a Vredesklok EE Nieuwe Sportnieuws LandbeuwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Kerk en School Officieele Crisisbekendmakingen. De ZJg G« ven Kapitein Skittle 2000 ongesch gaat op jacht. 1 Rechtszaken t^eiëfTde Radio? Dinpdag 19 Mei. ft MAANDAG 18 MEI 1938 No. bow). NIE 301-5 M. 3—1 3—3 leed. genoeg Er wordt gespr naar de i .ncklimmen, terwijl Boots hem een zetje gaf. b Manifest sricht aan i zij o.a. 2—2 2—6 6-0 9—0 3-7 5—3 Tegenover de berichten over oorlogttoahuiding u Uien ue stellen u'fdedeelingen tan vrrdex-roor bereiding. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zondag 17 Mei. Verschijnt: Ma en Vrijdag Pr hng: voor Sch maanden 1- Met veraekerii taak is onmetelijk. Ten eerste de opbouwende krachten bevrijd van de vernietigende krachten, ABONNEE, die i le klasse: Nieuwerkerk 1Olympia 3 2e klasse A: Gouderak 2Zwervers 2 2e klasse B: Gouderak 3Stolwijk 1 Groeneweg 1Olympia 4 3e klasse C: Oudewater 2Groot-Ammers 2 3e klasse D: Gouda 7Oudewater 3 3e klasse E: Bodegraven 4Groeneweg 3 O. NA. 7—Bosk. Boys 5 Promotiecompetitie 3e klasse: G.SJV. 4Lekekrkerk 3 Nieuwkoop 1Nieuwerkerk 2 per den). Het is duidelijk, dat door dit samenstel van maatregelen- een oogst van méér dan '80 KG. per strekkende roede of 2.7 K.G. per M2, voor den kweeker een nadeel zal beteekenen. Den druivenkweekers wordt in hun eigen belang aangeraden, met deze maat regelen reeds nu bij het krenten der drui ven rekening te houden. SCHEI WOLD Versebadene bon door de Italianen het verkoopen vai het niet-inleveren pen van 40 en 50 de ter dood veroi lenra terechtgestel De talrijke terec oorzaak in de Sm lianen er nog ni einde ie maken a de z.g. „shufta’s”, goed bewapend ei nitie voorzien zijn mgtocht van het f gen over de leger’ voor de bezetting keizerlijk arsenaal Onder de doodj •ok de reysachtigi negus, tamboer-iri meter 30 lange in spionage M HA HA X Goudriaan. Zaterdag reed een vracht auto. geladen met kaas en bestuurd door don heer Vos te Noordeloos, in een sloot door een defect aan de stuurinrichting De inzittenden, de chauffeur en twee land bouwers. bekwamen ten nat pak. De firma v. Mill te Gorinchem heeft met een kraan- wagen den auto op den weg gebracht. NIEUW WERELDRECORD VAN TINI WAGNER. Rie Mastenbroek geslagen. Bij de Zondag te Amsterdam gehouden zwemwedstrijden heeft Tini Wagner een nieuw wereldrecord op haar naam ge bracht en wel de 440 yards vrije slag, die zij in den pracht igen tijd van 5 min. 22 sec. aflegde. Dit wereldrecord stond op naam van Rie Mastenbroek met 5 min. 29.2, zoodat het dus met niet minder dan 7.2 sec. is verbeterd. De directe belas Ver in 1936 o f 37.874.641 in dt de van 1935, wat komt door de ho< tweede door het i( der uitgezonden i zegt deze verhi gang van zaken. De „overige mi( gen wèl worden 1 meter voor het' e land. Zij bleven minder dan f 8.821 terwijl de achteru dezelfde periode i droeg. De teruggang n 1935 heeft gedemc ring niet tot leeri zich onvoldoende den invloed, die prijzen heeft op Kruik. Hoe dit vf terugloopt, maar en goedkoopere e teruggang der mit meter, wat de h( bruik aangaat, m slechta d$ geldeli, kent. Het is ditmaal Üe aanleiding is uitgang. Want di *«g bü de ram waar een belangri ming f '4.325.802 milhoen en een o in April 1935, d de eerste viermal f 19.490 478 bij e< hoen. De opbrengst hl dezelfde periode f 18.973.764 weri meer zijn omgeze Slechts vier pc de raming.d< gunstig bij de ai zijn: de invoerrei hoen de accijns f 240.000) de f 230.000 en de h De rest is min ger. De grootste a post: rechten en 1 een vermindering deze post is wisi vermindering dai als een symptoom De suiker- en ■nikerprijzen zijn de daling bij dei een reëel e vermin Bij de sigaren be flchniving van he koopere soorten, nog mogelijk is, rookte sigaren is accijns, in het ge verhoogd. HET BOTERMERK. De prijs van het crisisbotermerk en van da vervoervergunning voor buitenlandsche bol ér is voor de week van 18 tot en met 23 Mei vastgesteld op f 1 per K.G. GRIENDPRODUCTEN. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, zal met ingang van 1 Juni wor den ingetrokken de Grisis-aankoopbeschik- king 1936 griend producten (geschild teen- hout). Do aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat eventueele aanvra gen voor overneming van geschild één-, jarig teenhout van den oogst 1934 derhal ve vóór 1 Juni moeten zijn ingediend. deugt om mee le schieten, zal ik hem met de kolf toch, hoofdpijn bezorgen.” Maar^de 1 ftanj£omeu eQ yjQQg MGR. J. H. G. JANSEN, f Zondagmorgen is te Utrecht in het St. Antonius-gasthuis op 68-jarigen leeftijd overleden Mgr. J. H. G Jansen, titulair- aartabisschop van Seliinbria, eerder aarts bisschop van Utrecht. Mgr. Jansen is lang ziek geweest en de laatste week was de toestand van den jroegerpn aartsbisschop zóódanig verer gerd, dat eiken dag het einde van zijn ziekte verwacht kon worden. Het kwam omstreeks 9 uur gistermorgen,. Spoedig was de lijding aan de verschil lende pastorie» te Utrecht bekend en nog 1 I tijdens de kerkdiensten in den loop van 1 I den morgen werd aan de geloovigen hier- i van mededeehng gedaan, waarna voor de 1 NEB. HeAv KERK. Beroepen te Melisant (toez.) He heer H. K. van Wingerden, Gandidaal te Goriü- chem. Mishandeling. J. R., touwslager, en L. de R., timmer man, beiden wonende te Gorinchem, ston den terecht daar zij op 23 Maart A. Ro- mijn tegen den grond hadden gegooid en geslagen. Getuige A. Romijn was dien dag door R. en de R. nageloopen en lastig ge zéllen. De verdachte, die met zijn meisje wandelde, had zich omgekeerd en zoo Was het op een vechtpartij uitgedraaid. Ge tuige meende, dat hij was aangevallen, daar hij N.^.B.-er was. De verdachten be kenden, zij hadden wel geslagen, maar niet omdat Romijn tot de N.S.B. behoor de. Verdachte De R. zegt: ik had de vorige week nog met den getuige staan praten. Officier: Toen was je alleen, maar nu was je met je vieren en werd je moedig. Mr. Visser laakte ook in zijn requisitoir het laffe gedrag van de/, verdachten en eischte voor R. f 15 boete subs. 15 dagen tuchtschool en voor De R. f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Mr. Vriesendorp pleitte voor den min derjarigen R. een clementer straf. De Politierechter veroordeelde ieder tot f 10 reap. subs. 10 dagen hechtenis. 5. De goocheme vogel sprong kalmpjes uit den weg en de steen beschadigde alleen het schietijzer. ..Ik Ipat me niet voor den gek houden,” bromde Skittle en den vogel boien zich ziende, begon hij den boom te HET PACHTEN VAN ONGEOOGST FRUIT. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat het pachten van ongeoogst fruit slechts is toegestaan aan personen, d.ie zij als georganiseerde heeft erkend en als pachter van onge oogst fruit ingedeeld in de groep .hande laren in gewassen van den tuinbouw (groep E). Personen, die ongeoogat fruit wenschen te pachten en aan deze voorwaarden niet voldoen, kunnen alsnog een aanvrage om bedoelde erkenning indienen bij de Ne- derlandsche Groenten- en Fruitcentrale, Laan Copes van Cattenburgh 62. Den Haag, onder overlegging van een bewijs van een notaris, een veiling, enz waaruit blijkt, dat zij reeds in voorgaande jaren ongeoogst fruit hebben gepacht. AANVRAGEN KALVERMEST- VERGUNNINGEN. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat aanvra gen tot het in voorraad houden van mest kalveren binnen 3 weken, nadat de betref fende kalveren zijn geboren, in haar bezit moeten zijn, anders mogen die vergunnin gen niet door haar worden afgegeven. VERBETERING DRUIVENCULTUUR. De Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale maakt bekend, dat maatregelen in voorbereiding zijn, die een verbetering van de kwaliteit der aangevoerde druiven beoogen. Deze maatregelen zijn: le. alle druiven, die niet aan de kwali teit svoorschriften voldoen, zullen als af wijkend moeten worden geveild en zullen niet voor eeti eventueelen steun in aan merking komen; 2e. de eventueele toeslag zal niet meer worden uitgekeerd op alle aangevoerde druiven, maar beperkt worden tot een maximale hoeveelheid, .berekend naar een oogst van 80 KG. per strekkende roede of 2,7 K G. M2, bodemoppervlakte; 3e. verder zullen alle aangevoerde drui ven moéten bijdragen tot vorming van een fonds, dai op dezelfde basis als de steun zal worden verrekend; (met dien verstan de, dat de bijdrage van de hoeveelheid, die de kweeker méér oogst dan hem is toegewezen, ten goede zal komen aan de oppervlakte veelgestelde hoeveelhe- Beleediging. D. V., zonder beroep, wonende te Gies- sen-Nieuwkerk, had, naar de dagvaarding hem ten laste legde, J. Metz op 17 Maart ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting van den Politierechter 15 Mei.) Oplichting van de steun. M. van H., opperman te Streefkerk, had in Januari 1936 de steuncommissie der gemeente Streefkerk voor f 9 opge licht door gezinsinkomsten te verzwijgen. Verdachte bekende. Hij had een extra gift gekregen. De officier wilde rekening houden met dit bijzondere geval en eischte een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform. a T. hoempa vogel zag het a o. „Ik weet wat siste hij door zijn plagend sjilpefid baard. „Als mijn geweer dan toch niet Raadsbesluiten. Giessendam. Vrijdag kwam de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer do Jong. Het verzoek van Ged. Staten om het raadsbesluit tot vermindering van liet keurloon van een kalf van f 1 op cent, te brengen, werd niet ingewilligd. Op aandrang van Monumentenzorg Werd besloten om een architect te benoe men, ten einde die te belasten met de res tauratiewerken van den toren te Giessen- Oudekerk. De kosten van dat werk wor den geraamd op f 18000. waarvan 50 pCt. ▼oor de gemeente, 35 pCt. voor het rijk en 15 pCt. voor de provincie zal komen.» Op voorstel van B. en W. werd z h st. besloten om het contract met het Zieken- Gasthuis op te zeggen, daar de regeling te duur wordt geacht. Bij nadere vaststel ling van do begrooting voor 1936 werd een bedrag van f 500 beschikbaar gesteld ▼oor het aanstellen van een controleur ▼oor den steun. Daarvan wordt 85 pGt. terugontvangen van het rijk. Na eenige bespreking werd met 7 tegen 3 stemmen besloten in wijk B een tweede begraafplaats aan te leggen De kosten daarvan worden geraamd op ruim f 18000 Omtrent het beroepschrift van den heer J. Schalk, alhier, om op een terrein, gele gen ten Westen van hel bestaande uit breidingsplan woningen te mogen bouwen op welk verzoek B. en W. afwijzend heb ben beschikt, staakten de stemmen. Het kohier van de straatbelasting Werd I ▼astgesteld op een totaal bedrag van ruim I i 2000. zielerust van wijlen mgr. Jansen werd ge beden. In een kamer van de lijkenkapel van het St. Antoniusgaslhuis, welke tot ohapelle ardente is ingericht, is het stoffelijk over schot van den aartsbisschop op een praal bed opgebaard. Heden en morgen zal daar van 106 uur voor éen ieder gelegenheid beslaan om aan den overledep aartsbis schop een laatsten groet te brengen. Dins dagavond zal het stoffelijk overschot naar het bisschoppelijk paleis aan de Maliebaan worden over^ebracht en daar wederom op gebaard. In uen namiddag van Dondeiddg (Hemelvaartsdag) zal de overleden aarts bisschop naar de kathedrale kerk aan de Lange Nieuwstraat worden overgebracht. Van daar uit heeft Vrijdag de begrafe nis plaats, waar het stoffelijk gverschot van mgr. Jansen in den bis.-choppelijken grafkelder zal worden bijgezet. Op 2 Februari van dit jaar had mgr. Jansen om gezondheidsredenen aan den Paus ontslag gevraagd als aartsbisschop van Utrecht, hetwelk 8 Februari werd verleend, onder dankbetuiging voor de vele als zoodanig bewezen diensten. Mgr. Jan sen werd tegelijkertijd verheven tot titu lair aartsbisschop van Seliinbria. Hilversum II. 301.5 M. A.V.R.O. 5—9 Gramofoon; in den loop van den morgen verslag van de aankomst van de leden der Roode Kruis Ambulance uit Abessinië. H.K.H. Prinses Juliana zal bij deze ont vangst tegenwoordig zijn. De juiste tijd is pl.m. 11 uur; 910 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.1510.30, Gramofoon; 10.30— 11 Concert door Jetty Cantor en haar Ensemble; 1111.30 Wenken voorde huishouding, door Mevr. R. Lotgering Hillebrand: „Nog eens: vleesch braden”; 11.30— 12.15 Concert door Jetty Cantor en haar Ensemble; 12.151 Orgelbespeling en Tenor; 13 Concert door het Om roep-Or kest en Voordracht door Nel Knoop; 34 Begin Knipcursus; 44.30 Vioolspel; 4.30 5 Radio Kinder Koorzang; 55.30 Een verhaal voor kleine Kinderen; 5.306.30 Concert door de Octophonikers; 6.306.55 Gramofoon; 77.05 „En nu naar bedl”; 7.05—7.30 Het Schoollied klinke in de huiskamers. Nederlandsche liederen door een Kinderkoor van de ver. „Zanglust”; 7.308 Prof. Dr. J. Gley. „Iets over cos- mische stralen”; 8—8.05 Nieuwsberichten, daarna Mededeelingen; 8.058.20 Inter view met Dr. Ch. W* F. Winckel, leider ban de Nederlandsche Roode Kruis Am bulance in Abessinie; 8.2010.15 A.V. R.0.’S Bonte Dinsdagavondtrein; 10.15-11 Concert door het Omroep-Orkeet en Fluit; 1111.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Dansmuziek door de „Djumping Jacks”. Hilversum I'. 1875 M. K.R.O. 8.15—9.15 Concert; 1010.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 10.3011.30 Gramofoon; 11.30 12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 Concert door de K.R.O.-Boys; 1—1.15 Gramofoon; 1.152 Concert door hét K.R.O.-Orkest; 23 Vrouwenuurtje; 33.50 Concert door het K.R.O.-Orkest; 3.50—4 Gramofoon; H.ï. R.O. 4 uur Gramofoon; 4.10 uur Lezing voor de Ned. Vereeniging van Spiritisten „Harmonia”; 4.35 uur Gramofoon; 4.40 uur Lezing voor het Ned. Agentschap der Star Publishing Trust; 5.05 uur De H.I. R.O.-Post; K.R.O. 5.106 Concert door het K.R.O.-Orkest; 66.15 Gramofoon; 6.15—7 Concert door de K.R.O.-Boys; 7.15 735 Uitzending van den R-.K. Midden standsbond; 7.358 Sporthalfuurtje door P. Olthoff; 88.10 Nieuwsberichten en K.R.O.-mededeelingen; 8.10—8.20 „Her- eeniging” door M. H. Haring Pr.; 8.20 8.30 Gramofoon; 8.308.50 Concert door Lady Astor had een oproep gei de Fransche vrouwen, waarin zeide: „Wij zuilen noch aan trots, noch aan ▼ooroordeel, noch aan herinneringen van vroeger wanbegrip toestaan, hinderpa len te zijn op den weg, die den oorlog moet voorkomen, wij moeten de mannen er aan herinneren, dal de eer van een natie mid- der eischt er voor le sterven, dan wel om er voor te leven. En om te leven, moeten wij leeren, dat de moderne levensvoorwaar den ons allen t:t buren hebben gemaakt. En goede buren moeten elkdars fouten verdragen. Aan de vrouwen van Europa, Europa's ▼rede te handhaven en een nieuwe wereld te scheppen, gebaseerd op de broederschap der menschen.” De Fransche vrouwen hebben als ant woord hierop een manifest uitgegeven, waarin gezegd wordt: Onze tnoeten worden r die hen altijd begeleiden. In vredestijd pre dikt men ons de herbevolking; wij zien, dat groote gezinnen, ongelukkigen, werk- loozon, ouden van dagen geholpen worden; wij spannen ons in, in den strijd tegen de alcohol, de tuberculose, de krotten, de ouders, die hun kinderen mishandelen en op dpnzelfden tijd bereidt men dat voor, wat op de zekerste en afgrijselijkste ma nier de vrucht van al die inspanningen 4n ouders én kinderen vernietigen ?al. Voor het vreeselijke gevaar, dat dreigt, vragen wij nu direct, met een ontembare energie onze zwakke krachten te vereeni- gen, opdat de weg gebaand moge worden voor de nieuwe wereld: gelijkheid van alle volken, onderhandelingen, Serzoening universeele goede verstandhouding met ahsoluten eerbied voor de nieuwe interna^ tionaJe orde. Een Vredeseod. Duizenden Fransche oud-strijders heb ben een bedevaart voor den vrede gemaakt naar de slagvelden om Verdun. Zij hebben daar den volgenden vredeeeed afgelegd: „Voor deze ontelbare kruisen. Voor deze graven van Douaumont, waar de over blijfselen rusten van tienduizenden man nen. Voor dit terrein van het bloedbad, waar 20 jaren geleden 700.000 Fransche en Duitoche soldaten zijn 'gevallen, buigen wij ons met diepe smart. Genoeg ruines, genoeg rouwl De menschheid wil in vrede leven De Fransche jeugd wil geen bloedige en nut- ielooze offers meerl Wij zweren tezamen alles in ’t werk te tullen stellen om haar voor altijd daarvan te verlossen en wij doen een uiterst beroep op alle slachtoffers van den oorlog en op alle volken, dat zij met ons den ondeelba- ren trede zullen bevestigen in een broe derlijke gemeenschap van een bevrijde menechheid!” (De slag bij Verdun ie geleverd op 21 Februari tot begin. 1916. Gesneuveld: 460.000 Franechen en 278 000 Duitechers. Bij Woevre: gesneuveld op één dag: 12.000 Franeohen.) de K.R 0,-Melodisten; 8.509.05 Beuker en Denijs; 9.05—9.15 Gramofoon; 9.15— 9.35 Concert door de K.R.O.-Melodisten; 9.359.50 Beuker en Denijs; 9.5010 Gra mofoon; 101030 Solisfenconcert door het K.R.O. Symphonie Orkest (U.S 0 10.3010.35 Nieuwsberichten; 10.35 10 40 Gramofoon; 10.40—1130 Concert door het K R O. Symphonie Orkest (U.& 0.); 11.3012’Gramofoon. Woensdag 20 Mei. Hilversum II. 301.5 M. V AR A. 8 uu» Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken door F. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10 uur Morgen wijding; V A R A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 1?15 uur Concert door Orvitropia; 1 uur Zang en Piano; 1.15 uur Concert door Orvitropia; 2 uur Voor de Vrouwen; 2.15 uur Gramofoon; 2 30 uur Gramofoon; 3 uur Voor de Kinderen; 5.30 uur Orgelspel; 6 uur Concert door The Lucky Stars; R.V.U. 6.30 uur Dr. J, Luning Prak: „De juiste «jhoolkeuze”. II, H.B.S. en Lyceum; V.A.R.A. 7 uur Sport- uitzending voor den N A S B. Adri de Ruy ter: „Het Internationale Sportfeest to Amsterdam”; 7.15 uur Zang door het V.A. R.A. Kinderkoortje „De Roodborstjes”; 7.40 uur Helden der Vrijheid. (8). „De voorge- scheidenis van den 80-jarigen oorlog” door Dr. H. Gerversman: 8.05 uur S O S.-be richten; 8.07 uur Nieuwsberichten en V.A. R.A.-Varia; 815 tfur V.A.R.A.-Maandre- vue; 8.45 uur Gramofoon; 9 uur Opvoe ring van „De arme Dwaas”; 9.45 uur Concert door het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest; 11 uur Concert door het Mignon-Kwintot; 11.30—12 Gramofoon. Hilversum I. 1875 M. NCR V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.159.30 Gra mofoon; 10.3011 Morgendienst onder lei ding van Ds. E. G. van Teylingen; 11—12 Harmoniumspel; 12.15—12.30 Gramofoon; 12.301.15 Orgelspel; 1.15—2.15 Gramo foon; 2.15—3 45 Concert door „Het Hol- landsch Harpkwartet” en Gramofoon; 4 5 Zangrecital en Gramofoon; 56 Kinder- uurtje; 66.30 „Wat er op de wereld ge beurt” door Corn. A. Crayér 6.30—7 On derwijsfonds voor de Binnenvaart; 7—* pl.m. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.15— 7.30 Radio-reportage, eventueel Gramo foon; 7.308 Landbouwhalfuurtje. „Hooi en Hooiwinning” door P. Tillema; 8—8.15 Weer- en Nieuwsberichten; 8.159.05 Concert door het Apeldoorn’s, Chr. Man nenkoor; 9.05—9.35 Dr. J. Smit: „Slagen of zakken"; 9.35>10.35 Vervolg Concert; 10.3510.40 Nieuwsberichten; 10.40— 11.30 Gramofoon. beleedigd en G. Metz getrapt. Verdachte ontkende beide feiten. Juist J. Metz, had hem, don verdachte be leedigd. V. had alleen langs de beide jon gens gefietst. Mr. Visser,, de officier van justitie, achtte wel het wettig bewijs geleverd, doch had niet de overtuiging, dat de feiten ge pleegd waren en vroeg derhalve vrij spraak. Uitspraak 22 Mei. ONZE VOETBALLERS NIET NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. In een Zaterdagavond gehouden be stuursvergadering van den K.N.V.B. is besloten, geen elftal naar de Olympische Spelen af te vaardigen. De amateursbepalingen van den K.N V. B staan toe, dat aan spelers in zeer bij zondere gevalled met goedkeuring van het bestuur van den K.N.V.B. vergoading van loonderving gegeven wordt. Tot nu toe is zulks dan ook alleen na grondig onder zoek bij de werkgevers ten opzichte van enkele spelers geschied en dan nog slechts tot een maximum van 70 a 80 pCt. van ’t gederfde loon. Het bestuur van den Jf.N.V.B., hoewel overtuigd, dat het daarmede in geen enkel opzicht tegen den geest van het amateu risme handelde, heeft, daar het bekend is met de Olympische bepalingen inzake loon derving, voor alle zekerheid voeling ge zocht met het bestuur van het N.Q.C. Dit lichaam heeft getracht een oplos sing te vinden, die, met inachtneming der bestaande Olympische bepalingen, tot deel neming van het Nederlandsch elftal aan de Olympische Spelen zou kunnen leiden, doch de voorzitter van het Intern. Olymp. Comité heeft verklaard, dat hij gebonden is, uitvoering te geven aan den tekst v^n de Olympische bepalingen, waarin duide lijk staat, dat athleten, die loonderving genoten hebben, uitgesloten zijn van deel neming aan de Spelen. Daar het bestuur van den K.N.V.B. on der geen voorwaarde enkele spelers zou willen thuislaten, die het als even goede amateurs beschouwt als anderen, die toe vallig geen vergoeding van loonderving behoeven en daar het evenmin dé Olym pische bepalingen op de een of andere wijze wenscht te ontduiken, heeft h*t de finitief besloten, geen ploeg naar de Olympische Spelen te zenden.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5