deRüenkorf mm fdmr HET FAASCH-E1 VAUf COLUMBUS «OSKAVRI» Gemengd Nieuw» Rechtszaken Kapitein Skittle heeft een slecht humeur. Plaatselijk Nieuws LandbeuwenVeeteelt Marktberichten j nul Parijsch groen Bericht van Inzet. JAVA- WAFELS Wat geeft de-Radio. Zaterdag 2d Maart. Hilversum I. io<5 Ai. V.A.H.A. a uur Gramoioon, V.P.R.Ü. 10 uur Murgvnwq- duig, V.A.KA. 10.15 uur Lilzeautug vuur do arbeiden» in de Umtyiubeihqveu, 12 uur Uiamoiouu, 2 uur Orgelspel, -.jO uur „in memoiiaxu A. Dun loeapraak vuur hot Onthouders Radio Comité Uuor T-h. v. d. W'oude; 2.45 u. Giamoloou, 2,50 u. Ura mofoou, 3.10 u. Voor de Sehaakliefhebbera door S. Landau, 3-30 uur Concert door het Rotterdaniscü Philharmonisch Orkest; 4.30 uur Esperanto-uitzendmg; 4.30 uur Concert door het Rotterdamseh Philhar monisch Orkest; 5.40 uur Letterkundig overzicht; 6 uur Orgelbespeling; ti.30 uur Film en Theater; 7 uur Oroningsch uur tje, 8 uur S.O.S.-berichten, 8.03 uur Nieuwsberichten, 8 08 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest en Piano; 9 uur Zang en Piano, 9.25 uur Concert door Fanta sia; 10.06 uur „Sanders of the'Rive/'. Een spannende Congo-film in vogelvlucht. In de hoofdrol: Paul Roboson; 10.30 uur Gra- mofoon en Reportage van de Amslerdam- sche Zesdaagsche uit het R.A I.-Gebouw door Jan Bioeksz. Voorts Nieuwsberich ten, V.A R.A.-varia en Wij vragen uw aandacht voor. Hilversum II. 301.5 M. K.R.O. 8-9.15 Concert, 1010.30 Gramofoon; 10.3011 Muziekuitzending voor fabrieken; 11 11.30 Gramofoon; 113012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—12.30 Gramofoon; 12-301 Con cert door het K.R.O.-Orkest; 11.10 Gra mofoon; 1101.30 Concert door het K.lt. O.-Orkest, 1.301.40 Gramofoon; 1.402 Concert door het K.R.O.-Orkest; 2—2.30 Halfuur voor de rijpere jeugd: 2.303 Sporthalfuurtje door P. Ollhoff; 34 Kin deruurtje; 4—5 Gramofoon; 5 055.45 Concert door de K R.O.-Melodisten, 5.45 6 Gramofoon; 66 20 Concert door de K R.O.-Melodisten; 6.206.45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6 45 7 Gramofoon: 7.157.35 Katholieke Ra dio Volks Universiteit Economie. „De middenstandsbank" door Dr. H. J. M. Janzen; 7.35—8 Lichtbakens. 10-minuten- everpeinzing, door Henri de Groeve Pr (met muzikale omlijsting); 8-^8.10 Nieuws berichten; 8.108 25 Actueele aetherflit- sen; 8.25—8.30 Gramofoon; 8«08.45 „25 jaar Operette" door Paul HaAlen, Tenor; 8 459 15 Concert door het \C.R O.-Or- keat; 9.159.30 Vervolg OpeS^e-pro- gramma; 9.30—10 Concert door O-Orkest; 1010.15 Het Passievel jnn Oyriel Verschaeve Jezus van reth. Koning der Joden" TV. Yoot Pilatus door Else Fluigel; 10.15—10.30 Gramo foon: 10 9010 36 NietrwwWchW 10 35 12 Gmtnofomv Zondag 29 Maart. Hilversum I. 1875 M. V.A.R.A. 8.55 uur Orgelspel; 9 uur Voetbolmededeelingen, 9.05 uur Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga: „Diverse plantenluizeu en hun be strijders", 9.30 uur Orgelspel, 9.45 uur Van Staat en Maatschappij door A. Pley- sier. „Trouw aan het gegeven woord"; V.P.R.O. 10 uur Zondagsimlfuur voor kin deren. Mevr. L. Spelberg—Stok mans; 10.30 uur Kerkdienst uit de Rem. Kerk te Haarlem. Voorgauger: Prof. Dr. L. J. van Holk; AV.R.O, 12—12.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.301 Concert door het Omroep-Orkest; 1—1.30 AVRO—NIROM- uitzending uit lndië. „Het weer en de mensch in Ned.-Indië" door Dr. H. P. Berlage Jr.; 1.301.45 Gramofoon; 145 2.15 Boekenhalfuur; 2.154.30 Uitzending van het ooggetuigeverslag van den voet balwedstrijd Nederland—België, door den heer H. Hollander; 4.304.45 Gramo foon; 4.465 Nieuws van het Olympisch Front. J. W. Teillers spreekt over: „De Nederlandsche inzending op kunstgebied te Berlijn as. zomer". Daarna Sportuitsla- "gen; V.A.R.A. 5.06 uur Sport: Wielrennen. Reportage uit bet R.A.I.-gebouw van de Amsterdamsche Zesdaagsche door Jan Broecksz, 5*35 uur Gramofoon; 5.45 uur Sportuitslagen, 5.50 uur Orgelbespeling; 6.30 uur# Men vraagt en wij draaien, 7 uur Concert door The Lucky Stars, A.V R.O. 8—8.15 Nieuws- en Sportberichten, daarna Mededeelingen; 8.15—9.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest, met me dewerking van de AVRO-Girty, een Man nen kwart et; Magda van Donk en Bob Scholte, Zang en Pierre Palla, orgel; 9.15 9.30 Radio-journaal. 9.30—9.50 Gramo foon; 9.5010.30 Opvoering van de Radio- Hoorkrant; 10.3011 Uit het R.A I-ge bouw :Fliteen van de Zesdaagsche. Ver slaggever- H. Hollander; 1111.10 Nieuws en Sportberichten; 11.10—12 Concert door het Omroep-Orkest. HHveresum II. 301.5 M K R O 8.30— 9.30 Morgenwijding door Kap. St.-H. Lint horst; N.C.R V. 9.309.50 Gramofoon; 9-50 utir Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Koizersgrachtkerk) te Amsterdam. Voor ganger: T)b TT Mulder; na den Dienst tot 12.15 uur Gramofoon: KRO. 1215—1 Concert door het K.R.O.-Orkest; 11 20 Boeken en Schrijvers; 1 202 Concert door het K R O-Orkest;, 2-2.15 Gramo- foor; 2.J52.45 Concert door het K.R.O.- Orkest; 2.45-3 15 De band fusschen Ko loniën mi Moederland; 3.153.35 Zang door de R.-K. Gem Zangvereniging ,.St. Cecilia" te Noord-Seharwoude; 3354 Gramofoon; 44.20 Vervolg Zang: 4 20 4.30 Gramofoon; 4.305 Ziekenhalfjmrtje 56.50 Gramofoon; 5.50 uur Kerkdienst uit do Ned .Herv. Kerk (Noorderkerk) te Rotterdam. Voorganger: Ds. A. R. Rutgers; na den Dienst tot 7.45 uur Gramoioon: K.R.O. 7.45—7.50 Voetbaluitslagen; 7.50 8.10 „Op naar het Paast hfeest" door Prof. D. f -Teulings; 8.10—8.20 Nieuws berichten en K.R.O.-Mededeelingen. 8.20 9 De terugkeer van Tholen en Van Lier. „40 minuten Indië-Holland"; 910 Solis ten-concert door het K.R.O. Symphonie Orkest (U.S.O.); 10-1030 Opvoering van „De vervolgingen van den antichrist 10.30—10.35 Nieuwsberichten; 10.35—10 40 Gramofoon, 10.4011 Epiloog door het Klein Koor. Bloemendaal. 246.9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk. Voorgan ger: Ds. J. C. B russaard. Maandag 30 Maart Hilversum I. 1876 M. VA.R.A. 8 uur Gramofoon, V.P.R.O. 10 uur Morgenwij ding, V.A.R.A. 10.15 uur Voordracht door Hetty Beek, 10.35 uur Gramoioon, 11 uur Voordracht door Hetty Beek, 11.20 uur Gramofoon, 12 uur Concert door de Bo hemians, 12.45 uur Gramofoon; 1 uur Concert door de Bohemians, 2 uur Viool en Piano, 2.30 uur Zang en Piano, 3 uur Voor de Vrouwen; 3.30 uur Orgelspel; 4.30 uur Na Schooltijd; 5.05 uur Gramofoon; 6.30 uur Muzikaal Babbeltje door Piet Tiggers; 7.10 Uur Henk van Laar: „De Aquarium-liefhebber zyn eigen' visschen- dokter", 7.30 uur Concert door het V.A. R.A.-Orkest, 8 uur S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur Opvoering van „Noodlanding in de Congo 9 uur Operette-programma uit tè voeren door de Zungveereniging „Aeolusharpe10 uur Nieuwsberichten; 10.05 uur Gramofoon; 10.15 uur Concert door Fantasia; 11 uur Sport: Wielrennen. Reportage uit het R.A. I-gebouw van de Amstei damsche Zes daagsche door Jan Broeksz, afgewisseld door vroolijke Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 M. N.C.R.V. 8—8.10 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon, 10.30—11 Morgendienst on der leiding van Ds. G. C. H. de Loos; 11— 11.30 Lezen van Chr. lectuur; 11.30—12 Gramofoon, 12.15—12.30 Gramofoon; 12-302 Orgelconcert; 22.35 Uitzending voor Scholen; 2.363.15 „Werken in don groentetuin" door A. J. Herwig; 3.15 3.45 Gramofoon; 44.45 Bijbellezing door Ds./F. de Vries; 4.466.30 Concert door het Stichtsch Salon Orkest; 6.307 Vra genuurtje; 7plm. 7.15 Nieuwsberichten en Sportuitslagen; pl m. 7.157.30 Radio reportage, eventueel Gramofoon; 7.308 Vragenuurtje; 8815 Weer- en Nieuws berichten; 8.159 Concert door Renkum's Mannenkoor; 99.30 Derde Lijdensover denking door De. P. A. A. Klüsener. „Het Priesterlijke in Jezus' lijden"; 9.30—10 Gvdrfiofoon1010.05 Nieuwsberichten; lO.flfc10 46 Concert door het Waleson- K wart et: 10.4512 Gramofoon. DE LASTIGE OOM. In ean hok opgesloten. Een inwoner uit Gorssel deed dezer da gen bij de politie te Bathmen aangifte, dat iemand te Loo (gemeente Bathmen) ean ouden man zou hebben opgesloten in een z.g. aardappelhut De politie begaf er zich onmiddellijk heen en constateerde, dat in derdaad een landbouwer gedurende eeni- gen tijd zijn oom, een man van omstreeks 75 jaar, in de aardappelhut, waar licht, noch lucht kon doordringen, had opge sloten. Het motief voor deze wreede daad was, dat de oude man „lastig" was ge weest. De landbouwer, die aan een ver hoor werd onderworpen, heeft de feiten erkend. Ongeveer een half uur, zeide hij, was de oudé man opgesloten geweest. Voor een anderehuisvesting van den ouden man wordt thans zorggedragen. Proces-verbaal is tegen den dader op gemaakt. UIT VLAMMENZEE GERED. Een huiMlijk drama. Te Echteld, in de Neder-Betuwe, ont stond Woensdagochtend brand in een wo ning aan den Waaldijk Weldra stond de geheele woning in lichterlaaie; ze brand de totaal af Toesnellende buren hoorden bij het brandende huis geroep om hulp Met groo- te moeite wisten zij in de woning binnen te dringen, waar zij de vrouw der huizes in deerniswekkenden toestand aantroffen Op het uiterste oogenblik kon men haar nog naar buiten brengen De vrouw werd naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd, waar zij gisternacht is. overleden. Er gingen ih het dorp reeds vreemde geruchten Het had namelijk de aandacht getrokken, dat de bewoner, die thuis was toen de brand ontstond, zeer laks optrad en met geen woord repte over de moge lijkheid dat zijn vrouw in huis kon zijn. Daardoor rees het vermoeden, dat hier misdrijf in het spel kon zijn, temeer daar de verhouding tnsschen man en vrouw zeer slecht was en daar kort voor het uitbreken van den brand een hevige woor denwisseling tusschen het echtpaar ge hoord was Even later hadden de buren de vrouw hooren kermen en kort daarop was de brand in de woning ontdekt De burgemeester van Och ten nam den werd hij gearresteerd en in voorloopige hechtenis ges.eld. Het parket uiv Arnhem heeft een lang durig onderzoek ingesteld, met het resul taat, dat de bewoner in arrest blijft. Het lijk van de vrouw is in beslag genomen en zal door dr. Hulst uit Leiden gerechtelijk worden geschouwd. De bewoner blijft tot nu toe met stellig heid ontkennen, dat hij aan den dood van zijn vrouw schuldig is. Hij wijdt dit feit aan don brand, die door volgens hem on bekende oorzaak is uitgebroken en zoo snel om zich heen greep, dat de vrouw zich niet tijdig in veiligheid kon stellen. DR. VAN SCHELVEN'S AVONTUUR. Overval eischte 17 dooden Dr. van Schelven, die dezer dagen als lid van de Roodo-Kruis-ambulance m Abessinië als gemeld bij een ontmoeting met roovers in de omgeving van Kwo.-am werd gewond, is te Addis Abeba aangeko men Hij vertelde bijzonderheden over den overval, die een geheel ander licht wer pen op het gebeurde dan men tot nu toe uit de ontvangen geruststellende mededee lingen zou mogen afleiden. Zoo bleek thans, dat bij den overval niet minder dan zeventien leden van de Ethiopische troe pen, die opdracht hadden, de Nederland sche ambulance te beschermen, gedood Dr. Van Schelven toonde bij zijn aan komst in Addis Abeba een uniform, dat nog de sporen droeg van het avontuur. De jas had op ettelijke plaatsen kogelga ten. Ook dr Veeneklaas moet bij het tref fen licht gewond zijn. Dr. Van Schelven wordt thans in het ziekenhuis te Addis Abeba verpleegd voor eenige niet erns'ige wonden in borst en schouder. EEN KRANKZINNIGE NEERGE SCHOTEN. Ontvlucht tc Den Dolder. Uit het krankzinnigengesticht te Den Dolder is in den nacht van Dinsdag op Woensdag een verpleegde ontsnapt. Kort daarna kreeg de Biltsche politie bericht, dat van de R.K pastorie te Bilt hoven, eenige ruiten waren ingegooid en even later bleek, dat ook in andere perceelen dergelijke feiten waren geconstateerd. Een surveilleerend agent stond plotseling te genover een man in nachtgewaad, die he vig met een koperen staaf zwaaide. De man vluchtte in de bosschen Men kon de vluchteling niet meer ont dekken, doch hij werd echter laler in den nacht wederom gesignaleerd, thans op den zolder van een perceel in De Bilt, op welken zonder een meisje sliep De politie, die den man op den zolder zag staan, vreesde het ergste voor 't daar slapende meisje, 'waarom een recolver- schot op den man "werd gelost. Deze werd daardoor vrij ernstig aan den schouder gewond. Hierna kon hij gemakkelijk wor den gegrepen. Hij is overgebracht naar 't Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, alwaar hij ter verpleging is op- Het meisje is niets goschied. DOOR MESTVORK GETROFFEN. Bejaarde arbeider overleden De beide ongehuwde broers, H. en J [aze te Hulshorst, waren bezig d.en stal uit te mesten en hadden de werkzaamhe den zoo verdeeld, dat de een den mest door een luikje naar buiten zou werpen, waarna de ander dezen verder vervoeren zou. Daarbij schijqt de 68-jarige H Haze op een gegeven oogenblik te dicht bij de opening te zijn gekomen, want toen zijn broer wederom een worp naar buiten deed trof hij hem met de vork irt het hoofd. Hoewel terstond medische bijstand is in geroepen, is de man aan de gevolgen van dit ongeval overleden. KWAKZALVERIJ. Twee patiënten overleden. De marechaussee te Hardenberg heeft naar aanleiding van een brief van dr Zubli te Dedemsvaart den z.g. Duitschen dokter F. gearresteerd, die volgens dfen arts den dood van twee zijner patiëntem>P V WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Nu is hij een ander mensch. Na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, keerde de schrijver van onder staande brief terug, lijdende aan voort durende hoofdpijn en constipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 KG. Hij zegt. dat Kruschen hem geheel veranderd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele ge zondheid was ondermijnd. Ik leed voort durend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K G. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De constipatie was verdwenen en ik voel de mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 95*$ KG., terwijl ik gis teren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd door dat het bloed door in het lichaam opge hoopte afvalstoffen verontreinigd is. Uit deze afvalstoffen ontstaat bovendien het gevaarlijke urinezuur, de oorzaak van de gevreesde rheumatische pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dat gij deze ai- valstoffen kwijt raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen op- hoopen. Er bestaat hiervoor geen beter middel dan de dagelijksche dosis Kru schen Salts Niet allen dat bij regelmatig gebruik in korten tijd de pijnen zullen verdwijnen, ook Uw geheele gezondheids toestand zal verbeteren: gij zult U ener gieker en krachtiger voelen. Een Kru schen kuur maakt U inderdaad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel ale op de buitenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.). VRIJDAG 27 MAART 1938 diana staan blank Door de nieuwe ovcr- stroomingen zijn 20.000 personen dakloos geworden en tien menschen om het leven gekomen Men vreest, dat de rivier opnieuw zal stijgen door den toevloed van water uit de Mahoning en de Tuscarawas, die door zwaren regenval gezwollen zijn. Volgens weerkundigen is het gevaar voor nieuwen was echter niet groot. Ook de Mississippi stijgt snel en zonder onderbreking Doordat verscheidene zijri vieren buiten haar oevers zijn getreden, zijn groote gebieden in Wisconsin over stroomd. In de omgeving van Tyler in Texas en in het Noordelijke stroomgebied van de Mississippi hebben cyclonen groo te schade aangericht. De afgevaardigden van vijftien door de overtftroomingen geteisterde staten hebben in het Huis een motie ingediend, waarin wordt aangedrongen op de instelling van een gemengde congres-commissie voor de uitwerking van een uitgebreid plan tot steun verleening en tot permanente bestrij ding van het overstroomingsgevaar. ERNSTIGE DYNAMIETONTPLOF. FING. F. had in Noord-Oost-Overijsel, waar hij geregeld zittingdagen hield, een zeer drukke practijk. Hij gaf zijn patiënten ge neesmiddelen in den vorm van genum merde fleechjes, nadat hij hun kwalen uit de oogen gelezen had In beide gevallen, die aanleiding tot zijn arrestatie waren, schijnt het, dat de patiënten in het leven te houden waren geweest, indien zij zich aan de voorschriften van hun arts had den gehouden. Door F. te consulteeren, hebben zij zich hieraan geruimen tijd onttrokken en toen zij tot den huisarts terugkeerden, was het te laat Het betreft hier den vader en de moeder van een gezin. DE BEGRAFENIS DER „UIVER"- SLACHTOFFERS. De begrafenis der slachtoffers van de „Uiver" is nu definitief bepaald op a.s. Woensdag. Het s s. „Radenfels", dat de stoffelijke overschotten uit Basra hierheen brengt, ligt thans in de haven van Antwerpen en er wordt op gerekend, dat het eersi den loop van Maandag te Rotterdam komt. irst in m aan- y hebben. ZIJN BROER GESTOKEN. Vechtpartij bij stempellokaal. Donderdagmorgen om even elf uur is bij het stemp'ellokaaj van Maatschappelij- ken Steun aan den Floraweg te A'dam, een twist ontstaan tusschen twee broers. Met een beitel heeft een der mannen zijn broer een vrij diepen steek in den rug toe gebracht, zoodat het slachtoffer, dat 24 jaar oud ia, naar het Binnengaathuis ver voerd en opgenomen moest worden. NOG STEEDS DE OVERSTROOMINGEN Nieuwe was van de Ohio. Het water vbn de Ohio heeft weer groo te oppervlakten land in de Ver. Staten overstroomd. Tientallen plaatsen in het Zuidwesten van Ohio, in Kentucky an In- Twintig In het station van Tultanango (Mexico) ie een wagon met dynamiet tijdens het rangeeren in de lucht gevlogen. Het sta tionsgebouw werd geheel vernield, de brand, die op de ontploffing volgde legde nog een twintigtal andere gebouwen en 10 wagons in de asch. Twintig personen kwamen om, 50 personen werden gewond. Men acht het niet uitgesloten dat de ontploffing aan kwaadwilligheid is te wij ten. VIER GELEERDEN VERDWENEN. Op ijsschots afgedreven. Vier Russische geleerden, die bezig wa ren met onderzoekingen op het ijs aan de kust van Sioelotka, zijn door een storm overvallen en op een ijsschots zeewaarts afgedreven. Men vreest voor hun lot. PESTGEVALLEN IN GOUDMIJN. In de „Great Western"-goudmijn (Oran je Vrijstaat) hebben zich gevallen van pest voorgedaan, waaraan zes inlanders zijn gestorven, terwijl 14 anderen in het ziekenhuis zijn opgenomen. De werkzaam heden in de mijn zijn gestaakt en men heeft strenge quarantaine-maatregelen ge troffen. HET JUBILEUM VAN DE GYM NASTIEK VEREENIG ING. De 22-jarige coupeuse G. v. d. W., die bij verstek door den politierechter was veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf wegens verduistering, was van dat vonnis in verzet gekomen Zij zou in den loop van December een bedrag van f 78 hebben verduisterd ten nadeele van de gymnastiek- en athletiekvereen. „Excel sior" te Gouda. Verdachte bekende het feit. De vereeni- ging zou haar jubileum vieren en voor den Ier gelegenheid daarvan georganiseerden feestavond waren costuums noodig voor de uitvoerenden. Verdachte had toen haar bemiddeling aangeboden om die costutims te vervaardigen. Ten einde de noodige stoffen te kunnen aanschaffen, had de voorzitter, de heer G. G. A. Jansen, haar het geld gegeven. Dat had zij echter te eigen bate aangewend. Verdachte verzocht thans haar een voorwaardelijke straf op te leggen. Tot terugbetaling van het ver duisterde bedrag, verklaarde zü zich be reid. Het O.M. waargenomen door mr. S. J. Loke was van oordeel, «dat getracht moet worden, deze jongedame uit de gevange nis te houden Het 0 M. is er daarom voor te vinden, dat een reclasseeringsrapport zal worden aangevraagd Mocht de poli tierechter daartoe echter niet willen be sluiten, dan eischte het 0 M. een gevan genisstraf van 2 maanden. De politierechter besliste, dat de stuk ken in handen zullen worden gesteld van den reclasseeringsraad ten einde een rap port over verdachte in te winnen. man een verhoor af en daar diens verkla door Kapelaan J. B. .Weeterjaan; N.CLR.V. ringen op vele punten tegaoMojdig waren AT VfRBff ju je weu ueivrr ba» *00 U> KOPt 3. Niri lang daarna etoomd* de „Snor ter" door de kanalen van Venetië. „Het lijkt me een aardig plaatsje," zei Boots. „Ik «sloof, dat ik m* ««nor aam de feioo- coop ga." Hij begon zich mooi te maken; maar Skittle was het niet met hem eens. 4. „Wo* jij aan land gaan? Geen den ken aan. Je krijgt van mij ga Jij blijft aan boord, en knapt de zaak een* piekfijn op. Aan land gaan, niks hoor! Hji gaf Boots een kwaadaardige opstop- KRAAGJE van mat-crêpe mat jabot van fantasie* •tof. Hooggailoten nodal. In wit en SHAWL van (aft* sijda, groota kauxa uit Schotscha ruit* daiilni in verschillend» kleurencombinatie» KRAAGJE van start» fantailaitof, punthala* model met ajour* bewerking, rear goad waschbaar. In wit, roia an falaa Even naar de Bijénkorf en ge vindt alles, wat ge met Paschen noodig hebt UUKI TASCM van prima kwal. saffian, star apart modal. In 9 SO alia modaklaurao- (f, I ELEGANTE NOUVEAUTE van chavraau glacé stappa. Goede kwal. en pasvorm In zwart, marine en bruin ROTTERDAM Ameide. Donderdagmiddag kantelde op den Onderweg een kar van dpn heer G. de Groot, waarvoor een paard was gespan nen, met het gevolg dat het dier een zij ner pooten brak Met een veewagen is het dier, dat' afgemaakt zal worden, vervoerd. Voor den eigenaar, den heer C de Groot, een heele schadepost. Giessendam. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan thans nog 282 personen als werkloos ingeselireven. Het aantal is eenigszins verminderd. Deze week werden weer eenige werkloozen uit deze gemeente te werk gesteld bij de werkverschaffing aan het gedeelte van den rijksweg vanaf de Buldersteeg tot aan Baanhoek. Hoornaar. De zangvereen. „yol Moed" xal Zaterdagavond haar eerste uitvoering geven in dit seizoen Zang en tooneel zijn weer goed verzorgd, zooals we dat ge wend zijn van „Vol Moed". Het zal de be langstellenden ook deze keer zeker niet te leurstellen. In de vacature van onderwijzeres aan de Rijz School alhier, is benoemd mej. M. \V. Breevaart ie Gameren. Polder Streefkerk. Streefkerk. Het bestuur van den polder Slreefkerk met Kortenbroek, heeft voor- loopig vastgesteld de rekening over 1933, in ontvangsten op f 6796 77, uitgaaf f 6178,52, batig slot f 618.25. In deze re kening is'wegens achterstallige polderlas- len te verhalen gebracht f 838,54. Bij de opgemaakte begrooting voor 1930 wordt gerekend op een heffing van dezelfde pol- derlasten als in 1935, n 1 op f 4.— per HA. Dezer dagen hebben de beide ooie vaars hun nest op de N, H. Kerk weder betrokken. Dinsdagavond ontstond een aanrij ding tusschen een bestelauto van de Ree der ij op de Lek en een melkauto van de Graafstroom. De eerste auto kwam van de richting Nieuw-Lehkerland, terwijl de tweede wagen uit de Kerkstraat de stoep opkwam Bovenaan de stoep had de aan rijding plaats. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met eenige materieele schade en het verlies van een bus melk liep h"t ongeval af. EEN AANRIJDING. De rechtbank te Rotterdam beeft een böete van f 30 subs 10 dagen hechtenis opgelpgd ,&an den 39-jarigen administra teur G van D. uit Slikkerveer, die op 7 Augustus met de door hem bestuurde auto op den Kerkedijk te IJsselmonde m aanrijding was gekomen met een motor carrier, bestuurd door A Saly. De be stuurder van laatstbedoeld voertuig was daarbij geval'en en had eenige verwon dingen opgeloopen. DE CONSUMPTIEMELKPRIJS. Voor de periode van 29 Maart t.m. 4 April is het taxegedeelte voor consumptie- melk op regeeringscontract bepaald op 51/4 cent, eventueel verhoogd met premie I of verminderd met afdracht voor de kwa- 1 liteit; voor oVermelk ia de minimumprijs der regeering bepaald op 4 cent. afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 21/» cent. PAARDEN EN VEE. GOUDA, 26 Maart. Veemarkt. Aanvoer in totaal 1579 stuks, waarvan 45 slacht- varkena Vette 15*$VdlA cent per pond levend met 2 pCt. korting; Londensche 13 14 cent per pond levend met 2 pGt. kor ting; 223 magere varkens f 1836; 667 biggen f 812. Geldersche f 1214-, 8 runderen f 100—160. 628 nuchtere kalve ren f 3.505.50, 8 bokken en geiten f 2 5 per stuk. Handel redelijk. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GOUDA. 26 Maart Kaasmarkt. Aan voer 161 partijen. Prijzen le kwal met rijksmerk f 20—21, idem 2e kwal. f 17 19 Handel traag. Boter. Aanvoer 634 ponden. Prijzen: Goêboter 6575 cent, weiboter 6065 ct. I per pond Handel vlug. VRIJDAG 27 MAART 1936 Eieren Aanvoer 210.500 stuks Prijzen: Kippeneieren f 2 102 60. eendeieren f 1 75—2 26 per 100 stuks. Handel matig. GOUDA. 26 Mart. Coop. Zmd-Holland- sche K'erveilintr GA (C Z HE.) te Gou da Veilingsbericht van 26 Maart. Aanvoer 122700 kippeneieren Prijzen: 56-60 K G. f 2.20—2 30. 60-62 K.G. f 2 30—2 40. 62- 68 K G. f 2 40—2 80, bruine 58-68 K.G. f 2.90310. kleine eieren f 2 10—2.20. al les per 100 stuks, aanvoer 1500 eendeieren prijken f 1.802 10 per 100 stuks, ganzen eieren f B per 100 stuka. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. GOt'DA, 26 Maar'. Graanmarkt. Tarwe f 6. Rogge f 7.20—7 60, Gerst f 5—5.50, Haver f 6 75—7 26. Erwten f 8.50—9.50, Bruine boonen f 1112 50 per 100 K G. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, ^6 Maart. Vereeniging groen en vruchtenveiling Utrecht en Om- •streken Appels: Bellefleur 214; Cule- mans 312, Goudrelnetten 5—35; Hooi- laars 316; Jasappel 313; Klumpjee 8 —13: Koningsrood 3—10 Peren: Winter- I jannen 1025 per 100 K G. Aardbeien I 1 708 per 100 stuks. ni'"'" llinif llimll! DROGIST - GOUDA AANGEBODENs 1 nieuwe onbereden Chevrolet bestelwagen, ton, zeer geschikt voor kruidenier of bakker. Overjaard type. Prachtwagen. 1 Chevrolet Sedan de Luxe 1933, wielen in schermea, kleur donkerblauw, pluche bekleeding. 1 Flat, 5 persoons, Sedan de Luxe, wielen in schermen, beiden m nieuwen staat. Zeer lage prijzen. JANS?, Telef. 16, Groot-Ammew P.S. Ontvangen, groote voorraad nieuwe rtfwieien in alle prijzen en merken* Komt zlcn! Het Pand «Reseda» te Lekkerkerk aan den Kerkweg 96 staat in bod op 3000-- AFSLAO: Woensdag 1 April 1936 v.m. 11 uur, in het Café „Het Bonte Paard" te Lekkerkerk. Notaris^ Meijer. OPENBARE VERKOOPING. NOTARIS A. H. KLOKKE te Gorinchem zal op Woensdag 1 April 1936, bij Inzet, an op Woensdag 8 April 1936, bij Afslag, telkens das morgens om 10 uur, te Schelluinen, m het Koffiehuis van den Heer L. DE BRUIJN, in bet openbaar veilen en verkoopen: Onder Schelluinen: EENE BOUWMANSWONING No. 102 mot SCHUUR, ERF, Bouw-, Wei- en Hooiland, WEG WATERING, tezamen groot 4.81.89 H.A. in 7 perceelen, diverse combinatiën an in massa. Aanvaarding na betaling: bet Huisperceel mejt het Boom gaar dje In eigen gebruik 1 Mei 1936 en het «vorige in genot 1 Mei 1936 en in (eigen gebruik einde seizoeq 1936. Betaling 1 Mei 1936. Lasten van 1 Januari 1936 voor koopera rekening. Veilinganotitiën, zoomede nadere Inlichtingen, gratis verkrijgbaar ten kantore van Notaris A. H. KLOK KE voornoemd. OPENBARE VERKOOPING. Krachtens Artikel 12S3 B.W. NOTARIS A. H. KLOKKE te Gorinchem zal op Donderdag 9 April 1936, bij Inzet, en op Donderdag 16 April 1936. bij Afslag, telkens des morgens om 10 uur, in bet Raadhuis van J. G. VER HEUL te Giessen-Nieuwkerk, m het openbaar veil«n en verkoopen: Onder Giessen-Nieuwkerk: EEN GUNSTIG GELEGEN BOUWMANSWONING met ERF. SOHTJREN, BOOM GAARD, Wfci- en Hooiland, waarbij enkele perceelen zeer ge schikt voor Bouwterrein, tezamen groot 2 Hekiaren, 54 Aren, 75 Centiaren. in cRvoree poroeoten, combinatiën en in massa. In eigen gebruik. - Betaling en aanvaarding 28 Mei 1936. - Bij vroegere betaling kunnen de Lan derijen vóór 28 Mei 1936 aanvaard worden. Lasten van 1 Januari 1996 voor hoopers rekening. - Notitiën, zoo mede nadere inlichtingen, gratis verkrijgbaar ten kantoi;® van Nota ris KDOKiLE vooraoeqr - Md ran (Mn dn* ia Uw varkensvoeders bereikt V den kagsten kostprijs per pond groeL Haal uit Uw beperkten varkensstapel het hoogste rendement. Verkrijgbaar bij Uw leverancier of bij: Kraehtvoclirftbrtak „OSKAVRI" Hoo»trwcht BERICHT VAN INZET. DE ONR. GOEDEREN Ie Niouw-Lekkerland, behoorende aan Mej. Wed. en Er ven van den Heer B. DE LANGE, samen groot 19.02.22 H.A., den 27 Mrt.'36 ten overstaan van de Notarissen MR. J. W. NORTIER te Streefkerk en C. H. W. MEYER te Lekkerkerk, geveild, staan in bod, ala volgt: Perc. 1 op 5200 2 1800 3 ƒ4250 4 ƒ3600 m 3700 Perc. 6 op 1000 7 ƒ28 „8 1075 h 9 900 „10 450 Totaal f 24.200. Ds AFSLAG blijft bspaald Vrijdag 3 April 1936, v.m. 11 uur, in hef Café van den Hoer P. J. VAN VLIET te Nieuw-Lekkerland. N.V. PAUL C KAISER BISKWIE. Maar dank araan ep alk blik moat Paula ataan; allaan dén ontvangt U da achta Java- wafala. En - waat U ook dan wag naar lata lakkara? Naar dia lakkar-brossa Javawafals bij voorbeeld? U kunt sa In alia goeda winkals koopan60 ct betaalt U maar voor 'n kwart- blik mat 6 om van da fifnata wafeltjes die U kant. Voor de kinderen ztt er ean aardig Zakatlfcaje van Nederland kt I De Java-wafels zijn ook lot ver krijgbaar 25 ct per 'ia pond.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5