Wat geeft de Radio. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Plaatselijk Nieuws Loop der bevolking Burgerlijke Stand WOENSDAG 19 FEBRUARI 1936 Donderdag 20 Februari. Hilversum I. Iö75 M. A.V.R.O. Gramofoon, 9—0.05 Hel recept de I week. Mevr. H. LotgeringHillebrand be spreekt „Baked Bean-(.gesmoorde vit e boonen); 9.05—10 Concert door het En semble Lismonde; 1010.15 Morgenwijn- ding; 101510.30 üi amofoon; 10.30-*- 11 Concert door het Ensemble Lisinonde; 1111.30 Knipcursus Kinderkleeding; 11.3012.15 Concert door het Lyra-Trio; 12.15>1 Concert door het Aeolian-Orkest; 11.15 Gramofoon; 1.152.15 Concert door Kavocs Lajos en zijn Orkest; 2.15 2.45 Halfuur voor de Vrouw. 2 453 Gra mofoon; ii3.45 Vervolg Knipcursus; 3.45 3.55 Gramofoon; 44.30 Voor z'ekcn en thuiszittenden. Mevr. Ant. var. Dijk leest voor, 4.30-a,1.45 Gramofoon, 4.45— 5.30 HadiOiOtm el voor Kinderen Opvoe ring van „Michael Strogoff, de Koerier van den Czaar"; V.P.R.O. 5,30 uur „Ge- sprekken met luisteraars", XV. Ds. E. Spelberg, AV.R.O. 66.30 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest. 6.307 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 7—7.05 „En nu naar bed!'"; 7.05—7 30 Concert door het Museum-Kwartet; 7.30 8 Engelsche les voor beginners; 88.10 Gramofoon; 8.10—8.15 Nieuwsberichten, Mededeelingen en Gramofoon; 8.15pl.m. 9 15 Concert door het Concertgebouw-Or kest; 9.159 30 Dr. G. A. Dudok gunt ons een blik in Shakespeare's vroolijke werk „The merry wives of Windspr"; 9.30 -0.50 Fragmenten uit de Opera „Die Las tiger. "We'ber v Windsor" door het Om- roep-Orkest en Koor; 10.5011 Gramo foon; 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10 11.15 Graitofoon; 11.15—12 Dansmuziek door de A.VH.0.-Decibels. Hilversum II. 301.5 M. KRO. 8^-8.15 Wij beginnen de dag; 8.15—9.15 Concert; N.G.R.V. 10—10.15 Leger des Heils- kvvartiertje; 10.15—10,45 Morgendienst onder leiding van Dr. P. Stcgenga Az.; 10.45—11 Gramofoon; K.R.O. 11-^-11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15 12.30 Gramofoon; 12.301 Concert door de K.R 0!-Melodisten; 11.20 Gramo foon; 1.202 Concert door de K.R.O.-Me- lodisten; N.C.R.V. 2—3 Cursus fraaie handwerken; 33.45 Orgelbespeling; 4 4.45 Bijbellezing door Ds. J. Gil. W. Kruishoop; 4 455.15 Cursus handenar beid voor de jeugd; 5-15—6 Viool-recital; 66.30 Kapitein Jan A. de Pree van het Leger dos Heils: „Ideaal en Werkelijk heid in het leven van jh-n Heilsoffi'ier"; 6 30pl m. 6.45'Nieuwsberichten: 6.45 6.50 unr Gramofoon; 6 509.50 uur Uitzending van de „Matthaus Pas- sion" van J. 8. Bach; 9.50—10 Nieuws berichten; 1010.45 Orgelconcert; 10.45 11.30 Gramofoon. Vrijdag 21 Februari. Hilversum I. 1875 M. V AR A. 8 uur Gramofoon, V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding, 10.15 uur Gramofoon; 10.30 uur Cursus: ..Vrouwenleven, vroeger en •au." 3. Mevrotypr F. Klein Wa.ss>nk-vap Krim pen; \».A.K.A. 11—12 Gramofoon; A V.R.O. 12—1 Gramofoon; 1—2.50 Concert door het Omroep-OrkeM en Alt: phm. 1.40 uur Piano; 2.50—3.10 Causerie door Amy GioskamjJ-ten Have: „Over een naar woord'3.104 Concert door de A.V.R.0. Decibels; VARA. 4.05 uur Gramofoon; 5 uur Na Schooltijd: 5.30 uur Variatie' concert; 6.15 uur Gramofoon; 6.30 uur Vervolg Variatie-concert; 7 uur Indrukken van Denemarken door G. F. Roosen- schoon; 7.20 uur Gramofoon: 7.50 uur Nieuwsberichten; 7.57 uur S.O.S.-berich- ten; V.P.R.O. 8 uur Nieuwsberichten; 8.05 uur Cursus: Vrijzinnig Protestanisclie Idealen in dezen tijd. IV. ..Gewetenvor ming". Spreker: Dr. H. Faber, 8.30 uur Concert door het Hartvelt Kwartet; 9 uur „Fransche schilderkunst in Holland" door Dr. G. Knuttel Wz 9.30 uur Ver volg Concert; 10.15 uur Cursus: „De Re- ligieuse Achtergrond van de Renaissan ce". 2. Spreker: Prof. Dr. J. Lindeboom; 10.45 uur' Nieuwsberichten; V.A.R.A. 11 uur Gramofoon. 11.15 uur Sport: Wiel rennen. De Zesdaagsche te Antwerpen door Jan Broeksz: 11.4512 Gramofoon Hilversum II. 301.5 M. KRO. 8—8.15 Wij beginnen de dag; 8.15—9.15 Concert; 1010.30 Gramofoon. 10.30—11 Muziek- uitzending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon: 11.30—12 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.151 Concert door het K.R.O.-Orkest; 1—1.30 Gramo foon; 1.302 Concert door het K.R.O.- Orkest; 2—2.45 Gramofoon; 2.45—4 Or gelconcert en Zang; 4.154.30 Gramo foon; 4.30—5.15 Concert door het K.R.O.- Kamer-Orkest; 5.155.30 Gramofoon; 5.306 Concert door de K RO.-Boys; 6— 6.20 Land- en Tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 6.20—7 Concert door de K^R.O- Melodisten; 7.15—7.35 „China en de Chi- neezen" door Prof. Dr. Alph. Steger; 7.35 —7.45 Musica Catholics; 7.45-<8 P.T.T.- kwartiertje. „De geheimen van den post cheque- en girodienst"; 8—8.10 Nieuws berichten; 8.10—8.20 Musica Galholioa; 8.20—9 Concert door het Stedelijk Qrkest van Maastricht: 99 30 „Het dienstboden vraagstuk" door Th, van Lier; 9.3010.10 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht; 10.10—10.30 Gramofoon; 10.30 10.35 Nieuwsberichten; 10.35lj.15 Concert door Giezi Royko met haar Hon- gaarsch Orkest; 11.15—-12 Gramofoon. was het. dal een flink aantal leerlingen van de bijzondere school aanwezig was. Met 'n opwekkend woord sloot de voor zitter dezen avond. Moercapelle. Gevonden: een hekje van een veeajuto, een autoband, twee schroe vendraaiers. V.V.V. voert actio. Reeuwijk. De gemeenteraad besloot de vorige maand tol wijziging van de vaar- verordeuing voor den plas Elfhoeven. Hierbij werd het aantal dagen, gedurende welke men op de plas mag .varen zonder vaarrecht verschuldigd te zijn, terugge bracht van 7 op 1. De Vereeniging voor Vreemdelingënverkeer acht dit be.-luit een beletsel vopr het vreemdelingenverkeer en daardoor pen nadeel voor de gemeente en vele neringdoenden. Genoemde vereeniging heeft zich thans met een adres gewend tot Ged. Staten van Zuid-Holland met het verzoek, deze wijziging in de vaarveror- dening uit een oogpunt van algemeen be lang niet goed te keuren. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Waddinxveen. Maandagnamiddag zag de heer Van der B. in een van de slooten aan den Plaswcg een lijkje van een pas geboren kind drijven. Hij waarschuwde de politie, die spoedig ter plaatse kwam. Ze nam het lijkje in beslag om er sectie op te laten uitvoeren. Het verkeerde in een be gin van ontbinding. Hei kind zal vermoe delijk eenige dagen geleefd hebben. Waddinxveen. De machine-houtbewerker B. had hot ongeluk bij zijn werkzaamhe den met zijn hand in aanraking te komen met een in werking zijnde vlakbank. De hand werd zoo ernstig gewond, dat B. voorloopig geen arbeid zal kunnen ver richten. Op de jaarvergadering van de be- grafenisvereeniging ^St. Barbara" is de heer Jac. Gerts als voorzitter herkozen. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. Snoek en G. van der Meer. Bij het uithalen reed de koetsier van de Goop. Bakkerij uit Boskoop in het Noordeinde alhier met paard en wagen in de heining van de boerderij van den heer G. De heining werd over een grool gedeelte vernield, terwijl het paard aan een der pooten een verwonding opliep. Zoo'n behandeling hebben de jongens vijf jaar moeten verduren. Thans zal vrouw W zich ten tweede male voor den rechter te verantwoorden hebben. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Roeiboot Maas. BRANDSTICHTING. Gouda. Een 31-jarige werklooze mon teur had naar aanleiding van onprettige huiselijke omstandigheden in overspannen toestand in zijn woning aan de Graaf van Bloisstraat eenige meubelen met petroleum overgoten en in brand gesloken, waarna hij het huis verliet en de stad uitging. De meubelen hobben meer gesmeuld dan ge brand en buren hebben het brandje tijdig kunnen blusschen. De politie heeft den dader ie Zuilen gearresteerd. Rij is ter beschikking van de politie gesteld en naar het huis van bewaring te Rotterdam over gebracht. Krimpen a.d. IJssel. Gevonden: een le dige oliekan door G. do Jong, IJsseldijk 195; een bruine muts door den veldwach ter van Ringelesleijn; een glacé hand schoen door W. van Capellen, IJsseldijk 420; een wildlederen handschoen door den veldwachter Doiunisse; een dames handschoen door don veldwachter Ringe- lesteijn; een streng zwarte sajet door T. in t Veld, Schaard ijk 156. Krimpen a.d. IJssel. De Zondag ge speelde voetbalwedstrijd D.C.V. IDe Musschen I te Rotterdam, is in een 7—2 nederlaag voor onze plaalsgeuooten ge ëindigd. Zaterdagavond hield de afd. der V. A R A. voor een stampvolle zaal een feest avond in het Yereonigingsgebouw. De me dewerkers. Smith's Royal Hawaiian Se- renaders. leverden in allo opzichten een schitterend programma, dat bij het pu bliek zeer in den smaak viel. K. D. 0. Krimpen a.d. IJssel. Bij den jaarlijk- echen onderlingen wedstrijd voor adspi- ranten, welke gehouden werd door de gymnastiekvereeniging K.U.O., werden de prijzen als volgt toegekend Meisjes A: le prijs Y Kiljau, 2e pr. B. Luijten, 3e pr. L. van Schelven. Meisjes B: le pr. N. Boudesleijn, 2e pr. J. Boers, 3e pr. G. Drussee. Meisjes C: le pr. M. Vrijenhock, 2e pr. I. van Dendoren, 3c pr H. Stolk. Jongens A: le pr. F. de Vries, 2e pr. W van Dam, 3e pr. W. v. d. Berg. Jongens B: le pr. W. van Holst, 2e pr. Joh. de Groot, 3e pr. D. van Dam. B en W. hebben aau don lieer J. v. d. Heiden toestemming verleend tot het geven van een kunst- én voordhiclilen- avond, waaraan leerlingen van hemzelf zullen medewerken. Lekkerkerk. Dat te dezer plaatse voor Ksvacs Lajos en Koos Koen belangstelling beslaat, blijkt wel uit het feit. dat voor het optreden alhier in één uur alle be schikbare plaatsen waren verkocht. Mej. J. G. K. de Jager stond op een stoel stond te zoemen. De stoel kantelde en zij viel met haar arm door een ruit. He vig bloedend aan haar rechterpols werd zij opgenomen. Dr Wel «en es heeft de wond verbonden. Ouderavond Chr. School. Moercapelle. Vrijdagavond werd in de Chr. School een ouderavond gehouden. De voorzittpr opende de vergadering met hot laten zingen van Ps. 19 vers 4; las vervolgens een gedeelte uit Ps. 19 en ging daarna voor in gebed Zijn openingswoord sprak hij naar aanleiding ran Ps. 19 Ds. Heinsck, van Bleiswijk, sprak over de houding van de ouders tegenovpr hun kinderen en die der kinderen tegenover hun ouders. Na de pauze sprak de heer Kattenberg over ..Moeder". Beide sprekers hadden veel aandacht. Na afloop werd het werk der leerlingen bezichtigd. Ds. Heinsck sloot de vergadering met gebed. Klap van een paard. Moercapelle. Zateriiugmorgen kreeg de lieer P. Hanne, van een paard, toebehoo- rende aan zijn patroon, een klap tegen de buik. Een geneesheer uit Waddinxveen bracht hem met zijn auto naar-zijn wo ning over. l)e heer H. moet rust houden Zaterdagmorgen kwam een auto, be laden met meel van de firma Van Erk uit Zevenhuizen, door de gladheid van den weg in een sloot van het Kerkwater te recht. Een kraanwagen heeft de auto weer op den weg gebracht. Alles liep nogal goed af Een paal van hel electr. licht moest het echter ontgelden. Propaganda-avond Volksonderwijs. Moercapelle. De vereeniging Volks onderwijs" gaf in de groote zrtnl van den heer A. P. Versloot een goed geslaagden propaganda-avond. Als spreker trad op de heer A. H' van der Most uit Bodegraven, die in zijn rede duidelijk deed uitkomen, wat en hoe de openbare school is. en erop wees, dat hij in geen enkel opzicht voor een andere onderdoet in het opleiden tot christelijke en maatschappelijke deugden Ter opluistering van den avond voerde een muzlek-ensemble een aantal nummers uit, waarvan er één op algemopn verzoek herhaald werd. een bewijs dat dexe attrac tie insloeg. Dit was ook het geval met de lantaarnplaatjes. Na de pauze trad de heer van der Mast op als conferencier, die de zaal flink deed lachen. De zaal was goed bezet. Opvallend FELLE BOERDERIJBRAND. Meer dan vijftig koeien en paar den omgekomen. Maandagnacht is te Oldeberkoop, brand uitgebroken in de grootp boerderij van den heer Willinger Prins uit Den Haag en woond door de familie W. Bouma. De brand nam spoedig een grooten omvang tan en de bewoners moesten zich in nacht gewaad in veiligheid stellen. De motor spuit van Oldeberkoop was spoedig ter plaa'ee, doch kon niets uitrichten. In min der dan een uur waren huis en schuur ge heel afgebrand. Vijftig koeien en 4 paar den kwamen in de vlammen fom. Van den inboedel kon niets worden gered. Al les was verzekerd. KANTOORHOUDER GEARRES TEERD. Verduistering van belastinggelden De marechaussee van Epo' heeft, ver dacht van verduistering, in arrest gesteld W. van D., brievenbesteller en tevens kan toorhouder aan het hulppostkanloor te Veessen onder de gemeente Heerde. De verdachte zou van diverse personen belastinggelden hebben ontvangen en deze niet of althans niet tijdig, hebben doorge zonden. zoodat de belastingplichtigen ten slotte een aanmaning kregen voor belas ting. die zij reeds betaald hadden. Het bedrag dat hij heeft verduisterd moet volgens geruchten eenige honderden guldens beloopen. De verdachte is ter schikking van den officier van justitie ge steld. DE KINDERMISHANDELINGEN TE MEGEN. Een nieuwe aanklacht ingediend Bij het nader onderzoek, dat op last van den minister van justitie inzake de ernstige kindermishandeling te Megen is ingesteld, is gebleken, dat hel niet de eer ste maal is geweest, dat mej. W'. zich aan mishandeling van de aap haar zorgen toe vertrouwde voogdijkinderen heeft schuldig gemaakt. Twee jongemannen, die vroeger bij de vrouw zijn verpleegd, zijn in hun tegen woordige woonplaats aan een verhoor on derworpen. Zij hebben daarbij voor den burgemeester van Huissen en Appeltern vrijwel gelijkluidende verklaringen afge legd. die zóó bezwarend waren voor vrouw W., dat opnieuw een aanklacht wegens kindermishandeling tegen haar is inge diend. Beide jongens verklaarden dat zij meer malen op orgprlijke wijze waren mishan deld. De vrouw, had zich niet ontzien de jongens met een wasehbord duchtig toe te takelen. Het kwam herhaaldelijk voor. dat zij zonder eten naar bed werden gezon den. Verder was het hun toegediende voedsel meestal oneetbaar Door de mis handelingen zijn de knapen verschillende malen bloedend aan lichaam en gelaat verwond Zij waren echter zoo beangst voor hun pleegmoeder, dat zij hiervan nielw aan «nderea durfden te vertellen. omgeslagen op da Maandagavond voeren de 26-jarige las- scher G. Yeenendaal en zijn lö-jarige knecht H. van Os. beiden woonachtig in Alphen a.d. Maas en in dienst bij eep bag- germaatschappij uit Siiedrecht. voor het verrichten van reparatiewerkzaaulheden per roeiboot naar een der iets boven hun woonplaats gelegen baggermolens. Zij voerden in hun bootje een zwaar stuk ijzer voor hun herstellingswerkzaam heden mede Om tegen den sterken stroom op te komen, maakten de roeiers hun boot aan een zandschuit vast en lieten zich trekken. Tet plaatse aangekomen, maakten zij hun boot los en deze kreeg toen door de vaart en de sterke deining van de rivier, een zoo hevigen schok, dat het zware stuk ijzer in het bootje naar achter schoof, met het gevolg, dat de roeiboot vaft achteren water schepte on in een oogwenk in de diepte verdween. De mannen, die niet konden zwemmen, werden door de zuiging veegovoerd. Gelukkig wist Veenendaal zich aan een riem uit de roeiboot vast te klemmen en de jeugdige Van Os had een plahk weten vast te grijpen. Het personeel van den baggermolen, dat het ongeluk had zien gebeuren, wist door luid geschreeuw de aandacht van den sleepbootkapitein te trekken. Deze wendde d >n steven, reddingsboeien wei den uitgeworpen en nadat de drenkelingen ruil» tien minuten hadden rondgedreven, wist men hen aan boord te trekken. Zij werden, uitgeput en half versuft van emo tie en koude, naar don oever gebracht, waar hulpvaardige menschen hen vaD droge kleeren voorzagen- LIJNWERKER OVERREDEN. f Op slaq gedood. Dinsdagmorgen te ciïca 8 uur is de lijnwerker v G. uit Basschenhoofd (gem. Hoeven. N.-B.) op den spoorweg nabij de halte Hoeven door een trein uit de rich ting Roosendaal overreden en gedood. De man. die op de spoorbaan werkzaam vfcs. is hoogstwaarschijnlijk uit den weg ge gaan voor een uit de richting Breda ko menden goederentrein, watfrbij hij de na dering van den anderen trein niet heeft opgemerkt De trein stopte onmiddellijk. De ongelukkige was zwaar verminkt. Het stoffelijk overschot is met den trein naar de 100 meter verder gelegen halte Hoove overgebracht. ST. VITUSDANS TE WEESP. Eeniae schoolkinderen aangetast Op de oi»enbare lagere school te Weesp hebben zich in de zesde klas eenige ge vallen van St. Vitusdans voorgedaan. Een meisje kon de rechterhand niet stilhouden en maakte daarmede zulke bewegingen, dat het haar niet mogelijk was te schrij ven- Het duurde niet lang. of bij een an dere leerling werd hetzelfde verschijnsel opgemerkt. De huisdokter werd geraad pleegd en inmiddels bezocht ook de ge meente-geneesheer de school. Vijf kinde ren zijn naar huis gezonden. Het eigenaardige van dit geval is. dat de kinderen, wanneer zij de afwijking bij hun kameraadjes waarnemen, er zelf ook mee behept worden. De kinderen, die er aan lijden, kunnen zich vrij op straat begeven, daar het ziek teverschijnsel zich uitsluitend bepaalt tot onrustige handbeweginen. Opmerkelijk is dat bij alle kinderen de rechterhand niet stilgehouden kan worden Eén der leerlingen worc^t echter van si mulatie verdacht. HET EINDE VAN „MACHINE GEWEER JACK". McGurn, die den bijnaam heeft van „Machinegeweer Ja'k", een vroegere handlanger van Al Capone. is door leden van een vijandige bende doodgeschoten- Het noodlot trof hom juist den zevenden jaardag van de bloedige vechtpartij, die destijds tusschen de bende van Al Capone en de bende-Moran plaats vond. McGurn had toen mot een machinegeweer 7 leden van de bende-Moran neergeschoten. DRIE DOODVONNISSEN VERNIE TIGD. Wreed „verhoor". Het Opperste Gerechtshof te Washing ton heeft Maandag het doodvonnis ver nietigd, uitgesproken over drie negers, die ervan werden beschuldigd in Maart 1934 een planter in Mississippi te hebben ver moord. Hoofd-rechter Hughes, die de uitspraak bekend maakte, laakte zeer hevig de pij niging. waarmede men de bekentenis der drie negers had welen Ie verkrijgen en het Opperste Gerechtshof constateerde, dat van het getuigenverhoor geen pijnbank mag worden gemaakt. De vernietiging van het vonnis werd met algemeene stemmen uitgesproken. Dc advocaat van de negers. Brewer, een oud-gouverneur van den staat Mississippi deelde mede. dat de negers met riemen, waraaan metalen gespen waren bevestigd waren afgeranseld, tot hun lichaam met wonden overdekt was. om zoodoende hun V) LEON BLUM. Te zwak voor verhoor. De reehter van instructie Linais. heeft zich gisteren naar l.éon Blum begeven om diens verklaring aangaande den op dezen gepleegden aanslag te hooien. De magistraat bleef ongeveer twee uur aan het bed van den patiënt, die echter zijn mededeel ingen moest staken, daar hij vermoeid was en verzocht, wat te mogen rusten. De gezondheidstoestand van mevr Mon- net, de echtgenoote van het Kamerlid, die tezamen met haar man en Léon Blum in de auto zat. toen de aanval op dezen laat ste werd gedaan, is thans bevredigend. NIEUW UITSTEL VOOR HAUPT- MANN. De gouverneur van New Jersey heeft besloten,"'de executie van Hauptmann nog eenigen tijd uit te stellen. Hij heeft na melijk nog hoop, dat de beklaagde zal be kennen. terwijl hij voorts den hoofdgetui ge a charge, dr. Conton. zoodra deze van zijn reis zal zijn teruggekeerd, opnieuw aan fceh verhoor wil onderwerpen. KINDERMOORDENAARS UITGE BROKEN. Zes Papoeas, die deelgenomen hebben aan het vermoorden van een Papoea-kind en die opgesloten waren in 'le gevangenis te Boven-Digoel, zijn terwijl zij aan elkaar geboeid waren het bosch inge vlucht. Een brigade van de politie heeft de vluchtelingen achtervolgd, doch tet dus» verre zonder resultaat. Andere Papoeas hebben de gevluchte» later ongeboeid gezien. HEVIGE GEVECHTEN IN CHINA. Ongeveer 1500 dooden. Te Sjanghai verluidt, dat de regeerings- troepen na hevige gevechten de stad Tientsjoean op de communisten hebben heroverd. Aan de zijde der regeeringstroe- pen zouden 200, aan die der roode troepen 1300 dooden gevallen zijn. De regeerings- tzoepen maakten 800 krijgsgevangenen. DE BONUS AAN OUD STRIJDERS. Senaat keurt het ontwerp goed. De Senaat der Ver. Staten heeft een crediet van 1730 millioen dollar goedge keurd voor betaling van de bonus-uitkee» ring aan de oud-strijders. Het crediet voor den oudstrijders-bonus was een deel van het wetsontwerp, dat ten doel had credieten te openen tot een be drag dat 2.609 millioen dollar overtrof, en dat bestemd zou zijn voor de door de re- georing en de departementen te betalen uitgaven. Het door den Senaat aanvaarde weisorytwerp zal thans aan het Huis van Afgevaardigden ter goedkeuring worden voorgelegd GROOTE BRAND IN FILMATELIERS. 35 personen omgekomen. Te Valparaiso, in Chili, is in een groot gebouw, waarin de ateliers van een Itali- aansch-Ghileensche filmmaatschappij on dergebracht waren, waarschfinlijk ten ge volge van zelfontbranding van filmstroa ken, een brand ontstaan, die in korten tijd een reusachtigen omvang aannam en het geheele gebouw in de asch legde. Het aantal dooden is nog niet nauwkeu rig vastgesteld. Men vreest, dat 35 perso nen het leven hebben verloren. Bovendien zijn tal van personen gewond. De materieele schade wordt geschat op drie millioen peso. De leider der film» maatschappij is gearresteerd. DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Zeven jaar gevangenisstraf. De Haagse lie rechtbank heeft den 26- jarigen H. 0., die op 11 September vam het vorige jaar in een huis aan de Geest zijn 22-jarige vrouw van het leven heeft beroof, veroordeeld tot zeven jaar ge vangenisstraf. De officier van justitie had wegens dood slag tien jaar gevangenisstraf geëischt. GEEN GRATIE VOOR LUITENANT VAN BOVEN. Het gratieverzoek van luitenant ter zee tweede klasse H. L. van Boven, die door het Hoog Militair Gerechtshof is veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van ruim een maand voorloo- pige hechtenis, inet ontslag uit den mili- taiien dienst, zonder ontzegging van de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen, in verband met zijn gedrag tij ding de muiterij op Hr. Ms. „Zeven Pro vinciën", is afgewezen GEEN STRANDJUTTERIJ. Tegen den heer Van D., directeur van het Noorderbad te Zandvoort, was een vervolging ingesteld terzake van strand- jutterij- Na een uitgebreid onderzoek door den reehter-comm ssaris to Haarlem, is de lieer Van D. thans buiten vervolging gesteld. Naar men zich zal herinneren, was tijdens een storm in November van het vorige jaar een gedeelte van het terras van het Noorderbad weggeslagen. De di recteur had toen zijn personeel opgedra gen langs het strand hot hout terug te zoeken. Met het verzamelde hout was het terras weer hersteld WOENSDAG 19 FEBRUARI Vergadering N. S. B. Bergambacht. Vrijdagavond hield de «fdeeling Bergambacht van de N SB. een vergadering in hotel 't Centrum, waar als spreker optrad de heer Vos uit Hilversum De zaal was met emblemen van de N.S.B. versierd, terwijl doeken mot verschillende leuzen waren opgehangen. In een vlotte rede heeft de heer Vos het doel van de N.S.B uiteengezet, waarbij hij een aandachtig gehoor vond. De zaal was slechts matig bezet. Zangvogeltjes. Haastrecht. Zaterdagavond gaf de heer J. P. Oskam te Gouda in 't gebouw „Con cordia" met zijn kinderkoor „Zangvogel tjes" voor een volle zaal een in alle op zichten geslaagde uitvoering van de ope rette „De vroolijke schoenmaker". De voorzitter de heer Ant. Schuurman heette allen welkom en -me oreerde de reeds behaalde successen van het koor. Over de plannel der zangvogeltjes zeide spr., dat nog altijd het voornemen bestaat om ze voor de radio te laten optreden- Daarvoor is geld noodig. en nu zullen in de pauze oliebollen worden verkocht, om zoodoende een winstje te maken. De operette, die hierop volgde, speelde in een schoenmakeregezin en aan het hof van een koning De schoenmaker en zijn beide zoons zijn Vroolijke werkers, die den heelen dag door hun lied doen schallen. De koning, die aan eksteroogen lijdt, wordt door bemid deling van den eenen zoon. een beminne lijk wezen, van zijn kwaal verlost Natuur lijk is zijner majesteits dochter de beloo ning. Voor het echter zoover is, treilen kabouters en feeën op, de bewakers van het heil des konings. en dit alles hebben öe zangvogeltjes heel aardig welen klaar ie spelen. De leuke coetumeering en het spel ontlokten veel applaus en bijval. In zijn slotwoord dankte de voorzitter •oor moreolen en financieelen steun, welke men van het publiek heeft mogen ontvan gen, Voorts dankte hij de heeren Both, voor het afstaan van de zaal. F. de Jong, J P. Oskam en verder allen, die op een of andere wijze tot het slagen van de nit- voering hadden bijgedragen. Krimpen a.d. Lek. De hengolvereeniging „Kijk naar je dobber" zal op 8 Maart een nationaal hengelconcours organieeeren. Hiervoor zijn verschillende mooie prijzen als kransen, takken en medailles uitge loofd. „Kracht door Oefening". Lekkerkerk. De gymnastiekvar. „Kracht door Oefening" hield haar jaarvergade ring in „Het Bonte Paard". De voorzitter de heer W. G. Broere, opende en heette allen welkom. De notulen en het jaarver slag van den secretaris, den heer M. P Kapteijn werden onder dank voor de nauw keurige redactie goedgekeurd. Bij de re kening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer W. Meldde, bleek, dal 1936 een nadeelig saldo vaii pl.m. f 40 opgeleverd had. Een en ander werd nage zien en in orde bevonden. Bij d$ bestuur verkiezing werden herkozen de heeren W. G. Broere als voorzitter en W Tuk ker als commissaris van orde. Tot 2d' secretaris werd gekozen de heer W van Herk. Voor.de 3 functies van dames-be stuursleden werden gekozen de dames N. Doglerom, J Daalwijk en M. Potuijt, die deze functies onderling zullen verdoelen. Hierna werd de deelname lwsproken aan de intern, turnwedstrijden in het Olym pisch Stadion te Amsterdam, waarna, na de rondvraag, de voorzitter sloot met dank aan de aanwezigen, in 't bijzonder aan de eere-leden voor hun belangstel ling. Lekkerkerk. De afd. Lekkerkerk en Krimpen a.d. Lek van den Bond van Kaas producenten hield haar jaarvergadering in „Het Bonte Paard". Na opening door den voorzitter den heer A. v. d. Graaf Cz. werden de notulen van den secretaris, den heer G. van Wijnen, goedgekeurd, waarna de penningmeester, de heer Jac. Broere Lznrekening en verantwoording deed. Een en ander werd nagezien en in orde bevonden. Er was een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat de heer A. v. d. Graaf Gzn. en Jacs. Broere Lz„ die beiden buiten het landbouwbedrijf zijn komen te staan, niet meer in aanmerking wenschten te komen. De beer D de Jong Az.. werd herkozen en ia-de twee vacatu res werden gekozen de heeren L. Broere Jacszn. en A. v d Graaf Azn. Na ro ▼raag volgde sluiting. Mej. H. van Heukelem te Capelle a.d. IJssel ie benoemd tot onderwijzeres aan de Nienhuys-Luyten Fröbelschool al hier. Op de veiling alhier waren aange voerd 4600 eieren Ze gingen vlot van de hand: de groote bruine voor f 3 303 55. groote gemengd f 3 253.45: groote witte f 3 203 40: heneieren bruine f 3.10 f 3.25: gemengd f 3—3.15; witte f 2.90— 3.10, alles per 100 stuks. Kroten 45 cent per K.G.; goudreinet- èpn 1112 cent per K G. Feestavond Abessinië-comité. Lekkerkerk. Donderdagavond hield het l itteidamsch Comité tot Uitzending van een Nederl. Ambulance naar Abessinië. pen feestavond in het gebouw „Amicitia' De avond werd geopend door den heer Roos, burgemeseter, die de talrijke aanwe zigen een hartelijk welkom toeriep. Het verheugde hem, dat het comité ook biet een feestavond wilde ge\en. 8pr. memo reerde in het kort. waar de Nederl. Am bulance zich op liet oogenblik bevindt en welke moeilijkheden daar te overwinnen zijn. Hij beschouwde hi-t werk van dr F. Winckel en zijn helpers als een daan van christelijke naastenliefde, want ook voor hen bestaat groot levensgevaar. Hier na werd de revue: „Weet je nog wat te verdienen?", opgevoerd door Paul Duval en zijn medewerkers en -werksters. Na ieder scène laaide een daverend applaus op. waaraan bijna geen einde kwam. Ver schillende leden van het gezelschap heb- zeer verdienstelijk werk geleverd; vooral de liedjes van Paul Duval en Roos je Kohier sloegen in; ook het danspaar oogstte een welverdiend .applaus. Tot slot deelde de voorzitter van het Rotterdam se he Comité mede. dat besloten was een 2den feestavond te geven op een nader te bepalen datum. Spreker dankte den burge ter voor de vriendelijke woorden, bij den aanvang gesproken en hoopte bij den 2den feestavond op denzelfden steun en dezelfde medewerking te mogen rekenen. Ook bracht hij een woord van hulde aan Paul Duval en zijn gezelschap voor de keurige afwerking van de mooie revue. Tijdens het spel en ook onder het bal ver leende een gezellig orkeet onder leiding van den bekenden Rotterdamschen kapel meester Simon Velt. medewerking; het bal stond onder leiding van Johny Beekman, die aifh zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De afwezigen hebban zeer veel gemist; we kunnen een bezoek aan den tweeden kunstavond ten zeerste aanbevelen. „De Rijzende Kerk". Lekkerkerk. De meisjesvereeniging „De Rijzende Kerk" hield een ouderavond roor stampvolle zaal van het „Ge-Ar" ge bouw Met een toepasselijk woord heette IJ van Dijk de aanwezigen hartelijk welkom. De adspiranten-afdeeling zong een cantate, waarna de. van Dijk een ver haal vertelde, waardoor de luisterenden zeer werden geboeid Mej. M. van Risp gaf eenige declamatie-liederen. Tot slot werd opgevoerd het leekenspel „Schoenlapper Martein", welk spel by de aanweeigen een diepen indruk maakte Aan het eind van den avond dankte ds- van Dijk de aanwezigen voor hun belang stelling, waarna de avond besloten werd met een gemeenschappelijk lied. Veresniging voor kinderuitzaading. Lopik. De vereeniging voor kinderuit zending voor Lopik, Jaarsveld en WiUige- Langerak hield in de zaal van den heer A. de With haar jaarvergadering. De voorzitter, dr. Blankesteijn, memoreerde in zijn openingswoord, dat dit de eerste vergadering was na 2 jaar, wat zijn oor zaak vond in de ongesteldheid van spreker in het voorjaar van 1935. Dit moet even wel niet opgevat worden, alsof de vereeni ging kwijnende is; integendeel, vooruit gang m te bespreureö, een afdeeling is ook gesticht te Willige-Langerak, welke daar zeer actief werk verricht. Een ge voelige klap trof de vereeniging door het verlies van haar volijverige secretaresse, Mevr. StevensBrand, die wegens ver trek haar functie moest neerleggen. Daar na weiden de notulen gelezen en onver anderd vastgesteld, waarop de rekening en verantwoording van den penningmees ter volgde. Het batig saldo 1933 is f 90.80; de inkomsten 1934 bedragen f 465.20; uit gaven f 252,31; voordeclig slado f 212,89. Naar aanleiding van eenige vragen be treffende het jaar 1935 licht de voorzitter toe. dat in 1935 geen kinderen zijn uitge zonden en ook geen contributie is geïnd. De reden hiervan is, dat in de plaats van een zomeruitzending, een winteruitzendiug zal plaats vinden, wat een tweeledig doel treft. Het is namelijk voor de kinderen uit plattelandsgemeenten beter, dat ze des winters worden uitgezonden en aangezien daartoe een hooger subsidie wordt ver strekt dan voor de zomeruitzending, is het ook voordeeliger. De rekening werd voorts in haar geheel aldus vastgesteld. Een commissie, bestaan de uit de heeren Emck en Vervoorn, werd benoemd voor het nazien der rekening 1936. Daarna had de bestuursverkiezing plaats In de vacature mevr. StevensBrand werd gekozen de heer E. L. G. van Hel den te Lopfkerkapel en de periodiek af- tredenden, de heeren J. G. van Dam te Willige-Langerak en W. van Joolingen te Jaarsveld worden herkozen. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de data der winteruitzending. De voorzitter deelde mede. dat deze loopt van 1 October tot 28 April. De kinderen kee- ren dus op een zeer gunstig tijdstip terug, in tegenstelling met de zomeruitzending, waarvan de terugkeer tegen den winter plaats heeft. Thans was de uitzending van zeven kinderen verzekerd; tot dusver re was het hoogste aantal vijf. Op een vraag naar de kosten, antwoordde de voorzitter, dat deze bedragen f 1,30 a f 1.40 per kind per dag. De heer Emck vraagt naar aanleiding van een verzoek door de oudercomaiiosif der 0. L. School te Lopikerkapel aaa B. en W. inzake het verstrekken van melk aan kinderen, die des middags overblijven ef dit werk misschien ligt op het terrein dezer vereeniging. Deze vraag lokt een levendige discussie uit: hot voor en 'egen werd uitvoerig besproken. De voorzitter zei. dat volgens zijn opvatting de sla'ulen het niet toelaten, dit werk ter hand te ne men. Spr zag het groof nut er van' n en stelde zich de vraag of Het Groene Kruis zich hiermede misschien bozig kan hou den. Het grootste bezwaar ligt evenwel in de kosten daaraan verbonden: Je hx-r Emck noemde voor de 0. L. School te Lo pikerkapel reeds een bedrag van f 32 Spr. beloofde evenwel, als voorzitter de zer vereeniging en als voorzitter van Hel Groene Kruis deze zaak in de eerstvo gen- de vergaderingen ter tafel te breng n Muziek- «n Zangconcours. Nieuwerkerk a.d. IJseel. Voor het con cours van muziek- en zangverenigingen, dat gehouden zal worden op Hemelvaarts dag 21 Mei door de muziekvereeniging „Door Kunst Verkregen" te Nieuwerkerk a.d. IJssel. heeft de heer F. Jaa, burge meester. het eere-voorzitterachap aan vaard. Reeds vele vereenigmgen hebben toezegging tot deelname gedaan. Zendingsavond. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagavond werd in de Ned Herv Kerk. uitgaande van de Elim-Zending onder de Joden, een zendingsavond gehouden. Na het zingen van Ps 95 1. het lezen van de geloofs artikelen en Romeinen 11 1—19 be klom ds. J. C Woelderink den kansel en leidde na gebed en het laten zingen van Ps. 72 1 en 10. de sprekers voor dezen avond in met de woorden van den Hei land: „En gij zult Mijne getuigen sijn". daarbij met een voorval uit zijn eigen le ven illuetroerend welk groot belang een persoonlijk getuigenis van Christus zijn kan. Hierna verkreeg de een-ste spreker de heer Enker uit Rotterdam, het woord, die in oen ernstige toespraak verhaalde van zijn jeugd, van zun afzwervmg ia de meest radicale kringen, die mot geweld als sociale hervormers willen optreden, van zijn uitwijking naar Nederland, zijn in kennis komen mot bet Christen* dom. aanvankelijk nit nieuwsgierigheid, maar tenslotte van harte, en van sijn daarmee gepaard gaande strijd Na hem verkreeg de heer Tabaksblad, eveneens uit Rotterdam, het woord, die van soortgelijke bevindingen uit sijn leven verhaalde, daarbij speciaal doen uitko mend de verblinding, de haat en de ver vloeking. welke zijn geslacht daarbij open baarde Hierna zong de gemeente Ps. 105 5 en 6 en werd gecollecteerd voor de zen ding onder de Joden Vervolgens beklom de Rottenberg, uit Den Haag den kaneel;, bü vergeleek ih een pakkende rede. en mei klemmende apolo gie de Schriften des Ouden en Nieuwer Testaments en betoogde, dat Jezus waar lijk de Christus is. als bewijzen hiervooi aanvoerend de voetstappen van Christn# in de historie van de laatste tweeduizend jaar. en de geestelijke wonderen, die Hij nop dagelijks doet door mannen en Trou wen uit het Jodendom te trekken tot Zijn wonderbaar licht, zoodat ae om de belij denis Zijn Naams vader en moeder, broers on zusters en alle dingen verlaten om Hem te volgen Na het zingen ran Ps 130 4 werd de bijeenkomst gesloten Rijwieldiefstal. Ouderkerk a.d. IJsmI. Ten nadeele van den metselaar G. Spek werd Vrijdagavond een rijwiel ontvreemd, dat hij bij zich op de werf had neergezet. Van de dader(s) geen spoor. De bouwkundige G Bos alhier, heeft aan de laagste inschrijver# de heeren D Loendorsloot (metselwerk); Jac. v. Rooijen (hei- on timmerwerk); M. Rook (schilder werk); en J. de Bruyn («nids-, electr - en lood- en zinkwerk) allen te Gouderak. op gedragen het bouwen van een woonhuis, voor rekening van den heer G. Kloot, eveneens te 'Gouderak. Benoeming. Oudertcerk a.d. IJssel. Tot amb'enaar tor sécretarle in tijdelijken dienst is met ingang van 24 Februari benoemd de heer P. C. van der Woerd uit Zoelen (Gld /erkeersregtling. Oudewater. B. en W'. hebben in het t be lang van de vrijheid en veiligtiAid van het verkeer noodzakelijk geacht, verschillende wegen gesloten te verklaren voor het be reiden in één richting mei alle motorrij tuigen en met alle andere rij- en voertui gen. behalve rijwielen, «pndat die wegen te smal zijn qn gevaar op!everen bij het verkeer in beide richtingen met motorrij tuigen, handwagens en rij- en voertuigen. Gesloten zijn; le. de Korte Havenstraat in de rich ting vanaf dc zijde van de Markt, 2e. de Peperstraat in de richting vanaf de zijde van de Wijdatraat; 3e. de oude Huigensteeg vanaf de xijde van de Lange Burgwal en vanaf de zijde van de Wijngaardstraat; 4e. de Gasthuissteeg vanaf de zijde van de Markt; 5e. de Rein ijnstraat vanaf de zijde van de Wijdatraat; 6e. de Biezenstraat vanaf de zijde van den Ouden Sirtgcl en vanaf de zijde van de Biezenwal. Een parkeerverbod ie vastgesteld toot de korte Havenstraat, de Peperstraat, de RemijnMraat, de Havenstraat en de Mark' parkeerterreinen zijn aangewezen: Als le. De vischbrug aan de rechterzijde, vanaf de zijde van de Markt en dan van af de Markt tot aan het perceel, plaatse lijk gemerkt B 119, gelijk zulks nader van gemeentewege ter plaa'se zal worden aan geduid. Geslaagd. Polsbroek. De heer E. Hakkesteegt slaagde de vorige week aan de Rijksuni versiteit te Utrecht voor het tweede ge deelte doctoraal examen veeartsenijkunde. Zangvereeniging „Excelsior". Polsbroekerdam. Donderdagavond gaf de gemengde zangvereeniging „Excelsior" onder leiding van haar directeur, den heer Jac. Kaasschieter te .Schoonhoven, haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van den heer M. van Vliet. De voorzitter, de heer H. Teeuw, open de deze vergadering en heette de aanwe zigen hartelijk welkom, inzonderheid den onlangs gekozen eei e-voorzitter der ver eeniging, burgemeester Schreudera. Spr. con.ateerde met genoegen de groote be langstelling voor dezen avond. Burgemeester Schreuders wenschte de vereeniging geluk met haar promotie, im mers in het eeistvolgend concours zal zij iu de eerste afdeeling mogen uitkomen Hij sprak een woord van aanbeveling in zake het beoefenen der zangkunst en wek te op zich op te geven als donateur of donatrice van „Excelsior", opdat haar ar beid in stijgende lijn zal kunnen voortge zet worden Dc voorzitter dankte den burgemeester voor zijn hartelijke woorden en gaf de ver dere leiding van dezen avond in handen van den heer Kaasschieter. Een gevarieerd programma werd ver volgens afgewerkt. Enkele zangstukken werden zuiver uitgevoerd en legden ge tuigenis af van degelijke leiding en ijve rige studie. Wegens tijdsgebrek moesten eenige nummers ran het programma wor den afgevoerd. In de pauze werden twee taarten ver loot tot stijving der kas Deze "poging ge lukte uitstekend, de penningmeester mocht een opbrengst van f 26 boeken. Twee tooneeletukken werden nog opge voerd. „Het weggestopte pleegkind" werd goed vertolkt, zoodat de spelers een wel verdiend applaus oogstten. „De nieuwe boterfabrikant" was een humoristisch stuk, dat ook zeer in den smaak van het publiek viel. Tenslotte werd een tableau vertoond, voorstellende: „Wordt lid of donateur van „Excelsior"! Jammer dat het effect hier van verloren ging door enorme rookont wikkeling van het daarbij gebezigde Ben- gaalsche vuur. Ofschoon onder deze om standigheden de zaal wat overhaast moest ontruimd worden, vond de voorzitter nog gelegenheid om den heer Kaasschieter als blijk van waardeering voor zijn werk, een cadeau aan te bieden, wnsi-voor deze vriéndeliik dank zefte auenanu en Uranje Reeuwijk. D5 A.R. Kiesvereeniging .^.Ne derland en Oranje" hield een openbare veigadering in hotel Zomerzorg". Als spreker trad op mr. G. van Baaren. bur gemeester van Delft. Zijn rede vond bij de talrijke aanwezigen een aandachtig ge hoor. Van de gelegenheid lot het steüen van vragen na de rede maakten eenige aanwezigen gebruik. Mr van Baaren be antwoordde hun vragen Brandstoffen vereeniging. Stolwijk. De Btolwijksche Brandstoffen- vereeniging hield haar gewone jaarverga dering in de zaal Zuidervliet.. Aanwezig waren»30 leden. Met een woord van wel kom opende de voorzitter dc vergadering en «phak er zijn genoegdoening over uit. dat zoo velen aanwezig waren. De notulen werdpn. na door den secretaris te zijn voorge'ezen. zonder op- of aanmerking, goedgekeurd. Voor bet nazien der boeken over 1936 werden gekozen de heeren J. Verkaik wn P Scheer en als plaatsvervan gers de heeren W van der Ende en M. van den Hengel Uit liet verslag vap don penningmeester bleek, dat de inkomelon bedrogen f 6438,57. de uitgaven f 5856.20 batig saldo f 502.37. De aftredende bestuursleden, de heeren A. de èruin en W Both, werden met bijna algemeene etemmen herkozen. Het aantal leden bedraagt 201. Over 1935 wtrden 298250 KG brandstoffen geleverd Vijf tien kistjee sigaren werden ondec de aan- wezigen verloot. Met een woord van dank f voor de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. Het gemeentebestuur is voornemens bij in gebruikstelling der waterleiding den aanslag te regelen naar de personeel# be lasting. „-ensgezindheid". Stolwijk. Ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan der zangvereeniging gezindheidwerd hier op 13, 14 Febr in de zaal van den lieer J. N een bazar gehouden. De burgemeester opende Donderdagmiddag dezen bazar in het bijzijn van de wethouders, benevens enkele raadsleden en versehil'ende be stuursleden van zusterverenigingen, voor hot meerendeol mot hunne dames. Spr. memoreerde iu het kor', dat het vereeni- gingslevgn betere tijden gekend heeft dan nu op het oogenblik. Ook deze vereeniging heeft al een» een grooter aantal leden, ge teld. Het 'deed spreker genoegen dezen bazar te mogen openen en hij hoopte dat hij in alle opzichten zal mogen slagen. On der het gebruik van een kop thee werdpn door de leden der vereeniging drie liede ren gezongen. Hierna knipte de echtge noote wan den burgemee-ter het lint door, waarop de aanwezigen den bazar bezich tigden. Deze was keurig ingericht en het geheel had een zeer mooi aanzien. Er was geen moei'e ontzien om alles tot zijn recht te doen komen. Er was voor e'k wat wils en er waren verschillende attn Waddinxveen. Jongelieden van 1824 jaar van chr. levensopvatting, die zondei werk zijn. kunen worden geplaatst in de 8-weeksche werkkampen der Centrale voor Werkloozenzorg Inlichtingen geven de plaatselijke predikanten en de Chr Be- s'urenbond, Henegouwerweg 55. Vergoe ding wordt gegeven tot een maximum van f 2 per week. Er wordt 40 uren gewerkt en 's Zondags is men thuis In „Het Centrum" gaf het kinder koor „Jong Leven", onderafdeeling van de zangvereeniging „De Lofstem" voor een talrijk pub'iek een uitvoering Medewer king verleende het meisjeskoor ..Soli Deo Gloria". Er werd onder leiding van den directeur, den heer H. de Mpn uit Gouda, zeer mooi gezongen Het, was een goed ge slaagde avond Ovejr de KRIMPEN a.d. LEK. Januari Ingekomen: I. de Vries, van Rotterdam, W. Hoogendijk. van IJsselmonde; J. M. de Jager. \an Lekkerkerk. Vertrokken: Wed. A. Boon en gezin naar Lekkerkerk; L. Boon naar Rotter dam. K P. de Jong naar Rotterdam: G. Noorlander naar Lekkerkerk; G. Deelen naar Sas van Gent; W. Roest en gezin naar Heemstede. A. Sprik naar Lekker kerk; G. Bóuter naar Reeuwijk, E. en W. Roosdorp naar Amsterdam; W. P. Kwa- kernaak naar Sliedreoht; C. F. Broer naar Lekkerkerk. MOERCAPELLE. Over de maand Jan Ingekomen: N. van den Berg van Bleis wijk, naar Dorpsstraat 114. 'WADDINXVEEN. Februari. Ingekomen; A- M. A. Kraan, van Am- steidam naar Bodegraverstraatweg 3; N J. Willers, van Hengelo naar Burgemees- Ier Trooslstraat; P. Schoorman, van Zoe- termeer naar Noordeinde 47a. Q. van F&assen, van Zoetermeer naar Noordein de 47a H Zoontjes, van Hengelo naar Prins Hendrikstraat 11; B. Minnobach, van Zoetermeer naar Burgemeester Troost straat 112, A Boom, van Reeuwijk naar Bloemendaalschenweg 25. Vertrokken: J. G. Jansen van Kerk- weg 167 naar Zoetermeer; Th. Zwar ••fnburg van Noordkade 229 naar Bos- J Tentreveld naar Zoetermeer. 15 CAPELLE A.D, IJSSEL Febr. Geboren: Geertrui Anna. d. van W. Multum en N. Broere Pieternella en Theodora, d. van W. Schouten en G. W de Groot. Johannes, z van J. Kok en H. Erkelens. Gijsbert Govert, z. van G C. Vuik en G. J. v. d. Flier Ondertrouwd: J. Oskam, '25 j. en D. Santen. 21 j. W. v d. Dool. 25 j. en K. J Verkaik. 32 j A. Noorlander. 26 j en M. van Dam. 28 j. W. van Vliét, 26 j. en S. Willemstein, 25 j. Getrouwd: C. va» Hork, 20 j en A. Vuik, 20 j. -A A van Harten, 24 j. en P K. Koolmees. 21 j. A Oudshoorn, 25 j en H. \V. F. Jongbloed. 21 j. J. P v. Delft. 25 j en A. Spruit. 29 j. Overleden: C. Dijkman. 72 j. J. ds Witte, 12 j. KRIMPEN a.d. LEK. Februari. Getrouwd: L. C. van der Linden, 21 J., en M. den l'ijl, 19 j. Overleden: -A Kattestaart, 83 j., wedu we van K. Lullen LEKKERKERK. Fpbr Ondertrouwd: E Verkerk. 22 j., Krim- jen a.d. IJssel en G. C. Lingen, 21 j. J. A. de Vos. 26 j. en Peters, 23 j., te Alphen a.d Run. Getrouwd: L. C v. d Linden. 21 j. en M den Uifl. 10 j MOERCAPELLE. Februari Geboren Huibertus Cornelia Ad nanus, z. van C I de Wilde en P A Potappel Jacobus Marinus, z. van Ab. Linthout en J. Breedijk. WADDINXVEEN Februari. GeborenPiter Jan, z. \an J. C. Veer man en M Monster. Leendert, z. van C. W Broer en J. de Kooter Arie, z. van A. Tol en A G. Zwanenburg. Cato N eelt je, d van C van Leeuwen os P. de Jong. Ondertrouwd: P. van Tilburg en N. den Boer. Getrouwd: P. van der Weerdt en H. E Verheul. Overleden: S. K. in 't Hout, geb. Cui- per, 85 j.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4