IBIS SHAG I Dobbelmantt lekker ...man! Officieele Crisisbekendmakingen. Plaatselijk Nieuws Wat geeft de Radio. Sportnieuws Kapitein Skittle en zijn Bootsman in de Woestijn Rechtszaken RECHTBANK TE ROTTERDAM Sportnieuws LandbouwenVeeteelt Kerk en School Predikbeurten .MAANDAG 9 MAART 1938 BOTSING TL." GOEDEREN TREINEN. r Hoofdleider zweer gewond. Zaterdag tusschen vijf uur en half zes Is op het goederenemplucement der Ned. Spoorwegen te Deventer een goederentrein op den achtersten wagon van een anderen trein gereden. Vermoedelijk door den zwaien mist en doordat het signaal nog niet op onveilig ^was gezet, is een trein uit Amsterdam 'doorgereden, waarbij de machine met vrij groote kracht tegen de achterste wagons van een stilstaande trein botste. Twee wagens schoven in en over elkaar en werden totaal verorijzeld. ken derde wagon, waarin de hoofdgeleider, JCroeger, afkomstig uit Apeldoorn, zat, werd even eens zwaar beschadigd en ontspoorde. Kroeger werd vrij ernstig gewond en kon eerst na veel moeite uit zijn netelige po sitie bevrijd worden. Hy had een of meer ribben gebroken en een schedelbeschadi ging opgeloopen. Hy is naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Ten gevolge van den hevigen schok waren zoowel van den stilstaanden als van den binnenkomenden trein enkele wagons ontspoord. RELLETJES IN DE JORDAAN. Politieagent gewond. Te Amsterdam is het Vrydagavond bij de colportage van de verschillende politieke partijen tet eenige incidenten gekomen. De poltitie heeft eenige malen zeer krachtig moeten optreden tegen onbekend gebleven personen, die de politie met steenen beko gelden. Om de orde te herstellen, moest zy van de vuurwapenen gebruik maken; in de Madelievenstraat werden 6 schoten gelost. Bij de relletjes werd een agent zoo danig gewond, dat hy zyn dienst niet kon voortzetten. De agenten werden nain of meer in het nauw gedreven, terwijl de straat weldra gevuld was met een menschenmenigte van ongeveer 200 personen. Inmiddels was echter een overvalauto uitgerukt Met de gummistók werden de aanvallers daarna op de vlucht gejaagd. De gewonde agent werd met een politiemotor naar zijn woning vervoerd. Voor zoover kon worden nagegaan, hebben de schoten niemand geraakt Br werden geen arres taties verricht ERGERLIJKE HOUDING VAN VEEHOUDER. Vereen, tot Dierenbescherming grijpt in- Op een v eiland aan den Zuidelyken Wan delweg te Amsterdam werden Zondagmid dag eenige schapen, toebelioorende aan den veehouder S. onder Nieuwer-Amstel, aan gevallen door een grooten herderhond. De hond beet een der schapen dood, terwyl hij twee andere zoo ernstig verwondde, dat de dieren hulpeloos op het land bleven liggen. De eigenaar diende bij de politie 'n klacht in en begroef het d©ode schaap in het weiland. Naair de verminkte dieren keek hy niet meer om. Gelukkig wekte hun toestand het medelijden op van omwonenden die de schapen zoo goed mogelijk verzorgden. De Sophia-Vereeniging tot bescherming van Dieren te Amsterdam werd van dit ergerlijk feit in, kennis gesteld. De dieren werden daarop in beslag genomen en over gebracht naar het abattoir, waar zy, in af wachting Yan een beslissing van den officier voorloopig worden verpleegd. Tegen den eigenaar is procesverbaal opgemaakt. Het doode schaap is door den Keurings dienst opgegraven. HEET WATER OVER HET LICHAAM. En een ernstige vergissing. Te Rotterdam heeft een 4-jarig meisje wonende in Kameliastraat in de ouderlijke woning een gedeelte uit een emmer heet water over het lichaam gekregen. De moeder snelde naai' een drogist en liet daar kalkwater met lijnolie klaar maken om het kind te redden. Thuis behandelde de moeder het kind met het middel, maar de toestand van het meisje verergerde. Men heeft haar daarna naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar bleek dat men in de drogisterij verdunde lisol door het middel had gedaan. De toestand van het kind is zorgwekkend. HET ARBEIDSCONFLICT TE NEW YORK. Thans 30.000 stakers. Volgens mededeel ing van burgemeester Laguardia is de staking van de liftjongens te New-York in 58 gebouwen door arbitrage geregeld. De liftjongens krijgen acht dollar per maand salarisverhooging. Intusschen duurt de staking in alle andere gebouwen nog voort. Het aantal stakers is gestegen tot 30.000 en het werk ligt stil in 1828 gebouwen. Sinds het begin van de sta king werden 113 personen gearresteerd we- gens verstoring van de openbare orde. Ongeveer 1000 personen, werkzaam in tien groote hotels, hebben besloten zich bij de stakers aan te sluiten. GEVECHT MET GEVANGENEN. Te Sioux Falls (Zuid-Dakota) hebben 4 gevangenen een poging gedaan te ontsnap pen. Zy maakten zich meester van den directeur der gevangeiïis en reden in een auto weg. De cipiers haalden hen in en er om-- 'i r< volvergevecht, in den loop waaiyuu il.i .i-igene we d gedood en twee gewond, ten\ tipic.s ge wond werden. De gov „emsuirecteur wei 1 eveneens gekwetst. Hy is later overleden. VOOR Oi PUI» OOKT IBIS EN GEEN ANDERE SHAG tugerpCaag. Een groot aantal tijgers, door honger gedreven is in verschillende streken van Turksch Armeniö doorgedrongen, waar zij slachtingen' aanrichten onder het vee en ook reeds boeren hebben verscheurd. De boeren hebben drijfjachten georganiseerd om de plaag te bestryden. De Nederlandsche Meelcentrale maaki bekend: Behalve het sub. 1 van de Ministerieele beschikking van 30 Augustus 1935, No. 11896 genoemde bedrag ad f 0.50 per 100 k g. veevoeder zijn de prijsverschillen bij invoer van tot veevoeder verwerkte olie houdende zaden, pitten en noten, als volgt vastgesteld: voor lijnkoeken voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken voor grondnootschilfers voor cocoskoeken voor Ned. Oost-Indische cocoskoeken ▼oor tot andere soorten veevoeder verwerk te oliehoudende za den,1 pitten en noten Indien men zijn import op verderen ter mijn g.u reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. 1.10 0.60 1.10 1.45 1.30 0.80 0.80 0.50 1.10 -1-— 1.10 0.70 1.45 1.35 0.90 0.90 0.50 DES%EG£N IN DE KRIMPENER- WAARD. De A.N.W.B. heeft aan de raden der gemeenten, gelegen in de Krimpener- waard, verzocht de plannen voor 't Weg schap tot verbetering van den oentralen weg, van Krimpen aan den IJsstel naar Bergambacht, met zijtak naar Lekkerkerk en van den weg van Stolwijkersluis naar Schoonhoven, benervpns de verbetering van 90 K.M. dijk- en binnenwegen, zoo krachtig mogelijk te willen steunen. Zooals gemeld, hebben de gemeentera den van Krimpen aan den IJssel en Lek kerkerk het ontwerp der gemeenschappe lijke regeling reeds goedgekeurd. Dienstplicht Capelle a.d. IJssel. De dienstplichtigen voor de lichting 1934, D. Stolk en D. Zeeuw, hebben voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verkregen. Kiezerslijst. Capelle a.d. IJssel. De op 22 Febr. vast gestelde kiezerslijst bevat de namen van 4412 kiesgerechtigden, onder wie 2293 mannen en 2119 vrouwen, j Zangonderwijs. Capelle a.d. IJssel. De'heeren J. v. Lan- geveld en J. L. Struik, onderwijzers aan de Chr. Prins Alex. School, slaagden voor het examen zang-onderwijs mehode Ward. Gemeenteraad. Capelle a.d. IJssel. De gemeenteraad is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 10 Maart, n.m. 2 uur. Krimpen a.d. Lek. De heer M. de Jong heeft onderhands edn stuk bouwgrond aan de Schoolstraat verkocht aan den heer W. M. Slingerland. De metaalbewerker P. Suiker kreeg bij het slijpen een stukje amarilsteen ih zijn oog, zoodat hij zich direct onder be handeling van dokjer von Lindern moest stellen. Americain bioscoop. Lekkerkerk.* De vertooning van de Shir ley Temple film ,.De Kleine Kolonel" is Vrijdag en Zaterdag een groot succes ge- woiden. Een overvolle zaal genoot van het goedverzorgde programma. „Het uur der wraak'' en het uitgebreide voorprogramma, waarin o.a. de begrafenis van koning George van Engeland draaide, boeiden de aandacht der bezoekers van „Kmicitia" eveneens. De Americain biosooop te Schoonhoven, die deze films vertoonde, zorgde voor goede projectie en zuivere ge luidsweergave. Ouderavond. Nieuwpoort. Onder zeer groote belang stelling van de zijde der ouders en leden van Volksonderwus is Dinsdagavond in de openbare lagere school de jaarlyksche ouderavond gehouden. De leerlingen der hoogste klassen waren hierbij eveneens aanwezig. Het hoofd der school, de heer H. P Dekkers, opende met een woord van wel kom en betoonde zich zeer ingenomen met de aanwezigheid van het voltallige college van B. en W. Na nog in het kort de toe stand van het onderwijs in ons land te hebben Besproken, eindigde hij zijn inlei ding met een opwekkend woord en druk te vooral den voorstanders van 't openbaar onderwijs op 't hart, vast te houden aan de leuze „Onverdeeld naar de Openbare School". Het aftredende lid van de ou dercommissie, de heer G. Slob, werd bij acclamatie herkozen. Nu volgde een gevarieerd programma, bestaande uit zangnummers, gedichten en stukjes proza, ten gehodre gebracht door de leerlingen der hoogtste klassen. Dit alles getuigde van zeef goede voorberei ding. Onderwijl zorgde!de heer Niestadt uit Schoonhoven voor feu aardige afwis seling met zijn film-apparaat, hetgeen al gemeen op prijs gesteld werd. Enkele jon ge dames zorgden voor ververscbingen. Aan hpt einde van dezen zeer goed ge slaagden ouderavond sprak de burgemees ter nog een kort woord, waarbij hij zijn dank betuigde aan de oudercommissie en het ouderwijzend personeel, voor de gele genheid tot het bijwonen van dezen avond. Met een tot ziens en hartelijken dank aan de kerkvoogdij voor het gratis gebruik der stoelen, sloot het hoofd der school de zen avond. Na de sluiting bestond nog ge legenheid tot het bezichtigen van 't werk der leerlingen, waarvan een zeer druktM- bruik ie gemaakt. Nieuwpoort Aan de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1937, J. de Jong, F. Voormolen en A. de Haan, is voor goed vrijstelling verleend wegens broederdienst De politie heeft tegen twee ingezete nen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het motor- en rijwiel reglement. Opheffina loon bijslag regel ing. Reeuwijk. De gemeenteraad besloot met 9 tegen 1 stem tot opheffing van de loon- bijslagregelmg in het land- en tuinbouw bedrijf. Dit naar aanleiding van de groote kosten welke aan de regeling voor de ge meente verbonden zijn. Tot 1 Januari 1936 had deze regeling de gemeente reeds f 200 gekost. Plan van den Arbeid. Reeuwijk. De plaatselijke oommissie van de afd. Reeuwijk der S.D AP. hield een openbare vergadering welke door een 80- tal personen werd bezocht. Als spreker trad op mr. J. in "t Veld met het onder werp „Het Plan van den Arbeid". Het plan werd op zeer duidelijke wyze behan deld. Drie aanwezigen maakten gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, welke de spreker beantwoordde. Contract in het landbouwbedrijf. Reeuwijk. In hotel Zomerzorg had een conferentie plaats tusschen werkgevers- en arbeidersorganisaties in het landbouw bedrijf. Doel van deze conferentie was de bepaling van een collectief looncontract. Er werd niet direct overeenstemming be reikt. De besproken loonnormen zullen thans in een ledenvergadering van elk der organisaties worden b^jiandeld. De minister van defensie heeft aan M. Oosterom van de lichting 1936 voor 'n jaar vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens kostwinnerschap. Dinsdag 10 Maart. Hilversum. A.V.R.O 810 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011 Klassieke Piano muziek, 11.30-^-12.45 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 12.451 Gramofoon; 1—3 Concert door het Omroeporkest; 34 Knipcursus (17e les); 44 30 Piano en Viool, 4 305 Radio-Kinderkoorzang. pl.m. 5.055.30 Voor de kleine kinderen, V.P.R.O. 5.30 Bijbelvertelliug, A.V.R.O. 66.30 Gramof.; R.V.U. 6.307 uur Cursus door Dr. Th. van Schelven. A.V.R.O. 7—7.05 en nu, naar bed!" 7.057.30 Radiovolkszang; 7.308 Engelsche les voor gevorderden (19e les); 88.10 Nieuwsberichten; 8.10 9.25 Cabaret programma, 9.2510.25 Radiotooneel, 1025—11 De A.V.R.O. Bridget met U; 1111.10 Nieuwsberichten 11.1012 Kovacs Lajos en zyn Orkest. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8—9 15 Concert; 10—10.30 Gramofoon; 10.3011 Muziekuitzending voor fabrieken, .11 11.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—1 De K.R.O.-Melodisten; 1—1.15 Gramofoon; 1.15—2 Het K R.O.-Orkest, 2 3 Vrouwenuurtje; 34 Modecursus (22- ste les); 45 Gramofoon; 5.055.45 De K.R.O.-Boys; 5.456 Gramofoon; 66.40 De K.R.O.-Melodisten; 6.407 Esperanto- cursus (18e les); NED. EV. VER. 7.15—8 Ds. K. J. Quast: „Hebben de Evangelischen hun tijd gehad?" K.R.O. 89 Lijdensme ditatie door Pastoor Borromaeus de Gree- ve O.F.ty. in de kerk van den H. Antonius van Padua (Boschjeskerk te Rotterdam); 9—9.10 Nieuwsberichten; 9.10—9.50 KR. O.Orkest; 9.5010.10 Gramofoon; 10.10 10.35 Cello- en Piano-muziek; 10.35 1L05 Het K.R.O.-Orkest; 10.30—10.35 Nieuwsberichten; 11.05—12 Gramofoon. Woensdag 11 Maart Hilversum L 1875 M. V.A.R.A. uur Gramofoon; 9 uur Orgelspel; 9.30 Onze Keuken; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; VARA: 10.15 Uitz. voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.15 Eddy Walis en zijn Orkest; 1 uur Saxofoon- en Pianomuziek; 1.15 Eddy Wa lis en zijn Orkest; 2 uur Voor de vrouwen. 2.15 De Notenkrakers; 3 uur Voor de hin deren, 5.30 Gramofoon; 6 uur Mignon- kwintet; 6.30 De Flierefluiters; 7 uur Sport 7.15 V.A.R.A. Kinderkoortje „De Krekel tjes"; 7.40 „Protestanlsche Pioniers" door Dr. G. Horreus de Haas; 8 uur Herhaling S O S-bel ichten; 8.03 Nieuwsberichten, 8.15 V.A.R.A.-Strijk-Orkest; 9 uur V.A.R. A.-Tooneel „Het water Stijgt!" 9.45 Gra mofoon; 10 uur Nieuwsberichten, 10.05 De Bohemians. 10.45 Fantasia. 11.30 Nachtsilene met tusschenspelen. Hilversum II. 301.5 M. N.C.R.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie, 8.159.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst o.l. van Ds. S. R. Srailde. 1112 Zangrecital; 12.1512.30 Gramofoon; 12.301.20 Kwtn tet; 1.20—1.50 Gramofoon; 1.50—,2.30 Kwintet; 2 303 Praatje voor jeugdige postzegelveizamelaars; 33.50 Viool-reci- tal; 45 Christelijk Liedcrenuurtje; Pl.m. 5—6 Kinderuurtje; 6—6.30 Landbouw- halfuurtje. „Roomboter en Margarine" door Th. Wiersma. 6.30—7 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7—pl.m. 7.15 Pers berichten Ned Chr. Persbureau; pl.m. 7.15 -r-7.30 Een kwartiertje Radio-reportage (event. Gramofoon); 7.30—7.45 „Iets over Meisjeskampen" door Jonktfrouwe J. A. Wittewaal van Stoetwegen; 7.45—8 Gra mofoon; 88.05 Wees- en Nieuwsberich ten: 8.05 9 Concert door de Arnhemsche Orkestvereeniging; 9—0.30 „Bruggen bouw" door A. C. Vreugdenhil (II); 9 30 pl.m. 10 Arnhemsche Orkestvereeniging Pl.m. 10 uur Nieuwsberichten; 1006— 10.20 „Een kwartiertje voor het hoqderd- ruitig bord" met Jur Schroder; 10.20 10.45 Arnhemsche Orkestvereeniging; 10.45 11.30 Gramofoon. Diefstallen. IJsselstein. Bij de politie deden enkele bewoners van den Achtersloot3 aangifte van het feit dat ten hunne nadeele des nachts waschgoed was ontvreemd De secretaris van de R.-K. Teekenschool deed aangifte dat ten nadeele der school een bedrag van f 20 is ontvreemd uit een schrijfbureau staande in 't patronaatsge bouw. De dader is vermoedelijk binnen gekomen door aan de achterzijde van het gebouw door een raam te klimmen In de Benschopperstraat had een aanrijding plaats tusschen een autobus uit Polsbroek en de groentewagen van Mulder. De groentewagen werd zoodanig aangereden, dat de op de wagen aanwe zige manden, weegschaal enz. ernstig wer den beschadigd. Bij onderzoek is gebleken dat de bestuurder van de bus de schuldige is. De schade zal onderling worden gere geld Nieuwerkerk I—Bergambacht I 3—5. Bergambacht. Het le elftal van ,.De Zwa luwen" speelde Zondag een uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk I en kwam met een verdiende 53 overwinning huiswaarts. Het spel is nog geen 2 minuten oud of de rechtshalf van Bergambacht veroorzaakt een penalty wegens hands, welke Nieu werkerk prompt benut. (10). Al spoedig is 't de linksbinnen die den stand gelijk maakt (11). Bergambacht begint zich nu los te werken en bij een volgende aanval is het de midvoor, die onhoudbaar in schiet (12). Nieuwerkerk onderneemt ook enkele gevaarlijke aanvallen, doch zonder succes; onze jongens zitten er geweldig op en de rechtsbinnen zorgt met een hard schot vtior een doelpunt (1—3). Na de rust komt Nieuwerkerk flink opzetten en weer is het de rechtshalf die den bal met de hand speelt, welke penalty Nieuwerkeik dankbaar benut (23). Na enkele aanval len is de beurt aan Bergambacht om een Parke«r*nd* auto's op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er Im mers ongelukken gebeu ren. Wet zoudt u hier van denken: IEDER OP 4 ZIJN EIGEN WEGI penalty te nemen, wanneer een der backs van Nieuwerkerk hands maakt, welke door onzen linksback zuiver in het doel wordt geplaatst (24). Nieuwerkerk laat den moed niet zakken, valt sterk aan en met sucees: een voorzet van den linksbuiten belandt via den linksachter in het Berg ambacht-doel. (3—4). Zoo golft het spel nog eenigen tijd op en neer, tot de blauw zwarte mid-voor den bal bemachtigt, eeni ge tegenstanders handig passeert en ten slotte tegen den keeper^ welke is uitkeloo- pen, aanschiet, waarna de bal, bij den rechtsbinnen terecht komt, die hem in het verlaten doel deponeert (35). ZWEMKRING GOUDA. In de Zaterdagmiddag in „Het Schaak bord" te Gouda gehouden bijeenkomst van den Goudschen Zwembond, werd besloten het polo-tournooi dit jaar te Waddinxveen te doen houden en wel op 6 Juni; de or ganisatie daarvan werd opgedragen aan de zwemclub „De Gouwe" aldaar. De Klingkampioenschappen zullen worden verzwommen te Reeuwijk, waar als gast- vrouwe zal fungeeren de vereeniging „Elf hoeven". Tot secretaris van den Bond werd herkozen de heer G. Weyers te Alphen a d. Rijn, terwijl als lid van de polo-commissie in de vacature-Th. M. Malingré, wegens vertrek, werd voorzien door de verkiezing van den heer G. J. v. d. Bergh te Scboon- hovëb. 5. Geen wonder dat hij voortdurend grijnsde, want hij was degene, die meer zakgeld zou krijgen Hij rolde handig de zakken van Skittle en Boots en voofzag zich van hun portemonnaie en geldbeurs. Toen snelde bij haastig weg en zeide in zich zelf grinnikend en de kameel bestij gend „Vootwaarts o bloem der woestijn". 6. Onze vrienden keken juist bijtijds om. om te zien wat er achter hun rug gebeur de en ze zagen den Arabier juist wegrij den. „Hij beeft ons heele kapitaal gegakt. KappieP' gilde Boots. „Hem achterna!" Skittle trok aan zijn sigaar, dat zijn bak kebaarden bijna in brand vlogen, daarna zette hij samen met Boots de vervolging f, MAANDAG 9 MAART 1939 Een geraffineerde oplichting te Gouda. De 24-jarige kantoorbediende S. R. uit Gouda, gedetineerd, heeft te Rotterdam terecht gestaan wegens valschheid in ge schrifte en oplichting Verdachte was in October ter oore ge komen, dat de meubelmaker J. J. v. A., uit Waddinxveen zich in financieele moei lijkheden bevond en toen hij dezen man sprak had hij hem aangeboden een 'po ging voor hem te zullen toen ergens f 100 voor hem te leenen Van A. was verheugd geweest over dit voorstel en had aange boden R. hiervoor een belooning van f 7 50 te geven Een rijksdaalder kon R reeds oadelijk krijgen en de rest zou hem ge geven word, zoodra er zekerheid was, dat v. A. de f 100 zou krijgen. Verdachte had toen een postwisselfor mulier ingevuld met een bedrag van f 100 Als geadresseerde vermeldde de wissel den naam van R. en als afzender die van een accountantskantoor in Haarlem. Op dien wissel plakte verdachte een gestem pelde postzegel van 5 cent Met dien val- schen wissel begaf hij zich naar v. A., wien hij aanbood den wissel aan hem te endosseeien, zoodat deze het bedrag op het postkantoor te Waddinxveen zou kun nen innen. Van A. nam daar genoegen mee en betaalde de afgesproken 5 gulden Op het postkantoor was hem den wissel natuurlijk niet uitbetaald. Verdachte legde ten aanzien van beide hem ten laste gelegde feiten een volledige bekentenis af. Op vragen van den verdediger, mr. H. de Bie antwoordde verdachte, dat hij geen verstand van postwissels heeft en dat hij het formulier nooit goed bekeken heeft, om te weten, dat het ding valsch was. Het O. M. achtte de ten laste gelegde feiten bewezen. Over verdachte is een rapport uitgebracht in een andere zaak, die betreft het innen van valsche kwitan ties ten nadeele van een firma te Leiden. Het reclasseeringsrapport komt tot een ongunstige conclusie en het O. M. is van meening, dat slechts een strenge straf verdachte tot inkeer kan brengen De of ficier eischte 8 maanden gevangenisstraf De verdedigen mr. H de Bie Jr legde eenige getuigschriften over, waaruit blijkt dat wat ten aanzien van vorige betrekkin gen in het reclasseeringsrapport vrordt gezegd, niet geheel juist is. Pleiter heeft in deze zaak geen raffinement kunnen ontdekken. De wissel is op een dergelijke onhandige manier vervalscht, dat er toch nooit een uitbetaling op had kunnen vol gen. Pleiter concludeerde tot een voor waardelijke straf en vroeg verdachte's in- vrijheidsstelling. Dit verzoek wees de rechtbank af Diefstal van suiker te Wad dinxveen. Diefstal heling en meineed. Vervolgens heeft terechtgestaan de 22- jarige winkelbediende T. N. uit Waddinx veen, die zich in 1935 herhaaldelijk aan diefstal had schuldig gemaakt van balen suiker ten n&deele van de coöperatieve Verbruiks- en Productievereeniging „Ons Voordeel" te Waddinxveen, in wier dienst bij was. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Telkens in de middaguren van Don derdag en Zaterdag had verdachte een baal suiker weggenomen. Een groot aan tal van die balen had hij gebracht bij den caféhouder J., die hem daarvoor een cre- diet geopend had om verteringen te kun nen maken. De bedrijfsleider van de coöperatie G- Graaflanjd verklaarde, dat het hem was opgevallen, dat den laatsten tijd de voor raad suiker in de bakkerij zoo snel afnam. Het aantal weggenomen balen suiker moet aanzienlijk zijn. Getuige kan niet opgeven boe groot dat aantal kan zyn geweest. De suiker was verpakt in balen van 50 K.G. De inkoopwaarde daarvan bedroeg f 20 75. Het O. M begon zijn requisitoir met 'n woord van hulde aan den burgemeester, die deze zaak geheel tot klaarheid heeft weten te brengen. Verdachte was al van xijn schooljaren af bediende bij de coöpe ratie en op het laatst verdiende hij er een loon van f 17 per week. Verdachte had daaraan echter niet genoeg. Hij hield van uitgaan en daarbij werd nogal drank ge bruikt. Verdachte heeft geruimen tijd zijn patroon op slinksche wijze bestolen en de door hem aangerichte schade bedraagt zeker f 1000. De officier ziet in deze zaak voor verdachte geen enkel lichtpunt en 'g voorwaardelijke straf acht het O. M. dan ook niet op haar plaats. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf De verdediger mr J van Mechelen uit Gouda vroeg zich af hoe het kon voorko men, dat het zoolang geduurd heeft alvo rens deze zaak is ontdekt. Reeds gerui men tijd was het in Waddinxveen bekend dat men goedkoope suiker kon krijgen. Aan verdachte is het pipgen van den dief stal ook gemakkelijk gemaakt door het gebrek aan controle en door de gemakke lijke wijze waarop hij de suiker van de hand kon doen. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke straf. De helers. Niet minder dan negen zaken waren aanhangig gemaakt tegen de personen, die 4a gMioW suiker 'lad'lec gekocht Als eerste verdachten hebben zich te verantwoorden gehad de 31-jarige land bouwersknecht P. G. v A uit Waddinx veen en diens broer de 30-jarige expedi teur D. van A. uit Gouda. P. van A. gaf toe van N. balen suiker te hebben gekocht. Hy on kende echter geweien te hebben, dat N. deze balen sui ker had gestolen. Volgens hem was het gesmokkelde suiker geweest. Als eerste getuige werd gehoord de win kelbediende N'., die bevestigde de suiker te hebben weggenomen Op de vragen van den president of getuige ooi', met deze verdachten over de herkomst van de sui ker had gesproken, antwoordde getuige ontkennend Volgens hem hebben zy nooit geweten, dat de suiker gestolen was De president wees getuige op het ge wicht van den eed en hield hem voor, dat hij toch tegenover den burgemeester en den chef-veldwachter anders verklaard had De president las hem die verklaring voor, waarin o.m. staat, dat P van A heel goed wist, waar de schoen wrong, dat bij er dikwijls bij geweest is, dat getuige met den caféhouder J. over de suiker sp'rak en dat D van A. ook van de her komst moet hebben geweten Getuige beweerde nu, dat hij een derge lijke verklaring niet tegenover den burge meester had afgelegd en hij hield vol. dat de gebroeders van A. nooit van de her komst hadden geweten. De president ging er toen toe over de verklaring van getuige op schrift te doen stellen, waarna deze door getuige werd onderteekend. Het O M deed daarop getuige arrestee ren op grond van vermoeden van mein eed. In verband hiermede werd de verde re behandeling van de zaak tegen de ge broeders van A. geschorst. De caféhouder en melkhandelaar J. B. J. uit Waddinxveen, zou zich eveneens hebben schuldig gemaakt aan heling van suiker. Verdachte gaf de feiten toe. Hij beweer de niet begrepen te hebben, dat N. de ba len suiker wegnam. Het O.M merkte in zijn requisitoir op, dat deze verdachte op dubbele wyze heeft geprofiteerd door niet in getd, doch in drank te betalen, waarop hij weer ver diende. Een boete, die evenredig aan het misdrijf is, kan deze verdachte niet beta len, en daarom eischt het O M. 3 maanden gevangenisstraf. Verdachte, die zelf zijn verdediging voert, verzoekt hem* een geldboete op te leggen. De melkhandelaar L. v. d. S. uit Wad dinxveen gaf toe enkele malen suiker van N. te hebben gekocht. Hij betaalde daar voor f 12.50 per baaltje van 50 KG. Het O.M verdachte schuldig oordee lend aan schuldheling, eischte f 50 boete subs. 25 dagen hechtenis, benevens drie maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Daarop was de beurt aan den 32-jarf- gen bakker J. de G. uit Waddinxveen, die vijf balen suiker bad gekocht. Verdachte gaf dat toe. Hij had er f 19 voor betaald en verdachte moest ook toe geven, dat de zak gelood was, zoodat er naar de president opmerkte, voor ver dachte geen sprake van kon zijn, dat men hier met gesmokkelde suiker te doen had. De prijs, die verdachte betaalde was f 1.75 beneden de marktwaarde. Verdachte zeide, dat hij in Januari 1935 aan den veldwachter heeft medegedeeld, dat er bij de coöperatie geslolen werd, want verdachte's knecht had N. met een zak suiker zien rijden, die hij afleverde bij den caféhouder J. Het O M. achtte verdachte schuldig aan schuldheling en eischte f 100 boete subs 20 dagen hechtenis. De bakker A. H. uit Waddinxveen had eveneens eenige balen van de geslolen sui ker gekocht. De suiker was hem aangebo den door een werkloos landarbeider. Hot OM. dat opmerkte, dat verdachte den aankoop van deze suiker ook niet in zijn boeken heeft vermeld, eischte, het feit bewezen achtend, f 100 boete subs 20 da gen hechtenis. De verdediger, mr C. Jonker uit Gou da maakte eenige juridische bezwaren te gen de dagvaarding, waaruit nietigheid zou voortvloeien Mocht de rechtbank het daar niet mee eens zijn, dan zou verdach te toch behooréh te worden ontslagen van rechtsvervolging, dan wel moeten worden vrijgesproken. De door verdachte gekochte suiker is wel degelijk in zijn boeken ver antwoord De 41-jarige wijnhandelaar A. J. J. uit Waddinxveen bad van zijn broer een baal suiker gekocht. Verdachte gaf toe onvoor zichtig te zijn geweest, door niet naar de herkomst van de suiker te vragen Het O M. wees er op, dat deze man da delijk ruiterlijk erkend heeft en reeds 'f 25 aan de coöperatie heeft betaald om daze voor de geleden schade schadeloos te stellen. Deze daad is des te mooier, als men weel, dat verdachte van een zeer ge ring inkomen met vrouw en dertien kin deren moet rondkomen Hieruit blijkt, dat verdachte een ernstig berouw heeft. Het O.M. wil daarmee rekening houden du eischt f 15 boete subs. 10 dagen hech tenis. De verdediger, mr. van Mechelen vraagt deze straf voorwaardelijk op te leggen. 1 De zaken tegen den 35-jarigen caféhou der G. V. uit Gouderak en tegen den 30- jarigen bakker A. J. de V uit Schoonho ven, die zich eveneens aan heling zouden hebben schuldig gemaakt, omdat zij van Van A. suiker hadden gekocht, werden I aangehouden, in verband met de schor sing van de zaak tegen de gebroeders v A. In de overige zaken werd de uitspraak bepaald op 19 Maart. DOOD DOOR SCHULD. D D., schippersknecht te Drimmelen en H. Sveerman te Langerak, hadden te rechtgestaan wegens het veroorzaken van dood door schuld. Zij hadden op 15 Octo ber op de Lek zoo onvoorzichtig met hun booten gemanoeuvreerd, dat er een aan varing was ontstaan, waardoor een kin derwagen waarin een zuigeling van 3 maanden lag. die by 8 iD de boot stond, overboord sloeg en het kindje verdronk D kreeg een voorwaardelijke heebtenis- straf van 6 weken met een proef, ijd van 3 jaar en een boete van f 30 subs 30 da gen hechtenis, terwyl S. werd vrygespro- ken. HET VERVOEREN VAN VARKENS. Voor het Utrechtsche kantongerecht had zich een inwoner van Lekkerkerk te ver antwoorden wegens het vervoeren op on geoorloofde wyze van een aantal varkens. Veldwachters, die zyn auto aanhielden, om de wegenbelastingkaart enz. te contro leeren, constateerden dat 't aantal varkens dat in twee lagen boven elkaar in de auto vervoerd werd, te groot was, zoodat de dieren te knellend opeenlagen. Zy maakten deswege proces-verbaal op. Verd ontkende dat de wijze van ver voer ongeoorloofd geweest zou zijn. Hij had de lichte varkens boven en de zware onder gelegd. Een getuige bevestigde, dat de dieren op de normale wijze waren vervoerd. Het is zaak dat de varkens niet te veel ruimte laten, maar ze zoo naast elkaar te leggen, dat zij gelegenheid hebben om over elkaar heen te gaan kruipen, anders gaan ze vechten. Na een lang debat over de lengte en breedte der varkens en over hun gewicht, kwam de verdediger, mr. Van Mechelen uit Gouda, aan 't woord, die de officieele gewichtbriefjes toonde met een veel lager gewicht dan door verbalisanten geschat was. Tevens wees de verdediger er op dat de varkens levend en goed aangekomen zijn en allen bij slachting goedgekeurd werden De ambtenaar van het O.M. verlangde de verbalisanten te hooren. Hierop werd de zaak.14 dagen aangehouden. ARRONOISSEMENSRECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting van Vrijdag 6 Maart). De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen J. G. S., bouwkundige, oud 56 jaar en wonende te Hjtrdinxveld, die terectit- stond wegens letsel door schu d. Eisch: f 50 boete 6ubs 2b dagen hechtenis. Uit spraak: vrijspraak. Voetbalverslagen. Lekkerkerk. Het is Zondag een goede dag voor L.F.G. geweest. Het eers.e elftal behaalde een 32 overwinning in een zware uitwedstrijd tegen Gouderak I, heeft nu eindelijk eens een uitwedstrijd in dit seizoen gewonnen en stijgt daardoor twee plaatsen op de ranglijst van de 4e klasse E van den K.N.V.B Het twaeae elftal behaalde een gelukkige 32 over winning op Stolwijk I en blijft zoodoende in de kopgroep van de 2e klasse B van den G.V.B. Het derde elftal behaalde een 51 overwinning op Haastrecht III en is hier door ongeslagen kampioen van de 3e klas se G van den G.V.B. Haastrecht stond no. 2 en zou, indien ze gewonnen had, nog een klem kansje behouden hebben. Het vierde elftal had rust. zoodat alle gespeelde wedstrijden gewonnen zyn. L.F.C. III—Haastrecht III. LFC wint den tos®, zoodat Haastrecht aftrapt, maar LFC neemt den bal direct over en gaat langs rechts; de bal wordt overgezet naar den linksbuiten, die on houdbaar inschiet. Na nog enkele aau- va len van LFC komt H. er beter in en de verdediging van LFC moet alle zei en bij zetten om doelpunten te voorkomen. We verwachten den gelijkmaker, maar een L.back kan den bal nog corner trappen. De hoekschop word» weggewerkt en LFC weet het spel weer te vei plaatsen. De spil weet te doelpunten, maar er werd geflo ten voor buitenspel. Dq,n is de beurt weer aan H. en by een scrimage voor 't doel weet de linksbinnen gelyk te maken (1—1) De bal gaat nu van doel tot doel en beide keepers moe en in actie komen. De H kee per stopt een bal, maar werkt atm vallen de zelf in bet-doei (2—1). LFC. zit direct weer voor 't H.-doel, de rechtshalf slaat op de doellijn en grypt den bal De penalty wordt benut (31), waariHa het spoedig rust is. Na rust weer hetzelfde spelboeld. LFC is echter productiever en weet door mid del van den middenvoorvoor en den reenta binnen de stand op 51 te brengen. Na beëindiging sprak de voorzitter van LFC, de heer D. A Oskam, het elftal toe, prees het voor de goede sportieve geest, die er in heerschte, wenschte t' geluk met het ongeslagen kampioenschap en bood den aanvoerder bloemen aan. I De aanvoerder, de heer J W van Zoest dankte voor de hartelijke geiukwcnschen en de bloemen. L.F.C. II—Stolwijk I. Stolwijk wint den toss, LFC trapt af en gaat direct ten aanval en de middenvoor doelpunt, maar dit punt wordt wegens bui tenspel niet toegekend. Dan is de beurt aan St. en een L. back kan niet anders dan corner trappen. Het spel golft van doel tot doel en beide keepers komen meermalen voor moeilijke problemen te staan en blijken niet voor elkander onder te doen, want telkens weten ze hun ter rein te zuiveren. Er is ongeveer V» uur ge speeld als de rechtsbinnen van LFC de bal over de doellyn plaatst en de midvoor geeft hem nog een tik, zoodat hij achter in het doel komt (10). St. gaat van den aftrap ten aanval, de keeper stompt den bal corner, maar de hoekschop wordt weg gewerkt. De Èal komt terug en doordat een LFG-back weifelt kan de middenvoor inschieten (11), maar St. heeft niet lang pleizier van den gelijken stand, want de linksbinnen maakt er spoedig 21 van. Na de rust is er 5 min. gespeeld als de rechtsbinnen van LFC er 31 van maakt. Stolwijk geeft echtër niet op en LFC gaat door het oog van een naald als voor het leege doel hoog over gescho'en wordt en de keeper er daarna weder enkele lastige schoten uithoudt, maar toch weet St de achterstand door den rechtsbinnen te ver kleinen tot 32. Hoewel aan weerskanten nog hard gewerkt wordt, komt er geen wij ziging meer in den stand GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zondag 8 Maart. le klasse: Olympia 3Schoonhoven 2 05 Ammerstol 1Oudewater 1 10 Nieuwerkerk 1—Bergambacht 1 35 O.N.A. 3Gouda 4 23 Moercapelle 1Gouda 3 1l le klasse A: Waddinxveen 2O.N.A. 4 2—3 Dilettant 2G.S.V. 3 4 Gouderak 2Bosk. Boys 2 22 2e klasse B: Groot-Ammers 1Olympia 4 6—1 Lekkerkerk 2Stolwijk 1 32 Haastrecht 2Groeneweg 1 VI2 Schoonhoven 3Dilettant 3 72 3e klasse A: Nieuwveen 2-Bosk. Boys 3 32 3e klasse B: Bosk. Boys 4Nieuwkoop 2 21 Gouda 6Moercapelle 2 3—3 3e klasse C: Lekkerkerk 3Haastrecht 3 51 Oudewater 2Groot-Ammers 2 uitgest. 3e klasse D: Stolwijk 3Ammerstol 3 21 GSV. 4O.N.A 6 0—2 Gouda 7Schoonhoven 4 1 3e klasse E: O.N.A. 7Moercapelle 3 91 Nieuwveen 3Waddinxveen 4 31 Groeneweg 3Nieuwerkerk 3 uitgest. WEERBERICHT. 9 Maart. HET CRISIS-BOTERMERK. De heffing op boter en de invoervergun ning voor buitenlandsche boter bedraagt voor de periode van 914 Maart f 1 per K.G. De vervoervergunning voor buiten landsche boter eveneens f 1 per k g. NED HERV. KERK. Beroepen te Nieuw Vennep (N.-H.) ds. Joh. Bronsgeest te Giessen-Oudekerk. NED. HERV. KERK. AMEIDE. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. E. Schimmel. Bidstond voor bet gewas. BERGAMBACHT. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur, hoopt voor de uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Keik voor te gaan Ds. Grisnigt, van Harderwijk. Bidstond voor het gewas. BLESKENSGRAAF. Donderdag 12 Mrt. (dus niet Woensdag) 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid van Ouderkerk а.d. IJssel. (Biduur voor het gewas). GIESSENDAM- Woensdag 11 Maart v. m. 9.30 uur en s avonds 6.30 uur Ds J. Haring Bidstond voor het gewas. GOUDRIAAN. Donderdag 12 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. F. Anker. Bidstond voor het gewas. GROOT-AMMERS. Donderdag 12 Maart 's avonds 6.45 uur, ds. Pot van Kralin gen KRIMPEN A.D. LEK. Woensdag 11 Maart s avonds 7 uur Ds. Enkelaar. Bid stond voor het gewas. LOPIKERKAPEL Woensdag 11 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds W. van Griethuy- zen. Bidstond voor het gewas NOORDELOOS Woensdag 11 Maart, 's Avonds 6.30 uur Ds. P. Zijlstra. Bid stond voor het gewas. OTTOLAND. Woensdag 11 Maart, 's av. б.30 uur, Ds. F. Anker Biduur voor het gewas. POLSBROEK EN VLIST. Donderdag 12 De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Z O. tot Z. wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets «achter overdag. Waterstand. Schoonhoven hoog water 6.20 uur, 1.01 M. Vreeswyk hoog water 7.30 uur, 1.34 M. Keulen.stand 2.36 M., val 0.8 M- Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 48 graden Fahrenheit. Maandag 9 Maart: Op 7.46, onder ®6.21. Laatste Kwartier Maandag 16 Maart. Maart, 's avonds 7 uur, Ds. T. van de Heo Bidstond voor bet gewas. SCHOONHOVEN. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7- uur, Ds. D. J. v. d Graaf. Bid stond voor het gewas. STREEFKERK. Donderdag 12 Maart, n.m. 2 30 uur, Ds. H. W. Waardenburg. (Huwelijksinzegening) WIJNGAARDEN. Donderdag 12 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. Zandt. GEREF. KERKEN. CAPELLE A.D. IJSSEL. IJsselmondaehe Laan: Dinsdag 10 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. Kapteijn. Bidstond voor 't gewas. GIESSENDAM. Woensdag 11 Maart, v. m. 9.30 uur en 'e avonds 6.30 uur Ds. S. 0. Los. Bidstond voor het gewas. NiÉL vv-, i. MiV\oü,. 11 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. van Hp'-s'. fir neming van de nieuwe krr'-V NOORDELOOS. Woensdag 11 Maart, V.m. 9 30 uur en 's «vonds 0.30 uur Ds. G. Houtman. SCHOONHOVEN EN WILLIGE-LAN- GERAK. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur ,Ds. J. Hoekstra. Bidstond voor het gewas. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Dinsdag 10 Maart, 's avonds 6.30 uur, Us. P. de Groot van Gorinchem. NOORDELOOS. Woensdfg 11 Miart, V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 30 uur Da P. Zwier van Schiedam. OUD GEREF. GEM CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 11 Maart, 's arondi 7 uur, de heer H. Vlot. GEREF. GEMEENTE. GIESSENDAM. Woensdag 11 Maart r. m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur Ds. J. D. Barth van Dordrecht. Bidstond voor het gewas. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM. Woensdag 11 Maart v. m. 9.30 uur en 's avonds 0 30 uur Ds. M. Overduin van Dordrecht. Bidstond voor het gewas. VRIJE GEREF. GEM. GIESSENDAM. Woensdag v.m. 9.30 uur, n.m. 2.30 uur en 's avonds 6-30 uur, Ds. B. Hennephof van Scheveningen. Bid stond voor het Gewas. EVANGELISATIE. AMMERSTOL. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur, de heer G de Pater, Gods dienstonderwijzer te Haastrecht. 1 CAPELLE A.D. IJSSEL. Berm weg. Dinsdag 10 Maart, 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7.30 uur, (Toepad;, de heer J. Kars. Donderdag 12 Maart, v ra. 10 uur en 'a avonds 7.30 uur (Boezemstraat) de heer J. Kars. Biddag voor het gewas. Extra collecte. GROOT-AMMERS. Donderdag 12 Maart 's avonds 7 uur (Geobuw G. v. As) Ds. J van 't Hoog van Utrecht. KRIMPEN A.D. IJSSEL. Tuinstraat 7. Woensdag 11 Maart, n.m. 2 30 uur en 's avonds 715 uur, de heer Colijn, van Papendrecht. Bidstond voor 't Gewas. LEKKERKERK. Dinsdag 10 Maart,, n. 2.30 uur en 's avonds 7 uur, Ds. Zandt, van Delft. Bidstond voor 't gewas. Donderdag 12 Maart, n m 2 uur, Ds D. J. v d. Graaf, van Schoonhoven. Hu- welyksinzegening.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4