C Binnenland SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Sproeten kómen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpfUtol» Bij alle Drogisten. ?Ur WOENSDAG 11" MAART 1930 RADIO REDE VAN MINISTER COLIJN. Over den internationalen toestand. 'S-GRAVENHAGE, 11 Maart. Heden avond 8 uur zal minister Colijn over beide radio-zenders een korte rede houden in verband met den internationalen toestand-. HET FRAN SC H-RUSSISCHE VERDRAG. PARIJS, 11 Maart. De Fransche Senaat komt Donderdagmiddag bijeen voor het debat over 't Fransen-Russische Verdrag. In parlementaire kringen verwacht men, dat het verdrag nog dienzeliden dag door den Senaat zal worden goedgekeurd, door dat een aantal ingeschreven sprekers waarschijnlijk van het woord zullen af zien. OE STUDENTEN-ONLUSTEN TE WARSCHAU. WARSCHAU, 11 Maart. In verband met de demonstraties der studenten tegen het tarief der college-gelden, zijn alle hooge scholen te Warschau, met uitzondering van de academie van kunsten en de volks hoogeschool, gesloten. In de straten, rond om de technische, hoogeschool, waarin zich 3500 studenten' hebben opgesloten, heeft de politie het voetgangersverkeer stopgezet om te verhinderen, dat de studenten van le vensmiddelen worden voorzien. Straat- demonstraties van andere studenten, die naar het ministerie van onderwijs wilden optrekken, heeft de politie vgrhinderd. ITALIË BEREIDT EEN OFFENSIEF VOOR. Bevolking onderwerpt zich. ASMARA, 11 Maart. Naar het agent- «ohap Stefani mededeelt, staan aan het Noordelijk front vijf legercorpsen gereed om op te rukken. Het eerste en derde le gercorps staan gereed op te marcheeren in de richting van Feneroa, terwijl het Eritreesche legercorps de posities in Tem- bien en het tweede en vierde legercorps de stellingen in Shire versterkt teneinde ge reed te zijn voor een-nieuwe sprong voor waarts. De Italianen hebben alle heuvels bij de Takaze bezet en hier verkennings- posten ingericht, terwijl een spervuur van artillerie is voorbereid. Steeds meer komt de inlandsche bevolking haar onderwer ping aan de Italianen aanbieden. Ver scheidene stamhoofden uit ver verwijder de gebieden komen meedeelen dat bun stammen nog slechts wachten op de aan komst der Italiaansche troepen, om hun onderwerping aan tè bieden. Een van deze stammen, de Avergalla, heeft zelfs zijn stamhoofden opgedragen den Italianen te zeggen dat de stam bereid is aan de zijde der Italianen te vechten tegen de Am- hari's, die hun bitterste vijanden, zijn Verder wordt vernomen dat de Negus ten aanzien van het gevaar dat Dessie dreigt, door de samenwerking van vijf Italiaan sche legercorpsen, naar het Noorden zou zijn vertrokken om te trachten de keizer lijke garde tegen de Italianen in het vuur te brengen, vóór dezen tijd hebben gehad hun actie te ontplooien. EEN ONGELUKSDAG VOOR RAS SEYOEM. ASMARA, 11 Maart. Het agentschap Stefani verneemt van gevangen genomen Abessiniërs dat Ras Seyoem niet alleen den slag in Tembien heeft verloren, doch ook zijn vrouw, prinses Ayzzede, een nicht van den Negus. De eerste echtgenoot van de prinses, Ras Chebbede, had vernomen dat Ras Seyoem haar had verborgen in een klooster in het gebied Zettmti en zond een sterk detachement troepen daarheen. Dit detachement versloeg de wacht, welke Ras Seyoem had achtergelaten, maakte zich meester van >de prinses en bracht haar terug naar Ras Chebbede. STAKINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Uitbreiding te New-York. NEW-YORK, 11 Maart. De staking van het lift- en huispersoneel beeft zich Dins dag uitgebreid tot verschillende theaters en gebouwen van radio-maatschappijen. Volgens de politie betreft de staking thans 3000 gebouwen, volgens het stakingscomité 4000 gebouwen. GENERAAL OP DE VLUCHT. ASCUNSION, 11 Maart. Generaal Esti- garribia, opperbevelhebber van het Para- guaansche leger tijdens den oorlog tegen Bolivia, is uit vrees voor gerechtelijke vervolging, uitgeweken. Per vliegtuig heeft hij zich op Argentijnsch grondgebied be- ZELF MARGARINE MAKEN. Éen strafbare handeling? Ver keerd advies van „Soc. Zaken". Vele huisvrouwen zijn er den laatsten tijd toe overgegaan, zelf uit plan'envet, slaol'e, karnemelk^n andere bestanddee- len „margarine" te ïuakeu Thans maakt het Hbld melding, van het feit, dat een huisvrouw is bekeurd en voor den kantonrechter zal moeten ver schijnen, omdat zij voor eigen gebruik margarine bereidde, zouder dat zij was aangesloten als georganiseerde bij de Zul- velt entrale en toegelaten tot de groep mar garinefabrikanten. Wat het geval bijzoader interessant inaakt. ia dat deze huisvrouw handelde overeenkomstig het advies van het van wege „Sociale Zaken" geredigeerde maand blad „De Huishouding van nu". De door genoemd departement ingestel de „Commissie iz. Huishoudelijke Voor lichting" heeft dus de huisvrouwen aan gezet tot een verboden handeling, wat trouwens reeds was gebleken, doordat de Rykszuivelinspectie in het genoemde maandblad een waarschuwing heeft doen opnemen, om toch vooral niet over te gaan tot Wet zelf maken van margarine, zooals in dat maandblad d.d. 12 Januari was ge propageerd- ELECTRIFICATIE SPOORWEGEN. Ook de lijn Rotterdam—Gouda. De Nederlandsche Spoorwegen hebben, behoudens goedkeuring van den minister van waterstaat, besloten over te gaan tot electrificatie van de baanvakken Amster damArnhem, Den HaagUtrecht, Rot terdamGouda en UtrechtEindhoven. De electrische dienst op deze lijnen zal ingaan met de nieuwe dienstregeling van ITALIE-ABESSINIE. Het eerste gedeelte van de lezing van den heer A. J. de Haas over het Italir aansch—Abessinisch conflict heeft blijk baar veel belangstelling in 'werkloozen- kringen verwekt, want Maandag was bet Heeren-Logement geheel gevuld, toen de tweede helft aan de beurt kwam. De lezing was thans ook toegankelijk voor niet- werkloozen. De heer G. Peerbolte opende met dank voor de groote opkomst en een welkomst woord tpt den spreker, waarna de beer De Haas van wal stak. Na eerst een te rugblik geworpen te hebben op hetgeen hij de vorige maal verteld had, besprak hij het leven en den persoon van Mussoüni. Na den oorlog, toen Italië verscheurd werd door partijtwisten en de communis ten het district Milaan in bezit namen, richtte Mussolini zijn fascistische etrijd- corpsen op, de zwarthemden. De marsen naar Rome met 30 000 man verzekerde hem de alleenheerschappij over Italië. Zijn ideaal werd toen, nadat hij orde in het land had gebracht, om Italië tot een toon aangevende mogendheid in de wereld te maken en een nieuw Romeinsch wereldrijk te stichten, hetwelk hij zijn „60-jaren-plan" noemde. De belangrijke landstreken rond de Middellandsche Zee moesten weer in het bezit van Italië komen en ook werden begeerige blikken geworpen naar een ge deelte van Oostenrijk en Dalmatië. Want Italië was, hoewel het tot de overwinnaars behoorde, maar mager uit den oorlog ge komen. Voor zijn moeite kreeg het een stuk woestijn in Afrika, terwijl Engeland en Frankrijk de Duitsche koloniën ver deelden. Amerika heeft zich in den we reldoorlog enorm verrijkt, daar het aan de Europeesche staten leende en daarom begonnen de Vereen. Staten reeds vroeg aan het Tsanameer te denken en poogden concessies los te krijgen van de Abessiiii- sche regeering, teneinde door het planten van katoen om dat meer de Engelsche ka toenindustrie in het Nijldal te beconcur- reeren. Maar toen reeds in 1918 de crisis in Amerika zich deed gelden, zag men van dit voornemen af. Daarna kwamen de Ja panners „jagen" rondom het Tsanameer en een verdrag met den Negus stelde Ja pan in het bezit van 1 millioen H A. vruchtbare grond om dat meer. Enge land, dat beangst begon te worden voor den groeienden invloed van Japan in Abessinië, maakte in het geheim een af spraak met Abessinië, waarin laatstge noemd land, evenals in 1896, werd toege staan zijn gebied ten koste van Abessinië uit te breiden, mits men Engeland het Tsanameer en omgeving afstond en weer hapte Italië in 1925 toe. Maar voorloopig gebeurde er niets en in 1934 moest Enge land Mussolini nog aanmoedigen om ein delijk eens aan te pakken. Frankrijk, dat, als altijd, bang voor Duitschiand was. gaf Italië ook zijn toestemming om zich daar door van den steun van dat land ingeval van een Europeesch conflict te verzekeren. Italië begon nu op alle mogelijke manie ren twist met het rijk van den Negus te zoeken. Op kunstmatige wijze werden bom aanslagen en grensincidenten in het leven geroepen, waarvan de Abessiniërs natuur lijk de schuld kregen. Maar er wilde voor eerst nog gpen oorlog komen, daa- de Negus steeds tot een schikking bereid was. Op 8 Januari 1935 kwamen te Rome evenwel Laval en Mussolini bij elkaar tn sloten daar het geheim koopverdrag van Rome, waarbij aan Italië uitbreiding van koloniën beloofd word. Kort te voren was Mussolini met' Eden overeengekomen om de status quo in Abessinië voorloopig te handhaven, maar toen Engeland hoorde van het verdrag met Frankrijk, nam het geen protesthouding aan, ten eerste van wege het Japansche gevaar en ook omdat het Frankrijk noodig had in verband met da Duiaobe Aanchlaaa politiek, velka tan doel had, Oostenrijk bij het Duitsche rijk te voegen. Omstreeks dit tijdstip begint Italië troepen te concentred en in zijn Oost- Afrikaansche koloniën, Abessinië zoekt hu p bij den Volkenbond en dan neemt En geland opeens „zijn draai". De Japanners namelijk hebben onder de dreiging van Italië, Engeland en Frankrijk Abessinië moeten verlaten, zoodat Engeland %oor hun invloed in dat land niet meer be vreesd hoeft te zijn. Japan, dat woedend is op Engeland, laat door zijn geheime agen ten opstanden in de Britsclie kolobiën ver wekken en Engeland wordt bevreesd dat de oorlog een rassenkwestie zal doen ont staan en kiest stelling tegen Italië. Ook Frankrijk is met zijn nieuwe rege«rmg losser van Italië komen te staan, terwijl voorts Egypte, Japan, Rusland en Neder land groote belangen bij dezen ooi log hebben Spr. concludeerde dan ook dat Italië den oorlog nooit zal winnen, daar bijvoorbeeld Engeland nimmer zal dulden dat de Italianen Abessinië verder binnen dringen dan ze totnogtoe gekomen zijn Na de beantwoording van enkele vragen werden de op de lezing betrekking heb bende lantaarnplaatjes vertoond, vuor welk doel de heer Van Berkel welwil'end zijn lantaarn had afgestaan. De mooie beelden gaven interessante en duidelijke indrukken van het Abessinische volk en land en van de groote moeilijkheden en gevaren, die de Italianen nog wachten. Tenslotte verklaarde de heer De Haas zich bereid om telkens, wanneer men dit wenscht, voor de werkloozen Iez;r.gen te houden, welk aanbod de heer Peerbolte namens de commissie dankbaar aan vaardde. Verder deelde de heer P.-eibolte mee. dat de ontapannings- en onlwikke- li'jgsavonden vÓor dit seizoen zijn geëin digd. Er zal alleen nog een sluitingsavond worden georganiseerd. CRISISCOLLECTE. De Zaterdag gehouden collecte voor het Plaatselijk Crisis-Comité heeft f 49,43 op gebracht. AMERICAIN BIOSCOOP. Na de overstroomingen in Texas te heb ben gezien, waar het water woest door de straten golft en de begrafenis van den Engelschen koning te hebben bijgewoond, volgt een spannend Wild West verhaal met achtervolgingen te paard over de prairiën, bedreigingen met revolvers, groo te gevaren en het verheugende slot, waar in zij elkaar krijgen. Dan komt Shirley Temple in „De Kleine Kolonel", waarin het meisje de dankbare rol heeft van een kleinkind dat een bar- sche, stugge grootvader, die zijn dochter heeft verstooten,. tot verzoening brengt en die op het laatste ogenblik haar vader en moeder redt uit de handen van twee schurken. De zaal van Hotel a la Station was gis terenavond vof en het zal heden wël weer zoo zijn. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed v^or Goêboter f 0.80, Weiboter f 0-75, beide per half K.G. Handel vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 7000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 2.40—f 2.85, hen eieren f 2.25—f 2.35, beiden per 100 stuks. Lopikerstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.30—f 2.80, eendeieren f 2—2.10, bei den per 100 stuks, geven. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: r Twee geldstukjes; een huissleutel, een muts; een parkiet; een duimstok; eeo blauwe ceintuur; een leeshoek. „De Zwaluwen" bijeen. Bergambacht. De Sportvereeniging „De Zwaluwen" heeft Vrijdag haar ftlgemeene vergadering gehouden. De vice-voorzitter opende de vergade ring, daar de voorzitter nog niet aanwe zig was. Daarna werden de notulen voor gelezen, die onveranderd werden goedge keurd. De penningmeester bracht verslag uit over de inkomsten en uitgaven. De ka3- Qommissie, die de boeken controleerde, heeft deze in orde bevonden. In deze com missie werden benoemd de heeren A. Fre- drikze en J. van Vliet. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het aantal seniores 34, juniores 18 en donateurs 110 bedraagt. De heeren K. van Vliet en A van Wijngaarden werden als bestuurs leden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Bouter, die zich niet meer her kiesbaar stelde, gekozen werd de heer L. de Jong. De elftalcommissie werd in haar geheel herkozen. Bij de bespreking van het punt zomertraining speet het den heer Van Vliet, dat er op de traningsavonden over het algemeen zoo weinig leden kwa men. Hij hoopte dat dit in het vervolg be ter zou worden, want niet alleen is het vervelend voor den trainer, maar de voet balsport gaat er zeker niet mee vooruit Na eenige bespreking over de zomerreis en jolgdt liSiÜSf, Weinig animo. Capelle a.d. iJssel. De rauziekvereeni- ging „Eendracht Maakt Macjit had een nationaal concours georganiseerd tegen Tweeden Pinksterdag. Door te weinig deelname kan dit eienwel met doorgaan. Capelle ad.. iJssel. De Coop. Boeren leenbank, heeft in haar algemeene leden vergadering tot lid van den Raad van Toe zicht gekozen in de plaats van wijlen den heer A. A. van Dam, de heer H. ülerkcn- burg. de heer A. A. Jongebreur werd als zoodanig herkozen. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. P. Engejvaart. Van den dijk. Gouderak. Zaterdagmiddag kwam de chauffeur v. D met zyn wagen uit^de richting Gouda, toen hij ter hoogtg van het Beiersche Weggetje werd verrast door een uit de andere richting komende per sonenauto. Van D. kon toen niet moer voorkomen dat h ijde bakfiets van bakker R. zoodanig aanreed, dat deze van den dijk kantelde, den bakker met zich mede nemend. Er bleek heel wat schade te zijn toegebracht aan het rijwiel, welke schade onderling geregeld werd. Bakker R. heeft zich onder geneeskundig ondeizoek gesteld daar hij over inwendige pijnen klaagde. Het letsel bleek evenwel niet van ernstigen aard te zijn. Was het aanvankelijk het voornemen van T H O R. om op 3 en 5 Mrt. een uit voering te geven, de datum daarvoor is nader bepaald op 17 en 19 Maart. Het dochtertje van den heer S. klem de haar pinkje tusschen de deur. Daar de vinger gekneusd was, is de hulp ingeroe pen vaè dr. Beekeniamp, die het vingertje heeft «Verbonden. Trekhondenkeuring. Gouderak. De keuring voor trekhonden zal plaats hebben op Donderdag 26 Maart n.m. 2 uur, op het terrein achter de O. L. School. Gouderak. Mej. de B geraakte Maan dagmorgen met haar vinger zoodanig tus- schen een katrol beklemd, dat het boven lid van den vinger werd afgesneden. Zij heeft zich naar het ziekenhuis te Gouda begeven om den vinger te laten verbinden. Haastrecht Nog steeds worden mate rialen aangevoerd voor het aangevangen werk tot reconstructie vau den Zuidelijken IJsseldijk, le gedeelte Stolwijkersluis Haastrecht. Tegelijk is een aanvang gemaakt met het leggen van een electrischen voedings kabel vanwege de Goudsche electrische centrale naar het transformatorhuisje al hier. In verband met dit werk en de weder aangevangen verkeersdrukte wegens de jaarbeurs, was het in het westeinde van het dorp uitgesloten, dat auto s elkaar passeerden. De politie regelde het ver keer, doch kon niet verhinderen, dat in de dorpsstraat nu en dan verkeersstremmin gen voorkwamen. Haastrecht De Turnkring Gouda en omstreken zal op Zaterdag 14 Maart in het gebouw Concordia zijn jaarlijksche wed strijden houden voor vereenigingens Een vrij groot aantal turners en turnsters gaf zich reeds op. Des avonds na afloop der wedstrijden zal een turnavond in cabaretvorm worden gehouden, zoodat gymnastiek en dans el kaar zullen afwisselen. De keurafdeeling zal verschillende gym- nastieknummers uitvoeren, terwijl voorts enkele damesgroepen op rythmisch gebied hun kunnen zullen toonen. Een strijkje zal het geheel opluisteren, ddt met een bal wordt besloten. Dilettant II—G.S.V. II. Krimpen a.d. Lek. Het eerste kwartier is het spel aan weerszijden niet erg fraai. Na verloop van een kwartier zet de G.S.V. rechtsbuiten mooi voor en met een even mooien kopbal maakt de linksbinnen een doelpunt (0—1). Dit schudt Dilettant wakker en spoedig hierop brengt mid voor (Van Wijnen met een ferm schot de par tijen op gèlijken voet (1—1). Nadat de keeper een mooi schot van Den Otter on schadelijk heeft gemaakt, moet hij ten tweede male zwichten voor een schuiver van den midvoor. Hierna wordt het spel een beetje fris&cher. Aan beide kanten zien we mooie aanvallen. Na de thee pakt G.S.V. flink aan, doch weel het net niet te vinden, wat aan de andere zijde beter lukt als de midvoor naar links is afge- dwaald en vandaar een leer hard schot op het doel lost (S—1). De wedstrijd wordt nu een beetje te forsch, het is maar goed dat de scheidsrechter de teugels flink strak houdt Een kwartier voor hot einde weet de midvoor nogmaals te doel punten (4—1), waarmee het einde komt. Lekkerkerk. Het ziekenfonds Voorzorg bestaat dezer dagen 35 jaar. Tijdens het bestaan is ruim f 66.000 uitgekeerd. Het bestuur heeft aan alle leden een verras sing aangeboden in den vorm van een zakje met 10 pond beste rijst. Dat deze gift welkom was en in dank werd aanvaard, ia iê begrijpen. De venter G. L. was met zijn bakfiets met bussen petroleum aan dpn Tiendweg. Terwijl hij bij een zijner klanten was, zou het zoontje van den heer W. A. de J. ook eens probeeren of hij op de bakfiets kon rijden. Dit ging niet goed, want bakfiets en bussen lagen spoedig van den Tiendweg in het water. De jeugdige berijder was er nog bijtijds afgesprongen. Door toegescho ten hulp was het gerij spoedig op den vasten wal. Moordrecht. Eenige jaren ge'eden werd in deze gemeente uit het oogpunt van be zuiniging de gemeentelijke cursus waar de beginselen van de Fransche taal onder wezen werden, opgeheven. Het hooid der o l.'school heeft thans zelf een dergelijke cursus in het leven geroepen Dat daaraan groote behoefte bestaat, blijkt hieruit dat deze cursus reeds door tien leeilingen wordt bezocht. Een zoontje van den heer de w. had het ongeluk van een muur in den IJssel te vallen. Hij kwam met zyn kmo op een stuk steen terecht waardoor deze knie verwond werd. Hoewel hg een nat pak kreeg, was hij toch spoedig op het droge. Weg-aanleg. Moordrecht. Met den aanleg van den nieuwen weg. die door den Zuidplaspolder zal loopen, is men in vollen gang. Groote partijen zand worden voor dit werk aan gevoerd. De Zuidelijke Dwarsweg w m verband hiermede voor alle verkeer afge sloten evenais de Ringdijk. Het verkeer wordt nu geleid langs een laantje. Over don Zuidelyken Dwarsweg wordt een vi aduct gemaakt. Moordrecht. Aan den ingang van het dorp bevindt zich een blok woningen, meer bekend onder den naam „De Pan- nenhuisjes", dat bouwvallig is. Deze wo ningen zijn eenige jaren geleden onbe woonbaar verklaard. Voor een groot ge deelte is het dak er reeds van ingestort. Voor de veiligheid en ook voor bet aan zicht, ware het wenschelijk, dat men tot verdere afbraak overging. Vele boomen in den Zuidplaspolder •moesten dit jaar worden gerooid wegens de zoo gevreesde iepziekte. Wij verne men, dat weer tot aanplanting van boomen zal worden overgegaan. Telkenjare vestigt zich hier op het ooievaars'nest, staande in den tuin van den heer J. H. Exalto. een ooievaarspaar. Uit een onderzoek bleek, dat de paal, waar op dit nest rustte, rot was, waardoor men het gevaar liep, dat het nest naar gene den zou komen. De heer Exalto neeft thans een geheel nieuw neet aangebracht, dat van ijzer is gemaakt en rust op een flinke paal. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tot tijdelijk hulpkeurmeester bij den vleeschkeurings- dienst is benoemd de heer H. J. Woud stra te Noordwolde. De dienstplichtige T. Reijm van de lichting 1933 is voorgoed vrijg esteld we gens kostwinnerschap. Gedurende de maand Februari zijn in het bevolkingsregister ingeschreven 3 mannelijke personen en afgeschreven 13 mannelijke en 6 vrouwelijke personen, al- zoo een vermindering van 16 personen. Totale bevolking op 1 Maart j.l. 3870. Oplichting. Reeuwijk. De politie heeft procesver baal opgemaakt tegen D. wegn.8 oplichting ten nadeele van den predikant W. V. Eerst had de jongen geprobeerd den pas- •oor op te lichten, doch hier was de truo mislukt. Reeuwijk. Gevonden: een auto-krik. In lichtingen bij den heer N. Stolwijk, afdee- linjj Stein. De gemeente heeft zich per 1 Juni as. ihzake de destructie van afgekeurd vee en vleesch aangesloten bij de N V. Gekro te Oversehie. NED. HERV. KERK. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangelist tie. Donderdag 12 Maart, 's avonds 7 uur, Evangelist G. de Pater. Bidstond voor het Gewas. KINDERDIJK. Vrijdag 13 Maart, 'sar. 7 uur, de heer Van Leeuwen. Godsdienst- Onderwijzer tp Schoonrewoerd. MOLENAARSGRAAF. Donderdag 12 Maart, 's avonds 6.45 uur, Ds. D. J. r. d. Graaf, van Schoonhoven. Bidstond. OUDERKERK a d. IJSSEL. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. J. G- Woelderink Bidstond voor het Gewas. IJSSELSTEIN. Donderdag 12 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. van Rootselaar. GEREF. KERKEN. BRANDWIJK. Donderdag 12 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. J. J. Wielenga, van AIblas.serdam. Bidstond. OUDHRKERK a d. IJSSEL. Woensdag 11 Maart, 's avonds 7 uur. Ds. D. A. Vo gel. Bidstond voor het Gewas. CHR. AFG. GEMEENTE. WADDINXVEEN. Donderdag 12 Maart n.m. 2 uur, Ds. Toes van IJsselmonde; 7 uur n.m. Ds. Toes (Biddag). OUD GEREF. GEM. CAPELLE a d. USSEL. DacostastraaL Donderdag 12 M-^_ .'s avonds 7.30 uux, Da. A, ma Zo*. Nabij Schiphol wordt thans ovar da ÉüBKa g«jdpp^ v vuy Da 34sjte Nederlandsche Jaarbeurs ta Utrecht heeft Dinsdag haar hekken voor de bezoekers geopend Schinkel een moderne verkeersbrug gebouwd als onderdeel van de belangrijke verbetering der toegangswegen welke neer de Amsterdamsche luchthaven leiden Jbr. mr. P. G. M. van Meeuwen, rechter aan de Arrondissementsrecht bank te den Haag, die naar verluidt, ernstig in aanmerking komt voor de benoeming tot commissaris der Koningin In de provincie Limburg Een der pantserwagens, die in den 24-uurs oefenrit der Vrijwillige Burgerwacht .Am sterdam" zullen meerijden De Locarno-conferentie in de .Salie de l'Horloge" te Parijs. - De Engelsche minister Anthony Eden wordt bij aankomst door de toto- grafen .onder vuur genomen De aankomst van de auto met balen meel voor den eersten bakdag der a.s. F.I.K.A.-oliebollendagen te Amsterdam verwekte Dinsdag bij de leerlingen der huishoudschool in de Gabriel Metsu- straat den noodigen geestdrift Een belangstellende menigte sloeg als altijd hel geen en komen der autoriteiten voor de Engelsche kabinetszitting ven Maandag in Downlngstreet te Londen'me eendacht gade. - De politie zorgde voor een voldoende aizettmg Aan de Duitsch-Frensch. grens De Fr.nsch. het grensgebied zijn gedirigeerd, hebben met de b«olkl"S reeds vriendschap gesloten. De jeugd toont interesse voor eer gesmasker Tommy Rose, die het record Londen - Kaapstad vlce-vene verbeterde, bij zijn aankomst op het vliegveld Croydon

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2