Wanneer U moderne kleeding verlangt ?r%»ooslïiiT» i4-50 vSF 'WFis-50 18- A. L. J. VAN DER VEER OgiMm verhuring O GROOTE PINKSTER-RECLAME! voor een zeer lagen prijs: kunt U veel beter naar Gouda gaan naar het Kleedingmagazijn Hoek Tiendeweg - Gouda 18.s0 24. 28. Pt. vakkleeding £eue> <U UtHtydspod! COOPS Gemeenteraden Loop der bevolking {Plaatselijk Nieuws j Zuiver *0,,enn„meS Regenjassen: Speciaal adres voor corpulente heeren A. L. J. VAN DER VEER HOOILAND Ongev.tO H.A. Hooiland Openbare Vrijwillige Verkooping. Het Woonhuis Woensdagen 10 en 17 Juni 1936, s t o i w ij k. De Kleine Winst Stolwijkse Drogisterij DINSDA0 2JUNIA.S. Verhuist van Nwe. Mj^rkt 17 rihar Turfmarkt 22 Gouda kapperszaak Nutsspaarbank BOON'S overgedaan STEKELENBURG J. de Weger S. M. C. Snel Aromatische staal Eiwitstaai Staalpillen N. NOORDEGRAAF - GOUDA Men zegt algemeen: hebben het geschoten, Met'tdrukwerkvan Van Nooten! igerIJVAN LEEUWEN n VRIJDAG 29 MEI 1936 Rt«uwijk. Raadsvergadering op 14 Mei. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester L. J. Luoasse. De notulen worden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat voor leermiddelen niet meer dan f 2 per leer ling ma2 worden uitgekeerd. Aangevraagd was f 2.30 per leerling. Voorts de goed keuring van het raadsbesluit inzake ver koop van Elfhoeven. Een schrijven van den minister van sociale zaken omtrent het aanstellen van een werkloozencontro- leur; idem inzake de kosten van water leiding, te berekenen bij de woninghuur inzake uitkeering werkloozensteun (huur- toeslag). Ëen schrijven van de N.V. Ver zekeringsbank Victoria inzake aflossing leening Plassenbedrijf. Een schrijven van den hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat inzake dempen gaten in den Blln- deweg. Naar aanleiding van het schrijven van de verzekeringsbank Victoria vraagt do heer SCHOUTEN, welke leening nu het eerst zal worden afgelost uit de op brengst van Elfhoeven. De VOORZITTER zegt, dat de lee ning van f 16.000 hot eerst afgelost zal worden, doch nieteerder dan in 1937. Het geld van den verkoop van Elfhoeven is daarom tijdelijk Wj de Bank van Ned. Gemeenten gestort. De heer SCHOUTEN betreurt, dat voor woningen, welke aan de waterleiding zijn aangesloten, de kosten van waterlei ding niet bij de huishuur mogen worden geteld voor den huurtoeslag bij de uitkee ring aan werkloozen. Spr. acht het onbillijk, daar bij de be woners van den Weth. Venteweg de kosten van waterleiding steeds in de huishuur zijn begrepen en de steuntrekkenden uit dat gedeelte vah de gemeente dus wel toe slag hebben in de woninghuur, inclusief waterleiding. Een i ge leden willen voortaan de huls- huur berekenen, door bij de huur de kos ten waterleiding te trekken en dit bedrag in aanmerking te nemen voor den huur toeslag bü de flteunuitkeering aan werk loozen. Weth. VAN LEEUWEN vond dit gevaarlijk, daar bij controle zou blijken, dat in de desbetreffende gedeelten van do gemeente de woninghuren ineens waren verhoogd, hetgeen onwaarschijnlijk voor komt. De VOORZITTER heeft hierom trent al eenige malen met den minister gecorrespondeerd, evenwel zonder resul taat. Besloten wordt, dat B. en W. alsnog zul len trachten in dese aangelegenheid een gunstige beslissing van den minister te verkrijgen. Volgt het schrijven van den minister van sociale zaken omtrent het aanstellen van een werkloozencontroleur. De heer VAN WINGERDEN is er •terk voor om een werkloozencontroleur aan te stellen, want er zijn werkloozen, die boven hun flteunuitkeering nog een weekloon verdienen. Deze weekloonen worden in Gouda verdiend. De VOORZITTER t, dat hem van een en ander niets bekend is, maar bij begrijpt niet, als 4e heer Van Winger den dit wist, waarom hij dan hiervan geen mededeeling heeft gedaan. De heer Van Wingerden ia dan in gebreke gehle- ven. De heer VIS is ook voor aanstelling van een werkloozencontroleur. Het voorstel van B. en W. inzake wij ziging der verordening ingevolge de drankwet, wordt met 92 stemmen aan genomen. Het aantal vergunningen in de ze gemeente is thans met één vermeer derd. De heeren VANROON en VAN WINGERDEN spieken over dit be sluit hun afkeuring uit en verzoeken dit aan te teekenen. Do VOORZITTER deelt mede, dat de Commissie van Advies voor de uit breidingsplannen in Zuid-Hollnnd nog niet gereed is met de bestudeering van het uitbreidingsplan en voor haar beslissing nog 3 maanden uitstel vraagt. B. en W. stellen voor, aan dit vertoek te voldoen. Verschillende leden dringen op spoed aan, vooral met het oog op het bouwen van piashuisjes. Het voorstel van B. en W. wordt met 10J stem aangenomen (tegen de heer Van Wingerden). Vertrek schoolhoofd. De hoer E .v. d. Ban, hoofd van school A op het dorp, heeft in verband men zijn vertrek naar Texel als zoodanig ontslag gevraagd met ingang van 15 Juni. B. en W. stellen voor den heer v. d. Ban eervol ontslag te verleenon. J Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De heer v. d. HOORN acht den da- tam van ingang van het ontslag te kort en vraagt inlichtingen omtrent de oproe ping van sollicitanten voor de ontstane vacature en een eventuoele tijdelijke voor ziening in deze betrekking. De VOORZITTER zegt, dat de termijn wel kort is. Do heer v. ei. Ban heeft gevraagd om de medewerking van den raad om hem op dezen korten termijn te ontslaan. Er ziju reeds sollicitanten opgeroepen. Zoolang geen benoeming van een nieuw hoofd heelt plaats gehad, zal tijdelijk m de vacature worden voorzien, zoodat het onderwijs op school A geen schade zal ondervindon. De heer BAL LERING vraagt, of bij de oproeping de huur van de woning van het schoolhoofd weer is bepaald op f 300. Naar spr. s meening, is deze huur prijs alleszins redelijk. De V 0 U R Z1T X E R zegt, dat dit be drug weer is aangehouden. B. en W. stellen voor, den heer v. d. Ban, eveneens met ingang van 15 Juni, eervol ontslag te verleenen als lid van de schoolcommissie. Ook dit voorstel wordt met algemeede stemmen aangenomen. Het Verificatiebureau der Ver. van Ned. Gemeenten adviseert, om, nu Elfhoeven ia verkocht, het Plassenbedrijf met ingang van 1937 op te heffen. B. en W. doen geen voorstel, doch vragen hieromtrent de mee ning van den raad. Een bedrijf werkt ge makkelijker. Indien het opgeheven wordt, moeten alle inkometen en uitgaven over de gemeente-rekenng loopen en verdwijnt de overzichtelijkheid. De heer v. d. HOORN is van meening dat opheffing besparing zal geven en spreekt zich uit voor opheffing. De heer VIS wil het bedrijf handhaven en het salaris van den administrateur ver lagen. De heer SCHOUTEN meent, dat het bedrijf nog belangrijk is, al is Elfhoeven verkocht. Spr. is tegen opheffing. Wet.h HAGEN zegt, dat bij ophef fing direct al de kasten van controle van de boekhouding worden bespaard. De VOORZITTER brengt 't voor stel om het bedrijf te handhaven (voor stelSchouten) in stemming. Dit voor stel wordt met 6 tegen 5 stemmen aange- Voorkomende zaken. De VOORZITTER zegt, dat een uitnoodiging is ingekomen voor een te Boskoop te houden vergadering om te ko men tot stichting van een tentoonstellings gebouw voor kweekerij-producton. Hierin wordt van de randgemeenten gaiantie ge vraagd. Er moet een garantie van die ge meenten zijn tot een bedrag van f 25.000. Weth. VAN LEEUWEN zegt, dat het aandeel van elke gemeente in dit be drag wordt bepaald naar het aantal H.A. kweekerij in elke gemeente. Eenige leden willen bij toetreding in bet garantiebedrag medezeggenschap van het gemeentebestuur hebben in deze zaak. Besloten wordt, de vergadering door B. en W. te lalen bijwonen en daarna nader Op éete zaak terug te komen. Rondvraag- De heer SCHOUTEN vraagt naar den stand van zaken betreffende het dem pen van de gaten in den Blindeweg ter vervanging van de noodbruggetjes. Dit naar aanleiding van de mededeeling van den' hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat, dat de klei, welke bij den aanleg van den nieuwen rijksweg vrij komt, niet geschikt is voor het bedoelde werk. Spr. wijst er op, dat verschillende palen van de noodbruggetjes zijn afgerot. De VOORZITTER zegt, dat de eventueels demping van de gaten nu zal moeten geschieden met Rijuklei. Spreker deelt voorts mede, dat de verschillende betrokken polders binnenkort zullen Ver gaderen en dat dan voorstellen tot bijdra ge in de kosten zullen worden behandeld. Spr. zal deze vergaderingen bezoeken. De heer SCHOUTEN vraagt, of het parkeerterrein van Elfhoeven thans aan den eigenaar wordt verhuurd. De yOORZITTER zegt, dat dit hot plan van B en W. is. De heer VAN WINGERDEN uit nogmaals klachten over de' winkelsluiting op Zondag, het venfverbod enz. Spr. ver zoekt er op toe te zien, dat de winkels op Zondag niet na sluitingstijd geopend zijn «n dat des Zondags niet wordt gevent. Voorla verzoekt spr. een goede controle op de eafé's, restaurant^ logementen enz., om te kunnen nagaan, xHe des nachts in deze geim-ente vertoeven. Spr. beweert, dat er aan den Weth. Venteweg slecht potitietoezicht ip .Winkels zijn er geopend en er wordt melk verkocht. Spr. vraagt voorts, of er 1 een wegwijzer bij de Haastrechtsche Brug is geplaatst. De VOORZITTER zegt, dat er een goede controle is en dat de wegwijzer geplaatst zal worden. De heer VAN R 0 0 N zegt, dat op het dorp ook des Zondags winkels zijn ge opend en dat ook daar melk wordt ver kocht. De VOORZITTER zegt, dat de ver koopuren bij de wet geregeld zijn. De heer v. d. HOORN verzoekt B. en W. de mogelijkheid onder de oogen te zien, dat met de klei, welke bij den aanleg van de n nieuwen- rijksweg vrijkomt, op het dorp-Reeuwijk eenige slooten worden ge dempt. De heer GROENENDIJK zou gaarne zion, dat B. en W. met don eige naar van Elfhoeevn een overeenkomst maakten ora de schoolkinderen op bepaal-^, de uren gratis te laten zwemmen op Elf- I hoeven, zooals dit voorheen geschiedde. I Spr. beziet deze gratis-zwemmerij eventu- I eel als een tegenprestatie voor den ver- i huur van het parkeerterrein voor Elfhoe ven. De VOORZITTER zegt toe, hier omtrent met den eigenaar te zullen spre ken. Da heer V IS wil een oproeping doen van sollicitanten voor een werkloozen controleur en stelt voor, het salaris op f 17 per week te bepalen. De heer V. d. HOORN is, indien de politie het niet kan doen, tegen het aan stellen van een controleur. Spr. ziet het nut daarvan niet in. De VOORZITTER stelt voor, een controleur aan te stellen op arbeids-con- tiact tegen een salaris van f 18 per weok. Dit voorstel wordt met 8 tegen 3 stem men aangenomen (tegen de heeren v. d. Hoorn, Shhouten en Groenendijk). De heer V A N R O O N zou gaarne zien, dat ook werkgevers worden vervolgd, in dien zij weten, dat de steun ontdoken wordt. De heer v. d. HEUVEL vraagt, wie de eigenaar is van de sloot langs de Weth. Venteweg en wil deze sloot laten schoon maken door de eigenaren. De heer VAN WINGERDEN wil deze sloot dempen en dan rioleering aan brengen. Ook de heer SCHOUTEN wil daar rioleeren. De VOORZITTER zegt, dat hij ook wil rioleeren, maar hoe komt men aan het geld daarvoor. De heer VAN WINGERDEN is van meening, dat in de eerste plaats re kening gehouden moet worden met de volksgezondheid. Het geld is vraag twee. Weth. VAN LEEUWEN zegt, dat, de waterleiding van Reeuwijk in de afd. Tempel wordt aangelegd, de Zwam- inerdamsche bewoners van die afdeeüng een adres hebben gericht aan de Bode- graafsche Waterleiding Mij. (die voor de afd. Tempel concessie heeft, maar daar geen waterleiding aanlegt) om bij de Reeu- wijksche Waterleiding te mogen aanslui ten. Spr. zou gaarne zien, dat het gemeen tebestuur dit verzoek ondersteunde. Hiertoe wordt besloten. De heer VAN ROON vraagt, wan neer met den aanleg van de uitbreidingen der waterleiding wordt begonnen, daar het water in die wijken weer slecht begint te worden. De VOORZITTER zegt, dat met de werkzaamheden reeds een aanvang is gemaakt De hqer VAN ROON informeert, hoeveel de beschadiging van den electii- fleben kabel in den straatweg heeft gekoet, welke werd veroorzaakt tijden» het leg gen van een dienstleiding voor de water leiding en wie dit moet betalen. De VOORZITTER zegt, dat de herstelling van df»e schade f 98 heeft ge kost. Üe kweslfè, Vie dit möet betalen, i« thans nog in onderzoek bij de waterlab ding-oomraiflsie. De heer OLIEMAN zou gaarne we ten, hoe de opdracht tot aanleg van de uitbreidingen der waterleiding heeft plaats gehad. Weth. HAGEN (voorzitter van de Waterleidingcemmisaie) zegt, dat het werk onderhands is opgedragen. De opga ve van den heer Garlier bleek billijk te zijn en daarom is het werk aan hem op gedragen. Hierna volgt sluiting. Kantongerecht Gouda (Zitting van Woensdag 27 Mei 1936) Parkeeren te Nieuwerkerk a.d. Uteel. Woensdag stond voor den Goudschen kantonrechter terecht R. den H., veehou der te Nieuwerkerk aan den IJssel, we gens overtreding van het parkeerverbod. Hij was op een goeden of kwaden dag met zijn luxe auto op weg naar Rotterdam en passeerde op den straatweg zijn lande rijen, waarop eenige koeien liepen die naar hij dacht nogal onrustig deden. Verdachte stopte om te zien wat aan de hand kon zijn, doch gerustgesteld door de ontdekking dat 't maar verbeelding was, wilde by weer verder tuffen. Dat lukte niet en bij onderzoek bleek de starter van de motor vast te zitten. 't Gelukte hem niet, den wagen op gang te krijgen, zoodat hij zich beraadde wat te doen, toen juist een rijksveldwachter pas seerde, die hem op de bon zette wegens. parkeeren zonder vergunning! Den H. maakte zich hierover kwaad en trachtte den dienaar des gerechts te over tuigen van het feit dat hij parkeerde te gen wil en dank. Het hielp niet. Het toeval wilde, dat juist op datzelfde moment zijn knecht in een vrachtauto pas seerde, die koeien in den Zuidplaspolder had gehaald. Deze heeft de motor nage zien en gerepareerd, waarna zijn baas de reis kon voortzetten. Toch had hij zich Woensdagmorgen voor den kantonrechter -te verantwoorden wegens het parkeeren zonder vergunning. De ambtenaar en de kantonrechter wa ren gevoelig voor 's mans argumenten en deze werd vrijgesproken. Van de regen in den drup ie Waddlnxveen. De handelsreiziger B. B. uit Rotterdam was op den Zaterdag voor Paschen in Waddinxveen, om bij één van zijn cliënten eenige artikelen af te leveren. 'i Regende dian dag geweldig en de aard der goederen waarin B. reist lam- pekappen etc. noodzaakte hem er voor te zorgen dat niets kon worden bescha digd door den neerplassenden regen. Hij had de auto daarom niet aan den rechter kant van de straat gezet, doch vlak voor het winkelpand. Dat kreeg de veldwachter in de gaten, en deze maakte proces-verbaal op. Daar van was de reiziger heelemaal niet ge diend en sprak van muggenzifterij, beun hazen, enzoovoort Woensdagmorgen stond de gedupeerde handelsreiziger terecht en hoorde f 10 boete tegen zich eischen. Het vonnis luid de f 6 subs? 2 dagen hechtenis. Boterknoaierij le Stolwijk. Tot de gebruikelijke overtredingen van den laatsten tijd behooren die van de Gri- sis-Zuivelwet. A. W. Z., een boterprodu- cent te Stolwijk deed het meieen goed, d. w.z. maakte boter, waarvan het vetgehalte slechts 61,1 bedroeg, inplaa's van 80 zooals is voorgeschievenl Met deze boter begaf hij zich naar de markt in Gou da, maar daar werd hij al spoedig ge snapt. Z, probeerde den kantonrechter te doen gelooven, dat bij het in „onwetendheid" had gedaan, maar daar wilde deze niet aan. De ambtenaar sprak van een ergerlijke vervalsching en vorderde f 40 subs£ 8 da gen. De kantonrechter streek de hand over zijn hart en gaf f 15 boete of 3 dagen hechtenis, vergezeld van de waarschuwing in het vervolg dergelijke practijken te la ten. Botervervalsching te Hekendorp. J. J. van L. uit Hekendorp had boter ge produceerd, waarvan het vetgehalte maar ITU was. Eisch voor deze overtreding der Grisis- Zuivelwet was: f 15 suba. 8 dagen; uit spraak: f 6 of 2 dagen. Vergane glorie In Bergambacht D. C. van D., monteur van beroep, woonde vroeger te Stolwijk, thans te Am sterdam. Met de Paaschdagen heeft hij de groote stad met haar voor hem blijk baar te groote allures eenigen tijd ver laten, om zijn moeder, die in Stolwijk woont, eens op te zoeken en tevens met een paar vrienden uit Bergambacht de kennismaking te hernieuwen en de vriend schapsband te versterken. Dit moest hij ook toonen en dus werd afgesproken den avond, op een bal, dat in een Bergambachts oafé gegeven werd, te slijten. 't Ging er nog al genoegelijk, maar ook luidruchtig toe, en bij het dansen werd ook nogal wat gedronken. Voor den oud-dorpsgenoot was dit blijk baar te veel. De Bergambachtsche dans vloer trok hem erg aan en hij was toen de vrienden' het laat genoeg vonden er niet voor te vinden met hen heen te gaan. Toen men hem na eenige moeite toch buiten had gekregen, begon hij ruzie te maken en sloeg om zich heen. De veld wachter kwam er aan te pas en van dezen t liep v. D. nog een tik met de gummistok op. In het politie-bureau heeft hij zijn roes kunnen uitslapen en Woensdagmorgen stond de monteur voor den kantonrechter. Er viel niet veel over te praten en con form de eisch van het 0. M. kreeg van D. f 10 boete, bij niet-betaling te vervangen door 4 dagen hechtenis. Wind in de zeilen te Ouderkerk. Op den IJsseldijk, nabij Ouderkerk a.d. IJssel, reed de koopman J. v .d. K. uit Reeuwijk met zijn carrier, waarop een zeil gespannen was, dat vrijwel rechtop stond Er stond een stevige bries en de wind speelde in het zeil, waardoor het den be stuurder onmogelijk was, recht» te houden. Tegen zijn wil in, stuurde de wind zijn voertuig naar de linkerkant van den weg, totdat de politie kwam en hem op de bon zette wegens het in gevaar brengen van het verkeer. De kantonrechter verklaarde den wind schuldig en legde den koopman geen straf op. Op het verkeerde pad in Gouda. De Goudsche plateelschilder J. M. van B. werd geverbaliseerd wegels het rijden met zijn fiets op den provincialen verkeers weg nabij Gouda. E. B. R. en S. N., beiden te Gouda, be reden niet het fietspad van den Bode- graafschen straatweg. Alle drie boosdoeners werden tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis veroordeeld. Zonder reflector in Gouda. De jeugdige G. van 't H. uit Reeuwijk, had zich op den Ridder van Catsweg te Gouda gewaagd met een rijwiel zonder re flector. Hij kreeg f 0.50 boete en de op dracht zich een rood lichtje aan te schaf fen. In de zitting van 20 Mei werden nog veroordeeld: Motor- en Rijwielregl.: J. M. van Z. te Oudewater f 0.50 sube. 1 d.h. Pol. Verord. Gouda: N. J. M. te Gouda f 1 subs. 1 d.h. Alg. Regl. Pol.: W. T. te Nieuwkoop f 2 subs. 1 d.h. j Wet evenr. vrachtverdeeling: J. V. te Werkendam f 40 sube. 10 d.h. Motor- en Rijwiel wet: A. P. J. Y. «on der bekende woonpl. f 3 subs. 1 d.h. Pol. Verord. Gouda: M. G. L. te Gouda f O.öü subs. 1 d.h.; T. J. L.; W. v. d. L.; G. J. V.; H. G. B.; F. G. B. en G. M. L. al len te Gouda, ieder f 1.50 subs. 1 d.h.; P. J. te Gouda f 1 subs. 1 d.h. Pol. Verord. Schoonhoven: J. K. zonder bekende woonpl. f 1 subs. 1 d.h. Polderkeur Groot Waterschap Woerden H. M. te Bodegraven f 2 subs. 1 d.h. Motor- en Rijwielregl.: P. S. te Aals meer f 3 subs. 1 d.h. Id. T. B. te Lekkerkerk f 3 subs. 1 d.h. ld. H. J. H. te Reeuwijk f 2 subs. 1 d.h. H. v.d. S. te Gouda f 3 subs. 1 d.h. Pol. Verord. Uouda: W. V, R. de S. zonder bekonde woonpl. f 2 subs. 1 d.h.; ld. Haastrecht: G. M. van V. te Haas trecht f 2.50 subs. 1 d.h. ld. Lange Ruige Weide: M. B. zonder bekende woonpl. f 2 subs. 1 d.h. Alg. Regl. van Pol.: J. V. te Barwouts- waatder f 4 subs. 2 d.h.; G. V. te Slie- drecht f 3 subs. 1 d.h. Melkbesluit: D. op 't L. en J. A. van G. te Lange Ruige Weide f 25 subs. 10 d.h Criais-Zuivelbesluit: J. O. D. te Stol wijk f 20 subs. 5 d.h. v.v. vet. Art. 453 Weth. van Strafr.: A. J. P. te Gouda f 10 subs. 2 d.h.; T. D. en W. L G. te Gouda, ieder f 5 subs. 1 d.h.; J. R. van H. te Ouderkerk a.d. IJssel f 7.50 subs. 2 d.h. KRIMPEN a.d. LEK. Over de maand April. t Ingekomen: D. A. van Krimpen, v'aa Bergambacht; J. van de Lagemaat, van Zeist; G. Brouwer, van Nieuw-Lekkerland; A. M. Hoogenboezem, van Lekkerkerk; M. de Jong, van Vlist; D. de Jong en gezin, van Oud-Alblas; M. Bouman, van Wijn gaarden; G. Joling en gezin, van Krim pen a.d. IJssel; A. Joling, van Krimpen ad. IJssel. Vertrokken: E. de Rijke naar Noordwab de (D.); K. Gompagne naar Zwolle; P, Rook naar Schoonhoven; L. M. Feiinen- buik naar Bergambacht; C. van Halewijn naar Soest; T, de Rooij naar Krimpen a.<L IJssel. MOERCAPELLE. Over de maand MeL Vertrokken: G. van Helden en gezin, van Heerenweg naar Bleiswijk, Hoefweg; H. Lindhout, van Onderweg naar Zevenhui» zen, Noordeinde. REEUWIJK. Mei. Ingekomen: A. de Keizer en gezin, nit Gouda in H 202; H. Olleroek en gezin uiti Gouda in H 180; A. J. Spoor en gezin uit Gouda In H 118; B. Kloot en gezin uil Woubrugge in E 110. Vertrokken: P. J. Blonk uit D 7 naafl Aarlanderveen: P. Prins uit H 36 naafl Den Haag, Neptunisslraat 81; Tn J. van Dalen uit D llö naar Bergen op Zoom; G. Rijkelijkhuizen uit A 26 naar KoudekerkZegwaard; A. Verkerk uit F 81 naar Den Haag, Wassenaarseheweg 180; B. Brusik uit G 23 naar Zwammer- dam; A. J. Spoor uit H 418 naar 's-Gra- venhage, Bullstraat 14; J. van der Star' uit G 11 naar Stolwijk, Goudscheweg A 9; M. Verweij uit G 1 naar Gouda; M. Stol wijk uit K 53 naar Vlist; A. Kraan uit F 16 naar Gouda, Burg. Martenssingel 98; Joh. de Kamper uit E 60a naar Zeist, Prof. Lorentzlaan 51a; J. A. Matze uit K 87 naar Linschoten. KRIMPEN a.d. LEK. Mei. Geboren: Arie, z. van A. Vogelenzang d« Jong van Wijnen en M. van Buuren. Jan, z. van A. de Vos en J. Kapteijn. Arie, z. van W. de Jong en M. Stuurman. Ondertrouwd: Adr. de Vreede, 29 j., en J. Bfeijer, 24 j. Getrouwd: D. van der Steeg, 21 j., qn A. Verkaik, 21 j. Adr. Slingerland, 28 j., ea W. Berkouwer, 26 j. Overleden: A. van dor Voet, 27 j'., echt- genoote van Adr. Westbroek. LEKKERKERK, Mei. Geboren: Paulus, z. van A. Berger en G. Slingerland. Ondertrouwd: G. A. M. Schoonderwoerd 24 j. (Gouda) en M. S. de Wit, 18 j. MOERCAPELLE. Mei. Getrouwd: P. G. Schipper, 27 j. en M. Kaptein, 24 j. te Stolwijk. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. Mei. Geboren: Jannigje Clasina, d. van S J. Paul en W. B. Dijksman. Elizabeth Magda Rosa Martha, d. van R. van Meijo- ren en E. M. R. Cordes. Arend, z. van L. van den Ban en T. Reijm. IJSSELSTEIN. Mei. Geboren: Johannes Daniël Maria, z. van Herm. van den Berg en A. J van Zuilen. Wilhelmus Johannes, z. van H West- land en E. H. Sluis. Ondertrouwd: H. O. Peelen, 24 j. (te Vreeswijk) en A. J. van Zanten, 23 j. P. van Os, 21 j., en R. Doornenbal, 17 j. G. van Dopperen, 51 j., en R. Schoemo- ker, 445 j. J. G. Woclderink, 49 j. (te Ouderkerk a.d. IJssel), en A M. G. Moor rees, 39 j. Getrouwd: A Kop, 21 j. (te Houten) en E. van Dopperen, 22 j. G. J. Lokhorst 26 j., en N. M. de Bruin, 29 j. Overleden: A, van Os, 76 j. fllJDAG 29 MEI 1836 '•^*7 Collecte Blinden. Berkenwoude. Evenals vorige jafen Wordt weder gecollecteerd voor de loU blindenu tewerk gesteld in de bekende in richting, Plantage Middenlaan 64 te Am sterdam De vereeniging streeft er naar, den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te handhaven, opdat zij hun gemis zoo wei nig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een weekloon uitbetaald, waar door zij in staat zijn voor zich en de hun nen ie zorgen. Voor het uitkeeren van die bescheiden loonen is veel geld noodig. De vereeniging hoopt dat de inwoners van Berkenwoude mét milde hand rullen ge ven, teneinde dit schoon» werk in stand t» kunnen houden. Reünie-Bioscoop. Gouda. Een uitgebreid programma van maar even vier films biedt de directie van de Reünie haar clientèle met de Pinkster dagen. Joe E. Brown, de Amerikaansch,e komiek, die uitermate geschikt is om iemand zijn zorgen geruimen tijd te doen vergeten, treedt op als „Circusclown" en deze film bevat zooveel vermakelijke sei nes, dat het publiek zich buitengewoon zal amuseeren. Wie voorts Charley Chaplin nog in een zijner komische producties wil zien hij gaat voortaan dramatische films maken wordt daartoe in de ge legenheid gesteld door de tweede hoofd film „Charley Chaplin als poli tie-agent". Over dezen bijaonderen acteur behoeven we niets meer te zeggen, iedereen weet, hoeveel men van hem genieten kan. „De veroveraar der Pampas" komt vervolgens aan de orde, waarin o.a. Warner Baxter uitblinkt, en welka handelt over feesten de veehoeders, over »en vliegtuig, dat een noodlanding moet maken (natuurlijk is een charmante dame onder de passagiers) en zooals men zal begrijpen, is een en an der aanleiding tot spannende verwikkelin gen en een amoureus einde. Op Tweeden Pinksterdag is er een och tendvoorstelling, waarin Shirley Temple speelt in „De Schaduw van Sing-Sing". Ook omtrent Shirley weet men, wat men krijgt en de gezellige film vol aardige iho- menlen en afwisseling zal zeker veel be langstelling trekk'en. Woensdag groot ma tinee. Men voorts de advertentie. Gouda. De heer S. Hoogendoorn is fail liet veiklaard. Curator is mr. R. Rensma. Weefselonderzoek. Gouda. T^oensdag is het Instituut voor Weefselonderzoek, verbonden aan de Stoom zeepziederij „De Hamer", geopend. On der de aanwezigen waren o.a. burgemeester E. G. Gaarlandt, wethouder Mr. de Witt Wijnen, de gemeente-secretaris de heer G. J. J. Pot, het hoofdbestuur van den Bond van Waschindustrieelen in Nederland, het hoofdbestuur van den R.-K. Nat. Bond van Waschindustrieelen, leden van de Commissie voor het Proefstation, leden van de Saneeringsoommissie voor de Wasch- industrie, leden van de Ned. Vereeniging voor Wasscherijen, Ir. ten Bruggencate te Delft, Ir. Smit van den Rijksvezeldienst te Delft, mevr. Dr. Ir. de Wijs'van het Schei kundig Adviesbureau voor de Waschin- dustrie, Prof. Roels, medewerker aan „Vi- ruly's Technisch Maandblad voor de Waschindustrie" en Dr. Holsboer, Direc teur van de Hoogere Textielschool, En schede. De directie van de Kaarsenfabriek was verhinderd. De directeur der Stoomzeepziederij „De Hamer" zette uiteen, dat het instituut het geven van kostelooze adviezen op che misch en technisch gebied aan de wasch industrie beoogt, waardoor de wasscherijen jji staat worden gesteld de wefenschap in hun bedrijf in te schakelen. De burgemeester heeft daarna met een enkel woord het instituut, Waarvan de leiding in handen is van- Ir. F. Timmers en Dr. Ir. P. Scholl, geopend verklaard. Vervolgens werd een bezoek aan de la boratoria gebracht, waar de diverse we tenschappelijke onderzoekings-methoden werden gedemonstreerd. De heeren Lips, secretaris van den Ned. Bond van Wasch industrieelen, Kamerbeek, secretaris van den R.-K. Nationalen Bond van Wasch industrieelen, en De Vries, voorzitter van de Ned. Vereeniging van Wasscherijen, lichtten een en ander nader toe. Lekkerkerk. Het faillissement van den heer A. van der Laan, Opperduit, is ge ëindigd. Brug afgesloten. Reeuwijk. De brug ip den Nieuwdor per- weg nabij de Reeuwijtósihebrug zal door een andere worden vervangen In verband met deze werkzaamcedeu zal deze brug var 2 tot en met 13 Juni afgesloten zijn voor het verkeer te water en te land. Bij de Reeuwykschebrug slipte dp mo torrijder S. uit Bodegraven, waardoor hij met zijn motorrijwiel tegen de straat viel De heer S bekwam eenige wondon aan het hoofd en is na verbonden te zijn per auto naar zijn woning gekeerd. Het mo torrijwiel werd beschadigd. B. en W. hebben voor de benoeming van een hoofd aan school A op het dorp de volgende voordracht samengesteld: 1. C. L. Hack te Ouderkerk -a.d. IJssel; 2. M. H. Meyer te Ooltgensplaat. 3 J. P. Gotde- gebuur te Willige-Langerak. f De brandweerraad besloot, behoudens goedkeuring van B. en W., tot aanschaf- ring van 80 Meter slang tor vervanging van oude slangen. Voorts werd besloten tot de aanschaffing van een romononr voor het blusschen van schoorsteenbraiv den. (Onzt costuums zijn bewerkt met prime K8nsel: zoodat zij hun vorm nooit verliezen) Deel llwe eeevJeelt gaat naar JeuJa eeev van Notaris C. H. W. Meijer te Lekkerkerk, zal op Zaterdag 6 Juni 1936 voorm. 11 uur (zomertijd), in het café „De Groote Boer" aldaar, publiek verhuren voor Mevrouw C G. LAAN—Laam: in den polder Schuagt te Lekkerkerk In perceelen als van ouds om één maal te worden gehooid. Breeder omschreven bij notities, verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris. Notaris C. H. W. MEIJER te Lekkerkerk, zal op Woensdag 17 Juni 1038, 's morgens 11 uur tn het café „HET BONTE PAARD" aldaar in één zitting, publiek verkoopen: met Erf en Grond te Lekkerkerk, tan den Kerkweg 121, kad. sectie D nommer 5415, groot 1 A. 66 c.A. Grondlasten 1936 f 8.55. Verhuurd aan A. MUD DE voor f 3.—per week, contributie waterl. voor huurder. Aanvaardingen betaling 20 Juli'36. Bezichtiging Maandag en Dinsdag 15 en 16 Juni 1936, nam. 24 uur Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPING w«Hns sterfgeval. NOTARIS VERSTEEG te Bergambacht zal op telkons des voormiddagt half elf, in het Caié van den heer NOOMEN te S t o I w ij k, in het openbaar ver koopen, ten verzoeke van de Erven van Mej. P. VERBURG: HET WOONHUIS, geld A No. 3, met TUIN en ERF, GROOT 4.58 ARE. Zeer gunstig gelegen in het dorp te Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags van 2 tot 4 uur. Betaling vóór of op 13 Juli 1936. Aanvaarding in eigen gebruik bij de betaling. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. Once prijs is laaft onze kwaliteit prima onze modellen goed van pasvorm Deze eisch voor vindt U in Gouda Aromatisch staal. Eiwit staal. Staalplllen an tabletten. Idozan Kina de Laroche Hoofdaftent J. de Weger De Witte Stad Teicio«n aise - p.mir. ïum NDERGETEEKENDE deelt hierbij mede, dat hij zijn (annex sigarensaak) NIEUWE MARKT 17 heeft Spaart thijis met behulp van een Spaarbuo|e van de te Schoonhoven. Voor Kindergoedaren an Luiermanduitzetten naar de firma EEN ROEP gaat er uit van uitgebreide sortaarlng Hengelsport-Artikelen II Jap. Hengels 4 X L50 dus 6 Meter, slechts f 0.80 Leefnetten vanaf f 0.20. Hengels 3 X 1 Meter vanaf 10 cent. 5 Meter Slik vanaf 3 ct. enz. enz. Komt zelf eens zien bij D. BOOM - Voorstal 2* of bij onze kraam op de Zaterdagavondmarkt te GOUDA Prijzen naar de aisohen dea tijdal aan den Heer S. M. C. SNEL en zegt hiermede dank voor 't in hem gestelde vertrouwen en beveelt zijn opvolger be leefd aan. Nieuwe Markt 17 - Gouda v.h. Gabr. MOES Loplkarstraat 10 -Schoonhovan Refereerende aan boven staande hoopt ondergeteeken- de op coulante wijze de zaak op denzelfden voet voort te zetten. Beleefd aanbevelend Nieuwe Markt 17 Gouda. bii Droglft, Wijdstr. 31, Gouda DE ECONOMISCHE GEBRUIKSWAGEN ZUINIG - LICHT - BETROUWBAAR Vraagt inlichtingen en demonstratie bij den Offlcleelen D.K.W.-agent voor Gouda en Omatreken i KLEIWEG 12 TELEF. 3016 die hem U het goedkoopst kan leveren en de beate service kan geven, daar het zoowel voorU als voor ons van het grootste belang is, dat een D.K.W.-berijder een tevreden rijder Is. De koppig» koe. ««„.I u.,i,ou.,MiaJ. VIn j. f llö* 3 nond Runderrollade f 1.15 en verder natuurlijk weer: Heerlijk gekruide Saucijzen 37 ct. per Kilo; Oehakt 37 ct. per 37 ct ner^ Kilo- vette Varkenskopen 37 ct per'Kilo- 3 pond Varkenscarbonade voor 89 ct.; 3 pond hamlappen f 1.10; Runderlappen vanaf 34 ct. p. pond; pracht Runderlappen 3 pond voor t 1.10; lo,tC.;.£nr-.KJ°' «ttc Varkenslappen d/ cc per K o a pon uitsluitend dik Niervet 38 ct. per pond. - Voor reclame: üekookte Worst 22 ct. per pond; Zure Zuil 13 ct per pond; gèkook^Hara 25 ct per hall p'óod Let op IjuUte adres: Alléén Keizerstraat 58. - Stuurt Uw bode. - ATTENTIE! 2en Pinksterdag geopend van 9-12. Gouda Kilo; gemalen Reuzel

Schoonhovensche Courant | 1936 | | pagina 7