W JfBEZOEKT gap >EIHLICHTJE Dienstbode, Christelijke U.L.0.»school Boerenknecht Café„Veerhuis" Aiblasserdam 1 April toelating van leerlingen VerheuI's Veevoeder^ M.V.R. ®-Caboort's Gelukskantoor Gemengd Nieuws Officieele Crisisbekendmakingen. LandbeuwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Rechtszaken Predikbeurten Plaatselijk Nieuws j Marktberichten burgerdienstbode Een flink Dagmeisje zitting VAN DER MAAS' echt Groninger Roggebrood! aan le besteden: Weide gevraagd GESCHENKEN OP SUNLIGHT OMSLAGEN Schoonmaak 0.25 Een groote partij Buitenbanden 32 x 6 H. D. Good-Year-Fisk-Firestone-General enz. A. SCHAKEL - Official Ford Dealer JW vóór a.s. Maandag Omzetbelasting! WOENSDAG 18 MAART 193». VENIZELOS. t PARIJS, 18 Maart. De bekende Griek- sche staatsman Venizelos js hier vanmor gen op 71-jarigen leeftijd om 8.50 overig- den VENIZELOS. Eleftherios Venizelos is in 1864 uit een aanzienlijke familie op Kreta geboren, liij studeerde te Athene in de rechten, ves:ig- de zich als advocaat op Kreta en werd spoedig de leider van de anti-ïurksche partij, die zich wilde losmaken van Tur kije en verbinden met Griekenland. Hij nam deel aan de revolutie van 1890 en kwam daarna in den raad van prins George. Venizelos kwam met den prins in conflict en organiseerde een opstand, die leide tot het aftreden van prins George in 1906. Venizelos reeg weer aandeel in het staatsbestuur en werd in 1910 minister president. Hij had een werkzaam aandeel in de verschillende Balkan-oorlogen. In den wereld-oorlog bewoog hij do geallieer den om Servië te helpen. Dat gebeurde ook, maar mot schending van de Griek- sche grenzen. Dit verwekte verwijdering tusschen den koning Constantijn en Veni zelos en deze laatste moest aftreden. In 1917 moest de koning de kroon neerleg gen en Venizelos werd weer leider der regeering. In 1920 moest hij aftreden als minister-president, doch werd tot die functie weer benoemd in 1924. Na enkele weken trad hij af en werd in 1928 op nieuw leider der regeering. Bij de laatste opstand tegen de Griek- sche regeering, gepaard met muiterij on- det de troepen, was Venizelos weder de hoofdleider. Zooals men weet verloor Ve nizelos en moest hij buitenslands vluch ten. Zijn rijke bezittingen op Kreta wer den in beslag genomen. NIEUW OFFENSIEF VERWACHT. ASMARA, 18 „Maart. Uit delbewegingen der Italiaansche troepen kan worden ge- cocludeerd, dat een nieuw offensief Ver wacht kan worden. Het Noordelijk front is gisteren reeds naar voren geschoven. Maarschalk Badoglio vertoeft mot zijn staf sedert eenigo dagen weer in het hoofd kwartier. SNELLE OPMARSCH DER ITALIA NEN. ASMARA, 18 Maart. De Italiaansche troepen blijven «ver de heele breedte van het front, zelfs in die sectoren, waar se dert het uitbreken van den oorlog abso lute rust heerschte, in de richting Nooid- Zuid oprukken. In verban^ met de afwe zigheid van den vijand zijn,deze operaties van een geheel ander karakter dan die van eenigen tijd geleden. De opmarsch ge schiedt opvallend snel. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK! Ministers Colijn en Slotemaker voor den microfoon. De perscommissie* van de Centrale voor Werkloozenzorg schrijft ons: „De toekomst van eert volk", zoo schrijft minister Colijn in „Raad en Daad", wordt van den menschelijken kant gezion. paald»door de waarde van hen, die thans de jeugd uilmaken. Een jeugd, die het ver trouwen in zichzelf verliest, die zelfs een schemering van hoop zou moeten misi levert straks een volk, dat niet meer in Btaat zal ztjn, zijn plaats te midden der natiën te handhaven Daarom alleen reeds verdienen de pogingen om do werklo jeugd de helpende hand tö bieden, haar voor wanhoop te behoeden, '>ns aller belangstelling enieders steun". Op 23 Maart organiseert de Centrale voor Werkloozenzorg, met medewerking van do N.C.R.V., eenij radio-avond. Een groot gedeelte van het programma wordt gevuld met actueele flitsen uit het kamp leven. Daardoor krijgt u een beeld, hoe het toegaat in do jeugdkampen: IJ hoort onze jongens in het kamp weer, uit volle borst zingen, U maakt pen bonte avond mee U luistert een gesprek af tusschen enkele jongens. U hoort den kampcommandant zijn jongens toe.-preken wanneer de kamp periode afgeloopen is en zij weer moeten terugkeeipn naar de maatschappij. De ministers Colijn en Slotemaker de Bruine zullen een korte toespraak houden Verder hoort U nog den voorzitter der „Centuale", den heer W J. Hemmes en den secretaris, de heer J. Schipper. Ieder, die sympathiseert met den arbeid der Centrale voor Werkloozenzorg. ge sticht op initiatief van den ftaad van Ne- derlandsche Kerken voor prartisch Chris tendom, stemme zijn radio Maandagavond om 8 uur n.m. op golflengte 901 M Ieder, die meent, dat dit werk óók in 1036 voortgang moot hebben en aan 4000 jongeren gelegenheid moet worden gebo den de vreugde van 8 weken normalen arbeid te smaken, offere zijn gave in dè collecteweek of storle een bedrag op de postrekening van de ..Centrale" te Utrecht giro 234919. VREESELIJKE BRANDEN IN CHINA. Vijfhonderd slachtoffers. Tweehonderd personen zijn om liet le ven gekomen tijdens een brand in een schouwburg te Toe Lioe Tsjen, op20mjjl van Tientsin (China). Er werd juist een voorstelling gegeven en de zaal was zeer vol toen het vuur uitbrak. Verder moeten '"ongeveer driehonderd Chineesche pelgrims, voor het ineerendeel vrouwen en kinderen, zijn omgekomen tij dens een brand aan boord van een jonk, tusschen 'Hongkong en Joe Tsjeng in de provincie Kwantoeng. De pelgrims waren op weg naar Kwantoeng om hun gebeden op té dragen aan de „móederdraak". De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 23 Febfuari 1936 tot en met 29 Februari 1936 voor de kwaliteitsklassen G en D respectievelijk f 3.50 en f 3 per 100 k g. zal bedragen; de steunvergoeding voor in dat zelfde tijd vak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respec tievelijk f 3 en f 2.50 per 100 k.g. bedra- CONSUMPTIEMELKPRIJS. Voor de periode van 22 tm./28 Maart is de prijs van het taxegedeelte voorcon- sumptiemelk op regeeringscontract, vast gesteld op 6 cent. eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit. De afdracht van anJere in consumptie gebrachte melk is bepaald op 2Vt pCt. Door hartverlamming getroffen. Lekkerkerk. Zooals elders in dit num mer, onder hot plaatselijk nieuws van Streefkerk, wordt vermeld, is langs den Zijde weg het lijk gevonden van den heer P. D. van hier. Wij vernemen hierom trent nader, dat het lichaam slechts ge deeltelijk in het water lag, zoodat het zeer waarschijnlijk wordt geacht, dat de heer D. door een hartverlamming ia getroffen. „Jong Advendo"* Moerkerk. Het kinderkoor „Jon? Ad- vendo", onderafd. van de gem. zangver. „Advendo", hoopt onder leiding van den directeur, den heer A. van der Heiden, twee uitvoeringen te geven in „Hof van Holland", n.l. op 19 en 21 Maart. Behalve 8 zangnummers bevat het programma een tooneelspel voor kinderen, genaamd „De Wondersteen". Eervol ontslag. Gouda. Op zijn verzoek is bij kon. be sluit aan dr. J. H. van Burkom eervol ontslag verleend als leeraar aan de R H. B.S. alhief. Groot-Ammers I— Stolwijk 1. Groot Ammers. Stolwijk trapt af, maar Groot-Ammers onderschept den bal en gaat tot den aanval over. Groot-Ammers is steeds in de meerderheid en er wordt dan ook een flinke druk op het Stolwijk- doel uitgeoefend, welke tenslotte na pi n». 2ü minuten spelen beloond wordt met een doelpunt, dat netjes door de rechtsbuiten in het doel wordt gewerkt (10). Na en kele oogenblikken krijgt Stolwijk aen bal te pakken en ook de rechtsbuiten van Stolwijk wil niet bij zijn collega van Groot- Ainmers achterblijven en weet den bal dan ook in hot vijandelijke doel te laten ver dwijnen (1—1). O.i. was dit een liuiten- spolbal. Na de rust worden de rollen om gekeerd en is Stolwijk verreweg de meer dere. Verscheidene aanvallen worden üa ook ondernomen, maar dank zij wcr van den doelman en de backs van ro Ammers, soms flink ondersteund c*°°r middenlmie, blijven audere doelpunten uii. Bezoek Bisschop van Haarlem. Reuwijk. 1* Bisschop van Haar Mfir J. 1". Huibers, hooit Donderdag bezoek gebracht aan deze gemeente, diening van het Vormsel. Rnskoon kviam ,^werd'aan^'het^begtn van die naar de kerk leidden, overal de vlag was uitgestoken. Vóór in den stoet reden de twee genfeenfé-veld wachters te paard, daarachter volgde een stoef van ruiters en wielrijders, die van een geel-witta sjerp waren voorzien. Hierna volgden eenige auto's met de leden van het kerkbestuur, het armbestuur en K.S.A., terwijl daar achter de auto reed. waarin Mgr. Huibers was gezeten in gezelschap van deken B. M. J. Rooy, uit Gouda. Bij het uitstappen uit de auto voor de kerk, werd de Bis schop hartelijk toegejuicht door een groo- te menigte, terwijl de ruiters den Ro- meinschen groet brachten. Mgr. Huibers zegende de aanwezigen en ging tusschen een haag van wielrijders naar de kerk. In de kerk gekomen, werd begonnen met de plechtigheden van de toediening van het Vormsel. Twist met bloedig eind. Zevenhuizen. Zaterdagavond kregen L. V. alhier en W. v. D. te Zoetermeer ruzie over een meisje, welke twist zoo ho,og liep dat L. V. rijn tegenstander met een scherp voorwerp in den rug stak, waardoor v. D. zich onder behandëling van Dr. P. de Jongh te Zevenhuizen moest stellen. V. is door de jioiitie gearresteerd en Maandag voor den Officier van Justitie te Rotter dam geleid. MISHANDELING TE OUDERKERK A.D. IJSSEL. De 29-jarige landarbeider H. B. uit Ouderkerk a d. IJssel heeft zich op 7 Ja nuari aan mishandeling van den koopman J. Mourik schuldig gemaakt. Verdachte had Mourik een paar klappen gegeven, waardoor deze pijnlijk was aangedaan Verdachte gaf de feiteb toe, doch beweer de Mourik maar één klap te hebben ge geven, die echter wel zoodanig was* aan gekomen, dat Mourik op den grond was gevallen. De koopman J. Moprik verklaarde, dat hij op 7 Januari van verdachte 3 konijnen had gekocht, die tezamen 31 pond zouden wegen. Toen getuige thuisgekomen het ge wicht controleerde, bemeiZte hij dat de konijnen niet 31 maar 23 pond wogen. Hij is toen naar verdachte gegaan óm daar over te klagen, doch in plaats van hem aan la hooren. ha<J verdachte getuige een paar klappen tegen het hoofd gegeven. Het O.M. eisebte f 5 boete subs. 5 da gen hechtenis. De politierechter mdakte er f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis van. DIEFSTAL TE GOUDA. Op 5 Januari wag de 21-jarige G, J. M. uit GoudU in de garage van Heeren te Gouda gekomen. Verdachte liep er wel eens meer aan, zonder dat hij er feitelijk wat te maken had. Op dien dag echter was hij heengegaan, nadat hij de fooienpot van de chauffeurs meegenomen had. In die pot bevond zich een bedrag van ongeveer f 7. Verdachte heeft van die scliade eën bedrag van f 3 reeds betaald. Het O.M. eischte f 15 boete subs. 10 da gen hechtenis, benevens 1 maand gevange nisstraf, voorwaardelijk met een proef lijd van een jaar. De politierechter veroordeelde verdachte tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis, be nevens 1 maapd gevangenisstraf, voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar. DE BOKSBEUGEL TE KRIMPEN A.D. IJSSEL De 20-jarige J .T. uit Krimpen a d. IJs- sel had op 4 Januari den fabrieksarbeider E. v. d. Vborden, zonder dat er feitelijk eenige aanleiding had bestaan, met een boksbeugel tegen het hoofd geslagen, ten gevolge waarvan v. d! V. zoodanig gewond was geworden, dat hij vier weken lang zijn werk niet meer had kunnen doeq. Verdachte zeide niet geweten te hebben wat hij deed. Hij had een glaasje te veel gedronken. De fabrieksarbeider E. d. V. ver klaarde, dat men op 4 Januari gezellig bijeen was geweest in een café te Ouder kerk. Toen het sluitingstijd werd, had men die inrichting moeten verlaten. Verdachte had nog trek gehad in een glas bier en hij vroeg er den kastelein om. Deze wilde het bier niet geven, omdat hij dan last met de politie zou krijgen en hij deed de deur dicht. Verdachte was blijven zeuren om een fleschjo bier en had toon gefoepen dat Tnen de deurvan het café moest in trappen. Op dat moment had getuige zich met het geval bemoeid. Doe het niet, of doe. het anders zelf, had getuige tot verdachté gezegd. Zoek je mg soms, tfajf verdachte ten antwoord gegeven Wel nee, jó, had getuige nog ge/egd, terwijl hij zich omdraaide, om naar zijn fiets te gaan. Op dat oogenblik hatf verdachte getuige een slag legen het hoofd gegeven, waar door getuige bewusteloos wa's neergeval len. lig is hij een bakker binnen gebracht en later per auto naar zijn huis. Vier we ken lang hoeft hg niet kunnen werken Getuige diende een civiele vordering m ten bedrage van f 76, ter vergoeding van auto- en dok erskosten, be>chadigmg aan zijn kleeren en loonderving. Verdachte beweerde dit bedrag niet te kunnen betalen. De rgksveldwachter D. Vonk te Ouder kerk ad IJssel verklaarde, dat verdachte als hij nuchter ia een heel goed mensch is, maar a/s hij wat gedronken beeft, dan is hij lastig. Het O. M. eischte een maand gevange nisstraf met toewijzing van de civiele vor dering tot een bedrag van f 36,20. De politierechter, die het bar gemeen vond om iemand met een boksbeugel te gen het hoofd te slaan, zoq, dat hij vier weken niet had kunnen werken, wilde nog in aanmerking nemen dat verdachte nim mer te voren is veroordeeld. Het vonnis luidde 1 week gevangenis straf. met toewijzing van de civiele vorde ring tot een bedrag van f 36,20. WEDERSPAN NI GHEID TE OUDEWATER. 'De 26-jarige P. R. v. Z. uit Oudewater heeft op 12 J&nuari een paar agenten van politie beleedigd en zich verzet, toen zij hem wilden arresteeren. "Verdachte zegt niet goed te weten, wat er gebeurd is, want hij was dronken geweest. De politierechter: Je slaat slecht bekend in Oudewaler. Je maakt dikwijls gebruik van sterken drank. Hoewel je nog jong bent, is het aan je gezicht te zien, dat je een drinker bent. De agenten van politie H. B. Venekatte en T. L. Eykelestam verklaarden, dat ver dachte zich opgehouden had voor een ge bouw, waar een uitvoering werd gegeven. Men wilde hem daar niet toelaten, omdat verdachte onder drankinvloed verkeerde. Daarover had verdachte zich opgewonden en hij stond te schreeuwen en maakte veel lawaai. De agenten hadden hem aange maand zich kalm te gedragen, doch daar aan had verdachte geen gevolg gegeven. Hij was toen begonnen de agenten uit te schelden voor al wat leelijk is en de agen ten verklaarden zich door die woorden be leedigd gevoeld te hebben. Toen het al wat te lang duurde en er veel publiek was blijven slaan, hadden de agenten het noo- dig gevonden aan het geval een eind te maken door verdachte maar mee te ne men. Daartegen had verdachte zich ern stig verzet. Het O.M. was van meening. dat er geen aanleiding bestond om met verdachte con sideratie te gebruiken. Het eischte 6 weken gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde he^i tot 14 dagen gevangenisstraf. SMAAD TE WADDINXVEpEN. Op 14 Januari stond de landbouwer A. J. M. uit Waddinxveen op ziju land en vertelde zgu buurman Q. v. V. dat een dorpsgenoot, dien hij met name noemde, door zijn vrouw betrapt was op een onge oorloofde verhouding met zijn dienstbode. Van V. had het nieuws nog niet gehoord en toen hij den*knecht tegenkwam, die in dienst is hij dien dorpsgenoot, vond hij de gelegenheid schoon, om er eens wat meer van te hooren. De knecht vertelde het ge hoorde aan zgn haas en zei er hij, dat hij het praatje van Van V. gehoord had. De boer was beleedigd en ging op zoek naar wie dat praatje wel in de wereld gebracht kon hebben. Zoo was hi) bij M. terechtge komen, tegen wie er nu een klacht wegens smaad werd ingediend. Voor den politierechter beweerde M. het nieuws van *gn broer gehoord te hebben. Het was hem in het geheel niet te doen geweest om kwaad van den boer'te vertel len, maar als er nu eenmaal ZQo'n praat je gaat in het dorp, begreep verdachte niet, waarom hij er niet verder over spre ken zou. De boer verklaarde, dat hij nog nimmer iets met M. te doen gehad had. Hij be greep niet hoe het praatje in de wereld was gekomen, maar evenmin begreep ge tuige, wat getuige er aan had, om zulke dingen verder te vertellen. Het 0. M. achtte de ton laste gelegde smaad bewezen en eischte f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter ried verdachte aan ia het vervolg wat op te passen. Iemands goede naam is nu eenmaal spoedig naar den maan. De politierechter veroordeelde verdachte tot f 10 boete subs. 4 dagen hechtenis. MARSKRAMER BESTOLEN TE NIEUWERKERK A.D. IJSSEL De 4ö-jarige D. V.K. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel heeft voor den politierechter te recht gestaan terzake van diefstal. Uit het koffertje van den marskramer A. v. d. Veer te "Vlaardingen had zij weggenomen een tube kachel poets, een rol elastiek en twee kaaltjes wol. Verdachte bekende het feit. De marskramer v. d. Veer verklaarde, dat hij reeds sedert geruimen tijd verdach te als klant had. De juffrouw was altijd heel vriendelijk voor hem geweést. Eerst Had zij hem bg zijn bezoeken een kop kof fie gegeven en later kreeg hij er zelfs -een boterham hij. Getuige liet dan zijn koffer tje met koopwaar in de gang staan, ter wijl hij in de keuken zijn boterham nuttig de. Het was hem al herhaaldelijk opge vallen, dat hij na zgn bezoek aan ver- vlachte het een en ander uit zijn koffertje miste." Het laalst was dat het geval ge weest mol eon stukje zeep. Toen nu ge tuige weer een bezoek bracht aan Nieu werkerk a d. IJssel. noteerde hij, wat hij in zijn koffertje had, voordat hij bij ve*r- dachte aanging. Na zgn bezoek had ge tuige de tube kachel poets, de rol elastiek eu de kaartjes wol vermist. I WEERBERICIT. Naar waarneming in den morgen van 18 Maart. ^0VNDERW-^ Da wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke *ind; licht tot half bewolkt; droog weer; temperatuur om het vriespunt 's nachts; overdag iets warmer. Waterstand. Schoonhoven hoog water 0.-^ uur, 0.98 M. Vreeswijk hoog water 0.45 uur, 1.11 M. Keulen stand 1.80 M., val 0 08 M. Maastricht 17 Maart 41.51 M., val 0.01 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 53 graden Fahrenheit Woensdag 18 Maart: Op 3.42, on der 0.04. Nieuwe Maan Maandag 23 Maart. Het O.M. zeide, dat reeds tegen deze verdachte een klacht was ingekomen. Het ging er toen om, dat zij van een arm nichtje een bedrag van f 3 a f 400. dat het kind bijeengespaard had, zou hebben zoek gemaakt. Een vervolging had toen niet kunnen doorgaan, omdat de vrouw be weerde, dat he/ geld besteed was aan kleeding voor het meisje, een kennelijke onwaarheid, waarvan het bewijs echter niet te leveren was. Nu komt loontje toch om zijn boontje, want in deze zaak is de diefstal zonne klaar bewezen. Het O.M. was van oordeel, dat het hier zulke een gemeene streek be trof. dat het niet met een geldboete kon weiden gecprrigeerd. Het O.M. eischte 1 maand gevangenisstraf. De politierechter wilde in aanmerking nemen, dat de vrouw nog nimmer met den strafrechter in aanmerking is geweest en hij vertrouwt, dat dit een ernstige les is geweest voor haar. Met alles rekening houdend, veroordeelde de politierechter verdachte tot f 15 boete subs. 6 dagen hechtenis. DOOD DOOR SCHULD. Een expediteur uit Rotterdam had voor de Utrechtsche Rechtbank terecht' gestaan omdat hij een chauffeüf öpdracht gegeven had om een trailer veel zwaarder te belas ten, dan geoorloofd was. Toen de tractor met den trailer onder de gemeente Jutfaas reed en terecht gekomen was op een dijk, omdat de chauffeur verdwaald was, kon bij den zwaren wagen op den dijk niet houden, watirdoor deze de helling afreed, Een vierjarig meisje was er onder geraakt en gedood. Tegen den expediteur was ne gen maanden gevangenisstraf geëischt. Hij werd thans veroordeeld tot een maand ge* vangenisstraf. NED. HERV. KERK. GOUDERAK. Donderdag 19 Maart Da Oostenbrug. Bidstond voor het gewas. SGHELLUINEN. Donderdag 19 Maart, 's avonds 6.30 uur, Ds. G. C. Severijp uit Muiden. (Bidstond voor het gewas). WILL1GE-LANGERAK. Woensdag T8 Maart, 's avonds 7 uur, Ds. A. de Leeuw. Bidstond voor het Gewas. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. Woensdag 18 Maart, 's avonds 7.30 uur. Ds. J. J. Wielenga Bidstond voor het Gewas. LANGERAK. Woensdag 18 Maart, des avonds 6.30 uur, Ds. J. O. Mulder. Bid stond voor het Gewas. NIEUW-LEKKERLAND. Donderdag 19 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. H. van Heijst. (Bidstond npor het gewas). CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Donderdag 19 Maart, 's av. 7.30 uur, de heer Aangoonbrug, van Leer* dam!" Biduur voor het Gewas. GEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Zaterdag 21 Maart, 's av. 7 uur, Ds. W. C. Lamain, van Rotterdam (Zuid). OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Woensdag 18 Maait, 's avonds 7 uur, Ds, B. Toes. \Sn IJssebnonde. CAPELLF. ad. IJSSEL. Dacos tast raat. Dimden'ag 19 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon. 7 WOENSDAG 18 MAART 1938. Ameide. De trekking van de verloü.ig der voetbalvereen. „Rohda" is bepaald op 25 Maart Pe hoofdprijs bestaat uit een dames- of heerenrijwiel. Giesscndam. Onder voorzitterschap van het raadslid, den heer K. van der Maal van Dijk, hield de moderne arbeidersbewe ging een ledenvergadering. Besloten werd een spaarfonds in te stellen met een con tributie van 3 cent per week. Als bode werd aangesteld do heer A. van Loon. Voorts werd ook besloten de P.P.G. uit te breiden van 2 tot 5 leden. Gekozen werden de heeren K. den Toom; K. van der Waal fan Dijk en A. Blokland. Dammen. Giessendam. In het gebouw „Rehoboth" heeft voor de dam- en schaakvereeniging „Denk en Zet", de heer G. Pors, kampioen van Dordrecht, epn simullaanwedstrijd dammen gespeeld aan 31 borden. De uit slag voor „Denk en Zet" was als volgt: 4 partijen werden gewonnen, n.l. door de heeren G. de Jong, J. W. de Blaey, J. Stam en J. W. de Jong. 8 partijen eindigden in remise, terwijl 19 partijen werden verlo ren. De secretaris van den N'edorlandschen Dainbond. dei, heer Lieve, was ook aan wezig. Giessen-Nieuwkerk- Voor de lichting 1937 der nationale militie hebben voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verkregen G. van Asperen; H. de Groot, A. de Krei en A. Stui. Giessen Oudckerk. In de plaats van'den heer M. G. de Ruiter heeft de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente van Giessen- Oudekerk en Peursum tot collectant be noemd den heer A. Molenaar Jr., die deze benoeming heeft aangenomen. Een oog verloren. Nieuw-Lekkerland. De ijzerwerker Z. S alhier, werkzaam bij de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk, kreeg eenige dagen ge leden een splinter staal in het linkeroog. Hij werd, op advies van den plaatselijken geneeskundige, naar het ges'icht van oog- lijders te Rotterdam vervoerd, waar men het staal heeft verwijderd. Gebleken is, thans, dat het licht uit het oog is ver dwenen. Ottoland. De woning van den gemeen teveldwachter is aangesloten aan het tele foonnet onder No. 10 kantoor Molenaars graaf en dag en nacht te bereiken. Aan het ondersteuningsfonds „Helpt elkander" te Rotterdam hebben B. en W vergunning verleend om een openbare col lecte te houden. m Peursum. De heer A. Hagenaar vond 's morgens zijn jonge fokstier dood in den stal liggen. Dit beteekent een schadepost van ongeveer f 300. Streefkerk. Zaterdagavond gaf de too- neelvereenigirfg T O P. van Aiblasserdam een uitvoering in de zaal van café Stuur man. De belangstelling was slechts ma tig. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Het Kamerscherm" van Heyermans Ter af wisseling liet een band vroolijke en op wekkende tonen hooren. PAARDEN EN VEE, AMSTERDAM. 18 Maart. Ter veemarkt waren heden aangeioerd 217 vette kalve ren, le kwal. 6066, 2e kwal. 5058, 3e kwal. 4048 per K.G. levendgewicht; 79 nuchtere kalveren f 3.506.50 per stuk: 217'varkens, vleeschvarkena, wegende van 90110 K G., 4248, zware varkens 41 42, vette varkens 40—41 per K.G. slacht- gewicht. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 16 Maart. Binnenland- sche granen. Ghevaliergerst f 5.25—5.65, haver f6.256.85, erwten kMne groene f 7.509.50, schokkers niet noemens waard getoond en geen noteering, bruine boonen f 911. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. WOERDEN, 18 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 33 partijen kaas. Prijzen: Met r ij kamer k le kwal. f 2122, idem 2e kwal. f 1920. Handel traag. UTRECHT, 17 Maart. Ver. Eierveiling Utrecht (Y.EV.U.). Eieren wit f 2.05 2.65. eieren bruin f 2.352.70, eendeieren f 2.05, alles per 100 stuks. Aanvoer 20.000 stuks. AARDAPPELEN,GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 17 Maart. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en Omstreken. Fruitveiling van 17 Maart. Appels: Arm- gaard 316, bellefleur 317, benderzoet 510, eulemans 211, goudreinetten 6; 37. holgalen 47, hooilaars 3-r-14. huis- manzoet 10. jasappels 314, jan willem 3 11, klumpjes 416, koningszuur 619, rebauwen 212, ribbelingen 312, wei dragers 3-1-12, zoete paradijs 11. zoete reinetten 616; peren: gsbouten 18. Allea per 100 K.G. "ool"öo^J De BURGEMEESTER van Krimpen a.d. IJssel geeft belanghebbenden' in over weging, alvorens in relatie te treden met- of geld of goederen af te geven aan HENDRIK VERSLUIS wonende Oosterstraat 30 te Krim- perr a.d. IJksef, bij hem inlichtingen in te winnen. Met I Mei gevpaagd Een flinke N.-H., goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Liefst pers. aanm. bij D. tlKELEN- BOOM H. Dz., Willige-Langerak, No. 47. Gevraagd met 20 April, wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke v. d. en n., leeftijd ongeveer 20 jaar, P.G., v.g.g.v. Mevr. VLUG, West- binnenhavert 169, Nieuwpoort. Terstond gevraagd: een bij H. MARKUS, Berkenwoude. Wegens huwelij k d er tegen woord ige terstond gevraagd: leeftijd 18—20.jaar. Zondags vrij. Adres: J.J.MULDERS, Mr. Bakker, Giessen-Nieuwkerk Te huur met 1 Mei a.s. te Lekkerkerk. Te bevragen bij den eigenaar G. VERKAIK. Tandheelkundig* Inrichting houdt lederen Donderdag tot 12 war Hotel Hollendie, Harkt 40 Gouda Tarief hooi gebit f 30.- mot pijnloos trokkon inbogropon. Pijnloos trekken f 1. Vraagt -Nergens lekkerder! Lang o Wolstraat 40—42, Schoonhoven. Gebruikt# orgels en piano's vanaf f 15.-. J. A. GROENEVELD SCHOONHOVEN BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Bergambacht zijn voorn'emens Dinsdag 24 Maart 1936, n.m. 7.15 uur, in het RAADHUIS, onder erkende patroons in Bergambacht, Het verbouwen van het Raadhuis met het bouwen van een Veldwachters» woning en Kluis. Aanwijzing ter plaatse op Donder dag 19 Maart, n.m. 5 uur. Bestek en Teekening verkrijgbaar bij Ondergetekende a 2.50 (res titutie 1.50). c. KOK Wz., Gem.-Architect, Ammers tol AANBESTEDINC. Ondergeteekenden zullen op Woensdag 25 Maart a.s., 's morgens 10 uur, voor den Heer G. VAN WIJN GAARDEN te Bergambacht, trach ten aan te besteden: Het bouwen van aen Varkentschuur. Bestek en Teekening a 3 - (rest. 2.-) bij STUURMAN it ZOON. Arch. - Ir. te Waddinxveen. voor 3 pinken en/of 2 pinkvaarzen. Adres: Jm. HAGOORT, Lopik 143 VOOR DE Ook Uw adres voor Schoonmaakartikelen is de Schoonhovensche Bazar Lopikerstraat 4 I Schor I Schot 1 Lomki Het schitterende ontbijtservies, hetwedt U, in deze advertentie aantreft, kunt U tijdelijk gratis krijgen als U de hiernaast aangegeven aantallen omslagen van Sunlight Zeep, welke om de stukken zeep zijn ge wikkeld en hieronder zijn afgebeeld, inzendt aan Lever's Zeep Maatschappij N.V. Afd. Geschenken, Vlaardingen. Indien in Uw woonplaats een Sunlight Geschenken depot of tijdelijk inwisseladres is, kunt U de artikelen aldaar persoonlijk afhalèn. De bekende geschenken bon blijft zijn waarde behouden. Verzuim dus niet deze uit te knippen en op de gewone maniei* te sparen. Het sparen van Sunlight omslagen gaat vlug in zijn werk, want in elke doos zitten er twee! En Sunlight Zeep, de zuiverste en doelmatigste zeep die er bestaat, heeft U natuurlijk geregeld in huis nodig, daar Sunlight Zeep in onze samenleving een onmisbaar dagelijks gebruiksartikel is geworden. Het zal U dus gemakkelijk genoeg vallen om heel wat van het mooie Sunlight-servies bijeen te krijgen. Begin onmiddellijk met het sparen van de Sunlight- omslagen, want de aanbieding eindigt 30 Mei a.s. Elke doos Sunlight Zeep be vat 2 omslagen. Ge bruikt U de kleine 2-l_ stuks verpakking dan j moeten alle bovenstaan- j ^de aantallen omslagen^ verdubbeld wor- den. DE ZAKENMAN die nimmer adverteert, krijgt tlechts tot klant, die bü geval pas*<*rtll die de zes klassen der lagere school doorloopen hebben Behalve de gewone vakken omval het on derwijst Fransch, Duitsch, Engelsch, Wis- kunde, Boekhouden, Handelsrekenen en*. Opleiding voor Handel, Kweekschool en M.U.L.O. diploma. Gelegenheid tot aangifte gedurende de maand Maart bij het hoofd der school, den WelEd Heer J. POLS, B 274, Aiblasserdam. HET BESTUUR Ontsteekt nu(uw lampen En seint met uw licht Door nevels en dampen Naar verten gericht. Veel duizenden die 't lezen Uw Seinlichtje straalt Content zult gij wezen Uw doel wordt behaald. Maken Veestapel Rendeerefnd Vraagt Uw leverancier of wendt U tot M. VerheuI's Krachtvoederhondel, Rotterdam WIJ bladen aan: Voorti 1 compleet Wiel voor Chevrolet mpt Bond 32 6 Englebort H. D. Spatschermen Ford 1925-1926-1829-1930. Radiotourmantelo. Luxe'- on Vrachtwagens. Zijschermen en Treeplanken. Oroote partijen Ford T. A T. T. Onderdeelen. VRAAGT PRIJS! Ill SCHOONHOVEN Kerkstraat 3 Schoonhoven I Heden behaagde het den Heere van leven en dood. op het onverwachts, tot onze die pe droefheid, door den dood, van ons weg te nemen, onzen geliefden Echtgenoot, Broe der, Behuwdbroeder en Oom CORNELIS PIETER JONOENEEL. in den ouderdom van 61 jaar en 10 maanden. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. Uit aller naam: WED. L. J. JONGENEER, geb. KOOREVAAR. Bleskensgraaf, 16 Maart 1936. BESTUUR, COMMISSA RISSEN en DIRECTIE der N.V. ZUIVELFABRIEK „DE GRAAFSTROOM" te Bles kensgraaf, geven met leed wezen kennis van het plotse ling overlijden van den Heer C. P. JONOENEEL Vanaf 1911 maakte hij onaf gebroken deel uit van het Be stuur. Zijn arbeid en toewijding zul len bij ons in dankbare herin nering blijven. Het Bestuur: C. VAN DEN BERG, Voorzitter. G. BAAN. Commissarissen: M. SCHAKEL, Voorzitter. P. VERHOEF, Secretaris. G. VERKERK. De Directeur: F. VAN DAM. Bleskensgraaf, 16 Maart 1936. Heden behaagde het den Heere, geheel onverwachts, van onze zijde weg te nemen onzen lieven, zorgzamen Man, Vader, Zoon, Broeder, Be huwdbroeder en Oom PIETER DEELEN Jz., in den ouderdom van bijna 41 jaar. Uit aller naam: F. DEELEN—BOOIJ en Kind. Lekkerkerk, 17 Maart 1936. Opperduit 386. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 21 Maart a.s. Ver trek van het sterfhuis 12 uur. Voor de vele bewijzen van deel neming. ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Moeder, en voor de liefde rijke behandeling van DR. BEE KENKAMP en Zuster C DEN ADEL te Gouda, betuigen wij on zen welgemeenden dank. Namens de Familie: J. NOORLANDER. Gouderak, 18 Maart 1936. Wij leveren zeer coAcurreerend BESTELORDERS voorgeschreven in artikel 19 van de Omzetbelastingwet! Vlugge lfvering! S. ft W. N. VAN NOOTEN Telefoon No, 36 Schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2