SCHOONHOVEN^) fPta^toelitk Nieuws Sportnieuws Predikbeurten 4 HUISVLIJTTENTOONSTELLING. De huisvlijttentoonüteiling, georgani seerd door de commissie voor ontwikke-, ling en ontspanning \an werkloozen, wordt iets bijzonders fraais en interes sants. De commissie, onder wiens leden ook de werkloozen vertegenwoordigd zijn, heeft, aangemoedigd door de groote ani- nto van die zijde, zich voor deze expositie veel moeite getroost, en ze heeft van ver schillende zijden hartelijke medewerking ondervonden. Zoodoende werd het mogelijk gemaakt, dat de aankleeding der zaal in het voor malig Heeren-Logement en de rangschik king van de ingezonden artikelen vak kundig konden geschieden, wat natuurlijk aan het geheel ten goede komt. Met onge veer 150 inzendingen hebben de werkloo zen voor een geslaagde tentoonstelling ge zorgd en ook zijn er zeer fraaie inzendin gen ter opluistering, o.a. van oud-stadge- nooten. De tentoonstelling wordt morgen - Dinsdagmiddag om half drie officieel geopend. De heer A. G. A. Deerenberg, wethouder van sociale zaken, zal als voorzitter der commissie een welkomst woord spreken en burgemeester Nieuwen- huisen houdt een openingsrede. Om 3 uur wordt de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Om niemand van de gelegenheid tot $pn bezoek uit te slui ten, is de toegangsprijs op slechts 10 cent gesteld, doch er is een bus geplaatst voor hen. die iets meer over nebben voor het verdienstelijk werk (wij mogen wijzen op de ontwikkelingsavonden), dat deze com missie steeds uit een kleine beurs moet financieren. CHRISTELIJKE U.L.O.-SCHOOL. Vrijdagavond is in het gebouw der chr U.L.O.-school de jaarvergadering en ou deravond gehouden, waarvoor goede be langstelling bestond. Met het oog op de komst van ouders uit omliggende gemeen ten ving deze vergadering reeds te 7 uur De voorzitter, de heer W. Hooykaas, opende met gebed en las psalm 121 voor, waaruit ook gezongen was. In zijn ope ningswoord sprak de heer Hooykaas zijn blijdschap uit over de belangstelling, en bracht vervolgens de voorgelezen psalm in verband met den arbeid der school. Ten aanzien van het verzoek om verlaging der schoolgelden door het bestuur bij het ge meentebestuur ingediend, deelde de voor zitter mede, dat hiermede de taak voor het bestuur geëindigd was en dat even tueels verdere actie dooi de leden zou moeten worden gevoerd Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. M. Valk, bleek, dat de school door ruim 90 leerlingen bezocht wordt. Verschillende leerlingen slaagden voor 't M.U.L.O.-diploma en andereen deden met goed gevolg toelatingsexamen voor H.B.S. of gymnasium. Het financieel verslag bracht de pen ningmeester, de heer S. van den Oever, uit. De ontvangsten en uitgaven bedroe gen ruim f 13000 en gaven een voordec- lig saldo, doch in verband met de afre kening met de gemeente, waardoor deze cijfers moeilijk het juiste beeld konden la ten zien, gaf de heer v. d. Oever ook een overzicht van de balans, waaruit bleek, dat de schuld verminderde. Op aandrang uit de vergadering is besloten, wederom een verzoek te richten tot de besturen van beide plaatselijke chr. scholen, om bon subsidie en voorts zullen de besturen van enkele chr. scholen in de omgeving uitge- noodigd worden om als lid der vereeniging toe te treden. Namens de commissie tot nazien der re kening deelde de heer Bruinessen mede, dat alles in orde was bevoflden, waarop de penningmeester gedechargeerd werd Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren W. Hooykaas en H Scheer met op een na algemeene stemmen herkozen. Leerlingen der Jclas kregen nu gelegenheid verzen 0& -te peggen, waar onder ook enkele Duitsühe gedichtjes voor kwamen. Met meer of minder vrijmoedig heid kweten zij zich van hun taak. In de pauze was gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. Het teeken- en handwerkonderwijs vroeg dit maal bijzondere belangstelling en vond na heropening der vergadering, waardee ring uit den kring der bezoekers. Het woord was daarna aan ds. D J. van de Graaf, die in een ernstige en vlot te toespraak naar aanleiding van Efeze 6 4b op de hooge' roeping der ouders wees om hun kinderen öp [te voeden in de leering en vermaning des Heeren. Met voorbeelden uit het Oude Testament be toogde spreker, dat de eisch gesteld wordt de loffelijkheden des Heertjn aan de kin deren te vertellen, in welke taak de school wel te hulp komt, maai waarbij de ouders $ich toch nooit van de verplichting, om zelf mede te werken aan de opvoeding, ontslagen mogen rekenen. Tenslotte wees ds. van do Graaf op de ontkerstening der openbare school en op de hooge taak van het onderwijzend personeel om in ge- tmnwheid aan den eisch Göds als opvoe dt..- i O' treden. Mc: ca 1: ien waardeer 'i'l woord bedankte de boor 'r" la us. Vdd de draaf feor deze toc^uiuk. De schooigeldregcling. Bij de rondvraag sprak de heer De Graaff uit Goudriaan over de schoolgeld regeling en stelde voor een commissie te benoemen om in verband met het verzoek aan den raad tot verlaging der schoolgel den zoo noodig verder werkzaam te zijn Burgemeester Nieuwenhuisen deelde me de, dat dit adres eigenlijk veel eerder had moeten inkomen. Reeds in 1932 bij zijn komst alhier, was het don burgemee^ er opgevallen, dat de regeling niet bevredig de. Gold tot 1923 bij de bepaling van het schoolgeld het zuiver inkomen, na dien tijd werd het belastbaar inkomen de grondslag der wet. Doch daarbij hadden de gemeentebesturen zich moeten aanslui ten. Een wijziging eener verordening, die koninklijk goedgekeurd moet worden, duurt ongeveer 5 maanden Daarom heeft nu een wijziging geen zin meer, want met Sep tember zal een nieuwe regeling voor het geheele land in werking treden, waarin zeker voor de gïoote gezinnen aanmerke lijke verlichting van de lasten van het schoolgeld gevonden zal worden. De vergadering besloot deze regeling af te wachten. Na een slotwoord van den voorti'lor, werd nog gezongen psalm 119 17, waar na ds. v. d. Graaf in dankgebed voorgiig SLUITING MOEDERCURSUS. Vrijdagavond had in het parochiaal vereenigingsgebouw de sluiting plaats van de Moedercursus, welke in het algeloopen seizoen door zr. A. M. Hoskam enquetrice van het Wit-Gele Kruis, in Zuid-Holland is gegeven. Deze cursus is steeds door een groot aantal dames bezocht geweest. Had zuster Hoskam reeds den Vrijdag tevoren haar lessen in kinderverzorging en kinderhygiëne beëindigd, bij gelegen heid waarvan de cursisten haar uit dank baarheid een fraaien kleerborstel hanger hadden aangeboden, thans voerde het woord kapelaan L. van Teylingen, die, in aansluiting op het behandelde, een gods dienstige beschouwing gaf over het huwe lijk en het huwelijksleven. Na een korte bespreking over den voorbereidingstijd be handelde spr. het huwelijk zelf. Spr. noemde het huwelijk een heilig contract, dat door Christus tot een sacrament werd verheven. Het staat een ieder vrij het aan te gaan of niet, maar een ieder heeft het te aanvaarden, zooals het door den Schep per is gewild. God stelde er de verplich tingen van vast. Als Meester van leven en dood, bepaalt Hij er den duur van. Als de Gever van vruchtbaarheid bepaalt Hij alleen ook of er een nageslacht zal zijn en hoe groot dit wezen zal. Het huwelijks leven is dan pas idiaal, wanneer geen na tuurrechten worden geschonden en het overeenstemt met Gods inzichten. Ver volgens wees spr. op de verhevenheid van het Moederschap .De diepe zin hiervan is het meewerken met den Scheppe*. om zijn Naam te doen verheerlijken op aarde en in eeuwigheid. Wié het huwelijk in zijn grootheid kent, zal het met waren godsdienst zin als heilig beleven en er met groote achting over spreken. Deze rede werd met groote aandacht aangehoord. Zuster Hos kam, die eveneens dezen sluitingsavond bijwoonde, dankte den spreker voor zijn leerzaam betoog. Voorts mocht ook zuster Hoskam woor den van welgemeenden dank ontvangen voor haar voortreffelijke leiding. Als blijk van waardeering werden haar bloemen aangeboden. Kapelaan van Teylingen mocht van de cursisten een kistje sigaren in ontvangst nemen. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat zuster Hoskam over enkele weken vier cursusavonden komt geven", waarop de ziekenverzorging in het huisgezin zal wor den behandeld. De sluitingsavond werd met een gezellig samenzijn besloten. Raadsbesluiten. Amcide. Vrijdag kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester G. W. Luijendijk, bijeen. Afwezig was de beer G. A. M. Kruit. l>e notulen werden onveranderd vast gesteld. Enkele ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten hadden de verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelas- ling goedgekeurd. Die op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting, werd op xprlangen van Ged. Staten weer inge trokken. De beslissing op de bouwverordening is verdaagd. De gemeentebegrooting 1930 is. vergezeld van eenige opmerkingen, goedgekeurd terugontvangen. De zekerheidsstelling voor den secre taris-penningmeester van het B. A.t werd volgens den wensch van Ged. Staten ver vangen dóór een fraude-verzekering. De B-steun (schoeisel, kleeding enz) zal verstrekt worden aan 76 werkloozen, waarvoor de gemeente f 2 per week en per gezin betaalt en de dep. van sociale zaken f 2.20. De pensioengrondslag van den keuring» veearts werd vastgesteld op f 974. In behandeling kwam nog een schrij ven van de Kamer van Koophandel te Dordrecht, inzake de stichting van een borgstellingsfonda Deze zaak wordt in handen vaa B. m W. gesteld. Be beslis sing tot al of niet aansluiten, zal echter bij den raad berusten. Den heer H. A. J. Klerks werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als hoofd der O. L. School, alsmede als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, en van de commissie van toezicht op het L. O. Tot hoofd an 4e O. L. School werd met algemeene stemmen benoemd de heer M Kraale te Dongjum (Fr.). Tot tijdelijk hoofd (daar het uieuwe hoofd eerst met 1 Juni in dienst zal treden) werd benoemd de heer A. A. Baardese, wachtgelder te Lisse. Het contract i^pt, den heer J. E., Be- gram van Eeten, te Oos ter beek, eigenaar van het Hooge Huis, nabij de algemeene begraafplaats, welk contract gaat over de uitbreiding en verbetering van de be graafplaats, werd eveneens vastgesteld. Ook het tweede deel van het werkver schaffingsplan. het dempen van de gracht langs de Molenstraat en de pastorie, werd goedgekeurd, terwijl de voorzitter er nog aan herinnerde, dat ook de Prinse gracht te zijner tijd gedempt zal dienen te worden. Geruimen tijd Werd nog stil gestaan bij het plan tot verbetering van den Lekdijk, van Nieuw-Lekkerland tot Meerkerk, en welk plan van de commissie tot voorbe reiding van het wegdek uitgaat. De ge meente Ameide zal hiervoor een bijdrage moeten storten van ongeveer f 800. Be sloten werd de zaak eenigen tijd uit te stellen* Raadsbesluiten. Ammerstol. De gemeenteraad benoem de in zijn Zaterdag gehouden vergadormg met algemeene stemman tot onderwijzeres aan de openbare lagere school mej. C. D van Offeren te Bilthoven. terwijl aan mej. M. W. van Dam als zoodanig op verzoek eervol ontslag werd verleend. Besloten werd de onkosten die de administrateur van het G.E.B. heeft gemaakt, ten laste van de gemeente te doen komen. Als be looning voor het tijdelijk vervullen door den heer Adr. Bloois van de betrekkingen van gemeentebode, schoon houder van het raadhuis, werd een bedrag van f 49.50 uitgetrokken. Met de ontwerp-regeling in zake het wegenonderhoud in de Krimpe- nerwaard kon de raad accoord gaan, doch onder bepaling, dat het werk niet in werk verschaffing wordt uitgevoerd. Besloten werd aan het borgsielüngsfonds voor Gouda en omstreken een rentelooze lee ning te verstrekken berekend naar lOcent per inwoner, benevens een jaiilijksche bijdrage in de administratiekoeten ad één cent per inwoner Kapjersactia. Capelle a.d. IJuel. Onder kappers in onze gemeente wordt een actie op touw gezet om te komen tot het invoeren van een vrijen middag. Het li|t ia de bedoeling na onderleg overleg d« iaken op denzelf den middag te sluiten. Moedercursus. Capelle a.d. IJssel. Het bestuur der af- deeling van „Het Groene Kruis" organi seert een moedercursos, welke in het ge bouw van „Het Groene Kruis" zal aan vangen 30 Maart. Tentoonstelling handwerken. Capelle a.d. Used. In de openbare school 2 in Keeten zal Woensdag 25 Maart, n.m. van 36 mtr gelegenheid zijn om de in het afgeloopen lesjaar vervaar digde handwerken der leerlingen te be zichtigen. Raadsbesluiten. Giessen-Nieuwkerk. In de spoedeischen- de gemeenteraadsvergadering, die Vrij dag gehouden is. werd op voorstel van B. en W. besloten, bij de Kroon in beroep te gaan, inzake de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente, daar hetgeen voor 1934 aan steungelden afgetrokken is ten onrechte is geschied, omdat in die periode de steunuitkeering plaats vond volgens de Armenwet, daar in deze ge meente geen rijkssteunregeling bestaat. Voorts werden enkele af- en overschrij vingen op de begrooting goedgekeurd, en werd vastgesteld het kohier hondenbelas ting voor 1936. Hel nieuwe voetbalveld van P.V.V. is thans geheel gereed en de opening er van zal op Paasch-Maandag plaats heb ben De burgemeesterswoning is reeds gereei' voor de aansluiting op het buizen net der waterleiding. Thans is een begin gemaakt met de'overige gemeentegebou- wen, terwijl ook de particuliere woonnui- zen spoedig zullen wprden aangesloten. Varkensfokkerij. Giessen-Nieuwkerk. In de vergadering der Zuid-Hollandsche vereeniging van stamboekvarkens te Rotterdam, is beslo ten bier een verkoopdag te houden Het hiervoor gekozen terrein is het voetbal veld van P V V. De datum ia bepaald op 13 Mei. Teraardebestelling P. Deelen Jzn. Lekkerkerk. Zaterdag werd onder groo te belangstelling ter aarde besteld het stof felijk oferschol van wijlen den heer P. Deelen Jzn., die op bijna 41-jarigen leef tijd zoo ploUHing is overleden Bij de geopende groeve sprak allereerst de heer P Streefland namens kerkvoogden en no tabeien. Hu braakt den overledene dank voor zijn bemiddeling bij de schenking van de mooie kerkverlichting en voor'zijn pret tige samenwerking. De heer B. Streefland directeur der Goopeiatieve Boerenleen bank, sprak woorden van dank voor al betgeen de overledene als lid van den raad van toezicht gedaan had en zei. dat zijn nagedachtenis in dankbare herinnering zou gehouden worden. Hij hoopte, dat den nabestaanden de noodige kracht zou wor den geschonken, om dit groote verlies in kalme berusting te diagen. De heer T. den Ouden sprak als vriend en zei dat de overledene steeds een trouw en oprecht vriend is geweest; spr. besloot met een „Rust zacht Ds. van Dijk sprak namens den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gem., waarvan de overledene diaken was. Hoe wel hij helaas nog slechts korten tijd hier van deel uitmaakte, bleek, dat zijn komst in dit college een rijke vei wachting voor de toekomst billykte. Het onverwachte ver lies heeft dan ook groote ontroering ver wekt. Reeds als notabel en lidmaat toonde hij groote belangstelling voor het kerke lijk leven, en was een voorbeeld voor velen. Van harte zijn we hem dankbaar In den Johannesbrief staat: En de wereld gaat voorbij in hare begeerlijkheid; maar die den wil Gods doet, blijft in der eeuwig heid. Zoo ook hier. De heer G. v. d. Graaf Azn., zwager van den overledene, sprak namens de we duwe en haar kind, de moeder, zuster en de verdere familie woorden van dank voor de groote belangstelling, tot de sprekers en vooral Ds Van Dijk ook voor de ernstige woorden in het sterfhuis gesproken, Zes bloemstukken dekten de baar. Nieuw-Lekkerland. Vanwege bet in stituut voor aibeidersontwikkeling trad Donderdagavond in de bovenzaal van het café V&n Vliet ais spreker op ds. J. B. Th. Hugenholts, uit Ammerstol, met het onderwerp: „Christelijke revolutie". Spr. behandelde eerst de revolutie (geen ge welde-revolutie) in 't algemeen en daarna de christelijke Tevolutie. Na afloop wer den enkele vragen gesteld en beantwoord De belangstelling was niet groot Dammen. Polsbroek. Dinsdagavond 17 Maart speelde de Polsbroeksche Damclub DOS- in de zaal van den heer J. v. d. Akker een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Goudsche Damclub. Er werd aan 11 bor den gespeeld. De eindstand werd 148 in het voordeel van Polsbroek. De Oliebollen, Sltedrecht De bruto-opbrengst van de olwbollenweek bedroeg f 716,84. Er wed den ruim 21000 oliebollen verkocht. Een piooi succes voor de T.B.C. Vereeniging (Nazorg), waardoor de kas weer wat ge vuld is. Dammen. Sliedrecht. Maandagavond ie de dam- vereen „Sliedrecht" op bezoek geweest te Papendrecht en heeft daar tegen O.DC. een vriendschappelijke match gespeeld, welke Sliedrecht met groote cijfers ge wonnen heef De uitslagen waren als vo'gt G Befte mer—B G. Stevens 0—2 B. Dekker—P. J. de Groot 0—2 J. ZegelaarM. Boer 02 M, JongkindW. Heteren 02 A. r. d. GraafJ. van Heteren 02 J. HardamP H Korporaal 02 T. Wapperon—M. 't Hart 0—2 S. de HeerW. y. d Herik 02 K. HardamJ. Schreuders 02 W. y. d. GraafJ. Koppelaar 11 Jae. Visser—A y. Rijsbergen 11 J. HubersB. de Jong 11 T Bot—G. Sols 2—0 K. Wapperom—M. J. yan Eijck 20 W. Bot—W. Verhoef 2—0 T. de HeerF. Korporaal 20 G. y. OudenaardeG Parel 11 12—22 De heer D Dekker heeft als ouder ling bij de Ned Hery. Gemeente bedankt. Streefkerk. Dinsdagavond hield de Chr. jongedochtersvereeniging „Tabitha" in samenwerking met de jonge-meibjesver- eeuiging, haar alg. jaarvergadering, in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. De belangstelling was groot. Na de ge bruikelijke werkzaamheden, verbonden aan een jaarvergaderig, werden verschillende aardige tooneelstukjes opgevoerd, welke zeer in den smaak vielen BERGAMBACHT I—NIEUWERKERK productieve rechtsbinnen; hij scoort alle (3) doelpunten. Bergambacht. Het eerste elftal van De Zwaluwen heeft Zondag haar overwinnin genreeks voortgezet: di'maal was het Nieu- werkerk I dat er met 30 aan moest ge- looven. Reeds direct na den aftrap wordt er in snel tempo gespeeld en na pen kwartier kan men al waarnemen dat de gasten dit tempo niet bij kunnen houden, de b.'auw-zwarien komen steeds meer in den aanval en de rechtsbinnen zorgt voor het eerste doelpunt (10). Kort voor de rust is het-weer de rechtsbinnen, die met een snellen ren de backs passeert en den bal inknalt (20) Na de rust is er weinig goed spel meer te zien gegeven, ai t ge zon - MAANPAl 2£ JTAART s33C derd het derde doelpunt waarbij de links binnen handig eenige spelers passeert, den bal voor het doel plaatst, waar de rechts binnen niet aarzelt en den bal nogmaals onhoudbaar in de touwen jaagt (3—0). De gasten doen liun uiterste best althans de eer te redden, maar Bergambachts kee per, flink geassisteerd door beide backs, houdt het doel schoon. Intusschen neemt Bergambacht I thans op de ranglijst van de le klasse G.V.B. voorkomende in dit nummer een zeer eervolle plaa's in, waarop de aanhangers van de voetbalsport in deze gemeente met recht trotscb kunnen zijn. QLIVIO I—DILETTANT I. Krimpen a.d. Lek. Dilettant speelt met den wind mee en zet al spoedig een serie mooie aanvallen op. De verdediging vau Olivio weet echter het terrein steeds te zuiveren. Na een kwartier doelpunt de midvoor van Dilettant met 'n schitterend schot als hij een voorzet van rechts ineens inschiet (0—1). Kort hierop vergroot de zelfde speler met een kopbal den voor sprong (02). Dilettant is over alle linies sterker en weet de voorsprong tqt 03 op te voeren, als dé rechtsbuiten een kogel inzendt, die doel teeft. Dit wordt Olivio te bar en zij weet een corner te forceeren, die de keeper van Dilettant in eigen doel slaat (13). Na de lust krijgt Olivio den wind mee en zij is wel wat meer aanval lend, doch ook Dilettant zet aanval op aanval op, zonder da ter doelpunten ko men. Ongeveer 10 minuten voor het einde gaat Olivio de zaak forceeren en het blijkt dat de scheidsrechter niet opgewassen is tegen het spel dat nu volgt en hij nam de zonderlingste beslissingen. Het spel, dat tot dusver heel aardig geweeftt was, zakte zienderoogen terug. Olivio wist tenslotte met 2 vrije schoppen een gelijk spel te forceeren, dat haar echter, gezien het spelbeeld. niet toekwam. Met 33 kwam alzoo het einde van deze wedstrijd. Hierbij zij opgemerkt dat de 3de goal van Olivio gemaakt werd, toen o.i. de tyd al verstreken was. Dltettent II—Bosk. Boys II. Dilettant is al spoedig in den aanval en weet de leiding te nemen, als de rechts buiten Üala een schot inzendt, dat in het uiterste boekje verdwijnt (1—0). Boa koop zet een serie mooie aanvallen op, dis echter niets opleveren. Dilettant weet het spel weer te verplaatsen cn linksbuiten Den Otter buit twee fouten van fle Bos- koopsche achterhoede uit met twee goals (3—0). Boskoop weet met een schitterend doelpunt den achterstand te verkleinen. Na de thee is Boskoop weer direct in den aanval en als de Dilettant-achterhoede een avertreding begaat, geeft de scheids rechter een penalty aam Boskoop, welks wordt benut (3—2). De strijd wordt bier- na met wisselende kansen voortgezet, doch vooral de Dil,-backs fcobel en Van' Krim pen zijn opasseerbaar. Met een 32 uit slag in het voordeel van Dilettant, II komt bet einde van dezen wedstrijd, dis door scheidsrechter Van Wijnen goed ge leid werd. De Dilettant-junioren gingen op beroek bij de Lekkerkerk-junioren en moesten met 70 de vlag strijken. Nieuw-Lekkerland. Excelsior II speeL de Zaterdagmiddag een thuiswedstrijd te gen Oranje Garde I van Zwijndrecht. Ex celsior verloor met 34. Een beteren wedstrijd speelde Excelsiog I te Rijsoord tegen Zwerver aldaar. Ds uitslag was 41 voor Excelsior, mot welke overwinning dit elftal kampioen werd. Te Kinderdijk speelde Zwerver 1 tegen O.B.S. van Rotterdam. Uitslag 0—3. Een beter figuur heeft Zwerver II gemaakt te Rotterdam tegen Trekvogels aldaar. Zwer ver won met 71. GOUDSCHE VOETBAL BOND. Uitslagen Zondag 22 Maart. le klasse: Gouda 4Ammerstol 1 60 Schoonhoven 2O N A. 3 41 Bergambacht 1—Nieuwerkerk 1 3—0 2e klasse A: O.N.A- 4Moordrecht 2 60 Zwervers 2—G.S.V. 3 1—0 Dilettant 2—Bosk. Boys 2 3—2 2e klasse B: Olympia 4—Lekkerkerk 2 O—ö O.N.A. 5'Haastrecht 2 13 3e klasse A: Gouda 5Bosk. Boys 3 5—2 3e klasse B. Zwervers 3Gouda 6 44 Nieuwerkerk 2Nieuwkoop 2 7—0 3e klasse G: Oudewater 2Lekkerkerk 3 22 Haastrecht 3—Ammerstol 2 11 3e klasse D: Schoonhoven 4Gouda 7 3—1 Lekkerkerk 4-G.S.V. 4 01 Stolwijk 3O.N.A. 6 2—3 3e klasse E: Bosk. Boys 5Groeneweg 3 7>1 Bodegraven 4Moercapelle 3 20 NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Voor de Uit get rede nen uit de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt Woensdag 25 Maart, 's avonds 7.30 uur, voor te gaan Ds. Van Brummen, van Driebergen. gewonnen verwachten is de eerste auto's dte deelnamen aan den 24-uursrit van de Vrijwillige Burgerwacht voor het gebouw aan den Singel te Amsterdam H. K. H. Prinses Juliana begeeft zich, vergezeld door freule Van Heemstra en baron baud naar bet City Theater te den Haag, waar Zij Zaterdag de vertooning van de film .Tropisch Tourisme" bfjwoonder- Mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda, wiens be noeming lot commissaris der Koningin in dn nmvincie Limbura binnenkort te Ten bate van de F. I. K. A. werden Zaterdag in de hoofdstad duizenden oliebollen verkocht - Een aardig snapshot tijdens de collecte op den In verschillende plaatsen van Noord Amerika hebben groote overstroomingen plaats tengevolge van het smelten dar sneeuwmassa's en hevigen regenval. Een kijkje in een der bedreigde gebieden j.arlijksch. cyclecross om don Grooten Prijs van Arnhem is Zondag wederom gehouden. De renners onderweg Liefhebbers genoeg om den bal te .koppen Een aardig snapshot uit den wedstrijd H.F.C.—Feyenoord, welke Zon dag te Haarlem door de Rotterdammers met 7 1 werd De huldiging van J. van Kern- pen (links) en Pellenaars, de winnaars van den drie uur» koppelwedstrijd welke Zondag avond op de wielerbaan in het R.A.l.-gebouw te Amsterdam is gehouden

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4