L Binnenland BEEREN- t Rechtszaken Rechtbank te Rotterdam Wat geeft de Radio? Kerk en School Kapitein Skittle en zijn Bootsman vinden een schat P' m 4 MAANDAG 20 «PRIL 1936 JHR. RUYS DE BROUCK. Tweede Kamer bijeengeroepen. Vrijdagmiddag, is de voorzitter van de Tweede Kamer, minister van staat, Jhr. iMr. Gh. J. M. Ruys de Beerenbrouck, die reeds eenigen tijd ongesteld was, tamelijk plotseling overleden. De laatste dagen was in zijn ziekte een zoodanige verergering ingetreden, dat observatie in een zieken huis noodig werd geacht. Vrijdagmiddag Is hij naaj het Sint Anthonius Gasthuis te Utrecht overgebracht, waar hij kalm en zacht is overleden. De begrafenis zal Dins dag op de R.-K. Begraafplaats te Vorden (Gld.) plaats hebiben. De Tweede Kamer is, in verband met dit overlijden, tegen heden telegrafisch bijeen geroepen. Jhr. Buys' levensloop. Jhr. Charles Joseph Marie Ruys de Beerenbrouck werd op 1 December 1873 te Roermond geboren. Hij studeerde aan de Leidsche Universiteit in de* rechten. In 1895 promoveerde hij op een proefschrift „Het strafrecht in het oude Maastricht" Het was zijn vader, die bij hem de eerste belangstelling voor het politieke leven in Nederland wekte en toen de oude heer Ruys minister van justitie geworden was, en het gezin naar Den Haag verhuisde, kwam de zoon daar met de kopstukken van de politiek van dien tijd in aanraking. Na zijn promotie vestigde Jhr. Ruys de Beerenbrouck zich als advocaat te Maas tricht. Btiiten iijn advocalen-practijk wijd de de heer Ruys zich daar aan maatschap- pelijken arbeid, o.a. was hij rechtskundig adviseur van de twee belangrijkste vak- vereenigingen der Maastrichtse he industrie Ook voor de drankbestrijding heeft hij veel gedaan. In 1890 werd hij lid van den ge meenteraad van*Maastricht, welke functie hij tot zijn benolmmg tot commissaris der Koningin in 1918 vervulde. Daarnaast was Jhr. Ruys van 1905—1918 lid van Tweede Kamer der Staten Generaal Toen hij 4 maanden na zijn benoeming tot comissaris der koningin, geroepen werd om als hoofd der regeering op te tre den in het eerste kabinet na de invoering der evenredige vertegenwoordiging, gaf hij hoewel ongaarne, aan dezen roep ge hoor. Makkelijk heeft hij het in dat eerste mi nisterschap niet gehad, want achtereenvol gens legden vijf ministers hun portefeuille neer. De premier wist echter het vertrou wen te behouden en na de Kamerverkie zingen in 19122 werd hem opnieuw de vor ming van een kabinet opgedragen. Dit ka binet bood spoedig echter weer ontslagaan wegens het verwerpen van de vlootwet, maar de Koningin heeft het verzoek niet ingewilligd en bet tweede ministerie Ruys de Beerenbrouck is tot 1925 gebleven Na de verkiezingen in 1929 werd heer Ruys voor de derde maal de vorming van een kabinet opgedragen. Slechts twee ministerpresidenten vóór hem is die eer te beurt gevallen, n.l. Thorbecke en Heems kerk Az„ maar geen premier heeft het zelfde aantal dienstjaren gemaakt. Elf jaar heeft de heer Ruys aan het hoofd der regeering gestaan en in de periode tusschen Zijn tweede en zijn derde premierschap, was hij belast met het voorzitterschap der Tweede Kamer, welke functie hij ook nu weer. na zijn aftreden in 1933, tot zijn dood vervuld heeft. Een paar maanden na zijn eerste optre den als premier deed Troelstra zijn revo lutie-poging en heeft de regeering onder haar jeugdigen premier moeilijke uren doorleefd. Het optreden van den heer Ruys in die dagen is van grooten invloed geweest op het feit, dat hij in 1927 be noemd werd tot minister van staat Zijn derde kabinet werd getroffen door de crisio. Hij ontwierp de steunregeling voor de werkloozon, aan zijn departement werd een begin gemaakt met de uitwerking van de plannen voor de Tarwewet, die la ter door het departement van Economische Zaken werden voltooid. In de drie kabi netten heeft de heer Ruys steeds de porte feuille van Binnenlandsche zaken b fieerd. Daarbij nam hij ad interim Marine, Oorlog, Koloniën, Landbouw en na het aftreden PM J&. Maarts S3» Bktóand is JL933 ook Buitenlandsche Zaken eenigen tijd voor zijn rekening. In Mei 1933 trad het derde kabinet Ruys de Beerenbrouck af, daar het ontwerp tot wijziging der reenter- lijke indeeling zooveel verzet uitlokte, dat tot Kamerontbinding werd overgegaan. De uitvaart Zaterdagmiddag om hall zus is in alle stilte en eenvoud het stoiieiyK overschot uit liet £>t. Antonius Gasthuis le Utrecht overgebracht naar den huize „Üuideras" te Vierakker Daar zal de plechtige uitvaart- di^st Dinsdag gehouden women om half eli in de H. Wïiieborduskerk. ie elf uur zal de begrafenis bij de kerk geschieden. Er zullen geen toespraken worden ge houden. l>e Tweede Kamer en de bureaux der Kamer zullen Dinsdag den geheeien dag gesloten zijn.» Koninklijks deelneming. De Koningin heeft een telegram van rouwbeklag San de familie van den over ledene doen toekomen. H. M. zal zich bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot doen vertegenwoordigen door den gep. generaal-majoor-tit. J H. F. graaf Du Monceau, opperceremoniemees- ter en grootmeester van het civiele huis van de Koningin. WILLEM VAN ORANJE'S GE BOORTEDAG. Vlaggen op 24 April. De groep Nederland van het Algemeen Nederlandscb Verbond verzond aan vele nationaal gezinde vereenigingen in Neder land het verzoek om op 24 April de vlag uit te steken, ter herdenking van den ge boortedag van Willem van «Oranje. Voorts ligt het in de bedoeling van de ze groep, er nogmaals bij de regeering op aan te dringen, den 24sten April, den ge boortedag van den grondlegger van den Nederlandschen staat, tot nationalen ge denkdag te verklaren. DE BURGEMEESTER VAN AMBT- HARDENBERG. Vragen omtrent zijn ontslag. Het Tweede Kamerlid ds. Van der Hei de (s d heeft aan den minister van bin nenlandsche zaken verschillende vragen gericht met betrekking tot de verduistering van gemeentegelden van Ambt-Harden- berg. Zoo vraagt dit kamerlid om of den minister, toen bet ontslag aan den burge meester eervol werd verleend, niets be kend was van hetgeen zich in Amb-Har- denberg had afgespeeld, niets ook van de redenen, waarom men schorsing van den burgemeester noodzakelijk had geacht, niets ook van de motieven, waardoor de burgemeester bewogen werd zelf zijn ont slag aan te vragen. Zoo de minister van een eh ander wel op de hoogte was, of hij dan de feiten, waarvan de burgemeester wordt verdacht, van zoo onschuldigen aard acht, dat geen belemmering voor het verleenen van eer vol ontslag aanwezig was. DE „NACHTEGAAL" HEEFT PECH. Te Marseille een vleugel beschadigd He| postvliegtuig de „Nachtegaal" dat ZateÉdagmorgen van Schiphol naar Indië vertrekken is, heeft bij de landing te Mar seille, tengevolge van een rukwind, een lichte beschadiging aan den vleugel opge- loopen. De „Lijster" zal zoo spoedig mogelijk naar Marseille vertrekken en zal de reis naar Indië in plaats van de „Nachtegaal" voortzetten De „Nachtegaal" komt na de reparatie ter plaatse weer naar Nederland terug. Dit zal waarschijnlijk zelfs zeer spoedig kunnen gebeuren, daar de beschadiging van zeer lichten aard is. De bemanning van de „Lijster" zal de „Nachtegaal" te rugvliegen (Zitting van 17 April). Valsche aangifte te Waddinxveen. De landbouwer T. van N. uit Waddinx veen heeft terechtgestaan, verdacht op 31 Januari bij den burgemeester een valsche aangifte te hebben gedaan. Toen zou ver dachte hebben gezegd, dat zijn eer en goe- naam was aangetast door de praatjes, die de melkhandelaar J. Hoogerbrugge rondstrooide, daUrhy betrokken zou zijn bij de suikerdiefslallen, die bij de Coöpe ratie Ons "Voordeel hadden plaats gehad. Verdachte beweerde, dat hij die aangif te te goeder trouw had gedaan. Hem was door zekeren Van Veen verteld, dat net Hoogerbrugge was, die het praatje in de wereld had gebracht en hij had geen re den om aan diens woorden te twijfelen. De president wees er verdachte op, dat Van Veen en zijn vrouw als getuigen zou den worden gehoord en dat deze reeds in het voor-onderzoek hadden ontkend met verdachte over de praatjes te hebben ge sproken Verdachte: En toch is het zoo Toen ik Van Veen bezocht, heeft deze het tegen my gezegd. Ik kan nog precies aangeven, hoe het gezelschap rond de tafel zatl Als eerste getuige werd gehoord de melk handelaar J. Hoogerbrugge, die verklaar de er nooit tegen iemand over te heb ben gesproken, dat verdachte betrokken zou zijn bij de suikerdiefslallen bij Ons Getuige J. van Veen verklaarde, dat ver dachte by hem was gekomen om te spreken over het huis, waarin hij woont en dat hij wilde verlaten. Verdachte \s toen vu de huiskamer gelaten, maar g^Cuige heeft teen in het geheel niet over de suikerdiefslal len of over de rondgaande praatjes ge sproken. Verdachte merkt op, dat de vrouw het gesprek op dé» suikerdiefstalien heeft ge bracht. Zij had toen gezegd: Hoogerbrug ge. zegt ook, dat jy er bij Ijetrokken bent, waarop getuige had gezegd: De politie komt ook zoo dikwyls bij je over den vloer. Getuige Van Veen: Mijn vrouw is maar even binnen geweest. Zy heeft toen hoele- maal niet gesproken. Verdachte: Je vrouw is de kamer niet uit geweest m het kwartier, dat ik bij je ben geweestl De vrouw van Van Veen had verdachte te woord gestaan, toen hij kwam om haar man te spreken. Zy had hem naar de huiskamer gebracht, waar Van Veen was. Daarna was zij weggegaan. Over de sui kerdiefstallen is niet gesproken. Een schoonzusje van Van Veen is ook even in de kamer geweest, toen verdachte op bezoek was. In haar tegenwoordigheid is er niet over suikerdiefstallen gesproken. Verdachte: Ze heeft mee aan tafel ge zeten, toen er over gesproken werd. De landbouwer J. A. v. Berkel heeft in 't dorp ook het gerypht gehoord, dat ver dachte bij de suikerdiefstalien betrokken zou zijn geweest Zijn dienstbode vertelde het hem. Ook van anderen bad hij het praatje vernomen, maar Van Veen noch zijn vrouw hadden het hem verteld. Ver dachte had aan dezen getuige gevraagd, wat hij daartegen doen moest en getuige had hem toen den raad gegeven zich tot den burgemeester te wenden. Getuige ant woordt op een vraag van den verdediger, mr De WittWijnen uit Gouda, dat bij verdachte niet tot het doen van een val sche aanklacht in staat acht. De president: Acht u Van Veen en zijn vrouw in staat tot een meineed? Getuige kan daarop geen antwoord ge ven, want hij kent Van Veen niet zoo goed. De landarbeider M. Quist verklaarde het gerucht van verschillende menschen te hebben gehoord, o.a. van zekeren Ange- nem. Het 0. M. wees er op, dat, volgens zijn inzicht verdachte het verhaal verzonnen heeft om zijn concurrent Hoogerbrugge te nekken. Verdachte beeft vroeger geruunen tijd melk uitgevent, zonder dat hij in het bezit was van een vergunning. Door hot optreden van Hoogerbrugge is hieraan een einde gekomen, zoödht het voor de hand ligt, dat verdacht zich op Hoogerbrugge heeft willen wreken^Rinnen eenige maan den is dit nu reeds dé vierde valsche aan gifte, die door bewoners van Waddinx veen wordt gedaan/ ten strenge straf ia wenschelijk, om daafaan een einde ie ma ken. Het O M. eischt een gevangenisstraf van 2 maanden. De verdediger, mr. De WittWijnen uit Gouda wees er op, dat verdachte in zijn verklaringen alleen staat tegenover een congsi. Dat bet praatje in het dorp geloo- pen heeft, is wel komen vast te staan door de verklaringen van de getuigen a déchar ge. Volgens pleiter is de politie, die de eenige instantie is, welke een grondig on derzoek naar dpn verspreider van het praatje had kunnen instel'en, schromelijk in haar taak tekortgeScho en. Het «niet te verwonderen, dat verdachte, die zeer po sitief van Van Veen gehoord heeft, dat Hoogerbrugge het gerucht verder vertelde, daarvan bij den burgemeester aangifte heeft gadaan. Er is alle aanleiding deze zaak terug te wijzen naar den rechter van in structie, die een nader onderzoek zou kun nen instellen. Mocht de rechtbank niet tot deze zienswijze komen, dan wees pleiter er op, dat niet is komen vast te s!aan, dat verdachte opzettefijk een valsche aan gifte heeft gedaan, zoodat hij zal moeten worden vrijgesproken. Mocht ook de recht bank niet tot een vrijspraak komen, dan verzocht pleiter oplegging van een cle mente straf. Dinsdag 21 April. Hilversum II. 31)15 M. A.V.R.O. 8—9 Gramofoon; 910 Gramofoon, 101015 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3011 Concert door de Groninger Or kest Vereeniging; 1111.30 Begin Knip cursus; 11.3012.30 Vervolg Concert; 12.301.30 Gramofoon; 1.303 Concert door de „Mmstreelsen Gramofoon, 3 3.30 Wenken voor de huishouding; 3.30 4 Gramoüoon; 44.30 bopiaan en Piano, 4-305 Radio Kinder Koorzang; 55.30 Verhalen voor klein» kinderen; 5.307 Concert door het Omroep-Orkest en Gra mofoon, 77.05 „En nu naar bed!"; 7.05 7.30 Piano, 7.308 Engelsche les voor gevorderden, 88.10 Nieuwsberichten, daarna Mededeelingen; 8.108.55 Gramo foon; 8.559.30 Opvoering van „De gou den Gondel" 1, 9.3011 Concert door het Omroep-Orkest, het Indisch Kleinkunsten- semble „Koetjitja" en Gramofoon; 11 11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest. Hilversum I. 1876 M. K.R.O. 8—8.15 Wij beginnen den dag; 8.159.15 Concert, 10—10.30 Muziekuit zen ding voor fabrie ken; 10.3011 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin, 12.151 Concert door het K.R. 0.-Orkest; 1—1.15 Gramofoon; 1.162 Concert door het K.R.O-Orkest; 23 Vrouwenuurtje; 34 Modecursus, H.I.R.O. 4 uur Gramofoon; 4.10 uur Lezing voor de Ned. Vereeniging van Spiritisten „Harmo- nia" door K. Sipsma: „Lust om te leven en moed om te sterven", 4.35 uur De H l. R.O.-post; 4.40 uur Gramofoon; 4.45 uur Lezing voor de Ned. Vakcentrale door H. M. Roos: „Het Coöperatieve stelsel"; K.R. O. 5.10—5.30 Gramofooh; 5.306 Con cert door de K.R.O-Mefodisten; 66.15 Gramofoon, 6.156.40 Concert door de K.R.O.-Melodisten; 6.40—7 Esperanto- nieuws; 7157.35 Uitzending van den Ned. R.-K. Middenstandsbond. „De vesti gingswet voor het klein-bedryf" door Drs. H. I. Jansen; 7.358 Sportbalfuurtje door P. Olthoff; 88.10 Nieuwsberichten en K.R.O.-mededeelingen; 8.108.15 Gramo foon; 8.15—-9.15 Concert door de Koninkl. Militaire Kapel; 9.15-930 Gramofoon; 9.301015 Concert door het K.R.O.-Or- kest; 10.15—10.30 Gramofoon; 1030 10.35 Nieuwsberichten: 10.3511.15 Con cert door den beroemden zigeunerprimas lm re Magyari en zijn Orkest; 11.15»—12 Gramofoon. Woensdag 22 April. Hilversum II. 301.5 M. V.A.Rjt. 8 uur Gramofoon, 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr., V.P.R.O. 10 uur Morgen wijding, V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 11 uur Mej. J. M. Wolfson: Arbeid en studie der vrouw", 11.30 uur Vervolg uit zending voor de arbeiders in de Continu bedrijven; 12 uur Gramofoon, 12.15 uur Concert door Eddy W alls en zyn Orkest en Gramofoon; 2 uur Voor do Vrouwen; 2.15 uur Concert, door de Notenkrakers en Zang; 3 uur Voor de Kinderen, 5.30 uur Concert door Syd Jackson's Novelty Players; 5.50 uur Gramofoon. 6 05 uur Concert door Syd Jackson's Novelty Plyaers; 6.25 uur Zang en Piano; R VD 6.30 uur M. G. J. M. van Dijk: „Practise!* resultaten der nieuweste onderzoekingen op het gehied der bloedgroepen studie", V.A.R.A. 7 uur Sport: Krachtsport. Nabe schouwing over de kampioenschappen van Nederland; 7.15 uur Zang door het V A. R.A.-Kinderkoortje „De Roodborstjes"; 7.40 uur Helden der Vrijheid. 6. „Arte- velde' 'door Dr. W. Ravesteyn; 8 uur S.O. S.-berichten; 8 03 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur V.A.R.A.-Varia; 8.15 uur Con cert door het V.A.R.A.-Orkest en Piano; 9 uur Opvoering van „De Ring van den Mandaryn"; 945 uur Orgelspel; 10 uur Nieuwsberichten; 10.15 uur Gramofoon; 10.30 uur Concert door Fantasia; 11.30 uur Gramofoon. Hilversum I. 1875 M. NCR V. 8—8.16 Schriftlezing en Meditatie. 8.159.30 Gra mofoon, 10.3011 Morgendienst onder lei ding van Ds. R. J. van der Meulen; 11 12 Harmoniumbespeling; 12.151 Saxo foon-recital en Gramofoon; 11.30 Gra mofoon: 1.302.30 Concert (Sopraan, Vi- >1, Fluit en Piano, 2.30—3 Praatje voor jeugdige postzegelverzamelaars; 33 45 Vervolg Concert. 4Nel Strijboe zingt Christelyke liederen; 5pl.m. 6 Kinder uurtje; pl.m. 66 30 Landbouwhalfuurtje. „Een gaatje in het oor" door Dr. D. M. Hoogland; 6.30Hoogland; 6307 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 7pl.m. 715 Nieuwsberichten; pl.m. 7.157.30 Radio-reportage, eventueel Gramofoon; 7.30745 Dr. J. de Haan: „De bloeiende Betuwe"; 7.45—<8 Gramofoon; 88.15 Weer- en Nieuwsberichten, 8.1510.30 Uitvoering van ,.Le roi David" en „Te Deum" door de Mij. tot Bev. der Toon kunst, afd. Rotterdam en Omstreken; 9.30 —9.55 Paaschoverdenking door Dr. A. van Veldhuizen; 10.301035 Nieuwsberich ten; 10.3511.30 Gramofoon. Zonder licht te Waddinxveen, De schoenmaker J. P. uit Waddinxveen was in appèl gekomen van èen vonnis van den kantonrechter te Rotterdam, waarbij bij was veroordeeld tot twee -geldboeten van f 5 en f 20 subs. 1 en 4 dagen hech tenis, wegens het rijden zonder licht en wegens het niet voldoen aan een hem door een agent van politie gegeven stopteeken. Verdachte had op 27 October des nachts onj, kwart voor een over den Schiedam- schen dijk te Rotterdam gereden met een motorfiets, waarvan de lantaarn en het achterlicht niet brandden. Twee agenten van politie, die daar surveilleerden had den het feit geconstateerd en op korten afstand aan verdachte een stopteeken ge geven, door hun hand op te steken en bo vendien nog luid „Stop" te roepen. 'Niet tegenstaande dit duideljjke bevel was ver dachte doorgereden. De agenten hebben dadeJjjk het nummer genoteerd en aan de post doorgegeven. Het resultaat was, dat even later de verdachte kon worden aan- Ijphouden, toen hij schuilde voor den re gen. Verdachte beweerde niet geweten te heb ben dat zijn licht niet brandde. Toen hij verjrok he£ft hij gezien dat alles in orde was." Het is mogelijk dat door het regen achtige weer de dynamo, die voor voeding van zyn lampen zorgde, geslipt is, waar door de lampen eenigen tijd niet gebrand hebben. Van een door agenten van politie gegeven stopteeken heeft verdachte niets gemerkt en hy was dan ook verwonderd geweest, dat toen hij voor den regen schuil de, een agent van politie hem aangehou den had 0i naar de politiepost had over gebracht. Het O. M. was van oordeel, dat het niet aan te nemen is, dat verdachte een zoo duidelijk, stopteeken niet opgemerkt zo» hebben. Het O.M. eischte bevestiging va» het vonnis. Verdachte vroeg hem een lagere boet* op te léggen. Uitspraken 1 Mei. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ridderkerk Ds. K. van de* Pol te Boven-Hardinxveld; te Groot-Anv mers Da. Batelaan te Huizen (N.-H.V AFSCHEID EN INTREDE DS. J. X VAN DEN BERG. Ds. J. J. \an den Berg is voornemen» Zondag 17 Mei afscheid te nemen van zijn tegenwoqrdige gemeente, Dussen en Zon» dag 24 Mei zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Linschoten. Al» bevestiger hoopt op te treden de consulent Da. J. H. Koster van Montfoort. BEVESTIGING EN INTREDE DS, P. BOUW. Benschop. Ds. P. Bouw stelt zich voor, Zondag 24 Mei afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente. Melissant (Z.H.) en 31 Mei intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. De consulent, da. T. van de Hee te Po'sbroek c.a. hoopt als bevestiger op te treden. 1. „Een fleech drijvend aan bakboord," liep kapitein Skittle zangerig tegen Boots. ,.Zie hem te pakken. Er kan wat inzit ten." Boots maakte een lasso en slaafde er in de lus om den hats nan de te gooien. Skittle dacht, dat er iets in mi Na eenige oogenblikken wist hij het. 2. Boots trok de flesch met zoo'n kracht 1 uit het water, dat deze over zijn hoofd vlooig. Juist tegen de kjjker Ban den ka#ir j tein, waar zij aan scherven spatte. Sr viel een rol papier uit en Boots gilde Me- rukt: „Je bubt gelijk, kappie. £r zat pat ia, Kijk eem, wal er, op aia*L* wedstrijd Het nieuwe stedelijk van Abbe- museum te Eindhoven is Za terdag in tegenwoordigheid van minister Slotemaker de Bruine en andere autoriteiten officieel geopend. Tijdens den rondqang De interland hockeywedstrijd Nederland Frankrijk, welke Zondag te den Haag werd gespeeld, eindigde in een overwinning voor de gasten. Moment voor het Hollandsche döel bpeimoment uit dert wedstrijd om het voetbalkampioenschap van Nederland kmc hen Be Quick en Enschede te Groningen, welke door Enschede met ,6 3 werd gewonnen demi-finale van het tournooi om het Nederlandsch korfbal kampioenschap tusschen W.W.M.D. en Blauw Wit Spel* moment bij de korf van Blauw Wit Mr. C. G. Bijleveld, rechter In de arrondissementsrechtbank t» Almelo, die benoemd is tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Haarlem Het stoffelijk overschot van wijlen jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck is ZÏaterdag van Utrecht naar Wichmond bij Doetinchem overgebracht Het uitdragen van de kist uit het St Antoniusziekenhuis Een der deelnemers in actie tijdens den eersten hippischen sportmiddag welke door de Amster* damsche ruiterclub .Anjer" ep het sportterrein .Minerva" in de hoofdstad werd georganiseerd Om bet voetbalkampioenschap van Nederland. Een snapshot uit den wedstrijd Ajax Feyenoord, welke Zondag ia de hoofdstad werd gespeeld en door de Rotterdammers met 4—1 werd gewonnen De Apollo-promenade in Amsterdam Zuid is Zondag onder groote belangstelling van het publiek weer begonnen. Een aardig snapshot ven deze typische attractie voor de hoofdstad

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 4