1 teiopdeiaS van Uw man I htgmpe l C/l ClU SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieww» Sportnieuws YK'6fl' Predikbeurten gsaic&siEsaESiitsKsissa Een DIENSTBODE Een Boerenknecht, Houtverkooping Pracht Zeilschip 901. te koop of huurkoop. - erfhuis - Aan Nederlandsche voeten een Nederlandsche schoen! MAANDAG 6 APRIL GEMEENTERAAD. De gemeenteraad zal vermoedelijk wor den bijeengeroepen tegen Dinsdag 14 de zer. In deze zitting zullen o.m. aan de orde komen de salarisregeling, bet voorstel ven de Commissie voqr "Weg en Brug inzake de wegen in de Krimpenerwaard, en het Borgstellingsfonds, uitgaande van de Goudsche Kamer van Koophandel. VERBOUWING. B. en W. hebben aan den heer J. van Baalte vergunning verleend tot het bou wen van een nieuwen voorgevel voor zijn pand Koestraat 82, welk werk hij heeft opgedragen aan den heer S. v. d. Oever. WAARSCHUWING. De politie waarschuwt er nogmaals te gen, zich met straatfotografen in te laten, daar den laatsten tijd weer verscheidene klachten zijn ontvangen van personen, die zich bij vooruitbetaling op straat lieten fotografeeren en óf heelemaal niets toege zonden kregen óf met prullerige foto's werden afgescheept. Men zij dus op zijn hoede. OVERGEPLAATST. De conducteur der Ned. Spoorwegen J. B. A. H. Klaassen is met ingang van 19 April overgeplaatst naar Susteren (Lim burg). GESLAAGT De heer Th. M. Post, wonende te Moor drecht, en werkzaam op onze drukkerij, ia bij het te Gouda gehouden examen ge daagd voor het diploma letterzetter. Giessen-Nieuwkerk. De collecte, die hier te Peursum en in wijk A te Giessendam is gehouden ten bate van „Jong Holland snakt naar Werk", heeft in totaal f 129,80 ht. Uitslaande brand. Zondagmorgen omstreeks half zes brak brand uit in een loods van den vrachtrijder J. v. d. Hee aan den Goude- rakschen dijk. In een oogwenk sloegen de vlammen uit de, voor een groot deel uit bout bestaande gebouwen. De brandweer, die drie kwartier verder is gestationeerd werd gewaarschuwd. Ondertusschen trachtten omwonenden met emmers water het vuur te bestrijden. De vlammen die fel oplaaiden en hoog boven de gebouwen uitsloegen, bedreig den het vlakbij gelegén woonhuis en een andere proote schuur, waarin, evenals in de brandende eomplexen, voertuigen wa ren geborgen. Toen de brandweer na ongeveer 40 mi nuten was gearriveerd waren de gebou wen geheel uitgebrand. Het Woonhuis Weef gespaard, evenals de andere schuur, die alleen van buiten van het vuur te lij den had. De brandweer bepaalde zich tot het nablusschen der verbrandde percee- len, waarmede zij om half negen gereed was. In de afgebrande gebouwen ston den 2 vrachtauto's, 6 sleeperswagens en 3 fietsen die mede een prooi der vlammen werden. "De schade, die ongeveer f 8000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak tast men in bet duis- ten. Diefstal van cano's. Gouda. Ten nadeele van den heer G. uit Gouda zijn, in de loop van de vorige week van een> eiland in de 's-Gravenbroeksche plas twee cano's ontvreemd. De heer G., die Zaterdag met zijn ca no's wilde gaan varen, bemerkte dat zij niet meer op de gewone aanlegplaats la gen. Van de daders heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. Gemeenteraad. Haastrecht. Op Woensdag 8 April ver gadert de gemeenteraad. Aan de orde ko men: 1 Ingekomen stukken. 2 Verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie Gou da om een subsidie voor een te houden landdag. B. en W. stellen voor f 10 be schikbaar te stellen. 3. Verzoek van het Borgstellingsfonds voor Gouda en Om streken om een bijdrage. B. en W. stellen voor een rentelooze leening te verstrek ken, berekend naar een bedrag van f 0.10 por inwoner voor 5 jaar, en een jaarlyk- sche bijdrage ie verleenen berekend naar f 0.01 per inwoner. 4 Adres van de com missie voor Weg en Brug inzake de over name van bet onderhoud der tertiaire we gen en tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling voor het onderhoud der tertiaire wegen in do Krimpener waard. B. en W. stellen voor geen mede werking te verleenen. 5 Begrootingswijzi- grng. Opening wasscherij. Haastrecht Zaterdagmiddag is de nieuw gebouwde wasscherij vaiL J. van Leeuwen geopend door den burgemeester in tegen woordigheid van verschillende autoriteiten en genoodigden. De heer Ant. van Leeu wen. de tegenwoordige ondernemer, heette 'n >n wplkom en bracht dank werk tot stand hadden De burgemeester zeide daarna er trotsch °P te zijn dat een inwoner van zijn ge meente het durfde ondernemen een zoo groote wasscherij te bouwen. Het gaf spr. groote voldoening dat vele ingezetenen hierbij werk hadden gevonden. Spr. hoop te dat het den heer Van Leeuwen in deze vernieuwde en gemoderniseerde zaak goed moge gaan. Daarna werd de zaak in oogenschouw genomen en inlichtingen verstrekt. Bijzon dere aandacht trokken de moderne droog- kamer, de boordentafel met 4 machines, de sorteerderij, de strijk- en mangelkamer, en de hygiënische bewerking van het wa ter vóór dit de waéscherij bereikt. In de 600 vierk. M. beslaande oppervlakte der zaak is maar één drijfriem te zien. De architect deelde mede, dat het geheele drijfwerk onder de vloer is gebouwd. Het bedrijf was reeds in werking en 't perso neel stond in keurig witte jassen aan de machines. Vele bloemstukken waren aan gebracht. Jaarsveld. Er is in deze gemeente reeds een begin gemaakt met teenschillen, wel ke bedrijvigheid, hoewel de laatste jaren steeds minder wordend, aan vele handen wederom werk verschaft. Krimpen a.d. Lek. Onder vele blijken van belangstelling van directie en perso neel der N.V. Reederij op de Lek, her dacht de heer L. Aaldijk het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Den heer Aaldijk is aan de Lek een wel bekende en zeer gezien© figuur, zoodat hij ook van buiten de gemeente wel veel ge- lukwenschen zal ontvangen. Aan den heer G. W. Verhoeff, ar chitect is opgedragen het maken van be stek en teekeningen voor het verbouwen van het winkelhuis, waarin Borsje's Le- vensmiddelenbedrijf is gevestigd. De vroegere wegrenner en schaat senrijder de heer A. Limborgh herdacht onder groote belangstelling, vooral uit sportkringen het feit, dat hij voor 12V* jaar in den echt verbonden werd. De heer M. den Ouden kwam met zijn vrachtauto in botsing met een andere auto, waardoor een portier weggerukt werd. Voorts werd een spatbord zwaar beschadigd. De schade is onderling gere geld. Kaasdag. Lekkerkerk. Binnenkort zal hier een kaasdag worden gehouden, georganiseerd door de landbouworganisaties, waarvoor een commissie is gevormd, bestaande uit de heeren M. de Jong Hzn., A. P. Streef- land voor de Holl. Mij. van Landbouw; L. Broere Jaczn. en G. van Wijnen voor den Bond van Kaasproducenten en A. Dogterom als hoofdbestuurslid van het kaascontrolestation Zuid-Holland. Lopik. De nieuwe cursus van de Christ. School, hoofd de heer W. van Joolingen) is aangevangen met 16 leerlingen, terwijl 17 kinderen de school verlieten. Gemeenteraad. Meerkerk. De burgemeester heeft een openbare raadsvergadering belegd tegen Dinsdag 7 April voorm. 10 uur. De oprit van den Noordschenweg is een gevaarlijk verkeerspunt. Een motor rijder met een dame op de duo, kwamen in aanraking met een auto, met als gevolg dat het motorrijwiel kantelde. De bestuur der liep aan bet scheenbeen een schaaf wond op van enkele centimeters. De damt bleef ongedeerd. De motor werd bescha digd. Een auto uit België reed vanwege het onbasuisd rijden van een anderen au- lobilist bij deö hee? J. de Ridder van den Bazeldijk en vernielde een groot gedeelte van een haag langs den weg bestemde plaats te vervoeren. Het ge deelte van de stadsgracht gelegen tus- schen de Benschopperpoort en de Ned. Herv. Kerk, ia dooc. deze werkzaamheden voor het scheepvaartverkeer tot later or der gestremd. DE WEGEN IN DE KRIMPENER WAARD. Stolwijk. In de hedenmorgen gehouden gemeenteraadsvergadering werd besloten, niet toe te treden tot het wegschap der Krimpenerwaard. Vlist Het faillissement van den heer A. Schep Azn., landbouwer, is geëindigd. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Het eerste en vierde elftal van „Sportclub" winnen. Schoonhoven. Het eerste elftal van „Sportclub" speelde gisteren voor de 4e klasse D van den K.N.VJ3. een wedstrijd te Bolnes tegen „O.L.I.V.I.O. I". De eerste elftallers wisten dezen uiterst moe.lijken uitwedstrijd in een verdiende 2—1 over winning om te zetten. Het vierde elftal van „Sportclub" speel de thuis tegen „Stolwijk III", en wist een stevige 70 overwinning te behalen op de Stolwijkers. Deze wedstrijd gold voor de 3e klasse D van den G.V.B. Het tweede en derde elftal van „Sport club" waren vrij. De stand van de Vierde Has» D, Afdec- ling II, luidt thans: Haastrecht Schoonhoven G.K.G. Pechvogels Dilettant Lekkerkerk Gouderak 0-L.I.V.I.a Zwervers ierstol 1 Gouda 3 Moercapelle 1 Gouda 4 Bergambacht 1 17 Oudewaler 1 O.N.A. 3 Nieuwerkerk 1 Olympia 3 gesp gw. gï.rrL r.—t P- 15 12 0 3 39—18 24 14 7 3 4 34-21 17 14 8 1 35—25 17 15 6 4 5 30—25 16 14 5 3 6 29—33 13 15 6 0 9 24—36 12 13 5 1 7 25—28 11 15 4 2 9 27—37 10 13 3 2 8 26—46 8 van de le kla! 3se van den etbal Bon d luidt thans: gesp gw. gl- vrl v.t P- 16 11 2 3 64-21 24 16 9 4 3 34—25 22 16 8 3 5 5433 19 15 7 4 4 40—40 18 16 8 2 6 36—35 18 17 8 2 7 52—51 18 18 7 4 7 60—45 16 16 6 2 8 35-43 14 15 3 1 11 30—45 7 15 1 0 14 15—80 2 i tb-opzichter. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Burg. en Weth. in Aphabetische volgorde de navol gende pennen op de aanbeveling ge plaatst voor de met 1 Mei a.s. vaceerende betrekking van gemeente-opzichter: 1. A. M. Dekker te Boskoop; 2. J. Fijan alhier; 3. P. Valkenburg alhier. De rekening van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur over 1935 sluit in ont vangst en uitgaaf met f 8580,94 Saldo ni hil. In de ontvangsten is een gemeentelijk subsidie begrepen van f 6351,36. Burg. en Weth. stellen den Gemeen teraad voor, een kasgeldleening te ver strekken aan de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage groot f 20.000 tegen een rente van 3l/t pCt. en uiterlijk tot 15 December 1936. Een wenk aan de bakkers. Reeuwijk. In zijn jongste vergadering besloot de gemeenteraad het tarief voor oververbruik der waterleiding te bepalen op f 0.10 per kub. M. Het raadslid Olie man metende dat de bakkers tot beden al genoeg slootwater in het brood hadden ge daan en hoopte, dat bij dit tarief het brood voortaan met leidingwater bereid zon worden. IJsselstein. Een zoontje van den heer van R., dat achter de woning zijner ou ders aan het spelen was, geraakte kopje onder in de haven. Een jeugdige .toeschouwer mocht het genoegen smaken om den drenkeling op bet droge te bren gen- De werkverschaffing ie thans we derom hervat. Men is druk bezig om de bagger, die bet vorige jaar uit de gracht op do wai wad setuacU aaar do daarvoor 3—1 1-0 5—4 6-3 3—1 3—0 11-0 1—1 2—3 2—1 4—2 5-1 7-0 2—1 3—2 5—2 2—1 5—0 GOUDSCHE'VOETBAL BOND, Uitslagen Zondag 5 April. Ie klasse: Ammerstod 1Moercapelle 1 Olympia 3Gouda 4 Gouda 3Nieuwerkerk 1 Oudewater 1—Bergambacht 1 2e klasse A: G.S.V. 3Boskoopsche Boys 2 O.N.A. 4—Zwervers 2 3e klasse B: Lekkerkerk 2Dilettant 3 Stolwijk 1O.N.A. 5 Groot-Ammers 1—Haastrecht 2 Gouderak 3—Olympia 4 3e klasse B: Moercapelle 2—Nieuwkoop 2 Groeneweg 2Gouda 6 3e klasse D: Oudewater 3Bergambacht 2 Schoonhoven 4—Stolwijk 3 Gouda 7—Lekkerkerk 4 Ammerstol 30-N.A. 6 3e klasse E: Nieuwerkerk 3Nieuw veen 3 Bosk. Boys 5—O.N.A. 7 Bodegraven 4Waddinxveen 4 Ameide. Het eerste elftal van Rohda speelde voor de U.P.V.B. een thuiswed strijd tegen Stichtenaren I en verloor net 7—2. Het tweede elftal spelde uit tegen De Raven 3 (Uirecht) en leed een neder laag mot 4—0. Geen voordeelige dag voor de Rohdamannen. A.V.V. I—Moercapelle L Ammerstol., Na den aftrap gaat het spel van doel tot doel, maar de achterhoeden blijven., meester van het terrein. Na een kwartier scoort de thuisclub, maar net doelpunt wordt geannuleerd wegens bui tenspel. Over het geheel zijn de aanval len van A.V.V. iets gevaarlijker, wat na een half uur tot uiting komt in een doel punt van den linksbuiten. Met 1—0 wordt gerust. Na de hervatting is de linksback der gasten vervangen. Nadat de middenvoor van A.V.V. een prachtige kans heett ver speeld, weet hjj na c.a. 20 minuten ziju fout goed te maken door een misverstand in de blauw-witte verdediging met' ien goal te straffen (2—0). Moercapelle laat het er niet bij zitten en uit een hevige doelworsteJing wordt de bal in het doel gewerkt (2—1). A.V.V. blijft echter in het resteerende kwartier het spel volkomen be- heerschen en 3 minüten voor tijd weet de linksbinnen nog een doelpunt aan de sco re toe te voegen, dank zij een blunder van den Moercapelschen keeper. Met 31 voor A.V.V. komt dus het einde van dezen snel len wedstrijd, welke uitslag de verhouding vrij goed weergeeft De leiding berustte bq den beer J. C m gppévip A.ViV. 3—O.N.A. 6. Ammerstol. A.V.V. speelt voor de rust tegen den wind in, maar voorlaopig weei zij hiervan met te profüoereu Een mooi schot van den rechtsbuiten, dat 'uist n&ast gaat, verdient, vermelding. Na c a. een half uur weet O.N.A. op korte afstand ie scoren (0—1). Dit doelpuit scnidt de thuisclub wakker en het is de rechtsbin nen, die met een schot langs de paal ge lijk maakt. Enkele minuten voor de rust geeft de linksbuiten der thuisclub met een prachtig schot zijn elftal de leiding (21) In de tweede helft wordt veel op het middenveld gespeeld en geruime tijd ver strijkt zonder doelpunten. Na pl m. 25 mi nuten brengt de rechtsbinnen der rood- witten, die met den mid-voor van plaats verwisseld heeft, met een goed gericht schot den stand óp 3—1. Even later slaat de linksback van A.V.V. den bal met zijn handen uit het doel, wat hem een pe nalty kost, welke benut wordt (32). De laatste minuten zijn nog spannend. Beide partijen missen enkele goede kansen en gescoord wordt er niet meer, zoodat A. V.V. een kostbare 32 overwinning in de wacht gesleept heeft. „DE ZWALUWEN" TREKKEN in Oudewater aan het kortste eind - Beide elftallen verliezen met flinke cijfers. Bergambacht Het eerste elftal van „De Zwaluwen" speelde Zondag voor de lsle klasse van den G.V.B. te Oudewaler tegen „Oudewater I" en keerde met een 63 ne derlaag huiswaarts. Over het wedstrijd verloop kunnen we melden: Oudewater weet al spoedig na den af trap door een misverstand in de Bergam bacht achterhoede te doelpunten (0—1). Uit een corner is het Oudewater's links binnen die den bal onhoudbaar inkopt (0—2). Nog kan Bergambacht geen doel punt maken; de tegenstanders verstaan die kunst beter en zij brengen den stand op 03. Dan wordt het Bergambacht toch te bar en zij scoort achtereenvolgens twee fraaie doelpunten (23). Na de rust we ten de blauw-zwarten al spWig de ge lijkmaker in het net te deponèeren (33), doch dan zakt het spelpeil bedenkelijk. Oudewater profiteert nog van enkele ge boden kansen en voert den stand op tot 3—6. Het 2de elftal moest eveneens een ne derlaag boeken, doch had voor de rust al weer steeds met pech te kampen, doordat verscheidene keeren tegen den paal werd geschoten en zoo kwam de rust met een stand van 01 voor Oude water ill. Na de rust Is Oudewater steeds in de Meer derheid en weet die ook in doelpunten uit te drukken, waardoor het eindresultaat wordt 15 voor Oudewater. Haastrecht—C.K.C. Haastrecht. In een wedstrijd, die op laag peil stond, heeft de thuisclub de pun tjes aan G.K.G. moeten laten. Voor don aanvang bood de aanvoerder van G.K.G. bloemen aan voor hot behaal de kampioenschap. In het eerste kwarfier wordt het doel van C.K C. danig bestookt, doch geen der spelers weet van de kansen te profiteeren. Langzamerhand wordt het spel meer Ver plaatst, en de keeper der thuisclub levert goed werk. C.K.C. zet alles op alles, terwijl de thuisclub zich blijkbaar spaart. Bij een hoog ingeschoten bal, wordt de keeper met bal en al in het net geloopen (0—1). Aan den anderen kant wordt het spel te kort gehouden! Uit eon corner maakt C K. G. haar tweede doelpunt. Na de rust is Haastrecht sterker,, doch alle ballen gaan naast en over. Heel C.K.C. verdedigt. Epn hard schot van den linksbinnen ketst te gen de lat. Dan trekt C.K.C. ten aanval en haar linksbinnen doelpunt ongehinderd (03). Het kopwerk van CKG was beter verzorgd dan bij de thuisclub. Het tweede elftal won met 3—2 van Groot-Ammers I. LF.C. 2Dilettant 3 (Krimpen a.d. Lek) 11—0. Lekkerkerk. LFC wint den toss en kiest den vrij sterken wind, welke bijna recht Qver het veld staat, mede. Van den-aftrap gaat D. ten aanval, maar LFC neemt die over en gaat direct op het doel af. De r.- binnen schiet tegen keepers voet en de bal draait in het doel. LFC gaat na den aftrap' weer op het doel af en krijgt een hoekschop te nemen. Nadat de bal enkele malen voor het doel geweest is, doelpunt de 1.-binnen, zoodat het in 5 min. reeds 2—0 is. Dan is de beurt aan D.; net bui ten het strafschopgebied wordt haar een vrije schop toegewezen, maar gevaar voor LFC ontstaat er niet. Het spel wordt weer verplhatst en in korten tijd krijgt L.F.G. vijf hoekschoppen te nemen. Bij de laat ste van den r.-buiten slaat de keeper den bal in eigen doel 30. LFC zit met den sterken wind mee steeds voor het Dil- doel en kort achter elkaar doelpunten de middenvoor en l.-binnen, zoodat na een uur spelen de stand 50 is. Spoedig heeft de middenvoor weer succes, als hij in keepers handen schiet springt de bal omhoog en draait door de win<f het doel in 60. De doelpunten zijn niet van de lucht en nog voor de rust is het 80. Men verwacht na de rust dat de bord- jee na omgekeerd zullen zijn, daar Dilet. m den fz# sterken wind mea heeft, aaaar WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 6 April. De wijzer zonder pijlpunt geeft den eland van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke ,of Zuid-Westelijke, later weer rui mende wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; eenige kans op regen in het Noorden; in het Zuiden weinig of geep regen; iets zachter 's nachts. Waterstand. Schoonhoven hoog water 5 45 uur, 0.99 M. Vreeswijk hoog water 6.40 uur, 1.23 M. Keulenstand 2.03 M., was 0 29M. Maastricht 4 April 4144 M., was 0.13 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag' 12 uur in de schaduw: 45 graden Fahrenheit Maandag 6 April: Op 6.44, onder 4.43. Laatste Kwartier Dinsdag 14 ApriL LFC blijft den toon aangeven en kwam er nog een aanval van Dilet. dan zat er niet veel schot in de voorhoede. Bij een snelle aanval over links van LFC werd goed voorgezet en de middenvoor maakte er et een mooie kopbal 9—0 van. Het wordt Dilet. nu toch te bar en het spel wordt weer verplaatst. Ze krijgt kort na - elkaar drie hoeksphpppen te nemen, maar het juiste schot is zoek. LFC verplaatst het spel wederom. De Dilet. keeper wordt wegens natrappen naar de kleedkamer gezonden en nadat een andere speler als keeper is opgesteld, wordt de penalty doar den LFC-aanvoerder in het net geplaatst 10—0. Nadat weer was afgetrapt is de bal weer direct op de Dilet helft en de r -binncn maakt er 110 van, in welken stand geen wijziging meer komt. Nieuwland. Zaterdag speelde een N.S.V.-combi na tie van het lè en 2de elf tal tegen een combinatie te Noordeloos. Hier wisten onze jongens in een prettig ges peelden wedstrijd met 41 te winnen. Zondag speelde N.S.V. 1 een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Zwalu wen uit Gofinchem. De groen-witten wis ten in een weinig aantrekkelijken wedstrijd met 111 van de Gorcuirfers te winnen. Nieuw-Lekkerland. Op het terrein al hier speelde Zaterdagmiddag Eacelsior III een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hercules HI van Ridderkerk. Uitslag 5 —2. Te Kinderdijk werd niet gespeeld. Zwerver I ging op bezoek bij Odivio te Rotterdam, en won met .61. Zwerver II ging naar H.B.S. UI te Rot terdam, en won met 31. NIEUW NEDERLANDSCH WERELDRECORD. 500 M. vrije slag. Bij de internationale zwemwedstrijden die „Het Y" gisteravond in het Sport- fondsenbad te Amsterdam organiseerde, heeft de 16-jarige Tini Wagner op uiterst fraaie wijze het wereldrecord 500 yards vrije slag, dat onlangs door de Deensche Ragnhield Hveger op 6 min. 144/5 sec. gebracht was, met niet minder dan 5 sec. weten te verbeteren en derhalve op 6 min. 9 4/5 sec. te brengen. NED. HERV. KERK. MOERCAPELLE. Woensdag 8 April, avonds 7 uur. Bevestiging Ds. .Mof- ian. Donderdag 9 April, 's avonds 7 uur, In trede Ds. Hofman. CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Woensdag 8 April, 's avonds 7.30 uur Ds. de Groot van Gorinchem. NIEUWPOORT. Dinsdag 7 April, 's av. 6.30 uur, Ds. K. Groen, van Rotterdam. GER. GEMEENTE. GIESSENDAM. Dinsdag 7 April aA des avonds QV» uur Ds. R. Kok van Vee- indaal. Gebouw „Rehoboth" Woensdag 8 Apr» a.s. des avonds 7.30 uur, Evangelisatie samenkomst. Spreker de heer Veldkamp» n Amerongen. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS. Gebouw G. van Aft- Woensdag 8 April, 's avonds 7 uur^ de fawr lm v#u. Oldenbreek. MAANDAG 6 APRfL 198i [51 Den 20sten April a.s. hopen f3j Jgj onze geliefde Ouders KJ fö) ARIS MOLENAAR fg ARINA MUDDE hun 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. 1 Hup dankbare kinderen, ARIE. MIEN. ADR1E. Lekkerkerk, April 1936. Korte Achterweg 24. Heden ontsliep tot onze die pe droefheid, na een kortston dig lijden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Laurens v. Gelderen in den ouderdom van 66 jaar en ruim 4 maanden. Uit aller naam, Wed. S. M. v. GELDEREN- van Os. Kinderen en Kleinkinderen. Schoonhoven, 4 April 1936. Havenstraatsche Wal 11. gevraagd P.O. 15 lot 17 jaar. Adres: C. HOOENDOORN, Platte weg H 261, Reeuwijk. Feestavond en Trekking Loterij van de Sportv. „De Zwaluwen" te Bergambacht gaat door op Dinsdag 7 April in Hótel„'t Centrum". Aan».?'/?», Terstond gevraagd: goed kunnende melken en varen, met alle boerenwerk bekend. C. DE GROOT, Korte Achterweg (Dorp), Lekkerkerk. Gevraagd per I Meii In gezin met 3 schoolg. kinderen, •en flinke Dienstbode, P. G. Br. met get. aan Mevrouw Sandtmann, Pr. Hendrikl. 23 Bussum Boekhouder. H.H. Landbouwers en Winkeliers! Laat Uw boekhouding inrichten, bijhouden ofj controleeren door ge diplomeerd boekhouder. Brieven aan J.A. DE VRIJ, O 82, Stolwijk. op Woensdagen volgende dagen te Polebroekerdam op het terrein van den caféhouder v. VLIET. Te zien en te bevragen J. v. Limboroh Opperduit57, Lekkerkerk. B r a n d w ij k. NOTARIS H. 0. BOKS te Molenaarsgraaf is voornemens op Woensdag 8 April 1936, om 9" 2 uur, ten verzoeke en ten huize van den Heer JAC. VERME1J te Brandwijk No. 14, om contant geld, in het openbaar fa verkoopen; 24 gekalfd hebbende KOEIEN; I gulste Vaars; I Hokkelingstier; 5 Pinken; 8 Kalveren; I 7-j. bruin Merriepaard (mak in tuig en bij den weg); pLm. 40 Kippen; Boerenwagen met toebehooren! Kaasbrik; Stortkar; Tilbury; Paar- denhooihark; Paardentuig; Bouw- en Metkgereed- als, Motorkarn; Wringtob (270 L.); zoo goed als nieuwe Kaaspers (4 st.); Kaasvaten (tot 20 K.G.); Ton nen; Kuipen; Emmers; Pekelbak- ken; Kaasplanken met Schragen. Voorts: Schouw; Landhokken; Hor den; Heiningep: Brandhout; ©enig HUISRAAD, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Het Hoornvee is gedeeltelijk ge schetst Twee uur te voren te bezichtigen. Geen uitspanning. Op een goeden dag ziet U, dat Uw man zijn winterjas heeft uit gelaten. Wat zult U aantrekken, wanneer hij plotseling zomer- sche ideeën krijgt? Bederf zijn humeur niet op dat moment, maar zorg dat Uw voorjaarsgar derobe al in de kast hangt. Eén prachtcollectie sport-, middag- en avondjaponnen met aparte klokeffecten, een groote verscheidenheid van complets, hangt op U te wachten en U zult zien, dat op het oogenblik elke gulden wonderen doet. Ons personeel is tot Uw dienst. Kom, kijk en kiesl Gdectn 9alccm Biq Oen ROTTERDAM AMSTERDAM UTRECHT Aan Uw voeten een ROBINSON! In enkele jaren tijds heeft de Robinson-fabriek zich van een klein werkplaatsje opge werkt tot een nationale industrie van groote beteekenis. Honderden arbeiders - vakmenschen - verdienen er een goed loon. Vakmenschen, die weten hoe een scfioen in elkaar moet zitten, om sterk te zijn en makkelijk voor Uw voeten. ROBINSON heeft zijn opvallend succes te danken aan de groote degelijkheid - de mooie afwerking en den prettigen pasvorm van al zijn modellen. En de prijs? Ga bij Uw eigen winkelier eens de ROBINSON Model 62 passen. Dit model van zwart zacht kalfsleer zit wonderbaarlijk en kost slechts f. 4.95. In alle heerenmaten Nos. 38 t/m 48 (op moderne slanke leest). Ook verkrijgbaar op halfspitse leest - model 61 - voor denzelfden prijs. ROBINSONNeêrlandsch Beste Fabrikaat I DJa goal* voor Vadar an Zoon.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2