Hemelvaartsdag allen naar 't Muziek- en Zangconcours a R.S. SSEHES bruidsbouquet te BERGAMBACHT Telegrammen ta'b'ak KOFFIE - THEE DOUWE EGBERTS Kalfsvleesch Spekslagerij KINDER KLEDING. gebruikte wagens room lis Ijsventer SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws] Sportnieuws Burgerlijke Stand f KWALITE ITS SYMBOOL 'üféeX: ihZK p£tuttapjet> Burgerlijke Stand Marktberichten Dingeman van der Graaf, 60 cont per pond A. DE GROOT zitting Neem toch een „Metalicus" f 25.— Steeds grooter wordt de vraag naar Rook- en Pruimtaba k 15 ets. per half pond W. RIJNEVELD 7ÏÏ9Ü12" 151!192£s*. 5Ü VI 2H 22 22 7?° 95212- 142£17"K— 512 7.- 82 91! 1112 31! 41! 5Z! 6Ü8!2102 5!£ 61! 8!2 52 6!2 8.- De wensch van leder bruidje Boerendienstbode Nette Huishoudster, M. J. VOSHOL, een mooi IET ALGEMEEN BOUWBEDRIJF „EIGEN BEZIT" AANGEBODEN: in zeer goede staat verkeerende Fa. Goedhart en de Bruyn Verpakt van Frans Driesen WOENSDAG 13 MEI JM# ZIFDE HITUnFBIBF ..«PI «.pil ICTTcM m cyilnimi irwr.^ Dmr X MD 1 TUT Uitvoerig programma In Kot blad van a.s. Vrijdag MILITAIRE VOORZORGSMAAT REGELEN. LONDEN, 13 Mei. De in Palestina nit Egypte aangekomen tanks en pantserwa gens zullen, evenals de troepenversterkin gen, tot taak hebben aanvallen op particu liere eigendommen, welke maar vaak ge pleegd worden,' te' verhinderen. ALGEMEENE STAKING TE ATHENE. ATHENE, 13 Mei. Te middernacht is lie Athene en in vele steden in de provincie de algemeene staking afgekondigd. Het schijnt dat deze echter slechts gedeeltelijk zal zijn. De openbare diensten zullen nor maal blijven functionneeren en alles wordt gedaan, opdat de kranten gewoon kunnen verschijnen. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. Joden in bet gelijk gesteld. JERUZALEM, 13 Mei. Ondanks het timatum der Arabieren heeft de Britsche hooge commissaris zijn goedkeuring ge hecht aan een door de Joodse he gemeen schap opgesteld arbeidspl&n en meegedeeld dat immigratie-passen aan Joodsche im migranten zullen worden uitgereikt. De Arabische en Anti-Joodsche agitatie dreigt zich uit te breiden tot buiten Palestina. Sedert het begin der onlusten zijn 600 ar restaties verricht. NOGMAALS EEN AFSCHEID. Dinsdag heeft wederom een afscheid Tan een politiedienaar plaats gehad. Dit- maal betrof het den agent A. de Bruijn, die met ingang- van Vrijdag benoemd is tot gemeente-veldwachter te Veen. Voor dit afscheid hadden zich op het politie bureau verzameld de agenten met hun chef, den heer W. Stuive, alsmede de bri gade-commandant der rijksveldwacht, de heer M. v. d. Brugge en de oud-brigade- oommandant, de heer A. Monna. De heer Stuive sprak den scheidende ongeveer op de volgende wijze toe: Wanneer er ergens van mutatie onder het politie-personeel gesproken kan wor den, dan is het wel in deze gemeente. Ge durende de laatste 4 jaren hebben vele veranderingen plaats gehad, zoowel bij de rijkspolitie als bij ons. Dit alles roept ons het „Niets bestendigs hier beneen" toe. De Briiyn, voor u wordt thans een ge deelte van uw ambtelijke loopbfÉan afge sloten, waarop u met voldoening terug kunt zien. Gij hebt getoond een politieman te zijn, waarop onder alle omstandigheden gerekend kon worden. Nimmer heb ik een woord van ontevredenheid van U gehoord, wanneer het dpn dienst betrof. Uw scherpzinnigheid en opmerkingsgave beb ik vaak bewonderd. Er ontging u niet veel. Wanneer het nageslacht de archie ven van de Schoonhovensche politie eens zal opslaan, dan zal daaruit blijken, dat gij een actief ambtenaar zijt geweest De burgemeester van Veen heeft een goede keuze gedaan en ik ben overtuigd dat hij daarvan nimmer berouw zal heb ben. Als herinnering aan Schoonhoven bood spr. hem namens het politie-personeel en de heeren v. d. Brugge en Monna en den gemeentebode twee foto's aan, het Stad huis en de Veerpoort voorstellende. Aan vaard ze van ons als een aandenken aan uw Schoonhovensche vrienden, zeide spr. Wij vertrouwen dat ze een waardige plaats in uw toekomstige woning zullen krijgen. De heer De Bruijn dankte met enkele hartelijke woorden voor de toespraak en de aardige verrassing. ZOMERDIENST SPOORWEGEN. Vrijdag gaat de zomertijd in en derhal ve, treedt dien dag ook de nieuwe dienst regeling der spoorwegen in werking. Er zijn op de lijn GoudaSchoonhoven slechts enkele kleine wijzigingen. De treinen van 19.44 (alleen op zon- en feestdagen en Za terdags) en 20.44 uit Gouda, vertrekken voortaan 2 minuten vroeger en komen ook zooveel vroeger hier aan; die van 22.08 vertrekt voortaan om 22.15 en komt 6 mi nuten later in Schoonhoven aan dan tot nog toe. Wat de vertrektijden uit Schoonhoven betreft, lette men erop, dat de trein, die tijdens den winterdienst om 19.35 vertrok, nu 4 minuten vroeger gaat, die van 20.35 2 min. vroeger. Tenslotte gaat de laatste trein voortaan om 21.31 van hier in plaats van om 21.47. Deze trein stopt voortaan niet meer te Koolwijk en Beijersche Weg. BIO LUXEMBOURG. Bio Ondern. Luxembourg, die dit seizoen hier reeds vele schitterende program ma's vertoonde, brengt a.s. Zaterdag 16 Mei (aanvang 4 en 8 uur), 's werelds troe telkind, Shirley Teemple, in de ontroeren de film „Vaders Eerewoord". Reeds be langrijk door zijn buitengewone rolbezet ting, Shirley Temple, Gary Cooper en de •choone Carole Lombard, is déze film< reeds een bijzonder sterke geworden Shirley Temple zal alle harten stelen door haar lieftallig en natuurlijk optreden. De film laat zien, welk een ommekeer de aanraking met een onbedorven kinder ziel kan teweeg brengen in het gemoed van een avonturier, die spotte met wet en gebod geen eer en geweten kende. Het apel van Penny (Shirley Temple) is zoo e* zoo ongedwongen, dat iedereen er door ontroerd wordt. Grappige scènes heffen zoo nu en dan den druk van het dramatisch conflict op, momenten van stil spel, worden afgewis seld door opname vol actie.... kortom „Vaders Eerewoord" is een zeer veelzij dige, boeiende film, die m zien. SHIRLEY TEMPLE Een tweede bobfdnummer met den klei nen Cowboy Jacqie Cooper, „Gezworen Kameraden" gaat aan de Shirley Temple- film vooraf. GEEN BRANDSPUITDEMONSTRATIE. De reeds aangekondigde beproeving van de nieuwe motorspuit, zal hedenmid dag niet doorgaan, aangezien de fabriek te Heiligerlee heeft gemeld, dat ze door een kleinen tegenvaller bij het monteeren de spuit niet tijdig kan afleveren. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.70, Weiboter f 0.60, beide per half K.G. Han del vlug. LAMMERENMARKT. De aanvoer op de hedenmorgen gehou den laminerenmarkt bedroeg 20 stuks. Prijzen: f 7—f 9 per stuk. EIERVEILINGEN. Waaggebouw: Aanvoer 6000 eieren. Prijzen: Kippeneieren f 2.40—f 2,65 per 100 stuks. Lopikerstraat: Prijzen: Kippeneieren f 2.40—f 2.85, eendeieren f 2.05—f 2.15, beide per 100 stuks. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen .aan het Bureap van Poliite: Een belastingplaalje; een i een kippekuiken. Sportvereeniging. Ammerstol. Zaterdagavond hield de Ammerstolache Sportvereniging in het Gebouw haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Verkerk, opende de ve-rgadering met een kort welkomst woord, waarna de notulen werden gelezen en vastgesteld. Hierna volgde de verloting van sigaren, voetbalschoenen enz. De hoofdprijs de schoenen kwam in het bezit van den heer K. te Hennepe. In een uitvoerig verslag had de secre taris de belangrijkste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar vastgelegd. De ver- eemiging kan in het algemeen op een gun stig seizoen terugzien. De penningmeester, de heer Hueting, gaf daarna een overzicht van den finan- cieelen toestand der verceniging en kon de mededeeling doen, dat de Sportveree niging zonder de extra inkomsten, welke de boottocht SchoonhovenHoek van Holland en de uitvoering August de Laat, hebben opgeleverd, zichzelf heeft bedro pen. Hierna volgde de uitloting van obliga ties. De atfredende bestuursleden, de heeren Verkerk, Heuting, Stigter en Visser wer den herkozen, terwij] in de vacatures van de heeren W. v. d. Werken, G. de Jong on W. de Bruijn, die bedankt hadden, werden gekozen de heeren J. Bakker, J. te Hfinn^e ea. CL 4, jfrakg». Cc. Jhat leden van de kaecommissie werden bij ae- clamtie gekozen de heeren W. Kooij, P. de Graaf en W. Stigter, terwijl de heeren' A. Looren de Jong, J. W. v. d. Wouden en T. Kok zitting kregen in de eiftallén- oommissie. Overeenkomstig een bestuursvoorstel, werd besloten de contributieregeling voor de groote gezinnen iets gunstiger te ma ken, mi verder over te gaan tot de aan stelling van een bode. Ringvergadering. Ouderkerk «.d. IJs-sl. Maandagavond kwam de ring van j lingsvereeni^inhcn op Geref. Grondsuit, „Nieuwerkerk a d. IJssel en Omstreken in de consistorie van de Geref. Kerk in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Jac. vaa Veen -j Kralingsche Veer opende de veigidering door te laten zingen Ps. 119 17, te lezen een gedeelte van Johannes 14 en voor te gaan in gebed, waarna hij den aanwezigen een woord van welkom toeriep. Hierop werden de notulen onveranderd vastge steld. Daarna verkreeg de heer J, van Rijswijk alhier het woord tot het inleiden van zijn Onderwerp: ^jHet gebed op de Jongelings- vereemging'De inleider bepaalde zich in de eerste "welft van zijn onderwerp tot het omschrijven van wat bidden is in het alge meen, terwijl hij in de tweede helft van zijn onderwerp uiteenzette hoe het gebed op de J.V. behoort te zijn en wie het moe ten doen. Nadat een aantal aanwezigen vragen aan den inleider had gesteld, werd gepau zeerd, waarin men door de plaatselijke J.V. werd verrast met koffie en koek. Na heropening door den voorzitter met het laten zingen van twee coupletten van het Bondslied, deelde de secretaris mede, dat de e.v. ringvergadering zal worden ge houden te Kralingsche Veer, waar op 9 Juni zal worden ingeleid het onderwerp: „De Jongeling en 2ijn lectuur". Vervolgens beantwoordde de inleider de hem gestelde vragen, waarop nog een zeer geanimeerde algemeene bespreking volgde. Na het zingen van „Tc Wil u God mijn dank betalen", werd de samenkomst, die zeer goed bezocht was, door ds. D. A. Vo gel met dankgebed gesloten. KUS EN KAASMAKEN. Aan het Verslag van consulent voor Zuid-J wij: den Rijkszuivel- 'or JU35, 8 maal werd in dit verband de kaasbe reiding voorgedaan. Telkens werd een monster van de gemaakte kaas genomen en aan het Kaasumtxoiestation ter onder zoek toegezonden. Op te merken valt, dat het aantal ge vallen waarvoor hulp ingeroepen werd tengevolge van een te laag vetgehalte in de droge stof der kaas dalende is, in 1933 en 1934 bedroeg het aantal reep. 18 en i4. Niet onmogelijk is, dat de samenstelling der melk hierbij een rol speelde. Misschien ook vindt het zijn oorzaak in meer zorg en oplettendheid by de bereiding, waar door minder vet in de wei overgaat. Nogmaals wil ik er op wyzen, dat ge- woonlyk de morgenmelk een beduidend la ger vetgehalte beeft dan de avondmelk. Zoo regelmatig mogelijk om de 12 uur melken, doet het verschil geringer zijn. In één geval gebruikte min sterkere stremsel dan gewoonlijk; hierdoor was de regelmaat in het bereidingssysteem ver broken. De melk was te vlug gestremd, terwijl toch ten halfuur stremt ijd werd ge nomen, alvorens met snijden te beginnen. Op tyd, d.w.z. zoodra de melk gestremd was met liet snijden beginnen, bracht de gewenschte verbetering Het te ver la'en doodstremmen der melk was wel in de meeste gevallen oorzaak van het te lage vetgehalte in de droge stof der kaas. Zoowel door hel gebruik van te veel stremsel als doqr te langen strera- tijd, wordt de wrongel te stevig, waarna ze niet, dan met veel vetverlies, nog be hoorlijk fijn te krijgen is. Ook dient niet te langzaam met het snijden begonnen te worden, daar men anders met hetzelfde euvel te kampen krijgt. Zelfs een zeer kor te stremtijd of met andere woorden, zeer vlug met snijden beginnen, behoeft geens zins met bijzonder vetverlies gepaard te gaan, mits men ook inderdaad de wrongel snijdt en niet zooals nog al te dikwijls ge beurt, door het mes dwars door de tobbe te bewegen of door met een z.g. roerhek te „snijden" om de gewenschte verdeeling tot stand te brengen. De wrongel wordt dan immers niet gesneden, maar gebroken. Een enkele maal werd nog een snijmes met een houten raam aangetroffen Be grijpelijker wijze ging hier met het ver deden der wrongel reel vet in de wei over. KAASGEBREKEN. Vroefl-lot, Laat-los af knij pers. Bxx afraken oud» eaecaJe m vorige jaren, weer veie malen advies ge vraagd. Het vroeg-los werd bestreden door het betrachten van de uiterste zindelijkheid in alle mogelijke opzichten, ook wel door het aan de kaasinelk toevoegen van goede melkzuurbacteriën en voorts voor een niet onbelangrijk deel door de wrongel wat ste viger af te werken. Door de vraag van den handel naar z.g. „vette" kaas, wordt de wrongel soms al te zacht afgewerkt, waardoor het los worden aanmerkelijk wordt bevorderd. Secuur der is bet de wrongel behoorlijk stevig af te werken en dan wat langer te wachten met de kaas naar de markt te brengen. Ze is dan wat beter gerijpt en daardoor beter smeerbaar O In enkele gevallen liet de melkwinning veel te wenschen over, hetgeen soms ook werd waargenomen waar men last had met bet gebrek laat-los. Altijd voreiseht de melkwinning alle zorg, maar in tijden, dat men met vroeg- los (coli-) en/of met laat-los (boterzuur- bacteriëni, heeft te kampen, is die zorg dubbel noodig. Al te vaak wordt nog ge molken in o nzindelijke betonnen „koe bochten". Z.g. over het land melkqn is dikwijls zeer aan te bevelen. Soms is het zeer lastig het laat los wor den der kaas te bestrijden en wel in die gevallen, waar men nog geen leidingwater heeft om bij de kaasbereiding te gebrui ken. Slootwater kan, al beeft bet goed ge kookt, nog maar als zeer matig worden beschouwd. Gelukkig wordt thans weereen vrij groot gedeelte van deze provincie bij het waterleidingnet aangesloten. Het gereedschap werd steeds nauwkeu rig geinspecteerd. Nog weer werden snij messen aangetroffen met holle onder bovenstukken. Aangeraden werd de ven wand weg te laten nemen en de messen te laten vast soldeeren. Op deze manier wordt het snijmes, hoewel wat minder stevig, toch nog heel goed bruikbaar. De zeef, waardoor de melk ge teemed wordt, moet ook van goede constructie zijn. Dit was niet altijd het geval. Er wer den losse zeefjts aangetroffen, die zoo goed als „dicht geloopen" waren. Het schoonmaken van het gereedschap is een zaak, waar moeilijk te veel aan dacht aan geschonken kan worden. Eerst omborstelen met koud, of liever nog, met eenigszins lauw water. Daarna „broeien" met kokend sodawater, vervolgens naspoe len met leidingwater of met water, waarin per emmer een eetlepel chloorloog. (Over het artikel chloorloog is reeds in vorige jaarverslagen uitgewyd. Verondersteld worden, dat het gebruik thans bij de veehouders wel bekend zal zijn). Een enkele maal werd het gebrek laat- los nog weer veroorzaakt door het voede ren van ingekuilde voederstoffen. Op nieuw wil ik erop wijzen, dat men deze voedérmiddelen als men kaasmaakt, uit sluitend in den winter aan het melkvee kan geven; na Februari niet meer, daar anders het zoo juist genoemde gebrek zoo goed als zeker zal optreden. Zacht-, bros- of kort-zuivel. Deze gebreken zyn zoo na aan elkaar verwant, dat ze- wel onder één hoofdstuk besproken kunnen worden. Zacht zuivel wordt tegenwoordig door den handel gevraagd, zoouat dit thans geen gebrek genoemd behoeft te worden. Brok en kort-zuivel daarentegen, zijn wel gebre ken, die nog al eens voorkwamen. En geen wonder! Zooals onder het hoofdstuk vroeg-los is gezegd, vraagt de handelaar een zacht, z.g. vet zuivel. Dit wordt verkregen door veel wei in de wrongel te laten. Blijft er echter te veel wei in de kaas, dan, kan het gebrek bros- en bij achterblijving van veel te veel wei, het gebrek kort-zuivel ont staan. Het valt niet altijd gemakkelijk den kaasbereider tot bestrijding van dit ge brek te krijgen. Deze vindt het soms be zwaarlijk genoegen te nemen met de iets lagere opbrengst in K.G., welke te boeken valt indien men van b.v. brosse- op nor male kaas overgaat. De bestrijding is intusscben eenvoudig; iets langer roeren en/of iets droger af scheppen, zal in de meeste gevallen het gewenschte resultaat geven. Hooger opwarmen is gemakkelijker maar niet altijd aan te raden, tenminste niet hooger dan 37 graden G. daar andejs de mogelijkheid bestaat, dat „los" optreedt. Ruwe- of pufferige korsf of pufferige randen. Deze gebreken kwamen meestal voort uit de boven genoemde. Door de wrongel iets steviger af te werken, werd in die ge vallen een mooie gave korst verkregen. Soms ook waren een bepaalde combina tie van persplaat en kaasvat oorzaak van een ruwe korst. Wanneer n.l. het kaasvat de gaatjes in den bodem heeft eu een ge heel vlakken metalen persplaat wordt ge bruikt, kan de wei niet voldoende wegloo- pen, hetgeen een goede korstvorming be lemmert. Een niet te hoog voorwerpje tus- schen persplaat en kaasvat aanbrengen of flinke gleuven in den zijkant van den bo tte^ ja* Jfr ky&yat ktso, doorgaans een afdoend bestrijdlngwnid- del. De wrongel behoorlijk fijn verdeelen, de kaas, wanneer deze in het vat is ge bracht, goed aanduwen, omkeeren, de laat ste wrongel erop en deze nog eens extra goed aanduwen en dan verder de vaten op de pers voor tocht beschermen, zijn aan bevelenswaardige wenken, wanneer op an dere wyze geen afdoend resultaat wordt bereikt, Eén-stuk en kruimelkaas. Zooals zoo langzamerhand wel bekend is, bestaat bij kazen welke in één-stuk in het vat gebracht worden, meer dan an ders de kans, dat latef, bij bet bewaren, ongewenschte groote openingen onstaan. In de pekel en op de markt heeft kaas op deze manier gemaakt, een zeer massieve klank. j Kruimelkaas daarentegen wil in de pe kel wel eens tikken, ook nog wel wanneer ze op de markt komt. Deze kaas zal om dit gebrek minder opbrengen. Dat is jam mer, vooral wanneer het werkelijk maar een z.g. kruimeltik is, daar de practijk be wezen heeft, dat in het algemeene gespro ken. deze kaas voor opleg te verkiezen ia boven de één-stuk kaas. Het kruimelen kan evenwel zoo geschie den, dat de met gewenschte „tik" achter wege blijft, n.l als er voor gezorgd wordt, dat niet a1 te veel wei wordt afgeschept. Hierdoor plaatst men het kaasvat in de wei (dus met op b.v. een wringstoeltje). Hierbij zal er wei in het vat zijn, het geen voorkomt, dat de kaas gaat tikken. Kruimel nu de wrongel niet al te veel. Hoe droger men afschept, en hoe meer men kruimelt, des te meer lucht komt er bij het vullen tusschen de wrongel in hét vat en juist de ingesloten tocht zal de kruimeltik veroorzaken. Door op bovenstaande manier te wer ken, kan men bet aantal z.g. maakgaatjee eenigszins regelen. Heeft men last van te dicht zuivel, dan kruimelt men iets meer. Jammer is het, dat de handel vaak elke „tik" in de kaas als „los" beschouwt en de betreffende kaas als minderwaardig qualificeert, terwijl toch eigenlijk een krui meltik als volkomen normaal moest wor den beschouwd. ~-i Doordat kaas met een kruimel tik minder opbrengt, gaat de kaasmaker dikwijls noodgedwongen van methode veranderen, hetgeen van zyn standpunt gezien, natuur lijk den juisten weg is. Myn indruk is, dat kaas met een krui meltik van een goed bekend staand ma ker voor de maker nadeelig, voor den han delaar voordeelig is en dat deze gang van zaken het kruimelen niet in de tmjwj werkt. Er zijn altijd uitzonderingen, aoo ook hier. pasmakers, die al jaren met suo- ces één-stuk kaas gemaakt hebben, raad ik aan dit te blijven doen, daar zij klaar blijkelijk een goede methode van maken toepassen. Het is moeilijk de kaas op een juiste manier in één-stuk in bet vat te brengen. (Wordt vervolgd}. VOETBALDISTRICT G.H.D. Uitslagen Zaterdag 9 Mei. Ie klas. Hard. BoysD.V.V. 5 N.F.G.Stormvogels 0—7 2e klas. M.V.V. 3—D.V.V. 2 1—1 P.V.V. 2—N.F.C. 2 7—1 D.JB. 2H.B.S. 0— Programma Zaterdag 23 MeL le klas. Terrein Stormvogels: Stormvogels—D.V.V, (L. van Hartenfc Terrein Hard. Boys: Hard. Boys—M.V.V. 2 {C. den Boer). Terrein N.F.G.: N.F.G.—P.V.V. (T. Kooij). 2te klas. Terrein M.V.V.: M.V.V. 3—HJBS. Bronk). Terrein D.J.S.: D.J.S. 2N.F.CL 2 (J. Rietveld). Terrein P.V.V.: P.V.V. 2D.O.S. (R. van der Heiden), Aanvang der wedstrijden 7 uur (z.L), IJSSELSTEIN. Mei. Geboren: Gerarda Maria, d. van W. van Groeningen en H. Streng. Ondertrouwd: T. A. van Vliet, 28 i, em r. J. G. van Rooijen, 26 j. Getrouwd: G. W. Huiden, 23 j. (te Vreeswijk), en W. van der Ven, 25 j. A. B. Veldhuizen, 25 j. (te Utrecht) en E. Peek, 19 j. H. Koetsier, 33 j. (te Zoetermeer) en G. G. Lokhorst, 28 j. P. Rietveld en G. W. van den Akker. Overleden: W. J. Dr-alderop, 26 j* Wttf duwe.v4 7 WOENSDAG 13 MEI 1930 VOOR ANNO 1755 ALBLASSERDAM. Mei. Geboren: Cornelia Neeltje, d. van J. Koutstaal en A. Vermeulen. Maria Wilhelmina, d. van N. van Houwelingen en M. W. Noorlander. Ondertrouwd: P. Tromp, 21 J., en E. ▼an Wingerden, 20 j. Overleden: C. Pijl, 62 j., echtgenoot van T. J. de Jong. CAPELLE a.d. IJSSEL. Mei. Goboren: Marrigje, d. van A. A. van Beuzekom en A. van der Lek. Hanny Theodora, d. van F. J. v. d. Kolk en J. E. Schaafsma. Ida Cornelia, d. van J. van Langeveld m J .G. A. Foots. Ka rei Joseph, z. van K. J. Hoffman en J. G. Huizer. Pjeter, z. van W. van der Kooy en M. Sleeu wen hoek. Teunis, z. van A. J. Boom en J. M. Vuik. Ondertrouwd: H. A. Klatten, 24 j., en T. Bijl, 20 j. Getrouwd: D. Vogelezang en C. van Meijeren. W. Houweling en E. Zwa nenburg. C. Barendswaard en S. Oudshoorn. Overleden: G. Hoogendoorn, 58 j., eobt- genoot van G. Hooge rwaard. SCHOONHOVEN. Mei. Geboren: Aaltje Wilhelmina, d. van W. Veer en M. H. van der Hek. Peter, z. van G. J. Verkerk en P. G. M. K lijm ij. Overleden: A. van der Dussen, 56 'p, echtgenoot van A. van Lommerde. MOERCAPELLE. Mei. Ondertrouwd: P. C. Schipper, 27 j., en M. Kaptein, 24 j. (te Stolwyk). PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 13 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 275 vette kalve ren, le kwal. 4664. 2e kwal. 3844, 3e kwal. 2836 per K.G. levendgewicht. 87 nuchtere kalveren f 36.50 per stuk; 233 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 —110 KG., 3940, zware varkens 38 30, vette varkens 3738 per K.G. Macht gewicht. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 11 Mei. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Gerst chevalier f 5.50—6.75. v Haver f 6.50—7. Erwten kleine groene f 89.70. Bruine boonen f 8.5010.25. Enkele partijtjes van prima kwaliteit en voor de zaai geschikt erboven betaald. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 11 Mei. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Van der Schalk). Stemming: flauw. Rogge: 74-75 kg Bahia Blanea aange komen f 8.45, 74-75 kg. idem stoomend f 8 45, 71-72 kg. Litausehe gedenatureerd disponibel f 5.3214, 72-73 kg. Poolsche ge denatureerd aangekomen f 5.30, Canada no. 2 stoomend f 8.45. Gerst: 68-69 kg. Zuid-Russische dispo nibel f 114Vi, 67-68 kg. Poolsche geladen- gestoomd f 112, 65-66 kg. La Plata aan gekomen f 113, 65-66 kg. idem stoomend f 112, 69-70 kg. idem idem f 113.50, Per zische geladen-gestoomd f 106H, Karcon idem f 100/4. Mais per 2000 K.G.: Gele La Plata aan gekomen f 104103, idem stoomend f 103/4, idem nieuwe oogst stoomend naar aankomst f 104Vi104, La Plata Cinquantine disponibel f 106J4, Witte Ja va stoomend f 102, Witte Indische stoo mend f 101/4, Witte platte Oost-Afrikaan- sche no. 2 stoomend f 108, idem idem no. 8 stoomend f 107. Oprsoplng. Namens de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaard hebbende erfgenamen der nalaten schap van n leven landbouwer te Biels wijk, Rottekade 456, en den 17den Juli 1935 aldaar overleden, verzoekt Notaris R. Gallas te Zevenhul zen (Z.H.), allen, die iets te vorde ren hebben van-, verschuldigd zijn aan- of borgtochten of stukken on der hunne berusting hebben betref fende die nalatenschap, daarvan opgaaf, betaling of mededeeling te doen ten kantore van genoemden notaris, vóór 25 Mei 1936. Populaire entrée-prijsen Werkloosen op vertoon van kaart 25 cent Nutagebouw Schoonhoven,Zaterdag 16 Mei,aanvang4 en Sn. Bio-Ondern. „Lnxembourg" presenteert U de grootste schlager van dit seizoen, met de ondeugende kleine krullebol, die Uw hart stormenderhand veroveren zal SHIRLEY TEMPLE, in „VA PER'S E ERE WOORD", Vader'» Eerewoord voor een kind iets heiligs. En hoe kostbaar ie het vertrouwen van een kind voor een volwassene. Het schildert U „Vader's Eerewoord" een fijngevoelig filmwerk met dramatische inslag. Hoe diep het verwijt uit een paar onschuldige kinderoogen kan treffen toont U „Vaders Eerewoord". Hoort Shirley Temple haar lieftallige liedjes zingeh. Cary Cooper en Shirley Temple te zemen, welk een schitterende combinatie. Desa film overtreft alle andere die tot bede» werden uitgebracht. Een film dis vermaakt, ontroert en boeit. AU le Hoofdnummer de schitterende tswkoy-iUn „GEZWOREN KAMERADEN". met de kleinste cowboy JACQIE COOPFR MOOI - SMAAKVOL EN DEGELIJK. De bekende en onbekende schuld- eischers in de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van JAN VAN DEN BOS, fci leven landbouwer, laatst wonende te Bleiswijk, en den 21sten Juni 1935 te Rotterdam overleden, wor den bij deze opgeroepen om op Maandag 25 Mei 1936 n.m. 2 nor te verschijnen ten kantore van Notaris R. Gallas te Zevenhuizen (Z.H), teneinde tegenwoordig te zijn bij het afleggen der rekening en verantwoording van het hi die nalatenschap gevoerd beheer. Indien er geen verzet plaats heeft zal daarna worden overgegaan tot de voldoening van de schuldvorde ringen, voor zoover het bedrag der nalatenschap toereikende is. Prima blank ét nm Tendh eel kundige Inrichting heudt lederen Donderdag t*t u m Hotel HelUnslU, Markt 40 Gawd a Tarief haal gebit f 30.- mat piinloes trekken inbegrepen. Pijnloos trekken f L— Patiënte: „Ik ging naar den &po- Rïeker ,a Doktere „Een apotheker weet hooit ieta goeds aan te raden, me vrouw." Patiënte: „En hij randde m# aan naar te gaan,"- De Hete waarop U tea valle kunt vertrenwenj een flets die II neolt i. d. .«..k i... 3i.50= Raï fa Tramnallrr u-Mininu DIJ U, irompciier Smcderll RIJwiclhanUc kwaliteit in rijn prijsklasse! BeleeM aanbevelend, Haven 66 - Telefoon 91 Eagroa - Ea Detail gpu Tot onze diepe droefheid over leed zeer plotseling onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Alewijn van der Dnssen, in den ouderdom van ruim 58 jaar. A. v. o. DUSSEN- Lommerdc. A. v. d. DUSSEN. a v. d. DUSSEN-Pols. A. v. d. DUSSEN. B. W. TEEUW. A. LOMMERDE. Schoonhoven, Tl Mei 1936. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdagmiddag 2 uur Eenige en algemeent kennisgeving. OOK ffl DE LAAGSTÊ PRIJZEN ONZE BEKEN DE BETERE AFWERKING 7!£9_«tv. SEB2-JUS KitS MEISJES - MANTHIS L»«flijd 7 JMT SEBE-MANTH5 l.vk. vlolt# moduHao. 6Ü-MW GROTE SORTERING JONGENS- EN MEISJESBLAZERS JONGENS- SRORT COSTUUMf MET PLUS FOU» LMftijd 7-8 jaar. 12üaal*Sdr JONOENS- COSTUUMS MET CULOTT1 iMftijd 7-8 joor. KINDER DEMIt L.Wjd 6-7 jaar. lOa-MlMflW Voor m. huish. firod. w. tijd, geld jen arbeid besp., worden sol. m.gevr. lEvent kan alleenverk. w. afgegeven. Concurrentie uitgesl.daard.gr.verd. Brieven no. 9030, bureau v. d. blad. TERSTOND QEVRAAODs EEN FLINKE Goed kunnende melken. Wegens vertrek van de Duitsche dienstbode naar Duitschland. Bij D. Verkuil, F No.21,Schoonouwen, Stolwijk. GEVRAAGD TE GOUDAi bij Weduwnaar alleen, P.G„ leeftijd 50—60 jaar. Brieven C. STUURMAN, Kerkstraat 13, Schoonhoven. Voorloopig kosteloo». Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Rotterdam d.d. 8 Mei j.l. is in staat van faillissement verklaard: bouwman, te Berkenwoude, trolks met benoeming van den E. A. Heer Mr. M. FRANKEN tot Rechter-Commissaris en van onder- geteekende tot curator. Schoonhoven. 13 Mei 1936. RRr. G. A. VOS. Oproeping, WH lavgrtn u iats ktwrlgc tegen ragen prijs Komt U ecM pratea?? t Verplicht U tot niete 14 Aanbevelend, BLOEMENMAGAZIJN KOESTRAAT 89 TELEFOON Na 34 te Utrecht stek U ia de gdegeaèeid oom eigen huis te bouwen. Terugbetaling der opgenomen gelden bedraagt minder dan de gemiddelde huurwaarde. Na 15 jaar nm geheel onbelast bezit. Kantoorhouder voor Nleawpowt C. YERHEIJ, die voor het geven van inlichtingen zitdag toowlt sftot^Dinsdag van 7 tot 9 uur. Kantoorhouder voor Zwaumtwerdom ML j. BEUNDER, die voor het geven van mlichttogen zitdag hwtéft eike Woensdag van T tot 9 uur. Kantoorhouder voor Woubrugge CHR. v. d. NAGEL, die voor hes geven »aw Inlichting** zitdag houdt elke Vrjjdag vaa 7 tot 9 uur Zeer ruime keus uit verschil lende Luxe- en Vrachtwagens Jaartallen Luxes '32—'35. Hupmobile *31 en6-pers. "3Z Jaartallen Vracht: '28'30—'31 en Ford TT Lopik.rstr. 75 - Talafoon 96 - Schoonhoven gevraagd! FrljiM 3-5-10 cant. Par halve aa hate Rtars. innketbakkerlj - Lopikerstr. 38 - Schoonhoven

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 2