N/e RF, GLAS/ BEHANG. R f JAN BROUWE Plaatselijk Nieuws Officieele Crisisbekendmakingen. Kerk en School Loop der bevolking Rechtszaken Predikbeurten Marktberichten Plaatselijk Nieuws Gemeenteraden tol. WOENSDAG IS APRIL 1936 HAVEN «3 - TELEF. 113 - SCHOONHOVEN Do goedkoopst* in alia kwaliteiten q VEN f Muziekuitvoering. Ameide. Maandagavond (tweede Paasch ïag) gaf de muziekvereeniging „Unie" in de zaal van café „Lekzicht'' een uitvoe ring onder leiding van den heer B A Hoon uit Schoonhoven. Het groole aanial belangstellenden heeft heel veel genoten, hetgeen bleek uit het vele applaus. Na de pauze heeft de tooneelclub „Ons Genoe gen" opgevoerd ..Kleptomanen", klucht in één bedrijf en „Henkie", klucht in twee bedrijven en waarom danig werd gelachen Na afloop van het programma volgde een gezellig bal Ameide. Aangezien hier w-eer veel teen in het water gezet is en de 'ijd voor het schillen ervan weer is aangebroken, zijn reeds enkele arbeiders hierby te werk ge steld. Mocht het mooie weer aanhouden, dan zullen spoedig vele handen weer eenige weken werk Yinden. De heeren P. van Uut 'timmerwerk) T. A. Bouter (lood gieters w>rk) tn (I Streefkerk (metselwerk) waren Zaterdag laagste inschrijvers voor een (e bouwen woonhuis met schuur te Letmjml, archi tect de heer Frans de Jong. 1 Duivenvlucht. Ameide. De postduivenvereniging „De Snelvlucht" hield Zaterdag gpn wedvlucht om Paasch eieren en krentebrood vanaf Tilburg, afstand 45.460 K.M. De prijzen vielen als volgt ten deel: 1, 8, 9 en 11 M. v. Leer; 2 en 3 Jan Streefkerk, 4 en 6 G. Middelkoop, 6 en 10 H. Streefkerk, 7 M. Roverts. Eerste overduif M. Roverta. Los om 1.30 uur, eerste duif 3.13.47 uur, 12e duif om 6.21.38. Door het ongunstige weer is deze eerste vlucht zeer slecht ver- loopen en er ontbraken Zaterdagavond nog verschillende vogels op hun hokken. Zen dag zijn er echter al weer enkele terug gekeerd. Voor de dienstplichtlichting 1936 zijn voorgoed ongeschikt verklaard: Gr. v. Bruggen, W. de Groot Bz., P. v. Kekem Gzn., Adr. d. Kruik en A. v. d. Wal, ter- wijl goedgekeurd werden G. Alblas, B Boy, A. van Gent, G. de Kruik Tz., T. Mo lenaar, R. Plieger, A. Verboom en A. Vroon Pzn. Sportuitslagen. Ameide. Bqjde Rohda-elftallen, die den laatsten tijd nog al eens een wedstrijd verloren, hebben Zondag haar supporters weer een laten zien, dat het toch wel an ders kan. Het tweede elftal speelde om 12 uur tegen, T.O.GjO. XI en behaalde een 21 overwinning. Rtéttetand 0—1. Om 2 uur trad het eerste elftal tusechen de lijnen en bracht T.O.G.O. I een 41 nederlaag toe. Op Tweeden Paaschdag zouden bpide Rohda-elftallen op bezotk gaan bij T.O G.O. I en II maar bij het vertrek bleek met het oog op de Paaschdrukte geen autobus meer beschikbaar te zijn, waar door deze wedstrijden moesten worden uitgesteld. Oliebollendag. AmmerstoL Tot stijving van de kas Werd Maandag Tweeden Paaschdag van wege de muziekvereeniging „Excelsior" een oliebollendag gehouden, die goed ge slaagd is. Achter in 't Gebouw in den tuin werden de bollen gebakken door den heer J. P. Visser, waarna ze met een paard en wagen, welke voor dat doel mooi ver sierd waren, door de gemeente werden vervoerd, begeleid door het muziekkorps. Eenige jonge dames hadden zich beschik baar gesteld om de oliebollen langs de huizen tè verkoopen. k Het nut van „Eerste Hulp". Bergambacht. Het groote nut van een goed geoutilleerde E.H.B.O. met werkende leden in alle wijken van de gemeente, bleek weer dezer dagen, toen de wed. L. door een auto op de Hoofdstraat werd aange reden. Dy,ar geen der beide dokters thuis was werd' de hulp ingeroepen van mej. Schouten, lid van E.H B.O., die de eerste hulp verleende en de wed^ L verbond, zoo dat zij mede daardoor geen nadeelige ge volgen ondervond. Overdreven. Bergambacht. Na een door het bestuur der woningbouwver. ingesteld onderzoek naar den zoog. desolaten toestand der 14 woningen van de woningbouwvereniging, waarover in de laatste jaarvergadering der vereen, was geklaagd, b eek dat hier geweldig overdreven was. Bij e f gezinnen bleken totaal geen klachten te zijn terwijl bij de overige 3 een kleine reparatie dient te geschieden. Wel zullen die woningen vóór van buiten worden opgeschilderd, jfoch daarvan was te voren reeds prijsopgaaf gevraagd. Bergambacht. Donderdagavond heeft in de melksalon van den heer De Kovel voor de Yereeaiging van winkeliers en Handei- drijvenden „Onderling Belang" de heer H. J. Hagelen, chef der afdeeling propagan da van den Kon. Ned. Middenstandsbond, een causerie gehouden tot aansluiting bij genoemden bond. Na afloop daarvan werd staande de vergadering besloten tot toe treding. Jubilzum. Capelle a.d. IJssel. De heer Albert Wil lem Rook herdacht heden het feit, dat hjj vóór 25 jaar in dienst trad der Chemi sche fabrieken. De jubilaris werd door de directie gecomplimenteerd en had verschil lende blijken van waardeering, zoowel van directie als personeel, in ontvangst te oe- Damvereeniging. Capelle a.d. IJssel. Met aanvankelijk 16 leden is in het café W. v. d. Adel een dam- vereeniging opgericht Ze komt elke Don derdagavond om half acht bijeen. Ongeval. Capelle sud. IJssel. Mej. A. de Groot- Puik, wonende aan de Usselmondsche laan, had het ongeluk bij werkzaamheden in den kelder van haar woning, haar oog te stooten, waardoor dit bloedend werd verwond en aan de inrichting van ooglij ders aan de Oostmolenwerf geneeskundige hulp moest worden verricht. Maandag 21 April zal vanwege „Het Groene Kruis" weder de verkoop van het Emmab'oempje plaats hebben. b Tot tijdelijk onderwijzer aan school 3 hebben B. en W. benoemd den heer J. L. Hokke. Kopziekte. Gouderak. Y&n den landbouwer B. is de vorige week een zijner beste runderen gestorven aan kopziekte tengevolge van het koude weer. Haastrecht De rijksveldwachter H. A. van Rijen heeft Zondagmorgen tegen twee eierenzoekers, die ziqh in den Bilwijkschen polder bévonden, procés-verbaal opge maakt. Krimpon a.d. Lek. Dilettant II moest de heide Paaschdagen de overwinning aan de tegenpartij laten. Op eersten Paasch dag verloor ze een uitwedstrijd tegen Woerde® II met 3—1, terwijl ze op 2en Paaschaag' de uitwedstrijd tegen Gouderak II met 42 verloor. Dilettant IU paste beter op en klopte O.N.A. V gedecideerd met 71, aldus twee uiterst kostbare puntjes in de wacht' sleepënd, De voetbalvereeniging Dilettant hield in het Sociëteitsgebouw een ledenvergade ring. Na opening door den voorzitter, wer den de niteilen voorgele ep en onveranderd goedgekeHd. Vervolgens bracht de pen- ningmeeslar verslag uit Er bleek een ba tig saldo in kas te zijn. Besloten werd de zen zomer wederom een trainer aan te stellen. Ook het zomerprogramma werd uitvoerig besproken. Voorts wayd besloten bij voldoende deelname onderafdeelingen voor korfbal en athletiek op te riehten. Na dat nog verschillende personen van de rondvraag gebruik gemaakt hadden, sloot de voorzitter deze matig bezochte verga dering. De gem. zangveieeniging .Krimpen a.d. Lek" hield een ledenvergadering in het Sociëteitsgebouw. Na opening door den voorzitter, volgden verslagen van secretaris en' penningmeester, welke werden nage zien en goedgekeurd. De aftredende be- slïLrsleden, de heeren Blonk. Benschop, De Jong en v. d Heul, werden herkozen, terwijl voorts tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Sterrenburg. Hierna werd'het zomerprogramma besproken en werd be sloten in te schrijven voor het concours te Bunschoten, dat op 6 Augustus gehouden wordt. Tooneelavond. Krimpen a.d. IJssal. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging „Morgenrood" in sa menwerking met de töoneelvereeniging „De Roode Spelers" van Nieuwerkerk a.d. IJssel een uitvoering in het Vereenigings- gebouw a hier. Hel door Morgenrood op gevoerde tooneelstuk „Hun Kind" zoowel als het tooneelstuk van „De Roode Spe lers" „Hannes wordt ingekwartierd" was zeer goed vertolkt, zoodat het in grooten getale opgekomen publiek een genotvollen avond heeft gehad. Nieuw-Lskkerland. De jaarlijksche Emmabloemcollecte zal hier worden ge houden op Dinsdag 21 April De heer J G. Slob slaagde Zaterdag te Utrecht bij de vereeniging van leeraren voor het examen stenografie „Groote", en tevens voor het examen typist; dit laatste met 201 letters per minuut. De lieer J. Stam Jz. heeft ontslag genomen als commissaris van de vereeni ging „Hulp in Nood". Nieuw-Lekkerland. Wegens het on gunstige weer werd Zaterdagmiddag de uitgeschreven wedstrijd afgelast Op 2en Paaschdag speelde Excelsior I een thuiswedstrijd tegen Marwaboy* (com- HEFFING VEEVOEDER. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoe*. der verwerkfe# oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel 8, b, onder 2o. van de Crisis Akkerbouwbeschikking 1934 JL, is vastgesteld als volgt: Inklaring laklarinr via 13 April «t t.ai. iMii *1 Lm 30 April 193611 Aag. I 36 voor lijnkoeken 1.30 1.25 voor soyasckroot »a. Q.60 ƒ1. Voor sayokoeken 1.15 1.20 voor grondnootkoeken 0JJ0 0.75 voor grondnootschilfers 1.40 ƒ1.30 voor oocoskoeken 1.20 1.05 voor Ned. Oost-lndisoh* cocaskoeken0.70 0.70 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten 050 050 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder lo van voornoem de beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 'a-Gravenhage in verbin ding te stellen. binatie) uit Dordrecht. Excelsior verloor met 2—6. Te Kinderdijk speelde Zaterdagmiddag ondanks hagel- en sneeuwbuien, Zwerver III tegen Zwerver (veteranen) aldaar. Uitslag 7—2. Zwerver I ging op bezoek bij 't Centrum I te Capelle a d. IJssel. Uitslag 5—4 voor 't Centrum. Op 2en Paaschdag speelde Zwerver (comb.) een thuiswedstrijd tegen Zwerver I van Rijsoord De uitslag Ottoland. Aan het euppletiefopds van de halve stuiversvereeniging voor lijders aan vallende ziekten heeft de afdeeliug Ottoland van de Macht raa bet Kleine over de maanden December 1935 en Ja nuari en Februari 19361 een bedrag van f 17,95 afgedragen. Op het door den gemeenteraad vast gestelde primitief kohier der hondenbelas ting komen de namen voor van 26 aan- geslagenen in de eerste en 15 aangesl^ge- nen in de tweede klasse. Tijdens de Zondag 5 dezer in 4e Ned. Herv. Kerk gehouden collecte wey- den twee bankbiljetten ven f 10, waarvan een bestemd voor de kerk en een voor de diaconie ontvangen. „Ga niet all*ea deor 'i leven." Polsbroek en Vllst Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat in deze gemeente thans vijf jeugdige bruidsparen in onder trouw zijn opgenomen. Drie der ondertrouwde paartjes behéo- ren tot de plaatselijke Ned. Herv. Ge meente, twee der aanstaande echtgenoot en komen van elders. Al deze huwelijken zullen door Ds. Van de Hee kerkelijk worden ingezegend. Botsing, Stolwijk. Zaterdagmiddag kwam op den Goudschenweg nabij de Kwarliersbrug, een auto uit Eetlien in botsing met een luxe auto uit Oudewater. Daa.door ge raakte eerstgenoemde auto. waarin 5 per sonen gezeten waren, die op weg waren naar het ziekenhuis te Leiden, in de langs den weg gelegen Goudsche vliet. Door de tegenwoordigheid van geest van den be stuurder en toegeschoten hulp waren de inzittenden spoedig op het droge. Zij wer den door de bewoners van kléeren voor zien en konden met een andere auto hun weg vervolgen. De auto, die bijna geheel onder water zat, is door een kraanwagen op het droge gebracht. Het verkeer onder vond hierbij eenige vertraging. Van de twintig personen uit deze ge meente, die deze week voor de militie ge keurd moesten worden, zijn 9 voor goed voor den dienst ongeschikt verklaard. Marsch „Crescendo". SHedrecht. De harmonie vereeniging „Crescendo" zal een marsch door de ge meente houden en wel Douderdag lÖApiJi in wijk A, Vrijdag 17 April in wijk G en D en Woensdag 22 April in de-Uitbrei ding. Gelijktijdig zal een collecte worden gehouden, waarvoor bereids toestemming van B. en W. is ontvangen. Arbeid door steuntrekkers. Waddinxveen. Het komt meermalen voor, dat steuntrekkenden beweren, arbeid te verrichten bij derden zonder er loon voor te ontvangen. Vetwita controle des wege niet mogelijk is, zal dit in den ver volge verboden zijn Zij, die voor anderen werkaa, zullen hun das Zaterdags verminderd zien met een bedrag daarvoor door het orgaan voor steun verleening te bepalen. IJsseMsin. Maandagavond werd de politie er van in kennis gesteld, dat iemand door 6 personen aan den Utrecht- scbenweg alhier in een sloot was gegooid. De politie wist het 5-tal aan te houden. Zij werden naar het politiebureau over gebracht, waar zij voor het verdere on derzoek werden opgesloten. Daar eeu ran ben in kennelijken staat van dronken schap verkeerd had, werd tegen hem pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl tegen eon ander proces-verbaal is opgemaakt ter zake van mishandeling. Zsvenhuizsn. Vrijdag reed de arbeider N. Hoek bij de woning vau den heer F. Biemond, op den Knibbelweg, met een landrol, waarvoor twee paarden waren gespannen, toen de dieren op hol sloegen en Hoek van de rol viel, waardoor hij een hersenschudding opliep. Hij is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Zaterdagavond gaf het kinderkoor „Jong Apollo", onder-afdeeling van de gem. z&ngvereeniging „Apollo", een uit voering in de zaal van den heer H. van Reeuwijk, onder leiding van den heer K. J. de Beun, uit Gouda. Opgevoerd werden de kinderoperette „Sneeuwwitje" en „Lint- spelen". De kinderen speelden heel aardig, maar het was jammer, dat ar zoo weinig belangstellenden waren. BEVESTIGING DS. M. HOFFMAN. Moaroafialte. Woensdagavond is ds. M. Hoffman van Krabbeodijke bevestigd als predikant bij de Geref. Gemeente alhier. Als bevestiger trad op Ds. G. H. Kersten van Rotterdam, die tot tekst gekozen had 2 Cor. 3 vers 5 en 6. Spr. bepaalde zijn gehoor bij: 1. Waartoe zü gesteld zijn; 2. Waarin zij gesteld zijn en wees op de groo te verantwoordelijkheid welke de bedie ning van het Woord Gods medebrengt. De Ned. Herv. Kerk welke voor deze dienst san de Geref. Gemeente was afgestaan was overvol. Onder de aanwezigen waren om. ds. 1 amain, ds. De Bloois, ds. Lich tenberg; en de candidaten de heeren v. d. Berg eet Stuivenberg. Donderdagavond heeft ds. Hoffman cSjn intreepredikatie gehouden. Hij sprak naar aanleiding van Jeremia 39 1618; en verdeelde het thema: Een gunstige toezeg ging in benarde tijden in 1. de persoon tot wien de Profeet gezonden werd 2. De kennisgeving van de komende gerichten Gods aan hen; 3. De blijde tijding aan gaande de verlossing voor hen. Na beëin diging der predicatie sprak da Hoffman allereerst ds. Kersten, zijn bevestiger toe, voor de opoffering, welke die zich voor spr. en voor de Geref. Gemeente getroost had. Aan, de kerkersad der Geref. Gem. bracht spr. dank voor de warme ontvangst welke hem en zijn gezin ten deel gevallen is. Tot B. en W., die door hun aanwezig heid hun belangstelling toonden, richtte ds. Hoffman enkele woorden van welkom, hierbij den wensch uitsprekende d&t de verhouding tusschen de Burgerlijke en kerkelijke overheid steeds goed mag blij ven, dit in het belang van beide. Met het hoofd en het personeel der Ghr. School hoopte spr. steeds aangenaam samen te kunnen werken. Verder bracht hij dank aan de predikanten en candidaten voor hun aanwezigheid. In het bijzonder dank te ds. Hoffman het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk, dat bereidwillig het kerkge bouw voor beide diensten had afgestaan. De heer Bax sprak namens de kerke- raad der Geref. Gemeente woorden van dank tot ds. Kersten, die vele jaren lang als consulent de gemeente van dienst ge weest is. Spr. hoopte, dat ds. Hoffman met zijn gezin een aangename ambtspe riode tegemoet gaat. Namens de Geref. Gemeente dankte de heer Bax het kerkbestuur der Ned. Herv Kerk voor het spontaan afstaan van bet Kerkgebouw. Onder de aanwezigen waren ongeveer 40 Zeeuwen uit de vroegere ge meente van ds. Hoffman en van wie ds. Hoffman met enkele gevoelvolle woorden afscheid nam.. Het kerkgebouw was tijdens beide diensten stampvol. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 15 April. KRIMPEN a.d. LEK. April. Ingekomen: E. van Duijvendijk, van Helmond, B. Nomen, van lekkerkerk; wed A. van Vliet en gezin, van Bergambacht, A. Langerak, van Rotterdam; P. Middel- kopp, vtfn Rotterdam; B. den Ouden, van Stolwijk. Vertrokken: Geen. MOERCAPELLE. April. Ingekomen: Ds. Hofman en gezin, van Krabbendijke (Zeeland) naar Nieuwe Achterweg. SLIEDRECHT. April. Ingekomen: N. Kegel, van Dordrecht naar A 48 inw., M. van Es, van Streef- kank naar Burg. Drjjberjdein 4 inw. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige wind, waarschijnlijk meest uit Noordelijke richtingen; betrok ken tot zwaar of half bewolkt; toenemende neerslagkans; zachter nachts, overdag iets kouder. Waterstand. Schoonhoven hoog water 11 uur, 1 22 M. Vreeswijk hoog water 11.15 uur, 1.32 M Keulenstand 1.84 M., val O.Oö M Maastricht 14 April 41.55 M., was 0.03 M De Luchttemperatuur. temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 63 graden Fahrenheit Woensdag 15 April: Op 2.11, onder 5.17. Laatste kwartier Dinsdag 14 April. Vertrokken: H. de Jager, van Van Len- nepat raat 65 inw. naar Rotterdam, Nic. Zasslraat 37b; M. Sluimer, van Merwestr. 29 inw. naar Giessendam C 354; A. Boer, van B 417 inw. naar Brandwijk H. Stam, van A 799 inw. naar Alblasserdam G 30; M. Boogaard (wed. P Kroon), van C 81 naar Dordrecht, Kasperpad 30; L. Kroon, van G 81 inw. naar aan boord zandzui ger „Amsterdam", Petroleumhaven, Per nis; M. H. Huiakens (eebtgenoote van B. L. de Zwart), van woonkeet, werf Van Rees, naar Alkmaar, p.a. P. Houtkooper. CRISISZUIVELBESLUIT. De Rotterdamsche Rechtbank deed gis teren uitspraak in de zaak tegen den 44- jarigen veehouder M. v. d. W. te Capelle aan den IJssel, beschuldigd van overtre ding van het Crisiszuve 1 besluit. De Recht bank heeft het veroordeelend vonnis ver nietigd en de zaak naar den kantonrechter teruggewezen. NED. HERV. KERK. BRANDWIJK. Donderdag 16 April, n.m. 2 uur, Ds. L. Blok. Huwelijksbevesti ging. HAASTRECHT. Dondordag 16 April, n m. 2.30 uur, Ds. W. de Voogd van der Straaten. Huwelijksinzegening. POLSBROEK en VLIST. Donderdag 16 April, n.m. 1.30 uur, Ds. T„ van d* Hee Huwelijksinzegening. Vrijdag 17 April, n.m. 1.5» uur, Ds. I van de Hee Huwelijksinzegening. OUD GEREF. GE|M. CAFELLÊ a.d.* IJSSEL. Bermweglaan Woensdag 15 April, 'a avond* 7 uur, de beer H. Vlot. i j Dacostastraat. Woensdag 15 April, av, 7.30 uur, Ds. A. van Zon. j CHR. AFG. GEMEENTE. WADDINXVEEN. Donderflag 16 April n.m. 7 uur, Ds.'Toes, van IJsselmonde. EVANGELISATIE. GIESSENDAM. Gebouw „Rheoboth". Woensdag 15 April, 's avonds 7.30 uur, de lieer Pietere. ZWIJNDREGHT, 14 April. Aardbeien 25 cent per doosje; andijvie 0833 ct. per kist; bloemkool f 59 per kist; kropsla le soort f 2-804.30, 2e soort f 1.202.50 per 100 krop; stoofsla f 69 cent kilo, postelein f 18, spinazie f 911, witlof le soort f 10.30, 2e soort f 5.40 per 100 KG; raapstelen 60—80 cent, .rabarber f 2.80 4.60. radijs roode f 3.204.50, witpunt f 2.903.60 per 100 bos; selderij 2528 cent per doojjn. 9 DERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schoonhov.nsch» Courant Ammerstol. In het afgeloopen seizoen zijD van de bibliotheek in 't Gebouw 1350 boeken uitgereikt. - "Muziekuitvoering. Ammerstol. Zaterdagavond gaf de mu ziekvereeniging „Excelsior" een uitvoering in 't Gebouw onder leidng van den direc teur, den heer D. E. Heuting. Het pro gramma bevatte vele muzieknummers, die goed werden uitgevoerd. Hierna volgde het tooneelstuk „Meneer en Mevrouw", een blijspel in drie bedrijven, hetgeen uitste kend in den smaak viel van het talrijke publiek. Na afloop hield een gezellig bol de aanwezigen nog langen tijd bijeen. S.D.A.P, Ammerstol. De afd. van de S.D.A.P. hield een vergadering in 't gebouw, waar bij het a s. Meifeest werd geregeld. De opkomst was goed. Eerst werd een be schrijvingsbrief behandeld. De cougresaf- gevaardigde kreeg vry mandaat. Na be handeling van enkele ingekomen stukken kwam aan de orde de regeling van don Meidag. De voorzitter deed enkele mede- deelingen omtrent de gebruikelijke kin derspelen die Zaterdags van te voren waarschijnlijk op het Sportterrein gehou den zullen worden onder lpiding van de A. 'J.C. De Zondagavond kotnt hierdoor vrij ▼oor een concert te geve» door de zang- ▼ereeniging „Morgenrood" en de muziek vereeniging „Excelsioi" onder leiding van den heer B. A. Hoon uit Schoonhoven Des middags om twee uur vangt de optocht naar het station aan om den spreker, den heer K. ter Laan van Zaandam, al te ha len. Ongeveer twaalf leden stelden zich be schikbaar voor het verrichten van wcik- zaamheden op den Meidag. Bergambacht By de door B. en W. ge houden aanbesteding van het jaarlykscü onderhoud der gemeente-eigendommen, werd geschreven als volgt; Voor Jbet timmerwerk: A. Macdaniel ▼oor f 312; C. Oskam voor f 309, üebrs. den Hoed voor f 297, Joh. de Graaf voor f 288 en S. van den Oever Sxn. voyr f 252 Voor het metselwerk: door C. van den Oever voor f 219 en A d. Lecq voor f 200. Voor het verf werk: door A. v. Stee- ma voor f 265; H. Veer voor f 215,60, A. C. Bezemer voor f 208,50; wed. D. v. 'tf. Velde voor f 194.20. Voor Tiet smidsweik: door J. Eyk voor f 68.50; door T. van Zoest voor i 67,35 en C. Burger voor f 65 Aan den laagsten inschryver van eik perceel ia bet onderhoud gegund. Bij de te Schoonhoven gehouden keu ring van dienstplichtigen van de lichting 1937 zyn geschikt bevonden: M. Bogaard; K. Eijkelenboom; P. Graafland; C. de Jong M. Kou wen hoven, B. Kroone; W. T. Mac- damel, J. W. Ooms, J. üosterwyk; A. Os kam; B. den Ouden; G. J. van Rooyen: J. Vermeulen; J. Verwaal; E. d. Werken en B. van Wijngaarden. Voorgoed ongeschikt werden bevonden: G. Brand, G. de Bruijn, J. D. v. Buren, A. F. Eikelenboom, P. M. Fredrikze en H. van den Oever. Tydelyk ongeschikt: N. de Lange. Benschop. De heer W, Verweij is te Utrecht geslaagd voor het eind-examen cRyksiandbouwwinterschooL Concert Berkenwoude. Maandagavond gaf het fanfarekorps „D.H.T.S.G." een uitvoering in de zaal van den heer Berkouwer. Het muzikale programma werd vlug en goed afgewerkt, evenals het kluchtspel „Dolle Dries". Tot slot gaven de heer Schmidt en zigi echtgenoofe eenige voordrachten, die ook vlot werden vertolkt. Een en ander lokte veel bijval uit van het in grooten ge tale opgekomen publiek. Het was jammer, dat eenige jongelui wat luidruchtig waren onder de uitvoe ring. Daardoor ging voor hen, die uitslui tend naar de mooie muziek komen luiste ren, veel verloren. Gevonden voorwerpen. Bergambacht Een rijwielbelaatingmerk; êen paar motorpijpen, een kinderhand- schoen; een zakmesje. Inlichtingen by den gem.-veldwachter. Schietclub B.V.L Bergambacht. De schietclub van den B V.L. hield een onderlingen schietwedstrijd met den volgenden uitslag: Klasse A: M. den Haan le prijs; L. van den Dool 2e prijs; J. Potuijt 3e prijs. Klasse B: L. de Mik le prijs; P. Spek snijder 2e prys; G. van der Graaf 3e prys. Klaaee C: G. W van den Dool le prijs. P. Noomen 2e prijs; A. van Dam 3e prijs. Klasse D: H Bakker le prijs; G. Mareé 2e prijs, P. Langerak 3e prijs. Aan den wedstrijd namen 18 schutters deel. De prijzen bestonden uit gebruiks voorwerpen. Gouderak. Bij de schietwedstrijden der afd. Gouderak van den B.V.L., gehouden in de timmerwinkel van Ooms, werden de prijzen als volgt behaald: le pr. W. Oppe- laar 97 p., 2e pr. J. Matse 95 p., 3e pr. P. Perk 93 p.; 4e pr. C. Hailing 93 p, 5e pr. P. Hoogendoorn 92 p.; 6e pr. J. van Vliet Fz. 91 p.; 7e pr. J. v. d. Vlist Wzn. 84 p. en Aa pr. D. Speksnijder met 90 pCt, J Gemeenteraad. Gouderak. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 1" April, n.m. 7 uur. De te behan delen onderwerpen zijn; 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging &e- meenlebegrdoting. 4. Voorstel tot aanvaar ding plannen commissie voor Weg en Brug 5. Voorsiel toetreding tot het Borgstel lingsfonds. 6. Vaststelling verordening Warenwet. 7 Wijziging verordening Hon denbelasting. 8. Overeenkomst met G E.K. R.O. (destructie van vee en vleescb). 9 Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Af tredend de heer M. van Hprk Lzn Aan beveling 1. M. van Herk Lzn., 2. S. Ver doold. 10 Reclames. Krimpen a.d. IJssel. Maandag 2en Paaschdag speelde een combinatie van D. C.V. I en D.C.V. II een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen het „Centrum I" v«n Capelle a.d. IJssel. De D G.V.-combinatie wist dan ook tenslotte een welverdiende 53 overwinning te behalen. Krimpen a.d, IJssel. Zaterdag heeft de postduivenvereenigiüg „De Öuelvlieger"' een wedvlucht voor oude duiven genoudon vanaf Zevenbergen. De afstand bedroeg 33 K.M, Aan dit concours namen 95 vogels deel. Los 3.30 uur. le en 2e pr J. Hou- weling. 3 en 4 T. Noorlander, 5 P. Pols, 6 J. Houweling, 7 J. Blappendel, 8 R. Broere, 9 en 10 J. Slappendel, 11 J. Zwets, 12 J. Slappendel, 13 P. Pols, 14 J. Houweling, 15 J. Slanpendel, 16 W. Ro mein, 17 P. Pols, 18 en 19 J. Slappendel, 20 W. Romein, 21 J. Slappendel, 22 P. Pols, 23 J. Boudestein, 24 N. Stynen. Aankomst 1ste duif 4.15.33 uur, laatste 4 19.40 uur. De slechte weersomstandig heden hebben grooten invloed op de snel heid gehad. Krimpen a.d. IJssel. De P.V. „De Vriend schap hield Zondag een wedvlucht vanaf VVoeiden. Afstand 30 K.M. Los 10.10 uur. le pr. G. de Vreede, 2 E. Brussee, 3 P J«eef, 4 P. Verschoor; 5 L. v. Housselt, 6 M. Twigt, 7 P. Butter; 8 M. Human, 9 A. J. de Boer, 10 A. Visser, 11 M Twigt, 12 Chr. v. d. Weiden, 13 J. Veer, 14 H van Housselt, 15 C. Heuvelman, 16 L. v. Housselt, 17 H. Braanker, 18 W. Heuvel man, 19 A. Huisman, 20 C. Twigt, 21 M. Twigt, 22 M. Twigt, 23 A .Human, 24 A. Visser, 25 P. Verschoor, 26 G. de Vreede, 27 G. Heuvelman, 28 J. de Jong, 29 A, Spek, 30 G. Twigt, 31 A. Vermaal, 32 E. Brussee, 33 J. de Jong, 34 G. Heu velman, 35 M. v. Mullem, 36 pr. P. But ler, 37 J. Buys, 38 H. van Housselt, 39 M. van Mu.lem, 40 B. de Groot, 41 A. Human, 42 P. Butter, 43 H. v. Housselt Aankomst 1ste duif 10.48.231/» uur, laat ste dujf 11.03 OÜ'/i uur. Duivenvlucht. Krimpen a.d. Lek. De poatduivenver- eemging „De Reisduif' hield een wedvlucht vanaf Woerden. De pryzen werden als volgt behaald: if Westbroek 1 en 8; D. Nobel 2, 4, 9, 10 en 11; M. de Hon 3 en 16, G. Stout 5, L. van der Linden 6, 12 en 17, J. van Meijeren 7, C. Rodenburg 13 en 15; L. Sleeuwenhoek 14 Aankomst eerste duif 10.50 uur, laatste 11.04 uur. Een toeisje, dat per rijwiel in de richting Lekkerkerk reed, werd hier aan gereden door een personenauto. De fiets werd zwaar beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade is onderling geregeld. Bij de eendenkooi „Lekzicht" wilde de fietser 0. uitwijken voor eenig$. andere wielrijders. Hij kwam hierbij in het grind terecht en viel zoodanig, dat hij ernstige schaafwonden bekwam, terwijl het voor wiel van zijn fiets in elkaar gedeukt werd Lekkerkerk. Loop der bevolking 1935. Op 1 Januari 1935 telde de gemeente 2269 mannen en 2158 vrouwen, totaal 4427 in woners. Op 1 Januari 1936 telde de ge meente 2288 mannen en 2170 vrouwen, to taal 4458 inwoners. Het aantal inwoners is toegenomen met 19 mannen en 12 vrou wen, totaal 31. Americain Bioscoop. Lekkerkerk. Americain Bioscoop geeft Zaterdag in gebouw Amicitia weer een aantrekkelijk programma. Sensatie en koelbloedigheid vindt men in de eerste film genaamd „In de catacomben van Pa rijs" (Charlie Ghan in Paris). Chan is een groot detective, die funest wordt voor een stel misdadigers. De andere film „Adorable" (Prinses Incognito) is een grappige rolprent vol sprookjesromantiek. Een bediendenbal wordt de onmiddellijke oorzaak van gewichtige gebeurtenisoen, een luitenanlje wordt zonder moeite lui tenant-kolonel en een manicure ontpopt zich als prinses. Een en ander vormt een vermakelijk geheel. Het programma met het Profilti Hol- landsch Nieuws is weer goed verzorgd Men zie verder de advertentie. Lopikerkapef. De heeren Jac. Harden- bol en J. G. Molenaar slaagden voor het eind-examen der Rijklandbouwwinter- school te Utrecht. Coop. Boerenleenbank. Moordrecht. In het Stationskoffiehuis werd onder leiding van den heer A. Oudijk een vergadering gehouden van de Coop Boerenleenbank. Na opening werden de notulen vastgesteld. De directeur bracht verslag uit over het afgeloopen vereeni- gingsjaar Het financieel verslag over 193o werd daarna uitgebracht. De réke- niag over 1935 werd in ontvangst m- 1 De buigemees'er van Bot-koup, mr E. P. Verkerk, uie buinoiikuit m net nnue.yk zal treden, hield Zaterdag een druk bezochte receptie. Schoolkinderen bieden den burgemeester en diens bruid, mej. M. Biesheuvel, bloemen aad. gaaf vastgesteld op f 305.301,60. Df balans gééft aan bezittingen en schulden een bedrag aan van f 293.207. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren G. J. de Jong en 1. van Nielen herkozen evenals de heer C H. Viijlandt als lid van den raad van toezicht. Een bestuursvoorstel betreffende een vast te stellen pensioensregeling voor den tegen- woordigen kassier werd aangenomen, even als een reglementswyziging. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard werd de vergadering gesloleu. Groene Kruis. Moordrecht. In het Posthuis hield do afd. Moordrecht van Het Groene Kruis haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer Dr. Van Westendorp, werden de notulen gelezen en vas'gesteld. De secretaris bracht het jaarverslag ^it. Hieruit bleek wtjjk een nuttig werk de vereen, het afgelbopen jaar weer heeft verricht. Speciaal werd het werk van de wijkzuster geprezen^ Wegens ongesteldheid van het tweede lid van de commissie, be last met het nazien der rekening over 1935 werd de controle verricht door den hoer Frederikae. Deze brach t rapport uit en wees op de uitstekende boekhouding De rekening werd hierna goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen mevr Van Westendorp en de heeren Van Wes tendorp, arts en C. van der Kuy Sr. De heer N. Dirkzwager'M Nzn braiht als afgevaardigde naar de algemeene vergade ring die te Rotterdam is gehouden, verslag uit. Na eenige besprekingen van huishoude lijken aard werd de vergadering, die door slechts weinig leden was bezocht, gesloten. Gymnastiekuitvoering. Moordrecht De traditie getrouw gaf de gymnastiekver. T.H.O.R. van Gouderak een uitvoering in het Posthuis alhier. De gymnastische oefeningen, die onder be kwame leiding werden uitgevoerd, genoten aller belangstelling. Een dankbaar applaus had de vereeniging in ontvangst te nemen. Na de pauze werd hét kluchtspel „De Nachtmerrie van den kapitein" opgevoerd. Dit spel, dat goed werd weergegeven, was een groot succes, langdurig werden de medespelenden toegejuicht. Een gezellig bal hield velen nog lang bijeen. De Moord reohtsche Schaakgroep speelde een wods'rijd tegen Excelsior II De uitslag was 7'/»—2'/« in het voordeel van Moordrecht. Moordrecht. De heer A. vah Noort is failliet verklaard. Curator is |mr. K. H. Gaarlandt le Gouda. Mocrcapelle. Op de Donderdag 9 April gehouden veiling waren aangevoerd 12079 eieren, prijzen waren als volgt; kippen eieren f 2.23—3.25; eèn.icieien f 2.30 - f 2,90; kalkoeneieren f 4.45i.50, alles per 100 stuks. Voorjaarsschouw. Ouderkerk a.d. IJssel. Het bestuur van den polder „Kromme. Geer en Zyde" zai op Vrijdag 8 Mei de voorjaarsachouw houden over de binnen haar ressort gele gen wateringen en vlieten. Afgewezen. Ouderkerk a.d. IJssel. De gemeenteraad van Meuwerkerk a d. IJssel heelt in zijn jongste vergadering afwijzend beschikt op een verzoek van het dagelijksch bestuur dezer gemeente, tot het gezamenlijk on derhouden der Ouderkerksche laan, welke onze gemeente tot dusverre alleen onder hield 1^ de op 20oMaart alhier gehouden vergadering had de raad aan het col'ege van B. en W. machtiging verleend om stappen in die richting te doen, doch de Nieuwerkerksche raad schijnt hierop niet te willen ingaan. Ratfbboth. Reeuwijk. De begrafenisvereeniging Re- hoboth hield in de Ghr. Nat. School haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer Jac. van Roon, het 12l2-jarig bestaan van de ver eeniging. Spr. wees o.m. op de gestadige bloei der vereeniging, waaruit blijkt, dat Rehoboih alleszins ksuur ÉTtaanwreftiié heeft, Bij de behandeling van het jaarver slag van den secretaris bleek, dat het le dental thans 182 bedraagt en wel 14 1ste klassers, 112 tweede klassers en 56 derde Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 533,81 waren, uitgaven f 45047, batig saldo 83.34. De reserve bedroeg fN 996.94, terwijl het te- goéd op het spaarbankboekje f 70 was. Het bestuur stelde voor, om voor dit jaar slechts 3/4 deel van de contributie te hef fen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. De altredende bestuursleden, de heeren W. Koot en W. den Ouden, werden bij ac clamatie herkozen! Raadsvergadering. Reeuwijk. l)e gemeenteraad is in open bare vergadering bijeengeroepen op Vrydag 17 April, v.m. half tien. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, notulen, mededeelin gen; 2. Elf hoeven. Gaat de koop door of niet?; 3. Voorstel B. en W. tot wijzing va nde gemeente-begrooting 1936; 4. Idem tot wijz.ng van de begrooting van het Plassenbedrijf 1936; 5. Idem tot wij zing ing der verordening Woningwet, 6. Idem den administrateur van het Wa terleidingbedrijf in vasten dienst aan te stellen; 7. Idem tot het aangaan van een proces inzake aanrijding Middelburgsche- brug; 8. Idem tot vaststelling van de ver ordening op de keuring van waren; 9. Voorkomende zaken, rondvraag, sluiting. „V.I.O.S.". Reeuwijk. De tooneelvereeniging „V.I. O S." gaf een uitvoering in café Van Riet schoten. Medewerking verleende de mu4 ziekveieeniging „Crescendo" uit Bodegra-j ven. De avond werd geopend door den heer A. -vaoi Delft, voorzitter van V.I.O.S., waarna eerst het muzikale gedeelte van het programma werd afgewerkt. Dat muziek in den smaak viel, bleek uit het daverend applaus. Na de pauze voerde „V.I.O.S." „Lief de" op, een tooneelspel in één bedrijf door J. J. Rentmeester. Hierna werden nog eenige voordrachten gedaan De.leden van „V.I OS." hebben go«d gespeeld en de spelers hadden dan ook eveneens een warm applaus in ontvangst te nemen. De avond, waarvoor niet buitengewoon veel belangstelling was, werd met een ge zellig bal besloten. Reeuwijk. Ten huize van den heer G. Breed ijk is een geval van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. Zanguitvoering. Stolwijk. De zangvereeniging „Eensge zindheid" gaf 2e Paaschdag een uitvoe ring onder leiding van den heer K. J. de Beun uit Gouda in de Kerk alhier. Er werd een schitterend programma weergegeven, waarvan de muziek- en zangliefhebbers wel genoten. Het.»was echter jammer dat, niet meer naar deze uitvoering waren ko men luisteren. Dammen. Stolwijkersluis. De heer F. Jacobi, ni'. Waddinxveen gaf een simulteftnwedstrijd in de zaal yan den heer G. vJfti Mullem. Gespeeld werd aan 17 borden. De lieer Jacobi won 13 partijen, maakte 11 remise en verloor er 3, Raadsbesluiten. Waddinxveen. In de j.l. gehouden raads vergadering wérden de notulen goed ge- keu id. Goedgekeurd waren de raadsbe sluiten tot wijziging van de gemeente-be grootingen voor de jaren 1935 en 1936 en van het besluit tot verlaging van de rech ten voor het berijden van de Zuidkade niet paard en wagen. Voorts werd medege deeld, dat de verbetering van de Dorps straat nog wordt tegengehouden door twee eigenaars, die schadevergoeding eischen. Besloten werd B. en W. te machtigen om to handelen naar omstandigheden. Indien er inderdaad redenen voor vergoeding aan wezig zijn, kan deze worden gegeven; in het andere geval zal zoo noodig met ge weld tot uitvoering van het werk worden overgegaan Van het verificatiebureau van de Vereeniging voor Nederlandsche Ge meenten, waren de controle rapporten van de herliijven ingekomen. Hieruit bloek, WOENSDAG 15 APRIL 1938 behaald hadden. Winst gasbedrijf T7428.21, waterleidingbedrijf f 4J70.37, electriciteits- bedrijf f 131.35. Naar aanleiding van een adres van de bew oners van de Julianstraat inzake "be strating, werd na breedvoerige discussie met 8 tegen '3 stemmen en 1 blanco be sloten klinkers aan te brengen. Na uitvoerige toelichting van den voor zitter werd mét algemeene stemmen beslo ten toe te treden tot het Borgstellingsfonds te Gouda Aangenomen werden de voor stellen tot verhooging van den post voor werkverschaffing, tot het verleenen van 'n machtiging aan B. en W. inzake de ver- koQb -van oud-materiaal en tot het verleo- nen van voorschotten op de gemeentelijke vergoeding aan de besturen van bijzondere scholen, en het voorstel inzake het vast stellen van een bijzondere voorgevelrooi lijn aan den Henegouwerweg. Tegen de heeren Van den Berg, Van der Hee en Uit- beijerse. Het voorstel van B. en W. om aan de veereaiging tol bestrijding* van tuber culose een extra subsidie toe te Vennen van f 260, werd me» algemeene sterrimen aangenomen. Goedgekeurd werden de re kening van de I.andarbeidersvereeniging „Eigen Haard", het voorstel ,tot vaststel ling van een schoolgeldkohier voor den Franschen cursus, het -Voorstel tot wijzi ging van de begrootingen voor 1935 en 1936, terwijl op veréoeken om ontheffing van schoolgeld Wegens ziekte of vertrek met algetneene stemmen overeenkomstig het advies van B en W. besloten werd. Waddinxveen. Gevonden een autoband bij .T. Snoek. Kerkweg 9; epn regenjas bij H. Roelevink. Kerkweg 156: een gouden ringetje bij H van Dijk. Prins Hendrik straat 27: een kinderhand schoen bij .T. Os, Zuidkade 85; een vulpen bij A. Boon stoppel. Zuidkade 34: een kinderporte- monnaie bij G. Wesseling, Nesse 56: een rijwielbelastingmerk en sjiawl bij I. Schee- Ie, Kerkweg; *.een rijwielbelastingmerk bij C. de Joode, Kerkweg 110. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Waddinxveen. Voor de afdelingen Waddinxveen, Reeuwijk en Zevemiuizen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, trad alhiej op mr. W. Rip, secretaris ran dien bond, tot bespreking van allerlei cri sis-aangelegenheden. Na afloop van spre- gers causerie stelden de aanwezigen een heele reeks vragen, die all* vlot werden beantwoord. Het was een leerzame bijeen, komst. Vakteekenschool. Waddinxveen. In het R.-K. Bondsgo- bouw werd de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van het vakteekenschöolwerk. Groote vorderingen vielen er te constatee- ren. 6o leerlingen" hebben deze lessen ge volgd en, aan 9 ieeriingmi kon het eind diploma van den vijfjarigen cursus wor den uitgereikt. De leerlingen, ouders en belangstellenden werden togosproken door den pastoor, door burgemeester Troosten door den directeur der school, den heer Rooijmans. Gemeenteraadsvergadering op 21 Maart. Voorzitter de burgemester. de heer J. Kooiman. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER opent de verga dering, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen- en ongewijzigd vastgesteld. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de begrooting voor het dienstjaar 1936 is goedgekeurd. Naar aan leiding van een desbetreffend verzoek deelt de minister van binnenlandsche za ken mede, geen vrijheid to kunnen vin den, gelden beschikbaar te stellen voor de verbetering van het schoolgebouw. Voor de dekking der kosten zou thans wellicht, aldus de minister, een geldleening kun nen worden aangegaan, mits Ged. Staten daaraan hun goedkeuring hechten. Be doelde verbetering dient slechts te worden uitgevoerd voor zooveWtfeze strikt onver mijdelijk is en naar ingewonnen ambtsbe richten behoeven de kosten een bedrag van ongeveer f 4500 niet te overschrijden als gevolg waarvan nog mogelijke bezui nigingen kunnen worden doorgevoerd als het achterwege laten van den aanleg van centrale verwarming De VOORZITTER herinnert eraan dat twee jaar geleden voorgesteld is, de geheele school te verbouwen In verband met den aanleg der waterleiding is een gedeelte uitgesteld, zooals de gang en de privaten. Het eerste gedeelte is toen uit gevoerd, doch het recht is voorbehouden, het tweede gedeelte later uit te voeren. In verband met het schrijven van den minister dient nu nagegaan te worden of gold kan worden gekregen voor gemeld doel. B. eri W. hebben-zich gewend tot de Bank van Ned Gemeenten ofn de voor waarden voor een per September te slui- ge'dleening, waarop gemelde Bank hpeft geantwoord, nu nog geen voorwaar den te kunnen stellen, doch zich bereid verklaarde- een crediet in rekening-courant te verleenen voor de uitvoering van het ,werk. Daarna heeft het dag. best uur den toestand aan Ged. Staten uiteengezet. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. Spr hoopt de zaakvsvoor September in or de te hebben Befioemfhti pnderwijzeras. Na een korte besloten vergadering dal de beden ven de volgend* resultaten wordt niet algemeen* stemmen

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5