Plaatselijk Nieuws] Bestaansi Buitenla Gemeenteraden 2000 ongMchikthe: MAANDAG >B MAART W W No. 6640. NIEl èn dat Kantongerecht Goede I te Ingekot aan Ged. Staten wor- en Ook diensten te tartoe. mi- be- de notulen worden g' Ingekomen is o.m. IJsselstfin. Op U trechtschestraat Rijwielwet: J. 8. te Reeuwijk w. t.; G, P. te Gouda f 10 ingetreden met een be ent vang en uitgaaf. als de gaten -- noodbruggen zullen dan toch vernieuwd moeten worden. Vervolgens informeert spr. of de gemeen te Hekendorp tegemoet komt in de kosten van demping. Eerst In verband hiermede aanvullende vredesvooi heden bekend worden g Zij zijn vervat in eei cument, waarin 27 of punten in bijzonderhed den en waarvan de vt gelsch vele uren in bes Ook te Berlijn is ov niets naders bekend g< slechts, dat deze nieu den positieven inhoud antwoord van 7 Maart van den tot het concentratie van Een breede be- DE OORLOG IN NIEUW AANVAI ITALIAI De Italianen, die tot Noorden en het Zuidei drongen, zijn nu ook nabij Fransch Somali] den Negus gaan aai daar een moeilijken hitte van 130 graden zoo moeilijk terrein, troepen van water, lev dicijnen moesten voorzi De Italianen hebber de hoofdstad van Ao Deze nieuwe inval ma siftga 'W'i toestand mqj Het Groene Kruis. Benschop. De aid. Benschop van de Ver. „Het Groene Kruis” hield in caféJ. van Delft haar algemeene vergadering, welke door'22 leden werd bezocht. De voor zitter, de heer Lamoré, opende de verga- ABONNE’8, die «oh meester van genoemd bestuur. Zonder hoofdelijke vastge.steld een wij7;"’’ ting dienst 1935 en vastge.steld EUROPA NOG IN RIBBENTROP Tl Het anfwoort Na langdurige besj Hitler, den minister i zaken en von Ribbentrc 5 uur de Duitsche amh bentrop per vliegmac vertrokken, om de nota van Duitechland op c Locarnisten bevat, zelf regeerin» te brengen. Om half negen gister bentrop met twaaif anc den der Duitecne deleg aangekomen. Een half een tweede vliegtuig u andere leden der dele ambassadeur en leden der ambassade ontving op het vliegveld. Ribbentrop belde da sche departement van ken op om voor te stel Eden tot Woensdagmo daar zijn vliegtuig on had gehad. Eden volde verzoek. Velen zijn er nog, ni geleerden, maar ook c goriën/die Bet bestaans denstand betwisten en ben en die met volle ov gen, dat deze middenst opgeschreven. Men bev handeldrijvende midde ductieve arbeid verricht geen recht van leven he onderstelling is onjuist, nog wel een uit het dag ons dat het beste aantoc nagaat, wat in vele g( zooal noodig is, dan ze inzien, dat er door de wat wordt bijgedragen, «paren en tijdverlies te de stoffelijke goederen werkzaamheden van dit lijker onder het bereik gebracht Wanneer de zaakt zou zijn de suikei trekken van de auikerfa de stoomm&lerij, boter e velfabriek, jam van de neer ze de stoffen voor de textielfabriek moest voor schoenen een tocht zijnde schoenfabriek m zou ze allicht tijd en k men om haar huishout •tand te houden. Al deze bezwaren en ien, zooals ieder beker door deö winkelstand, zich in verbinding met alle soorten en alle la door zijn werkzaamhedc meer toepassen.- De neer v. d. HOORN wil dit voorstel aanhouden tol een volgende vergadering, daar het nog niet zeker is dal de gemeen te Boskoop de regeling niet meer zal toe passen Hieromtrent wordt daar over ee- nige dagen een beslissing genomen. De heer SCHOUTEN is van mee- ning dat deze regeling juist hep, die hulp behoeven, geen hulp biedt. Het zijn de be ter gesitueerde veehouders, die i ervan pro- fiteeren. De heer v. d. HEUVEL heeft verno men, dat gewerkt wordt aan een betere regeling. Hel voorstel van B. en W. om de rege ling stop te zetten wordt met 9 stemmen voor en 1 tegen aangenomen. De verordening op de vermakelijkheids belasting wordt gewijzigd, overeenkomstig den wensch van Ged. Staten. B. en W. stellen voor, te voldoen aan ’t schrijven van den minister van sociale za ken inzake extra hulp aan werkloozen (steunverleening B). Dit voorstel wordt aangenomen. De heer v. d. H 0 0 R N is uit zijn stemming, omdat het bedrag hiervoor al weer lager is dan het vorige jaar. B en W. stellen voor, nog niet over te gaan tot uitbreiding van de waterleiding aan de Reewal daar er niet voldoende aanvragen voor aansluiting zijn. De heer SCHOUTEN stelt voor, toch tot uitbreiding over te gaan, daar het slootwater aan den ^Reewal weer zeer slecht wordt. Spr. zegt, dat in verband met de andere uitbreidingen, die aan den I Reewal thans goedkoop tot stand kan wor den gebracht x..8< is een afwijzende beschik king van polder Sluipwijk, inzake het ge ven van subsidie voor het dempen van de gaten in VerschijntMeendi en Vrijdëg. Prijs bij ling: voor Bchoonl maand en f 1.25; i Met verzekering lö De heer VAN ROON is van meoning dat het kleinste gat gedempt kan worden met plantenafval uit Boskoop. Dit zal wei nig kosten medebrengen. De heer v. d. HEUVEL zegt, dat pol der Sluipwijk niet onwillig is, maar niet bij machte, gezien de tijdsomstandigheden waardoor de polderlasten niet verhoogd kunnen worden. De VOORZITTER wil het plan voor demping van de gaten nogmaals in den raad brengen, mits het dan niet weer wordt afgewezen. «f Verschillende leden reserveeren hier voor hun stem. Besloten wordt het dem- pings-plan opnieuw in den raad te brengt»» en don polder Sluipwijk opnieuw te ver zoeken een subsidie van f 175 per jaar te geven gedurende 20 jaren. Ook zal aan polder Negenviertel om subsidie worden gevraagd. Volgens verschillende falen zijn er ook wel eenige belanghebbenden die aan de koste» van demping willen bijdra gen. B. en W. stellen voor, dat de gémeente inzake destructie van afgekeurd vee en vleesch per 1 Juni 1936 zal aansluiten bij d« N.V. Gekro te Overachie. De kosten hiervan zullen plm. f 110 per jaar bedra gen. Bij aanneming van het voorstel zul len kadavers dus niet meer begraven mo gen worden. De heer SCHOUTEN juicht dezen maatregel toe, voornamelijk uit het oog punt van de volksgezondheid. Het is nog niet zoo lang geleden, dat een kadaver des nachts uit den grond werd gehaald. Een en ander ie echter gelukkig ontdekt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op Jet verzoek van de R-K. Vereeni- ging voor uitzending van zwakke kinde ren om subsidie, wordt voorloopig afwij zend beschikt, daar hiervoor op de begroe ting 1936 niets is uitgelrokken. Getracht zal worden, hiertoe bij de begrooting 1937 een bedrag op te nemen. Loonbijslagregeling. B. en W. stellen voor, de loonbijslagre geling voor het land- en tuinbouwbedrijf stop te zetten. Tot 1 Januari heeft deze regeling de gemeente ongeveer f 200 ge kost. De naburige gemeenten Boskoop -on schrijven van den n Rijkswaterstaat betreffende doortrekking van den Paral lelweg, die de boerderijen in het ruilver- kavelingsplan verbindt met den nieuw aan te leggen, rijksweg no. 12. Zonder hoofde lijke stemming besluit de raad den nister van Waterstaat te verzoeken, doelden Parallelweg tjy willen doen door trekken over de Wiereéke tot aan den Langen Wvidschenweg. Naar aanleiding van een schrijven van betreffende destructie afge keurd vee 'eh vleesch, besluit de raad met alg. stemmed aan te sluiten bij het des tructiebedrijf „Gekro” Naar aanleiding vr den commissaris dei stemming worden jziging van de begroo- 1 1936. Eveneens wordt vastgesteld het kohier hondenbelasting 1936, mot een totaal bedrag van f 136. Aan de orde worden gesteld de verzoe ke^ van dp besturen der bijz. scholen om eon voorschot op de gemeentelijke ver goeding over 1936. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten op de gemeente lijke vergoeding overeenkomstig artikel 101 dor L O. wet 1920 een voorschot te verleenon van 80 zijnde voor de bijz. lagere school Kerkweg f 640 en voor de bijz. lagere school Laageind f 480. Aan de orde wordt gesteld de benoe ming van een gemeente-ontvanger in de vacature, ontstaan door hel overlijden van den heer F. Verwaal. Bij de stemming worden uilgebracht op de heer H. J. de Hoog te Waarder 4 stemmen en op den heer J. W. Melius alhier 3 stemmen, zoo- dat de eerste is benoemd. Op een reclame inzake schoolgeld wordt gunstig beschikt. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering met dankgebed gesloten. Leerbroek. Raadsvergadering op Dinsdag 10 Maart 1936. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer G. Slob, burgemeester. De VOORZITTER opent de verga dering op de gebruikelijke wijze, waarna gelezen en vastgesteld. ~-.n. de goedkeuring van het raadsbesluit van 19 October tot hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom ge meentefondsbelasting. Op een verzoek van de Gew. Landstorm commissie Dordrecht om een subsidie voor 1936 wordt op voorstel van B._ en W. z.h st. afwijzend beschiet. Het voorschot op de gemeentelijke ver goeding overeenkomstig art. 101 der. L.0. Wet ten behoeve der Bijz. Lag. school al hier wordt voor 1936 vastgesteld op f 1026 Een voorstel van B. en W. om f 2 per werklooze (steunverleening B) wordt z.h. st. aangenomen. Een voorstel van B. fen W. om de ge meenten Nieuwpoort en Langer&k als ge- lijk-gerechtigden op te nemen in de ge meenschappelijke regeling betreffende den aanleg en exploitatie van een drinkwater leiding voor de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden, overeenkomstig het hier bij overgelegde ontwerp-besluit, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Ook een voorstel van B. en W. om de commissie van het plaatselijk schooltoe zicht op Ie heffen en de leden der com- misie eervol ontslag te verleenen, wordt z.h.st. goedgekeurd. Dan volgt de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens overlijden van den heer P. Kloek. B en W. hebben op de aanbeveling geplaatst: No. 1 den heer K. Buyserd Cz.; No. 2 den heer D. de firdin. Met alg. stemmen wordt benoemd de neer K. Buyserd Cz. De beslissing betreffende den bouw van een brandspuithuisje, annex „Groene Kruis”. "Wordt na eenige discussies aan gehouden tot een volgende vergadering. Een wijziging der begroofing dienst ’35 wordt goedgekeurd. Na rondvraag, welke niets bijzonders oplevert, sluit de VOORZITTER de vergadering. waarvan opheffing en scholen het gevolg zijn, spreking volgde. Gouderak. Men verzoekt ons te melden, dat de loonsverlaging, die ambachtslieden voor hun personeel hebben ingevoerd, niet 10 cent per uur, doch 10 pCt. bedraagt. Waddinxveen. Binnen enkele dagen zal weder cöntrole worden gehouden op het opruimen van rupsennesten. De meeste last wordt ondervonden van den bastaard- satijnvlinder, die aan den landbouw groote schade toebrengt. Men knippe dus alle nesten uit’. De Ned. Centrale Reddingsbrigade zet vanaf heden hare oefeningen in zwem men Vöort in het gymnastieklokaal aan de brug. Ook niet-lêden kunnen daaraan deelnemen. De damvereeniging „Excelsior” van hier speelde een vriendschappeüjken wed strijd tegen „Boskoop” te Boskoop. De uit slag was 1919. Tot leden van het bestuur der ver- eeniging Chr. Nationaal Schoolonderwijs zijn gekozen de heeren J. Berghuis en C. Jongenburger. Het Chr. Mannenkoor „L.E.D A.G H.” houdt met medewerking van zijn strijk orkest een uitvoering op Donderdag 2 April in gebouw ,,’t Centrum”. Woensdag 1 April, des avonds te 7.30 uur, hoopt Ds, A. W. de Rover van Vlaar- dingen op te treden in het gebouw Cen trum. jru-u-jj- --i-_-|- r - Langeruigeweido. In de raadsvergadering van 7 Maart waren tegenwoordig de heeren D. Kok, A. Hoogendijk, C. van Zwieten, B. van Vliet, G. P. P. Boer, C. Kastelein en C. Boer. De VOORZITTER, de heer L. C. Brinkman, burgemeester opent de verga dering met gebod, waarna hij de leden in deze eerste vergadering in 1936 een woord van welkom toeroopt en de beste wen- schen uitspreekt voor hun persoon en de genieentc. Hierna worden de notuleh der vorige vergadering gelezen en vastgesteld Ingekonien is een kon. besluit van 2£f Dec. waarbij is bepaald, dat de bediening van het ambt van secretaris in deze ge meente zal worden waargenomen door den burgemeester. Dit en eenige andere ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen Ter tafel komt een s hoofdingenieur van den Burentwist IJsselstéin. Een slechte verhouding tus- schen de buren van R. en M. in de Ko ningstraat. leidde Woensdagmiddag tol ’n ruzie,, welke zoo hoog liep, dat de man nen elkander in de haren vlogen. M. sloeg Van R. zoodanig met een kamwiel van een rijwiel op het hoofd, dat hij bloedend werd verwond. Bovendien werd hem een gedeelte van een vingertop afgeslagen; v. R. was hierdoor genoodzaakt zich onder behandeling van een geneesheer te stel len. De politie die inmiddels ter plaatse verscheen heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. Op Dinsdag den 7en April zal de hondenkeuring plaats hebben nabij het politiebureau aan de Benschopperstraat en wel des morgens 8 uur. IJsselstein. Tijdens een voetbalwedstrijd had de speler C. P. Ooètrom het ongeluk een been te breken. Hij»werd naar een der ziekenhuizen te Utrecift overgebracht. Een andere speler had het ongeluk zijn enkel zoodanig te bezeeren, dat ook hij genood zaakt werd zich onder behandeling te stel len van een geneesheer. Aanrijding. den hoek Hofstraat had een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van W. 0., bestuurd door hem zelf en een personen auto, bestuurd door H. 8. Een spatbord van de-luxe auto werd ineen gedrukt, ter wijl van de vrachtauto de voorbumper werj beschadigd. De schade zal onderling gerbgeld worden., Eon zoontje van den fabrieksarbei der de K. brak tfdens zijn werkzaamheden op de fabriek een vinger. Hij helft zich onder behandeling gesteld van den ge neesheer Leering, die de vinger beeft ge zet. De bouwcommissie stelde dit plan voor naar aanleiding van een' schrijven van don inspecteur der volksgezondheid opruimen van krotwoningen. De VOORZITTER acht het heter dit adres thans nog niet aan de orde te stellen en hiermede te wachten totdat B. en W. hieromtrent advies hebben uitge bracht. Ingekomen Roouwijk. Gemeenteraadsvergadering op 4 Maart. Na opening der vergadering door den voorzitter, burgemeester L. J. Lucasse, t gaat de raad direct over in geheime zit- ting, ter behandeling van de zaak Elfhoe- i ven- In deze geheime zitting werden toe gelaten mr. van Mechelen uit Gouda en de heer G. L. van Toombergen, pachter van Elfhoeven. Na heropening der zitting wordt beste- Waddinxveen zullen de regeling ook niet ten, de pachtovereenkomst met den heer Van Toombergen te verbreken, en in een eerstvolgende vergadering een besluit te nemen hoe verder met Elfhoeven gehan deld zal worden. Bij de hervatting van de openbare ver gadering deelt de VOORZITTER me de, dat de heer Van Wingerden zonder kennisgeving afwezig is Bij de ingekomen stukken zijn een aan tal bezwaarschriften betreffende het uit breidingsplan. Ze zullen behandeld wor den bij de bespreking van het uitbrei dingsplan. Voorts wordt medegedeeld, dat de heer L. J. Lucasse is herbenoemd als burge meester. Weth. v. LEEUWEN feliciteert den voorzitter namens den raad met deze her benoeming en hoopt, dal nog vele jaren met den voorzitter in hel belang van de gemeente samengewerkt mag worden. Ingekomen is de goedkeuring van den minister van sociale zaken op het verzoek om voortaan de kosten van waterverbruik mede te rekenen bij de berekening van den huurtoeslag voor de weskloozenuit- keering, indien het hier voorkomt, dat de kosten van waterleiding in de huur den omgeslagen De heer VIS verzoekt, ook armlastigen toeslag te geven in het tarief voor water verbruik, Dit zullen B. en W bekijken. Ingekomon is een adres van verschil lende huiseigenaren in deze gemeente, waarin wordt geprotesteerd tegen het plan om van gemeentewege goedkoope arbei derswoningen te doen bouwen met een lagen huurprijs. De heer BALLERING oudereteemt het voorstel-Schouten. Spr. vraagt nch af of de bewoners aldaar ntf van waterlef, ding verstoken moeten worden, omdat één bewoner weigert aan te sluiten. Spr. wü dezen weigeraar verplichten zich aan te sluiten. Het voorstel van B. en W. om niet tot uitbreiding over te gaan, wordt met 6 to gen 4 stemmen aangenomen. Overeenkomstig het advies van de Wa- terleiding-Gommissie stellen B. en W. voor de* Zomer- en Piashuisjes te verplichten tot aansluiting aan de waterleiding. Het tarief voor zomerhuisjes fwordl berekend naar de huurwaarde volgens de personee ls belasting, terwijl dit voor piashuisje» wordt voorgesteid op i 4.per jaar. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Opgemerkt wordt, dat, zooals de veror- dening thans is, zomer- en piashuisjes, die verder dan 50 meter van de hoofdbuis verwijderd ligge|i, niet tot aansluiting ver plicht kunnen voorden. Ook op plaatsen waar de hoofdbuis niet is doorgetrokken, kan deze verplichting niet worden door gevoerd. W’eth. HAGEN zegt, dat in verband hiermede de verordening gewijzigd dient te worden. Een en ander zal in de eerstvolgende vergadering aan de orde komen. Besloten wordt met 73 stemmen, om f 25.per jaar subsidie te verstrekken aan de Ned Herv. Kerk Reeuwijk, voor het electrisch luiden van de klok bij be grafenissen, aldaar. Het hoofd van school A op het dorp, d» heer E. v. d. Ban heeft namens de ouder- commissie van deze school gevraagd om een vracht aarde enz. voor het opknappen van de gedempte sloot langs het’ school plein. De kasten hiervan zullen ongeveer f 15.bedragen. De benoodigde planten ,en boomen voor beplanting zullen gratis 'worden verstrekt. Het verzoek wordt ingewilligd. Voorts heeft het hoofd van school A op het dorp, de heer E. v. d. Ban, verzocht, de kosten van leermiddelen per, kind nan f 2.op f 2 50 ie brengen. Dit verzoek wordt voor kennisgeving aangenomen en zal aan Ged. Staten wor den doorgezonden. Indien Ged. Staten de aanvrage goedkeuren, wordt aan B. enW. machtiging verleend, het besluit Ien ■in voer te brengen. Bij de rondvraag informeert de heer SCHOUTEN naar de nieuwe voorstel len van de hiehtconimissie inzake oen vastrechttarief voor electrisch licht. Weth. v. LEEUWEN, die voorzitter van de Lichtcommissie is, belooft zoospoe dig mogplijk met evenlueele nieuwe voor stellen te zullen komen. yierna wordt de vergadering gesloten. te Overschie. van een schrijven van .er koningin, die ver zoekt de zekerheidsstelling van don nieuw te benoemen ontvanger, te stellen op f 2800, besluit de raad daartoe. Met alg. st. wordt besloten op de be grooting van h.et Burgerlijk Armbestuur te beginnen me^ den dienst 1 Januari ’36, een post te ramen, groot f 15 als ver goeding voor de werkzaamheden, verbon den aan de functie van secretaris-penning Volledige uitspraken van 25 Maart. Pol. Verord. Schoonhoven; M. O. Schoonhoven i 2 subs. 1 w. t. Motor- en f 2 subs. 1 subs. 4 d. h.; A. K. te Barwoutswaarder teruggave aan ouders zonder toepassing van straf; M van D. te Woerden f 1 subs. 1 d. h.; C. J. L. te Waddinxveen f 3 subs. 1 d. h. Pol. Verord. -Gouda: P. W. te Gouda, be risping: J. G. W. te Gouda, schuldig zon der toepassing van straf. Leerplichtwet: K. K. te Bergambacht f 2 subs. 1 d. h.; A. de B. te Capelle a.d. IJssel f 25 subs. 5 d. h. Keur Hoenkoop, Vliet en Dijkveld: G. G- te Wilnis 2 maal f 1 subs. 2 maal 1 d. h. Vleeschkeuringswet: J. P. van K. te Montfoort f 15 subs. 5 d. h.; P. de V. te Reeuwijk f 30 subs. 6 d. h.; J. van D. te Haastrecht f 40 subs. 8 d. h.; H. L. te Gouda 2 maal f 25 subs. 2 maal 5 d. h.; A. G. van 8. te Polsbroek 2 maanden hechtenis; A. G. van 8. te Polsbroek 3 we ken hechtenis; W. H. te Haastrecht f 15 subs. 3 d. h., verb, verkl. voorw. met bevel verni.; J. L. A. te Nieuwerkerk a.d IJssel, schuldig zonder toepassing van straf. Jachtwet: P. E. D. te Waddinxveen f W subs. 4 d. h. Pol. Verord. Schoonhoven: M. K., zon der bekende woonplaats, f 3 subs. 1 d. h. Crisis Üuivelbesluit: E. van M. te Reeu wijk f 60 subs. 12 d. h.; v.v. voorwerpen. Motor- en Rijwielwet: J. V. te Moor- drachi f 3 subs. 2 d. h. Motor- en Rijwielreglement: A. R. te Gouda f 2.50 subs. ld. h.; H. O. te Jaars veld, schuldig zonder toepassing van straf; A. F. E. te Bergambacht en Y. N. te Bos koop, ieder f 1 subs 1 d. h.; A. R. van D. te Reeuwijk, schuldig zonder toepassing van straf. Pol. Verord. Gouda: W. K. te Gouda f 1.50 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: K. de R. te Reeuwijk f 2 supbs. 1 d. h.; C, van W. te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 5 subs. 2 d. h.; drecht, C. A., zonder bekende woonplaats, te Waddinxveen, J. D. M. H. v. d. V. en H. M. te Gouda, ieder f 1.50 subs. 1 d. h. i H. K. te Langeruigeweide, ieder f ‘4 Crisis-Melkbesluil: P. Z. te Waddinx veen f 3 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielwet: W. D. ie Gouda f 7.50 subs. 3 d. h. Vuurwapenwet: P. den O. te Nieuwer- kerk a.d. IJssel f 1 subs. 1 d. h., v.v. ge weer en vern.; P. H. van L. en J. A. te Nieuwerkerk a.d. IJssel, ieder f 10 subs. D. L. V. ie Zwamnerdam f 2JO «ubs. 1 it A, dering en mocht daarbij tot zijn genoegen constateeren, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging gunstig is geweest 2_. bijzondere gebeurtenissen zich niet hebben voorgedaan. De secretaris, de beer Verbeek, las de notulen, die onveranderd werden vastge steld. De heeren P. Lamoré en Jac. Ver hoef werden als bestuursleden bij accla matie herkozen. De hefcr Verhoef, penningmeester, deed rekening en verantwoording. De ontvang sten bedroegen f 1266. de uitgaven f 950-52, batig sloUf 315,48. Met inbegrip yan de vorige batige saldi bedraagt de reserve thans f 2043.60. De commissie, belast met hot nazien der rekening, verklaarde bij monde van den heer J. Th. Beijen, dat boeken en beschei den in orde zijn bevonden. De voorzitter kon hierbij tot zijn genoe gen opmerken, dat financieel de vereeni ging geen crisisbeeld vertoont. Do secretaris bracht hierna zijn welver zorgd'jaarverslag uit, waaruit o.m bleek, dat het aantal loden 269 bedraagt en dat in het afgeloopen jaar 95 uitloeningen werden gedaan ten behoeve van 50 gezin nen. De secretaris deed hierbij nog een be roep op de leden, om de gebruikte artike len zoo spoedig mogelijk bij den magazijn beheerder terug te bezorgen. Waardeerende woorden werden in dit verslag nog gewijd aan de wijkverpleeg ster, Zr. van Soolingen, die haak taak met groote toewijding vervult. Ook dit jaar maakten velen van haar diensten een dankbaar gebruik. De begrooting voor het dienstjaar werd goedgekeurd drag van f 2836.20 in crt’.'“2o Nadat van de rondvraag geen gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering Kon de aangekondigde voorlichtings- eursus in koken en inmaken aanvankelijk wegens gebrek aan een leerares niet door gaan, thans is hierin voorzien en Woens- dagmiddag hebben de lessen een aanvang genomen, met 25 leerlingen. Burgemeester Schreuders was hierbij tegenwoordig en sprak een kort wel komstwoord tot de leerares mej. Sieberts- ma en de leerlingen. Spr. hoopte dat de ze cursus zich ook zal kenmerken door een geest van goede verstandhouding, en dat de leerlingen veel nut van de lessen mogen hebben. Blinden-collecte. Bergambacht. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam, die tevens beschikt over een internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Er is veel geld noodig De ver eeniging hoopt dat inwoners vaïi Bergam bacht met milde hand zullen geven, ten einde dit seboone werk in stand te kun nen houden. Blijkens een advertentie in dit nummer wordt de collecte hier gehou den op Woensdag 1 April. Opdracht scheepsbouw. Capelle a.d. IJssel. De scheepsbouwwerf A. Vuijk en Zonen, ontving voor Portugee- sche rekening opdracht voor den bouw van een kustvaartuig van 400 ton. De af metingen bedragen 40 x 7.05 x 3.35 M. Het schip, dat volgons het Mayervormsys- teem gebouwd wordt, wordt voorzien van een Güldnermotor van 225 A.P.K. Tentoonstelling. Capelle a.d. IJssel. Woensdag 1 April Bal ’s avonds van 79 uur in School I aan de Dorpsstraat gelegenheid zijn tot be zichtiging van het werk der leerlingen van de Avond- en Ambachtsteekenschool. Jong Holland snakt naar werk. Capelle a.d. IJssel. In onze gemeente Worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een comité „Jong Hol land snakt naar yverk”. Diefstal. Capelle a.d. IJssel. De gemeentepolitie te Krimpen a.d. IJssel heeft aangehouden H. V. aldaar, verdacht ten nadeele van een inwoner van onze gemeente een rijwiel ontvreemd te hebben. V. is hier voor den burgemeester geleid en naar Rotterdam overgebtacht. A.R. Kiesvereeniging. Capelle a.d. IJssel. De A.R. Kiesver eeniging „Nederland en Oranje II’ hield in de Chr. School a.d. IJsselmondschelaan een ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening dodt den heer G. Koedoot hield de heer G. Kooiman een inleiding over: „Het Onderwijs”. Hij ging na hoe het parool der A.R. partij al tijd is geweest: de bijzondere school regel en de overheidsschool aanvulling. Vervol gens werd in korte trekken de geschiede nis van den strijd voor vrijheid van on derwijs nagegaan, die werd beëindigd met de financieele gelijkstelling, volgens de L. O. wet van 1920. De inleider besprak voorts de stijgende kosten van het onder- wijs, die genoopt hebben tot bezuiniging, de Blindeweg ter vervanging van de bestaande nood- bruggetjes. Over dit onderwerp wordt lang durig gediscussieerd. Er gaan stemmen op om de noodbruggetjes maar af te breken. De heer v. d. HEUVEL verzet zich hiertegen Indien dat zou geschieden, zou het de gemeente nog wel eons veel meer kunnen kosten dan het dempen van de gaten. De VOORZITTER zegt, dat, indien tot het wegbroken van de noodbruggen be sloten zou worden, spr. direct bij de kroon in beroep zou gaan en vernietiging van besluit aanvragen. De heer SCHOUTEN betreurt de houding van polder Sluipwijk. Het is in de eerste plaats een polder- en in de twee de plaats een gemeentebelang. Spr. vraagt wat B. en W. denken te dwn 1 niet gedempt worden. De

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6