fhultselijk Nieuws De I - Landbauwen Veeteelt Gemeenteraden paar 4 Nieuws in een regels 2000 M WOENSDAG 29 APRIL 1936 no. estt. Nlf over met licitanten aangenseld Valenkamp, 1 Mei 1936 vastgesteld op f 40. I Geslaagd. Capelle a.d. IJssel. De heeren H. H. v. d. Waal. D. J. v. d. Watering on L. v d. Watering zijn geslaagd voor het diploma bakkersgezel. Nieuw poort. De burgemeester van deze gemeente en van Groot-Amir.ers en Lange- rak, verzoekt de ingezetenen. Donderdag op den verjaardag van Prinses Juliana al gemeen te willen vlaggen en daardoor hun aanhankelijkheid te toonen me: ons Vor stenhuis. vergunning van sterken de Utrecht- van bedrijven houdt ge- gebruik van couranten ge en Na overlej gekomen tot 15 pGt. Vlist. De heer R de Bruin is MaanJag aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ge slaagd voor hel propaedeutisch examen in de theologie. IJsselstein. jaardag van DE STEUN AAN DE VEEHOUDERIJ. Onderhoud met regeerings, commissaris. Nieuw land. Het bestuur van de gecom- mittearde polders Leerbroek en Nieuwlaad Mechelen. Dg den schieiwed- Reeuwijk. Donderdag zullen, in verband met den verjaardag van Prinses Juliana, de gemeente-secretarie, alsmede de kan toren van den gemeente-ontvanger en de gemeente-bedrijven, den geheelen dag ge sloten zijn. Op Zaterdag 9 Mei zal een collecte worden gehouden ten bate van de Neder- landsche Reclasseering. Veertig mannen met auto’s hebben uit de plaatselijke gevangenis te Royston (Ver. Staten) een neger ontvoerd, mot wien xü zich naar de plaats waar de ne ger een blank meisje zou hebben lastig gevallen begaven, waar hij met kogels doorboord en vervolgens gelyncht werd STOOMSTEENFABRIEK WEER IN WERKING. Vianen. Men is voornemens, om de stoomsteenfabriek ..De Lek", die ongeveer 6 maandoen heeft stil gelegen, met ingang van 4 Mei weer in werking te stellen. eg met de organisaties is men >t een loonsverlaging van circa Zandbak gekapseisd. Gouderak. Een zandbak liep Maandag middag uit het roer, zoodat het vaartuig in de IJssel onder deze gemeente omhoog liep. Daar het water vallende was, werd getracht, den bak los te krijgen, wat ech ter mislukte. Doordat het water zakte, be gon de schuit scheef te hangen, zoodat zij kapseisde en het achterste gedeelte zonk. Nu zal met een lichtbok getracht worden den bak weer vlot te brengen. Nationale Reclasseeringsdag. Polsbroek. De minister van justitie heeft aan de centrale leiding van den na- tionalen reclasseeringsdag toestemming verleend tot het uitschrijven van een prijs- vraag. De eventueele baten hiervan komen, evenals de as. openbare collecte, ten goe de aan het werk van de reclasseerings- instellingcn. De prijsvraag wordt gepubliceerd in de Reclasseeringscourant, die in de week van 29 Mei ook in onze gemeente huis aan huis zal worden verspreid. Er zijn 600 prijzen beschikbaar. Hoofdprijs: een auto, en verder fietsen, toto toes teil en enz. en W. hebben het ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein voor de caféhoud- ster, mej. G. J. van Dijk met ingang van heeft onder voorzitterschap van den heer P. Donk vergaderd, ten einde een tijdelijke I secretaris-penningmeester te benoemen, zulks in verb ind met het overlijden van den heer G. den Besten. Benoemd werd de heer G. Ver rips te Leerbroek. In de eerstvolgende vergadering van stemge rechtigde ingelanden zal de benoeming p'aats hebben van een secretaiis-penning- meester. Geslaagd. Streefkerk. Zondag hiald de P.V. „De gevleugelde bode’- een wedvlucht van Apel doorn, afstand 85 K.M. In concours wa ren 52 duiven. De duiven werden gelost 7 uur. Aankomst eerste duif 9.52 38. De prij- zij werden behaald door: K. de Bruyn 1, 6, 7 en 11; H van Meerkerk 2 en 15: W L.-Schippers M.Hzn. 3, 4, 5, 8, 9, 10 en X4; G. de Ruiter 12; A. Stuurman 13, 16 en 17 Vrijdagavond zal het plaalselijk cri- sis-comité haar laats e uitdeeling houding. Auto-ongoluk. Krimpen a.d. IJssel. Zaterdagmorgen feed de heer B„ melkrijder te Lekkerkerk, met een met melkkannen geladen vracht auto van den stoep van den landbouwer W. v. d. Linden Alhier. Waarschijnlijk door den zachten berm geraakte de auto van den stoep en schoof naar beneden. De chauffeur kon zich nog bijtijds in veilig heid stellen, maar de auto werd zwaar be schadigd. De ruiten werden totaal ver nield en ook de achteras en bak bleken verbogen en gedeeltelijk stuk te zijn. Alle melkkannen moesten van den wagen wor den geladen en met vereende krachten werd deze weer op den stoep gebracht. La ter op den dag is de auto weggehaald. De hulpvereeniging van den Ger. Zen- iingsbond afd. Krimpen a.d. IJssel heeft aan het hoofdbestuur van dezen bond een bedrag van f 118 afgedragen afkomstig van collecten, contribution en giften. Langerak. Voor stemgerechtigde inge landen van den polder Langerak is gedu rende 14 dagen ter visie gelegd de reke ning van dien polder over 1935. De ont vangsten hebben bedragen f 3933,23 en de uitgaven f 3041,51. Batig slot f 891,72. De begrooting voor het dienstjaar 1936. slui tende in ontvangst en uitgaaf op f 3543,81 is eveneens gedurende dien tijd ter inzage nedergelegd. Leerbroek. De heer Fl. van den Berg, doctorandus in de soc. geografie, is be noemd tot tijdelijk leeraar aan het gym nasium en de H B S. ie Schiedam. Reeuwijk. De afdeeling Reeuwijk van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm hield haar jaarvergadering, waarbij tevens de prijsuitreiking plaats had. Als afgevaar- digdejt van het gewest Gouda waren aan wezig de heeren Dercksen, Pot en Van Mechelen, terwijl voorts aanwezig waren de burgemeesters Kooyman van Bergam bacht, Verheul van Benthuizen, Verloop van Gapelle a.d. IJssel, en Baan van Bleiswijk. Tot voorzitter werd benoemd de heer dr. J. Batelaan, reserve-officier bij den gen. dienst. De verschillende auto riteiten hielden elk een kort; toespraak. De prijzen, welke uit kunstvoorwerpen be stonden, werden uitgereikt door mr. Van VERDRONKEN. Hardinxveld. Dinsdagmorgen ging de 78-jarige A. Kouwenhoven als gewoonlijk met zijn bootje naar de Dordtsche Avelin- gen onder deze gemeente om vischfuiken op te halen. Toen hij op don gewonen lijd niet naar huis kwam, werd een onderzoek ingesteld Het bleek, dat de ongelukkige naast zijn bootje in hel water lag. Ver moedelijk is hij overboord geschoten. Diefstal. Krimpen a.d. IJssel. Bij den heer J. Ver meulen werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een splimeraieuwe fiets ont vreemd. De dader wist het slot van de schuur te verbreken en heeft kans gezien zich ongemerkt in het bezit van de fiets te stellen. De politie zoekt nog naar den schuldige. Aan de zangvereeniging „Juliana” hebben B. en W. toestemming verleend tot het houden eener verloting ter versterking van de kas. Dt K XVIII. Lekkerkerk. Americain-Bioscoop zal binnenkort de film K XVIII in Gebouw Anjipitia vertoonen. In verband met het nationale karakter van deze film zal er voor deze vertooning een eere-comité wor den gevormd. De burgemeester heeft zich reeds bereid verklaard daarin zitting te nemen. De directie zal verder met een groote en uitgebreide reclame op de komst van de film K XVIII de aandacht vesti gen. Leerbroek. B. en W. hebben het ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein voor het tijdvak van 1 Mei 1936 tot 30 April 1937 voor de caféhouders, de heeren G. Brakband en J. den Besten vastgesteld voor elk op f 20. DE GLASFABRIEK „LEERDAM”. Behoud van werkgelegenheid is hoofdzaak. Leerdam. Naar aanleiding van de uit- eeiMzetting, welke de directie van de glas fabriek „Leerdam" heeft gegeven omtrent den gang van zaken bij de pogingen om het bedrijf te saneeren en de rol, welke de re geering hierbij zou hebben gespeeld, meldt men van bevoegde zijde - daar geen aanleiding zag, Oud-Alblas. De gemeenteraad kwam de zer dagen bijeen. Afwezig was wegens on gesteldheid burgemeester W. Boudet van Dam. Hoofdzakelijk was de raad bijeenge roepen om een besluit te nemen tot verla ging van de rentevoet betreffende de elec- triciteitsleening. Met de personen, die in deze leening een aandeel hadden, was hierover geconfereerd, met het gevolg, dat allen accoord gingen, met een verlaging van de rentevoet. B. en W. stelden voor de rente te verlagen van 5 op 4 pGt. De secretaris deelde mede dat dit een bespa ring gaf van f 40 over het tweede half jaar van 1936. Met algem. st. werd hiertoe besloten Vervolgens had plaats de uitloting van een aandeel der electriciteitsleening Uit geloot werd nummer 20. Verder deelde de secretaris mede, dat het Prov. Wegenplan thans door alle be trokken gemeenten is geteekend. De gemeente Oud-Alblas moet daarvoor nu f 300 per jaar voor het gedekte Veer- weg naar de richting Papendrecht betalen en zoodra men begint aan de zijtak van den weg naar Oud-Alblas nog f 300. De heer W. J. Huuksloot, schilder, is benoemd tot bedrijfsleider aan de cen trale werkplaats voor jeugdige personen te Papendrecht. Alblasserdam. Bij gunstig 'weer t-oopt de muziekvereen. „Excelsior’', dir. de heer H. van Olderen, ter ge'egenheid van den verjaardag van prinses Juliana op Don derdag 30 April, haar eerste zomercon- cert te geven in de muziektent in het Uit breidingsplan Dam. Twee sleepbooten. Lekkerkerk. Van Duyvendijks Scheeps werven hebben uit het buitenland opdracht gekregen voor het bouwen van twee mo- torsleepbooten, waarvoor de machines van 525 en 325 p.k. in Zweden zullen worden gebouwd. VmohuntM ..VrsM' hor ’<x». 'iiaanden 1 Met Temt" Nutsspaarbank. Lekkerkerk. Aan het verslag dor Nuts spaarbank ontleenen wij de volgende ge gevens: In 1935 werd aan spaargelden ontvan gen f 32.713.64 (v.j. f 33.718,18) en terug betaald f 30.864.30 (v.j. f 43.806.28), zoo dat in 1935 meer werd ingelegd dan terug betaald f 1849,34. Voorts werd per 31 December aan rente over 1935 op de spaarrekeningen bijge schreven totaal f 6408,41 (v.j. f 6683,48^. Het spaarderskapitaal bij den aanvang van 1935 groot f 194.747,92, vermeerderde tot f 203.005,67. In 1935 bedroeg het aantal posten van inleg 883 (v.j. 879), dat van terugbeta ling 198 (220). Het gemiddelde tegoed per Spaarder bedraagt thans f 215,50 (213.54). In 1935 werden 33 (36) gratis boekjes voor jonggeborenen met een eersten inleg van f 2 door de Spaarbank uitgegeven. Het aantal uitgegeven busjes bedroeg 185. De rente, aan inleggers vergoed, bedroeg in 1935 3.3 pGt. Het aantal spaarrekenin gen bedroeg op 31 December 1935 942 (912). Redding op de Lek. Lekkerkerk. Onze dorpsgenooten W. Kamhoot. W. Verboom J.Jz. en H. Kam- hoot lieten zich met hun motorbootje, waar van de motor weigeide. op de rivier De Lek achter een sleep meesleepen. Van een der schepen viel de 60-jarige moeder van den Belgischen schipper, doordat ze op het dek uitgleed, in de rivier. Er ontstond hevige consternatie aan boord en het ge gil van dochter en kleinkinderen was ver in ’t land te hooien. Onze dorpsgenooten maakten vlug hun bootje los, roeiden snel haar de drenkelinge, die door den sterken stroom reeds een eind weg was en wisten haar behouden binnen boord te halen. De sleepboot was intusschen gestopt en ge draaid, maar zou wellicht door het langere tijdsverloop nog te laat zijn gekomen. Bij het ongeluk van een weigerenden motor kwam dus thans het geluk van de redding. Bij den heer W. Meerkerk aan de Achterstraat ontstond een schoorsteen brand. Buren, die het opmerkten, wisten het vuur spoedig te blusschen en zoodoen de erger te voorkomen. Werkverschaffing en werkbesparmg. Waddinxveen. De groote werken, wel ke in en nabij onze gemeente worden uit gevoerd, hebben uiteraard de volle sym pathie van de bevolking. Immers door deze werkverruiming kunnen tientallen ar beiders nog een weekgeld verdienen, al. is het in vele gevallen een klein loontje. Dat werk* ging echter blijkbaar niet snel ge noeg, want dezer dagen is op het werk langs de Gouwe een graafmachine gear riveerd en ongeveer terzelfder tijd werd aan 13 werklieden uit onze gemeente ont slag aangezegd. Dat is wel een groote te genvaller. De burgemeester heeft zich aanstonds in verbinding gesteld met het Werkfonds en pogingen aangewend, om het ontslag van die werklieden ingetrok ken te krijgen Een misstap, Waddinxveen. Op den Kerkweg schrok het paard van den landbouwer S., dat voor een driewielige kar was gespannen Doordat het paard een sprong zijwaarts maakte, vloog de kar tegen de personen auto van den heer D. De lak van de auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bum per werd ontzet. hoewel men om de talrijke heele en halve onjuistheden der directie recht te zetten dat de hoofdreden, waar- om de regeering zich met deze aangelegen heid bemoeit, is de wensch om zooveel mo gelijk werkgelegenheid in Leerdam te be houden. Hiervoor kan op medewerking van ed Kristal-I'nie en van de Vereenigde Glasfabrieken worden gerekend. Naar verluidt, is voorshands van de regeering geen initiatief in dezen te ver wachten, hoewel uiteraard met belangstel ling de verdere ontwikkeling van zaken ge volgd wordt. Meerkerk. Tijdens het m de weide bren gen van het vee sloeg een koe van den veehouder A. B. K. op hol. Hierbij ver nielde het dier het hek voor de woning van den heer J. v. A. Met veel moeite wist men het dier te vangen. Donderdag zal in deze gemeente van wege Het Groene Kruis de Emmacollecte worden gehouden ter bestrijding van de T. B. G. In verband met de opheffing van de commissie van het plaatselijk school toezicht in deze gemeente is aan de heeren J. van Arkel, J. A. Wiegel, Ant den Boer, P. van Leeuwen en P. de Jong, eervol ont slag verleend. Nieuwland. B RECORDVERKOOP DOOR COURANTEN RECLAME. De ontwikkeling lijken tred met het reclame. De Chrysler Corporation nam in 1924 nog de 27ste plaats in van de autofabrie- kèn. Dat jaar bracht het een nieuw model op de markt: advertenties in de couran ten verspreidden het nieuws over het ge- heele land. Een recordverkoop van 32.000 was het resultaat. In 1926 gaf deze maatschappü 1.200.000 aan courantenreclame uit; zij was tot de zesde plaats in de ranglijst op geschoven. Twee jaar later stond Chrysler op de derde plaats. Concert In verband met den ver- Prinses Juliana, zal de mu ziekvereniging „Excelsior” Donderdag 30 April bij gunstig weer des avonds 8 ut^r. een concert geven in de tent op het Kro- nenburgplantsoen. Mevr, de wed. SassenHoes heeft bij B. en W. een volledige aangevraagd tot den verkoop drank, in haar perceel aan schestraat. IJsselstein. Aan B. A V van Schaik. A. J. Kromwijk en J. van Schaik, allen leerlingen van de Lagere Landbouwschool te Montfoort, werd het einddiploma uit gereikt,, aan laatstgenoemde met lof. Gevonden een porlemónnaie met in houd, een ceintuur en twee dames hand schoenen. Inl. verstrekt de politie. Bij den caféhouder Van Nes aan de Weidstraat brak een ernstige schoorsteen brand ujt. Twee leden van de vrijwillige brandweer. die spoedig ter plaatse waren bluschten den brand. Voor de betrekking van hoofd dor openbare lagere school hebben zich 8 sol- personen zijn gedood of gewond, aanzien lijke schade is aangericht. De cycloon werd gevolgd door stortregens en over- siroomingen Het water staat in de stal een meter hoog. Een gevangene, die poogde te ont snappen van het eiland Alcatraz (het Amerikaansche Duivelseiland) werd ge troffen door de kogels, die de bewakers hem nazonden en viel van een rots van 20 M. hoogte te pletter De Amerikaansche milliardair John Rockefeller heeft drie millioen dollar schonken voor een nieuw ziekenhuis voor kankeronderzoek. Sleepbooten zijn uitgevaren om as sistentie te verleenen aan het Britsche stoomschip ..Hilary’’, dat met 100 passa giers aan boord in de Amazone-rivier (Brazilië) op een zandbank is geloopen. Te Mersina (Turkije) zijn zeventien menschen, die de wacht hielden hij een doode. door de vloer gezakt. Eenigen hun ner werden gedood, de overigen gewond. De politie van twee Hongaarscne dorpen heeft 18 nationaal-socialistische leiders gearresteerd, die een complot zou den hebben gesmeed, dat zij met medewer king van S. A.-afdeelingen wilden uitvoe ren. Vertegenwoordigers van dc Vereeniging van Veeweiders en -mesters, hebben een onderhoud gehad met de regeeringscom- missaris den heer Louwes ter bespreking van de uitvoering van de voorgenomen steunmaatregelen aan deze groep. Na am pele discussie kwam men overeen, dat tot diegenen, die steun zullen ontvangen, ook zullen behooren zij, die z.g. droog-drach- tig vee (fokvee) hebben geweid. Verder hebben de vertegenwoordigers den heer Louwes op de hoogte gebracht van het standpunt, dat de vereeniging ten aanzien van den Nederlandschen veesta pel inneemt, welke meening tot uiting komt in de overtuiging, dat binnen twee jaar hier, te lande een tekort aan versch rundvleesch zal ontstaan, waardoor ons land genoodzaakt zou zijn, buitenlandsch vleesch te importeeren. In aansluiting aan deze uiteenzetting vroeg de regeerings- commissaris, of de vereeniging bezwaren heeft tegen den varkensexport. Hierop werd geantwoord, dat de vereeniging daartegen inderdaad bezwaar heeft, om dat deze uilvoer niet rendabel is. waar door de binnenlandsche vleescb consume tie onnoodig zwaar wordt belast strijd was als volgt: T. A. v. Dam. Ie prijs met 94 punten: A. Bitter, 2e prijs met 92 punten; Th. Vergeer. 3e prijs met 90 pun ten; F. J. Stolwijk. 4e prijs met 90 punten; A. G. Nederhof, 5e prijs met 90 punten; B. Schilt. 6e prijs met 88 punten; M. A. Slreefland, 7e prijs met 87 punten; F. A Ernst, 8e prijs met 87 p. In de vergadering van ingelanden van den polder Vettenbroek en Brpekve’d, werd als bestuurslid herkozen de heer A. Verkaik. De vergadering besloot aan het Hoogheemraadschap Rijnland en aan de Prov. Staten te verzoeken ook voor dit jaar Weer vrijstelling te verleenen van de aflossing op de schuld voor het herstel van den dijk tijdens de overstrooming van den polder. De polderlasten voor 1986 wer den vastgesteld op f 50 per H.A. X» eenigo jat ia, zal herinnenn meen strengen er 1890 en 1691. Ei te vriezen, vele i duurde onvermin teen eenage na een paar dag heviger vorst. Het was een •treek. Alles w verband stond, U lang süL 6,1 er geleden, terwijl vierden tot hel 1 toe. Van dien tijd «te schrijver, die mend kent, ?n d door zijn boeken als „Het Wasser Rooen JEen k meerderd met „I gentig’’. Eerst geeft hij, met een paar kl grond, een niet i beschrijving, een standen waren: I ■vroren, in de «tooksel, geen ot doende dek, en a nemen toe. ov< stichtingen, afpei Op dien achte le voorvallen in dramatische gebf Gert uit Jaarsve was Gerbrand J op de gedachte k vallen te zetten, ven deee dieren Er kwamen xr gen doen en n waarbij zij hr zochten zij vori Koekoek*. Eers hxm brandewijntj ger, eindelijk gil kwamen er ieder heele nachten. 2 «jn beide docht te laten deelnem Tot er ruzie heerenbopT Piet Dan volgt het van de Gansenl ▼rouw Kee. En; zoon van een, r Willeskop, Mari een van de groc Schoonhoven h bet volle publ zweep over het zwoer Marius ei geelepen wijze, hem overtreffen Will eskop den prikkelen tot st< uitgaven. Het ei burght voor set den en dat Kee De harre wint brandbaar wds al lang in rook steeds schraler, brood met gem ten. Aan de Ix>i de Zandzijde de overkant, aan griendwerkers, i bal aan de Vu geen eten meer tal anderen de vragen. Zij krijj mede in Löpik 1 Bart Ypma, dk afgrijpt, zoodat gaard hebben, komen. De bende vaa •treek, maar ze gepakt kunnen een detach emen achtervolgen. J raad. Hij gaat 9r een dienstbc verbinding beeft paar dagen i „toen wan ae Man, we heT. Montün 1 Rotterdam, en Die twee vro waren oorzaak hoogoplaaiende dat de bendele gingen venades Voor Vveeew •r Oen tijd Teraardebestelling H. de Jong Mz. Lekkerkerk. Dinsdag werd onder groote belangstelling in allen eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer H. de Jong Mzn., die tal van jaren in vele functies zich aan het algemeen belang gewijd heeft en Zaterdag op bijna 87-jarigen leeftijd is overleden. Bij de geopende groeve sprak allereerst de heer P. Streef land, pres-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, die dank bracht voor het werk, door den overledene in verschillen de kerkelijke colleges verricht, hetwelk op hoogen prijs werd gesteld. De, heer B. Streefland sprak namens de Coöperatieve Boerenleenbank, de Onderlin ge Brandwaarborg Maatschappij „Lek kerkerk en Omstreken'' en de afdeeling Lekkerkerk en Omstreken van de Holland- sebe Maatschappij van Landbouw en wees vooral op den helderen blik en het voor zichtig belijd van wijlen den heer De Jong. Ds. IJ. van Dijk releveerde, dal het maatschappelijk werk, hoewel het ook zijn nut heeft, ver in de schaduw staat bij het werk voor het kerkelijk leven. Bij het na slaan der notulen had spr. bemerkL dat de overledene van 1 Jan. .1889 tot 31 De cember 1907, dus bijna 20 jaar, onafge broken als ouderling dienst gedaan had. Hij bouwde op God en dat was het geheim van zijn kracht en persoonlijkheid. Spr. wijdde hierover breedvoerig uit naar aan leiding van den Hebreënbrief. Dit alles moge strekken tot troost der nabestaanden besloot spreker. De zoon dankte voor de laatste eor, aan zijn vader bewezen. jempek jwa,ren er geen bloemen, Nieuwpoorf. Ged. Staten van Zuid-Hol- land hebben de geineenle-rekening het dienstjaar 1934 goedgekeurd. Als een gelukkig verschijnsel kan worden gemeld, dat de carosseriefabriek van de wed'. B. Bochanen den laalstcn tijd zooveel werk heeft, dat van overwerk-ver- gunning gebruik moest worden gemaakt. Thans heeft het hoofd van de Arbeids inspectie te Utrecht, deze vergunning we derom verlengd tot en met 12 Mei a s. lot het verrichten van arbeid gedurende 10 uur per dag en 55l/« uur per week. Vestiging van nieuwe zaken. Oudewater. De afdeelingen Oudewater van den Koninklijken Nederl. Midden stands Bond en den R.-K. Middenstands bond hebben tot den raad het verzoek ge richt, om maatregelen te nemen tegen de vestiging van z.g.n. „vliegende winkels”. De loco-burgemeester, de heer van Door nen, heeft medegedeeld, dat B. en W. het in het belang der neringdoenden achtten, om een verordening vast te stellen, om vattende een verbod voor vestiging van nieuwe zaken. Da^wioeling dezer verordening zal zijn het ^^Kgen van nieuwe zaken in de ge- meeiHMegen te gaan, doch overigens is aan het doen van bestellingen buiten de gemeente of levering van waren door win keliers van buitenaf, niets te veranderen. De gemeenteraad heeft de desbetreffende verordening met alg. st. aangenomen. IBOKNBH, die Ottoland, Raadsvergadering op Vrijdag 24 April, voorm. 10 uur. Afwezig met kennisgeving de heeren J. Aantjes en G. Hakkesteeg.. Voorzitter, tevens secretaris, de heer R. D. G. M. van Slijpe. Na o pening met voorlezing van het formuliergebed wordt bij loting voor stem ming aangewezen de heer S. Stuij. De notulen worden gelezen en zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Ingekomen is van den minister van on derwijs. kunsten en wetenschappen een schrijven, dat er geen bezwaar bestaat té gen verandering van het torenuurwerk. Naar aanleiding van het schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en omstreken tot deelna me aan een te stichten Borgstellingsfonds, wordt na een breedvoerige bespreking, be houdens goedkeuring van Ged. Staten, be sloten een bijdrage te verleenen van 10 et per inwoner, tot een bedrag van ten hoog ste f 60 als een eenmalig renteloos voor schot in het stichtingskapitaal voor een op te richten Borgstellingsfonds voor den middenstand voor Dordrecht en omstre ken. Met algemeene stemmen worden wijzi gingen van de begrooting voor 1935 en 1936 va st gesteld, waarna de vergadering Te Amsterdam dronk een 2J4-jarig meisje een hoeveelheid lysol. In het Wil helmina Gasthuis is het meisje tijdens de behandeling overleden. De regeering heeft bij Wilton Feijen- oord te Schiedam wederom twee onder- zeebooten besteld. Het zullen de K. 19 en de K. 20 zijn. Op deze werf wordt ook het geschut voor het te Amsterdam op stapel staande flottielje-vaartuig vervaardigd. De stad Mendoza (Argentinië) w o„r„. geteisterd doo« een hevigea cycloc®, v»le gealcxten. Zevenhuizen. De heer J werkzaam aan het station te Zevenhuizen, zal worden overgeplaatst naar het station Abcoude.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 6