C 1 fs de Huishoudster niet doorgaat Twee Jongens Keuken-Werkmeisje Huishoudster Bericht van Inzet. Binnenland Gemengd Nieuws I Plaatselijk NieuwiT Sportnieuws Rechtszaken Predikbeurten Marktberichten Officieele Crisisbekendmakingen. LandbouwenVeeteelt Burgerlijke Stand Marktberichten huishoudster VERKOOPING Aanbesteding Woning, Polder Prins Alexander HOE RICHT MEN EEN ZIT-SLAAPKAMER GEZELLIG en PRACTISCH IN? ..claoh mm MAANDAG 20 APRIL 1936 VRIJZ. DEM. BOND. Nationale ontwapening verdwijnt uit het program. De Vrijz. Dem. Partij hield een buiten gewoon congres, dat gisteren moest be slissen over het voorstel om in bet werk programma der party, vastgesteld volgens de beginselverklaring, den eisch voor na tionale ontwapening te laten vervallen. Deze - kwestie gaf begrijpelijk aanleiding tot breedvoerige en soms zeer fel bewogen de batten, waaraan ook de minister van fi nanciën, Mr. P. J. Oud, heeft deelgeno men. Tenslotte is met 165 tegen 29 st< men, een compromis-voorstel aanvaard, waarin deze wijziging van het programma „KIJK UIT RIJD VEILIG!" Voor de eerste oplage van dit gratis boekje was zoo groote belangstelling, dat die spoedig was uitgereikt. We hebben toen aan den A.N.W.B. een tweede zending ge vraagd en we hebben die ontvangen. Het geïllustreerde boekje met duidelijke omschrijving van alles, wat men weten moet om veilig buitenshuis te kunnen rij den en loopen, is, zoolang de voorraad strekt, gratis aan ons kantoor verkrijg baar. Per post tegen overmaking van 5 cent voor de verzending. A JODEN EN ARABIEREN. Bloedige botsingen in P lestlna. In verschillende steden van Palestina hebben zich hevige botsingen tusschen Jo den en Arabieren voorgedaan. Vooral de Haifa en te Jaffa kwam bet tot ernstige ongeregeldheden In eerstgenoemde stad werden vier Joden en twee Arabieren ge dood en een Britscbe politie-officier ern stig gewond. Ook te Jaffa zijn ettelijke slachtoffers te betreuren. De regeermg verklaart intusschen den toestand volko men meester te zijn. Alle winkels te Haifa zijn gesloten; de handel ligt geheel stil. Onder de bevolking schijnt een voortdurend toenemende onte vredenheid te heerschen. De overheid heeft den alarmtoestand afgekondigdven troepen te hulp geroepen om de orde te herstellen. Ook naar Jaffa zijn troepen ontboden. Hier dreigt de beweging over te slaan het dichtbij gelegen Tel Aviv, waar aanvallen van Arabieren op de Jood- Berkenwoude. De verkoop der Emma- bloempjes heeft hier f 35.20 Opgebracht. Liefdadigheidsvoetbal. Capelle a.d. lüssel. De liefdadigheids- Voetbalwedstrijd tusschen „Zwervers" en „C.K.C." heeft voor de pl. afdeeling van „Het Groene Kruis" een boete opgeleverd van f 115. Schaken. Capelle a.d, IJssel. In het gebouw voor Chr. Belangen aan den Schaardyk speel de de Schaakclub „Kralingscheveer" haar eersten oefenwedstrijd tegen „Aljechin". Het resultaat was 7V*6V« in het voor deel van „Aljechin". De collecte, in het westelijk deel der gemeente en Kralingscheveer, gehouden door het pl. comité „Jong Holland" snakt naar werk" heeft f 80,45 opgebracht. Bouwvergunningen. Capelle a.d. IJssel. B. en W. hebben Vergunning verleend: aan W. Stam tot den bouw van 8 woningen aan Waterloo- Btraat en Frederik Hendrikstraat, aan J. van Meenen tot den bouw van een meubel makerswerkplaats op een perceel aan den 's-Gravenweg en aan G. Terlouw <ot den bouw van 2 woonhuizen aan den Berm- Leven" en de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen', alsmede vertegenwoordigers van tal van zustervereenigingen uit de om geving o.a. „Bosk. Boys", Lekkorkerk, Bo degraven, Moordrecht, Gouderak, \Vad- dinxveen, de Scheidsrechtersvereeniging „Gouda en Omstreken" en de trainers, de heeren P. Schouten en B. v. d. Heyden De zaal was tot in alle hoeken gevuld. De spelers van de beide e'ftallen en bet bestuur van H.V.V. alsmede het bestuur van den» G.V.B. en de masseur, de heer Wiezer uit Gouda, hadden op net tooneel plaats genomen, toen de voor zit ter van H.V.V. den aanwezigen namens de vor- eeniging het welkom toeriep. Hij gaf daar na een overzicht van de 15 jaar dat H.V.V. thans bestaat- In 1921 werd H.V.V. opgericht met 21 leden en speelde in de 3e klasse van den G.V.B. Het veld dat bespeeld werd en dat een afmeting had van 90 x 3Q M. werd afgekeurd. De regenten van de Stichting Bisdom van Vliet kwamen evenwel in de moeilijkheden tegemoet, waarvoor bestuur en leden thans nog dank brachten Bij dit jubileum kan de vereeniging tevreden zijn, mede gezien het feit dat het eerste en het tweede elftal kampioen werden. De spelers ontvingen daarna qqjl kleine verrassing. Den heer Wiezer te Gouda werd dank gebracht voor het vele werk dal hij voor de vereeniging heeft verricht. Verder werd dank gebracht aan den secretaris, den heer Schuurman, en de heeren J. M. den Bes-/ ten, G. de Korte T Spek Jr. en J. W. de Bruijn, die allen op krachtdadige wijze de vereeniging steunden. De heer D. A. Oskam van Lekkerkerk, waarnemend voorzitter van de G.V.B. fe liciteerde de jubilaresse en noemde het geschenk van de de leden. n.L de twee kampioenschappen in de competitie van dit seizoen de mooiste belooning voor hei bestuur. Spr hoopte op een blijvende goe de verstandhouding en bood namens de G.V.B. bloemen aan. Spr. huldigde ook de trainer van H V V. voor zijn verdiensten. Daarna brachten de overige afgevaar digden hun geiukwenschen over en boden bloemen aan. De heer ^Bakker dankte voor de felicita ties en de #?aaie bloemen. Na de pauze trad op het gezelschap August de Laat, uit Tilburg, dat een ge varieerd programma uitvoerde. Deze ar- tisten oogstten veel bijval van het publiek, dat zich uitstekénd amuseerde. Daarna werden vele telegrafische geiuk wenschen, o.a. van Gouda, O.N.A., Olym- pia, Groot-Ammers, Zwervers, Schoonho ven, Oudewater, GS V„ Bergambacht, Odivio en Nieuwerkerk bekend gemaakt. Het slot van den avond vormde een ge zellig bal. De speldjesverkoop bracht f 25 - De Emmabloem-collecte heeft in deze gemeente ruim f 90 opgebracht. Schoorsteenbrand. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij den timn man A. P. Sterk, wonende in de Krom ontstond Woensdagavond door onbekende oorzaak een schoorsteenbrand, die zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. On der leiding van den brandmeester P. Pols wisr men het vuur echter tot den schf steen te beperken en met zout te blus- schen. Kalverenmarkt Oudewater. In de afgeloopen week v op de 2 marktdagen besteed' voor nuchte re kalveren van f 34 50. Aangevoerd werden 240 stuks. Handel matig. De melkprijs. Oudewater. De melkslijters in deze meente hebben den melkprijs verlaagd 9 op 8 cent per liter. Polsbroek. Voor den dienstplicht, lich ting 1937, werden bij de keuring voor deze gemeente 3 personen geschikt bevon den en 3 ongeschikt verklaard. Beëedigd makelaar. Reeuwijk. De heer F. van Wingerden, aannemer, 's-Gravenbroekscheweg is door de Arrondissements Rechtbank te Rotter dam beëedigd tot makelaar in onroerende goederen. Gevonden: Een boodschappentasch, bij G. van Leeuwen, Straatweg 7. een hee renpantalon, te bevr. bij N. Spruit, Nieuw- dorporweg; een fietstasch, te bevr. bij L. Westdorp, Zoutmansweg; een huissleu tel, te bevr. bij den gem.-veldwacbter J. F. van Dalen, dorp; een f>et, te bevr. bij H. Dhondt, dorp. een paar handschoenen te bevr. bij dhr. Konijn, Tempel. Waddinxveen. Gevonden: Een ceintuuj bij L. van der Wulfc, Kerkweg 181; eer» autoband by Dekker te Nieuwerkerk a.d. IJsseL De damvereeniging „Excelsior" speel de een vriendschappelijken wedstrijd tegen Hazerswoude. De uitslag was 2214. De verkoop van het Emmabloempje zal plaats hehben op Donderdag 23 April Een ieder steune het goede doel. Gouderak. Mej. de K. is de vorige week Ie Delft gevallen en brak haar arm. Na lat zij ter plaatse was verbonden, heeft zij eich onder behandeling van dokter Bee- kenkamp gesteld. De vlagjesverkoop van T H.O.R wel ke op de uitvoering van deze vereeniging te Moordrecht ten bate der reiskas plaats bad, heeft f 7.70 opgebracht. Jubileum voetbal vereeniging. Haastrecht. Zaterdagavond heeft de Haastrechtsche voetbalvereeniging op fees telijke wijze haar 15-jarig bestaan her dacht Met dit jubileum viel samen het feit dat H.W.V. I in de laatste competitie voor den K N.V.B. 4e klasse het kampioen ichap behaalde en H.V.V. II werd in de laatste competitie 2e klasse voor den G. V.B. eveneens kampioen. De spelers en de besturen van den G. f.B. alsmede de voetbalenthousiaston heb ben dit feit met onopgemerkt laten voor bijgaan De belangstelling van de plaatse lijke vereenigingen was algemeen. Verte genwoordigd waren de gymnastiek vereen. «Olympia", de muziek vereeniging „Prima op. Americain-Bioscoop. Lekkerkerk. Americain-hioscoop ver toonde Zaterdag weer een interessant film programma. Het Profil ti Hollandsch Nieuws weitd gevolgd door „Adorabele" Prinses In cognito) een film vol amusante en bekoor lijke' vondsten. De andere hoofdfilm „In de catacomben van Paris" was een groot de tectivewerk met den bekenden acteur War ner Olafid. Uit een en ander blijkt weer, dat het publiek veel genoten heeft. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 9452 eieren. De prijzen waren als volgt: kip peneieren f 2.252.70, eendeieren f 1.75 f 2.30, kalkoeneieren f 44.05, alles per 100 Stuks. Moercapelle. Vrijdag is het consultatie bureau voor zuigelingen, ingesteld door de vereeniging „Het Groene Kruis", offi cieel geopend. Twee palen van het electrisch net stuk gereden. Moercapelle. Doordat een leerling-chauf feur, die een vrachtauto van den heer Z. bestuurde, teveel op het verkeer lette, nam hij te Zoetermeer de bocht te kort en reed twee palen van het electrisch net stuk. Aanbesteding. Nieuwpoort Bij de onderhandsche aan besteding van het timmerwerk voor een te bouwen dubbel woonhuis was de heer T. Stout, werd ingeschreven als volgt: wed. T. Voormolen, Nieuwpoort, f 1898; T. Schippers, Nieuwpoort, f 1775, J. H. Suur Schoonhoven, f 1753, P. v. Ooeterom, Wil- lige-Langerak, f 1740; J. Ooms. Groot-Am mers, f 1570; W. Rot, Nieuwpoort, f 1516. Nieuwerkerk a-d. IJssel. B. en W. heb ben vergunning verleend aan het comité van Uitvoering van de Ned. Reclassee- ringsdag tot het houden van een huis- en straatcollecte met speldjesverkoop, ten bate van de instandhouding van den Reclas- seeringsarbeid. Gedurende de maanden Januari en Februari 1936 is wegens steun aan werk- Loozen f 7795,19 uitbetaald. Het door de muziekvereeniging „Door Kunst Verkregen" aangeschafte vaandal zal op Zaterdag 25 dezer, des avonds om uur, in de zaal van den beer Boerop door den burgemeester worden onthuld. Moordrecht In de Vrijdagavond gebon den raadsvergadering is besloten een over eenkomst aan te gaan met bet destructie bedrijf G.E.K.R.O._ te Overschie. In verband met het slechte weer heb ben verschillende veehouders Hj'j ggg nftaf Aé itflr'igj,objygi>fri vv Gouda 3—A.V.V. L Ammerstol. Zooals verwacht wefd, kwam A.V.V. in Gouda voor een moeilijk vraagstuk te staari Zij heeft echter het probleem tot een oplossing gebracht, die alle respect afdwingt. Met een 20 over winning kwam rij jpriswaarts; een over winning die ruimschoots verdiend was. A.V.V. heeft in haar laatsten competitie wedstrijd in groot formaat gespeeld Het leek wel of alle spelers hun dag hadden. Voor de rast speelden de rood-witten te gen den wind in en wisten zij den stand op dubbelblank te houden. Een stand van 01 had toen reeds de verhouding beter weergegeven. Inderdaad kwam in de twee de helft het overwicht tot uitdrukking. Met den wind in rug speelde A.V.V. een be- heheerschte partij. Goéd positie- en samen spel leverde een doelpunt op (01). Kort daarop werd Gouda's heiligdom weer in gevaar gebracht en Gouda's back, die met den bal geen raad meer wist, schoot naar zijn keeper, doch iets te hoog, waar door het leder in eigen doel verdween. Verscheidene doelpunten zaten echter in de lucht, doch paal en lat waren de red ders. Inmiddels kwam Gouda goed opze;- ten en toen de A.V.V. keeper tot tweemaal toe door goed en tijdig uitloopen wist te redden, kroop A.V.V. door het oog vau een naald. Ze bleef echter in de meerder heid. Tien minuten voor het einde verslapt aan beide zijden het spel. Over het gefteel was het een uitstekende, sportieve wed strijd. A.V.V. 2 speelde te Stolwijk vri ;nd- schappe'ijk tegen Stolwijk 2 en wist eveneens een 20 zege in de wacht te sleepen. A.VJV. 3Schoonhoven 4. Ammerstol. De derde elftallen» hebben hun goede vorm van de laatste weken op nieuw bewezen door een stevige 61 over winning. Na den aftrap ontwikkelt zich een gelijk opgaand spelt maar erg gevaar lijk zijn de aanvallen niet. Na 10 minuien neemt A.V.V. de leiding als de linksbuiten van korten afstand onhoudbaar inkogelt 0). Hierna komen de blauw-wiiten aan bod en de linksbuiten lost oen bard schot, dat via de lat overgaat. A.V.V. wc-et haar voorsprong te behouden tot even voor de rust, maar dan maakt Schoonhoven met een zacht rollertje van dichtbij gelijk. Met 11 wordt gerust Na de rust is A V V. de meerd- re en na ci.geveer een kwa. iier kopt de linksbuiten, die met den linksbinnen vau plaats beeft verwisseld, eon voorzet van den rechtsbuiten keurig Icings den keeper i»i (.21). De thuisc ub heeft nu den smaak te pakken en de linksbinnen weet den keeper wederom het nakijken te geven (31). Even laten kopt de middenvoor een goed genomen corner even fraai in het net (41). De stryd hoeft weinig meer om het lijf, maar A V.V. vindt het nog nog niet genoeg en als de rechtsbinnen doorbreekt, schiet hy vervolgens en houd baar no. 5 ia de touwen. In de laatste mi- bal zelf in het doeL Het was over aet goho»! dus weer een succesvolle dag voor A.V V L.F.C. JV—Bergambacht II. Lekkerkerk. Of het door den sterken wind kwam, weten we niet maar het was een van weerszijden zeer slecht gespeelde wedstrijd, die nauwelijks het aankijken waard was. Het spel werd meermalen veel te kort gehouden en te veel in de leng'e gespeeld. LFC wint den toss en kiest den straffen wind mee. Na den aftrap door Bergambacht neemt LFC den bal over en trekt ten aanval Twee corners blijven zon der resultaat. Dan trekt B. er tusschen uit maar de bal wordt geretourneerd en nu ontstaat een gevaarlijke situatie voor het B. doel. De bal gaat een paar keer voor het doel heen en draait dan met effect het net in (1—0). Vijf minutenlater maakt de middenvoor er 20 van. Een penalty toe gekend wegens hands van een B. speler in het beruchte gebied wordt juist haast ge schoten. Nadat nog hoekschoppen^ op het het B. doel zonder sucecs zijn Wbleven, maakt de rechtsbinnen er 30 van> Door dat een speler van B. uitgevallen is en met 10 man verder gespeeld wordt, wordt het spel van B. nog onbeduidender. Na de rust gaat LFC tegen wind in ten aanval. De middenvoor weet door de ver dediging heen te glippen en te scoren (40). Nadat eenigen tijd te veel iö de lengte is gespeeld, wordt eindelijk de bal naar den vrijstaande linksbuiten gespeeld, die zijn kans benut (50). Daq krijgen we enkele aanvallen van B maar de LFG peeper, die bijna nog geen bal gehad heeft grijpt een maar malen resoluut in en weet zijn doel schoon te houden. Als het spel weder verplaatst is weet de midvoor nog maals te doelpunten (6—0), waarna spoe dig het einde komt. ZEDENMISDRIJF. De Rotterdamsche Rechtbank heeft Vrij dag met gesloten deuren behandeld de zaak tegen den schilder P. K. te Schoon hoven, beschuldigd van het zedenmisdrijf, bedoeld-in art. 247 van het Weth. van Strafr. Het 0. M. eischte l'/a jaar gevangenis straf. WEERBERICIT. Naar waarneming in den morgen van 20 April. VRIJE GEREF. GEM. WADDINXVEEN. Woensdag 22 April, 's avonds 7 uur, Ds. Groen, van Rotter dam. PAARDEN EN VEE. GORIN.CHEM, 20 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 243 runderen, 2 nuchtere kalveren, 5 varkens, 473 biggen, 14 schapen, 18 lammeren, 81 overloopers. De prijzen waren als volgt: Zware kalf- koeien f 125190, melkkoeien f 80—170. kalfvaaezen f J5150, guiste vaarzen f 50 90, vare koeien f 40—4)0. pinken f 30— 55. ossen f 50—125, stieren f 50—100, nuchtere fokkalveren f 58, nuchtere ex portkalveren f 24, drachtige varkens f 60 70, natte zeugen f 4045, overloopers f 14—21, biggen f 915, schapen met lam meren f 20—25. De wijzer «onder pijlpunt geeft den •tand van den vorigen dag a&a. Verwachting tot Dinsdagavond: Matige tot krachtige, later afnemende Zui delijke tot Westelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; aanvankelijk kans op re gen; zachter. Waterstand. Schoonhoven hoog water 4 20 uur, 1.52 M. Vreeswijk hoog water 5.15 uur, 1.80 M. Keulen stand 4.38 M., was 1.35 M. Maastricht, 18 April stand 41.79 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddai 12 uur in de schaduw: 56 graden FahrenheiL Maandag 20 April: Op 3 53, ondei 6.15. Nieuwe Maan Dinsdag 21 ApriL EierenmarkL Kippeneieren f 22.75 per "100 stuks. Botermarkt: Roomboter f 1.60—-1.70, weiboter f 1.301.40, margarine f 1.10—» 1.15, alles per K G. Handel levendig. ROTTERDAM. 20 April. Veemarat. Aan voer in totaal 2227, waarvan 784 vette runderen, 348 vette kalveren, 286 scha pen en lammeren, 782 varkens, 19 nuchte re kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. tot 50, 2e kwal. tot 44, 3e kwal. 30—36; vette ossen le kwal. 44, 2e kwal. 40, 3e kwal. 3035; vette kalveren le kwal. 85, 2e kwal. 70. 3e kwal. 4550; varkens (le vend gewicht) le kwal. 32. 2e kwal. 31, 3e kwal. 30, schapen le kwal. 42. 2e kwal. 38, 3e kwal. 30; lammeren le kwal. 41, 2a kwal. 35, 3e kwal. 29. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. tol f 21, 2e kwal. tot f 12, 3e kwal. tot f 10; lammeren le kwal. f 19, 2e kwal f 15, 3« kwal. f 10. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer als vorige week, handel traag, prijzen lager, vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen lager; schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel willig, prijzen iets minder; varkens aanvoei groot handel stil, prijzen onveranderd. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM. 20 April. Aardappelen. Brielsche eigenheimers f 2.102.30, Zeeuwsche blauwe f 22.30, Zeeuwsche eigenheimers f 22.10. Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 22.30, Redstar f 22 25, Poters bonte en blauwe f 150—1.75, Po-* ters eigenheimers f 1.20—1.50, Bevelan ders f 22 20, Zandaardappelen 6l/i4 ct per K.G.; Winter Malta's 4'/«10 ct. per K.G. Mei weinig aanvoer, kalme vraag. Wetenschap en Techniek ZEEPBEREIDING. Van de- Levers Zeep Maatschappij te Vlaardingen .ontvingen wij hare nieuwe uitgave, een beschrijving, met vele foto's Vlaardingen, in woord en Er blijkt uit aan de Lever' Het boekje krijgbaar bij ling reclame, de geheele zeepbereiding ons leel duidelijk wordf gemaak.t dit boekje, hoe hooge eisch en s Zeepproducten worden ge- is op aanvrage gratie ver- de Levers Zeep Mij., afdeo- Postbus 605, Rotterdam. over de zeepbereiding van grondstof tot eindproduct. ^Beginnende bij de klapper- en palmolie cultuur in Indië, volgen wij de grondstof fen OB hun weg naar Nederland, waar. De Sunlight fabrieken ontvangen gaarne gezelschappen, die het bedryf wenschen te bezichtigen, wanneer zulk een bezoek voor af wordt aangekondigd, waarbij tevens aan. de bezoekers het bovengenoemd boekje al® 7 MAANDAG 20 APRIL 1936 OEDER. 'leent rale heffing veevoeder De Nederlandsche Meelci bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K G. voor den invoer van tot veevoe der verwerkte oliehoudende zaden, pitten no»pn bedoeld in artikel 8, b. onder 2o van de Crisis Akkerbouwbeschikking 1934 L is vastgesteld als volgt. M Inklaring van Inklaring van 20 April al t.m. 1 Mei at Lm. 30 April 193031 A^g. P36 *oor lijnkoeken f i-30 voor soyaschroot - 0.85 voor soyakoeken - 110 voor grondnootkoeken 0.60 voor grondnootachil- fers 1-30 uo Ned. Oost-Indi- cocoskoeken - 0-60 voor voor - poo^ftot andere veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten - 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, flat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b. onder lo van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen (termijn nu reeds wenscht vast te leggen (tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve gnen zich da&rover met de Nederlandsche ileelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. CITROENEN. ""r De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, onder verwijzing naar de beschikking van den minister van buitenlandsche zaken, gedateerd 9 April 1936 (Ned. Staatscourant No. 72 van 14 April 1936), dat by invoer van citroénen de niet-Italiaanschö oorsprong daarvan ten genoege der Centrale zal moeten wor den aangetoond, waarvoor facturen, cog nossementen, certificaten van oorsprong enz. mede kunnen dienen. Ter vermijding van vertraging en even tueel van kosten wordt er de aandacht op gevestigd, dat de vrijmaking van citroenen als regel in Rotterdam of Amsterdam met aanzienlijk minderp vertraging en met veel lagere kosten zal kunnen geschieden dan op andere plaatsen. ONDERZOEK VAN BOTER OP VITAMINE-GEHALTE. Eenigen tijd geleden is aan de Zuivel- centrale het denkbeeld aan de hand ge daan, om harentwege boter te doen onder zoeken op vitamine-gehalte, dit naar aan leiding van het' door de margarine-produ centen gepubliceerde „attest" van dr. Aeg. Timmermans, directeur van het Centraal Instituut voor de Volksgezondheid te Utrecht, zoo verneemt het Hbld. De Zuivelcentrale en in het bijzonder de instantie daarvan, welke de groote pro paganda voert voor het gebruik van boter, kaas en melk (het Crisiszuivelbureau), heeft dit overigens £éér logische en voor de hand liggende dehkbeeld in overweging genomen. Het feit echter, dat zij aanvan kelijk wenschte, dét de proeven zouden worden genomen niet op dieren, doch met kinderen, dr'eigde het denkbeeld tot een dwaasheid te maken. Inmiddels is al weer ongeveer een maand verstreken, zonder dat de Zuivel centrale een beslissing heeft genomen. Wél heeft zij met eenige wetenschappe lijke onderzoekers van gedachten gewis seld en óók heeft zij het advies gevraagd van hare commissie voor wetenschappelijk onderzoek. Tot een besluit is de Zuivelcentrale niet gekomen. Als on^erzoekings-laboratoria zouden in aanmerking komen die van prof. Grijns te Wagjmmgen, prof. Wolff te Utrecht en prof Jansen te Amsterdam. "WIJNGAARDEN. April. Ondertrouwd: W. v. d. Linden (teKrim- en a.d. Lek), 29 j. en M. Bouman,*27 j. SLIEDRECHT. April. Geboren: Willempje, d. van H. W. Huis man en E. de Bruip. Jacob, z. van li- Boer en A. Prins. Getrouwd: A. Roskam, 22 j., en N. H. Kraaijeveld, 21 j- - P- C. de Jager, 24 j„ en N. Boelen, 21,j. Overleden: B. van Noort, 87 j., weduwe van D. J. C. Duyser. J. Baan, 65 j., echtgenoote van T. Korevaar. R. Vis ser, 12 j. A- Visser, 62 j, echtgenoote van J. A. Lanser. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 20 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 605 vette koeien, waarvan de pryzen waren: le kwal. 50 54. 2e kwal. 40—48, 3e kwal. 32—38 per K.G. slachtgewicht; 104 melk- en kalf- koeien f 160—200 per stuk; 134 vette kal veren 2e kwal. 46—56, 3e kwal. 3444 per K.G. levendgewicht; 150 nuchtere kalve ren f 3.507 per stuk; 40 schapen en lam meren, schapen f 1723 per stuk, lamme ren f 1518 per stuk; 554 varkens, vleesch varkens, wegende van 90110 K.G., 40 41, zware varkens 3940, vette varkens 38 —39 per K.G. slachtgewicht; 4 paarden f 70100 per stuk. UTRECHT, 18 April. Veemarkt. Aan voer 4300 stuks. Handel redelijk. Stieren 1821 een t^lachtkoeien 2e soort 2124 cent, slachtkoeien 3e soort 1820 cent, per pond; vaarzen f 90'15Ö, pinken f 56—75, melkkoeien f 120—200, kalfkoeibn f 130— 220, varekoeien f 80—150, magWe kalve ren f 30—60, nuchtere kalveren \i 2.50 4.50. magere varkens f 1727, schrammen f 12—17, biggen f 7—12, magere bchapen f 1222, alles per stuk. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 20 April. Kaasmarkt van heden. Aangevoerd 20 partijen, 1305 stuks, tezamen 6525 K.G. Zware geen aan voer. Met rijksmerk le soort geen aan voer. Prijzen: 2e soort f 1617.50. Han del matig. GROOT-AMMERS. 18 April. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange voerd 15 partijen met te zamen 584vstukj( kazen, wegende 4088 K.G. Pryzen: met rijksmerk le soort f 17.5019, idem 2e soort f 16—17. Handel matig. UTRECHT, 18 April. Boter f 0.80—0.85, kaas f 0.20—0.90 per pond; eieren f 2.40 3 per 100 stuks. UTRECHT, 17 April? iangevoord 3 wa. gens met 710 K.G. Prijs rijksmerk 2e kw. f 14.50—18 per 50 K.G. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ZWIJNDRECHT, 17 ApriL Aardbeien 27 cent per doosje; andijvie 1831 cent per kist; bloemkool eerste soort f 14 f -7, tweede soort f 49, komkom mers witte le soort f 15, 2e soort f 10, groene le soort f 13, 2e soort f 610 per 100 stuks, bosuien f 0.50140, knolsel derij (1 bos van 5 stuks) f 1018, peter selie f 120—3.20, prei f OJjO—1.60, raap stelen f 0.30-0.80, rabarber f 3-Ö.70, ra dijs roode f 2.50—4.30, witpunt f 2,60 340, wortelen f 8—15, per 100 bos; krop sla le soort f 2.404.30, 2e soort f 12.10 per 100 krop; stoofsla 4—8 cent, per K.G.; kroten f §.10—6.20. postelein f 18— 20, roode kool f 9.40—10.50, spinazie f 7 12 uien f 2.50—2.00, witlof le soort f 8.10—11.50, 2e soort f 350—8.70, wor telen afbreekpeen f 1016.20, zuring f 5 6 per 100 K.G.; selderij 14—33 cent per dozijn. rt.V. op de lek - Slikkerveer. KENNISGEVING. Wegens in uitvoering zijnde werken in Beneden- en Bovenberg zal de Autobusdientt Ouderkerk—Berkenwoude Schoonhoven thdelijk worden gestaakt. Om dezelfde reden zal de autobus- dienst Krimpen a/d llssel-Schoonhoven alle diensten rijden vla Ammerstol. DE DIRECTIE. Ondertrouwd C. J. W. VAN WANING Luit. ter zee der le klasse en F. L VAN MAAREN, VTissingen, Boulev. Banckert 42. Büthoven, Frans Halslaan 3, „De Larix" IB April 1936. Huwelijksvoltrekking 8 Mei a-s. U uur v.m. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, mejuffrouw NEELTJE VERBURG wed. van W. BAAS in den ouderdom van ruim 27 jaar. Namens de familiec t T. BAAS. Stolwijk, Beijersche, 19 April 1936. CfiVKAAGD: Een flinke halfwas Bakkersknecht, p- bÜ K. Spejcsmudö, Bergambacht Pirect gevraagde van 14 jaar. Adres: Electr. Schuiftafelfabriek» UL VERWAAL, Bergambacht Mevr. DE JONQH, Ramstraat 12, Utrecht, zoekt 1 Mei: bekend met fijne keuken, v.g.g.v. Net zakenman vraagt nette, eenvoudige omstr. 50 jaar, P.G. Brieven, ond. no. 8810, Bur. v. d. Blad Terstond gevraagd: een' klein gezin - Brieven aan J. METZ, Agent 6ch. Crt, Giessen-Nieuwkerk no. 62 Terstond gevraagd: Flinke nette fcfj Heer met inwonend zoon. D. LEENHEER, 1ste Barendr.weg k 148, Barendrecht Notaris B. KUIPERS te Dordrecht, bericht, dat de te Molenaarsgraaf op 22 en 29 April 1936, wegens verkoop uit de hand Te huur gevraagd met 1 Mei, een nette liefst met eenlg Bouwland. Brieven aan J. BLEIJENBERO, Agent Schoonh. Crt., Oudewater. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den zijn voornemens op Dlnsddg 5 Mei a.». des n.m. 1.30 uur ter secretarie van dien polder, Hoofdweg 393, te Hilligersberg aan te besteden: Het krooswerk van de tochten en watedeUUagMi In den polder Bestekken zijn te verkrijgen ter secretarie voornoemd tegen bo? taling v. f 0.25. Dijkgraaf en Heemraden voonÊ;. De Dijkgraaf: J. OVERVOORDE, De Seer.: J. VAN MAZIJK, Voor dit probleem vindt U tallooze uitstekend geslaagde oplossingen in onze collectie meubelen. Het afgebeelde handige schrijfbureautje is hiervan een voorbeeld. - Met één handbeweging het schrijfvlak op klappen.is het omgetooverd In een practische toilettafel met flinke spiegel en ruimte voor toilet- artikelen. - Uitvoering in blank en zwart eikenhout Jk DE WONING-ETAGE IN TE KOOP AANGEBODEN! EEN MELKZAAK, wegens dubbele zaken. Br. no. 2b5, boekh.J. de Ven, Cioudi Dc op 17 April j.l., door Notaris A. T. van der Leeden te Ouderkerk a.d. IJssel geveilde perceelen Hooiland met Boschhakhout en Water waarin EENDENKOOI en een perceel Bouwland onder de gemeente Berkenwoude, zijn in bod gebracht: Perceel 1 op f 1.250.— 2 f 1.950.- 3 f 550 - Totaal f 3.750.— DE AFSLAG blijft bepaald op Vrijdag 24 April a.s. morgens 11 uur in het Koffiehuis jvan A.BrgKOUBEJttcBcrkcnwottdc Algemeon Bouwbedrijf «Eigen Bezit». Hoofdkantoor Utrecht. geeft uit 3 pCt. bouwbrieven in coupures van f 500. Spaarbrieven met een gegarandeerde uitkeering van f 500. 4 pCt. Hypotheek-Obligaties in stukken van T 1000, f 500, f 100, f 50 en f 25. neemt oen gelden k deposito rentevergoeding 3%, 3l/«% en 3x/j%. Alle gelden worden uitsl. belegd in le hypotheken, onopzegb., rente 4% Zitdag voor Nieuwpoort en Omstr. des Dinsdags van 7—9 u. Kantoorhouder de Heer C. VERHEIJ, adminlstr., Nieuwpoort E!r is goed nieuws in de advertenties vandaag

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2