1 Plaatselijk Nieuws Rechtszaken Rechtbank te Rotterdam. Ingezonden Stukken V an Kondom Predikbeurten VRIJDAG 29 MEI 1936 Ontbinding Plaatselijk Crisis Comité. Alb'lasserdam. Deze weak belegde de burgemeester ebn vergadering ter ontbin ding van het plaatselijk crisis-comité. Aan viezig waren de leden van den raad en van het dag. bestuur der gemeente, benevens 'het voltallige comité. Burgemeester J. van Scheer.s wees er op dat het een mooie kaïaktertrek van ons volk is, dat, als do nood er is, men een drachtig de helpende hand wil bieden en trachten middelen te vinden om die noo- den te lenigen. Vijanden worden dan soms vrienden. Ook hier in de gemeente lieeit men gevoeld, dat geholpen moest worden. Was» er in den beginne eenige wrijving on derling, "de wijsheid kwam de tweedracht wegnemen en men kreeg een comité dat hard werkte om de nood te lenigen. De leiding en dé regeling van het comité wag uitnemend en men zal het comité dan ook zeker missen. Er is hier prachtig werk verricht. Maar nu de bronnen van inkom sten minder beginnen te borden, heeft men getracht een anderen weg te vinden om de noodeji te lenigeh door een fonds voor bijzondere nooden op te richten. Spr. dankt* allen voor hun medewerking, ook den gemeenteraad, die bereid was alles te doen wat,- hij kon om bet comité te steu- 'nen en jankte hel Nat. Crisis Comité voor de aangename wijze van samenwerking met het plaatselijk comité. Verder zegt spr. enkele medailles te hebben ontvangen en deze als herinnering te zullen uitreiken. -Verder richtte spr: tot den heer B. Vis ser, voorzitter van het comité, die getoond heeft het in hem gestelde vertrouweiï niet te beschamen, Vmige hartelijke woorden. Hierna ging spr. met eenige toepasse lijke woorden over tot het uitreiken van de medailles en wel aan de heeren B. Visser, P. G. Jonker, J. Smit Czn., J. Koutstaal en de .dames mevr. Hooftman, mevr. v. d. Koogh en mevr. Leis. De heer J. Smit stelde voor pogingen in het werk te stellen aan diegenen die geen medaille konden ontvangen een lepeltje - met inscriptie als aandenken te doen toe- Dit voorstel werd door den "burgemees ter van harte gèstèund. De heer Visser, ygorzitter van het co mité, bracht dank voor de vriendelijke woorden en wilde, daar het de laatste maal was, dat het crisis comité bijeen was, en- kele woorden spreken tot de leden. Dat de leiding, aldus spr., voor mij ge makkelijk is geweest, is te danken aan het •omité. Er was altijd een volkomen eens gezindheid en in volledige harmonie is er samengewerkt. Spr. zeide voorts dat de tijd dat het comité werkzaam is geweest, leering voor de leden is geweest. De groot ste moeilijkheden waren het eerste jaar, daar toen alles volkomen nieuw was voor de leden van het comité. Vervolgens zei spr. dat hij vooral de da mes dank moest brengen voor haar werk, dat ze in stilte hebben verricht. Weinigen weten wat tot haar taak behoorde, maar degenen, die er meer van weten, zullen er zeker waardeering voor hebben aldus spr. De burgemeester sprak e<»n kort slotwoord én deed nogmaals een beroep op .de leden van het ontbonden crisiscomité voor het te stichten comifé voor bijzondere nooden. Alblasserdam. Wedstrijd Tennisclub: A. SLC.—Blauw-Wit,' uitslag 2—5. Ontslagkwestie. Capelle a.d. IJssel. De gemeenteraad besloot December 1935 den heer A. Roet- man, onderwijzer aan de openbare school (hoofd de heer C. M. Roozemond) onge vraagd eervol Ontslag te geven met ingang van 1 Januari 1936, zulks wegens ophef fing zijner betrekking. De heer Roetman, die aan deze school de oudste leerkracht in dienstjaren was en tevens de meeste bevoegdheden heeft, meende zich bij deze beslissing niet te .moeten neerleggen en heeft- beroep inge steld bij Ged. Staten, welk colleg* in een openbare zitting op 2 Juni h«t beroep schrift van den heer R. zal behandelen. Concert Capelle a.d. IJssel. De Mannenzangver- •emging „Zang Veredelt", directeur de heer H. D. van Aesendelft, zal in samen werking met de van haar uitgaande kin derkoren A en B, op Zaterdag 30 Mei, 's avonds halfacht een concert geven In de muziektent, in den tuin van café „Cen trum" bij het Krimpenveer.. De tuin is bij deze gelegenheid voor het publiek geheel Vrij toegankelijk. Terwijl mej. J. de G. met haar rij wiel van de afrit bij de Transvaalbuurt reed, ie zij zoodanig gevallen, dat haar eenige tanden uit den mond werden ge slagen en zij verwondingen aan handen en gelaat opliep, zoodat geneeskundige htrip moest worden ingeroepen. WEDEROPBOUW DER KAARSEN FABRIEK BEGONNEN. Gouda. Nauwelijks twee weken na den geweldigen brand, die de gehouwen der N.Y. Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda in de asch heeft jelegd, is reeds begin ge maakt met den wederopbouw. De directie heeft aan de jN.V.. J. Nederhorst opdracht gegeven tot bouw vaw twee nieuwe fabrieksgebouwen. elk groot 56 x 22 meter, welke op de fa brieksterreinen begrensd door den Rot- terdamschen Dijk en den Boschweg zullen verrijzen. Men zal in deze fabrieksgebouwen de kaarsongieterjj en de pittenfabriek en kis- tenmakerij vestigen. De bouw moet met grooten spoed 'geschieden. Donderdag zijn reeds de eerste palen geslagen en lynnen drie weken moeten de fundaties al gereed zijn. Er wordt met dubbele ploegen ge werkt. De aanemers hebben voor den bouw, buiten haar gewone personeel, een aantal arbeiders der Kaarsenfabriek, benevens oen 15-tal bij de Arbeidsbeurs ingeschre venen te werk gesteld. Groot-Ammers. De gemeente-veldwach ter heeft proces-verbaal opgemaakt tegen G. V. wegens mishandeling van den con troleur B. van de landbouwcrisiswet te Go- rinchem. Gevonden: een rijwielbelastingmerk 19351936. Inlichtingen bij den gemeen te-veldwachter. Haastrecht. Er worden hier pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een gemengd zangkoor. Als directeur wordt genoemd de heer J. P. Oskam te Gouda, die met de „Zangvogeltjes" veel succes bereikte. Krimpen a.d. Lek. De tewerkgestelde in de gem. werkverschaffing J. V. geraakte te water. Gelukkig was de heer J. den Ot ter in de nabijheid, die erin slaagde den drenkeling op het droge te brengen. In den Bakkerskil houdt een roer domp zijn verblijf, iets wat in geen jaren is voorgekomen. Tot ver in den omtrok is zijn zwaar geroep hoorbaar. De bakkers in deze gemeente zijn onderling overeengekomen, Pinkster-Maan dag niet te bakken, zoodat de inwoners tot Dinsdag op versch brood zullen moeten wachten. Kano omgeslagoa. Krimpen a.d. Lek. De heer G. Bouter sloeg op de Lek met zijn kano om .Geluk kig passeerde een sleepboot, welke hem en de kano wist te redden. De tuinders ondervinden op het oogen blik veel schade van veenmollen, welke alle wortels afzagen. £peds zijn verschei dene exemplaren gevangen, doch er is nog geen verbetering te bespeuren. De chauffeur F. S. kreeg een splin ter in zijn band. Deze is gaan zweren, met het gevolg, dat bloedvergiftiging optrad, zoodat in allerijl de hulp van Dr. von Lindern moest worden ingeroepen. Krimpen a.d. IJssel. Woensdag werd een afscheidsavond gehouden voor de le den van het Plaatselijk Crisis-Comité, welk comité per 1 Mei word opgeheven. De burgemeester heeft de aanwezigen dank gebracht voor de door hen in deze moei lijke tijden bewezen ijver en toewijding en 6 herinneringsmedailles werden uitge reikt. Ook de voorzitter van het comité dankte alle aanwezigen voor hun «ver en opgeofferden tijd..Nadat de leden op kof fie waren onthaald, dankte de burgemees ter nogmaals allen voor de door hen be wezen diensten en sloot de vergadering. Veilingbericht. Prijzen: Kippeneieren f 2,35—f 3, eendeneieren f 2.40—2,60. Voor kaas werd f 0.21—0.23 per pond be steed. Woensdagmiddag werden de arbei ders, werkzaam bij de N.V. C. v. d. Gies sen en Zonen's Scheepswerven naar huis gezonden, wegens een stroomdefect. De ge- heele werf werd stopgezet. Donderdagmor gen kon het werk worden hervat. Het de fect bleek in een der leidingen, afkomstig van Dordrecht, te schuilen. De heer N. Stijnen behaalde op bet Nationaal Gewestelijk concours met een deelname van 5 duiven den 6den, 13den en 34eten prijs. Dit concours werd uitge schreven door de Eerste Rotterdamscbe Bond van Zaterdagvliegers en gehouden vanaf Mons (België). Langerak. De heer D. P. van Donk, hoofd der openbare lagere school is in geluke betrekking benoemd aan de le tre school te Oud-Beierland. Langeruigeweide. De heer v. S. uit Gouda stond met zijn auto hier op Broekdijk, toen dokter Kühler met zijn auto kwam aangereden en d6n atilètaan- den auto wilde passeeren. Juist op Öat momentzette zich ook deze auto in bewe ging Daar de weg ter plaatse spial is, en twee auto's niet naast elkander kunnen rijden, remde de heer K. zoo sterk, dat door de schok z'n bijna driejarig dochter tje, dat naast hem in den auto stond, met haar hoofd door de voorruit schoot.' Deze ruit wetf geheel vernield, maar het kind kwam met enkele kleine ontvellingen aan het voorhoofd vrij. De schade ia onderling geregeld. Veiling Vereeniging Driebruggen e.o. Aanvoer 6368 stuks. Prijzen kippen eieren f 2.40—2.55 de 100 stuks. Zoete kaas «2022 cent per podd. Excursie. v LopikJaarsveld. De leerlingen van den landHbuw-wintercursua maakten \Voensdagavond onder leiding van hun onderwijzer, den heer Van Joolingen, een excursie in deze gemeenten, welke te 7 uur (zomertijd) bij de Fuikebrug een aanvang narü. Gewandeld werd naar de hofstede, bewoond door den heer P. 0. Verweij, ter bezichtiging \an een vüd, boteeld 'met hennep. Uit het zaad, drie weken geleden uitgestrooid, waren reeds flinke planten gegroeid, een bewijs, hoe vlug dit gewas zich ontwikkelt. V'anaf het dorp Jaarsveld werd langs den Lekdijk, waarbij verschil lende grassoorten in oogenschouw weiden genomen, naar de hofstede „Arbeid Adelt" gefietst. Hier werd in hoofdzaak de inmaak van gras bezichtigd. Nadat' de bewoner, een Frfesche veehouder, het een en ander omtrent de wijze, waarop 't inmaken van gras in Friesland geschiedt, had medege deeld en het gezelschap had verzocht, de zen winter, als het ingemaakte gras ge voerd wordt, nogmaals een kijkje te komen nemen, werden nog verschillende land bouwwerktuigen bezichtigd, waarna de reis werd voortgezet naar den polder Ba- tuwe en wel naar een complex land, groot ongeveer 12 H.A., dat door eenige onder nemende landbouwers in den afgeloopen winter van oud-griendland is ■omgezet in bouwland. Hier waren -verschillende cul tures te zien, n 1. de van gerst, haver, boo- uen, hennep, bieten enz terwijl ook een groot gedeelte voorset telen van zaad was benuttigd. Geteeld werd krotenzaad, roode kool- en bloemkool zaad en zaad voor erw ten. Over het algemeen was de stand de zer gewassen goed. Het waardeloos ge worden griendland is door arbeid en in zicht weer productief geworden; een voor beeld dat stellig navolging verdient. Daar na werden ook hier de verschillende land bouwwerktuigen, waaronder een geheel nieuw-model zaaimachine, bezichtigd. De excursie werd hiermede beëindigd en zij heeft aangetoond, dat er ook in eigen om geving veel leerzaams en nuttigs op te merken valt. Lopik. De heer J. Schep, onderwijzer aan de Chr. School, is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. U.L.O. School te Hil versum. Moordrecht. De heer A. A. van Ieperen hoofd der o. 1. school, komt als no. 1 voor op de voordracht voor de benoeming van een hoofd eener school te Gouda en als no. 2 op de voordracht voor de benoe ming van een hoofd te Soest. Moordrecht. De Emmabloern-coUecte heeft ruim f 47 opgebracht. Tot hoofd-ingeland van het hoog heemraadschap Schieland ia gekozen de heer A. Bos en tot diens plaatsvervanger de heer J. van Dorp. De postduivenver. „De Gevleugelde Vrienden" hield een een wedvlucht vanuit Compiègne (Frankrijk), aisiand 318 K.M. De duiven werden gelost te 8.40 v.m. Aan komst eerste duif 1.38.28, laatste duif 2.14.34. De uitslag was als volgt: G. Pals- graaf 1, 21 en 25; Gebrs. Kisman 2 en 19; Jac. Oosterom 3; J. Vermeer 4, 18 en 24; B. Kisman 5 en 30; G. van Vliet 6; J. Palsgraaf 7, 9, 15» 26 en 29; Kasbergen en Baas 8, 13 en 24; B. van der Hoeven 10 en 16; B. Leeuwis 11; E. Kruif 12; Gebrs. de Wit 17, 20 en 33; W. Verhoef 22 en 31; P. den Braber 23, 27 en 32; M. van Kranenburg 28. le overduif P. den Bra ber. Nieuw-Lekkerland. Op een der hellingen van de N.V. L. Smit en Zoons scheeps- en werktuigbouw te Kinderdijk is de kiel gelegd voor een veerpont, waarvan de lafmetingen zijn 28,60 X 6,50 X 1,20 M., te bouwen voor rekening van den heer H. Vos te Alblas serdam. De pont is bestemd voor den veerdienst Alblasserdam—Ridderkerk .en wordt onder den^naam van „Pico-Gr'oe- ninx" in de vaart gebracht. Onder groote belangstelling heeft de muziek vei eeniging „Apollo", Woensdag avond een marsch door de gemeente ge maakt, zulks in verband met het behalen van den len prijs op het concours te Berg&mbacht. De burgemeester, bij wiens woning werd stilgehouden, heeft de ver eeniging en den directeur, de heer C. Horsman, toegesproken, en gecomplimen teerd met het behaalde succes. Sliedrecht Tweeden Pinksterdag ver trekt Sliedrecht 1 naar Gqjdda, om daar te gen de gelijknamige cluh te spelen voor de promotie. Sliedrecht heeft Zondag Gouda een nederlaag toegebracht. Of dit weer zal lukken, betwijfelen wij, want Gouda heeft het voordeel het terrein te kennen. Indien Sliedrecht met het noödige elan speelt, zou Éulks mogelijk zijn .Ongetwijfeld zullen een 1000 supporters hun favorieten verge zellen. Dat de sterkste mag winnen! Concert. Sliedrecht. Morgenavond (Zaterdag) geeft de barmonievereen. „Sliedrecht", di recteur de heer F. M. v. d. Vlies, op het Dr. Langeveldplein in de muziektent van 810" uur een concert. Het programma luidt: Feestmarsch van J. R. v. d. Glas; Sou venir (Ju Grand Gèdre, ouverture van A. A. Pellegrin; Mathihle, valse van D. Bau- wens; Onder Ons, marsch van S. P. van Leeuwen; Feestgroet* marsch van W. Gal- lin; Mucpiefte, ouverture van F. Adrien; La Fee des Eaux, fantasie van Alfr.'Bèriot Daar komen ze aan, marsch-potpourri van A. J. Maas. De werkloosheid. Sliedrècht. Bij de gem. arbeidsbeurs wa, ren de 'vorige ,week ingeschreven 1256 werkzoekend. Nadien werden opnieuw in geschreven ^8 werkzoekenden, terwijl 43 personen werden afgevoerd, zoodat op he den waren ingeschreven 1251 werkzoeken den. Op 27 Mei 1935 was dit aanttkl 1401. Zondagsdienst apotheken. Sliedrecht. Geopend: Apotheek Hdogland Gesloten: Apotheek van den Berg. In de week van 1 tot en met 6 Juni ook geopend na 8 uur en Zaterdag na 10 uur apotheek Hoogland. Gevonden voorwerpen. Sliedrecht. Te bevragen bij: T. -Bons, P. Heinstr. 22 fen bagagesnelbinder; J*. Vet, Oranjestr. 43 een ceintuur; G. v. d. Moo- ren A 388 een witte banddoek; A. Kroon A'383 een kruiwagentje; G. 1 Struyck, Dwar8str. 9 een alpinomuts; K. P. v d. Vlies, Qranjes'tr. 17 een voetbal; A. v. d Vlies, A 608 een paar klompen; W. Stuy, Julianastr. 74 een jongensjasje; C. de Leur G 21 een rijwiel bel. merk in etui; A. Kop, B 625 een sleutel; H. Vos, Adm. de Ruyter str. 30 een zilveren vulpotlood; J. Baten burg, Stationsweg 98 een jongensjas; W. Ruis, D 319 een rijw. bel. merk; J. Stuy, G 154 een roei-riera; L. Andel, Oranje straat 38 een halsketting; J. v. Heteren, Pr. Hendrikstraat 55 een broche; G. El- senaar. Burg. Drijberplein 14 een reke ning; L. Nedcrveen G 423 een porlemon- naie: J. Leeuwestein, A 725 een lap slof; T. Visser, Zuiderstr. 18 een etui; J. Mid delkoop A 1 een rijw. bel. merk in etui; G. Hofman B 541 een kanarie; politie-bu- reau een rijw. bel. merk en een postduif. Zitting van 28 Mei. De suikerdiefetallen te Wad- d in x veen. De rechtbank „heeft uitspraak gedaan In de zaken van de verdachten, die zich 14 dagen geleden te verantwoorden hebben gehad terzake van heling van balen -sui ker, die ontvreemd waren ten nadeele van de Coöperatie „Ons Voordeel" te Wad- dinxv»en. De landbouwersknecht P. C. van A, te Waddinxveen en diens broer, de expedi teur D. vah A. te Gouda, die de balen suiker van T. N. hadden gekocht, wetenda dat deze de balen bij de Coöperatie gesto* len had, werden wegens opzettelijke heling veroordeeld tot ieder 10 maanden gevan genisstraf. De caféhouder C. V. uit Gouderak, die de balen suiker van D. viyn A. had ge kocht en genoegen genomen had met diens opgave, dat het gesmokkelde suiker was, werd wegens schuldheling veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren en bovendien tot f 60 boetê subs. 30 dagen hechtenis. De bakker A. J. de V., uit Schoonho ven, die tweemaal een baal suiker van den verdachte C. V. had gekocht, werd even eens wegens schuldheling -veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, - voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jarfcn, benevens f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. Een rare schutter te Gouda. Voorts heeft de rechtbank een boete van f 25 subs. 10, dagon hechtenis, met vernie tiging van de in beslag genomen buks, op gelegd aan J. de J. uit Gouda, die op 23 Februari hoogst onvoorzichtig met een bykswas omgegaan. VeiWdite was op dien dag in zijn tuin aan het schijfschieten geweest, toen twee buurjongens, opmerkzaam geworden door do schoten, op de schutting waren ge klommen, om er naar te kijken. Verdach te had hen toen aangemaand van die schutting af te gaan en daarbij dreigend de buks op hem gericht. Een van de jon gens had aan het bevel voldaan, doch de ander, de 10-jarige J. P. Vergeer had zich wel even laten zakken, maar was dadelijk daarop weer met het hoofd boven de schutting uitgekomen. Verdachte had toen in zijn richting geschoten, met het gevolg, dat de kogel den jongen aan het hoofd verwondde. De fiets van den veldwachter te Krimpen. De typograaf H. V. uit Krimpen a.d. IJssel, recidivist en in arrest, heeft te rechtgestaan verdacht op 28 November te Capelle a.d. IJssel de fiets-van den» veld wachter S. Wouda te hebban weggeno- mcm. Verdachte bekende. De fiets stond in een schuur naast het 'café, waarin dien avond een zanguitvoering werd gegeven. Na afloop van die zanguitvoering is ver dachte naar den schuur gegaan en heeft daaruit de fiets weggenomen. De veld wachter S. Wouda heeft zijn fiets weer teruggezien, doyrdat belastingambtena ren haar bij verdachte' hadden gevonden. Het O.M. zeide, dat op verdachte het spreekwoord: altijd dokteren en nooit ge- van toepassing is. Blijkens het uit voerige. reclasseeringsrapport, dat over hem is- uitgebracht, heeft hij vrijwel alles 'doorloopen, wat een mensch kan ovei'ko- ien. Hij is als kind onder toezicht ge weest, heeft daarna eenigen tijd in de tuchtschool doorgebracht, is vervolgens veer onder toezicht gekomen en Jieeftten- sloti* konnis gemaakt met de gevangenis. alle manieren is getracht dezerï jonge man te helpen, maar hij schijnt in de wieg gelégd te zijn tot het doen van het verkeerde. On. het oogenblik *8 er nog een zaak tegen hem hangende, waarbij hij verdacht wordt oerdu'etering. Alles in aanmerking nemend, eischte het O.M. een gevangenisstraf vaut6 mdanden. De verdediger mr. H. Schade^ heeftop t eenige verzachtende omstandigheden ge wezen en verzocht verdofte een clemente straf op te leggen. 1 f OVERTREDING VU&ESCHKEU- RINGSWET, u Voor den Utrechtschen kantonrechter1 stond terecht een 66-jarige inwoner van IJsselstein, wegens overtreding van de Vleesdikeuringswet. In 's mans schuur waren een kalfskop en beo kalfslever ge vonden, toen de politie er onderzoek deed; ook bleek een'partijtje darmen aanwezig te zijn. Alle ouderdeelen van wijlen het kalf bleken ongekeurd te zijn. De ver dachte is loonslager voor verschillende iftgezetenen uit gemeente in den omtrek van IJsselstein. Hij zeide nu tot zijq, ver- ontschuldiging, dat de gevonden onder- deelen afkomstig waren van een zoogeö. ..afgesneden kalf". Verd. was met zijn ge reedschap naar den stal van den .boer ge gaan om behulpzaam te zijn bij een koe, die mocik kalven, doch foen alles niet naar wensch verliep, heeft verd. xle res ten van het kalf, die nog goed waren ai- gesneden en meegenomen. De kantonrechter merkte op, dat verd. het dan toch niet had mogen meenemen zonder den keuringsdienst daarin te ken nen. k „Het lee daar in de £tal maar zoowat te rolle", zeide verdachte. De ambtenaar van het 0. M zeide, dat verd. reeds meer malen verdacht is gewpest van frauduleu ze slachtingen. Spr. vroeg f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. Stolwijk, 26 Mei 193Q. DE STEUNKWESTIE. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van 19 Mei het volgende. Bij voor baat mijn oprechten dank. De Wethouders verklaren in hun inge zonden stuk van 20 Mei dat de steun- intrekking van den werklooze F. N. in vol komen overeenstemming in het college van B. en W. is geschied en dat ik den burgemeester in mijn ingezonden stukje een pluimpje hel},-gegeven om zoodoende de wethouders te treffen. Dit is niet waar, hierover het volgende. Dinsdag 5 Mei werd F N. zijn steun in gehouden omreden zijn dochtertje te Gou da school gaat, Donderdag 7 Mei is de ec^itgenoote van F N. daarover bij den burgemeester geweest ën heeft hem dit medegedeeld. Toen heeft de burgemeester haar gezegd dat zo maar een brief moest inzenden aan B. en W. over deze kwestie. Wanneer nu de burgemeester 2 dagen te voren (in volmaakte 'overeenstemming met de wethouders het besluit heeft genomen om den steun van F. N. in te houden, dam zou de burgemeester haar dit toch wel ronduit hebben gezegd en dit nader gemo tiveerd hebben. Om geen verkeerde indruk te maken bü de inwoners kan ik mededeelen, dat, wan neer een leerling van Stolwijk te Gouda schoolgaat, daaraan voor de gemeente geen extra kosten verbonden zijn. Wat de kosten voor F. N. betreft, die hij van het overheidsgeld zou moeten be talen, deze bedragen een (maandabonne ment voor de brug te Gouda is f 0.25, dus per jaar f 3.—. Daar komt bij onder houd van de fiets, wanneer men dit op f7 per jaar berekent is dit in het geheel f 10 per jaar. Dan moet F. N. ook nog een ge heel jaar werkloos zijn, maar F. N. heeft tijdelijk werk en geniet dan geen over heidsgeld. Wanneer in deze gemeente niet meer dan f 10 per jaar onnoodig aan overheiijsgeld verloien gaat, is dit zeer te prijzen. Alen beschuldigt mij, dat ik het stukj'e heb geplaatst voor propaganda en dat het mij bekend was, dat de zaak herzien was, dit is bezijden de waarheid. Ik kom alleen op voor het recht en de vrijheid, dit zal ik nacfer uiteenzetten. Mijn stukje is 13 Mei ingezonden, de datum staat er boven. 14 Mei is F. N. medegedeeld, dat hij weer mocht komen stempelen. Toen F. N. 15 Mei zich ver voegde bij den agent der arbeidsbemidde ling en om zijn steun vroeg, met terug werkende kracht, werd hem medegedeeld dat hij dit niet kreeg en eraan toegevoegd „of hij het al niet mooi vond dat hij weer mocht komen stempelen. Vrijdag 15 Mei verscheen de Schoonh. Courant met mijn ingezonden stukje Maandag 18 Mei werd eerst recht gedaan en F. N. zijn steun uit gekeerd, ook van terugwerkende kracht. Ik had dit geval niet publiek gemaakt, maar ben er toe genoodzaakt. Eenigen tijd geledpn werd den wprklooze D. v. E. on rechtmatig 2 weken steun ingehouden. Toen is van andere zijde de tweede wet houder hierop attent gemaakt. Deze be loofde de zaak te bespreken Dit is nu al geruimen tijd geleden en in deze zaak is nog geen recht gedaan. Is het dan geen zaak van belang om naar andere midde len pm te zien om het recht 'te laten zege vieren? Dankend voor de verleende pla&lsruinaK te, teekea ik. NL VRIJDAG 29 MEI 1936 door JAN KIJKUIT. Het water in de Schetluinsche Vliet en Giessen Bruggen bouw in Krimpen a.d. Uk. Toen ik de Schoonhoveneche Courant Van Maandag zat'te lezen en genaderd wee tot bladzijde 6 riep ik verheugd: „Asjeblieft! Hier kan je zien wat een invloed mijn artikelen hebben. Ja, Jod, zit maar niet te meesmuilen en te grin niken, want ik heb hier de bewuzen voor me. Nog pas een week geleden schreef ik over het vuil werpen in de Gieseen en nu in dit blad staat een bericht, waaruit blijkt dat direct het onderwerp watervervuiling de aandacht heeft gekregen en Vr«dag heeft er ook een in gestaan." „Dat is," mompelde Jod afgunstig, „net eender of dat ik over regen spreek en het gaat dan een paar dagen daarna regenen - en -dat ik dan zou zeggen: zie je wel wat een invloed ik heb op het weer." Ik haalde mijn schouders op over zulke wartaal en tante vroeg haastig, om ruzie te voorkomen, wat het voor berichten wa- „In Giessendam," antwoordde ik, „is bij de rondvraag de aandacht van den voor zitter gevestigd op de vervuiling van de •loot in de Boorsteeg, omdat dit pnwensche- lijk is voor de gezondheid. Precies wat ik ook betoogd heb. Een ander raadslid zei daarop, dat hij het vuil er niet inwierp en. de burgemeester ook niet, maar dat het in de Zeilsloot nog erger was. 't Is een lastig vraagstuk, zooals de burgemeester uiteen zette, \eder werpt daar vuil in de sloot en dan klaagt men nog dat het water veront reinigd wordt, maar toen de burgemeester eens aan een klager vroeg wie het vuil in de sloot stort, wilde de man dat niet zeg gen. Begin daar nu maar eens aan. Het tweede geval was in een bericht uit Schel- kunen. Daar verlangt men naar waterlei ding, omdat de bevolking nu is aangewe zen op het water van de Schelluinsche vliet, waarin de Gorcumsche riolen uit komen, zoodat je wel kunt begrijpen wat een heerliik water dat is." „Mag dat dan zoo maar?" vroeg tante verbaasd? Mogen die riolen van Gorcum het vuil van de heele stad uitstorten in een vliet, waaruit andere menschen moeten drinken?" „Daarmede ben ik nu toevallig eens goed •p de hoogte," zei Jod verheugd, „want men heeft mij hierover raad gevraagd en ik heb toen de zaak in studie genomen." „Hoor u 't wel, tante?" fluisterde ik hard, „in studie!" Tante knikte en -^od vervolgde: „Gorcum heeft in 1607 het recht ver kregen haar water,* zooals men het toen noemde, op de Schelluinsche vlief te loozen, maar toen bcteekende dat. weinig. Er zijn nog genoeg menschen die zich herinneren dat Gorcum een tonnenstelsel had en dat de gemeepte tonnetjes rond bracht voor de privaten, welke, qls ze vol waren, werden weggehaald. De inhoud werd dan a|s mest verkocht. Maar tegen woordig heeft bijna iedere woning een W. C., zoodat, wat vroeger in die tonnetjes kwam, nu wordt weggespoeld in het riool en vandaar in de Scnelluinsche vliet en in de Giessen. Toen is ijl ,1888 het water schap De Overwaard zich tegen dien hoogst ongezonden toestand gaan verzetten en heeft gepoogd er een eind aan te ma ken. Er werd een keur gemaakt, waarin bepaald was,dat Gorcum zijn vuil niet lan ger mocht loozen in de Schelluinsche vliet. Gedeputeerde Staten moesten die keur keuren en goedkeuren, maar ze hebben dat met overijld gedaan. Ze namen er den tijd voor. Zes jaar hebben ze er over ge dacht en gepraat en in 1894 werd de goed keuring verkregen. De inwoners van Scbelluinen en andere plaatsen, die Wij waren met die Keur, hebben er heel wei nig pleizier aan beleefd, want reeds een jaar later werd op verzoek van het Gor- eumsche gemeentebestuur de Keur door de koningin-regentes vernietigd. De Over- *>aard nam er geen genoegen mee en be gon een proces. Daar werd spoed achter gezet en twee jaar daarna al, in 1897 dus, 'deed de Dordtsche rechtbank uitspraak en gad de gemeente Gorum gelijk. Weer waren er 2 jaar noodig voor het hooger beroep dat de uitspraak van de rechtbank bevestigde en in 1900, dus 12 jaar nadat de keur door de Overwaard was uitge- raardigd, stond de hofcgste beslissing vast door een uitspraak van den Hoogen Raad dat Gorcum het recht had en behield om het vuil van de stad en den inhoud der privaten en alle verdere vieze boel ie la ten loop en in het water dat anderen moe ten drinken. Zoo is het nu nog." „Ik begrijp niet," merkte tante na dit geleerde betoog van haar neef op, „dat Gorcum zelf zooiets wil laten voortduren en dat de Gorcnmers niet zeggen: we wil len die arme menschen niet zoo vergifti gen." „Er zijn enkele Gorcumers," vervolgde Jod met welgevallen, „die eenige wijziging verlangen, maar niet zouals tante denkt of hoopt uit menschenliefde, maar uit eigenbelang. Het gedeelte van de Viiet tUNschen het Gorcumsche slation en de Varkensheul, zou men gedempt willen zien. Daar zijn in de laatste jaren nogal wat villa's en andere huizen gebouwd en de bewoners daarvan klagen over den stank die opstijgt van dat stukje vliet, waarin velerlei viezigheid ronddrijft. Ik geloof wel dat de Gorcumers het tegen woordige stelsel niet bewonderen en dat, als men hen er over spreekt, ze be schaamd zwijgen, maar verandering zou heel veel geld kosten en dat heeft Gorcum niet, zelfs met heel weinig voor zoo'n werk." „Het bouwen van bruggen," hernam tante, „vind ik een heel goed en noodig werk, maar er worden daarvoor zooveel millioenen uitgegeven, dat ze dan maar eens een brug minder moesten bouwen en eerst die menschen langs de Giessen en de Schelluinsche vliet aan behoorlijk water helpen." ,tJa, tante," zei ik, „het bouwen van bruggen kost zeker yeel geld, vooral wan neer dat gebeurt, zooals in Krimpen aan de Lek." „Daar heb je 't in je laatste „Van Rondom" ook al over gehad," viel Jod in, die bang was dat zijn beurt voorbij was, „dus dat kennen we al." „Neen, Jod, alles weet jo er niet van. Wat ik er over geschreven heb, was maar een klem deel van hetgeen er feitelijk is gebeurd en het raadslid, de heer Van Duijvendyk, heeft in een ingezonden stuk in de Schoonhovensche Courant gedetail leerd beschreven, wat er zopal is voorge vallen en hoeveel raadsleden daarover reeds in duidelijke taal gesproken hebben. Er zijn in Krimpen a.d. Lek 11 raadsleden en daarvan hebben er zes de wijze van werken aan de bruggenbouw in den Tiend- weg, veroordeeld. De eene noemde het knoeirommel, een ander prullewerk, een wethouder zei er geen vertrouwen in te hebben en nog een raadslid deelde nede, dat de brug zonder twijfel zou Verzakken. De heer Duijvendijk, die vakman is >p dat punt, heeft de ingeslagen palen gemeten en vastgesteld dat ze veel te dun zijn." ,,£e kunnen de palen er toch wel uit halen," vroeg tante, „en er dan dikkere voor in de plaats heien?" „Dat hebben ze geprobeerd, maar voor dat werk had Krimpen geen gereedschap en daarom is 't toen maar opgegeven." Teun had ons gespr.ek aangehoord, zon der iets te zeggen. Hij zat met een verge noegd gezicht Yoor het raam zijn onver- slijtbare pijp te rooken maar nu grin nikte hij: „Jongens, jongens," zei hij, „wat zit zoo n wereld toch aardig in mekaar. In Gorcum hebben ze geen geld om te voor- kome'n dat het water gesmet wordt, in Krimpen hebben ze te veel geld en slaan ze eerst palen in den grond en gaan die er dan weer uithalen, in sommige gemeen ten worden de menschen die goed water hebben gedwongen zich toch aan te slui ten bij de leiding en in Schelluinen wor den ze gedwongen om vies water uit de vliet te drinken; in 't eene land word je doodgeschoten als je communist bent en in 't andere als je 't niet bent Als ik d^t allemaal zoo bekijk, dan moet ik zeggen, dat wij hier op 't platteland een rustig le ven hehben." HELPEN WY EIKAAD Zondag 31 Mei 1936 (Eersten Pinkster dag) en Maandag 1 Juni 1936 (Tweeden Pinksierdag). (AHe uren worden in den Zomertijd vermeld.) NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. Zondag: V.m. 930 uur en 's avonde 6 mir, De. J. H. F. En gel. Maandag: Geen Dienst. AME1DE. Zondag: V.m. 10 utir (te Tienhoven), Da. E. Schimmel; 's avonds 630 uur (te Ameide), Ds. E. Schimmel. Maandag: V.m. 10 uur (te Ameide), Ds. E. Schimmel. AMMERSTOL. Zondag: Vsn, 10 uur. De. J. B, Th, Hugenholtx. AMMERSTOL. Herv. Geref. Evangeli satiegebouw. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, de heer C. van der Vlis, van Vlaardmgen. ARKEL. Zondag: V.m. 9 uur, Ds. H. van Ewijck. BERGAMBACHT. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. H. Ewoldt. Maandag: V.m. 10 mir,.Ds H. Ewoldt. BERGAMBACHT. Uitget red enen. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Leesdienst. Maandag: Geen Dienst. BENSCHOP. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. T. van de Hee, van Polsbroek en Vlist, Bevestiging van den beroepen Predikant Ds. P. Bouw; 's avonds 7.30 uur, Ds. P. Bouw, Intrede. Maandag: V.m. 10.30 uur, Ds. P. Bouw. BERKENWOUDE. Zondag: 's Avonds 7.30 uur, Ds. IJ. van Dijk, van Lekker- kerk. BLESKENSGRAAF. Zondag: V.m. 10.30 uur, Leeskerk; 's avonds 7.30 uur, Ds. Steur, van Oud-Alblas. Maandag: 's Avonds 7.30 uur, Ds. Lee mans, van Ede. BRANDWIJK. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur. Du. L. Blok. Maandag: V m. 10.30 uur, Ds. L. Blok. CAPELLE a.d. IJSSEL. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Booij. Maandag: V.m. 10 uur. Ds. J. Booij. Npd. Herv. Geref. Evangelisatie. Zon dag: V.m 10 uur en 's avonds 6 uur, de. "heer J. Kars. Maandag: V.m. 10 uur, de heer J. Kars. GIESSENDAM. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Haring. Col lecte voor de Zending. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. J Haring. GIÉSSEN-NIEUWKERK. Zondag: Vm 10.30 uur, De. Nugteren; n.m. geen Dienst. Maandag: Geen Dienst. GIESSEN-OUDEKERK. Zondag: V.m. geen Dienst; 's avonds 7 uur, Ds. K. van der Pol, van Boven-Hardinxveld, Beves tiging van een Ouderling. -Maartdag: Geen Dienst. GOUDERAK. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. Oostenbrug; 's avonds 7 uur, Ds. Bieshaar, van Benthuizen. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. Ooetenbrug, Doopsbediening. GOUDRIAAN. Zondag: a Avonds 7 nur, Ds. F. Anker. GROOT-AMMERS. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. Meijers, van Utrecht; avonds 7 uur, Leesdienst. HAASTRCEHT. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. W. de Voogd van der Straaten. Maandag- Geen Dienst. HAASTRECHT. Ned Herv. Evarigelisa- TIE. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7.30 uur. Evangelist De Waal, van Rotter dam. HARDINXVELD. Zondag: V.m. 9.30 uur, Ds. v. d. Pol; avonds 8 uur, D». H. A. de Geus, van De Bildt. HEI- en BOEICQP. Zondag: V.m. 10.30 uur, de heer Breedveld, Godsdienst-Onder wijzer te Leerdam; 's avonds 7 uur, Ds. P. Zijlstra, van Noordeloos. Maandag: Geen Dienst, HOOG-BLOKLAND. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. J. Ronge; n.pa. geen Dienst. JAARSVELD. Zondag: V.m. 10.30 uur, Leesdienst; 's avonds 7 uur, Ds. Nicolai, van Jutfaas. Maandag: Geen Dienst. KINDERDIJK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer De Pater, Gods dienst-Onderwijzer te Haastrecht. Maandag: V.m. 10 uur,de heer De Pater. x KRIMPEN a.d. LEK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds? Enkelaar. KRIMPEN a.d. USSEL. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. J. P! Buiskool; 's avonds 6 uur, de heer E. Berkelaar. In beide Dien sten Pinkstercollecle. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. J. P. Buis kool. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Gebouw Nood de rstraiat. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, de heer Spijkhoven, van Drieber gen. Maandag: V.m. 9.30 urn-, de heer Spijk hoven. LANGERAK. Zondag: V.m. géén Dienst; 's avonds 7 uur, Ds. D. J. van de Graaf, van Schoonhoven. Maandag: Geen Dienst. LEKKERKERK. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. IJ. van Dijk. Maandag: Geen Dienst. LEXMOND. Zondag: V.m. 10 nar en 's avonds 7 uur, Ds. Oskam LOPIK. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. S. van der Linde, 's avonds 7 uur, Ds. W. van Griet hu ijzen, van Lopikerkapel. LOPLKERKAFEL. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. W. van Griethuijzen; 's avonds 7 uur, Ds. S. van der Linde, van Lopik. Maandag: V.m. 10.30 uu£, Ds. W. van Griethuijzen. M.O ER CAPELLE. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. Hiensch, van Bleiswijk; avonds 7 uur, Leeskerk. Maandag: V.m. *0 uur, Ds. Van Ginkel, van Gouda. MOLENAARSGRAAF. Zondag: V.m. 10.3p uur, de heer Va® Hoeven, 's avonds 7.30 nur, Ds. Joh. van Dorssen, van Nieuw-Lekkerland. MOORDRECHT. Zondag: V.m. 10.30 uur, prof, Dr. M. C. van Maurik Broek man. s MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. Zondag: V.m. 10 nur en 's avonds 7 uur. de heer K. Asmus. Maandag: Vjb. 10 éur, ie heer K. Ae- NIEUWERIvERK ad. IJSSEL. Zon dag: V.m. 10 uur en s avonds 6 uur, i Ds A. G. H. Volleweider. NIEUWLAND. Zondag: 's Avonds 7 uur. Ds. Van Ieperen, van Leerbroek. NIEUW-LEKKERLAND. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. Joh. van Dorssen, Doopsbe diening; 's avonds 6.30 uur, de heer van Dam, Godsdienst-Onderwijzer. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. Joh. van Dorssen. N1EUWPOORT. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. A. van der Kooij, extra-Collecte voor de Zending; 's avonds 7 uur, Ds. A. van der Kooij. Maandag: V.m. 10 uur, De. A. van der Kooij. NOORDELOOS. Zondag: V.m. 10.30 uur, Ds. P. Zijlstra; 's avonds 7 uur, de heer H. de Jong. Maandag: Geen Dienst. OTTOLAND. Zondag: V.m. 1030 uur, Ds. F. Anker. Maandag: Geen Dienst. OUD-ALBLAS. V.m. 1030 uur, De. R. W. Steur; 's avonds geen Dienst. Maandag: V.m. 10.30 uur Ds. R. W. Steur. OUDERKERK a.d IJSSEL. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. G. Woelderink. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. J. G. Woel derink. Wijkgebouw. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijk heid, Godsdienst-Onderwijzer. Maandag: V.m. 10 uur, da heer A. de Redelijkheid, Godsdienst-Onderwijzer. POLSBROEK en VLIST. Zondag: V.m. 1030 uur, Ds. B. van Ginkel, van Gouda, Collecte voor het Zendingswerk op Mid den-Celebes; 's avonds geen Dienst. Maandag: Van. 10.30 uur, Ds. T. mn de Hee. REEUWIJK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. W. Vroegindewei. Maandag: V.m. 10 uur, De. B. Bongers, Em.-Predikant te Utrecht. SCHOONHOVEN. Zondag: V m, 10 uur, Ds. D. J. van de Graaf; 's avonds 6 uur, Ds. A, de Leeuw, van Willige-Langerak. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. D. J. van de Graaf. SCHELLUINEN. Zondag: N.m.' 2 uur, Ds. Vollebregl, van Hoornaar. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep. Nutsgebouw. Zondag: V.m. 10 uur, De. A. K. Straatsma, van Den* Haag. Collecte voor de Zending. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Zondag: V.m. 10 uur en 'a avonds 6 unr, de heer J. H. Boogaard. Maandag: V.m. 10 uur, de heer J. H. Boogaard. SLUIPWIJK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Maandag: Vjn. 10 uur, Ds. E R. Dam sté. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer A. van Barneveld, GodS' dienst-Onderwijzer te Delft. STREEFKERK. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 7.30 uur, Ds. H. W. Waar denburg Maandag: Geen Dienst. WAARDER. Zondag: V.m. 10.30 uur en 'a avonds 7 30 uur, Ds. E. V. J. Japchen. Maandag: V.m. 10.30 uur, Ds. E. V. J. Japchen. WADDINXVEEN. Zondag: V.m. 10 uur en avonds 6.30 uur, Ds. L. Vroeginde- wij. Maandag: V.m. 10 unr, De. W. Vroegin- dewij, van Reeuwijk. WILLIGE-LANGERAK. Zondag: Vm. 10 uur, Ds. A. de I/eeuw. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. P. J. Steenr beek, van Oudewater. WIJNGAARDEN. Zondag: V.m. 10.30 nur, De. Van Santen, van Sliedrecht; 's ar. 7.30 uur, de heer Klaaijsen, Godsdienst onderwijzer te Dordrecht. IJSSELSTEIN. Zondag: V.m. 10 uur, Ds Van Rootselaar; avonds 630 uur, Preeklezen. Maandag: Van. 1030 uur, Ds. Van Rootr selaar. ZEVENHUIZEN. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. Tj. Tak. Lokaal aan de Rotte: Geen Dienat. VRIJZINNIG HERVORMDEN. ALBLASSERDAM. Lokaal Kinderdijk. Maandag: 'e Avonds 6 uur, Ds. Bine, van Dordrecht. KINDERDIJK. Zondag: N.m. 3 nur Ds. D. Buis Jr., van Dordrecht. KRIMPEN ad. LJSSEL. Vereenigings- gebouw. Zondag: 's Avonds 6.45 uur, Ds. Weetmijse, van Rotterdam. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Zondag: V.m. 10.30 uur, Mej Ds. Vaillant. ZEVENHUIZEN. Zondag: V.m. 10 uur, Ds. H. Bruggencate, van Den Haag. geref. Kerken. ALBLASSERDAM. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wie len ga. Maandag: V.m. 930 uur, Ds. J. J. Wie len ga. BERGAMBACHT. Zondag: 'V.m. 10 uur en 's avonde 6.30 uur, De. Berende, Em.- Predikant te Amersfoort. Maandag: Geen Dienst. BRANDWIJK. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's avonde 7 uur* Candidaat J. Jans- sens, van Groningen. CAPELLE ad, USSEL. Bermweglaan. Zondag^ V.m. 10 uur en avonde 6 uur, Ds. M. de Goede, fiaandag: Geeu Dienst. IJsselmondsehe Laan. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds _5 uur, Ds. J. Kapteyn. Maandag; Li een Dienst. GIESSENDAM Zondag: V-m. 10 uur en s a\ontL 6 30 uur, Ds. S. 0. Los. Maandag: V m. 1U uur, Ds. 8. O. Los. HAASTRECHT. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's av.onds 7.30 uur, Ds. J. F. W, Erdmann. Maandag: Geen Dienst, HARDINXVELD. Zondag: V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Beu kenkamp. KRIMPEN a.d. LEK. Zondag: V.m. 9 30 uur en 's avonds 5 uur, Ds. Brunsting. LANGERAK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. O. Mulder. Maandag: V.m, 10 uur, Ds. J. 0. Mul der. LEKKERKERK. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. P. Roos. LEXMOND. Zondag: V.m. 10 uur eo 's avonds 7 uur, Ds. Goumou. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. Coumou. MOORDRECHT. Zondag: V.m. 10 uur •en 's avonds 630, uur, De. D. P. Kalk man. NIEUWERKERK a.d. USSEL. Zon dag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. Toornvliet. NIEUW-LEKKERLAND. Zondag: V.m. V.m. .10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. H. van Heijst. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. H. rai» Heijst. NOORDELOOS. Zondag: V.m. 10.30 nur en 'a avonds 7 uur, Ds. G. Houtman. Maandag: Geen Dienst. OTTOLAND. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. W. Dragt. Maandag: Geea Dienst. OUDERKERK a.d. IJSSEL Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. D. A. Vogel. Maandag: V.m. 10 uur, De. D. A. Vogel. PEURSUM. Zondag: V.m. 10.30 uur en 'a avomjs 7 uur, Ds. Mulder. Maandag: Geen Dienst. REEUWIJK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. P. Warmenhoven. Maandag: Geen Dienst. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Hoekstra. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. J. Hoekstra. SLIEDRECHT. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. W. van Toi. Maandag: V.m. 9.30 uur, De. J. W. van Tol. WAABDER. Zondag: V.m. 10.30 uur en 'b avonds 7.30 uur, Ds. F. A. Hofman. Maandag: V.m. 10.30 uur, Ds. A. van de Weg, van Oude water. WADDINXVEEN. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. W. J. Smidt. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. W. J. Smidt. IJSSELSTETN. V.m. 10.30 uur en 's ar. 830 uur, Ds. De Jonge Maandag: V.m. 10.30 uur, Ds. De Jonge GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. CAPELLE a.d. USSEL. De Ruyter- straat. Zondag: V.m. 10 uur en 'a avonds 5 uur, Leesdienst. Maandag: Geen Dienst. GIESSENDAM. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Leeskerk. Maandag: V.m. 10 uur, Leeskerk. NIEUWERKERK a.d. USSEL. Zon dag: V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Leendienst. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM. Zondag: V.m. 10 tmr en 's avonds 6 30 uur, Leeskerk. SLIEDRECHT. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 ur, Ds J. Overduin. Maandag: V.m. 10 uur,.Ds. J. Overduin. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. GIESSENDAM.' Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 30 uur, Leeskerk. WADDINXVEEN Zondag: Van. 10 uur en 's avonds 6 uur, Preeklezen. Maandag: V.m. 10 uur, Preeklezen. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Polder straat. Maandag: 'a Avonds 7 uur, de heer J. Benschop, van Rouveen. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer H. Vlot. Maandag: V.m. 10 uur, de heer H. Vlot Dacostastraat. Zondag: V.m. 10 nur en 'a avonds 5 uur, Ds. A. ran Zon. Maandag: V.m. 10 uur, Ds. A. van Zon. MOERCAPELLE. Zondag: V.m. 10.90 uur, n.m. 3 uur en 's avonds 7 uur, Db. M. Hofman. Maandag: V.m. 1030 uur, De. M. Hof man. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Zondag: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur Leesdienst. Maandag: 's Avonds 7 uur, De. BoUrig ter, van Woerden. NOORDELOOS. Zondag: V.m. 10.30 uur en 's avonde 7 uur, De. J. Prins, van Haarlem. Maandag: V.m. 1030 uur, Db. J. Prins. SLIEDRECHT. Zondag: V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. C. Smits. Maandag: V.xn. 9.30 uur, De. C. Snrits. EVANGELISATIE." GROOT-AMMERS. Gebouw G. van As. Maandag: 's Avonds 7 uur. Da. J, van Hoog, van Utrecht.

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 5