SeinlickU&s Voorjaar 1936 N. M. v. Diest n Plaatselijk Nieuws J Gemeenteraden OUDEWATER. der bevolking Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Voor één kwartje Seinlicht je Bericht van Inzet. De Perceelen Bouwterrein c -O O 0) 2 <D 0) "5. E o u jiiiiiiiainiiiiiuiiiiiiiii Nieuwe soorten... Nieuwe patronen Nieuwe kleuren... Nieuwe verlaagde prijzen!.. Lopikerstraat 6, Schoonhoven Behanger Stoffeerder l/uhuUÜHQSH Ottdu fyOCOidU.! Men zegt algemeen: Wij hebben het geschoten, Met't drukwerk van Van Nooten! Bakkerswagen, /RIJDAG 28 FEBRUARI 1936 De Kleine Lofstem. Bergambacht. Met 30 leden is hier op gericht een kinderkoor ,.De Kleine Lof- stem" als onderdeel van de christelijke gemengde zangvereeniging „De Lofstem". De eerste repetities zijn reeds gehouden- Valsch geld Bergambacht. Toen de ambtenaar, be tast met het ui!betalen van den werklo zensteun, zijn pas ontvangen zilvergeld controleerde, bemeikte hij. dat er een val- schen gu'den tusschen zat. De gemeente veldwachter heeft het muntstuk in. beslag genomen Nutsavond. Capelle a.d. IJssel. Jn de zaal van den heer J. Oudenaarde trad voor 't Nut van 't Algemeen op de voordrachtkunstenaar Jac. van Elsacker. Ter afwisseling werd piano- en vioolmuziek ten gehoore ge bracht. Het geheel was een goedgeslaagde avond Schaakclub. Capelle a.d. IJssel. In het gebouw van chr belangen aan den Schaardijk is een scnaakciub opgericht met aanvankelijk 8 leden Meisjcsvereenifliny Capelle a.d. IJssel. De Herv. Ger Meis- jesvereenigingen ..Maria', „Martha" en „Magdalena" hielden onder leiding van den heer J- Kars. Herv Godsdienst-oo*- derwijzer, een goedgeslaagde gemeenschap pelijke jaarvergadering in hot lokaal Boe zemstraat. Na de gebruikelijke openingen een inleidend woord, werd het program ma, bestaande uit inleidingen, gedichten en zangnummers, vlot afgewerkt. Loont oeslagregeling. Capelle a.d. IJssel. Ter gemeente-secre tarie is een 2Ö-taJ aanvragen ingekomen om toepassing van de regeling tot 't ver- leenen van toeslag op de loonen in het tuinbouwbedrijf. Gecombineerde feestuitvoering. Haastrecht Maandag is in het gebouw „Concordia" een gecombineerde uitvoe ring gegeven door de navolgeftde vereeni- gingen: Prima Volta (muziek) dir. de heer Ripke, Leiden; Olympia gymnastiek) leider de heer Jac. Vermeij; Nut en Ge noegen (tooneel), voorzitter de heer G. J. Bakker; Nieuw Leven (Dameskoor), dir. de heer J. P. Oskam Gouda, Zangvogel tjes (kinderkoor) onder dezelfde leiding. De avond werd geopend met een kort inleidend woord door den heer C. J. Bak ker. Daarna werden ttfee muzieknum mers gegeven door „l'rima Volta". Ver volgens werd, örtderbroken door een twee tal pauze's het programma afgewerkt en besloten met een hal. Elk der medewer kenden had een goed nummer gekozen en zoo was een fraai geheel gevormd In de pauze werden lootjes verkocht ter bestrijding der koeten. De prijzen werden bij' het begin van het bal uitgeloot. Men bleef nog geruimen tijd bijeen. Hel- en Boeicop. Ook in deze gemeente beginnen de bezitters van vruchtboomen, het nut van bespuiting in te zien Zag men voorheen slechts enkele eigenaren van boomgaarden, dit middel toepassen, thans volgen velen dit goede voorbeeld en men kau dagelijks de bestuiving waarnemen tot bestrijding van het ongedierte en tot verbetering van de vrucht. Hoofd bijz. school. Hei- en Boeicop. Aanvankelijk verkeer den velen in de meenipg, dat het nieuw benoemde schoolhoofd aan de 'bijz. school de heer Boerboom, niet in functie zou tre den, in verband met het passeeren van de lijst van wachtgelders. Thans kan echter met zekerheid worden vermeld, dat de minister aan het schoolbestuur disp -nsa- tie heeft verleend, zoodat de heer Boer boom op den reeds eerder vermelden tijd in functie hoopt te treden Bond van Kaasproducentea. Krimpen a.d. Lek. De afd. Krimpen ad Lek en Lekkerkerk van den Bond van Kaasproducenten hield in het Boüie Paard een ledenvergadering. Na de ope ning brachten secretaris en penningmees ter verslag uit, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde bestuursver kiezing. De heeren A v d. Giaaf en Jac. Broere, welke by het landbouwbedrijf zijn. wenschten niqt voor een herbenoeming in aanmerking te komen In hun p'aatsen werden gekozen de heeren L. Broere en A. v. d. Graaff, terwij! de heer D. de Jong herkozen werd. De heer P. C de Boom heeft het bouwen van een dubbel woonhuis'aan de Schoolstraat, als vo'gt opgedragen: tim merwerk Vis en Strópke; metselwerk P. Roozendaal; Schilderwerk A. de Boom; loodgieters- en electriciteitswerk Jac. Bouter, al'en alhier. Esperanto. Krimpen d. Lek. Dond"1 iiield de pcnpranto-afdee'inn- P'-«- '"'--"en" een ledenvergadering in de Oude School. Uit het verslag van den penningmeester bleek .dat er een batig sa'do is. Mej. W. Bouter werd in het bestuur gekozen, terwijl de heer G. N. van Oosterom werd benoemd als afgevaardigde naar het congres te 's-Gravonhage Na het zingen van het clublied in 't Esperanto kloot de voorzitter de guc-d bezochte vergadering. Krimpen a.d. Lek. De gymnastiekver eniging „Spar-a" zal op 20 Febr. een olie bollendag organiseeren_ Reeds hebben B. en W. toes.euunmg biertoe verleend. In de Glir. Schoo. werd een ouder avond gehouden. Na opening door den voorzitier, den heer A. Koen, voerden ver schillende aanwezigen het woord, terwijl een kinderkoor aaruige liedjes ten gehoore biacht. Tot slot bezichtigde^ de ouders het werk der kinderen, waarna de voorzit ter op de hem eigen wyze den avond sloot. Krimpen a.d. Lek. Gevonden: 2 foudra- len van siliaa sen. Terug te bevragen hy C. v. d. Linden, Schools raat. In de Ueref. Kerk hoopt Donderdag avond 7 uur voor het Chr. Comité van Winterlezingen op te treden ds. Meisters uil Rotterdam. Op de ledenvergadering van de Coö peratieve Vereeniging ..Vooruitgang" wer den dé heeren G. Vuijk en Joh. Brouwer herkozen als bestuursl. ien: B. en W. hebben aan de toonee'ver eeniging „K.D.O." toes'^mming verleend tot het houden van "en verlotincr. De prij- - n "<«n bed. een theese-vies en waar- de-bonnen. Krimpen a d. IJssel. Bij den heer V. in den Stormpolder werd deze week ingebro ken. Daar de bewoners door het geluid wakker werden, maakten zij a'arm en wa ren de daders genoodzaakt, het hazenpad te kiezen. Er werd niets vermist. Zaterdagmiddag zal de hengelveree- niging Ons Genoegen" epn hangelcon- cours houden voor werklooze ingezetenen De prijzen zullen 'n hoofdzaak beetaan uit huishoudelijke artikelen I)e afd. Krimpen ad IJssel van „Volksonderwijs" is voornemens op 26 Februari in het vereenigiugsgebouw aan de Tuinstraat een fees avond te organisee- ren. Ds. Westmeyse van Rotterdam, zal een rede uitspreken over ..De Openbare Lagere School liet niet gezochte, maar ge geven symbool van nationale eenheid". Opgevoerd zal worden het tooneelstuk „Roeping", in drie bedrijven. Op 29 Februari zal de Arbeiders Jeugd Centrale (AJC) een fees avond zeven in b«4 vereen igmgsgebouw aan de Tuinstraat. HET CHRISTELIJK HUWELIJK. Lopik. De Ar ja Club. Prov. Reg. te lopik, hield in de bijzondere school haar jaarvergadering onder voorzi'terschap van den heer J. Schep, die opende met gebpd en vervolgens Oen. 2 vers 1824 las. Hierna heette hij de aanwezigen hartelijk welkom, in *t bijzonder burgemeester 01- d en hof, die vervolgens het woord ver kreeg. De heer Oldenhof had tot onder werp gekozen: „Het christelijk huwelijk". Spr. begon met het lezen van Gen 2 waar in ons de instelling van het huwelijk wordt verhaald en verdeelde zijn rede in de vol gende punten: le. De goddelijke zorg voor het huxfflijk. 2e De zorg van de overheid voor het huwelijk. Bij de behandeling van het le punt wees spr. op de Goddelijke in-v stelling van het huwelijk, reeds vóór de zondeval. Aan de hand hiervan wees spr. erop dat het huwelijk wel besloten ligt onder de zonde doch niet om de zonde is ingesteld en dat naderhand ook het hu welijk, evenals de arbeid nog een middel is geworden, om de tonde in haar schrik kelijke werking te breidelen. Dit is een genadegift van God, daar dit oorspron kelijk de bedoeling van het huwelijk niet is geweest Na nog gewezen te hebben op het feit dat van het begin af de bedoeling van het huwelijk is geweest de verbinte nis van één man, met één vrouw, kwam spr. tot het tweede punt van zijn rede, n .1. de zorg van de overheid voor het huwe lijk Behandeld werden verschillende ar tikelen uit onze huwelijkswetgeving, waar bij spr. enkele woorden wijdde aan het streven van de Feminis'en, de voorstan ders der z.g vrije liefde, waartegenover hij stelde, de beginselen der A -R partii, welke spr. staafde met aanhalingen uit de Heilige Schrift, de Ned Geloofsbelij denis en hel huwelijksformulier der Ned Herv. Kerken Na nog gewezen te hebben op het feit. dat ondanks de vele verschillen op ander gebied, tusschen de rech'sche politieke partijen, wat onze huwelijkswetgeving be treft, eenstemmigheid heerscht besprak hij tenslotte nog de taak van de kerk in deze en de persoonlijke verantwoording van den christen ten opzichte van het huwe lijk. Daarna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan druk ge bruik werd gemaakt Hierna werd de vergadering welke goed bezocht was, door den heer Oldenhof met dankgebed gesloten. Moordrecht. Aan den heer J. Kasber- gen. aannemer, is opgedragen het bouwen van een woonhuis met veestalling in den Zuidplaspolder, voor rekening van den heer A. van Tilburg Uitgesteld. Ouderkerk a.d. IJssel. De ouderavond welke Dinsdagavond in de chr school I in de Kromme zou worden gehouden, is door samenloop rai/ omstandigheden uit gesteld tot een nader te bepalen datum. Bedrijfsstapte. Oudewater. Op de sigarenfabriek „Cu ba" wordt wagens bedryisslapie slecht 3 dagen per week gewerkt. Ontwikkelingsavonden. Oudewater. Donderdag 27 en Vrijdag 28 Febr zullen in hei St. Antoniuspatronaat out wikkel ipg.-a vond en worden gegeven Als spreker zal optreden pater R. Eijk- holl. Donderdag 27 Febr. voor maunen bo ven 17 jaar. Onderwerp „Mannen en ka rakter". Vrijdag 28 Febr. voor vrouwen en meis jes boven 17 jaar Onderwerp „Groote tij den, groote zielen Jaarvergadering „Samull". Polsbroekerdam. Vrijdagavond hield de schoolvereen. „Samuel" haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer G. van Schaik, opende dit samenzijn met gebed en gaf daarna de verdere leiding in han den van het hoofd dezer school, den heer S. Roeleveld. De notulen en het jaarver slag van den secretaris werden goedge keurd. Het aftredende bestuurslid, dehper J. van Vliet, werd herkozen Het hoofd der school hield een lezing, waar.n hij de geschiedenis van het chris telijk onderw naging Spr. herdacht de offers bij den aanvang van den school strijd door onze voortrekkers gebracht en de verbetering die in'rad door de gelijk stelling van openbaar en christelijk on derwijs Hy ging voörts na, hoe met de inzinking der hoog conjunctuur het on derwijs mee te lijden heeft van den druk der tyden, hetgeen tot uiting komt in de herhaaldelijk verlaagde salarissen van 't schoolpersoneel. terwyl onderscheidene kleinere scholen in haar voortbestaan worden bedreigd. Mogen de teekenen de zer tijden, aldus spr., allen, die het wèl meenen met onze scholen, dringen to. veel gebed en onverflauwden ijver bij hun werk. De heer Roeleveld sloot de vergadering met dankgebed. Stolwijk. Bij de door de zangvereeni ging gehouden verloting ten huize van den heer Joh. Noomen, viel de eerste prijs, eeü kamerameuli emenop no. 1074 De ge lukkige bezitter van dit lot was J. Anker, wonende Beijerscheweg. Bij den veehouder Joh. de Jdhg, aan den Boven»prkscheweg. werd deze week een kalf geboien met twee koppen. De kop pen waren geheel normaal. Verschillende ingezetenen zijn dit zeldzame dier wezen bezichtigen. Daar het echter dood was, ia het door het destructiebedrijf weggehaald. Streefkerk. Met ingang van deze week hebben de melkboeren den prijs der cori- sumptiemelk met 1 cent per liter ver laagd Het fanfarecorps ..OK.K." heeft be sloten, deel te nemen aan het op Hemel vaartsdag te Bergambacht te houden con cours. De vereeniging zei uitkomen ia de eerste afdeeling Willige-Langerak. De vereonig'ng voor uitzending van kinderen van Willige-Lan- geiak, Lopik en Jaarsveld naar gezond - taeidskokmies heeft de vorige week 7 kin deren uitgezonden naar Egmond aan Zee en wel 1 uit Willige-Langerak, 3 uit Lo pik en 3 uit Jaarsveld. We hopen dat de bleekneusjes met goe de resultaten huiswaarts zullen keeren. Raadsvergadering op 13 Febr. Na ope ning en lezing van het gebed en notulen, heet de voorzitter de leden welkom in deze eerste vergadering ia 1836. Het zie lenaantal van Oudewater is met 17 voor uit gegaan. Een nieuwe raad werd ge vormd, waarin 4 nieuwe leden zitting na men. benevens een nieuw college van B. en W. De amb' eiyiren en werklieden de den in het afgeloopen jaar nauwgezet hun plicht, ja, zelfs meer dan dat. In 't col lege van B en W. heerscht een prettige samenwerking. De economische toestand gaat meer en meer ook op Oudewater d :ukken en heeft tot gevolg dat de'groot ste soberheid moet worden betracht ook voor 1936. Spr. hoopt echter dat de sa menwerking in don raad en in 't college van B. en W. zoo zal zijn, dat het waar achtig belang der gemeente zal worden gediend. Voorts zenden Ged Staten ter kennis neming toe een door de Kroon goedge keurd besluit van hun col'ege tot nadere regeling der herwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en wet houders. Uit de gecirculeerd hebbende stukken is den beer PRINS gebleken, dat deze verlaging aÜeen toegepast wordt op de beide wethouders, dat de wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger on aangetast blijven en dat deze verlaging al leen in werking treedt bij eventueele nieu we benoemingen. Er is destijds op aange drongen. omdat Oudewater in een te hoo- ge klasse was ingedeeld, doch als spr. geweten had. dat dit alleen voor de beide wethouders een verlaging zou geven, was hij daar niet voor geweest, daar een zoo kleine verlaging van geen invloed is. De VOORZITTER antwoordt, dat het hem heel goed bekend was, dat oen aan te vragen verlaging van salaris.-en alleen toegestaan zou worden voor de wet houders en bij heeft dit ook destijds ge zegd. Geen der leden kan zich dit echter her inneren, behalve ex-wethouder GROE- NEWEG, wien deze regeling wel be kend was. Vervolgens komt ter tafel een schrijven van den Kon Ned Middensiand-bohd, afdeeling Oudewater, betreffende de be- drijfstarieven. Daar dit stuk niet heeft gecirculeerd bij de leden, vraagt de heer v. d. L E E voor lezing ervan, waarna hij een verlaging der tarieven bepleit. De VOORZITTER an'woordt, dat de onderhandelingen met Gouda geen uit komst hebben gegeven en dat het niet mo gelijk is op het schrijven gunstig ;e be schikken Na nog enkele bespreking wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Verder wordt behandeld een schrijven van het Alg Armbestuur, bet effende toe kenning van een gratificatie aan len \o- rigen en den huidigen s r tarn>-pen tuig meester van dat bestuur. Aldus wordt besloten. Toegestaan wordt voorts een fe-zoek van een ingezetene, om medewerking da een zijner kinderen de school voor ruiten- gewoon lager onderwijs te Gouda «zoe ken kan Besloten wordt tot den verkoop van bouwgrond aan mevr. de wed. de Gooijer en de heeren J. en C. de Gooijer, J Spek ea Uebr. Boele. reap voor den prys van f 2, f 2, f 1,25 en f 0.50 per vierk. M. Behandeld wordt een verzoek van de N.V. Fabriek van Me kproducten der Ver. Zui.velbereiders te Rotterdam om prijsop gaaf voor den verkoop van grond, gele gen bij haar fabriek te Oudewater. Na ver schillende besprekingen brengt de voor zitter het voorstel van B. en W. in stem ming om den prijs te bepalen op f 1 per vierk, M waartoe met 8—3 stemmen be- slo en wordt. Van Ged. Staten is een missive ingeko men bet: effende de instructie van den hulpkeurmces er B en W. stellen voor, aan het verzoek te voldoen, behoudens dat de wedde wordt bepaa'd op f 18002200. De beer t. d. LEE is van meening dat ondanks een nieuwe regeling nog overuren zullen worden gemaakt, want indien dit niet 't geval zou zijn en de keurmeester al leen zijn voorgeschreven uren behoefde te arbeiden, zouden de slagers die 't avonds wenschten gekeurd te hebben, hiervan veel hinder ondervinden. Spr. is tegen deze regeling, daar die geen voordeel brengt. Ook de heer 8CH00NDER- WOERD ziet in een loonsverhooging met intrekking van uit te betalen overuren, slechts een bestendiging der kosten. Hst voorstel wordt tenslotte aangehou den. De heer VI E R B E R G E N vTaagt of de Raad zou besloten hebben tot de aan schaffing' van een motorrijwiel voor den hulpkeurmeester. indien bekend geweest was, dat deze in Montfoórt zou moeten gaan wonen naar spr.'s inzien heeft de betrokken ambt» naar nu geen motor meer noodig De VOORZITTER zegt toe deze zaak met het hoofd van den dienst te zul len bespreken Ingekomen is een adres van den A B TB te Arnhem, om een noodigverklaring van een landbouwhuishoudcursus. De Raad besluit hieraan te voldoen. In vervolg hierop wordt besloten, inge volge een voorstel van B en W., tot in- gebruikgeving van een lokaal der voorma lige openb school voor een cursus van de A B.T.B tegen een vergoeding van f 25 Hierna vo'gt een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een speciaal tarief voor levering van water aan grootverb ui- kers. in afwachting van een algeheele wij ziging der tarieven (verbruik boven 4000 kub. M per jaar a 7'/* ct. per kub. M.). Nadat dit voorstel i$ aangenomen be sluit de raad ingevolgen een missive van Ged. Sta'en een bedrag af te lossen van f 150 per jaar op de geldleening. aange gaan met den heer J. Schouten te Gou derak. Een lange bespreking volgt op een voor stel naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten tot vas stelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invorde ring eener vermakelijkheidsbelasting. De heer VIERBERGEN breekt we derom een lans voor de voetbasport en ziet bij invoering volgens deze verordening vele onbillijkheden ontstaan. In stemming gebracht, wordt het voor stel tenslotte met 83 stemmen verwor pen. Daarna komt in bespreking de direc teurswoning der gem-bedrijven. De heer v. d. LEE acht de woning te goed om te worden afgebroken en is tegen nieuwbouw Ook de heer K A S B E R G E N is deze zienswijze toegedaan en ziet bij een even- tueelen nieuwen bouw ook nog groote bij komende kosten van tijdelijke verhuizing. Na verschillende besprekingen wordt besloten dat de heeren Van Doornen, Prins en Roelofs in overlég met den gem - architect nader zullen onderzoeken in hoe verre het mogelijk is, met repareeren een behoorlijk bewoonbaar huis te verkrijgen, waarna aan den raad verslag zal worden uitgebracht. Vervolgens komt een im de vorige ver gadering aangehouden punt wederom in bespreking, namelijk de aanschaffing van en vrachtvuilnisauto. Gezien de tijdsom standigheden en 't korte traject, 't welk in Oudewater wordt bereden, is de heer v d. LEE tegen de aanschaffing. Ook de onkof ten berekening zal volgens hem aan- meikelijk hoogei zijn dan wordt fteraamd De prijs van het vervoer van grint en zand door particulieren is zoo laag, dat de gemeente hiervoor niet zelf kan rijden. Bij de stemming blyken 6 stemmen voor en 5 stemmen tegen aanschaffing te zijn. Tegen de heeren v. d. Lee, Schouten, Groeneweg, Kasbergen en Roelofs. Met a'gem. stemmen worden voorts de heeren Van 't Riet, Mullink, Veidenk. De Veen en Frodrikzon herbenoemd als leden cIt commissie to, wering van schoolver zuim. Tenslotte wordt as laatste punt der agenda besloten tot het aangaan van een geldleening groot f 21.300, met de Hol- landsche Sociëteit van Levensverzekerin gen N.V. te Amsterdam. In de rondvraag worden nog enkele verkeersviaagstukken besproken, waarna de VOORZITTER de vergadering sluit. LANGERUIGEWEI DE. Over de maana Januari. Ingekomeh: G Oskamp van Kamerik naar no 5(); J. van Dyk van Waarder naar no. 27; A. Langerak van Zegveld naar no. 2l Vertrokken: L. Oskam van no. 29 naar Dorpstraat jte Sc herpenzeel; G. Wildernis van Hoogeijnd 156 naar 's-Gravenhage. van der Neerstraat 217; H. W. v d. Holst van no. 1, naar Bodegraven. Noordzijde 117. OUDEWATER. Over de maand Januari Ingekomen: H. M Bos uit Snelrewaard; J. Honing, uit Rotterdam. M. J. Gamp- man uit Montfoort; P. de Jong uit Mont- foort; Gh. [Bannink uit Alphen a.d. Rijn; B. v. d. Heuvel uit Ter heiden; P. J. Hoo- gendoorn "uit Haarlem; A. H. S ijnman uit Rotterdam; G. Benschop uit Benschop; M. G. J. de Liefde uit Schiedam; P. E. Berbêe uit Lisse. Vertrokken: M Meesters naar 's-Gra venhage j^Wed. Boer naar Zutfen; G. S. Boer naar Zutfen; G. W. Doop naar Mont foort; H. v. d. Weide en gezin naar Haastrecht; H. G. Smeele naar Amers foort; J. G. van Everdink naar Achthui zen; P. Merks naar Driehuis—Ve'sen; A. W. Verdouw naar Vleuten; H. ds Borst naar Krimpen ad IJssel; B M. Bode. naar Heemstede; H. M. Rietveld naar Utrecht; M. van Doorn naar Papekop, H. K van Duivenvoorde en gezin naar Oost en West-Souburg; D. v. Schaik naar Maartensdijk, J. J. van Es naar Benne- broek; G. Boer naar Amsterdam; K. J. Revet naar Gouda. REEUWIJK. bver de maand Febr. Vertrokken: G. W. Hendriksen uit H 238 naar Overschie, Pr. Mauritssingel 26 c.; D.. Vei woerd en gezin uit D 13 naar Hazerswoude; A. Boom en gezin uit D 79 naar Waddinxveen, Bloemendaal 25; H. v. d. Heuvel, uit H 98a naar de Bildt, Utrechtschestraat 248 -'.-«fy*»».1 WNa LANGERUIGEWEIDE. Febr. Ondertrouwd: A. Boer (te Waarder) en A. J. Hoogendijk. Overleden: L. Kastelein, 6 w. LEKKERKERK. Februari. Geboren. Hendrik Dirks, z. van A. de Waard en J- Uiterwijk. Adriaan, z. van D. Slingerland en K. G. Roest Gerrit, van G. Eikelboom en C Slingerland, Arie, z. van J. v. d. Graaf en G. Stout. Ondertrouwd: E. Verkerk, 22 j. en G-l C Linge. 21 j. W. Boon, 25 j en M. Zwartbol, 20 j. Getrobwd: L. C. v. d. Linden, 21 j. ea M. den Üiji, 19 j. OUDERKERK A.D IJSSEL Febr. Geboren: Jan Laurens, z. van M. Vlas blom en H. G. van Ingen Schenau. Ma ria, d. van G. de Waardt en M Trouw borst Cornells, z. van B. Hobo en J. Duister. Elisabeth, d. van C. Nap en M. Hoogendoorn. Janna Adriana, d. van B de Mik en D Sterrenburg. REEUWIJK. Febr. Geboren: Jan Gornelis, z. van H. van) Dijk en J. Stolker. Cornelia Hendrika, d. van J. J. van Leeuwen en G. J. van Zijl. Dirkje, d. van N. A. v. d. Laan en N. van Dam. Ondertroywd: A. Verhey, 23 j. en M. Zwijnenburg, 20 j'. WADDINXVEEN. Febr. Geboren: Gorard Gornelis, z. van J. Ap pel en A. W. Verjpeij. Gornelis PieterJ z. van C Boelhouwer en P van Leeuwen Dirk Johannes, z. van N. de Bruijn en J Sanner. Adriana, d. van M. van der Kroef en H. A. WHtenburg. Getrouwd P van Tilburg es N. dan Boer. Ammerstol. De tuinderbknecht A. de Bruijn, wonende aan dep Lekdijk en werk zaam op de tuinderij van den heer Adr. de Vries, had het ongeluk van den wagen te vallen. B. bezeerde zich aan zijn been. maar dacht aanvankelijk dat het nog wel schikken zou. Den anderen dag moest hij zich echter toch onder geneeskundige be handeling stellen, waarbij hem eenige da gen rust werd voorgeschreven. G. KOEDAM, t Benschop. Dezer dagen overleed een be kend oud-ingezetene, de heer G. Koedam, in den ouderdom van byna 82 jaren. Met den heer Koedam is heepgegaan eèn persoon, die aan een zeer groote werklust en toewijding een groote ver knochtheid paarde aan de familie, waarbij bij in dienst was. Als tuinbaas heeft hij n.l. meer dan 50 jaren achtereen de fa milie Van Buma-JVan Beusekom gediend De koningin onderscheidde hem daarvoor met de eere-medaille, verbonden aan de Oranjo-Nassauorde. Ook was hij tal van jaren belast met het onderhoud van het gemeentelijk torenuurwerk. Zooals >oor al zijn werk, was hij ook in deze betrekking een nauwgezet plichtsvervuller. Vooral bij de ouderen zal de herinnering aan deze markante figuur nog lang levendig blij ven. Onder no. 10 is aan het Rijkstelefoon net aangegoten de woning van den ge meente-veldwachter L. H. Kurk. De deelname aan de cursussen huis houdelijke voorlichting ten plattelande is van dien omvang, dat thans vaststaat dal eenige van- deze cursussen doorgaan. De aanvang van de lessen is bepaald op Dinsdag 3 Maart, n.m. 2.15 uur in de 0. L. School I (dorp). Haastrecht. Indien de weersomstandig heden gunstig zijn kan het Zondag weer een belangrijke voetbaldag worden. Het le elftal vap „Haastrecht" speelt een uit wedstrijd tegen Zweivers. In den G.V.B. was deze p(oeg altijd een taaie tegenstan der, waarmlee wij maar willen zeggen: Oppassen, jongens! C.K.C. gaat naar Schoonhoven en de mogelijkheid is zeer groot, dat Haastrecht, na Zondag, vaster j staat. Het 2e ellftal speelt thuis tegen de 3de editie van Gouderak. Onder normale om standigheden kunnen de Geel-Zwarte re serves winnen. Het 3de elftal heeft vrijaf Krimpen a.d. IJssel. Het bouwen van een drukkerij annex winkelhuis en een winkelhuis met 2 middenstandswoningen voor rekening van den heer A. Geleedts, is opgedragen aan den laagsten inschrij ver, den lieer A. Alsumgeest te Engelen (N.-Br.). Voorlichtingscursus. Lekkerkerk. Van de voorlichtingscursus ten plattelande voor vrouwen en volwas sen meisjes, uitgaande van de Groene Kruis afdeeling, werd Dinsdagavond de eindles gegeven. Deze cursus die 3 maal 6 lessen telde, stond onder leiding van mej. Dronkers, landhouwhuishoudkundige te Hedel (G.). Door het aangename onder richt van de leerares, bestond er voor de cursus veel animo en telden deze avonden onder de deelneemsters aan den cursus als een zeer welkome afwisseling. Dat de cursus succes heeft gehad blijkt niet alleen uit het feit, dat er maar en kele uitvallers waren, maar ook hadden de cursisten de recepten thans tot aller tevredenheid klaargemaakt. Willy van der Wouden bracht in een geestige speech dank aan allen, die het tot stand komen van den cursus hadden mogelijk gemaakt. In het bijzonder dank te zij mej. Dronkers voor het geleerde en voor de prettige geest die er altijd had ge- heerscht. Als klein aandenken bood zij mej. Dronkers een zilveren theelepel aan met het wapen van Lekkerkerk. Uit het antwoord van mej. Dronkers bleek, dat zij deze kleine attentie bijzon der op prijs stelde- Tot slot werden nog eenige gezelschaps spelletjes gedaan, die een prettig slot wa ren van deze prettige cursussen Voor een volgenden cursus hebben zich ruim dertig leerlingen opgegeven- Ouderavond. Lekkerkerk. In de christelijk school is een ouderavond gehouden. Deze stond on der leiding van ds. P. Roos. Na de ver gadering op de gebruikelijke wijze geo pend te hebben, heette de voorzitter, de aanwezigen, die in grooten getale waren <mgekomen, hartelijk welkom. JSet hoofd der school, de heer Monfrooy behandelde het onderwerp: „Het Kind in Crisistijd", waarin hij uiteenzette op wel ke wijze en waarom het kind te lijden heeft onder de crisis, geeslelyk en moreel, ïn de pauze werd het werk van de leer lingen bezichtigd. Na de pauze deelde de secretaris h<£ een en ander mede aan gaand e de school. Mej Kruithof, onderwijzeres, behan delde het onderwerp: „De School in vroe ger jaren". Zij begon bij het jaar 700. Op duidelijke wijze werden het onderwijs en de tucht in die dagen geschetst en de toe nemende verbeteringen onder de loupe ge nomen. Met aandacht werd deze interes sante lezing gevolgd. Het hoofd der school de heer Monfrooy heeft den avond met dankzegging geslo ten. Gevonden een rijwielbelastingplaatje. Inlichtingen bij de politie. Ned. Protestantenbond. Lekkerkerk. „Religie en Geloof in Tijden van Nood". Dat was de aanduiding van het onderwerp, waarover ds. S. H. Span jaard van VJaardmgen. in „Ge-ar" een te- zing hield voor de afdeeling van den Ned. Protestantenbond. Onder groote stil te is de bespreking aandachtig gevolgd door de geheel gevulde bovenzaal. Het was ook de moeite waard, want op boeiende wijze is eerst aangetoond, hoezeer tegen woordig iedereen moet worden aangegre pen door het verlies van levenswaarden, nu er zooveel wankelt en kapot gaat. De menschen moeten zich wel bewust worden van den nood, waarin zij verkeeren. Al lerlei inzichten en begrippen zijn radicaal gewijzigd en in onzekerheid ondergegaan. De spreker heeft dit zoo scherp geteekend dat ieder eenigszins de beklemming ervan moest gevoelen, want het werd een dwin gende vraag naar het „Waarom, waai toe en waarheen". Bij het antwoord is huider het verschil geteekend tusschen religie en geloof. De eerste, die tenslotte eerzaam maakt en in den grond der zaak aan den nood des levens voorbijgaat; het tweede, dat zirh diep rekenschap geeft van de moeilijkheden, dat eigen onmacht gevoelt, maar dan ook vatbaar woidt voor de openbaring van goddelijke kracht en door erkenning ervan, in beginsel oplossing zal vinden. Een woord van diepe waardeering voor het gebodene bij monde van den voorzitter heeft de samenkomst besblen. Om d« kerk. Lekkerkerk. De werkzaamheden rond om de kerk zijn in vollen gang en wat nu reeds te zien is, belooft voor het ge heel zeer veel. Het plantsoen vóór de kerk, bij den hoofdingang, is reeds afgebakend en op een paar plaatsen beplant met hees tertjes en struikjes. Alleen aan de Zuid zijde zijn nog geen werkzaamheden ver richt. Langs de Korte Stoep zijn alle hoo rnen en heesters gerooid en worden de ver schillende perken afgebakend. Aan alles is te zien, dat de omgeving er oen heel an der, maar keuriger aspect door zal krij gen. De allergrootste verbetering is stellig, dat de slechtp bestrating rond de kerk verdwenen is. Langerujgeweide. Het Crisis-Comité zal een bus-collecte langs de huizen houden. Gaarne bevelen wij deze collecte bij onze lezers aan. Veiiingsvereeniging Driebrugge en Omstreken. Aanvoer 4667 stuks. Prijzen kipeieren f «2,70—3,10 per 100 stuks. Bid en Werk. Reeuwijk. De Ned. Herv. Jongelings- vereeniging op Geref. Grondslag ,.Bid en Werk" te Sluipwijk, hield een jaarverga dering ter herdenking van haar 40-jarig bestaan. Wegens ongesteldheid van den ©ere voorzitter, Ds. E. R. Dams té, werd de ver gadering geopend door den voorzitter, don heer fijlappendel. Gezongen werd Ps. 103 1. Na het gebed werd gelezen Ps. 103. De voorzitter gaf hierna een inleiding uit Hande.ingen 8 26-^0. De heer J. Zwynenburg behandelde vervolgens het on derwerp „Het Leven", teïwijl de heer H. van Bodegraven met een propaganda- stukje de jongelieden opwekte om zich op te geven als lid van de jongelingsvereeni- ging. Hierna werd een revue vertoond van het vereemgingsleven van 18961936. Na de pauze brachten de afgevaardigden van verschillende vereenigingen hun beste wen schen voor „Bid en Werk" over. De mei8jesvereeniging „Dorcas" van Sluipwijk bood een bloemstuk aan met een boek „De Bijbelverklaring van de Psal men". De heer K. Verwey declameerde „Scheiden", terwyl de heer J. v. d. Smit het onderwerp „Zending behandelde. Tot alot werd een tableau gegeven. De avond werden door den voorzitter gesloten, waarbij dank werd gebracht aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Voor deze jubileum-bijeen komst bestond veel belangstelling. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 202 werkzoekenden ingeschre ven tegen 211 in de vorige week. Doordat hij plotseling den weg over stak werd het zoontje van den heer v d. M. op Kaagjesiand aangereden dooi het door mej. H. J. H. bestuurde motorrijwiel De jongen werd tegen de straat gesmakt terwijl ook zuster H. met haar motorrij wiel kwam te vallen. Zy werd aan haar schouder gewond, terwijl de jongen esmge lichte verwondingen bekwam. Dokter Ba telaan verleende geneeskundige hulp. Toen hier op den straatweg oen auto mobilist stopte, om een inwoonster dezer gemeente, die verzocht mede te mogen lij den, te laten inetappen, naderde met groo te snelheid een achteropkomende personen VRIJD^ «LjgEBRUARI 1936 auto. De laatste vloog met vrij groote snel heid op de stilstaande auto. met net go- volg. dat hij zwaar werd. beschadigd en zijn weg niet kon vervolgen Ook de aan gereden auto bekwam eenige schade. Per soonlijke ongelukken deden ziel}, niet voor De po'itie heeft van een en ander proces» verbaal opgemaakt. De kiezerslijst 19361937 voor deze gemeente ligt tot en met 16 Maart ter se cretarie voor een ieder ter inzage. Bezwa ren kunnen tot en met 9 Maart worden in gediend. De tooneel vereeniging „V.I.O.S." geeft ter gelegenheid van haar 15-jarig be« staan Dinsdagavond een jubileum-uitvet ring in café Van Rietschoten. Opgevoerd zal worden een tooneelstuk in drie bedrij ven van Jos. Smit en Jac. Braun en „De Aaidschok", een blijspel in één bedrijf van Otto Kasting. Waddinxveen. De 15-jar. v. G. uit Gouds reed met groote snelheid per rijwiel over den Henegotiwerw. in deze gemeente Door dat hij te veel voorover op het stuur lag, kon hij den weg voor zich niet overzien. Hij reed tegen een vrachtauto, die op dien weg aan het keeren was, werd van zijn rijwiel geslingerd en liep enkele verwon- dingpn aan zyn handen en gelaat op. Zijn rijwiel wexd zwaar beschadigd. Berkenwoude. Bij de politie is aangifte gedaan dat bij den landbouwer D. Deelea in den nacht van Dinsdag op Woensdag in de weide een schaap is gevild. Het vleesch is medegenomen en de huid aan den eige naar gelaten. Woensdagmorgen ontstond een be gin vat brand in de autobus van den heer Eidijk. Met een emmer water werd de brand gebluscht en daarna konden de passagiers weer instappen. kunt gij in 12.000 gezinnen Uw vraag of uw aan bieding brengen! Gij behoeft slechts een in dit blad te plaatsen!! van den Heer A. H. BIJL to zijn Perc. 1 op f 2 n 3 4 - 5 Perc. 1 op 2 DE TOESl 4200 6900 10500 4000 Meerkerk ils volgt ingezet: 3825 Perc.öopf 3500 7 -2525 8 - 2425 9 - 2250 10 - 400 en de perceelen f 325 Perc. 3 op f 350 300 4 - 375 LAG blijft bepaald op Dondetfdag 5 Maart a.s. des vooriru 11 uur in het Koffiehuis „Hof van Holland te MEERKERK. Notaris G. E. KRAAIJ, Meerkerk. NotaHs J. DRAPERS te Capelle j a. d. IJssel, zal op Vrijdagen 13 en 20 Maart 1936, voorm. 11 t|ur,in Café WESSELOte Krimpen a. d. IJssel in het openbaar verkoopen: Het pahd met schuren, tuin, erf èn pérceel weiland te Krimpen a d. IJssel, Lekdijk 252, (voor 10.512 aren erfpacht) totaal groot 2.2552 Hectaren. Geheel ijrc eigen gebruik. Aanvaarding dadelijk na de gun ning. Betal ng 1 Mei 1936 met rente sedert de gunning Te bezichtigen 10,11 en 12 Mrt. van 10 tot 3 uur. Nieuwe zaak. Wa een fijne parapluie! Waar heb je dien vandaan. Van ,j)e Gouden Druppel". Een hieuwe parapluiezaak? Neenj een nieuw restaurant. De betrekking. Goed,: zoodra je veertien bent ea je hebt de school verlaten, kan je hier ia Hienst komen, tegen viar gulden per week Wil je nog iets vragen? Ja, mijnheer, boe staat het met bet pensioen? Kinderen zeggen do waarheid! Meester: In welke streek leven de menschen het goedkoopst? Mientje: In de Graafstreek, meester, daar is „DE WINKEL" van P. VAN REES. U r I Aanbevelend M'n Seinlicht] werkt prachtig 25 cent per advertentie van 6 regelt (M, vooruitbetaling) Elke regel meer 5 cent. Ululultend worden opgenomen advertentian met dlenataanb edlngen. vraag an aanbod van 2abandr goederen (niet van handeldrtjvendin), gevonden en verloren «aken en om- Hinde «aken-advertentie» van niet meer ea niet minder dan 10 regelt tegen f 1.— per pltatrlng Er biedt zich aan: EEN JONGEN van omstreeks 16 jaar. voor alle voorkomende werkzaamheden. Met boerenwerk bekend. Brieven aan J. METS, No. 62, Giessen-N ieuw kerk. TE KOOPi een 4-wielige met patentassen en in pr. staat, voor elk aannemelijk bod. Br. onder ne. 2345, bur. v. d. blad Te koop: EEN KABINET en een BRANDKAST. Te bevragen bij W. VERKAIK, Bergambacht D 90, post Schoonhoven. Biedt zich aan: FLINKE JON GEN van 14 jaar, om opgeleid te worden voor monteur in autobe drijf. Brieven onder no. 8100, aan het Bureau van dit Blad. TE KOOPi alle soorten en hoeveelheden gekeurde Legpoters. Tevens nog een partij prima Koehool in eik kwantum ver krijgbaar bij: Joh. Kortleve, Groot-Ammers, Telefoon 6. Te .Itoop gevraagd: Ongeveer twee handwagens TUINGROND of BAGGER. Brieven met prijsopgave onder No. 8220, Bureau van dit Blad Te koop aangeboden: 40.000 pond HOOI en 3.000 bos TEEN geschikt voor het water, om wit te maken. Ook verkrijg baar in kleine partijtjes. Kl. Versluis, Sluis 55c Ameide Te koop: Een gebruikte STORT- KAR en een KAASBRIK. zoogoed als nieuw. L. GELDERBLOM, Groot-Ammers. Te koop aangeboden: Een mo derne KINDERWAGEN met vacht. A. DE BRUIN, Buitenha ven, Nieuwpoort. Voor spotprijs te koop: 2 extra zoo goed als nieuwe SCHUIFDEUREN, 2 54 M hoog en samen br. 1.98, dik 4 centimeter. A. G PRINS E 50, Bergambacht. TE KOOP: 5 verschillende FRIESCHE KLOKKEN. 1 maan, datum, en kwartierslag; 1 kwartierslag1 gewoon slag 1 slaat heele en halve uren voluit; 1 kleintje, Mooie gave kasten. Bij R. v. VLIET, Horloger, Lekkerkerk. Te koop: 4 mahonie stoelen m. leerf 5-, sterke keukentafel m. 2 stoelen f 5. gr. mahonie schuiftafel f7. Cylinderbureau f 18, mahonie secretaire f 12 Nieuwe pitriet heeren- en damesfauteuil f 5 en 1- en 2-pers. ledikanten, div. kasten en buffetten, v. d. SLUIS, Hoogen dijk 128b, bij Schoonhoven. Te koop gevraagd: Een zoo goed als nieuwe WOONWAGEN op auto-ondersel. HIT én TUIG, en een SCH ARENSLIJPMACH INE. Brieven onder letter D. met foto en opgaaf van prijs, lengte, breed te en hoogte, aan A DE JONG, Agent van dit Blad, Lekkerkerk- Te koop wegens plaatsgebrek een zoo goed als nieuwe KINDER WAGEN. Prijs 7—. Aders G A. DE GROOT, A 257, SUedrecht Te koop: HlTTEKAR, dichte bak, op ooliingbas, als nieuw. Ge schikt voor bakker of manufactu- rjer. Adres P. D LABEE, Ameide. T.e koop: Een tweeling kinder wagentje, een geverfde linnenkast, een eikgn kist, een tafel met één poot (mahoniehout). Te bevragen bij B. BLONK, Agent Sch. Crt, liieskenegraaf. Vpor Navuil Unicum Haarlommorollo Navuilpoeders per pak f 0.75 C. Duhen, Gedipl. Drogist, Hoof dstr.156,Bergambacht Biedt zich aan: NETTE HUIS HOUDSTER, P G., 33 jaar Liefst klein gezin of heer alleenOp goe de behandeling wordt meer gelet dan op hoog loon. Brieven on der no 8240, Bureau van dit Blad. Verschillende rashonden steeds voorr. o a. Spaniels, Somojeeteu, Dwerg Pincher, Airdale, D. Her ders. Tevens groote collectie bui- tenlandsche Vogels. Adres: P J. de Boer, Dterenh., Telef. 47, Krimpen aan de Lek Er biedt zich aan: BOEREN- DIENSTB0DE. Adres te bevragen bij 4- H. DE JONG, Agent Sch. Crt te Bergambacht. Te koop: Een WIEG, KINDER STOEL en LOOPREK. Adres: B. METZ bezorger Sch. Gourant, Giessen-N ieuwkerk. Meervoud. De jonge echtgenoot zal onmid dellijk worden opgebeld, wanneer hij zich een gelukkig vader zal Iftinnen noemen Eindelijk klinkt de telefoonschel en de zuster aan het andere einde van den draad wil hem de heugelijke tijding mededee- len. Hij laat haar niet uitspreken en vraagt dolnieuwsgierig: Het is Het zijnbegon het ant woord.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 7