SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden Predikbeurten Goudwak. Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws I Burgerlijke Stand MAANDAG 30 MAART 1936 SLUITING HUISVL1JTTENTOON- STELLING. De deze week in het voormalige Heeren- Loge ment genoutlen huisvijlttentoonstelling van door werkloozen vervaardigde artike len. ia tot groote tevredenheid van corn- miss.e en inzenders veiloopen. De be langstelling waa lederen dag groot, zoo dat Zaterdagavond bij de sluiting gecon stateerd kon worden, dat 1170 betalende personen de exposdie hebben bezorgd, In dit aantal zijn niet inbegrepen de scholen en de gratis toegang hebbende, werkloo zen. Men kan dan ook wel aannemen, dat in totaal ongeveer 1500 personen hun schreden naar het Heeren-Logement ge richt hebben. De heer A. C. A. Deerenberg bracht dank aan allen, die ertoe hadden bijgedra gen, dat de tentoonstelling zoo n groot suc ces heeft opgeleverd, aan de inzenders, de commissieleden, muzikanten, zoowel als aan de vakvereen.igingen en personen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld, en de winkeliers, die voor bonnen zorgden, waarop prijzen in natura konden^ worden verkregen. Qok de Schoonhovensche burgen rij kreeg vwr haar vrijgevigheid een woord- van wasrdeering. De heer Deerenberg hoop'e, dat voor eventueel voorkomende andere gelegenheden op dezelfde medewer king mag gerekend worden. De extra-prijzen, die de laatste dagen ter bezichtiging gelegen hadden, werden op dezen sluitingsavond aan de winnaars overhandigd. KASGELDLEENING. Het is de gemeente mogen gelukken, «en nieuwe kasgeldleening af te sluiten, groot f 175.000 tegen een rente van 3 1/4 pCt. 's jaars, inclusief provisie. De thans nog loopende geldleening, be dragende f 200.000, is gesloten tegen een rente van 4 1/4 pCt. 's jaars, provisie in begrepen. GESLAAGD. De heer Th. G. Fuest slaagde de Rot terdam voor het diploma heeren-coupe als resultaat van den gevolgden snijcursus ▼oor kleermakers, ingesteld door de St. Joseph's Gezellenvereeniging. ANTI-REVOL. KIESVEREENIGING. "Voor de anti-revol. kiesvereen. Neder land en Oranje" trad Vrijdagavond op de heer H. M Oldenhof, van Willige-Uange- rak met het onderwerp: „Artikel 36 der Nederl. Geloofsbelijdenis en de Anti-Rev. partij" Na een historische uiteenzetting van de totstandkoming van dit artikel, wees de heer Oldenhof op de betreffende overeenstemming tusschen Romeinen 13 en artikel 36, dat in den laatsten tijd in het centrum der politieke belangstelling staat en waarmede de anti-revol. partij fel bestreden wordt. Over het eerste en het laatste deel van het artikel, dat handelt over de instelling en het ambt der oVerheid, waarin gezegd wordt, dat God uit oorzaal van de ver dorvenheid der menschen de Overheid verordend heeft, opdat de wereld gere geerd worde door wetten en politiën en de ongebondenheid der menschen be dwongen worde, waarom een ieder schul dig is zich aan de Overheid te onderwer pen, gehoorzaamheid heeft to betrachten, en voor haar heeft Ie bidden bestaat on der de belijders geen verschil. De moei lijkheid schuildt in den elsch, dien arti kel 86 aan de Overheid stelt, n.l. ora te weren en uit te roeien alle afgoderij en valsche godsdienst en het Woord des Evangelies overal te doen prediken. De anti-revol. partij doet in den strijd, die over het betreffende artikel gevoerd wordt, en die in 1905 op de synode der gereforin kerken leidde tot schrapping van de bestreden zinsnede geen keuze. Zij neemt in artikel 4 van haar program van beginselen dat over het ambt der overheid handelt reeds vanaf 1879, een eigen standpunt in, dat de verhouding tusschen overheid en onderdanen regelt Hetleert o a. dét rle overheid als dienares se Gods gehouden is tot verheerlijking van Gods Naam en daarom uit bestuur en wetgeving alles behoort te verwijderen. Wat den invloed van het evangelie op het volksleven belemmert, doch zichzelve, als daartoe in volstrekten zift onbevoegd, te onthouden hééft van alle rechtstreeksche bemoeiing met de godsdienstige ontwikke ling Op duidelijke en onderhoudende wijze toonde de hoer Oldenhof aan, wat zi. de taak der overheid in deze kwestie is. en 'welke gegevens de Heilige Schrift biedt voor deze beschouwing Ook'wees de spr erop. dat onder hen. die zich tegen het anti-revol standpunt keeren en handha ving van het onverkorte artikel 36 van de overheid vragen, allerminst eenstem migheid heerscht en dat een door de Staa'k. Geref. Partij dnartoe benoemde studie-commi«sio haar oordeel daarover nog steeds niet'kenbaar heeft gemaal^» Doordat vnn de gelegenheid tot hl»t wel len van vragen gebruik gemaakt werd. vond de heer Oldenhof nog aanVidim^om een en ander uit- de reeeeringaprrWijk der laatste jaren toe te lichten, wanrnit blijkt dat de overheid ook ten aanzien van de taak om het kwade- te straffen actief werkzaam is waarbij als voorheelden wer den genoemd het Rtrafbaar stellen van ▼oor godsdienstige gevoelens krenkende •WfUftiW rit i-Vi'iT"1- Re voor bracht hartelijk leerzame in dankge leedigen van overheidspersonen. tenge volge van welke bepaling oa strooibiljet ten der NSB. in beslag konden worden genomen 6e heer 5 van den Oever einde den heer Oldenhof voor deze duidelijke waarna de heer Oldenhof AMERICAAN BIOSCOOP. Harry Piel ia, in zijn filma tenmin ste het* type van den modernen held, die zijn collega's van Middeleeuwen en Oudheid vervangen heeft, en derhalve treedt hijfilms, zwaar van sensajie en misdaatTen waarin de bandiet hel al tijd tegen hem moet afleggen. Piel, die productieleider, regisseur en hoofdvertol ker van alle door hemzelf vervaardigde films is, kwijt zich uitstekend van deze taak en ook in „Mij behoort de wereld", welke da Amerieain Bioscoop Woensdag in hotel a la Station vertoont, zal men hem weer kunnen bewonderen. In deze productie is bovendien een nieuwe vinding toegepast, namelijk die van de electrische stralen, waardoor het mogelijk is iemand benevens zijn gedeeltelijke omgeving on- zichtbaar te maken. Harry Piel achter volgt een misdadiger, die deze truc toe- en men begrijpt daaruit wel dat er ;eerr heel wat zal gebeuren. rts is er epn goed verzorgd voor programma, met o.a. Profilti Holiandsch nieuws Per advertentie is een en ander bekend gemaakt EEN ONGEVAL Personeel van den heer G. A. Viveen was hedenmorgen buiten de Veerpoort be zig met het opruimen van de oude duc- dalven van den aanlegsteiger, welke door nieuwe zijn vervangen. Toen men een de zer palen op een mallejan zou laden, ge raakte de arbeider A. Verkerk met de rechterhand onder hét gevaarte bekneld, dat hem twee vingertoppen verwondde en de nagels afrukte. Na in het kantoor van den veercommis- saris voorloopig te zijn verbonden, heeft de heer V. zich onder behandeling van zijn geneesheer gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het bureau van politie worden in lichtingen verstrekt omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: Eenige sleutels; een belastingmerk. Feestavond. Ammerstol, Zaterdagavond gaf de Am- merstolsche Sportvereeniging in 't Gebouw een groote feestavond, bij welke gelegen heid het duo De Laat uit Tilburg optrad. Op aangename wijze wist het duo het pu bliek bezig te houden en het mocht na e'k nummer een dankbaar applaus in ont vangst nemen. ..Broertje" en de Parodie op de Lustspiel Ouverture sloegen in 't bij zonder in. J)e komische film kon wegens omstandigheden niet worden vertoond. Hiervoor k^m in de plaats de jubileum film van August de Laat. Tijdens de pau zen werden enkele voorwerpen verloot, het geen voor de kas der vereeniging een aar dige bate opleverde. Na afloop volgde een gezellig bal, waaraan een danswedstrijd was verbondefc. De zaal was goed gevuld. Vrachtauto uitgebrand. Gouda. Zaterdagmiddag omtreeks 4 uur reed een vrachtauto van de Reederij „De IJssel", die alleen met embiUlage ge laden was, van de loeplaa's aan de Turfscingel, door de Kerkhoflaan, naar de garage in dë Prins Hendrikstraat. Hal verwege de. Kerkhoflaan bemerkte de chauffeur enkele kleine vlammetjes achter het dashbord» Hij bracht de wagen tot stilstand, juist bijtijds, want tegelijk sloe gen groote vlammen van onder de motor kap uit. De brandweer kwam ter plaatse, toen de geheele auto reeds was uitgebrand Met een slang op de waterleiding waren de laatste vlammen spoedig gedoofd De oorzaak moet vermoedelijk getocht worden in kortsluiting. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzeke ring gedekt. Ouderavond 0. L school. Haastrecht. Vrijdagavond hadden hij- ra alle ouders van kinderen die de O.L. sehool bezoeken, zich op uitnoodiging van de ouder-commissie naar de school bege ven om een openbare le* bij te wonen der ouder-commissie. de heette ouders en genoo- 'an Genderen. hoofd der ■efin^en omtrent de itj op de afdeeling hand- bijzon dere zorg was be rden de klassen bezocht Nadat de leerlingen eenige vaderland- whe Mederen hadden gezongen, begon de heer Van Genderen in de hnogere klasse de vaderlandoche geschiedenis te \»ehan delen De vele vragen werden goed heant woord. Daarna werden onvoedkundi"e gedich ten vnoreedra«ren en soms werd over den Inhoud ervan een causerie gehojidnn tus erheo onderwijzer en leerlingen Hit aflos h'ecV dat slechts pront» toewijd in" en vol harding tot dit resultaat kunnen leiden Ham» «maajadm tkk Marliagen m De voor heer L. va rtieden we school dee werken, wa steed Daar oudera in één zaal. Onder het genot van versnaperingen en koffie werd het werk der leerlingen besproken. De heer A. van Genderen merkte op, dat men» ouderavond, ook „leiders" avon den zou kunnen noemen. Wat is anders de task van het onderwijs? Het is een mooi werk, maar niet altijd even gemak kelijk Voorta zeide spr, dat de oudereen het onderwijzend personeel van gedachten kunften verschillen, maar dit verschil Wijkt echter vaak klein als men met elkaar spreekt en elkaar genegen ia. Daar de eigenlijke spreker voor dezen avond bleek verhinderd te zijn, ging de heer Van Genderen in 't kort het doel der school na en zeide dat het kind recht heeft op geluk. Spr had alle lof voor de onderwijzeressen, die haar heele persoon en toewijding aan de kinderen geven. Spr. wees er nog op, dat men soms inet zachtheid moet handelen. De kinde ren worden dan gewilliger en vlijtig en gehoorzaam. Qp voorzitter de beer van Dijk zeide den heer Van Genderen en de ouders dank. Spr bracht ook dank aan de onderwijze ressen voor haar toewijding: Nadat de leerlingen nogmaals 'n ver snapering hadden gekregen, ging men huiswaarts. Americaln-bioscoop. Lekktrkerk. Americain-bioscoop ver toonde Zaterdag in gebouw „Amicitia" een spannende film, „Mij behoort de wereld", een moderne sensatiefilm, met in de hoofd rol de groote acteur Harry Piel. Zijn spel is buitengewoon sterk. Zoo weet hij de aanwezigen het eene moment in één adem benemende spapnidg te brengen en eren later brult het punÜek het uit. Er werd een prima bijprogramma gedraaid en menig lachsalvo klonk door de zaal. Lekktrkerk. De aanvoer van eieren op de veiling bedroeg 8000 atuka. De prijzen per 100 atuka bedroegen: Groote bruine f 2.252.86, gem. f 2.20—2.30. heneieren f 2.06—2.15. Boter f 0 76, kaas 19—20 cent. Sinazie 11—12 cent per K.Cf.; dunsel SO—31 cent, pey K.G.; sla per krop 6—6 cent, violen 2—8 cent per boe; muurbloe men (fletten) 34 oent per pol. Lekktrkerk. Op bet dak der Ned. Hert. kerk ie een ooievaarsnest geplaatet, in de hoop. dat het spoedig bewoond za! wor den. Reeds een paar malen feeeft men een paar zoekende vogels boven ons dorp op gemerkt. Nieuw-Lekksrfend. Zaterdagmiddag speelde Excelsior I een thuiswedstrijd te gen Steeds Hooger I van Zwijndreeht. Ex celsior behaalde eeij schitterende overwin ning. Met 72 moeeten de gasten de vlag strijken. Op het terrein te Kinderdijk werd niet gespeeld. Zwerver II ging op bezoek bij D.O.S. II te Rotterdam, en speelde gelijk 0-6. Noordeloos. De echtgenoote van den heer B. Ritmeester stond op een trap, toen deze uitgleed, waardoor zij zoo on gelukkig kwam te villen, dat zij op advies van den dokter voorloopig rust moet hou den. SlisdrecM. Bij de gem arbeidsbeurs wa ren de vorige week ingeschreven 1347 werkzoekenden Nadien werden opnieuw ingeschreven 24 werkzoekenden, terwijl 57 personen werden afgevoerd, zoodat op he den waren ingeschreven 1814 personen. Op 25 Maart 1935 was dit aantal 1484. SlisdrecM. Op het kruispunt Rivierdijk- Oosterbrugstraat werd de 14-jarige P., die per rijwiel in de richting Giessendam reed in de flank aangereden door een wielrijd- ater, die komende uit de richting Gjessen- dam de Oosterbrugstraat inrwenkfe. Bei den kwamen te vallen, waarbij P verwon dingen opliep, terwijl zijn rijwiel werd be schadigd De wielrijdster die tot nu toe onbekend bleef, wordt verzocht zich ten spoedigste aan het bureau van politie be kend te maken. gekomen. Besloten moet wórden tot ver hooging der legesgelden en schoolgelden. De heeren HUISMAN en DE B R U IJ N wenschen geen lagere belas ting meer voor de zgn boerenhonden, de ze moeten worden gelijkgesteld met luxe honden- De heeren NOORLANDER en BOER zijn het met die zienswijze niet eens. Bij stemming worden de boerenbon den uit de verordening geschrapt. Verschillende posten worden overeen- kolnstig den wil van Ged. Staten gewij zigd. Den poet straten willen Ged. Staten op f 60 brengen. De heer VLEGGEERT wil daaren tegen f 200 uittrekken, welk voorstel wordt aangenomen; voor de heeren Vleggeert, de Bruijn, Hofman en Huisman. Het presentiegeld van de leden der com missie tot wering van schoolverzuim wordt afgeschaft. Daarnevens wordt besloten f 200 uit te trekken voor ziekenfondscon'tributie; voor de heeren de Bruijn, Huisman, Vleggeert en Hofman. De heer NOORLANDER wil de presentiegelden der raadsleden afschaffen waartegen, de zooeven genoemde 4 heeren zich verzetten. Het maximum salaris f 1600 voor een ambtenaar ter secretarie, waartegen Ged. Staten geen bezwaar hebben gemaakt, wil de heer HOFMAN niet uitkeeren, het kan f 1500 blijven. De heer DE BRUIJN, hoewel tevre den over het werk, wil evenmin deze f 100 uitkeeren. De VOORZITTER verdedigt het ge voelen van de meerderheid van B. en W. en voert de gronden ter rechtvaardiging in. De heer HOFMAN ontvangt echter den meesten steun, zoodat het bedrag f 1500 blijft," het max. bruto salaris. De heer NOORLANDER wil af schaffen de presentiegelden van de leden der stembureaux. Hier blijkt hij alleen ▼oor te zijn. De heer BOER wil daarvoor f 2 50 uittrekken. Ook hiervoor is gqpn meerder heid te vinden. De heer VLEGGEERT is niet te rreden over hetgeen gedaan wordt ter be strijding van de gladheid der wegen. De heer HUISMAN wil geen f 10 meer geven aan den landstorm. De beer VLEGGGEERT denkt er evenzoo over Het voorstel wordt verworpen. De kosten van tegemoetkoming in de verlichting te Stolwijkereluis wil dtóheer BOER niet meer betalen. Wij hebbhn er niets mede te maken, zegt hij. De VOORZITTER ontraadt aanne ming van dit voorstel, uit een oogpunt van algeme enbelang. De heeren BOER, HUISMAN, VLEGGEERT en HOFMAN spre ken zich uit tegen hoogere betaling. De heeren BOER en NOORLAN DER wenschen den schoolartsendienst af te schaffen, welke voorstel wordt verwor pen. De heer NOORLANDER wil Thor f 100 laten betalen inpl&ats van f 75 per jaar. Verworpen. Ged. Staten wenschen verlaging van het salaris van den monteurwateropnemer, De Raad besluit daartoe; tegen de heeren Huisman en Vleggeert. De verordening be noembaarheid veldwachters wordt overeen komstig het oordeel van den minister ge wijzigd. De huishuur wordt gesteld op f 200 per jaar. Verworpen worden de verzoeken, om huishuurtoeslag boven f 2,50 voor de steun trekkers en om de kosten van ziekenbluis- verpleging te betalen. De verordening art. 4 subs. 1 hinderwet wordt aangevuld in verband met de Veiligheidswet. Steunverleening B wordt over 1936 Weer veleend. Hierna sluiting. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 30 Maart. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De VOORZITTER deelt mede. dat de trouwbus hoeft opgebracht f 29 en de begrafenisbus f 30. Bij Kon besluit is vastgesteld de cumu latie der functies van burgemeester en se cretaris. Ingekomen is een bericht van den com missaris der koningin, houdende herbe noeming van den heer H. Bergman als burgemeester. Deze stukken wordtgi voor kennisgeving aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt af wijzend besch'ikt op het verzoek van C. Stouthart, i.s. levering brandstoffen en na eenige gedachtenwisseling wordt een dergelijk verzoek, van H. Smit eveneens af gewezen Tegen de heeren De Bruyn, Huis man, Vleggeert en Hofman Op een versoek van P. Hj. Vleggeert om in aanmerking te komen voor levering van petroleum wordt gunstig beschikt. Herbenoemd wordt al» lid der commis sie van toezicht onderwijs de heer Smal- bil. Hierna kom' in behandeling de begrooting 1936. Advies, richtlijnen en wenschen van Ged SUteo aÜQ «mumi bei outwar» Jébmq* NED. HERV. KERK. AMMERSTOL Hej-v. Geref. Evangelisa- tiegebouw. Woensdag 1 April geen Kerk dienst, wegens verhindering van den heer A. P. de Jong. BLE§KENSGRAAF. Woensdag 1 April, 's avonds 7 uur, Dfc. Leenmans van Ede. KRIMPEN a d. IJSSEL. Evangelisatie. Tuinstraat. Woensdag 1 April, 's avonds 7.15 uur, de heer Vijverberk, van Rhenen. OEREF. GEMEENTE. STOLWIJK. Dinsdag 31 Maart, v.m '•30 uur en 's avonds 7 uur, Ds. W. G. Lamain, van Rotterdam. Biddag. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Geb. Polderstraat. Woensdag 1 April, ji.m. 7 uur, Ds. B. Toes van IJsselmonde. CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermwegla&n. Woensdag 1 April, 's avonds 7 uur, de heer H. Vlot. 4 CHR. AFGESCH. GEM. WADDINXVEEN. Donderdag 2 April, n m. 7 uur, De. Van 't Hoog, van Utrecht. EVANGELISATIE. AMEIDE Zaal van* mej, Diepenhorst. Dinsdag 31 Maart, 1 avonds 7 uur, de heer E. van 'Wijnen, van Oldenbroek. GROOT-AMMERS. Gebouw G. van As. Woensdag 1 April, 's avonds 2 uu» Ds, M. (fcraduin. wj. fttdrtehfc- - - De wijxer zonder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot zwakke tot Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt later weer kans op regen; weinig veran dering in temperatuur. Waterstand. Schoonhoven hg. water 10.25 uur, 0.91 M. Vreeswijk hoog water 11.15 uur, 1.12 M. Keulenstand 1.48 M., val 0.05 M. Maastricht 28 Maart 41.25 M., was 0.07 M, Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 50 graden Fahrenheit. Maandag 30 Maart: Op 10.35, ondei 2.32. Volle Maan Maandag 6 ApriL ARKEL. Maart. Overleden: H. van Genderen, 50 j. echt- gen. van W. F. Stevens. BENSCHOP. Maart. Geboren: Willem, z. van D. Verhoef en A. den Hertog. Maria Gerarda, d. van A. Th. van Hazendonk en A. M. d. Ho ven. Adrianus Anthonius, z. van A. Boere en A. M. de Ridder. Overleden: N. Lekkerkerker, 70 j., on gehuwd. GIESSENDAM. Maart. Geboren: Hendrik, z, van J. N. van Wingerden en A. de Hek. Jannigje, d. ▼an G. Stek en C. Verheul. Lourus Ma- rinus Johan, z. van J. van der Linden en M. de Klerk. Ondertrouwd: A. Visser, 30 j. en A. Verschoor, 27 j. J. Dubbeldam, 23 j., en P. Huisman, 21 j. Getrouwd: G. Hoogendoron, 25 j., en J. de Kreij, 25 j. Overleden. T. Kuiper, 84 J. HEI- en BOEIOOP. Maart. Ondertrouwd: H. G. Wittenberg, 25 J., en J. de Jong, 26 j. Getrouwd: T. van Zessen, 29 j., en M den Besten, 28 j. HOENKOOP. Maart. Geboren: Gornelis, z. van T Schouten en L. van Dijk. Theodoras Jose'f, z, van J. van Dam en G. van den Bogaard. HOOG-BLOKLAND. Maart. Getrouwd: D. Boogaart (Nieuwland) en J. de Kreij. LEKKERKERK. Maart. Geboren: Gerrit Gerard, z. van G. de Vreede en G. Rietveld. Ondertrouwd: J. G. de Groot, 26 j., en A. A. Broere, 27 j. W. J. de Jong, 26 j., en J. M. van der Wal, 36 j. Overleden: E. van der Schans, 84 j., weduwe *an K. Sausenthaler. A. Meerkerk, 64 j„ echtgenoot va,n G. Ver waal. MOERCAPELLE. Maart. Geboren: Jan, z. van F. Hertog en T ▼an der Neut. SCHOONHOVEN. Maart. Geboren: Jan Willem, z. van A. C Bes tebroer en G. van der Spek. Adrianus, z van G. Meijer en G. Hoogendooru. Ondertrouwd: P. J. van Harrneleo, 40 j. en A Dogterom, 36 j. Overleden: Ch. L. Rond, 78 j., weduwm van R. Langerak. D. Kos, 70 j. SLIEDRECHT. Maart. Geboren: Johannis Adrianus, z. ran H. van der Waal en C Bakker. Maria Ölazina, d. van D. B. van der Neut en H. 't Haft. Adrianus, z. van B. de Jager en P. H. BoT Adriana, d. van M Bernhart en J. C. Vroege. Aagje, d. van J. Korevaar en W. Maat. Wille- mina, d van W. Straijk en P. de Groot. Getrouwd: F. de Koning, 27* j. en J. Vervoorn. 24 j. Overleden: J M. Nelemans, 80 J.,<wed. van J. van Rijsbergen. H. van Kijk, 47 j., ongehuwd A van den Herik, 76 j-, echtg. van G. H van Asperen. J G. van der Waal, 55 j., echtg. van W. W. v. feteenis. A Korevaar, 76 p, echtg. van C. Visser. WIJNGAARDEN. Maart. 9 DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOLLANP EN UTRECHT, Schoonhov.ntth. Courant MAANDAG 30 MAART 1*M Alblasserdam. Van gemeentewege wor den heesters en hoornen geplant op enkele landwegen in de bebouwde kom. De leiding voor de beplanting is opgedragen aan den heer A. van den Hoven, boomkweeker. In September verleenden B. en W een hinderwetsvergunning met voorwaar den aan den heer C. F. Smit inzake den bouw van een opslagplaats voor calcium- carbid op het terrein van de Fabriek voor Gassen. Deze zaak hoeft Woensdag ge diend voor de afd. Geschillen vay Bestuur van den Raad van State. Rapporteur was Staatsraad mr. dr. D. A. P. N. Kooien. Weth. ir. P. Bocrsma verdedigde het standpunt van B. en W. B. en W. hebben tot administrateur der groentendistributie benoemd den heer C. Stellaard Czn. Het ligt in de bedoeling, binnenkort te beginnen met het verstrek ken van goedkoope groenten, daar Ged. Staten geen bezwaar hebben tegen de des betreffende post op de begrooting. Ziekenhuisverpleging. Benschop. De Ver. voor Ziekenhuisver pleging hield in het caié van J. van Delit haar algemeene vergadering, welke door 21 leden werd bezocht. De voorzitter, de heer Lamoré, opende de vergadering en zeide dat het jaar 1935 voor de Ver. zon der schokkende gebeurtenissen is voorbij gegaan. De secretaris, de heer den Besten, las de notulen en bracht verslag uit over de werkzaamheden der vereeniging. Op 1 Ja nuari 1935 waren er 166 kaarthouders en op het einde van dat jaar was dit aantal gestegen tot 173. Het aantal ledoe kwam van 673 op 701, onder wie 455 betalenden en 246 niet-betaienden of kinderen. Er behoefden slechts 4 kaarten te worden af gegeven waardoor de vereeniging aan sprakelijk gesteld is voor slechte 64 ver- plecgdagen. De heer Verhoef, penningmeester, deed rekening en verantwoording. De ontvang sten bedroegen f 1173,10, de uitgaven f 261,44, batig slot f 911,66. Met inbegrip van de vorige batige saldi bedraagt de reserve thans f 2184.071/». De commissie, belast met het nazien der rekening, verklaarde bjj monde van den heer A. Gille, dat boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Het bestuursvoorstel tot verlaging der contributie met de helft voor degenen, die vóór 1 Januari 1931 Kd zijn geworden, werd m.a.s. aangeno men. De verlaging geldt voorloopig voor één jaar. De aftredende bestuursleden, de heeren Verhoef, v. d. Vlist en den Besten, werden bij acclamatie herkozen. De heer Breekveldt gaf in overweging tandheelkundige hulp te betrekken bij het werk der ziekenhuisverpleging Een be slissing werd nog niet genomen, daar dit onderwerp eerst een punt van bespreking zal moeten uitmaken in de bestuursver gadering. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met een woord van dank voor de op komst en met de toezegging dat het be stuur zal trachten in de toekomst dezelf de lijn te blijven volgen. Polder Achterbroek. Berkenwoude. Bij de Zaterdag gehou den verkiezing van een voorzitter van den polder Achterbroek, vacature wijlen den heer J. J. Snel, is bij meerderheid van stemmen benoemd de heer M. Boer. S.D. A. P. Haastrecht. Donderdagavond voor de afdeeling Haastrecht der S.D.A.P. Mr. D in 't/feld, Ud. der Prov. St. van Zuid- Holland,V-er het Plan van den Arbeid. De heer G. J. Broere, die opende, zeide teleurgesteld te zón over de opkomst. Zoo- wel het belang van 4iet onderwerp als de begaafdheid van den spreker, verdienden een groote opkomst. De heer In 't Veld begon met te zeggen, dat het Plan een diepgaande hervorming wil'zijn, die een bestaanszekerheid op een behoorlijk peil zal brengen. Tienduizenden hebben reeds aan don lijve ondervonden, wat bestaanszekerheid zeggen wil. Nie mand weet, hoe de toestand over 2 jaar zal zijn en dit geldt voor do thans nog werken den, alsmede voor neringdoenden, land- bouwesr, tuinders enz. t Het Plan richt zich tot' alle groepen en Vindt overal zijn vóórstanders, het spreekt tot alle partijen; het moet door een gewel dige actie tot het volk doordringen en den basis leggen tegen de huidige regeerings- politiek. Het werkloozencijfer is thans even» als in 1935 wederom met 50.000 gestegen, een gevolg van eenzijdige deflatie. Wij hebben, aldus spr., geen lager levenspeil noodig, er is overvloed van alles. Nederland a houdt vast aan den gaven gulden en wil. dat de crisispositie zich automatisch regelt. Spr. ging de drastische loonregjmgen na, waardoor het het loonpeil in de par ticuliere bedrijven zakt. Er is geen verla ging van vaste lasten.- Wel worden maat regelen getroffen, waardoor het levens onderhoud duurder wordt. De ^koopkracht is aangetast. De regeering sukkelt met het vastelasten-ontwerp. V We komen er met de emdeloow aanpas sing niet. Spreker stelde hier tegenover ïletAP1an tan den Arbeid en lichtte een en ander tee, ook vaat de fi&nnaeele zijde betrof. In 1933 hief men in Zweden met de groote werkplannen de vrees voor het roo- de beleid opu Leeningen van 3 pCt. en la ter pCt. werden overteekend. Kan dit in Nederland met? De S.D.A.P. moet ver trouwen winnen. Het gaat er om, of het plan goed is. Men moet de handen ineen slaan. Dat is van belang voor het geheele Nederlandse he volk. Wanpter de geldwe- reld het plan wil keeren, zouden wij daar toe in slaat, een gedwongen geldleening doorvoeren. Duitschland geeft het voor beeld. Dit is echter een paardenmiddel, dat wij liever niet toepassen. Spr. ging na, wat de lichtzijde van het Plan op het iinancieel gebied automatisch geeft: minder werkloozen en grootere op brengst der belastingen. Zweden had een sluitende begrooting en de belastingep daalden met 120 pCt. Thans is de diepste dopressie voorbij, behalve in Nederland en Zwitserland. Spr. wees er nog op, dat sinds 1920 de productie me' 30 pCt. is gestegen. Als uitweg daarvoor is koopkracht noodig. Tenslotte verklaarde spr., dat men door ordening en samenwerking moet komen tot een vreedzamen opbouw van het maat schappelijk leven en het Plan biedt de .mo gelijkheden, om tot dit doel te geraken. Krimpen a.d. Lek. De heeren J. C. Boon en J. {Slingerland hebben aan den archi tect C. W. Verhoeff opgedragen het ma ken van bestek en teekening voor twee te bouwen woonhuizen aan de Schoolstraat alhier. De werkman v. 0. had het ongeluk bij J. K. Smit's Scheepswerven N V. met zijn pink onder de pons te komen, zoo dat hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Op dezelfde scheepswerf geraakte de schilder Joh. d. B. met zijn hand tusschen de vlakbank, zoodat ook hij geneeskundige hulp in moest roepen. Ouderavond. Krimpen a.d. IJssel. Donderdagavond werd in de 0. L. School II een ouderavond gehouden, welke zeer druk bezocht was. Bij opening door den voorzitter werd den scheidenden onderwijzer, den heer Slige- lus, namens de ouders een vulpen aange boden, waarna de verslagen van den se cretaris en den penningmeester werden voorgelezen en goedgekeurd. De onderwij zer, de heer Kuipers, vertoonde eenige filmpjes van Abes'sinië. Het geheel was een zeer geslaagde' avond. Het dochtertje van den heer de J raakte onder 't spelen in de dijksloot. De omwonenden, die ijlings toescho ten, wisten het kind spoedig te bevrijden, zoodat het ongeval met een nat pak af liep. Moercapelle. Eierenveiling. Op de vei ling van Donderdag 26 Maart 1936 waren aangevoerd 12844 eieren. De prijzen wa ren als volgt: Kippeneieren f 2,052,55, hennenyieren" f 1,852,05, eendeneieren i; 1,502,25, alles per 100 stuks. Ouderavond. Moeroapelle. Woensdag 25 Maart werd onder leiding van het hoofd der school, den heer Poissonnier, in de opedbare school een ouderavond gehouden, die goed ge slaagd mag hceten. Nadat de aanwezigen rijkelijk waren getracteerd, werd het werk der leerlingen bekeken, tot groote woldoe- ning der ouders. Hierna hield het hoofd der school een voordracht, getiteld „Lief en Leed", welke aandachtig werd gevolgd. Burgerlijk Armbestuur. Moercapelle. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur zijn gekozen respectievelijk herkozen de heeren W. P. van der Tas en P. Verweij. B. V. L Moordrecht. De afd. van den Bijz. Vrij willige landstorm hield een vergadering in het Posthuis. De heer Dercksen van Gouda sprak het openingswoord, waarin hij allen een welkom toeriep. Kapitein van Mechelen hield een pro.pagandarede, na den overleden burgemeester, wijlen den heer J. J. Snel te hebben herdacht. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord. Hierna werden de prijzen uitgereikt, die bij de schielwed- strgden waren behaald. Bijz. school. Moordrecht In de Bijz. School werd de jaarvergadering dezer schoolvereeniging gehouden. Tot bestuurslid werd in de va cature Corn, de Bruin, die had bedankt, de heer G. van Dieren gekozen. Het hoofd der school, de hóer Goedhart, hield een rede met als onderwerp „De openbare school ,en de Bijbel". In een duidelijk be toog werd dit onderwerp uiteengezet. „Onder Ons"', Moordrecht. Het leesgezelschap „Onder Ons" hield een ledenvergadering in het Posthuis onder leiding van den heer A. A. van Ieperem Na opening weiden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Het jaarverslag gaf blijk van een gezond ve$r eeniging8leven Als bestuursleden werden de heeren A. A. van Ieperen en D. B Nieuwburg bij acclamatie herkozen. De rekening over 1935 werd nagezien door twee leden en in orde bevonden. Deze re kening gaf een batig slot van f 19 Beslo ten werd tot aankoop van veertien nieuwe boeken. Na nog eenige besprekingen van huishoud el ijken aard, word de vergade- rinf gesloten. Een „verscheurend" dier. Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagmiddag stond de heer Joh. Schinkel bij mej. de wed. A. Blonk, wonende in de „Schans" aan de deur. Na eengen tgd vond blgk- baar de(waakhond, die op eenigen afstand aan een stevige ketting stond, dat de con versatie te lang werd en hij gaf hiervan bigk door ziedend van woede heen en weer te springen en niet kracht aan zijn ketting te rukken. Juist giug de heer S. heen en kwam een koopvrouw met galan terieën de werf op, toen eensklaps de hond losbrak. Natuurlijk moest de koopvrouw het ont gelden. De hond beet haar twee gaten in een been. Enkele leden van de E.H.B.O waren spoedig ter plaatse om de vrouw, die baadde in een bloedplas, voorloopig te verbinden. De geneesheer, dr. Dekker, wist een van de wonden mot krammen te hech ten, doch de andere was zoo gcoot, dat van toetf&ssing dezer methode geen sprake was. Na de behandeling hebben de leden van de E.H.B.O. haar in de autobus ge holpen, die haar naar familie in Gouda vervoerde. „Nederland in Oranje". Ouderkerk a.d. IJssel. Dinsdagavond kwam de Anti-Rev. kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" in de Chr. School I in de Kromme, in vergadering bijeen. De voorzitter de heer C. J. Hoogendijk, open de de samenkomst met het lezen van een gedeelte van 1 Petr. 2 en gebed, waarna hij een woord van welkom sprak. Na het lezen van de nol uien verkreeg de secretaris, de heer G. de Rek Jz. gele genheid tot het uitbrengen van zijn jaar verslag. Hieruit bleek dat de beide in de afgeloopen periode gehouden verkiezingen voor de stalen en den gemeenteraad han den vol werk hadden gegeven. De partij mocht beide zetels in de Stalen behouden. Bij de gemeenteraadsverkiezing ging één zetel voor de A R. verloren. Van de ver gaderingen, waarin het beginselprogram werd bestudeerd, ging groot nut uit. De penningmeester, de hoer Ant. den Duyf, bracht daarna zijn financieel ver- sI.iit uit. Hieruit bleek dat de inkomsten f 70.50 bedroegen; de uitgaven f 110,43, zoodat de rekening sloot met een nadeelig saldo van f 39.93'/». Als bestuursleden werden de heeren Ant den Duyf, L. Kwakernaak en G. de Rek Jz. herkozen. Vervolgens heeft de heer C. van Duijvendijk naar aanleiding van het 6de artikel van het A.R. beginselprogram, waarin het aan den Grondwet gebonden Koningsschap als den mlfèst geschikten regeeringsvorm wordt beschouwd, een le zing gehouden, welke een geanimeerde discussie tot gevolg had. Nadat de afge-t vaardigde van de A. R. Kiesvereeniging te Krimpen a.d. IJssel nog zijn beste wen schen had uitgesproken, werd de vergade ring door den heer W. van Rijswijk Kz. na het zingen van Pa. 86 6 met dankge bed gesloten. B. en W. hebben aan Ie huisvlijtver- eeniging „Ons Genoegen", gevestigd in de „Schans", vergunning verleend tot het houden van een verloting ten Irate der kas Reteraat ds. Woelderink. Ouderkerk a.d. IJssel. Op de jaarverga dering van den Geref. Bond in de N'ed. Herv. Kerk,.welke vergadering op 23 Ajtiil te Utrecht in bef gebouw voor Kunsten en Wetenschappen zal worden gehouden, zal ds. J. G. Woeldepink alhier spreken over „De geestelijke nood van onzen tijd". Verloting. Ouderkerk a.d. IJssel. De zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" heeft een verloting gehouden voor den aankoop van een nieuwe studie-piano. Bij de trekking vielen de prijzen op de volgende nummers: 1ste prijs No. 272, 2de prijs No. 642, derde prijs no. 647, 4de prijs Nq; 852, 5de prij6 No. 825. De prijzen, welke binnen 14#da gen niet zijn afgehaald vervallen aan de vereeniging. Ouderkerk a.d. IJsdtl. De heer C. W Doctera van Leeuwen alhier, oud-leerling der Modelpolitie-vakschool te Hilversum, is tegen-1 April benoemd tot agent van politie, te Sneek. Geref. Ksrk. Ouderkerk a.d. U»*«l. Woensdagavond kwam de Kerkeraad der Geref. Kerk met de mannelijke lidmaten der gemeente in do consistorie in jaarl. vergadering bijeen. De praeses, ds. D. A. Vogel, opende door te laten zingen Ps. 103 3, te lezen Efeze 2 11—32 en voor te gaan in gebed, waar na hij de aanwezigen welkom heette. Na lezing van de notulen verkreeg de scriba, ouderling L. Kwakernaak, gelegenheid tot het lezen van het jaarverslag over 1935. Hieruit bleek, dat het aantal belijdend! le den steeg, terwyl het ledental stationnair bleef. Daarna verkreeg de penningmeester der kerkelijke kas, de heer B. Hoogendgk, het woord tot het lezen van zgn financieel verslag. Het boekjaar sfoot met een klein nadeelig saldo. Aflossing en rentevoldoe ning hadden op de gewone wijze kunnen plaats vinden. De penningmeester ,van de Zendingskas. de heer Adr. viyi Ryswijk, meldde in zijn Wslag, dat voor deze kas het boekjaar afsloot met een aanzienlijk batig saldo. Moest de Zendingsfilm het vorig jaar als sluitingsposi, dienen, füt jaar behoefde dit niet, daar ook zonder 'j dat de benoodigde gelden ruimschoots wer den verkregen. Indien de inkomsten dezer kas op dit peil blijven, of nog zifllën stij gen, zal de Zendingscoi^missie /.met de Kerkeraad een gecombineerde vergadering houden, teneinde je bepalen, in wéékfc lich ting liet jaarlijksch surplus zal worden besteed. De penningmeester van het reparatie fonds, de heer W. van Rijswijk Kz. me moreerde de inkomsten van dit fonds over het afgeloopen jaar. Aangezien dit fonds een bedrag van beteeken is gaat vormen, werd breedvoerig gesproken over repara ties aan bet kerkgebouw. De kerkeraad zal een commissie uit de tot de kerk bchoo- rende vaklieden benoemen, teneinde nauw keurig de kosten van de Vernieuwing van het plafond en het zoeken van een anderen uitweg voor de rook van de in de kerk staande kachel na te gaan Desnoods zal men bij een architect advies inwinnen. Daai na verkreeg de hoer D. Twigt ge legenheid om verslag uit te brengen van den stand der diaconale kas. Het bleek dat elf ze kas nog een flinke reserve bezit. Voorts werd nog uit c^e vergadering don wensch vernome^ om ter verkrijging van meer stilte en verbied tijdenj de gods dienstoefening het gebed vóór den dienst gezamenlijk te doen met den predikant en den kerkeraad als zij binnenkomen, voor welk voorstel de meerderheid der aanwe zigen zeer gevoelde. Ten aanzien van het zingen van de nieuwe gezangen uit den gewijzigden bun del „Eenige gezangen" werd bepaald, dat dit een zaak van ondergeschikte beteeke- nis is, welke de synode in de vrijheid der kerken heeft gelaten en dat men zoolang tegen het gebruik dezer gezangen eenig be zwaar rijst, mag deze beter niet kan zin gen. Daar echter tegen deze nieuwe ge zangen geen gefundeerde principieele be zwaren zijn in te brengen, ontheft dit do leden en den Kerkeraad niet van den plicht om hierover vrijuit mei elkander te spieken, teneinde moer eenstemmigheid en helderheid over deze zaak te verkrijgen. De scriba, ouderling L. Kwakernaak, sloot tenslotte de vergadering, door te laten zingen Ps. 138 3 en voor te gaan in dankzegging. Rseuwijk. Zr. A. C. Kreeft, wijkverpleeg ster van de afd. Reeuwijk van Het Groene Kruis heeft om gezondheidvsredenen per 1 Doe. ontslag gevraagd uit haar betrek king. De heeren A. de Klerck en J. Ver hoef hebben bij B. en W. een verzoek in gediend om vergunning lot het oprichten van eenv vleeschbouwerij in het perceel Nieuwdorperweg E 12. In de kleuterschool op het dorp heeft de onderwijzeres mej J. Zietsma, een openbare les gegeven, waarbij vele moe ders van de kleuters aanwezig waren. Op deze les ontbraken er van de 30 inge schreven kleuters slechts drie. De kleu ters zongen ook nog eenige versjes Deze week stonden bij do arbeidsbe middeling ingeschreven 175 werkzoeken den tegen 191 in de vorige week. Een aan tal werkloozen is te werk gesteld bij deh aanleg van den nieuwen rijksweg. Voorbeeldig. Reeuwijk. De politie heeft den heer P. Vis, lid van den gemeenteraad, verbali- seerd, omdat hij weigert zijn woning te doen aansluiten aan het buizennet van het gemeentelijk waterleidingbedrijf Van de door B en W. te dezer zake aangeschre ven personen is de heer Vis tot heden de eenigste, die pertinent weigert aan te slui ten. Piashuisjes sn waterleiding. Rseuwijk. Een aantal eigenaren van on der deze gemeente staande zomer- en pias huisjes heeft te Gouda een vergadering be legd ter bespreking van de toepassing van de verplichte aansluiting van hun huisjes aan het buizennet van het Gem. Water leidingbedrijf. Besloten werd tegen de ver plichte aansluiting bij het gemeentebestuur te protesteeren. Bijna esn honderdjarige. Reeuwijk. De sinds 1810 bestaande ver eeniging „Het Leesgezelschap" zal wegens gebrek aan belangstelling worden ontbon den. Esn Isuks bruidegom. Reeuwijk. Aan de Reeuwijkschebrug kregen twee jongelpi. J. v. d. L. en de in ondertrouw zynde H. v. H. ruzie en dien den elkaar een pak slaag toe. Tijdens deze vechtpartij schopte H. v. H. tegen een been van J. d. L., waardoor deze kreunend van pijn op de straat bleef liggen. Dr. Balelaan werd ter plaatse ontboden 'en constateerde een gekneusd been. Na hem verbonden te hebben vervoerde Dr. Bale laan den jongen naar de ouderlijke wo ning. De politie is mei het bet geval in kennis gesteld. Eervol ontslag. Reeuwijk. Aan den heer H. in 't Veld is wegens vertrek uit de gemeente eer vol ontslag vprleend a's re«erve-motor- commandant bij de Vrijwillige Brandweer. In de vacature is voorgedragen de heer J. Blonk. Jaarvergadering Crescendo. Sliedrecht. Woensdagavond hield de harmomevereen „Crescendo" haar jaar vergadering in café Schalk. Mede aanwe zig vyas de heer Haanstra, kapelmeester In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de goede verstandhouding tus schen directeur, bestuur en leden en spr. was de overtuiging toegedaan, dat dit de reden was, dat zoovel/ successen zijn be haald Notulen tin verslag bibliothecaris werden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, dat een aardig resumee gaf van het wel en wee. der vereeniging in het afgeloopen jaar. Het finaneieele gedeelte was nierin ook opgenomen. Hieruit bleek, dat het afge loopen jaar was afgesloten met een flink batig saldo. Het verslag van de controle commissie volgde. Onder dankzegging werd de penningmeester gedechargeerd voor zijn gevoerd beheer. Tot secretaris werd herbenoemd dc heer L. Boer, terwijl in de controlecommissie werd benoemd de heer A. van Wijngaarden. Bij de hierna volgende algemeene besprekingen word be sloten deel te nemen aan het groot Intern. Festival te Nuenen (N.-Br.) op 2en Pink sterdag. Na overleg met B. en W. werd goedgevonden voorloopig 4 volksconcerten op het Dr. I^ingevcldplein vast te stéllen en wel op de data 30 April, 4 Juni, 16 Ju* li en 20 Augustus. Na een geanimeerde rondvraag, waarin het bestuur dank werd geKracht voor het vele werk verricht in het belang der ver eeniging, werd de vergadering door den voorzitter gesloten Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: J. Mijns ter, Wilhelminastraat 15 een lederen ceintuur; J. de Vlaming, Brugstr. 11 een damespor- temonnaie; C. N'ieuwenhuize, Merwestraat 18 een gummibal; J. Boganon A 290 een paar kinderwantjes. V. Teeuw, vau Len- nepstraat 23 een leesboek; L. de Jong, Adm. de Ruijterstraat 46 een portemon- naie; H. Boer C 103 een porlemonnaie; P. Borsje, Dgkstraat 20 een huissleutel; M. Loeve A 535 een kinderportemonnaie; A. Eikelenboom, Trompstraat 31 een hand beschermer; C. van 't Hof, .Burg. Drijber- plein 30 een rijw. bel. merk; H. Schulier, Burg. IrDrijborplein 2 een kinderportemon naie; R Leeuwis, Stationsweg 13t, een kindermute; G. van der Graaf D 308 g een bood-schappentasch met inh.; T. van Hete- ren, Pr. Hendrikstraat 55 een alpinomutó; S. Bouw, Emmastraat 25 een kinderpor temonnaie; M. Ruis, Havenstraat 43, een handbeschermer. Als verloren is aangegeven: oen vrou wenzak inh. .een portemonnaie, twee leÜe* ren pakriemen, een buikdelling, een hoos vat en doft en een dop van een benzine* tank Stolwijk. In de* vergadering van de voetbalclub zijn tot bestuurslid gekozen de heeren L. Verdoorn, le voorzitter, C. Mak, 2e voorzitter; Cor de Brum le secr., P. de Jager, 2e secr., A. Vermeulen le penningm., W. Licdorp, 2e penningm., J. J. de Vreugt, comm. De zangvereeniging „Eensgezindheid" is voornemens op 2en Faaschdag in ds Herv. Kerk een uitvoering te geven. gemeenteraad. IJsselstein. De gemeenteraad ia in open bare vergadering byeengeroepen tegen Maandag 30 Maart. nam. 7.30 uur, Ier be handeling van voorstellen van B. en W. betreffende: 1. Wijziging gemeente-begroo- ting voor 1935; 2. Deelname in het aan deelenkapitaal van de N.V. PUEM, 3. Uitbreiding filtergebouw gom. drinkwater- leidingbedrijf, 4. Het verleenen van een schadevergoeding aan J. VI. Bos, 5. Ver koop in principe van 3 strookjes ge meente-eigendom, 6. Eervol ontslag aan J. H. Nieuwenhuys als hoofd der openbare lagere school, 7. Aanvulling verordening gaslevering; 8. Uitvoering van een werk in werkverschaffing; 0. Afvoering rioleering ged. Poortdyk als object werkverschaf fing; 10. Extra hulp aan^werkJooasn (steunverleening B); 11. Heffing opcenten gemeente-fondsbelasting 1936—1937; 12. Intrekking vergoeding z.g. presentie geld aan de leden der gas- en water- leidingeommissie; 13. Verlaging tarief ve rificatie gemeente-ontvanger en gemeente bedrijven. 14. Verleenen va» voorschotken op de vergoeding aan do bijzondere lagere scholen over 1936; 15. Uitspraak noodza kelijkheid oprichting £n instandhouding Landbouwhuishoudcursus; 16. Vaststelling^ verordening rechtstoestand gemeente-veld wachters 17. Reclames straat belast lag over 1936. GemeentqFaad. Zevenhuizen. De burgemeester heeft den raad opgeroepen voo reen openbare verga dering op 31 Maart, v m. 10 30 uur. De heer W. Rosbergen heeft verlof B aangevraagd voor een lokaal ad. Rotte No. 48: HARDINXV'ELD Maart. Geboren: Wijnand, z. Van G. van Her waarden en G. Liewes. Getrouwd; A. Sterrenburg en J. L. van der Hoff LAN G ER l'IG KW E l DE Maart. 0 Geboren: Maria Wilhelmina, d. van W. Kastelein en F. M. Schwetlmann REEUWIJK Maart. Geboren: Alida Lourina, d. van J. P. Edelman en J M. van Üs. Getroüwd: J N. van Wie ringen, 19 j. en G. Vonk, 17 j.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5