASCUNSION, 19 Febr. Majoor Gonza lez, een der leiders van de revolutionaire beweging, heeft verklaard, dat de opstand op touw is gezet door oud-strijders uit den Chaco-oorlog, o.a. door jonge officie ren. De militairen eerbiedigen en erken nen de verdiensten van president Ayala, doch zij worden ontevreden over de ver gissingen, die na den oorlog door gene raal Estigaribia waren begaan en de traagheid, waarmede de regeering de eco nomische crisis bestreed. De toestand werd nog verergerd door de verbanning van kolonel' Franco, die als de glorie >an het Paraguaansche leger wordt beschouwd Gonzalez verklaarde voorts dat binnen drie maanden .nieuwe verkiezingen zou den worden gehouden. De reserve-officie ren hebben zich ertegen verzet, dat vice- p'resident Ribiero het presideplschap waarneemt. Waarschijnlijk zal senator Daroza de directeur van El Diario voor- loopig het presidentschap van de burger lijke regeering op zich nemen. Een oproep van kolonel Franco. ASCUNSION, 19 Febr. In do afgeloo- pen nacht is een oproep van kolonel Franco .van 6 Februari verspreid* waarin deze de thans gevallen regeermg en de jopperste legerleiding, waarmede waar schijnlijk de intusschen gearresteerde ge neraal Estigaribia is bedoeld, van ver raad beschuldigt. In deze oproep werd het vredesprotocol van Juli j.l. een hondsche wapenstilstand genoemd, die een dolkstoot boteekent in den rug van het strijdende, zegevierende leger, dat leeg moet bloeden, om land en volk aan buitenlandsche ka pitalisten uit te leveren. Dit omvangrijke document is ook in zijn verdere uiteenzet tingen ui toast scherp geoiaWL Een driemanschap aan het staatsroer. ASCUNSION, 19 Febr. Een drieman schap zal de teugels van het bewind in handen nemen. Ayala heeft na zijn aftre den als president de verzekering ontvan gen. dat hij zal worden beschermd en is derhalve naar zijn woning teruggekeerd. DE TOESTAND IN SPANJE. MADRID, 19 Febr. Het gerucht om trent een militairen staatsgreep heeft zich als een loopend vuurtje verspreid. Men verwacht derhalve dat het in den loop van den dag tot betoogingen der linkschen zal komen en dat de links-republikeinen spoe dig de macht in handen zullen nemen, hoewel hun leider in verhand met de voor bereidingen voor het overnemen der re- geering het tijdstip hiervan nog eenige dagen zou willen uitstellen. Te Madrid werd vanmorgen vroeg het centrum der stad door sterke politieafdelingen be waakt Het sociaal-democratische vakver- eenigingsverbond treft maatregelen te gen een wellicht te verwachten militairen opstand. Alle taxi's te Madrid zijp naar het Volkshuis ontboden en hebben op dracht gekregen zich gereed te houden, om zoo noodig de leden van de marxisti sche militie naar eventueel bedreigde pun ten te kunnen zenden. HET PETROLEUMEMBARGO. De kwestie wordt urgent LONDEN, 19 Febr. De diplomatieke ned^werker van de Daily Telegraph meldt jet Britsche kabinet zich binnenkort ig zal houden met de kwestie van het pitroleumembargo. Waarschijnlijk, zegt het bftid. zal men voorstellen, ~de coördi- itic-èommissie, reeds op 2 Maart bijeen te roeken in plaats van op 9 Maart, zoo als oorspronkelijk in de bedoeling lag. In regeerihgskringen is men van meening, dat delkwestie door de Abessinische ne derlaag! ten zuiden van Makalle dringend is geworden. Volgens de Daily Telegraph bovendien dat de levensmiddelen linie schaarscher worden. De in druk, dat de tegenstand der Abessiniërs verslapt, wordt versterkt door de teeke nen, die Wijzen op een nieuwen Italia&n- schen aanval in het Zuiden. DE SABOTAGE OP DE „CUMBER LAND". Bemanning tr«ft geen schuld. LONDEN, 17 Febr. Het onderzoek in zake de sabotage op den kruiser „Cum berland" zou hebben uitgewezen, meldt de News Crhoniele, dat de schuldigen niet tpt de bemanning van het schip be- hooren. Men gaat thans na of niet een buiten lander aan boord van het sohip heeft kunnen komen. BEMIDDELINGSPOGINGEN VAN DEN PAUS. PARIJS, 17 Febr. Een onderhoud, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken Dinsdag met den Apostolischen nuntius heeft gehad, wordt door de Oeuvre in, ver-l^ind gebracht met zekere nieuwe bemiddelingspogingen in het con flict tusschen Italië en Abessinië. Het Vaticaan, meldt het blad, overweegt sinds eenigen tijd, of er een mogelijkheid be slaat. den Tsjechischen president Benesj den rol van bemiddelaar over te laten. Het blad acht het zeer wel mogelijk, dat deze kwestie het onderwerp van bespre king tusschen Flandin en den nuntius is geweest. Volgens de Oeuvre heeft de Italiaansche overwinning aan het Noor delijk front tot gevolg gehad, dat men in Fransche politieke kringen de kans op een spoedigen vrede geringer acht. KWETSBAAR LONDEN. LONDEN, 19 Febr. Naar aanleiding van de luchtoefeningen boven groot-Toon den, waaraan meer dan 700 vliegers deel namen, verklaren de bladen, dat de ma noeuvres, voor zoover zij thans zijn ge houden, opnieuw hebben aangetoond, hoe kwetsbaar de Engelsche hoofdstad ten aanzien van luchtaanvallen is. BRITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. LONDEN, 19 Febr. Een Britsch bom bardementsvliegtuig, behoorende tot het tiende eskadrille, is hedenmorgen in de duinen van Sussex neergestort. De drie inzittenden werden gedood. Dit ongeluk is reeds het tvireede tijdens de luchtmanoeu- vres die op het oogenblik in Engeland worden gehouden. DE VERBINDING SCHOONHOVEN UTRECHT. De Commissie „Voor Weg en Brug", benevens de burgemeester van Schoonho ven en wethouder Deerenberg, hadden Maandag een conferentie met een Com missie uit Gedeputeerde Staten van Utrecht over de verbinding Schoonhoven Utrecht. Resultaat der besprekingen was, dat tusschen Utrecht en Zuid-Hol land nader overleg gepleegd zal worden. Het betreft hier dus de verbinding Schoonhoven Lopik^1— BenschopIJs- selsteinJutfaasUtrecht. Zooals be kend, is op de begrooting 1936 een bedrag uitgetrokken voor den weg Benschop Jutfaas. GASVERGIFTIGING. Gisteravond heeft zich in onze gemeen te een geval van gasvergiftiging voorge daan. De heer G. F. H. van Geelen, zilver smid, wonende aan den Lopikerweg, was gisteravond laat in zijn werkplaats aan den arbeid. Zijn vrouw was in den loop van den avond uitgegaan om bij kennis sen een bezoek te brengen. Algesproken was dat de heer Van Geelen haar daar zou komen afhalen. Toen hij echter niet verscheen, ging de vrouw alleen naar huis. In de woning gekomen, bemerkte zij een vreemde lucht, maar zij meende dat het aetherdamp was, daar haar man dikwijls ih de avonduren weikt^'. Zij begaf zich daarom pas naar de werkplaats onder de woning, toen zij wilde vragen of haar man nog' koffie wenschte te gebruiken. Bij het openen van de deur der werk plaats sag zij den man achtérover in zijn stoel liggen, terwijl in Net vertrek een scherpe gaslucht hing Het bleek dat de heer Van Geelen by soldeerwerk een gas brander gebruikt had en deze daarna aan den wand had opgehangen, zóó, dat de slang van het hoofdkrJantje af omhoog liep naar de spijker in de muur. De slang is toen van de brander afgezakt en op de tafel teruggevallen. Op zichzelf zou dat niet erg geweest zijn, doch de heer iVan Geelen had verzuimd het hoofd kraantje ai te sluiten. Daar hij "-een scherpe reuk heeft, bemerk te hij niets van het gevaar, dat hem be dreigde en geraakte hij 'onder het schrij ven bedwelmd. De inkt van ljet schrift was nog nat, zoodat aangenomen mag worden, dat de heer Van Geelen betrek kelijk kort nadat bij het bewustzijn had verloren, is gevonden, hetgeen zijn behoud is geweest. De hulpverleening. Dokter De Bruin, leden van de E.H.B.O. benevens directeur en personeel van de gasfabriek hebben hulp verleend. Bij het tot bewustzijn brengen van den heer Van Geelen werd gebruik gemaakt van zuurstofapparaat, maar toch duurde het ongeveer twee uur, eer het slachtoffer teekpnen van leven begon te gevpn. Eerst omstreeks middernacht hadden de adem halingspogingen succes. Vanmorgen was de heer Van Geelen zoover hersteld, dat hij zijn omgeving en huisgenooten herken de. Het gevaar is voor hem geweken. Het ongeval, dat dus nog góed is afge- loopen, had behalve het leven van den heer Van Geelen ook dat van zijn schoon ouders, die op de bovenste verdieping sliepen, in gevaar kunnen brengen. Geluk kig heeft men door tijdige ontdekking kunnen voorkomen dat het gas zich uit de werkplaats in de andere* vertrekken van het pand verspreidde. Een waarschuwing. Het ernstig voorval moge voor het pu bliek gelden als een waarschuwing tegen het vaak slordig omspringen met gas-. Als een brander, een comfoor of iets derge lijks, wordt uitgedraaid, verzuime men vooral niet, ook het hoofdkraantje aan den wand te sluiten. Slangen kunnen altijd losraken of barsten en daarom is het zeer verkeerd, ze onder gasdruk te laten. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Met indrukwekkende plechtigheid heb ben de leden van de K J.C. Dinsdagmor gen hun zoo droevig om het leven geko men makker, Maarten Murk, ten grave gedragen. Tegen half tien verliet de lijkstoet de woning op de Havenstraatsche Wal. De baar, die gedekt was met de vlag van de K.J.G., -de R.-K. Jeugdorganisatie, waar van de gestorvene altijd een trouw lid was geweest, werd gedragen door de zes oudste leden van de K.J.G. Voorop ging ^de omfloerste clubvlag. Behalve de familieleden, hadden sich ook al zijn makkers bij den rouwstoet aangesloten. Tijdens de H. Mis hielden de K.J.O.-Ie- den naast de baar de wacht. Onder de Mis, naderden, behalve de familieleden, ook al zijn medemakkers, allen in K.J.G.- uniform, ter H. Tafel. De ahsoute werd verricht door pastoor W. C. G. Albers. Terwijl de clubvlaggen ter aarde negen, werd het stoffelijk overschot, met behulp van enkele K.J.C.-leidera, in de groeve nedergelaten. Na het verichten der gebeden voor de overledenen, trok een zeer groot aantal belangstellenden, dat ondanks den regen de plechtigheid had bijgewoond, langs de groeve. Onder hen bevonden zieh ook de klasgenooten van den gestorvene met het hoofd der school. VERLAGING MERKGELD. Met ingang van Maandag 24 Februari zal het merkgeld per big f 0.25 bedragen inplaats van f 0 30. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.80 per half K.G.; Weiboter geen aanvoer. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 6500 eieren. Prijzen: kippeneieren f 3.25f 3.50, hen eieren f 3f 3 30, beiden per 100 stuks Lopikerstraat. Kippeneieren f 3.20 f 3.45, hendeken f 3.45f 3.25, eend eieren f 2.85—f 3, alles per 100 stuks; kaas f 0.20 per pond WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 19 Februari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond; Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind; betrokken tot zwaar of half bewolkt; waarschijnlijk eenige regen; later iets kouder. Waterstand: Schoonhoven hoog water .150 uur, 1.17 M. Vreeswijk hoog water 3.uur, 1.48 M. Keulen stand 2.43 M., val 0.M. Maastricht 18 Febr. 42.05 M., was 0.03 M- Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 41 graden Fahrenheit. Woensdag 19 Februari: Op 5 tt, onder 1.08. Nieuwe Maan Zaterdag 22 Februari. „De Macht van het Kleine". Ammerstol. Vrijdagavond werd in de Ned Herv. Kerk, uitgaande van de ver- eeniging „De Macht van het Kleine", wel ke de verpleging van de lijders aan val lende ziekten in haar inrichtingen te Haarlem en Heemstede ten doel heeft, een flimavond gehouden. Ds. J. B. Th. Hu- genholtz hield een korte inleiding en heette alle aanwezigen hartelijk welkom- in 't bijzonder den heer J. Smit van Heem stede, die bij de film inlichtingen gaf. De rolprent gaf de aanwezigen een bee,ld uit het bloemenland van Haarlem en Heem slede, waar de patiënten worden ver pleegd. Na de vertooning van de film, bracht ds. Hugenholtz den heer Smit» daarvoor dafik. De gemeente-veldwachter, de beer J. D Overeem is benoemd tot waagmees- ter van deze gemeente. Winter lezing. Arkel. Ds. van Ewijrk houdt Donder dagavond 27 dpzer om 7.30 nur zijn 2d« winterlezing in de Ned. Herv. Kerk al hier. Het te behandelen onderwerp is „Hef farizéisme in verleden en heden". Zuivelrevue „Van Eig«n Land". Gouda. Donderdagavond om 8.15 nuv wordt in den Nieuwen Schouwburg do langzamerhand reeds zee^bekend gewor den revue „Van Eigen Land" opgevoerd. Nadat in Den Haag, Delft, Rotterdam. Dordrecht en Leiden met deze revue een. enorm succes is behaald, is dus Gouda thans aan de beurt. Het gezelschap, dat deze revue opvoert bestaat uit zeer goede artisten en wij twij felen er dan ook niet aan of er zal veel belangstelling zijn. Men zie de advertentie* in dit nummer. Bijtijds ontdekt. Haastrecht Een bijna 4-jarig zoontje van den heer Jac. Vermeij geraakte in 'n sloot aap het Marktveld. De h^fr G. No bel, die op de motor kwam aangereden, bemerkte het ongeluk, en haalde he/ knaapje uit de moddersloot. AMERICAIN BIOSCOOP. Lekkerkerk. ^amant-smokkelaars" ia de zeer sflutryiende film, welke de Ameri- cain Bioscoop'Zaterdag in de zaal Amici- tia vertoont/ De titel zegt reeds, dat men op het witte doek schietpartijen, wilde achtervolgingen en moorden zal beleven, die nu eenmaal aan de ontknooping van een dergelijk drama vooraf gaan. Liefheb bers van dit soort films kunnen Zaterdag dan ook hun hart ophalen. Het bijprogramma vermeldt de mede werking van de harmonievol eeniging .Ju liana", 't optreden van den humorist- conferencier Bram Kars en verder Fox- wereldnieuws. Een programma, dat er in gaat als koek. Men zie de advertentie. Opbrengst Speldjesdag. Ouderkerk a.d. (Jssef. De speldjesdag ten bate van de stichting „Hoenderloo", welke behartigt de verzorging van mis deelde kinderen, heeft ruim f 48.opge bracht WOERDEN, 19 Febr. Kaasmarkt va* heden. Aanvoer 30 partijen kaas. Pi ijzen: Met rijksmerk le kw. f 2021, id. 2e kw. i 13—10. Handel matig. WOENSDAG 19 FEBRUARI 193fl WIELRIJDER UIT VREESWIJK DOODGEREDEN. In den avond van 13 November fietste B., wonende te Vreeswijk, met zijn ver loofde op den Jutfaatschen Weg in de riebtigg van Vreeswijk, komende uit Utrecht. Het was zeer donker en storm achtig, B. reed aan de zijde van den rij weg. zijn meisje fietste naast hem aan den kant van den Vaartschen Rijn. Plotseling is de wielrijder aangereden door een auto die achterop kwam rijden. De jongeman werd geschept en kwam terecht in de langs den'weg gelegen sloot. Hij bleek op slag te zijn gedood. In den auto, waarmee de aanrijding had plaats gehad, waren gezeten de 21-ja- rige banketbakker A. v. d. V. en de 24- jarige J. A. U., beiden uit Doorn afkom stig. v. d. V. kon niet rijden, daar hij geen rijbewijs had; hij bestuurde den auto dus onder toezicht van den chauffeur. Beiden moesten nu voor de l'trechtsche Rechtbank terecht staan, wegens het ver oorzaken van dood door schuld. In deze zaak waren vele getuigen ge hoord. Eerst werden verdachten gehoord, die verklaarden, dat zij op tijd de lichten ge dempt hadden, ze hadden de twee men* schen voor zich zien fiet.4en, doch toen de lichten gedempt werden, voelden zij een schok en bemerkten ze, dat de wiel rijder was aangereden. Verd. zeide, dat het droog weer was; het zicht op den weg was goed. Een politie-agent uit Jutfaas was op de plaats des onheils aangekomen. De ver ongelukte fietser, werd juist uit de sloot gehaald. l5e au'o was toen reeds gekeerd, teneinde met de koplampen het reddings werk bij te lichten. Een van de autolam pen brandde; de andere was defect, daar was de wielrijder tegen aan gekomen. Diep onder den indruk deed het meisje van den verongelukte onder tranen haar verhaal, dat ze naast elkaar fie'sten en zij opeens bemerkte, dat haar verloofde niet meer naast haar reed; toen ze zich duidelijk probeerde in te denken, wat er gebeurd was, werd B. uit de sloot opge haald. Nadat nog twee getuigen gehoord wa ren, deed inspecteur Faber van de Utrechtsehe verkeerspolit:e mededeelingen over verd. v. d. V., dien hij na het onge luk aan een rijproef had onderworpen. Het bleek getuige, dat verd. onbekwaam was om een auto He besturen, al kon ver dachte misschien wat nerveus geweest zijn, toch had get. den indrük, dat hij het ch&uffeeren niet machtig zou worden. Als* getuige a décharge verscheen een baronesse uit Doorn,, die zeide, dat v. d. V. wel goed reed; zij was meermalen in een taxi door verd. naar huis gereden. De officier vorderde tegen heide ver dachten zes maanden gevangenisstraf. De verdedigster vin v. d. V Mr Es- tella Sumon8, pleitte vrijspraak voor haar cliënt, daar niet zeker was, dat de wiel rijder niet naar links gezwenkt had, sub», vroeg pl. clementie. De verdediger van U., Mr. Labouchère, drong aan op een geldboete voor zijn cli ënt, omdat deze niet zelf gestuurd had. Uitspraak over veertien dagen. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 19 Febr. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 260 kalveren: le kw. 5660, 2e kw. 4^54, 3e kw. 40 46, per K G. levend .gewicht; 80 nuch tere kalveren 36 per stuk; 227 varkens: vleesch var kens, wegende van 90—110 K G. 4445, zware varkens 4243, vette var kens 4142, per K.G. slachtgewicht. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. UTREGHT, 18 Febr, Ver. Eierveiling Utrecht fV.E V.U.). Eieren wit f 3.05— 3.55, eieren bruin f 3.453.50, eendeieren f 2.60, alius per 100 stuks. Aanvoer 10.000'Milks. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT UTREJCHT, 18 Febr. Groenten- en Vruchten veiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van Dinsdag 18 Februari. Appels: aimgaard 411, bellefleur 2 16, benderzöet 38, boschappel 411, campagne zoet 3—11, goudreinetten 4 33, hooilèars 511, jasappels 411, ka- neelzöur 211, klompjes 212, konings- zuur 617, ribbelingen 48, sterappels 8II, zoete paradijs 511, zoete reinet- ten 112; peren: brederode 1418, com- tesse de paris 813, gieser wildeman 10 —20, groen peren 11— 16, jos. de malines 313, kampervenen 1218, winterjannen 522, ijsbouten 1218. Alles per 100 K.G. Aardbeien 1429 cent per atuk. Met groote blijdschap en dank baarheid geven de Heer en Mevrouw DE HAAN-DE LEEUW U kennis van de geboorte van een Zoon Bergambacht, 19 Februari 1936. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het plotseling over lijden van onzen Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Jacob Noordergraaf Lz., in den ouderdom van bijna 70 jaar. Uit aller naam: Wed. J. NOORDERGRAAF. HOEK. Bergambacht, 16 Februari '36 Bij dezen richt de ondergeteekende een woord van dank tot de buren en de brandweer van Bergambacht voor de eminente wijze, waarop zij mij hebben bijgestaan in de brand op 14 en 15 Februari 1.1. Dr. TEN CATE, Spec. Maagdarm-, Rheumatische- en Zenuwziekten Is Donderdag 20 Febr. afwezig. Rotterdam, Eendrachtsweg 65. Tandheelkundige inrichting boudt lederen Dondordag Ut 12 NHr ÜotelHollandia, Markt 40 Gauda Tarief haal gobit f 30.- mat piinloas trakkan inbegrepen. Pijnloos trekken f 1. Wegens sterfgeval terstond gevraagd: in gezin van 2 personen. A. SALIE, rustend landbouwer, 3de Barendr. weg 223, Barendrecht Terstond gevraagd een nette Huishaudstar, bij wedukm. m. kinderen. - Indien 1 of 2 kinderen medebr., geen bezw. Br. onder no. 8090, bur. v. d. blad. TERSTOND GEVRAAGD: Een BOERENDIENSTBODE. goed kunnende melken. Liefst be neden 20 jaar. P.G. Adres: C. MUILWIJK, Brandwijk. AANGEBODEN: MORRIS COWLEY '32, Sedan, lederen bekleeding, schuifdak, geh. onsplinterbaar glas, prima motor, loopt 1 op 12j prima banden enz., OPEL '29, bestelwagen m. achter deur, in pr. cond. f 135. Oenegen in te ruilen tegen luxe wagen of motor. Bep Woudenberg - -Schoonhoven. WIJ ZOEKEN voor de Tieter- waard, Bommel erv. aard en Vjjt Üee- renlanden, alsook v. Dordrecht e.o. twee iirma's o£ veriegen- woordi^m bereid op ptovisiebasis modern SANITAIR artikel te voeren. I Eerste vereischte: prima ingevoerd bij architecten en aannemers. Brieven onder no. 8080,.bur. van dit blad. Gevraagd: Goed kunnende chauf.feeren Brieven met referenties en verlangd salaris onder no. 807U, aan het Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd: een FLINKE OIENSTB ODE, goed kunnende werken. Adres: Mevr. Ds. P. HON KOOP, Galileistraat 16, Den Haag. NIEUWE SCHOUWBURG GOUDA Donderdagavond 20 Fobr. Aanvang 8.15 Zang - Toonaai groota Finales Prijzen 60 - 40 - 20 ct. bel. inbegr. Kaartverk. en plaatsbespr. 19 Febr. 's avonds van 8-10 uur; 20 Febr. v. 10-12,2-4 en 's avonds van 7 uur af aan de zaal. Zaterdag 22 Februari a.s. van de gehouden Bazar der Zang vereeniging met met attracties, in de zaal bij Joh. Noomen te Stolwijk. Aanvang 7 uur Sluiting \2 uur Vrij Entree HET BESTUUR- Dagelijks vers vanaf 70 ct. per pond VARKENSVLEES Rollade-stukjes 50-55 ct. Lappen45-50 ct. Doorregen Lappen 30 ct. Rookspek (dik) 30 ct. Vers Spek 25 ct. Slagerij - Lopikerstraat Schoonhoven to koop per auto of schip. F. p E BRU1JN, Telef. 57, Neder-Hardinxveld TE KOOPi 'Eerste klas Buffetten, prachtig be werkt; mahonie Linnen- en diverse Kasten; 1- en 2-pers. Ledikanten; Stoelen; Tafels enz.; tevens groote maatwitlak Kinderledikant, opklap- zijstukken.f 4.50; dito beste Kapok matras f 2.50. v. d. SLUIS, Hoogend ijk 128b bij Schoonhoven. AAAERICAIN BIOÜCOOP j presenteert i f In „Amicitia", Lekkerkerk 4 t als Openings-Programma J op Zaterdag 22 Februari 1936 1 aan «fork sensatie-werk T Medewerking verleenen o.a. f de Harmoniever. „JULIANA11 en da Humorist-Conferencier BRAM KARS. f In ons bij-programma FOX WERELD-NIEUWS! f ss Als extra actualiteit De Voetbalmatch Frankrijk-Holland en de i Huldiging van Puck van Heel te Rotterdam, a Prijzen 35-55-75 cent. Toegang 14 jaar i Kaarten verkrijgbaar bij T. BERKEL, de leden van „Juliana'' en 's avonds aan de zaal. Aanvang 8 uur precies- T Zie de groote raambiljetten. r Elke bezoeker ontvangt een herinnering. V BAL N AI BALNAlf In Hotel a la Station - Schoonhoven J op Woensdag 26 Februari 1936 da groota schlagar (Karavaan) In de hoofdrol CHARLES BOYER en JEAN PARKER. a Wij vertoonen extra, een sterk sensatie-werk A „Diamant-Smokkelaars" In ona bij-programma Fox Wereld-Nieuws, f Aanvang b uur precies - Toegang 14 j. Prijzen 35-55-75 ct. 4 Zie de groote raambiljetten! DE DIRECTIE. Zieke en gezonde Dik vanaf 1.25 en hooger. Adres: N.V. HOUTHANDEL „DE VIJFHUIZEN", Hoog-Blokland, postadres Arkel. Schoonmaakartikelen Borstelwerk, Zeemleer Sponsen, Dweilen, Emmers Teilen, enz. enz. 't voordeeligst bij H. A. VAN BAAREN SCHOONHOVEN „Het" adres voor alle huis houdelijke artikelen Het Haven W. Z. 24 te Schoonhoven. Voor velerlei doeleinden geschikt. Te bevragen aldaar. DE ZAKENMAN dis nimmer adverteert, krijgt tlechti tot klant, die bii teval paf'rtU .'n Seinlichtje werkt prachtig II. 25 eent p«r advertentie van 6 regel» (bivooruitbetaling) Elke regel meer 5 cent Ultilultend worden opgenomen advertentlén met dienstaanbiedingen, vraag »n aanbod van 2e bands goederen (niet van handeldrijvenden), gevonden lijnde zaken-advertentlea van niet m« regels tegen l 1.— per plaatsing. Te koop: Duitsche Herder, reu, 3 jaar oud, prima stamboom, zeer waakach en vertrouwd bij kinderen. W. Gorré, Haven W.-Z. 24, Schoonhoven. Er biedt zich aan: Een Boeren- dienstbode, goed kunnende melken. Adres: Agent van de Schoonho- vensche Courant te Ouderkerk a.d. Ussel Verloren: Achterklep *an een Auto gaande van Berkenwoude naar Waddmxveen. Adree: T. van Meijeren, Tel. 14, Berkenwoude. Te koop: Een flinke groote P»p- penwieo en Poppenwagen. Brieven onder No. 8110, aan het Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd: Een in goeden staat zijnde Kinderwagen. Brieven onder No. 8100, aan bet Bureau van dit Blad. Misverstand. Ik heb gehoord, dat hun ver loving door een misverstand :s venhroken. In dat waar? Jal Hij dacht, dat zij bet geld bad, m zij dacht, dat hij het had! 35 TOT ZO CT. PER ONS Ook D.E. Koffie is het fijnste van 8e plantages Koopt aan l mdari Wat is een Lotisico Polis vraagt U? Met zoo'ft Polis neemt l) aan elke trekking deel, tot dat U fl. 10.000 ontvangen heeft. Lotisico is volkomen wettig. Prijs per Polis k contarit fl. 150.Indien U die fl. 150.niet in eens betalen kunt, koopt dan op Maandelijksche afbetalingen. Tarieven vanaf fl. 1.per maand. U kunt met alle tarieven reeds aan de trekking van 2 MAART A.S. deelnemen. Waar zoovelen het reeds deden, volgt U dat voorbeeld en bedenk: Lotisico was en bleef, einde 1898...... safeII Wij geven U steeds alle gewenschte inlichtingen. Geldig voor 1 trekking. Prijo per stuk fl. 2.50, 2x't zelfde no. fl. 5.-~ 3x't zelfde no. fl. 7.50. Franco toez. na storting v. fl. 2.50 of veelvouden op ons giro no. 252132 Gelukskantoor, Kerkstraat 3, Schoonhoven Mr Het adres van ongeschokt vertrouwen. *NI H.H. VEEHOUDERS! indien uw vee lijdt aan Navuil, Nageboorte of WItvulI, gebruikt dan het alombekende middel Dit middel wordt door de meeste veeverloskundigen in hun praktijk gebruikt en aanbevolen. Fabrikanten: FA. LIEVE Co. VIAARDINOEN Waardaert ga uw klanten en uw zaken?... Laat dan Van Nootan uw drukwerk makenl

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2