Gemeenteraden. vaarte In den (oren te hang< vaarte In den toren te hang» Op d. terreinen echter het landgoed Ockenburg te den Haag woonden H. M. de oefeningen bij .an de Ute ertlllerle-brigade, waarna voor de .orrtelijk. bezoek,ter, gedeW.'.üd'l.rd"" Het Van Abbe museum ie Eindhoven zal dezen zomer officieel geopend worden Pe Olympische klok i> op het terrein der Olympiade 1936 te Berlijn aangekomen. Voorbereidingen worden getroffen teneinde het ge- H M. de Koningin verlaat een waarnemingspost gedurende de oefeningen var» de 1ste artillerie-brigade op de terreinen achter het landgoed Ockenburg te den Haag De heer S. Hammer, ambtenaar ter secretarie te Genemuiden, die met ingang van 15 April a.s. benoemd is tot burgemeester van Goudswaard en Piershil (Z.H.) Het s.s. -Ramona", te Rotterdam ge bouwd voor rekening van de N.V. Bataafsche Import Mij. heeft Dinsdag np de Noordree proefgevaren. De Ramona" gereed voor het vertrek de Parkkade te Rotterdam De jaarlijksche tentoonstelling „Primavera* te Rot terdam, welke ditmaal bijzonder attractievol zal zijn, wordt Donderdag officieel geopend. Een hoekje van de expositie In de Ridderzaal te den Haag is Dinsdag een tentoonstelling geopend van modellen van den kruiser De Ruyter" V I n r victe admiraal J. da GraaH, hoofd-lnganlaur C van Dam an mr. L E. Mant.n tijd.n, da bezichtiging De heer G J. J. Wouters, burgemees ter der gemeente Eibergen, is be- noemd tot gouverneur van Curacao als opvolger van den heer B. W. T. van Slobbe 5 DERDE BLAD WOENSDAd 6 APRIL 1936 Benschop. Raadsvergadering van 17 Maart, onder voorzitterschap van burgemeester Schreu- ders Alle leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering word on middellijk overgegaan tot de behandeling der nieuwe bouwverordening, waarom trent de beslissing in de vorige vergade ring wa3 aangehouden. Verschillende raadsleden hadden schrif telijke bedenkingen tegen de ontwerpver ordening ingezonden, waarop B. en W een antwoord-nota hadden opgemaakt. De VOORZITTER bracht den raadsleden dank voor hun minitieus on derzoek der verordening, doch wees erop dat het de bedoeling was, het ontwerp zooveel mogelijk te volgen om de goedkeu ring der verordening niet in gevaar te brengen. Hierna werd tot artikelsgewijze behan deling overgegaan. In de zinsnede van art. 1, vermeidende wat onder bouwen wordt verstaan, had den de heeren De Gier en Van Os voorge steld tfc laten vervallen „muren, schoorstee nen, stoepen, bestratingen, schutting :n. hekken, inrichting van afvoer of berginfc van faecaliën, zoomede mestputten en gierkelders", voor zoover buiten de kom der gemeente. B. en W. ontraadden deze gewijzigde redactie over te nemen, omdat de goed keuring van de verordening zeer in ge vaar wordt gebracht. Met een soepele toe passing kan aan de bezwaren tegemoet gekomen worden. De heer V A N 0 S achtte het een groot bezwaar als voor elke futiliteit vergun ning moet worden aangevraagd. De VOORZITTER wees er op, dat art. 1 de grondslag is voor de geheele verordening en daarom moeilijk een an dere redactie kan worden gekozen. Spr. gaf de verzekering dat een soepele toe passing betracht zal worden. Hoofdzake lijk is deze bepaling echter voor de on- willigen. De heer LAM ORE merkte op, dat indien alles op deze wijze wordt doorge voerd, de geheele zaak op losse schroeven komt te staan. Deze verordening geldt voor jaren. Het college van B. en W. ver toont evenwei niet die vastheid en is men daa steeds van een soepele toepassing verzekerd? De VOORZITTER antwoordde, dat steeds een soepele toepassing der bepa ling betracht zal worden en mocht onver hoopt door tiet college daaraan al te zeer worden vaatgehffoden dan is de raad er ook nog De heer L A M 0 R E is principieel te gen centralisatie van het gezag, dat naar spr.'s meening in dit artikel tot niting komt. De vrijheden van het individu wor den daarin al te veel aangetast. De heer V E R M A A T geloofde, dat indien van de oorspronkelijke redactie wordt afgeweken, de verordening de goed keuring van Ged. Staten wel niet zou kun nen verkrijgen. Spr. stelde voldoende ver- trouwen in het college van B. en W., hoe dit in de toekomst ook mocht zijn samen gesteld. om van een soepele toepassing verzekerd te zijn. Tenslotte werd na eeni- ge bespreking besloten, de door B. en W. aangegeven redactie over te nemen Met betrekking tot de over art. 17 ge maakte opmerkingen kon de raad zich met de door B. en W. hierop gegeven toe lichting vereenigen en werd tot ongewij zigde overname van deze artikelen be sloten. Bij artikel 18, dat voorschrijft, dat bij het oprichten van een gebouw aan het bouwtoezicht schriftelijk moet worden ken nis gegeven, telkens als. a. het bouwter rein afgegraven, de fundeeringssleuven gegraven, en de grondslag voor de funda menten gereed is; b. het trasraam gereed is; e. de privaten en putten gereed zijn; d. een balklaag aangemetseld is; e. het ge bouw onder de kap is; f. het gebouw vol tooid is; hadden enkele leden voorgesteld eenige van deze alinea's te laten vervallen met het oog op de hierdoor ontstaande hooge kosten van het bouwtoezicht. B. en W. hadden geantwoord dat de handha ving van de voorgestelde redactie geen extra-kosten voor de gemeente veroor zaakt. Het aantal door den bouwopzichter te brengen bezoeken aan het gebouw, wordt er niet door verhoogd. De VOORZITTER gaf hierbij nog een toelichting omtrent het berichtkaart- jysteem, dat hiervoor zal worden inge voerd. De heer LAHORE had gaarne? de zekerheid, dat geen hoogere kosten door bepaling ontstaan De VOORZITTER zeide, dat B. en W met deze opmerking rekening zullen noodeo «n zoo noodig een bepaling in de ma tractie voor den bouwopzichter zullen Mm de overige artikelen kon de raad dch, na de door B. en W. gegeven toe lichtingen, vrijwel unaniem vereenigen en de verordening werd hierna mas. vast- geetsilfl. Bij bet artikel, handelende over de aan- ■1*1 ting aan in drinkwaterleiding, merk te de heer Lamoré op. dat z.i. het publiek miM voldoende er mede bekend ie geweest dat euder bepaalde voorwaarden vrijstel- te* fan ie aaasteiting kon worden ver- De heer VERMAAT wees erop, dat dit toch wel is bekend gemaakt Vervolgens wees de heer LAHORE op de 5 ct incassokosten die thans van de waterverbruikers gevraagd worden. Spr. vond dit een groot bezwaar, vooral voor de kleinere afnemers De VOORZITTER beloofde dit te zullen bespreken. De Secretaris las hierna de notulen die onveranderd mas. werden vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden ver volgens zh.s vour kennisgeving aangeno men. Voorts was nog ingekomen een schrij ven van de Maatschappij voor Diergenees kunde, houdende advies over de in ont werp toegezonden instructie voor de keu ringsveeartsen, waartegen geen bezwaren bestonden. De aandacht werd evenwel ge vestigd op het lage salaris in verband met de aan het ambt verbonden werk zaamheden, vooral wat het westelijk deel der gemeente betreft, waarop ernstig in overweging werd gegeven de nu bestaan de salarissen te brengen in overeenstem ming met de te verrichten werkzaamhe den en rekening te houden met de aan de uitvoering van den dienst verbonden ver plaatsingskosten. De raad besloot daarop tot vaststelling der instructie doch kon geen termen vin den, tot salarisverhooging over te gaan. Naar aanleiding van een schrijven vap Ged. Staten werd nog goedgekeurd een besluit nopens de financiering van den bouw der waterleiding. Het verslag van de oommissie tot we ring van schoolverzuim over 1935 werd voor kennisgeving aangenomen, terwijl de vergoeding voor deze commissie evenals vorig jaar werd bepaald op f 40, waaron der f 12 voor den secretaris. De verzoeken om voorschot op de ge meentelijke vergoeding ex art. 101 der L. 0. wet 1929 van de beide bijzondere scholen werden ingewilligd en de voor schotten bepaald als volgt: Bijz. School Eben Haezer f 500 en do St. Victorschool f 900. Goedgekeurd werd nog een begrootings- wijziging dienst 1935. De VOORZITTER lichtte toe, dat deze begrootingswijziging hoofdzakelijk het gevolg was van de uitvoering der werk verschaffing, waarover spr. vervolgens eenige inlichtingen verstrekte. Bij de rondvraag vroeg de beer LA- MORE naar de aansluiting van de school aan de drinkwaterleiding, waar over de VOORZITTER "eenige inlich tingen veretrekte. Hierna sluiting. Groot-Ammers. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 13 Maart. Voorzitter de heer H. Vlug, burgemeester. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opent de verga dering met gebed, dankt voor de vele ge- lukwenschen, welke hij met zijn gezin op 1 Januari mocht ontvangen en wenscht wederkeerig den raadsleden en allen inge zetenen voor' hun persoon, gezin en arbeid, Gods besten zegen toe. Spr, hoopt dat eendracht, samenwerking en wederzijdsolie waardeering, welke hij in het bijzonder in den raad heeft aaógetroffen ook in 1930t dobr geen disharmonie zal worden ver stoord. Moge er in 1936 een eenparig stre ven zijn om naar beste weten en met eer lijke overtuigingen de belangen dezer ge meente op de juiste wijze te behartigen De notulen wofden na een opjnerking van den heer De Vos inzake de bijdrage aan het Provinciale wegenplan in de Al- hlasserwaard, goedgekeurd. Velschillende ingekomen stukken, w.o. goedgekeurde raadsbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen. De VOORZITTER doet mededeeling van een schrijvenyian den heer M. Nobbe aan den Raad, wRirin deze verzoekt in aanmerking te mogen komen om in te schrijven voor de levering van drukwerk enz. "voor de gemeente en de O. L. School. Spr. deelt mede dat het geven van een op dracht voor deze leverantie behoort tot de taak van B. en W. en dit college stelt voor genoemd schrijven ter uitvoering in hun handen te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt met alg st. aangenomen. Op voorstel van B en W. wordt de re dactie der verordening tot heffing van weegloon gewijzigd, zooals is aangegeven in het schrijven van Ged. Staien, terwijl het tarief voor het wegen van ledige voer tuigen wordt verhoogd van f 0.25 op f 0.50 De pensioensgrondslag van den heer E. Hoop, gemeente-veldwachter, wordt met ingang van 1 Januari 1932 vastgesteld op f 2080 onder intrekking van den bij besluit van 22 September 1933 vastgestelden grondslag van f 2105. De VOORZITTER deelt mede, dat volgens de circulaire van den minister van sociale zaken de subaidieering in de kos ten van den z.g. B steun (extra hulp aan werkloozen) voor 1936 rechtstreeks van wege dit departement zal geschieden. Daar de steunregeling met 1 Januari in deze gemeente is ingevoerd zijn terzake over 1935 geen gelden ontvangen. Deze steun is in de eerste plaats bedoeld voor de groot- at* gaan nen, waar tengevolge van lang durige werkloosheid extra hulp noodzake lijk blijkt. Over het kalenderjaar 1936 mag voor deze gemeente worden uitgegeven 4 m.»al f 4 20 f 16.80. Hiervan wordt 4 maal f 2.20 van het rijk ontvangen. B. en W. stellen voor tot leden van het comité B te benoemen de leden die thans zittiiig hebben in het comité voor den z g. A steun en het on blekende bedrag van f 8 van ge meentewege beschikbaar te stellen, waar toe met alg. st. wordt besloten. Van Ged. Staten is een circulaire ont vangen, waarbij wordt medegedeeld, dat de destructie van vee en vleesch met ingang van 1 Juni verplichtend wordt gesteld, in overeenstemming met genoemd schrijven stellen B. en< W. voor met ingang van gi*- noemden datum aan te sluiten bij het des tructiebedrijf op de slachtplaa s te Dor drecht. De kosten hiervan bedragen 15 cent per inwoner en per H.A., dus voor deze gemeente f 45 per jaar. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen, terwijl de duur der te sluiten overeenkomst, welke om advi \a zal worden toegezonden aan den keuriugs- veearts, hoofd van dienst, in overleg ïrtct de omliggende gemeenten zal wordon vastgesteld. Het kohier voor de hondenbelasiLig wordt daarna vastgesteld en bevat 60 hon den in de le en 19 honden in de 2e klasse. De VOORZITTER deelt mede, dat het bestaande reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeenteraad o.a. door de wijziging van de gemeentewet, met meer voldoet aan de thans bestaande wet telijke bepalingen. Een concepUreglement ran órde is door B.-jn "W. aan de raads leden toegezonden. De voornaamste veran deringen zijn de afschaffing van de rond vraag en wijziging van de redactie-bepa ling betreffende verkiezingen en stemmin gen. Spr. opent terzake de discussie. De heer ZWART V00RSPUIJ vraagt of het in de bedoeling ligt het stel len van vragen aan het einde der verga dering geheel af te schaffen of deze vra gen te beperken tot die waar geen ini tiatief-voorstellen uit voortvloeien. De heer MOÜRIK vindt d» rond vraag nuttig. Tijdens de vergadering kan zich iets voordoen waardoor het betrokken raadslid het stellen van vragen noodzake lijk acht. Door de rondvraag bestaat het eenig* contact met B. en W. Bij afschaffing moet op amwoord worden gewacht tot een volgende vergadering De VOORZITTER antwoordt, dat inderdaad het stellen van u e vxagwa wujdt afgeschaft. Juist de kleine vragen verhef fen de rondvraag meestal niet. Zij werpen meestal zeer weinig ni»ttig -dfec; af, om dat het voör den voorzitter of de wethou ders soms zeer moei ijk is een juist ant woord te geven, daar zij niet zgn voorbe reid. De bevoegdheid van de raadsleden wordt hierdoor echter niet bekort, daar zij steeds, zooals in het concept is opgeno men, de vragen schriftelijk kunnen indie nen. Hierdoor krijgt men een gefundeerde zakelijke behandeling, hetgeen zoowel voor den vrager ais voor deng'me die beant woorden moet, tot een bevredigend resul taat moet leiden. Het is onjuist ie zeggen dat de rondvraag het eenige contact ia met B. en W. Ook behoeft niet op een antwoord te worden gewacht tot de vol gende vergadering. Wanneer zich tijdens de vergadering vragen voordoen, is dit bij behandeling van agendapunten en kunnen ze dus toch steeds worden behandeld.. De heer D e V 0 S is er sterk voor om de rondvraag te behouden. Bovendien wordt dan zoowel de vraag als het am woord door alle leien aangehoord. De VOORZITTER antwoordt dat ook volgens het nieuwe reglement alle le den in kennis zullen worden gesteld met de gestelde vraag ei) het daarop gege ven antwoord. Afschaffing van de rond vraag is bevorderlijk voor het prestige van den raad, waardoor een zakelijke op ar gumenten gegronde behandeling van de gestelde vragen wordt verkregen. De heer M 0 U R IK mdakt er bezwaar tegen dat deze vragen minstens 2 maal 24 uur voor de vergadering moeten zijn in gediend. De VOORZITTER antwoordt dat deze termijn moeilijk korter kon worden gesteld, omdat het antwoord niet direct gegeven kan worden en dit voorbereid moet worden. De heer DEN BESTEN vraagt eeni ge toelichting op de zinsnede dat in eer ste instantie geen lid voor de tweede maal het woord mag \oeren. De VOORZITTER antwoordt, dat eerst ieder raadslid aangaande het be trokken punt dat in behandeling is, het woord kan voeren Daarna worden de le- deu door den voorzitter of een der wet houders beantwoord. Hierna volgt de 2e instantie, waarin b.v. leden gehoord de besprekingen, hun standpunt innemen. De heer M 0 U R IK merkt op, dat vol gens art. 4 de vergaderingen worden ge houden op door den burgemeester te be palen dag en uur en verzoekt den voor zitter deze voortaan ip de avonduren te doen houden. De VOORZITTER deelt mede, dat zulks misschien wel eens zal gebeuren, doch om dit geregeld te doen is voor hem praciisch onmogelijk, daar hij thans reeds bijna alle avonden van huis is en er bo vendien in de beide andere gemeenten ook een dergel Uk vamek gedaaa ron nr* I worden. nemen o Het ligt dan ook niet in zijn voor de vergaderingen a's regel 's avonds te houden. In de practijk zou het blijken dat spr. zu ks niet kan nakomen. De heer MOÜRIK merkt op dat het voor de zakenmenschen beter sfchikt om 's avonds te vergaderen. Volgens de ge meen ewet heeft de raad de bevoegdheid, in het; reglement van orde het tijdstip, waarop de vergaderingen zullen worden gehouden, op te .nemen. Spr. doet een voorstel om art. 4 in dien zin te wijzigen, hetgeen wordt ondersteund door den heer De Vos Het voorstel wordt verworpen met 5 te gen 2 stemmen (de beide voorstellers). Voorts zou de heer MOÜRIK in het reglement niet willen opnemen het formu lier gebed daar het opgedrongen zou kun nen worden aan een voorzitter, die er zich in principe niet mee kan vereenigen. De VOORZITTER deelt mede, dat dit gebed in het reglement behoort te worden opgenomen, omdat daarin alles wordt vastgelegd wat tot de vergadering behoort. Het reglement wordt vervolgens met al- gem. st. vastgesteld. Besloten wordt de begrootingen 1935 en 1936 te wijzigen, zooals deze in concept zijn opgesteld. Overeenkomstig het verzoek van het bestuur der vereeniging „Een school met den Bijbel" wordt het voor schot over 1936 op de gemeentelijke ver goeding vastgesteld op f 700. De VOORZITTER deelt mede dat bij den raad is ingekomen een verzoek van de in November opgerichte schoolvereni ging voor Groot-Ammers en Streefkerk, gevestigd te Groot-Ammers, om de benoo- digde gelden uit de gemeentekas te strekken voor de stichting op het Burgemeester Fortuynplein en dat thans door den Raad terzake de beslissing genomen moet worden. Daar het een vrij belangrijke zaak betreft hebben B. en W. op verzoek van één der Raadsleden een prae-advies uitgebracht. Uit de bu de stukken overgelegde verklaring blijkt, dat de school ruimte moet bieden aan 81 leer lingen, die 3 klassen zal bevatten en dat per klasse ten hoogste 48 leerlingen zullen worden toegelaten. Overigens zijn overge legd de bU de L. O. Wet vereisebte stuk ken, waaronder een lust met handteeke- ningen van ouders van 111 leerlingen, welke de school zullen bezoeken. Hieruit b.ijkt, dkf op 5 na alle leerlingen, die thans de O. L School bezoeken, naar de nieu we school zu ien overgaan. Aangezien aan alle eisciien der J-.O. Wet is voldaan, zal de raad verplicht zijn medewerking te ver- loenen. Het college heeft een besproking gehad mot het bestuur der nieuwe vereeni ging en haar adviseur, den heer W. van Leer uit Leerdaza Bij deze bespreking is gebleken, dat de aanleiding tot de oprich ting dezer vereeniging en haar verzoek om medewerking tot de oprichting van een nieuwe school een gevolg zijn van het niet tot Btand komen van een gemeenschappe lijke regeling tusschen de gemeentebestu ren van Groot-Ammers ,en Streefkerk in verband met het bezoek van kinderen uit deze laatste gemeente van de O. L. School te Groot-Ammers. In de vergadering van 25 Januari 1935 besloot de Raad, in ver band met den omvang der noodig geoor deelde restauratie der o.l. school de kin deren uit Streefkerk niet meer toè te la ten tot deze school, nu de gemeente Streef kerk bezwaar maakte in de kosten der school voor deze leerlingen bij te dragen. Dit besluit is op 1 April 1935 door den Raad opgeschort, totdat alsnog een ge meenschappelijke regeling zou zijn tot stand gakomen, nadat op dien da um een commissie uit de oudere zich bereid had verklaard de kosten, welke van Streefkerk werden gevraagd, te zullen voldoe*. Deze garantie kan elk jaar vóór 1 Maart worden opgezegd. Een verzoek der ouders aan Ged. Staten om een gemeenschappelijke re geling te bevelen voor de beide genoemde gemeenten, werd afgewezen. Daarop kon opnieuw worden onder oogen gezien welke restauratie voor het schoolgebouw noodig was, want op 2 Februari 1935 had de in specteur van het Lager Onderwijs geschre ven, dat hij een grondige reparatie van het gebouw noodzakelijk acht. In een schrij ven van de Gezondheidscommissie en van de Oudercommissie werden eenige gebre ken aangegeven. Aan den gemeente-archi tect is daarna opdracht gegeven een rap port met een begrooting der restauratie in te leveren. Dit rapport van begin 1934 raamde de verbetering op ruim f 4400, maar werd toen blijkbaar niet geheel be vredigend geacht en vervangen door een nieuw plan van 2 Januari 1935, waarvan de kosten werden geraamd op f 10.470. Dit laatste plan is ter beoordeeling inge zonden aan den inspecteur, die berichtte, dat beoordeeling van bet plan achterwege kan blijven, omdat van de opheffing der openbare school te Streefkerk wel niet* zal komen, waardoor de school te Groot-Am mers over voldoende plaatsruimte blijft be schikken en een verbouwing volgens het teruggezonden plan overbodig zal blijken te zijn. Toen in September j.l. dus vast stond, dat Ged. Staten geen gemeenschap pelijke regeling zouden bevelen, heeft 't col lege weer overwogen welke restauratie thans zou moeten volgen, waarbij d* toe lating der kinder eg. uit Streefkerk uiter aard meéc haar iasload moest iio«a gel den. Aangezien de bovenvermelde garantie van eenige ouders mede een clausule be- vaite omtrent een nieuwe garantie bij ver bouw of nieuwbouw, heeft het college een conferentie met die ouders gehouden, om een en ander onder de oogen te zien. Uiter aard kan deze commissie geen garantie ge ven voor dat deel der kosten van verbouw of nieuwbouw, welke de toelating van kin deren uit Streefkerk veroorzaakt. Het col lege heeft daarop nog eens in een confe rentie met het dagelijksch bestuur van Streefkerk de gevo'gen besproken, waarna gevolgd is de mededeeling van B. en W. dier gemeente, dat de raad van Streefkerk op 25 October 1935 andermaal heeft be sloten geen gemeenschappelijke regeling aan te gaan. Daarop heeft een voorloopig comité de ouders van de kinderen der o. 1. school en andere belangstellenden te Groot-Arqmers en Streefkerk bijeen geroe pen onder het motto „Er is slechts een op lossing mogfelijk", in welke bijeenkomst de nieuwe vereniging is opgericht. B. en W hebben een en ander uitvoerig gememo reerd om te doen zien wat de oorzaak is, dat het college de voorgenomen restaurs i* niet vlugger kon aanvatten, maar ook, dat de oprichting der vereeniging en haar ver zoek om medewerking tot de oprichting van een nieuwe school, niet is gelegen in wenschen omtrent de restauratie, maar in den wensch om de leerlingen uit Streef kerk te behouden uit vrees, dat de school anders vroeg of laat een z.g. tweeman- school nou worden. Na de conferentie van B en W. met het bestuur dezer vereeni ging hebben zij gemeend niet te moeten volstaan met voor te stellen in principe medewerking te verleenen, teneinde eerst daarna onder de oogen te zien de wijze, waarop die medewerking zal geschieden. Teneinde noodeloos tijdverlies te voorko men hebben ze de mogelijkheid nagegaan van medewerking aan den raad door de beschikbaarstelling der bestaande school, zoo noodig na restauratie. Ze hebben zich doen voorlichten over deze restauratie, waarbij vanzelf de plannen 1934 en Ja nuari 1935 weer ter tafel zijn gekomen. Wil de raad daartoe besluiten dan ia de verklaring van den inspecteur, dat daaiv tegen geen bezwaar is in te brengen, noo dig. Hoewel het bestuur tegelijk aan het college een verzoek had gericht om den noodigen grond voor nieuwbouw te mogen koopen aan het Burgemeester Fortuyn plein, had het college reeds dadelijk den indruk, dat afgezien van de meerdere kos ten van dezen grond nieuwbouw aanmerkelijk duurder moest worden. Aanvankelijk van meening, dat het plan van 1934 ad f 4400 niet ge heel zou voldoen aa.n de eischen van het tegenwoordige bouwbesluit en dat het plan van Januari 1935 ad f 10.470 voor vereen voudiging vatbaar was, nu de vereeniging met 3 lokalen wenscht te volstaan, hebben ze gezocht naar een tusachenplan, hetwelk door den Inspecteur zou kunnen worden aanvaard, voor het geval het eerste plan zijn goedkeuring< niet zou hebben. Hieruit zijn twee nieuwe'plannen ontstaan, welker kosten resp. zijn geraamd op f 7900 en f 9000. Deze twee plannen hebben B. en W. met het p an van 1934 aan den Jn- specteur voorgelegd. Aan het advies van den inspecteur, hetwelk met alle overige stukken tegelijk ten raadhuize te Groot- Ammers ter visie wordt gelegd, ontleenen we: „Met betrekking tot de door U inge zonden voorloopige plannen tot restauratie bericht de bouwkundige inspecteur mij, dat hij ter verkrijging van de grootst moge lijke zuinigheid plan 1, begroot op f 4400, het meest aan te bevelen acht. Met het oog op de meening van den bouwkundig in specteur acht ik verdere overweging van den bouw van een nieuwe school voors hands overbodig." Uit dit schrijven blijkt dus duidelijk dat het bestaande schoolge bouw reeds volgens het goedkoonste p an - zoodanig is te restaureeren, dat het aan de eischen van het betrokken schooltoezicht voldoet. Onder deze omstandigheden ach ten B. en W. zich verplicht den Raad te adviseeren te besluiten het bestaande schoolgebouw na restauratie overeenkom stig plan 1, ter beschikking te stellen van adressanten. De huidige financieele zorgen der gemeente maken het niet verantwoord het duurdere plan te prefereeren Het be stuur der vereeniging zal evenwel hoe wel zulks bezwaarlijk kan worden ver wacht, omdat, zooals boven al is uiteen gezet, de toestand van het gebouw niet de oorzaak is van haar verzoek. indien het bezwaar heeft met een dergelijk raadsbe sluit genoegen te nemen, daarvan in be roep kunnen gaan. Voor het geval zu'k* onverhoopt mocht geschieden en de minis ter van meening zou zijn, dat het bestuur terecht bezwaar maakt, zal het goed zijn, wanneer de raad thans besluit dat dan de restauratie kan plaats hebben overeen komstig plan 2, met inachtneming van de daarbij door den bouwkundig inspecteur aangegeven vereenvoudiging. Wanneer een bestaand schoolgebouw wordt beschikbaar gesteld, staat het tfan de gemeente te be-'' slissen wie de restauratie zal verzorgen. B. en W. zijn van meening, dat dit in dit geval door de geiheente behoort te ge schieden. Het ligt evenwel in de L-edoeling na het besluit van den raad zoo spoedig mogelijk met het bestuur in overjeg te tre den en dit bestuur ih de uitvoering zoo vol ledig mogelijk t* betrekken. Zoodra de wareeniging haar school opent, kau de

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5