D Buitenland SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws""] MAANDAG 16 MAART 1936 len aannemen, daar deze landen vreezen dat Duitschland noj vóór het einde van het jaar een poging zal doen de Duitsche sprekende minderheid in Tsjecbo Slowa kije bij Duitschland te trekken. HET DUITSCHE ANTWOORD. Vertalingsmoeilijkheden. LONDEN", 16 Maart. Volgens Press As sociation wordt in Duitsche kringen te Londen er op gewezen dat £en fout in de vertaling of uitlegging van het "woord „alsbald" in het Duitsche anttfoord min der verzoeningsgezind doet schijnen, dan het in werkelijkheid zou zijn. Dit woord komt voor .in den zin: De Duitsche regeering zal slechts aan de be sprekingen van den volkenbondsraad kun nen deelnemen, indien zij de zekerheid beeft dat de mogendheden bereid zijn. on middellijk over de Duitsche voors'ellen in onderhandeling te jreden. Het woord ..als- bald" is vertaald door ..onmiddellijk*' (forthwith). Het kan ook opgevat worden in de beteekenis .zoo spoedig mogelijk" (as soom as possible). Indien er de laat ste uitlegging aan moet worden gegeven, zou de strekking van de nota aanzienlijk verschillen van hetgeen men eerst meende Het is. besluit Press Association, waar schijnlijk aat men opheldering tracht te verkrijgen omtrent den zin die aan dit woord moet worden toegekend. EEN JAAR DUITSCHE WEERMACHT. BERLIJN, 16 Maart. Alle Duitsche gar nizoenen vieren heden den eersten ver jaardag van het herstel van den militai ren dienstplicht in Duitschland. Van alle gebouwen der weermacht waait de- oor- logsvlag. In de hoofdstad is vanmorgen in de kazerne van de Pruisische Garde en enkele andere regimenten de groote re veille geblazen, die op een meer dan 100- jarige traditie terug kan zien Overal op fftraat worden de door de stad trekkende soldaten luide toegejuicht. Dagorder van Hitler. BERLIJN, 16 Maart. Hitier heeft de volgende dagorder voor de weermacht ge geven: Vandaag op den eersten verjaardag van de wedergeboorte van de Duitsche weer baarheid verleen ik de weermacht het troepenvaandel. Aan den roemrijken ont wikkelingsgang van den ouden weermacht werd door de gebeurtenissen in 1918 eeo einde gemaakt. Een waarachtige door de eeuwen heen beproefde soldatengeest ech ter kan in tijden van nationa'en nood wel onderdrukt, doch nooit onderwonnen worden. De nieuwe vaandels mogen daar van een zinnebeeld zijn f NEDERLANDSCHE AMBULANCE GEPLUNDERD. Ds. Van Schelven gewond. DZJIBOETI, 16 Maart. Volgens eei bericht van het Italiaansche nieuwsbu- reau Stefani, hetwelk tot dusver echter nog niet van andere zijde is bevestigd, zou een bende Abessinische plunderaars op den weg tusschen Waldia en Collo deNe- derlandsche karavaan onder leiding van dr van Schelven hebben aangevallen Dr van Schelven zou hierbij zijn gewond. Te Dzjiboeti gaan geruchten, aldus voegt Stefani aan dit bericht toe. dat in verband met dit feit en nog vele andere, alle Roo- de Kruis-missies Abessinië zouden verla ten. Iü verband met bovenstaande werd ons meegedeeld, dat het hoofdbestuur van hel Roode Kruis te Den Haag tot vanmorgen 10 uur nog geen enkele bevestiging van dit bericht heeft ontvangen. EEN AZIATISCH VERDRAG. MOSKOU, 16 Maart De Afghaansche minister van buitenlandsche zaken is in de Russische hoofdstad aangekomen. Men brengt dit bezoek in verband met plannen voor het sluiten van ©en ^Aziatisch ver drag, waarbij Turkije, Afghanistan, Iran en Irak van de partij zouden zijn. AARDBEVING IN DUITSCHLAND. STUTTGART, 16 Maart. In den nacht m Zaterdag op Zondag is een lichte aardbeving gevoeld in verschillende ste den en dorpen van het Wurtembergsche Oberland. De bevolking werd uit haar slaap gewekt. Hier en daar verlieten de bewoners hun huizen. STORM IN ARGENTINIË. Dooden en gewonden. BUENOS AIRES, 16 Maart. Bij den storm, die Zaterdag de «treek ten Zuid- Westen van Buenos Aires en in het bij zonder de stad Chillar heeft geteisterd, zijn negen menschen om het leven geko men. Vijftig personen werden gewond. Ook de schade is zeer groot, vele huizen werden volkomen vêrwoest. HEUW ITALIAANSCH OFFEN SIEF. OPMARSCH OVER T GEHEELE NOORDFRONT. "Be® nieuw Italiaansch offensief is langs liet geheele Noordelijke front in Abessinië ontketend. Het agentschap Stefani verneemt uit mara. dat de Italiaansche troepen over et geheele front, in alle sectoren, metho- isch oprukken, volgens de doelstellingen, die door het opperbevel zijn vastgesteld. In de zone van 'den Setit zijn de Itali aansche troepen in beweging gezet. Afdee- fc'ngen zijn opgerukt in de Westelijke vlak te Zij hebben Eleghinet bezet benevens 't belangrijke kruispunt van karavaan-wegen Alcadra. Zij zijn thans op weg naar Nog- gara en worden door de bevolking van Caffa en Wolkait vol vreugde ontvangen In den Noord-Westelijken sector van !Amb& Aladji zijn de vooruitgeschoven troepen gearriveerd bij het belangrijke •kruispunt Fenaroa aan de rivier Sam ra, *abij de bergen van Boa. Volgens berichten uit Eritreesche bron fto&rcheeren de Italianen in alle sectoren op, in het bijzonder in dien van den Am- ba Aladji, waar de Italiaansche voorhoe- 'de reeds in het zicht zou zijn aangekomen ••van het Asjangi-meer. BOMBARDEMENT VAN HAR- RAR EN DJIDJIGA. Volgens berichten, die te Londen bin nenkomen van het Ogadenfron^, zijn Har- rar en Djidjiga reeds zwaar gebombar deerd Italiaansche bommenwerpers stijgen tel kens <£pnieuw op voor bomaanvallen op beide steden. Het hoofdkwartier van Gra- ziam £ou in Ogaden reeds naar voren zijn verplaatst Hieruit besluit men. dat er binnenkort een groot opgezette aanval van gemotoriseerde troepen op Harrar en Djidjiga is te verwachten. NEGUS BEREID TOT POLI TIEK ACCOORD. Bij deze gelegenheid hebben de Abessi- niërs wederom een der Italiaansche toe ftellen weten neer te schieten Dat was reeds de 20ste machine, die dit lot onder ging. Te Rome doen nog steeds de geruchten de ronde, dat er spoedig onderhandeling gen zouden worden geopend met betrek king tot bet Italiaansch—Abessinische conflict. In bevoegde kringen verzekert men, dat Ras Kassa pogingen tot toena deringen heeft gedaan en daarbij zich eandidaat heeft gesteld voor de opvolging van den Negus, als voorwaarde voor de opening der onderhandelingen. Badoglio heeft daarop geantwoord, met de vernie tiging van de strijdkrachten vu Ras Kassa Thans, zoo zegt men. heeft de Ne gus. die een algeheele nederlaag wil ver mijden, gevraagd om het herstel der Abessinische eenheid in ruil voor een Ita liaansche protectoraat. Nadere bijzonder heden ontbreken en men weet niet, hoe de Italianen en de Abcssiniërs contact met elkaar zoeken. De Negus heeft intus- schen inlichtingen ingewonnen over de ju ridisch? en materieele positie van een staatshoofd onder een buitenlandoch pro- tectoraa' DE HEER C.VAN WILLENSWAARD Jr. VERTREKT. De beer C. van Willenswaard Jr. heeft besloten Schoonhoven te verlaten en zich te Zeist te vestigen. Wij vernemen dat de heer Van Willenswaard, die om gezond heidsredenen dit besluit heeft moeten ne men, zijn bekenden kaashandel liquideert. Hij heeft reeds bedankt als bestuurslid van de vereeniging „Oranje Boven". DE HUISVLIJTTENTOONSTELLING De commissie tot ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, die, zooals be kend, thans een huisvlijttentoonstelling voorbereidt, heeft besloten daartoe aan alle werkloozen, die bij de arbeidsbemid deling staan ingeschreven, vrijen toegang te verschaffen. Zij kunnen morgen, Dins dagmiddag, gratis toegangsbewijzen ver krijgen en wel van 23 en van 67 uur in het voorm Heerenlogement. INDUSTRIALISATIE. De avonden welke het Nut organiseert, hebben in den regel geen last van over groot bezoek, maar Woensdagavond, toen ir. D. A de Fremery een lezing hield over „Industrialisatie en moeilijkheden voor de overheidsbemoeiing", was de belangstel ling wel zeer miniem. Er waren geen tien personen. De voorzitter, de heer Ir. I. Nolst Tre- nité, uitte zijn teleurstelling over de ge ringe opkomst, maar constateerde toch dat de kwaliteit van het publiek uitging boven de kwantiteit en gaf hierna het woord aan den spreker Deze begon met eenige cijfers te noemen over de bevolkingstoename in ons land ge durende de laatste eeuwen. In 1740 be droeg het aantal inwoners 1 millioen en thans telt ons land ongeveer 8'/« millioen inwoners. Blijft deze togname op denzelf den voet doorgaan, dan kan men voor het jaar 2000 op een bevolking van 0 millioen zielen rekenen. Er zijn echter aanwijzingen d*t het niet zoo'n vaart zal loopen. Het zeer lage sterftecijfer (8,6) per duizend tal in den loop der jaren wel weer oploopen, bijv. tot 14l/t en mede in verband met de daling van het geboortecijfer kan ons land in 1970 een bevolking van ongeveer 11 milling gval^m tftHfW V*a MUI «MÜdigO bevoVkine zijn 3,2 millioen personen in het bedrijfsleven opgenomen, met dezelfde ver houding zal dit aantal dus in 1970 4.8 mil ioen bedragen. Dit belangrijke arbei dersoverschot zal dan voornamelijk bij de indus'rie moeten worden ondergebracht, daar landbouw niet veel meer zal kunnen stijgen, zoodat 860.000 arbeiders in de be drijven zullen moeten worden bijgeplaatst, terwijl we nu reeds een werkloozencijfer van 400000 hebben By een opleving der industrie zal dit cijfer altijd nog 140.000 bedragen. Dit aantal gevoegd bij het arbeidersoverschot in 1970 komt tot een totaal van 1 millioen personen, die in de nijverheid werk moeten krijgen. In een generatie tijds moet hier dus een in dustrie gesticht worden, die in staat is 1 millioen arbeiders te werk te stellen. Er zijn zeer groote reserves gevormd, waar- dooi bij een doorgevoerde rationalisatie in vele jaren geen uitbreiding van bedrijven of machines noodig zal zijn. Verder kan de techniek in de bestaande installaties met minder personeel uitkomen dan voor heen. Door de crisis bereikte de wereld een punt, waarop de markt met producten overladen was, waardoor het principe van vraag en aanbod in de war geraakte. Spr. concludeerde dat er noodzakelijk een groote industrie in korten tijd moet wor den opgebouwd. Deze industrialisatie is in dezen tijd bijzonder moeilijk. Moet men nu het initiatief overlaten aan de vrije maat- sohappij of trachten met regeeringssteun de industralisatie te bevorderen, waarop dan de vrije maatschappij de zaak verder ter hand kan nemen? De regeering zou dat kunqen bereiken door het heffen van invoerrechten, door het beperken van bet aantal goederen van een bepaald soort, die ingevoerd worden door export premies en export crediet garanties, door een claering compensatie met bet doel den ex port door de import te laten betalen, door ordening die moet samengaan met sance- ring, alsmede door een goed fungeerende rijksvoorlichtingsdienst Directer is de steun aan de Economisch Technologische Instituten. Het geloof aan het groove nut van deze instellingen is helaas echter nog niet algemeen. De industriebanken en de industriefinancieringsmaatschappijen po gen ook de industrie ter zijde te staan, maar hiermede wordt alleen beoogd be drijven. die in staat zijn zich te handha ven en winst te maken, te steunen en slui merende bedrijven worden hiermee niet tot leven gebracht. Per jaar wordt onge veer f 300.000.000 voor steun aan industrie landbouw en nijverheid verstrekt en spr. vroeg dan ook of, als dit bedrag toch uit gegeven moet worden, er geen verbetering in het systeem aan te brengen zou zijn, waardoor het een nuttiger effect zou gaan opleveren. Een nieuwe industrie zou, al zou ze werken zonder winst of verlies, toch een aanwinst beteekenen. Bovendien is in ons land nog veel nieuwe industrie mogelijk, zooals de fabricage van venster glas. van brilleglas, fietsonderdeelen. auto accu's, autobanden, soda, alluminium enz. Als tegenprestatie voor haar steun kan de regeering dan ordening in het bedrijfsle ven eischen en de oprichting van nieuwe fabrieken aan bepaalde eischen onder werpen. Moet men in een tijd, waarin bij na alle bedrijven noodlijdend zijn, het op komen van nieuwe industrie verhinderen? Spr. concludeerde tenslotte ook dat tech- nisch-sociale uitvinders noodig zijn om het vertraagde productie-apparaat weer op gang te brengen en hij drukte de aanwe zigen op het hart om deze personen, als men ze mocht ontmoeten, in hun werk aan te moedigen. Na de pauze volgde nog een levendige gedachtenwisseling en de spreker wist de verschillende vragen uitvoerig en duide lijk te beantwoorden Met een woord van dank^sloot de voorzitter daarop de bijeen- JAARVERGADERING EN OUDER AVOND. De ouderavonden der verschillende scho len mogen zich in onze stad steeds in goe de belangstelling verheugen. Dat bleek Vrijdagavond opnieuw in de zaal van het Chr. Verenigingsgebouw, waar de Ver eeniging voor Voorbereidend Lager On derwijs op Christ. Grondslag haar zeven de jaarvergadering en ouderavond hield. Inzonderheid vulden hier de vrouwen en moeders de zaal. Burgemeester Nieuwen - huisen bad bericht van verhindering ge zonden. De waarnemend-voorzitter van het be stuur, de heer A J I. Visser, opende'op de gebruikelijke wijze met het doen zingen van Ps. 105 1, 't lezen van Matth. 18 114 en gebed en sprak een openings woord, waarin hij wees op de rijke betee kenis van het christelijk gezin, dat naar het woord van prof. Bavinck door de scheppende kracht Gods als een kunstwerk tot stand komt en waarin de man het hoofd en de vrouw het hart is.,In enkele trekken wees spr op de taak voor elk der ouders in de leiding van hun gezin en de verhouding tot de kinderen en op de nood zakelijkheid van eenheid tusschen vader on moeder in de opvoeding en in den le venswandel. Daaruit vloeit voort, dat naast bet christelijk gezin ook de christe lijke school behoort te staan, welk9 uit spraak in verband met het voorgelezen schriftgedeelte nader uitgewerkt werd. Uit het jaarverslag, dat de heer A. den i op 1 Januari jl. door 85 leerlingon werd 'bezocht Dank werd gebracht aan het ge meentebestuur, dat de subsidie nog wist te behouden, aan het dames-comité voor bet regelmatig contact met de school en aan het bazar-comité, dat er in geslaagd was een groot bedrag bijeen te brengen voor leermiddelen en dergelijke. I)e heer P. Versluis gaf op levendige wijze een overzicht van den financieelen toestand, die niet ongunstig is. De kas sloot met een batig saldo Voortdurende werkzaamheid tot versterking der midde len blijft echter eisch. Het verdere gedeelte van den avond verliep op aansename en vlotte wijze. Hét hoofd der school, mej. F. Jansen, leve-de een opstel, waarin „Iets over opvoeding" gezegd werd. De onderwijzeres, mej J. H. Groeneweg, gaf eveneens een opstel over ..Onze taak", waarin op practische wijze een blik gegeven werd in het schoolleven van eiken dag. Gemeenschappelijk werd gezongen „Bo ven de starren" en „De goede herder", ter wijl voorts de heer P Versluis met twee zijner kinderen enkele nummers aan or gel en viool uitvoerde. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren E. Peerbolte en P. Versluis herko zen en in de vacature, ontstaan door hef vertrek van ds. J. H. Gunning E.Bzn. met op één na algemeene «temmen ds. D J van de Graaf gekozen Als leden van het damescomité werden de dames Van Dam en Van der Sijde herkozen Tenslotte sprak ds. van de Graaf naar aanleiding van het schriftwoord: „Laat de kinderen tot Mij komen", een opwekkend woord, waarin op de taak der ouders ge wezen en het goed recht der christelijke achool verdedigd werd. De avond werd met dankgebed door ds v. d. Graaf beëindigd. STILLE OMGANG. Aan den Stillen Omgang, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amster dam plaats bad, heeft ook uit onze ge meente een 30-tal bedevaartgangers deel genomen Twee van hun hebben den ge beden tocht per fiets gemaakt De overi- gon vertrokken Za erdagavond te half 9 mei de trein naar Gouda, waar allereerst werd deelgenomen aan het voorbereidings lof in de kerk aan de Korte Akkeren Te ongeveer 12 uur vertrok men met de Goudsche processie naar Amsterdam, in de kerk van de H. Nicolaas de H. Mis werd bijgewoond en van waaruit ook de Stille Omgang werd gehouden. Te ongeveer 8 uur arriveerden de bede vaartgangers wederom per extra trein in Schoonhoven. De beide fietsers waren om 6 unr uit Amsterdam vertrokken en waren weder om 11 uur >p hun plaats van bestem ming. BIO-ONDERN. „LUXEMBOURG". Bio-ondern. „Luxembourg" geeft Dins dag 17 Maart weer een bijzonder pro gramma. Films, die in de gróote steden nog «teeds volle zalen trekken, wat trou wens geen wonder is. want Joe Brown de groote Arnerikaansche komiek verschijnt in zijn laatste en beste film „Op de Plan- In deze film zien wij Joe Brown aan het begin van zijn artistieken loopbaan en wij volgen hem van stad naar dorp, tot dat hij eindelijk belandt op de planken van Broadway Maar voordat het zoover is, ziet en hoort men Joe Brown zingen, dansen en acrobatische kunsten verrich ten op een onnavolgbare manier die het publiek doet schateren. Wie eens hartelijk wil lachen, moet Joe Brown in „Op de Planken" zien. D.O.S, IN HET STRIJDPERK. Bij de Zaterdag in Haastrecht gehou den vereenigingswedstrijden, uitgeschreven door den Goudschen Turnkring, behaal den de dames- en heerenploeg van D.O.S. ieder een eersten prijs. dels trachtte ook de andere indringer te ontvluchten, doch twee heeren, die op een boutwerf waren, grepen met nog een paar anderen, den overvaller en leverden hem aan de politie over. Ook de eerste were/ gegrepen. De rijksveldwachter verscheen inmid dels ook ten tooneele. Men verte'de hem, dat op den dijk een auto op de overval'ers stond te wachten. De veldwach'er ging er heen en arresteerde den chauffeur, die nog op bet tweetal zat te wachten. De politie vond op de mannen allerlei in brekerswerktuigen Voorts f 8, die aan de huishoudster ontstolen zijn en een zilveren hor'oge van den dominee. De mannen zijn: de 29-jarige J. C. P., de 29-jarige H. D. •'f »a" lijn uuuuier uei ug umuui waar den ma-u loc om baar te LMÜfr ****dea geopend. EERSTE STEENLEGGING WESTER- KERK. Gouda. Zaterdagmiddag heeft Ds. H. v. Dijken den eersten steen gelegd, voor de nieuwe kerk der Ned. Herv. Gemeente. Nadat Ds. v. Dijken gelezen had N*ehemia 2 vers 11 tot het einde, memoreerde hij, wat gedaan moest worden voor men zoo ver was, dat de eerste steen voor dit ge bouw gelegd kon worden. Wij hopen, zeide spreker, dat deze te bouwen kerk te men schen, niet alleen in dit stadsdeel, maar in geheel Gouda, tot zegen zal strekken. Onze wensch is, dat het de kerk even voorspoedig moge gaan als de school. Om dit te bereiken maken wij alle geestelijke en materieele krachten mobiel. Ons devies zij: „Onze hope is op I." Wij bouwen on der biddend "opzien tot God, zoo besloot Ds. v. Dijken. Hierna had de plechtigheid plaats. Met de woorden: „In den naam des Vaders, en dos Zoons en des Heiligen Geestes, leggen Wij den eersten steen, voor onze nieuwe esterierk," verrichtte Ds. van Dijken de plechtigheid. Daarna ging hij voor in ge bed om een zegen te vragen op dit werk. Alvorens nitpen te gaan. dankte de spre ker de aanwezigen voor hun belangstelling en sprak de hoop uit dat degenen, die de steenlegging bijwoonden, ook bij de ope ning der nieuwe kerk tegenwoordig zou den kunnen zijn. De twee andere Ned. Herv. predikanten Ds. Elzinga en Ds. van Ginkel. woonden de steenlegging bij. Ds. Verheul waa we gens ziekte verhinderd. De gemeente was vertegenwoordigd door den burgemeester en weihouder Poiet. ROOFOVERVAL TE WESTZAAN. Huishoudster mishandeld. De op het stille Zuideinde te Westzaan wonende 88-jarige domiöee L. P van Dokkum. was Zondagmorgen om 10 uur naar de kerk gegaan. Zijn huishoudster, de 27-jarige mej, T. Staal, bleef alleen thuis. Even voor halfelf werd er aangebeld. Juffrouw S aai deed open en zag twee mannen staan, die vroegen of dominee thuis was. Toen zij ontkennend antwoord de, zeiden zij „van de bank uit Amster dam" te komen. Juffrouw Staal liet de 2 mannen een stoel in de huiskamer, gaf bun een stoel en ging koffie zetten. Toen zij in de kamer terugkwam, grepen de mannen haar beet, eischtcn „handen omhoog" en vroegen waar het geld was Toen zij een ontwijkend antwoord gaf, werd de vrouw gebonden. De mannon doorzochten het geheele buis en plunder- passeerde, hoorde gegil; zij vertelde dat passeerde, hoorde gegil en vertelde dat thuis tegen haar vader en deze waar schuwde den vader van de huishoudster, upeUDare lagere school na r^ta.^ana den heer K Staal. Deze greep de (tela en gemeentewege Cllta C I J reed naar het huis van den predikant. *4™ "eenxomstig Plan I ad Toen hij daar binnenstoof, vluchtte een der daders de deur uit. Staal greep hem, doch op het hulpgeroep van zijn dochter liet hij NOTARIS NIC. TREURNIET, f Moordrecht. Op 85-jarigen leeftijd ie vannacht alhier overloden de heer Nic. Treurniet, notaris. De heer Treurniet was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraarbestelling van het stoffelijk oven- schot zal Woensdagmiddag om 1 uur Plaats heïdien op „Crooswijk" te Rotter- dam DE NIEUWE SCHOOL TE GRQQT- AMMERS. Groot-Ammers. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad, was onder dagteekening van 31 December in gekomen een verzoek van de schoolveree- rugmsr Groot-Ammers en Streefkerk, om ingevolge artikel li der Lager Onder wijswet 1920 de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stich ting eener bijzondere (neutrale) lagere school op het BurgemeesterFortuinplein; 5-la j daail>ji overgelegde verklaring blijkt, dat dp school ruimte moet bieden aan 81 leerlingen, 3 klassen zal bevatten en per klasse ten hoogste 48 leerlingen zullen worden togelaten. Blijkens de over gelegde lijst met 111 handteekeningen der ouders, blijkt, dat op 5 na alle leerlingen die thans de 0. L. school bezeoken, naar de nieuwe school zullen overgaan. Aangezien aan alle eischen van de la ger onderwijswet is voldaan en op 10 Januari j.l. het overleg bedoeld in art 77 der lageronderwet heeft plaats gevonden, moest de raad de gevraagde medewerking verleenen. Het bouwen van een nieuwe school op het Burgemeester Fortuijnplein zou ech ter afgezien van de hoogere kosten van dezen grond aanzienlijk duurder wor den dan restauratie der o.I. school. B en W. hebben daarom aan den in specteur van het lager onderwijs om ad vies 3 plannen tot restauratie der o.ï. school ingezonden, waarvan de ramingen respectievelijk waren f 4400. f' 7900 efi ïnÜ000 In&evo,*e het d d 27 Februari 1936 ontvangen advies van den inspecteur achtte de bouwkundige inspecteur ter verkrijging van de grootst mogelijke zui nigheid plan I, begroot op f 4400, het moest aan te bevelen. Op voorstel van B en W heeft derhal ve de raad besloten.: Ie. Medewerking te verleenen aan het verzoek der achoolvereen. Groot-Ammers en Sireefkerk, gevestigd te Groot-Ammers to stichting van een bijzondere lagere school te Groot-Ammers. 'Weeniging daartoe beschikbaar te stellen het gebouw der openbare lagere school, na restauratie van f *400). 3e De openbare lagere school in deze „•meente *e heffen met ingang van aen datum waarop de nieuwe achool zal De Internationale rugbywedstrijd Nederland - België werd Zondag In bet gemeentelijk sportpark te Alkmaar gespeeld. Een aardige actiefpto B.V.V. ging Zondag met 3-0 tegen N.A.C. ten onder, wedstrijd welke te den ÊÜsch werd gespeeid. - Eisn veelzet tijdens een aanval van N.A.C. op het B.V.V.-doel in den belangrijken •eelzeggend moment H. K. H. Prinses Juliana geelt voor het paleis Noordeinde te den Haag een bijdrage voor het Crisis Comité tijdens de groote collecte welke Zaterdag werd gehouden Met de Nederlandsche ambulance in Abessynië. Dr. Van Schelven verlaat rijn tent JAP—JB-p ID p—i» Op"jsd»l E^typTscTsnapsfioi uit het leven van de leden der Nederland sche ambulance 'm Abessynië H«4 Koningin Emm.-g.d.nkte.k.o m h.t roMriom t. 0.g>tg.«t is Z.tord.g onder groote bel.ng- -li,-.-IL..IJ CI-LA A 1- L-A iJJ-- L-a i—-I- A Spelmoment uit den internationalen hockeywedstrijd Nederland België, welke Zaterdag in Amsterdamse he stadion door de onzen met 3—2 werd gewonnen De aldeeling Amsterdam der Nationale Luchtvaartschool vierde Zaterdag haar eerste lustrum. Vertegenwoordigers van de Delttsche Studenten Aero; club arriveeren in het door studenten gebouwde vliegtuig .Prinses Juliana op Schiphol om hun gelukwenschen aan te bieden Ten Noorden van het station Wormerveer derailleerden Zaterdag vier wagons van een grindtrein, tengevolge waarvan de beide hoofdsporen Am sterdam Uitgeest versperd werden.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2