I 1/. 90 SeUtlUkties DE GRUYTER D LandhonuTersuioning. i Sn ft***1 JAN BROUWER w succes succes "T g- lOpcxtaw- Dotnet! Rechtbank te Rotterdam Fleurt' Uw woning op na de schoonmaak Firma STEKELENBURG (v.h.Gebr. Moes) «UNICUM» VANAF C E PRIJSVERLAGING! permanent-wave f 2.50 en f 4 compleet JOH. A. HOEFNAGEL, H. A. VAN BAAREN 'Voor één kwartje Seinlichtje H.H. AutoUwiiUc* ut (facoQthoudets-! 5 het buite n\and en s Binnenland Plaatselijk Nieuws Wolven in schaapsvacht W<it is cUe rüeuuïe HONIG'S KALFSSOEP WMM WOENSDAG 18 MAART 193* VERDUISTERING TE NIEUWERKERK A.D. IJSSEL. Voor den politierechter te Rotterdam heeft terechtgestaan de 23-jarige H. J. W. uit Nieuwerkerk a d. IJssel, die zich in de periode van Maart tot September 1931 zou hebben schuldig gemaakt am verduiste ring van een bedrag van ruim f 50 ten nadeele van de Spaavka§ „De Werkver schaffing". Het bleek, dat verdachte's broer colpor teur-incasseerder was geweest van deze spaarkas. Toen de broer in mili'airen dienst moest komen, had verdachte diens werkzaamheden overgenomen. Hij incas seerde wel het geld, doch droeg dit niet af aan de instelling. Verdachte gaf de feiten toe Van het geld had hij tweemaal met de Goudsche boot een ui s'Kpje gemaakt en voorts was het opgegaan aan bioscoopbezoek. Verdachte ontkende, dat het bedrag zoo hoog ge- weert was. Hij had niet meer dan f 45 ontvangen. Er was met den benadeelde aanvanke'ijk afgesproken dat verdachte f 5 per maand van zijn schu'd zou af- v tI hte werk1 loos was geworden, had v" die afspraak et Vimnen houden Er was nu nog in het geheel niete afbe'aald. Het O M wcps er on dat verdachte alle gelegenheid is gegeven zijn schuld aan te zuiveren en zoodoende buiten de han den van den strafrechter te blijven. Ver dachte heeft dif blijkbaar niet gewild, want het valt niet aan te nemen dat ver dachte in al die jaren, dat de schuld nu reeds bestaat, geen enkele gelegenheid zou hebben gehad om iets te beta'en, om zoo doende zijn goeden wil te toonen. Dit alles in aanmerking nemend, eischte het O.M een gevangenisstraf van 2 maanden. Nadat mr. Van Doornik uit Oudewater eenige verzachtende omstandigheden had aangevoerd en aangedrongen ofb verdach te een voorwaardelijke straf op te leggen, heeft de politierechter de stukken in han den gesteld van den reclasseeringsraad ten einde een onderzoek te doen instellen naar de reclasseeringsmogelijkheden van ver dachte. VRIJAGE TE OUDEWATER. De 68-jarige M. W. uit Oudewater, die verdacht wordt van bedreiging met een misdrijf legen het leven en diens zoon, de 27-jarige W. W., die zich schuldig ge maakt zou hebben aan mishande'ing, wa- len niet verschenen. De getuige B. van Bunnik verklaarde omgang te*hebben met de dochter van W., maar de vader en de zoon waren daar sterk tegen gekant. Op 11 Januari stond getuige aan het poortje bij. W.'s huis te wach'en op de dochter, toen de oude W. plotseling naar buiten kwam en riep: „Nu zal ik je leeren." W. had een groot mes in het hand. dat hij in de richting van getuige wierp. Deze wist, door opzij te springen, te voorkomen ,dat hij door het weggeworpen mes werd getroffen. Den avond van denzelfden dag, toen getuige zich wedeiom in de nabijheid van het huis van W. ophield, was de zoon van W. naar buiten gekomen, die hem een pak slaag had gegeven. Het was zelfs zoo Spaansch toegegaan, dat het getuige een tand gekost' had. Toch liet getuige er de vrijage met om loopen. Het O.M. merkte op dat de vader reeds verscheidene vonnissen achter den rug had. De eisch tegen den vader luidde 4 maanden gevangenisstraf en tegen den zoon f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde vader W. tot 6 weken gevangenisstraf en zoon W. tot f 20 boete subs. 8 dagen hechtenis. Notaris B. J. Teijinck te Schoonhoven, zal op - Woensdagen 1 en 8 April 1936, telkens v.m. om 11 uur, <n het Koffiehuis van den Heer C. M. STOLWIJK aldaar, in het openbaar bij inzet en afslag verkoopen get. A 94 met Schuur, Erf en Weg te Willige-Lamgerak, aan de Zuidzijde van de Lopiker- wetering nabij Schoonhoven, met eenige perceelen Weiland aldaar, ter grootte van ruim 2 Hectaren, eigendom van ADR1ANUS VAN VLIET en c.s. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling vóór of op 6 Mei 1936. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. GRATIS naaien wij Uw gekochte gordijnen. GRATIS worden deze opgehangen. GRATIS leggen wij Uw vloerzeil. GRATIS leggen wij Uw cocos en biezempatten. - Komt U eens kijken, wij hebben voor iedere beurs een mooie keus en U slaagt zeker bij de OPIKERSTRAAT 10 - SCHOONHOVEN H.H. VEEHOUDER»! Indien uw vee lijdt aan Navuil, Nageboorte of Wityull, gebruikt dan het alombekende middel Dit middel wordt door de meeste veeverloskundigen in hun praktijk gebruikt en aanbevolen. Fabrikant» m FA. LIEVE Co. - VLAARDINGEN lllllll Dt nieuwe R&Dbehangseti jijn erf Roep NU de kuip in ven een vakman, die in enkele uren en voor enkele gulden». Uw interieur verfrlicht en vernieuwt! Weet U, dat R&D-be- hengsel» erg mooi en erg goedkoop mn? Vraag ons de R&D-staalboeken I Alleen-vérkoop voor Schoonhoveh en Omstreken vóór VOORRAAD BEHANG - Haven 63 - Schoonhoven Hier is Uw adres voor 'n betere permanent-wave thans: met volle garantie 30 ct. 30 ct. 35 ct. 15 ct. 75 ct. Dames haarknippen Wassen Onduleeren Slag ophalen Knippen, wassen, watergolven Kinderen knippen15 en 20 ct. Vakkundige bediening Aanbevelend, Heerenkapper T»l»foon 35 - bij d» Muziektent Schoonhoven BOELHUIS. Notaris J. DRAPERS (e Capelle aan den IJssel zal op Woensdag 25 Maart 1936 om 10 uur, ten verzoeke van Mej. de Wed. P. BOOOAERDT te Krimpen aan de Lek, op de boerderij Middelland 60 publiek a contant verkoopen: 23 IVIollcftcoolen (gekalfd of kalfdragend), 4 Pinken met schets, Pinkstler, 15 Over- loopers, 6 Mestvarkéns, Brik en Boerenwagen, Maaimachine, Rijver, Schudder, Melkgereedschap, Hek ken, Palen en Planken. 'g Morgens vóór den verkoop ge nummerd te bezichtigen. Zoor la go prijzon voor prlkkoldrood. Zeskant Vlechtwerk, Vierkant Vlechtwerk, Asphalt, Keldergaas, Vllegengaas bt( Golfplaten, SCHOONHOVEN fcunt gij fti~12.0P0 fcczin ntn'Uw vraag of uw aan bied ing brengenl Öij behoeft slechts een in dit blad te plaatsen II IN WIKKELPAPIER 1 K.G^ 0.10 2 K.Gf 0.1B S K.G. U.24 - 5—10 K.G. 0.06 per K.G. 10—20 K.G. Ü.05 per K.G. boven de 20 K.G. 0.04 per K.G. S. i W. N. VAN N00TEN Havtó 25. Schoenhoven. verkrijgt men door drukwerk te laten vervaardigen met den eenigen eisch dat het goedkoop moet zijn! Wij beschikken over een ervaring van ruim 'n eeuw! verkrijgt men als men drukwerk laat vervaardigen in VAN NOOTEN'S DRUKKERIJ Weneoht U vaar Uw Auto oon Batterij mat prima lioht- on startvermogon Koopt, dan oon Kroon Accu Nederlandsch fabrikaat), welke na proefneming van de beste kwaliteit blijkt te zijn. De prijs is van 1 l-plaats f 10,13-plaats f 11. Levering onder garantie. Tóvono prima Reparatie-inrichting Verder Accwzuur en gedistilleerd water In elke hoeveelheid Voor prima behandeling wordt ingestaan Handelaren de bekende korting Beleefd aanbevelend, Kroon Accuhandol - B98 - Slaskonsgraaf M'w Solnllchtjo werkt prachtigII TOB 6 ngd. (b* voonui betaling). Bik* ragat mtn 5 cam (lltalutiood worden opgenomen advertentMn met dien,[aanbiedingan, vraag an aanbod van 2a banna goederen (niet van handcldrljvenden), gevonden cn verloren zaken en o«»- ll)nde xaken-advertentie, van niet «er en alet minder dan 10 regek tegen 1— por plaauring. biedt zich aan: EEN JONUtnJBm van 15 jaar, om opgeleid te worden *^01 voor Smid-Bankwerker. Diploma A.B.S. Brieven, onder No. 8460, aan h'et Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan: Een net BUR GERMEISJE, \oor d. en n., v g.g.v Adres: A. POLS, Watertoren, Ouderkerk a d. IJssel. Te koop aangeboden: T^ee* zoo goed als nieuwe Strijkijzers; 1 blauw Wandelwagentje, diep mo del, 1 Mandje met bijpassende Ba- gagediager voor de fiets; en een Zitbankje voor op de fits. Alles is in goeden staat. C HOOG EN- DOORN. No. 82, Polsbroek. w biedt zich aan: hen ongel*. JOERENKNECHT, goed kunnende melken, rijden en ploegen. Brieven aan den Agent van de Schoonh. Courant te Nieuwerk. a.d. IJssel. TE KOOPi 3 mooie Cylinder- Bureaux; 8 kleine eif groote Kasten; een nieuw eiken Ledikant met spiraalmatras en "andere Ledi kanten en Kinderledikanten; een Waschtafel; Linnenkast; twee Nachtkastjes m^et marmeren blad en een pracht eiken Buffet. 'JAC. KUIJL, Groot-Ammers. M K.HH. M-»"* Wal moei De Gruyter's Koffie toch goed zijn, als men het genot er van niet kan vergeten. Geen wonder, alleen in De Gruyter's winkels dagelijks varsch gebrande koffie in luchtdichte trommels De fijnste van de beste Paersmerkp. Va pnd. 50 Overtreft Uw verwachting Roodmerk p. Va pnd. 40 Van prima kwaliteit Oranjemerk p-Vapnd. 30 Een zeer goede Koffie Groenmerkp. Va pnd. 20 Goedkoop en Goed Bruinmerk p. Va pnd. 15 Een zeer voordeelige Koffie met mout. p. Va pnd. 10. Coffeïne-vrije. a Koffiestroop a Peekoffie #'a parbui 50 15 per pak]* 5 Bij elk kopje Koffie De Gruyter's Biscuits Ruitjesper ons 5 Carnaval 6 Kermis 7 Rondjes 8 Amandelkransjes. a 8 Aterhande 5 3 TWEEDF WOENSDAG IS MAART 193S. DE BEWEERDE AANVAL OP DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Nog geen bevestiging. Het bericht uit Italiaansche bron, dat Abessinische plunderaars een Nederland- sche Roode Kruis-afdeelir? onder leiding van dr. van Scholven zouden hebben aan gevallen -s nog op geen «-'ei wijze beves tigd. Ook bij het hoofdbestuur van het Ned. Boode Kruis zijn geen desbetreffen de berichten binnengekomen Dat schijnt erop te w;.j en, dat er niets met de ambulance is gebeurd Immers, ware dat wel het geval geweest, dan zou de leider, dr Winckel, daarvan ongo'wij- feld het hoofdbestuur in kennis stellen United Press seinde no? uit Addis Abe ba, dat men, indien het bericht van den„ overval'waar zou blijken het daar voor mogelijk houdt dat de daad dan gepleegd is door plunderend krijgsvolk van Ras Moeloegeta Ook te Addis Abeba is van een plunde ring van de karavaan en verwonden vAn dr. van Schelven niets bekend. DE SPELLING. Eenige -wijzigingen. In de Eerste Kamer heeft minister Slo- temaker de Bruine medegedeeld, dat hij nog eens zal overwegen of het mogelijk is een wettelijke regeling inzake de spelling voor te stellen. Hij wil echter de door mi nister Marchant getroffen regeling niet geheel onveranderd handhaven. Glessen-Nleuwfcerk. In. de vergadering der burgerwacht Giessen-Nieuwkerk en Peursum, is tot bestuurslid gekozen de heen G. van Dijk, dit in de p'aata van den heer D. van Asperen, die aftredend was. Tevens werd besloten dezen zomer weder om een schietwedstrijd uit den kring „De Alblas" te organiseeren. Uit het jaarverslag der wijkverple ging over 1935 blijkt, dat de wijkzuster 1299 bezoeken heeft afgelegd, waaronder 466 tb.c bezoeken. Het consultatie-bureau is bezocht door 25 zuigelingen, met 120 bezoeken, terwijl 48 zittingen werden ge houden. De rekening van den penning meester werd in orde bevonden. Als stemgerechtigde leden voor 't kaas- •ontrolestation Zuid-Holland werden her kozen de heeren W. Boer alhier en W. de Jong te Peursum. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren A. Pier- hagen alhier en D. Kooiman te Peursum. Voor deze gemeente wordt een nieu we politieverordening ontworpen. Binnen afzien baren tijd, zal deze in de .openbare raadsvergadering behandeld worden. Schoorsteenbrand. Groot-Ammers. Ten huize van den heer F. Knijl ontstond, waarschijnlijk door het felle stoken van het fornuis, een schoor steenbrand Op dit oogenblik bevond zich de ruim 80-jarige, hulpbehoevende echt- genoote van K. alleen thuis. Een toeval lig binnenkomend kleindochtertje, zag het gevaar waarin haar grootmoeder verkeer de en riep hulp in Buren snelden toe en met zont werd de brand gebluscht. Kort raadsverslag. Hei- en Boeicop. Vrijdag kwam de vol tallige gemeenteraad bijeen. De voorzitter burgemeester D. C de Leeuw, wenschte den raadsleden een voorspoedig 1936 'oe. De notulen werden gelezen en goedge keurd en enkele ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen, even als een verzoek van den gemeente-veld wachter om zijn oude pensioengrondslag *e handhaven Een verzoek van de Gew 1 andst. Comm om subsidie werd afgewe zen Besloten werd om de gemeenten 1 an- gerak en Nieuwpoort in het plan voor drinkwatervoorziening op te nemen. Aangenorrlen werd een voorste! van het electriciteitshodrijf Dordrecht, om de la rie. "n te verlagen, waarvoor de gemeente f 1075 moet storten. Daardoor worden de tarieven met f 0.03 per K WU. verlaagd. Hiertoe ging de gemeente een leening aan van f 1000 met een jaarlijksche aflossing van f 100 per jaar. Een wijziging van de regeling omtrent de toelating van kinde ren uit de gemeente Lexmond op de open bare lagere school alhier, werd aangeno men, terwijl B. en W van Lexmond de bestaande regeling per 31 Maart 1937 wil den beëindigen, daar er weer twee ver zoeken waren ingekomen en de gemeente daardoor leerlingen zal verliezen, die te Lexmond op school hooren. Een verzoek van de heeren W J. van Doorn en C. Middag te Lexmond om hun kinderen op eigen kosten op de openb lagere school alhier toe te laten, werd na eenige dis cussie met 4 tegen 3 stemmen aangeno men Tegen de heeren A C d Hartog, A. de With Cz. en D J Brouwer. Aan 't be stuur der bijz. school werd over 1936 een voorschot verleend van f 490 Besloten werd nog om de leening van de o.l. school groot f 14000 a 5 pGt. met het aanwezige kasgeld af te lossen. Nieuwe dregoen. Langerak. Sintfs vele jaren waren in deze gemeente twee dreggen aanwezig tot eventueele redding van drenkelingen en in hoofdzaak bestemd om dienst te doen op de Lek. Deze waren opgeborgen in een kastje, hetwelk gemakshalve door iedereen te openen was, ze waren opgehangen aan het gemeentehuis en aan de woning van den veerman "H, Schipper^ bij de Waal. Niettegenstaande men dus van gemeente wege de middelen ter beschikking stelde om anderen even'ueel het leven te redden, waren roofzuchtigen of baldadigen blijk baar een andere meening toegedaan, want plotseling waren beide dreggen verdwenen Om toch in deze behoefte te voorzien, zijn thans drie van deze hulpmidde'en van gemeentewege aangeschaft, doch thans heeft men ze op andere wijze opgeborgen, hoewel zij eveneens voor direct gebruik gereed zijn. Daartoe wende men zich in 't vervolg tot den gemeente-veldwachter, den veerman H. Schipper en den heer J. K. Verhefj bij de Hooge Schuur. Kookcursus. Nieuw-Lekkerland. Donderdagmiddag werd in het raadhuis de laatste les gege ven van den kookcursus, uitgaande van de Groene Kruisafdeeling. Bij het einde van de les heeft mej. G Huisman, namens de cursisten, in harte lijke woorden dank gebracht aan de leid ster, mej. Dronkers, uit Hedel, voor de lessen, en haar als aandenken een zilve ren suikerschep, waarop het wapen van Nieuw-I^kkerland, aangeboden. Eveneens ^werd dank gebracht aan mej. FEUILLETON. 38 „Ek ga even naar binnen," deelde Flor- don mede, „om te vragen of mijn vriend, kapitein Wilson thuis is." „Kapitein Wildon?" merkte de detecti ve losjes op. „Ik ben den kapitein tegen gekomen. Een flinke jagersman. Is hij een kennis van u, majoor?" „Een vroegere mede-officier. Hoezoo? Daar steekt toch niets verdachts in, me neer Myrtle?" vroeg hij met een glimlach. „0, neen," protesteerde de detective „Maar het hoort nu eenmaal tot mijn vak om al het mogelijke te weten te komen van menschen. waarmee ik in aanraking kom. De kapitein ia op min of meer intie- men voet met de Hall, heb ik gemerkt. Het was kapitein Wilson toch niet, die zich die vage zinspelingen dver Sir P. B. heeft laten ontvallen?" Flordon bleef staan en keek zijn onder vrager aan. „Dat is goed geraden Het was inderdaad Kapitein Wilson. Zoekt u daar iéts achter?" „Nieta," k'ook het onmiddellijk. „Ik had het idee dat de kapitein niet zooveel met hem op had, anders aiet." Het bleek dat kapitein Wilson, zooa'ls Sir Percy voorspeld had, er met de hon den op uit was en niet eerder dan laat in dan middag werd terug verwacht. Flördon schreef éne woorden op een kaartje, nam aiweheid "an Myrtle no reed terug naar Draulord Wilson kwam om 4 uut thuis en tegen 5 eer liep Myrtle den Drakenkop binnen on em praatje m*t nem te maken. .Wtf. mum „Mestte," hw«t> de ex-cavalerieofficier hem met een onge dwongen knikje, „en hoe staan de zaken? 'Mag ik u een whiskey en solda aanbieden en een sigaar?" Myrtle had daar geen bezwaar tegen. Als zijn gastheer er op uit was om te via- schen, hij ook. „En, kapitein," deelde hij mede, toen ze gezeten waren, „als antwoord op uw vraag: er komt een beetje schot in „Ben blij dat te hooren. Het werd tijd ook, hè?" antwoordde Wihson. Myrtle nam een flinken teug uit zijn glas en knikte. Gelijk hebt u. Long Gros ford is niet bepaald amusant, ik vertel u tenminste dat ik* er meer dan genoeg van heb." „Ik kan het mij voorstellen" merkte Wilson op. „Maar," vervolgde Myrtle, „ik zie ein delijk een lichtstraal. En daar ik uw woord heb, dat, waarvoor u ook hier bent, het niet voor deze juweelendiefstal is, heb ik geen bezwaar het een en ander ie ver tellen." Wilson gaf hem opgewekt antwoord.. „Toch moet u mij beter kennen, meneer Myrtle en weien dat ik de laatste ben om mijn voordeel te doen met iemands be roepsgeheimen De detective gaf dit met pen knikje toe. „Ik kan u vertrouwen, kapitein. Dat heer schap." vervolgde hij'fluisterend, zoo dat onbescheiden ooren het gesprek niet konden afluisteren en hij raadpleegde een notitieboekje „dat hier sedert de negentiende is, Baron de Rastillac noemt hij zich..,." „Die is hij ook inderdaad," kwam Wil son tusöchënbeide „Ha, u kent hem dus?" „Ik heb hem natuurlijk opgemerkt." Myrtle lachte veelbetekenend „Eigen- iardige plaats, Long Gresford. voor een Franscuen baron om te logoeren." „Heel uwe—dit." Slob, die, als gastvrouw de cursisten ftad ontvangen Haa/ lyerd een fraaie fruit mand overhandigd 1 Mej Dronkers zegde dank voor de vriendelijke woorden tot haar gericht, en voor het blijvend aandenken haar ge schonken Het speet haar alleen, dat de cursus wat kort had geduurd, zij hoopte echter later nog eens terug te komen en paf de verzekering, dat deze cursus bij haar in prettige herinnering zal blijven. Mej Slob dankte daarna eveneens voor het aan haar gpschonken cadeau. Tenslotte heeft de eere-voorzitter van de Groene Kruisafdeeling, burgemeester F. M A. v. d Rovaart. de leidster en de I cursisten hartelijk toegesproken. Hij hoop te, dat eerstgenoemde later de cursus zou vervolgen, en dat de cursisten hetgeen zij hadden geleerd, in de praktijk zouden toe passen. Ongeveer 25 dames hebben den cursus gevolgd. Een misslag. Nieuw-Lekkerland. De landbouwer P. hakte zich, terwijl hij bezig was met hout kloven, in de rechterknie. Dokter Roelink uit Streefkerk heeft de wond met drie krammen gehecht. De man moet een paar weken volstrekte rust houden In de Ned. Herv. Kerk te Kinderdijk is Zondag een extra gift gecollecteerd van f 10, ten behoeve van de kerkvoogdij. Jongelings- an Knapenvereeniging. Nieuw-Lekkerland. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk de gecombi neerde jaarvergadering gehouden van de jongelingsvereeniging „De Heer is mijn banier", en de knapenvereeniging „Ben- min". De leiding berustte bij den heer T van Dam, die de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze opende. De verschillende jaar verslagen werden goedgekeurd. Op ver dienstelijke wijze werden onderwerpen uit de bijbelsche en vaderlandsche geschiedenis behandeld. In de pauze werdon verver- schingen rondgediend. Na de pauze wer den de verèenigingen toegesproken door burgemeester F M. A. v. d. Rovaart. Ds. Joh van Dorsson sprak een slot woord. De belangstelling was niet groot. Nieuwland. Zondag spëelde NSV I een competitiewedstrijd tegen Heukelum 2. In een zeer slechten wedstrijd wisten de NS V-ers Heukelum met een 42 nederlaag huiswaarts te sturen. Dat deze wedstrijd door de NSV-ers verdiend gewonnen is, staat vast Maar zeker had de uitslag dubbel zoo groot kunnen wezen. De leiding berustte bij den heer Van den Berg in goede handen. B. V. L Noordeloos. De afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm heeft de vorige week een ou derlingen schietwedstrijd gehouden, waar van de uilslag was als volgt: G. Bikker Jacz. Ie prijs met 100 punten; G. de Jong. Czn. 2e pr. 98 pnt.; J. Kanselaar 3e pr. en W. de Kuiper 4e prijs, ieder 97 pnt.; (gekampt); B. den Hertog 5e pr. en G. Vuurens 6e prijs, ieder 96 punten (ge kampt); Jac. Wallaard 7e pr,; D. v. d. Kant 8e pr.; B. Ritmeester 9e prijs, ieder 95 pünten (gekampt); J. van Daalen 10e prijs; H. Bikker 11e prijs, ieder 94 pun ten (gekampt), G. Slob Azn. 12e prijs/met 93 punten De prijsuitdeeling zal later plaats hebben De kiezerslijst dezer gemeente geeft aan voor de Tweede Kamer 640 kiezers, voor de Prov. Staten 635 en voor den ge meenteraad 622 kiezers. De heer Herm den Hartog, die be noemd was tot ouderling dér Ghr Geref Kerk. heeft voor deze functie bedankt Kaascontrolestation. Meerkerk. Het district Meerkerk van het kaascontrolestation Zuid-Hollaöd kwam in de zaal van „Hof van Holland" bijeen. De opkomst was niet groot. Van het hoofdbestuur waren aanwezig de hee ren dr. H van Gulik, J van der Koog en P Schakel. De voorzitter, de heer A. van Kleef, opende de vergadering met een bijzonder woord van dank aan de hoofdbestuurders. Daarna las de waarn. secretaris, de heer G. Slob van Noordëïoos, de notulen, wel ke werden goedgekeurd Eveneens werden vastgesteld de jaarverslagen van den se cretaris en den penningmeester en de grooting 1936 Bij de bespreking van de agenda der algemeene vergadering, te houden op 1 April te Rotterdam, verstrekte het hoofd bestuur de noodige toelichting. Voor de verkiezing van een li8 van den raad van beroep wegens overlijden van den heer ir. V. R. Y Croesen, werd nog geen candidaat gesteld, hiermede wordt gewacht tot de alg. verg. Langen tijd werd weer gesproken over de merken voor boe renkaas, waarbij men steeds op moeilijk heden stuit, zonder tot een afdoende op lossing te komen. In het belang der kwaliteit van deze kaas zal door de consulenten voortaan re gelmatig controle worden uitgeoefend op de aanwezige kaas in de pakhuizen en in geval van minder goede kwaliteit zal met den betrokken producent overleg worden geploegd om tot een oplossing te komen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. van Kleef te Hoornaar en A. G. Schep te Leerbroek Herkozen werden als stemgerechtigde leden de heeren G Buijserd en A. T. Sterk te Leerbroek; J. de heer te Hei- en Boeicop; C. van IJze ren en J. Kok te Meerkerk. A. van Hof te Hoog-Blokland, A. G. Schep te Leer broek, G. KoK te Nieuwland en G. Verhoef te Leerdam. In de vacature T .de Jong te Tienhoven werd gekozen de heer D. Kool te Ameide. Als plaatsvervangende stemge rechtigden werden herkozen de heeren A. Bongers te Hoornaar, W. Bor te Hoog- Blokland, G. Slob te Noordeloos, M. de Jong te Arkel, M. Vink te Meerkerk, G. J. de Hartog te Hoog-Blokland. C. Buij serd te Leerbroek, Joh. Zijderveld ts Nieuwland en W, Trappenburg te Noor deloos. Na rondvraag, welke weinig ople verde, volgde sluiting der vergadering.' LIJK GEVONDEN. Streefkerk. Dinsdagmiddag vonden eeni ge personen in een moerasaloot langs den Zijdeweg een lijk. Bij een onderzoek bleek het te zijn dat' van den heer P. Deelen uit Lekkerkerk, die in Bleskensgraaf bij een plotseling overleden oom was wezen kijken. De dokter, die het lijk onderzocht, vond njets dat wees op een of ander ongeluk Een zwager herken de het lijk Deze vertelde dat de overle dene hem 's moigens had gezegd nog even aan te komen Toen hij niet verscheen en men hoorde, dat langs den Zijdeweg het lijk van een man lag, ging de zwager op onderzoek uit en herkende den doode Het lijk is per wagen naar de woning van den zwager, den heer C Booy, vervoerd. Coop. Boerenleenbank. Streefkerk. Woensdagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank Streefkerk- Nieuw-Lekkerland, in de zaal van café Stuurman, haar algemeene jaarvergade ring. De voorzitter, de hoer J. C. Verhoeft, opende de vergadering met een enkel woord van wefkom, terwijl hij verder even stilstond bij de moeilijke tijden, dis de niensu-hheid nog steeds doormaakt, en waarvan de boerenstand in het bijzonder nog steeds de drukkende gevolgen onder vindt Hij kon echter mededeelen,' dat de toestand van de Boerenleenbank naar om standigheden gunstig genoemd kan wor den, wat met dankbaarheid werd gecon stateerd. Nadat de notulen waren vastge steld, werd overgegaan tot de vaststelling van de rekening en de balans over 1935. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij. dat in de eerste plaats de veel omvattende ernstige taak van bestuur en raad van toezicht vooral in deze tijden zeer zwaar is. doch dat met moed en be leid wordt gewerkt. In de tweede plaats werd gewag gemaakt van de welwillende houding van de leden, hetgeen tot resul taat jiad, dat op een enkele uitzondering na alle leden aan hun verpliehtingen heb ben voldaan. Daarna stond de secretaris achtereen volgens stil bij de uitbetaalde en ontvan gen spaargelden, resp. f 139 541 90 en f 140 273 80, terugbetaalde en uitgegeven voorschotten resp f 16 855 en f 23.150; uitbetaalde en ontvangen gelden in reke ning-courant, resp. f 867.018.99 te f 364 984 17. De balans gaf op 81 December 1985 aan als bezittingen der bank: ku-ealde f 7 927.38, tegoed aan nitstaande voor schotten en hypotheken f 158 727.50, te goed in rekening-courant f 111 92961, te- taal f 278 584 49 Schulden der bank: aan de spaarbank f 264 823.15, in rekening- courant f 12 270.98. Saldo-winst over 1935 f 1.490 36, totale winst f 278 584.49. Daarna volgde de verkiezing van ete bestuurslid (aftr. de heer J P de Haan), oen lid van den raad van toezicht (aftr. de heer P. Kor tie ve), twee plaatsvervan gende bestuursleden (aftr. dq heeren J. P. v. Vliet en P. W. v. Aartrijk). Met groots meerderheid van stemmen werden ds af tredenden herkozen. Na de rondvraag sloot de voorzitter, met een woord van dank ds vergadering. Streefkerk. Maandagavond genekte het 7-jarig dochtertje van don hoer H. Bon ter, terwijl zij zich met een bal vermaakte, onder een passeerenden personenauto. Het kind werd op de grond gesmakt ea be kwam een dijboenhreuk en eenige wondee in het gezicht. Per auto is zij naar egn ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Den chauffeur treft vermoedelijk geen schuld. „Nogal verdacht?" „Gedecideerd." „U weet ongetwijfeld iets van hem af, kapitfein?" Wilson haalde de schouders op. „Dat hij een verarmd Fransch edelman is, een gelukzoeker, zonder vaste middelen van be staan en zich in Parijs bij spelers van be roep een andere „chevaliers d' industrie", aangesloten had, ja." „Dat," zei Myrtle, „klopt met mijn in lichtingen. Ik heb hem natuurlijk in de galen gehouden en gemerkt dat hij een gaar maal op Gresford Hall geweest is." „Bat weet ik," was het kalme antwoord. „Ik geloof dat u alles weet, kapitein," klonk Myrtle's bitse opmerking. „Mis- scbi^n weet u ook van een zekere relatie tuslbhen den baron en Sir P. R.?" „Zeker, ik heb tenminste een bewijs ge had dat ze elkaar kennen." Er was een schittering van' voldoening in Myrtle's scherpe oogen. „Ik ben blij d_at te hooren," merkte hij op. „Omdat, kapi tein, ik totnogtoe niet de gelegenheid beb gehad hen samen te* zien." „Rastillac ging op een avond juist van de Hall weg. toen ik binnenkwam als ik u met mijn inlichtingen van dienst kan zijn. Hij en Sir Percy kwamen uit dezelf de kamer" „Zoo, zoo. Weest u eens eerlijk, kapi tein, als het niet te veel gevraagd ia, wat maakt u daaiuit op?" Wilson haalde de schouders op „Dat Sir Percy tenminste één ongewenschte kennis heeft Myrtle glimlachte teleurgesteld. „Kom, kapitein, is dat nu alles?" uAls," vervolgde Wilson, „u mij de ver klaring wilt ontlokken dat zij dat juwee lenzaakje samen opgeknapt hebben, dan vergiet u zich." „Waarom,- kapitein?** „Omdat „ik daarvoor liet de minste be wijze* bel „Maar er is toch zeker iets in die rich ting gaande?" „Dat Baron de RasJiUae iets uit te staan heeft met de juweelendiefstal? On-i mogelijk is het zeker niet eji de moeite waard om er aandacht aan te schenken." „En wat heeft Sir Percy Brayshaw er mee te maken?" •„Dat kan Lk niet zeggen," gaf JVilson ten antwoord. „Ristillac'a arbeidsveld is zoo uitgestrekt, dat het overijld zou zijn om een positieve conclusie te trekken-" „De vermoedens liggen voor de hand," meende Myrtle, „dat het plan door dit tweetal op touw ie gezet." ,,'t Is mogelijk," etemde Wilson toe, „om tegelijkertijd tot de gevolgtrekking te ko men dat^wat de een betreft, een schrome lijke Vergissing is begaan." „U bedoelt ten opzichte van Sir P. B.?** Weer een schouderophalen van Wilso*. „U kunt het nemen zooa's u wilt." Er viel even een stilte na dit sfinx achtige antwoord, toen hernam Myrtle: „Mooi zoo, kapitein. Ik verwacht na tuurlijk niet van u dat u meer vertelt dan u weet of om iets los te laten van wat u liever voor u houdt. 11c heb in ieder ge val begrepen, dat u het met mij eens bent dat deze Baron de Rastillac in de gaten gehouden moet worden?" Wilson knikte. „Dat is het minste wat u kunt doen „Denkt u dat hij die juweelendiefstal op zijn geweten heeft?" „Ik zou liever zeggen dat hij ertoe i* staat is." „Het lijkt mij," zei Myrtle peinzend, „de eenig mogelijke oplossing Waarvoor ie hij anders in vredesnaam hier?" „Juist," viel Wilson hem bij „De vraag blijft, in hoeverre Sir Percy er in betrokken is?" „Dat," opperde Wilson, „zal hoogstver- moedelijk aan het licht komen als mon sieur 1* baroe schuld if betonde* ia." „Ja," antwoordde Myrtle, terwij! hij op stond „Dus ik zal de gangen vaa dezen Franschen edelman nagaan?" „Dat zou ik wel aanraden," moedig de Wilson aan. „Eigenaardige vogel om Is vangen." „Wat ik zeggen wil," zei de detective, eveneens opstaand, „kent hij n van ge zicht?" „Ik denk van wel," klonk het 'onver schillig. „Maar dat is niet van belang." „Neen? Enfin?" vervolgde hij na ete oogenblik nadenken. „Hij zal mij wel niet kennen en dat is van belang. Goedès avond, kapitein en welbedaqkt." Terwijl de deur achter Myrtle dichtviel, kwam er een veelbeteekenende glimlach op Wilson's gezicht. Openberin#. Het doel van de wande'ing, die Marldn Cardon wilde ondernemen, was Gceéford Hall. Ze nam een veldweg, die in het park uitkwam en ging het hek binnen; 'het waa een weg die ze in den tijd, dat ze zoe dikwijla op de Hall kwam, dikwijle ge gaan waa. Het licht van den vroegwinter- dag stierf langzaam weg tota ze de Hall bereikte en met jalouzie in het hart rond- apeurde of ze het minnende paar niet zag. Er was geen sprake van dat er iets was of komen zou tusschen hem en Sibyl, nad Richard haar met nadruk verklaard. Had hij met opzet tegen haar gelogen of was er iets gebeurd dat zijn besluit had doen veranderen? Zooals zy hem kende, leek Richard haar niet de man om te liegen Dus moest "er iets gebeurd zijn Wat? Zij pijnigde haar hersens af met «11e moge lijke bespiegelingen We'dra kwam te tol de conclusie hoe het gegaan moeat zijn Richard moest in een spijtig ooganblil gehandeld hebben. (Wordt verveld*

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 3