IBIS SHAG r TcnÓÖNHo7ËFl Dobbel man n lekker .man! Dienstbode Plaatselijk Nieuws Sportnieuws Predikbeurten 1 LandbeuwenVeeteelt Rechtszaken Marktberichten Advertentiën. BOERENKNECHT Een Huishoudster, Bonte Avond We 2 ZWANEN MAANDAG 2 MAART I960 WEERBERICII. •en brief, dien hij achterliet, deelde hij mee niet te kunnen verdragen dat keizer lijke Japanscbe troepen legen elkaar had den gestreden. De daad van den jongen officier heeft aeer veel opzien gebaard. Daar prins Saionji eerst Dinsdag naar Tokio terugkeert zaï de beslissing over de regeeringsvorming niet eerder vallen. In een verblaring van het kabinet wordt ech ter thans meegedeeld, dat het nieuwe ka binet een sterke regeering zal zijn, die niet uitsluitend op de militaire zal steunen, zooals tot dusver het geval was. Het stoffelijk overschot van den 'ver moorden minister van financien is na een groote plechtigheid in het sterfhuis over gebracht naar het crematorium. In de hoofdstad heerscht groote mili taire bedrijvigheid. Troepenafdeelingen die in verband met den opstand te Tokio wa ren samengetrokken wgrden weer naar de stations gedirigeerd, terwijl andere troepen naar Mandsjoekwo vertrekken ter aflossing van de afdeelingen, die daar thans dienst doen. Op de belangrijkste punten der stad zijn kleine posten achter gebleven. RUSLAND EN DE VLOOTCONFEREN- TIE LONDEN, 2 Maart. De Daily Telegraph en de Morning Post verwachten dat de Sovjet Unie zich zal aansluiten bij de evenfueele besluiten van de vlootconferen- tie in den vorm van een accoord met En geland, gelijk aan dat hetwelk Duitsch- land op het oogenblik bereid is met Lon den te sluiten. Ik ben in staat te verkla ren, aldus de medewerker van de Daily Telegraph, dat de Sovjet Unie reeds den wensch te kennen heeft gegeven een vlootverdrag met wederzijnsche verplich tingen met Engeland te onderteekenen. DREIGENDE STAKING "WARSCHAU, 2 Maart. Te Lotz hebben d© textielarbeiders in massavergadering besloten dat een staking met ingang van heden zal worden afgekondigd, in alle fa brieken welker directie geen collectief con tract heeft, of zich daaraan niet houdt. De staking betreft de grootste textielfa brieken in verscheidene plaatsen. Zestig duizend arbeiders zijn er bij betrokken. SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN PARIJS, 2 Maart. Te Toulouse heeft Vandaag een buitengewone vergadering der Fransche Vakvereenigingen plaats. De aansluiting der socialistische en commu nistische vakvereenigingen waartoe eenige maanden geleden in beginsel werd beslo ten, werd hier plechtig bekrachtigd. De nieuwe bond die den naam van den soci- alistischen bond O. G. T. overneemt omvat ongeveer 1.300.000 leden. STIJGING WERKL00ZEN. WASHINGTON, 2 Maart. De Amerl- Iraansche Arbeidersorganisatie deelt in 'n officieele rapport mee, dat 1 aantal werk- loozen in Januari met 1.229. 000 is geste gen Het totaal aantal werkloozen werd in Januari geschat op 12 626.000. JAARVERGADERING „CALVIJN". Donderdagavond hield de Ger. Mannen- vereen. „Calvijn" haar eerste jaarverga dering in de lokalen aan de Voorhaven. Behalve de 24 leden waren veel dames, belangstellenden en afge\aardigden van geestverwante organisaties aanwezig, zoo dat beide lokalen meer dan gevuld waren. De voorzatter de heer H. J. Bijmolt, liet zingen Ps. 103 1, las Psalm 146, ging voor in gebed, en sprak een openings woord, waarin tevens het verslag van se cretaris en penningmeester opgenomen was. Er zit groei in de vereeniging en de ze vergadering stond dan ook, naar de voorzitter opmerkte, in het teeken der dankbaarheid. De eere-voorzitter Da. J. Hoekstra, die 't initiatief voor de op lichting genomen had ontving een bijzon der woord van dank. De vergadering droeg verder zooveel mogelijk het karakter der gewone bijeen komst a die elke 14 dagen gehouden worden teneinde den bezoekers een beeld te geven van het werk en het stre ven der geref. mannenvereeniging. De heer J. G. van Mazijk gaf een in leiding over „Schuldgevoel", 'n onderwerp het geestelijk leven betreffende, waarop een prettige bespreking volgde. De heer G. van der Sijde gaf een-voordracht over: De dissonnanten in het scheppingslied en de heer C. van der Horst over Ahasverus Een beantwoording van een vraag uit de Vragen bus over de schijnbare tegenspraak tiusschen de teksten: „Draagt elkanders lasten" en „Een ieder zal zijn eigen pak dragen", gaf de heer A. van der Leeden en de heer N. K. Kok gaf een inleiding ever: De spraakverwarring. De heeren C. Dekker en J. W. Oosthoek hielden een samenspraak met een propa gandistische strekking en de afgevaardig den van verschillende vereenigingen brachten hun gelukwenschen over, terwijl ook voorlezing gedaan werd van enkele schriftelijke felicitaties Ds .J. Hoekstra hield een kernach'ige toespraak, waarin hij de Geref. Mannen vereeniging „de sluitsteen onzer vereeni gingen" noemde en krachtig opwekte toe te treden als Kd of donateur. Op het slotwoord van den voorzitter sprak de heer G. van der Sijde als oudste haatnurahrt ma, woord, vul hartelijk en dank tot den heer Bijmolt, niet alleen voor diens keurige leiding van deze verga dering maar ook voor die der gewone ver gaderingen. Na het zingen van Ps. 80:9 sk&t Db. Hoekstra met dankgebed. In de pauze waren heel wat liederen ge zongen en de bezoekers getracteerd. A.-R. KIESVEREENIGING. Vrijdagavond hield de anti-revol. kies- vereeniging ^Nederland en Oranje", onder leiding van haar voorzitter, den heer S. van den Oever haar jaarvergadering in 't Chr. Vereenigingsgebouw Na opening op gebruikelijke wijze, bracht de tweede secretaris de heer J. Verkerk, het jaarverslag uit, waaruit bleek dat het ledental gelijk bleef. Het verslag van den penningmeester, den heer N. C. Simons vermeldde een nadeelig saldo. Het belangrijkste deel der vergadering was gewijd aan een bespreking van enkele vragen naar aanleiding van een in de vo rige vergadering gehouden referaat van den heer J. van Die, uit Gouda over het onderwerp: „Waarom een Christen geen lid van Kerk en Vrede kan zijn?" De heer Van Die beantwoordde deze vragen, die gedeelt^ijk reeds in de vorige vergadering waren gesteld en toen om des tijds wille niet beantwoord konden worden op vlotte en zaakkundige wijze en toonde zich nie talleen op dit terrein thuis, maar ging ook nog in op vragen die niet direct verband met het onderwerp hielden. Na afhandeling van dit punt vond nog de bestuursverkiezing plaats, waarbij de aftredende leden, de heeren P. J. van den Bergh, N. K. Kok en J. van Raalte, her kozen werden. FAILLISSEMENT GEËINDIGD. Het faillissement van den heer G. H. A. de Gilde ie geëindigd. ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Geslaagde bazar. Ameide. De door de chr. muziekvereenl- ging op 26, 27 en 28 Februari gehouden bazar in het vereenigingsgebouw, kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Een zeer groot aantal belangstellenden bracht een bezoek aan deze bazar. Naar verluidt is de finapcieele uitslag^voor „Crescendo" zeer bevredigend en heeft ze de verwachtingen "Ver overtroffen. Bergenbacht. Op de lijst van paarden- houders komen voor 81 paardenhouders met 94 paarden. De commissaris der koningin heeft voorgoed vrijstelling verleend wegens broedrdienst aan de dienstplichtigen der lichting 1937 D. Blanken, W. A. van Bu ren, G. Deelen, Adr. de Groot, H. v. d Hee, A. den Ouden, G. Rozendaal, T. de Ruiter, A. v. d. Straaten en G. B. v. d. Velden. Giessen-Nieuwkerk. Tegen den heer D. de G. heeft de rijksveldwachter te Gorin- chem proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der loterijwet. Door ketting gewond. Giessen-Nieuwkerk. Een zoontje van den heer v. D. stond Vrijdagavond op het dorp, toen plotseling een vrachtauto den hoek omkwam en de jongen door 'n los hangende ketting tegen het hoofd werd getroffen, waardoor hij een groote wonde bekwam Het ongeval werd opgemerkt door den heer R., die den jongen meenam naar zijn woning, daar een noodverband legde en vervolgens den knaap naar de oOierlijke woning bracht. De vrachtauto reed door en het is tot op heden niet be kend. van wie deze geweest is. Haastrecht De jeugdige Herman van Vliet alhier, sinds 1 Juli '35 volontair bij de Nationale Luchtvaartachool te Rotter dam, is met ingang van 1 Maart benoemd tot monteur aan die schooL Nutsavond. Krimpen a.d. Lek. Voor het departe ment van het Nut van 't Algemeen trad voor een goed bezochte zaal op Mr. A. W. Kamp, voordrachtkunstenaar te 's-Gra- venhage. De begaafde spreker droeg de verschillende nummers keurig voor en had na afloop van het dankbare publiek een luid applaus in ontvangst te nemen. De oliebollendag van de gymnastiek vereniging „Sparta" zal niet zooals ge meld op Zaterdag plaats vinden, doch op Woensdag 11 Maart. Krimpen a.d. Lek. De heer P. C. de Boom heef den bouw van zijn woonhuizen aan de Schoolstraat opgedragen aan de aannemers Vis en Ströpke en P. Rozen- daal. Krimpen a.d. Lek. In een ledenvergade ring van de afd. Krimpen a.d. Lek van de V.A.R A. is een reisvereeniging opgericht met het oog op hel a.s. Zomerfeest. De gymnastiekvereen „Sparta" zal Woensdag een uitvoering geven in het so ciëteitsgebouw, onder leiding van den hoer Kok uit Rotterdam. Gemeenteraad. Lekkcrkerk. De gemeenteraad is tegen Dinsdag 3 Maart, nam. 2 uur, bijeenge roepen Op de veiling bedroeg de aanvoer van eieren 5000 stuks. D® prijzen waren als volgt: kipeieren groote brnine f 3.15 f 3.30.gemengd: f 3.103 25; witte f 3.05.20; heneieren gem. f 2.953.10; witte f 2 903. Alels per 100 stuks. Bel lefleuren 1012 cent per pond; kaas IS 20 cent per pond. Beroep afgewezen. Lopik. De autobusondernemer C. Ver hoef-alhier, is bij de Kroon in beroep ge komen tegen de beschikkingen van Ged. Stated van Noord-Holland en van Utrecht waarbij hem vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Laren en Utrecht. Tol zijn verweer voerde de hedr Verhoef aan, dat de ingebrachte bezwaren zich alle richten tegen enkele zeer onderge schikte gedeelten van het trajéct en dat aan deze bezwaren kan worden tegemoet gekomen door het opleggen van vervoer- verboden, waarmede hij verklaard heeft genoegen te nemen. Voorts is, volgens hem, geen rekening gehouden met 't feit, dat de Lage Vuursche van ieder vervoer middel is verstoken. De Kroon overwoog, dat door het ver- 'leenen van de gevraagde -vergunning aan de bestaande vervoersondernemingen tus schen Utrecht en Laren schade zou wor den toegebracht, zonder dat de verkeers- voorziening daardoor noemenswaard zou w'orden eebaat. De Kroon heeft daarom het beroep on gegrond verklaard. Verloting Advendo. Moordrecht De gém. zangver. A.D.V.E N.D.O. zat over 1935 met een tekort. B. en W. stonden toe tot stijving der kas 'een verloting te houden. Binnen eenige weken waren alle loten verkocht. Dinsdagavond zal nu de trekking reeds plaats vinden. De prijzen zijn-geplaatst in de etalage van den heer Van Erkel. Door het overlijden van den heer J. J. Snel is een vacature ontstaan in het college van Regenten der Stichting Drost IJzerman. De overledene vervulde de functie van secretaris-rentmeester. In verband met de opheffing van het spoorwegstation is hetkantoor van dit station geheel ontruimd. Alleen vindt men hierin een seintoestel, terwijl ook voor de bediening van de afsluilboomen van den drukken overweg personeel aanwezig blijft Koe in beslag genomen. Polsbroek. Vrijdag heeft de polite een hier ges'achte koe in beslag genomen, welke "Dinsdag op de weekmarkt te Rot terdam is ontvreemd. De gebroeders A. G. S. alhier en A. G. v. S. te Benschop zijn voor nader on derzoek naar Rotterdam overgebracht. Streefkerk. Vrijdagavond vergaderde in café Stuurman, onder voorzitterschap van den heer A. Pierhagen, de Bond van Kaasproducenten, afd. Streefkerk-Nieuw- Lekkerland. Als spreker trad op de heer Molenaar, uit Berkenwoude. De collecte voor de verwarming in de Ned Herv. Kerk heeft f 47.20 opge bracht. EEN VIERVOUDIG JUBILEUM. Vllst Vrijdagmiddag hebben velen zich begeven naar de woning van den heer G. Uittenbogaard, in verband met diens viervoudig jubileum. Aanwezig waren di verse autoriteiten, n.I. de burgemeester van Vlist, baron G. V. W. van llemert tot Dingshof, de gemeente-secretaris, de heer G. Slobbe, de gemeente-ontvanger, de heer W. A. de Goei, de le ambtenaar, de heer G. B. Gabry, de wethouders de hee ren G. Boer en Joh. v. d. Stok, verschil lende raadsleden, de gemeente-veldwach ter. den heer P. Smits, de heer H. Hakke- steegt, voorzitter van den polder den Hoo- ge Boezem (achter Haastrecht), benevens poldermeesters en heemraden, terwijl de onderlinge brandverzekering VlistPols broek e.o. vertegenwoordigd was door den heer A. de Groot te Schoonhoven. De burgemeester memoreerde dat W ju bilaris thans 25 jaar als gemeentebode in dienst der gemeente is. Veel is in dien lijd veranderd, zei spr. U bent echter de zelfde gebleven. Troüw hebt u uw dienst vervuld, uw werk wes zoodanig, dat er geea aanmerkingen gemaakt behoefden te worden. We leerden u kennen als iemand, die oprecht door het leven gaat, als een goed huisvader en gaarne wenschen we u, mede namens de gemeente, nog vele jaren van trouwe dienst en voorspoed in uw gezin toe. Aanvaard deze hulde, ze im niet vormelijk. Het is een verdiende hul de. Hierna voerde de heer A. de Groot na mens de Onderlinge Brandverzekering het woord. Het deed spr. genoegen, mede na mens dé bestuursleden te mogen spreken bij een huldiging als deze. Het kan een kort woord zijn, zegt spr„ want goede wijn behoeft geen krans. Spr. zegde dank voor den arbeid, welke de jubilaris als secre taris der Tereeniging heeft verricht en hoopte voor den jubilaris, dat hij voor zijn werk en voor zijn gezin nog lang ge spaard mag blijven. Spr. overhandigde een enveloppe met inhoud als blijk van waardeering voor het werk van den heer Uittenbogaard. Daarna sprak de heer H. Hakkesteegt, voorzitter van het waterschap „Den Hoo- gen Boezem", waarvan de jubilaris bode is. Hij sloot zich aan bij de vorige spre kers en onderschreef vooral de woorden van den burgemeester, dat de jubilaris aangenaam in den omgang is. Spr. dank te ook mej. Uittenbogaard voor haar al tijd even bereidwillig verleende hulp en steun en bracht zijn beste wenschen over. De vierde spreker was de heer A. Stuur man te Bonrepas, voorzitter van de pol ders Westzij en Oostzij Vlist en van den polder Bonrepas. Ook deze spreker kon zich aansluiten bij wat reeds gezegd was. Hij wenschte den jubilaris nog veel nut tigen en aangenamen arbeid toe en bood hem een bureau aan als symbool van zijn vele arbeid. Sr>r. bood verder een album aan, behoorende bij het geschonken bu reau. Hij had in dit album een voorwoord mogen schrijven, waaruit bleek dat de jubi laris tot tevredënheid van de besturen heeft gearbeid. In dichtvorm karakteri seerde spr. den viervoudigen jubilaris en zijn arbeid. De jubilaris dankte met een kort, maar welgemeend woord, mede namens zijn echt genoote, voor de huldiging en de geschen ken en hoopte nog lang op dezelfde aan gename wijze te mogen samenwerken. Hierna bleef men nog geruimen tijd in geze'lige kout bijeen. Ameide. De uitslag van de "door beide Rohda elftallen gespeelde wedstrijden luidt als volgt: Victoria I (Utrecht)Rohda I 42. Rohda H—UW 8 (Utrecht) 1—10. Ammerstoi. Op hot terrein alhier werd niet gespeeld. A.V.V. 2 ging op bezoek bij Groot-Ammers 2 en wist met flinke cij fers, n.I. 51, te winnen. De derde elftal- Iers speelden uit tegen Bergambacht 2 en leverden een goede prestatie door met 10 man spelend een gelijk spel (22) te for- ceeren, na geruimen tijd met 02 te heb ben achtergestaan. A.V.V. I was vrij. Dilettant 1Gouderak L Krimpen a.d. Lek. Dilettant trekt direct ten aanval en de Gouderak-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Voorshands zijn de schoten niet zuiver gericht en meestal te hoog, maar na een kwartier breekt de midvoor door en doelpunt (10). Gouderak komt er nu een beetje beter in en al spoed'g kruipt Dilettant door het oog van een 'naald, als een schot van den midvoor bui ten het bereik van den keeper tegen de lat "belandt. Het is nu een open strijd met wisselende kansen. Na de rust hetzelfde spelbeeld, doch na ongeveer 10 minuten verdwijnt de bal bij een doelworsteling op nieuw in het Gouderak-doel. Gouderak wordt nu iets steiker, doch de voorhoede kan de juiste richting voor haar scho ten maar niet vinden. Ook Dilettant schept zich verschillende goede kansen, doch door slecht schieten en de uitmuntende verde diging van den doelman, worden doel punten. Toorkomen. Dekker raakt gebles seerd en wordt vervangen door Van der Velden. Het spel wordt nu forscher en Gouderak valt s'evig aan, doeti de geheele Dilettant-achterhoede is in topvorm en weet van geen wijken. Het einde van de zen snellen wedstrijd komt dan ook met een verdiende 20 overwinning voor Dil- lettant. He' derde elftal ging verzwakt op be zoek bij Olympia IV en moest met 101 de vlag strijken. Bijna den geheelen wed strijd werd met 10 man gespeeld en nog een poos e met 9 man. NED. HERV. KERK. GROOT-AMMERS. Dinsdag 3 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. Driesen van Rotter dam. Rede voor de Jongelingsvereeni- ging- POLSBROEK EN VLIST. Donderdag 5 Maart, n m. 1.30 uur De. T. van de Hee (Huwelijksinzegening). LEKKERKERK. Evangelisatie. Donder dag 5 Maart, 'g avonds 7 uur, de heer M. van Leeuwen, van Maartensdijk (U.). AMMERST0L. Evangelisatie: Herv. Ger. Evangelisatiegebouw: Woensdag 4 Maart 's avonds 7 uur, de heer A. P. de Jong, van Krimpen a_d. IJtwaL De wfj«#r zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige, veranderlijke en nft- eenloopende wind, betrokken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk eenige neerslag, wei nig verandering in temperatuur. Waterstand: Schoonhoven hoog water 0.mrr, 1.30 M. Vreeswijk, hoog water 1.05 nnr, 1.68 M. Keulen...... stand 2.81 M., val 0.11 M. Maastrecht, 29 Febr., 42.23 M. wal 0.M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 42 graden Fahrenheit ©Maandag 2 Maart: Op 11.33, on der 3.56. V. Maan Zondag 8 Mrt RATTENBESTRIJDING. Hoe noodig het is. om ratten zonder ge nade te verdelgen, blijkt ton duidelijkste uit bet feit, dat een rattenpaar jaarlijks 800 nakomelingen kan voortbrengen, die meer dan 30.000 K.G. brood opvreten. Daarbij komt nog, dat de ratten allerlei ziektekiemen bij zich dragen en overbren gen, waardoor zij Onnoemelijk veel scha de kunnen veroorzaken. Het vangen van ratten is lang niet altijd gemakkelijk, omdat de dieren een zeer scherpen reuk hebben en nooit in een val zullen komen, waarin al eerder een rat is gevangen, tenzij de val door uitrooken of uitkoken grondig is gereinigd. Toch is het mogelijk een val in te richten, waarbij dit bezwaar ondervangen is. Onze eerste teekening brengt deze in beeld. De ze bestaat uit een ton met een goed passend deksel. Het deksel a wordt door een sterken spijker b met de ton verbonden en wel zoo danig, dat het horizon taal in evenwicht ligt. Het komt er op aan, dat het deksel heel gemakkelijk om zijn draai punten kan bewegen en zoo uitgebalan ceerd is, dat het onverschillig of het met den bovenkant of den onderkant naar boven ligt, de opening volkomen afsluit. Rechthoekig op de as wordt nu aan weers kanten met een spijker een stuk lokaas be vestigd (c en c). In de ton staat water met in het midden een steen d, dia er zoo veel boven uitsteekt, dat er net plaats is voor één rat. Komt er nu een rat op bet lokaas af, dan duikelt het deksel om, de rat stort in het water en brengt zich op de steen in veiligheid. Zoodra er echter meer ratten invallen, zullen deze ook op den steen trachten te klauteren, daarbij ontstaan verwoede gevechten en de ratten maken elkaar in korten tijd af of verdrin ken. Deze automatische val moet aange bracht worden op een plaats, waar de raten er gemakk*»1'ik bjj kunnen komen. Een andere methode om ratten te ver del gen is hen te vergiftigen. Natuurlijk zul len we het .vergif zoodanig moeten neef leggen, dat het geen gevaar kan opleveren voor onze huisdieren. Bij deze wijze van rattenbestrijding komt het aan op de keuze van het lokaas en de wijze, waarop dit wordt klaargezet. Aardappelpuree vol doet hiervoor het best. We leggen het in een houten kistje, dat met een slot goed gesloten kan worden en waarvan in de korte zijkanten, rechthoekige openingen zijn uitgezaagd, die zoo groot moeten zijn, dat een rat er net door kan glippen. Zoo dra we zien, dat de aardappelpuree is op gegeten, zetten we nieuwe neer, doch dit maal vergiftigd. De ratten, die vertrouwd zijn geraakt met hun nieuwe voerplaats, zullen ook nu de aardappelen opvreten en wij zullen hen niet meer terug zien. Zijn er bij de buren ook ratten, dan zal he' noodzakelijk zijn, in de bestrijding mW hen samen te werken, y/ MAANDAG 2 MAART 1936 ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ROTTERDAM. Diefstal in Waddinxveen De 24-jarige landarbeider W. van W, nit Waddinxveen, heeft zich voor dé Rot- terdamsche Rechtbank te verantwoorden gehad wegens diefstal In October van '34 zou verdachte aardappelen hebben wegge nomen ten nadeele van de landbouwers M. en L. Koetsier en een haan ten nadeele van den landbouwer J. H. Heykoop, al len te Waddinxveen. Verdachte ogtkende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. De man, die hem bij de politie had aangegeven, sprepkt onwaarheid Dat is trouwens iemand, die niet te vertrouwen is, want een man, die tot moord op een veldwachter uitlokt en zijn vrouw over straat brengt, is tot alles in staat, meent verdachte. Verdachte heeft nooit aardappelen gestolen en van een haan weet hij al evenmin iets Als eersto getuige wordt gehoord J. N. ▼an Straten, die verklaarde met verdach te twee H L aardappels van het soort Be velander» geruild te hebben voor een kachel. De landbouwer M. Koetsier zeide, dat hij een wagen met aardappelen op het land had achtergelaten. Den volgenden morgen had hij geconstateerd, dat er vier zakken van den wagen waren verdwenen. Verdachte heeft wel bij getuige gewerkt. Hij heeft nooit ruzie met hem gehad en hij heeft opk nooit gemerkt, dat er iets met hem niet in den haak zou zijn. De getuige G. v. d. Kort heeft in No vember 8 H.L. aardappelen van het soort Bevelander van verdachte gekocht voor f 1.50 per 'H.L. Later heeft verdachte nog meer „legpoters aangeboden tegen f 0 50, maar getuige zeide, dat dit wel geen zui ver zaakje Zou zijn. Verdachte heeft hem toen uitgenoodigd bij hem in den kolder te komen kijken en getuige heeft daar een groote partij aardappelen in den kelder zien liggen, groote, zoowel als kleine. De landbouwer J. H. Heykoop ver- klaarde, dat hij een haan van zijn erf had vermist, een donkerbruine Barnevelder. Getuige heeft echter geen aanwijzing, dat verdachte dien haan heeft weggenomen. Getuige d. Kort nader gevraagd zegt, dat verdachte hem weieens gevraagd heeft of hij geen bout wilde hebben, want dan zou hij wel een kip de hersens inslaan. Verdachte had, toen hij dit aanbod deed, geen kippen en getuige is er niet op inge gaan. De arbeider T. Bikker verklaarde, dat legen het eind van November van het erf van zijn patroon Heykoop een bruine Barnevelder haan was verdwenen. Of ver dachte er iet» van weet kan getuige niet verklaren. De president houdt getuige diens ver klaring voor de politie voor, waarin hij «en duidelijke beschuldiging aan het adres van verdachte heeft uitgesproken. Getuige zegt dat dit gegrond was op de omstandigheid, dat verdachte veel op het erf van Heykoop kwam, waar hij niets te maken had. Daarop werd de kroongetuige, de arbei der J. v. d. Made, gehoord, die door den président op het gewicht van den eed werd gewezen Deze verklaarde, dat hij van verdachte zelf gehoord had, dal hij de aardappels bij Koetsier gestolen had. Ver dachte had er nog bij verteld, dat bij "et wegdragen een van de zakken gescheurd was, waardoor de aardappels op den grond waren gevallen Ook had verdachte hem verteld, dat hij deze aardappels ge ruild bad met Van Straten voor een ka chel. Ten aanzien van den haan van Heykoop verklaarde getuige, dat hij verdachte op een Zaterdagmiddag voorbij had zien fiet sen Verdachte had toen onder zijn jas een zwarten haan. „Ik heb lekker bout", had verdachte hem toegeroepen. Later heeft verdachte het slachtafval aan getuige'» hond gevoerd. Getuige heeft van hetgeen hij wist, bij de politie aangifte gedaan, toen verdachte zich niet ontzien had, ge- tuige's dochter voor den politierechter te brengen, omdat deze verdachte'» vrouw zou hebben mishandeld. De zoon vfiti den rorigen getuige beves tigde de verklaring van zijn vader. Ver dachte merkte daartegen op, dat alles wat v. d. M. gezegd had, gelogen was. Niet voor niets waarschuwt men in het dorp niet met hem te praten. Verdachte weet dat wel. Hij praat nooit met hem, want die man is zoo slecht en hij weet alles zoo ander» voor te stellen, dat je voor je het weet in de bajes zit. Het O M. merkte in zijn requisitoir op, dat het heel moeilijk was tegen verdachte getuigenmateriaal te krijgen. V. d. M. is zeker geen prachtige getuige. Zijn verle den is niet vlekkeloos en misschien kan hij wel motieven hebben om verdachte aan den galg te helpen, maar ten aanzien van de aardappels, die bij Koetsier zijn weg genomen, weet hij toch treffende bijzon derheden, evenals van den weggenomen haan. Het O.M. meent, dat in alle drie de gevallen het bewijs geleverd is ^pn het vraagt, in aanmerking nemend,^at de feiten reeds lang geleden hebbenv plaats gehad, de veroordeeling van verdachte tot 1 maand gevangenisstraf. Auto met koeien In de Vlist. In hooger beroep heeft terechtgestaan de 25-jarige A. T., doctor in de economie te Eindhoven, die door den kantonrechter te Gouda was vrijgesproken van een hem ten laste gelegde overtreding van de mo tor- en rijwielwet. Van dat vrijsprekende vonnis was de ambtenaar van het 0 M. in appèl gekomen. Verdachte zou op 14 October, toen hij met zijn auto over de Vlist reed, niet voldoende naar rechts zijn uitgeweken, toen uit tegenovergestelde richting een vrachtauto was genaderd. Verdachte ontkende dit. Aanvankelijk had hij op den smallen weg in het mid den gereden. Zoodra hij echter de vracht auto had gezien, was hij naar rechts uit geweken en zonder de tegenligger te heb ben geraakt, is hij gepasseerd. Getuig® J. de Groot, die in de cabine van de vrachtauto had gezeten, verklaar de, dat in dezen wagen zes koeien werden vervoerd naar Rotterdam. D» auto werd bes.uurd door den chauffeur Oskam en kwam van Schoonhoven Toen men de auto van verdachte zag naderen, heeft Oskam dadelijk geremd en is zooveel mo gelijk naar rechts uitgeweken Beide voer tuigen hebben elkaar inderdaad ongehin derd kunnen "passeeren, maar dat kwam. doordat Oskam te veel naar rechts was gegaan. Hij is daarbij op den berm van den weg gekomen en een oogenblik later is de wagen gekanteld. Getuige H. G. Borst, die zich eok m de vrachtauto had bevonden, verklaarde, dat men de auto van verdacht* had opgemerkt toen deze nog 40 a 50 meter verwijderd was. Verdachte sneed een bocht af en kwam daardoor op het lifikerweggodeelte Hij reed hard De chauffeur J. Oskam verklaarde sterk te hebben moeten remmen, omdat hij voor zag, dat men elkaar niet zou kunnen pas- seeren. Getuige heeft zijn wagen dan ook tot stilsand gebracht. Vermoedelijk heeft bij, ten einde een aanrijding te voorkomen te veel naar recht» gehouden. Zoodra de auto van verdachte gepasseerd was, voel de getuige de auto wegzakken. Hij is uit de ca bine gesprongen en heeft ook de an deren gewaarschuwd Samen heeft men toen de koeien losgesneden, maar men kon niet verhinderen, dat een van de dieren is verdronken De veldwachter P. Smit had eenige op metingen verricht. Toen hij ter plaatse kwam. lag de vrachtauto op zij in de Vlist. De- weg is ter plaatse 3.70 M breed De vrachtauto is 2.10 M. breed, zoodat' een kleine personenauto, als er kalm ge reden wordt, wel kan passeeren. Het O.M. was van oordeel dat de ver volgende ambtenaar beter het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer ten laste had kunnen leggen, doch ook ten aanzien van het ten last® gelegde i» de kantonrechter, volgens de meening van het O.M. ten onrechte tot een vrijsprekend vonnis gekomen. Onder behoorlijk uitwij ken toeb is te verstaan, tijdig uitwijken. Dat is hier niet gebeurd. Verdachte heeft den bocht afgesneden en i» daardoor op het linkerweggedeelte gekomen Eerst op het allerlaatste oogenblik heeft hij weer naar rechts gestuurd. Het O.M. was dan ook van oordeel, dat het vonnis van den kantonrechter niet in stand kan blijven Het vorderde vernietiging daarvan en ver- oordeeling van verdachte tbt f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Volkers, de verdediging van ver dachte voerend, betoogde, dat verdachte wel behoorlijk naar rechts is uitgeweken, want anders zouden beide voertuigen ■el kaar niet hebben kunnen passeeren, aan gezien er slechts een ruimte van 10 c.M. over was. Pleiter conclude^de tot bevesi tiging van het vonnis van den kanton rechter. Aanrijding te Gouda Van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij tot f 7.50 boete subs. 3 dagen hechtenis was veroordeeld, was de 29-jarige loodgieter G P. E. V., nit Gouda in appèl gekomen. Deze boete was verdachte opgelegd, omdat hij op 12 Sep tember op de Oosthaven te Gouda, zonder zich er van te hebben vergewist of de weg veilig was, zijn auto achtuitgezet had, waarbij hij in aanrijding was gekomen met een fietser. Verdachte betoogde, dat hij wel degelijk uitgekeken had. Daarbij is zijn wagen zoo ingericht, dat als hij achteruitrijdt, ,aan de achterzijde van zijn auto een licht gaat branden. Ten overvloede heeft verdachte nog signalen gegeven. De aangereden fietser W. H. Stilting sprak dit tegen Htj had geen signaal ge hoord. Juist toen hij zich achter de auto van verdachte bevond, was deze gaan rij den. De getuige J H. S. Mulder bevestigde de lezing >aa den aangereden» Het O.M. eischte bevestiging van het vonnis. Visecho in Berkenwoude. De 43-jarige steigermaker J. G. H. was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij tot f 5 boete eubs dagen hechtenis was veroordeeld, omdat hij t« Berkenwoude in den nacht van 6 op 7 September in een sloot zetlijnen te water had gehad, zonder dat hij in het bezit was geweest van een vischacte, noch in dat van een schriftelij ke vergunning, van dengene, die het visch- recht bezit. Verdachte ontkend» zich aan het ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Hij was dien nacht wel in den polder, maar zetlijnen heeft hij niet uitgezet. De rijksveldwachter A. J. Boekee ver klaarde op uitnoodiging van den burge- meestqjr, samen met den veldwachter der gemeente een oog ia het zeil te hebben ge houden Toen men bemerkte, dat er in verschillende slooten zetlijnen waren uit gezet, hebben getuige en de gemeente veldwachter daarbij post gevat. Zij hebben verdachte met nog een andpr persoon zien aankomen, waarbij verdachte telkeps een bukkende beweging maakte Toen ver dachte werd aangehouden, bleek hij in het bezit van een aantal snippers papier, die dienen om de plaatsen te markeeren. waar de zetlijnen zijn uitgezet. Tevens vond men bij hem paling. Verdachte heeft bij zijn aanhouding toegegeven, dat hij aan zijn metgezel leerde, hoe men zetlijnen moest uitzetten. Verdachte sprak dit tegen. Er was geen kwestie geweest van leeren Zetlijnen uit zetten doet mén in zijn eentje en niet sa men Het 0. M. was van oordeel, dat door 't getuigenis van den rijksveldwachter het bewijs was geleverd. Het vonnis van don kantonrechter juist gewezen lichtend, eisch te het OM. bevestiging daarvan. Uitspraak 12 Maart. E«n slachting te Zevenhuizen. Een boete van f 25 subs. 5 dagen hech tenis had de kantonrechter te Gouda op gelegd aan den 28-jarigen veekooper A. S. te Zevenhuizen, die zich schuldig ge maakt had aan Overtreding van de vleesch keuringswet, door in 'n schuur 'n schaap te slachten, waarvan het vleesch niet be stemd was voor huiselijk gebruik en waar van te voren geen kennis gegeven was ter gemeente-secretarie. Verdachte gaf het feit volmondig toe. Hij had dit fei; voor een anflpr bedreven, aan wien het schaap had toebehooid. De ze was dgor den kantonrechter gestraft met f 10 boete en nu was het volgens ver dachte niet 'billijk, dat hem een zooveel hoogere boete was opgelegd. Het O M bleek iets voor het standpunt van verdachte te gevoelen en vorderde be vestiging van het vonnis ma®r met te rugbrenging van de straf tot f 20 boete, su 1>8 10 dagen hechtenis. Uitspraak 12 Maart. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECHT. Zitting van politierechter op Vrijdag 28 Februari 1936. Mishandeling. A. de G., bakkerknecht, wonende te ft Sliedrecht, had op 15 December ,J. J- Smit mishandeld, door den jongen tegen het hoofd te slaan. Verdachte meende dat Smit zijn meisje met sneeuwballen wierp. Eisch f 5.boete subs 5 dagen "hech tenis. Uitspraak conform. Beleediging. De dames P. M. E. H. en E. S., beiden wonende te Papendrecht, hadden op 31 December de dames A. Pluut, K. Dorst en A. C Dorst beleedigd. De dames waren alle drie in Papendrecht gebleven. Eisch voor ieder f 10boete, subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 3 boete, subs. 3 dagen hech tenis voor ieder der loslippige dames. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWIJNDRECHT, 28 Febr. Andijvie f 1,40—2.20 per 100 stuks en f 0.06— 1.11 per kist, boerenkool f 4.3013,10» gele savoye kool f 9-509.70, kroten, f 3.90—6.50, alles per 100 k.g., groene savoye kool f 1,104.90 per 100 stuks, knolselderij (1 bos van 5 st.) f 1032 per 100 bos, sla r 6.10—7.50 per 100 krop, stoofsla 40—53 ct. per kist, pieterselie f 4.90—6.40, prei f 0.50—1.90, rabarber f 6.508.20, radijs (witpunt) f 4.10, alles per 100 bos, selderij 19—38 ct. per dozijn, roode kool f 9.90—11.90, spruiten schoon gemaakt f 14—-f 23, spruiten f 13,50 16.40, grove dito f 614.20, uien f 2,40 3.30, winterpeen f 3,10f 3,60, witlof f 10—13, en f 6j—9, wortelen (dfbreek- peen) f 715.60, alles per 100 k-g„ glas- veldsla 2868 ct per, kist. SCHOONHOVEN, 29 Febr. Veilingsver- eeniging „Schoonhoven". Armgaard I 8 10 ct.; extfa 1214 ct., winterzoet 3'/i 7 ct., bellefleur 36 cl., goudreinet I 12 20 ct., II 6—12 ct„ knolrapen l'/i2 ct., spruitkool 913 ct. Alle prijzen pet K.G. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. UTRECHT, 29 Febr Boter 85—90 c., kaas 2030 c. per pond. Eieren f 2.90— f 3,50 per honderd stuks. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Oom ?n Tante JAN DE JONG Cz. ELIZABETH DE JONG- i SCHOUTEN, den 16den Maart a.s. hunne j 25-jarige j Echt vereeniging Dat zij nog lang gespaard 1 mogen blijven is de wensch i van hunne dankbare i NEVEN en NICHTEN. Ouderkerk a/d IJssel, 2 Maart 1936. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw, Behuwd dochter en Zuster NEELTJE SPEK, geboren DE GROOT, m den ouderdom van ruim 43 jaar. Mede namens de Familie, J. SPEK. Haastrecht, 28 Februari 1936. Voor de trouwe en liefde rijke verzorging van Dr. F. J. Hakkenbero en Zuster A. O. Woutman en voor de steun van Vrienden, Ken nissen en Buren zeggen wij hierbij n eendelijk dank. Algemeene kennisgeving. De Heere nam tot zich, in den ouderdom van ruim 78 jaren, onzen geliefden Vader en Groótvader Ds. C. J. LEENMANS, Emer. Préd. te Zeist. Ds. en Mevr. EWOLDT Leenmans en Kinderen. Bergambacht, 28 Febr. '36. Hiermede, vervul ik den treu- rigen plicht U kennis te ge ven dat na een langdurig en smartelijk lijden tot mijn die pe droefheid door den dood van mij werd weggenomen mijn innig geliefde Moeder, Mejuffrouw Adriaantje den Hartog Weduwe van W. den Hartog, in den ouderdom »an 70 jaar en 4 maanden. De Heere, die geen reken schap geeft van Zijn daden, doe mij berusten in Zijn Hei ligen Wil. De diepbedroefde M. DEN HARTOG. Bleskensgraaf, 29 Febr. 1936. Hiermede betuigen wij, mede namens onze kinderen, behuwd- en kleinkinderen, aan allen die van hun belangstelling deden blijken bij de herdenking van onze '{O-jarige Echtvereeniging onzen hartelijken dank. W. BOER. C BOER-VAN VEEN. Ooudriaan, 27 Februari 1936. A/s U een gemakkelijker! dag wilt hebben •n 'tmaal vlug wilt bereiden: Leert hoe U zich dan kunt red den op de Zuivel-demonstra- ties van Jan W*e I g e m o o d. Dagelijks I m. Donderd 5 Mrl. Aanvang 3 uur en 3 uur. „Nut&zaal", Schoonhoven In klein leeraarsgezin, P.G., wordt gevraagd een flinke gezonde DIENSTBODE voor d. en n„ keurig kunnende werkén en lief voor kinderen. Zonder g.g. onnoodig aanmelden. Brieven met uitv. inlichtingen om trent leeftijd, bekwaamheid en vorige betrekkingen aan Mevr. Haotinoius, Essesjeinstr. 191, Voorburg. GEVRAAGD- 1618 jaar, goed kunnende melken, j. P. v. d. BAS, Bened.enberg, Rffgimhgrht. Gevraagdi een flinke P.O. voor dag en nacht, UetN aoo spoedig mogelijk. Adres: M. VLASBLOM. Hootd der Chr.' Schoot 3, Onderton* a» j den lJssnL Gevraagd: m. b. L, bij 2 pers. Adres: J. Hakemulder, Langerak b/z de Lek VRIJDAGAVOND 6 M A A R T Aanvang 8.15 uur NUTSZAAL SCHOONHOVEN Onder meer frag menten uitd» Revue „VAN EIGEN LAND" Speciale zuivel- scènes, zang en dans Prijzan: 40 an 25 cant Balait|ng inb«gr*p«n. Kaartverkoop en plaatsbe spreking vanaf Dinsdag aan de zaal. WILTU VEéilAGEREMT Op welk gedeelte van het lichaam U ook w?nscht. Zonder baden, dieet of geneesmiddelen. Uitwendig en onschadelijk. Resultaat na den 6dea dag zichtbaar. Vraagt gratis aanwijzingen en referenties aan Mevr. L/ D- COLÊNBRANDER, ke Hdeaerartr. 2» PontNte C 665, Koffie zetten kon i^tlereen, maar hoe, daar komt het op aanl Met Buismand G.S. zet U altijd lekkere koffii en U spaart er tegeitjkerftji mee Als U het nog ftièf weetj^ probeen het^dan eens en vraagt Uw winkelier, n buS|« Buisman's G.S., alsmede het gratidfreceptenboekje voor aivenfee gerechten, dat U aan de fabriek kunt aanvragen Let echter steeds op het der echte N.V. v/h BUISMAN-ZWARTSLUIS te koop gevraagd die met succes jongen hebben groot gebracht. Geen luxe prijs. Br„ no. 40, bureau van dit blad. Prettig vooruitzicht Dokter, ik voel mij niet goed, het ademhalen valt mq zeer moei lijk. Laat maar eens even Kijken, dan zullen we daar een» gauw een ,4 an H.H. Rookers! Kunt U zich geen duurder? sigaar permitteren?????/ Rookt dan: WILLEM II j DUC GEORGE 2de sorteering van 6 voor 4 CENT III HOFNAR J Prima kwaliteit Vanaf 100 stuks fr. rembours. G. J. v. EEK, Utr.sir. 47, IJsselstein.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2