DROSTE N;esta^l „Di UteiM Hotonei! MERKES lepenboomen JtypoUcs... SCHOONHOVEN Kerk en School 1 Predikbeurten Smaak DRINK THEE ALTIJD VAN D.E DOUWE EGBERTS THEE Ziet U wel Schoonhovensche Melkslijters- Vereeniging. Bezoekt onze stand. Vereeniging van Winkeliers en Handeldrijven- den „Schoonhoven Vooruit". flinke winkel Te koop gevraagd: Voor groepen en vergrootingen Halfwas Schilder jongen gevraagd. Aankomend Bouwkundig Opzichter gevraagd Van Iterson-zfekenhuis consultatie-bureau zitting Bezitters van grondcredietloten Bedelt nu Uw HOOILAND Granito gootsteen-aanrechten 'n Cacao voor fijnproevers! VOEDT-U-GOED-CAMPAGNE. Holland.' het land,van melk, boter en kaas, beleeft het laatste j.iar zoogenaamde Voedt-U-goed-dagen, welke georganiseerd worden met het doel een runner gebruik van voornoemde producten in ons lani te bevorderen. De propagaoda-commissie van het zuive'bureau voor de Krimp' ner- waard, voorzitter de heer Hugo Scheer al hier, had de taak op zich ronom -n ook in Schoonhoven een dergelijke actie op touw te zetten. De opening van gistermid dag trok reeds groote belangstel'ing. O.a. waren aanwezig het volledige college van B. en W. met den gemeente-secretaris. Rede van den heer Hugo Scheer. De heer Scheer heette de vele belang stellenden hartelijk welkom en wees erop dat de grooté beteekenis van bet zuivel bedrijf de oorzaak is van deze campagne Door de bijzondere tijdsomstandigheden is de zuiveluitvoer belemmerd, zoo niet on mogelijk gemaakt. De nood van den tijd, aldus spr., brengt ons hier samen. De pro- pagandacommissie heeft echter door haar actie van dezen nood een deugd gemaaüt. Toen men indertijd spr. het voorzitter schap van deze commi-sie aanbood, be stond er in de groote steden reeds veel be langstelling voor de Voedt-U-goed-dagen. De voorbereidingen liepen ook hier vlot van stapel, zoodat in korten tijd een com missie gevormd kon worden. Spr. hei dacht daarbij dankbaar de groote medewerking van de vereeniging van melkslijters, de winkeliersvereeniging ..Schoonhoven Voor uit", de R.K. middenstandsvereeniging „De Hanze", de bakkers en de banketbakkers en vooral den steun van het gemeentebe stuur, inzonderheid van burgemeester Nieuwenhuisen. Ook bracht hij hulde aan den secretaris van de commissie, den heer IJ. W. Gietema, terwijl spr. vol lof was voor het mooie aanbod van de bakkers om deze dagen melk- inplaats va% waterbrood aan hun afnemers te verstrekken. De aar dige attractie van de winkeliersvereeni ging, die een op deze dagen betrekking heb benden wagen laat rijden, de medewerking van de pers en de mooie stands, verheug den spr. eveneens zeer. Het deed hem ge noegen in dezen tijd van verdee'dheid te mogen constateeren wat hier in kor'en tijd tot stand kon worden gebracht. Nadat hij nog Mevr. Vollenhoven en alle verdere medewerkenden had dank gezegd, deed hij een beroep op den steun van het Schoon- hovensche publiek, tot heil van den boe renstand, „het hoofdbestaan van Neder land", waarna hij burgemeester Nieuwen huisen het woord gaf voor het uitsffreken van zijn openingsrede. Openingsred« van den burge meester. De burgemeester begon zijn toespraak toet de woorden „Voedt U goed!" Het lijkt overbodig om voedt-u-goed-dagen te orga- niseeren, want iedereen voedt zich giaag zoo goed mogelijk en is ervan overtuigd, dat do voeding tot de allereerste en aller noodzakelijkste eischen voor de instand houding van ons leven behoort. Spr. be antwoordde dus de vraag, waarom toch voedt-u-goed-dagen. Nog steeds, zoo zei hij o.m., ervaren wo de droevige gevolgen, van den groot en wereldoorlog. De meest elementaire economische grondbegin^e'en zijn met voeten getreden. Van een wereld handel, in vrij ruilverkeer, is geen sprake meer, alles wordt gecontingenteerd en ge reglementeerd en steeds hooger worden de tarieven opgevoerd. Alles verandert, de werkloosheid neemt nog'gestadig toe de handel en industrie kwijnen en de land bouw en veeteelt verkeeren in ongekend slechte omstandigheden. En toch zijn er producten genoeg. Er is overvloed, maar het verdeelingsproces is in de war. En nu nfoet voor den landbouw en vee teelt wat gedaan worden. Naast den steun, die de overheid deze takken toekent, zijn nu deze dagen hier te Schoonhoven ge organiseerd. Zoo krijgt iedere gemeente of streek haar beurt De burgemeester sprak dezer dagen boe ren, die zeiden: Als er maar een verbod kwam tot het bakken van waterbrood, zoo dat er alleen melkbrood gegeten zou wor den en wanneer de werkloozen inp'aats van margarine roomboter zouden ontvan gen. dan was voor ons de crisis voorbij. Spr. geloofde dat wel, maar er zijn an-1 dere factoren, waarmede ook-rekening ge houden moet worden. De regeering heeft na te gaan wat uiteindelijk het voordee- ligst voor ons land is. En daarom is de kwestie niet zoo gemakkelijk op te los-en. De moeilijkheid zit hem in de portemon- naie. Hoe kan in deze dagen een arme drommel melk. boter, kaas en melkbrood koopen? En daarom is het juist, dat hier gedemonstreerd wordt hoe met weinig geld een maaltijd bereid kan worden uit eenvoudige zuivelproducten, waarbij met betrekkelijk; weinig geld een zoo degelijk mogelijke voeding met hoog vitaminege- gehalte wordt verkregen. Al geeft men wat meer nit, daarom is het nog niet duurder, want men kan beter naar den bakker en melkboer gaan, dan naar den dokter. Daarom opende spr. gaarne deze voedt- P-goed-dagen, die bet publiek zullen over tuigen, dat ons goede vaderland, dat over vloeit van melk en boter, menschen kent, die haar rijke producten weten le waar- deeren en te genieten. Daarom, zoo besloot de burgemeester, voedt u goed met de Nederlandsche zuivel producten. De heer Scheer bracht den burgemees ter namens de commissie dank voor de duidelijke wijze, waarop hij het doel van deze dagen had uiteengezet. Dokter J. Groesbeek bezag daarna het gebruik van zuivelproducten uit een medisch oogpunt. Hij zeide, dat geen producten van zoo groot nationaal belang zijn als de zuivel producten. Zij vormen van oudsher de hoofdmiddelen van bestaan en werden steeds bijna geheel met grondstoffen uit eigen land vervaardigd. Door diverse oor zaken. welke de burgemeester reeds aan tipte, is de uitvoer naar het buitenland haast onmogelijk geworden, .zoodat men met een geweldige hoevee'heid zuivelpro ducten zit, die men niet meer kan uitvoe ren, tenzij met groote verliezen. Vanwege de hooge heffingen op deze producten krij gen de Engelschen bijv. onze beste boU-r \oor 30 ct., terwijl wij ongeveer 80 ct. per pond moeten betalen. Hierna ging spr. het groote nut van het gebruik van zuivelproducten na. Melk bijv. bevat alle stoffen, die de mensch tot in standhouding van het lichaam noodig heeft, namelijk eiwit, koolhydraten en vet ten en dit alles in voldoende mate. De bo ter, die uit melk bereid wordt, bevat in hoofdzaak vet, terwijl de kaas eiwit en vetten bevat. Het eenige, wat melk niet bevat, is ijzer, noodig voor de bloedvor- ming. Daarvoor heeft de natuur echter ge zorgd .zoodat kinderen in het eerste le vensjaar met de moedermelk zooveel ijzer tot zich nemen als zij noodig hebben. Vor der bevat de melk bestanddeelen, die vroe ger onbekend waren, de vitaminen. Dit zijn geen eigenlijke voedingsstoffen, maar ze hebben een belangrijke functie en zonder deze vitaminen stelt men zich bloot aan scheurbuik en Engelsche ziekte. De vita minen komen vooral des zomers in Ie melk voor, wanneer het vee het versche gras tot voedsel heeft. Ook wat de caloriën betreft, staan de zuivelproducten bovenaan Een calorie is de hoeveelheid warmte, die noodig is om 1 gram water 1 graad in temperatuur te doen stijgen. Doordat de voedingsmiddelen in ons lichaam een verbrandingsproces ondergaan, waardoor ons lichaam op tem peratuur blijft, is het mogelijk, de waarde van het voedsel te bepalen naar de calorie- waarde. Zoo heeft b v. 1 gram eiwit de waarde van 4 caloriën (kan dus 1 gram water 4 graden in temperatuur doen stij gen), in koolhydraten vindt men eveneens 4 caloriën per gram en in vetten zelfs 9 per gram. Op dpze wijze koopt man zich voor 10 ct., als men dit bedrag voor melk besteedt, 600 caloriën, voor 10 ct aan bo ter 420 caloriën, 10 ct. vette kaas >00 ca loriën. Het belangrijkste bestanddeel voor ons dagelijksch voedsel is dus de nek, daar die de grootste caloriewaarde b<>zit. Het gebruik van melk is bij ons volk be trekkelijk gering (gemiddeld slechtR 0 3 L per hoofd per dag, terwijl dat in Zwitser land 1 L. bedraagt). Verhooging vftn liet verbruik zal dan ook zoowel de volkswel vaart als de beurs van den Verbriik'r ten goede komen. Nadat de heer Scheer ook dezen spre ker dank had gebracht voor zijn re?r n- teressant betoog en voor de bereidwillig heid waarmee hij toestemde deze lezing te houden, gaf hij de verdere leiding, over aan den hoer Liezenberg. die namens de propagandakern Zuid-Holland dankte voor de groote steun en medewerking, van Schoonhoveü's ingezetenen ondervonden. Men heeft, aldus spr.. alle krachten inge spannen om iets goeds te org.iniseeren en men is daarin uitmuntend geslaagd. In geen enkele plaats heeft spr. nog zoo'n goede organisatie meegemaakt en hij uitte dan ook aan den Schoonhovenschen mid denstand Zijn erkentelijkheid voor zijn energie en eensgezindheid. Den buige- meester bracht hij bijzonderen lof voor de wijze waarop deze van het begin af aan. met deactip sympathiseerde. Als hef hoofd \an een gempente op deze wijze belang stelling en medewerking demonstreer', kan dat niet anders dan stimuleerend op de ingezetenen werken. Tenslotte me kte spr. op dat de actie, die nog gppn vol janr aan den gang is, reeds heeft bewerkt da', het totaal kaasverbruik in ons land aanzien lijk is gestegen. Na de pauze, waarin thee en met zui velproducten bereide koekjes werdpn aan geboden. heeft mevr. Van Vo'lenhoven nog een en ander gezegd over het gebruik van zuivelproducten, waarbij zij hier m daar het betoog van doktpr Groesbeek nader toelichtte. Verder gaf zij een uiteenzetting van de bereiding van verschillende gerech ten en de dames kregen gelegenheid om een en ander te keuren Veel belangstelling. De flinke belangstelling op dezen eersten middag en de smaakvolle stands wijzen er wel op. dat de actie in Schoonhoven een succes belooft te worden. Er waren o.a. interessante ïznendingen var oen heer A Uubb !am. banketbakker d.? y V Amilko. m-'lkfabrielc. de fa M J Stekelenburg met werkmanskieeding, de fa. H. A. van Baaren met melkgereed- schap en voorta yan de melkslijtersvereen. en \an de bakkersvereeniging. Des avonds was de belangstelling voor de demonstraties en de stands bijzonder groot, zoo zelfs, dat voortdurend belang stellenden in den corridor moesten wach ten, tot er in de zaal weer t voldoende ruimte was om een kijkje te nemen. Een zoo groote toeloop komt in Schoonhoven slech's zelden voor en men kan hieruit opmaken dat de Voedt-U-Goed-dagen bij het Schoonhovensche publiek en voorna melijk bij de huismoeders meer dan gewo ne sympathie hebben verwekt. KORTING OP PENSIOENEN DER OUD-WETHOUDERS. Op 24 O «ober 1933 heeft de gemeente raad b gedurende de jaien 1934 en 193. ydelijke korting van 5 pCt. toe te pa*»en op de pensioenen van de oud-wethouders, zulks op grond van het feit, dat met ingang van 1 Januari 1933 een tijdelijke korting gedurende de 3 jaren was ingevoerd op de wedden van het ge- meentepersoneel en dat het billijk werd geacht om de pensioenen der oud-wet hou der# eenzelfde korting te doen ondergaan. Bij besluit van Ged. Staten van 1726 October 1934 onthield dit college zijn goed keuring aan bovenbedoeld raadsbesluit uit overweging, dat slechts de wensch om ten opzichte van de oud-wethouders d izelfdo gedragslijn te volgen als ten opzichte van het toen in dienst zijnde gemeente-perso neel tot dat besluit had geleid. Aannemend dat het uit een wettelijk oogpunt mogelijk was, op de pensioenen der oudwethouders een korting toe te passen, meenden Ged. Staten, dat dit alleen in geval van nood zakelijkheid toelaatbaar kon worden ge acht en dat in het onderwerpeüjke geval die noodzakelijkheid niet was gelbeken. Van deze beschikking van Ged. Staten ging de raad in beroep bij de Kroon, aan voerende dat de vermelde salariskorting heeft plaats gehad, in verband met den zeer zorgwekkenden tijd der gemeente-fi- nanciën. De raad betoogde, dat de uitga ven steeds, toenemen, terwijl de inkomsten zich in dalende lijn bewegen. Voorts hand haafde de raad de opvatting dat de bil lijkheid t*n opzichte van het gemeente- personeel en de consequnentie meebren gen, dat ook op de pensioenen der oud wethouders een gelijke korting moet wor den toegepast. De Kroon heeft thans in deze kwestie een beslissing genomen. Zij overwoog, lat de door den raad gewenschtp korting niet onredelijk moet worden geacht en op de zen grond reeds gerechtvaardigd is. Onder deze omstandigheden dient naar het oor deel van de Kroon de invoering van de korting niet afhankelijk te worden ge steld van den fiVimeierden toestand der gemeente. Derha'vp heeft de Krpon bes'o- ten met vernietiging van het bes'uit van Ged. Staten, het raadsbesluit tot toepas sing der tijdelijke korting alsnog goed te keuren. DE HOOGE SCHOOLGELDEN Het bestuur der Chr. U.L.O. school heeft aan den gemeenteraad het Volgende adres ingezonden, waarvan de inhoud voor zichzelf spreekt. „Naar aanle.ding van bij ons ingeko men klachten omtrent het te be'alen schoolgeld hebben wij een en ander on derzocht, onderstaand hebben wij de eer U onze bevinding hieromtrent mee te delen. U zult het met ons eens zijn, wanneer wij beweren, dat de belastingen gelieven moeten worden naar de draagkracht der belastingbetalers. Daar wordt Steeds meer naar gestreefd en doordat het rijk de m^es te belastingen instelt, worden de afwijkin gen van die gulden regel steeds geringer, Ook de schoolgeldregeling: is sedert 1923 in de goede zin gewijzigd. Vóór 1923 moest het schoolgeld geheven worden van het zuiver inkomen, daarna van het be- 1 ast baar inkomen, dwz. het in komen zoals dit ook voor de inkomsten belasting geldt. Het grote verschil zal U duidelijk worden door het volgende voor beeld. Iemand met f\3O0O.- inkomen en 2 kin deren op de U.L.O.-school befaalt volgens de oude regeling in Schoonhoven f 64 40. in Gorinchem in hetzelfde geval f 30- schoolgeld. Iemand met 10 kinderen be taalt bij hetzelfde inkomen voor 2 kinde ren op de U.L.O-school in Gorinchem nihil, in Schoonhoven weer f 64 40, daar Gorinchem de rijksregeling van 1923 ingevoerd heeft, zoals bijna aTle gemeenten in ons land. terwijl Schoonhoven de oude regeling behouden heeft. In Gorinchem en de meeste gemeenten in ons land dus schoolgeldheffing naar draag kracht, in Schoonhoven niet. Op deze ma nier wordt het de ouders met veel kinde ren in Schoonhoven feitelijk onmogelijk gemaakt hun kinderen U.L.O.-onderwijs te laten volgen; dezelfde bezwaren gelden na tuurlijk ook voor het Lager Onderwijs, omdat hiervoor dezelfde regeling is ge troffen. Deze onbillijkheid valt te meer op als men ziet hoe het Rijk zijn ambtenaren met veel kinderen zelfs tegemoet ,komt door kindertoeslag. Wordt het m>t hoog tijd om in Schoon hoven zo spoed-'g mogelijk de schoolgeld regeling in overeenstemming te brengen ftiet de rijksregeling en zodoende een* ein de tp maken aan dp onevenredige zware schoolgeldheffing van de grote gezinnen? Omtrent deze zaak hebben wij het ad vies ingewonnen van Mr. J. Hangelbroek, de rechtskundige ad\iseur van de Unie en de schoolraad, als bijlage vindt U diens mening hierbij ingesloten". Het deskundig advies, dat het bestuur der Chr. U.L.O.-school van mr. Hangelbroek ontving, luidt als volgt: „Met inhoud en strekking van Uw schrij ven kan ik mij zeer goed vereenigen. U kunt er nog op wijzen, dat de ge meentelijke schoolgeld regeling berust op de wet, die daarvoor bindende regelen stelt L.0.-wet-1920). Deze wet is echter op dit punt reeds in 1923 gewijzigd, ter wijl ter regeling van de overgang, be paald werd, dat de oude schoolgeld veror deningen \an kracht blijven in afwachting van de daarin overeenkomstig de wetswij ziging \aja 1923 aan te brengen wijzigin gen. Die overgangsbepaling Reeft echter wel allerminst de bedoeling om voor on beperkte tijd afwijkingen van de wettelijk® regeling te sanctionueren. De overgangsbepaling veronderstelt juist, dat de gemeentebesturen de school geld regeling zo spoedig mogelijk bij do gewijzigde wet zullen aanpassen en beoogt alleen voor de tussentijd zekerheid te geven. Schoonhoven handhaaft die overgangstoestand nu reeds 13 jaren. Dit is stellig niet conform de bedoeling van den wetgever." VERDIENDE HULDE. Op Vrijdag 14 Februari had het droe vig ongeluk op de Groote Gracht idaals, waar de 13-jange Chris Murk zich op het veel te zwakke ijs waagde, met het gevolg dat hij erdoor zakte en verdronk. Zooals reeds gemeld, hebben bij de pogingen, die van vele zijden in het werk werden gesteld om den knaap te redden, drie jongeman nen zich bijzonder onderscheiden en naar aanleiding daarvan had Maandagmiddag op het stadhuis een korte en eenvoudige, maar toch treffende plechtigheid plaats. Burgemeester Nieuwenhuisen ontving namelijk deze drie stadgenooten, de hee- ren M. C. Heereus, J. Manschot en J. W. Öehwieman", in zijn kamer en sprak hen daar hartelijk toe. De burgemeeseer ner- innerde aan het tragisch ongeval, daf%el- iswaar aan roekeloosheid en ongehoor zaamheid van den jongen te wijten was, maar dat daarom niet minder deernis heeft verwekt en hij roemde het optreden \an genoemde personen, die met groot ge vaar voor eigen leven hebben getracht den jongen te redden. Dat dit loffelijk pogen helaas niet met succes mocht worden be kroond, is jammer, doch doet niets af aan de waarde van hun goede daad. De chef van politie die bij deze intieme bijpen- komst tegenwoordig was had spr. over het moedig gedrag der betrokkenen rap port uitgebracht en hem'gevraagd, dezen oen kleine huldiging te bereiden, een denk beeld, dat spr.'s voll% sympathie had en waaraan hij.bij deze uitvoering gaf. Sehwieman beeft bij zijn reddingspogin gen zijn polshorloge verlóren, doch een winkelier-juwelier, de heer M. L. Deeren- berg, stelde een nieuw voor hem beschik baar, dat de burgemeester gaarne uit zijn naam aan den jongeman ter hand stelde. Voorts waren van verscheidene zijden k'eine bedragen binnengekomen, waaraan de burgemeester en de pojitiechef het hun ne hadden toegevoegd, zoodat thans aan elk der drie redders een kleine gift kon worden overhandigd aJs tegemoetkoming in mogelijke schade aan hun kleeren of als een blijk van waardeer ing voor hun ge drag. Burgemeester Nieuwenhuisen hoop te. dat ook in hun verder leven ie be trokkenen zich even hulpvaardig tegen- oven hun medemenschen zouden toonen. Met een hartelijken handdruk besloot bij deze toespraak na pen woord van dank aan degenen, die aan de stoffelijke beloo ning hadden bijgedragen. DE BRANDWEER. Maandagavond heeft de burgemeyeter, de. heer A. M. Nieuwenhuisen. in één der lokalen van de Willem de Zwijgerschool met eenige woorden de brandweercursus geopend. Hij prees het gemeentebestuur, dat er op uit is, het brandweermateriaal belangrijk te verbeteren en de brandweer te reorganiseeren. De degelijke adviezen van den Brandspuitraad en den Opper- brandmeester zijn daarbij opgevolgd. Even eens zijn waardevolle rapporten ingekomen van den Provincialen Zuid-Hollandschen Brandweerbond, onderdeel van de Ko- ninkl. Noderl. Brandweervereniging en van den technischen adviseur, ir. P. de Graaf f Straks zullen we inderdaad een vrijwillige brandweer hebben, die er we zen mag; die behoorlijk is uitgerust en over goed materiaal beschikt. Een bijzonder woord van dank en waar deering sprak de burgemeester tot den leider van dezen cursus, den heer C. H. Kerling, die in veel opzichten sprekers rechterhand is. Voor zijn velen arbeid in het belang der gemeente bracht spr. hem hartelijk dank. Niet alleen als comman dant der burgerwacht, maar ook als brandmeester doet hij belangrijk werk. En nu had hij weer op zich genomen om de zen cursus te geven De burgemeester noemde dit weer een daad van goeden burgerzin. Ook in verband met de plannen voor den luch'beschermingsdienst is een goede brandweer van groot belang; zij zal dan WEERBERICHT. 4 Maart. D® wijzer zonder pijlpunt geeft den «tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige wind, aanv. verand later uit Zuidelijke richting: aanv. opkla rend met weinig of geen regen, later wer toenemende bewolking met toenemende kans op regen. Iets kouder 's nachts, over dag iets zachter. Waterstand: Schoonhoven hoog water 2.uur, 1.01 M. Vreeswijk hoog water 4 25 uur, 1.39 M Keulenstand 2.75 M., val 0.M. Maastricht, 2 Maart 42.03 M.; was 0.23 M- Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 43 graden Fahrenheit. Woensdag 4 Maart: Op 1.56, on- ®der 5.i» Volle Maan Zondag «8 Maart. moeten samenwerken met burgerwacht, Roode Kruis enz. De veelomvattende or ganisatie der luchtbescherming is in een vergevorderd stadhim van voorbereiding. De burgemeester sprak den wensch uit, dat de brandweerlieden aangename en leerrijke avonden zouden hebben. Na een woord van dank aan den burge meester voor zijn inleiding .begon de lei der van de cursus aan zijn werk. De vrij willigers volgden met veel belangstelling zijn uiteenzettingen. Na afloop van dezen cursus, over enkele weken, zal een klem examen worden afgenomen. EIERVEILINGEN. Waagggebouw: Aanvoer 6800 stuks Prijs: Kipeieren f 33.50, heneieren f 2,703, per 100 stuks. Lopikerstraat: Kipeieren f 2,753.10; eendeieren f 2,702.90, per 100 stuka, BOTERMARKT. Goeboter f 0.75, Weiboter f 0,70, |«W pond. Handel vlug. NED. HERJV. KERK. Beroepen (toezegging) naar Jaarsveld de heer CL Lans, candidaat te Huizen. GEREF. KERK. Tweetal te Terneuzen: ds. G. Mulder te A'phen a.d. Ryn en <fs. F. J. Scholten te Onstwedde. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Sassenheim: ds. P. de Groot te Gorinchem en ds. L. Kraan te Baarn. NED. HERV. KERK. BENSCHOP. Donderdag 5 Maart, n.m. 2.30 uur Ds. 0. J. Rootsetaar, van IJssel- stein. Huwelijksinzegening. 's Avonds 7 uur Ds. D. J. van de Graaf van Schoonhoven. Rede in het belang van den Geref. Zendingsbond. GOUDERAK. Donderdag 5 Maart, Ds. Goslinga, van Utrecht. Rede voor den Geref. Bond. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Wijkge- bouw a.d. Lageweg. Donderdag 5 Maart, 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijk heid, Godsdienstonderwijzer. Bidstond voor het gewas. SLUIPWIJK. Donderdag 5 Voortl)s. S. van Dorp nit Den Haag. Rede voor dn Jongelingsvereeniging. GEREF. KERKEN. CAPELLE A D. IJSSEL. IJsselm. Laan Donderdag 5 Maart, n.m. 2.30 uur, Ds. J. Kapteijn. Huwelijksbevestiging. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Vrijdag 6 Maart, 's avonds 7 30 uur, Ds. de Groot van Gorinchem. OUD GEREF. GEM. CAPELLE AD. IJSSEL. Daoostastraat. Donderdag 5 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. CAPELLE A D. IJSSEL. Woensdag 4 Maart Bermweglaan, 's avonds 7 uur, de heer H Vlot MOERGAPELLE. Vrijdag 6 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. B. van Neerbos uit Vlaardingen. Voorbereiding H. Avond maal MAAR.... Merkes ringen brengen geluk Graveeren gratis Graveur eteeds aanwezig KIPSTRAAT 75 - ROTTERDAM tl|dani de kookdemonstratie! der „Voed U Goed" dagen In het Nutsgebouw Ieder bezoeker stellen wij in de gelegenheid <j> gratis een glas volle rauwe melk te keuren. Onze volle rauwe melk kan wat kwaliteit en houdbaarheid betreft tegen de beste Gepasteuriseerde melk op. Beleefd aanbevelend, „De Schoonhovensche Melkslijters" Ook D.E.KoHla Is hat fijnste van da plantages 1 Benschop. De voorlichtingsdienst voor plattelandsvrouwen, georganiseerd door het prov. comité ter bevordering van de methoden voor het beter en goe-lkooper huishouden, ving gistermiddag te 2.15 uur in tegenwoordigheid van den burgemees ter aan. De cursus wordt bezocht loor 26 meisjes of vrouwen Americain bioscoop. LekkCrkerk. Een nieuwe Shirley Tom- ple-film vertoont Americain bioscoop de ze week in gebouw Amicitia. Het is „De kleine Kolonel", waarin, behalve Shirley. Amerika's grootste karakterspeler Lionel Barrymore optreedt. Het is weer een* film vol spanning en Shirley verzorgt het gp- lukkige einde, zoodat ook deze productie bij het publiek een dankbaar onthaal zal vinden. Behalve de tweede hoofdfilm „Het uur der wraak", handelende over het wilde Westen en cowboys, is er een uitgebreid voorprogramma benevens een kindervoor stelling. Men zie de advertentie in dit nummer Meerkerk. Mej. J. G. Brouwer slaagde te Utrecht voor het examen apothekers assistente. Nieuwpoort. De burgemeester heeft den gemeenteraad bijeengeroepen voor een openbare vergadering op Donderdag 5 Maart, nam. 3 uur. De punten van be handeling zijn: 1 Mededeelingen en inge komen stukken. 2 Voorstel tot machtiging van B en W. tot verhuren, verpachten of in gebruik geven van gemeente-eigendom men. 3 Voorstel va&tstelling verordening op de heffing van precariorechten. 4 Ver zoeken vermindering huur stukjes ge meentegrond 5 Kohier hondenbelasting 1936. 6 Voorstel vaststelling reglement van orde voor de vergadering van den ge meenteraad. 7 Benoeming lid en plaats- WOENSDAG 4 MAART 1936 vervangend lid van rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam „Drinkwaterleiding De Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden Voorstel: de heeren Jac. Baron en T. van 't Hoog. 8 Voorstel opheffing commissie van toezicht op het L. O met ingang van 1 Maart 1936 en eervol ontslag aan de leden dier commissie. 9 Beschikbaarstel ling gelden extra hulp werkloozen 1936 (s eun B). 10 Wijzigingen begrootingeo 193,5 en 1936. Afd. Koop- on Spaorcampagne Het bestuur bericht hiermede dat zij - op een Jaartoe aan haar ge richt verzoek - melding maakt, dat de leden van de R K. Midden standsbond „De Hanze" zich niet meer wenschen beschikbaar te stellen voor het uitgeven van spaarzegels van bovenge noemde instelling. In de door ons nog uit te geven voorradige spaarboekjes zullen de namen der Hanze-leden worden geschrapt, dus aan die doorge haalde adressen worden geen spaarzegels van „Schoonhoven Vooruit" meer verstrekt. Bezitters van in ofnloop zijnde boekjes wordt/ ter voorkoming van teleurstelling -- m overweging gegeven de adressenlijst in hun boekje zoodanig te wijzigen, dat alleen onderstaande adressen daarin overblijven. Deze zijn: W. v. d. BeVg, Koestraat 101. Gebr. Kaasschieter, Koestraat 130. A. A. v. d. Bunt, Haven 21. J. A. Kraaienbrink, Lopikerstr. 27. Frans van Camp, Lopikerstr. 29. A. v. Mameren, 41. N. M. v. Diest, J. v. Meerkerk, Haven 80. Drukkerij Timmer en Callenbach, Wed. Monteban, „De Nieuwe [Haven 23. Ouderneming, Koestraat 71. A. Elzenaar, Haven 33, S. J. M. Prins, Lopikerstraat 39. Gebr. Hol, „Flora", Koestraat 88. W. Schut, 13. P. J. de Hoog v. d. Bergh, Haven 6. C. Stuurman. Kerkstr. 13. A. v. Iperen. Lopikerstraat 33. W. Timmer, Haven 23. J. A, J. de Jong, Tol. H. de Vaal en Zn., Lopikerstr. 35 Schoonhoven, 4 Maart 1936. Het bestuur. Door omstandigheden tar overname aangeboden: in boter, kaas, eieren Kruidenierswaren enz. - met prachtwoning. Huurprijs f 10 p. week Koopsom f 900, winkelinventaris en goederen inbegrepen Br. oader no. 830(X bus. n. 4. Zieke en gezonde Dik veno» 1.1» hoog.r. Adres: N.V. HOUTHANDEL „DE VIJFHUIZEN", H oog-Blokland, pottadres Arkel presenteert i In gebouw „Amicitia" te Lekkerkerk 9 op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Maart 1936 j en In Hotel a la Station te Schoonhoven y op Dinsdag 10 en Woensdag 11 Maart 1936 E.n ni.uw. trlomph van 'sw.r.lds tro.t.lklnd SHIRLEY TEMPLE In t Een film waar iedereen over spree&t! Een Fox-super met SHIRLEY TEMPLE en LIONEL BARRYMORE in een der sympathiekste verhalen ooit verfilmd. „De Kleine Kolonel" is een wereldsucces! Als 2e Hoofdfilm: „Het uur der wraak''I Een spannende Wild-West-film met GEORGE O' BRIEN. j O' BRIEN toont U dat hij de grootste cowboy-acteur is van r Hollywood. In ons bij-programma: FOX Wereld-Nieuws! Als extra actualiteit 9 De Begrafenis van Z.M. Koning George V van Engeland. Toegang 14 jaar. Prijzen 35-55-75 ct. Aanvang 8 u. (precies), x Voorkomt teleurstellingen en voorziet U tijdig van plaatsen J voor deze superfilms. Vanaf heden plaatsbespreking en kaarten verkrijgbaar. Groote Kindervoorstelling „De Kleine Kolonel". 9 Prijzen 10 cent. Volwassenen avondprijzen. Zie de raambiljetten Elke bezoeker ontvangt een Shirley Temple Sigarenbandje f DE DIRECTIE f naar= prijsver- schoonhoven neeging Aan hul. ta ontbie den zonder Versche Snijbloemen ^Kamerplanten jjjjj^""Kew«en .dr..: ^Bloemenmanden ■riXi gg] igy _Bruidsbouquetten j HaSÉUS Grafkransen 1 Telefoon 34 Schoonhoven De faillissementen van: G. H. A. DE GILDE, Café houder te Schoonhoven, en W. STIGTER Pzoon, Teen handelaar te Bergambacht, zijn geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijsten. De Curator, Mr. G. A. VOS. Schoonhoven, 4-3-'36. netjes kunnende behangen en Brieven met verlangd loon onder no. 8290 bureau van dit blad. Geen M. T. S. opl. Alleen zij met jaren practijk als timmerman, be kwaam voor eenv. teekenwerk. Brieven met leeftijd, verl. sal., laatst gew. aan STUURMAN ZOON, Architect-Ingenieur c.i. Waddinx- veen. Het Bestuur der Ned. Herv. Vereen, voor Zanuw- en Geestesziekten, gevestigd te Amersfoort bericht hiermede, dat vanaf 3 MAART A. S. in het to GOUDA een gevestigd zal zijn voor het ver strekken van kostelooze adviezen aan lijders met geestesafwijkingen, over de voor- en nazorg van geestelijk gestoorden, de gezins- verplegingsverpleging enz. Het bureau is geopend lederen Dinsdagmiddag v. 2.30—4.30 u. Als leider zal optreden de zenuw arts J. W. BRUYN, geneesheer- directeur der Ned. Herv. Stichtingen te Amersfoort. Het Bestuur voornoemd. Tandheelkundige inrichting houdt iederen Donderdag tot 12 uur Hotel Holland!*,Markt 40 Ganda Tariof haal gabit f 30.- mat pijnloos trakkan inbagrapan. Pijnloos trekken f 1. GEVRAAGD: Een net Dienstmeisje Mevr. RODENBURG Gouwe 126 Gouda gelieven hun adres op te geven onder M 2, MACKENZIE'S Adv.- bureau Hilversum. CAFÉ annex EETSALON TE KOOP, centrum stad, koop som billijk, waarvan f 500 disponibel van brouwerij. Te bevr. R.O. Plomp Wijdstraat 3, Gouda. J. W. VAN WILLIGEN - VUREN Commissiehandel biedtaan prima Eetaardappelen: Bravo's f 3.50, Roode Star f 3. Bevelanders f 2.50 p. 100 K-O., afgehaald Vuren. Alle soorten verkrijgbaar bij: A. VAN DER HEK Schapenstraat 11 Schoonhoven TE HUUR: VOOR EEN JAAR EEN PERCEEL groot ruim 600 Aren, gelegen b. d. Zijdeweg, en 160 roeden BOUWLAND. Te bevragen bij: A. G. DEN BOER, Dorpslaan, Nieuw-Lekkerland. Speciaal adres voor toonbankbladen, dorpels, nepten traptreden en terrazzo-Vloeren. L. J. ELSHOF Schoonhoven - Havenstraat 21 Vraagt prijs! Vraagt prijs! Gebruikt# orgels en plano's vanaf f 15.-. J. A. GROENEVELD SCHOONHOVEN Droste Verpleegster Cacao, met die bekende beeltenis van de Verpleegster, is een cacao van zeer bijzondere kwaliteit. Een versterkende cacao, voed zaam, lekker en voordeeligl VERPLEEGSTER CACAO altijd WELKOMI Spaart bon» voor kop. ketel, beker of blad. Onze nieuwe condities luiden: Voor 1 kop en schotel 40 Voor 1 beker Voor 1 ketel. of 100 bons Voor 1 presenteerblad of 75 bons

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2